Home
About the Museum
Contact Us
Articles
Armories & Arsenals
Events
Education
Flags
Forts
Heraldry
Press
Research
Veteran's Oral History
Search
DMNA Home page
NYARNG
NYANG
NYG
NY Naval Militia
Friends

Research

Roll of honor:
Citizens of the State of New York who died while in the service of the United States during World War I

Showing 13876 of 13876 records.

Search

Enter First name, Last name, Rank, Date (year)
Last name begins with:
Last Name First Name Rank Company Regiment Date of Death
Ackley Edgar Van G. Med. Repl, Unit No. 28 24-Sep-1918
Adelson William G 306th Infantry 27-Aug-1918
Ailing Otto Max 25th Co 4-Jan-1919
Albert Philip Leonard 18th 5th Regiment 6-Jun-1918
Alicas William C 38th Infantry 15-Jul-1918
Andersen Carl John Co B 306th MG Bn
Anderson John M. G 106th Infantry 2-Sep-1918
Apple Felix 5th Regiment 1-Nov-1918
Archambault Oscar Sup Co 71st Inf 4-Oct-1918
Arena Francesco I 310th Infantry 1-Nov-1918
Bailey James J. Company L 369th Infantry 26-Dec-1918
Bamforth Jack 51st 5th Regiment 15-Jun-1918
Bandes Harry 74th 13-Sep-1918
Barnes Robert deWitt 20th Co 4-Oct-1918
Barron William Lawrence 16th Phila. 29-Aug-1918
Bartunek John Engineers Cassion Division, Coast Artillery Corps School, Fort Monroe 28-Sep-1919
Bates Stanley S. 2nd Company Receiving Group, Camp Johnson, FL 30-Oct-1918
Baumer Joseph Anton USNRF 15-Oct-1918
Behr Frederick Charles 55th 8-Jun-1918
Beifus Martin Company M 308th Infantry 9-Sep-1918
Belcher Bert 74th 6th Regiment 5-Jun-1918
Bellinger Harold Henry 95th 19-Jul-1918
Bennett Frederick S 43rd 5th Regiment 10-Jun-1918
Bennett William Edward 43rd 5th Regiment 13-Jun-1918
Bergrin Jacob Cassion company 176 29-Sep-1918
Biglow Leslie 55th 10-Jun-1918
Biondi Philip 75th 6th Regiment 14-Oct-1918
Bodonix Frank Co C 23d Inf 7-Jun-1918
Bonczar Amil Otto Max 23d Co 6th MG Bn USMECA KIA Nov 10,1918
Boylan James F. 96th Company 6th Regiment 3-Oct-1918
Boyle Joseph Company E 106th Infantry 28-Aug-1918
Bray William Kenneth 51st Co 11-Jun-1918
Breed Francis Randall 15-Oct-1918
Briere Alphonse Indian Head 2-Oct-1918
Bristol Homer Edward USMC 18-Nov-1918
Brown Gilbert Sup Co 13th Regt USMC 18-Oct-1918
Brown Henry James 82nd 6th Regiment 21-Jul-1918
Brown Thomas Replacement Battalion 2-Jun-1918
Brush Izaak W. 45th Company 5th Regiment 4-Oct-1918
Buckman Jewell 17th company 5th Regiment 7-Jun-1918
Buckman Judson Eugene 83rd 14-Jun-1918
Burke Philip Joseph Repl Battalion 19-Sep-1918
Burns Michael 6th Trench Motor Btry 29-Sep-1918
Burnside William L. 28-Mar-1919
Bush Willard Edward 7-Aug-1918
Butler George P. 14th Quartermaster Corp, Camp Meigs D. C. 15-Oct-1918
Byron Walter Anthony H 13th Regiment 1-Oct-1918
Callahan John James 55th 11-Jun-1918
Calligan Charles W A 108th Infantry 17-Oct-1918
Candito Vincent John C 1st Sep Mch Gun Battalion 1-Nov-1918
Canosa Antonio L 310th Infantry 29-Oct-1918
Cardell Frederick O. U.S.N. 2-Aug-1919
Carr Joseph Frederick 51st 5th Regiment 10-Nov-1918
Christian Wesley John 67th 5th Regiment 6-Jun-1918
Christiansen Frank Daniel Hq Co 6th Regt USMC 19-Jul-1918
Chute Joseph William 3d Sept Mach Gun Battalion 20-Nov-1918
Clark Clarence Lee Co B MG Bn USMC 2-Nov-1918
Clary Ralph E. Company B 6th Machine Gun Battalion 5-Nov-1918
Clay Firmin Earl Quantico, VA 8-Oct-1918
Cloran Glandyn I. 122nd School Company Machine Gun School 8-Dec-1918
Cohen Erwin Alfred 75th 9-Oct-1918
Conway Harley John Co K 311th Inf 9-Nov-1918
Conwell George Barrett 96th 3-Mar-1919
Cooley Ira V Btry E 1st Regt Feb Auto Repl Draft 10-Oct-1918
Costello James 7th company 152nd Depot Brigade 16-Apr-1918
Coyne James Edward Re-Jd, 82nd 4-Oct-1918
Coyne William Joseph USMC 25-Jan-1918
Creighton Joseph Vincent 80th 6th Regiment 19-Jul-1918
Crisp Arthur C 310th Infantry 20-Sep-1918
Crowder William A 45th 6-Jun-1918
Crowe George C.
Crygier Howard Peter I 13th Regiment 24-Sep-1918
Cumings Wells Bradley 80th 30-Jun-1918
Cummings Francis P. 74th 5-Oct-1918
Curtice Rex 67th 5th Regiment 6-Jun-1918
Curtis Horace Hartson 13th Regt 22-Sep-1918
Daimler Charles F. C 71st Infantry N, Y.N.G./105th Infantry 29-Sep-1918
Dalton Francis 78th 4-Oct-1918
Dalton Jeremiah Joseph 21-Oct-1918
Daly George A. Battery F 51st Artillery C.A.C 28-Jul-1918
Dana Charles Loomis, Jr B 13th Regiment 12-Oct-1918
Danaher James T Co A 105th Inf 29-Sep-1918
Davis Joseph Meadow 97th 4-Oct-1918
Dearing Harry A. M. G. 7th Infantry N. Y. G. (165th Infantry) 14-Oct-1918
Deckro Floyd H. 81st Company 6th Machine Gun Battalion 3-Jun-1918
Degnan John 66th 5th Regiment 6-Jun-1918
Dehmer Frederick W. F Squadron Air Service, Elberts Field, Lonoke, AR 29-Sep-1918
Dengler Victor E M 327th Infantry 10-Oct-1918
Dennee Frank A. 152nd Dep. Brigade 17-Dec-1918
Donnelly James J Btry E 35th FA 19-Oct-1918
Doris John Joseph, Jr 80th Quantico, VA 20-Jul-1918
Dowd John Joseph 55th Co 12-Jun-1918
Dowling Edward T. 19th 5th Tng. Battalion, 153rd Dep. Brigade 11-Oct-1918
Drumm Holland E. Provisional Guard Camp Meade, MD 27-Jan-1919
Dudley Earl B. 55th Company 12-Jun-1918
Duffy James Harold C NYG Phila. 27-Jan-1920
Dunbar Lewis Edward 16th 4-Oct-1918
Durkin John Joseph USMC 30-Mar-1919
Eaton John P. 80th Company 6th Regiment 6-Jun-1918
Eckberg Edward H Co L 305th Inf 14-Aug-1918
Eckel Guy E. Battery E 19th Field Artillery 18-Sep-1918
Eckhardt Charles Francis SS Vermont 11-Sep-1917
Elgesheiser William Repl 19-Jul-1918
Ellsworth Buster A. 43rd company 11-Jun-1918
English Floyd H Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Epicoco Romolo A 14th Bn, US Guards 7-Oct-1918
Ernst Lawrence Ferdinand Repl Bn 14-Jun-1918
Exner William Paul 49th Co 17-Jun-1918
Facha Sam 121st St. School Machine gun training center 18-Sep-1918
Fairclough Frank Dagnal SS DeKalb 6-Jun-1918
Falone Arthur B 325th Infantry 12-Oct-1918
Fanning Willam 67th 5th Regiment 6-Jun-1918
Feigl Jefferson Battery F 7th Field Artillery 21-Mar-1918
Fennen Timothy Francis 49th Co 2-Nov-1918
Ferguson Thomas James Hq Det 2-Oct-1918
Fien Wigbert Anthony 47th May 26, 1918, USMC 25-Jun-1918
Fish Clarence Edgar F 110th Regiment 25-Nov-1918
Fisher James Owen 70th Co 2-Mar-1918
Flagler Clifton 55th Co 5th Regt 8-Jun-1918
Flanagan James Daniel 79th 6th Regiment 22-Dec-1918
Florian Frederick William 45th Co 5th Regt USMC 5-Jun-1918
Fornach Richard Frank 67th Co 4-Oct-1918
Fradette Arthur 158th Company 5-Oct-1918
Frazer Homer Campbell Quantico, VA 16-Feb-1918
Fredenburg Clarence K. Repl Battalion 4-Oct-1918
Freeman Clare L. 84th Company 6th Regiment 9-Oct-1918
Freer Milton Glenn L 13th Regiment 25-Sep-1918
Frown Aden 17th 5th Regiment 9-Jun-1918
Frye Abram H. Av. Sec. Sig. Ros. C attached 182nd Aero Squadron 9-Jul-1918
Gaden Alexander C. Barracks Detail Norfolk, VA 24-Mar-1918
Garity Joseph Bernard, Jr 78th 6th Regiment 16-Sep-1918
Garvey Edward Joeph 84th Co 19-Jul-1918
Gassert Howell A Attached 5th Regiment 16-May-1918
Gavalas Leonidas I 49th Infantry 14-Oct-1918
Gibson Henry F A 303rd Infantry 24-Sep-1918
Gifford Leroy S I 59th Infantry 28-Sep-1918
Glover Harry L. 55th Company 5th Regiment 7-Jul-1918
Goho Daniel J. L 74th Infantry N.Y.N.G. , 108th Infantry 29-Sep-1918
Goldberg David 82d 6th Regiment 6-Jun-1918
Goldwater Samuel B. U.S.N. 13-Sep-1918
Goode Edward C Rct Gen Serv Infantry 27-Mar-1917
Gordon Paul D
Gorsky Casimir Aloysius Co T 14-Nov-1918
Goth Louis Eugene 83d Co 6th Regt USMC 6-Oct-1918
Gower Frank Nelson 45th 1-Nov-1918
Graves Justus Wilbin USMC Parris Isl SC 30-Nov-1918
Graves Richard Nelson 64th 2nd Regiment 22-Mar-1919
Greeley James Pontoon Train 467th Engineers 16-Oct-1918
Green David F 369th Infantry 26-Sep-1918
Greene Joseph F 9th Infantry 18-Jul-1918
Gregg Thomas Joseph 55th 19-Jul-1918
Gronbacher August G 306th Infantry 27-Aug-1918
Gujil Quirico G. U.S.N. 18-Mar-1918
Hall Raymond Spencer 66th 4-Oct-1918
Hamilton Richard J. 43rd Company 5th Regiment 4-Oct-1918
Hamline Clyde
Hamlink Clarence Albert 95th 6-Oct-1918
Haspel John J. E 165th Infantry 7-Mar-1918
Hathaway Sanger Allen 17-Oct-1917
Haymann Arthur I 305th Infantry
Heath David Willard [(H.S.)] D 8th M. G. Battalion 15-Jul-1918
Hefron Frederick 95th 6th Regiment 30-Jul-1918
Henderson George
Herdle Albert Ernewst 96th Co 6th Regt USMC 28-Jan-1919
Hession Andrew Joseph Hqs Oversea Depot 13-Nov-1918
Heton William Ret. [Unassigned at Ft. Slocum NY 20-Oct-1918
Hitzel Walter Henry USMC Parris Isl SC 29-Oct-1918
Hoffman Clarence N. 51st Company 15-Sep-1918
Holtz John W. 66th Company 5th Regiment 4-Oct-1918
Hoppel Charles John Jr USMC Parris Isl SC 7-Nov-1918
Huffstator Leon D. 97th Company 11-Oct-1918
Humphrey George H Hq Ord Camp, Camp Penniman, Ga 21-Oct-1918
Hunt John
Hunt John Robert Co C Cas Bn USMC 20-Sep-1918
Ingersoll George E Co F 2 Bn Edgewood Ars MD 21-Oct-1918
Irons Fred J Co C 60th Inf 14-Oct-1918
Jackson Joseph 8th 5th Regiment 4-Oct-1918
Jacobensky Stephen 51st 4-Oct-1918
Jewett Harold W Co A 2d Pion Inf 1-Mar-1919
Joinville Victor E. 43rd company 5th Regiment 9-Jun-1918
Jones Albert E. 47th Company 25-Jun-1918
Jordan Michael Anthony 84th Co 6-Nov-1918
Josephson Charles Alfred 51st 11-Jun-1918
Kaliner David 128th Quantico, VA 16-Oct-1918
Kaniecki Frank J Btry B 106th FA 13-May-1919
Karnatz Henry Joseph 97th Co 6th Regt USMC 3-Oct-1918
Keefe Arthur United States. Army Serv Det Quartermaster Det, US Mil Aeronautics 14-Jul-1919
Kellner Jacob John Co B 2d Cas Bn USMC 4-Oct-1918
Kelly Michael 1st battalion, Reserve Division, Chemical Warfare Service, American University Experiment Station 15-May-1919
Kelly William Stephen 17th Co 5th Regt 11-Nov-1918
Kiley Cornelius M 99th 25th Rct Bn, Cp, Syracuse, NY 17-Sep-1918
Kilmer Leland A 2d Btry F Repl Regt 1-Oct-1918
Kimmins Winfield Ben 97th Co 6th Regt USMC 6-Oct-1918
King Eugene Joseph 96th 19-Jul-1918
King Gordon Beecher 85th 28-May-1918
Kipling Alfred R I 51st Pion Infantry 3-Oct-1918
Kirchner Jacob John Co C MG Bn 6th Regt 4-Oct-1918
Knobel Chauncey M 30th Infantry 30-Mar-1918
Krebs Charles W M 310th Infantry 30-Sep-1918
Krieger Edward Louis 95th Co 16-Jun-1918
Kurzawski John 51st 21-Jul-1918
Lagrix John W. Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Landers Keneston Parker 82nd 6th Regiment 7-Jun-1918
Lankford Alexander C. U.S.M.C. 2-Oct-1918
Laws Cyril Merle Portsmouth NH USMC 27-Sep-1918
Leaf John F. 23-Feb-1918
Lee Burte G. S.A.T.C. Sacketts Harbor, NY 22-Jan-1919
Lee Kernie Duffy Supply 28-Jun-1917
LePrell Ambrose Joseph 17th Co 4-Oct-1918
Lewis Edward Daniel Bks Det, Philadelphia, PA 15-Mar-1919
Limbert Raymond Winston 67th 6-Jun-1918
Lodowski Joseph 55th Co 5th USMC 1-Nov-1918
Lombard George W Btry E 320th FA 14-Feb-1918
Loomes Glenn Shotwell 17th Co 5th Regt USMC 7-Jun-1918
Love Harold Joseph S.A.T.C. , Syracuse New York University 10-Oct-1918
Lovejoy Joseph Clinton D 10th Separate Battalion 8-Nov-1918
Luhman Hiram George 23d Co 19-Jun-1918
Lyke Fred E. Battery E 71st Field Artillery 20-Oct-1918
Mahoney Michael Joseph 96th 6th Regiment 12-Oct-1918
Mallion John Alexander 47th Co 5th Regt USMC 15-Sep-1918
Mannon George W. 100th Company 24th Battalion, Recruit Camp, Syracuse, NY 1-Oct-1918
Marlette Claude Horace 95th 6th Regiment 19-Jun-1918
Mayer Gordon Charles 8th 3-Oct-1918
McCabe John C H 107th Infantry 29-Sep-1918
McCabe John Christopher 66th 6th Regiment 4-Oct-1918
McCarthy James C 5th Sep Battalion 4-Oct-1918
McCarthy John Joseph Blks Det. 15-Mar-1918
McConville Francis J 19th Bln Co 12-Oct-1918
McCook Martin Joseph 55th 12-Jun-1918
McCormick Charles T., Jr. 80th Company 6th Regiment 19-Jul-1918
McCreary Donald Kennedy 96th Co 6th Regt USMC 19-Jul-1918
McDowell Edward
McElroy George C. 66th Company 6-Jun-1918
McGinnis Charles Samuel Hq. 5th Regiment 13-Jun-1918
McGovern Philip M. 51st Company 5th Regiment 11-Jun-1918
McGraw Charles Joseph 49th Co 12-Dec-1918
McGuire James J Cfr Air Service 26-Nov-1918
McHugh John J., Jr. Medical Departmant 24-May-1919
McKenna James J. 51st Company 5th Regiment 7-Jun-1918
McKeon Michael E 30th Infantry 13-Oct-1918
McLaughlin Cornelius J USMC 30-Sep-1918
McMahon Daniel 155th Dep Brigade 19-Nov-1918
McNally Terance H.S. Supply Company 165th Infantry 4-Feb-1919
McPartland Thomas A 75th Cas 19-Mar-1918
McPhail William Percival 16th 30-Sep-1918
McSweeney Gerald Francis 19th Co 11-Nov-1918
Meehan Thomas George Paris Island, SC 22-Nov-1918
Miller Brainerd William 75th 12-Oct-1918
Miller Charles J. Company D 22nd Infantry 30-Sep-1918
Miller Otto 22d 14-Feb-1918
Miranda Mario L 165th Infantry 28-Jul-1918
Mitchell Henry M. Jr. Barracks Detachment Indian Head 21-Oct-1918
Moore William Frederick 47th 5th Regiment 7-Jun-1918
Morey Harry E. Battery B 334th Field Artillery 30-Sep-1918
Moris Claremce Edward Haiti 4-Nov-1919
Moser Herbert Lewis U 5-Sep-1918
Mott Dewey Graydon 82nd 7-Oct-1918
Mullen James A F 36th Infantry 15-Jan-1919
Murray Edward Raymond 96th 14-Jun-1918
Muske Charles Herman 80th 15-Sep-1918
Nachant Albert 80th Company 6-Oct-1918
Neary John Joseph Jr Supply 58th Artillery, CAC 15-May-1918
Neary Patrick James Co D 13th Regt USMC 22-May-1919
Nelson Jno Carlisle NNV 2-Nov-1918
Newcomb Ray William 6th Regt USMC 12-Sep-1918
Newton Valentine Hallock Hqs 5th Regiment 13-Nov-1917
Nichols George Stevens Base Hosp. No 5 27-Jul-1918
Nicolai Edward Charles 51st 15-Jun-1917
Norris David Peter Hq. 6th Regiment 24-Jul-1918
O'Connor Charles Arthur 49th 5th Regiment 6-Jun-1918
O'Connor Edwin Francis 77th 6th Mach Gun Battalion 5-Nov-1918
O'Donoghue Michael T 67th 4-Oct-1918
O'Hara John Unassigned 6-May-1918
Olian Isidor Company K 18th Infantry 2-Oct-1918
Omundsen Abraham L 51st 6-Jun-1918
O'Reilly William J. Company E 107th Infantry 20-Oct-1918
Orlando Salvatore 309th Infantry 20-Oct-1918
Osborn Leonard 44th Sq, A S Sig C 20-Jan-1918
Owens Frank Robert Bks Det 15-Jun-1918
Palmer Charles Company M 23rd Infantry 4-Oct-1918
Parker James E. C 303rd Am. Tn. 12-Nov-1918
Parkes James T. Company M 307th Infantry 3-Sep-1918
Patterson Lillian May 27-Mar-1919
Peacock John Perry USNRF 4-Oct-1918
Pease Edward F Co G 108th Inf Sep 291, 1918
Pelletier Frank 3rd Provisional Company 1st Provisional Battallion, 152nd Depot Brigade 13-Jul-1918
Perrine Russell E D Dev Bn 1, 152 Dep Brig 17-Oct-1918
Perry Aubrey Hasting 55th 5th Regiment 12-Jun-1918
Peters Donald Gas and Oil Svc Unit 2d Det QMC 13-Oct-1918
Petrie Maitland Bertram Athletic Det 26-Jan-1919
Pettit George F. Company D 316th Infantry 26-Sep-1918
Phillips Charles Arthur 79th 6th Regiment 19-Jul-1918
Phillips Harvey Carlton 18th 5th Regiment 12-Jun-1918
Pirson Oliver N 78th Co 19th Bn Syracuse NY 28-Sep-1918
Pollock Norman 8th 1-Nov-1918
Potts David Jr. Company S 2nd Cassion Battalion 2-Nov-1918
Price Ernest C. 51st Company 4-Oct-1918
Primeau Rudolphe Joseph Hqs Det 9-May-1920
Pross Gustav Adolph 51st Co 11-Nov-1918
Pryor James P. 1-Oct-1918
Pugh Herschell David C 5th Separate Battalion 2-Nov-1918
Purtell Thomas B. 77th Company 6th Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Quilter James J. 95th Company 6th Regiment 13-Jun-1918
Randolph Franklin F. C 304th M.G. Battalion 12-Jan-1918
Rhodes Harold W MG 348th 9-Nov-1918
Roads Melvin Mt. Trk 474 Mt. Sup. Tn 418 10-Nov-1918
Rubbert John W. Motor Transport Unit 311 Camp Holabird, MD 1-Oct-1918
Ruser William F. Company E 306th Infantry 28-Oct-1918
Ryan John J.
Sayles Claude Elmer 66th 5th Regiment 6-Jun-1918
Schaffer Jacob S HP Tng Dep Sta 1 Garden City NY 19-Oct-1918
Schiro John 25-Feb-1920
Schmidt John August 51st 4-Oct-1918
Schmitt George J Ret Unassigned A S Signal Corps 29-Mar-1918
Schrimmer Adolph 13th 152d Dep Brigade 30-Sep-1918
Schumacher Frederick Mr Elec Det N C Staff, Ft Winfield Scott, CA 22-Dec-1918
Schwartz Lewis L
Schwarz Arthur James USNRF 30-Sep-1918
Scott John L Reg Hq 307th Engrs 11-Oct-1918
Scott Winfield I Jr Pvt Co M 308th Inf 14-Sep-1918
Seery John W Co F 197th Inf 29-Sep-1918
Share Ralph C. Company B 6th Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Shoemaker Charles K 105th Infantry Corp 31-Jul-1918
Shook Robert E Co D 305th MG BN 18-Aug-1918
Silverman David G. 139th Company 26-May-1918
Simaa Rudolph Headquarters Co Am Tn, 1st Division 3-May-1918
Simunck Henry K 327th Infantry 13-Sep-1918
Smith Francis T RCT Unassigned, Ft Slocum, NY 17-Oct-1918
Smith Jesse L. 26-Oct-1918
Smith Raymond Willard Hq Det, 5th Regt, USMC 15-Jun-1918
Stearns John Maxwell 20th 5th Regiment 15-Sep-1918
Steinmann Charles J 321st F Rmt Squadron Quartermaster Corps 1-Nov-1918
Stevens Harold T. 21-Feb-1921
Stillson Charles Victor 26-Sep-1918
Strickland Charles Isaac Co N USMC Parris Is SC 19-Nov-1918
Talaska John 20th 24-Jun-1918
Taylor Albert Joseph Bks Det, Guantanamo, Cuba 11-Jul-1917
Thiele Federick Leonard Naval Prison Det 6-Nov-1918
Thompson Henry B 313th Infantry 20-Oct-1918
Thurston James F Btry F 334th FA 11-Mar-1919
Tibbitts Jessup James Co A 5th Sep Bn 1-Nov-1918
Toland Jabe H. C 3rd M. G. Battalion 18-Jul-1918
Tyson Benjamin Roland Hqs 5th Regiment 25-Jun-1918
Valentine Fred W., Jr. 11-Nov-1918
Van Tassell T. Roosevelt 73rd Company Quantico, VA 13-Jun-1918
Vanderwerken George D. 156th Dep Brigade 7-Oct-1918
Vegei James 96th Company 3-Oct-1918
Verhag Amiel T Btry F, 334th FA 28-Sep-1918
Verplanck Eldridge B 10th Sept Battalion 17-Nov-1918
VonGlahn Herman Henry 96th 6th Regiment 17-Jun-1918
Wabberson Charles F. 94th Company 6-Jun-1918
Wallace Eugene 15th Company 5th Regiment 15-Jun-1918
Warren Philip Van C. Barracks Detail 11-Oct-1918
Weeks William Earl 51st Co 15-Jun-1918
Weiss Samuel 61st 13-Feb-1920
Westcott Percy Douane G, S.O.S Hospital 25-Sep-1918
Wetmore Albert A. G, 2nd I N. Y. N. G 106th Infantry 1-Sep-1918
White John 16th 5th Regiment 4-Apr-1918
Whitman Ralph F. 47th Company 5th Regiment 6-Jun-1918
Wickwire Henry John 45th Co 5th Regt USMC 4-Oct-1918
Wildey George Edward, Jr 76th 6-Oct-1918
Williams Alfred, Jr 73rd Quantico, USMC 19-Jul-1918
Wilmot Harry J 18th Co 5th Regt USMC 10-Jun-1918
Wqyquist David E Co M 312th Inf Jul m21, 1918
Wright Henry Joseph Paris Island, SC 18-Nov-1918
Zender Jay Edward 74th Co 6th Regt USMC 19-Jun-1918
Judge John J. (?) 1st class Headquarters Company 7th Infantry 5-Oct-1918
Reynolds Stephen W. (?) 3rd class Headquarters 349th Field Artillery 4-Apr-1919
Abt Bernard [Bugler] A 106th Infantry 30-Sep-1918
Burke John E. [Bugler] D 325th Infantry 25-Oct-1918
Byrns James A. [Bugler] Battery B 52nd Field Artillery, Camp Travis 19-Dec-1918
Daub John [Bugler] 30th 152nd Dep. Brigade 15-Dec-1918
Davgin Charles [Bugler] F 26th Infantry 5-Oct-1918
Raia Guisseppe [Bugler] Battery E 320th Field Artillery 20-Oct-1918
Burroughs Frank L. [Engineer Junior Grade] [801st Stevedore. Regiment ] 6-Dec-1918
Frantzman Eugene L. [H.S.] Battery B 17th Field Artillery 15-Feb-1919
Benedict Sidney Schuyler [Mec] B 60th Pioneers Infantry 24-Nov-1918
Roberts Elmer Benjamin [Mechanic] B 7th Infantry 1-Oct-1918
Simpkins Ralph [Mechanic] F 52nd Pioneer Infantry 4-Mar-1919
Curran William A. [Musician] Headquarters 5th Infantry 4-Oct-1918
Dargavel James W. [Regimental Supply Sergeant] Supply 48th Infantry 24-Jan-1919
Hazelett William J. Jr. [Ret. ] 2nd Ret. Gen. Ser. Infantry , Ft. Slocum 17-Oct-1918
McCanville John A. [Retired] [Unassigned] 10-Oct-1918
Healey Daniel P [Sgr] L 39th Infantry 19-Jul-1918
Dwyer John James [Supply] Sergeant Supply 105th Infantry 21-Feb-1919
Roberts William M. [Wag] F 303rd Engineers 4-Aug-1919
Smith Edward Alfred [Wagoner] 306th Field Artillery , 302nd San. Tn. 28-Jan-1919
Ballachey Frederick A 1LT DC Cp Dix NJ 26-Sep-1918
Bartlett Robert H 1LT Cp Lee VA 3-Feb-1918
Bentley Harry B 1LT Co M 108th Inf 28-Sep-1918
Butler Storrs W 1LT Inf 24-Sep-1918
Churchill Earl R 1LT Co F 110th Inf 7-Aug-1918
Corson John G 1LT MC 23-Oct-1918
Crosby Harry E 1LT Co L 108th Inf 29-Sep-1918
Douglas Allan W 1LT Btry A 113th FA 13-Sep-1918
Fletcher Lee C 1LT Co K 111th Indf 8-Sep-1918
Forster Linn H 1LT 148th Aero Sqdn 2-Sep-1918
Green Harry 1LT Co B 58th Inf 13-Aug-1918
Howard George I 1LT Co L 105th Inf 12-Aug-1918
Jones Walter S 1LT Co G 312th Inf 26-Sep-1918
Kendall Robert E 1LT 16-Aug-1918
Kielland Casper M 1LT Av Sec Sig Res Corps 11-Jul-1918
Knapp J Carter 1LT Co D 312th Inf 24-Oct-1918
Landry Joseph A 1LT Co G 112th Inf 26-Aug-1918
Link Stephen J 1LT Hq Co 339th Inf 19-Sep-1918
Lothrop Thompson 1LT QMC 12-Oct-1918
MacKay Harold G 1LT 108th Inf 23-Sep-1918
McArthur John 1LT 27th Areo Sq 9-Aug-1918
McGrain Edward O 1LT Co C 60th Engrs 8-Oct-1918
Peterson Rudolph E 1LT 310th Inf 4-Nov-1918
Plimton Chester H 1LT Co F 21st Engrs 27-Oct-1918
Potter Edward E 1Lt ASSC 1-Aug-1918
Rice Wilhemus M 1LT Hq Co 111th Inf
Roos James J 1LT Co B 108th Inf 18-Oct-1918
Scott Fay M 1LT 2d MP 1-Nov-1918
Smith Charles 1LT Sup Co 303d Inf 3-Dec-1918
Tidball Zan L Jr 1LT 9th Aero Sq 10-Oct-1918
Treadwell Alvin H 1LT 213th Aero Sqdn 16-Nov-1918
Vincent Jefferson D 1LT Avn Sec Sig Res Corps 3-May-1918
Waring William W 1LT 11 Aero Sq 31-Oct-1918
Wheeler Arthur H 1LT MC Cp Kearney CA 26-Oct-1918
White Clarence H 1LT Med Det 60th Inf 2-Nov-1918
Wilder John II 1LT Hq Det 2 Ac Cent 19-Aug-1918
Williams Earl T 1LT FA 7-May-1918
Davis Griffith 1Sgt Hq Det 326th Labro Bn 15-Feb-1919
Kniflin Harold D 1Sgt Co F 1st Pion Inf 18-Feb-1918
Prizer Lawrence F 1Sgt Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Day Everett 1st Cook 328th F Hosp, 307th Sn Tn 17-Sep-1918
Abrams Roub 1st Lieutenant Quartermaster Corps 12-Dec-1918
Agler Adelbert M. 1st Lieutenant B 305th M. G. Battalion 5-Nov-1918
Arnett John R. 1st Lieutenant M. C 16-Apr-1918
Arnold Howard W. 1st Lieutenant K 165th Infantry 20-Jul-1918
Baker John A. 1st Lieutenant Ordnance 13-Feb-1919
Baker Walter E. 1st Lieutenant Machine Gun Company 167th Infantry 16-Sep-1918
Baris Alex D. 1st Lieutenant Dental Detachment 317th Labor Battalion 28-Feb-1919
Beauvais Walton U. 1st Lieutenant Company I 131st Infantry 10-Nov-1918
Bergen James T. 1st Lieutenant H 105th Infantry 17-Oct-1918
Bettenhausen Joseph A. 1st Lieutenant Av. Sec. Sig. C 14-May-1918
Boldt H. St.John, Jr. 1st Lieutenant Company I 102nd Infantry, attached 1st Aero Squadron 20-Jul-1918
Bourke John P. 1st Lieutenant Medical Corps 28-Jul-1919
Boyd Gordon 1st Lieutenant Company B 102nd Infantry 5-Oct-1918
Brandt Otto K. 1st Lieutenant Company L 305th Infantry 8-Oct-1918
Breitling Carl A. 1st Lieutenant 5-Nov-1918
Brown James F. 1st Lieutenant D 302nd Engineers 7-Nov-1918
Buckley Benjamin 1st Lieutenant C 105th Infantry 18-Oct-1918
Bull Clarence J. 1st Lieutenant Company H 309th Infantry 17-Sep-1918
Bullusky Jacob J. 1st Lieutenant Infantry 22-May-1918
Bullusky Jacob J. 1st Lieutenant Infantry 22-May-1918
Burns William J. 1st Lieutenant 165th Infantry 12-Jul-1919
Butler Pierce H. 1st Lieutenant M 312th Infantry 5-Nov-1918
Cahill William F. 1st Lieutenant M 307th Infantry 28-Aug-1918
Cameron Douglas T. 1st Lieutenant Battery D 7th Field Artillery 3-Nov-1918
Campbell Duncan 1st Lieutenant M. 309th Infantry 4-Nov-1918
Campbell Robert L. 1st Lieutenant A.S.A. 17-Dec-1918
Carney Daniel J. 1st Lieutenant Infantry Rec. C attached 23rd Infantry 18-Jun-1918
Carow Frederick G. 1st Lieutenant Medical Corps 16-Oct-1918
Chapman Isaac A. 1st Lieutenant Ordnance 17-Oct-1918
Clark Charles S. 1st Lieutenant 318th Labor Battalion, Quartermaster Corps 25-Oct-1918
Collins John F. 1st Lieutenant H 354th Infantry 11-Nov-1918
Conway Harry L. 1st Lieutenant H 105th Infantry 24-Aug-1918
Corboy Robert M. 1st Lieutenant A 61st Infantry 7-Nov-1918
Cordes Paul H. 1st Lieutenant C 30th Engineers 12-Sep-1918
Cramer Carl C. 1st Lieutenant F 38th Infantry 7-Aug-1918
Cramer Murray E. 1st Lieutenant M 107th Infantry 29-Sep-1918
Crandall Elverton C. 1st Lieutenant Hq. Company 306th Infantry 14-Oct-1918
Crump Samuel Jr. 1st Lieutenant B 107th Infantry 29-Sep-1918
Dattlebaum Harry A. 1st Lieutenant San. C. 5-Apr-1918
Davis William G. 1st Lieutenant C 541st Engineers 7-Oct-1918
Deevy William J. 1st Lieutenant C 18th Infantry 18-Jul-1918
DeRham Charles Jr. 1st Lieutenant C 305th Infantry 10-Oct-1918
Doolittle Gilbert 1st Lieutenant Company B 303rd Engineers 25-Sep-1918
Engels Arthur L. 1st Lieutenant 9th Infantry 8-Nov-1918
Estep Edwin R. 1st Lieutenant Official Photographers Signal Corps 7-Nov-1918
Farrell Michael J. 1st Lieutenant 105th Infantry
Felter Earle B. 1st Lieutenant Company L 307th Infantry 14-Sep-1918
Fischer Frederick M. 1st Lieutenant Coast Artillery Corps 10-Oct-1918
Fischer John R. 1st Lieutenant M.C. 31-Oct-1918
Fitzgerald John J. 1st Lieutenant A.S.S.C 30-Oct-1918
Fletcher Roland E. 1st Lieutenant Dental Corps 21-Dec-1918
France Howard J. 1st Lieutenant Air Service Signal Corps 24-Apr-1918
Frost James A., Jr. 1st Lieutenant 26-Sep-1918
Fuller William H. 1st Lieutenant Company F 105th Infantry 9-Aug-1918
Fursman Edgar L. 1st Lieutenant Headquarters 54th Pioneer Infantry 6-Oct-1918
Gard Edwin S. Jr. 1st Lieutenant L 308th Infantry 17-Aug-1918
Gardner Alfred W. 1st Lieutenant E 205th Infantry 3-Oct-1918
Gibbs Harold A. 1st Lieutenant Company B 311th Infantry 4-Nov-1918
Granberg Arthur E. 1st Lieutenant Battery C 38th Coast Artillery 1-Nov-1918
Gregory Gordon C. 1st Lieutenant G 306th Infantry 15-Oct-1918
Groesbeck Herbert Jr. 1st Lieutenant A 309th M. G. Battalion 1-Nov-1918
Groser Leslie H. 1st Lieutenant Inv. R. C. attached to 23rd Infantry 6-Jun-1918
Hagadorn Leland J. 1st Lieutenant Av, Sec, Rec. C 23-Feb-1918
Hamilton Otho 1st Lieutenant Company F 23rd Infantry 6-Oct-1918
Hammond Benjamin T. 1st Lieutenant E 107th Infantry 28-Sep-1918
Hand Jesse D. 1st Lieutenant Camp Hospital 29th Med. Dept. 26-Nov-1918
Harkins Matthew J. 1st Lieutenant E 306th Infantry 15-Oct-1918
Harris Thomas A. E. 1st Lieutenant D 306th M. G. Battalion 6-Sep-1918
Hassinger Philip E. 1st Lieutenant 22nd Aero Squadron 14-Sep-1918
Healy Jefferson A. 1st Lieutenant E 38th Infantry 11-Aug-1918
Hever William J. 1st Lieutenant F 305th Infantry 5-Oct-1918
Hoadleym Sheldon E. 1st Lieutenant Battery D 305th Field Artillery 13-Oct-1918
Hobbs Austin I. 1st Lieutenant 2nd B.H. Med. Dept.. 28-Sep-1918
Holzman Martin M. 1st Lieutenant Medical Corps, Ft. Oglethorpe, GA 20-Oct-1918
Hook Alfred J. 1st Lieutenant Company G 105th Infantry 27-Sep-1918
Hornbeck Harrison E. 1st Lieutenant Supply Company 9th Infantry 18-Jul-1918
Horning DeForrest A. 1st Lieutenant A.S.A 10-Dec-1918
Hoverter Clarence E. 1st Lieutenant Sanitary Train Sur. Office 1st Division 28-Oct-1918
Hoyt Francis R. 1st Lieutenant Attached British Transport, S.S. Lyesbro Medical Corps 28-Dec-1918
Imbrie Harold 1st Lieutenant Air Service Signal Corps 25-Apr-1918
Jackson David R. 1st Lieutenant Air Service Signal Corps 17-Jan-1918
Jackson Franklyn J. 1st Lieutenant 106th Infantry 27-Sep-1918
Jacoby Harold J. 1st Lieutenant Company E 326th Infantry 22-Oct-1918
Joerg Alfred N. 1st Lieutenant 12th Aero Squadron Air Service 25-Jul-1918
Joyce Whitney H. 1st Lieutenant Med. Res. Corps 17-May-1918
Kemmerer Jerome E. 1st Lieutenant Company D 327th Infantry 10-Oct-1918
Leiboult Edward N. 1st Lieutenant G 326th Infantry 12-Oct-1918
Lockwood Glenn F. 1st Lieutenant Cavalry 5-Nov-1918
Lyman John B. 1st Lieutenant 3d Tn. Hq. & Mp. 3-Oct-1918
Marrian Ralph R. 1st Lieutenant Company B 105th Engineers 17-Oct-1918
Maxson Earl W. 1st Lieutenant I 105th Infantry 29-Sep-1918
McCreery Frank P. 1st Lieutenant Aviation Section Signal Corps 11-May-1918
Mickley Harold F. 1st Lieutenant Medical Corps 16-Mar-1918
Nolan Martin F. 1st Lieutenant 9-Oct-1918
Olhausen Jay H. 1st Lieutenant QuarterMaster Corps 1-Oct-1918
Olstein Matthew 1st Lieutenant Medical Corps, Sanitary Detachment 314th Infantry 1-Oct-1918
O'Neale James S., Jr. 1st Lieutenant Company G 308th Infantry 2-Oct-1918
Ostberg Charles G. 1st Lieutenant Company B 106th Infantry 30-Sep-1918
Ovington Carter I. 1st Lieutenant Aviation Section Signal Corps 29-May-1918
Peart Herbert W. 1st Lieutenant Company I 103rd Infantry 10-Nov-1918
Petersen Louis 1st Lieutenant 106th Infantry 26-Sep-1918
Phelan Richard 1st Lieutenant 213th Aero Squadron Air Service 31-Oct-1918
Philipteaux George C. 1st Lieutenant Air Service Signal Unit 25-Feb-1918
Pinkus Irving J. 1st Lieutenant Medical Corps 30-Aug-1918
Plummer Louis F. 1st Lieutenant Air service Signal Corps 12-Feb-1918
Potter William C. 1st Lieutenant Air Service Signal Corps 10-Oct-1918
Pouch Harold E. 1st Lieutenant Company B 168th Infantry 15-Oct-1918
Preston Harry C. 1st Lieutenant 20th Aero squadron 26-Sep-1918
Rand Gordon L. 1st Lieutenant Air Service Signal Corps A.E.F. 6-Feb-1918
Rausch Robert 1st Lieutenant I 23rd Infantry 4-Feb-1918
Raven Richard M. 1st Lieutenant 18-Oct-1918
Reid Samuel J. Jr. 1st Lieutenant Battery A 306th Field Artillery 22-Aug-1918
Reid William R. 1st Lieutenant 307th Infantry 27-Aug-1918
Reynolds Matthew G. Jr. 1st Lieutenant Battery E 115th Field Artillery 5-Jan-1918
Rhinelander Philip N. 1st Lieutenant 20th Aero Squadron 26-Sep-1918
Rogers Newton C 1st Lieutenant [96 Aeronautical Squadron] 16-Sep-1918
Roosevelt Quentin 1st Lieutenant 1 Pursuit, 95th Aero Squadron 14-Jul-1918
Rosenthal Jos. B. 1st Lieutenant M. C. 22-Oct-1918
Rubel Solomon 1st Lieutenant Go. 168th Infantry 26-Jul-1918
Rudkin Gilbert P. 1st Lieutenant A 106th Infantry 26-Sep-1918
Ryan Wm T. 1st Lieutenant A.S.S.C 16-Oct-1918
Schilling Franz F. 1st Lieutenant 2-Jul-1918
Schuyler Roy A. 1st Lieutenant 26-Sep-1918
Scudder Philip J. 1st Lieutenant 26-Aug-1918
Shear Harold E. 1st Lieutenant Medical Corps 3-Oct-1918
Shireman Mervin E. 1st Lieutenant Infantry, Camp Gordon, GA 27-Dec-1918
Thompson Sidney P. 1st Lieutenant Av. Sec. Att. 95th Aer. Squadron 15-Jul-1918
Turner Ralph W. 1st Lieutenant M.C. 17-Oct-1918
Turner William B. 1st Lieutenant Company M 105th Infantry 27-Sep-1918
Van Schoonhoven Francis 1st Lieutenant Company D 101st Infantry 3-Nov-1918
Vermilyea Sidney C. 1st Lieutenant Medical Detachment 363rd Infantry 2-Nov-1918
Waite Alan 1st Lieutenant 372nd Infantry, Field and Staff 29-Sep-1918
Welch John J. 1st Lieutenant E 108th Infantry 29-Sep-1918
Winnek Edward F. 1st Lieutenant B 108th Infantry 29-Sep-1918
Baker Charles N Jr 1st Lt Inf 9-Jun-1919
Battle John M 1st Lt MG 23d Infantry 21-Jul-1918
Beauclerk Sydney W 1st Lt 12th Acr Squadron 29-Oct-1918
Buermeyer Herbert A 1st Lt E 9th Infantry 2-Jul-1918
Clark Fred H 1st Lt Cavalry 7-Sep-1917
Collard Clarence M 1st Lt I 38th Infantry, 3d Division 11-Oct-1918
Collins Orlando B Jr 1st Lt Co L 309th Inf 16-Oct-1918
Dederer Ellsworth H 1st Lt E 311th Infantry 27-Oct-1918
Dedicke Earnest C 1st Lt Engrs Rc Att Co D 6th Engrs 15-Jul-1918
Dodge Gordon 1st Lt 2d Ave Instruction Center 2-Oct-1918
Dolan James 1st Lt Engineers 8-Oct-1918
Donahue Walter E. 1st Lt K 309th Inf 2-Nov-1918
Doran William E. 1st Lt Q.M.C 3-Jul-1919
Dowling Patrick J. 1st Lt K 165th Inf 29-Jul-1918
Eilenberger John T 1st Lt ASA 5-Oct-1918
Ely William S 1st Lt Rochester, NY Av Sec, Res C 2-Jan-1918
Fox Raymond 1st LT 1st Aero Sg 1-Oct-1918
Galloway Judson P 1st Lt Inf, R C Attached Co E, 23d Infantry 6-Jun-1918
Gilson Proctor C 1st Lt K 9th Infantry 18-Jul-1918
Graham James B 1st Lt Infantry 5-Feb-1918
Hanbidge Francis F 1st Lt Med Res C 31-Jan-1918
Jauss Raymond B 1st Lt Infantry, JR C att Co C 30th Infantry 15-Jul-1918
Kaemmerling Gordon 1st Lt MG 23d Infantry 6-Jun-1918
Kennedy Alvah E 1st Lt 3d Av Instr Center 12-Oct-1918
Kenyen Nelson T 1st Lt Infantry 9-Nov-1918
Ker David 1st Lt 50th Aer Squadron 12-Sep-1918
Kreitman Albert L 1st Lt DC 4-Oct-1918
Lamarche Edward J 1st Lt Headquarters Co 15th Artillery 12-Jul-1919
Lederle Louis J Jr 1st Lt E 308th Infantry 21-Aug-1918
Leonard Howard G 1st Lt A 307th Infantry 9-Sep-1918
Lias Harry M 1st Lt MG Co 107th Infantry 19-Oct-1918
Lilley John L 1st Lt ASSC 6-Oct-1918
Llewellyn Robert C 1st Lt Attached 344th Bn Tank C 5-Oct-1918
Long Frank S 1st Lt D 7th Infantry 5-Oct-1918
Lovell Lawrence C 1st Lt Av Sec Sig, Res C Attchd 147th Field Artillery 29-Jun-1918
Lubitz William H 1st Lt DC 11-Oct-1918
Ludtke Max A 1st Lt 6th MTC 20-Feb-1920
Macheski William J 1st Lt B 128th Infantry 15-Oct-1918
Marcley Harry S 1st Lt MC 18-Nov-1918
Martin Henry S 1st Lt 9th Photo Sec Air Service 23-Nov-1918
Mason Joseph J 1st Lt 3d Av Instr Center 19-Jul-1918
Matthews Richard P 1st Lt 20th Aer Squadron 26-Sep-1918
May James De G 1st Lt ASSC 9-May-1919
McNab Robert R 1st Lt FA 21-Dec-1918
Millspaugh Kenneth R 1st Lt C 7th Engineers 10-Nov-1918
Minton Charles A 1st Lt I 305th Infantry 18-Oct-1918
Montague Danforth 1st Lt Headquarters Co 305th Field Artillery 5-Nov-1918
Mooney Edward L 1st Lt MR, attached to BEF 26-Mar-1918
Moore Henry T 1st Lt Infantry 29-Nov-1918
Moran Jonn J 1st Lt FA 4-May-1919
Morgan Harold S 1st Lt M R C Attached Base Hospital 2 12-Apr-1918
Mortimer Richard Jr 1st Lt Av Sec, Signal Corps 22-May-1918
Murray Charles F A 1st Lt H 307th Infantry 5-Oct-1918
Murray Kenneth P 1st Lt General Staff 38th Infantry 15-Jul-1918
Noble Heath F 1st Lt I 168th Infantry 29-Jul-1918
O'Brien John C 1st Lt E 307th Infantry 26-Aug-1918
Peters Edward McC 1st Lt Infantry 11-Mar-1918
Porter Wilfred W, Jr 1st Lt B 305th MG Bn 20-Aug-1918
Purchas Albert E Jr 1st Lt 18-Jul-1918
Schneider Benjamin 1st Lt M 305th Infantry 10-Nov-1918
Schulman Harry 1st Lt Infantry 1-Sep-1918
Schwab Stephen M 1st Lt 107th Infantry 29-Sep-1918
Sellers Leo W 1st Lt Interpreter Corps 2-Jun-1919
Shaw John S 1st Lt A 305th Infantry 5-Nov-1918
Shearman Reimer 1st Lt MG 305th Infantry 3-Oct-1918
Sheridan Richard B 1st Lt C 308th Infantry 23-Aug-1918
Sherwood Oliver B 1st Lt ASSC 20-Jan-1918
Simes Frank L 1st Lt H 108th Infantry 1-Oct-1918
Slocum Russell 1st Lt Infantry 25-Jan-1919
Smith Herman H 1st Lt I 165th Infantry 28-Jul-1918
Smith William P 1st Lt Air Serv 9-Jan-1919
Smyth Walter W 1st Lt 94th Aer Squadron 17-Aug-1918
Solovei Samuel 1st Lt MD 342 Labor Battalion 15-Oct-1918
Speigelberg Sidney L 1st Lt MC 14-Jul-1918
Stein George 1st Lt C 1st Brigade, MG Battalion 28-May-1918
Stephens Albert L 1st Lt Engineers Camp Humphries, VA 12-Oct-1918
Stewart Frank M 1st Lt C 111th Infantry 8-Oct-1918
Stuart William A 1st Lt 96th Aero Squadron 16-Sep-1918
Talley Allen W 1st Lt Infantry 7-Oct-1918
Taylor Herbert D 1st Lt M C 7-Oct-1918
Taylor Moses Jr 1st Lt E 9th Infantry 23-Mar-1918
Taylor William H 1st Lt 95th Aero Squadron 18-Sep-1918
Thaw Alexander B 1st Lt 135th Aero Squadron, Av 18-Aug-1918
Thompson Hugh S 1st Lt 96th Aero Squadron 15-Sep-1918
Thorpe Herbert F 1st Lt F 301st Sup Tn 1-Oct-1918
Toussaint Arthur F G 1st Lt 4th Army Corps HQ 6-Oct-1918
Turn Raymond P 1st Lt I 315th Infantry 26-Sep-1918
Turner Charles W 1st Lt D 308th Infantry 3-Oct-1918
Tyler John C 1st Lt 11th Aero Squadron 18-Sep-1918
Vernam Remington 1st Lt A S 22d Aero Squadron 1-Dec-1918
Walker Russell T 1st Lt 7th Av Instruction Center 16-Oct-1918
Walrath Carey J 1st Lt M 107th Infantry 29-Sep-1918
Walsh John A 1st Lt F 302d Engineers 16-Oct-1918
Warschauer Edward 1st Lt Headquarters Co 105th Infantry 29-Sep-1918
Wheeler Tolman D 1st Lt 2d US Cavalry 6-Sep-1918
Whiting Clinton L 1st Lt MG 308th Infantry 23-Oct-1918
Whitlock Edgar M 1st Lt 102d Engineers 26-Sep-1918
Wicks Glenn B 1st Lt Aviation Sec 17, Aerial Squadron 5-Oct-1918
Williams Charles S 1st Lt Av Sec Signal Corps Reserve 20-Apr-1918
Wilson Alexander D 1st Lt A 59th Infantry 1-Oct-1918
Wolff Edward Jr 1st Lt Battery D 16th Field Artillery 16-Aug-1918
Woodward Richard E Jr 1st Lt L 319th Infantry 10-Oct-1918
Wright Jack M 1st Lt Av Sec Signal Corps 28-Jan-1918
Young Thomas H 1st Lt F 165th Infantry 16-Jul-18
Lewis Samuel 1st Lt, MD A Camp Greenleaf Repl Draft 28-Aug-1918
Palmer Keene M 1st Lt. AS 15-Oct-1918
Leavitt Verne M. 1st Musician U.S.N.R.F. 3-May-1920
Bealin James J., Jr. 1st Sergeant Company D 105th Machine Gun Battalion 30-Dec-1918
Dugan James 1st Sergeant 56th Depot Brigade 14-Dec-1918
Fagan John A. 1st Sergeant Battery B 70th Coast Artillery 19-Feb-1918
Fehlbehr August 1st Sergeant Company I 308th Infantry 22-Aug-1918
Fuquay Joseph D 1st Sergeant US Mil Aeronautics 7-Jan-1919
Lynch Maurice J 1st Sergeant L 47th Infantry 4-Oct-1918
Metcalf Harry 1st Sergeant A 106th Infantry 27-Sep-1918
Miller Frank H 1st Sergeant B 351st Infantry 8-Oct-1918
Miller Frank H 1st Sergeant B 351st Infantry 8-Oct-1918
Millington Percy W 1st Sergeant E 102d Engineers 17-Oct-1918
Olsen Arthur W. 1st Sergeant Company G 328th Infantry 4-Oct-1918
O'Neill John 1st Sergeant Company B 165th Infantry 31-Jul-1918
Rodgers Cornelius J. 1st Sergeant Company K 309th Infantry 3-Oct-1918
Scholl Louis T 1st Sergeant I 106th Infantry 17-Oct-1918
Scott Edward W 1st Sergeant L 107th Infantry 29-Sep-1918
Smith George W 1st Sergeant A 102d Engineers 28-Feb-1919
Smith William A 1st Sergeant I 27th Infantry 28-Sep-1917
Todd Theodore W 1st Sergeant L 107th Infantry 22-Aug-1918
VanValkenberg Everitt J 1st Sergeant E 5th Infantry 28-Sep-1918
VonKrebs Paul 1st Sergeant M 47th Infantry 4-Nov-1918
Watson James 1st Sergeant D 8th MG Battalion 16-Sep-1918
Adrean Charles Henry 1st Sgt A 107th Infantry 1-Oct-1918
Arnold Alfred L 1st SGT K 309th Infantry 25-Sep-1918
Coyle Edward 1st Sgt Co H 16th Inf 18-Jun-1918
Donahue John J. 1st Sgt L 165th Inf 30-Jul-1918
Humphrey George Henry 1st Sgt 96th 6th Regiment 15-Sep-1918
Lyons Philip 1st SGT E 23th Infantry 12-May-1918
Nattress Douglas A 1st Sgt Co B 541st Engrs 2-Oct-1918
Ruane Edward T 1st Sgt Co B 105th Inf 16-Oct-1918
Beebe John 20th 5th Regiment 4-Oct-1918
Hooker James L. 2d Lieutenant Quartermaster Company 3-Aug-1918
Roberts Francis M. 2d Lieutenant A.S.S.C. 20-Jun-1918
Scobell Henry J. 2d Lieutenant Company M 103rd Infantry 15-Nov-1918
Burke George A 2d Lt Co M 130th Inf 24-Mar-1919
Dixon Jerome J. 2d Lt A.S.A. 9-Dec-1918
Doscher Fabian W. 2d Lt G 38th Inf 11-Oct-1918
Dudley Carl A. 2d Lt A 306th M.G. Bn 15-Sep-1918
Duff Henry I. 2d Lt B 305th M.G.Bn. 27-Sep-1918
Duffy Charles A. 2d Lt K 11th Inf 14-Oct-1918
Egan James B. 2d Lt C 102d Inf 25-Oct-1918
Fitzer Minor G 2d Lt Cavalry 4-Feb-1918
Howard George 2d Lt C 18th Infantry 13-Nov-1918
Mahon John P 2d Lt K 362d Infantry 3-Nov-1918
Maloy James L 2d Lt C 106th Infantry 27-Sep-1918
Martin Robert C 2d Lt K 102d Infantry 28-Oct-1918
McCormick Scott 2d Lt L 168th Infantry 17-Jan-1918
McCreery Sidney F 2d Lt ASSC 6-Oct-1918
McIlwaine Morris H 2d Lt Quartermaster Corps 6-Oct-1919
McKeever James L 2d Lt ASA 18-Sep-1918
McKinney Oakley W 2d Lt 800 Aer Squadron 26-Apr-1919
Meade Francis L 2d Lt Infantry 5-Nov-1918
Merkel Louis J 2d Lt ASSC 10-Aug-1918
Miller George N Jr 2d Lt 360 Aer Sq 2, Air Park 27-Mar-1919
Miller Walter B 2d Lt A S 6-Aug-1918
Mills Quiney S 2d Lt G 108th Infantry 26-Jul-1918
Moore Charles C 2d Lt 278th Aer Squadron 25-Apr-1919
Morrison John S 2d Lt I 28th Infantry 19-Jul-1918
Mott Henry Spring 2d Lt 3-Apr-1919
Neubert Bedell M 2d Lt ASA 15-Sep-1918
Nitchcock Roger W 2d Lt 1st Air Depot 2-Sep-1918
O'Connor William F 2d Lt D 165th Infantry 17-Oct-1918
Schwartz Sydney U 2d Lt MG 16th Infantry 9-Oct-1918
Shepard Romaine 2d Lt Headquarters Co 316th Infantry 30-Sep-1918
Silverstein Herman 2d Lt Hq Co 51st Pion Inf 17-Feb-1919
Singleton Jonett F 2d Lt 5th MG Battalion 24-Jun-1918
Skratt Joseph A 2d Lt C 306th MG Battalion 22-Aug-1918
Slesenger Albert 2d Lt H 125th Infantry 5-Aug-1918
Smith Charles C 2d Lt MG 168th Infantry 12-Sep-1918
Smith Henry B 2d Lt Headquarters Co 104th Infantry 26-Oct-1918
Smith Henry C 2d Lt Air Serv 21-Dec-1918
Stevens Arthur Whitney 2d Lt Miami, FL 26-Jan-1920
Stevens Harry A 2d Lt B 5th MG Battalion 3-Oct-1918
Stewart James D 2d Lt A S 15-Aug-1919
Stillwell Thomas V 2d Lt A 23d Infantry 18-Jul-1918
Strong Ellsworth C 2d Lt Battery A 305th Field Artillery 25-Aug-1918
Sunderlin Raymond J 2d Lt D 47th Infantry 20-Oct-1918
Sykes Jas J 2d Lt A S 6-Aug-1918
Taylor Abernathy S 2d Lt M 4th Infantry 13-Oct-1918
Teneyeck Cabell B 2d Lt Field Artillery 10-Jan-1918
Thomas Gerald P 2d Lt Aviation Sec Signal Corp Attached 17th Aer Squadron 22-Sep-1918
Timothy James S 2d Lt Infantry, Rec Corps, ATT, 6th Marines 14-Jun-1918
Trefry Malcolm W 2d Lt 329th Supply Co Quartermaster Corps 7-Apr-1919
Volz Victor 2d Lt F 112th Infantry 4-Oct-1918
Wade Ellis 2d Lt Sq Co 59th CAC 27-Dec-1918
Walter Arthur 2d Lt 110th Infantry 30-Jul-1918
Weaver John Howard 2d Lt 26-Aug-1920
Webster Willard M 2d Lt K 106th Infantry 27-Sep-1918
Wheeler Karl H 2d Lt M 168th Infantry 12-Sep-1918
Whitall John 2d Lt A S S C 17-Oct-1918
White Wilbert W 2d Lt 147th Aer Squadron Signal Corps 10-Oct-1918
Wohlleb Frank X 2d Lt MG 104th Infantry 20-Oct-1918
Wood Francis A 2d Lt 99th Aero Squadron 13-Sep-1918
Young Henry M 2d Lt A S A 14-Dec-18
Bachman John A 2LT Co A 308th MG Bn 26-Sep-1918
Chase Burton N 2LT Co C 58th Inf 5-Oct-1918
Dudley William McK 2LT ASA 29-Dec-1918
Franclemont Edward L 2LT ASA 17-Dec-1918
Goodwin George W 2Lt Avn Sec Sig Res C 15-Jul-1918
Haen Arthur C 2LT ASA 22-Dec-1918
Irish Eugene J 2Lt Co F 167th Inf 15-Sep-1918
Jackson Oliver P 2LT ASSC 29-Oct-1918
Johnson Orville P 2LT Co D 105th MG Bn 18-Jul-1918
Kinne Fred W 2LT Co I 166th Inf 17-Sep-1918
Kummer Harry H 2LT Co M 309th Inf 16-Oct-1918
McCarthy Joseph F 2LT 301st Stev Regt 25-Sep-1918
McConnell John W 2LT Co G 307th Inf 26-Aug-1918
