Home
About the Museum
Contact Us
Articles
Armories & Arsenals
Events
Education
Flags
Forts
Heraldry
Press
Research
Veteran's Oral History
Search
DMNA Home page
NYARNG
NYANG
NYG
NY Naval Militia
Friends

Research

Roll of honor:
Citizens of the State of New York who died while in the service of the United States during World War I

Showing 13876 of 13876 records.

Search

Enter First name, Last name, Rank, Date (year)
Last name begins with:
Last Name First Name Rank Company Regiment Date of Death
Diestelhorst Ernest H. Yoeman, 3rd class U.S.N. 31-May-1917
Dwyer Mary J. Yoeman, 3rd class U.S.N.R.F. 26-May-1919
Johnson Reginald J. Yoeman, 3rd class U.S.N.R.F. 30-Oct-1918
Canavan John B. Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 31-Oct-1918
Carroll Robert H. Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 23-Jan-1919
Herskowitz Julius Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 18-Oct-1918
Higgins Frank W. Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 5-Nov-1917
Linden Robert A., Jr. Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 18-Jan-1919
Busick Andrew Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 4-Oct-1918
Corbett Catherine I. Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 25-Jan-1920
Haller Viola Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 14-Jan-1919
Kerin Robert J. Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 25-Jan-1919
Kobrin Samuel H. Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 13-Aug-1918
Lindsay Frank S. Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 21-Mar-1918
Mitchell Oliver Charles Yeomn 3d cl USNRF 25-May-1917
Ridings John Joseph Yeomn 3d cl USN 18-Oct-1918
Murray Catherine C. Yeoman, 3rd class, F 17-Jan-1919
Reynolds Louis Edward Yeoman, 3rd Class USNRF 24-Jul-1918
Weil Evelyn Freda Yeoman, 3rd Class USNRF 19-Feb-1919
Mallon James Hunter Yeoman, 3d Class USNRF 1-Aug-1918
Soden William Thomas Yeoman, 3d Class USNRF 11-Oct-1918
Stait Frederick John Yeoman, 3d Class USNRF 9-Oct-1918
Richardson Maude Yeoman, 2d class USNRF 17-Jan-1920
Terkildsen Oswald Jager Yeoman, 2d Class USN 19-Nov-1917
Anderson Arthur Oliver Yeoman, 1st Class USNRF 28-Nov-1919
DeLester Arthur Francis Yeoman, 1st Class 22-Nov-1918
McSorley Frank Leo, Jr Yeoman, 1st Class USNRF 29-Oct-1918
Miller Frederick Yeoman, 1st Class USNRF 1-Apr-1918
Murphy Cuthbert Charles Yeoman, 1st Class USNRF 17-Oct-1918
Reymers Ernest Edward Yeoman, 1st Class USNRF 17-Dec-1918
Thompson Norman Knox Yeoman, 1st Class USNRF 18-Oct-1918
Young Joseph Myles Yeoman, 1st Class USNRF 8-Oct-18
Rieser Harry Mark Yeoman 2nd Class 6-Oct-1918
VanValkenburg Henrietta Yeoman 1st cl USNRF 17-Oct-1918
Marble Horace Lynn Yeoman 16-Jan-1919
Lafever Clayton R Wgnr Btry B 18th FA 21-Mar-1918
Payne Lee Wgnr Sup Tn 11st Cav 6-Jan-1918
Reilly Frank Simon Water Tender “A” USN 9-Oct-1918
Bonner John Water Tender USN 25-May-1919
Celentano Frank Water Tender U.S.N. 14-Jun-1918
Clarke Thomas Water Tender U.S.N.R.F. 20-Jan-1918
De Palma Frank Water Tender 23-Oct-1918
Joy Edward Oliver Water Tender 28-Jun-1917
Lyons John Water Tender USN 1-Nov-1917
Maurer Otto Water Tender USN 16-Dec-1919
Michel Frederick James Water Tender USN 26-May-1919
Mullen James Conrad Water Tender USNRF 23-Jul-1918
Price Walter Peter Water Tender 9-Dec-1919
Ranft Ernest Edward Water Tender 15-Oct-1918
Schroettlen Fred John C Water tender 11-Jun-1920
Shuppert Henry Water Tender USN 22-Oct-1918
Thomas Charles George Water tender 13-Nov-1918
Toohey Lewis Water Tender USN 9-Nov-1918
Tuttle William Water Tender USN 21-Oct-1918
Williams Shed Water Tender USN 4-Oct-1918
Conway Clarence A. Wardroom Steward U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
De Belmonte Henry Wardroom Steward U.S.N.R.F. 3-Jul-1917
Walker Ernest Dorando Wardroom Cook USNRF 26-Sep-1917
O'Leary Richard Wardcom Steward USNRF 9-Aug-1918
Wilson Richard Thomas Ward Room Steward USNRF 16-Oct-1918
Argue George R. Wagr. Sup 107th Infantry 8-Nov-1918
Beaulac Frank J. Wagr. Sup 71st Infantry 3-Oct-1918
Austin Elmer E. Wagoner Company B 204th Machine Gun Battalion 23-Nov-1918
Broughton Charles Wagoner Sup 367th Infantry 18-Apr-1918
Brown William A. Wagoner G 108th Am. Tn. 8-Oct-1918
Burke Michael J. Wagoner Sup 107th Infantry 16-Oct-1918
Carpenter Robert S Wagoner Hq Det, MG Bn 16-Oct-1918
Castle Herbert Wagoner A 301st Engs 9-Dec-1918
Clark Bryant Wagoner Company A 302nd Engineers 10-May-1918
Conley Edward F. Wagoner Supply 106th Infantry 23-Oct-1918
Conway Philip J. Wagoner Battery E 57th C. A. C. 29-Oct-1918
Croak Joseph Wagoner Sup 114th Infantry 26-Dec-1918
Cross Jay E Wagoner Supply 16th Infantry 20-May-1918
Curry Frank P. Wagoner Headquarters 105th M. G. Battalion 5-Nov-1918
Dillion John Wagoner Quartermaster Corps, Camp Merritt NJ 1-Nov-1918
Doyle Alfred B. Wagoner Supply Co 2-Nov-1918
Elliott James R. Wagoner Supply Company 305th Infantry 18-Oct-1918
Fagan Charlles E. Wagoner Supply Company 306th Infantry 5-Sep-1918
Fox Patrick Wagoner Supply 307th Infantry 14-Feb-1919
Galloway Brandt O. Wagoner Company A 3d Am. Tn. 29-Oct-1918
Glass Carl J Wagoner C 102nd Am Tn 15-Sep-1918
Gorman Walter C. Wagoner Battery E 336th Field Artillery 24-Feb-1919
Growe George C. Wagoner Supply Company 307th Infantry 27-Feb-1918
Harrington Charles D. Wagoner 33rd Company 20th Engineers 4-Jan-1919
Hughes Patrick Wagoner Supply Company 54th Infantry 7-Oct-1918
Hughes Peter Wagoner Company B 302nd Engineers 27-Oct-1918
Jennings Austin Wagoner Supply Company 5-Nov-1918
Jones Arthur P. Wagoner Supply Company 53rd Pioneer Infantry 9-Oct-1918
Kenny Thomas Wagoner Supply 60th Field Artillery 30-Sep-1918
Klunder Alexander J Wagoner Sup Tr, 16th Cavalry 21-Mar-1919
Lamb Lloyd H. Wagoner Supply Company 22nd Infantry 30-Sep-1918
Lawless Richard A Wagoner C 6th Engineers 17-Dec-1917
Lawrence Frank S Wagoner Supply 107th Infantry 18-Oct-1918
Lockman Henry Wagoner C 314th Am Tn 13-Nov-1918
MacBride Alexander, Jr Wagoner A 104th MG Battalion 14-Aug-1918
Mahanna Frank T Wagoner B 7th MG Bn 2-Jun-1918
Mastromarino Guiseppe Wagoner Supply 165th Infantry 14-Oct-1918
Matthacy William A Wagoner Evac Amb Co, 9 3-Nov-1918
McCabe Andrew Wagoner Supply 345th Infantry 11-Oct-1918
McLoughlin Joseph P. Wagoner Supply Company 56th Infantry 5-Feb-1918
Miller Henry W Wagoner 106th Amb Co 19-Oct-1918
Miller John W Wagoner Supply 106th Infantry 27-Sep-1918
Murray James E Wagoner Supply 106th Infantry 28-Mar-1918
Murray John L Wagoner Supply 104th FA 16-Jan-1918
Mylan Frank Jos Wagoner B 104th MG Battalion 20-Oct-1918
Nebel Charles G Wagoner Supply 165th Infantry 22-Jan-1919
Nelson John J Wagoner Sup Tr 310th Cavalry 12-Jun-1918
Noye Raymond F. Wagoner Headquarters Company 105th Machine Gun Battalion 11-Mar-1919
Olsen Charles Wagoner Supply Company 308th Infantry 30-Jan-1919
O'Rorke Patrick C. Wagoner Company C 302nd Engineers 23-Aug-1918
Purcell Joseph H. Wagoner Supply Company 106th Infantry 1-Nov-1918
Riley Calvin H Wagoner Supply 345th Infantry 17-Oct-1918
Ross Lewis W. Wagoner Sup 107th Infantry 16-Oct-1918
Shannon John P Wagoner Supply 106th Infantry 27-Sep-1918
Simmons Howard Wagoner Battery E 57th CAC 15-Nov-1918
Stumpf John F Wagoner Supply 107th Infantry 29-Sep-1918
Sullivan John Lawrence Wagoner I Quartermaster Corps 20-Feb-1919
Tucker Eugene R Wagoner Supply 349th FA 26-Jun-1918
Tucker Leo A. Wagoner Battery C 57th Artillery C.A.C. 23-Jul-1918
Twigg James P Wagoner Supply 106th Infantry 5-Nov-1918
Updike Franklin Pettit Wagoner A 104th MG Battalion 15-Aug-1918
Vaughan Edward Henry Wagoner Supply 346th Infantry 21-Apr-1919
Wallace Archie I Wagoner A 5th Am. Tn. 19-Sep-1918
Walsh John F Wagoner Supply 106th Infantry 26-Oct-1918
Walton Edward Wagoner Supply 323d Infantry 11-Oct-1918
Watson William C Wagoner Supply 307th Field Artillery 25-Sep-1918
Well Edward Joseph Wagoner A 104th MG Battalion 14-Aug-1918
Wilcox Myrle A. Wagoner Company G 303rd Ammunition Train 14-Feb-1918
Wilhelm Walter E Wagoner Supply 58th Artillery, CAC 15-May-1918
Wood Dana W Wagoner Supply 310th Infantry 5-Jan-1919
Hannigan Martin B. Wagoneer Supply 14th Field Artillery 6-Feb-1920
Hawkins Edward A. Wagoneer Supply 16th Infantry 29-Mar-1919
Heinreich Bernard Wagoneer Supply 5th Field Artillery 29-Oct-1918
Higgins William Ardiss Jr. Wagoneer C 104th M. G. Battalion 14-Aug-1918
Dulhagen Harry F. Jr. Wag. Hq 105th M.G. Bn 5-Mar-1919
Eaddy Cecyl F. Wag. Pris. War Escort, Co. 81 15-Oct-1918
Antorre Emanuel Wag Sup Co 309th Inf 8-Feb-1919
Battershall Harry m Wag Hq 103d Engrs Tn 15-Nov-1918
Bisbee Ernest Wag [Supply] 348th Infantry 4-Nov-1918
Bossert Joseph Wag Hg 326th Infantry 17-Oct-1918
Brennan William B Wag Co E 303d Engrs 16-Feb-1918
Close Delmer Wag 9th Co 20th Engrs 22-Nov-1918
Cross Seth G Wag Sup Co 348th Kinf 27-Oct-1918
Decker Elmer J Wag Hq Co 2 AAA MG Bn 17-Feb-1919
DeMann George M Wag 102 Sn Tn 1-Oct-1918
Dillinger George Jr Wag Co B 513d Engrs 29-Jan-1918
Duffy Merton G. Wag [Supply] 348th Infantry 27-Oct-1918
Elston Clifford E. Wag [Supply] 307th Infantry 3-May-1918
Franke Victor C Wag Co A 102d Engrs 18-Oct-1918
Geiser Joseph O Wag Hq 102d Engrs 19-Feb-1919
Hancock Gordon S Wag Btry F, 57th Arty, CAC 19-Apr-1918
Hoelcle John J Wag Co D 312th Am Tn 24-Oct-1918
Horton Ira A. Wag Battery C 47th C.A.C. 31-Oct-1918
Jacobs John C Wag Btry C 57th Arty CAC 8-Oct-1918
Jeffers Raymond S Wag Co A 3d Bn 20th Engrs 25-Sep-1917
Johnson Sylvester Wag Sup Co 328th Inf 15-Jun-1918
Kaufman William F. Wag 14th 152nd Dep Brig 19-Jan-1919
Kraus Henry J Wag Sup Co 307th Inf 8-Nov-1918
Manley Edward O Wag Sup Co 28th Inf 18-Jul-1918
Miller Robert Monroe Wag Wash DC Bks 23-Jan-1918
Newton Frank Wag Sup Co53d Inf 53d Inf 15-Nov-1918
Payne Henry Wag Sup Co 107th Infantry 3-Nov-1918
Perry Charles F Wag Co B 307th Engrs 25-Oct-1918
Pierce Howard L. Wag [Supply] 11th Field Artillery 8-Nov-1918
Sackett Dewey Wag B 304th M. G. Battalion 4-Nov-1918
Squires Leo Wag A 304th M G Bn 22-Jan-1919
Stevenson Robert Wag 102d Engrs 22-Feb-1918
Stolz Peter J Wag Sup Co 345th Inf 7-Oct-1918
Wheeler Earl Burdett Wag Co B 104th MG Bn 18-Oct-1918
Whitmore Haswell Wag Sup Co 23rd Infantry 2-Mar-1919
Wilson George H. Wag Supply [34th Field Artillery ] 9-Jan-1919
Earle Charles B. W.M., 3rd class 12-Dec-1918
Thompson Harry W. W. M Sergeant Sr. Gr. Headquarters Q.M.C.A.R. Dep 10-Dec-1917
Trost Edward William VIForemn 3d cl USN 15-Mar-1918
Dixon Walter J. Unk A 26th Inf 28-May-1918
Driscoll Howard M. Unk G 106th Inf 20-Oct-1918
Du Valle William J. Unk Tng. Co. 16th M.T. Det., M.G. Tng. Center 29-Sep-1918
Dunne John P. Unk C 102d Engrs 29-Sep-1918
Donnelly William Edgar Joseph Trumpeter 28-Sep-1918
Laraway John E Surg Asst DSK of C Players Troupe 6-Sep-1919
Balgal Ernest Surfman USN 12-Dec-1918
Carman Calvin Surfman U.S.N. 28-Oct-1918
Carter Ernest Surfman 30-Jul-1917
Cassidy Patrick Supply Sergeant Headquarters Co 9th Infantry 1-Oct-1917
Cassidy Patrick Supply Sergeant Headquarters Company 9th Infantry 1-Oct-1918
Clonon Edward N. Supply Sergeant Commpany A 7th Infantry 4-Oct-1918
Ensko William E. Supply Sergeant Company A 318th Engineers 28-Jul-1918
Finnigan Stephen Supply Sergeant Battery E 25th Field Artillery 12-Oct-1918
Gerow Chadwick Supply Sergeant B 105th US Infantry 29-Sep-1918
Goldman George G. Supply Sergeant Company L 106th Infantry 28-Sep-1918
Hewitt Dwight D. Supply Sergeant Hq. Company 15th Infantry 23-Sep-1917
Johnston Charles L. supply sergeant Headquarters Detachment Horse Battalion, 102nd Ammunition Train 4-Mar-1919
Karker Wesley B. Supply Sergeant Company F 105th Infantry 30-Sep-1918
Lucas John A. Supply Sergeant Company H 59th Infantry 10-Sep-1918
Martin Albert John Supply Sergeant Supply 25th Field Artillery 13-Oct-1918
Osborne Lawrence M. Supply Sergeant Company B 308th Infantry 7-Oct-1918
Shepard William Supply Sergeant L 369th Infantry 26-Sep-1918
Smallwood Charles Supply Sergeant 803d 801st Steve Battalion 23-Jan-1919
Byrne Charles Augustine Sup. Sergeant F 307th Infantry 20-Mar-1919
Baker Robert Tweedy Sup Sgt Co L 74th NY Inf 8-Jul-1918
Minkler Guy Sup Sgt Co A 9th Inf 18-Jul-1918
Schweikhardt Conrad F Sup Sgt Co C 2d AA MG Bn 7-Dec-1918
Dunseath John J. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 8-Mar-1920
Edelman Joseph L. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 14-Jan-1919
Hespe Charles C. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 13-Oct-1918
Katz Alfred T. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 27-May-1920
Kaufmann Herbert E. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 2-Oct-1919
Lynch Bernard Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 20-Oct-1918
Tritschler Louis Charles Storekeeper, 3d Class USNRF 7-Feb-1919
Gabay Arthur J. Storekeeper, 1st class U.S.N.R.F. 24-Feb-1919
Greenwald Charles Edward Storage Cook USN 26-Sep-1918
Smolik John Stgt Co C 309th Inf 20-Oct-1918
Kashiwamura Henry K. Steward to Commander-in-chief U.S.N. 14-Jun-1918
Walker Robert Steerage Steward USNRF 31-May-1918
Lewis James W. Steerage Cook U.S.N.R.F. 30-Aug-1919
Smith Royal D Stable SGT D 11th Engineers 1-Nov-1918
Abele Charles Stable Sergeant D 15th M. G. Battalion 14-Oct-1918
Brooke Philip W. Stable Sergeant M. G. 105th Infantry 29-Jul-1918
Daniel William J. Stable Sergeant Supply 319th Field Artillery 3-Dec-1918
Powers James J. Stable Sergeant Company B 11th Engineers 25-Sep-1918
Abbott Charles Edward Smn 2d cl USNRF 27-Aug-1918
Anderson Adolph Oscar Smn 2d cl USN 13-May-1917
Bacon Dana Dexter Smn 2d cl USNRF 3-Oct-1918
Biron Felix Amos Smn 2d cl USNRF 16-Jul-1918
Bruce William George Smn 2d cl USN 20-Oct-1918
Burns David Evans Smn 2d cl USNRF 22-Sep-1918
Bush Howard J Smn 2d cl USNRF 14-Sep-1918
Davis James Fredick Smn 2d cl USNRF 28-Sep-1918
Farrington Frank Vernal Smn 2d cl USNRF 22-Sep-1918
Fellows David Smn 2d cl USN 21-Apr-1918
Fox Kenneth Albert Smn 2d cl USNRF 6-Oct-1918
Gannon Howard Jason Smn 2d cl USNRF 23-Apr-1919
Gavin William Phillip Smn 2d cl USNRF 22-Oct-1918
Gorny John Edward Smn 2d cl USNRF 28-Sep-1918
Gross Frank Anthony Smn 2d cl USNRF 23-Sep-1918
Guest Frank Joseph Smn 2d cl USNRF 23-Sep-1918
Haman Henry George Smn 2d cl USN 19-Nov-1918
Holtzapple Robert Arthur Smn 2d cl USN 24-Jun-1918
Hood Robert Stanley Smn 2d cl USNRF 30-Sep-1918
Judge Andrew Joseph Smn 2d cl USNRF 1-Oct-1918
Kennebrook Stanley Smn 2d cl USNRF 10-Mar-1918
Kohl Frank Smn 2d cl USNRF 30-Sep-1918
Lantry William Gabriel Smn 2d cl USNRF 22-Oct-1918
Lortz Harold Ray Smn 2d cl USNRF 21-Oct-1918
Martin George Ellsworth Smn 2d cl USNRF 3-Oct-1918
Mootz Eugene William Smn 2d cl USN 30-Sep-1918
Reese Lloyd Vernon Smn 2d cl USNRF 10-Aug-1918
Schohn Eugene Charles Smn 2d cl USNRF 14-Oct-1918
Sweeney John Joseph Smn 2d cl USN 3-Dec-1918
Healy John F. Signalman, Quartermaster, “A” U.S.N. 26-Sep-1918
Brengel James F. Signal Electrician Company D 407th Telephone Battalion 7-Nov-1918
Linn Jamews Queggly Shpftr 2d cl USN 12-Feb-1919
Cavanaugh John Francis Shp Fitter 2d cl USNRF 30-Sep-1918
Donaghy Rfrancis A. Shipwright U.S.N.R.F. 18-Mar-1918
Robbins George Ships' Cook, 3rd Class 25-Mar-1919
Gorrow Ralph Isadore Ships' Cook, 2nd Class 20-Jan-1919
Vermet Harry Albert Ships' Cook, 2nd Class 2-Feb-1919
Kroeder Paul Gottwald Ships Writer USN 27-May-1918
Brennan John Ships Fitter, 2nd class U.S.N. 16-Oct-1917
Horn William Ships Fitter, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Bergman Samuel Ships Fitter, 2d Class USN 26-Sep-1918
Belmegis Heppocrates Ships Cook, 4th Class USNRF 12-Jul-1918
Elwood Michael P. Ships Cook, 4th class U.S.N.R.F. 10-Feb-1920
Harcup Michael Ships Cook, 4th class U.S.N.R.F. 27-Jun-1918
Kark Bemjamin Ships Cook, 4th class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Quinn Samuel Ships Cook, 4th Class USNRF 20-Oct-1918
Rabbot William Francis Ships Cook, 4th Class USNRF 4-Oct-1918
Bumiller William Ships Cook, 3rd class U.S.N.R.F. 22-Aug-1918
Belport Alexander Harry Ships Cook, 3d Class USNRF 23-Sep-1918
