2003

24th Annual

Military Forces

championshipState of New York

Combat Championships

LIGHT MACHINE GUN RESULTS

MATCH 301 - Individual Long Range                                                                     

                                        GUNNER                UNIT                                     SCORES

            First Place      - SPC Potzler      B Co (-) 1/108th IN NYARNG               1109

            Second Place  - SGT Wichman  B Co (-) 1/108th IN NYARNG               1033

            Third Place    - CPL Rivera       A Co (-) 1/108th IN NYARNG               858

MATCH 302 - Individual 10 Meter                                                             

                                        GUNNER                UNIT                                     SCORES

            First Place      -             SGT Wichman  B Co (-) 1/108th IN NYARNG               159

             Second Place  - SPC Potzler     B Co (-) 1/108th IN NYARNG               157

            Third Place    - PFC Stroh         D Co (-) 1/101th CAV NYARNG          147

MATCH 303 - Individual John Wayne                                                         

                                        GUNNER                UNIT                                     SCORES

            First Place      - SPC Potzler      B Co (-) 1/108th IN NYARNG               44

            Second Place  - PVT Newcomb D Co (-) 1/101th CAV NYARNG          39

            Third Place    - SPC Taluto        B Co (-) 1/101th CAV NYARNG                      27

MATCH 304 - Individual Grand Aggregate                                                             

                                        GUNNER                UNIT                                     SCORES

            First Place      - SPC Potzler      B Co (-) 1/108th IN NYARNG               1310

            Second Place  - SGT Wichman  B Co (-) 1/108th IN NYARNG               1217

            Third Place     - CPL Rivera      A Co (-) 1/108th IN NYARNG               994

MATCH 305 - TEAM EVENT                                                                                             

                                      UNIT                                                          TEAM                                        SCORES

First Place      - B Co (-) 1/108th IN NYARNG                           SGT Wichman / SPC Potzler                  1259

Second Place  - A Co (-) 1/108th IN NYARNG                          CPL Rivera / PFC Ledford                      327

Third Place    -  B Co (-) 1/101th CAV NYARNG                       SPC Taluto / PFC Francisco                   316