Ornstein Albert J 2LT Co H 110th Inf 28-Sep-1918
Potter Sanford H 2LT FA Cp Taylor KY 17-Oct-1918
Robinson Harry W 2LT Co L 108th Inf 29-Sep-1918
Sayre Oliver E 2LT FA 21-Oct-1918
Schreiber Edwin E 2LT AEF 8-Aug-1918
Seward Leon E 2LT ASA 17-Oct-1918
Shelley John H 2LT Ord Det 20-Nov-1918
Snyder Robert Y 2LT ASSC 21-Jul-1918
Strahan Donald P 2LT ASSC 22-Oct-1918
Straight Burr D 2LT Co I 9th Inf 3-Oct-1918
Tarr Terry S 2LT Co B 4th Inf 23-Jul-1918
Trow Donald G 2LT Inf USA 23-Oct-1918
Williams Spencer C 2LT ASSC 21-May-1918
Young R Stanley 2LT Co D 16th Inf 7-Nov-18
Allen William C. Jr. 2nd Lieutenant M. G. 9th Infantry 3-Oct-1918
Alvord Richard B. 2nd Lieutenant Company H 119th Infantry 27-Feb-1919
Andersen Earl G. 2nd Lieutenant Engineers Res. Corps attached Company A 6th Engineers 15-Jul-1918
Anderson Earl G. 2nd Lieutenant A 6th Engineers (attached Res. Corps) 15-Jul-1918
Anderson Edward M. 2nd Lieutenant Mil. Aero Signal Corps 25-Jul-1919
Andes James C. 2nd Lieutenant H 10th Infantry 19-Jul-1918
Andre Harold A. 2nd Lieutenant A.R.S.C. 16-Mar-1918
Aug Charles H. 2nd Lieutenant Company A 356th Infantry 3-Nov-1918
Ayers Lawrence J. 2nd Lieutenant Company H 316th Infantry 6-Nov-1918
Banks Richard V. 2nd Lieutenant Air Service 30-Oct-1918
Barclay David 2nd Lieutenant Quartermaster Corps 11-Nov-1918
Bardwell Darwin E. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 11-Jun-1918
Bargfrede William A. 2nd Lieutenant Company F 308th Infantry 28-Sep-1918
Beach Augustus F. 2nd Lieutenant Field Artillery 21-Jan-1918
Behrens William B. 2nd Lieutenant 106th Infantry 27-Sep-1918
Bell Allen, Jr. 2nd Lieutenant Company D 127th Infantry 1-Sep-1918
Benjamin Everett F. 2nd Lieutenant Aviation Signal Corps 1-Oct-1918
Bittinger Howard P. 2nd Lieutenant 17th Aero Squadron 26-Aug-1918
Bodenstab Wilmer 2nd Lieutenant Company H 28th Infantry 29-May-1918
Borchardt William 2nd Lieutenant C.A.C., Fort Sheridan, IL 6-Aug-1919
Bothwell Harold E. 2nd Lieutenant Company K 306th Infantry 14-Aug-1918
Bradley John 2nd Lieutenant Cavalry 20-Oct-1918
Brady Thomas V. 2nd Lieutenant Company G 9th Infantry 4-Oct-1918
Brady Vincent A. 2nd Lieutenant 14-Nov-1918
Brietbeck Frank H. 2nd Lieutenant D 108th Infantry 14-Oct-1918
Brogan Thomas M. 2nd Lieutenant Company M 112th Infantry 28-Sep-1918
Bromley Charles 2nd Lieutenant Quartermaster Corps 4-Aug-1918
Brown Frankline F. 2nd Lieutenant G 802nd Pioneer Infantry 9-Sep-1918
Bryan John F . 2nd Lieutenant 102nd Infantry 31-Oct-1918
Bullock Thomas J. 2nd Lieutenant D 367th Infantry 2-Sep-1918
Burchill Joseph E. 2nd Lieutenant M. G. 141st Infantry 9-Oct-1918
Burns James D. 2nd Lieutenant 88th Aero Squadron 11-Aug-1918
Byrne Joseph P. 2nd Lieutenant E 306th Infantry 17-Aug-1918
Carder Cyril 2nd Lieutenant Company D 16th Infantry 17-Jul-1918
Carmack William G. 2nd Lieutenant Aviation Instruction Center 9-Aug-1918
Carrington Frank E. 2nd Lieutenant 23-Oct-1918
Cary Arthur B. 2nd Lieutenant Casual Company QuarterMaster Corps 30-Oct-1918
Catton Richard B. 2nd Lieutenant Signal Corps Acceptance Park 1st Air Service 14-Apr-1919
Chandler William H. 2nd Lieutenant Battery D 7th Field Artillery 6-Oct-1918
Churchill Thomas W. 2nd Lieutenant V.C. 9-Jul-1918
Clark Hamilton R. 2nd Lieutenant Company F 605th Engineers 10-Oct-1918
Cleminshaw Charles K. 2nd Lieutenant Quartermaster Corps 27-Mar-1918
Clifford Paul L. 2nd Lieutenant Aviation Section Signal Res. U. Att. 44th Aero Squadron 20-Jul-1918
Coffey Arthur H. 2nd Lieutenant A.S.A. 31-Dec-1918
Cole Chales C. 2nd Lieutenant Air Service 6-Dec-1918
Cole Sidney T. 2nd Lieutenant Company I 16th Infantry 19-Jul-1918
Collins Thomas F. 2nd Lieutenant B 142nd Infantry 9-Oct-1918
Compton Samuel H. 2nd Lieutenant 3-Feb-1919
Connolly Daniel M. 2nd Lieutenant A 312th Infantry 18-Oct-1918
Crawford Conrad 2nd Lieutenant B 47th Infantry 2-Aug-1918
Cudlipp Jerome M. 2nd Lieutenant A.S.S.C. 23-Sep-1918
Cunningham Arthur H. 2nd Lieutenant Company H 105th Infantry 18-Oct-1918
Curtis James F. 2nd Lieutenant M. G. 105th Infantry 27-Sep-1918
Daniels Charles R. 2nd Lieutenant 125th Infantry 23-Nov-1918
DeKruijiff Theodore 2nd Lieutenant Air Ser. Pro. Ctr. 2 16-Nov-1918
Delany James F. 2nd Lieutenant M. G. 315th Infantry 29-Sep-1918
Dickey Stephen W. 2nd Lieutenant C 110th Infantry 27-Sep-1918
Doscher Fabianx W. 2nd Lieutenant C 38th Infantry 11-Oct-1918
Dwyer William J. 2nd Lieutenant Cavalry 9-Oct-1918
Ecay Elmer S. 2nd Lieutenant Company L 110th Infantry 27-Sep-1918
Emerson William K.B. 2nd Lieutenant attached 12th Aero Squadron Field Artillery Recon. Corps 14-May-1918
Ennis James S., Jr. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 2-May-1918
Epstein William 2nd Lieutenant Company D 305th Infantry 13-Oct-1918
Fanning Winthrop C. 2nd Lieutenant 168th Aero Squadron 10-Mar-1919
Fawkner Alfred H. 2nd Lieutenant Company I 321st Infantry 11-Nov-1918
Felbel Frank J. 2nd Lieutenant Company I 28th Infantry 12-Dec-1918
Ferris Earl H. 2nd Lieutenant 208th Military Police Company 3-May-1919
Fiske Harold B. 2nd Lieutenant Company C 306th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Flato Walter C. 2nd Lieutenant L 16th Infantry 4-May-1918
Forman Horace B. 2nd Lieutenant Headquarters Company 3rd Aviation Instruction Center 14-Sep-1918
Forster Frederick A. 2nd Lieutenant 5-Oct-1917
Freiberg Hyman H. 2nd Lieutenant E 131st Infantry 9-Aug-1918
Fuge Edward W. 2nd Lieutenant A 119th Infantry 18-Aug-1918
Galbraith James S. 2nd Lieutenant A.S.A. 7-Apr-1919
Garnsey Arlo E. 2nd Lieutenant Casual Air Service 11-Oct-1918
Garnsey Cyrus 3rd 2nd Lieutenant Headquarters Company 7th Field Artillery 30-Sep-1918
Gaskell Ellsworth F. 2nd Lieutenant A.S.A. 20-Nov-1918
Gilleran Patrick J. 2nd Lieutenant Company I 30th Infantry 9-Oct-1918
Glover Edmund P. 2nd Lieutenant I.R.C., attached to Company F 167th Infantry 11-Apr-1918
Goodell Lawrence 2nd Lieutenant Quarter Master Corps 4-Oct-1918
Gordon Donald S. 2nd Lieutenant 6th Regiment 24-Jul-1918
Graham Edward F. 2nd Lieutenant Headquarters Company 305th Field Artillery 22-Aug-1918
Graham John B. 2nd Lieutenant Attached to Company E 28th Infantry 1-Apr-1918
Grant Duncan R. 2nd Lieutenant 143rd Aero Squadron 31-May-1918
Greene Calvin 2nd Lieutenant 213th Aero Squadron 22-Nov-1918
Greenwood Samuel A., Jr. 2nd Lieutenant 3rd Aviation Instruction Center 11-Aug-1918
Gundlach Henry W. 2nd Lieutenant L 111th Infantry 11-Aug-1918
Haskell Lorenzo 2nd Lieutenant Infantry 31-Aug-1917
Heckman Walter E. 2nd Lieutenant I 7th Infantry 22-Oct-1918
Hegerty John L. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 7-Jun-1918
Henel William Jr. 2nd Lieutenant A.S.S.C. 9-Oct-1918
Henry Clifford W. 2nd Lieutenant F 102nd Infantry 17-Oct-1918
Hoffman James J. 2nd Lieutenant 165th Infantry , 3rd Battalion 21-Sep-1918
Hogel Milton H. Jr. 2nd Lieutenant A.S.A 29-Jan-1919
Holborn Clarence E. 2nd Lieutenant A.S.A. 3-Dec-1918
Holden Ernest H. 2nd Lieutenant A 369th Infantry 11-Nov-1918
Holm Nils 2nd Lieutenant K 4th Infantry 31-Oct-1918
Horton Harding F. 2nd Lieutenant C 131st Infantry 10-Oct-1918
Jagger Harvy 2nd Lieutenant Company C 304th Field Battalion 26-Sep-1918
Johnson George E. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 28-Sep-1918
Jones Arthur M 2nd Lieutenant Infantry 5-Dec-1917
Kanter Benjamin W. 2nd Lieutenant Company L 127th Infantry 31-Aug-1918
Kearn Lester W. 2nd Lieutenant Company K 127th Infantry 31-Aug-1918
Keegan Charles H. 2nd Lieutenant Company A 102nd Engineers 5-Nov-1918
Keller Arthur I. 2nd Lieutenant Company I 126th Infantry 1-Aug-1918
Kelly John A., Jr. 2nd Lieutenant Company K 362nd Infantry 3-Nov-1918
Kennedy Paul L. 2nd Lieutenant Company H. 16th Infantry 11-Oct-1918
Knowles Frank A. 2nd Lieutenant Company G 106th Infantry 9/?/1918
Lasher Michael F. 2nd Lieutenant 31-Jul-1919
Lathrop John E. 2nd Lieutenant 108th Infantry 29-Sep-1918
Lathrop Louis H. 2nd Lieutenant 21st field Artillery 17-Mar-1918
Little Edwin C. Jr. 2nd Lieutenant A.S.S.C. 22-Oct-1918
MacDonough Joseph G. 2nd Lieutenant Company I 47th Infantry 5-Aug-1918
MacLiesh George A. 2nd Lieutenant 21-Sep-1919
Maher Joseph F. 2nd Lieutenant 4-Oct-1918
Markham Robert S. 2nd Lieutenant A.S.S.C 15-Apr-1918
McClain Robert W. 2nd Lieutenant Air Service 16-Dec-1918
Mills Harold C. 2nd Lieutenant I.R.C. attached 6th Marine 17-Jun-1918
Mitchell John E. 2nd Lieutenant Company F 23rd Infantry 6-Oct-1918
Morris Jesse B. 2nd Lieutenant Company K 103rd Infantry 12-Jan-1919
Murphy John O. 2nd Lieutenant Company L 305th Infantry 5-Nov-1918
Nolan Frank A. 2nd Lieutenant Company E 166th Infantry 1-Nov-1918
Noon Alfred R. 2nd Lieutenant Company C 306th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Orchard William H. 2nd Lieutenant Company H 101st Infantry 4-Dec-1918
Page David B. Jr. 2nd Lieutenant D 56th Engineers 5-Jan-1919
Patten John A. 2nd Lieutenant Company D 4th Infantry 8-Oct-1918
Peabody Marshall G. 2nd Lieutenant Company D 306th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Penny James J. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 30-Jun-1918
Pickett Norman O. 2nd Lieutenant Air Service 14-Dec-1918
Polk Latham 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 21-May-1918
Porter James J. 2nd Lieutenant 10th Machine Gun Battalion, 4th Infantry 6-Oct-1918
Raymond Harvey J 2nd Lieutenant Headquarters Det. 71st C.A.C. 20-Oct-1918
Ripperger Clarence W. 2nd Lieutenant A.S.S.C. 22-Jan-1919
Robinson Arthur A. 2nd Lieutenant Headquarters 305th Field Artillery 10-Feb-1919
Rockwood Richard B. 2nd Lieutenant Headquarters 310th Infantry 28-Sep-1918
Rose Philip 2nd Lieutenant Battery E 6th Field Artillery 5-Oct-1918
Rouse Charles L. 2nd Lieutenant A.S.A 24-Mar-1919
Rozeck Frederick W. 2nd Lieutenant F 106th Infantry 27-Sep-1918
Ryan John M. 2nd Lieutenant H 166th Infantry 12-Sep-1918
Smith Homer R. 2nd Lieutenant F 127th Infantry 29-Aug-1918
Stearns Jerome 2nd Lieutenant C.A.C. 4-Sep-1918
Stevens John H. 2nd Lieutenant 147th Aeronautical Squadron 31-Jul-1918
Stock Carl J. 2nd Lieutenant Company H 107th Infantry 19-Oct-1918
Swan Oscar A. 2nd Lieutenant 10-Nov-1918
Thomas Otis B. 2nd Lieutenant Company A 126th Infantry 3-Aug-1918
Tichborne Herbert M. 2nd Lieutenant Air Service 23-Dec-1919
Tinnerholm Ivar E. 2nd Lieutenant Air(?) Service 22-Jul-1918
Topping Nathaniel H. 2nd Lieutenant Air Service 23-Aug-1918
Valentine Herman W. 2nd Lieutenant Air Service 4-May-1918
Vandeusen Edwin J. 2nd Lieutenant C.W.S 13-Jun-1919
Young Townsend 2nd Lieutenant Company G 18th Infantry 18-Jul-18
Brewer Kenneth E 2nd LT ASSC 28-Sep-1918
Carpenter Howard E 2nd Lt E 7th Infantry 8-Dec-1918
Clancy John 2nd Lt B 60th Infantry 14-Oct-1918
Coleman Elmus 2nd Lt H 16th Infantry 19-Jul-1918
Cory Harvey L 2nd Lt MG 210th Infantry 22-Sep-1918
Doty William D, Jr 2nd Lt M 168th Infantry 12-Sep-1918
Farren Philip H 2nd Lt ASA 5-Oct-1918
Getman James E 2nd Lt H 305th Infantry 7-Nov-1918
Hochstein David 2nd Lt E 60th Infantry 12-Oct-1918
Keller Frederick W 2nd Lt ASSC 17-Jun-1918
Kenny Henry J 2nd Lt CAC att. Hv. A. School 23-Oct-1918
Kiernan Thomas, Jr. 2nd Lt 358th Aer Squadron 8-Mar-1919
Krinsky Samuel E 2nd Lt A 137th Infantry 7-Sep-1918
Kupfer Arnold E 2nd Lt 269 Aer Squadron 10-Nov-1918
Logie Quentin R 2nd Lt K 9th Infantry 9-Jun-1918
Ludwig Lloyd 2nd Lt Av Sec Sig C, Unasgd 28-Feb-1918
McBride Allen J 2nd Lt C 320th Infantry 28-Sep-1918
McCarty Walter R 2nd Lt 24th Aer Sq 20-Sep-1918
McConnell Frank J 2nd Lt Battery B 7th Field Artillery 22-Jul-1918
McConnell James 2nd Lt B 4th Infantry 23-Jul-1918
McCord Archie 2nd Lt Infantry 5-Oct-1918
Murray James B 2nd Lt ASA 8-Nov-1918
Pond Richard E 2nd Lt 85th Aero Sq 13-Nov-1918
Roby Charles T 2nd Lt MG 58th Infantry 5-Oct-1918
Scanlan Horace B 2nd Lt K 106th Infantry 27-Sep-1918
Schenck Gordon L 2nd Lt C 308th Infantry 8-Oct-1918
Schroeder Goodson 2nd Lt ASA 21-Dec-1918
Smith Dick D 2nd Lt A 108th Infantry 17-Oct-1918
Smith J Clovis 2nd Lt MG 26th Infantry 22-Jun-1918
Thrasher Harry D 2nd Lt 103d Engineers 11-Aug-1918
Abrahamsen George Christian Acting Pay Clerk 13-Dec-1918
Dunscombe Cecil Acting Pay Clerk 10-Dec-1918
Williams Robert Owen Acting Pay Clerk 3-May-1921
Metzalf Harry Sawyer App 2d cl USNRF 1-Nov-1918
Allison Floyd Elwood App Seaman USN 3-Oct-1918
Case Andy Butler App Seaman USN 7-Jun-1917
Fay Charles Evans App Seaman 25-Sep-1918
O'Connor James Thomas App Seaman 22-Sep-1918
Curry Eugene Edward App Seamn USNRF 11-Apr-1917
Doty LeRoy Arthur App Seamn USNRF 28-Jun-1918
Holdridge Ross Beebe App Seamn USNRF 30-Sep-1918
Boker Arthur William App Semn USN 28-May-1917
Grace Theodore Nicholas App Semn USNRF 7-Oct-1918
Sheldon Arthur Leroy App Semn USN 29-May-1918
Carberry Frank Edward App Smn USNRF 22-Sep-1918
Caswell Milton Edgar App Smn USNRF 24-Sep-1918
Cotter John Joseph App Smn USNRF 24-Sep-1918
Delaney Frank Patrick App Smn USNRF 22-Oct-1918
Dodge Frederick App Smn USNRF 6-Oct-1918
Hilbert William Guatave App Smn USNRF 22-Sep-1918
Kurtz Alphonse App Smn USNRF 27-Sep-1918
O'Neill Chester H App Smn USNRF
Plews Joseph App Smn USNRF 21-Sep-1918
Wadleigh George Edward App Smn USNRF 24-Oct-1918
Binder John Philip App. Seaman 1-Jan-1919
Angell Lester T. Apprentice Seaman U.S.N. 29-Sep-1918
Boorman Sidney Apprentice Seaman 19-May-1917
Broderick Philip J. Apprentice Seaman U.S.N. 19-Sep-1918
Brown Henry S. Apprentice Seaman Training station 2-Oct-1918
Burnett Dewey Apprentice Seaman USNRF 22-Sep-1918
Burt Gerald W Apprentice Seaman USNRF 2-Oct-1918
Chadwick John Rappleye Apprentice Seaman 6-Jun-1919
Dillon Joseph Leo Apprentice Seaman 28-Sep-1918
Eldrid Gerald G. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 29-Oct-1918
Erlandsen Harold Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Farrar George F. Apprentice Seaman U.S.N. 9-May-1917
Fischer Ernest Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Garsau Carl E. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
Gehm Harry L. Apprentice Seaman U.S.N. 2-Apr-1918
Gibson George D. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 25-Oct-1918
Gilbert Alexander Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 28-Sep-1918
Gilbert George E. Apprentice Seaman U.S.N. 1-Jan-1918
Goldstein Nathan Apprentice Seaman 23-Sep-1918
Griswold William H. Apprentice Seaman 10-Jun-1917
Guiterman H. Rosenwald Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 4-Oct-1918
Hatch Hyatt C. Jr. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
Hollenbeck Edward M. Apprentice Seaman 28-Sep-1918
Jensen Otto A. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 18-Dec-1918
Killeen Edward V. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 6-Oct-1918
Klein Edward Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 6-Dec-1919
Knight Willet A. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 11-Jan-1919
Kurzman Melville Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Lennon John J. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
Lennon John T. Apprentice Seaman 3-Mar-1918
Maher Cornelius Patrick Apprentice Seaman USNRF 12-Oct-1918
Martin Everett Leslie Apprentice Seaman 10-Feb-1920
Moutner Henry Apprentice Seaman USNRF 3-Oct-1918
Onken August Joseph Apprentice Seaman USNRF 28-Sep-1918
Phillips Adelbert Nelson Apprentice Seaman 24-Aug-1917
Pollock Robert Kenneth Apprentice Seaman USNRF 25-Nov-1918
Puckhaber Fred Martin Apprentice Seaman USNRF 12-Mar-1920
Roese Charles Apprentice Seaman USN 23-Sep-1918
Rowe Walton D. Apprentice Seaman 25-Sep-1918
Saddler Edward Apprentice Seaman 13-Dec-1917
Schatz Harry Aloysius Apprentice Seaman USNRF 10-Oct-1918
Schreiber Samuel Apprentice Seaman USNRF 24-Sep-1918
Shelter Frank Milton Apprentice Seaman 23-Sep-1918
Simon Joseph Apprentice Seaman USNRF 2-Oct-1918
Smith Nelson George Apprentice Seaman 29-Apr-1918
Smith Wesley J. Apprentice Seaman 28-Feb-1918
Sommers William Frank Apprentice Seaman 21-Sep-1918
Taylor Barton Adams Apprentice Seaman 3-Oct-1918
Toombs Howard A. Apprentice Seaman 30-Sep-1918
Trabold Edward Frank Apprentice Seaman USN 21-Sep-1918
Trudeau Loomis Apprentice Seaman 11-Apr-1918
Whitney Elwood Jerome Apprentice Seaman
Winn Harry Arthur Apprentice Seaman 21-Mar-1918
Wood Lawrence L. Apprentice Seaman U.S.N. 6-Jun-1917
Wright George Apprentice Seaman 22-Dec-1918
Roberts Theron Aaron Apprentice Seaman U.S.N. 26-May-1917
Smith Harry John Apprentice Seaman U.S.N. 22-Apr-1917
Comiskey Spencer E. Apprentis Seaman 23-Sep-1919
Jensen Jens A. Artificer Company B 105th Infantry 27-Sep-1918
Underhill Frank R Artificer G 106th Infantry 13-May-1919
Euchner Frederick W. Assistant Band Leader Headquarters Company 37th Infantry 19-Apr-1918
Fischer Leonard J Asst Band Leader 1st Rct Co (Band) Ft Slocum, NY 8-Oct-1918
White Thomas F Asst Trk Mr M Trk 312th M Sup Tn 12-Oct-1918
Gibney John L. Aviation Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Nazitto Philip B 309th Infantry 1-Nov-1918
La Rose John Benjamin Baker 2nd Class 3-Oct-1918
Pechacek Frank Band Corporal Headquarters Company 70th Coast Artillery Corps 4-Nov-1918
Doeherty Henry Band Cpl C 306th Inf 19-Mar-1918
Blanche Stephen Band Leader Headquarters Company 337th Infantry 30-Jan-1919
Leland Herbert H. Band Master Headquarters Company 105th Infantry 5-Nov-1918
Butcher Robert E. Band Sergeant Headquarters 18th Infantry 21-Dec-1919
Friedberg Harry Band Sergeant Headquarters 37th Infantry 19-Oct-1918
Berry William Flynn Bandmaster USN 3-Jun-1918
Saunders Carl C. Bank Corporal Headquarters 310th Infantry 24-Feb-1919
Bowie Henry Battalion Sergeant Major Company F 46th Infantry 29-Oct-1917
Bruce Henry G. Battalion Sergeant Major Headquarters 6-Sep-1918
Chapman Russell Battalion Sergeant Major Headquarters Company 26th Field Artillery 20-Jan-1919
Gaedeke Benjamin F. Battalion Sergeant Major Headquarters 308th Infantry 9-Oct-1918
Osterberg John D. Battalion Sergeant Major Infantry Army Candidate School 28-Oct-1918
Sharretts Augustus R Battalion Sergeant Major Headquarters Co 106th Infantry 27-Sep-1918
Shiley George C. Battalion Sergeant Major Headquarters Company 23rd Infantry 19-Jan-1918
Wendelin Arthur G Battalion Sergeant Major Headquarters Co 40th Infantry 3-Jan-1919
Costanzi Angelo Bglr Co K 309th Inf 4-Oct-1918
Feldmeyer Michael F Bglr Co L 309th Inf 18-Oct-1918
Isenhart Jacob William Bglr Co F 51st Pion Inf 13-Feb-1918
Kellogg Clark M Bglr Co K 310th Inf 1-Nov-1918
Scheneckenberger Joseph Bglr Btry C 60th FA 9-Oct-1918
McGowan Michael Francis Blacksmith 19-Mar-1918
Vasilian Pany Blacksmith 1st cl USNRF 14-Jun-1918
Romanitch Franklin, Jr Blacksmith, 2d Class USNRF 18-Oct-1918
Salerno Andrea Blacksmith, 2d Class USN 14-Jun-1918
Scully Ambrose Joseph Blacksmth 2d cl USNRF 5-Oct-1918
MacMillan Roy William Boatswain 8-Oct-1919
Montgomery Curtis Elwood Boatswain 14-Jun-1918
Rumpf Edgar James Boatswain 10-Feb-1919
Singleton Andrew Hormby Boatswain 17-Mar-1920
Titus Reuben Francis Boatswain 3-Feb-1917
Aanensen Aksel Boatswain Mate 1st Class USNRF 8-Jan-1919
Niles Arthur Lucien, Jr Boatswain Mate, 1st Class USNRF 20-Jun-1919
O'Brien James Francis Boatswain Mate, 1st Class USN 22-Mar-1919
Roth Leo Boatswain Mate, 1st Class USN 24-Sep-1917
Smith Edward Jerome Boatswain Mate, 1st Class USN 11-Jan-1919
Thompson Andrew Boatswain Mate, 1st Class USNRF 13-Dec-1917
Wellerson John Mortimer Boatswain Mate, 1st Class USNRF 23-Oct-1918
McGrath Frank Xavier Boatswain Mate, 2d Class USNRF 14-Oct-1918
Raps Walter John Boatswain Mate, 2d Class USN 16-Jul-1918
Cotton Charles H. Boatswain's Mate, 2nd class 18-Oct-1918
Galligan Frank T. Boatswain's Mate, 2nd class 17-Dec-1918
Hopkins Hugh Boatswains Mate 1st Class 26-Sep-1919
Cohen Harry Oliver Boatswains Mate, 2nd Class 3-Oct-1918
Degenhart Harry I. Boatswains Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 8-Aug-1918
Franz Frederick O. Boatswains Mate, 2nd class U.S.N. 30-May-1918
Kline Malcolm W. Boatswains Mate, 2nd class U.S.N. 25-Dec-1917
Kramer Frank John Boatswains' mate, 1st Class 23-Feb-1919
Picciano Michael Anthony Boilermn USN 5-Nov-1917
Meyers Harold Boy, 1st Class USN 26-Sep-1918
Back Cyrus W. Bugler Company F 308th Infantry 16-Sep-1918
Clark Clarence L Bugler D 312th Infantry 19-Oct-1918
Cortes Frank E. Bugler G 106th Infantry 7-Nov-1918
Cregan Joseph L. Bugler I 161th Infantry 28-Oct-1918
Dickes Andrew A. Bugler Battery D 307th Field Artillery 30-Mar-1918
Ferrante Luigi Bugler Company D 310th Infantry 5-Feb-1919
Hanley Daniel S. Bugler U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
Helmar Earl E. Bugler Company G 108th Infantry 29-Sep-1918
Holzschneider Gus Bugler Company F 306th Infantry 14-Oct-1918
Jackson Robert L. Bugler Company K 24th Infantry 23-Dec-1918
Johnson Claude L. Bugler Company E 108th Infantry 14-Oct-1918
Krider Charles C Bugler A 39th Infantry 26-Sep-1918
Leonhart Charles Clark Bugler Co G 38th Inf 21-Oct-1918
Macali Lodovico Bugler F 53rd Infantry 31-Dec-1918
Mahoney John J Bugler K 316th Infantry 28-Sep-1918
O'Keefe Thomas C. Bugler Company D 304th Machine Gun battalion 8-Oct-1918
Rivenburgh Lloyd Horace Bugler USNRF 2-Jan-1919
Stoddard Marion F. Bugler Company F 18th Infantry 15-Nov-1917
Waacks Herman Jr Bugler C 106th Infantry 27-Sep-1918
Walsh Harry C Bugler A 106th MG Battalion 27-Sep-1918
Weintraub Morris Bugler F 9th Infantry 6-Oct-1918
Wollenberg Charles Bugler D 321st MG Battalion 21-Oct-1918
Yaffee Asher Bugler I 4th Infantry 15-Jul-18
Amegod Samuel Buglr H 306th Infantry 28-Aug-1918
Amos Charles E. Buglr H 26th Infantry 18-Jul-1918
Robichaw Aloy Cabin Cook USN 3-Mar-1918
Thomas Abrom Wash Cabin Steward USN 20-Feb-1918
Bradley Wayles B. Cadet 3rd Provisional Aero Squadron Signal Corps 4-Feb-1918
Davison Alden Cadet A.S. Sig. E. R.C. 27th Aero Squadron 26-Dec-1917
Dunham Vincent C Cadet Aviation Sec, Sig C, Kelly Field, Tex 21-Jan-1918
Ekstrand Carl E. Cadet Cadet Detachment Ellington Field 4-Apr-1918
Fairchild Franklin C. Cadet Signal Enlisted Reserve Corps, Air Service 23-Feb-1918
McNamara William S Cadet Headquarters Det Flying Tallaferro Field, Ft Worth, TX 25-Mar-1918
Phillipoteaux George Cadet 3rd Aviation Instruction Center 25-Feb-1918
Shilliday Rexford Cadet Headquarters Det 3d Avia Inst Ctr, Avia Sec Sig Cor 22-May-1918
Lanigan Joseph M Cadet Avn Sig Enl Res 183d Avn Sq 16-Mar-1918
Brown Randolph R CAPT K 9th Infantry 3-Nov-1918
Cottrell Arthur M Capt ASSC 12-Oct-1918
Orser Thomas H Capt MC 20-Apr-1919
Bach Joe S. Captain Quartermaster Corps Headquarters 3rd Division 5-Oct-1918
Baker Charles D. Captain Company E 165th Infantry 12-Sep-1918
Barrett Alexander McC. Captain 314th Cavalry 17-Oct-1919
Barrett Blanton Captain Company B 307th Infantry 21-Jul-1918
Betowski Paul E. Captain 230th Aero Squadron 2-Jul-1918
Blaisdell William E. Captain Supply Company 102nd Engineers 29-Sep-1918
Blanchfield John Captain 5th Regiment 8-Jun-1918
Bores Sherman H. Captain Aviation Section Signal Corps Headquarters 21-Dec-1919
Brooks Belvidere Captain D 308th Infantry 31-Aug-1918
Bryant George E. Captain Mch. Gun 106th Infantry 27-Sep-1918
Bullock Harry A. Captain Q.N.R. Asst. to Division Quartermaster 1st Division 30-May-1918
Carver Clarence B Captain 3d Corps School 10-Apr-1919
Chapman William H. Captain Medical Corps 26-Sep-1918
Cobb Frederick W. Captain Company E 369th Infantry 29-Sep-1918
Cohen Emil J. Captain A.G.D. 20-Oct-1918
Conner Richard L. J. Captain 4-Oct-1918
Cooper James F. Captain Battery D 308th Field Artillery 17-Feb-1918
Dean Stanley Captain Quartermaster Corps
Detchon Benjamin C. Captain Ord Res. Corps Cas 1-Oct-1918
Dose Frederick C Captain Headquarters Co 60th Infantry 17-Dec-1918
Dresser Fritz L. Captain Office of quartermaster 16-Oct-1918
Faust Edward S. Captain Field Artillery Recon. Corps 2-Nov-1919
Foster Hamilton K. Captain A 26th Infantry 4-Oct-1918
Fowler Charles A. Jr. Captain Company M 325th Infantry 11-Oct-1918
Franklin Spencer Captain M.C. 21-Jul-1918
Gallagher Charles H. Captain Med. Res. Corps 28-Aug-1918
Gill Robert S. Captain Cassion Company K 18th Infantry 23-Sep-1918
Gillam Walter E. Captain Company D 306th Machine Gun Battalion 4-Sep-1918
Gitchell Edward B. Captain Ordnance 18-Nov-1918
Grant Edward L. Captain Company H 307th Infantry 9-Oct-1918
Hagar Luther A. Captain C 393rd F. Sig. Battalion 1-Oct-1918
Hallock Roy E. Captain A. S. 27-Dec-1918
Hamm Arthur E. Captain Company M 326th Infantry 14-Sep-1918
Hardy John C. Captain G 106th Infantry 27-Sep-1918
Hastings Thomas W. Captain D 307th Infantry 26-Feb-1919
Hayward Harry W. Captain E 107th Infantry 29-Sep-1918
Heilman Carl A. Captain Engineers 12-Jul-1919
Hellmers Walter Captain Infantry 29-Jan-1919
Henderson George E. Captain Med. Det. 330th Field Artillery 12-Feb-1919
Hinds Elliot P. Captain 12th Aero Squadron, Aviation Section North 24-Jun-1918
Hughes Clifford E. Captain 312th Infantry 24-Oct-1918
Hungerford Joseph D Captain Cavalry 27-Aug-1918
Jabureck Charles C. Captain Infantry 12-Jul-1919
Jennings Allen H. Captain Sanitary Company 15-Dec-1918
Keator Frank Captain M.C. 29-Dec-1917
Keller Walter S. Captain Company D 2nd Battalion, 7th Engineers 17-Sep-1918
Knight Frank II Captain B H 37th Med Dept 28-Oct-1918
Main Herbert A Captain Quartermaster Corps 8-Feb-1918
Manning John S Captain 25th Infantry 25-Jul-1918
Markwich Robert W. Captain Company L 311th Infantry 25-Oct-1918
Mead Theodore F Captain Med Det 104th Field Artillery 29-Oct-1918
Miller James B Captain Aviation Sec, Signal Corps 9-Mar-1918
Mills Adelbert P Captain Field and Staff 605th Engineers 20-Oct-1918
Mills Philip O Captain G 308th Infantry 26-Jul-1918
Modes Frederick A Captain Signal Corps 3d Army 22-Feb-1919
Mosher Henry E Captain K 28th Infantry 28-May-1918
Munsen James F. Captain M.C. 25-Oct-1918
Murray William P Captain Infantry 24-Mar-1919
Naughton Harold L. Captain Company L 309th Infantry 17-Oct-1918
Newcomb William W. Captain Ordnance Dept. 9-Oct-1918
Newcomb William W. Captain Ordnance Department (unassigned) 9-Oct-1918
Nicoll Francher Captain Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Noble Raymond E Captain Ord 13-Oct-1918
O'Brien Thomas A Captain Infantry 12-Oct-1918
Oliver Clarence R Captain Infantry 19-Jul-1918
Payne DeWitt J. Captain Air Service Signal Corps 1-Feb-1918
Platt Lawrence H. Captain Company E 309th Infantry 17-Sep-1918
Post Isaac Captain Signal Corps 2-Apr-1918
Reed Stephen J. Jr. Captain Medical Corps 3-Oct-1918
Robinson Phillips Brook Captain Hqs Washington, DC 5-Nov-1918
Ross Harold G. Captain Machine Gun Company 107th Infantry 17-Sep-1918
Ross James G. Captain Quartermaster Corps 19-Oct-1919
Rossell Daves Captain Infantry 13-Oct-1917
Rousseau Zotique Captain M.C. 10-Dec-1917
Sackett George W Captain E 11th Infantry 15-Oct-1918
Sanger Ralph Captain ASSC 29-Aug-1918
Satterlee Edward L Captain 13th Signal Corps 4-Dec-1918
Shropshire Ralph E Captain Quartermaster Corps 29-Jan-1918
Slosson James S Captain E 105th Infantry 27-Sep-1918
Starrett Harry C Captain B 106th Infantry 13-Nov-1918
Tuohy John J Captain Ord 16-Oct-1918
VanThun William Captain A Infantry, Camp Upton Sep Repl Draft 3-Oct-1918
Vogel Frederick W Captain H 71st Infantry, NYNG 15-Aug-1917
Walsh Michael J. Captain Company I 165th Infantry 15-Oct-1918
Wells Brooks H Captain M C 6-Jul-1917
Whidden Ray W Captain M C 25-Sep-1918
Winslow Kenclm Captain I 327th Infantry 22-Aug-1918
Young James L Captain E 54th Pioneer Infantry 2-Oct-18
Prey Louis Edward Carpenter 2-Mar-1918
Hogan William C. Carpenter's Mate 3rd Class 7-Oct-1918
Schaffert William Theo Carpenter's Mate, 1st Class, U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
Dwyer David James Carpenter's Mate, 2nd Class Aviation 4-Apr-1918
Valentine Andrew Peter Carpenters Mate, 1st Class USNRF 21-Oct-1918
Windsor Edward Thomas Carpenters Mate, 3rd Class USNRF 6-Apr-1919
Vogt Edwin George Carpntr Mate USN 5-Oct-1918
Burke Walter E. Cfr 17th Balloon 5-Oct-1918
Loeber David W Cfr Headquarters Squadron A Carlstrom F 19-Jan-1919
McLean Joseph A Cfr 326th Aero Sq Feb q2, 1918
Matthew Vincent T Cfr, 1st Class US Aviation School Kelly Field, TX 16-Dec-1918
Emery Gerald Cfr.(?), 1st class 516th Aero Supply Squadron 10-Oct-1918
Smart Daniel S. Chaplain, 1st Lieutenant 15-Oct-1918
Kelsey Louis F Chaplain, 1st Lt 13-Jan-1919
O'Dowd Dennis H Chaplain, Captain 12-Jul-1919
Butler Robert I. Chauffeur 9 Aero Squadron 22-Sep-1919
DeMattis Italio B Chauffeur 107th Aero (Serv), Squadron AAS 2-Nov-1918
Giesecki Edgar W. Chauffeur Company B 2nd Balloon Squadron 20-Jan-1919
Bishop Frank H. Chef(?) 1104th Aero Squadron Signal corps 24-Jul-1918
Corey Harold Bedford Chf Mach Mate USN 5-May-1919
Jones Merwin Glyndwr Chf Qmster USNRF 8-Jan-1919
Smith Charles Lucius Chf. Machnist Mate 13-Oct-1918
Whipple Foster Chf. Machnist Mate 11-Oct-1918
Berard Emile C. Chief boatswain 12-Oct-1918
McDonough George Joseph Chief Boatswain Mate USN 2-Oct-1918
Oak Harry Arthur Chief Boatswain Mate USNRF 5-Dec-1917
Stone John Henry Chief Boatswain Mate USN 25-Dec-1918
Wezansing Didrik Chief Boatswain Mate USN 4-Jan-1919
Zahn Frederick Chief Boatswain Mate USN 18-May-1918
Doyle John P. Chief Boatswains Mate U.S.N.R.F. 26-Sep-1918
Fitzpatrick Charles A. Chief Boatswains Mate U.S.N. 26-Feb-1921
Glennon John Chief Boatswains Mate U.S.N. 26-Feb-1918
Gunn Harry C. Chief Boatswains Mate U.S.N. 23-Sep-1917
Hartnett John, Jr. Chief Boatswains Mate U.S.N.R.F. 17-Sep-1918
Lindsay John Chief Boatswains Mate U.S.N. 13-Mar-1918
Lusk Vernon Allen Chief Boatswains Mate 5-Oct-1918
Abbate Nicholas Guseppe Chief Cabin Steward USNRF 9-Oct-1918
Billingsly Ralph J. Chief Carpenters Mate 25-May-1918
Carlotti Joseph J. Chief Carpenters Mate U.S.N.R.F. 23-May-1920
Pickworth Bernard Chief Carpenters' mate 7-Sep-1918
Dowling John J. Chief Commissary Steward U.S.N.R.F. 28-Sep-1920
Ruff Alfred Gus Chief Commissary Steward USN 26-Sep-1918
Wellman Willard Chief Elec Radio USNRF 24-Oct-1918
Gerwin Theodore P. Chief Electrician, general U.S.N. 6-Apr-1919
Rietheimer Albert Chief Electrician, General USN 5-Mar-1920
Snyder Edwin August Chief Electrician, Radio Operator USN 5-Oct-1918
Laborsierre William Chief Gunner 23-Jan-1919
Brady Joseph Patrick Chief Gunners Mate USN 4-Aug-1920
Burke Edward J. Chief Gunners Mate U.S.N. 9-Dec-1919
Fulton Harold C. Chief Gunners Mate U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
Goetz Louis Chief Gunners Mate 17-Apr-1918
Gourlay George W. Chief Gunners Mate U.S.N. 3-Dec-1918
Lustig John G. Chief Gunners Mate U.S.N. 13-Oct-1919
Martin Frank Gomas Chief Gunners Mate USN 10-Dec-1920
Young James Purvis Chief Gunners Mate USN 30-Oct-17
Welch Harry James Chief Mach Mate 7-May-1919
Alicke Rudolf Chief Machinist Mate USN 30-Sep-1918
Anderson Otto Chief Machinist Mate USN 6-Feb-1918
Rosenstock William Chief Machinist Mate U.S.N. 6-Apr-1919
Winter Edward L. Chief Machinist Mate 13-Nov-1918
Zqiesseland Harry Chief Machinist's Mate 16-Nov-1917
McDonald James Chief Machinists Mate USN 15-Mar-1921
Nelson Charles Edward Chief Machinists Mate USNRF 8-Jul-1918
Trodd Albert E Chief Machinists Mate USNRF 12-Mar-1918
Warfield Thornton Chief Machinists Mate USNRF 26-Sep-1918
Eppehimer Walter H. Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Gerken Clarence J. Chief Machinst Mate NY U.S.N.R.F. 30-Mar-1918
Gibbons James A., Jr. Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 8-Apr-1919
Hubbs Thomas B. Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 20-Oct-1918
Jaegle William C., Jr. Chief Machinst Mate Aviation,U.S.N.R.F. 24-Aug-1918
Jeffrey Archibald Chief Machinst Mate 12-Jan-1919
Kelly Michael Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 29-Oct-1920
Murtha Joseph Stephen Chief Master At Arms USN 17-Jun-1919
Roth Fred Chief Mech Btry F 106th FA 24-Mar-1919
Gill Conliffe Chief Mechanic Battery F 14th Field Artillery 26-Mar-1918
Veitch Thomas Stevenson Chief Pay Clerk 13-Jul-1919
Donaldson W H Chief Pharmacist Mate 6-Jan-1919
Molesan Joseph Louis Chief Printer USN 19-Sep-1920
Treble Hector William Chief QM USNRF 30-Sep-1918
Percival Charles Edward Chief QM Avn USNRF 5-Sep-1918
Bishop Donald Guild Chief Quarter Master, Aviation 14-Feb-1919
Behan William Joseph Chief Quartermaster USNRF 10-Oct-1918
Bennett Claire C. Chief Quartermaster 26-Jan-1918
Fraley Guy Barstow Chief Quartermaster 12-Aug-1918
Goldstane Morris Chief Quartermaster U.S.N.R.F. 28-Apr-1919
Goodspeed James P. Chief Quartermaster U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Jones Tom Owen Chief Quartermaster 24-Sep-1918
Ramsey Joseph Chief Quartermaster USN 25-Oct-1918
Topp Augustus Chief Quartermaster USNRF 12-Aug-1918
Walker William Chief Quartermaster USN 13-Nov-1920
Bates Clarence Chief Quartermaster at Arms Naval Training Station Great Lakes 30-Jan-1918
Taylor Ermond Albert Chief Quartermaster Aviation USNRF 19-Feb-1919
Beebe George Guyon Chief Quartermaster, Navigation USNRF 14-Dec-1919
Newkirk Harry Elijah Chief Special Mechanic 13-Jul-1920
Mullin Thomas A Chief Storekeeper USNRF 2-Nov-1918
Baumann John Chief Turret Captain USN 2-Jun-1919
Larsen Harry I. Chief Turret Captain U.S.N. 11-Sep-1917
Meagher Joseph Chief Turret Captain USN 4-Oct-1918
Baker Robert Patterson Chief Water Tender USN 23-Sep-1918
Bowen David Joseph Chief Water Tender USN 22-Dec-1918
Burnside Thomas Chief Water Tender U.S.N.R.F. 5-Jul-1919
Cooney John J. Chief Water Tender U.S.N. 6-Dec-1917
Dann Charles Lafayette Chief Water Tender 22-Sep-1918
Dearoff Harry Chief Water Tender U.S.N. 16-Nov-1919
Finck George Chief Water Tender U.S.N. 1-Mar-1919
Flanagan Bernard Chief Water Tender U.S.N. 11-Oct-1920
Graff Peter Chief Water Tender U.S.N. 22-Jul-1918
Hughes John Chief Water Tender U.S.N. 23-Jul-1918
McAdams William James Chief Water Tender USN 14-Jun-1918
Minau Charles Joseph Chief Water Tender 6-Sep-1918
O'Donnell Hugh Chief Water Tender USN 10-Nov-1918
Turner Louis Chief Water Tender USN 25-Jul-1919
Moore William Henry, Jr Chief Yeoman USNRF 22-Oct-1918
Murray Joseph Chief Yeoman USNRF 28-Dec-1918
Pendleton George William Chief Yeoman USNRF 6-Sep-1918
Regan Anthony Vincent Chief Yeoman 13-Oct-1918
Romeo Fred Francis Chief Yeoman USNRF 21-Mar-1919
Shaw John Aloysius Chief Yeoman USN 11-Mar-1919
Wickman William A Chief Yeoman USNRF 29-Jan-1919
Worthington Douglas G Chief Yeoman USN 8-Nov-1918
Breen George A. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 17-Jan-1919
Copp Donald G. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 29-Sep-1918
Dybdahl Birger Chief Yoeman U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Dyer Owen D. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 14-Jan-1919
Everson robert K. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 20-Jan-1919
Gallagher James A., Jr. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 6-Oct-1918
Charter Basis W CK B 107th Infantry 23-Oct-1918
Gross Loros L. Ck Headquarters 27th Infantry 5-Nov-1918
Tipson Edward Ck B 107th Infantry 26-Oct-1918
VanCaesecle Domien Ck 314th Aero Sq, SC 10-Nov-1918
Caporale Anthony Clerk Headquarters 307th Field Artillery 18-Feb-1919
Carr Frederick G. Clerk Company M 5th Infantry 5-Oct-1918
Jordan Albert Clerk Machine Gun Battalion, 41st Infantry 2-Apr-1921
Musco Angelo Clerk 53rd Depot Brigade 29-Jan-1919
Petito Giuseppe Clerk Company B 308th Infantry 24-Jun-1918
Rushlow William J. Clerk Headquarters Company 105th Infantry 11-Jun-1918
Dusel Edward T Clk 302d Mec rep Shop MTC 16-Jan-1919
Heath Clellan T Clk Btry A 20th FA 27-Feb-1918
McDonald Alfred W Clk Co L 106th Uinf 18-Oct-1918
Stevens Raymond N Co A Co A 126th Inf 1-Aug-1918
Skinner Steven J Co D Co D 11th Inf 16-Oct-1918
Best William Homer Coal Heaver USN 17-Sep-1918
Sheahan William J Col Sergeant L 165th Infantry 15-Oct-1918
Arnold Percy W Colonel 103 Infantry 25-Jan-1919
Boice Charles H Colonel USA, Major, Cav 11-Nov-1919
Clayton Bertram T Colonel Quartermaster Corps Div Quartermaster 1st Div 30-May-1918
Davis William D Colonel Field and Staff 361st Infantry 1-Nov-1918
Evans Ellwood W Colonel Cavalry 24-Jul-1917
Greenough Ernest A Colonel Quartermaster Corps 4-Sep-1918
Hagadorn Charles B Colonel Infantry 8-Oct-1918
Kennon W V Lyman Colonel Infantry 9-Sep-1918
Littlebrant William T Colonel Cavalry 2-Jul-1919
Smith Hamilton A Colonel N A 26th Infantry 22-Jul-1918
Kattenhorn George C. Color Sergeant Headquarters Company 30th Infantry 19-Jul-1918
Thompson John G Color Sergeant Headquarters Co 57th Field Artillery 24-Nov-1918
Hazeltine Charles Walter Commander USNRF 28-Jan-1921
Lee John A. Commander 4-Apr-1920
Murdock James Paulding Commander 3-Apr-1920
Ryan John Paul Joseph Commander 15-Sep-1918
Campbell William T. Commisary Steward U.S.N. 24-Sep-1918
Lewis Abram Commisary Steward U.S.N.R.F. 1-Oct-1918
Whalen Richard John Commissary Steward USNRF 27-Sep-1918
Alberts George Stephen Cook B 307th Infantry 29-Jun-1918
Arnold Harry Cook United States. Army Amb Ser., Sec. 596 with Italian United States. Army 20-Nov-1918
Auty William J. Cook Company A 83rd Infantry 12-Oct-1918
Avery Preston P Cook Co k 310th Inf 26-Dec-1918
Battaglia Ermenegildo Cook Company M 327th Infantry 21-Oct-1918
Bellamy James L Cook C 108th Infantry 4-Nov-1918
Bergonzi Albert W. Cook Company I 39th Infantry 7-Oct-1918
Beyer Joseph B Cook 1st AA Btry, Baltimore, MD 15-Oct-1918
Boyea Ira L Cook Co K 107th Inf 21-Nov-1918
Bradley John H. Cook Battery E 147th field Artillery 14-Aug-1918
Byrd Nathan Cook Headquarters 367th Infantry 7-Nov-1918
Campbell William Cook A 45th Infantry 10-May-1918
Clark Clarence E. Cook Medical Detachment 18th Infantry 2-Aug-1918
Cooney James Cook 152nd Field Artillery Brigade 25-Dec-1918
Cooper Robert T Cook Co F 107th Inf 29-Sep-1918
Cricchio Gustave Cook 23rd Group 2 M. Trk. Det 10-Oct-1918
Duffy Joseph Cook E 108th Inf 30-Mar-1919
Eck Herbert P. Cook A 306th FA 22-Aug-1918
Ellis John B Cook Amb 105-102nd San Train 16-Jan-1919
Flanigan George Earl Cook Hq 30th Infantry 7-Oct-1918
Foster Harry L. Cook Quartermaster Corps, Pack Tn 11 10-May-1917
Germer George Cook Construction Company Air Service Signal corps 17-Oct-1918
Goss Arthur F. Cook Company L 106th Infantry 13-Oct-1918
Greene Elwyn E. Cook 12th Trench Mortar Battery 28-Jan-1919
Hadden George H Cook 504th Aer Con Squadron Sig 25-Mar-1918
Herrick Walter R. Cook Headquarters 107th Infantry 26-Feb-1919
Hildebrande John G Cook C 8th F Sig Bn 3-Feb-1919
Hitchcock Frank Cook E 51st Pion. Infantry 20-Jan-1919
Hogarth George Cook C 343rd Serv. Battalion 16-Jun-1919
Hohe Richard Cook Co A 63d Inf 11-Jun-1917
Holmes Jesse Cook Company B 351st Machine Gun Battalion 29-Sep-1918
Howard Frank B. Cook Company M 106th Infantry 27-Sep-1918
Hunphrey Thomas M. Cook Company C 100th Infantry 12-Nov-1918
Johnson Silas Cook Company A 57th Infantry 18-Jan-1919
Keck August G. Cook Company E 302nd Engineers 5-Sep-1918
Keriacopoulos Gus Cook Battery E 10th Field Artillery 16-Jan-1919
Keysor Frank B Cook Co G 104th Inf 4-Sep-1918
Kiedaisch Herman Cook 32d Bln Co 15-Nov-1918
King William T. Cook 29th Company 8th battalion, 152nd Depot brigade 8-Dec-1918
Kowalewski Vitold Cook G 30th Infantry 15-Jul-1918
Kruse John Joseph Cook C 1st Tng Bn S C, Ft Leavenworth, KS 27-Oct-1918
Kulesza Fabian Cook E 9th Infantry 14-Apr-1918
Kuuzli Emil W. Cook Machine Gun Company 308th Infantry 16-Aug-1918
Landron Joseph G Cook L 54th Infantry 25-Nov-1918
Leichty William C Cook Service Co I Camp Johnston, Fla 30-Sep-1918
Loesel George J Cook 678th Aero Squadron 8-Oct-1918
MacGowan James H Cook MG 108th Infantry 7-Oct-1917
Mackie Ezra D Cook Med Dpt USA 11-Nov-1918
Mandak Matias Cook Company K 106th Infantry 2-Sep-1918
Manore Guiseppe Cook Co 30 8th Tng Bn 153d Dep Bde 11-Oct-1918
Marek Otto Cook 13th 152d Dep Brig 17-Oct-1918
McBurnie Robert James Cook A 106th Infantry 2-Nov-1918
McDonald Edward M. Cook Field Hospital, 106 20-Nov-1918
McLernon Bart Cook 102nd M.O. Ord Rep. 7-Oct-1918
McMahon John P Cook H 106th Infantry 27-Sep-1918
Meerholz Charles Cook H 14th Infantry 25-Oct-1918
Mosher Judson Cook Co 107 102d San Tn 3-Oct-1918
Murphy Daniel Cook C 108th Infantry 1-Oct-1918
Murray Walter Cook G 108th Infantry 14-Nov-1918
Nelson John A. Cook Medical Detachment Base Hospital, Camp Upton 29-Dec-1918
Nevitt Ernest Cook D 106th Infantry 27-Aug-1918
Palmer Frank V. Cook Company G 51st Pioneer Infantry 4-Oct-1918
Parcel John C Cook 324th Aero Sq Sig C 1-May-1918
Pardi Hugo Cook Supply Company 311th QuarterMaster Corps 8-Sep-1918
Partland Bernard J. Cook Company I 105th Infantry 28-Oct-1918
Peake David J. Cook Company F 165th Infantry 13-Apr-1919
Pegg William Cook Company B 9th Infantry 18-Jul-1918
Purvis Charles F. Cook 3rd Company Developmant Battalion 10-Oct-1918
Ranney Robert J Cook Base Hosp Med ERC 21-Sep-1918
Ranucci Antonio Cook Supply 51st Pioneer Infantry 28-Jan-1920
Roberts Charles L. Cook A 49th Infantry 24-Jan-1919
Robertson Arthur F. Cook B 55th Infantry 16-Feb-1919
Rooney Patrick Cook E 102nd Am. Tn. 17-Mar-1919
Schivoree Frank A Cook 379th Tank Corp 7-Oct-1918
Scxofield Arthur P Cook Co C 80th Inf 7-May-1918
Secord Roy B. Cook Company M 307th Infantry 31-Oct-1918
Seeli Louis F Cook M Trk Co 11th M Sup Tn, 2d Div 25-Jan-1918