O'Connell Daniel Ships Cook, 3d Class USNRF 21-Jun-1920
Pulis James Bryson Ships Cook, 3d Class USNRF 30-Mar-1918
Williams Harold Hurd Ships Cook, 3d Class USNRF 31-May-1918
De Lawrence Lawrence Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
Ferguson Jack G. Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 7-Jul-1919
Green Benjamin Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 26-Feb-1918
Langley John T. Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 20-Mar-1918
Lied Jacob B. Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 31-May-1918
Sanford Mark Jack Ships Cook, 2d Class USNRF 12-Feb-1918
Saranditis Sarandes Ships Cook, 2d Class USNRF 5-Mar-1919
Sutherland Conrad Arthur Ships Cook, 2d Class USNRF 12-Mar-1918
Demave Eugene Ships Cook, 1st class U.S.N. 30-Jan-1919
Kempel William Ships Cook, 1st class U.S.N.R.F. 21-Aug-1919
Nowacki Jacob John Ships Cook, 1st Class USN 31-May-1918
Payne Winston Ships Cook, 1st Class USNRF 25-Oct-1919
Perfido Antino Ships Cook, 1st Class USN 12-Jul-1919
McAllister Clarence Henry Ships Cook 3d cl USN 31-May-1918
Geren Bernard F. Ship's Writer 20-Dec-1918
Gibbs Nelson A. Ship's fitter 2nd class 28-Apr-1918
Jones Frederick H. Ship's Cook, 4th class 27-Sep-1918
Tuttle Theodore B. Ship's Clerk, 2nd class 1-Oct-1918
Junz Albert J. Ship Fitter, 2nd class U.S.N.R.F. 20-Sep-1918
Fisse Victor Ship Fitter, 1st class U.S.N. 11-Feb-1918
Blasé Louis A Sgt Maj Co E 309th Inf 17-Sep-1918
Becker George F Sgt 1st cl Co C 102d Fld Sig Bn 28-Sep-1918
Byrnes Joseph I Sgt 1st cl Ofc Chf QMC 3-Feb-1919
Clark William Joseph Sgt 1st cl Co A 52d Pion Inf 22-Oct-1918
Cronk Ceylon G Sgt 1st cl Co E 1st Engrs 21-Jul-1918
Driscoll John Joseph Sgt 1st cl GD Hq DWEST TC 9-Feb-1919
Dunn Robert Sgt 1st cl 96th Aero Sq C 6-Jul-1918
Flynn Francis Joseph Sgt 1st cl 20th Co 6-Jun-1918
Foster Ewilliam J Sgt 1st cl Co B 218th F Sig Bn 17-Oct-1918
Harrigan Edward J Sgt 1st cl 489th Aero Sq 26-Dec-1918
Hutchins James A Sgt 1st cl Co E 414 Tel Bn Sig Corp 8-Feb-1918
Johnson William Sgt 1st cl Co E 302d Engrs 11-Sep-1918
Lawson Herman T Sgt 1st cl Co H 107th Inf 29-Sep-1918
MacMillan Archibald Sgt 1st cl 457th Aero Sq 19-Feb-1919
Minsterman Julius E Sgt 1st cl Sq E Brooks Fld TX 14-Oct-1918
Phelps Lloyd B Sgt 1st cl Co A 304th MG Bn 3-Nov-1918
Pooler John R Sgt 1st cl Co D 28th Inf 28-May-1918
Riley Ralph R Sgt 1st cl CO 310th Inf 16-Oct-1918
Warner James C Sgt 1st cl Co K 310th Inf 24-Dec-1918
Atkins Laurence B SGT 106th Amb Co 102nd San. Tn 30-Oct-1918
Barr William R Sgt 8 Co 20th Engrs 24-Aug-1919
Barron William A SGT 375 Aero Squad Serv 26-Apr-1919
Batterberry Thomas F SGT Cas Det, 151st Dep Brig 24-Feb-1919
Bauer Edward H Sgt Co D 309th Inf 20-Oct-1918
Beaumont Edward Sgt Co I 7th Inf 25-Oct-1918
Benzel William B Sgt MTC Co 462-416 M Sup Tn 30-Apr-1919
Bierbaum George G Sgt 251 Aera Sqdn 27-Dec-1918
Boechat John A Sgt Hq Co 108th Inf 29-Sep-1918
Bonney George W SGT E 58th Infantry 29-Jan-1919
Bowers Leo J SGT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Brock Leo A Sgt Co M 4th Inf 17-Oct-1918
Brockway Clifford Leslie SGT 84th 6th Regiment 6-Jun-1918
Brophy William W Sgt Co A 18th Bn US Gds 13-Oct-1918
Bull Charles H Sgt 8th Co COTS Cp Lee VA 11-Nov-1918
Burns Frank William SGT E 310th Infantry 13-Mar-1919
Burr William R SGT C 106th MG Bn 23-Oct-1918
Bush Frank C Sgt Co L 52d Pion Inf 8-Apr-1919
Calhoun James Sgt Co D 7th Inf 13-Oct-1918
Campbell Payton Randolph Sgt Co D 306th MG Bn 4-Sep-1918
Carrigan Edward C Sgt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Cavanaugh Leo M Sgt Co A 520d Engrs 25-Apr-1919
Clark Homer M SGT B 328th Infantry 8-Oct-1918
Clay Arthur Ralph Sgt Co L 309th Inf 16-Oct-1918
Clifford Eugene A SGT E 305th Infantry 3-Nov-1918
Colebert Ernest H Sgt Co I 108th Inf 23-Sep-1918
Colegrove Harold M Sgt Gas Co 352d 30-Jan-1919
Coughlin Cornelius F Sgt Hq Det 155th Inf Bde 7-Oct-1918
Crandall Harry R SGT H 4th Infantry 22-Oct-1918
Crandle Ray M Sgt Co L 108th Inf 17-Oct-1918
Crosbie Samuel F Sgt Co C 107th Inf 29-Sep-1918
Crowley John J SGT M 107th Infantry 29-Sep-1918
Cullen Frank J SGT G 23rd Infantry abt. 10/20/1918
Dane Elmer W Sgt Co G 309th Inf 11-Feb-1919
Dill John W Sgt Co M 9th Inf 4-Nov-1918
Doherty William J. Sgt K 106th Inf 2-Sep-1918
Donley Julius Michael SGT M 326th Infantry 17-Oct-1918
Dost Franklin Ldeon Sgt 8th Co 5th Regt USMC 6-Jun-1918
Doughney Frank Sgt K 165th Inf 28-Jul-1918
Douglas John F. Sgt M.G. 308th Inf 23-Aug-1918
Dovas Peter A. Sgt K 105th Inf 29-Sep-1918
Downing Denis Sgt G 165th Inf 5-May-1918
Doyle Abram SGT Btry A, 6th FA 26-Nov-1918
Drabble William Wendell Sgt E 7th Inf 10-Oct-1918
Dressel Charles Sgt M. Sup. Tn. 402d M.T.C. 23-Jan-1919
Driscoll Cornelius F Sgt 106th FA 1-Dec-1918
Duffy Charles Sgt A 306th M.G. Bn 28-Oct-1918
Dunn Cornelius G SGT L 26th Infantry 21-Dec-1919
Dunne George Robert Sgt F 307th Inf 28-Aug-1918
Dupre Harold J SGT L 9th Infantry 3-Oct-1918
Echeverria Charles B. Sgt F 165th Inf 31-Jul-1918
Fink John J Sgt 307th Lab Co QMC Cp Mills 28-Dec-1918
Fishbaugh Glenn W SGT H 108th Infantry 5-Oct-1918
Flint Harold G Sgt 145th Aer Sq 21-Dec-1917
Foley Frank SGT Btry B, 42nd CAC 24-Sep-1919
Folts Leroy B SGT M 1st Pion Infantry 14-Jan-1919
Fuller Glenn A SGT C 60th Infantry 19-Jan-1919
Gale Harold F SGT L 326th Infantry 12-Oct-1918
Geier Harvey H Sgt Hq Co 108th Inf 30-Sep-1918
Geiselhart Charles A Sgt Co B 309th Inf 11-Nov-1918
Gibbons James Joseph Sgt 45th Co 5th Regt USMC 6-Jun-1918
Gies Walter E Sgt 311th Inf 1-Nov-1918
Gillbeidge Patrick Joseph Sgt Co K 309th Inf 16-Oct-1918
Gilmore John J SGT Btry E, 16th FA 12-Sep-1918
Goyea Oscar Sgt Co F 47th Inf 12-Aug-1918
Griffin Gerald George SGT B 104th MG Bn 31-Oct-1918
Grove William I Sgt Co C 307th Inf 2-Dec-1918
Guillod Frank Leo SGT Repl Bn 11-Jun-1918
Halligan William Thomas Sgt Co H 7th Inf 9-Oct-1918
Hamm Burgess S Sgt MT Co 618 1-Jul-1918
Hammond Raymond S SGT M Trk 458th Quartermaster Corps 4-Oct-1918
Harris Frederick Sgt Co C 302d F Sig Bn 13-Aug-1918
Hartnett William E Sgt Hq Co 310th Inf 17-Sep-1918
Hazzard Harvey R Sgt Co ,I 56th Engrs 5-Oct-1918
Heath Edward W SGT E 10th Infantry, NYNG 27-Oct-1917
Hempstead William H SGT 1st Sn Sq 3rd Div 21-Feb-1918
Hens Robert F Sgt Co H 309th Inf 18-Oct-1918
Hills Farmer Judge Sgt Btry B 307th FAH 2 414 Tel Bn 11-Feb-1918
Hoffmeister Harold C SGT I 1st Pion Inf 2-Oct-1918
Hogan John J SGT H 16th Infantry 9-Jun-1918
Holt Harold B SGT K 107th Infantry 9-Oct-1918
Holtz Frank F Sgt CoC 307th Inf 9-Oct-1918
Hoth William C Sgt Co M 309th Inf 11-Dec-1918
Howe Louis W SGT D 102nd Am Tn 26-Feb-1919
Hubert George D Sgt Co A 38th Inf 15-Jul-1918
Huntzinger Howard P Sgt Co F 309th Inf 1-Nov-1918
Jackson Francis C SGT B 1st Infantry, 107th Infantry 17-Oct-1918
Johnson Everett M Sgt Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Johnston John Sgt Co B 105th Inf 5-Nov-1918
Jones Herman H Sgt Co K 325th Inf 16-Oct-1918
Karnowsky Frank E SGT E 358th Infantry 14-Sep-1918
Katz Sidney Sgt Co C 1st AAMG Bn Dec 5 1918
Kehoe Thomas L SGT I 18th Infantry 18-Jul-1918
Kent Herman Sgt Co E 108th Inf 29-Sep-1918
King Frank P SGT 37 153rd Dep Brig 7-Oct-1918
Kirkpatrick James Williams Sgt Co M 309th Inf 16-Oct-1918
LaForge Leslie C Sgt 35th Co 9th Bn 153d Dep Bde 11-Oct-1918
Lautz Carl John Sgt Sup Co 106th FA 16-Jul-1918
Locke Wilton C SGT Hq Cots, Camp Lee, Va 11-Oct-1918
Lunard Carl Sgt Co D 108th Inf 29-Sep-1918
Lynch Thomas M Sgt Co C 47th Inf 10-Aug-1918
Mack Fred Gharold Sgt Co D 306th MG Bn 17-Nov-1918
Mariotte Alfred R SGT G 310th Infantry 20-Sep-1918
Marum Edward T J Sgt RA Camp Syracuse NY 15-Jul-1918
Mattz Herman Sgt 49th Co 6-Jun-1918
McDermott Joseph P SGT M 23rd Infantry 2-Nov-1918
McGraw Willard John Sgt Co K 51st Pion Inf 1-Mar-1919
Miller George W SGT D 310th Infantry 27-Oct-1918
Molesky Patrick J Sgt Co C 31st Inf 16-Apr-1917
Monty Arthur P Sgt Co A 26th Inf 4-Oct-1918
Moran Charles V Sgt Det QMC Cp Dix NJ 5-Aug-1918
Moynehan James P SGT Prov Co 2 4th Prov Ord Dep Bn 8-Sep-1918
Murphy Eugene F SGT 5th Regiment, USMC 4-Oct-1918
Murphy Francis J Sgt Co K 55th Pion Inf 4-Oct-1918
Murray Daniel A Sgt Co I 74th Inf NYNG 25-Dec-1917
Nary John Henry, Jr SGT B 30th Infantry 20-Oct-1918
Nelson Arthur Sgt Co G 309th Inf 17-Sep-1918
Payne Herbert L Sgt Co I 59th Inf 11-Aug-1918
Peckham Homer L Sgt Hq Det 153d FA Bde 9-Feb-1919
Powers Leslie SGT C 9th Infantry 18-Jul-1918
Prell Joseph L SGT E 310th Infantry 22-Nov-1918
Pye Lewis A SGT F 58th Infantry 18-Jul-1918
Quiri Robert SGT F 310th Infantry 18-Sep-1918
Reibstein Emil SGT A 18th Infantry 22-Oct-1918
Rich Roland R Sgt Hq Co Tng Orp 1 15-Oct-1918
Richardson Irving J SGT C 310th Infantry 18-Oct-1918
Ritzel Charles J SGT MD, 47th Infantry 18-Oct-1918
Robinson Archie Sgt Co 4 Mec Regt Air Svc 17-Oct-1918
Rood Clifford D Sgt QMCCD Sandy Hook NJ 26-Oct-1918
Roys Roscoe Sgt Co K 107th Inf 18-Oct-1918
Ryan Dennis J SGT B 2nd Devel Bn, 155th Dep Brig 28-Aug-1918
Sansbury Gordon B Sgt Co D 314th Engrs 2-Jan-1918
Scanlon Robert F SGT L 30th Infantry 13-Oct-1918
Schmidt William Albert Sgt Hq Co OS Dep USMC 24-Sep-1918
Secor John H SGT M 310th Infantry 5-Nov-1918
Seemann Miller SGT D 310th Infantry 18-Sep-1918
Sellin Fred SGT 12th Monroe, Va, Quartermaster Corps 13-Feb-1920
Shepard Howard L SGT G 108th Infantry 1-Oct-1918
Sobota Paul Sgt Co L 309th Inf 19-Sep-1918
Souter James C Sgt Co I 108th Inf 23-Aug-1918
Stilson Fred L. SGT MD Gen. Hosp. No. 5, Fort Ontario 12-Oct-1918
Stokes Alfred H Jr Sgt Co L 309th Inf 16-Oct-1918
Stull George D SGT C 108th Infantry 29-Sep-1918
Sullivan Dennis A Sgt Co A 26th Inf 12-Jun-1918
Swain Edwin SGT Bakery 354th 1-Mar-1919
Szczesny Thomas SGT I 89th Infantry 25-Apr-1919
Taylert Orie J SGT K 9th Infantry 18-Jul-1918
Taylor Harold W Sgt Hq Co 345th Tk Co 12-Sep-1918
Thurheimer Charles J Sgt 8th Co CAC Boston MA 24-Dec-1918
Tillman LaVerne Lucius Sgt Co M 309th Inf 16-Oct-1918
Turner Samuel Sgt MG Co 5th Inf 13-Dec-1918
Umiker William J Sgt Co G 309th Inf 18-Oct-1918
Van Allen Clifford William SGT NY Bks. Det. 3-Nov-1918
Van Lean Howard W Sgt Fld Hosp 105th Sn Tn 23-Oct-1918
Van Tassell Wardell C Sgt Co I 325th Inf 13-Oct-1918
Vanderbeek George R SGT Hq 309th Infantry 20-Feb-1919
VanHennik Burtis W SGT A 107th Infantry 15-Aug-1918
Vargus Harry Sgt Co I 325th Inf 13-Oct-1918
Wall Maurica A Sgt Co E 311th Inf 31-Oct-1918
Ward Wialliam HJr Sgt Co M 108th Inf 29-Sep-1918
Weissglass Sam, Jr SGT Sr Gr, Quartermaster Corps, S for Bkrs and Cooks 7-Oct-1918
Wells George L SGT 803rd Aero Repair Squadron 19-Oct-1918
Wheeler Arthur H Sgt Co H 105th Inf 19-Oct-1918
Wheeler Edward Sgt Co F 51st Pion Inf 16-Feb-1918
White Timothy L Sgt 3d Co 30th Engrs 10-Dec-1918
Wilson Joseph N SGT 48th CAC, Sandy Hook, Ft Hancock, NJ 31-Jan-1918
Wojczynski Anthony Sgt 118th Co 12-Jun-1918
Wolf Lawrence A Sgt Co L 309th Inf 16-Oct-1918
Wray Royal M Sgt Hq Det 1st Engrs 20-Jul-1918
Young Chauncey T SGT Hq. 110th Infantry 18-Sep-18
Zabry Chester S SGT F 9th Infantry 3-Oct-1918
Bauer Harold C SFC 807 Aer Squadron, Sig Co 17-May-1918
Buckler Leon H SFC 4th Sec 627th USA Amb Serv 19-Sep-1918
Dalrymple Theron E SFC A 1st Engrs 10-May-1918
Donahue James P SFC Det 1, USAP 17-Feb-1919
Lockwood Demetrius SFC Salvage No 5 Quartermaster Corps 21-May-1919
McInerney Charles James SFC Det My D, 1st Pion Infantry 12-Oct-1918
Perry Harold B SFC M Trk Co 414 22-Nov-1918
Storer George SFC 307th Serv Pk Unit 15-Aug-1919
Baker Charles W., Jr. Sergeant, 1st class 503rd Aero Squadron 8-Oct-1918
Evans William A. Sergeant, 1st class Student Company 5th Quartermaster Corps, Camp J.E. Johnston 30-Aug-1918
Geiger Joseph J. Sergeant, 1st class Company A 2nd Engineers 1-Jul-1918
Hunphreys Robert B. Sergeant, 1st class Company F 302nd Engineers 8-Feb-1919
Kelly John J., Jr. Sergeant, 1st class FT.& H. Company 340 QuarterMaster Corps 18-Oct-1918
McIntyre John J Sergeant, 1st Class F 9th Infantry 28-Aug-1917
O'Flaherty James E. Sergeant, 1st class 33rd Aero Squadron 9-Jun-1918
Osgood Harold S. Sergeant, 1st class Company A 102nd Field Signal Brigade 30-Oct-1918
Peale Van Horn Sergeant, 1st class Headquarters Detachment 27th Engineers 10-Aug-1918
Petit Charles P. Sergeant, 1st class 673rd Aero Squadron 6-Apr-1918
Pulsifer Adelbert E. Sergeant, 1st class Medical Detachment General Hospital 5, Ontario, NY 2-Oct-1918
Rivardo Remo Sergeant, 1st class Section 599 26-Feb-1919
Kirkham Wilbur H. Sergeant of Ordnance Casual Company 15th Ordnance 5-Feb-1918
Dallas Leonard G. Sergeant Major Battery A
Brown James S. Sergeant First Class Sec. 552 Amb Serv 26-Apr-1919
Cranz Ewald F. Sergeant First Class F 605th Engineers 7-Oct-1918
Crossman Charles J. Sergeant First Class G 83rd Infantry 3-Oct-1918
Curtin Thomas J. Sergeant First Class D 165th Infantry 12-Sep-1918
Driscoll Jerry J. Sergeant First Class F 303rd Engineers 15-Jul-1918
Gates Gordon D. Sergeant First Class Air Service Flying Det., Souther Field GA. 17-Jul-1919
Gunechion John J. Sergeant First Class 104th Ord Dept. 9-Nov-1918
Quinlivan John F. Sergeant First Class 2nd Det. A.S. Bu Air't prod 23-Jan-1919
Robertson David Sergeant First Class Med. Dept. 13-Aug-1918
Robson William C. Sergeant First Class Det. M. D. Emb. Hosp. 7-Jan-1919
Roche Walter J. Sergeant First Class Const. Quartermaster Corps 3-Jan-1919
Turner Howard Sergeant First Class C 102nd Engineers 5-Oct-1918
Bramer Alfred P. Sergeant 1st class Compsny E 105th Infantry 17-Oct-1918
Cheshire Charles F. Sergeant 1st class Troop E 15th Cavalry 2-Mar-1918
Clampitt Robert J. Sergeant 1st class 321st Company 1st Brigade Tank Corps 20-Oct-1918
Cook Ralph L. Sergeant 1st class 26th Aero Squadron, 3rd Aviation Instruction Center 20-Oct-1918
Doris James T., Jr. Sergeant 1st class Company D 302nd Engineers 28-Aug-1918
Goesel Charles G. Sergeant 1st class Utilities Detachment Quartermaster Corps 10-Dec-1918
Herter Everitt A. Sergeant 1st class Company A 40th Engineers 13-Jun-1918
Sargent James F Sergeant 1st Class USA, Sch for Bakers and Cks Camp Travis, TX 6-Jan-1919
Schneider William H Sergeant 1st Class D 1st Battalion Engineers 9-Apr-1917
Shire Frederick Harrison Sergeant 1st Class Machine Shop Trk Unit 306th Infantry 26-Dec-1918
Smith Robert H Sergeant 1st Class F 107th Infantry 13-Oct-1918
Taylor Cecil A Sergeant 1st Class MD 30-Jun-1919
Titus Walton C Jr Sergeant 1st Class A 104th F Signal Battalion 26-Oct-1918
Travers James F Sergeant 1st Class Pt Util Det Cp Stuart, VA 27-Jun-1919
Wolfle Arthur Sergeant 1st class Company D 407th Telephone Battalion, Signal Corps 8-Nov-1918
Adams Walter A. Sergeant A 30th Infantry 13-Oct-1918
Addonizio Louis L. Sergeant Company G 47th Infantry 10-Aug-1918
Aitken Vincent Sergeant A 55th Infantry 3-Nov-1918
Akin David S. Sergeant H Dev. Battalion 2 25-Oct-1918
Albrecht George Sergeant F 106th Infantry 28-Sep-1918
Alexander Charles M. Sergeant I (M.G.) 369th Infantry 28-Sep-1918
Alexander Frank L. Sergeant 11th Aero Squadron 18-Sep-1917
Allen Carl W. Sergeant Company A 310th Infantry 18-Oct-1918
Allen David W. E. Sergeant Headquarters 105th Field Artillery 16-Jun-1919
Altfelix Charles Sergeant A 327th Infantry 10-Oct-1918
Ambos Hyman L. Sergeant B 39th Infantry 26-Sep-1918
Ames James H. Sergeant D 307th Infantry 26-Sep-1918
Aulick Howard H. Sergeant Company F 107th Infantry 29-Sep-1918
Baldwin Lester Sergeant M 105th Infantry 27-Sep-1918
Barker Floyd Sergeant 66th 5th Regiment 14-Sep-1918
Barry Joseph A. Sergeant 461st Motor Supply Train 466 3-Nov-1918
Barry Vincent Sergeant Company I 38th Infantry 1-Jul-1918
Bates Earl C. Sergeant Enlistment Detachment Headquarters Train, 77th Division 3-Jun-1918
Bates William F Sergeant Casual Co Casual Tank C 5-Nov-1918
Batten John Sergeant Company B 106th Infantry 24-Aug-1918
Bauer John F. Sergeant Company A 107th Infantry 26-Oct-1918
Baxter Joseph Sergeant Company F 18th Infantry 2-Nov-1918
Bayer Frederick H. Sergeant Company L 305th Infantry 4-Oct-1918