Shefrin William Cook C 306th Infantry 5-Sep-1918
Simoni Louis Cook Battery C 7th Field Artillery 9-Nov-1918
Smith Harry G Cook F 102d Engineers 7-Nov-1918
Solomon William Cook C 106th Infantry 30-Sep-1918
Spencer Roy B Cook Co I 14th Inf 13-Oct-1918
Stanley Joseph C Cook Headquarters Co 73d Infantry 31-Oct-1918
Stellter William Cook Butchery Co 347 12-Oct-1918
Stenzel Walter R. Cook Company C 302nd Engineers 1-Apr-1918
Striglis Gust Cook 23d Tng Co Group 2, MTD 13-Oct-1918
Teofilo Matteo Cook A 306th Infantry 5-Sep-1918
Tinson Jacob Cook L 369th Infantry 17-Jul-1918
Trost John Cook D 5th MG Battalion 12-Apr-1918
VanGorcum Adriaan H Cook F 1st Gas Regt 29-Oct-1918
VanWert Ralph Cook F 310th Infantry, 2nd Bn 18-Dec-1918
Waller Edward Cook Supply 369th Infantry 3-Feb-1919
Walsh Edward Cook Supply 306th Infantry 7-Nov-1918
Waterman Chandler Cook Special Unit 557th Amb Serv 30-Apr-1918
Waters Harold B. Cook Company A 346th Infantry 4-Feb-1919
Wells Sherry G Cook Co D 71st Inf 2-Oct-1918
Williams George M. Cook Section 590 U.S. Ambulance Service 7-Oct-1918
Windrum Chauncey Cook Sup 77th Field Artillery 25-Jan-1919
Winter Clinton E. Cook Company K 107th Infantry 6-Nov-1918
Wittmann Albert C Cook C 325th Infantry 29-Oct-1918
Zejmis Kostontas Cook E 302d Engineers 6-Sep-1918
Zelenka William G Cook 866 Aero Squadron 22-Oct-1918
Zimmerman Morris L Cook Headquarters Co 320th Field Artillery 23-Oct-1918
Stankiewich Stefan Cook Mch Headquarters Co Horsed Battalion Am Tn 1st Div 13-May-1918
Smijovsky Albert Coppersmith, 1st Class USN 12-Jul-1919
Sullivan Edward Vincent Coppersmith, 1st Class USN 19-Mar-1918
Dondero Frederick Joseph Corp D 307th Inf 28-May-1918
Donovan Andrew Corp M 165th Inf 16-Oct-1918
Donovan John J. Corp F 105th Inf 29-Sep-1918
Doolan Patrick J. Corp A 165th Inf 12-Sep-1918
Dornfield Sam Corp 5 U.S Dis Bks Gds, Governors' Island 9-Oct-1918
Doty Eugene L. Corp F 165th Inf 10-Aug-1918
Dougherty William L. Corp E 165th Inf 16-Oct-1918
Douglas Abraham Corp H 369th Inf 26-Sep-1918
Douglas William L. Jr. Corp Hq 2d Pion. Inf. 7-Dec-1918
Douglass Henry Corp L 369th Inf 30-Sep-1918
Douty Harry C. Corp B 106th Inf 27-Sep-1918
Dowd John Francis Corp A 305th Inf 7-Sep-1918
Duane Robert J. Corp C 107th Inf 4-Oct-1918
Dubinsky Philip Corp H 307th Inf 27-Aug-1918
Duff James P. Corp A 165th Inf 16-Oct-1918
Duffy George E. Corp K 165th Inf 28-Jul-1918
Duffy James M. Corp L 105th Inf 12-Mar-1919
Duffy Walter F. Corp A 106th Inf 27-Sep-1918
Dunkel Joseph Corp F 106th Inf 28-Sep-1918
Dunn Edward J. Jr. Corp D 106th Inf 26-Oct-1918
Dunn John W. Jr. Corp H 308th Inf 29-Aug-1918
Dunnigan Joseph A. Corp H 165th Inf 15-Jul-1918
Dymock Gilbert B. Corp K 107th Inf 16-Nov-1918
Edwards Paul Corp 5th T.M. Btry. 5th FA Brig. 26-Dec-1918
Edwards Thomas L. Corp B M.P. 12-Sep-1919
Egan Eugene A. Corp C 15th M.G. Bn 10-Nov-1918
Fagan Joseph Francis Corp 45th Co 13-Jun-1918
Legnard John Bernard Corp 17th Co 6-Oct-1918
Sperbeck Ralph Corp E 30th Inf 13-Oct-1918
Steves Stanley CORP M 328th Infantry 6-Jul-1918
Abramson Max Corporal Provost Guard 23-Aug-1919
Aguilar Miguel J. Corporal 188th Aero Squadron 18-Nov-1918
Alfieri Henry C. Corporal B 327th Infantry 9-Oct-1918
Alicaris Nicholas Corporal K 47th Infantry 9-Aug-1918
Allen John L. Corporal Company L 107th Infantry 10-Mar-1918
Ames Patrick Corporal M 165th Infantry 17-Oct-1918
Anderson John Corporal Company C 369th Infantry 1-Oct-1918
Andre William Joseph Corporal Battery B 55th Artillery C.A.C. 17-Nov-1918
Angus Harry Corporal H 23rd Infantry N. Y. N. G.|106th Infantry 27-Sep-1918
Appel William Corporal B 23rd Infantry 6-Oct-1918
Asman Frederick G. Corporal Company I 311th Infantry 26-Oct-1918
Augustine Joseph Corporal Company C 165th Infantry 7-Aug-1918
Austin Frank V. Corporal Company D 9th Infantry 18-Jul-1918
Baier Charles J. Jr. Corporal H 105th Infantry 18-Oct-1918
Bailey Edson A. Corporal Company K 313th Infantry 5-May-1919
Baker Arthur W. Corporal Company B 165th Infantry 11-Jun-1918
Baker Thomas F. Corporal Company A 103rd Infantry 26-Sep-1918
Baldwin Morgan S. Corporal Company G 104th Infantry 4-Oct-1918
Ball Albert E. Corporal Company C 23rd Infantry 17-Sep-1917
Ball William E. Corporal Machine Gun Company 105th Infantry 25-Sep-1918
Ballas Eli Corporal Company A 23rd Infantry 3-Oct-1918
Banker William H. Corporal Company D Headquarters Battalion 21-Sep-1918
Barnaby Henry T. Corporal Company G 106th Infantry 27-Sep-1918
Barnett William M. Corporal 84th Company 6th Regiment 19-Jul-1918
Barrett John R. Corporal Company E 102nd Engineers 27-Sep-1918
Bartoli William Corporal Headquarters Company 60th Coast Artillery Corps 1-Nov-1918
Bartolomeo Adolph Corporal 213th Aero Squadron Signal Corps 5-Feb-1918
Barton George R. Corporal Company F 105th Infantry 8-Nov-1918
Barton Mitchell Corporal Company M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Barton Wilbur E. Corporal Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Bassett Ralph F. Corporal Company A 310th Infantry 21-Sep-1918
Battle Fletcher Corporal Company K 369th Infantry 15-Jul-1918
Baxter Floyd L. Corporal Company A 310th Infantry 20-Oct-1918
Bechtold William Corporal Company E 165th Infantry 4-Oct-1918
Becker Martin Corporal Company D 306th Infantry, Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Belfry Earl Corporal 96th Quantico 8-Jun-1918
Bell Edward J. Corporal Company P 9th Infantry 21-Jul-1918
Benedick Michael Corporal Cassion Company 2nd battalion, Edgewood Arsenal, MD 28-May-1919
Benkert George Jr. Corporal Company D Hq. Battalion 10-Feb-1919
Bennett Elmer E., Jr. Corporal Company E 306th Infantry 4-Oct-1918
Benson William Corporal Ambulance Company 314 304th Sanitary Train 29-Sep-1918
Berall Abraham B. Corporal Finance Office Ordnance Depot 18-Jan-1919
Bergen Francis P. Corporal Company H 9th Infantry 11-Nov-1918
Bergen Thomas Corporal Company G 102nd Ammunition Train 13-Dec-1918
Better William Corporal Company H 306th Infantry 14-Oct-1918
Bielenberg William J. Corporal Company M 49th Infantry 22-Mar-1919
Bigelow William J. Corporal D 108th Infantry 29-Sep-1918
Blanchard Vernon W. Corporal K 105th Infantry 14-Nov-1918
Bloom Edward A. Corporal Company L 165th Infantry 15-Oct-1918
Bloom Louis Corporal Company G 305th Infantry 11-Nov-1918
Bogdanowis Edward Corporal Company K 310th Infantry 22-Aug-1918
Bolvig Eiler V. Corporal Company H 308th Infantry 8-Oct-1918
Bonanno Anthony Corporal Company E 107th Infantry 30-Oct-1918
Bonner Francis Corporal Company B 106th Infantry 27-Sep-1918
Booth John J. Corporal Company L 165th Infantry 29-Jul-1918
Boriskin Joseph H. Corporal Company F 306th Infantry 17-Oct-1918
Borland Dwight G. Corporal Company M 34th Trk. Det. M.G. Tng. C'p., Camp Hancock, GA 28-Oct-1918
Borter Benjamin F. Corporal Personnel Adjutant Detachment 29-Nov-1918
Bowe Lester Corporal Company K 369th Infantry 27-Sep-1918
Bowers Guy L. Corporal Company A 1st Battalion, Chemical Warfare Service, Edgewood Arsenal 12-Oct-1918
Boyd John Corporal Company C 1st U.S.Guards 27-Oct-1918
Boyer Morris S. Corporal Machine Gun Company 107th Infantry 12-Oct-1918
Bradley Lawrence J. Corporal Company C 102d M.G. Battalion 9-Nov-1918
Brady Frank B. Corporal Company B 107th Infantry 13-Aug-1918
Branagan Andrew Corporal Headquarters 22nd Infantry 10-Oct-1918
Branigan Frank E. Corporal Company I 126th Infantry 9-Oct-1918
Brannick William C. Corporal C 11th Am. Tn. 29-Sep-1918
Breck Samuel P. Corporal Company H 107th Infantry 29-Sep-1918
Brennan Charles J. Corporal Company M 165th Infantry 14-Oct-1918
Brennan Edward C. Corporal Company I 307th Infantry 9-Sep-1918
Brennan James M. Corporal Company G 305th Infantry 5-Oct-1918
Brennan Thomas Corporal Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Brewster Harvey C. Corporal Company G 369th Infantry 26-Sep-1918
Bridgeworth Irving W. Corporal Company F 307th Infantry 5-Sep-1918
Briggeman Frank J. Corporal Company M 308th Infantry 14-Sep-1918
Brindisi Constantine Corporal Salvage Unit No. 301 19-Sep-1918
Brinklow Arthur E. Corporal D 108th Infantry 29-Sep-1918
Brodil Anthony C. Corporal 31st Battery F.A., C.O.T.S. 15-Oct-1918
Broker Charles F. Corporal 419th Motor Supply train 22-Apr-1918
Brook Abraham Corporal M 30th Infantry Between 10/13-20/1918
Brothers Edward Corporal L 140th Infantry 29-Sep-1918
Brown Frank Corporal A 30th Infantry/3rd Division 15-Jul-1918
Brown Robert Corporal D 106th Infantry 27-Sep-1918
Brust Charles P. Corporal M 105th Infantry 30-Aug-1918
Bryan Frank Corporal M. Trk 383 13-Dec-1918
Buck John F . Corporal Headquarters 152nd Dep Brigade 18-Oct-1918
Buckley James J. Corporal D 6th Infantry 6-Nov-1918
Buente Bernard L. Corporal E 39th Infantry 18-Jul-1918
Bull Reuben N. Corporal Cas. Detachment Coast Artillery School, Fort Monroe 16-Jan-1919
Bunn Everett Corporal Gen. Serv. Infantry 31-May-1918
Burger William Corporal E 307th Infantry 27-Nov-1918
Burns Frank Corporal 27th 7th Tng Battalion, 153d Dep Brigade 25-Sep-1918
Burns William F. Corporal G 306th Infantry 27-Aug-1918
Burrows John Harvey Corporal G 305th Infantry 15-Oct-1918
Burtis Robert J. Corporal Battery A 42nd Artillery C.A.C. 30-Jan-1918
Bush Adolph Corporal K 107th Infantry 29-Sep-1919
Byrne Charles Corporal G 106th Infantry 27-Sep-1918
Cachione Emil Corporal D 305th M. G. Battalion 2-Oct-1918
Calkins Arthur L. Corporal I 107th Infantry 10-Oct-1918
Callahan Joseph Francis Corporal E 53rd Pioneers Infantry 20-Oct-1918
Callahan William E. Corporal L 305th Infantry 2-Oct-1918
Campbell Louis J. Corporal A 165th Infantry 29-Jul-1918
Canfield Edward K. Corporal M 105th Infantry 27-Sep-1918
Cannarozzi John Corporal G 9th Infantry [07/18/1908]
Carey John J. Corporal B 106th Infantry 27-Sep-1918
Carle Clarence C. Corporal Company I 30th Infantry 13-Oct-1918
Carpenter Frank B. Corporal Company C 307th Infantry 5-Oct-1918
Carrico David Corporal United States. Army Serv Det USMA 17-Oct-1918
Carrie David Corporal Battery C 1st Battalion, Trench Artillery 6-Jan-1919
Carson John P. Corporal Company D 305th Infantry 22-Oct-1918
Casey [James ]J. Corporal H 23rd Infantry 2-Oct-1918
Cashman Eugene Corporal Company I 307th Infantry 22-Nov-1918
Cassidy Frank Corporal Company D 4th Inantry 15-Oct-1918
Cassidy James H. Corporal Company M 107th Infantry 29-Sep-1918
Cassidy Walter L. Corporal Supply Company 307th Infantry 21-Jan-1919
Caulfield Patrick Corporal Company K 165th Infantry 28-Jul-1918
Cava Joseph Corporal Company C 37th Infantry 15-Oct-1918
Cerino William V. Corporal Company H 309th Infantry 3-Nov-1918
Chamberlain Byron M. Corporal Company E 105th Infantry 11-Nov-1918
Chambers Walter C. Corporal A 105th Infantry 29-Sep-1918
Chisholm Daniel A. Corporal Company A 6th Engineers 16-Jul-1918
Christiansen John S. Corporal 334th Aero Squadron 15-Sep-1918
Church Arthur B. Corporal Company A 107th Infantry 28-Sep-1918
Clancy Francis W. Corporal A 104th M. G. Battalion 6-Feb-1919
Clark Arthur T. Corporal Company K 106th Infantry 2-Sep-1918
Clark James P. Corporal F 108th Infantry 29-Sep-1918
Clark Leon D. Corporal F 108th Infantry 9-Nov-1918
Clark Sidney H. Corporal Company A 165th Infantry 14-Oct-1918
Cleary Frank W. Corporal G 38th Infantry 11-Oct-1918
Clegg Walter Corporal Company B 345th Battalion, Tank Corps 15-Sep-1918
Clinton Harry F. Corporal Headquarters Company 307th Infantry 10-Sep-1918
Clowe Edward P. Corporal Company C 165th Infantry 15-Oct-1918
Cobbett Robert G. Corporal G 107th Infantry 29-Sep-1918
Cochrane Richard Corporal Company I 106th Infantry 31-Jul-1918
Cocquelet Alfred Corporal Company A 325th Infantry 6-Nov-1918
Coffey Edward H Corporal L 107th Infantry 29-Sep-1918
Cohen Louis Corporal Company D 2nd Engineers 28-Jun-1918
Cohn Harry D. Corporal 28th Company 153rd Depot Brigade 5-Oct-1918
Cohn Meyer Corporal Company G 325th Infantry 18-Oct-1918
Coleman Joseph F. Corporal Theatrical Detachment 82nd Division 16-Jun-1919
Colgan Mathew T. Corporal Company E 165th Infantry 19-Oct-1918
Colli Louis Corporal Company A 305th Infantry 26-Sep-1918
Collins Peter, Jr. Corporal Company D 107th Infantry 29-Sep-1918
Collins William A. Corporal Battery B 38th Artillery C.A.C. 28-Sep-1918
Collins William J. Corporal F 108th Infantry 29-Sep-1918
Comer Michael Corporal B 306th Infantry 17-Oct-1918
Comerford Richard J. Corporal A 397th Infantry 14-Sep-1918
Conay Irving Corporal A 307th Infantry 29-Aug-1918
Conklin Charles F Corporal D 22d Infantry 7-Jul-1918
Conley David J. Corporal Headquarters Company 309th Infantry 17-Sep-1918
Connell Charles J. Corporal D 108th Infantry 17-Oct-1918
Connery William J. Corporal D 105th Infantry 29-Sep-1918
Connor Joseph Martin Corporal Headquarters 5th Pioneer Infantry 15-Oct-1918
Conroy John J. Corporal G 165th Infantry 30-Jul-1918
Conway Michael F Corporal G 311th Infantry 1-Nov-1918
Cooke Patrick G. Corporal M 165th Infantry 28-Jul-1918
Coon William W. Corporal Company B 306th Infantry 21-Sep-1918
Corcoran Francis Ignatius Corporal 3rd 152nd Dep Brigade 8-Nov-1918
Corcoran George S. Corporal F 308th Infantry 16-Aug-1918
Cordi Raymond Corporal A 11th M. G. Battalion 27-Sep-1918
Corenza Sebastino Corporal D 307th Infantry 26-Jan-1919
Corsentino Joseph C. Corporal K 324th Infantry 8-Jan-1919
Cosgrove George B. Corporal D 105th M. G. Battalion 22-Oct-1918
Cosgrove John Corporal M. G. 4th Infantry 21-Oct-1918
Couch Harry W. Corporal Company A 7th Infantry 30-Sep-1918
Courter William J. Corporal M. G. 105th Infantry 20-Oct-1918
Cowperthwaite Harold F. Corporal 5th 1st Infantry Battalion 25-Oct-1918
Crabtree Walter J. Corporal L 307th Infantry 13-Oct-1918
Crego Arthur V. Corporal Company C 102nd Field Signal Battalion 17-Oct-1918
Cronin John A., Jr. Corporal Company E 165th Infantry 31-Jul-1918
Crowe Allen Corporal I 165th Infantry 14-Oct-1918
Crunden William H. Corporal M 165th Infantry 14-Oct-1918
Cuff Edward C. Corporal Navy Yard, D.C. 11-Jul-1918
Culeton George C. Corporal D 108th Infantry 30-Sep-1918
Cullen William J. Corporal 333rd Guard & Fire 12-Dec-1918
Cummings Edward A. Corporal E 106th Infantry 27-Sep-1918
Cunningham Ambrose J. Corporal M 307th Infantry 4-Oct-1918
Cuoco Frank A. Corporal E 106th Infantry 27-Sep-1918
Curth Ernest F. Corporal Company E 18th Infantry 23-May-1918
Curtiss Oliver L. Corporal Company M 7th Infantry 2-Jul-1918
Cushman Joseph P. Corporal K 107th Infantry 29-Sep-1918
D'Agostino Guido Corporal D 9th Infantry 25-Jul-1918
Danwit Daniel Corporal Butchery 349th Infantry 15-Oct-1918
Davidson Reuben Corporal Headquarters [306th Field Artillery] 7-Nov-1918
Dawson Samuel J. Corporal Company K 34th Infantry 22-Oct-1918
De Fay Ernest Earl Corporal K 311th Infantry 24-Nov-1918
Dean Percy a. Corporal L 26th Infantry 7-Oct-1918
Deegan Michael J Corporal 9th 3d Bn, 154th Dep Brig 12-Oct-1918
Defabbis Anthony Corporal G 6th Infantry 4-Nov-1918
Degnan James Francis Corporal 51st 5th Regiment 10-Nov-1918
Delahunt Samuel K. Corporal C 7th Infantry NYNG/107th Infantry 29-Sep-1918
Delaney William H Corporal A 26th Infantry 18-May-1918
Delaney William H. Corporal A 26th Infantry 18-May-1918
Demby David Corporal H 308th Infantry 2-Mar-1919
Demorest Millard W. Corporal H 307th Infantry 22-Feb-1919
Deniger Jesse J. Corporal E 106th Infantry 27-Sep-1918
Depew Frank Corporal F 9th Infantry 4-Oct-1918
Derthick John A. Jr. Corporal C 106th M. G. Battalion 22-Oct-1918
Desmond Steve C. Corporal C 9th Infantry 4-Nov-1916
Dessoir Alfred Corporal Company C 61st Infantry 1-Nov-1918
Devries Anthony A. Corporal I 306th Infantry 5-Mar-1919
Docteur Michael C. Corporal Company G 306th Infantry 27-Aug-1918
Dolan Bernard L. Corporal Company I 309th Infantry 1-Nov-1918
Donahue James I. Corporal Company M 106th Infantry 26-Sep-1918
Donnelly John J Corporal L 107th Infantry 29-Sep-1918
Doolittle Aaron W Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
Earley Deyo Corporal 80th Company 6th Regiment 23-Feb-1919
Elder William J. Corporal Company C 105th Infantry 29-Sep-1918
Elleman Forest E. Corporal Company B 107th Infantry 22-Oct-1918
Ellis Frank H. Corporal Company B 105th Machine Gun Battalion 8-Nov-1918
Elson Charles D. Corporal Company M 165th Infantry 14-Oct-1918
Elwood William F. Corporal Company C 165th Infantry 21-Mar-1918
Engelson Julius Corporal Company M 326th Infantry 14-Oct-1918
Ernst Otto E.J. Corporal Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Evans Joseph Corporal Company H 369th Infantry 1-Jan-1919
Everett Thomas H. Corporal Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Evers Stephens F. Corporal A 105th Infantry 29-Sep-1918
Failing George M. Corporal E 155th Infantry 25-Oct-1918
Fake Walter E. Corporal C 105th Infantry 18-Oct-1918
Falco Thomas J. Corporal Company I 307th Infantry 4-Nov-1918
Fallon William H. Corporal Company I 307th Infantry 19-Aug-1918
Falvey Dennis Corporal Company A 302nd Engineers 15-Jun-1918
Farnan James Corporal Company C 165th Infantry 18-Oct-1918
Farrell Edward J, Jr. Corporal Headquarters Company C 101st Field battalion Signal Corps 13-Jun-1918
Farrell Patrick Corporal Company G 165th Infantry 3-May-1918
Farrell William J. Corporal Company A 5th Infantry Replacement Regiment 18-Oct-1918
Faul George Alfred Corporal Washington, DC 1-Oct-1918
Fay John Corporal Company C 326th Infantry 10.21.1918
Feeney Thomas H. Corporal Company C 22nd Engineers 29-Sep-1918
Feldman Hyman Corporal Company F 47th Infantry 15-Jul-1918
Fenster Charles Corporal Headquarters Company 353rd Infantry 17-Nov-1918
Ferraro Morio Corporal Butchery Company 347th Infantry 20-Jun-1919
Fichter Charles Edward Corporal 95th 6th Regiment 19-Jul-1918
Fickbohm Christian H. Corporal Company H 307th Infantry 2-Oct-1918
Fickeisen Charles M. D. Corporal Company F 107th Infantry 9-Oct-1918
Filan Norbert I. Corporal Company I 107th Infantry 20-Nov-1918
Fingernian Robert M. Corporal Company D 305th Machine Gun Battalion 22-Aug-1918
Finnegan Cornelius J. Corporal Company L 305th Infantry 3-Oct-1918
Fitzgerald Chester Corporal Company I 125th Infantry 9-Oct-1918
Fitzgerald Gerald D. Corporal F 9th Infantry 3-Jul-1918
Fitzgerald Joseph J. Corporal F 108th Infantry 2-Jun-1918
Fitzgerald Thomas Corporal H 165th Infantry 15-Jul-1918
Fitzgerald Thomas John Corporal 47th 1-Nov-1918
Fitzgibbon Michael Corporal C 310th Infantry 19-Sep-1918
Fitzpatrick Cornelius P. Corporal L 165th Infantry 28-Jul-1918
Flaherty James O. Corporal Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Flaherty William A. Corporal A 302nd Engineers 7-Sep-1918
Fliegelman Max Corporal D 18th Infantry 18-Jul-1918
Flood John J. Corporal C 102nd F. Battalion Sig. C. 29-Sep-1918
Florence James H. Corporal 125th 12th Grand Div. T. C. 2-Mar-1919
Flynn Dennis F. Corporal Company I 50th Infantry 11-Oct-1918
Foley James A. Corporal E 320th Engineers 9-Sep-1918
Foley James J. Corporal I 307th Infantry 14-Sep-1918
Foote Eugene E. Corporal B 109th Infantry 21-Nov-1918
Forater Harold R. Corporal C 108th Infantry 29-Sep-1918
Francavillo Nicholas Corporal A 308th Infantry 28-Sep-1918
Francis Ralph W. Corporal Company F 302nd Supply Train 12-Feb-1919
Frank George W. Corporal D 501st Engineers 26-Oct-1918
Frank Joseph P. Corporal M.D. Emb. Hosp. 27-Sep-1918
Frankenberg William H., Jr. Corporal Company G 107th Infantry 29-Sep-1918
Frawley Arthur L. Corporal I 106th Infantry 27-Sep-1918
Freeland Marion O. Corporal Company K 108th Infantry 11-Sep-1918
Frey Harry C. Corporal Battery C 304th Field Artillery 20-Aug-1918
Friedlander Albert G. Corporal B 49th Infantry 22-Jul-1918
Friedlander Clarence E. Corporal C 621st F. Signal Battalion 24-Nov-1918
Frozza Pasquale Corporal Company L 47th Infantry 4-Oct-1918
Fuhrman Paul C. Corporal B 9th M. G. Battalion 8-Nov-1918
Gaillard Oscar Corporal 107th Amb 107th, 102nd Sn. Tn. 28-Sep-1918
Gallagher Frank Corporal K 311th Infantry 1-Nov-1918
Gallagher George Corporal L 30th Infantry 20-Oct-1918
Gallagher John Thomas Corporal H 165th Infantry 16-Jul-1918
Gallagher Thomas F. Corporal Company D 11th Infantry 9-Nov-1918
Galway Thomas Francis Corporal A 107th Infantry 12-Oct-1918
Ganung Le Roy W. Corporal Company M 105th Infantry 29-Sep-1918
Garbaden Hugo Corporal B 307th Infantry 21-Jul-1918
Garvey Edward Vincent Corporal I 51st Infantry 15-Oct-1918
Geer Connie F. Corporal Battery D 305th Field Artillery 16-Aug-1918
Gehrsitz Augustine F. Corporal Company A 306th Infantry 6-Sep-1918
Gehrsitz Fred C. Corporal Company C 106th Infantry 27-Sep-1918
Geoghan John J. Corporal Troop D 13th Cavalry 9-Apr-1917
George John F. Corporal Company K 48th Infantry 22-Oct-1918
Gibson James H., Jr. Corporal Company L 105th Infantry 10-Oct-1918
Gilbert Louis H. Corporal Company L 165th Infantry 28-Jul-1918
Giles Raymond E. Corporal Company B 327th Battalion, 311 Center T.C. 28-Aug-1918
Gill Emory O Corporal M 105th Infantry 29-Sep-1918
Gillick James P. Corporal Company I 106th Infantry 27-Sep-1918
Gilligan Charles Corporal Company A 108th Infantry 29-Sep-1918
Gillin John Corporal Company D 106th Infantry 7-Nov-1918
Gilroy Michael Corporal Company D 312th Infantry 24-Oct-1918
Gleason John E. Corporal Machine Gun Company 1st Battalion, 23rd Infantry 5-Jul-1918
Glickman Morris Corporal Company H 50th Infantry 20-Oct-1918
Godinsky Harry Corporal Company G 23rd Infantry 19-Jul-1918
Goetz Charles C. Corporal Company A 107th Infantry 12-Oct-1918
Goldberg Emanuel Corporal 301st T. M. Battery 21-Sep-1918
Goldberg Isaac Corporal Company I 308th Infantry 5-Sep-1918
Golden Harry Corporal Supply Company 307th Infantry 29-May-1918
Goldner Jacob Corporal Company A 306th Infantry 14-Oct-1918
Goldsmith Richard R. Corporal Company B 107th Infantry 4-Nov-1918
Goodman Henry D. Corporal Headquarters Company 308th Infantry 21-Aug-1918
Goodrowe Leon M. Corporal A 7th Infantry 23-Jul-1918
Goodwin William J., Jr. Corporal Company I 48th Infantry 2-Apr-1905
Goonan Edward Corporal Company D 307th Infantry 14-Sep-1918
Gordon Edmund E. Corporal Company A 106th Infantry 27-Sep-1918
Gordon Harold W. Corporal Headquarters Company 107th Infantry 29-Sep-1918
Goshen George A.B. Corporal Company G 107th Infantry 29-Sep-1918
Gotti Albert J. Corporal Company K 307th Infantry 14-Sep-1918
Gould Charles P. Corporal Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Grabow William Corporal Supply Company 3rd Infantry 31-Oct-1918
Graham Daniel J. Corporal Battery B 105th Field Artillery 30-Oct-1918
Graham Percy C. Corporal Company H 38th Infantry 8-Aug-1918
Grasek Joseph Corporal Machine Gun Company 308th Infantry 30-Nov-1918
Gray John T. Corporal Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Gray Robert Corporal Company L 106th Infantry 28-Sep-1918
Gray William D. Corporal Company G 138th Infantry 2-Oct-1918
Greenburg George Corporal D 105th Infantry 2-Nov-1912
Greller Philip Corporal D 165th Infantry 12-Sep-1918
Griffiths Harold W. Corporal 4th Company 4th Regiment, A.S.M. 14-Oct-1918
Griswold Frederick M. Corporal M. G. 165th Infantry 14-Jun-1918
Gross John P. Corporal C 317th F. Signal Battalion 1-Oct-1918
Grosz William H. Corporal Battery E 306th Field Artillery 25-Aug-1918
Guenthner Robert Durkee Corporal A 305th Infantry 7-Nov-1918
Gunger Lawrence N. Corporal C 305th Infantry 26-Sep-1918
Gunther John W. Corporal B 107th Infantry 29-Sep-1918
Gurtler William Corporal Headquarters Company 105th Infantry 20-Oct-1918
Habel Stephen P. Corporal A 106th Infantry 27-Sep-1918
Hackett Patrick H. Corporal B 306th Infantry 27-Sep-1918
Hald William J. Corporal 2nd Provisional Regiment, 156th Depot Brigade 12-Oct-1918
Hallberg Charles J. Jr. Corporal A 165th Infantry 15-Oct-1918
Halligan Raymond B. Corporal C 106th M. G. Battalion 24-Oct-1918
Hallinan Eugene T. Corporal L Von Sta., Camp Upton NY 26-Dec-1918
Hallock W. Merritt Corporal Company M 308th Infantry 14-Oct-1918
Hamm John Corporal M. Trk 476 Motor Sup. Tn. 27-Sep-1918
Hamway Charles Corporal Company M 308th Infantry 6-Sep-1918
Hanavan Martin P. Corporal C 321st M. G. Battalion 16-Sep-1918
Hand Joseph P. Corporal B 309th Infantry 1-Nov-1918
Handilman Harry Corporal F 308th Infantry 1-Oct-1918
Hanley Charles F. Corporal H 165th Infantry 19-Jul-1918
Hansen James D. Corporal E 34th Infantry 21-Oct-1918
Hardin Mark Corporal Headquarters 4th Engineers 1-Jan-1919
Harrington James A. Corporal K 106th Infantry 2-Sep-1918
Harrington Thomas W Corporal 2d Repl Battalion 16-Sep-1918
Harris Charles Corporal L 106th Infantry 27-Sep-1918
Harris Erwin R. Corporal D 107th Infantry 8-Oct-1918
Hart James W. Corporal I. 105th Infantry 19-Oct-1918
Hartel Joseph Jr. Corporal I 308th Infantry 22-Aug-1918
Hasler William C. Corporal E 307th Infantry 20-Nov-1918
Hastings James Joseph Corporal F 305th Infantry 3-Oct-1918
Hatcher William F. Corporal G 18th Infantry 28-May-1918
Haupt Frederick Corporal F 307th Infantry 6-Sep-1918
Hawkins Joseph H. Jr. Corporal L 305th Infantry 3-Oct-1918
Hayes Wm. J. Corporal B 302nd Engineers 27-Oct-1918
Hazlett Harold A. Corporal B 107th Infantry 29-Sep-1918
Hecox Charles E. Corporal D 102nd Engineers 27-Oct-1918
Hegarty John J. Corporal D 165th Infantry 15-Oct-1918
Heimbock George Corporal L 165th Infantry 28-Jul-1918
Heine John Corporal I 23rd Infantry 4-Oct-1918
Helfer Howard Corporal F 4th Infantry 6-Oct-1918
Henighen James B. Corporal E 309th Infantry 17-Oct-1918
Henry Clarence J. Corporal G 105th Infantry 29-Sep-1918
Henry Lanson E., Jr. Corporal Headquarters Company 7th Field Artillery 4-Oct-1918
Herries Alexander Jr Corporal H 305th Infantry 4-Oct-1918
Herrmann Dominio Henry Corporal C 306th Infantry 14-Oct-1918
Herron Thomas Corporal D 106th Infantry 27-Sep-1918
Hickey George L. Corporal Company B 307th Infantry 6-Oct-1918
Hickey James P. Corporal C 5th Engineers 1-Mar-1919
Higgins John A. Corporal B 105th Infantry 17-Oct-1918
Hill William T. Corporal H 18th Infantry 18-Sep-1918
Hilsman George W. Corporal Cas. Tank Corps, Camp Dix, NJ 6-Dec-1918
Hinchman John A. Corporal C 308th Infantry 8-Oct-1918
Hoage John Corporal A 102nd Engineers 2-Mar-1919
Hoblitzell George W. Corporal M 165th Infantry 28-Jul-1918
Hock Joseph Andrew Jr. Corporal E 306th Infantry 15-Oct-1918
Hoff Rudolph O. Corporal L 28th Infantry 12-Mar-1918
Hoffman Henry G. Corporal Battery A 319th Field Artillery 9-Oct-1918
Hoffmeister Benjamin J. Corporal Company H 325th Infantry 15-Oct-1918
Holbrook Robert L. Corporal Company K 26th Infantry 17-Aug-1918
Hollberg Caesar A Corporal E 47th Infantry 13-Aug-1918
Holliday Dominic Corporal B 106th Infantry 27-Sep-1918
Hollis Walter H. Corporal Company H 38th Infantry 8-Oct-1918
Holmes Oliver R. Corporal Headquarters 17th Field Artillery 18-Jan-1918
Hopkins Charles N. Corporal Headquarters 106th Field Artillery 17-Nov-1918
Hornstein Isadore Corporal Company L 305th Infantry 8-Sep-1918
Howard Herbert N. Corporal Company I 369th Infantry 6-Jul-1918
Hoyt Wesley Allen Corporal 83d 6-Jun-1918
Hubbard Lewis A. Corporal B 333rd Battalion Tk. Corps 8-Oct-1918
Huff Joshua J. Corporal Company G 369th Infantry 14-Aug-1918
Hughes Frank S. Corporal Company B 30th Infantry 15-Jul-1918
Hughes John J. Corporal Company B Motor Truck Corps 321 9-Jan-1919
Hutton Robert Corporal Company D 304th Machine Gun Battalion 3-Oct-1918
Hymes Edward P. Corporal Company B 106th Infantry 27-Sep-1918
Ingersoll Henry I. Corporal Company K 107th Infantry 15-Sep-1918
Inman Samuel J. Corporal Company C 3d M.G. Battalion 18-Jul-1918
Irwin James C. Corporal Company A 102nd Field Signal Battalion 27-Oct-1918
Ivers Christopher Corporal Company G 106th Infantry 27-Sep-1918
Jackson Emmanual Corporal Company M 369th Infantry 26-Sep-1918
Jackson Morris B. Corporal Casual Commpany No.2 27-Oct-1918
Jelley Edwin H. Corporal Company H 165th Infantry 15-Jul-1918
Jenna Frank Corporal Company C 23rd Infantry 3-Oct-1918
Johnson James H. Corporal Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Johnson Joseph E. Corporal Company F 4th Infantry Replacement Regiment 10-Dec-1918
Johnson Joshua E Corporal 99 MG Battalion 5-Jan-1919
Johnson Peter J. Corporal A 2nd Pioneer Infantry 7-Sep-1919
Johnson Theodore L. Corporal Company D 105th Machine Gun Battalion 27-Sep-1918
Kadlec John A. Corporal Company L 325th Infantry 13-Oct-1918
Kallas Joseph A. Corporal Company B 102nd Engineers 18-Oct-1918
Kamps Frederick J. Corporal Company A 2nd Supply Train 29-Oct-1918
Kaplan Samuel Corporal Battery D 306th field Artillery 12-Sep-1918
Kappler Frank P. Corporal Company F 108th Infantry 19-Nov-1918
Kastenhuber Henry C. Corporal M 311th Infantry 25-Oct-1918
Katz Julius Corporal 379th Company Training Camp 6-Oct-1918
Kay Douglas L. Corporal Motor Truck Company 705th Motor Truck corps 3-Feb-1919
Kearney Patrick J. Corporal Company M 327th Infantry 10-Oct-1918
Keating Michael Corporal 869th Company Training Camp 2-Feb-1919
Keavey James Corporal Company G 165th Infantry 17-Sep-1918
Keegan Michael Corporal Company A 328th Infantry 17-Oct-1918
Keith Harry B. Corporal H 307th Infantry 5-Dec-1918
Keller Isidor Corporal Company D 17th Infantry 9-Oct-1918
Kells Edward W. Corporal Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Kelly Dennis D. Corporal Company K 305th Infantry 4-Sep-1918
Kelly Eugene F. Corporal Company G 305th Infantry 13-Aug-1918
Kelly George F. Corporal Battery C 319th Field Artillery 28-Mar-1918
Kelly James J. Corporal Company B 105th Infantry 16-Oct-1918
Kelly John F. Corporal Company B 307th Infantry 8-Sep-1918
Kelly John F. Corporal Company C 312th Infantry 26-Oct-1918
Kelly Nicholas E. Corporal Machine Gun Company 107th Infantry 29-Sep-1918
Kelly William F. Corporal Headquarters Company Machine Gun School, Camp Hancock, GA 10-Oct-1918
Kelso Glenn O. Corporal Headquarters Company 107th Infantry 28-Sep-1918
Kennedy Harold L. Corporal 5th Battalion , Candidate's School 29-Nov-1918
Kennedy John T Corporal A 5th MG Battalion 4-Oct-1918
Kennedy Joseph A Corporal H 7th Infantry & 107th Infantry 18-Oct-1918
Kenney Joseph Corporal H 307th Infantry 7-Oct-1918
Kilrain Thomas Corporal MDNA 307th Infantry 28-Sep-1918
Kin Alexander A Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
King James P Corporal H 7th Infantry & 107th Infantry 29-Sep-1918
Kinkel Walter J Corporal B 308th Infantry 29-Sep-1918
Kladivko Louis Corporal F 26th Infantry 10-Apr-1919
Klemm Frank Corporal Adm Labor Co Air Sig Corps, Labor Bureau 26-Oct-1918
Kline Louis A Corporal Headquarters Co 4th Infantry 1-Oct-1918
Knipper Andrew Corporal N 308th Infantry 23-Aug-1918
Knopf Philip E Corporal M 305th Infantry 9-Oct-1918
Knowles James G. Corporal Company A 308th Infantry 12-Oct-1918
Knowles Paul Hawthorne Corporal C 314th Field Signal Battalion 15-Nov-1918
Knowlson William G Corporal C 302d Engineers 28-Aug-1918
Knudsen Jacob Corporal M 306th Infantry 2-Oct-1918
Korngold Nathan Corporal K 28th Infantry 28-May-1918
Korony Theodore E Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
Kowal Paul Corporal G 16th Infantry 4-Oct-1918
Kowalski John J Corporal Adm Labor Co 104th MG Battaion 13-Apr-1918
Kozakiewiez William Corporal D 309th Infantry 28-Sep-1918
Kraemer Edward Corporal B 165th Infantry 7-Nov-1918
Krajewski Felix Corporal D 2d Brig, MG Battalion 19-Jul-1918
Krantz Maurice Corporal E 107th Infantry 29-Sep-1918
Krauss Joseph H Corporal D 5th MG Battalion 1-Jul-1918
Krichovsky Joseph Corporal F 305th Infantry 4-Oct-1918
Kroger John D Corporal A 316th Infantry 8-Nov-1918
Kunkel Frank Corporal H 305th Infantry 3-Oct-1918
Kunkle Harold W Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
Kurland Benjamin Corporal K 26th Infantry 5-Oct-1918
Kyle Samuel A Corporal M 106th Infantry 27-Sep-1918
Lacy Michael Corporal A 28th Infantry 21-Jul-1918
Ladds Leo H. Corporal Company C 61st Infantry 6-Nov-1918
Laino Thomas Corporal F 306th Infantry 3-Sep-1918
Lamb Charles S. Corporal Company A 1st Infantry Replacement Regiment 14-Oct-1918
Lamson Frank G. Corporal Company F 107th Infantry 29-Sep-1918
Lane Harry A Corporal G 106th Infantry 2-Nov-1918
Lane William Corporal H 106th Infantry 27-Sep-1918
Lang Gustav F Corporal I 105th Infantry 29-Sep-1918
Lang Thomas Corporal F 106th Infantry 27-Sep-1918
Lange Arthur Corporal Battery C 3d Field Artillery 27-Sep-1918
Langenberg Adolph B Corporal 13th Service Signal Corp 3-Feb-1919
Langstaff John Thomas Corporal K 311th Infantry 27-Oct-1918
Lantry John R. Jr. Corporal Company M 305th Infantry 30-Dec-1917
LaPorte Michael Corporal Ord Det 106th Field Artillery 3-Nov-1918
Larsen Tilford L Corporal A 106th Infantry 29-Sep-1918
Lathrop Harold M. Corporal Company K 106th Infantry 27-Sep-1918
LaTour Stephen J Corporal K 106th Infantry 27-Sep-1918
Lawrence Frank O Corporal 32d Group 3, m Trk MG Det Tng Center, Cp Hancock, GA 21-Oct-1918
Lazerow Albert Corporal K 84th Infantry 15-Oct-1918
Leadbetter Carl William Corporal K 311th Infantry 1-Nov-1918
Lee Walter P. Corporal Company K 309th Infantry 12-Oct-1918
Leifer Jacob Corporal M 16th Infantry 10-Oct-1918
Leonard Frank J. Corporal Company E. 308th Infantry 21-Oct-1918
Leonard Michael J Corporal F 165th Infantry 16-Jul-1918
Leonard William A Corporal I 107th Infantry 14-Jul-1918
Lester Charles Corporal Company B 333rd Battalion Training Camp, Camp Dix, NJ 23-Nov-1918
Leventhal Henry Corporal A 23d Infantry 29-Jun-1918
Levine Jacob Corporal I 106th Infantry 27-Sep-1918
Levine Philip Corporal A 83d Infantry 12-Oct-1918
Levinson Sol Corporal B 305th Infantry 13-Oct-1918
Levy Julius Corporal I 305th Infantry 4-Oct-1918
Lewis Frederick Corporal L 37th Infantry 15-Oct-1918
Lieneck Paul G Jr Corporal H 307th Infantry 27-Aug-1918
Linder William Corporal L 5th Infantry, Repl Draft Regt 25-Dec-1918
Lions Charles A Corporal A 9th MG Bn 15-Jul-1918
Livingston John Roscoe Corporal L 310th Infantry 17-Oct-1918
Livingston Philip A Corporal Headquarters Co 76th Field Artillery 12-Nov-1917
Longo Louis C Corporal F 108th Infantry 28-Jan-1918
Looman Walter A. Corporal Company L 39th Infantry 27-Sep-1918
Loppez John J Corporal K 105th Infantry 29-Sep-1918
Lord Walter B Corporal G 307th Infantry 15-Sep-1918
Lorenzo Anthony C Corporal M 327th Infantry 10-Oct-1918
Loughlin Sylvester P Corporal G 106th Infantry 27-Sep-1918
Lower Carlton A. Corporal G 327th Battalion, 301st Tank C 28-Sep-1918
Ludwig Charles H Corporal L 308th Infantry 15-Feb-1919
Lundy Michael J. Corporal Company D 7th Engineers 14-Oct-1918
Lydike Lewis C C Corporal B 106th Infantry 31-Oct-1918
Lynch Henry Corporal I 165th Infantry 28-Jul-1918
Lynch Henry P. Corporal Company E 105th Infantry 12-May-1919
Lynchick Morris Corporal F 108th Infantry 23-Jul-1918
Lyons Anthony Corporal I 106th Infantry 27-Sep-1918
MacConnah Ray Corporal M 106th Infantry 27-Sep-1918
MacDonald James W Corporal D 165th Infantry 16-Sep-1918
MacDonald John A Jr Corporal A 165th Infantry 12-Sep-1918
Machr Carl F Corporal B 141st Infantry 8-Oct-1918
MacIntyre Harold V Corporal M 107th Infantry 29-Sep-1918
Mack John F Corporal G 6th Infantry 4-Nov-1918
Mackey Arthur E. Corporal Company A 40th Engineers 12-Nov-1918
Macleod Paul I Corporal I 107th Infantry 20-Aug-1918
Madden James P. Corporal Company L 23rd Infantry 5-Nov-1918
Madewell Samuel Corporal H 326th Infantry 6-Nov-1918
Madigan Augustus D. Corporal L 311th Infantry 26-Oct-1918
Maher Peter Corporal H 308th Infantry 29-Sep-1918
Maher William Corporal L 106th Infantry 9-Sep-1918
Maibaner Hugo R Corporal C 302d Engineers 1-Nov-1918
Makovsky Frank J. Corporal 6th C.A.C 7-Jan-1918
Maler Charles R. Corporal Company B 308th Infantry 24-Jun-1918
Malone Christopher C Corporal K 107th Infantry 29-Sep-1918
Malone Edward J Corporal K 307th Infantry 9-Sep-1918
Mandel Benjamin Corporal F 305th Infantry 9-Nov-1918
Mannix Patrick J Corporal H 165th Infantry 18-Jul-1918
Marcy Leo W. Corporal Company D 306th Machine Gun Battalion 10-Oct-1918
Markson David Corporal B 306th Infantry 8-Dec-1918
Markstahler Edward R Corporal C 106th Infantry 27-Sep-1918
Marshall Gordon Corporal D 5th Infantry 5-Oct-1918
Martin George J Corporal 34th Service Signal Corps 5-Feb-1919
Marzano Vincent Corporal 63d 16th Battalion, 153d Dep Brig 16-Jan-1919
Mason Albert G Corporal F 47th Infantry 10-Aug-1918
Mass Abraham Corporal D 305th Infantry 1-Nov-1918
Matthews Arthur W Corporal I 165th Infantry 28-Jul-1918
Mattson Gustaf A Corporal A 316th Infantry 30-Sep-1918
Mauer August Corporal B 108th Infantry 30-Oct-1918
Maus Joseph A Corporal A 105th Infantry 29-Sep-1918
Maxon Harold E. Corporal Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Mayer Raymond W Corporal E 105th Infantry 19-Oct-1918
McAllister George E Corporal Army Ser C APO 712 18-Dec-1918
McCabe Raymond E. Corporal F 84th Infantry 5-Oct-1918
McCalister Joseph A Corporal H 307th Infantry 6-Sep-1918
McCall Lester T Corporal B 4th Bal Sq, Camp Morrison, VA 16-Feb-1918
McCarroll William E Corporal E 306th Infantry 3-Oct-1918
McCarthy Francis P Corporal E 305th Infantry 5-Nov-1918
McCarthy Joseph X Corporal Headquarters Co 308th Infantry 21-Feb-1918
McCaul James J. Corporal 53rd Depot Brigade 21-Oct-1918
McCauley Charles Corporal H 315th Infantry 16-Oct-1918
McCollom John J Corporal Headquarters Co 102d Regt Engineers 28-Feb-1919
McCormick John K Corporal D 107th Infantry 18-Oct-1918
McCrane William J Corporal H 306th Infantry 6-Nov-1918
McCray William Corporal D 369th Infantry 12-Sep-1918
McCredie Harry Corporal K 28th Infantry 28-May-1918
McCullough John P Corporal C 106th Infantry 12-Sep-1918
McCutcheon Edward F Corporal A 23d Infantry 12-Jun-1918
McDermott Francis T Corporal A 6th Engineers 31-Oct-1918
McDermott Patrick Corporal A 69th Infantry NYNG 12-Sep-1918
McDermott Thomas F Corporal A 305th MG Battalion 3-Oct-1918
McDonald Aus Jerome Jr Corporal E 107th Infantry 29-Sep-1918
McGeehin Richard Corporal I 106th Infantry 2-Sep-1918
McGriff Leo Corporal MG Co 369th Infantry 15-Jan-1919
McGrisken Lawrence Corporal Ship. Rep. Ship. Unit 301, Quartermaster Corps 23-Jan-1919
McGuinness James M. Corporal Company I 308th Infantry 9-Oct-1918
McHugh John J Corporal Battery E 306th Field Artillery 26-Aug-1910
McKay Henry J Corporal M 107th Infantry 29-Sep-1918
McKee George A Corporal C 308th Infantry 29-Jun-1918
McKenna Willliam J Corporal B 106th Infantry 17-Oct-1918
McKenzie James Henry Corporal 20th 6-Jun-1918
McKinney Arthur W. Corporal Company G 307th Infantry 20-Feb-1919
McKinney Joseph P Corporal A 165th Infantry 7-Jan-1919
McKinstry William Corporal K 311th Infantry 1-Nov-1918
McLaughlin William James Corporal C 6th Mach Gun Battalion 1-Nov-1918
McLoughlin John A Corporal L 106th Infantry 14-Oct-1918
McMurray Gerald Prenty Corporal A 107th Infantry 12-Oct-1918
McNally Owen Corporal L 165th Infantry 28-Jul-1918
McNally Richard J Corporal MG 107th Infantry 29-Sep-1918
McOwen Bernard J Corporal A 165th Infantry 15-Oct-1918
McQuillan John T Corporal I 106th Infantry 17-Oct-1918
McTigue James N Corporal 19th COTS 7-Oct-1918
Meagher John J Jr Corporal C 107th Infantry 29-Sep-1918
Meehan Michael J Corporal C 106th Infantry 27-Sep-1918
Merrill Fenimore Corporal E CRO Battalion, Army Ser Corps 3-Feb-1919
Merwin Hugh R. Corporal Quartermaster Detachment Headquarters, S.O.S. 16-Dec-1918
Meyer Joseph Corporal A 38th Infantry 8-Aug-1918
Middleton Parker Corporal D 369th Infantry 30-Sep-1918
Mielka Fred L. Corporal 8th Company 4-Oct-1918
Miles Frank Corporal Battery B 8th Field Artillery 5-Aug-1917
Miles George A Corporal H 307th Infantry 27-Aug-1918
Miles William Corporal D 369th Infantry 12-Sep-1918
Miller Alton W. Corporal F. A. Cen Officers Tng. School 15th Battalion 11-Oct-1918
Miller Harvey C. Corporal Company I 305th Infantry 15-Nov-1918
Miller Russell D Corporal L 107th Infantry 29-Sep-1918
Miller Theodore Corporal C Group 2, M Trk, Dte, MG 12-Dec-1918
Millham Kenneth Corporal D 219th Engineers 5-Oct-1918
Mills William G Corporal N 369th Infantry 2-Oct-1918
Miran Sydney J Corporal Battery C 3 Field Artillery 21-Sep-1918
Misek Anton Corporal G 38th Infantry 15-Jul-1918
Mitchell Patrick J Corporal E 305th Infantry 7-Sep-1918
Mooney Joseph J. Corporal Company K 108th Infantry 29-Sep-1918
Moore George N. Corporal M.G. 107th Infantry 29-Sep-1918
Moore Horace R Corporal C 105th Infantry 29-Sep-1918
Moran John J Corporal C 109th Infantry 28-Oct-1918
Moran Matthew A Corporal L 165th Infantry 28-Jul-1918
Morreale Herman C Corporal F 106th Infantry 10-Aug-1918
Morris John J. Corporal 17th Company Munition Training Department, Camp H'k, GA 15-Oct-1918
Morris Stephen Corporal K 310th Infantry 5-Nov-1918
Morschauser George N Corporal C 165th Infantry 28-Jul-1918
Moshier George W. Corporal L 310th Infantry 26-Sep-1918
Mount Harry B. Corporal Company I 309th Infantry 27-Sep-1918
Muhling William M Corporal D 307th Infantry 9-Sep-1918
Mullen Joseph A Corporal F 105th Infantry 29-Oct-1918
Mulligan Edward S Corporal Headquarters Co 165th Infantry 28-Jul-1918
Murphy Harry P. Corporal Machine Gun Company 3rd U.S. Infantry 17-Oct-1918
Murphy Harvey J Corporal G 165th Infantry 15-Jul-1918
Murphy John J Corporal C 165th Infantry 4-Aug-1918
Murphy Joseph Corporal D 106th Infantry 19-Oct-1918
Murphy Joseph Edward Corporal B 8th MG Battalion 5-Oct-1918
Myers Herbert B Corporal D 106th Infantry 27-Sep-1918
Nadel Abe Corporal A 23d Infantry 18-Jul-1918
Nallin John Corporal A 165th Infantry 15-Oct-1918
Neary Augustine J Corporal Battery E 2d Field Artillery 2-Jul-1918
Neary Robert P Corporal C 102d Engineers 29-Sep-1918
Neisel John Corporal C 107th Infantry 29-Sep-1918
Nelson Charles E Corporal 302d Trench Mortar Battery 13-Feb-1919
Neville Joseph Nicholas Corporal 61st 25-Oct-1918
Newell James H Corporal F 327th Infantry 8-Oct-1918
Newton Edward A. Corporal Machine Gun Company 106th Infantry 8-Oct-1918
Nichols James M. Corporal Company C 7th Field Signal Battalion 20-Feb-1919
Nier Theodore G Corporal F 105th Infantry 19-Oct-1918
Nigro Louis W Corporal D 52d Tel Battalion 24-Dec-1918
Nixon George P. Corporal G 309th Infantry 20-Oct-1918
Noonan William J Corporal H 9th Infantry 18-Jul-1918
North Lorenzo W Corporal Battery D 16th Field Artillery 1-Aug-1917
Northing George H. Corporal E 38th Infantry 16-Oct-1918
Novy William J Corporal L 105th Infantry 31-Aug-1918
Nulty Thomas Raymond Corporal MG Battalion 165th Infantry 28-Jul-1918
Nunn Paul H. Corporal Company F 105th Infantry 4-Jan-1918
O'Brien John T Corporal I 9th Infantry 18-Jul-1918
O'Connor Daniel J Corporal K 59th Infantry 1-Jul-1918
O'Connor James A. Corporal Company C 113th Machine Gun Corps 30-Sep-1918
O'Connor James J Jr Corporal K 49th Infantry 20-Jan-1919
O'Connor William H. Corporal 18th Company 5th Regiment 18-Jul-1918
O'Donnell John G. Corporal Company B 108th Infantry 29-Sep-1918
Offenburger William Corporal Company D 302nd Ammunition Train 26-Sep-1918
Ohlhausen George N. Corporal Company A 105th Infantry 29-Sep-1918
O'Leary Arthur Corporal Company H 30th Infantry 13-Oct-1918
Oliver Otis Corporal 424th Reserve Labor Battalion 11-Nov-1919
O'Neil Alfred H. Corporal Company F 165th Infantry 28-Jul-1918
O'Neill George J. Corporal 107th Infantry 29-Sep-1918
O'Neill Herbert J. Corporal Company E 306th Infantry 28-Oct-1918
O'Neill Nicholas F. Corporal Battery A 47th Trench Mortar Battalion 10-Oct-1918
O'Reilly Bernard D. Corporal Port Storage & Traffic Division, QuarterMaster Corps 23-Mar-1919
Oroho James J. Corporal Medical Department 308th Infantry 11-Oct-1918
O'Rourke John J. Corporal Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
O'Shea Edward J. Corporal Supply Company 54th Infantry 5-Mar-1919
Osmers Phillip J. Corporal Company C 102nd Engineers 17-Oct-1918
Osswalt John H. Corporal Copany L 111th Infantry 2-Oct-1918
Osterhoudt Clarence Corporal Headquarters Co 107th Infantry 29-Oct-1918
O'Sullivan Michael R. Corporal Company G 165th Infantry 29-Jul-1918
O'Toole Arthur Corporal Machine Gun Company 308th Infantry 4-Oct-1918
Ouderkirk Nelson R. Corporal Company A 327th Infantry 10-Oct-1918
Owens Joseph Corporal Company A 307th Infantry 29-Aug-1918
Packman Harold F. Corporal Company C 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 4-Nov-1918
Page Clamance Corporal Company C 107th Infantry 18-Oct-1918
Palamonto Jerry Corporal Company E 102nd Engineers 19-Oct-1918
Palmer Joseph F. Corporal Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Palmier Charles F. Corporal Company L 308th Infantry 2-Oct-1918
Palsted Axel T.P. Corporal Company L 307th Infantry 13-Oct-1918
Parent Ernest Arthur Corporal 133rd 15-Mar-1918
Pariser Harry Corporal Company L 307th Infantry 12-Oct-1918
Parshall Dutcher J. Corporal G 107th Infantry 18-Oct-1918
Patnode Ambrose E. Corporal Company F 105th Infantry 30-Sep-1918
Pattison Cyrus E. Corporal Company H 306th Infantry 2-Oct-1918
Payton Henry Corporal Machine Gun Company 369th Infantry 26-Sep-1918
Peck David R. Corporal Company K 307th Infantry 12-Dec-1918
Peckham Albert J. Corporal B 38th Infantry 8-Aug-1918
Peiffer Walter E. Corporal Company K 307th Infantry 13-Oct-1918
Perry James L. Corporal Company D 369th Infantry 26-Sep-1918
Petersen Helger Corporal Company G 308th Infantry 8-Oct-1918
Petersilze William Corporal Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Peterson Howard E. Corporal Company B 105th Infantry 17-Oct-1918
Petterson William L. Corporal Company C 102nd Infantry 25-Oct-1918
Phalen John J. Corporal C 105th Infantry 4-Nov-1918
Philip Joseph Corporal Company F 305th Infantry 4-Oct-1918
Pierce Howard L. Corporal Company B 367th Infantry, Headquarters Detachment, 184th Brigade 9-Jun-1918
Pinckney Alto C. Corporal B 108th Infantry 29-Oct-1918
Pines Benjamin J Corporal 428 Sup Tn 13-Oct-1918
Pistor Herbert O. Corporal Battery B 320th Field Artillery 19-Oct-1918
Plyler George E. Corporal Company K 309th Infantry 1-Nov-1918
Poole Albert V. Corporal Company A 165th Infantry 4-Aug-1918
Porter William J. Corporal Headquarters Company 106th Infantry 27-Sep-1918
Potter Arthur Corporal Company C 165th Infantry 15-Oct-1918
Potter Henry B. Corporal Supply Company 14th Infantry 8-Oct-1918
Pouliotte Joseph P. Corporal K 105th Infantry 28-Sep-1918
Power Basil Corporal Company E 9th Infantry 6-Nov-1918
Prentice Russell L. Corporal Company C 305th Infantry 22-Oct-1918
Putz Francis P. Corporal Company K 105th Infantry 29-Sep-1918
Quinn John M. Corporal Headquarters Det. 5th Grand Div. Tr. B. Sect. 5 2-Mar-1919
Raber William Corporal M 307th Infantry 9-Sep-1918
Rafferty Frank A. Corporal M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Ragone Vincent Corporal F 105th Infantry 29-Sep-1918
Rahl Robert F. Corporal Company K 48th Infantry 9-Jan-1919
Rains Irving A. Corporal D 106th Infantry 26-Sep-1918
Ramsdell Charles Corporal Hq. Company 9th Infantry 18-Jul-1918
Raspas Merle W. Corporal Company H 309th Infantry 17-Oct-1918
Rauch Peter Corporal C 308th Infantry 23-Aug-1918
Raven Robert S. Corporal Company K 107th Infantry 29-Sep-1918
Reaney Thomas J. Corporal K 306th Infantry 15-Aug-1918
Reber Charles H. Corporal K 23rd Infantry 20-Jun-1918
Reidenouer Jonas G. Corporal Company I 61st Infantry 8-Nov-1918
Reischmann Henry V. Corporal K 348th Infantry 2-Nov-1918
Restaino Alfred Corporal Battery B 7th Field Artillery 31-Oct-1918
Rhodes Van Corporal B 369th Infantry 11-Oct-1918
Richman Samuel Corporal Battery B 147th Field Artillery 13-Nov-1918
Riedel Robert Corporal Headquarters 22nd Infantry 8-Oct-1918
Rifflard Lincoln A. Corporal Company M 307th Infantry 23-Oct-1918
Ritch Wilson Jr. Corporal Company D 306th Infantry 6-Sep-1918
Roauer Tobias J. Corporal A 105th Infantry 29-Sep-1918
Roberts Joseph G. Corporal D 308th Infantry 24-Aug-1918
Roberts William F. Corporal A 165th Infantry 22-Nov-1918
Robertson George Hunter Corporal D 325th Infantry 15-Oct-1918
Robinson Edwin Corporal H 369th Infantry 31-Jan-1918
Robinson Joseph H. Corporal Quartermaster Corps Det. Gen. Headquarters 23-Aug-1918
Robinson Lee Corporal Company K 369th Infantry 30-Sep-1918
Roden James T. Corporal Ord. Dept. 20-Jun-1918
Rodewald Winthrop V. Corporal H 165th Infantry 8-Apr-1918
Roeberg Ragnar Corporal A 106th Infantry 27-Sep-1918
Roedelsperger Carl E. Corporal A 107th Infantry 17-Aug-1918
Rogan Joseph A. Corporal K 306th Infantry 27-Sep-1918
Rohleder Peter Corporal C 302nd Engineers 16-Aug-1918
Romano Lawrence F. Corporal Company M 305th Infantry 5-Oct-1918
Ronk Ambrose Charles Corporal C 7th Infantry 26-Jul-1918
Ronk Edwin Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
Rose Frank Corporal Company G 107th Infantry 29-Sep-1918
Rosenbaum Abraham Corporal Field Hospital 328th Infantry 17-Sep-1918
Rosenberg Sidney Corporal K 308th Infantry 22-Aug-1918
Rosenburg Hyman Corporal B 28th Infantry 6-Oct-1918
Rosenshine Philip Corporal M 29th Infantry 10-Oct-1918
Rosenveld Anders Corporal D 307th Infantry 6-Nov-1918
Rotgard Isadore Corporal H 307th Infantry 27-Aug-1918
Rothenstien Moses Corporal G 306th Infantry 27-Aug-1918
Rothstein Sollie Corporal B 8th M. G. Battalion 1-Oct-1918
Rothwell Robert Corporal Battery F 10th Field Artillery 26-Jul-1918
Rotollo Toney Corporal I 106th Infantry 2-Sep-1918
Rounds Don Corporal Company C 18th Infantry 19-Jul-1918
Rudolph George Corporal C 325th Infantry 25-Oct-1918
Ruf Leo Corporal E 324th Infantry 6-Nov-1918
Ruoff John Corporal I 306th Infantry 14-Aug-1918
Russo John Corporal I 4th Infantry 15-Jul-1918
Rust Lewis Corporal K 307th Infantry 29-Aug-1918
Rusy Joseph Corporal Company K 310th Infantry 22-Sep-1918
Ryan Bernard B. Corporal C 165th Infantry 4-Aug-1918
Ryan George P. Corporal I 105th Infantry 29-Sep-1918
Ryan John Francis Corporal D 306th M. G. Battalion 8-Oct-1918
Ryan Lewis Corporal F 305th Infantry 7-Oct-1918
Ryder John J. Corporal Battery A 12th Field Artillery 18-Jun-1918
Ryerson Theodore L. Corporal I 106th Infantry 27-Sep-1918
Sachs Abraham Corporal MG 71st Infantry, NYNG 16-May-1918
Saliba Michael Corporal Camp Upton Det 1 146th Infantry 11-Apr-1919
Samuels Saul Corporal I 310th Infantry 15-Oct-1918
Santi Anthony Corporal Supply 305th Infantry 22-Oct-1918
Sardi Lawrence J Corporal A 327th Infantry 9-Oct-1918
Savage Murray L. Corporal G 328th Infantry 8-Oct-1918
Scanlon Daniel J Corporal G 165th Infantry 21-Apr-1918
Scanlon William Joseph Corporal B 116th Tn. Headquarters M. P. 30-Oct-1918
Scannell Henry L Corporal K 107th Infantry 29-Sep-1918
Schell Howard DeGraff Corporal Repl Battalion 25-Sep-1919
Scheper Harry C Corporal K 106th Infantry 4-Apr-1918
Schiele Harold W. Corporal Headquarters Detachment 40th Engineers 17-Oct-1918
Schloon George Corporal F 305th Infantry 1-Sep-1918
Schmidt August Corporal K 28th Infantry 28-May-1918
Schoenfelder Anthony B Corporal F 105th Infantry 29-Sep-1918
Scholin Harry Corporal F 108th Infantry 29-Sep-1918
Schops Joseph Corporal 307th Mobile Ord Repair Shop 18-Oct-1918
Schrader Anthony J Corporal Battery B 7th Field Artillery 23-Feb-1918
Schuessler George E Corporal M 105th Infantry 29-Sep-1918
Schultes Nicholas Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
Schultes William Corporal B 23d Infantry 4-Nov-1918
Schultz William Corporal C 307th Infantry 14-Oct-1918
Schwartz David Corporal B 26th Infantry 28-May-1918
Schwartz Hyman H Corporal Headquarters Co Sec B, Motor Units, Camp Greenleaf, GA 11-Dec-1918
Seagriff Joseph Corporal Supply 165th Infantry 15-Jan-1919
Seale Thomas Corporal F 4th Infantry 25-Jul-1918
Sehr William Corporal C 308th Infantry 19-Aug-1918
Seitzberg Charles Rudolph Corporal D 307th Infantry 11-Sep-1918
Senter Isadore Corporal G 105th Infantry 31-Aug-1918
Serra Peter J Corporal K 308th Infantry 19-Aug-1918
Shafer Randolph A Corporal F 9th Infantry 18-Jul-1918
Shanahan Michael Corporal L 305th Infantry 3-Oct-1918
Shannon John S Corporal C 4th Pioneer Infantry 10-Oct-1918
Shaw George Corporal H 52nd Infantry 6-Nov-1918
Shea Michael J Corporal D 165th Infantry 1-Aug-1918
Sheehan E John Corporal I 305th Infantry 28-Sep-1918
Sherbo Walter Corporal 2 Trench Mortar Battery 2d Div 21-Aug-1918
Sheridan William Edward Corporal B 313th Infantry 1-Oct-1918
Shillitto Matthew F Corporal M 106th Infantry 19-Dec-1918
Shoben Israel Corporal D 309th Infantry 20-Oct-1918
Shomers Clarence D. Corporal Company E 307th Infantry 27-Aug-1918
Short George F Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
Shortall James Corporal A 316th Infantry 29-Sep-1918
Shorts William Jr Corporal (Company) 369th Infantry 30-Sep-1918
Siegel Henry Corporal Battery F 305th Field Artillery 12-Feb-1919
Siegel Jack Corporal B 328th Infantry 7-Oct-1918
Silverstein Louis Corporal D 9th MG Battalion 18-Oct-1918
Simendinger Albert Corporal D 105th MG Battalion 2-Sep-1918
Simke John Corporal I 23d Infantry 8-Aug-1917
Sjoberg Elias Corporal Co US Dis Guard 28-Aug-1917
Slattery Daniel M Corporal C 105th Infantry 14-Oct-1918
Slattery Robert Augustine Corporal D 51st Pioneer Infantry 14-Sep-1918
Slawson Howard Corporal Company C 105th Infantry 1-Sep-1918
Small Frank Corporal C 28th Infantry 9-Oct-1918
Smith Basil W. Corporal B 304th M. G. Battalion 15-Oct-1918
Smith Benjamin Corporal D 15th Infantry, NYNG(369) 22-Apr-1918
Smith Charles Corporal L 106th Infantry 18-Oct-1918
Smith Charles J. Corporal Company A 305th Infantry 7-Sep-1918
Smith Chauncey E Corporal C 306th Battalion Tank Corp 12-May-1919
Smith Clarence H. Corporal Company A 303rd Battalion, Tank Corps 10-Mar-1919
Smith Frank R Corporal C 106th Infantry 27-Sep-1918
Smith Frank R Corporal MG 306th Infantry 27-Aug-1918
Smith Gerald B Corporal Headquarters Co 37th Infantry 8-Sep-1917
Smith Joseph A Corporal C 325th Infantry 26-Oct-1918
Smith Roger A Corporal MG 107th Infantry 16-Aug-1918
Snedecor Elephalet Jr Corporal C 106th MG Battalion 31-Jul-1918
Snyder Charles M. Corporal D 108th Infantry 14-Oct-1918
Snyder James D. Corporal 95th Company 5-Nov-1918
Soehngen Charles J Corporal A 7th MG Battalion 20-Jun-1919
Solomon Nathan Corporal 77th 11-Oct-1918
Sonnick Frank J Corporal H 305th Infantry 16-Oct-1918
Sonnick Jake Corporal I 306th Infantry 18-Apr-1918
Soueek Joseph C. Corporal Cas. Sick Base Hospital, Camp Upton, NY 21-Apr-1919
Spacjer John Corporal F 305th Infantry 4-Oct-1918
Spahn Frederick Corporal C 306th Infantry 7-Sep-1918
Spang Elwood P Corporal 102d Mobile Ord Repair Shop 18-Oct-1918
Spencer Lawrence G Corporal L 165th Infantry 28-Jul-1918
Sprague Russell D Corporal C 1st Engineers 23-Dec-1917
Spring Ira Louis Corporal 45th 5th Regiment 14-Jun-1918
Springer Elva C. Corporal 83rd Company 6th Regiment 2-Nov-1918
Sproul Harold H. Corporal Company G 34th Infantry 22-Oct-1918
Squires LeRoy H. Corporal Battery F 26th Field Artillery 21-Oct-1918
Stack Edward J Corporal F 107th Infantry 29-Sep-1918
Stack Sylvester S. Corporal Company E 108th Infantry 29-Sep-1918
Standring Edwin Corporal C 107th Infantry 29-Sep-1918
Stanley James F. Corporal E 30th Infantry 20-Oct-1918
Stark Fred W Corporal B 313th Infantry 11-Nov-1918
Starr Frank Corporal K 148th Infantry 1-Nov-1918
Stauderman Charles Corporal C E 307th Infantry 27-Sep-1918
Stearns Arthur W. Corporal Cassion Detachment 2 Camp Eustis, VA 19-Oct-1918
Stedener Stanley Corporal M. G. 12-Oct-1918
Steed Robert L Corporal B 105th Infantry 23-Oct-1918
Steffee Earl H Corporal E 4th Infantry 7-Oct-1918
Stein Warren W. Corporal 40th Company 152nd Depot Brigade 3-Oct-1918
Stephens William Corporal D 369th Infantry 25-Jun-1918
Stetzer Sam Corporal L 306th Infantry 5-Nov-1918
Stitch Henry J Corporal M 306th Infantry 4-Nov-1918
Stone Charles B Corporal I 165th Infantry 30-Oct-1918
Storch William G Corporal D 5th MG Battalion 29-Jun-1918
Stoyian James Corporal Engineers 30th Infantry 23-Oct-1918
Strong Richard W Jr Corporal C 316th Infantry 11/31/1918
Sturges Maurice Corporal F 107th Infantry 16-Oct-1918
Sullivan Edward V Corporal E 165th Infantry 7-Mar-1918
Suttmeir Adam H Corporal I 313th Infantry 17-Oct-1918
Swan James A Corporal D 316th Infantry 5-Nov-1918
Swartz George Corporal Supply 325th Infantry, Butch Co 353 15-Oct-1918
Swartzberg Abraham Corporal G 18th Infantry 17-Oct-1917
Swenson Alwin H Corporal L 106th Infantry 10-Nov-1918
Swiegart George J. Corporal 157th Depot Brigade 15-Jun-1918
Taber Walter M. Corporal L 310th Infantry 17-Oct-1918
Talbot Ralph William Corporal H 38th Infantry 22-Oct-1918
Talbot Raymond W. Corporal Company K 108th Infantry 28-Sep-1918
Tardy Jackson R Corporal L 38th Infantry 23-Jul-1918
Taylor John G Corporal F 107th Infantry 29-Sep-1918
Terwilliger John E Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
Tevnan Nicholas Corporal E 6th Infantry 14-Sep-1918
Thomas Lionello C. Corporal Company F 39th Infantry 19-Jul-1918
Thomas Roy Corporal L 105th Infantry 26-Aug-1918
Thompson Donald A Corporal I 306th Infantry 14-Aug-1918
Thompson Joseph F Corporal M 84th Infantry 8-Oct-1918
Thomsen Gustave W Corporal D 316th Infantry 5-Nov-1918
Thomson Arthur G Corporal I 165th Infantry 30-Jul-1918
Thune Louis Corporal Company G 310th Infantry 19-Sep-1918
Tierney Michael E Corporal B 165th Infantry 28-Jul-1918
Tighe Raymond A Corporal Cent Off Tg School Camp Lee, VA 19-Oct-1918
Tinto Richard J Corporal D 64th Infantry 2-Nov-1918
Tisnower Isaac Corporal Company K 307th Infantry 14-Sep-1918
Toles Donald T. Corporal M 16th Infantry 8-Aug-1918
Tomilinson William W. Corporal I [309th] Infantry 1-Nov-1918
Tompkins Ralph B. Corporal Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Toombs Charles W Corporal 27th Prov Ord Det 2d Regt, Camp Hancock, GA 31-Oct-1918
Topp Paul E. Paul E. Corporal Amb. 421st Camp Hancock Georgia 9-Oct-1918
Torregrossa Joseph L. Corporal Company L 307th Infantry 12-Oct-1918
Tuckerman Irving Corporal A 19th Infantry 5-Nov-1918
Tumm Charles G Corporal H 308th Infantry 8-Oct-1918
Twombly James C. Corporal Pack Tn. 4, Quartermaster Corps 6-Oct-1917
Umland Albert Corporal G 106th Infantry 10-Aug-1918
Van Derhoof William D. Corporal M. G. 105th Infantry 29-Oct-1918
Van Riper Thomas L. Corporal Company B 108th Infantry 6-Oct-1918
VanGorkom Francis W Corporal Headquarters Co 30th Infantry 15-Jul-1918
VanHouten Charles W Corporal Chemical Warfare Serv, Cleveland, OH 16-Jan-1919
Vedilago Joseph Corporal A 308th Infantry 28-Sep-1918
Vette Richard H Corporal F 9th Infantry 20-Jul-1918
Victory Edward Corporal H 106th Infantry 11-Mar-1919
Volpe Valentine Corporal G 39th Infantry 1-Aug-1918
VonLubken George Corporal 6 2d Battalion 152d Dep Brigade 19-Sep-1918
Vought James T Corporal K 107th Infantry 12-Jan-1919
Vroman Charles H Corporal C 106th Infantry 27-Sep-1918
Wachter Joseph J Corporal Battery C 31st Artillery 16-Nov-1918
Wagner Gustave C Corporal K 307th Infantry 9-Sep-1918
Walhauer George M Corporal C 148th Infantry 29-Sep-1918
Walsh James F. Corporal Company B 307th Infantry 21-Jul-1918
Walsh John Corporal I 83d Infantry 3-Oct-1918
Wanser James Dixon Corporal Hqs 5th Regiment 25-Jan-1919
Washburn Horace D. Corporal USS Maine 11-Jun-1918
Waterbury Rowland W. Corporal Company L 107th Infantry 25-Oct-1918
Waters Philip J Corporal B 305th Infantry 3-Jun-1918
Watton John Corporal G 347th Infantry 15-Oct-1918
Watzka William P Corporal I 306th Infantry 14-Aug-1918
Weber George H Corporal G 106th Infantry 27-Sep-1918
Webster Pearl F Corporal F 807th Pioneer Infantry 16-Nov-1918
Weiner Harry Corporal M 26th Infantry 27-Jul-1918
Weiser Frank Corporal 34th 152d Dep Brig 5-Oct-1918
Welsh Alfred A Corporal C 107th Infantry 4-Oct-1918
Werner George Corporal H 305th Infantry 11-Nov-1918
Whalen Ray C. Corporal Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Wheeler John E. Corporal F 23rd Infantry 7-Oct-1918
Wheeler Walter S. Corporal 465th Motor Truck Company Motor Supply Train 417 26-Sep-1918
Whelan James Boyle Corporal C 53d Pioneer Infantry 19-Sep-1918
White John E Corporal K 106th Infantry 27-Sep-1918
White Raymond Corporal D 369th Infantry 12-Sep-1918
Whittington Jos Corporal H 324th Infantry 9-Nov-1918
Wiley Edward Joseph Corporal A 305th Infantry 10-Nov-1918
Wilkens John George Corporal A 308th Infantry 23-Aug-1918
William Graham Corporal 1st Company Coast Artillery Corps, Fort Wright, NY 29-Mar-1918
Willigan Edgar L Corporal E 106th Infantry 27-Sep-1918
Wiltshire Clifford C Corporal H 165th Infantry 15-Oct-1918
Winslow George W Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
Winslow Herbert L Corporal L 107th Infantry 13-Aug-1918
Winter Gustav J Corporal E 165th Infantry 28-Jul-1918
Winterfield Moses Corporal B 53d Pioneer Infantry 2-Oct-1918
Winters Thomas Corporal B 165th Infantry 15-Oct-1918
Wiss Frank J Corporal K 106th Infantry 1-Sep-1918
Wojtyta Wojciech Corporal I 309th Infantry 25-Sep-1918
Wolcott Earl a. Corporal K 18th Infantry 12-May-1918
Wolf Al Corporal Hq Det Dev Battalion 6th Infantry 15-Oct-1918
Wolf Alfred Corporal H 310th Infantry 19-Oct-1918
Wolfanger Fred C Corporal Headquarters Co 53d Pioneer Infantry 16-Aug-1919
Wolff Andrew Corporal M 105th Infantry 28-Sep-1918
Woods Bernard F Corporal L 165th Infantry 11-Nov-1918
Wordemann Raymond L Corporal C 102d F Signal Battalion 1-Aug-1918
Wyatt Grenville K. Corporal Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Yamin Aaron Corporal B 306th Infantry 27-Sep-18
Yantorno Joseph Corporal E 38th Infantry 12-Oct-18
Young John H Corporal I 306th Infantry 15-Aug-18
Young Samuel Henry Jr Corporal E 107th Infantry 3-Oct-18
Yount John D Corporal D 106th Infantry 15-Feb-18
Zalkin Harry Corporal Mt Student Co 1, Quartermaster Corps Camp Johnston, FL 12-Oct-1918
Ziegler Frederick J Corporal C 325th Infantry 12-Oct-1918
Zimboroski Alexander John Corporal C 345th Battalion, 1st Tank Brigade 28-Sep-1918
Zimmerman Louis J Corporal Headquarters Co 305th Infantry 5-Nov-1918
Zippon Abraham Corporal K 28th Infantry 21-Jul-1918
Schwencke Frederick E Corporal 1st Class D 307th Infantry 7-Nov-1918
Bathrick Henry Melvin Coxmn USNRF 12-Aug-1918
Beyea Wills Edwin Coxswain 12-Oct-1918
Buerger William E. Coxswain U.S.N. 9-Mar-1918
Calcaterra Chalres Coxswain U.S.N. 23-Feb-1919
Damavara Christ Coxswain USNRF 14-Jun-1918
Damere Tom Coxswain USNRF 14-Jun-1918
Godduhn Arnold W. Coxswain U.S.N. 24-Sep-1918
Gray Wilbur Coxswain U.S.N.R.F. 16-Jun-1920
Halpin Frank B. Coxswain U.S.N. 16-Nov-1918
Harris Arthur T. Coxswain U.S.N. 26-Sep-1918
Herdman Albert V.N. Coxswain U.S.N.R.F. 19-Mar-1918
Lennox Chester S. Coxswain U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
McElree Reuben Coxswain 24-Jun-1918
Miller John Fred Coxswain USN 26-Sep-1918
Moeller Herbert Coxswain USNRF 28-Sep-1918
Murray William Coxswain USNRF 19-May-1919
Olsen Edwin Coxswain USNRF 23-Sep-1918
Reilly William Francis Coxswain USN 8-Aug-1917
Robinson Herman Lawrence Coxswain USN 10-Nov-1919
Smith William Roy Coxswain USNRF 13-Mar-1918
Sullivan Arthur James Coxswain USN 8-Mar-1919
Peckham Willis Curtis Coxswn USN 31-Mar-1918
Ackerly William N. Coxwain Section 5, 3rd Naval District, Sayville, NY 18-Oct-1918
Esty Charles G. Coxwain Hq. U.S.N.R.F., 3rd Naval District 20-Oct-1918
Tillema William Coxwain 3-Mar-1920
Aichinger John Edward Coxwn USNRF 13-Sep-1918
Ackley Francis Cpl Co D 60th Inf 20-Jun-1919
Ainslie George D CPL (Company) 108th Infantry 29-Sep-1918
Albanese Pasquale CPL D 310th Infantry 5-Nov-1918
Aldren Harry W Cpl Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Alger Earl R CPL B 310th Infantry 18-Oct-1918
Allbright Cecil E CPL C 108th Infantry 29-Sep-1918
Allen Lennard James Cpl Co A 3d United States. Army MP Bn 21-Jun-1919
Angove William H Cpl Co E 108th Inf 20-Sep-1918
Ashbaw Walter Henry CPL B 325th Infantry 15-Oct-1918
Ashby William C CPL A 3rd Engineers 8-Oct-1918
Attridge Floyd C CPL A 108th Infantry 21-Jan-1918
Au Charles Emil Cpl Co E 7th Inf 2-Oct-1918
Baker Hiram D Cpl Co D 108th Inf 1-Oct-1918
Balding Frederick R Cpl Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Ball William Cpl Co C 41st MG Bn 9-Oct-1918
Banning Geo Albert CPL C 102nd Am Tn 11-Mar-1919
Barclay Frank G CPL Truck Co 1 23rd Engineers 3-Nov-1918
Bartlett Walter Cpl 28th Co 7th Bn 153d Dep Bde 1-Oct-1918
Bass Elmer W Cpl Co K 108th Inf 29-Apr-1918
Becker Otto G Cpl Co C 109th Inf 6-Oct-1918
Beers George J CPL G 108th Infantry 29-Sep-1918
Bentley Richard F Cpl Co L 108th Inf 17-Oct-1918
Bickelman George C Cpl Ord Corps 28-Aug-1918
Blaine Edmond CPL E 9th Infantry 13-Oct-1918
Blewer Geo W CPL L 30th Infantry 9-Oct-1918
Bork Joseph George Cpl 27th Co 24-May-1918
Bourne Frank M Cpl Co A 306th Inf 27-Feb-1919
Bowes Vincent Matthew CPL M 104th Infantry 20-Jul-1918
Bowles Fred L CPL Mobile Laundry 354th 13-May-1919
Brenner George Edmund CPL C 38th Infantry 15-Jul-1918
Brizzie Charles Cpl Co D 53d Pion Inf 26-Sep-1918
Bromige Alfred Cpl Co C 18th Inf 12-Sep-1918
Brooks Raymond P CPL E 106th Sup Co 10-Jul-1919
Brophy Richard CPL MG 309th Infantry 23-Sep-1918
Broxup John Cpl 40th Co 5th Regt USMC 5-Nov-1918
Burns William C CPL A 30th Infantry 23-Apr-1918
Burr Kenneth H Cpl Hq Co 59th Pion Inf 18-Sep-1918
Byrne Vincent CPL A 315th Infantry 29-Oct-1918
Caffrey Raymond P Cpl Co G 60th Inf 14-Oct-1918
Carney James D Cpl Co I 108th Inf 13-Aug-1918
Carroll Raklph Cpl Co E 309th Inf 17-Oct-1918
Carroll Thoimas B Cpl Co I 107th Inf 27-Feb-1918
Chadbourne Ernest C CPL K 312th Infantry 24-Oct-1918
Christensen Archibold CPL Hq 107th Infantry 25-Oct-1918
Churchill Frank G Cpl Co A 307th Inf 31-Oct-1918
Clancy Howard Cpl Co C 309th Inf 19-Oct-1918
Clark Dsavid A Cpl Co A 367th Inf 9-Sep-1918
Clipper Jesse W Cpl Co D 317th Engrs 21-Feb-1918
Clough Charles Leslie Cpl 74th Co 13-Apr-1918
Colvin Harold E CPL Tr L 21st Cav, Btry F, 79th FA 31-May-1918
Conley Thomas A CPL I 23rd Infantry 13-Sep-1918
Connors Thomas H Cpl Btry A 81st FA 18-Oct-1918
Cotle Harold S Cpl Co D 33d Inf 31-Mar-1918
Covey William E CPL B 301st Sup Tn 3-Dec-1918
Crandall Elmer E Cpl Co K 310th Inf 1-Nov-1918
Crego Fred J CPL 2nd Bn Intelligence Sec 310th Infantry 22-Oct-1918
Crouch William C CPL M 310th Infantry 22-Sep-1918
Cullen Hugh CPL C 16 Bn, US Guards 9-Oct-1918
Cumiskey Charles J Cpl 11th Co 20th Engrs 16-Aug-1918
Curran Edward F Cpl Btry D 320th FA 27-Dec-1918
Daley Joseph Michael Cpl 18th Co Juun 10, 1918
Darling Carl M Cpl Co A 303d Hq Tn and MP 9-May-1918
Darrell Lester Harry Cpl Co L 13th Regt USMC 29-Sep-1918
Davidson William H Cpl Co A 108th Inf 18-Jul-1918
Davis Fred H CPL I 107th Infantry 14-Oct-1918
Davis Robert G Cpl Sqdn BAS Sig Corps 13-Oct-1918
Decker Leo B CPL M 107th Infantry 22-Nov-1918
Delahy George Cpl Co L 107th Inf 21-Dec-1918
Delmonico Antony CPL B 7th Infantry 15-Jul-1918
Deloney Esdras J CPL D 328th Infantry 4-Oct-1918
derby Samuel L Cpl Co E 309th Inf 17-Oct-1918
DeRum Howard P Cpl Co C 102d Fld Tng Bn Sig 29-Sep-1918
Dexter Robert I Cpl Co B 309th Inf 12-Feb-1919
Didley Anthony Cpl Hq Co 311th Inf 30-Oct-1918
Donnelly Dennis F CPL MG 107th Infantry 28-Sep-1918
Duffy Charles H CPL H 21st Engineers 10-Oct-1918
Duggan John F Cpl Co WE 311th Inf 18-Oct-1918
Duvall Harold L CPL C 302nd Engineers 13-Oct-1918
Edwards Leroy S CPL C 108th Infantry 29-Sep-1918
Eells Frank M Cpl Co F 107th Inf 29-Sep-1918
Emery Oliver O CPL H 325th Infantry 11-Oct-1918
Farley Henry W Cpl Co K 310th Inf 15-Oct-1918
Ferguson Harold CPL E 107th Infantry 29-Sep-1918
Fessenden Fay F CPL M 310th Infantry 22-Sep-1918
Fickenseher Edgar Ernst Cpl Co C 309th Inf 18-Oct-1918
Fish Jules V CPL F 23rd Infantry 6-Apr-1918
Flanagan Robert lee Cpl Co B 107th Inf 5-Oct-1918
Flint Albert N CPL A 14th MG Bn 15-Oct-1918
Folten John CPL M 111 Infantry 5-Oct-1918
Forster Michael J Cpl 498 Aero Sq 6-Oct-1918
Fox Martin B Cpl Btry D 310th FA 29-Oct-1918
Franey John CPL G 30th Infantry 14-Nov-1918
Frank Louis A Cpl Co H 107th Inf 29-Sep-1918
Frazer Jesse C Cpl Co A 306th F Sig Bn
French Robert C Cpl Co A 1st Bn CWS Edgewd Ars 7-Oct-1918
Fulmer Clifford John CPL 67th 6-Jun-1918
Gampp Raymond E Cpl Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Ganier John M CPL E 23rd Infantry 19-Jul-1918
Garus Stephen Cpl Co I 305th Inf 3-Oct-1918
Grabowski Fred CPL D 8th MG Bn 27-Oct-1918
Gregory Edwin B CPL Quartermaster Corps MTC, 391 23-Feb-1918
Groulx Charles A CPL H 9th Infantry 5-Jul-1918
Hackett Clarence E CPL B 23rd Infantry 27-Jul-1918
Haight Ernest E Cpl Hq Co 4th Inf 22-Oct-1918
Hakes Burt Dell Cpl Co D 303d Sup Tn 30-Nov-1918
Hall Howard E J CPL C 108th Infantry 29-Sep-1918
Hare Peter Cpl MG Co 1st Inf 9-Nov-1917
Harrington Karl Gene Cpl NOC Sch Det 1-Feb-1918
Hayes Morrison Cpl Co D 12th MG Bn 19-Jul-1918
Haywood Edward I Cpl Co C 108th Inf 17-Oct-1918
Hecht Arthur C W CPL G 30th Infantry 24-Oct-1918
Helmuth Frederick P CPL 1st Bn, Intelligence Sec, 310th Infantry 29-Sep-1918
Hendershot William C Cpl Co D 303d Engrs 29-Oct-1918
Hicks Claude Cpl Btry E 70th Arty CAC 5-Apr-1919
Hicks Edward Cpl Co D 51st Pion Inf 6-Jan-1918
Hoag George Chester Cpl 302d Sup ,Tn 12-Dec-1918
Horton George Henry Cpl Co D 108th Inf 29-Sep-1918
Hottenstein Edward H CPL A 108th Infantry 23-Oct-1918
Hourt Ewlmer T Cpl Co I 108th Inf 27-Oct-1918
Hurell Eugene CPL B 307th Infantry 6-Oct-1918
Hyde William Cpl Co M 108th Inf 28-Sep-1918
Hyland John W Cpl Co C 52d Pion Inf 5-Feb-1919
Imeson Thomas H CPL 16th 19-Jul-1918
Ingalls John CPL Hq Det, 326th F Sig Bn 25-Oct-1918
Ingalls Roy J CPL Hq Det, 326th F Sig Bn 25-Oct-1918
Iverson Thomas T Cpl MG Trp 15th Cav 23-Nov-1918
Jabbour James B CPL Hq 70th Arty, CAC 10-Oct-1918
Jacobsen Ira J CPL MG 108th Infantry 18-Oct-1918
Jewett Ernest A Cpl Co B 105th Inf 29-Sep-1918
Johnson Harry Claxton Cpl 84 6th Regt USMC 9-Oct-1918
Jones Clement A CPL K 310th Infantry 22-Sep-1918
Jones Raymond W CPL F 39th Infantry 26-Sep-1918
Kaner Wallace J CPL Hq. 326th Infantry 23-Oct-1918
Kearns Fred Cpl Co I 103d Inf 16-Jun-1918
Keefe Joseph D Cpl Btry A 34th FA 23-Jan-1918
Kellogg John W Cpl Co M 311th Inf 25-Oct-1918
Kelly James G CPL Hq 39th Infantry 5-May-1918
Kinderman Martin A Cpl Co M 307th Inf 3-Jan-1919
Kinum William C CPL 35th 9th Tng Bn,153rd Dep Brig 5-Oct-1918
Kirkpatrick John Cpl Co I 4th Inf 20-Jul-1918
Klaiber Christ J Cpl Co H 311th Inf 20-Sep-1918
Klemp Joseph W Cpl Co H 326th Inf 25-May-1918
Kleuh Harold J CPL 9 Prisoner of War Escort Co 26-Oct-1918
Koslowski John Vincent Jr Cpl Co D 7th Inf 1-Oct-1918
Kraukau John H CPL G 310th Infantry 19-Oct-1918
Kreutzer George Cpl Co C 302d Engrs 13-Oct-1918
Kroll Frederick W CPL C 310th Infantry 20-Oct-1918
Kuhn Louis W Cpl Co H 61st Inf 14-Oct-1918
Kunow Harold W CPL L 305th Infantry 26-Aug-1918
LaBuff Jay Cpl Hq Co 309th BA 3-Feb-1919
Lacoy Nelson John Cpl Co C 52d Pion Inf 7-Feb-1918
Laders Leo B CPL M 310th Infantry 3-Oct-1918
Lamb Ernest Clive Cpl Co G 306th Inf 25-Aug-1918
Landon Richard G Cpl Co I 310th Inf 1-Nov-1918
Leggett Paul CPL 4th Observation Btry, FA,Cots 17-Oct-1918
Lester George Cpl Co L 326th Inf 4-Aug-1918
Ligathart George S Jr Cpl Hq Co 108th Inf 21-Jan-1918
Lighthall James G B Cpl Co d 16th Inf 27-Apr-1918
Lipari Samuel CPL E 310th Infantry 26-Nov-1918
Livingston John L Cpl Co H 107th Inf 11-Oct-1918
Loane William J Cpl Co E 307th Inf 15-Sep-1918
Loveridge George J Jr CPL Btry B, 36th FA 22-Oct-1918
Lucas Andrew CPL F 4th Prov Regt, 156th Dep Brig 7-Oct-1918
Manard Alexander Cpl Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Maroney John L Cpl Co L 306th Inf 5-Nov-1918
Marshall Jay H Cpl Co E 26th Engrs 6-Nov-1917
Martin Irvin L CPL A 108th Infantry 17-Oct-1918
Mason Melcher W Cpl Co A 307th Inf 4-Oct-1918
Matthews Johnh J Cpl Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Mattimore Edgar J Cpl 8n Det 10th Inf NYNG 11-Dec-1917
McCauley Edward CPL B 107th Infantry 29-Sep-1918
McDonald John L Cpl Co C 514th Engrs Svc Bn 17-May-1918
McGraw Charles W CPL Btry B, 19th F A 13-Nov-1918
McGuire Michael J CPL M 310th Infantry 22-Sep-1918
McHugh James J Cpl Co B 345th Inf 23-Oct-1918
McHugh Martin J Jr Cpl Co B 307th inf 21-Jul-1918
Mead Clyde S Cpl Co M 108th Inf 28-Sep-1918
Meeker Robert H CPL B 310th Infantry 1-Nov-1918
Meyer Emil, Jr CPL I 23rd Infantry 14-Jun-1918
Michel Jerome Cpl Co L 308th Inf 9-Sep-1918
Miller Bruce D Cpl Co D 2d AA Bn 20-Jan-1919
Miller Frederick Cpl Co M Trk Co 9-Feb-1918
Moore Wayne Cpl Co B 1st Engrs 6-Sep-1918
Moran John Harold Cpl Co H 107th Inf 29-Oct-1918
Murphy Christopher F Cpl Co G 108th Inf 1-Oct-1918
Murphy Walter J Cpl Hq & Sup co 10th Dep Bn ,Sig Co 10-Oct-1918
Murray Frank T CPL 17th Btry, FA, Cent Lf Tng Sch, Camp Taylor, KY 19-Oct-1918
Musty John N Cpl Btry 12th FA 11-Feb-1918
Newell Karl H CPL F 308th Infantry 29-Sep-1918
Newman Harold J Cpl Co E 23d Inf 8-Oct-1918
Niles Granville S CPL C 310th Infantry 4-Nov-1918
Norton Herbert B Cpl Co I 310th Inf 1-Nov-1918
O'Brien Hugh J Cpl Co A 311th Inf 5-Feb-1918
O'Hara Thomas CPL 45th Company 20th Engrs 11-Feb-1919
O'Hare Daniel J CPL G 108th Infantry 5-Dec-1918
Osborne Alfred James Cpl Co G 18th Inf 19-Oct-1918
Ostrander Cliffors W Cpl 609th Aero Sq 11-Oct-1918
Packer Clifford W Cpl Co G 1o8th Inf 1-Oct-1918
Palanick Paul J CPL L 38th Infantry 9-Oct-1918
Palen Frank J CPL L 9th Infantry 14-Sep-1918
Pardee Artghur C Cpl Co F 9th Inf 6-Oct-1918
Parker Charles A Cpl Co D 9th Inf 2-Jun-1918
Parnode James Dudley Cpl Co F 302d Sup Tn 25-May-1918
Pearson Edward R Cpl Co D 311th Inf 26-Sep-1918
Peck Theodore CPL K 23rd Engineers 13-Apr-1918
Peckens Frank E CPL MG 108th Infantry 2-Oct-1918
Perkins Walter Dewitt Cpl Co C 38th Inf 9-Oct-1918
Phillips Gail Oakely CPL 45th 18-Jun-1918
Phillips Walter J Cpl Co E 309th Inf 2-Nov-1918
Pindar Guy Cpl Co C 302d Inf
Priore Leonard CPL L 61st Infantry 20-Oct-1918
Pritz Raymond A Cpl Co F 325th Inf 16-Oct-1918
Quick Leonard G Cpl Co F 325th Inf 15-Feb-1918
Raak Arthur CPL M 126th Infantry 9-Oct-1918
Rabenstein George H CPL D 310th Infantry 20-Oct-1918
Raesler Myron A Cpl Co M 108th Inf
Raferty Donald T Cpl Co D 34th Inf 3-Nov-1918
Randolph George A Cpl Fl Remt Sq Ft Reno OK 21-Dec-1918
Raught Lester H Cpl Co H 105th Inf 27-Sep-1918
Raymish Augustus J CPL C 108th Infantry 21-Oct-1918
Raymond Howard J Cpl Hq Co 23d Inf 7-Oct-1918
Reichel George B CPL MG 63rd Infantry 2-Aug-1917
Reynolds Andrew Oliver Cpl Co E 302d Engrs 22-Sep-1918
Reyome Leon J Cpl Co K 107th Inf 25-Oct-1918
Rice Gerald T Cpl Co K 107th Inf 107th Inf 27-Sep-1918
Richardson Albert G CPL C 108th Infantry 30-Sep-1918
Ricketts Jack R Cpl Hq Co 108th Inf 13-Oct-1918
Riester Benjamin Pridolin Cpl USMC 6-Oct-1918
Riley Michael CPL D 39th Infantry 26-Sep-1918
Riordan George Francis Cpl USMC 2-Nov-1918
Robbins George A CPL M Ven Sta, 152 Dep Brig 11-Jan-1919
Robinson Austin T Cpl Co D 305th Inf 2-Sep-1918
Robinson Calvin H CPL B 1st Pion Infantry 1/22/191?
Robinson Leon J Cpl Auto Repl Draft 6-Oct-1918
Rockwell William F CPL G 9th Infantry 8-Oct-1918
Root James C Cpl Repl Draft CAC 7-Oct-1918
Ross Albert J Cpl Co M 108th Inf 29-Sep-1918
Ross Lawrence F Cpl Co C 108th Inf 29-Sep-1918
Ruden Frederick L CPL B 102nd Engineers 29-Oct-1918
Sager Gail H Cpl Co D 108th Inf 29-Sep-1918
Savercook David Cpl 51st Co 5th Regt 15-Jun-1918
Schaible Fred CPL B 107th Infantry 29-Sep-1918
Schaper Henry M CPL G 10th Depot Bn Sig Corps 29-Sep-1918
Scheerens Isaac CPL C 306th F Sig Bn 14-Dec-1918
Schlick Peter J Cpl Co H 18th Inf 4-Oct-1918
Schmidlin Charles Cpl Co F 307th Inf 5-Sep-1918
Schreiner Edwin S Cpl Co M 108th Inf 29-Sep-1918
Schub Leo Cpl 276 Aero Sq, Cp Jackson SC 22-Oct-1918
Schumacher Herman J CPL I 23rd Infantry 7-Jul-1918
Scott William H Cpl Co I Co 311th Inf 1-Nov-1918
Seymour Edward CPL E 312th Infantry 16-Oct-1918
Shaffer Howard B CPL M 107th Infantry 29-Sep-1918
Sheppard Elon CPL G 108th Infantry 29-Sep-1918
Shores Everett G CPL M 30th Infantry 24-Jul-1918
Sigafoos Floyd W Cpl Co H 307th Inf 2-Jan-1918
Sinsigallo Joseph L Cpl Co E 23d Inf 18-Jul-1918
Smith Henry P CPL Hq 310th Infantry 8-Jul-1918
Snyder Charles A Cpl Co G 108th Inf 9-Aug-1918
Southworth Howard Nelson Cpl Co H 7th Inf 12-Oct-1918
Spetz Clarence P Cpl Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Spickerman Raymond H Cpl MG Co 107th Inf 29-Sep-1918
Stevens Joseph R Cpl Co i 23d Inf 15-Jun-1918
Stewart Glen W Cpl MD Hq Co 1 MO Tng CC Cg 14-Apr-1918
Stitch William A CPL B 12th Am Tn 2-Feb-1919
Stoffel Fred N Cpl Co E 327th Inf 25-Aug-1918
Sturdevant Lynn K Cpl 5 Co 2d Tng Bn 153d Dep Bde 3-Oct-1918
Sundt William E CPL Prov Repl Unit Org & Tng Center & Tractor Arty, 3rd Cater Tractor 30-Nov-1918
Surprise Thomas C Cpl Co B 105th Inf 16-Oct-1918
Swetland Oliver E Cpl Hq Co 7th Inf 14-Feb-1919
Tates Arthur Cpl Co M 311th Inf 25-Oct-1918
Therkelsen Paul J Cpl Co F 30th Inf 15-Jul-1918
Thomas Anthon6y J Cpl 340th Gd and Fire Co 1-Oct-1918
Thomas Dee Cpl Co G 146th Inf 1-Oct-1918
Thurber Fred G Cpl Co K 107th Inf 18-Oct-1918
Tobey Truman C Cpl Co F 107th Inf 29-Sep-1918
Toole James J Cpl Co M 108th Inf 17-Oct-1918
Toole John L Cpl 19th Balloon Co 10-Oct-1918
Tyler Phillip M Cpl Co C 49th Inf 31-May-1918
Urban Bernard F Cpl Co G 307th Inf 18-Nov-1918
Van deloo Matthew John Cpl 10th Bn 154th Dep Bde 6-Oct-1918
Vandermallie Jn D'ghway CPL C 23rd Infantry 1-Nov-1918
VanDunk William H CPL H 369th Infantry
Velie John Carleton Cpl Btry B 34th FA 28-Jan-1919
Wackford Cliff Van Buren Cpl MG Co 7th Inf Parenehumatous nephritis 18-Feb-1919
Wagner Frank J Cpl Co H 7th Inf 7-Oct-1918
Wagner Ivan John CPL C 7th Infantry 26-Jul-1918
Ward Francis J Cpl Co L 108th Inf 29-Oct-1918
Warren Robert F CPL E 50th Infantry 5-Nov-1918
Washburn Glenn CPL F 125th Infantry 29-Aug-1918
Waterstrat Norman A Cpl Co K 357th Inf 28-Oct-1918
Weidman John C Cpl Co B 311th Inf 21-Sep-1918
Wheeler Harlan M Cpl Co B 327th Inf 13-Oct-1918
White Charles Edward CPL 67th 6th Regiment 2-Nov-1918
White Dewey D CPL L 7th Infantry 20-Oct-1918
White John CPL AS Sig C Aer Sq Repl, 3rd Co, Mec Sig C 26-May-1918
White William A CPL I 108th Inf 28-Sep-1918
Whitely Ellsworth C Cpl Co L 108th Inf 16-Oct-1918
Whitman Louis Charles CPL E Phila, USMC 11-Jun-1918
Whitmier Richard E Cpl Co L 106th Inf 27-Sep-1918
Wilder Roy O Cpl Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Williams James Jay Cpl Co E 414 Tel Bn SC 29-Dec-1918
Wood Ralph B CPL Ordnance Dept, Ft.Hamilton, NY 16-Mar-1918
Wright Arthur C Cpl Btry B 106th FA 17-Oct-1918
Wright Leonard Lorenzo CPL 82nd Quantico, VA, USMC 8-Jun-1918
Wright Raymond C Cpl Co B 305th Tk Bn 12-Oct-1918
Yetto Charles W Cpl Co A 105th Inf 8-Nov-18
Zimmerman George S Jr Cpl Co H 325th Inf 13-Oct-1918
Bradt Henry C CPT Co E 322d Inf 9-Nov-1918
Burrows Lorenzo Jr CPT 23d B H Med Dept 17-Sep-1918
Doane Hugh R CPT H 112th Infantry 29-Sep-1918
Hawkinson Howard E CPT I 28th Infantry 8-Oct-1918
Kelly John V CPT Engrs 3-Aug-1918
Lighthall Philip K CPT Engineers 6-Feb-1918
Phelps John C CPT Co A 309th Inf 18-Oct-1918
Rankin Herbert E CPT Btry C 5th AA Bn 15-Oct-1918
Rice Victor M CPT MC 13-Oct-1918
Schlosser Arthur L CPT Co G 111th Inf 28-Sep-1918
Smith Hoseph W CPT 108th Inf 29-Sep-1918
Vail Herman H CPT Co M 312th Inf 29-Oct-1918
Walker Warren T CPT Quartermaster Corps 10-Oct-1918
Galusha Ivan H. Drummer Fort Lyon, CO 3-Dec-1918
Bossidy John Edward Elec 1st cl USNRF 27-Jan-1919
Holmes Willard Frank Elec 2d cl USNRF 30-Sep-1918
Woodcock William Dean Elec 2d cl Radio USNRF 29-Sep-1918
Cleary Frederick Joseph Elec 3d cl USNRF 14-May-1919
Tornes Bernhard Electician, 1st Class, Radio USN 25-Apr-1919
Spaulding Harlan Arthur Electrcn 3d cl USNRF 12-Nov-1919
Griffith George H. Electrician 2nd class U.S.N. 26-Sep-1918
Bailey Donald F. Electrician 2nd class, radio 5-Mar-1919
Mattison Homer Edward Electrician 3rd Class 7-Oct-1918
Greenberg Simon Electrician, 1st class U.S.N. 17-Dec-1917
Martin John Joseph Electrician, 1st Class, General USNRF 7-Feb-1920
Fessenden Edgar H. Electrician, 1st class, radio U.S.N.R.F. 15-Mar-1918
Goldstein Robert Electrician, 1st class, radio U.S.N. 14-Apr-1919
Slager Edwin L. Electrician, 1st class, radio 1-Feb-1919
McLouglin Frank Joseph Electrician, 2d Class USNRF 26-Oct-1918
Keane Francis H. Electrician, 2nd class, radio U.S.N.R.F. 26-Sep-1918
Neal Howard Bourne Electrician, 3d Class USN 5-Apr-1918
Reynders John VanUreheren, Jr Electrician, 3d Class USNRF 4-Nov-1917
Storms Albert Electrician, 3d Class, General USN 5-Feb-1920
Alexander Llew'n Wheeler Electrician, 3d Class, Radio USNRF 13-Dec-1918
Fleischmann Charles Electrician, 3rd class U.S.N.R.F. 2-Aug-1917
Fuller Frank M. Electrician, 3rd class U.S.N.R.F. 15-Apr-1920
Shattuck Bertie Electrician, 3rd class 16-Nov-1918
Johnson Alfred J. Electrician, 3rd class, radio U.S.N.R.F. 17-Aug-1918
Murray Stephen Alphonso Electrician, 3rd Class, Radio Operator USN 21-Oct-1918
Wheelock Myron Electrn 2d cl USN 14-Jun-1918
Gaffney James H Emgrmn 2d cl USNRF 24-Nov-1918
Johnstone Malcolm M. Engineer Attached Company D 2nd Engineers 3-Jun-1918
Layburn Thomas Engineman, 1st class U.S.N.R.F. 30-Oct-1918
Lindblom Charles A. Engineman, 1st class U.S.N.R.F. 7-Jun-1919
Stamp Clair Richmond Engineman, 1st Class 16-Sep-1916
Wilson Oscar Engineman, 1st class 12-Nov-1918
Menagh William Francis Engineman, 2d Class USNRF 21-Oct-1918
Roseman Oscar Arthur Engineman, 2d Class USNRF 27-Sep-1918
Schuck Walter A Engineman, 2d Class USNRF 1-Mar-1918
Spielman Robert Louis Engineman, 2d Class USN 10-Oct-1918
Tinsley John Thomas Engineman, 2d Class USN 7-Oct-1918
Brooks William Engineman, 2nd class U.S.N. 23-Jul-1919
Clancy Thomas V. Engineman, 2nd class U.S.N.R.F. 13-Oct-1918
Funch Raymond Vincent Engineman, 2nd Class 28-Apr-1919
Habor Henry F. Engineman, 2nd class U.S.N. 4-Oct-1918
Moran Joseph P. Engineman, 2nd class 22-Feb-1918
Abey Jarvis Harry Ensign 4-Oct-1918
Bergen Louis J Ensign 15-Sep-1918
Bergh Gustave Wilhelm Ensign 18-Jan-1919
Boland John James Ensign 30-Sep-1918
Catchpole Harry Guy Ensign 13-Sep-1918
Conradi John P. Ensign 20-Mar-1918
Cutler Stuart S. Ensign 10-Oct-1918
Deagin Robert E. Ensign 4-Oct-1918
Deakins Aubrey P. Ensign 6-Jan-1918
Dibble Robert F. Ensign 25-Feb-1919
English Joseph C. Ensign 27-Sep-1919
Fallon Harry A. Ensign 16-Oct-1918
Felton Emory G. Ensign 12-Oct-1918
Fitzgerald Edward M. Ensign 21-Aug-1918
Frank Myles A. Ensign 22-Oct-1918
Gehrig Edmund Ensign 26-Feb-1918
Hansen Rolf W. Ensign 1-Oct-1918
Honeywell Allen D. Ensign 18-Jan-1919
Hughes James F. Ensign U.S.N.R.F. 22-Dec-1919
Kalning Heinrich Ensign 16-Sep-1918
Kelly James F. Ensign 16-Dec-1918
Kelly Sidney J. Ensign 13-Mar-1918
Kemp Thomas D Ensign 30-Nov-1918
Kraus William Ensign 2-Apr-1920
Linnemann Adolph Ensign 28-Dec-1918
Lizikos Sotirios Ensign 27-Apr-1918
Lohges Robert J Ensign 11-Oct-1918
Lovell William Ensign 18-May-1918
Lunoe William Ensign ?