Beattie David S. Sergeant Headquarters 105th Infantry 31-Aug-1918
Beattie Joseph W. Sergeant Company K 106th Infantry 1-Sep-1918
Beatty Arthur Sergeant Company C 306th Machine Gun Battalion 22-Aug-1918
Beckman Alva H. Sergeant Company F 58th Infantry 5-Oct-1918
Beckmann William F. Sergeant Headquarters Company 305th Infantry 5-Nov-1918
Begnacke Senae Sergeant Company B 14th Machine Gun Battalion 13-Sep-1918
Behrendt Albert J. Sergeant Company A 107th Infantry 30-Sep-1918
Belcher Richard J. Sergeant Company I 106th Infantry 1-Sep-1918
Belcher Sims Sergeant 3rd Machine gun Company 369th Infantry 27-Sep-1918
Bell Jesse James Sergeant 78th 5-Nov-1918
Bell William Jr. Sergeant Company A 11th Engineers 11-Apr-1918
Belz John Sergeant Company D 16th infantry 18-Jul-1918
Bendrick Bernard F. Sergeant Company A 306th Machine Gun Battalion 25-Oct-1918
Benedict George W. Sergeant Park Battery 3rd Coast artillery 3-Oct-1918
Benedotto Peter P. Sergeant Headquarters Company 306th Infantry 11-Sep-1918
Berkemeyer Raymond A. Sergeant Battery F 306th Field Artillery 25-Aug-1918
Binninger George A. Sergeant Battery A 15th Field Artillery 23-Jun-1917
Birney Samuel Sergeant 11th Company 152nd Depot Brigade 27-Feb-1918
Bixby Harry A. Sergeant 11th Construction Company Aviation Corps 21-Apr-1918
Black Lester K. Sergeant 2nd Company 1st Battalion, 154th depot Brigade 18-Jan-1918
Bliss Frank Clifford Sergeant 1st Anti-Aircraft M.G. Battalion 14-Nov-1918
Blomquist August J. Sergeant M 105th Infantry 13-Oct-1918
Bock Charles J. Sergeant Company A 106th Infantry 27-Sep-1918
Bockelman Harold E. Sergeant Company C 106th Infantry 27-Sep-1918
Boland Clement M. Sergeant Company H 306th Infantry 28-Sep-1918
Bomm Joseph Sergeant Company B 104th Ammunition Train 31-Oct-1918
Bond Irwin L. Sergeant Detachment QuarterMaster corps 10-Oct-1918
Booth Elijah Sergeant K 8th Infantry 22-Oct-1918
Boretz Carl K. Sergeant QuarterMaster Detachment Limoges 27-May-1919
Bosman Harold B. Sergeant 306th Ambulance Company 302nd Sanitation Train 27-Oct-1918
Bowles Whitney Sergeant Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Breitman Harry Sergeant Company B 304th Machine Gun Battalion 21-Nov-1918
Bresette Wilfred F. Sergeant Company E 105th Infantry 29-Sep-1918
Briggs Roy A. Sergeant Company I 310th Infantry 16-Oct-1918
Brogan James Sergeant B 165th Infantry 28-Jul-1918
Brotherton John G. Sergeant Headquarters 38th Infantry 14-Oct-1918
Brown Frederick H. Jr. Sergeant I 107th Infantry 29-Sep-1918
Bruhn Harry P. Sergeant M.G.Company 165th Infantry 24-Sep-1918
Brunig Paul M. Sergeant B 107th Infantry 29-Sep-1918
Buchl Adolph Sergeant Battery E [304th Field Artillery] 28-Aug-1918
Buck James L. Sergeant K 106th Infantry 29-Sep-1918
Burke Frank W. Sergeant B 307th Infantry 25-Aug-1918
Burkitt George S. Sergeant C 325th Infantry 15-Oct-1918
Burleson Van P. Sergeant Machine Gun Company 13th Regiment 24-Sep-1918
Burns Robert Sergeant Furlough to Reserve 17-Mar-1919
Bush Charles H. Sergeant G 312th Am. Tn 9-Jan-1919
Butler John J. Sergeant Company K 165th Infantry 4-Nov-1918
Byers Arthur I. Sergeant Company C 317th Field Signal battalion 13-Oct-1918
Byrd Wilson Sergeant Headquarters 367th Infantry 11-Feb-1919
Byrne Christopher J. Sergeant L 305th Infantry 26-Aug-1918
Byrne John T. Sergeant D 12th Infantry N.Y.N.G., 104th Field Artillery 27-Mar-1919
Cadwell Clifford Howard Sergeant C 38th Infantry 9-Oct-1918
Cairnes John Sergeant M 7th Infantry 21-Oct-1918
Callahan Leo A. Sergeant M. D. 20-Oct-1918
Campbell Douglas Norman Sergeant Sn. Det. 104th M. G. Battalion 18-Nov-1918
Campbell Thomas Edward Sergeant A 307th Infantry 4-Oct-1918
Candie Anglo M. Sergeant Company E 1st Battalion, Central Infantry Officer Training School 1-Nov-1918
Carhart Gustav G. Sergeant A 105th Infantry 22-Oct-1918
Carman Harold Sergeant 80th Company Quantico, VA 10-Jun-1918
Carmen Timothy E. Sergeant Company G. 306th Infantry 3-Sep-1918
Carmichael James L. Sergeant Company B 305th Machine Gun Battalion 27-Sep-1918
Carr Herbert W. Sergeant Company M 7th Infantry 7-Oct-1918
Carroll William F. Sergeant Company C 30th Engineers 6-Mar-1918
Casey George Augustine Sergeant G 305th Infantry 28-Sep-1918
Castiglione Guido Sergeant Company C 28th Infantry 15-Jun-1918
Chester Benjamin Sergeant Company K 106th Infantry 2-Sep-1918
Childs Arthur B. Sergeant Company C 1st Brigade, Machine Gun Battallion 22-Jul-1918
Clayton Jerry Sergeant Company I 305th Infantry 12-Aug-1918
Cleary Matthew T. Sergeant D 105th M. G. Battalion 17-Oct-1918
Cleaver William A. Sergeant Company I 106th Infantry 6-Oct-1918
Cohen Edward J. Sergeant Company G 11th Infantry 21-Oct-1918
Collins Patrick Sergeant I 165th Infantry 15-Oct-1918
Colon George O. Sergeant Replacement Battalion 21-Jul-1918
Colyer Wilbur E. Sergeant A 1st Regiment Engineers 10-Oct-1918
Condon Lawrence P. Sergeant L 106th Infantry 4-Sep-1918
Condon Thomas Sergeant Battery E 81st Field Artillery 4-Jun-1919
Conklin Kennedy Sergeant I 107th Infantry 12-Oct-1918
Connolly Charles A. Sergeant I 165th Infantry 28-Jul-1918
Connolly John J. Sergeant 326th Labor Battalion, Headquarters Detachment 21-Jan-1919
Convey Raymond Sergeant L 165th Infantry 28-Jul-1918
Conway Horace E. Sergeant 2nd Gr. M. Trk Dep. M. G. Tg. Cps 3-Nov-1918
Cook Percy Sergeant L 307th Infantry 4-Nov-1918
Cooley Dermott P. Sergeant Headquarters 321st Field Artillery 30-May-1919
Cooney Peter Sergeant M 165th Infantry 14-Oct-1918
Cooper William H. Sergeant 75th Company 19-Jul-1918
Corcoran Patrick J. Sergeant 1st M. P. 10th Battalion 3-Aug-1919
Cox William K. Sergeant 1st cl. M.D., Ancon, Canal Zone 13-Oct-1918
Crosson Matthew G. Sergeant E 54th Pioneer Infantry 7-Oct-1918
Crotty Peter J. Sergeant K 165th Infantry 2-Aug-1918
Crowley Edward Jerome Sergeant F 307th Infantry 15-Sep-1918
Crowley Timothy J. Sergeant Company C 306th Infantry 20-Aug-1918
Cuddihy Michael E. Sergeant M 105th Infantry 9-Nov-1918
Dausch William Sergeant I 107th Infantry 29-Sep-1918
Davis Oliver R. Sergeant Company D 9th Infantry 13-Sep-1918
Davis Powell Sergeant F 15th Infantry N. Y. N. G. 11-May-1918
Davis William B. Sergeant 5th C.A.C. Ft. Hamilton 20-Apr-1917
De Barbiery Joseph G. Sergeant Company A 305th Infantry 29-Sep-1918
De Lee James E. Sergeant Battery A 7th Field Artillery 16-May-1918
De Veny Harry W. Sergeant Company G 9th Infantry 26-Jun-1918
Decker Stanley Victor Sergeant M. G. 59th Infantry 10-Aug-1918
Deforest Walter Sergeant A 105th Infantry 1-Sep-1918
Delaney Aloysius A Sergeant F 11th Infantry 21-Oct-1918
Denon Charles E. Sergeant F 69th Infantry , N. Y. N. G. , 165th Infantry 31-Jul-1919
Derry Fred A. Sergeant C 48th Infantry 5-Jan-1921
D'Esposito Frank M. Sergeant B 305th Infantry 29-Sep-1918
Diamond Albert Sergeant M 9th Infantry 24-Jun-1918
Diefenthal Clement Sergeant Amb 25th Sn. Tn. 17-Aug-1918
Dilts Russell B. Sergeant Motor Truck. 537th M Sup. Tn. 11-Oct-1918
Dodge Miles H. Sergeant 18th Company 1-Jun-1918
Donnelly James Sergeant B 165th Infantry 13-Oct-1918
Downs William F. Sergeant Headquarters Company 302nd Battalion 27-Nov-1918
Eckler Ford E. Sergeant K 303rd Infantry 27-Oct-1918
Egerton Carl J. Sergeant Company G 107th Infantry 29-Sep-1918
Elliott Archie J. Sergeant Company D 397th Infantry 15-Oct-1918
Embree John H. Sergeant Company K 165th Infantry 29-Jul-1918
Emerson Charles C. Sergeant Company C 102nd Engineers 29-Sep-1918
Engel Hubert B. Sergeant Company D 305th Infantry 5-Sep-1918
Ennis Frank H. Sergeant 4th Company 2nd Motor Mechanized Signal Corps 2-Jun-1918
Erb Thomas J. Sergeant Company F 165th Infantry 29-Jul-1918
Evans James A. Sergeant Ambulance Company 5 29-Jul-1918
Everett Harvey O. Sergeant Company H 307th Infantry 27-Aug-1918
Fahey Matthew L. Sergeant Company B 127th Infantry 14-Oct-1918
Fallon Bart Sergeant Utilities Detachment 27-Jan-1919
Felizzola Sante Sergeant Storage Detachment Quartermaster Corps, Newark, NJ 20-Oct-1918
Fenouillet Lucien J. Sergeant 73rd Aero Squadron 24-Mar-1919
Ferris James Sergeant 67th 1-Nov-1918
Finnerty Bernard R. Sergeant Company H 165th Infantry 16-Jul-1918
Finnigan Charles Sergeant Company A 308th Infantry 5-Oct-1918
Fipper William H Sergeant Rmt Det Aux rnet, Dep, 304th Quartermaster Corps 23-Jan-1918
Fitzgibbons James Sergeant L 61st Infantry [10/15/1908]
Flannigan Thomas Sergeant 10th C.A.C 7-Aug-1919
Flynn John K. Sergeant F 23rd Infantry 6-Oct-1918
Forbes Jerry Sergeant C.A.C. Headquarters Battalion, G.H.Q. 30-Jul-1918
Ford George Sergeant Battery B 305th Field Artillery 7-Feb-1919
Forte Salvatore Sergeant A 308th Infantry 27-Sep-1918
Frawley John J. Sergeant 7th Service 5-May-1919
Frederickson Harold V. Sergeant M 105th Infantry 1-Nov-1918
Freedman Isaac N. Sergeant M. G. 307th Infantry 14-Oct-1918
Friedman Abraham Sergeant I 39th Infantry 18-Jul-1918
Friedman William Sergeant E 106th Infantry 27-Sep-1918
Frost John DuBois Sergeant Headquarters Det. T. C. 12-Jun-1919
Fuchs Walter Sergeant L [307th Infantry] 14-Sep-1918
Gardella Frank Jr. Sergeant M.G. 165th Infantry 24-Sep-1918
Gardiner Frank Sergeant K 16th Infantry 19-Jul-1918
Garvey Daniel S. Sergeant C 165th Infantry 30-Jul-1918
Gavaghan John Sergeant K 165th Infantry 15-Oct-1918
Gaynor Frank Sergeant E 39th Infantry 1-Oct-1918
Gazzola John Sergeant D 306th Infantry 12-Apr-1919
Giglio Joseph V. Sergeant 18th Utilities Detachment 9 New York City 20-Mar-1919
Gill Raymond E. Sergeant Company D 308th Infantry 23-Aug-1918
Gillen William J. Sergeant C I. P., Custom House Bldg., New York City 14-Jan-1919
Gillman Samuel Sergeant Battery C 328th Field Artillery 19-Mar-1918
Gobey Nathan Sergeant Company B 9th Infantry 5-Oct-1918
Goehring Edward Sergeant Bakery 383 19-Feb-1919
Goerse Frank Sergeant Company A 305th Machine Gun Battalion 1-Oct-1918
Goldberg Harry Sergeant Company A 307th Ammunition Train 26-Aug-1918
Goldstein Julius Sergeant Company E 307th Infantry 6-Sep-1918
Gowing Frank Sergeant Company I 23rd Infantry 15-Jun-1918
Grace Joseph A. Sergeant Headquarters Company 39th Infantry 11-Oct-1918
Graham Robert J. Sergeant Company D 306th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Greally Michael J. Sergeant Company G 308th Infantry 8-Oct-1918
Green Benjamin F. Sergeant Company L 369th Infantry 26-Sep-1918
Green Charles I Sergeant 7th Motor Mech Rgt 17-Sep-1918
Green Max Sergeant 17th Company Coast Artillery Corps 25-Nov-1918
Greenstein Michael Sergeant E 308th Infantry 13-Aug-1918
Gries Edward F. Sergeant Battery D 19th Field Artillery 26-Sep-1918
Griesbach Milton Sergeant M 106th Infantry 26-Sep-1918
Griffith Eugene A. Sergeant I 106th Infantry 16-Dec-1918
Groenendaal [Adriaan] Sergeant Gen. Serv. Infantry, Ret. Off 12-Jun-1919
Gudebrod Frederick C. Jr. Sergeant G 107th Infantry 29-Sep-1918
Guilfoyle Joseph M. Sergeant Wagon 304th A. E. F 15-Oct-1918
Hagger John J. Sergeant M 305th M. G. Battalion 15-Aug-1918
Hall George B. Sergeant B [302nd Sug Battalion] 11-Sep-1918
Hall James J. Sergeant Corp, Intelligence Police, N. Y. Det., 302 Broadway Corps 20-Jan-1919
Hall Milton J. Sergeant Quartermaster Corps Det. Camp Tobyhanna PA. 4-Nov-1918
Halladay Henry T. Sergeant Company A 310th Infantry 20-Oct-1918
Hallstein Adam A. Sergeant F 328th Infantry 14-Oct-1918
Hanley Lester Sergeant A 7th Infantry (165th Infantry) 16-Oct-1918
Hansa Frank Sergeant B 107th Infantry 29-Sep-1918
Hansen Anthony N. Sergeant Headquarters 344th Labor Battalion Quartermaster Corps 4-Oct-1918
Harding Edward Sergeant F 369th Infantry 26-May-1918
Harris William E. Sergeant Company H 51st Pioneer Infantry 12-Sep-1918
Harrison William Sergeant I. 165th Infantry 15-Oct-1918
Hart Alfred H. Sergeant M. G. 25th Infantry 23-Mar-1918
Hart John Rastus Sergeant G 106th Infantry 2-Sep-1918
Hauser George Sergeant I 307th Infantry 9-Sep-1918
Hayes Edward T. Sergeant L 306th Infantry 20-Aug-1918
Heatherly Thomas J. Sergeant L 39th Infantry 13-Jun-1919
Heflin Paul B. Sergeant B 107th Infantry 24-Oct-1918
Hegarty Thomas A. Sergeant C 102nd Field Signal Battalion 30-Oct-1918
Heinemann John E. Sergeant Company A 306th Infantry 9-Sep-1918
Heisser Charles Sergeant Headquarters 106th Infantry 27-Sep-1918
Hermans Frank J. Sergeant B 36th Infantry 19-Apr-1919
Herold John J., Jr. Sergeant Mch. Company C 308th Infantry 26-Jun-1918
Herold Justin A. Sergeant B 102nd Engineers 2-Oct-1918
Hershman Michael M. Sergeant M.G. 307th Infantry 28-Sep-1918
Herzog Elmer J. Sergeant Machine Gun Company 105th Infantry 30-Oct-1918
Hewitt Jesse M. Sergeant D 10th Infantry 29-Sep-1918
Hilburg Charles J. Sergeant Bakery 305th 17-Mar-1918
Hilton Charles Sergeant C 305th Infantry 10-Oct-1918
Hobbs Herbert J. Sergeant Company K 309th Infantry 3-Oct-1918
Hochman Jacob Sergeant K 307th Infantry 16-Oct-1918
Hodge Harry L. Sergeant L 38th Infantry 10-Aug-1918
Hoffman Ward N. Sergeant 13th Company / Company M 153rd Depot brigade / 311th Infantry 7-Jan-1919
Hoffmann Edwin Louis Sergeant F 305th Infantry 4-Oct-1918
Hogarth William C. Sergeant F 106th Infantry 27-Sep-1918
Howard John Sergeant Company C 602nd Engineers 22-Dec-1918
Huber Adolf Sergeant Company C 301st Battalion Tank Corps 2-Sep-1918
Hughes Frank P. Sergeant Company F 105th Infantry 30-Sep-1918
Hunnewell Donald P. Sergeant Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Huntley Albert Sergeant Company B 102nd Engineers 23-Oct-1918
Hupnian Lockern sergeant Company L 6th Infantry 18-Oct-1918
Hussey Edward J. Sergeant Headquarters Company 165th Infantry 28-Oct-1918
Huttle John Sergeant Company D 306th Infantry 7-Sep-1918
Ivers Charles Sergeant Company A Military Police 27-Feb-1919
Jensen Ejnor G. Sergeant Company C 26th Infantry 5-Oct-1918
Johnson Alexander R. Sergeant Headquarters Mechanical Repair Shop 302 8-Oct-1918
Johnson Arthur H. Sergeant Headquarters 105th Infantry 5-Nov-1918
Johnson Charles J. Sergeant Company F 305th Infantry 14-Oct-1918
Jones Oscar A. Sergeant Company F 369th Infantry 1-Oct-1918
Jones Preston Sergeant Troop 1 10th Cavalry 21-Feb-1919
Jordan Robert P. Sergeant Company C 56th Engineers 3-Sep-1918
Kapelman Gilbert A. Sergeant Medical detachment 306th Machine Gun Battalion 9-Oct-1918
Kearin Edward J. Sergeant Company C 165th Infantry 15-Oct-1918
Kelleher Michael Sergeant Company K 305th Infantry 5-Oct-1918
Kelly Hugh B., Jr. Sergeant Company D 107th Infantry 28-Sep-1918
Kelly Peter F. Sergeant Battery E 104th field Artillery 1-Oct-1918
Kelly William R. Sergeant Headquarters Company 3rd Corps Artillery Park 1-Feb-1919
Kenny Richard J Sergeant L 306th Infantry 16-Oct-1918
Kerr George S Sergeant L 165th Infantry 28-Jul-1918
Kerrigan John V Sergeant Headquarters Co 165th Infantry 18-Feb-1919
Kershlake Thomas Sergeant E 25th Engineers 5-Mar-1918
Kesselback Charles Sergeant 334th Guard & Fire Co Cp Mills, NY 2-Oct-1918
Kiernan Henry J Sergeant B 69th Inf & 165th Inf 15-Jul-1918
Kilmer Joyce Sergeant Company H 165th Infantry 30-Jul-1918
Kimball William S. Sergeant Headquarters Detachment 5th Infantry Brigade 6-Nov-1918
Kimble Edward C Sergeant B 308th Infantry 23-Aug-1918
Kindervatter Louis E. Sergeant Company H 26th Infantry 19-Jul-1918
Klim John F. Sergeant I 48th Infantry 18-Dec-1918
Klingenstein Edmore Sergeant MD 18-Feb-1919
Knatz Frederick G Sergeant Battery C 10th Field Artillery 15-Jul-1918
Kraft William E Sergeant M 108th Infantry 29-Sep-1918
Kreller Howard F Sergeant Sn Det 106th Infantry, Med Dept 18-Apr-1918
Kreston Andrew Sergeant L 52d Infantry 20-Sep-1918
Krietsch Otto K A Sergeant Battery D 83d Field Artillery 23-Sep-1918
Krugman Frank Sergeant Headquarters Co 308th Infantry 5-Sep-1918
Kugel Charles Sergeant Detachment M.D. Camp 25-Oct-1918
Kurtz Louis F Sergeant United States. Army Serv Det Quartermaster Dept, West Point, NY 25-Oct-1918
Landzert Nicholas A., Jr. Sergeant Company L 165th Infantry 1-Aug-1918
Lanighan Matthew S. Sergeant Company I 309th Infantry 16-Oct-1918
Lannon Harry Sergeant Supply Company 61st Artillery, Coast Artillery Corps ?
Lasher John H., Jr. Sergeant Company E 302nd Engineers 29-Sep-1918
Lawson Arthur H. Sergeant Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Leahy Bernard P Sergeant M 307th Infantry 13-Sep-1918
Leber Charles H. Sergeant Company F 23rd Infantry 12-Oct-1918
Leibowitz Simon Sergeant K 2nd Det, Veneral Station 26-Dec-1918
Leith John F. Sergeant E 9th Infantry 13-Oct-1918
Lenhart Lester Sergeant E 165th Infantry 8-Nov-1918
Leonard Howard R Sergeant MG Co 15th Infanty 4-Feb-1918
Leonard Matthew A Sergeant H 23d Infantry 21-Aug-1918
Lerch Henry Jr Sergeant Battery B 105th Field Artillery 26-Sep-1918
Levoy Joseph H Sergeant Battery E 306th Field Artillery 18-Aug-1918
Levy Harry L Sergeant D 106th Infantry 27-Sep-1918
Lewis Peter Sergeant L 107th Infantry 29-Sep-1918
Lippe Oscar P Sergeant L 307th Infantry 29-Aug-1918
Loewe Wolfgang Julius Sergeant 1st Headquarters Battalion ASC 12-Aug-1919
Loughran Frank Sergeant Sept Aut Repl Draft CAC Unit 1 6-Oct-1918
Lynch Adolph H Sergeant MG Co 369th Infantry 15-Jul-1918
Lynch Michael Sergeant E 165th Infantry 28-Jul-1918
Lyons Neil J. Sergeant 5th Transport Company Motor Transport Department 17-Oct-1918
Lyons Wilbert E Sergeant I 106th Infantry 27-Sep-1918
MacCombie James Sergeant 669th Aero Squadron A. S. 6-Oct-1918
Maffei Anthony M Sergeant 37 Auto Repl Infantry 16-Oct-1918
Magill Gerald P. Sergeant 49th Commpany 5th Regiment 3-Nov-1918
Magnen Arthur J Sergeant Quartermaster Corps no date
Mahoney John J Sergeant B 165th Infantry 15-Oct-1918
Malcolm Ralph R Sergeant Battery F 105th Field Artillery 8-Mar-1919
Mallory George S. Sergeant Company D 325th Infantry 22-Oct-1918
Mallory Holmes Sergeant Intelligence Police Corps (not indicated)
Mann Walter T Sergeant C 39th Infantry 21-Jul-1918
Manson John G Sergeant M 106th Infantry 2-Oct-1918
Mapes Marvin E. Sergeant B 301st Tank Corps 28-Sep-1918
Marco James J. Sergeant 55th Company 5th Regiment 6-Oct-1918
Marshall John Sergeant C 60th Infantry 30-Jul-1918
Martin Edward Sergeant B 3d MG Battalion 18-Jul-1918
Martin Francis J. Sergeant Headquarters 105th Infantry 17-Oct-1918
Martin William Charles Sergeant C 8th F Signal Battalion 11-Nov-1918
Martinson Peter G Sergeant G 38th Infantry 15-Jul-1918
Mattson Charles W Sergeant F 106th Infantry 27-Sep-1918
Maxwell John J. Sergeant Headquarters Detachment Headquarters Military Police Corps 27-Feb-1919
McArdle Edward J. Sergeant C 105th Infantry 29-Sep-1918
McCaywood Percy Sergeant M 369th Infantry 9-Aug-1918
McCormack Martin J Sergeant Supply 12th Field Artillery 9-Jul-1917
McCross David B Sergeant F 108th Infantry 22-Oct-1918
McDonald James L Sergeant I 35th Engineers 6-Oct-1918
McDonald Lester K Sergeant C 102 F, Signal Battalion 10-Nov-1918
McDougall Howard H Sergeant I 106th Infantry 1-Oct-1918
McElroy Bernard J. Sergeant Company K 165th Infantry 3-Aug-1918
McElroy John P Sergeant C 326th Infantry 21-Oct-1918
McFadden Charles Sergeant A 306th MG Bn 11-Sep-1918
McGaharen Patrick J Sergeant H 28th Infantry 26-Jun-1918
McGlinchoy William Jos Sergeant A 305th Infantry 26-Sep-1918
McGrath Frank V Sergeant G 106th Infantry 27-Sep-1918
McGuire James J Sergeant G 306th Infantry 27-Aug-1918
McHugh William Sergeant Base Hospital 106 13-Feb-1920
McKee Guy E. Sergeant Battery D 307th Field Artillery 31-Oct-1918
McKee John VanLear Sergeant L 39th Infantry 29-Sep-1918
McKenny Arthur H. Sergeant Company I 165th Infantry 22-Sep-1919
McKevett Charles F. Sergeant Company C 305th Infantry 10-Nov-1918
McLaughlin William B Sergeant I 165th Infantry 28-Jul-1918
McMahon Eugene Sergeant Auxiliary Rmt Dep 321st 22-Apr-1919
Merryman George Swan Sergeant 51st 5th Regiment 4-Oct-1918
Mertz John J Sergeant C 308th Infantry 23-Aug-1918
Messina Joseph Sergeant D 38th Infantry 19-Jul-1918
Metzger Michael B Sergeant G 14th Infantry 25-Apr-1917
Meyer Julius Sergeant 33d 8th Coast Defense Corps 12-Aug-1917
Miller Archibald Sergeant 51st Company 5th Regiment 8-Nov-1918
Miller Harry Sergeant 96th 3-Oct-1918
Miller John W Sergeant H 61st Infantry 17-Oct-1918
Miller Roscoe Conklin Sergeant 19th 4th Regiment, Air Serv. Mec 16-Feb-1919
Mitchell George Sergeant L 9th Infantry 4-Nov-1918
Moeser John Sergeant A 306th MG Battalion 13-Sep-1918
Monaghan William S. Sergeant D 108th Infantry 17-Oct-1918
Monahan John T E Sergeant B 308th Infantry 8-Dec-1918
Moore Archibald B. Sergeant Motor Truck Company 327 5-Oct-1918
Moran Peter J Sergeant Supply 6th Infantry 1-Feb-1919
Mosher Raymond N. Sergeant B 13th M. G. Bn. 25-Oct-1918
Mros Dominick Sergeant Ord Detachment 3d Infantry 19-Jan-1918
Muir Fenwick Sergeant D 314th Infantry 12-Apr-1918
Mulqueen Gilroy Sergeant H 307th Infantry 28-Jan-1918
Murphy Harold J Sergeant I 165th Infantry 28-Jul-1918
Murphy Herbert J. sergeant Company D 9th Infantry 12-Sep-1918
Murphy John A Sergeant G 39th Infantry 5-Aug-1918
Murphy Maurice J Sergeant 328th MTC 29-Sep-1918
Murray John J Sergeant 4th US Disc Bks Guard 5-Jul-1919
Murray John J Sergeant 4th US Disciplinary Barracks Gd 5-Jul-1919
Murray Matthew W Sergeant Battery E 25th Field Artillery 24-Jan-1919
Murray Robert Sergeant Headquarters Company 105th Infantry 27-Sep-1918
Navitski William F Sergeant A 307th Infantry 15-Nov-1918
Nidd Charles L Sergeant 8th 4th Mech Regt, MTC 6-Dec-1918
Norton Allen Scott Sergeant U.S. Amb Serv.attached to French United States. Army 23-Oct-1918
O'Brien George A Sergeant C 102d Engineers 17-Oct-1918
O'Connell Frank Sergeant K 105th Infantry 29-Sep-1918
O'Connell George F Sergeant G 107th Infantry 29-Sep-1918
O'Dea John F. Sergeant Company B 305th Infantry 29-Sep-1918
O'Donnell Thomas F. Sergeant 8th Company Coast Artillery Corps, Ft. Terry, NY 15-Sep-1919
O'Donovan Thomas P. Sergeant Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
O'Leary Bartholomew Sergeant Company D 14th Machine Gun Battalion 29-Oct-1918
Olmsted Arthru F. Sergeant Company C 102nd Field Signal Battalion 29-Sep-1918
O'Meara John W. Sergeant Company H 105th Infantry 30-Sep-1918
O'Neill Daniel J. Sergeant Company H 165th Infantry 6-Aug-1918
O'Neill William Sergeant Company H 165th Infantry 15-Jul-1918
O'Rorke Joseph Sergeant Company H 165th Infantry 16-Jul-1918
Pace Donato Sergeant Company D 304th Infantry 29-Sep-1918
Palmer Stanley R. Sergeant Company M 106th Infantry 26-Sep-1918
Pappas Angel G. Sergeant Company A 38th Infantry 4-Jun-1918
Parish Joseph Sergeant Company K 18th Infantry 18-Jul-1918
Park Edward Sergeant Company A 5th Infantry 15-Mar-1920
Patten Elbert N. Sergeant G 107th Infantry 12-Oct-1918
Peck C. Howard, Jr. Sergeant Base Hospital 15th Medical Division 7-Mar-1918
Peterson Reuben M. Sergeant Machine Gun Company 306th Infantry 27-Aug-1918
Pfrangel Hilary Sergeant Company E 35th Infantry 20-Apr-1919
Pierce James A. Sergeant 32nd Company 20th Engineers 30-Oct-1918
Plitt Ernest B. Sergeant Company H 306th Infantry 26-Sep-1918
Point George F. Sergeant Headquarters Company 305th Field Artillery 20-Aug-1918
Popiacki Martino Sergeant Company D 23rd Infantry 7-Jun-1918
Pray Tracy C. Sergeant 16th Service Company Signal Corps, Fort Wood, NY 2-Oct-1918
Prince Charles P. Sergeant Company G 307th Infantry 30-Aug-1918
Purtell Michael Sergeant Company K 308th Infantry 2-Dec-1918
Quigg James P. J. Sergeant E 307th Infantry 27-Aug-1918
Quelle Charles Sergeant Company M 26th Infantry 27-May-1919
Ragovin Harry Sergeant Headquarters 308th Infantry 24-Oct-1918
Rapport Philip Sergeant M 308th Infantry 5-Sep-1918
Rechlin John J. Sergeant D 307th Infantry 14-Nov-1918
Reid Alexander Sergeant Medical Dept. 7-Oct-1918
Reilly Arthur K. Sergeant 16th 4th Mec. Rgt. Air Ser. 7th Av. Instruct, Center 23-Oct-1918
Remington Arthur H. Sergeant M.P. 11-Oct-1918
Renwick Thomas Sergeant Battery E 19th Field Artillery 20-Oct-1918
Retzlaff William J. Sergeant Company K 326th Infantry 11-Oct-1918
Reuse George M. Sergeant K 308th Infantry 22-Aug-1918
Richards Joseph L. Sergeant 310th Aer. Squadron 15-Oct-1918
Riehl William A. Sergeant F 106th Infantry 27-Sep-1918
Rinck Joseph Sergeant Company H 9th Infantry 16-Oct-1918
Robbins Arthur E. Sergeant Quartermaster Corps 21-Nov-1919
Robinson James P. Sergeant G 165th Infantry 8-Jan-1918
Roch Herbert E. Sergeant D 308th Infantry 1-Oct-1918
Roehrig John G. Sergeant H 9th Infantry 24-Jul-1918
Rogers Robert Sergeant A 307th Infantry 28-Aug-1918
Roggerman John J. Sergeant M 360th Infantry 14-Sep-1918
Ronson Robert Jr. Sergeant A 2nd Engineers 19-Jul-1918
Roosa Isaac H Sergeant Headquarters Co 9th Infantry 18-Jul-1918
Rosen Isidor Sergeant D 18th Infantry 10-Oct-1918
Ross John L. Sergeant K 165th Infantry 28-Jul-1918
Roth John E. Sergeant 77th Company 6th Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Rotunno Thomas Sergeant Company D 38th Infantry 21-Oct-1918
Rowe Thomas V. Sergeant D 105th Infantry 1-Sep-1918
Rowland Harry H. Sergeant 306 M. Trk Sup, Tn 402 1-Jan-1918
Rubenstein Harry Sergeant G 58th Infantry 19-Jul-1918
Rubin James Sergeant Battery E 81st Field Artillery 4-Nov-1918
Rumble LeRoy Sergeant A 540th Engineers 6-Nov-1918
Russell George F. Sergeant B 307th Infantry 5-Oct-1918
Ryan Francis Edward Sergeant E 306th Infantry 6-Oct-1918
Ryan John J. Sergeant H 106th Infantry 21-Aug-1918
Ryan Keron J. Sergeant L 28th Infantry 28-May-1918
Ryan Thomas Francis Sergeant A 305th Infantry 7-Sep-1918
Ryan William F. Sergeant A 18th Infantry 11-Oct-1918
Savage James H. Sergeant 1st Company Quarter Master Corps 27-Sep-1918
Scandora Rocco Sergeant Med Dept 4th Infantry 15-Oct-1918
Schaefer Philippe Sergeant Cas Det Base Camp US Aviation Serv with French Army 18-Feb-1919
Schindler Adolf Otto Jr Sergeant F 305th Infantry 28-Sep-1918
Schlereth Frank Charles Sergeant Det Quartermaster Corps Intermediate Quartermaster Depot No 1, SOS, APO 708 26-Mar-1919
Schnoke Carl R Sergeant M 28th Infantry 28-May-1918
Schott Alexander Sergeant Bks Det 15-Jul-1919
Schreck Jack Sergeant F 307th Infantry 13-Oct-1918
Schuessler August J Sergeant E 305th Infantry 27-Sep-1918
Schumm Karl Henry Sergeant A 307th Infantry 29-Aug-1918
Schuster William E Sergeant G 307th Infantry 26-Aug-1918
Scott Clarence Sergeant D 369th Infantry 26-Sep-1918
Scott Fred Sergeant Headquarters Co 7th Infantry 28-Jan-1920
Seegers Emil W Sergeant A 18th Infantry 11-Oct-1918
Seib Herman C. Sergeant 97th Company 6th Regiment 19-Jul-1918
Seigel Leon H. Sergeant M. D. Base Hospital 202 27-Aug-1918
Settle Jack L Sergeant Headquarters Co Horsed 302d Am Tn 23-Feb-1919
Shannon Thomas J Sergeant E 106th Infantry 1-Sep-1918
Shanoff Alexander Sergeant C 16th Infantry 20-Jul-1918
Shaw William J Sergeant Supply 308th Infantry 3-Dec-1918
Shea Thomas Sergeant G 9th Infantry 18-Jul-1918
Shelton Charles C Sergeant 866 Aer Squadron(Rep) Gen Supply Dep and Construction Camp 11-Oct-1918
Sherman Lester Sergeant 16-Oct-1918
Shew Carl G Sergeant Battery G 8th Rgt, CAC 4-Nov-1917
Shields Arthur F. Sergeant Company G 23rd Infantry 19-Jul-1918
Shirk Samuel D Sergeant Service Co 1 Camp Johnston, FL 15-Nov-1918
Short Louis D Sergeant Med Dept Base Hosp 1 17-Feb-1919
Sicari Antonino Sergeant B 328th Infantry 7-Oct-1918
Silverman Benjamin Sergeant B 307th Infantry 27-Sep-1918
Simms James H Sergeant Headquarters Co 2d Pioneer Infantry 11-Dec-1918
Sinclair Stanley Sergeant L 107th Infantry 29-Sep-1918
Sissler Joseph Aloysius Sergeant 96th 6th Regiment 6-Jun-1918
Slattery Thomas J Sergeant Quartermaster Corps 2-Aug-1918
Slavin Charles R. Sergeant K 9th Infantry 3-Oct-1918
Slyke Alfred George Sergeant 6th M. G. Battalion 4-Nov-1918
Smith James A Sergeant I 18th Infantry 25-Jul-1918
Soeret ? James A. Sergeant F 108th Infantry 29-Sep-1918
Solden Rudolph M Sergeant Headquarters Co MG Tng Cp, Camp Hancock, GA 11-Jan-1919
Southern Alfred W Sergeant USMA Det F, Arty, West Point 28-Jul-1918
Spaulding Bernard F Sergeant C 23d Infantry 3-Oct-1918
Spence William Alfred Sergeant M 30th Infantry 8-Oct-1918
St John Alcide Norbert Sergeant 96th 6th Regiment 24-Jun-1918
Staff Harry Sergeant I 305th Infantry 5-Oct-1918
Stapinsky John Sergeant H 84th Infantry 8-Oct-1918
Starr Isidor Sergeant D 18th Infantry 10-Oct-1918
Stauderman Victor Sergeant G 106th Infantry 2-Sep-1918
Steneck Henry W Sergeant Headquarters Co 305th Infantry 2-Oct-1918
Stevenson John T Sergeant Headquarters Co 43d Infantry 5-Oct-1918
Stewart Richard H Sergeant M 308th Infantry 17-Jul-1918
Stiles John W. Sergeant G 107th Infantry 18-Aug-1918
Stoerner Henry Sergeant Quartermaster Dept 9-Apr-1917
Stokes George J Sergeant G 305th Infantry 15-Oct-1918
Stonson Frederick Sergeant A 165th Infantry 15-Oct-1918
Storch William D Sergeant Headquarters Co 106th Infantry 27-Sep-1918
Stroum Sam Sergeant 2d T M Battery 29-Jun-1918
Stucliffe James O. Sergeant Headquarters Company 105th Infantry 16-Nov-1918
Sullivan Edward T Sergeant M 327th Infantry 20-Oct-1918
Sullivan Francis Dennis Sergeant Headquarters 306th Infantry 14-Oct-1918
Sullivan Walter j Sergeant A 106th Infantry 28-Sep-1918
Suntzenich Charles Sergeant I 305th Infantry 14-Aug-1918
Surient Fortunat Sergeant D 357th Infantry 21-Oct-1918
Sussman Clarence J Sergeant Det at large attached to Co 306, Camp Monitor Quartermaster Corps 19-Mar-1919
Syversen John S Sergeant D 407th Tel Battalion Signal Corps 28-Oct-1918
Taylor Roland J. Sergeant B 326th Battalion, Tank Corps 12-Sep-1918
Taylor William F Sergeant Battery D 7th Field Artillery 2-May-1918
Thomas William L. Sergeant Company D 302nd Engineers 16-Oct-1918
Thurston Byron M. Sergeant Headquarters Company 307th Infantry 18-Mar-1918
Tierney James Francis Sergeant Sec 1 Grp A Repl Unit 322d MTC Overhaul Park, 701st Base Sec 1 1-Jun-1919
Toner Peter J. Sergeant Battery C 74th Artillery C.A.C. 4-Oct-1918
Torne Ernest Sergeant C 9th MG Battalion 22-Jul-1918
Torrey Louis J Sergeant C 165th Infantry 31-Jul-1918
Towne Eugene W. Sergeant K 105th Infantry 30-Oct-1918
Truppner Herbert Gerard Sergeant 18th 15-Sep-1918
Tullington Bernard L Sergeant 158th Aero Squadron 5-Feb-1918
Tully Michael R Sergeant 307th Pack Train 21-Dec-1918
Tylka Andrew Sergeant Battery D 6th Field Artillery 10-Feb-1919
Urgo John J Sergeant E 307th Infantry 27-Aug-1918
Vajda Henry J Sergeant I 328th Infantry 15-Sep-1918
Veldon William T Sergeant Tng Group 6 M T Dep Camp Hancock, GA 16-Oct-1918
Vermaelen John F Sergeant C 165th Infantry 30-Jul-1918
Vill Joseph A E Sergeant D 302d Engineers 5-Nov-1918
Vondoblen Howard A Sergeant B 105th MG Battalion 17-Oct-1918
Walker John J Sergeant H 165th Infantry 16-Oct-1918
Walsh Edward Francis Sergeant A 308th Infantry 26-Sep-1918
Walsh John N Sergeant B 306th Infantry 5-Sep-1918
Walsh William M Sergeant A 165th Infantry 12-Sep-1918
Walters Arthur Sergeant I 106th Infantry 26-Oct-1918
Walters Valentine H Sergeant Battery F 304th Field Artillery 23-Aug-1918
Wanders Fred E Sergeant 49th 152d Dep Brigade 15-Oct-1918
Wanstall Frederick Sergeant Med Dept Base Hospital 18-Feb-1918
Ward Galbraith Sergeant M 306th Infantry 27-Sep-1918
Waring Thomas P Sergeant F 2d Pioneer Infantry 15-Jul-1919
Watkins Lionel Godfrey Sergeant E 107th Infantry 5-Oct-1918
Watson Robert E. Sergeant Company M 307th Infantry 12-Oct-1918
Weber Harry R Sergeant F 302d Engineers 17-Aug-1918
Weed John C. Sergeant L 105th Infantry 29-Sep-1918
Weiler Edward Sergeant L 326th Infantry 16-Oct-1918
Weinand Judson L Sergeant B 305th MG Battalion 6-Oct-1918
Weinhauer George H Sergeant Battery D 304th Field Artillery 4-Sep-1918
Welsh Howard T. Sergeant Serv. Pk. Unit 357th M. T. C. 24-Nov-1919
Wever Joseph F. Sergeant Company D 302nd Engineers 23-Aug-1918
Whalen Lawrence J Sergeant F 165th Infantry 28-Sep-1918
White William J Sergeant F 25th Infantry 8-Nov-1918
Wiegel Edward Sergeant 497th MTC Sup Tn 30-Sep-1918
Wiest Andrew J. Sergeant Motor Truck Company 397th Infantry 11-Oct-1918
Williams Harry F Sergeant A 369th Infantry 7-Oct-1918
Williams William A. Sergeant M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Wirostek Frank Sergeant D 9th Infantry 2-Oct-1918
Wolsen Victor C Sergeant C 302d Engineers 25-Feb-1918
Wood Herbert Charles Sergeant G 306th Infantry 27-Aug-1918
Woodhouse Spencer E. Sergeant Sup 305th Infantry 1-Mar-1919
Wright Howard F. Sergeant M 105th Infantry 27-Sep-1918
Wundersee William H Sergeant H 326th Infantry 14-Oct-1918
Wuppermann Carlos S Sergeant C I P, attached advance, CHO 15-Apr-1919
Young Ernest Sergeant Sn Det 302d Engineers 30-Jan-18
Young Raymond L. Sergeant I 4th Infantry 24-Jul-18
Brickell Howard Austin Semn 2d cl USNRF 1-Oct-1918
Carley Lynn Dewitt Semn 2d cl USN 22-Apr-1918
Escavage George Harry Semn 2d cl USNRF 31-Aug-1918
Gage Glen Arbor Semn 2d cl USNRF 5-Oct-1918
Herbert Richard John Semn 2d cl 7-Oct-1918
Madlinger August Semn 2d cl USNRF 28-Oct-1918
Sherman Jerry Semn 2d cl 7-Oct-1918
Silvernail Lloyd H Semn 2d cl USNRF 1-Jul-1918
Stokes Edward Anthony Semn 2d cl 20-Oct-1918
Winroth Arthur Carl Semn 2d cl USNRF 23-Sep-1918
Wirhousky Joseph Semn 2d cl USN 1-Oct-1918
Main Earl Tator Semn USNRF 5-Nov-1918
Barkus Abe Seamn 2d cl USNRF 9-Oct-1918
Dickinson Harry Alfred Seamn 2d cl USN 13-Feb-1918
Reside Everett Monroe Seamn USN 9-Jan-1918
Ashton William B. Seaman, 2nd class 9-Oct-1918
Barnard Jay Vincent Seaman, 2nd Class USNRF 30-Sep-1918
Barrett William J. Seaman, 2nd class 24-Oct-1918
Bartels Robert M. Seaman, 2nd class 21-Jan-1918
Breuniger William Seaman, 2nd class 4-Aug-1918
Bristow Arthur E. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 15-Jun-1918