Mackenzie John Douglas Ensign 21-Nov-1918
MacNaughton Leslie M. Ensign 13-Mar-1918
Magee Lincoln Reid Ensign 29-Apr-1919
McGrath George A P Ensign 8-Oct-1918
Peterson Carl Oliver Ensign 4-Oct-1918
Peterson Chester William Ensign 6-Oct-1918
Power Jackson Ensign 13-Oct-1918
Ramsay Fred Hamilton Ensign 16-Jan-1920
Read Curtis Seaman Ensign 26-Feb-1918
Viner John Winfield Ensign 4-Nov-1918
Walls Alexander Williamson Ensign 14-Nov-1918
Weber Frederick Charles Ensign 24-Jan-1919
Werner George Ensign 28-Oct-1918
Whitlock Myron Knapp Ensign 22-Oct-1918
Williams Edward Roland Ensign 1-Nov-1918
Williams Joseph Ralph Ensign 4-Mar-1919
Williams William Arris Ensign 22-Sep-1918
Worsham William Floyd Ensign 2-Mar-1918
Young George Washington, Jr Ensign 23-Nov-18
Konze Raymond Albert Ensign ( E ) 12-Jul-1918
Brown Henry Cartwright Ensign (D) 16-Sep-1918
Hardnett John Ensign, SC 8-Aug-1918
Simon Gustav ERC never called into active service 12-Nov-1917
Benson Fridolph Fireman USN 30-Jun-1918
Harrison Otto G. Fireman 26-Sep-1918
Ovesen Martin Marinus Fireman USN 17-Sep-1918
Viebey Charles Wesley Fireman 5-Sep-1918
Hiscrodt John Fireman 1st cl 2-Jun-1918
Stone David Howard Jr Fireman 1st cl 27-Sep-1918
Hitt Montgomery R. Fireman 1st class 6-Jan-1919
Kaplan Michael Jr. Fireman 1st Class 6-Sep-1918
Benson Harry Waltetr Fireman 2d cl 2-Oct-1918
Petersen Alfred Carl Fireman 2d cl USN 5-Sep-1918
Benham Thomas W. Fireman 2nd class U.S.N. 7-Aug-1918
Jolley Roy H. Fireman 2nd class 2-May-1918
McGee Arthur Thomas Fireman 2nd Class 26-Dec-1918
Miles John Henry Fireman 2nd Class 22-Dec-1917
Sedgwick Earl Hudson Fireman 2nd Class 27-May-1917
Crady Joseph Francis Fireman 3d cl 26-Apr-1918
Holcomb Roy E Fireman 3d cl 14-Apr-1918
Miller Albert Fireman 3d cl USNRF 17-Jul-1918
Becker Raymond Michael Fireman 3rd Class 11-Mar-1918
Croft Walter Howard Fireman 3rd Class 30-Sep-1918
Daniels Loren Raymond Fireman 3rd Class 3-Aug-1917
Fox Charles Wesley Fireman 3rd Class 14-Feb-1918
Fuery Leo Michael Fireman 3rd Class 7-Oct-1918
Hyde Guy C. Fireman 3rd class 15-Feb-1918
Kelsey Morgan Stark Fireman 3rd Class 6-Jan-1919
Palmer Meade Kenneth Fireman 3rd Class 2-Feb-1918
Sheldon Donald Seward Fireman 3rd class 14-Feb-1921
Van Nortwick Fay F. Fireman 3rd class U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
Walton Thomas L. Fireman 3rd class U.S.N.R.F. 15-Dec-1918
Anderson John J Fireman, 1st Class USNRF 6-Jan-1919
App Joseph Fireman, 1st Class USNRF 26-Feb-1919
Bickley John Ronald Fireman, 1st Class USN 16-Oct-1918
Carey Michael J. Fireman, 1st class U.S.N.R.F. 2-Oct-1918
Dalton James H. Fireman, 1st class U.S.N. 4-Oct-1918
Dempsey William J. Fireman, 1st class U.S.N. 13-Nov-1919
Goerz Frederic C. Fireman, 1st class U.S.N.R.F. 26-Oct-1918
Grace John M. Fireman, 1st class U.S.N. 11-Oct-1918
Hamlett Francis A. Fireman, 1st class U.S.N. 17-Oct-1918
Keating Edward Fireman, 1st class U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Laduka Francis Joseph Fireman, 1st Class 4-Feb-1920
Magenheimer Frederick Fireman, 1st Class USN 6-Dec-1917
Martin James Fireman, 1st Class USN 30-Dec-1919
Minnagh William Francis Fireman, 1st Class USNRF 27-Sep-1918
O'Grady John Joseph Fireman, 1st Class USN 24-Jul-1919
Olsen John Fireman, 1st class 19-Nov-1919
Phillips William L. Fireman, 1st class 17-Jan-1920
Roche Frank Peter Fireman, 1st Class USN 30-Sep-1918
Schaefer George Joseph Fireman, 1st Class USN 30-Sep-1918
Soffel Walter Louis Fireman, 1st Class USNRF 15-Oct-1918
Temme Harold Fireman, 1st Class USNRF 28-Oct-1918
Jones Henry Lester Fireman, 2d Class 19-Aug-1918
Miller Hugh Leonard Fireman, 2d Class 22-Feb-1919
Pohl Julius Fireman, 2d Class USNRF 5-Oct-1918
Shultz William Herman Fireman, 2d Class USNRF 5-Sep-1918
Wagner Dewey Fireman, 2d Class USNRF 18-Jul-1919
Wargo Frank Fireman, 2d Class USN 26-Feb-1918
Dietz William Harold Fireman, 2nd cl 24-Sep-1918
Carlson Gustave A. Fireman, 2nd class U.S.N. 8-Jul-1918
Cockett Ray Dutcher Fireman, 2nd Class 21-Apr-1918
Etzold Ernest W., Jr. Fireman, 2nd class U.S.N.R.F. 16-Sep-1918
Fegan Francis J. Fireman, 2nd class U.S.N. 18-May-1918
Gallagher Francis M. Fireman, 2nd class U.S.N. 10-May-1918
Karlewitz Pius Fireman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
Kesselring Robert C Fireman, 2nd Class 2-May-1919
Lacombe Henry Joseph Fireman, 2nd Class 6-Dec-1917
Symonds Delbert Levi, Jr Fireman, 2nd Class USN 30-Aug-1919
Thorpe Robert Alton Fireman, 2nd Class 13-Oct-1918
Murphy Henry E. Fireman, 2rd class U.S.N. 24-Dec-1917
Appel Edward Fireman, 3d Class USNRF 25-Sep-1918
Kakarago John Fireman, 3d Class 27-Apr-1918
McGowan Thomas Francis Fireman, 3d Class USNRF 24-Jun-1919
Miccio Marie Elizabeth Fireman, 3d Class USNRF 2-Oct-1918
Murphy Edmund Charles Fireman, 3d Class USNRF 16-Oct-1918
Olsen Robert Fireman, 3d Class USNRF 9-Oct-1918
Jones Francis Donald Fireman, 3rd cl Naval Hospial, NYC 29-Jan-1918
Angelicchico John Fireman, 3rd class 15-Jan-1918
Crawford Paul J. Fireman, 3rd class U.S.N. 13-Oct-1918
Haran Thomas T. Fireman, 3rd class U.S.N. 27-Jul-1918
Kavanaugh James J., Jr. Fireman, 3rd class U.S.N.R.F. 6-Oct-1918
Kirschner Joseph, Jr. Fireman, 3rd class U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Larsen Harry M. Fireman, 3rd class U.S.N.R.F. 20-Mar-1919
Schmehl Frederick E. Fireman, 3rd class 11-Aug-1918
Townley Fred I. Fireman, 3rd class 13-Oct-1918
Ulmer Julian F. Fireman, 3rd class 11-Jul-1917
Mackwood Harold F Firemand, 3rd Class 11-Oct-1918
Sweeting Floyd Arnold Firemand, 3rd Class 9-Oct-1918
Carroll Owen W. Firemen, 1st class 8-Jan-1919
Krik Robert W. Firemen, 1st class U.S.N. 30-Mar-1918
Clark Harry A. Firemen, 2nd class U.S.N. 17-Oct-1918
French Ralph W. Firemen, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Russell Wallace Lee Firemn 1st cl USN 9-Oct-1918
Hoose Edwin Lester Firemn 2d cl USNRF 10-Jan-1918
Mechalke Joseph Mitchell Firemn 3d cl USNRF 29-Sep-1918
Cox James Michael Firmn 1st cl USNRF 28-Oct-1918
Weisansal Edward Nich Firmn 1st cl USN 14-Jun-1918
Ryan Tokm mAlvin Firmn 2d cl USN 5-Jan-1919
Benson Francis W Firmn 3d cl USNRF 14-Dec-1918
Gressman Joseph Firmn 3d cl USNRF 19-Feb-1919
Przybylski Valentine Firmn 3d cl USN 5-Mar-1918
Treff Theodore george Firmn 3d cl USNRF 13-Oct-1918
Weber Francis Xavier Firmn 3d cl USN 24-Jul-1917
Corey George D. First Sergeant E 86th Infantry 28-Jan-1919
Dieterlin Gerald E. First Sergeant C 7th Regiment N. Y. Infantry, N. G., 107th Infantry 29-Sep-1918
Dillion John First Sergeant Headquarters 13th Infantry, Repl. and Tng Battalion 10-Sep-1918
Gardiner Sydney H. First Sergeant A 3rd Anti Aircraft M. G. Battalion 21-Oct-1918
Hamilton James A First Sergeant M 105th Infantry 27-Sep-1918
Haustein William J. First Sergeant L 106th Infantry 27-Sep-1918
Holdman Layman First Sergeant H 369th Infantry 27-Sep-1918
Reddell John J. First Sergeant Prisoner of War Escort 230th 25-Jan-1919
Rowan James First Sergeant A 1st Dev. Battalion, 151st Dep Brigade 1-May-1919
Ziehl George First Sergeant I [309th] Infantry 16-Oct-1918
Bedell Alan T. Flying Cadet Sig, E.R.C 24-Feb-1918
Winnicki Stanley G.Y. sergeant 61st Company 1-Feb-1920
Hasswlbeck Roy Frede Gnrs Mate 25-Feb-1919
Lodowski Victor Henry Gnrs Mate 3d cl USN 28-Jul-1920
Moore Frank Gnrs Mate 3d cl USNRF 8-Aug-1919
Tharan Herman Gny Sgt 55th Co 6-Aug-1918
Wolfthegal Charles Gny Sgt 20th Co 5th Regt USMC 4-Nov-1918
Burns John Lewis Gunner 6-Aug-1918
Pratt John Dewight Gunner 14-May-1917
Wise Robert VanOrden Gunner 30-Sep-1919
Zeh Ralph Marcey Gunner's Mate 3rd Class 14-Jan-1919
Coope Joseph W. Gunner's Mate, 2nd class U.S.N. 9-Jan-1919
Connaughton Edward P. Gunner's Mate, 3rd class U.S.N. 17-Apr-1918
Wakefield Harold J. Gunner's Mate, 3rd class 8-Nov-1918
Smith John Aloysius Gunners Mate, 1st Class USN 19-Nov-1917
Sparks William Joseph Gunners Mate, 1st Class USN 17-Nov-1918
Boylan Thomas Michael Gunners Mate, 2d Class USN 21-Apr-1918
Reardon Frederick Joseph Gunners Mate, 3d Class USNRF 25-Feb-1919
Walsh Frank J Gunners Mate, 3d Class USNRF 17-Jan-1919
Wright Gilbert Livingston Gunners Mate, 3d Class USN 1-Oct-1918
Horan John E. Gunners Mate, 3rd class U.S.N.R.F. 7-Nov-1918
Jackson Joseph Gunners Mate, 3rd class U.S.N. 9-Apr-1918
Kemp Frederick J. Gunners Mate, 3rd class U.S.N. 9-Jan-1919
King William Lewis Gunners' Mate, 1st Class 19-Feb-1919
Zugehor Rudolph Gunners' Mate, 2nd Class 27-Oct-1917
Johnston Arthur Havelock Gunnery Sergeant 45th 15-Aug-1918
Jones George Gunnery Sergeant 4-Oct-1918
Murphy Stephen Gunnery Sergeant Supply Det 4-Dec-1918
Tarr William C. Gunnery Sergeant Headquarters Company 5th Regiment 15-Jun-1918
VonLumm William Gunnery Sergeant 66th 5th Regiment 6-Oct-1918
Higginson William Paul Gy SGT 45th 6-Jun-1918
Macikowski John Gy Sgt 84th Co 6th Regt USMC 19-Jul-1918
Fromm Henry Horsehoer 6th Engineers 11-Jun-1919
Cappabianco Pasquale Horseshoer Sup 308th Infantry 30-Oct-1918
Costello Charles E. Horseshoer 35th Engineers, Camp Dix Replacement Draft 9-Apr-1918
Ederle Frederick Horseshoer B 305th M.G.Bn. 8-Sep-1918
Hearn Joseph H. Horseshoer Supply 102nd F. Signal Battalion 4-Nov-1918
Heck Anthony Horseshoer Headquarters 306th Field Artillery 20-Jan-1919
Murphy Frank J Horseshoer D 102d Engineers 1-Nov-1918
Regan Thomas William Horseshoer 27th M. P. Corps 3-Nov-1918
Schultz William B Horseshoer Battery B 104th Field Artillery 23-Mar-1919
VanOrden Perry Horseshoer Btry D, 309th FA 11-Feb-1919
Walsh Joseph Horseshoer F 11th Engineers 28-Jul-1918
Ziernieck Michael Horseshoer Sup Co 29th Inf 5-Oct-1918
Weinstein Jacob Hosp App 1st cl USNRF
Barber Arthur Brown Hosp App 2d cl USN 23-Sep-1918
Hydon Robert James Hosp App, 2nd Class 27-Sep-1918
Magner James Lawrence Hosp, Apprentice, 2d Class USN 18-Apr-1918
Campbell Joseph R. Hosp. App., 1st class U.S.N.R.F. 10-Nov-1919
Gahde John J. Hospital Apprentice, 2nd class U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Garrison William C. Hospital Apprentice, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Jan-1919
Laccorn Paul E. Hospital Apprentice, 2nd class U.S.N.R.F. 16-Oct-1918
Wilson Roy B. Hospital Corpsman Apprentice 2nd class U.S.N.R.F. 24-Sep-1918
Lubner Edward F Hrshr 207th MP Co 19-Apr-1919
Williams Raymond W. Hs. (?) Company A 5th Machine Gun Battalion 11-Jun-1918
Hummer Andrew J. Landsman Carpenters Mate Aviation,U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Boyeson Charles E. Landsman Electrical, radio 26-May-1918
Brostrom Carl F. Landsman Electrician U.S.N. 29-Oct-1918
Goldklang Jack D. Landsman Electrician U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
La Chance Edward J. Landsman Electrician U.S.N.R.F. 4-Oct-1918
Drennan Thomas Landsman Electrician Gen. U.S.N.R.F. 12-Oct-1918
Campbell Leslie J. Landsman Electrician Radio U.S.N.R.F. 15-Oct-1918
Clement Oliver Edwin Landsman Electrician, Radio 24-Feb-1919
Hirshler Jerome J. Landsman Electrician, radio U.S.N. 21-Jan-1918
Mullane James Landsman Electrician, Radio USNRF 22-Apr-1918
Hinshelwood James E Landsman for Elect General 27-Sep-1918
Dewhurst John R. Landsman for Electrician-Radio U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Hettling Frederick C. Landsman for Electrician, radio U.S.N.R.F. 13-Oct-1918
McCreery William H. Landsman for Machinist Mate Naval Air Station 11-Feb-1918
De Groodt Fay Medkiff Landsman for Machinist Mate, “A” 24-Sep-1918
Williams Burtiss Hopkins Landsman for Machinist Mate, Aviation 30-Oct-1918
Moresco William Michael Landsman for Machinists Mate USNRF 27-Sep-1918
Fritsch Aloysius Emil Landsman for Mch Mate Avia, USNRF 12-Feb-1919
Day Buell Van Keuren Landsman for Q. M. “A” 17-Feb-1918
Smith Benjamin Atley Landsman for Quartermaster Aviation USNRF 19-Nov-1918
Ahneman Theodore John Landsman for Yeoman USNRF 6-Nov-1918
Sandhovel William Fred Landsman for Yeoman USN 26-Sep-1918
De Long Lillian H. Landsman for yoeman U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Frazec Edna M. Landsman for Yoeman U.S.N.R.F. 22-Oct-1918
Carlton Andrew J. Landsman Machinist Mate U.S.N.R.F. 21-Sep-1918
Hallett Elbert, Jr. Landsman Machinist Mate U.S.N.R.F. 1-Oct-1918
Ratz Fred Wettlaufer Landsman Machinist Mate Aviation USNRF 28-Dec-1918
Yodice Frank Landsman Ships Cook USN 2-Jun-18
VanMoppes Morton S Landsman Yeoman USN 27-Sep-1918
Casey William Landsman, Elect. General 23-Jul-1919
Cantilion Francis Z. Landsman, Elect. Radio 19-Oct-1918
Hodge John W. Landsman, for elect. 21-Sep-1918
Piehler Andrew John Landsman, forelect radio 8-Oct-1918
Thompson Francis W. Landsman, Machinist Mate USN R.F. 24-Oct-1918
Avard Percy Leo Landsman, Quartermaster USN 26-Mar-1918
Kennard Fred Holmes Landsman, Quartermaster Avia 5-Feb-1918
Londahl Henry Landsmn Av Mac Mate USNRF 23-Sep-1918
Ritchie Walter Elbert Landsmn Elec Gen USN 11-Oct-1918
Raught Lee Frank Landsn Mach Mate USNRF 23-Sep-1918
Babinger Albert James Ldmn M Mate USNRF 24-Mar-1918
Adolf Orlo Bertrum Ldnm Radio USNRF 24-Sep-1918
Ferguson James Gard Ldnsm Elec Radio USN 7-Jul-1918
Brennan Patrick Christ Ldsmn Mate USNRF 14-Jul-1918
Mann Frank Lawrence Ldsmn Mate Ave USNRF 25-Sep-1918
Walsh Gerald Hartigan Ldsnm Elect Radio USNRF 27-Apr-1919
Cushman William Reynolds Lieut Commander (Retired List) 27-Aug-1919
Baragwanath John McK F Lieutenant 12-Nov-1919
Brooks George S. Lieutenant 23-Feb-1920
Canning Austin P. Lieutenant 27-Sep-1918
Eckhout Bernard V. Lieutenant 28-Jan-1920
Foster Edwin H. Lieutenant 23-Feb-1919
Hoffman Charles William Lieutenant 13-Oct-1918
Johnsen Hans Lieutenant 17-Jun-1920
Johnson Everett P. Lieutenant 10-Oct-1918
Jordan Thomas D. Lieutenant 26-Jan-1918
Leary Clarence F. Lieutenant 20-Jul-1918
LeBlanc Augustine A Lieutenant 29-Jun-1919
McWhirk Warren Ellsworth Lieutenant 19-Oct-1918
Menken John H H Lieutenant 10-Feb-1921
Missett William Harrington Lieutenant 15-Sep-1920
Money Peter Charles Lieutenant 9-Aug-1920
Morrison Albert Augusta Lieutenant 18-Apr-1920
Mulvenna Frank Patrick Lieutenant 22-Jun-1919
Remington Thomas F. Lieutenant 24-Feb-1918
Scott Robert Harry Lieutenant 15-Oct-1918
Skead Robert Graham Lieutenant 27-Feb-1920
Smith Francis Parks Lieutenant 4-Oct-1919
Soden William Alfred Lieutenant 30-Sep-1920
Tonkin William Mayhew Lieutenant 17-Dec-1918
Wheeler Edwin Forrest Lieutenant 9-Oct-1919
Calundann Jacob B. Lieutenant (J.G.) 23-Jun-1920
Cunningham Bertran L. Lieutenant (J.G.) 22-Oct-1917
Egan Kiernan J. Lieutenant (J.G.) 10-Aug-1918
Kaufman Frank Lieutenant (J.G.) ?
Leitch John B. Lieutenant (J.G.) 12-Nov-1918
Lichtenstein Herbert A. Lieutenant (J.G.) 25-Oct-1918
Bittner Joseph Lieutenant (JG) 5-Feb-1919
Lenderman Watson B Jr Lieutenant (JG) 16-Oct-1918
Lundberg Kurt M Lieutenant (JG) 23-Aug-1917
Marcus Arnold Lieutenant (JG) 25-Jul-1917
McDonald Edward Charles Lieutenant (JG) 29-Jul-1919
McGee William Andrew Lieutenant (JG) 19-Mar-1920
Olsen Herbert Ernest Lieutenant (JG) unknown
Pedersen Peder Andreas Lieutenant (JG) 4-Dec-1918
Poolsen Carl Martin Lieutenant (JG) 3-Feb-1919
Prouty Albert B R Lieutenant (JG) 10-Nov-1918
Prouty Albert Benjamin R Lieutenant (JG) 10-Nov-1918
Rothenberg David Meyer Lieutenant (JG) 5-Oct-1918
Sharkey William Joseph Lieutenant (JG) 5-Oct-1918
Small Joseph Chandler Morris Lieutenant (JG) 2-Nov-1918
Webber Leon Hubert Lieutenant (JG) 14-Jan-1919
Wilson Walter Louis Lieutenant (JG) 22-May-1919
Barrett Harry Freeman Lieutenant Commander 18-Nov-1918
Lewis Arnold Henry Lieutenant Commander 29-Nov-1919
Maas Charles Oscar Lieutenant Commander 21-Jul-1919
Possatt Walter Murray Lieutenant Commander 11-Oct-1918
Rice Emery Lieutenant Commander 4-Jan-1919
Stoddard Charles Burton Lieutenant Commander 4-Oct-1918
Sukeforth Gardner E Lieutenant Commander 5-May-1920
Dabbs John J. Lieutenant Junior Grade 24-Dec-1918
Wolff Louis Edwaqrd Lndsm for Elect USNRF 26-Sep-1918
McCann Richard Ward Lndsmn USNRF 1-Oct-1918
Reazs Elmer Adelbert Lndsmn Mach Avn USNRF 6-Mar-1919
Eberhhardt Frederick Busch Lndsmn Mate USNRF 26-Jan-1919
Mayer John Velentine Lndsmn Mate USNRF 1-Oct-1918
Smith Harry David Lt 27th Aero Squadron Air Serv 10-Feb-1920
Liebmann Morris N Lt Col 105th Infantry 6-Aug-1918
Gallagher Walter V Lt Colonel General Staff 35th Division 21-Oct-1918
Gracie William B Lt Colonel Quartermaster Corps 26-Oct-1919
Sanderson Mortimer Lt Colonel (Maj D C) 30-Jul-1918
White Sherman A Lt Colonel 51st infantry 3-Nov-1918
Hannon Raymond Vincent Lt jg 12-Jun-1917
Johnson Carl Martin Lt Jg 19-Sep-1918
Wilcock Wilfred Charleas LT jg 4-Sep-1919
Beekman William S. Lt. Colonel Infantry 10-Apr-1917
Griffith Lewis T. Lt. Colonel B. H. 76th Med. Dept. 8-Apr-1919
Griffiths Richard H. Lt. Colonel 28-Apr-1918
Ellis Evan Lt. Commander 11-Feb-1920
Torrance Robert A. Lt. Commander U.S.N. 24-Feb-1921
Albertson nelson Mac Mate USNRF 11-Oct-1918
Roth Charles Lewis Mach Mate 1st cl USN 18-Aug-1918
Poyneer Warner Raywalt Mach Mate 2d cl Avn USN 23-Sep-1918
Newman Fred Armand Mach Mate Ave USN 30-Aug-1918
Mayo Henry Carl Mach Mate Ave 1st cl 31-Oct-1918
Bauer John William Mach Mate, 2nd Class Av USRNF 12-Nov-1918
Witzel Bernard Joseph Mach Mate, 2nd Class 22-Oct-1918
Beckman Lambert Fred Mach Mte USNRF 17-Dec-1918
Burns William Joseph Mach Mte 2d cl USN 25-Jul-1918
Dollinger Abraham Mach. D 126th Inf 5-Oct-1918
Kneip Edward C. Machinest Mate 1st class Naval Air Station, Croisic, France 1-Jul-1918
Antosch Walter Machinist 16-Aug-1918
Fitzgibbons Patrick Joseph Machinist 23-Nov-1919
Green Elmer J. Machinist unknown
Hazen Clinton B. Machinist 29-Mar-1919
DeYoung Jacob Peter Machinist Mate USN 6-Feb-1918
Curtin George F. Machinist Mate 1st class 5-Mar-1919
Gibson William Telford Machinist Mate 1st Class 22-Dec-1918
Haney Owen Joseph Machinist Mate 1st Class Aviation 17-Feb-1919
Sprague Howard Wm. Machinist Mate 1st Class 5-Nov-1918
Bekman Nenry F. Machinist Mate 2nd class 28-Sep-1918
Clark Robert P. Machinist Mate 2nd class Aviation 15-Oct-1918
Williams Leon B. Machinist Mate 2nd class 16-Jun-1918
De Vaucene George P. Machinist Mate, 1st class U.S.N.R.F. 1-Nov-1918
Gainer Austin E. Machinist Mate, 1st class U.S.N. 30-Oct-1918
Herriman John H. Machinist Mate, 1st class U.S.N.R.F. 12-Oct-1918
Keihn Frederick W. Machinist Mate, 1st class U.S.N.R.F. 27-Aug-1918
Miller John, Jr Machinist Mate, 1st Class USNRF 12-Oct-1918
Storey William A. Machinist Mate, 1st class 29-Sep-1918
Bates Walter John Machinist Mate, 2d Class USNRF 11-Oct-1918
Mason Bernard William Machinist Mate, 2d Class USNRF 13-Oct-1918
McCarthy Eugene Peter Machinist Mate, 2d Class USNRF 30-Mar-1919
McKay Raymond Francis Machinist Mate, 2d Class USNRF 27-Jun-1918
Coghan Harry G. Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 18-Oct-1918
Dix Frank S. Machinist Mate, 2nd class U.S.N. 13-Aug-1918
Dowd William A. Machinist Mate, 2nd class 26-Oct-1918
Gunderman George C., Jr. Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 27-Aug-1918
Hanft Benjamin Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 15-Mar-1918
Killoran Luke A. Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Nov-1917
Lemke John W. Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Oct-1919
Durant Arthur E Machinist's Mate, 2nd Class USNRF 5-Oct-1918
Burch Joseph E. Machinists Mate, 1st class U.S.N.R.F. 8-Oct-1918
VanDunk John Machinists Mate, 1st Class 14-Dec-1920
Bergman Joseph Samuel Machinists Mate, 2d Class USNRF 21-Jul-1918
Mohrmann William John Nichols Machinists Mate, 2d Class USNRF 9-Nov-1918
Moore William Charles Machinists Mate, 2d Class Aviation USNRF 18-Oct-1918
Patterson Frank Moore, Jr Machinists Mate, 2d Class USNRF 27-Aug-1918
Ponce Michael Francis Machinists Mate, 2d Class USNRF 23-Sep-1918
Roesch Edward Machinists Mate, 2d Class USNRF 7-Oct-1918
Sullivan Matthew Daniel Machinists Mate, 2d Class USNRF 16-Apr-1918
Sweeney William Francis Machinists Mate, 2d Class USN 14-Jun-1918
Ward Arnold Peter Machinists Mate, 2d Class USNRF 30-Sep-1918
Del Gaudio John Machinists Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 18-Oct-1918
Ferrand Sandy G. Machinists Mate, 2nd class U.S.N. 3-Oct-1917
Lake Arthur G., Jr. Machinsts Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 12-Dec-1918
Murtaugh John F Maj JAG 1-Dec-1918
Baird Charles G. Major 413th Telephone Battalion, Signal Corps 28-Apr-1918
Bissell Joseph F. Major Medical Corps 2-Dec-1918
Bouton Arthur E. Major 9th Infantry 7/18/1918?
Caldwell Eugene W. Major M.C. 20-Jun-1918
Clarke Lloyd W. Major Infantry 24-Oct-1918
Cook Charles F. Major 1-Jan-1919
Cronkhite Alexander P Major Eng(Capt) 25-Oct-1918
Dillard Alex W Major Infantry 4-May-1919
Fahnstock Clarence Major Headquarters 76th Division 5-Oct-1918
Gill Harry D. Major Veterinary Corps 3-Oct-1918
Hicks John R. Major 302nd Tank C 3-Jan-1919
Karpas Morris J. Major Medical corps, Base Hospital 117 4-Jul-1918
King William R Major Ord 18-Jul-1918
McKenna James A Jr Major D 165th Infantry 28-Jul-1918
McLaurin William B Major Infantry (Capt. Cav) 5-Oct-1918
Mitchel John Major ASSC 6-Jul-1918
Roosevelt James A. Major 302nd Am. Tn. 26-Mar-1919
Stoddart John Major Field Artillery 29-Oct-1918
Straight Willard D. Major American Expeditionary Force 30-Nov-1918
Warren Chester I Major Ord 26-May-1919
Weil Richard Major M C 19-Nov-1917
Berner Nicolai Master Engineer, Senior Grade Headquarters Detachment 5th Engineers 17-Dec-1918
Oliva Joseph Master Signal Electrician Company C 303rd Field Signal Battalion 16-Oct-1918
Perry Franklin Master Signal Electrician 26th Aero Squadron Signal Corps 29-Dec-1917
Lupold Merrill B. Master Signal Engineer Company C 102nd Field Signal Battalion 18-Jan-1919
Evans Charles Hart Mch, 1st Mate, 2nd Class USNRF 18-Jun-1917
Bernard Edgar G. Jr. Mch. Mate 1st Class 14-Oct-1918
Cavanaugh James Edward Mch. Mate 1st Class, Avia 12-Oct-1918
Inglis John William Mch. Mate 2nd Class 6-Oct-1918
Bloomberg Samuel Mec Co L 317th Inf 23-Oct-1918
Call Ivan B Mec C 108th Infantry 29-Sep-1918
Carlson Carl A J Mec Btry A 18th FA Jul 15,11918
Doyle Edward J Mec Co I 312th Inf 23-Oct-1918
Erickson Jonas H Mec Co A 308th MG Bn 29-Sep-1918
Farrington Clyde Mec K 309th Infantry 2-Nov-1918
Jacobi Charles I Mec Co E 107th Inf 29-Sep-1918
Kosso Piter A. Mec F 39th Infantry 29-Sep-1918
Maguire Joseph F Mec A 106th MG Battalion 22-Oct-1918
Mead William W Mec Co F 107th Inf 29-Sep-1918
Phillips William E Mec Co K 310th Inf 24-Dec-1918
Piontek Stephen F Mec Co K 1st Pion Inf 15-Oct-1918
Randazzo Anthony Mec MG 308th Infantry 16-Oct-1918
Rechnitz Arthur Mec D 38th Infantry 8-Oct-1918
Weed Frank W E Mec Coi H 106th MG Bn 13-Oct-1918
White Clarke Mec 3rd 4th Prov Rct Bn 22-Feb-1918
Corr Wiliam F. Mec. Battery D 305th Field Artillery 4-Feb-1919
Crann Thomas J. Mec. E 106th Infantry 27-Sep-1918
Dean David H. Mec. B 11th Infantry 12-Sep-1918
Fleming Thomas J. Mec. K 165th Infantry 28-Jul-1918
Ford Charles J. Mec. I 165th Infantry 28-Jul-1918
Ford Robert Mec. M. G. 369th Infantry 29-Sep-1918
Gregg Frank Mec. A 114th Infantry 29-Oct-1918
Robinson James E. Mec. A 165th Infantry 29-Jul-1918
Roche John Jos. Mec. Headquarters 60th Field Artillery 29-Sep-1918
Schermerhorn Lauren E. Mec. B 28th Infantry 9-Oct-1918
Suits Ivan L. Mec. Hq. Company 110th Engineers 24-Dec-1918
Ammerman George F Mech Co H 107th Inf 1-Oct-1918
Angrisano William A. Mech Battery C 304th Field Artillery 20-Aug-1918
Backstrom John A Mech Hq Co 77th Div 18-Sep-1918
Balling Peter Joseph Mech Co K 309th Inf 19-Oct-1918
Chapman Leslie Kellogg Mech Co D 125th Inf 1-Sep-1918
Cole Arthur J Mech F 28th Infantry 28-May-1918
Gardinier Roy Daniel Mech Co C 7th Inf 13-Oct-1918
Gray Walter S Mech M 39th Infantry 5-Aug-1918
Humiston Andrew B Mech Co I 310th Inf 1-Nov-1918
Knapp Jacob J Mech Hq 9th Infantry 18-Jul-1918
Lang George Mech K 310th Infantry 1-Nov-1918
Norris Hubert C Mech Co M 108th Inf 28-Sep-1918
Phillips Albert C Mech A 107th Infantry 29-Sep-1918
Sager Julius Carl Mech 8th CAC, Sandy Hook, NJ 22-Oct-1918
Sautter Eugene Mech Co H 25th Inf 21-Jul-1918
Sautter Harry R Mech C 106th MG 1-Aug-1918
Sheeny James G Mech Co K 13th Inf 13-May-1917
Sommerville Howard D Mech Co E 309th Inf 2-Nov-1918
Staibell William J Mech Co M 309th Inf 16-Oct-1918
Trott George W Mech G 108th Infantry 2-Oct-1918
Walsh Robert L Mech Co ,I 327th Inf 15-Oct-1918
Yanz Edward J Mech Btry B, 43rd Arty, CAC 18-Dec-18
Yerkes George H Mech A 108th Infantry 29-Sep-18
Furstenberg Carl Leighton Mech Mate, 1st Class Avia, USN 7-Mar-1919
Burg Ernest A. Mech. I 307th Infantry 2-Apr-1919
Crocco Frank Mech. Headquarters Detachment 301st Engineers 7-Jun-1919
Durney Edward J. Mech. D 105th M.G. Bn 16-Oct-1918
Dyroff Phillip Mech. I 308th Inf 3-Sep-1918
Garton Luke Mech. D 305th Infantry 6-Sep-1918
Herbert Herber Mech. L 9th Infantry 31-Jul-1918
Hoffmann Charles Valentine Mech. A 306th Infantry 10-Sep-1918
Lawrence Omar Mech. Company E. 305th Infantry 11-Sep-1918
Reed James B. Mech. E 165th Infantry 16-Feb-1918
Riker Walter T. Mech. F 307th Infantry 5-Oct-1918
Astourian Astour Mechanic 62nd Company Main Training Depot, Machine Gun Training, Camp Hancock, GA 6-Nov-1918
Back Hiram C. Mechanic Battery F 104th Field Artillery 17-Mar-1919
Backer Charles F Mechanic US Mil Academy Det Field Artillery 23-Nov-1918
Bagley Peter T., Jr. Mechanic Company K 306th Infantry 15-Oct-1918
Banome Joseph A. Mechanic Headquarters Company 77th Division 18-Sep-1918
Beebe William H., Jr. Mechanic Company H 305th Infantry 14-Dec-1918
Bidwell Frank A. Mechanic D 105th Infantry 18-Oct-1918
Chituk Charles E. Mechanic Company I 106th Infantry 27-Oct-1918
Clark Robert , Jr. Mechanic Company H 106th Infantry 4-Sep-1918
Cody Frederick Mechanic Company B Military Police 8-Apr-1919
Cope Leroy S. Mechanic Company K 310th Infantry 23-Oct-1918
Engle Charles A. Mechanic Company M 38th Infantry 1-Jun-1918
Feldbusch Hugo H. mechanic Battery D 5th Trench Mortat Battery 30-Sep-2928
Fitzpatrick Jno James Jr Mechanic L Pioneer Infantry 4-Oct-1918
Gilcher Jacob O. Mechanic Commpany C 107th Infantry 29-Sep-1918
Gooden Zeb Mechanic E 312th Infantry 26-Sep-1918
Harkrider George W. Mechanic Company L 105th Infantry 18-Oct-1918
Hildebrand Marclay J. Mechanic Machine Gun Company 105th Infantry 22-Oct-1918
Honig Jacob Mechanic Company C 58th Infantry 7-Oct-1918
Hopp Charles F. Mechanic Battery E 306th field Artillery 21-Aug-1918
Hottenroth Raymond W. Mechanic Company C 108th Infantry 27-Sep-1918
Howard Ambrose S. Mechanic S.S.U. Section 631 Ambulance Service Corps 15-Oct-1918
Johnston Albert E. Mechanic Company H 106th Infantry 27-Sep-1918
Jorgensen Jacob Mechanic Company C 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 26-Nov-1918
Kachuk Mike Mechanic Company F 308th Infantry 15-Oct-1918
Kanner Michael Mechanic Company G 23rd Infantry 2-Jul-1918
Kennedy William F Mechanic H 7th Infantry & 107th Infantry 29-Sep-1918
Klos Stanley Mechanic Battery C 7th AAA Bn, CAC, Fort Howard, MD 11-Oct-1918
Kreck Cyril Mechanic B 16th Infantry 2-May-1918
Mahoney Lawrence P Mechanic D 165th Infantry 15-Oct-1918
Masen Paul A Mechanic I 106th Infantry 27-Sep-1918
McBride Thomas A Mechanic F 48th Infantry 22-Jan-1919
McConville John H Mechanic Battery C 304th Field Artillery 20-Aug-1918
McGovern Thomas Mechanic F 305th Infantry 17-Nov-1918
McKenna Charles M Mechanic G 165th Infantry 25-Apr-1919
Miller Adolph Mechanic D 308th Infantry 19-Oct-1918
Miller Henry Mechanic H 308th Infantry 5-Oct-1918
Miller Henry C Mechanic B 105th Infantry 29-Sep-1918
Morrissey John J Mechanic A 165th Infantry 15-Oct-1918
Nagel John Mechanic Company I 309th Infantry 16-Jan-1919
Nilsen Nils Mechanic A 302d MP 9-Sep-1918
O'Hallaran James F. Mechanic Supply Company 165th Infantry 11-Feb-1919
Olsen Orman G. Mechanic Company I 106th Infantry 11-Sep-1918
Patarino John Mechanic Company I 39th Infantry 19-Jul-1918
Powell George C. Mechanic Company G 306th Infantry 27-Aug-1918
Primerano Benny L. Mechanic Company E 4th Infantry 6-Oct-1918
Pyke Victor Mechanic 557th Ambulance Service 17-Mar-1918
Reynolds Ralph L. Mechanic Battery F 17th Field Artillery 27-Sep-1918
Schneider George Joseph Mechanic E 107th Infantry 16-Oct-1918
Schumacher Henry J Mechanic B 165th Infantry 15-Sep-1918
Seydel Frank A Mechanic Mec School Co 101st MG School, MG Tng Camp, Cp Hancock, GA 27-Nov-1918
Stone Folsom R. Mechanic Company F 305th Infantry 6-Oct-1918
Tangney Thomas A Mechanic H 307th Infantry 4-Dec-1918
White Theodore C. Mechanic Company D 306th Infantry 29-Sep-1918
Williams Ferdinand Mechanic G 106th Infantry 2-Sep-1918
Wiskeski Frank Mechanic I 106th Infantry 31-Jul-1918
Wright William Mechanic G 106th Infantry 27-Sep-1918
Fredericks Harry R. Mechanic 1st class Company C 302nd Field Battallion, Signal Corps 1-Nov-1918
Fazio Charles John Mechanic, Mate, 2nd Class USN 9-Mar-1918
Baldwin Benjamin Earl Meen MG Co 325th Inf 8-Aug-1918
William Arthur Mack Mess Attdt 1st cl USNRF Mar 8,1920
De La Torre Juan Mess Attendant U.S.N. 7-Jan-1919
Manigeo David Mess Attendant 1st Class 19-Oct-1918
Rowley Patrick Mess Attendant 1st Class USNRF 25-Feb-1918
Berntson Karl Mess Attendant 2d Class USN 14-Aug-1918
Riley Cyril Augustus Mess Attendant 2d Class USNRF 19-Jan-1918
Smith George C. Mess Attendant 3rd class 6-Aug-1917
Brown William N. Mess Attendant, 1st class U.S.N.R.F. 12-Dec-1918
Cordeaux Clifford Mess Attendant, 1st class U.S.N.R.F. 14-Nov-1918
Jones Richard Mess Attendant, 1st class U.S.N.R.F. 7-Apr-1919
McGowan Malsey Mark Mess Attendant, 2d Class USNRF 3-Mar-1918
Davis William Mess Attendant, 3d Class 14-Sep-1918
Miller Godwin Christopher Mess Attendant, 3d Class USNRF 30-Sep-1919
Romita Michael Mess Attendant, 3d Class USNRF 25-Sep-1918
Smith Joseph William Mess Attendant, 3d Class USNRF 26-Feb-1918
Sweeting Alfred Alexander Mess Attendant, 3d Class USNRF 31-May-1918
Turner James Arthur Mess Attendant, 3d Class USNRF 7-Mar-1919
Webster Herbert Edgar Mess Attendant, 3d Class USNRF 26-Feb-1918
White Everett William Mess Attendant, 3d Class USN 13-Apr-1917
Wolk Irving Montaigne Mess Attendant, 3d Class USNRF 6-Oct-1918
Bryan Willard K. Mess Attendant, 3rd class U.S.N. 10-Feb-1919
Darragh Patrick J. Mess Attendant, 3rd class U.S.N.R.F. 21-Oct-1918
Driscoll Harry Mess Attendant, 3rd class U.S.N.R.F. 18-Sep-1918
Lazzard Dominick Mess attendant, 3rd class U.S.N.R.F. 11-Jan-1919
Loughlin Michael Mess attendant, 3rd class U.S.N.R.F. 23-Jul-1918
Bauer Ernest F. Mess Sergeant Headquarters 817th Depot Aero Squadron, Fort Sam Houston, TX 19-Nov-1918
Crowley Patrick F. Mess Sergeant A 2nd Engineers 20-Jul-1918
Dancey James A. Mess Sergeant M 369th Infantry 1-Aug-1918
Dennison John Mess Sergeant H 6th Infantry 12-Sep-1918
Murray David Mess Sergeant D 29th Infantry 20-Oct-1917
Musante Charles J Mess Sergeant Battery C 73d Artillery, CAC 4-Dec-1918
Ossont Charles R. Mess Sergeant Company D 9th Infantry 2-Oct-1918
Schilling Arthur W Mess Sergeant Headquarters Det 7th Engineers 13-Oct-1918
Simpson Charles A Mess Sergeant Battery A 105th Field Artillery 27-Feb-1919
Vedder Harmon B Mess Sergeant K 107th Infantry 5-Nov-1918
Wagner Jacob C. Mess Sergeant Training Headquarters 27th Division 30-Oct-1918
Weidner Jos A Mess Sergeant D 306th Infantry 6-Sep-1918
Wennik Samuel Mess Sergeant B 305th Infantry 14-Apr-1918
Ashby Whitman G Mess Sgt Hq Co 304th FA 1-Mar-1919
Bettinger James E Mess Sgt C 10th Bn, US Guards 24-Sep-1918
Schulto William Mess Sgt Trp F 14th Cav 14-Dec-1918
Darby Walton Carpenter Midshipman 6-Sep-1920
Szymanski Sigmund Mr Sig Elec A S 22-Nov-1920
Wetzel Joe Mr Engr, Jr Gr Headquarters Det 6th Engineers 13-Oct-1918
Arnold Jacob H. Conrad Muc. 3rd Cl Hq. 308th Infantry 12-Mar-1919
Prowda Manuel Mus Hq 307th FA 17-Feb-1919
Williams Charles Mus 2d cl Columbus Bks OH 7-May-1918
Slager Fred J Mus, 1st cl Hq. 47th Infantry 10-Aug-1918
Dornburgh Clyde Jay Musc 2d cl USNRF 10-Mar-1918
Andrews Arthur H Musc 3 cl Hq Co 105th FA 10-Mar-1919
Faatz Raymond B Musc 3d cl Hq Co 18th Inf 7-Jan-1919
Arnone Paul Musician 2nd Class Headquarters, N.G. Trk 14-Sep-1918
Fruchtman Harry Musician 2nd Class Headquarters 305th Infantry 9-Feb-1919
Allen Frederick E. Musician 2rd Class Headquarters 5th Infantry 5-Oct-1918
Reynolds Robert N Musician 3d cl Hq Co 153d Dep Bde 27-Sep-1918
Allard Frederick Musician 3rd Class Eq No. 104 Field Artillery 25-Mar-1919
Coburn Walter Henry Musician 3rd Class Headquarters 52nd Pioneer Infantry 9-Oct-1918
D'Agostino Joseph Musician 3rd Class Headquarters 326th Infantry 28-Oct-1918
McGowan Sylvester M Musician 3rd Class Headquarters Co 105th Field Artillery 28-Jan-1919
Palana Salvatore Musician 3rd Class 2nd Dev. Battalion , Camp Wheeler 4-Apr-1919
Recht Jos. Musician 3rd Class Engineers Band 19-Sep-1917
Brunner Joseph A. Musician 5th Class Headquarters 47th Infantry N. Y. N. G. 17-Sep-1917
Eisenberg Hyman Musician, 1st class U.S.N. 3-Feb-1919
Judge William Bicknell Musician, 1st Class Marine Band Washington, DC 12-Nov-1920
Butler Arthur Wellington Musician, 2nd Class 1-Oct-1918
Dorsey John J. Musician, 2nd class 18-Oct-1918
Farkas David Musician, 2nd class Headquarters Company 302nd Engineers 5-Feb-1919
Ross Roscoe Chester Musician, 2nd Class Hq 39th Infantry 6-Jun-1919
Zindell Richard E Musician, 3d Class Headquarters Co 115th Infantry 29-Oct-1918
Wakefield Charles Musician, 3rd class Hq 50th Infantry 1-Sep-1918
Cruz Tony NA
Murphy Lillian M Nurse USNRF 10-Oct-1918
Young Rose K. Nurse 23-Jun-19
Bergner William Oiler USN 22-Jan-1918
Coleman George M. Oiler U.S.N.R.F. 28-Apr-1919
Hart George Oiler U.S.N.R.F. 12-Dec-1919
Mayers Edmund Oiler USN 22-Nov-1917
Sweeney James Tereanee Oiler USN 6-Dec-1917
Seifert Ernest Ord Sergeant Fort Mills, P I 1-Aug-1917
Brooks Emory Leroy Ordinary Seaman 7-Mar-1919
Kauffunger William D. Ordinary Seaman U.S.N. 30-Oct-1918
Ketcham Herbert E. Ordinary Seaman 4-Nov-1918
McGrath Thomas Joseph Ordinary Seaman USN 31-Oct-1918
Tyrell Eugene Hjoseph Painter 1st cl USN 19-May-1919
Ingersoll Charles Kaley Painter 3rd Class 6-Sep-1919
Treanor Bernard Painter, 3d Class USNRF 17-Oct-1918
Burling Joseph E. Pay Clerk 15-Oct-1918
Hendricksen Harry Pay Clerk 25-Dec-1918
Person Joseph Walter Pay Clerk 29-Oct-1918
Spain Thomas Rhoderick Pay Clerk 29-Jun-1919
Holman Harold H PBA 7th R 3B FA FA Rpl Dep 11-Oct-1918
Gleason Donald WQ Pbvt Cadet Det 14-Feb-1918
Ciack John Pcvt 1st cl Co K 30th Inf 26-Jun-1918
Ainsworth James PFC F 7th Infantry 8-Oct-1918
Armstrong James P PFC A 308th Infantry 22-Aug-1918
Astone Gaetano PFC B MG Bn, 7th Infantry 18-Oct-1918
Audet Olaus J PFC E 312th Infantry 18-Feb-1919
Aurelius James H PFC M 310th Infantry 17-Sep-1918
Austin Joel M PFC E 418th Tel Brigade 20-Sep-1918
Bailey Walter E PFC Quartermaster Corps 321st G'd & Fire 31-Jan-1919
Bateman Guy H PFC M 107th Infantry 29-Sep-1918
Belmore Lewis D PFC B 504th Engineers Bn 28-Jul-1918
Benedict Maurice D PFC A 108th Infantry 22-Oct-1918
Bis Ignac PFC F 9th Infantry 18-Jul-1918
Blauvelt Raymond O PFC Hq 107th Infantry 29-Sep-1918
Bohrer Arthur PFC Hq. 78th F A 13-Feb-1918
Bowman Edward PFC B 310th Infantry 17-Sep-1918
Bragg Seward J PFC M 327th Infantry 9-Oct-1918
Braman Peter D PFC C 9th MG Bn 15-Jul-1918
Bresninan John W PFC H 16th Infantry 20-Jun-1918
Brooks James W PFC M 308th Infantry 15-Oct-1918
Brouillette William E PFC A 107th Infantry 23-Oct-1918
Bugold Edmond PFC M 308th Infantry 5-Sep-1918
Bunt Frederick B PFC I 23rd Infantry 3-Jul-1918
Burger Henry G PFC Quartermaster Corps 14-Aug-1919
Burke George H PFC A 9th Infantry 12-Sep-1918
Butler Murvale E PFC 304th GF Co Quartermaster Corps 24-Jan-1919
Canfield Ernest P PFC M 102nd Infantry 30-Oct-1918
Cargin Arthur E PFC D 107th Infantry 7-Oct-1918
Carney Thomas F PFC B 312th Infantry 23-Oct-1918
Carra John PFC Btry C, 309th FA 2-Oct-1918
Caruso John J PFC 108th Infantry 25-Aug-1918
Clough Herbert R PFC Avia Sec 38 Bln Co 7-Nov-1918
Coan Erick L PFC C 108th Infantry 19-Oct-1918
Cole Harold H PFC D 60th Infantry 28-Oct-1918
Conard John Stacy PFC 18-Oct-1918
Conway Michael PFC 328th G&F Camp Stuart 16-Oct-1918
Cool John N PFC B 60th Infantry 16-Sep-1918
Cottrell Joseph Fred PFC F 30th Infantry 15-Jul-1918
Crim Earl F PFC M 107th Infantry 29-Sep-1918
Crowley Daniel L PFC C 302nd Engineers 13-Oct-1918
Cummings Clarence H PFC Hq 306th Infantry 14-Aug-1918
Cummings Frank W PFC L 107th Infantry 29-Sep-1918
Curran William A PFC G 108th Infantry 29-Sep-1918
DeBaun Henry PFC F 107th Infantry 29-Sep-1918
DeGraff Raymond PFC MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Delaney Howard A PFC MG 109th Infantry 16-Jul-1918
Demeis Pasquale PFC C 39th Infantry 16-Oct-1918
Deming William J PFC 1st Pion Inf 28-Dec-1918
Devereaux James J PFC A 312th Infantry 18-Oct-1918
Dietrich George J PFC I 305th Infantry 15-Oct-1918
Dobbs Jordon E PFC D 309th MG Bn 1-Oct-1918
Donnelly Leo A PFC B 107th Infantry 29-Sep-1918
Doud William Wiley PFC Btry D, 309th FA 1-Nov-1918
Dowd Charles A, Jr PFC M 310th Infantry 22-Sep-1918
Drevinski Stanislov PFC Medical Detachment 106th Infantry 19-Oct-1918
Dugan Thomas PFC 308th G & Fire Quartermaster Company 29-Oct-1918
Duquette Thomas J PFC F 23rd Infantry 18-Jul-1918
Dwyer John P PFC G 23rd Infantry 18-Jul-1918
Eggleston Allen L PFC H 108th Infantry 29-Sep-1918
Evans Morton C PFC M 107th Infantry 9-Nov-1918
Exner Dewey M PFC C 108th Infantry 29-Sep-1918
Federici Carmone PFC D 112th Infantry 1-Oct-1918
Feeney James P PFC Aeronautical Officer 17-May-1918
Feldman Mannie PFC Hq Bn, Gen Hq AEF 13-Sep-1918
Fennessy John V PFC B 26th Infantry 30-May-1918
Fennessy Joseph A PFC H 108th Infantry 29-Sep-1918
Ferris Edward L PFC MG 108th Infantry 17-Oct-1918
Flansburg Warren PFC G 47th Infantry 7-Aug-1918
Foote Carl L PFC 9th Infantry 3-Jun-1918
Frankenstein Elmer H PFC Btry D, 335th FA 4-Dec-1918
Freeman David PFC Supply 326th Infantry 23-Dec-1918
Fromm John P PFC E 107th Infantry 29-Sep-1918
Gallinger John L PFC C 308th MG Bn 26-Sep-1918
Gampanz Michael PFC G 108th Infantry 29-Sep-1918
Gartner Arthur Paul PFC K 311th Infantry 25-Oct-1918
George Tony E PFC M 107th Infantry 29-Sep-1918
Gilkey Elmer PFC L 148th Infantry 28-Sep-1918
Golba Walter PFC L 30th Infantry 25-Jul-1918
Granneman Arthur E PFC 16-Jul-1918
Gratz Samuel Philip PFC Btry A, 55th Arty, CAC 4-Oct-1918
Graves Roy D PFC D 107th Infantry 12-Oct-1918
Greene Edward Vincent PFC B 306th Infantry 5-Sep-1918
Gurry Edward PFC Base Hospital 48 21-Oct-1918
Haag Albert J PFC G 108th Infantry 29-Sep-1918
Hackett John F PFC F 348th Infantry 1-Feb-1919
Halldorson Ralph E PFC Hq. 59th Pion Infantry 18-Sep-1918
Hapanovitch Carl PFC D 23rd Infantry 6-Jun-1918
Harsch Charles H PFC K 23rd Infantry 28-May-1918
Hart Maurice Z PFC A 307th Infantry 14-Sep-1918
Havens George E PFC E 308th Infantry 8-Oct-1918
Head Harris James PFC 97th 23-Sep-1918
Henion William H PFC A 307th Infantry 25-Oct-1918
Henry Clarence L PFC Btry D, 80th FA 30-Dec-1918
Hiscock Lester Peter PFC A 325th Infantry 17-Oct-1918
Hogan Andrew V PFC M 310th Infantry 22-Sep-1918
Holtzman Sol PFC F 148th Infantry 4-Nov-1918
Horswell Raymond A PFC B 310th Infantry 27-Sep-1918
Howell John H PFC Hq. 17th FA 12-Mar-1918
Jagnow William F PFC C 310th Infantry 22-Sep-1918
Johnson David L PFC B 310th Infantry 18-Oct-1918
Johnson Louis Nelson PFC C 306th MG Bn 12-Oct-1918
Jones Henry W PFC C 9th Infantry 18-Jul-1918
Jones James H PFC C 108th Infantry 29-Sep-1918
Jones John Mann PFC C 7th Infantry 21-Jun-1918
Keable James E PFC A 108th Infantry 3-Oct-1918
Kelly Frank J PFC 1st Ord Repl Bn, 3rd Regt 17-Oct-1918
Kelly Lynn E PFC A 107th Infantry 17-Aug-1918
Kelly Thomas PFC B 107th Infantry 29-Sep-1918
Kernan John M PFC M 327th FA 14-Sep-1918
Kiely John J PFC A 18th Infantry 10-Oct-1918
Kimball Earl Edward PFC E 102nd Sup Tn 2-Mar-1919
King Louis W PFC I 165th Infantry 13-Apr-1918
Klippert Ronald A PFC A 310th Infantry 30-Sep-1918
Koch August E PFC E 18th Infantry 7-Oct-1918
Kosgel Howard A PFC B 9th MG Bn 5-Jul-1918
Kozikon Frank PFC G 23rd Infantry 5-Feb-1919
Kulikowski Casper Felix PFC A 107th Infantry 29-Sep-1918
Lane Alvah PFC E 61st Inf 18-Oct-1918
Lavarnway Nicholas J PFC K 108th Infantry 29-Sep-1918
Lawrence Fred J PFC C 309th M. G. Battalion 21-Oct-1918
LeClaire Edgar V PFC G 47th Infantry (Reg) 7-Aug-1918
Locher Charles Lawrence PFC D 23rd Engineers 12-Nov-1918
Locke Sheridan A PFC Med Dep 28 to Amb Co Co 13 18-Jun-1919
MacGonegal Harry S PFC A 108th Infantry 29-Sep-1918
Macri Frank PFC G 23rd Infantry 5-Oct-1918
Makyes Henry E PFC I 308th Infantry 10-Sep-1918
Mallory Lewis N PFC A MG Bn, 1st Brig 7-Jun-1918
Malone Michael H PFC 53rd Dep Brig 15-Jan-1919
Maltese Louis PFC E 6th Infantry 4-Nov-1918
Marra Ruggiero PFC C 108th F Sig Bn 8-Jan-1919
Maxam George W PFC M 71st Infantry 7-Oct-1918
Maxwell William H PFC C 114th Infantry 12-Oct-1918
McFarland Hugh F PFC B 325th Infantry 18-Oct-1918
Meaney Frank A PFC I 305th Infantry 20-Oct-1918
Meyers Fred A PFC H 108th Infantry 13-Apr-1919
Milewski Frank PFC H 16th Infantry 20-Jul-1918
Millener Harry A PFC Hq. 147th F A 26-Sep-1918
Miller Harry Thuman PFC 6th IAS Mec Regt 9-Feb-1919
Mitchell Thomas F PFC Quartermaster Corps, Ft Sheridan, Ill 1-Jan-1918
Moran Arthur Seward PFC A 104th MG Bn 17-Oct-1918
Morey Theodore PFC M 107th Infantry 9-Oct-1918
Muncaster Ferdinand PFC H 108th Infantry 4-Apr-1919
Nesbitt Benjamin H PFC M 59th Pion Infantry 9-Jan-1919
Nicholson Michael J PFC A 107th Infantry 25-Oct-1918
Noone Harvet C PFC G 108th Infantry 29-Sep-1918
North George W PFC M 310th Infantry 22-Sep-1918
Nugent Francis C PFC F 310th Infantry 20-Oct-1918
O'Donnell James C PFC I 9th Infantry 5-Apr-1919
Oster Lester W PFC Btry B, 17th FA 9-Oct-1918
Ottati Anello F PFC E 310th Infantry 18-Sep-1918
Padley Rudolph William PFC Btry B, 76th FA 29-Jul-1918
Pegg Ernest A PFC Hq, 306th Field Sig Bn 24-Sep-1918
Phelan John J PFC D 2nd Brig, MG Bn 28-May-1918
Pitreniuk Wincenty PFC C 47th Infantry 31-Jul-1918
Porter Harold J PFC MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Powers Herman H PFC A 102nd Engineers 17-Oct-1918
Pudney Floyd PFC MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Quinn Harry V PFC MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Quinn Archie S PFC B 107th Infantry 29-Sep-1918
Quinland Raymond J PFC E 303rd Am Tn 6-Feb-1919
Rawlings Howard E PFC Hq 9th Infantry 14-Nov-1917
Reagan Cornelius R PFC K 310th Infantry 1-Nov-1918
Riley Hugh F PFC I 23rd Infantry 1-Jul-1918
Rock Ellwood H L PFC A 105th Infantry 30-Sep-1918
Rotmans Bernard E PFC MD 108th Infantry 30-Sep-1918
Rottenberg Samuel R PFC C 2nd Brig, MG Bn 29-May-1918
Rushlow Arthur J PFC Hq Gr 1st MGTC, Camp Hancock, GA 25-Nov-1918
Rutstein Irving R PFC C 303rd F Signal Battalion 18-Oct-1918
Santimaw Earl J PFC L 9th Infantry 19-Jul-1918
Santimaw Walter PFC I 23rd Infantry, 2nd Div 16-Jun-1918
Santy Anthony PFC H 23rd Infantry 6-Oct-1918
Schick Charles N PFC A 5th MG Bn 7-Oct-1918
Schlenker William PFC L 310th Infantry 23-Sep-1918
Schremph John Patrick PFC K 37th Infantry 19-Oct-1918
Seaman Edward Frederick PFC Btry D, 308th F A 15-Sep-1918
Sherman Alton M PFC D 23rd Infantry 19-Jul-1918
Sill Archie F PFC C 108th Infantry 29-Sep-1918
Sipple Charles J PFC Btry A,109th FA 17-Mar-1919
Skinner Charles F PFC D 104th MG Bn 2-Jan-1918
Slager Joe M PFC D 23rd Infantry 6-Oct-1918
Smith Charles D PFC K 23rd Infantry 6-Jun-1918
Smith Fred PFC D 5th MG Bn 2-Jul-1918
Smith Harold C PFC M 310th Infantry 1-Nov-1918
Smith Leonard A PFC C 108th Infantry 20-Oct-1918
Smith Philip P PFC Aero Squadron 12-Feb-1920
Smith Schuyler R, Jr PFC Btry A, 104th FA 19-Oct-1918
Sorenson Anton M PFC A 30th Infantry 15-Jul-1918
Spring Ira PFC F 147th Infantry 9-Aug-1918
Sprinkle Henry T PFC I 28th Infantry 23-Jul-1918
Stellwagen Wallace T PFC K 310th Infantry 22-Sep-1918
Sterritt Arthur F PFC M 107th Infantry 29-Sep-1918
Stickney Raymond W PFC B 23rd Infantry 6-Oct-1918
Streeter Clarence W PFC Hq 308th Infantry 29-Mar-1919
Sturla John A PFC Btry B, 57th CAC 9-Nov-1918
Suttle Vernice A PFC F 311th Infantry 3-Nov-1918
Sweetland Fred PFC C 7th Infantry 21-Jun-1918
Szablak William F PFC C 5th MG Bn 4-Oct-1918
Taccone Joseph PFC B 23rd Infantry 3-Oct-1918
Thompson Ray B PFC 65th Cln C 20-Sep-1918
Tierson Isaac PFC H 108th Infantry 29-Sep-1918
Troina Calogero PFC I 71st Infantry 29-Sep-1918
Tyler Henry R PFC D 5th MG Bn 1-Jul-1918
Valois Henry E PFC D 148th Infantry 31-Oct-1918
Vanderzell Michael PFC B 310th Infantry 20-Oct-1918
VanPatten Archie PFC F 306th Infantry 20-Aug-1918
Wallis Harold L PFC MG 308th Infantry 18-Sep-1918
Walrath Carlton D PFC M 107th Infantry 29-Sep-1918
Warner Badil E PFC A 108th Infantry 29-Sep-1918
Warner Clayton Lewis PFC 2nd Bn, Intl Sec, 310th Infantry 22-Sep-1918
White Raymond P PFC D 345th Infantry 13-Oct-1918
Whitwell Wilfred J PFC Btry C, 59th Arty CAC 5-Dec-1918
Williams Ernest H PFC D 60th Infantry 12-Sep-1918
Witt Fred F PFC B 318th F Sig Bn 18-Oct-1918
Wolf Alexander Clemens PFC E 310th Infantry 19-Oct-1918
Yorker Howard PFC C 23rd Infantry 16-Aug-18
Zabski Pete PFC H 23rd Infantry 3-Nov-1918
Zebantalar Ernest PFC E 7th Infantry 2-Oct-1918
Starrett Harold Lester Pharmacist Mate, 1st Class USN 4-Mar-1918
Hendrickson John H. Pharmacists Mate 1st class 30-Sep-1918
Lacey Charles J. Pharmacists Mate, 2nd class U.S.N. 2-Jun-1917
Welty Frank George Pharmacists Mate, 2nd Class 6-Jun-1918
Evans John W. Plumber and Fitter U.S.N.R.F. 22-Nov-1918
Miller Samuel Plumber and Fitter USNRF 11-Oct-1918
Reif Frederick Edwin Plumber and Fitter USN 8-May-1918
Stanley Henry Plumber and Fitter 26-Mar-1919
McKillop Patrick Francis Priave Med Dept 10//
Cashion Leo James Printer First Class 30-Sep-1918
Abbate Nick Private Company F 318th Infantry 10-Feb-1919
Abbate Pasqualle Private D 305th Infantry 29-Sep-1918
Abbott Mike Private A 9th Infantry 18-Jul-1918
Abbruzzesi Vito N. Private Battery B 5th T. M. Battalion 4-Oct-1918
Abbruzzoso Angelo Private M 327th Infantry 7-Nov-1917
Abel Emanuel Private A 39th Infantry 30-Sep-1918
Abel William P Private 23d 154th Dep Brig 11-Oct-1918
Abeles Arthur Private B 20th Battalion 16-Dec-1918
Aborn Gus Private M.T. Office-Combat Off. Department 16-Apr-1919
Abramowitz Harry Private D 307th Infantry 24-Jun-1918
Abrams Edwin Private Headquarters Company 107th Infantry 4-Nov-1918
Abramson Harry Private N 115th Infantry 10-Oct-1918
Accardi Vito Private H 9th Infantry 8-Nov-1918
Accurso Frank Private E 4th Infantry Repl. Regiment 30-Sep-1918
Aceveda Edelmiro Private C 51st Pioneer Infantry 21-Aug-1918
Ackerman Henry Private 268th Aero Squadron 3-Dec-1918
Ackerman Isadore Private E 306th Infantry 9-Sep-1918
Ackerman John Private Battery B 304th Field Artillery 16-Nov-1918
Ackerman William P. Private M 3rd Pioneer Infantry 21-Oct-1918
Adams John E. Private G 26th Infantry 9-Dec-1918
Adams Roy E. Private Medical Detachment Replacement Unit No. 24 1-Oct-1918
Adel Edward M. Private Casual Squadron, Wilbur Wright Field Ohio 8-Oct-1918
Adkins George Private E 69th Infantry N.Y.N.G., 165th Infantry 7-Mar-1918
Adler Morris Private 43rd 11th Battalion , 153rd Dep Brigade 7-Oct-1918
Ador Carl B. Private 154th Dep. Brigade 25-Jan-1919