Campbell William Seaman, 2nd class U.S.N. 5-Aug-1917
Cantwell Russell V. Seaman, 2nd class 12-Feb-1918
Carrigan John L. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 27-Sep-1918
Cassidy William X. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Clark Timothy M. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 2-Jun-1918
Clavin Thomas J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 24-Apr-1919
Cleary James J., Jr. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 5-Nov-1917
Cleary Joseph C. Seaman, 2nd class U.S.N. 15-Dec-1918
Coleman Bernard Seaman, 2nd class U.S.N. 22-Mar-1918
Colliton Michael Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 27-Oct-1918
Connelly Paul J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 1-Jun-1918
Cook George F. Seaman, 2nd class 14-Jun-1918
Crilly Cornelius A. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 13-Aug-1918
Crowley James Seaman, 2nd class U.S.N. 3-Nov-1917
Crupin Solomon Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
De Forge John F. Seaman, 2nd class U.S.N. 10-Oct-1917
Decry Frank W. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 8-Oct-1918
Dixon William R. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Dixstater Gregory F Seaman, 2nd Class USNRF 27-Jan-1917
Donald Alexander Seaman, 2nd class U.S.N. 28-Apr-1917
Dowd Edwin Anthony Seaman, 2nd Class 30-Jan-1919
Downey Stephen J. Seaman, 2nd class Armed Draft Detail New York City 24-Nov-1917
Ebinger Ernest W. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 3-Mar-1919
Egbert Arthur S. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 31-May-1918
Elder John W. Seaman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
End George Louis Seaman, 2nd Class 7-Oct-1918
Enright Thomas J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 11-Nov-1918
Finkelstein Samuel Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-May-1918
Finley James P. Seaman, 2nd class U.S.N. 24-Sep-1919
Fitzpatrick James H. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 3-Feb-1919
Fredricksen Louis W. Seaman, 2nd class U.S.N. 11-Jun-1917
Gain Thomas E. Seaman, 2nd class 10-Oct-1918
Gillespie Eugene F. Seaman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
Goldstoff Jacob B. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Gorman Lloyd J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 23-May-1918
Gozzett Edward R. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 5-Nov-1917
Grant James J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 4-May-1921
Gray Archibald Seaman, 2nd class U.S.N. 10-Mar-1918
Griffin John A. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Jan-1919
Gunderson Charles G. Seaman, 2nd class U.S.N. 17-Apr-1918
Harmon John F. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 24-Sep-1918
Hart John Joseph Seaman, 2nd Class 5-Mar-1918
Hawkins Leonard Hillson Seaman, 2nd class U.S.N. 26-Jul-1918
Heerman Arthur F. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 12-Feb-1918
Hennessey Jeremiah S. Seaman, 2nd class U.S.N. 13-Oct-1918
Henrich Walter J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Herbstreet Larnney Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Dec-1918
Hewitt Philip G. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-Sep-1918
Higgins John J. Seaman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
Higgins Robert J. Seaman, 2nd class U.S.N. 25-Mar-1918
Hogan Lawrence J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Holler William R. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 5-Nov-1917
Horwig Sidney Seaman, 2nd class U.S.N. 31-Jul-1917
Ihlo Henry H. Seaman, 2nd class 27-Oct-1918
Isbister John Jr. Seaman, 2nd class 8-Apr-1917
Jacob Arthur C. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Johnson Carl Frank Seaman, 2nd Class 18-Apr-1918
Johnson Francis J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 14-Dec-1918
Kapper Abraham D. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-Sep-1918
Kass Saul Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 17-Mar-1919
Kelly Robert J. Seaman, 2nd class U.S.N. 27-Apr-1918
Kendsen William J. Seaman, 2nd class U.S.N. 25-Apr-1918
Knudson Thomas G. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
La Medica Michael Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 30-Nov-1918
La Rocco Frank Seaman, 2nd class 25-Sep-1918
Langley Hugh J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Laverty samuel L. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-Sep-1918
Leverson Meyer A. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 13-Oct-1918
Lyden Thomas F. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Millnik Joseph August Seaman, 2nd Class 1-Mar-1919
Moore Glenn Almanan Seaman, 2nd Class 4-Oct-1918
Moyer Henry Allen Seaman, 2nd Class 1-Oct-1918
Myrto Daniel Pelton Seaman, 2nd Class 18-Jun-1917
Noble Rollo McD. Seaman, 2nd class USN R.F. 16-Oct-1918
Payne John Edsall Seaman, 2nd Class 30-Sep-1918
Razionale John M. Seaman, 2nd class 15-Jul-1920
Rowe Clifford Gordon Seaman, 2nd Class 15-May-1918
Sackett Howard Harvey Seaman, 2nd Class 8-Mar-1918
Smith Harold Brooks Seaman, 2nd Class 15-Jun-1917
Steele John A. Seaman, 2nd class USN R.F. 2-Oct-1918
Streger Jacob Seaman, 2nd class 8-Sep-1918
VanEsch Harold Ambrose Seaman, 2nd Class 30-Sep-1918
Whelan William Seaman, 2nd Class 31-Jul-1917
Wiswall George Howard Seaman, 2nd Class 8-Oct-1918
Amey Merl Bellinger Seaman, 2d Class USN 26-Mar-1918
Anderson Walter Leonard Seaman, 2d Class USN 24-Sep-1918
Baker Harold Seaman, 2d Class USNRF 11-Nov-1918
Baker William Pratt Seaman, 2d Class USN 23-Oct-1917
Begen Francis Michael Seaman, 2d Class USN 22-Sep-1918
Bonner Arthur Joseph Seaman, 2d Class USNRF 21-Oct-1918
Dooley John Alfred Seaman, 2d Class 7-Mar-1918
Lyons James Francis Seaman, 2d Class USNRF 3-Feb-1919
Lyons Raymond Thomas Seaman, 2d Class USN 8-Dec-1917
Mackenzie Arthur James Seaman, 2d Class USN 28-Feb-1918
Mackenzie Fred Seaman, 2d Class USN 9-Oct-1918
Maggio Frank Seaman, 2d Class USN 28-Sep-1918
Mallina Joseph Patrick Seaman, 2d Class USNRF 21-Sep-1918
Mallon John Vincent Seaman, 2d Class USN 20-Jul-1919
Malone John Ames Seaman, 2d Class USNRF 21-Jul-1918
Mann Charles William Seaman, 2d Class USN 21-Oct-1918
Manning Frank Seaman, 2d Class USNRF 2-Jun-1917
Marahrens Carl Frederick Seaman, 2d Class USN 15-Jan-1918
McCabe John Leo Seaman, 2d Class USNRF 7-Oct-1918
McCabe Thomas James Seaman, 2d Class USN 4-Jun-1920
McMahon Aloysius Patrick Seaman, 2d Class USNRF 29-Sep-1918
McMahon John, Jr Seaman, 2d Class USNRF 24-Feb-1919
McNeil Harry Seaman, 2d Class USNRF 23-Nov-1917
Metzger Bernard Edward Seaman, 2d Class USNRF 4-Nov-1918
Meyer Arthur Seaman, 2d Class USNRF 13-Oct-1918
Montgomery Gormly J Seaman, 2d Class USNRF 20-Sep-1918
Moran Anthony James Seaman, 2d Class USNRF 31-Mar-1919
Morris Lippman Seaman, 2d Class USN 21-Dec-1918
Mullen Leo David Seaman, 2d Class USNRF 8-Oct-1918
Muller Philip Robert Seaman, 2d Class USNRF 11-Mar-1919
Mullin Thomas Francis Seaman, 2d Class USNRF 29-Oct-1918
Napoleon Eli James Seaman, 2d Class USNRF 1-Oct-1918
O'Connell Walter Dennis Seaman, 2d Class USNRF 28-Apr-1919
Olsen Wm Leslie Seaman, 2d Class 6-Aug-1918
Paulsen Adolph Hans Seaman, 2d Class USNRF 29-Oct-1918
Payne Alfred S Seaman, 2d Class USNRF 1-Jul-1918
Pendergast James Michael Seaman, 2d Class USN 4-Apr-1918
Pentony Vincent Peter Seaman, 2d Class USNRF 12-Oct-1918
Petro Frank Seaman, 2d Class USNRF 25-Dec-1918
Peyser Harry Seaman, 2d Class USNRF 19-Oct-1918
Prendergast Joseph Jerome Seaman, 2d Class USNRF 21-Dec-1918
Quigley Daniel Joseph Seaman, 2d Class 7-Feb-1919
Reilly Thomas Francis Seaman, 2d Class USN 25-Sep-1918
Reinhardt Louis Seaman, 2d Class USN 12-Jun-1917
Reiss Esmond George Seaman, 2d Class USN 1-Jul-1917
Reizenstein Wilbur Karl Seaman, 2d Class USNRF 6-Oct-1918
Reuhl Frank Justus Seaman, 2d Class USNRF 4-Mar-1918
Riker Richard W Seaman, 2d Class USNRF 5-Nov-1917
Riordan John Patrick Seaman, 2d Class USNRF 29-Sep-1918
Robertson Willard Seaman, 2d Class USN 25-Jun-1918
Roth John Charles Seaman, 2d Class USN 12-Apr-1918
Saunders Edward Joseph Seaman, 2d Class USN 1-Mar-1918
Schaefer John Francis Seaman, 2d Class USNRF 30-Nov-1918
Schoenthaler Louis Fred Seaman, 2d Class USNRF 22-Sep-1918
Schram William Seaman, 2d Class USNRF 17-Oct-1918
Schuster Valentine Henry Seaman, 2d Class USNRF 13-Nov-1918
Sears Sanford Seaman, 2d Class USN 9-Apr-1919
Sederquist Bernard B Seaman, 2d Class USN 7-Oct-1918
Shaw Lauren Elwood Seaman, 2d Class USNRF 5-Apr-1920
Shrimpton Ernest Woltorton Seaman, 2d Class USNRF 5-Jan-1918
Smith Elwood LaForge Seaman, 2d Class USNRF 9-Aug-1918
Staples Charles Timothy Seaman, 2d Class USN 26-Feb-1918
Sweeting Carlyle Seaman, 2d Class USNRF 7-Oct-1918
Tandy John Abram Seaman, 2d Class USNRF 17-Oct-1918
Thompson Walter Michael Seaman, 2d Class USN 2-Sep-1918
Tiano Luke Seaman, 2d Class USNRF 5-Oct-1918
Triglia Julius Seaman, 2d Class USNRF 22-Mar-1918
Walsh Joseph James Seaman, 2d Class USNRF 31-Oct-1918
Weiss John Seaman, 2d Class USNRF 23-Sep-1918
Wesche Richard Seaman, 2d Class USNRF 5-Nov-1917
Wilde Frederick Herbert Seaman, 2d Class USN 20-Dec-1917
Willner Louis Seaman, 2d Class USN 29-Oct-1918
Wilson Martin Austin Seaman, 2d Class USNRF 1-Oct-1918
Mayer Charles John Seaman Signalman, 2d Class USN 8-Jan-1919
Groat John Eller Seaman 2nd Class, U.S.N.R. F. 29-Sep-1918
Perrillo Angelo Seaman 2nd Class, U.S.N.. 11-May-1918
Root Dan S. Jr. Seaman 2nd Class, Radio 5-Jan-1918
Beanlac Leon John Seaman 2nd Class 20-Sep-1918
Bellew James Seaman 2nd Class U,S,N,R.F. 14-Nov-1919
Biggerstaff Alexander C. Seaman 2nd class 12-Oct-1918
Bornt Herbert George Seaman 2nd Class 5-Nov-1919
Brennan John Henry Seaman 2nd Class 3-Feb-1918
Claude Elmer Samuel Seaman 2nd Class 8-Oct-1918
Coger Ira Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 21-Oct-1918
Dater Waldo Van Dyke Seaman 2nd Class 6-Nov-1918
Denenny James M. Seaman 2nd Class 28-Sep-1918
Drab William J. Seaman 2nd class Training Station, Great Lakes, IL 30-Sep-1918
Dresser Ellsworth Seaman 2nd Class 10-Oct-1918
Finear William Patrick Seaman 2nd Class 8-Mar-1918
Fischer Henry George Seaman 2nd Class 6-Oct-1918
Foster Edwin V. Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 10-Mar-1921
French Ulysses Grant Seaman 2nd Class 27-Mar-1918
Havens Henry Boardman Seaman 2nd Class 15-Mar-1918
Hendrickson Arthur R. Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 16-May-1918
Henry Thomas J. Seaman 2nd Class 24-Sep-1918
Howley Thomas William Seaman 2nd Class 29-Sep-1918
Jennings Irving E. Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 12-Feb-1918
Kempston A. Lester Seaman 2nd Class 11-Jun-1918
Kurot Martin C. Seaman 2nd class 24-Mar-1918
La Bell Dewey Francis Seaman 2nd Class 5-Oct-1918
McNair Samuel Robinson Seaman 2nd Class 11-Oct-1918
Milliman Guy Raymond Seaman 2nd Class 9-Oct-1918
Moss John H. Seaman 2nd class 18-Jun-1918
Mot Leroy Allen Seaman 2nd Class 19-Sep-1918
Newfang Harry T. Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 4-Oct-1918
O'Brien Michael W. Seaman 2nd class 24-Mar-1918
Pfahlert Carl Arthur Seaman 2nd Class 20-Sep-1918
Pomeroy Ralph Gordon Seaman 2nd Class 1-Oct-1918
Purcell John Leo Seaman 2nd Class 5-Oct-1918
Raynor Willard Elmer Jr. Seaman 2nd Class 13-Oct-1918
Rose Harry R. Seaman 2nd Class U.S.N.R.F. 15-Mar-1919
Rothschild Howard F. Seaman 2nd class 6-Jan-1918
Ruppel Edward W. Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 16-Oct-1918
Sheldon Lawrence Derrick Seaman 2nd Class 11-Oct-1918
Smith Merle Robinson Seaman 2nd Class 29-Apr-1918
Spinks Ralph Eugene Seaman 2nd Class 9-Oct-1918
Steele Dewey Dey Seaman 2nd Class 23-Oct-1918
Swart Herbert C. Seaman 2nd Class 6-Jan-1918
Tern ? Roy William Seaman 2nd Class
Terwilliger Jerome Seaman 2nd Class 26-Apr-1918
Thompson Orin Albert Seaman 2nd Class 30-Mar-1918
Wallace Arthur Pearson Seaman 2nd Class 22-Jan-1920
Wells Vinton Rogers Seaman 2nd Class 10-Mar-1918
Wilkinson Charles Claxton Seaman 2nd Class 7-Oct-1918
Allen Herbert Henry Seaman 2nd Cl USN 14-Jan-1919
Critser Ross Seaman 2nd Cl USN 30-Sep-1918
Blake Philip Henry Seaman 2d Class USN 22-Dec-1918
Madigan Edward Joseph Seaman 2d cl USNRF 15-Oct-1918
Mahew Frank William Seaman 2d cl USN 12-Apr-1917
McPortland William P Seaman 2d cl USNRF 23-Oct-1918
Achilles Louis Henry Jr Seaman 4-Oct-1918
Anderson Henry Lincoln Seaman USN 11-Oct-1918
Annis Frank M. Seaman 17-Oct-1918
Barmore Don Walton Seaman USN 31-Jul-1917
Barns Charles B. Seaman 19-Oct-1918
Barrett Michael Joseph Seaman USNRF 5-Dec-1918
Baxter Cortlandt B. Seaman 25-Oct-1918
Berry Chester Theodore Seaman 25-Nov-1917
Booth Eugene R. Seaman 15-Mar-1918
Braunworth Charles Seaman U.S.N. 30-Sep-1918
Brieger John F. Seaman U.S.N. 20-Nov-1917
Brunkhardt John W. Seaman N.N.V. 5-Nov-1917
Byrne James S. Seaman U.S.N.R.F. 21-Dec-1917
Campbell Arthur R. Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Carlsson Hialmar Seaman U.S.N. 28-Oct-1918
Chadderdon Joseph P Seaman USNFR 17-Apr-1919
Clark George P. Seaman U.S.N. 16-Jun-1919
Cole George Tillott Seaman 5-Nov-1918
Craven Henry S. Seaman 14-Oct-1918
Curry James E. Seaman U.S.N. 7-Nov-1920
Damaschke Harry C Seaman USNRF 14-Jul-1917
Deen Russell H. Seaman 6-Feb-1918
Delaney James J. Seaman 6-Oct-1918
Diack Bruce Seaman U.S.N. 14-Dec-1918
Dishaw Kernan K Seaman USN 28-Apr-1919
Dorgan Edgar F. Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Doyle Gilbert J. Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Dykeman Karl Frederick Seaman USNRF 17-Nov-1918
Engesser Louis W. Seaman U.S.N. 29-Sep-1918
Farrell Raymond Seaman U.S.N. 14-Jun-1918
Fleury James M. Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Frazec William P. Seaman U.S.N.R.F. 7-Feb-1920
Gaus Charles F. Seaman U.S.N. 5-Nov-1917
Gavigan William J. Seaman U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
Gill James Seaman U.S.N.R.F. 15-Oct-1918
Gleason arthur H. Seaman U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Glover Graham F. Seaman 30-Jan-1919
Glover John Seaman U.S.N. 25-Sep-1918
Hammer James M. Seaman U.S.N. 15-Dec-1917
Hanley Matthew R. Seaman U.S.N. 29-Nov-1918
Hansett Stanley A. Seaman 4-Feb-1918
Ingman John W. Seaman 7-Oct-1918
Jack Sydney F. Seaman U.S.N. 27-Sep-1918
Jonasson Edgar H. Seaman U.S.N.R.F. 8-Oct-1918
Kranz William G.E. Seaman U.S.N. 30-Sep-1918
Lang Gottfried Seaman U.S.N. 2-Sep-1917
Leonhardt Frederick M. Seaman U.S.N. 4-Jul-1918
Lewis Milton Leon Seaman 28-Jan-1918
Lieb Joseph Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Lounsbery Richard Seaman 9-Oct-1918
Lynch Patrick Francis Seaman USN 17-Oct-1918
Maloney Ed. Amb. Mich Seaman 11-Jan-1919
Marion Francis J. Seaman 1-Oct-1918
McIntyre Edward Byron Seaman 6-Feb-1919
Merz Walter Ward Seaman 17-May-1918
Micker Michael Francis Seaman USN 21-Jan-1919
Mundy Chester Irving Seaman 7-Sep-1918
Murray Charles Francis Seaman USN 14-Oct-1918
O'Reilly Edward Seaman USN 23-Sep-1918
Osterhaus Harold Seaman USNRF 26-Oct-1917
Quist Henry Gotfred Seaman USNRF 30-Sep-1918
Reynolds Matthias James Seaman USN 31-Aug-1919
Rittiger George H Seaman USNRF 15-Dec-1917
Rollins William Michael Seaman USN 5-Mar-1918
Rubin Moe Seaman USN 22-Oct-1917
Russbach Robert L. Seaman 30-Nov-1918
Seidel Adolph Henry Seaman USN 13-Nov-1918
Sharp Andrew Martin Seaman 27-Jun-1919
Stoltzenberg Alex Louis Seaman USN 31-Jan-1919
Wells Harry M. Seaman 6-Aug-1917
Whitmyer Robert Maw Seaman USNRF 13-Oct-1918
Willets Edward M. Seaman 16-Jul-1920
Williams Griffith Seaman USNRF 12-Jan-1919
Winne John, Jr Seaman USNRF 5-Nov-1917
Wooley Harold T. Seaman U.S.N.R.F. 6-Oct-1918
Lumley John Robert SC 82nd 8-Jun-1918
Schoultz Rudolph Charles Sailmakers Mate USNRF 23-Oct-1918
Johnson Ole Sail Makers Mate F.N.R., Class 1-D 29-Mar-1920
Miller Carl Julius Sail Maker's Mate USN 15-Jan-1918
Barbary Frank Saddler Btry E 349th FA 15-Feb-1918
Dunlap Robert E. Saddler A 102d M.P. 27-Apr-1918
Harrigan Jeremiah Saddler Battery B 104th Field Artillery 15-Mar-1919
Voelkl George J Saddler Btry F, 336th FA 13-Feb-1919
Shelby William Ret. Unassigned Aviation Sec. Signal 22-Mar-1918
Brenzel Conrad C. Ret. 21st Ret 29-Oct-1918
Regan Timothy Ret. 31st 8th Battalion , 152nd Dep Brigade 31-May-1918
Derago Frank Ret, [Unassigned] Ft. Slocum NY
Broughton Harry E Ret Cav Unassigned Ft Ethan Allen, VT 22-May-1917
Cleary Charles Ret 23d Ret Co Camp No 4, Camp Greene, NC 27-Sep-1918
Smedberg C. Renwick Ret 21st Ret T. C. 16-Oct-1918
New John F Regt Sup Sergeant Supply 26th Field Artillery 5-Feb-1919
Kirker Harry J Regt Sgt Maj Hq Co 30th Inf 15-Jul-1918
Spolander Carl H Regt 1st Sergeant Major JAGDGHQ 28-Oct-1918
Miller Harry B Regimental Sergeant Major Headquarters 11th Field Artillery 2-Oct-1918
Berlin Samuel Recruit Medical Department Fort Slocum, NY 16-Oct-1918
Cassels James Recruit 2nd Recruit Company Limited Service 1-Oct-1918
Cramer Roy W. Recruit 2nd Recruit Company Fort Slocum, NY 23-Oct-1918
Finnin Charles Recruit Medical Department 22-Sep-1918
Peterson Alfred G. Recruit Recruit Camp, Syracuse, NY 4-Oct-1918
Kropacek Joseph Rct Private Unassigned 11-Sep-1918
Young James Rct 4 Rct Co Gen Serv Inf, Ft Slocum 25-Nov-18
Badina Alvin I Rct Unasgd Cp Wheeler GA 28-Oct-1918
Stafford George Rct Unasgd 21 Ret Co Ft Slocum NY 25-Oct-1918
Sweet Fred B Rct Unas, Ret Co 2 Ft Slocum, NY 26-Oct-1918