Adorni Dante Private Company I 108th Infantry 29-Sep-1918
Adragna Frank Private C 108th Infantry 29-Sep-1918
Aghina Silvio M. Private Company F 305th Infantry 6-Oct-1918
Agnocco Luigi Private Tng Regiment, Camp Gordon Ga. 2-Oct-1918
Ahearn John Private C 136th Infantry 29-Sep-1918
Ahern John R. Private I 162nd Infantry 30-Jan-1919
Ahern Michael Private E 165th Infantry 7-Mar-1918
Ahlers Herbert C. Private A 4th Infantry 11-May-1917
Ahlstron Oscar F. Private E 302nd Engineers 30-Jan-1919
Ahnemann Albert Private M 37th Prov. Ord. Department 6-Sep-1918
Aiben Bud H. Private H 360th Infantry 21-Sep-1918
Akins Charles John Private Headquarters/B 1st Cps Prov. 20-Oct-1918
Akromaitis Andrew Private M 4th Infantry 4-Oct-1918
Alber Charles Private I 106th Infantry 27-Sep-1918
Albert Bernard Private D 5th M. G. Battalion 29-Jun-1918
Albert Isidore Private D 49th Infantry 23-Nov-1918
Albert Philip Private Headquarters Bu. 15 13-Oct-1918
Albin William H. Private 1st Company 152nd Dep. Brigade 28-Nov-1918
Albino Tony Private D 7th Infantry 15-Jul-1918
Alcock Charles H. Private 31st Receiving Camp, Camp Wheeler Georgia 1-Nov-1918
Ali Rocco Private F 305th Infantry 6-Oct-1918
Aliseo Tom Private 36th 9th Battalion , 153rd Dep Brigade 28-Sep-1919
Alladice George Private D 15th Infantry N.Y.N.G. (369th Infantry) 23-Jul-1918
Allan Frank W. Private F 106th Infantry 27-Sep-1918
Allan Robert S. Jr. Private E 165th Infantry 26-Mar-1918
Allen Charles B. Private K 326th Infantry 25-Jun-1918
Allen Cornelius Private Vet Hosp No. 20 Camp Lee Va. 21-Aug-1918
Allen James W. Private Company C 165th Infantry 1-Aug-1918
Allen Valentine P. Private Headquarters Company 3rd Brigade, 2nd Division 5-Oct-1918
Allen William Private A 14th Infantry N.Y.N.G. |106th Infantry 15-Jun-1918
Alston Richard D. Private K 105th Infantry 2-Nov-1918
Althiser Jason B. Private C 7th Infantry 15-Jul-1918
Aluzzo Samuel Private Battery A 20th Field Artillery 26-Sep-1918
Alvord Joseph Manuel Private F 307th Infantry 28-Aug-1918
Amato Charles Private Motor Truck Company 551st Motor Truck Corps 3-Oct-1918
Amatrudi Michael Private M 52nd Infantry 16-Sep-1918
Amitrano George Private M 51st Pioneer Infantry 31-Aug-1918
Ammeter James Private A 313th Sup Tn. 16-Feb-1919
Ammon Oscar Private H 12th Infantry N. Y. N. G. |165th Infantry 7-Mar-1918
Andersen Henry E Private Mch Shop Truck Unit 412 26-Oct-1918
Andersen Herbert Private G 23rd Infantry 28-May-1919
Anderson Alfred Private D 306th Infantry 7-Sep-1918
Anderson Algot F. Private E 106th Infantry 18-Dec-1918
Anderson Axel S. Private C 71st Infantry N. Y. N.G.|105th Infantry 29-Sep-1918
Anderson Edward A. Private C 308th Infantry 24-Jun-1918
Anderson Edward J. Private F 2nd Devel. Battalion , 151st Dep. Brigade 14-Apr-1919
Anderson Edward Milton Private G 351st Infantry 29-Jan-1919
Anderson Edwin P. Private C 107th Infantry 29-Sep-1918
Anderson Frederick J. Jr. Private D 106th Infantry 26-Jul-1918
Anderson George C. Private D 106th Infantry 27-Sep-1918
Anderson George Julius Private B 104th M. G. Battalion 13-Feb-1919
Anderson Harold Private A 399th Infantry 19-Oct-1918
Anderson Harry M. Private Headquarters Detachment 304th M. G. Battalion 3-Nov-1918
Anderson James A. Private Headquarters 105th Infantry 22-Oct-1918
Anderson James A. Private E 369th Infantry 27-Sep-1918
Anderson Martin A., Jr. Private Battery C 78th Field Artillery 5-Oct-1918
Anderson Nils Oscar Private B 395th Infantry 3-Jun-1918
Anderson William E. Private Company B 103rd Engineers 5-Oct-1918
Andrew Herman Jr. Private F 18th Infantry 5-Oct-1918
Andrew Moe Private F 305th Infantry 12-Oct-1918
Androzeiviez John Private Company C 61st Infantry 5-Aug-1918
Andrus Orin A. Private M. G. 303rd Infantry 6-Feb-1918
Angellotti Fillipo Private M 108th Infantry 18-Oct-1918
Angileri Vito Private L 143rd Infantry 28-Sep-1918
Angle Larry P. Private 33rd 3rd Group Main Tng. Center Camp Hancock GA. 24-Oct-1918
Ankelein Frank Private Prov. To A. American Mission 3-Jun-1918
Ankelmann Rudolph D. Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Annis William Private U.S.A. Gen. Hosp 6-Feb-1920
Annunziata Alfredo Private Headquarters 7th Field Artillery 1-Mar-1918
Antico Jack Private L 128th Infantry 7-Nov-1918
Antkowiak Joseph A. Private Company L 305th Infantry 5-Oct-1918
Anyan Lionel Private Headquarters 2nd Training Battalion, Replacement Group, Camp Greenleaf 21-Oct-1918
Anziano Alfredo Private F 305th Infantry 6-Oct-1918
Apicella Carmine Private F 309th Infantry 18-Sep-1918
Appelbaum Max Private G 108th Infantry 29-Sep-1918
Appu James Private 2d Ret Det, 67th Inf, Cp Sheridan, AL 16-Oct-1918
Aranow Joseph Private I 328th Infantry 15-Sep-1918
Archer Frederick G. Private M 38th Infantry 14-Oct-1918
Areomano John Private A 4th Infantry 15-Jul-1918
Arms August M. Private 1st Tg. Battalion Rep. Group 9-Oct-1918
Armstrong Charles L. Private Utilities Company Camp Sevier 29-Dec-1918
Armstrong Hanford M. Private 75th 18th Battalion 28-Sep-1918
Armstrong Herbert L. Private E 59th Infantry 29-Sep-1918
Arncke Henry Jr. Private A 104th Engineers 21-Nov-1918
Arndt Edward Private H 30th Infantry 12-Jun-1918
Arnheim David Private Headquarters 349 Lab. Battalion 12-Oct-1918
Arnone John Private B 18th Infantry 9-Oct-1918
Arnst Aubrey Private B 107th Infantry 29-Sep-1918
Aronson Edward F. Jr. Private San. Det. 104th M. G. Battalion 2-Apr-1918
Arrigo Cire Private D 308th Infantry 10-Oct-1918
Arsenault Benjamin G Private D 9th Infantry 15-Aug-1918
Artuse Bruno Private Company L 28th Infantry 13-Nov-1918
Ascensi Joseph Private M 23rd Infantry 6-Jun-1919
Ascensi William Private 507th Aero Squadron, Avia Gen Sup Dep 8-Oct-1918
Asch George A. Private Headquarters Battalion 15 Camp Greenleaf, Chicamauga Park GA 19-Oct-1918
Ash Charles R. Private Company F 165th Infantry 8-Oct-1918
Ash George E. Private Company H 305th Infantry 4-Oct-1918
Ashby Charles T. Private A 60th Infantry 22-Apr-1918
Ashe George Private Company B 305th Infantry 3-Jun-1918
Assalonogos Louis Private M. G. 124th Infantry 19-Oct-1918
Assenzo albert Private Company D 6th Infantry 12-Sep-1918
Assip Harry Private Company C 102nd Engineers 29-Sep-1918
Astarite Alphonsus Private Company C 121st Machine Gun Battalion 5-Oct-1918
Aston Enoch Private C 105th Infantry 11-Oct-1920
Athanasakos Evanglos Private Company E 305th Infantry 29-Sep-1918
Athas William Private Company M 30th Infantry 13-Oct-1918
Atley James J. Private Company H 106th Infantry 27-Sep-1918
Aubin Frank Private Company G 310th Infantry 29-Sep-1918
Aufmkolk Gustave Private Company I 28th Infantry 10-Oct-1918
Aukstikalnis Joseph Private Company H 9th Infantry 19-Jul-1918
Aumick Albert R. Private Company B 108th Infantry 30-Aug-1918
Ausente Raffaele Private Company B 22nd Infantry 7-Nov-1918
Ausilio Guiseppe Private Company D 9th Infantry 18-Jul-1918
Avanzato Charles Private Company A 333rd Battalion, Tank Corps 12-Oct-1918
Avery Billings T. Jr. Private Sanitary Detachment 30th Infantry 18-Jun-1918
Avron Maxphilip Private Company B 319th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Axelsen Olaf Private Company A 305th Infantry 4-Oct-1918
Ayere Everett R. Private Supply Company 304th Quartermaster Corps 3-Oct-1918
Ayers Frederick A., Jr. Private Company K 106th Infantry 5-Nov-1918
Azzaretti Paul Private 10th Company 152nd Depot Brigade 2-Oct-1918
Babcock George A. Private S.A.T.C. Clarkson College, Potsdam, NY 15-Oct-1918
Bachman Fred Private Company F 106th Infantry 28-Sep-1918
Bachrach David Private Company D 108th Infantry 1-Nov-1918
Bader John A. Private Company D 110th Infantry 3-Oct-1918
Badrow John F. Private Headquarters Company 306th Infantry 11-Sep-1918
Baer Paul H. Private 25th Recruit Company General Service Infantry 19-Mar-1918
Baessler Hugo Private Company E 47th Infantry 12-Oct-1918
Baggio Michael Private Company I 128th Infantry 12-Oct-1918
Baginski Bronislaw Private Machine Gun Battalion 19-Oct-1918
Bahr Edward J. Private Company E 305th Infantry 28-Sep-1918
Bahrs William J. Private Company A 106th Infantry 30-Oct-1918
Baia Arthur Private Company E 165th Infantry 31-Jul-1918
Bailey George M Private L 105th Reg Infantry 19-Oct-1918
Bailey Harry Private Company H 306th Infantry 4-Oct-1918
Bailey Otis J. Private A 61st Infantry 12-Oct-1918
Baker Clifford C. Private 75th Company 18th Battalion 27-Sep-1918
Baker Frederick J., Jr. Private Aviation Signal corps 26-Mar-1918
Baker George V. Private Company F 1st Infantry Replacement Regiment, Camp Gordon, GA 3-Oct-1918
Baker Joseph Private Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Baker Oscar F. Private 41st Company 152nd Depot Brigade 17-Oct-1918
Baker Philip C. Private Medical Detachment 48th Infantry 13-Oct-1918
Baker Phillip M. Private 27th Company 7th Battalion, 152nd Depot Brigade 8-Oct-1918
Baker Roy L. Private C 369th Infantry 29-Jun-1918
Balcom Willard S. Private Battery B 7th Field Artillery 11-Oct-1918
Baldasare Silvio Private G 311th Infantry 17-Oct-1918
Baldelli Leo Private Company K 106th Infantry 30-Aug-1918
Baldwin Charles Private [II] 166th Infantry 14-Oct-1918
Baldwin Colonel P. Private B 312th Infantry 22-Oct-1918
Baldwin James Private Motor Truck company 443rd Quartermaster Corps 1-Sep-1918
Balek William Private Company L 310th Infantry 29-Oct-1918
Balesteri Frank W. Private 31st Receiving Camp, Camp Wheeler Georgia 4-Nov-1918
Baliszewski Frank J. Private Company E 9th Infantry 4-Oct-1918
Ball Harry L Private Motor Tk Co 551st Motor Trans C 7-Oct-1918
Balter Rubin Private Company C Development Battalion, 152nd Depot Brigade 22-Oct-1918
Baltis Peter T., Jr. Private 354th Butchery Company 9-Aug-1919
Bandelt Edward E. Private 32nd Baloon Company 9-Nov-1918
Bandino Precopio Private Company A 501st Engineers 11-Aug-1918
Barak Emil I. Private Company E 357th Infantry 15-Sep-1918
Barazotto John A. Private Company M 116th Infantry 13-Oct-1918
Barbarito Anthony Private Company L 310th Infantry 23-Sep-1918
Barbarone Giuseppe Private Company E 2nd Battalion, 3rd Engineers Training Regiment 1-Oct-1918
Barbas Jim A. Private 314th Trench Mortar Battery 16-Nov-1918
Barben Walter A., Jr. Private Company A. M.G. Battalion, 1st. Brigade 7-Jun-1918
Barber Homer Private M. G. 305th Infantry 27-Sep-1918
Barber James E. Private Battery A 105th Field Artillery 14-Apr-1919
Bardman Barney Private Company B 307th Infantry 16-Oct-1918
Barfield William J. Private Company G 811th Pioneer Infantry 19-Jul-1919
Barkenbush John Private Recruit Camp, N.Y. 13-Oct-1918
Barkley Malcom D. Private Company B 2d Am. Tp. 9-Nov-1918
Barner James V. Private 12th T. M. Battery 20-Jan-1919
Barnes Austin Private Company G 369th Infantry 9-Oct-1918
Barnes Herbert J. Private Company H 9th Infantry 2-Jul-1918
Barnett Harry A. Private Company I 28th Infantry 18-Oct-1918
Barnhart John James Private F 51st Pioneer Infantry 13-Nov-1918
Barone Daniel J. Private Company B 11th Infantry 16-Oct-1918
Barone Frank Private Headquarters Company 22nd Infantry 7-Oct-1918
Barrett James Private Company G 9th Infantry 18-Jul-1918
Barrett Philip Private E 61st Infantry 13-Oct-1918
Barrett Ransom M. Private Bakery Company 409 Quartermaster Corps 5-Apr-1919
Barrington [George William] Private S.A.T.C. Syracuse University 22-Oct-1918
Barry Charles J Private C 2d Prov Bn Engineers, MP Cantonment, Ft Benj Harrison, IN 12-Oct-1918
Barry Edward W. Private I 311th Infantry 26-Oct-1918
Barry Thomas F. Private Company D 114th Infantry 12-Oct-1918
Barry William Private Company C 328th Infantry 14-Oct-1918
Barstow Ormond Private 10th Ret. G.S.I Columbus Barracks Ohio 14-Oct-1918
Bartel Emil J. Private Battery F 59th Coast Artillery Corps 23-Sep-1918
Bartelt Anthony B. Private Company B Medical Detachment Base Hospital 4-Oct-1918
Bartine Augustine Private Battery E 32nd Field Artillery 21-Oct-1918
Bartone Donate Private Company E 16th infantry 19-Jul-1918
Bashara Joseph Private 40th Company 157th Depot Brigade 24-Aug-1919
Baskerville Hilliard Private Company B 369th Infantry 29-Sep-1918
Bass Martin Private Battery B 7th Regiment, Repl. Draft Camp, Jackson, SC 4-Oct-1918
Bass Morris Private Company K 7th Infantry 8-Oct-1918
Bass Willis Private Company A 302nd Stevadore Training Regiment 24-Oct-1918
Bassage Roy E. Private Battery F 304th field Artillery 7-Mar-1919
Bassett Henry M. Private 116th Amb. 104th Sn. Tn 11-Oct-1918
Bassignano Emilio Private 32nd Company 8th Battalion, 152nd Depot Brigade 23-Oct-1918
Bates George A. Private Sn. Det. 105th Infantry 29-Sep-1918
Bates Gerald H. Private Company C 112th Infantry 9-Aug-1918
Battle George F. Private Company D 308th Infantry 2-Oct-1918
Bauer Charles Private Company A 306th Infantry 6-Sep-1918
Bauer George Private Motor Truck company 394th QuarterMaster Corps 2-Jan-1918
Bauman Edward Private Company K 27th Infantry 22-Mar-1919
Baxter William E. Private Company D 105th Infantry 4-Nov-1918
Bayer George W. Private Company 101 Machine Gun School Training Camp 20-Nov-1918
Bazzara Peter V. Private Cassion Company 410 6-Oct-1918
Beach Joseph G. Private Company M 305th Infantry 4-Oct-1918
Beary Richard H. Private Company C 320th Machine Gun Battalion 22-Oct-1918
Beattie Joseph S. Private Company G 305th Infantry 5-Oct-1918
Beck Charles W. Private L 311th Infantry 26-Oct-1918
Becker Gustave Private Company C 306th Machine Gun Battalion 12-Oct-1918
Becker Joseph E. Private Headquarters Company 105th Infantry 29-Jul-1918
Beckerman Herman Private Battery F 321st Field Artillery 9-Feb-1918
Bedell John C. Private Company H 106th Infantry 21-Aug-1918
Bedell Oliver M. Private M.G.Company 58th Infantry 6-Oct-1918
Bedell Samuel H. Private Company L 18th Infantry 8-Oct-1918
Bedorf Gilbert Private Company A 61st Infantry 15-Oct-1918
Beeker Percy Private G 307th Infantry 5-Dec-1918
Behan William C. Private 3rd Engineers Training School, Camp Humphreys 15-Oct-1918
Behrens Ernest F. Private Company D 305th Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Behrman Mitchel J. Private Company B 107th Infantry 20-Sep-1918
Beirns Roderick Private Company I 108th Infantry 29-Sep-1918
Belawitz Michael Private Company B 100th Infantry 25-Sep-1918
Belen Stanley Private Company I 308th Infantry 21-May-1918
Belknap Byron E. Private Company D 307th Infantry 14-Aug-1918
Bell Chester J. Private Company M 107th Infantry 29-Sep-1918
Bell Edward J., Jr. Private Company B 3rd Anti-aircraft Machine gun Battalion 10-Nov-1918
Bell James W. Private Battery C 47th Coast Artillery Corps 26-Oct-1918
Bell Joseph Private G 309th Infantry 8-Nov-1918
Bellanger William T. Private Company H 111th Infantry 29-Sep-1918
Bellapadrona Fernando Private Battery B 5th Trench Mortar Battery 30-Sep-1918
Bellettini Caludio Private Company B 11th Infantry 16-Oct-1918
Bellizi Frank Private F 23rd Infantry 4-Apr-1918
Belt James E. Private Battery C 18th Field Artillery 15-Jul-1918
Bemis Leslie C. Private 1st Battalion, 29th Engineers 21-Mar-1919
Bender Fred M. Private Company D 305th Machine Gun Battalion 27-Aug-1918
Beninati Guiseppi Private Company H 147th Infantry 18-Oct-1918
Benjamin Hilson S Private Battery C 11th Bn,Field Artillery, Repl Draft 15-Oct-1918
Benjamin James Egbert Private C 18th Infantry 13-Oct-1918
Benjamin Mortimer Private Machine Gun Company 109th Infantry 1-Oct-1918
Bennett Arthur Private Company K 165th Infantry 4-Nov-1918
Benoit Alphonse private Company A 106th Infantry 27-Sep-1918
Benoit Maurice H. Private Company K 106th Infantry 2-Sep-1918
Bentz william C. Private Company E 307th Infantry 7-Oct-1918
Berg louis Private Company C 326th Infantry 10-Oct-1918
Bergen George Private B 107th Infantry 29-Sep-1918
Bergen William Private Company M 165th Infantry 31-Jul-1918
Berger Mever Private Company F 4th Infantry 5-Oct-1918
Bergherr Henry A. Private Company A 58th Infantry 30-Nov-1918
Bergling Carl Private Supply Company Ordnance Department, 306th Infantry 3-May-1919
Bergmann Abraham B. Private Company B 310th Infantry 1-Nov-1918
Bergren Carl A. Private Aviation Section Signal Corps 23-Oct-1918
Bergvist Set. H. Private Company A 1st Engineers 10-Oct-1918
Berical Irving C. Private M 1st Infantry Repl. Regiment 2-Oct-1918
Berkoff Jacob Private Company K 310th Infantry 18-Sep-1918
Berkoff Meyer Private Company B 168th Infantry 30-Jul-1918
Berley Joseph W. Private Company C 52nd Pioneer Infantry 28-Oct-1918
Berlin Isaac Private Company M 30th Infantry 23-Oct-1918
Bernas Walter J. Private Company I 6th Infantry 17-Apr-1917
Bernat Joseph J. Private Company I 106th Infantry 1-Aug-1918
Bernhardt Charles G. Private 12th Recruit Company Columbus Barracks, Ohio 14-Oct-1918
Bernstein Samuel Private QuarterMaster corps 31-Oct-1918
Berozynski Michael Private I 347th Infantry 25-Oct-1918
Berthiaume Arthur J. Private Veterans Hospital 16 17-Oct-1918
Bess Clifford L. Private 27th Company 7th Battalion, 152nd Depot Brigade 8-Oct-1918
Best Isaac Private Company H 807th Pioneer Infantry 7-Dec-1918
Betha John Private Company C 369th Infantry 30-Sep-1918
Betsu Armolaos Private Company Y Development Battalion, 6th Infantry 13-Oct-1918
Betts Ralph S. Private Students United States. Army Training Corps 11-Oct-1918
Biaggo Franza Private Company D 147th Infantry 14-Oct-1918
Biancaniello Guiseppe Private Company A 61st Infantry 7-Nov-1918
Bianchi Louis Private I 105th Infantry 23-Oct-1918
Bianco Frank Private Company C 327th Infantry 16-Oct-1918
Bianehi Guisappe Private Company D 148th Infantry 1-Nov-1918
Bieberneit Herman A. Private Headquarters Company 308th Infantry 25-Aug-1918
Biegner George Private Company C 323rd Infantry 11-Nov-1918
Bigger Walter J. Private Company K 165th Infantry 29-Mar-1918
Bigler August Private Company B 302nd Ammunition Train 18-Aug-1918
Bigley Joseph A. Private Company K 53rd Infantry 16-Sep-1918
Bignell David Private Company A 165th Infantry 16-Oct-1918
Bihler Louis H. Private Company B Development Battalion 1, Camp McClellan, AL 5-Feb-1919
Bilets Peter Private Company A 121st Machine Gun Battalion 6-Aug-1918
Billetdoux Harry J. Private F 105th Infantry 1-Oct-1918
Billia Louis Private Provost Guard company Camp Humphreys, VA 8-Oct-1918
Billick Jack Private Company C 106th Infantry 24-Sep-1918
Billings Arthur P. Private Headquarters Company 106th Infantry 1-Nov-1918
Billings William Private 11th Company 3rd Development Battalion Camp 5-Oct-1918
Binsberg Hyman Private Medical Department Fort Hancock, NJ 17-Oct-1918
Birch Alfred E. Private Company B 102nd Ammunition Train 4-Oct-1918
Birnbaum Abraham Private Battery A 7th Regiment, Field Artillery Replacement Draft 30-Sep-1918
Birnzwaig Jacob S. Private QuarterMaster Corps Detachment, Port of Hoboken, NJ 30-Dec-1918
Bischoff Clements H. Private Company F 111th Infantry 5-Oct-1918
Bischoff Frank Private Company H 108th Infantry 29-Sep-1918
Bischoff George Private 1st Company 7th Provisional Ordnance Depot, 1st Provisional Ordnance Regiment 19-Oct-1918
Blackstone Harrison W. Private 25th Recruit Company Fort Slocum, NY 23-Oct-1918
Blackwell Lawrence Private Company F 15th Infantry 5-Dec-1917
Blair William D. Private Company I 109th Infantry 7-Oct-1918
Blake William Private E 107th Infantry 27-Oct-1918
Bland Charles J. Private Company E 308th Infantry 8-Oct-1918
Blasing Harry C. Private Company C 121st Infantry 15-Oct-1918
Blatt Samuel C. Private Company M 107th Infantry 29-Sep-1918
Blatz Edward Private Company H 306th Infantry 9-Oct-1918
Blaustein Irving Private 25th Recruit Company Fort Slocum, NY 18-Oct-1918
Bleich Morris Private Company I 106th Infantry 27-Sep-1918
Bleiweis Irving C. Private Motor Transport Company 616 Pier 66, N.R., New York City 26-Jan-1919
Blohm Theodore P. Private Company C 109th Machine Gun Battalion 20-Oct-1918
Bloodgood Louis F. Private Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Bloom Ernest S. Private Battery B 80th Field Artillery 20-Jun-1918
Bloom Harry Private Machine Gun Company 116th Infantry 17-Apr-1918
Blowers Bert L. Private Company K 307th Infantry 18-Dec-1918
Blowers David A. Private C 101st M. G. Battalion 15-Apr-1919
Blowers John H. Private 5th 2nd Dev. Battalion , Camp Wadsworth 25-Nov-1918
Blue Richard Private M 306th Infantry 29-Sep-1918
Bluefstein William Private Battery B 307th Field Artillery 12-Sep-1918
Blum William Private G 71st Infantry 9-Sep-1918
Blumberg Harris Private Medical Department 28th Infantry 21-Sep-1918
Blumenfeld Joseph Private Battery B 77th Field Artillery 14-Oct-1918
Blumenthal Charles Private Battery C 47th Coast Artillery 23-Oct-1918
Blumenthal Louis Private Troop C 2nd Cavalry 19-Sep-1918
Blungie Clyde Private Company B 38th Infantry 22-Oct-1918
Blyleven Harry Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Boals Laverne Private 31st Receiving Camp, Camp Wheeler Georgia 4-Nov-1918
Bock Wiliam C. Private Company D 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 12-Oct-1918
Bodamer Frederick W. Private Company B 105th Machine Gun Battalion 27-Oct-1918
Boera Edward Private Company D 112th Machine Gun Battalion 11-Oct-1918
Bogardus Frank S. Private Company I 109th Infantry 28-Sep-1918
Bogardus Virgil H. Private Company H 107th Infantry 29-Sep-1918
Bogdan Victor Private Company E 302nd Engineers 7-Sep-1918
Boguslawski Roman Private Company M 4th Infantry 25-Oct-1918
Bohn George J. Private Company 6 2nd Development Battalion 14-Oct-1918
Bohn Henry Private Ordnance Detachment Picatinny Arsenal, Dover, NJ 12-Oct-1918
Bollhoefer Alfred F. Private Company G 7th Infantry 15-Jul-1918
Bolton George F. Private Company M 307th Infantry 6-Oct-1918
Bolz William J. Private Company K 105th Infantry 29-Sep-1918
Bommareto Frank Private 7th Company Development Battalion. Camp Upton 7-Oct-1918
Bonacker John E. Private D 150th M. G. Battalion 3-Nov-1918
Bond Ulie S. Private Company G 302nd Infantry 18-Oct-1918
Boner Russell Private Aero squadron A Air Service 2-Sep-1918
Boniber Stanley Private Headquarters Company 307th Infantry 13-Mar-1918
Bonk Walter J. Private Medical Detachment 27th Infantry 27-Sep-1918
Bonnell Edward C. Private Company L 107th Infantry 1-Oct-1918
Bonner Bernard Private Company K 307th Infantry 5-Jan-1919
Bonnevie Christian Private Company A 121st Machine Gun Battalion 10-Oct-1918
Bono Joe Private Company M 36th Infantry 15-Oct-1918
Bonsnas Alfred M. Private Company A 28th Infantry 14-Jun-1918
Booker Samuel H. Private 33rd Company 152nd Depot Brigade 11-Oct-1918
Bookman Hyman Private Company H 114th Infantry 15-Oct-1918
Booth Harold T Private M Sup Tn M Truck Co 494 4-Oct-1918
Bopp Frank Private Company D 9th Infantry 18-Jul-1918
Borel Arnand P. Private Company L 38th Infantry 8-Oct-1917
Borker Jacob Private Company B 307th Infantry 21-Jul-1918
Borks Walter C. Private 43rd Company 152nd Depot Brigade 17-Oct-1918
Borstleman Edward J. Private Machine Gun Company 107th Infantry 3-Oct-1918
Bosley George H. Private Company A 61st Infantry 8-Nov-1918
Bossley John Private 9th Company 3rd Training Battalion, 152nd Depot Brigade 24-Apr-1918
Bostrom George Private Company E 310th Infantry 20-Oct-1918
Botthof Joseph B. Private Company B Headquarters Battalion, G.H.C. 26-Feb-1919
Botvinik Hillel Private Company V 2nd Engineers 3-Oct-1918
Bouchard Oliver Private Ordnance Detachment 305th Infantry 15-Jul-1918
Boulton Charles W. Private Machine Gun Company 106th Infantry 27-Sep-1918
Bourgeois Lawrence L. Private E 4th Infantry 27-Jun-1918
Boutin Williard J. Private A 60th Infantry 11-Nov-1918
Bovee Samuel Arthur Private Repl. Battalion 26-Jul-1918
Bowker Albert Private Company H 165th Infantry 15-Jul-1918
Bowker George Private 316th Supply Company QuarterMaster Corps 18-Oct-1918
Bowker Walter H. Private Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Boyajian Harootum A. Private Headquarters Company 28th Infantry 23-Dec-1917
Boyce James A. Private Company I 18th Infantry 4-Oct-1918
Boyd Bun Private Company B 369th Infantry 26-Sep-1918
Boylan John Private C.M.C. Camp Cody, NM 14-Sep-1918
Boyle James F. Private Provisional Motor Truck Company 6 Camp J.E.Johnston 5-Jan-1918
Boyle William J. Private D 101st Infantry 26-Jul-1918
Boyne William F. Private Company D 543rd Engineers 9-Oct-1918
Bracco Michael Private Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Bradley John A. Private Company 364 American Mission Motor Truck Division 28-Oct-1918
Bradley John F. Private Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Bradley Thomas Private 152nd Depot Brigade 7-Oct-1918
Brady Charles Private Company C 108th Machine Gun Battalion 27-Sep-1918
Brady Daniel B. Private T.D. 13th Cavalry 30-Oct-1918
Brady Frank M Private Headquarters 11th Tng Hq & Mil Police 4-Oct-1918
Brady Hugh Private Company B 307th Infantry 14-Sep-1918
Brady Michael Private Company F 42nd Infantry 29-Sep-1918
Brady thomas J. Private Headquarters Detachment 1st Battalion, 152nd Depot Brigade 5-Nov-1918
Braemer Peter A. Private Headquarters Company 27th Field Artillery 5-Nov-1918
Bragilio Dominico Private Company F 311th Infantry 17-Oct-1918
Brand John J. Private Company B 305th Infantry 5-Oct-1918
Brand Louis C. Private Headquarters Company 306th Division supply Train 5-Oct-1918
Brandino John S. Private Battery F 104th Field Artillery 4-Nov-1918
Brannigan John L. Private Company B 165th Infantry 19-Nov-1917
Brassy Dominick Private Company A 312th Infantry 16-Oct-1918
Brauch Christian, Jr. Private Headquarters Detachment QuarterMaster Corps, 76th Division 5-Jan-1919
Braun John Private Company C 103rd Infantry 20-Jul-1918
Bray David Private Company B 306th Infantry 5-Sep-1918
Brazaitys Anthony S. Private Company C 4th Supply Train 10-Oct-1918
Bree James Private No.8 Replacement Group Medical Department, Camp Greenleaf 17-Oct-1918
Breen Fred J. Private Company M 309th Infantry 16-Oct-1918
Breen Michael Private Company E 165th Infantry 4-Aug-1918
Breenberg Max L. Private Company A 7th Battalion, U.S.Guard 17-Dec-1918
Breisacher August W. Private Company E 114th Infantry 12-Oct-1918
Brendler David Private Company C 3rd Machine Gun Battalion 18-Jul-1918
Brennan Edward Private Company M 165th Infantry 29-Jul-1918
Brennan James J. Private Company A. 9th Infantry 4-Nov-1918
Brennan Lawrence Private Company F 165th Infantry 28-Jul-1918
Breskin Jack Private Company M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Bress Frederick H. Private Company G 312th Infantry 5-Nov-1918
Bress William Private Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Breth Louis Private Company B 307th Infantry 8-Sep-1918
Brewer Clinton D. Private Company G 309th Infantry 17-Sep-1918
Brigham Harry W. Private Headquarters Detachment 9th Field Artillery 30-Jan-1919
Brill Samuel Private Company B 302nd Engineers 7-Nov-1918
Brillhart Ryland E. Private 157th Aero Squadron Signal Corps 19-Feb-1918
Brin Louis G. Private 13th Service Company Signal Corps, Camp A., Vail, NJ 9-Oct-1918
Brinka William Private Mobile Laundry , 344 5-Oct-1918
Brinnari Haskan Private G Development Battalion 2 29-Oct-1918
Briscoe Charles E. Private E 38th Infantry 12-Oct-1918
Briscoe Nicholas Private 23rd 152nd Dep Brigade 8-Oct-1918
Brisee Charles A. Private L 326th Infantry 16-Sep-1918
Broadard James C. Private Cassion Detachment Stevadore & Labor Organization, Camp Hill, VA 9-Mar-1918
Brock Julius Private C 305th Infantry 16-Nov-1918
Broderick Edward J. Private Machine Gun Company 105th Infantry 11-Aug-1918
Broderick Frank A. Private 29th 3rd Gr. M, Tk Division, MG Tg.Cps 23-Oct-1918
Broderick James Jr. Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Brody Nathan Private G 147th Infantry 27-Sep-1918
Brody Samuel L. Private Battery C 306th Field Artillery 16-Sep-1918
Bromfield William H. Private M 1st Infantry Repl. Regiment 9-Oct-1918
Bronstein Benjamin Private A 308th Infantry 5-Oct-1918
Brooks Herbert F. Private D 106th Infantry 30-Sep-1918
Brooks Jesse S. Private Company E 108th Infantry 14-Oct-1918
Brooks Stacy T. Private Machine Gun Company 326th Infantry 15-Nov-1918
Brooks Zelig Private D 116th Infantry 8-Oct-1918
Brophy William H. Private 881 Aero Repair Squadron 26-Aug-1918
Brown Abraham Private H 28th Infantry 20-Jun-1918
Brown Arthur C. Private Mtr. TK. 476 Mtr Sup Tn 419 1-Oct-1918
Brown Edwin H. Private Med. Detachment 351st M. G. Battalion 22-Feb-1919
Brown Floyd W. Private H 16th Infantry 12-Oct-1918
Brown Frank A. Private K 105th Infantry 29-Sep-1918
Brown Frank B. Private 30th 8th Tng. Battalion , 153rd Dep Brigade 9-Oct-1918
Brown Garnett W. Private Headquarters Company 9th Infantry 2-May-1918
Brown Harry Private Sup 85th Infantry 10-Jan-1919
Brown Jesse E. Private 10th company New Recruit Camp, Camp Wheeler, GA 3-Nov-1918
Brown John Private E 11th Infantry 12-Sep-1918
Brown John Private Med. Department 11th Infantry 11-Nov-1918
Brown Joseph Private E 310th Engineers 29-Sep-1918
Brown Joseph P. Private C 318th M. G. Battalion 12-Nov-1918
Brown Lloyd W. Private Detachment 108 Camp 1, Base Section 1 9-Oct-1918
Brown Solon L. Private B 345th M. G. Battalion 9-Nov-1918
Brown Stephen Private Company K Development Battalion 3, Camp Upton, NY 8-Oct-1918
Brown Stuart A. Jr. Private M. T. C. Camp Holabird, Maryland 30-Sep-1918
Brown Thomas W. Private Company G 369th Infantry 31-Jul-1918
Brown Wesley Private C.A.C. 30-Oct-1918
Browne Elton Private 17th 152nd Dep Brigade 16-Oct-1918
Browne George J. Private Headquarters 18th Infantry 1-May-1918
Broxholm Samuel F.S. Private Company L 307th Infantry 9-Nov-1918
Brozinsky Joseph Private Battery A 5th Field Artillery 5-Oct-1918
Brugger Rudolph Private Battery B 319th Field Artillery 23-Feb-1918
Brundage Augustus Private M 326th Infantry 14-Oct-1918
Brundage Edward J. Private D 107th Infantry 3-Nov-1918
Bruno Alfred Private Company K 16th Infantry 17-Jun-1918
Bruno Carmino Private E 4th Infantry 3-Oct-1918
Bruno Frank Private 213th Aero Squadron 5-Feb-1918
Bruno Sam Private B 23rd Infantry 9-Oct-1918
Brusso Edward Private C 148th Infantry 30-Sep-1918
Bruton James Private G 308th Infantry 8-Oct-1918
Bua Nicola Private M 309th Infantry 16-Oct-1918
Buck Fred Private C 4th Infantry 6-Oct-1918
Buckley Francis J. Private Permanent Det. C.A.C 29-Jun-1918
Buckley Frank J. Private Headquarters Company 7th Regiment, Field Artillery Replacement Draft, Camp Jackson, SC 29-Sep-1918
Buechler George J. Private I 108th Infantry 17-Oct-1918
Buess Edward C. Private Battery E 305th Field Artillery 8-Feb-1919
Bufano Angelo Private B 11th Infantry 20-Oct-1918
Bugler Thomas R. Private G 165th Infantry 1-Aug-1918
Buickas Baltras Private H 305th Infantry 3-Oct-1918
Bulgori Theodore Private 64th Mot. Trk Det., M. G. Tng Camp, Camp Hancock, Georgia 27-Oct-1918
Bumfield Harry Private D 418th Tel Battalion , Sig. C 22-Aug-1918
Bumford Follwix Private 26th 7th Battalion, 153rd Dep Brigade 1-Oct-1918
Bunee James B. Private H 305th Infantry 8-Sep-1918
Burdge Edward Jr. Private 5th 2nd Tng. Battalion, 154th Dep. Brigade 25-Jul-1918
Burdick Jesse L. Private I 305th Infantry 27-Sep-1918
Burekmeyer Clarence Jr. Private Headquarters 807th Pioneer Infantry 26-Nov-1918
Burger John Private 12th [Det. A.R.D.] 5-Nov-1918
Burgess Lorenzo D. Private Troop E 22nd Cavalry 19-Jan-1919
Burgess Robert Private Company G 11th Infantry 10-Nov-1918
Burgress Albert E. Private H 9th Infantry 18-Jul-1918
Burgress Henry E. Private F 114th Infantry 12-Oct-1918
Burguess Charles Private I 105th Infantry 19-Oct-1919
Burgun Albert Private Company E 108th Infantry 2-Oct-1918
Burhans Clyde Private 21st Rect. Tank Corps 18-Oct-1918
Burke Edward J. Private G 326th Infantry 11-Oct-1918
Burke John Private E 1st Prov. Dev. Rgt. 6-Oct-1918
Burke John F. Private Headquarters 105th Infantry 29-Sep-1918
Burke Luke P. Private B 106th Infantry 18-Jan-1918
Burke Thomas P. Private Company B 9th Infantry 3-Oct-1918
Burke William Private Sup 305th Infantry 22-Nov-1921
Burling George B Jr. Private Battery H 52nd Artillery C.A.C. 18-Feb-1918
Burnell Joseph Private F 103rd Infantry 20-Jul-1918
Burnett Albert Meade Private I 311th Infantry 26-Oct-1918
Burns Frank T. Private 6th Ret. Gen M. Serv 22-Mar-1918
Burns Michael D. Private B 105th Infantry 24-Sep-1918
Burnstein Sol Private B 23rd Infantry 18-Jul-1919
Burow Albert H. Private Company M 307th Infantry 14-Oct-1918
Burr Harvey R. Private Quartermaster Corp Detachment, Aer Gen Sup. Dep. And Concentration Camp, Garden City Long Island 3-Mar-1918
Burrell Charles W. Private 51st 13th Battalion, 153rd Dep Brigade 26-Sep-1918
Burrick Peter Private I 17th Infantry 8-Oct-1918
Burrows Gordon H. Private A 106th M. G. Battalion 12-Oct-1918
Burrows Daniel S Private L 105th Infantry 19-Jan-1918
Burt Alfred S. Private 328th Aero Squadron A.S. Garden City 15-Oct-1918
Burtch Frank G. Private Headquarters 59th Infantry 6-Oct-1918
Buscemo Salvatore Private M 105th Infantry 30-Aug-1918
Buse Howard P. Private L 71st Infantry 31-Jul-1917
Bush Harry J. Private Evacuation Hospital No.11 9-Oct-1918
Bush Joseph A. Private B 165th Infantry 15-Oct-1918
Bush William Renown Private Sup 7th Infantry 15-Jul-1918
Bushell Robert T. Private Vet. Hospital 16, Camp Lee 4-Oct-1918
Bushey Clinton E. Private Company H 165th Infantry 15-Oct-1918
Buss August Walter Private I 2nd Pioneer Infantry 2-Feb-1919
Buteau Lawrence J Private MG 16th Infantry 6-May-1918
Buters Alphonso Private Company M 7th Infantry
Butler John Andrew Private M 309th Infantry 1-Nov-1918
Butler Thomas F. Private F 165th Infantry 28-Jul-1918
Butterworth Clayton Private 38th 11-Nov-1918
Butts Albert W. Private A 7th Infantry 20-Jan-1918
Butts Hubert W. Private A. S. Aircraft Production 24-Oct-1918
Buxbaum Alfred Private Motor Truck 394th Infantry 14-Oct-1918
Byrne Patrick J. Private M 165th Infantry 26-Jul-1918
Byrnes John Private A 343rd M. G. Battalion 1-Nov-1918
Byrnes John T. Private M 165th Infantry 14-Oct-1918
Byrnes Thomas Anthony Private I 39th Infantry 6-Aug-1918
Byrnes William H. Private K 116th Infantry 7-Nov-1918
Cabasino Louis Francis Private C 4th Infantry 19-Jul-1918
Cacioppo George Private K 312th Infantry 27-Oct-1918
Cade John Private D 413th Reserve Labor Battalion 28-Sep-1918
Cady Melville W. Private Company G 28th Infantry 14-Oct-1918
Cafferty Patrick J. Private K 307th Infantry 14-Sep-1918
Caffrey Thomas P. Private 2nd Company Coast Artillery Corps, Narragansett Bay, Ft. Adams, RI 2-Oct-1918
Cahill Edward J. Private E 105th Infantry 13-Oct-1918
Cahill Peter J. Private M.G. Tng Center 25-Oct-1918
Cainretta Verina Private Company A. 61st Infantry 12-Oct-1918
Calabro Vincenzo Private C 22nd Infantry 10-Oct-1918
Calagna Vincent Private Battery D 58th Artillery C.A.C 9-Dec-1918
Calandra Tony Private Y.S.A. Training Detachment 16-Jan-1919
Caldwell Martin Private M. D 14-Jul-1918
Cali Manfredo Private Company E 311th Infantry 18-Oct-1918
Callaghan Cornelius Private K 107th Infantry 10-Nov-1919
Callahan Daniel J. Private E 37th Engineers 18-Aug-1918
Callahan John Private K 326th Infantry 4-Aug-1918
Callahan Paul J. Private L 3rd Dev. Battalion , 152nd Dep. Brigade 12-Oct-1918
Callahan Thomas J. Private A 102nd Engineers 29-Sep-1918
Cameron Irving Franklin Private 4th 152nd Dep Brigade 7-Jan-1919
Cammarata John Private G 106th Infantry 27-Sep-1918
Camp Chas A Private 2 Prov Regt 156th Dep Brig 6-Oct-1918
Camp Walter J. Private D 1st Rgt. Engineers 9-Jun-1917
Campanella Joseph Private A 9th Infantry 18-Jul-1918
Campbell Edward A. Private 23rd Squadron Aviation Section, Signal Corps 13-Jan-1918
Campbell James V. Private C 16th Infantry 8-Oct-1918
Campbell John J. Private Headquarters 165th Infantry 28-Jul-1918
Campbell Joseph M. Private Sup 3rd Infantry 21-May-1918
Campbell Leslie James Private E 307th Infantry 9-Sep-1918
Campbell Michael Private F 16th Infantry 28-Jul-1918
Campesi Guiseppe Private Motor , 16th Section 21-Oct-1918
Campisano Frank W. Private Company B 302nd Infantry 25-Sep-1918
Canales Sylvester V. Private K 106th Infantry 27-Sep-1918
Canapa Louis J. Private K 106th Infantry 28-Oct-1918
Canavan Charles E. Private I 39th Infantry 26-Sep-1918
Canditto Frank Bellomastro Private M 309th Infantry 18-Dec-1918
Canfield Cecil H. Private Company D 306th Infantry 27-Oct-1918
Canizzaro Pasquale Private Cas Det [053rd] Dep. Brigade 30-Sep-1918
Cannon Edward F. Private 3rd M. G. Battalion (Company D, 5th M. G. Battalion 0 10-Nov-1918
Cantara Arthur J. Private 6th Ret. Gen Serv. Infantry 7-Sep-1917
Cantilici Simone Private G 306th Infantry [8/27/1908]
Cantwell Frank J. Private Company E. 5th Ammunition Troop 27-Oct-1918
Capabianco Luigi Private Company I 107th Infantry 30-Sep-1918
Capelle Rudolph Private A 306th Infantry 1-Oct-1918
Capone Guiseppe Private C Development Battalion 6 21-Oct-1918
Capone Marino Private F 147th Infantry 23-Oct-1918
Capotosto Augusto Private C 308th Infantry 24-Jun-1918
Capp Walter K. Private Battery B 19th Field Artillery 15-Nov-1918
Cappelini Guiseppe Private G 106th Infantry 27-Sep-1918
Cappelloni Toni Private L 135th Infantry 26-Sep-1918
Caprarullo Anthony Private Company G 7th Infantry 1-Aug-1918
Caputo Domenico Private B 305th Infantry 3-Jun-1918
Card Silas K. Private A 23rd Infantry 17-Dec-1917
Cardani Antonie Private E 309th Infantry 28-Jul-1919
Cardani Lazzaro Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Cardano Giolomo Private Tr. E 2nd Cavalry 14-Sep-1918
Carey Edgar Private E 305th Infantry 28-Sep-1918
Carey John B. Private A Ordinance Detachment 27-Dec-1918
Carey Philip J. Private Company D Dev. Battalion 1 25-Oct-1918
Carguilo Frank C. Private D 106th Infantry 27-Sep-1918
Caridico Louis J. Private Company F 105th Infantry 19-Oct-1918
Carlo Michael Private Company B 307th Infantry 8-Nov-1918
Carlson Edward G. Private Company L 106th Infantry 27-Sep-1918
Carlson Ernest P. Private Company E 110th Infantry 27-Sep-1918
Carmelo Seifo Private 1st Company 4th Infantry Replacement Regiment 6-Oct-1918
Carmer Charles S. Private Company I 311th Infantry 5-Nov-1918
Carmody John J. Private Company A 320th Infantry 6-Nov-1918
Carnesi John J. Private Company M 116th Infantry 12-Oct-1918
Carney Mitchell F. Private Company A 325th Infantry 25-Oct-1918
Carollo Leon Private Company E 47th Infantry 3-Aug-1918
Carr George O.S. Private Company A 105th Machine Gun Battalion 27-Sep-1918
Carr James F. Private Company F Separate Aut. Replacement Draft, Camp Upton 2-Oct-1918
Carri Francesco Private Cas. Detachment Base Hospital, Camp Wheeler, GA 30-Dec-1918
Carrick Herbert E. Private Ambulance Company 52nd division 17-Mar-1919
Carrie Robert F. Private Company A 106th Machine Gun Battalion 13-Oct-1918
Carrizzo Joseph Private Company B 501st Engineers Service Battalion 31-Oct-1918
Carroll James W., Jr. Private 8th Medical Detachment Base Hospital 28-Mar-1918
Carroll Joseph G. Private Company E 165th Infantry 16-Oct-1918
Carroll Leonard Private 308th Sanitary Train 11-Mar-1919
Carroll Michael Private 410th Casual company 6-Oct-1918
Carroll Micheal J. Private Headquarters Company 325th Infantry 22-Oct-1918
Carroll Richard Private Battery B 140th Field Artillery 7-Jul-1919
Carroll Warren J. Private Oct. Automatic replacement Draft 10-Nov-1918
Carroll William J. Private Company B 305th Infantry 26-Sep-1918
Carson Charles A. Private Training Detachment NY University 20-May-1918
Cartazzo Emello Private Company C 305th Infantry 10-Oct-1918
Carter John J. Private Company L 58th Infantry 29-Sep-1918
Carter Thomas A. Private Company C 305th Infantry 3-Mar-1918
Case Leslie B. Private Headquarters Company 152nd Depot Brigade 19-Oct-1918
Casell Joseph C. Private Company A 7th Engineers Training Regiment 10-Oct-1918
Casertano Angelo Private 34th Recruit company 12-Nov-1918
Casey John Private Company B 106th Infantry 1-Sep-1918
Casey Maynard F. Private Company A 306th Machine Gun Battalion 10-Sep-1918
Cassee John Private Company E 23rd Infantry 18-Jul-1918
Cassells Thomas F. Private Company C 165th Infantry 13-Aug-1918
Casserly Frank J. Private Company C 165th Infantry 7-Nov-1918
Cassetta Nicola Private Company K 4th Infantry 20-Oct-1918
Cassidy Walter C. Private Company D 51st Pioneer Infantry 30-Nov-1918
Castas Nicholas Private Company D 16th Infantry 9-Feb-1918
Casterino Peter D. Private Headquarters Company 326th Infantry 16-Oct-1918
Castle Devere H. Private A 1st Battalion U.S.G. 25-Oct-1918
Castmore John B. Private Company L 114th Infantry 3-Mar-1918
Castrilli Anthony A. Private Company B 3rd Anti-Aircraft Machine Gun Battalion 29-Oct-1918
Catali Rodolfo Private 3rd 153rd Dep Brigade 28-Sep-1918
Cater Edward Private Company B 108th Infantry 29-Sep-1918
Caulfield John J. Private Company G 106th Infantry 16-Oct-1918
Cavanagh Andrew P. Private 303rd Field Artillery 25-Feb-1919
Cavanaugh Edward J. Private Company B 123rd Infantry 8-Oct-1918
Cavarra Frank Private Company H 23rd Infantry 18-Jul-1918
Cavello Thomas Private Company H 308th Infantry 4-Oct-1918
Caverly James F. Private Company D 302nd Engineers 13-Mar-1918
Cavullo Frank Private Company H 23rd Infantry 18-Jul-1918
Cawein Raleigh D. Private Company A 105th Infantry 2-Sep-1918
Cawley Peter Private Company E 9th Infantry 18-Jul-1918
Centonzo Vincenzo Private Company L 308th Infantry 15-Oct-1918
Cernera Ralph Private Company K 59th Infantry 5-Oct-1918
Cestone Angelo Private Company C Pioneer Infantry 3-Dec-1918
Chamberlain Ernest A Private K 53rd Inf 6-Oct-1918
Chamberlin Maxwell E Private 4th Squadron 1st MAF 28-Sep-1918
Chambers Leonard A. Private Student Army Training Institute 18-Oct-1918
Chandle Arthur B. Private Company H 369th Infantry 1-Oct-1918
Chandler Thomas Private Headquarters Train 20th Division 14-Oct-1918
Chapin Bert Private I 310th Infantry 5-Nov-1918
Chapman Otto Private Company F 369th Infantry 30-Sep-1918
Chard George C. Private Company F 107th Infantry 15-Aug-1918
Charifson Loces Private Company E 16th Infantry 18-Jul-1918
Charlebois Francis A. Private 74th Company 18th Battalion, Syracuse Ret. Cp. 3-Oct-1918
Charlton John J. Private 38th Company 152nd Depot Brigade 12-Dec-1918
Charness George Private Company F 111th Infantry 6-Oct-1918
Charnin Nathan Private Company G 106th Infantry 11-Oct-1918
Chase Homer E. Private C 147th Infantry 29-Sep-1918
Cheeseborough Ernest Private Company M 25th Infantry 2-Nov-1917
Chelberg James F. Private Company A 306th Infantry 6-Sep-1918
Cherney Nick Private Company F 26th Infantry 21-Jul-1918
Cherney Paul Private Company E 59th Infantry 30-Sep-1918
Chervincky David Private Company K 116th Infantry 30-Sep-1918
Cheslock Peter Private Machine Gun Company 347th Infantry 2-Nov-1918
Chester Bennie Private 12th Medical Detachment USA General Hospital 13-Apr-1919
Chiaravalle Nicola Private Company M 108th Infantry 29-Sep-1918
Chiarella Angelo A. Private Company H 309th Infantry 27-Oct-1918
Chin Henry Private Company H 306th Infantry 8-Oct-1918
Chippie Albert M. Private Company A 5th Engineers 22-Oct-1918
Chisholm Henry L. Private Headquarters Company 308th Infantry 8-Nov-1918
Chodikoff David Private E 103rd Infantry 26-Jul-1918
Christensen Andrew P. Private Company H 2nd Development Battalion 4-Jul-1918
Christensen George A. Private Company C 104th Signal Battalion 26-Oct-1918
Christensen James T. Private Company C 106th Infantry 27-Jul-1918
Christensen Jens Private 152nd Depot Brigade 18-Oct-1918
Christfully Arthur B. Private Company E 105th Infantry 7-Mar-1918
Christman Louis Private Company A 20th Machine Gun Battalion, 13th Infantry 5-Feb-1918
Chuille Guiseppe Private Company B 105th Infantry 29-Sep-1918
Church Howard A. Private Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Ciavolella Emelie Private Company G 310th Infantry 1-Nov-1918
Ciccone Joseph P. Private 6th Mechanical Ordnance Repair shop 5-Oct-1918
Cicero Salvatore private Company A 116th Infantry 17-Oct-1918
Cieurello Frank Private Company F 106th Infantry 27-Sep-1918
Cilento Gastano Private Company B 326th Infantry 23-Jun-1918
Cimei Victor Private Headquarters Detachment Machine Gun Battalion 14-Aug-1918
Ciniglio Andrew P. Private Company I 163rd Infantry 4-Sep-1918
Cirito Vincent Private Company H 309th Infantry 20-Dec-1919
Clainos Charles Nicklas Private G 305th Infantry 27-Sep-1918
Claire John J. Private Machine Gun Company 165th Infantry 14-Oct-1918
Clancy George F. Private Company C 35th Infantry 30-Apr-2928
Clark Alfred H. Private 130th Aero Service Squadron Aero Service Mechanic Training School 11-Oct-1918
Clark Clarence I Private E 46th Infantry 20-Oct-1918
Clark Frenk Private Company F 305th Infantry 9-Nov-1918
Clark Harrison Private 419th M. T. C. 475 M. Sup. Trn 31-Oct-1918
Clark Henry Private Company A 18th Infantry 6-Oct-1918
Clark Herbert J. Private Machine Gun company 307th Infantry 11-Sep-1918
Clark Ira Vanorder Private B 7th Infantry 17-Jul-1918
Clark James C. Private Company A 109th Machine Gun Battalion 12-Mar-1919
Clark Joseph I. Private Company I 116th Infantry 13-Oct-1918
Clark Joseph P. Private Company I 108th Infantry 28-Sep-1918
Clark Merlin H. Private L 58th Infantry 5-Aug-1918
Clark Nathan Private Company D 306th Machine Gun Battalion 9-Oct-1918
Clark Theodore P. Private Coast Artillery Corps, Mine Planter Mills 11-Apr-1917
Clark Thomas H. Private Company E Development Battalion No.2 4-Oct-1918
Clark Walter Private Company A Section B, Student Army Training Corps 20-Oct-1918
Clarkson Charles E. Private Company A 344th Battalion, Tank Corps 3-Sep-1918
Clarkson George E. Private Company K 23rd Infantry 2-Nov-1918
Clash Arthur J. Private 330th Supply Company QuarterMaster Corps 26-Nov-1918
Clayson Oren J. Private Train E 1st Cavalry 22-Sep-1918
Clayton Harry Private Battery C 349th Field Artillery 22-May-1918
Clayton Rollin Private Company D 328th Infantry 14-Oct-1918
Clear Francis J. Private K 105th Infantry 1-Sep-1918
Clear John F. Private Company B 18th Infantry, 1st Division 22-Nov-1918
Cleaves Raymond L. Private Headquarters Company 107th Infantry 7-May-1919
Clements Robert D. Private Company L 107th Infantry 16-Oct-1918
Clifford Alfred J. Private Medical Detachment American Red Cross Hospital 13-Oct-1918
Clifford Vincent P. Private Company E 306th Infantry 8-Oct-1918
Clinton Edgar O. Private Company K 116th Infantry 23-Nov-1918
Clinton Vincent (Jerome) Private M.D. 20-May-1920
Cloughessy Michael Private Company E 165th Infantry 10-Nov-1918
Cloutier Joseph A. Private Company B 28th Infantry 21-Jul-1918
Clowes Gerardus Private 94th Volunteers 23rd Battalion 16-Oct-1918
Clune Donald M. Private Company E 105th Infantry 29-Sep-1918
Clute Grover C. Private Company A 307th Infantry 12-Sep-1918
Coakley Dennis Private Company Q 4th Development Battalion 9-Oct-1918
Coakley James P. Private 41st 11th Battalion 11-Dec-1918
Cochrane John W. Private Company D 106th Infantry 25-Oct-1918
Cockerill Edward J. Private 2nd training Battalion, 26th Infantry 9-Dec-1917
Coessens Matthew J. Private A 16th Infantry 22-Jul-1918
Coffey Thomas J. Private 13th Company 152nd Depot Brigade 25-Jan-1919
Cognato Joseph P. Private Company H 108th Infantry 29-Sep-1918
Cohan Henry B. Private Company A 106th Infantry 27-Sep-1918
Cohen Abraham Private Company D 116th Infantry 15-Oct-1918
Cohen Abraham Private Company B 130th Machine Gun Battalion 3-Oct-1918
Cohen Charles C. Private Company H 47th Infantry 20-Jun-1918
Cohen Harold Private Company K 167th Infantry 15-Oct-1918
Cohen Herman Private Company A 4th Infantry 21-Oct-1918
Cohen Hyman Private Company H 59th Pioneer Infantry 20-Sep-1918
Cohen Israel Private Company K 2nd Pioneer Infantry 20-Sep-1918
Cohen Jacob Private Company A 107th Infantry 28-Sep-1918
Cohen Joseph Private Battery A 2nd Field Artillery 18-Sep-1918
Cohen Joseph L. Private Company B 310th Infantry 30-Sep-1918
Cohen Louis Private Company A 121st Machine Gun Battalion 5-Aug-1918
Cohen Max Private 9th Detachment Labor Company 14-Oct-1918
Cohen Philip Private Company B 325th Infantry 15-Aug-1919
Cohen Phillip Private Company M 125th Infantry 11-Oct-1918
Cohen Raphael Private Company C 305th Infantry 6-Sep-1918
Cohen Ruben Private Company D 20th Engineers 5-Feb-1918
Cohn Oscar Private Company K 114th Infantry 12-Oct-1918
Cokeley Harold J. Private Company G 165th Infantry 15-Jul-1918
Colagna Vincent Private Company D 58th Artillery 9-Oct-1918
Colaianni Charles Private Company B 321st Machine Gun Battalion 23-Oct-1918
Colamonico Stifano Private Cassion Company 376 27-Sep-1918
Colantoni Nicola Private Company D 128th Infantry 24-Nov-1918
Colatosti Joseph Private Company M 23rd Infantry 4-Dec-1918
Cole Garland V. Private Company B 101st M.G. Battalion 22-Mar-1919
Coleman James S. Private Machine Gun Company 110th Infantry 2-Oct-1918
Coleman Joseph Augustine Private Battery D 309th Infantry 25-Nov-1918
Coleman William J. Private Headquarters Company 148th Field artillery 12-Nov-1918
Colgrove Harry Private Vetinary Hospital No. 16 16-Oct-1918
Colicci Salvatore Private Company B 501st Engineers 17-Jan-1918
Colleary James J., Jr. Private 16th Colco. Camp 12-Nov-1918
Collelo Luigi Private L 59th Pioneer Infantry 16-Sep-1918
Collentine Thomas J. Private Company A 314th Supply Train 27-Jun-1918
Coller Harlow Private Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Coller Howard A. Private 16th Ambulance Company Medical Department 30-Jan-1919
Collins Andrew Private Company E 367th Infantry 27-Sep-1918
Collins Anthony Jr. Private Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Collins Bert G. Private Headquarters 309th Infantry 23-Oct-1918
Collins Clarence O. Private Battery D 77th field Artillery 13-Aug-1918
Collins Edward Private M. G. 126th Infantry 29-Aug-1918
Collins John A. Private L 326th Infantry 17-Sep-1918
Collins John J. Private H 165th Infantry 16-Jul-1918
Collins John T. Private Engineer Corps, Unas, Ft. Slocum , NY 3-Oct-1918
Collis George Private E 22nd Infantry 5-Oct-1918
Collman Solomon Private Supply 308th Infantry 16-Oct-1918
Colonna John Private C 106th Infantry 10-Oct-1918
Colton William J. Private D 49th Infantry 5-Apr-1918
Comas Kostas Private A 309th Infantry 19-Oct-1918
Comer Edward Private Camp Upton Sept. Aut. Repl. Draft 4-Oct-1918
Comer Sidney G. Private Company C 35th Machine Gun Battalion 22-Sep-1918
Comini Nazzarini Private F 106th Infantry [09/27/1908]
Commo John Private M 307th Infantry 16-Sep-1918
Compo Harrison Private 35th 9th Battalion, 153rd Dep. Brigade 2-Oct-1918
Conde Frederick W. Private M. G. 16th Infantry 9-Oct-1918
Conde Walter A. Private 11th Aero Service Squadron 2-Sep-1918
Condit Warren C. Private C 16th Infantry 18-Sep-1918
Conetti Orazio Private 3rd School Troops C. O.T.S. 15-Oct-1918
Coneys James W. Private L 165th Infantry 28-Jul-1918
Coneys Martin J. Private L 165th Infantry 28-Jul-1918
Conforti Edward Private I 310th Infantry 16-Sep-1918
Conger Clyde V. Private 33rd Company Receiving Camp 3-Nov-1918
Conheady Patrick Private A 308th Infantry 5-Oct-1918
Conklin Eugene A. Private 20th Battalion, Recruit Camp, Syracuse, NY 5-Oct-1918
Conklin Robert Wilford Private K 309th Infantry 13-Nov-1918
Conley Robert Private Battery C 307th Field Artillery 1-Oct-1918
Conley Ross M. Private Company C 211th Field Signal Battalion 12-Oct-1918
Conlin Frank J. Private Railroad Detachment QuarterMaster Corps 18-Dec-1918
Conlon Edward Private 5th U. S. Dis. Bks 17-Oct-1918
Conn William J. Private H 9th Infantry 5-Oct-1918
Connelly Edward S. Private Company M 105th Infantry 27-Sep-1918
Connelly James H. Private B 304th M. G. Battalion 23-Feb-1919
Connolly Harry J. Private Company E 311th Infantry 22-Sep-1918
Connolly Thomas Private Unassigned N. A. Base Hospital 13-Oct-1917
Connor James Private B 307th Infantry 5-Oct-1918
Connors John S. Private Battery A 11th Field Artillery 10-Oct-1918
Connors Thomas J. Private I 71st Infantry 31-Jul-1917
Connors William Francis Private K 311th Infantry 13-Jan-1919
Connoughton Francis T. Private F 165th Infantry 28-Jul-1918
Conrad Harry C. Private 25th 153rd Dep. Brigade 24-Sep-1918
Conrad James Mitchell Private D 306th M. G. Battalion 9-Oct-1918
Conrad John P. Jr. Private Supply 105th Field Artillery 29-Sep-1918
Conrad Lowell W. Private H 105th Infantry 29-Sep-1918
Conte Joseph J. Private C 105th Infantry 3-Apr-1919
Conti Jos. Private L 367th Infantry 12-Oct-1918
Contino Michele Private Service I.A.M.C. 6-Oct-1918
Conway Frank Private C 165th Infantry 16-Oct-1918
Conway Frederick J. Private Supply 165th Infantry 15-Oct-1918
Conway Hugh Private Battery A 14th Regiment Field Artillery 16-Oct-1918
Conway John A. Private Supply 117th Regiment, 56th Field Artillery 26-Oct-1918
Cook Arthur Private E 6th Infantry 14-Oct-1918
Cook George Dwight Private D 28th Infantry 21-Jul-1918
Cook Jacob Private E 38th Infantry 11-Oct-1918
Cook Lee N. Private D 315th Infantry 5-Oct-1918
Cook Rowland Private Motor Repair Shop Unit 311 6-Oct-1918
Cook Sigel F. Private I 59th Infantry 19-Jul-1918
Cook Thomas Private K 34th Engineers 19-May-1919
Cook William J. Private A 165th Infantry 23-Oct-1918
Cooke James W. Private Company L 165th Infantry 28-Jul-1918
Cooley Paul B. Private Park Field Tenn 12-Feb-1918
Coombs Perry J. G Private I 84th Infantry 2-Oct-1918
Coon Albert E. Private F 108th Infantry 2-Oct-1918
Cooney Edward J. Private A 5th Pioneer Infantry 6-Oct-1918
Cooney Thomas Jos. Private E 107th Infantry 29-Sep-1918
Coons Clarence G. Private 117th Regiment, 56th Field Artillery Brigade 30-Oct-1918
Cooper Albert L. Private Aviation Schools, Kelly Field TX. 11-Dec-1918
Cooper Franklin Private 2nd 22-Mar-1918
Cooper Mayer Private B 11th Infantry 16-Oct-1918
Cooperman Simon Private Headquarters 328th Infantry 25-Mar-1919
Copley Norman A. Private Company H 306th Infantry 22-Mar-1918
Coppa Venanzio Private B 1st Dev. Battalion, 151st Dep. Brigade 26-Sep-1918
Coppola Caspare Private D 38th Infantry 15-Jul-1918
Corbett Frank H. Private C 307th Infantry 21-Oct-1918
Corcoran Patrick Private D 305th Infantry 20-Sep-1918
Corey Ronels Francis Private 14th 28-Sep-1918
Cornell Frank R Private 15-Oct-1918
Cornell Walter Private D [N. Y . University Training Detachment] 3-Aug-1918
Corney John Private C 591st Engineers 4-Nov-1919
Corodilas John Private E 9th Infantry 6-Jul-1918
Corroa Pasquale Private 16th 152nd Dep Brigade 28-Sep-1918
Corsentino Charles Private Chem. War Ser. Dept. No. 2 23-Jul-1918
Cortes Harold T. Private A 4th Infantry 21-Oct-1918
Costa Filippo Private Z Dev. Battalion No. 6 152nd Dep. Brigade 11-Oct-1918
Costa Guiseppe Private Headquarters 310th Infantry 26-Oct-1918
Costanzo Giovanni Private Company I 310th Infantry 19-Oct-1918
Costanzo James C. Private Company E 105th Infantry 19-Oct-1918
Costas Nick Private E 47th Infantry 3-Aug-1918
Costello John Private E 165th Infantry 31-Jul-1918
Cotter Francis P. Private 29th 152nd Dep Brigade 30-Jul-1918
Cottone Charles B. Private D 23rd Infantry 6-Jun-1918
Cottrell Edward J. Private Compnay 6 Engineers Replacement Troops 20-Oct-1918
Coughlan John J. Private Quartermaster Corps Guard & Fire 309th Infantry 29-Sep-1918
Coughlin Patrick F. Private G 29th Infantry 16-Sep-1917
Coughlin Timothy Private 14th 4th Battalion , 153rd Dep. Brigade 17-Jan-1919
Countryman Oscar Private Company D 325th Infantry 15-Oct-1918
Courtney Earven B. Private Company M 108th Infantry 28-Sep-1918
Courtney Francis Private I 165th Infantry 28-Jul-1918
Cousens Robert D. Private I 165th Infantry 14-Oct-1918
Cowen Joseph M. Private F 9th Infantry 20-Jul-1918
Cowley Sidney M. Private G 165th Infantry 8-Feb-1918
Cowper Francis W. Private Headquarters Detachment Field Artillery Brigade Training Center, Camp Jackson, SC 5-Oct-1918
Cox Francis Private I 60th Infantry 14-Oct-1918
Coxe Arthur C. Private A 327th Battalion Tank C 23-Apr-1918
Coxe Edward Grant Private D 165th Infantry 30-Jul-1918
Craig Frank J. Private Quartermaster Corps 18-Oct-1918
Crames Charles Private G 305th Infantry 9-Jul-1918
Crandall Jerry Private L 311th Infantry 23-Oct-1918
Crane Wilbur Private Company D / Company I 9th Machine Gun battallion / 4th Infantry 31-Oct-1918
Cranmer Ralph T. Private B 26th Infantry 17-Oct-1918
Craparotta Michael Private L 116th Infantry 19-Oct-1918
Craven Joseph A. Private M 107th Infantry 29-Sep-1918
Crawley Harrison Private K 3rd Devel Battalion , 152nd Dep Brigade 4-Oct-1918
Creamer Fred Private Auxiliary Remount Depot 303 13-May-1919
Cregan George Private Battery C 57th C. A. C. 31-Oct-1918
Cregan Stephen Private M 308th Infantry 9-Nov-1918
Cretton Benjamin J. Private C 105th Infantry 18-Oct-1918
Crews Crawford Private H 369th Infantry 1-Oct-1918
Crisci Frank Private A 314 M. Sup. Tn. 30-Oct-1918
Criscuolo Louis Private H 308th Infantry 17-Aug-1918
Crocka Jacob Private M 308th Infantry 6-Oct-1918
Croft William, Jr. Private Company K 309th Infantry 21-Nov-1918
Cromarty William F. Private Headquarters Troop 77th Division 11-Sep-1918
Crombie William J. Private Battery C 310th Field Artillery 18-Oct-1918
Cronin Thomas John Private B 165th Infantry 21-Oct-1918
Cronn George Private C 38th Infantry 7-Aug-1918
Cross Charles E. Private Company G 306th Infantry 28-Aug-1918
Crotty Thomas Private D 61st Infantry 13-Oct-1918
Crowley John J. Private A 301st Engineers 9-Oct-1918
Crystal Morris Private B 310th Infantry 20-Oct-1918
Cubisino Salvatore Private H 147th Infantry 18-Oct-1918
Cuddleback Maynard A. Private Company E 307th Infantry 15-Oct-1918
Cuddy George J. Private F 107th Infantry 29-Sep-1918
Culeton Raymond J. Private D 15th Battalion 23-Oct-1918
Cullen John J Private Prov Co A Chem War Serv, Camp Kendrick 16-Feb-1919
Cummings John B. Private F 107th Infantry 24-Oct-1918
Cummings Joseph A. Private 3rd Officers Tng. School 11-Mar-1918
Cummings William F. Private Company B 105th Infantry 29-Sep-1918
Cunnane James Private C 306th M. G. Battalion 29-Sep-1918
Cunningham George Private C 108th Infantry 11-Jan-1919
Cunningham Thomas F. Private C 53rd Pioneers Infantry 29-Sep-1918
Curcio Tony Private M. G. 167th Infantry 24-Feb-1919
Curran John J. Private A 121st M. G. Battalion 4-Aug-1918
Currazzo Pasqualo Private M 4th Infantry 6-Oct-1918
Curry Clarence T. Private Headquarters Company 9th Infantry 18-Jul-1918
Curry Thomas H. Private I 165th Infantry 28-Jul-1918
Curti Joseph F. Private A 47th Infantry N. Y. N. G. 1-Dec-1917
Curtin John Joseph Private 2nd Quartermaster Corps Detachment 16-Jan-1919
Curtin Stephen Private A 165th Infantry 29-Jul-1918
Curtis Felix R. J. Private C 165th Infantry 12-Sep-1918
Curtis Howard Private H 23rd Infantry 27-Jul-1918
Curtis James Private A 59th Pioneer Infantry 15-Sep-1918
Cusack Timothy F. Private K 305th Infantry 5-Nov-1918
Cusick John Private Headquarters 59th Pioneer Infantry 27-Feb-1919
Cutler Grant H. Private 3rd Company Camp Devens Replacement Draft 14-Mar-1918
Cutler Lewis J. Private Company G 60th Infantry 6-Nov-1918
Cuykendall Edgar Private E 105th Infantry 26-Sep-1918
Dagner Harold G. Private 12th Eastern N. Y.C.A.C. 13-Oct-1918
D'Agostino Patrick Private Headquarters Tr. 42nd Division 30-Jul-1918
Dahill Cornelius Private [1st Provisional Regiment Ordnance Training C] 28-Nov-1918
Dahlbender George A. Private Battery D 5th Trench Mortar Battery 8-Oct-1918
Dakin John E. Private Battery B 35th Field Artillery 20-Oct-1918
Daley Christopher J. Private 4-Oct-1918
Daley Cornelius Private D 112th Infantry 29-Sep-1918
Daley Frank Private C 69th Infantry N. Y/165th Infantry 13-Oct-1918
Daley Joseph L. Private H 51st Infantry 27-Dec-1917
Dallinger George N. Private G 4th Infantry 2-Oct-1918
D'Aloia Carmine Private [Training] [14th Main Training Dep. M. G.] Camp Hancock GA. 7-Nov-1918
Dalton Leonard Leo Private K 18th Infantry 7-May-1918
Dalton Richard Private L 115th Infantry 14-Oct-1918
Daly James W. Private K 165th Infantry 29-Jul-1918
Daly William H. Private 3rd Quartermaster Detachment Newport News VA. 15-Oct-1918
Damato Anthony Private A 306th Infantry 24-Aug-1918
Damico Maramo Private 153rd Dep Brig 2-Oct-1918
D'Amico Pietro R. Private I 316th Infantry 5-Nov-1918
D'Amico Zepito Private L 327th Infantry 15-Mar-1918
Damon Linus E. Private 21st Ret. Gen. Ser. Infantry, Ft. Slocum 5-May-1919
Damone Ralph Private B 305th Infantry 5-Jun-1918
Dangelo Mariano Private B 591st Engineers 7-Jul-1918
Danguy Victor Private Supply 16th Field Artillery 22-Dec-1918
Daniel James Private B 329th Infantry 28-Dec-1918
Daniels Victor Private D 16th Engineers 29-Mar-1918
Dann William M. Private Battery E 334th Field Artillery 29-Sep-1918
Dannenberg Isaac Private K 312th Infantry 24-Oct-1918
D'Antono Angelo Private Medical Department 2-Nov-1918
Danzinger David Private L 305th Infantry 1-Nov-1918
Danzis Alex Arlington Private Sn. Det. 101st Field Artillery 1-Nov-1918
Darzinski Alexander Private M. D. Camp, Camp Greenleaf GA. 9-Oct-1918
Daskowick Peter Private Company I 108th Infantry 17-Jun-1918
Datskof Vasil Private M 147th Infantry 28-Sep-1918
Daur Francis J. Private Provisional Company 14 102nd signal Training Corps, Camp Stuart, VA 14-Oct-1918
D'Avella John Private D 306th Infantry 5-Nov-1918
Davenport Thomas S. Private L 307th Infantry 2-Nov-1918
Davias Socrates Private H 26th Infantry 16-Oct-1918
David Harry V. Private Headquarters Company 105th Infantry 3-Nov-1918
Davidian Paronag Private B [344th] M. G. Battalion 31-Dec-1918
Davidowitz Joseph Private H 115th Infantry 22-Sep-1918
Davidson Fred F. Private E 2nd Devel Battalion, 152nd Dep Brigade 28-Jan-1919
Davidson Julius Private 41st 152nd Dep. Brigade 12-Oct-1918
Davidson Morris Private B 344th M. G. Battalion 24-Oct-1918
Davidson Norman Private H 107th Infantry 29-Sep-1918
Davis Andrew McK. Private Company A 3d Provost Regiment, 156th Dep. Brigade 28-Sep-1918
Davis Charles J. Private Company F 305th Infantry 3-Oct-1918
Davis Fay Irving Private H 51 Prov. Infantry 6-Oct-1918
Davis Floyd L. Private Battery F 53rd Field Artillery 21-Dec-1918
Davis George P. Private E 369th Infantry 28-Sep-1918
Davis Jacob A. Private B 26th Infantry 8-Oct-1918
Davis John J. Private C 11th Cavalry 5-Apr-1917
Davis John J. Private [Ordinance Detachment] 6th Infantry 6-Nov-1918
Davis Joseph Private B 121st M. G. Battalion 10-Oct-1918
Davis Mark Private H 124th Infantry 18-Oct-1918
Davis Nathan Private D 107th Infantry 26-Oct-1918
Davis Robert McC. Private Company A 107th Infantry 16-Aug-1918
Davis Stanley L. Private I 26th Infantry 5-Oct-1918
Davis Walter J. Private 3rd Ordinance Reinforce Det. 14-Oct-1918
Davison Laurie E. Private C 7th Infantry N. Y. G. 2-Oct-1918
Davitt James Private E 326th Infantry 12-Oct-1918
Dawe LeRoy Private F 51st Pioneer Infantry 13-Feb-1919
Dawson Charles James Private E 308th Infantry 20-Jul-1918
Dawson Clarence J. Private Headquarters Company 307th Infantry 16-Apr-1919
Dawson John J. Private Headquarters 309th Infantry 4-Oct-1918
Day Clarence E. Private E 326th Infantry 21-Oct-1918
Day Frank Joseph Private B 306th M. G. Battalion 12-Dec-1918
Day Harvey Leander Private 6th 2nd Training Battalion, 151st Dep Brigade 22-Apr-1918
De Alleaume Arthur W. Private Battery B 5th Trench Mortar Battalion 7-Oct-1918
De Bells Vincent Private B 114th Infantry 12-Oct-1918
De Boe Frank J. Private E 107th Infantry 30-Sep-1918
De Carnis William Private C 307th Infantry 15-Sep-1918
De Caro Joseph Private C 53 Pioneer Infantry 5-Oct-1918
De Cristo Alfred Private Sec C Post Gd, Op., Greenleaf 12-Oct-1918
De Feo Nicholas Private D 9th Infantry 6-Nov-1918
De Filippis Floro Private F 57th Infantry 6-Oct-1918
De Flora Ralph Private Salv. Quartermaster Corps, Camp Upton 15-Jan-1919
De Fureo Augusto Private H 147th Infantry 11-Oct-1918
De Gisi Joseph Private Company C 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 30-Oct-1918
De Lacey Matthew F. Private Headquarters 106th Infantry 17-Oct-1916
De Luca Attansio Private [Unassigned] 18-Oct-1918
De Luca Francis J. Private 54th Dep Brigade 9-Sep-1918
De Mello Claudio Viriato Private Battery A 17th Field Artillery 18-Feb-1919
De Muth Frank F. Private D 69th Infantry N. Y. N. G., 165th Infantry 15-Oct-1918
De Natale Alphonse Private H 112th Infantry 6-Nov-1918
De Palma Domonico Private E 4th Pioneer Infantry 10-Oct-1918
De Ponso Lidovico Private Battery F 301st Field Artillery 14-Oct-1918
De Primo Dominick Private B 14th Battalion U. S. Guards 6-Oct-1918
De Roever Frederick A. Private H 305th Infantry 20-Oct-1918
De Rose Dominick Private Q. M. X. 12-Jan-1919
De Salvo Leonard Private D 328th Infantry 8-Oct-1918
De St. Croix Mather Private M 23rd Infantry 6-Jun-1918
De Stefano Enrico Private 7 Provisional Labor Battalion, 3 21-Jan-1919
Deamer Elmer Ray Private H 57th Pioneers Infantry 3-Oct-1918
Dean Allen C. Private Company B 312th Military Police 23-Oct-1918
Dean John S Private G 127th Infantry 24-Oct-1918
Dearden Arthur Private C 303rd F. Sig. Battalion 18-Apr-1918
Deas Richard D. Private B 369th Infantry 26-Dec-1918
DeBadts Orice Private C 305th Infantry 26-Sep-1918
Decker Albert Private Med. Repl Unit 59 11-Oct-1918
Decker Lester L. Private Company I 133rd Infantry 27-Sep-1918
Decker Louis L Private D 312th Infantry 17-Oct-1918
DeCoots Tony Private A 15th M. P. 5-Oct-1918
Dee David J. Private Troop B 6th Cavalry 23-Oct-1918
DeFabio Nicholas Private E 116th Engineers 19-Jun-1918
Defabio Nicholas Private Company E 116th Engineers 19-Jun-1918
DeFede Joseph Private M 11th Infantry 2-Oct-1918
Defee Carmine J. Private H 11th Infantry N.Y.N.G.( Co. A, 106th Infantry 27-Sep-1918
DeForzi Ippolito Private Battery C 19th Field Artillery 12-Feb-1919
DeFrancisco Nicholas Private L 312th Infantry 9-Oct-1918
DeFrisco Victor Private B 305th Infantry 27-Sep-1918
Degnan Thomas Private M 306th Infantry 6-Sep-1918
Degnan Thomas F. Private B 11th Infantry 16-Oct-1918
Dehli Sverre Private E 359th Infantry 10-Feb-1919
Dehm William Private 3rd Amb N. Y. N. G./Amb Co. 107 30-Sep-1918
Deiters Harold Private M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Del Giudice Giovanni Private A 26th Infantry 8-Oct-1918
Del Vecchio John Private C 106th Infantry 4-Oct-1918
Delamore Arthur J. Private 21st 6th Tg. Battalion, 151st Dep Brigade 25-Sep-1918
Delaney John Private Battery C 76th Field Artillery 28-Oct-1918
Delaney John J. Private B 114th Infantry 12-Oct-1918
Delaney Thomas J. Private D 69th Infantry N. Y.N. G., 165th Infantry 29-Jul-1918
Delaney Thomas M. Private Battery F 104th Field Artillery 4-Nov-1918
Delaripa Michael Private Headquarters 2 Gen. Tng. Dep., M. G. School Camp Hancock GA. 21-Oct-1918
Delekta John Private Company F 105th Infantry 20-Sep-1918
Delicati Robert Private 2nd Battalion , Edgewood Arsenal 1-Oct-1918
Dellacamera Vincenzo Private B 312th Infantry 22-Oct-1918
DeLong Clarence Private B 305th Infantry 14-Aug-1918
Delvecchio John Private L 327th Infantry 12-Sep-1918
Demarco Louis J. Private 3rd 7th Pro. Ord. Det. 20-Oct-1918
Demarco Louis P. Private L 105th Infantry 31-Aug-1918
Demarest Frank C. Private Company G 71st Infantry 2-Oct-1918
Demesey Eugene J. Private A 165th Infantry 15-Oct-1918
Demetrion Plato H. Private I 107th Infantry 13-Oct-1918
Demianovich Nicholas Private A 326th Infantry 16-Oct-1918
Dempsey Edward Private United States. Army Serv Det Quartermaster Corps, USMA, West Point, NY 2-Oct-1918
Dempsey Frederick Private L 15th Infantry N. Y. N. G., 369th Infantry 26-Sep-1918
Dempsey Louis C. Private B 346th Infantry 6-Oct-1918
Denaro Charles Private G 58th Infantry 7-Oct-1918
Denecke William Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Denell Frank J. Private M. G. 106th Infantry 9-Aug-1918
DeNering John D. Private C 305th Infantry 26-Sep-1918
Denig George L. Private K 114th Infantry 12-Oct-1918
Dening Addison Lee Private 4th 1st Sapper Repl Battalion 21-Oct-1918
Dennis Thomas P. Private C 15th Battalion , U. S. Guard 3-Nov-1918
Dennison Robert Kysor Private S.A.T.C. University of Rochester, NY 17-Dec-1918
Denny Thomas F. Private Headquarters 323rd Infantry 9-Oct-1918
Densmore Robert B. Jr. Private [Tr. 1] 16th Cavalry 23-Jun-1917
DePuy Ivan G. Private Gas 1st Tnk , C. Camp Dix, N. J. 22-Oct-1919
Depuy Wilfred J. Private D 305th M. G. Battalion 23-Oct-1918
Derolland Gaston Private 102nd Amb 27-Oct-1918
Derrig Stephen V. Private E 69th Infantry N. Y. N. G., 165th Infantry 7-Sep-1918
Desantis Patsy Private H 167th Infantry 16-Oct-1918
DeSanto Joseph J. Private [Medical Department Unassigned] 4-Jul-1918
Desimore Generino Private Company B 305th Infantry 27-Sep-1918
Dettling Joseph V. Private L 308th Infantry 18-Mar-1918
D'Eufenia Michael J. Private Headquarters Company 22nd Infantry 8-Oct-1918
Devall Lafayette Private B 5th Dev. Battalion 14-Oct-1918
Devanney Patrick Private E 308th Infantry 3-Oct-1918
Devens John R. Private D 108th Infantry 29-Sep-1918
Devlin James A. Private D 106th M. G. Battalion 21-Oct-1918
Devlin Leslie A. Private C 316th Infantry 26-Sep-1918
Devlin William J. Private Supply 106th Infantry 5-May-1918
Devonmille Edward A. Private H 23rd Infantry N. Y. N. G. , 106th Infantry 27-Sep-1918
Dexter William C. Private Company F 311th Infantry 17-Oct-1918
Di Gennaro Joseph Private K 9th Infantry 18-Jul-1918
Di Griorio Raffzele Private G 9th Infantry 14-Jun-1918
Di Jorio Thomas Private B 316th Infantry 11-Nov-1918
Di Miceli Salvatore Private D 307th Infantry 10-Sep-1918
Di Paola Peter Private G 305th Infantry 27-Sep-1918
Di Pasquale Fortunato Private Company D 308th Infantry 14-Sep-1918
Di Santo Joseph Private M 308th Infantry 19-May-1918
Diaz Joseph J. Private Med. Dept. B. H. , Camp Merritt NJ 28-Sep-1918
Diaz Pedro Private G 106th Infantry 23-Oct-1918
Dickenson Arthur James Private E 2nd Division Battalion 152nd Dep Brigade 4-Oct-1918
Dickie David Private [I] 18th Infantry 9-Jun-1918
Dickson Herbert F. Private 49th Tng Battery Field Artillery , Central Officers Tng School, Camp Taylor KY 7-Dec-1918
Dickstein Morris Private C 4th Infantry 3-Oct-1918
Di'Donato Floriano Private I 58th Infantry 7-Oct-1918
Diedtrich Charles F. Private Quartermaster Corps, Camp Johnston FL. 4-Dec-1918
Diele Giuseppe Private Company F 305th Infantry 4-Oct-1918
Diener Henry Private M 30th Infantry 20-Nov-1918
Dienst Edward Private 306th M. Rep. Sh. Unit 4-Oct-1918
Dieterich Lewis C. Private H 110th Infantry 22-Oct-1918
Dietrich Carl F. Private E 28th Infantry 5-Oct-1918
Dietz Martin L. Private K 64th Infantry 10-Jul-1917
Dillmann George Private 44th 11th Battalion , 153rd Dep. Brigade 22-Sep-1918
Dimaggio Rocco Private I 30th Infantry 13-Oct-1918
Dimarco Joseph Private Headquarters 23rd Infantry 21-Apr-1918
Dimico Antonio Private L 39th Infantry 4-Oct-1918
Dina Michael Private F 11th Engineers 30-Nov-1917
Dinaro James Private E 115th Infantry 10-Oct-1918
Dinean Jeremiah F. Private A 69th Infantry., N. Y., N. G. , 165th Infantry 23-Oct-1918
Dinitz Sam Private L 307th Infantry 12-Nov-1918
Di'Orio Pasquale Private I 58th Infantry 3-Oct-1918
Di'Orio Vincenzo Private F 327th Infantry 26-Jan-1918
Dirago Nicholas Private F 328th Infantry 22-Aug-1918
Disappio Paul Private G 103rd Infantry 22-Jul-1918
Diskin Michael Private K 106th Infantry 4-Nov-1918
Dissick Harry Private F 305th Infantry 6-Oct-1918
Diston Jacob E. Private Unassigned 13-Oct-1918
Ditaranto Donato Private A 18th Infantry [10/11/1908]
Doane Leroy L Private Headquarters Co 27th Field Artillery 24-Oct-1918
Dominick Louis Private Company L 105th Infantry 29-Sep-1918
Donahue Michael Private Company B 307th Infantry 15-Sep-1918
Donatelli Donatello Private 349th Company Medical Department, Replacement Draft, 26th Division 19-Oct-1918
Donato James Private Company G 310th Infantry 20-Oct-1918
Donnabie Arthur N. Private C 117th Engineers 14-Oct-1918
Donnelly Benjamin Private 157th Dep Brig 4-Sep-1918
Donnelly Rowland M. Private Company M 305th Infantry 6-Dec-1918
Donnelly Stephen E. Private Company C 309th Infantry 2-Oct-1918
Donovan Michael J. Private 75th 18th Battalion 27-Sep-1918
D'Orio Gaetano Private Company B 325th Infantry 12-Oct-1918
Dorman Tom L. Private Remount Depot, Front Royal, VA Quarter Master Corps 31-Aug-1917
Dorries George F. Private Company C 307th Engineers 7-Oct-1918
Dorscheid Floyd F. Private Company M 307th Infantry 14-Sep-1918
Dougherty James P. Private 75th Company 18th Battalion, Recruit Camp, Syracuse, NY 8-Oct-1918
Doughtery Bernard F. Private Battery B 46th Field Artillery, Coast Artillery Corps 26-Oct-1918
Douglas William W. Private Company C 310th Infantry 12-Feb-1919
Dow Harold E. Private 1st Instr. Signal Cps 11-Oct-1918
Dow Samuel H. Private Colored Replacement Battalion, 1st Depot Division 30-Sep-1918
Dowd Edward J. Private C 105th Infantry 10-Sep-1918
Dowdell Francis J. Private Headquarters Company 7th Battalion, Mechanized Unit No.1, A.S.C. 5-Apr-1919
Down Earl L. Private Casual Detachment 153rd Dep Brigade 30-Sep-1918
Downey Paul Private Company A Syracuse University United States. Army Training Corps 17-Oct-1918
Downing George H. Private Company A 7th Infantry 23-Jun-1918
Downing John L. Private Battery C 33rd Field Artillery 8-Oct-1918
Dresser Hans Private 5th Company 152nd Depot Brigade 28-Sep-1918
Dressor John F. Private Company D 1st Regiment, S.A.T.C. 21-Oct-1918
Drumgold James Private Company G 369th Infantry 7-Oct-1918
Dubradryz Charles Private Company K 30th Infantry 22-Oct-1918
Duell Jesse F. Private Company K 7th Infantry 18-Oct-1918
Duffy Edward J. Private Company D 307th Infantry 6-Sep-1918
Duhig John Private Company I 165th Infantry 29-Apr-1918
Duley James T. Private Company K 52nd Pioneer Infantry 7-Oct-1918
Dunham Ira Private 74th Company 18th Battalion Camp, Syracuse, NY 30-Sep-1918
Dunlap Felix G Private I 107th Infantry 22-Oct-1918
Dunlap Willaim C Private I 107th Infantry 29-Sep-1918
Dunlavey John F Private United States. Army Serv Det Quartermaster Dept 16-Apr-1917
Dunn James Bernard Private A 305th Infantry 5-Sep-1918
Dunn William E. Private 157th Dep . Brigade 1-Oct-1918
Dupius Louis E. Private C 105th Infantry 2-Oct-1918
Dusenbury Harold B. Private Company D 107th Infantry 27-Sep-1918
Duzenski Stanislaw Private Company M 325th Infantry 13-Oct-1918
Dwyer Henry J. Private Company C 318th Field Signal Batalion 10-Oct-1918
Dyer Perry Private M 303rd Infantry 5-Apr-1918
Earle William P., Jr. Private Air Service School, University of Texas 13-Oct-1918
Earley William J Private 149th T C 26-Mar-1919
Eberspacher John C. Private Headquarters Col. Pioneer Infantry 11-Oct-1918
Edick Herbert F. Private H 16th Infantry 21-Jul-1918
Edwards Joseph Private Company D 326th Infantry 7-Sep-1918
Edwards Morris J. Private B 18th Infantry 21-Jul-1918
Egan John Private F 305th Infantry 3-Oct-1918
Eggleston Foster A. Private 7th Regiment Field Artillery 8-Oct-1918
Eginton Walter Private Machine Gun Company 7th Infantry 5-May-1918
Ehrlich David Private Machine Gun Company 102nd Infantry 3-Nov-1918
Ehrlich Jacob Private Company B 315th Infantry 28-Sep-1918
Eichen Isidore Private Company M 106th Infantry 26-Sep-1918
Eichman Max Private Company I 307th Infantry 11-Sep-1918
Eichoff Raymond E. Private Company A 302nd Engineers 1-Nov-1918
Eichstaedt Albert Private Company H 113th Infantry 15-Oct-1918
Eiseman Sam Private Company C 115th Infantry, 29th Division 13-Oct-1918
Eisenberg Harry Private Company E 417th Telephone Battalion, Signal Corps 29-Sep-1918
Elias Robert H., Jr. Private Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Eliash Sam Private Company A 327th Infantry 4-Nov-1918
Ellensohn Joseph A. Private 86th Company 21st Battalion 9-Nov-1918
Ellis Carleton Private Company C 165th Infantry 31-Jul-1918
Ellison William J. Private Company B 311th Infantry 4-Nov-1918
Elrose Ralph J. Private Company L 106th Infantry 28-Aug-1918
Emanuel Thomas Private Company D 18th Infantry 21-Jul-1918
Emin Ahmed Private Company F 2nd Devalopment Battalion, Camp Upton 24-Nov-1918
Endres John B. Private Company C 106th Machine Gun Battalion 18-Oct-1918
Engelka Herman Private M.P. Base Hospital 02 11-Oct-1918
Engelke Louis C. Private Company C 9th Infantry 1-Jul-1918
Englander Leo Private Company D 308th Infantry 23-Aug-1918
Engle Harry R. Private Company E 305th Infantry 2-Nov-1918
Ennis Charles Private Company E 307th Infantry 27-Aug-1918
Entes Herman Private Company L 115th Infantry 1-Oct-1918
Entin Samuel Private Company M 108th Infantry 29-Sep-1918
Epp Stephen Private Company F 11th Infantry 20-Oct-1918
Epstein Julius Private 40th Company 152nd Depot Brigade 14-Aug-1918
Epstein Louis Private Company A 106th Infantry 27-Sep-1918
Epstein Philips Private Company D 4th Ammunition Train, 4th Division 14-Mar-1919
Erbeck Edward P. Private Company E 309th Infantry 24-Oct-1918
Ergang Max Private Company E 4th Infantry 5-Oct-1918
Erhardt Louis Private Company I 165th Infantry 20-Jul-1918
Erickson Gustave A. Private South Depot QuarterMaster Corps, Cassion Detachment, Fort Sam Houston, TX 3-Feb-1918
Erziffi Giccachino Private Company K 23rd Infantry 6-Jun-1918
Esposito Agostine Private 616th Motor Truck Company 16-Mar-1919
Esposito Anthony Private Battery A 20th Field artillery 1-Jul-1918
Esposito Daniel Private 51st Depot Brigade 31-Oct-1918
Espsnscheid William P. Private Battery D 5th Trench Mortar Battery 2-Oct-1918
Ett Harold W. Private Headquarters 307th Infantry 28-Aug-1918
Euell Paul, Jr. Private Company E 102nd Engineers 27-Sep-1918
Eustace Richard Private Company K 18th Infantry 2-Oct-1918
Evans Earl S. Private Company 9 Machine Gun Training Center 13-Oct-1918
Evans Edward P. Private 9th Consolidated Company 13-Feb-1919
Evans Henry W., Jr. Private Company B 369th Infantry 2-Oct-1918
Evans Nick Private Company E 316th Infantry 4-Nov-1918
Evensen Lars Private Company K 110th Infantry 10-Oct-1918
Everhart Odus N. Private B 9th Infantry 1-Jul-1918
Ewans George H. Private Company E 328th Infantry 10-Oct-1918
Ewing Nelson L. Private Company F 106th Infantry 29-Nov-1918
Ezzo Tony Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Fabbiano Joaeph Private 12th Company Automatic Replacement Draft 7-Nov-1918
Fabian Charles W. Private Company L 18th Infantry 4-Oct-1918
Fabrez Sam Private C 303rd Engineers 25-Sep-1918
Fabricatose Satorino Private Company D 116th Infantry 8-Oct-1918
Fagan Joseph Private Company I 15th Infantry 25-Nov-1917
Fagan Joseph M. Private 308th Ambulance Company 302nd Sanitary Train 23-Oct-1918
Fagher Frank A. Private B Med. Detachment 24-Sep-1918
Fahey Elliott W. Private Company E 358th Infantry 13-Sep-1918
Falcone Frank private Battery B 14th Field artillery 22-Aug-1918
Faller William Private Company M 7th Infantry 22-Jun-1918
Famaso Brasso Private Company A 18th Infantry 23-Jul-1918
Famiglietti Gennaro Private Company M 308th Infantry 12-Oct-1918
Farinosi alfonso Private Company G 26th Infantry 19-Jul-1918
Farleigh Joseph H. Private Battery B 19th Field Artillery 5-Oct-1918
Farles August Private Company A 53rd Infantry 12-Sep-1917
Farley Charles F., Jr. Private 3rd Company 152nd Depot Brigade 10-Jan-1918
Farmer Arthur L. Private Company F 114th Infantry 12-Oct-1918
Farrell Edward W., Jr. Private 79th Aero Squadron Signal Corps 24-Aug-1917
Farrell Frank Private Company C 105th Infantry 15-Mar-1918
Farrell John J. Private 71st Company 17th Battalion ?
Farrell Joseph F. Private Battery F 1st Field Artillery 4-Nov-1917
Farrell Patrick Private Company A 306th Infantry 15-Oct-1918
Farrell Thomas Private Company 4 4th Replacement Battalion, 51st Pioneer Infantry 9-Oct-1918
Farrell Thomas W. Private Company F 3rd Engineer Training Regiment, Camp Humphreys, VA 5-Oct-1918
Farrell William J. Private Company M 337th Infantry 10-Feb-1919
Faslock William Private 12th Training Battalion, 151st Depot Brigade 30-Jun-1917
Fastonberg Hirsch Private Company A 309th Infantry 11-Oct-1918
Fatscher Andrew Private 361st Motor Truck Company 407th Motor Supply Train 3-Jul-1918
Fawcett William D. Private Company E 309th Infantry 23-Sep-1918
Fay Benjamin H. Private Machine Gun Company 106th Infantry 2-Nov-1918
Fay John Private 154th Company Machine Gun School 25-Oct-1918
Fay Michael F. Private 27th 7th Battalion , 153rd Dep. Brigade 13-Oct-1918
Fay Owen Private Company F 116th Infantry 12-Oct-1918
Feehan Joseph Private Company A 304th Machine Gun Battalion 6-Nov-1918
Feeley John J. Private Company D 165th Infantry 6-Oct-1917
Feeney Thomas F. Private 4th Recruit Company 14-Oct-1918
Feinberg Hirche J. Private Medical Detachment 4th Infantry 15-Oct-1918
Feldman Alfred Private 9th Company 155th Depot Brigade 2-Oct-1918
Feldman Joseph E. Private Company G 4th Infantry 29-Jul-1918
Feldman Julies Private Company B 22nd Infantry 15-Oct-1918
Feldman Morris Private Company I 29th Infantry 13-Jul-1918
Feldtmann Roy E. Private St. Aignan Casual Company 18-Feb-1919
Felker Charles R. Private C 37th Engineers 4-Mar-1919
Fellows Edward Private Company C 8th Provisional Ordnance Battalion 8-Oct-1918
Femia Vincenzo Private Company K 328th Infantry 15-Sep-1918
Fempel Fred Private Company C 30th Infantry 25-Jan-1919
Fenicchia Salvatore Private Machine Gun Company 9th Infantry 18-Jul-1918
Fennell Robert W. Private Headquarters Company 104th Field Artillery 1-Nov-1918
Ferguson alfred A. Private Company E 308th Infantry 22-May-1918
Ferguson Danforth B. Private Battery A 42nd Coast Artillery 20-Oct-1918
Fernandez Ignacio Private Company C 5th Machine Gun Battalion 7-Nov-1918
Ferrara Antonio Private Company K 327th Infantry 14-Sep-1918
Ferrari Vigilio Private Company B 4th Infantry 13-Oct-1918
Ferris Clarence A. Private M.D. Detachment Base Hospital 7-Oct-1918
Ferris Leroy S. Private Company E 59th Infantry 15-Oct-1918
Ferry Charles M. Private Battery C 12th Field Artillery 4-Nov-1918
Fesser Andrew J. Private 26th Company 7th Battalion, 153rd Depot Brigade 3-Oct-1918
Fessler Walter E. Private Company B 109th Machine Gun Battalion 24-Oct-1918
Feuerlicht Samuel Private Company C 308th Infantry 14-Oct-1918
Feustel William Private Company F 114th Infantry 12-Oct-1918
Ficchi Carmalo Private Company I 308th Infantry 1-Nov-1918
Fichter Charles Private Company E 22nd Infantry 15-Oct-1918
Fidler Philips Private Company C 28th Infantry 21-Jul-1918
Figarrotto Tom Private Battery C 80th Field Artillery 9/?/1918
Figlinlo Carmine Private K 305th Infantry 20-Feb-1919
Figoli Florian Private Company G 306th Infantry 27-Aug-1918
Figorito Guisseppe Private Company I 148th Infantry 28-Sep-1918
Finan John J., Jr. Private Battery F 104th Field Artillery 4-Nov-1918
Fineberg Abraham Private 14th 152nd Dep Brigade 14-Jan-1918
Fineke William Private Company F 305th Infantry 28-Sep-1918
Finger Frederick Private A 165th Infantry 29-Jul-1918
Fink Nathan Private Company A 115th Infantry 18-Oct-1918
Finkelstein Jechiel Private Company F 308th Infantry 30-Sep-1918
Finn Edward Private Company K 49th Infantry 13-Dec-1918
Finn Morris H Private L 165th Infantry 31-May-1919
Finn Philip S. Private Company E 165th Infantry 7-Mar-1918
Finnegan Bernard Private Unassigned 6-Nov-1918
Finnegan John H. Private Company E 106th Infantry 3-Sep-1918
Finnegan John J. Private Company F 165th Infantry 28-Jul-1918
Finnerty Robert Private Battery C 305th Field Artillery 22-Oct-1917
Fiorino Joseph Private Butchery Company 327th Infantry 23-Oct-1918
Firestone Julius Private 44th Company Group 4 Motor Truck Division, Machine Gun Training Corps 13-Nov-1918
Fischer George N., Jr. Private Company C 325th Infantry 13-Oct-1918
Fischer John Private Company A 165th Infantry 20-Jul-1918
Fish George E. Private K 105th Infantry 27-Sep-1918
Fishbein Samuel Private Casual Company 146 23-May-1919
Fishbourne Joseph W. Private 467th Engineers Pontoon Train 9-Oct-1918
Fisher Gerald H. Private Company A Hobart College S.A.T.C., Geneva, NY 29-Nov-1918
Fishfunger Hynian Private Company B 307th Infantry 23-Jul-1918
Fishman Isidore Private Headquarters Company 51st Pioneer Infantry 20-Aug-1918
Fitzgerald Edward J. Private Company A 11th Engineers 3-Feb-1919
Fitzgerald George E. Private H 71st Infantry 29-Sep-1918
Fitzgerald Thomas Private B 308th Infantry 19-Nov-1918
Fitzgerald Thomas E. Private Company E 328th Infantry 10-Oct-1918
Fitzpatrick Edward Andr. Private A 306th M. G. Battalion 10-Sep-1918
Fitzpatrick John J. Private Battery F 14th Field Artillery 8-Apr-1918
Fitzpatrick Peter Private E 42nd Infantry 26-Apr-1918
Fitzpatrick Raymond Private A 165th Infantry 15-Oct-1918
Fitzpatrick Richard I. Private Squadron 1 Av. Sec. Sig. En. R. C. 26-Mar-1918
Fitzpatrick Thomas Private 152nd Dep. Brigade 25-Sep-1918
Fitzpatrick Thomas J. Private Field Testing Sec. L. 28-Jan-1919
Fitzpatrick William M. Private 108th Infantry 29-Sep-1918
Fitzsimmons Edward Jos. Private M. G. 102nd Infantry 1-Nov-1918
Fitzsimmons George G. Private 375th Aero Service Squadron 28-Mar-1918
Flack Herbert Private M. G. 305th Infantry 9-Nov-1918
Flaherty Andrew Private H 308th Infantry 20-Mar-1918
Flaherty William A. Private A 105th Infantry 25-Oct-1918
Flanagan Charles A. Private Company I 18th Infantry 8-Oct-1918
Flanigan William Private Headquarters 102nd Engineers 26-Oct-1917
Flatley Walter L. Private 33rd Ret. Squadron Prov. Regiment, Aviation, Sec. Sig. C 30-Jan-1918
Flekal Frederick J. Private Company H 16th Infantry 18-Jul-1918
Fleming Frederick Private A 165th Infantry 29-Jul-1918
Fleming James Private Battery R.E. 308th Field Artillery 22-Oct-1918
Fleming Thomas B. Private 346th Amb 312th Sn. Tn. 3-Nov-1918
Fleming William C. Private E 33rd Infantry 19-Jul-1917
Fleury Oscar Private B 369th Infantry 30-Mar-1918
Flickinger Charles V. Private Company C 336th Machine Gun Battalion 30-Oct-1918
Floente Filippe Private F 147th Infantry 19-Oct-1918
Florio Humbert Private B 165th Infantry 15-Sep-1918
Florio Joseph Private K 9th Infantry 20-Jul-1918
Floure Charles F. Private 2nd 7th Prov. Ord. Det. Battalion 19-Oct-1918
Floyd Eugene Private Company E 15th Infantry 19-Oct-1917
Flugge Frederick E. Private Battery F 305th Field Artillery 21-Aug-1918
Flynn Andrew L. Private U.S.A. Training Detachment 17-Aug-1918
Flynn John H. Private M 106th Infantry 27-Sep-1918
Flynn Michael Private 6th, Ft. Barry CA. 10-Oct-1919
Flynn Sullivan Private F 163rd Infantry 26-Jul-1918
Flynn Thomas G. Private Company D 306th Machine Gun Battalion 1-Oct-1918
Flynn William J. Private I 165th Infantry 28-Jul-1918
Fogarty Frank J. Private 2nd Casual Det. A. S. Sig C 25-Jan-1918
Fogarty Jeremiah J. Private E 105th Infantry 19-Oct-1918
Folles Frank Joseph Private Ord Det. 12-Oct-1918
Folliart James Jr. Private B 307th Infantry 28-Aug-1918
Fonss William E. Private Quartermaster Corps 13-Jan-1919
Ford Christopher S. Private B 7th Engineers 13-Oct-1918
Ford James J. Private B 61st Infantry 14-Oct-1918
Ford James V. Private B 106th M. G. Battalion 18-Oct-1918
Ford Jervis L. Private Battery A 5th Dev. Battalion, Field Artillery Replacement Draft, Camp Jackson 12-Oct-1918
Ford Phillip Private E 165th Infantry 28-Jul-1918
Ford Dennis J. Private M. G. 47th Infantry 27-Sep-1918
Forentha Alphonso Private A 108th Infantry 26-Oct-1918
Forero Gonzalo Private D [23rd Infantry ] 8-Jun-1918
Forkish Samuel Private Casual [Engineers] 3-Oct-1918
Forlini Nicholas G. Private A 315th Infantry 10-Nov-1918
Forman George L. Jr. Private Battery A 305th Field Artillery 20-Aug-1918
Forman Harry Private E 307th Infantry 4-Dec-1918
Forman Samuel W. Private M. G. 165th Infantry 15-Jul-1918
Fortman Elmer Private Battery F 16th Field Artillery 27-Feb-1918
Fortner Sidney Private Battery F 105th Field Artillery 27-Nov-1918
Fortunato Cherobino Private Headquarters Company 1st Pioneer Infantry 12-Feb-1919
Foss Henry E. Private E 114th Infantry 12-Oct-1918
Foss John A. Private M. G. 305th Infantry 28-Sep-1918
Foster Clarence Private F 2nd Pioneer Infantry 8-Feb-1919
Foster Henry A. Private M 305th Infantry 2-Sep-1918
Foster John Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Foster Robert A. Private D 165th Infantry 28-Jun-1918
Fox Arthur Private D 22nd Infantry 18-Jan-1919
Fox Charles H. Private Company F 165th Infantry 28-Aug-1918
Fox Frank Private A 315th Infantry 22-Oct-1918
Fox George Private M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Foyle William Private A 105th Infantry 28-Oct-1918
Frame Howard Private Company E 307th Ammunition Train 15-Feb-1918
France Lester H. Private 53rd Dep Brig 18-Oct-1918
Francis Norris Private L 369th Infantry 29-Oct-1918
Francis William J. Private M 165th Infantry 28-Jul-1918
Frank Emil A. Private A 165th Infantry 15-Oct-1918
Frank Arthur H. Private H 165th Infantry 14-Oct-1918
Frank Carl Private 3rd 1st Battalion, 152nd Dep. Brigade 1-Nov-1918
Frank Edwin Lewis Private B 7th Infantry 22-Jun-1918
Frank Joseph Private 1st 18th Infantry 28-Apr-1918
Frank William Private I 29th Engineers 13-Oct-1918
Frankel John S. Private Battery C 81st Field Artillery 28-Nov-1917
Franken Leo L. Private Students Army Tng Corps 3-Oct-1918
Franklin Ben Private San. Det. 306th Infantry 27-Sep-1918
Franklin Benjamin Jr. Private Company F Students United States. Army Training Corps 14-Oct-1918
Fraquell Louis Private D 9th Infantry 8-Dec-1918
Frasier Julius Private H 166th Infantry 7-Nov-1918
Frawuell Louis Private D 9th Infantry 8-Dec-1918
Frazier George H. Private Company G 369th Infantry 26-Sep-1918
Frederick Cecil Private 326th Aero Squadron 21-Dec-1918
Frederico Frank Private M 308th Infantry 15-Sep-1918
Freel Walter Private 39th 10th Battalion 152nd Dep Brigade 31-May-1918
Freeman Charles H. Private A 165th Infantry 15-Oct-1918
Freeman John P. Private C 102nd Engineers 30-Sep-1918
Freid Bernard Private G 18th Infantry 6-Oct-1918
French George H. Private K 105th Infantry 29-Sep-1918
French Walter W. Private Company B 106th Infantry 30-Nov-1918
Frengs Alphonso Private B 308th M. G. Battalion 14-Oct-1918
Frey Albert W. Private A 327th Infantry 4-Nov-1918
Friedel Michael Private M 311th Infantry 26-Oct-1918
Friedel William P. Private [1] Sept. Auto Repl Draft 11-Dec-1918
Friedlander Daniel Private I 107th Infantry 29-Sep-1918
Friedman Irving Harry Private B 307th Infantry 4-Oct-1918
Friedman Morris Private Headquarters 105th Infantry 25-Oct-1918
Friedner Herman Private A 327th Infantry 1-Oct-1918
Friel Joseph Private A 308th Infantry 6-Oct-1918
Friend Winfield S. Private Battery D 1st Field Artillery 23-Jun-1918
Fritz Carl W. Private Company D 60th Infantry 6-Nov-1918
Front Michael Private G 309th Infantry 17-Oct-1918
Frost Benjamin Private E 308th Infantry 2-Sep-1918
Fruhauf John A. Private 302nd Aux. Remt. Depot Quartermaster Corps 24-Oct-1918
Fubri ? James R. Private F 107th Infantry 29-Sep-1918
Fuch Abraham Private H 116th Infantry 3-Oct-1918
Fugelsang Ralph J. Private H 106th Infantry 27-Sep-1918
Fulcher Joseph Private G 369th Infantry 26-Sep-1918
Fullem Thomas L. Private Company A 307th Infantry 14-Sep-1918
Fuller Bert S. Private M.G. 105th Infantry 2-May-1918
Fuller Harry J. Private Company A 355th Infantry 11-Aug-1918
Fumar Sam Private 122nd, M.G. School M.G.T.C. 6-Dec-1918
Funatelli [Acnille] Private G 307th Infantry 5-Oct-1918
Funds Andres Private Sept. Aut. Repl Draft 1-Oct-1918
Fusco John Private A 312th Infantry 8-Jan-1919
Fusco Luigi Private 6, Sept. Auto Repl. Draft 17-Oct-1918
Gaab Charles Private Battery C 305th Field Artillery 10-Sep-1918
Gaffney Christopher Private Supply 53rd Pioneers Infantry 12-Oct-1918
Gaffney Thomas Private Supply 53rd Pioneers Infantry 31-May-1918
Gagliano Charles R. Private I 115th Infantry 8-Oct-1918
Gahan Charles L. Private 25th Recruit Company Fort Slocum, NY 14-Oct-1918
Galante Raffael Private I 328th Infantry 15-Sep-1918
Gallagher Bryan L. Private I 107th Infantry 13-Aug-1918
Gallagher John Private D 329th M. G. Battalion 11-Oct-1918
Gallagher Thomas M. Private L 105th Infantry 20-Oct-1918
Gallo Anthony A. Private I 313th Infantry 2-Nov-1918
Galvin Joseph Anthony Private D 308th MG Battalion 16-Oct-1918
Gamble Celestino Private A 11th Infantry 10-Nov-1918
Gangne George E. J. Private H 105th Infantry 29-Sep-1918
Ganim Joseph Ablin Private G 305th Infantry 26-Sep-1918
Gannon Hugh Private F 308th Infantry 14-Aug-1918
Gannon Robert Private L 320th Infantry 5-Nov-1918
Gapsa Stefan Private Company C 325th Infantry 18-Oct-1918
Garbaczewski Walter Private C 109th M.G. Battalion 8-Nov-1918
Garcia Joseph Private D 7th Infantry 27-Apr-1917
Gardella John Private Supply 107th Infantry 16-Nov-1918
Gardner Alexander M. Private San. Det. 107th Infantry 29-Sep-1918
Gardner John L. Private G 26th Infantry 7-Jun-1918
Gardner William H., Jr. Private Company D 5th Machine Gun Battalion 28-Jun-1918
Gareana Frank Private Company M 7th Infantry 15-Oct-1918
Garguilo Charles P. Private E 111th Infantry 1-Oct-1918
Garigali Concetto Private Company H 312th Infantry 6-Nov-1918
Garland Richard Private Veterans Hospital No. 16 Camp Lee VA 17-Oct-1918
Garling Walter A. Private A 105th Infantry 2-Sep-1918
Garner Robert Private M 105th Infantry 27-Sep-1918
Garrett Frank M. Private K 307th Infantry 20-Dec-1918
Garritt George W. Private Company B 207th Infantry 21-Jul-1918
Garrity John B. J. Private C 325th Infantry 11-Nov-1918
Garrity John J. Private Battery D 303rd Field Artillery 28-Oct-1918
Garrity William L. Private 24th Company 6th Training Battalion, 151st Depot Brigade 17-Mar-1918
Garry Thomas Private Company A 107th Infantry 28-Sep-1918
Garthright John R. Private M 307th Infantry 29-Sep-1918
Garufi Giovanni Private Company D 26th Infantry 6-Oct-1918
Gaskell Harold Harper Private A N.Y. Infantry (107th Infantry ) 29-Sep-1918
Gasse Morris Private 157th Depot Brigade 5-Oct-1918
Gates James J. Private Quartermaster Corps, Washington D.C. 7-Dec-1918
Gates Kenneth E. Private D 1st Engineers 18-Oct-1918
Gates Pigram Private B 15th Infantry N. Y. N.G. 29-Sep-1917
Gatto Alfredo Private 13th Serv Sig. C 8-Dec-1918
Gaudio Raffaelo Private C 106th Infantry 27-Sep-1918
Gauland Anthony Private Bakery, 422 Bush Terminal , Brooklyn, N.Y. 12-Nov-1918
Gauthier James Private K 165th Infantry 31-Dec-1918
Gautier E. Private 30th Aero. Squadron 27-Sep-1918
Gavin George Michael Private A 308th Infantry 4-Oct-1918
Gavin John Private L 109th Infantry 3-Oct-1918
Gavin John Private 19th 1st A. S. M. Regiment 8-Feb-1919
Gavin William W. Private Battery E 308th Field Artillery 8-Feb-1919
Gaynor Thomas E. Private B 316th Infantry 5-Nov-1918
Gearity Patrick Private Recruit Company G.S.I., Ft. Slocum, NY 23-Feb-1918
Gearon John D. Private 33rd Company 8th Regiment, coast Artillery Corps 1-Nov-1917