Trouse Liberty Rct Unassigned 13-Oct-1918
Watson Arthur T Rct Unassigned 15-Oct-1918
Worth Clarence J Rct 83 Co 20th Bn Syracuse Ret C 26-Sep-1918
Zion Lewis Rct Med Dept Unassigned 31-Oct-1918
Simon Irving Rcr 4 Ret Co Gen Serv Infantry 25-Oct-1918
Young Henry M RC
McCarthy William A Radio Sergeant Headquarters Co 64th Infantry 10-Oct-1918
Lowensky Frank RA 8-Aug-1918
Hall Harold R.C.T. 2 Ret 26-Oct-1918
Carmichael George A. Quartermaster, 3rd class U.S.N.R.F. 21-Oct-1918
France Ferdinand J. Quartermaster, 3rd class 23-Sep-1918
Keller James Quartermaster, 3rd class U.S.N. 14-Jun-1918
Mork Samuel Wesley Quartermaster, 3d Class USNRF 3-Mar-1919
Thrasher Henry Edward Quartermaster, 3d Class USN 14-Jun-1918
Ullman Norbert Leon Quartermaster, 3d Class USNRF 15-Oct-1918
Clark James C. Quartermaster, 2nd class U.S.N.R.F. 6-Oct-1918
George Frank Quartermaster, 2nd class U.S.N.R.F. 17-Dec-1918
Goldman Philip J. Quartermaster, 2nd class Aviation, Fleet-Class 1-B 7-Jul-1918
Happel George H. Quartermaster, 2nd class Aviation,U.S.N.R.F. 17-Nov-1918
Keach Nelson B. Quartermaster, 2nd class U.S.N. 28-Mar-1918
Kearney James S. Quartermaster, 2nd class Aviation,U.S.N. 14-Sep-1918
Keehn George Quartermaster, 2nd class U.S.N. 3-Jan-1919
Klein John E. Quartermaster, 2nd class U.S.N.R.F. 31-Dec-1917
Kneeland Leonard Leander Quartermaster, 2nd Class Naval Air Station, Trojan, France 22-Aug-1918
Langan Harry Quartermaster, 2nd class Aviation,U.S.N.R.F. 21-Oct-1918
Nugent Francis Joseph, Jr Quartermaster, 2nd Class 15-Feb-1919
Wissmann Frederick Alfred Quartermaster, 2d Class, Aviation USN 28-Oct-1918
Bappler George Lawrence Quartermaster, 2d Class Aviation, USN 24-Sep-1918
Bassett Rice Quartermaster, 2d Class USNRF 9-Oct-1918
O'Briest Charles Quartermaster, 2d Class USN 27-Sep-1918
Reinacher Frank William Quartermaster, 2d Class USN 17-Nov-1918
Busse Gustave P. Quartermaster, 1st class U.S.N. 16-Sep-1918
Elbers Rudolph F. Quartermaster, 1st class U.S.N.R.F. 26-Feb-1918
Graham Joseph B. Quartermaster, 1st class U.S.N.R.F. 20-Aug-1918
Hudson Charles R. Quartermaster, 1st class 30-Sep-1918
Nichols Shepley Quartermaster, 1st Class USNRF 21-Aug-1918
Deasy Arthur J. Quartermaster, “A” U.S.N. 26-Sep-1918
Griffin Joseph F. Quartermaster Sergeant SR. Gr. Headquarters 804th Stev. Battalion T.C. 17-Dec-1918
Tuttle Edwin C Quartermaster Sergeant Headquarters Det 328th Labor Battalion 27-Dec-1918
Woodward Charley L Quartermaster Sergeant Quartermaster Corps 30-Aug-1918
Christopher Leon Thomas Quartermaster 2nd Class, Aviation 28-Sep-1918
Ackerly Harry R. Quartermaster 2nd class Training Camp, Pelham Bay Park 17-Oct-1918
Hogan Joseph L. Quartermaster 2nd class Aviation 14-Nov-1918
Johnston Claude Raymond Quartermaster 2nd Class Aviation 22-Oct-1918
Harrison John F. Quartermaster U.S.N. 25-Oct-1918
Lawrence Clement M. Quartermaster Aviation,U.S.N. 26-Sep-1918
Macvittie Carl Duglas Quarter Master 3rd Class 6-Sep-1918
Kay George F QM Sgt Field Rmt Sq 327 29-Jan-1918
Brainard Ellsworth Fuller QM 3d cl USNRF 20-Feb-1920
Smith James Joseph QM 2d cl Avn USN 27-Apr-1918
Wareing Edgar Thomas QM 2d cl Avn USN 23-Jun-1918
Holley Miles Henry QM 2d cl USN 29-May-1918
Murphy William A Pvy 1st cl Co A 105th Inf 29-Sep-1918
Pike Charles Alburtis Pvy 1st cl Co A 107th Inbf 29-Sep-1918
Wells Moses Pvtt 1st cl Co D 2d AA MG Bn 2-Nov-1918
Acquard Theodore J Pvt Saddler Btry F 106th FA 19-Mar-1919
Timelo Frank Pvt Co M 23d Inf KIA 6-Jun-1918
Timmerman Herman Pvt Co I 7th Inf KIA 19-Oct-1918
Carlson Gunnard E Pvt Co G 7th Inf KIA 15-Jul-1918
Powers Paul James Pvt Co F 307th Inf 4-Nov-1918
Gambounis Emmanuel Pvt Co C Co C 131st Inf 18-Oct-1918
Chernin Max Pvt Co B 301st Tk Bn 15-Aug-1918
Pewinski Joseph S Pvt Co Co 30 DGp MTD MGTC
Honler George Henry Pvt C Co M 307th Inf 16-Sep-1918
Compton Robert F Pvt 1st cl Co B 1st MP Co 8-Oct-1918
Aberalle Guiseppe Pvt 1st cl Ft Ethan Allen VT 17-Aug-1918
Abt Albert C Pvt 1st cl Co B 326th Inf 22-Oct-1918
Ackerman William B Pvt 1st cl Co H 311th Inf 21-Oct-1918
Ahenok Frank Pvt 1st cl Hq Co 28th Inf 23-Aug-1918
Albrecht Albin Albert Pvt 1st cl Co B 18th Inf 21-Oct-1918
Alger Russell M Pvt 1st cl Co K 60th Inf 17-Oct-1918
Altrogge Albart Pvt 1st cl Co A 502d Engrs 27-Jan-1918
Amdur Charles Pvt 1st cl Co F 307th Inf 29-Aug-1918
Anderson Clarence R Pvt 1st cl Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Anderson Harry James Pvt 1st cl Co E 108th Inf 27-Oct-1918
Anderson Vernon Pvt 1st cl Co C 309th Inf 30-Sep-1918
Andrews Clair Ferris Pvt 1st cl Co B 307th Inf 21-Jul-1918
Arpin Joseph H Pvt 1st cl Co E 307th Inf 15-Nov-1918
Bacha John Pvt 1st cl 152d Dep Bde 3-Oct-1918
Baker Harry F Pvt 1st cl QMC 25-Apr-1918
Baker Orville C Pvt 1st cl Co E 104th Am Tn 2-Oct-1918
Becker Miles Pvt 1st cl Co I 310th Inf 19-Oct-1918
Bent Frederick Pvt 1st cl 67 th Co TC 13-Feb-1919
Bergman Axel Halmar Pvt 1st cl Co E 302d Engrs 8-Sep-1918
Beyer Robert H Pvt 1st cl Co B 305th MG Bn 3-Oct-1918
Bialogowicz Tofil Pvt 1st cl Co F 26th Inf 19-Jul-1918
Bires Joseph Pvt 1st cl Co I 310th Inf 19-Oct-1918
Blaney Robert Pvt 1st cl Hq Co 11th Inf 9-Nov-1918
Bradley Albert Pvt 1st cl Co B 106th Inf 26-Mar-1918
Bratt Victor H Pvt 1st cl Co E 108th Inf Oct t5, 1918
Brink Frank Howard Pvt 1st cl Co M 309th Inf 17-Sep-1918
Briody Maurice C Pvt 1st cl Amm Co 305th San Tn 22-Oct-1918
Britton Harmann J Pvt 1st cl Co E 107th Inf 29-Sep-1918
Brown Thomas A Pvt 1st cl Co L 108th Inf 29-Sep-1918
Brugeon Godfrey E Pvt 1st cl Co K 107th Inf 30-Sep-1918
Bucholz Charles E Pvt 1st cl Co L 108th Inf 29-Sep-1918
Burns William Frank Pvt 1st cl Btry A 17th FA 18-Jun-1918
Burrik Maurice J Pvt 1st cl Co L 107th Inf 29-Sep-1918
Buskey George Pvt 1st cl Hq Co 325th Inf 15-Oct-1918
Butler Charles Edward Pvt 1st cl 152d Dep Bde 30-Sep-1918
Bvaranski Zygmunt Pvt 1st cl Co A MG Bn 1st Bde 7-Jun-1918
Cadden Joseph F Pvt 1st cl Co I 310th Inf 16-Oct-1918
Calimori Frank Pvt 1st cl Co M 108th Inf 28-Sep-1918
Callahan Michael Pvt 1st cl Co M 71st Inf 25-Sep-1918
Canfield Paul Bradley Pvt 1st cl Hq Co 307th FA 4-Nov-1918
Canfield Ralph F Pvt 1st cl Co K 325th Inf 12-Oct-1918
Carney Harry J Pvt 1st cl Co I 108th inf 5-Oct-1918
Carpenter Delmer D Pvt 1st cl 102 F Sig Bn 20-Oct-1918
Carter Kenneth P Pvt 1st cl Hq Co 108th Inf 30-Sep-1918
Chauvin Leo J Pvt 1st cl Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Churco Benjamin J Pvt 1st cl Hq Tr 1st Div 18-Jul-1918
Closs John E Pvt 1st cl Co F 107th Inf 29-Sep-1918
Conrad Walter T Pvt 1st cl Co H 107th Inf 29-Sep-1918
Conway Patrick Pvt 1st cl Co K 60th Inf 18-Apr-1918
Corbin Harlan H Pvt 1st cl Co A 327th Inf 16-Oct-1918
Covert Vernon Pvt 1st cl Co D 106th MG Bn 1-Nov-1918
Cox Edward F Pvt 1st cl Co D 106th MG Bn 18-Oct-1918
Crandall Emden B Pvt 1st cl Co A 105th Inf 29-Sep-1918
Crotty Edmund Pvt 1st cl Co B 6th Engrs 8-Aug-1918
Dahm John M Pvt 1st cl Co D 310th Inf 20-Oct-1918
Damscott John F Pvt 1st cl Co C 308th inf 5-Oct-1918
Darling Elton H Pvt 1st cl Co D 52 TBS CAPO 717 14-Aug-1918
Davis Willis E Pvt 1st cl MD Evac Hosp 24
Deicke Herman C Pvt 1st cl Hq Co 305th Inf 17-Oct-1918
Denmark Lauren N Pvt 1st cl Med Det 3-Oct-1918
Deveson George H Pvt 1st cl Co E 107th Inf 28-Sep-1918
Dilley Roger Pvt 1st cl 250 Co MP 6-Feb-1919
Dimmick Frank Chester Pvt 1st cl Co D 306th MG Bn 25-Sep-1918
Dittner Henry Pvt 1st cl Co C 307th Inf 6-Sep-1918
Dobbins Patrick J. Pvt 1st cl 2d U.S Dis Bks Gds 23-Aug-1918
Doerr Louis Pvt 1st cl F 302d Engrs 26-Sep-1918
Domes Claude J Pvt 1st cl Co ,I 108th Inf 29-Sep-1918
Domkus Joseph Pvt 1st cl B 307th Inf 1-Sep-1918
Donahue John M. Pvt 1st cl M.G. Co 109th Inf 1-Oct-1918
Donnegan Albert Pvt 1st cl Co K 325th Inf 18-Oct-1918
Donnellan Timothy Pvt 1st cl G 165th Inf 30-May-1918
Donohue John J. Pvt 1st cl B 106th Inf 27-Sep-1918
Donovan Dennis Pvt 1st cl A 165th Inf 29-Jul-1918
Donovan James P. Pvt 1st cl F 105th FA 29-Sep-1918
Doody William J. Pvt 1st cl B 114th Inf 12-Oct-1918
Dooman James J. Pvt 1st cl Hq Det 1st Ob. Gr. Sig. C 11-May-1918
Doop James E. Pvt 1st cl C 106th Inf 16-Aug-1918
Dorscheid Norbert B Pvt 1st cl MG Co 61 311th Inf 22-Sep-1918
Dotz Herman Pvt 1st cl 1 Div. N.G. Bn. 28-May-1918
Douglass Jesse E. Pvt 1st cl K 107th Inf 29-Sep-1918
Dow Alfred N. Pvt 1st cl I 305th Inf 13-Aug-1918
Doyle Thomas Pvt 1st cl B 165th Inf 15-Oct-1918
Draper Arthur M. Pvt 1st cl B 303d F. Sig. Bn. 3-Nov-1918
Duane Alexander Pvt 1st cl B 107th Inf 29-Sep-1918
Dubuque Thomas J Pvt 1st cl Co C 6th Div Tn 27-Oct-1918
Duffy Frank L. Pvt 1st cl B 105th FA 21-Dec-1918
Dugan Gerorge E. Pvt 1st cl Hq 106th Inf 27-Sep-1918
Dugan John Pvt 1st cl Co A 310th Inf 18-Oct-1918
Dundas Dominic J. Pvt 1st cl G 105th Inf 6-Sep-1918
Dunleavy Andrew Pvt 1st cl F 4th Inf 29-Jul-1918
Dunleavy John Pvt 1st cl C 106th Inf 27-Sep-1918
Dusold Charles Pvt 1st cl B 4th Inf 23-Jul-1918
Dwyer John J. Pvt 1st cl M 105th Inf 27-Sep-1918
Dyer Alexander Pvt 1st cl D 305th Inf 4-Oct-1918
Dynan John Pvt 1st cl F 30th Inf 15-Jul-1918
Eaton Frederick Pvt 1st cl Co ,I 9th Inf 2-Jun-1918
Edelstein Bennie Pvt 1st cl 1 Dev Bn, 6th Camp Sheridan, Ala. 18-Oct-1918
Edwards Elmer D. Pvt 1st cl G 106th Inf 27-Sep-1918
Edwards Geo. H. Pvt 1st cl C 105th FA 26-Sep-1918
Erdman Rudolph E Jr Pvt 1st cl Co D Repl Unit 302 MTC
Ervin Anthony F Pvt 1st cl Co E 311th Inf 18-Oct-1918
Essdenwanger George P Pvt 1st cl Co C Upton DASC 27-Nov-1918
Fanning John M Pvt 1st cl Co C 312th Inf 24-Oct-1918
Farinelli Peter Pvt 1st cl Co K 306th Inf 17-Oct-1918
Fitzgerald Morris Pvt 1st cl Ord Dept 28-May-1918
Fonda Frank W Pvt 1st cl Co L 3d regt NYNG 14-May-1917
Fontaine Marcel O Pvt 1st cl Co E 105th Inf 29-Sep-1918
Franklin Wayne G Pvt 1st cl Co A 30th Inf 15-Jul-1918
French James C Pvt 1st cl Co K 107th Inf 17-Oct-1918
Frey Frederick N Pvt 1st cl Hosp Co No 106 30-Oct-1918
Fulton Russell G Pvt 1st cl Co E 111th Inf 8-Oct-1918
Gadawaski Walenty Pvt 1st cl Co H 326th Inf 14-Oct-1918
Gadoua Joseph Pvt 1st cl Co B 105th Inf 24-Sep-1918
Georger Arthur M Pvt 1st cl Co C 302d Engrs 6-Sep-1918
Gerritson Lee A Pvt 1st cl Co K 6th Inf 14-Oct-1918
Gohl William R Pvt 1st cl Co A 305th Inf 6-Oct-1918
Goldring David Pvt 1st cl Co M 7th Inf 16-Oct-1918
Goldthorpe Reginald A Pvt 1st cl 32d co 20th Engrs 20-Dec-1918
Gosdek William G Pvt 1st cl Co A 108th Inf 28-Sep-1918
Gottschalk Charles F Pvt 1st cl Co B 9th Amm Tn 20-Jan-1919
Gould LaVerne Jay Pvt 1st cl 108th Inf 30-Oct-1917
Graf William Pvt 1st cl Hq Co 312th Inf 29-Nov-1918
Green George Norman Pvt 1st cl Co F 127th Inf 20-Oct-1918
Gregowski Paul Pvt 1st cl Co E 302d Engrs 9-Sep-1918
Griffith Lynn H Pvt 1st cl Btry B 307th FA 7-Oct-1918
Grove Alvin W Pvt 1st cl Co A 328th Inf 17-Oct-1918
Grow Harvey Clarence Pvt 1st cl Co B 306th Inf 5-Nov-1918
Gustin Gilbert l Pvt 1st cl Co L 108th Inf 30-Sep-1918
Haagner John Pvt 1st cl Co L 106th Inf 26-Aug-1918
Hadba Saleem G Pvt 1st cl Med Dept USN Base Hosp 19-Nov-1918
Hake Walter A Pvt 1st cl Co C 39th Inf 13-Oct-1918
Haley Thomas J Pvt 1st cl Co D 307th Inf 9-Sep-1918
Hall Cland S Pvt 1st cl Co A 317th Inf 10-Oct-1918
Halpin Earl J Pvt 1st cl Co G 105th Inf 29-Sep-1918
Haney James M Pvt 1st cl 327th Gd Co
Hanley Joseph P Pvt 1st cl Co B 307th Inf 14-Sep-1918
Harkins Hiram J Pvt 1st Cl Co M 311th Inf 30-Oct-1918
Hesseltine Reuben J Pvt 1st cl Co G 302d Am Tn 8-Feb-1918
Hill Harry K Pvt 1st cl Co E 2d Pion Inf 21-Dec-1918
Hillery David Joseph Pvt 1st cl USMC 11-Jun-1918
Hilton Frank Henry Pvt 1st cl USMC 2-Oct-1918
Hoffman Andrew G Jr Pvt 1st cl Btry d 106th FA 9-Jan-1918
Holbrook Newberry Pvt 1st cl USA Amb Svc 644 16-Feb-1918
Hopkins Earl L Pvt 1st cl Co B 326th Bn TC 11-Oct-1918
Hoskins David Pvt 1st cl Co L 106th Inf 17-Oct-1918
House Roy L Pvt 1st cl Co C 312d Am Tn 22-Oct-1918
Howard Raymond Joseph Pvt 1st cl Co A 18th Inf 4-Oct-1918
Hubbard Henry L Pvt 1st cl Co I 307th Inf 5-Oct-1918
Hughes John D Pvt 1st cl Co B 5th MG Bn 13-Sep-1918
Hurlburt William H Pvt 1st cl Co M 108th Inf 19-Oct-1918
Jack Frederick R Pvt 1st cl 333d GF Co 16-Oct-1918
Johncox Ralph R Pvt 1st cl Co A 108th Inf 29-Sep-1918
Johnson Oscar E Pvt 1st cl Btry C 307th FA 22-Oct-1918
Johnson Oscar P Pvt 1st cl Hq Co 304th FA 18-Sep-1918
Jones Arthur Hiram Pvt 1st cl Co B 308th Inf 7-Oct-1918
Jones Carl W Pvt 1st cl Co F 1st Inf NYNG 19-Sep-1917
Kayes Joe E Pvt 1st cl Co B 307th Inf 14-Sep-1918
Kelley George Anthony Pvt 1st cl Co A 104th MG Bn 5-Nov-1918
Kelly James E Pvt 1st cl Co E 106th Inf 27-Sep-1918
Kelly William J Pvt 1st cl Adv Ord Dept No 5 14-Jun-1918
Kientz Eldred M Pvt 1st cl Co C 108th Inf 17-Oct-1918
Kilfoyle John A Pvt 1st cl Hq Co 105th Inf 1-Jul-1918
Kinney Arlington Winfield Pvt 1st cl MG Co 7th Inf 15-Jul-1918
Kirby William J Pvt 1st cl 207th MP Co 10-Mar-1919
Kitby James J Pvt 1st cl Co B 11th Engrs 4-Feb-1918
Knoell Elmer George Pvt 1st cl Co H 7th Inf 15-Jul-1918
Koelbl Joseph Pvt 1st cl Butchery Co QMC 20-May-1919
Kriedman Louis E Pvt 1st cl Co D 108th Inf 29-Sep-1918
Lacoste Francis S Pvt 1st cl Co L 108th Inf 28-Sep-1918
Lang Frank Pvt 1st cl Co G 167th Inf 28-Jul-1918
Lapine Wilmer M Pvt 1st cl Co K 107th Inf 18-Oct-1918
Leone Anbtonio Pvt 1st cl Co K 108th Inf 20-Sep-1918
Lewis Harry James Pvt 1st cl MG Co 38th Inf 20-Jul-1918
Liebeck Otto H Pvt 1st cl Co K 108th Inf 29-Sep-1918
Loring David A Pvt 1st cl Co B 305th Inf 17-Nov-1918
Lutrz John E Pvt 1st cl Co G 108th Inf 27-Oct-1918
MacArthur Ralph J Pvt 1st cl Co E 64th Inf 25-Aug-1917
Maguire Raymond Richard Pvt 1st cl Co A 325th Inf 14-Oct-1918
Malenoski Walter Pvt 1st cl Co L 23d Inf 4-Oct-1918
Malican Frank A Pvt 1st cl Co A 108th Inf 29-Sep-1918
Maloney Thomas Joseph Pvt 1st cl Co B 344th Tk Bn Brig Tk C 11-Oct-1918
Mang Edward Reinhaert Pvt 1st cl Co A 18th Inf 4-Oct-1918
Mangin Arthur John Pvt 1st cl Co C 309th Inf 23-Oct-1918
Manness Arthur HJ Pvt 1st cl 4th Casual Co 1 PR ROTC 16-Oct-1918
Manzer Floyd Pvt 1st cl Sup Co A 301st MG Bn 1-Jun-1918
Matthews Edgar K Pvt 1st cl Co M 106th inf 26-Sep-1918
McAneny James E Pvt 1st cl Btry D 31st FA 12-Oct-1918
McCormick Michael P Pvt 1st cl Co B 307th Inf 21-Jul-1918
McDevitt Earl H Pvt 1st cl Btry D 304th FA 6-Sep-1918
McGraw Thomas C Pvt 1st cl Co C 312th Inf 21-Sep-1918
McGraw William J Pvt 1st cl Co I 107th Inf 29-Sep-1918
McHale Joseph F Pvt 1st cl Co I 108th Inf Fwen 11, 1918
McKinney Ansel G Pvt 1st cl Co F 309th Inf 16-Oct-1918
McKinney Elmer E Pvt 1st cl Co E 312th Inf 25-Sep-1918
McNultry Joseph T Pvt 1st cl Co E 312th Inf 15-Dec-1918
Mecchiarelli Bernardo Pvt 1st cl Co A 310th Inf 18-Oct-1918
Merrill Lester H Pvt 1st cl Co C 325th Inf 25-Oct-1918
Midgley David V Pvt 1st cl Co L 5th Inf 19-Jul-1918
Milks Glen D Pvt 1st cl Co K 325th Inf Oct b15, 1918
Miller Floyd H Pvt 1st cl Co ,I 108th Inf 2-Oct-1918
Minney Mose Jr Pvt 1st cl Co H 305th Inf 24-Nov-1918
Minsterman Albert M Pvt 1st cl Serv Co QMC m Cp Johnson FL 3-Nov-1918
Montee Fred Joseph Pvt 1st cl Co D 306th MG Bn 9-Sep-1918
Moon Allen E Pvt 1st cl Co L 39th Inf 29-Sep-1918
Morley Earl A Pvt 1st cl Co E 108th Inf 3-Oct-1918
Murphy George Everett Pvt 1st cl Co C 348th Inf 12-Nov-1918
Murray Daniel J Pvt 1st cl Co G 311th Inf 20-Sep-1918
Murray John D Pvt 1st cl Co D 309th Inf 28-Sep-1918
Murray John Joseph Pvt 1st cl Co D 306th MG Bn 26-Sep-1918
Nachabar Gustaf A Pvt 1st cl 29-Mar-1918
Nagy Ali Pvt 1st cl Co F 309th Inf 1-Nov-1918
Nawrocky Frank I Pvt 1st cl Co D 310th Inf 30-Oct-1918
Neary Michael W Pvt 1st cl Co M 105th Inf 27-Sep-1918
Nelson Elmer A Pvt 1st cl Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Nelson James J Pvt 1st cl Co C 107th Inf 29-Sep-1918
Nevins Jos B Pvt 1st cl Co I 326th inf 11-Oct-1918
Niebel Raymond H Pvt 1st cl 2d Bn Edgewood Ars MD 5-Oct-1918
Nielson Carl J Pvt 1st cl Co C 108th Inf 29-Sep-1918
Nietzbil John Pvt 1st cl Co K 307th Inf 7-Nov-1918
Nonamaker Fred J Pvt 1st cl Co C 309th MG Bn 28-Oct-1918
Norton Grant Smith Pvt 1st cl Co B 308th Inf 7-Oct-1918
Nyhart Herbert E Pvt 1st cl Co M 108th Inf 20-Oct-1918
O'Connor John T Pvt 1st cl Co D 7th Inf 21-Jun-1918
Oligny Joseph A Pvt 1st cl Co D 651st Inf 25-Oct-1918
Olson Ole B Pvt 1st cl Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Ortlieb Theodore Pvt 1st cl Co K 306th Inf 29-Oct-1918
Palmatier Fred S Pvt 1st cl 107th Aero Sq 24-Jan-1918
Pankow Edward E Pvt 1st cl Mec Rep Shop 304th QMC 14-May-1918
Papa Pasquale Pvt 1st cl Co B 305th Inf 3-Jun-1918
Pappas Harry G Pvt 1st cl Co L 326th Inf 15-Oct-1918
Parmenter Floyd H Pvt 1st cl Co I 59th Inf 24-Oct-1918
Paro Norman J Pvt 1st cl Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Pawlak Stanislaw Pvt 1st cl Co E 311th Inf 1-Nov-1918
Pemsell Joseph J Pvt 1st cl Co B 306th Inf 27-Sep-1918
Perry Guy M Pvt 1st cl 303 Gd and Fire Co QMC 13-Oct-1918
Perry Millard A Pvt 1st cl Repl Unit 321 7-Jan-1918
Peterson Adelbert Pvt 1st cl Btry F 18th FA 24-Jul-1918
Peterson Edward R Pvt 1st cl Co H 107th Inf 18-Oct-1918
Pierce Edward P Pvt 1st cl Co D 108th Inf 29-Sep-1918
Plewacki Adam Pvt 1st cl Co H 23d Inf 3-Apr-1918
Plumley Frank Pvt 1st cl Co B 105th Inf 24-Oct-1918
Poach Peter Joseph Pvt 1st cl Co G 51st Pion Inf 11-Feb-1918
Pusateri Frank Pvt 1st cl Co G 307th Inf 15-Sep-1918
Rafferty William J Pvt 1st cl Hq Co 105th Inf 3-Nov-1918
Raymond Edward l Pvt 1st cl Co A 108th Inf 4-Nov-1918
Rhynders Harry A Pvt 1st cl Co 310th Inf 17-Sep-1918
Ricker Charles L Pvt 1st cl Co A 310th Inf 27-Sep-1918