Geary Charles A. Private Company C 165th Infantry 31-Jul-1918
Geary Joseph J. Private Company I 326th Infantry 10-Oct-1918
Gedney Irving Private Headquarters Company 348th Infantry 22-Feb-1919
Gegenheimer Philip Private Company E 114th Infantry 12-Oct-1918
Gehloa George W. Private Company B 307th Military Police 3-Jun-1918
Gehm Charles D. Private C 147th Infantry 29-Sep-1918
Gehrig Anton H. Private Motor Truck Company 513 Camp Mills 1-Feb-1919
Gellett Ernest Private 5th Company Coast Artillery Corps 8-Apr-1918
Gensbauer Charles A. Private Company M 308th Infantry 7-Nov-1918
Genter Elmer Private B 111th Infantry 21-Oct-1918
Gentle David W. Private Headquarters Company 107th Infantry 29-Sep-1918
George Michael Private 33rd Field Artillery Brigade 11-Oct-1918
Geraci Ignatz Private Company F 115th Infantry 27-Oct-1918
Gerard Frank Private Company B 501st Engineers 20-Oct-1918
Gerbino Paul Private Company B 317th Machine Gun Battalion 10-Nov-1918
Gerda James Private Company H 53rd Pioneer Infantry 5-Oct-1918
Gerecitano Pietro Private Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Gergely John A., Jr. Private Company G 9th Infantry 11-Nov-1918
Gerger Henry F. Private G 309th Infantry 20-Oct-1918
Gerloff Frederick Private Machine Gun Train 6th Cavalry 1-Dec-1918
Germain Charles E. Private Company A 7th Engineers 17-Aug-1918
German Sam Private Company I 38th Infantry 10-Apr-1918
German William H., Jr. Private Company M 369th Infantry 26-Sep-1918
Gernand Charles A. Private Company H 311th Infantry 17-Oct-1918
Gerner Henry J. Private Headquarters Company L 108th Infantry 18-Oct-1918
Gerrested William R. Private Company D 106th Infantry 26-Sep-1918
Gersch George Private Company H 305th Infantry 27-Sep-1918
Gerschel George Private Battery B 319th field Artillery 1-Nov-1918
Gerson Raoul Private Company B 26th Infantry 12-Oct-1918
Gerstein Louis private Company E 307th Infantry 6-Sep-1918
Gertman Sam Private Company L 4th Infantry 20-Oct-1918
Getman Elias E. Private Company M 308th Infantry 5-Sep-1918
Getman Harry Private Battery A 20th Battalion Field Artillery Repl. Draft, Camp Taylor Ky. 7-Oct-1918
Ghihliono Victor Private Company C 60th Infantry 5-Nov-1918
Giano Michael Private 314th Infantry 1-Nov-1918
Gibbs Darwin Private Company M 18th Battalion, Syracuse, NY (unassigned) 4-Oct-1918
Gibbs Frank L. Private Company K Development Battalion 3 10-Oct-1918
Gibson Harry Private Company C 11th Engineers 5-Nov-1918
Gibson Joseph Private Company I 105th Infantry 4-Nov-1918
Giehl John M. Private 47th 12th T. Bn., 153d Dep Brigade 11-Oct-1918
Giessing Charles P. Private Camp Headquarters Camp Dix, NJ 3-Oct-1918
Gilday Frank Private Headquarters Company C 165th Infantry 15-Oct-1918
Gilder Wilfred Private Company C 9th Machine Gun battalion 23-Jul-1918
Giles James Private Company G 306th Infantry 27-Aug-1918
Gillen Frank E. Private Company C 11th Field Artillery 4-Jan-1919
Gillespie Charles J. Private 311th Infantry 6-Nov-1918
Gilligan Edward Private 102nd Sanitary Train 19-Oct-1918
Gillman Walter E. Private Machine Gun Company 18th Infantry 6-Nov-1918
Gilman George O. Private Headquarters Eastern Department, Governor's Island, NY 22-Oct-1918
Gilmore Joseph A. Private Troop I 3rd Cavalry 24-Feb-1918
Gilmore William S. Private Company C 106th Infantry 27-Sep-1918
Gilmour George Private B 347th Infantry 6-Feb-1919
Gilway William F. Private 23rd Company 152nd Depot Brigade 3-Oct-1918
Gimenez Julius Private 8th company 152nd Depot Brigade 26-Sep-1918
Ging Maurice F. Private Company K 315th Infantry 1-Jan-1919
Gingold Isador Private Company F 58th Infantry 9-Oct-1918
Ginsberg Barney Private Company L 23rd Infantry 20-Jun-1918
Gioio Francisco Private Company K 165th Infantry 16-Oct-1918
Girards Stephen Private Company C 106th Infantry 28-Sep-1918
Girolamo Martino Private D 16th Infantry 12-May-1918
Gistedt Victor A. Private Air Service supply Depot, Clichy, France 13-Nov-1918
Given Joseph Private Company D 306th Machine Gun Battalion 27-Oct-1918
Gladding Edwin G Private Company C 124th Infantry 14-Oct-1918
Gladstone Harold M. Private Company M 308th Infantry 15-Sep-1918
Glass William Private 4th Provisional company Automatic Replacement Draft, Camp Hancock 1-Oct-1918
Glassheim Charles Private Company B 308th Infantry 18-Aug-1918
Glassor Fred C. Private Company C 105th Machine Gun Battalion 17-Oct-1918
Glatthaar Arthur Private Company E 325th Infantry 4-Sep-1918
Gleason James Private Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Gleeson Michael J. Private Conmpnay I 148th Infantry 28-Sep-1918
Glisman Philip Private Company H 105th Infantry 7-Aug-1918
Glor Lester L. Private Company M 307th Infantry 12-May-1918
Glueck Charles M. Private 53rd Depot Brigade Died of lobar pneumonia
Gobhardt George J. Private Headquarters Company 106th Infantry 8-Nov-1918
Goff William J. Private 70th company 17th Battalion, Recruit Camp, Syracuse, NY 29-Sep-1918
Gogliolo Vincent Private Company C 5th Machine gun Battalion 5-Oct-1918
Gold Isaac Private Company G 306th Infantry 27-Aug-1918
Gold Jacob O. Private Company D 308th Infantry 22-Oct-1918
Goldberg Jacob S. Private 2-Feb-1919
Goldberg Louis Private Company E 108th Infantry 29-Sep-1918
Goldberg Milton H. Private 6th Sanitation Train F. Hospital 20 20-Sep-1918
Goldberg Philip Private 152nd Depot Brigade 18-May-1918
Goldberg Sam Private Company C 9th Infantry 18-Jul-1918
Goldberg Samuel H. Private Company K 308th Infantry 3-Jan-1918
Golden William Private Company F 305th Infantry 4-Oct-1918
Golder Smith E. Private 82nd Company 20th Battalion, Recruit Camp, Syarcause, NY 30-Sep-1918
Goldklang Max Private Company C 305th Infantry 25-Aug-1918
Goldman Bennie Private Company B 30th Infantry 12-Jul-1918
Goldman Jacob Private Company D 308th Infantry 2-Oct-1918
Goldschmidt Robert F. Private 8th Observation Battery Field Artillery Corps Observer Training School, Camp Taylor, KY 15-Oct-1918
Goldstein Hyman Private Company B 114th Infantry 12-Oct-1918
Goldstein Nathan Private Company A 106th Infantry 27-Sep-1918
Goldstein Philip Private Company K 38th Infantry 8-Oct-1918
Goldstein robert Private Headquarters Company 53rd Infantry 30-Nov-1917
Goldthorpe James E. Private E 165th Infantry 18-Jul-1918
Goldwater Solomon Private Company B 11th Engineers 30-Nov-1917
Golightly Pervers Private Company E 311th Pioneer Infantry 28-Nov-1918
Gollhardt Henry J. Private Company F 305th Infantry 11-Nov-1918
Golob Nathan Private Company F 305th Infantry 6-Oct-1918
Golos Phillip Private I 311th Infantry 20-Oct-1918
Golsmith William H. Private 24th Company 6th Battalion, 153rd Depot Brigade 3-Oct-1918
Gombert Harvey Private Company F 307th Infantry 12-Sep-1918
Gonnollo Guillo Private Company K 325th Infantry 16-Oct-1918
Goodale George F. Private Company I 115th Infantry 8-Sep-1918
Goodman Jacob Private Company K 306th Infantry 27-Sep-1918
Goodman Jake Private Company A 312th Infantry 18-Oct-1918
Goodman Louis Private Company M 310th Infantry 1-Nov-1918
Goodman William Private Machine Gun Company 106th Infantry 27-Sep-1918
Goodrows Franklin G. Private See. B.S.A.T.C. Cornell University 23-Oct-1918
Goodwin George Private Supply Company 31st Artillery 16-Nov-1918
Goodwin John F. Private Company F 107th Infantry 29-Sep-1918
Goodwin John F. Private Company F 26th Infantry 19-Jul-1918
Goose Morris Private Company F 3rd Infantry Replacement Regiment 5-Oct-1918
Gordon Charles Private 2nd Extension Battalion, Syracuse, NY Recruit Camp 7-Oct-1918
Gordon Edward F. Private Company C 165th Infantry 30-Jul-1918
Gordon Frank Private Company G 2nd Engineers 10-Nov-1918
Gordon Harold L. Private Emb. Detachment Air Service Corps 16-May-1919
Gordon James Private Company E 165th Infantry 11-Oct-1918
Gordon John T. Private Company M 165th Infantry 10-Aug-1917
Gordon Murray Private Machine Gun Company 327th Infantry 10-Oct-1918
Gordon Nathan Private Company A 1st Development Battalion, 151st Depot Brigade 26-Sep-1918
Gordon Paul D. Private Company D 102nd Engineers 24-Oct-1918
Gordon Sam Private Company D 148th Machine Gun Battalion 18-Dec-1918
Gorman Louis M. Private 36th Company 9th Battalion, 153rd Depot Brigade 9-Nov-1918
Gorman Michael T. Private Company M 102nd Engineers 7-Nov-1918
Gorman Thomas J. Private Company K 105th Infantry 1-Aug-1918
Gostin Harry Private Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Gothart Edward J. Private 152nd Depot Brigade 2-Aug-1918
Gott Oswald W., Jr. Private 5th Company Recruit Camp No.4, Camp Green, NC 4-Nov-1918
Gottenick Ignatz Private Battery D 32nd field Artillery 8-Oct-1918
Gottschalk Otto C.W. Private Company D 306th Infantry 18-Feb-1919
Gough Joseph A. Private Company C 108th Infantry 29-Sep-1918
Govieno Aniello Private Company G 108th Infantry 29-Sep-1918
Gozwald John Private Company M 7th Infantry 15-Jul-1918
Grabowski Gus K. Private B 2nd M. G. Bn. 10-Oct-1918
Grabowski Stanislaw Private Company G 106th Ammunition Train 23-Dec-1918
Gracysky Daniel Private Company D 114th Infantry 14-Oct-1918
Grady James A. Private Company F 322nd Infantry 9-Nov-1918
Graham James B. Private Company H 9th Infantry 18-Jul-1918
Graham Louis A. Private 85th Company 21st battalion, Recruit Camp, Syracuse, NY 15-Oct-1918
Graham William Private 1st Company Long Island Sound Coast Artillery Corps 28-Mar-1918
Graner Cornelius Private Headquarters Company 165th Infantry 28-Jul-1918
Grant James Private N.G. Troop 310th Cavalry 20-Aug-1918
Grant Stanford M. Private Company G 369th Infantry 3-Apr-1918
Grasso Frank C. Private S.A.T.C. Union College, Schenectady, NY 4-Nov-1918
Graves Charles Private 13th Company 4th Battalion, 153rd Depot Brigade 28-Sep-1918
Gray Arnold G. Private Company E 302nd Engineers 5-Feb-1919
Gray Carl Private C 7th Infantry 12-Jan-1918
Gray James T. Private 94th Company 23rd Battalion 8-Oct-1918
Gray Robert Private Headquarters detachment Signal Gas 23-Feb-1918
Grays Hercules Private Company I 369th Infantry 11-Jul-1918
Greaves Clive H. Private Gas company 372nd (?) 2-Oct-1918
Greco Francesco Private Company L 109th Infantry 8-Oct-1918
Greco Garlando Private Company H 4th Infantry Replacement Regiment, Camp Gordon, GA 5-Oct-1918
Greco Louis Private Company G 58th Infantry 7-Oct-1918
Green Louis C Private F 9th Infantry 16-Jun-1918
Greenbaum Louis Private Company A 325th Infantry 25-Oct-1918
Greenberg Hyman Private Company 12 Automatic Replacement Draft, Camp Gordon 6-Nov-1918
Greenberg Samuel Private Company B 115th Infantry 21-Oct-1918
Greenblatt Harry Private Company L 305th Infantry 5-Oct-1918
Greene James F. Private A 2nd Engineers Tng Regiment 8-Oct-1918
Greene Thos. G. Private M. G. 22nd Infantry 27-Sep-1918
Greenebaum Jacob F. Private D 307th Mech. Rep. Shop Unit 7-Oct-1918
Greenhill Howard J. Private B 105th M.G. Battalion 18-Apr-1918
Greenspan Philip Private E 305th Infantry 3-Oct-1918
Gregg Martin F. Private Casual 2 6th Division Engineers 7-Oct-1918
Gregg Nicholas A. Private G 311th Infantry 1-Nov-1918
Gregory Harry R. Jr. Private G 106th Infantry 2-Sep-1918
Gregory Leroy D. Private Company L 105th Infantry 19-Oct-1918
Greiner Charles D. Private K 106th Infantry 28-Sep-1918
Grella Angelo Private Company D 310th Infantry 21-Sep-1918
Grennan Thomas F. Private Battery D 307th Field Artillery 22-Feb-1919
Grey Philip P. Private B 102nd F. Signal Battalion 25-Sep-1918
Gribbin James J. Private M 108th Infantry 3-Oct-1918
Grier Henry Private A 369th Infantry 11-Jul-1918
Griffin Edward J. Private Headquarters 4th Infantry 12-Oct-1918
Griffin John Lorigan Private L 4th Infantry 20-Feb-1919
Griffin Joseph John Private San. Det. 319th Field Artillery 13-Apr-1919
Griffin Samuel H. Private Supply 811th Pioneer Infantry 14-Nov-1918
Griffith John R. Private Motor Truck Company 555th Motor Truck Corps 6-Jan-1916
Griffith Joseph M. Private C 15th M.G. Battalion 29-Sep-1918
Griffiths David C. Private Headquarters Company 38th Artillery, Coast Artillery Corps 12-Oct-1918
Grillo Andrew Private C 108th Infantry 27-Sep-1918
Grillo Biaggio Private B 313th Infantry 26-Sep-1918
Grimes Michael J. Private I 107th Infantry 29-Sep-1918
Grimke Louis R. Private Headquarters 327th Battalion Tank Corps 6-Oct-1918
Grinnon Frank V. Private D 12th M. G. Battalion 19-Jul-1918
Grogan John L. Private Company D 9th Infantry 1-Jul-1918
Grossman Irving Private Ord. Corps 28-Jul-1918
Grossman Israel Private C 109th H. G. Battalion 3-Jan-1919
Grossman Samuel Private A 11th Infantry 14-Nov-1918
Grote Frederick Private I 307th Infantry 3-Nov-1917
Groth Hugo G. Private 28th Ret. Gen. Serv. Infantry 3-Nov-1917
Gruner Albert Private A 18th Infantry 30-Mar-1919
Guarini Victor Private Battery E 105th Field Artillery 1-Nov-1918
Guarino Antonio Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Guarino Frank Private 154th Dep. Brigade 10-Oct-1918
Guenther Christian Private 2nd Company Provisional Ordnance Regiment Battalion 18-Oct-1918
Guerra Juan Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Guggenheimer Edgar M. Private M 327th Infantry 12-Sep-1918
Guglielmi Nazzarno Private H 124th Infantry 13-Oct-1918
Guglielmo Joseph Private G 327th Infantry 2-Oct-1918
Gugliero James J. Private D 165th Infantry 30-Jul-1918
Gugliotta Frank Private Battery D 319th Field Artillery 3-Nov-1918
Guiney Duncan Q. Private Company L 107th Infantry 21-Aug-1918
Guinto Salvatore Private K 116th Infantry 8-Oct-1918
Guiry Robert A. Private Rep. Unit 311th M. T. C 3-Dec-1918
Guldy Augustus J. Private L 310th Infantry 15-Nov-1917
Gulhksen Harry Private D 310th Infantry 1-Jan-1919
Gully Frederick C. Private Company F 310th Infantry 23-Feb-1919
Gully Joseph Private K 165th Infantry 30-Jul-1918
Gunnell Benjamin E. Private I 165th Infantry 28-Jul-1918
Gunther Charles Private G 28th Infantry 6-Oct-1918
Gureiullo Guiseppi Private B 6th Infantry 2-Nov-1918
Gurtler George Jr. Private Company L 105th Infantry 20-Oct-1918
Gustafsen Benj Private I 18th Infantry 7-Oct-1918
Gustafson Evan F. Private 3rd 152 Dep. Brigade 10-Nov-1918
Gustamolsky Moses Private 1st Battalion, Chemical Warfare Service 7-Oct-1918
Guttenberg Charles Private F 307th Sup Tn. 28-Jul-1918
Guttilla Carmelo Private C 308th Infantry 24-Jun-1918
Guylefuss Burton B Private F 111th Infantry 5-Oct-1918
Haas Edward Private 5th C.A.C. 12-Oct-1918
Haas Leo Private M 112th Infantry 4-Oct-1918
Haber Israel I Private G 106th Infantry 29-Sep-1918
Haenel Julius B. Private Battery B 105th Field Artillery 12-Oct-1918
Haerer Arnold Private Potomac Pt., Washington M. D. 30-Apr-1918
Haeuser Walter C. Private B 305th Infantry 5-Nov-1918
Hagan John J. Private Headquarters 121st Field Artillery 27-Oct-1918
Hager [Jaeob] Private M 18th Infantry 5-Oct-1918
Hagerty Maynard F. Private Company F. 312th Infantry 29-Oct-1918
Hagney Joseph M. Private C 15th Infantry 13-Dec-1917
Hagstedt Gustav J. Private D 5th A. A. M. G. Battalion 9-Oct-1918
Hahn Herman Private A 1st Engineers 8-Mar-1918
Hahn Michael Private 152nd Dep Brigade 15-Apr-1918
Haight Harris L. Private Headquarters Company 312th Infantry 1-Nov-1918
Haile John Jacob Private C 38th Infantry 15-Jul-1918
Haimowitz Benjamin Private C 109th M.G. Battalion 8-Sep-1918
Hains Ernest A. Private Battery F 104th Field Artillery 16-Mar-1919
Haley Michael Private E 310th Infantry 17-Sep-1918
Hall Charlie Private 20th 5th Battalion, 152nd Dep. Brigade 12-Oct-1918
Hall Fred H. Private G 107th Infantry 29-Sep-1918
Hall Joseph Aloysius Private E 348th Infantry 6-Oct-1918
Hall Nicholas F. Private G 114th Infantry 29-Oct-1918
Hall William J. Private Headquarters Detachment 1st Engineers 15-Aug-1919
Halleran Thomas J. Private 30th Company 20th Battalion 29-Sep-1918
Hallett Stanley S. Private B 316th Infantry 5-Oct-1918
Halloran T. Clarence Private Med. Det. 152nd Dep Brigade 22-Oct-1918
Halpern Max Private F 106th Infantry 28-Sep-1918
Ham Francis J. Private G 322nd Infantry 5-Oct-1918
Hamilton James J. Private H 165th Infantry 15-Jul-1918
Hamlin Dunton Private 151st Dep Brigade 24-Sep-1918
Hammer Eric E. Private 26th 152nd Dep Brigade 31-Oct-1917
Hammer Robert Private 14th 152nd Dep Brigade 12-Oct-1918
Hammer William L. Private L 106th Infantry 26-Aug-1918
Hand John F. Private Headquarters 307th Infantry 16-Dec-1918
Hanf Edmund H. Private 21st Ret. Unassigned Infantry, Ft. Slocum NY 16-Oct-1918
Hanley James F., Jr. Private 123rd School Company Machine Gun School, M.G. Training Center 22-Oct-1918
Hanlon James M. Private L 305th Infantry 21-Nov-1918
Hannigan Thomas Private E 4th Infantry 12-Oct-1918
Hannigan Thomas F. Private D 308th Infantry 6-Oct-1918
Hanrahan John J. Private C 308th Infantry 24-Jun-1918
Hanrahan Richard J. Private M. G. 106th Infantry 30-Mar-1918
Hanrahan William Private Battery E 21st Field Artillery 21-Nov-1918
Hansbury James Private Battery F 14th Regiment Field Artillery Repl. Draft 5-Oct-1918
Hansel Charles L. Private G 328th Infantry 10-Oct-1918
Hansen Edward A. Private C 308th Infantry 24-Jun-1918
Hansen Victor F. H. Private Headquarters 2nd Pioneers Infantry 10-Dec-1918
Hanson Sverre Private Company E 7th Infantry 15-Jul-1918
Hanson Walter E. Private H 106th Infantry 26-Sep-1918
Hantschke Edward A. Private M. G. 165th Infantry 12-Sep-1918
Harbolic John J. Private Company C 309th Infantry 19-Oct-1918
Harder Howard C. Private Company A 108th Infantry 29-Sep-1918
Harding Arthur Francis Private Company A 1st Pioneer Infantry 1-Oct-1918
Harigel John Private Company C 83rd Infantry 14-Oct-1918
Harkins Daniel Private D 165th Infantry 13-Sep-1918
Harley Frank A. Private L 9th Infantry 10-Feb-1919
Harlow Seth M. Private 79th 19th Re. Battalion, Syracuse R. C. T. Camp 28-Sep-1918
Harmaza Peter Private A 6th Engineers 20-Oct-1918
Harmer George Private M 309th Infantry 22-Sep-1918
Harmon James N. Private Rec.25 3-Feb-1919
Harney Patrick Private G 306th Infantry 28-Aug-1918
Harold Cornelius Private G 26th Infantry 5-Oct-1918
Harper Milford R. Private School 153rd M. G. School M. G. Tng. Corps, Camp Hancock GA. 30-Oct-1918
Harpst Elmer C. Private Company A 358th Infantry 26-Sep-1918
Harrigan Thomas P. Private 27th Provisional Ordnance Department Company 2nd Regiment, Ordnance Training Corps 31-Oct-1918
Harrington Carrol D. Private B 106th M. P. 14-Oct-1918
Harrington Timothy Private G 26th Infantry 22-Apr-1919
Harrington Timothy J. Private F 2nd Engineers 13-Jul-1918
Harrington Walter Private G 107th Infantry 29-Sep-1918
Harris Ernest E. Private 27th 153rd Dep. Brigade 13-Oct-1918
Harris Harry Private B 10th M. G. Battalion 7-Oct-1918
Harris Robert L. Private F 328th Infantry 14-Oct-1918
Harrison Ebb Joseph Private C 4th Infantry 15-Oct-1918
Harrison Louis G. Private L 67th Infantry 5-Nov-1918
Hart Wavel A. Private Company E 105th Infantry 19-Oct-1918
Hart William Joseph Private A 51st Pioneers Infantry 9-Aug-1918
Hartford William J. Private I 71st Infantry N. Y. N. G. 10-Jul-1917
Hartman Christian P. Private Battery A 12th Regiment Field Artillery Repl. Draft, Camp Jackson S. C. 26-Nov-1918
Hartmann Arthur C. Private Company F 302nd Engineers 7-Nov-1918
Hartmann Joseph Private School for Bakers and Cooks, Camp Upton, NY 8-Oct-1918
Harvey Raymond W. Private C 102nd F Signal Battalion 30-Sep-1918
Harwood George W. Private Detachment Medical Department Base Hospital 25-Sep-1918
Haslam George H. Private Company H 108th Infantry 29-Sep-1918
Haslam James R. Private 8th 159th Dep. Brigade 3-Oct-1918
Hassenfratz Walter V. Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Hassinger Philip Private Battery D 16th Field Artillery 15-Aug-1918
Hastings Lemuel D. Private Company B 302nd Field Signal Battalion 15-Feb-1919
Hatjoglon Gabriel Private 302nd Mech. Repair Shop 1-Aug-1918
Haug Chester A. Private Motor Truck 534th Quartermaster Corps 17-Aug-1919
Haupt John C. Private Battery D 26th Field Artillery 19-Oct-1918
Hauser Ernest Private Company G 309th Infantry 20-Oct-1918
Hauser Joseph Private A 307th Infantry 16-Oct-1918
Hauser William Private G 369th Infantry 6-Aug-1918
Hausmann William F. Private 37th Pro. Ord. Dept. Repair Shop 29-Sep-1918
Havens Daniel E. Private B 305th M. G. [Battalion ] 2-Oct-1918
Haviland Kenneth Private Company B 4th Battalion, Edgewood Arsenal, MD 14-Nov-1918
Hawxhurst Henry D. Private K 165th Infantry 1-Nov-1918
Hayes Fred E Private A 11th MP 7-Oct-1918
Hayes George J. Private E 418th Telegraph Battalion [Signal Corps] 27-Sep-1918
Hayes James Private 10th 152nd Dep Brigade 26-Sep-1918
Hayes John Private K 305th Infantry 3-Sep-1918
Hayes John Edward Private M 307th Infantry 15-Mar-1919
Hayes Joseph L. Private 3rd Aer. Squadron, Sig. C. , Ft. Sill Oklahoma 27-Oct-1917
Hayes Robert J. Private B 26th Engineers 30-Jan-1919
Hayes Thomas Private H 165th Infantry 28-Jul-1918
Hayner Dow W. Private D 61st Infantry 29-Oct-1918
Hayns James F. Private C 107th Infantry 29-Sep-1918
Hayward Walter Private Company D 307th Infantry 6-Sep-1918
Hayward William W. Private Company D 107th Infantry 19-Oct-1918
Hazlett George Private Company D 2nd Pioneer infantry 12-Nov-1918
Heabey Stephen Private Headquarters 105th Infantry 31-Aug-1918
Head Randolph Private F Pioneer Infantry 2-Nov-1918
Healy Edward F. Private I 165th Infantry 18-Oct-1918
Healy James J. Private A 35th M. G. Battalion 9-Oct-1918
Healy Timothy J. Private Battery E 59th Field Artillery 15-Jan-1919
Heaney James F. Private Cannon Relining School Ordinance Dept. 26-Oct-1918
Heaney John E. Private E 116th Infantry 25-Oct-1918
Hearn Patrick Private B 165th Infantry 12-Jun-1918
Heavey Thomas Private G 306th Infantry 27-Aug-1918
Hebner Jay David Private M. G. 309th Infantry 17-Sep-1918
Hedenkamp Harry H. Private I 58th Pioneer Infantry 12-Oct-1918
Hegel August Private I 35th Engineers, 23-Jan-1919
Heggen Casper Private Quartermaster Corps Det. Office of Ch. Quartermaster Headquarters, S.O.S. 17-Mar-1919
Hegney Arthur V. Private Headquarters 165th Infantry 7-Mar-1918
Heine Jerome Private L 111th Infantry 5-Oct-1918
Heineman John Private A 315th Infantry 1-Oct-1918
Heinrich William C. Private E 323rd Infantry 18-Mar-1919
Heins Ernest A. Private Battery F 104th Field Artillery 16-Mar-1918
Heinze Max Private Bakery, No. 3 Quartermaster Corps 12-Apr-1918
Helgerson Harold B. Private G 305th Infantry 16-Oct-1918
Heller Harry S. Private B Cent. Rec. Office Battalion 5-Mar-1919
Helmann Sam Private M. D. 17-Oct-1918
Helmken Henry Joseph Jr. Private Util. Det. Quartermaster Corp, Camp Mills NY 13-Oct-1918
Hemberg Robert Richard Private C 306th M. G. Battalion 14-Sep-1918
Hemmer Valentine A. Private 42nd Company 152nd Depot Brigade 5-Oct-1918
Hendrickson Charles A. Private M.G. 105th Infantry 29-Sep-1918
Hendy Joseph C. Private L 107th Infantry 29-Sep-1918
Henesek Frank Private A 9th Infantry 30-Mar-1918
Henion George N. Private G 347th Infantry 8-Mar-1919
Hennessy William J. Private Troop K 11th Cavalry 25-May-1918
Hennessy William J. Private A 4th Infantry 9-Oct-1918
Hennig Charles Private H 42nd Infantry 25-Sep-1918
Henry Charles A. Private M 314th Infantry 26-Sep-1918
Henry John Arnaud Private D 304th M. G. Battalion 19-Dec-1918
Henry Joseph E. Private Battery C 6th Field Artillery 2-Nov-1918
Herbert Bert W. Private 39th Company 152nd Depot Brigade 15-May-1918
Hercolano Luis Private F 1st Pioneers Infantry 9-Feb-1919
Herman Frank Private Vet. Tng. School, Camp Lee. VA 14-Oct-1918
Herman Henry P. Private B 165th Infantry 15-Jul-1918
Herman Oscar Private Battery A 17th Field Artillery 19-Sep-1918
Herman Samuel Private M 310th Infantry 22-Sep-1918
Hermanet Jacob Private M.G. 308th Infantry 13-Oct-1918
Hernon Edward P. Private Battery E 6th Field Artillery 19-Feb-1918
Herold Otto Private K 18th Infantry 24-Sep-1918
Herstein Charles Private Ordinance Dept. 20-Oct-1918
Hertz David Private S.A.T.C., New York University , NY City 6-Dec-1918
Hertzberg Herman R. Private A 315th Infantry 3-Nov-1918
Hessinger Oscar C. Private B 105th Infantry 29-Sep-1918
Hession John Francis Private A 107th Infantry 29-Sep-1918
Hewlett Nelson Private H 106th Infantry 27-Sep-1918
Hey James Wilbert Private Battery F 71st Regt Field Artillery 29-Sep-1918
Heyerdahl Valentine Private 730th Motor Truck Corps 10-Mar-1919
Hibbard Lawrence S. Private 10th Ret. Gen. Serv Infantry 15-Oct-1918
Hickey James R. Private M 308th Infantry 23-Aug-1918
Hickey Jeremiah Private D 102nd Engineers 26-Oct-1918
Hickey Leo B. Private Troop I 14th Cavalry, Ft. Sam Houston TX. 20-Oct-1918
Hickey Paul P. Private K 358th Infantry 28-Sep-1918
Hickey Thomas J. Private C 106th Infantry 27-Sep-1918
Hickman Virden Private C 307th Infantry 5-Oct-1918
Hicks Harold W. Private Students United States. Army Training Corps 15-Oct-1918
Hicks James B. Private I 369th Infantry 14-Sep-1918
Higgins Geradus Backman Private F 51st Pioneer Infantry 25-Nov-1918
Higgins James Private G 165th Infantry 28-Jul-1918
Higgins Michael Private E 165th Infantry 15-Jul-1918
Higgins Thomas Private D 104th Infantry 22-Jul-1918
Higgs Robert A. Private L [198th Infantry] 17-Oct-1918
Hill Dudley Private A 367th Infantry 10-Oct-1918
Hill Francis A., Jr. Private Headquarters Troop 27th Division 14-Oct-1918
Hill Herbert J. Private Company M 165th Infantry 31-Jul-1918
Hill John Private Utility 15th Infantry N.Y.N.G. 17-Feb-1918
Hill Raymond D. Private M 106th Infantry 2-Sep-1918
Hill Robert F. Private A Motor Transport Dep. No. 301, Camp Holabird, MD. 29-Sep-1918
Hill Robert M. Private B 310th Infantry 20-Oct-1918
Hillenbrand Frank E. Private M 102nd Infantry 25-Oct-1918
Hiller Chas. E. Private Stu. United States. Army Tng, N. Y. State College for Teachers, Albany N. Y. 15-Nov-1918
Hilt Walter Z. Private G 53rd Pioneers Infantry 24-Oct-1918
Hines Henry H. Private 19th 152nd Dep Brigade 6-Aug-1918
Hinkley Joseph Private L 310th Infantry 27-Sep-1918
Hirsch August E. Private I 107th Infantry 29-Sep-1918
Hirsch Ike Private Company F 325th Infantry 9-Oct-1918
Hirschfeld Louis I. Private D 310th Infantry 21-Sep-1918
Hirschmann August Private 6th 152nd Dep Brigade 22-Sep-1918
Hirshman Irving Private Battery A 7th Field Artillery 13-Oct-1918
Hirt John J Private M. G. 167th Infantry 4-Nov-1918
Hiscott James H. Private Evacuation hospital 19 30-Sep-1918
Hitchcock Craig W. Private Company B 310th Infantry 19-Oct-1918
Hnetinka Albert Private C 22nd Infantry 29-Sep-1918
Hoch George L. Private H 346th Infantry 8-Nov-1918
Hochberg Henry H. Private C.A.C. 16th Sandy Hook, N. J. 11-Jan-1918
Hochfelder Samuel J. Private L 106th Infantry 28-Aug-1918
Hockman Nathan Private E 36th Infantry 9-Oct-1918
Hoctor John M. Private G 327th Infantry 28-Oct-1918
Hoel Warren Louis Private Battery D 306th Field Artillery 26-Aug-1918
Hoerning Charles M. Private Repl. Draft No. 2 10-Mar-1918
Hoffman Moses L. Private Med. Dept. , Fort Logan H. Roots, AR 24-Dec-1918
Hoffmann Albert A. Private M 107th Infantry 29-Sep-1918
Hoffmeister Harry W. Private M 306th Infantry 2-Sep-1918
Hogan Charles A. Private C 326th Infantry 17-Apr-1918
Hogan Philip Private G 127th Infantry 11-Oct-1918
Hogan Richard L. Private H 58th Infantry 25-Nov-1918
Holahan Joseph V. Private 19th Battalion, 15th M.D., Ft. Oglethorpe, GA. 3-Oct-1918
Holden Charles H. Private Sec. 559 U.S. [Ambulance Service] 4-Oct-1918
Holdsworth Arthur V. Private B 305th Infantry 14-Sep-1918
Hollenbeck Ward S. Private D 108th Infantry 29-Sep-1918
Hollowell Clennie Private H 369th Infantry 1-Oct-1918
Hollywood James A. Private Headquarters 305th Infantry 5-Nov-1918
Holmes Frank Private M 105th Infantry 27-Sep-1918
Holmes Grant D. Private F 148th Infantry 31-Oct-1918
Holmes John H. Private Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Holmes Joseph Private Company I 108th Infantry 29-Sep-1918
Holmes Michael K. Private Company K 146th Infantry 27-Oct-1918
Holmgreen Mandus Private L 305th Infantry 31-Aug-1918
Holmquest Clarence J. Private Md. New Port News, VA 1-Feb-1918
Holochwost Vilot Private Company L 102nd Infantry 25-Oct-1918
Holub Joseph Private Company E 104th Infantry 15-Oct-1918
Holz Frank Private Company B 53rd Pioneer Infantry 14-Oct-1918
Homeyer Harry Private 1st Company 132nd Depot Brigade 19-Oct-1918
Hooper Walter M. Private 1st Company 152nd Depot Brigade 18-Oct-1918
Hooper James J. Private I 28th Infantry 22-Jul-1918
Hoosack Joseph Private Company I 308th Infantry 22-Aug-1918
Hopf Albert E. Private 151st Depot Brigade 21-Sep-1918
Hopkins Harry T. Private 4th company Coast Artillery Corps 14-Apr-1920
Hopkins Perley M. Private 1st Heavy Mobile Ordnance Rep. Sh. 27-Sep-1918
Hopkins Thomas F. Private Company F 109th Infantry 3-Oct-1918
Hopkins William F., Jr. Private Company C 3rd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 28-Oct-1918
Hopper Herbert W. Private Company M 9th Infantry 4-Nov-1918
Hopson Arthur Private Company H 15th Infantry 1-Oct-1918
Hornbeck Percy Private E 51st Pioneer Infantry 1-Jun-1919
Hornbeck Wells L Private Headquarters 307th Regiment Enigeers 4-May-1919
Hornoff Raymond M. Private 27-May-1917
Hornsberger John W. Private A 18th M. G. Battalion 18-Nov-1918
Hornstein David Private Company D 167th Infantry 26-Jul-1918
Hornstein David C. Private Battery A 1st Battalion Trench Artillery 2-Nov-1918
Horowett Paul Private Company G Development Battalion No.2, Camp Upton, NY 9-Oct-1918
Horowitz Jack Private Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Horowitz Samuel Private Company C 4th Infantry 4-Oct-1918
Horton Donald S. Private Company M 325th Infantry 21-Oct-1918
Horton Lester L. Private Casual Company No.1 Tank Corps, Camp Dix, NJ 30-Sep-1918
Horton Robert S. Private Company E 5th supply Train 13-Feb-1919
Hosier Lester Private 12th Company 152nd Depot Brigade 27-Jun-1918
Hospodura John Private Company B 305th Infantry 3-Jun-1918
Hourican Patrick Private Company G 308th Infantry 12-Aug-1918
Hourigan Gilbert A. Private Supply Company 22nd Infantry 28-Sep-1918
House George W. Private 410th Overseas Cassion Company 6-Oct-1918
Houseman Howard T. Private Battery B 304th Field Artillery 20-Aug-1918
Houston Augustus Private Unassigned 10th Cavalry 6-May-1917
Howard Bernard A. Private Company M 307th Infantry 31-Aug-1918
Howe Norman Private B 12th Bn, US Guards 12-Oct-1918
Howe William A. Private Company C 344th Machine Gun Battalion 26-Oct-1918
Howell Roy L. Private 9th Company 3d Battalion, 151st Dep. Brigade 7-Apr-1918
Hoyt Richard J. Private Company H 107th Infantry 15-Oct-1918
Hubbell William Private Headquarters Company 305th Infantry 8-Sep-1918
Hubert Curtis Private Company H 369th Infantry 1-Oct-1918
Hubsch Emil Private Company D 105th Machine Gun Battalion 16-Oct-1918
Hudsch Oswald Private 5th Company 2nd training Battalion, 151st Depot Brigade 15-Apr-1918
Huffman Stephen W. Private Headquarters Company 59th Artillery, Coast Artillery Corps 4-Feb-1919
Hughes Charles M. Private Company B 316th Infantry 29-Sep-1918
Hughes Harry Private Company A 308th Infantry 22-Oct-1918
Hughes John Private Company M 125th Infantry 9-Oct-1918
Hughes Joseph L. Private Company E 26th Infantry 19-Jul-1918
Hughes Thomas F. Private Company A 15th Infantry 16-Apr-1918
Hume Montgomery L. Private Company D 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Hunt Dennis A., Jr. Private 7th company 2nd Training Battalion, 157th Depot Brigade 16-Oct-1918
Hunt Edward H. Private K 23rd Infantry 6-Jun-1918
Hunt James J., Jr. Private Medical detachment Supply Depot, Base Hospital No. 95 12-May-1919
Hunt Lambert J. Private Company F 106th Infantry 28-Sep-1918
Hunter James A. Private Company D Camp Upton 29-Sep-1918
Hunter John M. Private Headquarters Company 23rd Infantry 3-Oct-1918
Hurd John R. Private Troop A 6th Cavalry 13-Feb-1918
Hurst William R. Private Company F 165th Infantry 27-Jul-1918
Hurtig Max Private Company B 305th Machine Gun Battalion 7-Sep-1918
Hurwitz Samuel Private Company D 165th Infantry 30-Nov-1918
Husch Fred F. Private 39th Company 10th Training Battalion, 157th Depot Brigade 27-Dec-1918
Huskowitz Herman Private Company I 101st Infantry 1-Nov-1918
Hussey Thomas Private Company D 305th Infantry 29-Sep-1918
Hutchings Joe L. Private Quartermaster Corps 27-Sep-1918
Hutton Cecil F. Private Company C 105th Infantry 28-Jul-1918
Hyatt Lester Private 1st 1st Shop Regiment, Camp Joseph 9-Oct-1918
Hyman Louis Private Company E 307th Infantry 16-Sep-1918
Hynes Henry P. Private Company C 104th Infantry 12-Sep-1918
Iacone Dominick Private Headquarters Company 307th Infantry 27-Feb-1919
Iantorno Pietro Private Company I 23rd Infantry 8-Apr-1918
Ianuzzi Thomas Private Company B 315th Infantry 10-Oct-1918
Iapaola Nicola Private Company F 109th Infantry 16-Mar-1920
Iles Clifford M. Private Medical Detachment General Hospital No.9 5-Apr-1918
Imm Anthony L. Private Company I 106th Infantry 14-Oct-1918
Ingraham Stanley L. Private E 61st Inf 23-Oct-1918
Ingrisano Antonio M. Private Company G 108th Infantry 27-Sep-1918
Inkeles Elix Private Copany M 9th Infantry 18-Jul-1918
Intelisane John Private Company E. 305th Infantry 29-Sep-1918
Intrioni Leone Private Company M 116th Infantry 10-Nov-1918
Iraci Alfio Private Company E 308th Infantry 8-Oct-1918
Ireland robert J. Private Company M 325th Infantry 11-Oct-1918
Irick Wilbert R. Private Company K 108th Infantry 28-Sep-1918
Irons Charles G. Private Company G 165th Infantry 16-Jan-1918
Irwin James D. Private Company M 106th Infantry 26-Sep-1918
Irwin William E., Jr. Private Company I 307th Infantry 30-Sep-1918
Isaacs Joseph Private Company H 308th Infantry 29-Sep-1918
Isaacs Michael Private Headquarters Company 308th Infantry 24-Oct-1918
Isaksen John Private Commpany C 308th Infantry 1-Oct-1918
Isherwood John W. Private Company H 107th Infantry 29-Sep-1918
Israel Louis Private Company F 305th Infantry 5-Oct-1918
Israelite Maurice J. Private Company C 109th Machine Gun Battalion 3-Nov-1918
Iuliano Joseph Private Company K 316th Infantry 29-Sep-1918
Jackman Arthur A. Private Company F 105th Infantry 27-Sep-1918
Jackson Elmer Private 33rd Company 9th Battalion, 153rd Depot Brigade 25-Sep-1918
Jackson Frederick Private Company H 369th Infantry 27-Sep-1918
Jackson Harrison Private Company M 369th Infantry 14-Sep-1918
Jackson James Private Company M 369th Infantry 27-Dec-1918
Jackson Leonard Private Company E. 309th Infantry 26-Sep-1918
Jackson Peter Private Company A 311th Infantry 1-Nov-1918
Jackson Robert Private Headquarters Train 1st Division 19-Jul-1918
Jackson Wilford Private Company C 327th Infantry 10-Oct-1918
Jacob John Private Company B 56th Engineers 28-Dec-1918
Jacobowitz Aaron Private Company I 325th Infantry 16-Oct-1918
Jacobs Samuel Private Company C 105th Infantry 2-Sep-1918
Jacobs Walter H. Private 280th air Squadron, Hazelchurst Field, NY 5-Dec-1918
Jacobsen George Private Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Jacobson Harry H. Private Machine Gun Company 305th Infantry 25-Oct-1918
Jacobson Lars Private Battery C 3rd Battalion, Field Artillery 12-Oct-1918
Jaeger Charles Private Company F 306th Infantry 14-Oct-1918
Jahn Frank C. Private Headquarters Company 327th Infantry 9-Oct-1918
Jahnig William Private unassigned Infantry, Eastern Department 1-Oct-1918
Jalsononis Julis Private Company F 30th Infantry 17-Oct-1918
James Johazel Private B 309th Infantry 20-Oct-1918
James Revenue Private C 53rd Engineers 22-Oct-1918
Jarden Orlain E. Private Company G 308th Infantry 19-Aug-1918
Jardin Randolph Private 316th Infantry 29-Sep-1918
Jason Aaron Private Company G 167th Infantry 28-Jul-1918
Jaxel Emil, Jr. Private Company M 308th Infantry 12-Oct-1918
Jaycox Ralph Private 42 New Recvg Cp, Camp Wheeler, GA 5-Nov-1918
Jeantet Joe Private United States. Army Serv Det Quartermaster Dep, US Military Academy 15-Aug-1918
Jefferds Arthur F. Private 2nd Heavy Mobile Ordnance Repair Shop 3-Oct-1918
Jeffress Accie Private Battery D 349th Field Artillery 14-Dec-1918
Jennings Charles S. Private Student United States. Army Training Corps, N. H. College, Durham, N. H. 2-Oct-1918
Jennings Mark W. Private S.A.T.C. St. Stephens College, Annandale, NY 21-Oct-1918
Jensen Johannes A. Private Company F 313th Infantry 30-Sep-1918
Jensen Theodore P. Private Company E 39th Infantry 29-Sep-1918
Jerabek Anton Private Company L 308th Infantry 17-Aug-1918
Jeselson Raymond V. Private Company D 105th Infantry 18-Oct-1918
Jessmore Lawrence E. Private Battery A 18th Battalion Field Artillery 11-Oct-1918
Jobe William E. Private Medical Detachment Base Hospital, Merritt, NJ 4-Oct-1918
Joffe James J. Private Aviation Section Signal Reserve Corps 15-Jan-1918
Johanesen Johannes Private Company F 305th Infantry 4-Oct-1918
John Arthur Private Company C 47th Infantry 7-Jun-1919
Johndrow Edwin Private N 4th Dev. Battalion 10-Oct-1918
Johnson Albert private Company F 42nd Infantry 17-Nov-1918
Johnson Andrew J. Private M 311th Infantry 27-Oct-1918
Johnson Benjamin H. Private Headquarters 303rd Infantry 21-Oct-1917
Johnson Carl Private Medical detachment Base Hospital No.85 1-Jul-1918
Johnson Carl G. Private 2nd Truck company 11th Anti Tank Corps, Meade, MD 9-Oct-1918
Johnson Charles E. Private Battery D 308th Field Artillery 25-Oct-1918
Johnson Claude W. Private G 111th Infantry 21-Oct-1918
Johnson Clifford R. Private 4th [1st Training Battalion], 157th Infantry Brigade 20-Dec-1918
Johnson Daniel H. Private Sanitary Dept. 367th Infantry 15-Mar-1918
Johnson George Private Company D 165th Infantry 29-Jul-1918
Johnson George H Private L 107th Infantry 29-Sep-1918
Johnson Harry C. Private Company C. 106th Infantry 11-Nov-1918
Johnson Henry P. Private Battery B 11th Regiment, 5th Brigade, Field Artillery 14-Nov-1918
Johnson Herbert C. Private Company F 105th Infantry 30-Oct-1918
Johnson Lewis Edward Private M. D. U.S.A. Gen. Hosp. No.5 1-Oct-1918
Johnson Marcus D. Private Company A 15th Infantry 3-Nov-1918
Johnson Steven J. Jr. Private D 9th Infantry 18-Jul-1918
Johnson Walter C. Private Company I 369th Infantry 4-May-1919
Johnson Walter F. Private Supply Company 332nd quarterMaster corps 20-Jan-1918
Johnston Charles Private Military Police QuarterMaster Corps 9-Oct-1918
Johnston William Private Company A 11th Engineers 18-Sep-1918
Jones Barnet Private Company K 18th Infantry 18-Jul-1918
Jones Claiborne Private Company B Automatic Replacement Draft 29-Oct-1918
Jones George W. Private 19th 154th Dep Brigade 1-Oct-1918
Jones Harry Private Company L 28th Infantry 10-Oct-1918
Jones James Private Company G 7th Infantry 15-Oct-1918
Jones John B. Private Company I 369th Infantry 22-Nov-1918
Jones John W. Private 307th Infantry 14-Sep-1918
Jones Myron S. Private Company B Infantry Training Center, Camp Gordon, GA 12-Jan-1919
Jones Russell B. Private 5th Training Battalion, 157th Depot Brigade 5-May-1917
Jones Smithfield Private Company L 369th Infantry 26-Sep-1918
Jones Thomas J. Private 152nd Depot Brigade 29-Apr-1918
Jones Winston Private Company M 811th Pioneer Infantry 25-Sep-1918
Jordan Patrick Private Company L 105th Infantry 27-Sep-1918
Jordano Charles Private Company I 326th Infantry 23-Oct-1918
Jordano Frank Private Company K 311th Infantry 31-Oct-1918
Jornest Alexander R. Private Company L 165th Infantry 29-Jul-1918
Joscelyn Alexander H. Private Company H 47th Infantry 27-Jul-1917
Joseph Eugene Private Company A 807th Infantry 28-Mar-1919
Joyce Joseph S. Private Company L 106th Infantry 27-Sep-1918
Joyce Martin J. Private Company C 308th Infantry 2-Oct-1918
Judd Roland Private Company A 308th Infantry 5-Oct-1918
Jung Otto F. Private Company E 128th Infantry 5-Oct-1918
Jungman Adol R. Private 36th Service Company Signal Corps 14-Dec-1918
Just Frank Private Company C 5th Machine Gun Battalion 6-Jun-1918
Kaas Andrew Private Company L 107th Infantry 1-Nov-1918
Kachinsky Frank Private 3rd Training Battalion, Medical Department Replacement Group 27-Aug-1919
Kadish Jake Private Company G 327th Infantry 15-Oct-1918
Kahlke Herman Private 21st recruit Company Fort slocum, NY 18-Oct-1918
Kahn Frank D. Private 302nd Mortar Company 24-Dec-1918
Kahn Julius Private Company D 3rd Machine Gun Battalion 28-May-1918
Kaiser Alexander R. Private Medical Replacement Unit 53 Camp Upton, NY 12-Oct-1918
Kaiser Harry Private 88th Company 31st Battalion, Syracuse Recruit Camp 10-Oct-1918
Kalechman Joseph Private Company B Development Battalion, Camp Shelby, MS 17-Oct-1918
Kaletzky Paul Private Company K 305th Infantry 20-Nov-1919
Kalfayan Mike M. Private Company D 16th Infantry 18-Oct-1918
Kaliba Frank P. Private Company F Section A, Syracuse University Students Training Camp 17-Oct-1918
Kalin Charles Private Battery F 7th Regt Field Artillery, Repl Draft, Cp Jackson, SC 8-Oct-1918
Kall William J. Private Company D 327th Infantry 8-Oct-1918
Kamenu Ignatius Private Company D 325th Infantry 14-Oct-1918
Kames David Private Company G 167th Infantry 27-Jul-1918
Kamponies Kosta Private I 305th Infantry 13-Oct-1918
Kane Charles E. Private 53rd Depot Brigade 16-Jan-1919
Kane Frank B. Private Headquarters Company 106th Infantry 25-Oct-1918
Kane Frank P. Private Battery A 320th Field Artillery 4-Nov-1918
Kane Harry Private Company G 106th Infantry 2-Sep-1918
Kane Henry L. Private Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Kane James E., Jr. Private Company F 165th Infantry 15-Jul-1918
Kane James F. Private Org. Cont. Company C 101st Machine Gun Battalion 30-Nov-1918
Kane Patrick J. Private Headquarters Company 306th Infantry 19-Aug-1918
Kane William Private Company L 106th Infantry 1-Nov-1918
Kane William A. Private 38th Ambulance Company 6th Sn. Train 30-Oct-1918
Kanzler Fred F. Private Company F 105th Infantry 8-Aug-1918
Kapit Abraham Private Unassigned Fort slocum, NY 15-Oct-1918
Kaplan Harry Private Company D 328th Infantry 14-Oct-1918
Kaplan Meyer Private Company C 308th Infantry 1-Oct-1918
Kaplan Samuel Private D 312th Infantry 24-Oct-1918
Kaplan Zorah Private Company D 114th Infantry 12-Oct-1918
Kaplin Isador Private Automatic Replacement Draft Ft. Sereven, GA, Coast Artillery Corps 6-Oct-1918
Kapp John Private Company K 325th Infantry 17-Oct-1918
Karaszkiewiez Frank Private Company F 105th Infantry 30-Sep-1918
Karcher Urban Private L 58th Infantry 6-Aug-1918
Karger Abe Private Company F 26th Infantry 13-Oct-1918
Karkala Henry H. Private Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Karpa John Private Company I 106th Infantry 22-Jul-1919
Kartanas James Private I 148th Infantry 1-Nov-1918
Katsulos Constantine Private Company B 109th Infantry 28-Sep-1918
Katz Beny Private Company M 115th Infantry 11-Oct-1918
Katz Soloman B. Private 41st Company 152nd Depot Brigade 20-Nov-1918
Katzenstein Simon Private 42nd Company Receiving, Camp Wheeler 10-Nov-1918
Katzman Joseph Private 357th Aero Squadron 1-Jun-1919
Kaufman Elmer W. Private Company K 74th Infantry, N.Y.N.G. 17-Aug-1917
Kaufman Joseph Private Provisional Base Hospital 23-Apr-1919
Kavanagh Amzi D. Private Medical Department Syracuse Recruit Camp 5-Oct-1918
Kayser Charles H. Private Sanitation Detachment 106th Infantry 27-Sep-1918
Kazanjian Egnadioc Private Company B 325th Infantry 15-Oct-1918
Kazen Willis Private Company D 16th Infantry 18-Jul-1918
Kazmierczak Boleslaw Private C 148th Infantry 15-Oct-1918
Kearney Edward J. Private Headquarters Company 165th Infantry 7-Mar-1918
Kearney Michael M. Private Company E 2nd Pioneer Infantry 26-Oct-1918
Kearns Robert E. Private Company G 106th Infantry 1-Oct-1918
Keating Frank Private Company I 307th Infantry 9-Sep-1918
Keating Michael Private Company B 305th Infantry 3-Jun-1918
Keating Michael F. Private 21st Ret. 14-Oct-1918
Keator Percy T. Private Stu. United States. Army Tng, N. Y. Rensselaer Polytechnic Institute N. Y. 11-Nov-1918
Kedenburg Carl Private Machine Gun Company 308th Infantry 13-Oct-1918
Kedenburg Theodore W. Private Machine Gun Company 308th Infantry 16-Oct-1918
Keefe William Private B 308th Infantry 22-Aug-1918
Keegan William J. Private Company I 311th Infantry 29-Oct-1918
Keeler Edwin L. Private Headquarters Company 1st Pioneer Infantry 6-Apr-1919
Keely James P. Private Hospital Enlisted 41st Camp, Greenleaf, GA 6-Oct-1918
Keenan Cornelius J. Private Base Hospital 61 18-Oct-1918
Keenan Thomas F. Private Company A 107th Infantry 4-Oct-1918
Keener Floyd H. Private Company B 306th Infantry 11-Oct-1918
Kehoe Thomas K. Private Company H 106th Infantry 25-Sep-1918
Kehoe William J. Private Training Company 16th Motor Truck Detachment, Machine Gun Training, Camp Hancock, GA 19-Nov-1918
Keithline Carl J. Private Company B 12th Infantry 7-Aug-1917
Kelavos William Private Company E 115th Infantry 2-Oct-1918
Kelberer William D. Private 308th Ambulance Company 302nd Sanitary Train 1-Aug-1918
Kelder Roy J. Private 3rd 152nd Dep Brigade 20-Dec-1918
Kelleher Joseph R. Private Service Company Camp Greenleaf, GA 4-Oct-1918
Keller Harry Private Company A 4th Machine Gun Battalion 22-Sep-1918
Keller Harry V. Private Company A C.R.O. Battalion, Air Service Corps 15-Feb-1919
Keller Royal Private Machine Gun Company 165th Infantry 28-Jul-1918
Kelley Thomas Private Company B 165th Infantry 1-Aug-1918
Kelley William F. Private 25th 7th Battalion , 151st Dep. Brigade 6-Oct-1918
Kellogg Leslie G. Private Company D 502nd Engineers 4-Nov-1918
Kelly Edward E. Private Company G 106th Infantry 2-Sep-1918
Kelly Edward J. Private Company E 165th Infantry 7-Mar-1918
Kelly Edwin A. Private Machine Gun Company 308th Infantry 2-Sep-1918
Kelly Frank Private Company B 108th Infantry 18-Oct-1918
Kelly George D. Private Medical Department 13-Apr-1918
Kelly Hugh Jr Private Tr F 13th Cavalry 31-Oct-1918
Kelly John D., Jr. Private 3rd P.R. O.T., Camp Hancock, GA 17-Nov-1918
Kelly John J. Private Company K 165th Infantry 29-Jul-1918
Kelly John J. Private Company B 7th Infantry 4-Oct-1918
Kelly Joseph Private Company H 322nd Infantry 10-Nov-1918
Kelly Joseph A. Private Battery D 34th Field Artillery 19-Oct-1918
Kelly Martin M. Private Company A 9th Infantry 11-Jul-1918
Kelly Thomas Private Company A 370th Machine Gun Battalion 15-Oct-1918
Kelly William Private 4th Provisonal Company Casual Detachment 10-Oct-1918
Kelmanowitch Sol Private Company M 1st Infantry, Replacement Regiment, Camp Gordon, GA 8-Oct-1918
Kenna Joseph M. private Company I 311th Infantry 25-Oct-1918
Kenna William A. Private Company C 107th Infantry 17-Aug-1918
Kennedy Harry J Private Ord Det Aberdeen Prov Grds, MD 3-Mar-1918
Kennedy James B Private K 69th Inf & 165th Inf 7-Mar-1918
Kennedy James F Private E 23d Infantry 18-Jul-1918
Kennedy John F Private 21st Ret Recy Dep MGTC, Camp Hancock, GA 9-Jun-1918
Kennedy Joseph H Private H 7th Infantry & 107th Infantry 29-Sep-1918
Kennedy Peter F. Private Company A 305th Infantry 30-Sep-1918
Kennedy Spencer Private H 369th Infantry 26-Sep-1918
Kennedy William B Private G 15th Infantry & 369th Infantry 3-Apr-1918
Kennedy William J Private H 12th Infantry & 107th Infantry 29-Sep-1918
Kenney Frank Private Company K 54th Infantry 19-Jun-1919
Kenney John J Private MDNA Ft Oglethorpe, GA 16-Oct-1918
Kenney John Thomas Private E 107th Infantry 29-Sep-1918
Kenney Thomas Private A 105th MG Battalion 13-Mar-1919
Kenny Charles J. Private L 305th Infantry 1-Sep-1918
Kenny Joseph Private