Rigoni Christiano Pvt 1st cl Co G 52d Inf 24-Nov-1918
Ritchie Thomas L Pvt 1st cl Co A 52d Inf 14-Mar-1919
Robare Arthur G Pvt 1st cl Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Rockwell Stanley L Pvt 1st cl Co H 107th Inf 29-Sep-1918
Rodgers William Pvt 1st cl Co G 305th Inf 7-Nov-1918
Rubin David Nathan Pvt 1st cl Co E 7th Inf 3-Oct-1918
Ruhl Albert D Pvt 1st cl Co B 105th Inf Aug 3,11918
Russow Fred C Pvt 1st cl Co C 61st Inf 6-Nov-1918
Saalfrank Forrest W Pvt 1st cl Btry D 345th FA 14-Feb-1919
Sabin Gerald H Pvt 1st cl Co C 302d Engrs 3-Oct-1918
Salese Pasquale Pvt 1st cl Co A 307th Inf 19-Mar-1919
Sanford Luman K Pvt 1st cl Btry F 76th FA 15-Jul-1918
Sargent Arthur Ralph Pvt 1st cl 18th Inf 4-Oct-1918
Saxe Jeremiah H Pvt 1st cl Co D 307th Inf 6-Sep-1918
Schmitt Edward F Edward F Pvt 1st cl Co L 306th Inf 15-Oct-1918
Schochet Morris Pvt 1st cl Co C 327th Inf 15-Oct-1918
Schultz Walter Pvt 1st cl 311th Inf 26-Sep-1918
Schurr Alton Pvt 1st cl Co E 328th Inf 9-Oct-1918
Schweitzer Leo l Pvt 1st cl Hq Co 311th Inf 29-Sep-1918
Scott Charles F Pvt 1st cl Co K 108th Inf 29-Sep-1918
Scott Claude Joycox Pvt 1st cl Co K 311th Inf 25-Oct-1918
Scowden James R Pvt 1st cl Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Seaman John F Pvt 1st cl Co C 114th Inf 29-Oct-1918
Seifts Oscar Joseph Pvt 1st cl Co F 17-Nov-1918
Sheedy Mafrtin E Pvt 1st cl Co H 2d Pion Inf 9-Oct-1918
Simpianto Antonio Pvt 1st cl Co E 309th Inf 1-Nov-1918
Sitarski Stanislaw Pvt 1st cl Co B 326th Inf 18-Oct-1918
Smart Henry L Pvt 1st cl Hq Co 328th Inf 15-Sep-1918
Smith Bernard E Pvt 1st cl Co ,I 308th Inf 22-Aug-1918
Smith Howard S Pvt 1st cl Hq Trp 2d United States. Army Corps 29-Sep-1918
Snyder Daniel Albert Pvt 1st cl Co 4 1st MRSC CAS 21-May-1918
Snyder Murl C Pvt 1st cl Co E 327th Inf 13-Sep-1918
Spencer Oscar F Pvt 1st cl Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Spetz Glenn W Pvt 1st cl Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Sprague Glen C Pvt 1st cl Co A 108th Inf 17-Oct-1918
Spulawski Steve Pvt 1st cl Btry E 321st FA 1-Nov-1918
Stemple Louis F Pvt 1st cl Hq Co 23d Inf 18-Jul-1918
Struebing Charles d Pvt 1st cl Co K 108th Inf 28-Sep-1918
Sullivan Frank W Pvt 1st cl Hq Co 38th Inf 5-Nov-1918
Sullivan John L Pvt 1st cl Co B 311th Inf 4-Nov-1918
Swanson Carl F Pvt 1st cl Co G 328th Inf 8-Oct-1918
Sweet Percy W Pvt 1st cl Co D 106th MG Bn 16-Jul-1918
Swinnerton George Alden Pvt 1st cl Co D 306th MG Bn 15-Aug-1918
Tegler Frederick George Pvt 1st cl Co C 306th MG Bn 22-Aug-1918
Titus Henry S Pvt 1st cl Co E 307th Inf 31-Aug-1918
Tomczak Stanislaw Pvt 1st cl Co F 327th Inf 7-Oct-1918
Tomlins James J Pvt 1st cl Co K 308th Inf 5-Oct-1918
Townsend Charles Merritt Pvt 1st cl Co C 7th Inf 22-Jun-1918
Tripp Harry Pvt 1st cl Co F 108th Inf 29-Sep-1918
Tubbs Fred S Pvt 1st cl Am Red Cross Mil Hosp No 1 4-Oct-1918
Turner Herbert Frederick Pvt 1st cl Co D 306th MG Bn 7-Oct-1918
Tuttle Jeptha J Pvt 1st cl Co I 310th Inf 4-Oct-1918
Tyler John J Pvt 1st cl Evac Hosp 19 28-Jun-1919
Van Schaick Edward E Pvt 1st cl Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Vandenburg Albert J Pvt 1st cl Co B 13th Bn US Gds 16-Oct-1918
Votrie Charles Pvt 1st cl Co B 59th Inf 11-Aug-1918
Warner Fritz Pvt 1st cl Co B 23d Inf 29-Jun-1918
Washburn Jasper Newton Pvt 1st cl Co G 112th Inf 7-Aug-1918
Weintraub David A Pvt 1st cl 18th Co 153d Dep Bde 27-Nov-1918
Welch Samuel G Pvt 1st cl Co D 108th Inf 29-Sep-1918
Wendt Ernest J Pvt 1st cl 102d Engrs 29-Sep-1918
Wesp Franklin P Pvt 1st cl Co C 3d MG Bn 18-Jul-1918
Wheelock Clarence R Pvt 1st cl MD Kelly Fld TX 20-May-1918
Whelan Dominic William Pvt 1st cl Co I 311th Inf 13-Aug-1918
Whipple Leroy M Pvt 1st cl Co A 1 Gas Regt 18-Jan-1919
White Charles W Pvt 1st cl Hq Co 327th Inf 7-Oct-1918
White Francis M Pvt 1st cl Co F 107th Inf 18-Oct-1918
Whitlock Rex Hugh Pvt 1st cl Evac Hosp 4 12-Oct-1918
Whitney Harold C Pvt 1st cl Co E 102d Engrs 24-Feb-1919
Wieker William Pvt 1st cl 308th Co MPC 11-Jul-1918
Wild Henry Pvt 1st cl 16th Bn US Gds 11-Oct-1918
Wilhelm George B Pvt 1st cl Co A 4th Inf 4-Oct-1918
Wilkinson Earl Pvt 1st cl Hq Co 105th Inf 25-Aug-1918
Willcox Louyis Earl Pvt 1st cl Co M Regt Sig C 20-Apr-1918
Wolf Henry Jr Pvt 1st cl Co C 303d Sig Bn 20-Sep-1918
Woodford Robert Owen Pvt 1st cl MG Co 7th Inf 20-Oct-1918
Wos Stephen F Pvt 1st cl Co H 327th Inf 15-Jul-1918
Wyman Harold Pvt 1st cl 43d Co 11th Bn `52 Dep Bde 12-Oct-1918
Young Joseph Pvt 1st cl Co L 367th Inf 4-Mar-18
Abbott Abbott Pvt Co A 105th Inf 29-Sep-1918
Abbuhel Albert R PVT A 102nd Engineers 5-Nov-1918
Abel Frank Pvt 12th Tr m Btry Cp McClellan AL 28-Oct-1918
Abel Joseph John Pvt Btry E 35th FA 1-Oct-1918
Adamowiez Peter Pvt 109 Spruce Sq 15-Jan-1919
Adams George Henry Pvt Co D 326th Inf 18-Oct-1918
Adamski Laurence F Pvt 93d Co 32d Bn 23-Sep-1918
Agar Emmons PVT Signal Corps 7-Oct-1918
Ahrens John F Pvt MG Co 9th Inf 3-Nov-1918
Alaimo Thomas PVT I 327th Infantry 11-Oct-1918
Alberts Clarence James Pvt MG Co 300th Inf 19-Sep-1918
Alci Peter PVT D 312th Infantry 24-Oct-1918
Aldrich Herman M PVT 78th 19th Bn, Syracuse Rct Camp, NY 15-Oct-1918
Alger Harry C Pvt Co A 7th Inf 25-Jul-1918
Allaire Daniel Paul PVT G 108th Infantry 30-Sep-1918
Allen Alonza D Pvt Co L 105th Inf 31-Jul-1918
Allen Eugene Wax Pvt Co A 125th Engrs 17-Aug-1918
Allen Lee B. Pvt I 213th Inf 23-Oct-1918
Alsheimer Joseph J PVT B 130th MG Bn 28-Sep-1918
Alt Albert J PVT 76th 18th Bn, Syracuse R Cp, NY 28-Sep-1918
Altimonto Giddio PVT B 61st Infantry 27-Oct-1918
Ammerman John B Pvt Co H 307th Inf 5-Sep-1918
Anable Leo B PVT C 54th Infantry 7-Nov-1918
Anacker David PVT C 16th Infantry 8-Oct-1918
Ancona John B Pvt Co H 306th Inf 28-Aug-1918
Andres John Jr Pvt Co C 8th MG Bn 5-Oct-1918
Andrews Hugh F Pvt 74th Co 13th Tk Bn 13-Sep-1918
Andriola John PVT 93rd 24th Bn, Syracuse Rct Camp, Syracuse 23-Sep-1918
Andrus Clair K Pvt Co M 308th Inf 5-Oct-1918
Angiello Natalo PVT C 61st Infantry 18-Oct-1918
Anken Edward Pvt Co C 109th MG BN 1-Feb-1919
Applebee Ernest S PVT L 326th Infantry 12-Oct-1918
Apstein Sam Pvt Co D 302d Engr Bn 2-Nov-1918
Archibold Don L Pvt Co A 16th Inf 6-Nov-1918
Arens Christ PVT M 30th Infantry 20-Oct-1918
Armoni Michaele Pvt 4 Hldg Co 331st Inf 17-Dec-1918
Armour Edward E Pvt Co D 105th Inf 3-Nov-1918
Armstrong James Pvt Co G 105th Inf 3-Aug-1918
Armstrong John H Pvt Btry A 106th FA 18-Jan-1918
Arnold Frank H Pvt Co C 102d F Fig Bn 29-Sep-1918
Ashwood George PVT WM Rep Shop304, MSTU 365th 25-Aug-1918
Atkinson Harold G Pvt Co B 137th Engrs 22-Feb-1918
Attridge William James PVT Chem War Serv 9-Oct-1918
Aylesworth Calvin R Pvt Hq Co 30th Inf 10-Jan-1918
Ayliffe Fred D PVT USA Gen Hosp, No 4, Ft Porter, NY 9-Apr-1919
Babcock Ellsworth H Pvt Co G 7th Inf 3-Feb-1918
Babehak Mike Pvt Co E 23d Inf 18-Jul-1918
Babinski John PVT 6th Train Hq and Mil Police 25-Dec-1918
Bachman Harold B Pvt SATC U of Bflo NY 14-Nov-1918
Bachman Leo F Pvt Co C 302d Am Tn 11-Apr-1918
Bailer Arthur G PVT A 312th Infantry 22-Sep-1918
Bailey Frank J Pvt Co D 71st Inf 29-Sep-1918
Baker Clayton H PVT H 16th Infantry 20-Jun-1918
Baker Floyd William Pvt Hq Co 165th Inf 28-Jul-1918
Baker Frank PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Baker Joseph T PVT B 7th Infantry 15-Jul-1918
Baker Robert Blaine PVT Gas Def Div,Chem Warfare Service 8-Oct-1918
Balint Andrew PVT 1st Tng Bn, 16th Infantry 13-Oct-1917
Banker Charles N Jr Pvt Btry E Lobar Pnuemonia 17-Oct-1918
Bann Frederic W Pvt Co L 105th Inf 29-Sep-1918
Barber Clifford A Pvt Co H 4th Inf 3-Feb-1918
Barber William H Pvt 3 Co Repl Draft Cp Gordon 25-Nov-1918
Bardon John W Pvt Troop M 14th Cav 25-May-1917
Barnhardt Edward Pvt Co L 311th Inf 28-Oct-1918
Barnick Joseph Pvt Co C 10th Inf 5-Dec-1918
Barrelo Angelo Pvt Co F 6th Amm Tn 6-Oct-1918
Barrett James M Pvt Co A 14th Engrs 17-Mar-1918
Barry Lawrence H PVT E 327th Infantry 4-Dec-1918
Barry Richard J PVT Med Repl Unit 28 20-Sep-1918
Barthelemy Louis A Pvt Sup Co 311th Inf 3-Aug-1918
Bartholmew Harold G Pvt Co F 6th Am Tn 10-Oct-1918
Bartholomew John PVT Medical Detachment 152nd Dep. Brigade 8-May-1918
Basili Fred PVT M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Bastilla Lewis Pvt Co C 6th 24-Nov-1918
Bateman William E PVT Ship Repair Shop Unit 301 26-Oct-1918
Bates Arthur C Pvt Co F 107th Inf 30-Sep-1918
Bauer Irving J Pvt 29th Ord Depot 17-Oct-1918
Bauer Walter J PVT D 336th MG Bn 24-Oct-1918
Bauman Eugene PVT A 54th Infantry 1-Mar-1919
Baxter Clarence S PVT H 347th Infantry 27-Oct-1918
Beakes Charles C PVT 32nd Service College Sta, Texas 9-Oct-1918
Beale Horace p Pvt Co 5 153d Dep Bde 22-Apr-1918
Beall Kenneth G PVT 57th Arty, CAC 28-Jan-1918
Beames Earl F Pvt Hq Co 26th FA 17-Oct-1918
Bear Abe PVT B 325th Infantry 2-Oct-1918
Beary Albert Pvt Co A 108th Inf 29-Sep-1918
Beaudin William PVT Btry C, 7th Regt, FA Repl Draft 5-Oct-1918
Beaumont Frank M PVT Tr E 17th Cavalry 31-May-1918
Bechtold Elmer G PVT A 310th Infantry 18-Oct-1918
Beck Leonard William Pvt Co A MG Bn 1st Bde 7-Jun-1918
Becker Joseph L PVT M 306th Infantry 26-Apr-1918
Bedrosian Kapriel F Pvt Co G 71st Inf 6-Oct-1918
Belcher Clinton Pvt Co D Cp Upton NY 8-Oct-1918
Belinsky Samuel Pvt Co B 7th inf 22-Jun-1918
Bell Albert W Pvt Co D 110th Inf 26-Sep-1918
Bell M B Pvt 3d Co CAC Charleston SC 30-Apr-1919
Bell William Frank Pvt Co B 7 MG Bn 2-Jun-1918
Belpulsi Leo PVT K 308th Infantry 24-Sep-1918
Benjamin Jay Wayne Pvt Hq Co 304th FA 24-Mar-1918
Bennettt Marvin E Pvt Co I 105th Inf 21-Oct-1918
Benson Nels L Pvt Co C Aberdeen Prov Gnd 12-Oct-1918
Bergen William P PVT 35th 9th Tng Bn, 153rd Dep Brig 28-May-1918
Bergeson Wernest A Pvt Btry C 335th FA
Berlin Delmar L F Pvt Co B SB Stds A T Cp Cor U 14-Oct-1918
Berlin Otto W Pvt Co D 306th Inf 4-Oct-1918
Bernazzo Antonio Pvt Casual Co AA Det 23-Jan-1919
Besse Rosas C Pvt Hq Co 147th Inf 28-Sep-1918
Beter Charley Pvt Co H 16th Inf 6-May-1918
Bevans George PVT H 6th Infantry 14-Oct-1918
Bibo Raffaele Pvt Co B 397th Inf 14-Sep-1918
Biggins Thomas Pvt Co B 305th Inf 3-Jun-1918
Billets Peter Pvt Co B 112th Inf 28-Sep-1918
Bingham Mathew D PVT C 107th Infantry 29-Sep-1918
Bird Carl F Pvt Co L 147th Inf 29-Sep-1918
Birdwell Earl Eugene Pvt Sup Co 306th Inf 25-Jan-1919
Bishop Leon Pvt Co C 59th Inf 10-Oct-1918
Bivens Earl C Pvt Co G 312th Inf 20-Oct-1918
Black George Alphonsus Pvt Co D 306th MG Bn 5-Oct-1918
Black William E PVT Hdqs 866 Aero Repair Sq 14-Dec-1918
Blackwell Leon Pvt Co I 312th Inf 24-Nov-1918
Blake Howard L PVT 1st 1st Tng Bn, 153rd Dep Brig 2-Jan-1919
Blanchard Nathaniel Pvt Co G 397th Inf 9-Nov-1918
Blanchette John J Pvt Co H 71st Inf 4-Oct-1918
Blanco Carmele Pvt Co C 311th Inf
Blaszkiewicz Leo Pvt Co H 311th Inf 22-Oct-1918
Blauvelt Charles R PVT Hq 307th Infantry 30-Aug-1918
Blood John W Pvt Co I 346th Inf 30-Nov-1918
Bloodough Joe PVT M 28th Infantry 21-Jun-1918
Blunto Andrew W Pvt MG Co 35th Inf 15-Apr-1918
Bodkin Edward Pvt Co A 74th Inf NYNG 2-Sep-1917
Boettner Carl J Pvt Co K 312th Inf 29-Oct-1918
Bogart Raymond Pvt Co C 105th Inf 18-Oct-1918
Bohne Fred Pvt Co A 306th Inf 14-Oct-1918
Boldt Charles H Pvt Co A 305th Inf 29-Sep-1918
Bolton Thomas H PVT Rmt Dep Base, Sect No 2 6-Apr-1918
Bombard Leander A Pvt CoB 309th Inf 30-Oct-1918
Boorady Nahim M Pvt 16 Co 153d Dep Bde 23-Sep-1918
Borrelli Giuseppe PVT E 59th Pion Infantry 20-Jan-1919
Borzillo Joseph Pvt Co L 325th Inf 17-Dec-1918
Bottine Joseph J Pvt Co F 303d Engrs 26-Mar-1918
Botts George K Pvt Co G 7th Inf 15-Jul-1918
Boucher Robert A Pvt Co A 105th MG Bn 16-Oct-1918
Boufford Frank M PVT 3-Aug-1919
Bouvin Ray S Pvt Stud United States. Army Tng 23-Sep-1918
Bowasack Delfino PVT F 346th Infantry 20-Jan-1919
Brabender Theodore Pvt Co F 147th Inf 10-Nov-1918
Brack Jacob E Pvt MG Co 105th Inf 22-Oct-1918
Braddock Benjamin Pvt Co C Sept Repl Draft
Bradley Walter Calvin Pvt Aux Remount 302 Cp Upton 21-Dec-1918
Braman Robert C PVT G 307th Infantry 6-Sep-1918
Brandow Burton Pvt Co G 26th Inf 5-Sep-1918
Braunig Bernard Nicholas Pvt Syracuse U Stu United States. Army Tng Cen 13-Oct-1918
Breen Thomas H Pvt Sec B Stu Tng Clarkson Coll NY 9-Nov-1918
Bren Benjamin R PVT Med Enl Res Corps 7-Oct-1918
Brenner Isaqdore Pvt Co L 311th Inf 2-Oct-1918
Brider Herbert Pvt Co B 312th Emngrs 12-Oct-1918
Briere Joseph Pvt Co H 60th Inf 2-Nov-1918
Brigaitis Peter Joseph Pvt Btry A 36th FA 24-Oct-1918
Briger Anthony H Pvt Co D 105th Inf 27-Oct-1918
Briggs Garnet B PVT I 23rd Infantry 22-Oct-1918
Broardt George Frank Pvt Co C 306th Inf 5-Sep-1918
Broas Raymond Pvt Co E 2d Pion Inf 17-Sep-1918
Brobst Ray L Pvt Co H 107th Inf 8-Dec-1918
Brockway Roy F PVT H 51st Pion Infantry 27-Aug-1918
Bromberg Charles E PVT A 29th Engrs 13-Apr-1918
Brooks Arthur N Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Brooks Isaac B Pvt Btry C 305th FA 12-Feb-1919
Broscki Julius Pvt Co L 7th Inf 19-Oct-1918
Brower William J PVT H 108th Infantry 29-Sep-1918
Brown Carl A Pvt 44 Co 11Bn 153d Dep Bde 30-Sep-1918
Brown Ernest E PVT 5th 2nd Tng Bn, 153rd Dep Brig 28-Sep-1918
Brown Gerald G Pvt 78 Co 19 Bn 2-Oct-1918
Brown Kethe PVT 13th New Receiving Camp, Camp Wheeler, GA 22-Nov-1918
Brown Vincent J PVT A 52nd Engineers 2-May-1918
Brown William PVT A 30th Infantry 3-Oct-1918
Bruno Michael PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Bruskofski Frank Pvt Co B 219th Engrs 9-Oct-1918
Bryan William J Pvt Co A 102d Engrs 29-Sep-1918
Buchner George F Pvt Btry A 7th FA 5-Oct-1918
Budisky John Pvt Co G 312th Inf 10-Nov-1918
Bump John Pvt Co l 107th Inf 20-Oct-1918
Bunt George F Pvt 26 Ret Co Gen Svc Inf 26-Oct-1918
Burch Elmer I Jr Pvt 9 Co 153d Dep Bde 28-Sep-1918
Burke Leo F Pvt Co D 3d Prov Rgt Ord Tng Cp 13-Nov-1918
Burke Richard J Pvt Hq Co 347th Inf 30-Oct-1918
Burkins Joseph W Pvt Co B 1st Bn US Gds 7-Oct-1918
Burllaiqua Frank PVT Btry A, 50th Regt, CAC 14-Jul-1918
Burr Leon PVT Hq. 308th Infantry 14-Oct-1918
Burrell Felix PVT Btry C, 7th Regt, FA Repl Draft 15-Oct-1918
Buska Frank Pvt Co H 60trh Inf 16-Sep-1918
Buth John Jr Pvt Co I 307th Inf 9-Sep-1918
Butterfield Franklin E Pvt Co B Stu United States. Army Tng Corps 11-Oct-1918
Butters Fred Pvt Co G Ord Dept Aberdeen Prov 8-Oct-1918
Button George C Pvt 2 Bde MG Bn 29-May-1918
Button Gustavus W PVT Amb Co 106 18-Oct-1918
Byrne Charles H Pvt 306th Inf 6-May-1918
Byrne Charles V Pvt 3d Extra Bn 24-Sep-1918
Cable Theodore W Pvt Hq 7th RFARDC 2-Oct-1918
Caito Michael Pvt Co B 3d Bn US Gds 3-Oct-1918
Cale Salvatore PVT B 16th Infantry 22-Jul-1918
Calhoun Fred E Pvt Co C 309th MG Bn 8-Nov-1918
Calkins Guy PVT 25 7th Tng Bn, 153rd Dep Brig 8-Oct-1918
Callaham Jerry Pvt Btyry B 33d FA 3-Oct-1918
Calogero Lipani PVT 35th 153rd Dep Brig 27-Sep-1918
Campbell Frank Edward PVT Btry C, 7th Regt, FA Rep Draft 3-Oct-1918
Cannofsky Louis A Pvt 15th Det Bflo Acceptnce Pk 19-Oct-1918
Caplo Stanley Pvt Co H 307th Inf 12-Oct-1918
Capozzella Francesco PVT E 147th Infantry 28-Sep-1918
Carbino Clarence PVT G 312th Am Tn 25-Dec-1918
Carbone Andero PVT I 305th Infantry 13-Oct-1918
Carcasoli John Pvt Btry D 21st FA 17-Feb-1919
Carey Delbert J PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Carlson Ernest H Pvt Hq Co 312th Inf 22-Oct-1918
Carlton Floyd L Pvt Co H 61st Inf 6-Nov-1918
Carney Florence V Pvt Co C Ord Trps APG MD 11-Oct-1918
Carpenter Howard H Pvt 5th Co 153d Dep Bde 30-Sep-1918
Carr Joseph August PVT A 308th Infantry 27-Aug-1918
Carrigan Thomas Pvt Co 12 152d Deep Bde 31-Jan-1919
Carrington Wallace Pvt Co A 336 MG Bn 22-Oct-1918
Carroll Joseph J PVT Btry C, 71st Arty, CAC 10-Jun-1918
Carroll Vincent O Pvt Co L 311th Inf 20-Oct-1918
Carter Chester William PVT A 107th Infantry 15-Aug-1918
Carter Clarence L PVT D 3rd MG Bn 19-Jul-1918
Carter Thomas Pvt Co H Auto Repl Dft 10-Oct-1918
Case Everett C PVT Am Red Cross Mil Hosp 4, Liverpool 22-Jun-1918
Case Henry James Pvt MG Co 305th Inf 28-Sep-1918
Castrogiovanne Samuel Pvt Co C 308th Inf 6-Oct-1918
Cellini Severino Pvt Co E 23d Inf 18-Jul-1918
Cerisano French Pvt Co B 61st Inf 14-Oct-1918
Ceruie Charles L Pvt Btry B 6th FA Oct 4,`1918
Chambers Thomas F Pvt Co H 107th Inf 29-Sep-1918
Chamly Mansour J Pvt Sup Co 26th Inf 29-Sep-1918
Champion Henry J PVT San Det, 310th Infantry 24-Sep-1918
Champlin Robert C Pvt Co K 135th Inf 27-Sep-1918
Chapman Victor C Pvt Ft Ethan Allen VT 1-Oct-1918
Charles Warren D Pvt Co G 7th Inf 11-Oct-1918
Childs Russell H Pvt Co D 312th Inf 20-Oct-1918
Chillemi Carmelo Pvt Co H 21st Engrs 1-Oct-1918
Christman Glenn PVT 2nd Camp Devens Repl 17-Mar-1918
Christner John F Pvt 5 Prov Bn Engrs 8-Oct-1918
Ciccarone Vincent PVT B 305th Infantry 10-Jan-1920
Cilento Joseph PVT B 135th Infantry 29-Sep-1918
Cimino Fillippe PVT 69th 17th Bn, Syracuse Ret Camp, NY 4-Oct-1918
Citriniti Vincent PVT D 61st Infantry 8-Nov-1918
Cituccia Raymond PVT 1st Co Tng Gr 1st Mg Tng Ctr, Camp Hancock, GA 2-Mar-1919
Ciufo Salvatore PVT C 345th Infantry 22-Oct-1918
Ciurca Sebastian PVT C 310th Infantry 1-Nov-1918
Civitillo James R PVT G 108th Infantry 29-Sep-1918
Clark George W PVT Med Det, Ft. Slocum, NY 24-Oct-1918
Clark Thomas R Pvt MG Co 312th Inf 22-Dec-1918
Clark William Pvt Co E 18th Inf 28-Apr-1918
Clays Leon PVT C 30th Infantry 5-Jan-1919
Clayton Richard Pvt Unasgd 22-Oct-1918
Cleary John V Pvt Co D 310th Inf 20-Oct-1918
Clegg Albert PVT I 328th Infantry 15-Sep-1918
Cleland Glenn W Pvt 78 Co 19th Bn 28-Sep-1919
Clemens Jay Earle PVT 7th Rgt, FA, Repl Draft, Camp Jackson, SC 4-Oct-1918
Clemente Eugene Pvt Co B 305th Inf 14-Aug-1918
Clifford Andrew Owen Pvt Co D 18th Inf 13-Jul-1918
Cline Wilbur A PVT Std's ATC, Clarkson C, Potsdam, NY 30-Oct-1918
Clipston Ernest S PVT Btry A, 76th FA 13-Jan-1919
Closkey Fred Pvt Co F 361st Inf 9-Oct-1918
Closson Clarence L Pvt Co F 310th Engrs 14-Jan-1918
Clukey George H Pvt 42d Co Repl Draft 3-Oct-1918
Cochran Floyd B Pvt Btry B 147th FA 8-Aug-1918
Cochran Wells C PVT MG 59th Infantry 10-Aug-1918
Coffen Hiram W PVT D 125th Infantry 28-Aug-1918
Coffey John Joseph Pvt Coi D 51st Pion Inf 2-Jan-1918
Coffey Walter M PVT L 326th Infantry 4-Aug-1918
Cohen Benjamin Pvt Co I 108th Inf 24-Oct-1918
Cohen Michael PVT H 108th Infantry 29-Sep-1918
Colangelo James Pvt Co A 327th Inf 16-Oct-1918
Colburn Homer N PVT B 308th Infantry 24-Jun-1918
Cole Alfred F PVT Battery B, 10th Regt, FA Repl Draft 6-Oct-1918
Collins Earl J Pvt MG Co 61 12-Oct-1918
Collins Homer Edward Pvt Co C 306th MG Bn 22-Aug-1918
Collins John Joseph Pvt TNG Corps 7-Oct-1918
Collins Joseph Michael Pvt 13 Co Ches Bay VA 3-Oct-1918
Conboy Harry E Pvt Gas Co 2d Bn Chem War Svc 6-Oct-1918
Conboy Harry E Pvt Co K 309th Inf 2-Oct-1918
Conboy Peter Pvt Co B 26th Inf 23-Oct-1918
Conijohn Toney Pvt Co M 325th Inf 16-Oct-1918
Connell Luther C PVT I 23rd Infantry 5-Oct-1918
Connolly Patrick A Pvt Co D 309th MG Bn 19-Oct-1918
Conrad Adrian Joseph Pvt Co C 18th Inf 18-Jul-1918
Constantini David Pvt Btry D 106th FA 20-Mar-1919
Conway Harold E Pvt Co A 305th MG Bn 26-Sep-1918
Cook Adolphus PVT F 369th Infantry 1-Oct-1918
Cook Albert Pvt Co M 18th Inf 21-Jan-1918
Cook Clarence Herman Pvt Co K 300th Inf 1-Nov-1918
Cook Roy Pvt Btry D 11th FA Repl Div 9-Oct-1918
Cooney Willard P PVT 308th FA
Coonrod William PVT Btry A, 308th FA 24-Sep-1918
Coons Richard M Pvt 42d Co Ret Cp Cp Wheeler GA 3-Nov-1918
Cooper Ezra W Pvt 153 MG MG Sch Tng Cen 27-Oct-1918
Cooper Fred R PVT C 60th US Infantry 14-Oct-1918
Corcan John Charles Pvt Co K 311th Inf 17-Nov-1918
Cornell LaRowe Pvt Co A 502d Engrs 1-Feb-1918
Corridori Guiseppi PVT Battery C, 2nd Bn, 1st Prov. Devel Bn 6-Oct-1918
Costello Alfred C Pvt Co I 105th Uinbf 29-Sep-1918
Cotriss Edward F PVT H 177th Infantry 30-Sep-1918
Cotton Charles G Pvt 8th Co CAC 28-Apr-1918
Coufal Charles M PVT Hq 310th Infantry 21-Jan-1919
Coughlin Earl W Pvt Trp G ist Cav 10-Jul-1918
Coughlin Thomas J Pvt Co I 23d Inf 1-Jul-1918
Covell Wyatt D Pvt Co K 59th Inf 20-Jul-1918
Cramade Frank Pvt Hq Co 116th Inf 25-Oct-1918
Cramer Valentine Pvt 3 Gp M Tk Det MG Tng 23-Oct-1918
Crandall Walter L PVT MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Crate Henry Pvt 3d Co Ord Det 17-Oct-1918
Crawford Herbert W PVT Chem War Serv, Am Univ Exp Sta 7-Oct-1918
Creighton Karl K Pvt Co A Sec B Sldr Tng Cp 18-Oct-1918
Crittenden David PVT Aviation Sec, Ft.Dam, Houston, Tex 31-Mar-1918
Crittenden Errol D Pvt Co H 312th Engrs 15-Oct-1918
Cronin William A PVT Quartermaster Corps Unit No 2 4-Oct-1918
Cross Waite Alfred PVT C 18th Infantry 10-33-19 6-Oct-1918
Cross John E Pvt Co B MG Bn 18-Dec-1918
Crouse William P Pvt Co K 307th Inf 12-Oct-1918
Cruse James J Pvt Co B 369th Inf 14-Oct-1918
Crusius Roy T Pvt Med Det Post Madison Bks NY 7-Jun-1918
Cuifetelli Lareto Pvt CoL 307th Inf 10-Oct-1918
Culbane Daniel Joseph PVT A 310th Infantry 25-Oct-1918
Cummings Oscar W Pvt Co C Sept Auto Repl 10-Oct-1918
Cunningham Lucius A PVT K 23rd Infantry 6-Jun-1918
Cuozzo Guiseppe Pvt Co L 309th Inf 20-Sep-1918
Curovish Joseph H Pvt Co I Div Bn 5-Oct-1918
Curtin Thomas E Pvt Co E 312th Inf 16-Oct-1918
Curtis Clyde E Pvt Co M 108th Inf 4-Oct-1918
Cusack Thomas F PVT A 59th Infantry 18-Jul-1918
Cwik Vincent O Pvt Hq 2d Bn Cp Amatol NJ 11-Oct-1918
Cyborosiy Wladyslaw PVT D 312th Infantry 14-Nov-1918
Cybulski Wladyslaw J Pvt 25th Co 7th Tng Bn 158 Dep Bde 6-Oct-1918
Czerniejewski Louis Pvt Co K 328th Inf 8-Oct-1918
Dahdah Nageeb Pvt Co A Prov Bn Cp Perry OH 10-Oct-1918
Dahl Peter D Pvt Co L 308th Uinf 17-Oct-1918
Daley Eugene R Pvt Co C 30th MG Bn 5-Oct-1918
Daly Edward J Pvt Co G 105th Inf 18-Jun-1918
Daly John P Pvt Med det Evac Hosp 11 11-Oct-1918
Dandlinger Leon Pvt Bakers and Cooks Sch 5-Oct-1918
Dangelo Antonio PVT A 310th Infantry 1-Oct-1918
Daniels Maurice V Pvt Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Dargan Arthur Ralph Pvt Co A 310th Engrs 8-Oct-1918
Darling Gilbert M Pvt Co H 107th Inf 29-Sep-1918
Darling Herbert Delancy Pvt Co E 306th Inf 28-Oct-1918
Dart Charles George PVT Motor Transport 326th Quartermaster Corps 7-Dec-1918
Dash Karl J PVT 118th Engrs 19-Oct-1918
Dashnaw John L PVT A Devl Bn, Ft. Sill, Okla 14-Dec-1918
Daudelin Omer PVT Med Det, BH No 65 29-Sep-1919
Davenport Horace Elmer PVT Hq 104th Infantry 24-Sep-1919
Davidson Ralph J Pvt Hq Co 11th inf 14-Sep-1918
Davies Owen PVT M 39th Infantry 19-Jul-1918
Davies William PVT B 23rd Infantry 6-Jun-1918
Davis Eugene L PVT D 18th Infantry 18-Jul-1918
Davis Lawrence Emmons Pvt Co A Stu United States. Army Tng Corps 16-Oct-1918
Dawson George A Pvt Co E 309th Inf 21-Sep-1918
Day Edward A Pvt Co A 105th MG Bn 27-Sep-1918
De Lameter Harry Pvt 3d Co 7th Prov Ord Dep 19-Oct-1918
Dean John G Pvt Co C 109th MG Bn 1-Oct-1918
Deans William J PVT Sn Det 313th Infantry 17-Sep-1918
Decoste Albert V Pvt Co B Sec B Stu Tng Cp 22-Oct-1918
Degirolomo Joe PVT E 3rd Infantry 9-Oct-1918
DeGraw John H PVT E 51st Pion Infantry 2-Jul-1918
DeLong Herbert W Pvt Co D 307th Inf 16-Sep-1918
Delong Millard L Pvt 3d Co 7th Prov Ord Bn 28-Nov-1918
DeLuce Lawrence PVT H 23rd Infantry 3-Nov-1918
DeMaria John A Pvt Co M 147th Inf 1-Nov-1918
DeMichele Guiseppe PVT L 148th Infantry 1-Nov-1918
DeNicols Arsenio PVT L 148th Infantry 2-Nov-1918
Dennis Charles S Pvt Co M 36th Inf 21-Apr-1917
Dennison Ellery D Pvt Co E 5th Inf 29-Dec-1918
Denton Leslie C Pvt 26th Inf 8-Oct-1918
Depta Joseph Pvt 5th Tng Bn 153d Dep Bde 5-Oct-1918
Desario Vincenzo PVT D 312th Infantry 24-Oct-1918
Destito Antonio PVT B 347th Infantry 27-Sep-1918
Diamond Edward R Pvt Co H 312th Inf 19-Oct-1918
Diapolo Nicolo Pvt Co K 7th Inf 20-Oct-1918
DiCarlo Angelo PVT E 305th Infantry 3-Oct-1918
Dickey Floyd Pvt Co A 108th Inf 23-Jan-1918
Dickson Harry L Pvt Co B 12th Inf 24-Aug-1917
Dickson Winslow Pvt Co D 60th Inf 24-Nov-1918
Diehl Henry E Pvt AS Sig C Unasgd 13-Feb-1918
Dillon Ernest Pvt Co D 135th Inf 19-May-1918
Dingledine Elliott Nicholas Pvt Co D 306th MG bn 9-Oct-1918
DiNitto Erasmo PVT F 28th Infantry 21-Jul-1918
Dinsmore Pvt Hq Co 108th Inf 13-Oct-1918
Diodora Frank PVT Cement Mills Co. I A.S.C 28-Nov-1918
Dirusso Dominick PVT Hq 123rd Infantry 23-Oct-1918
Discue Jessie Pvt 41st o 11 Tng Bn 158th Dep Bde 5-Oct-1918
Dismorne Fiordinande Pvt Co B 309th Inf 19-Oct-1918
Diviesti Pasquale PVT 12th 3d Tng Bn, 153d Dep Brig (Co. C, 310th Infantry) 18-Oct-1918
Dix Conrad A PVT MTD, MG Tng, Camp Hancock, GA 16-Oct-1918
Dixon Walter Pvt Co I 369th Inf 15-Oct-1918
Dixson Walter E. Pvt 152d Dep Brig 16-Oct-1918
Dlouhy Charles PVT 80th 19th Bn, Syracuse Ret C, NY 26-Sep-1918
Dmochowski Jan Pvt D 114th Inf 12-Oct-1918
Dobbs George H Pvt Co I 9th Inf 20-Jul-1918
Dobmeier Joseph Pvt Co B 314 th Motor Sup Tn 27-Oct-1918
Dobrzynski John Pvt Co E 310th Engrs 25-Sep-1918
Dodge William J Pvt Co E 7th Inf 15-Jan-1918
Dodin James Pvt H 396th Inf 1-Jun-1918
Doering Fred Pvt B 3d FA 29-May-1918
Doerr Walter Pvt Q.M.C 10-Oct-1918
Dolan Edward P Pvt Co I 307th Inf 14-Sep-1918
Dolan Frank Pvt F 52d Pion Inf 12-Mar-1919
Dolan James E. Pvt C 9th Inf 18-Jul-1918
Dolan John Pvt D 165th Inf 29-Jul-1918
Dolan John Pvt K 305th Inf 20-Aug-1918
Dolan John Pvt I 308th Inf 16-Oct-1918
Dolan Joseph Pvt C 121st M.G. Bn 2-Sep-1918
Dolan William Pvt Vet. Hosp. No. 6 30-Sep-1918
Dollard Joseph P PVT B 311th Infantry 20-Oct-1918
Doloboff Reuben Pvt M 161st Inf 13-Feb-1919
Dolphin Francis H PVT E 30th Engineers 25-Feb-1918
Dombrowski Frank J. Pvt E 305th Inf 4-Oct-1918
Dombrowski Frank T. Pvt M.D., 108th Inf 29-Sep-1918
Dombrowski Joseph Pvt C 16th Inf 8-Oct-1918
Donahue Edward J. Pvt C 2 A.A., M.G. Bn 12-Oct-1918
Donahue John P. Pvt M 165th Inf 2-Aug-1918
Donigan Gerald T Pvt Co I 108th Inf Sdep 29, 1918
Donlan Martin W. Pvt 2d Cp. Casual Det. Spruce Prod. Det. 2-Feb-1919
Donlon Patrick Pvt G 114th Inf 12-Oct-1918
Donnarummo Anthony Pvt Sn. Det. 329th Inf 8-Oct-1918
Donnellon Joseph John Pvt Hq 306th Inf 7-Nov-1918
Donohue John J. Pvt F 165th Inf 6-Jun-1918
Donohue Michael F. Pvt Provost Guard M.G.Tng. Center, Camp Hancock 11-Dec-1918
Donovan Edward Pvt Non-effective Co. 2 Rec. Guard, Camp Johnston, FL 22-Oct-1918
Donovan Thomas F. Pvt E 105th FA 18-Jun-1918
Donovan William J. Pvt E 305th Inf 5-Oct-1918
Dooley Edward Pvt H 112th Inf 2-Oct-1918
Dooley Frank Pvt C 102d Engrs 30-Sep-1918
Dooley Thomas Pvt 358th Bakery Co. 330th Inf 6-Oct-1918
Doppel Horman Pvt A 325th Inf 12-Oct-1918
Dorfer Joseph Pvt B 4th Inf 3-Oct-1918
Dorfman Alexander Pvt A 121st M.G. Bn 7-Oct-1918
Dorian Thomas J. Pvt H 105th Inf 29-Sep-1918
Dorini Carlo Pvt D 306th Inf 15-Oct-1918
Doris Dennis J. Pvt L 23d Inf 28-Dec-1918
Doris Samuel Pvt B 315th Inf 28-Sep-1918
Dorn Archie Nelson Pvt 124th Inf 17-Oct-1918
Dorsey Gorreol Girard Pvt Q.M.C. Aug Repl Draft 303 17-Jan-1919
Doty Percival G PVT Bln. Company Av. Sec. Sig. Corps 16-Oct-1918
Doughty Walter C PVT 500 Aero Sq (Cons) 24-Feb-1918
Douglas Alfred Pvt B 106th Inf 27-Sep-1918
Douglas James H PVT D 313th Lab Bn 9-Jun-1919
Dougrey Gates M Pvt Co C 11 Amm Tn 28-Sep-1918
Downs George T. Pvt H 307th Inf 27-Aug-1918
Doyle Ambrose P. Pvt L 106th Inf 27-Sep-1918
Doyle Daniel William PVT E 7th Infantry 25-Oct-1918
Doyle John J. Pvt D 105th M.G. Bn 16-Oct-1918
Doyle Joseph J. Pvt C Dev Bn, No 1, Camp Upton 7-Oct-1918
Doyle Leroy A PVT Medical Detachment 106th Infantry 2-Sep-1918
Doyle William J. Pvt B 165th Inf 28-Jul-1918
Drabble Phillip M. Pvt B 105th M.G. Bn 5-Nov-1918
Drain William Pvt E 165th Inf 7-Mar-1918
Drake William A. Pvt M.G. 165th Inf 24-Sep-1918
Drake William S. Pvt A 6th Engineers 16-Jul-1918
Draper Frederick Pvt B 103d M.G. Bn. 18-Jul-1918
Drezwicki Raphael A. Pvt L 307th Inf 14-Sep-1918
Driscoll Richard A. Pvt M Unk 12-Oct-1918
Driscoll William Pvt Co I 307th Inf 8-Sep-1918
Drucker Max Pvt C 25th FA 12-Sep-1918
Drudge Laverne W Pvt Co C 59th Pion Inf 10-Oct-1918
Duane Leon J Pvt Co F 165th Inf 17-Jul-1918
Dubey Joseph H Pvt Co A 28th Inf 5-Oct-1918
Dubin Victor Pvt M.D. Aug. Aut. Repl. Draft No. 62, Camp Crane 25-Sep-1918
Ducket Sylvester Pvt H 359th Inf 1-Oct-1918
Dudinsky Paul Pvt L 148th Inf 4-Nov-1918
Dudley Harry C Pvt Co D 2d AA MG Bn 3-Nov-1918
Duffano Fred Pvt MTC Cen 11 19-Feb-1918
Duffy Francis R. Pvt Hq.Bn., 4th Repl. Gp., Greenleaf, GA 12-Oct-1918
Dugan Charles Pvt Cp. Utilities Det. Q.M.C., Camp Upton 14-Mar-1918
Dugan Neal M Pvt 344th Labor Bn 8-Oct-1918
Dugan Patrick F. Pvt 4th FA, Camp Jackson 30-Sep-1918
Dugan Thomas E. Pvt I 105th Inf 24-Dec-1918
Dugan William C. Pvt A 33d FA 16-Oct-1918
Dugdale Joseph Pvt 6 152d Dep Brig 3-Oct-1918
Duke William Pvt Hq 369th Inf 3-Apr-1919
Duke William PVT Hq 369th Infantry 3-Apr-1919
Dulong Jules C. Pvt 12 152d Dep Brig 26-Sep-1918
Duly John R Pvt MG Co 61 316th Inf 26-Sep-1918
Dumbach Joseph Jr. Pvt Chem.Warfare Serv., Hastings Plant E.A. 8-Oct-1918
Duncan William Charles Pvt Repl. Unit 29, Med. Dept. 2-Apr-1919
Dunckel Fred Pvt Graves Reg.Serv., Unit 304, Q.M.C. 17-Oct-1918
Dunleavy Joseph John Pvt A 308th Inf 12-Oct-1918
Dunn Charles P. Pvt M.G. 106th Inf 27-Sep-1918
Dunn Clifford Pvt K 38th Inf 8-Oct-1918
Dunn Frank P. Pvt D 114th Inf 12-Oct-1918
Dunn Harry Pvt H 328th Inf 3-Jul-1918
Dunn John J. Pvt D 105th M.G. Bn 2-Sep-1918
Dunn Parker F Pvt Co A 312th Inf 24-Oct-1918
Dunn Thomas F PVT K 306th Infantry 27-Sep-1918
Dunne John J. Pvt B 305th FA 17-Oct-1918
Dunne William J. Pvt M.P. M.G. Tng. Center 19-Oct-1918
Dunning Morris M Pvt Hq Co 304th FA 25-Apr-1918
Dunwoody Edward Vincent Pvt B 52d Pion Inf 22-Feb-1919
Duprey Lawrence Pvt Co D 71st Inf 22-Oct-1918
Durand Anthony H Pvt Co I 148th Inf 2-Nov-1918
Durieu Walter Pvt B 315th Inf 28-Sep-1918
Durkin Francis V. Pvt D 52d Pion Inf 30-Oct-1918
Durkin John F. Pvt H 328th Inf 8-Oct-1918
Durocher John H Pvt Co B 105th Inf 17-Mar-1918
Duschkin Isidore Pvt G 312th Inf 22-Oct-1918
Dusenberry Hiram Pvt 78th Co 19th Bn Syracuse NY 1-Oct-1918
Dutcher Philo J PVT K 312th Infantry 12-Apr-1918
Duval Joseph Pvt I 26th Inf 18-Jul-1918
Dwyer Daniel J PVT I 57th Infantry 6-Oct-1918
Dwyer David M Pvt 74th Co 18th Bn 25-Sep-1918
Dwyer Frank Pvt Fld Hosp 5 31-Jul-1918
Dwyer John Pvt C 6th Engineers 2-Oct-1918
Dwyer Wm Edward PVT A 305th Infantry 6-Sep-1918
Dye Milton E Pvt Co H 107th Inf 16-Oct-1918
Dykeman Edwin B Pvt Co H 115th Inf 2-Oct-1918
Dymski Charles PVT MG 112th Infantry 9-Oct-1918
Dzadolonis John Pvt D 9th Inf 3-May-1918
Dziaurack John Pvt 45th Co 12th Bn 153d Dep Bde 2-Oct-1918
Eagleson William J Pvt Co G 47th Inf 10-Aug-1918
Eannaeconc Modestino Pvt E 28th Inf 1-Dec-1918
Earle Alfred Leo Pvt Engr Repl Trps 8-Oct-1918
Easop Raymond F. Pvt B 302d Am Tn 18-Aug-1918
Eberle George J Pvt Co I 108th Inf 25-Oct-1918
Ebner James R PVT D 12th Bn US Guards 10-Oct-1918
Eckardt Albert F PVT MG 23rd Infantry 11-Aug-1918
Eckert Arthur John Pvt Hq Co 306th Inf 6-Sep-1918
Eckhart Joseph J Pvt Co 34 9th T Bn 153d Dep Bde 2-Oct-1918
Eckhoff Nils Pvt D 307th Inf 15-Oct-1918
Eckstrom Carl W Pvt Co C 312th Inf 18-Oct-1918
Eckstrom Eric Pvt A 114th M.G. Bn. 11-Dec-1918
Edelson Samuel M. Pvt C 120th M.G. Bn. 1-Oct-1918
Edick John S Pvt 31st Co Ree Camp Cp Wheeler GA 29-Oct-1918
Edick Perry PVT 36th Bln Air Serv SC 16-Mar-1918
Edwards George S. Pvt B 52d Engrs 29-Jul-1918
Edzard Edward Pvt C 307th Engrs. 29-Aug-1918
Efros Sam Pvt I 310th Inf 1-Nov-1918
Egan Bartholomew J PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Egan Martin J. Pvt E 328th Inf 9-Oct-1918
Ehrlich Herman E Pvt Med Det 15-Oct-1918
Eicholz Raymond H Pvt Co D 198th Inf 29-Sep-1918
Eliff Denines J Pvt Co C 148th Inf 13-Oct-1918
Elliott Clifford F Pvt Co F 49th Inf 6-Aug-1918
Ellison William J Pvt Co B 7th Inf 17-Jun-1918
Ellwood Henry F Pvt Btry A 18th Bn FA Repl Dep 12-Oct-1918
Elmquist Emil H Pvt Co C 306th Inf 7-Sep-1918
Elwell Roy PVT 39th 10th Bn, 153d Dep Brig 2-Nov-1918
Emerich Clarence J PVT C 120 MG Bn 10-Sep-1918
Emerick Charles A PVT H 108th Infantry 29-Sep-1918
Empet Claude I Pvt Co C 2 AA Bn 28-Oct-1918
Engle Archibald J PVT K 326th Infantry 6-Feb-1918
Ennis Thomas F Pvt Co G 71st Inf 2-Oct-1918
Eraminas Silvestras PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Ernenwein Cecil T Pvt Co A 318th Engrs 13-Jan-1918
Evangelisti Hugo PVT H 16th Infantry 17-Jul-1918
Evans George A Pvt Hq Co 302d Inf 302d Inf 9-Dec-1918
Evans William J PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Everitt Ray Pvt Co K 312th Inf 6-Nov-1918
Evers Harry Tilden Pvt 5th Co 2d Bnb SATC U of MI 16-Oct-1918
Ewing Henry C Pvt MTC 665 17-Jan-1918
Fabning Arthur Pvt Co I 309th Inf 14-Mar-1918
Fairweather Elmer L PVT Dental Det 334th MG Bn 7-Oct-1918
Falta Frank Pvt Co C 312th A T Motor reception 16-Oct-1918
Farrell Sheridan P PVT C 167th Infantry 26-Jul-1918
Farrell Thomas E Pvt 32d Co Med Tk Tng 26-Oct-1918
Faulkner Ernest P PVT MG 50th Infantry 19-Jul-1918
Faulkner Herman Pvt Co K 7th Inf 15-Jul-1918
Fearon Joseph J Pvt Trk Co 550 M Sup Tn 14-Oct-1918
Federkiewiez Michael PVT F 23rd Infantry 18-Jul-1918
Fell Emmett R PVT St Aignan Cas 1456 24-Feb-1919
Ferguson Francis PVT B 344th Bn, 304th Brig Tank C 10/?/1918
Ferris Ladue Stanley Pvt Amb Co 302d San Tn 28-Oct-1918
Ferstad John PVT B 310th Infantry 23-Nov-1918
Fiermonte Giuesppe PVT D 312th Infantry 19-Sep-1918
Fihe Paul Bernard PVT 9th Bn, 153 Dep Brig 28-Sep-1918
Filkins Frank Pvt Co G 311th Inf 1-Nov-1918
Finan Charles L Pvt Co I 312th Inf 29-Nov-1918
Finch George A Pvt Co A 18th MG Bn 31-Dec-1918
Finck Frederick W Pvt Btry F 310th FA 13-Oct-1918
Findlay William A Pvt Co C 74th Inf NYNG 29-Sep-1918
Fineout Neal Pvt Cp Utilities Det QMC 30-Nov-1918
Finger Frederick W Pvt 9 Ord Sup Co ROTC 5-Oct-1918
Finkelstein Arthur B Pvt Btry E 106th FA 3-Nov-1918
Finn Clarence A PVT B 107th Infantry 29-Sep-1918
Finn William J Pvt Co G 311th Inf 17-Oct-1918
Finnigan Phillip PVT L 51st Pion Infantry 31-May-1918
Fiore Antonio Pvt Co L 7th Inf 22-Oct-1918
Fiorito Leo A Pvt Co I 108th Inf 25-Aug-1918
Fishbaugh Russell H PVT A 108th Infantry 6-May-1919
Fisk John D Pvt 38th Co 10th Bn 153d Dep Bde 29-May-1918
Fisk Roy PVT M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Fitzgerald John J Pvt Co C 107th Inf 29-Sep-1918
Fitzgerald Joseph H Pvt Co F 31st Inf 8-Oct-1919
Flack Henry P Pvt Hq 9th Inf 18-Jul-1918
Fletcher Walter Amos Pvt Co B 7th Inf 17-Jun-1918
Flick Milan W Pvt San Det 108th Inf 29-Sep-1918
Flock Edward Pvt Co C 303d Engrs 24-Oct-1918
Flood William B PVT A 324 F Sig Bn 21-Dec-1918
Flynn James D Pvt 3 Co Ord Reinf Det 18-Oct-1918
Flynn Leslie J PVT H 17th Infantry 8-Oct-1918
Foley Albert E Pvt Uasgd Ft Bliss TX 9-Aug-1918
Foley William J Pvt QMC Det 23-Dec-1918
Foote Howard E PVT 10th COTC, Camp Lee 11-Oct-1918
Ford George S PVT D 108th Infantry 30-Oct-1918
Fordham Oltas C PVT 157th Dep Brig 26-Jan-1918
Forgette William L Pvt Co H 59th Pion Inf 2-Oct-1918
Formato Carmine PVT A 307th Infantry 14-Sep-1918
Foster Leonard Pvt Co D 107th Inf 18-Oct-1918
Fox Howard PVT 153rd Dep Brig 29-Sep-1918
Fox John A Pvt Co G 3d Bn 21st Engrs 8-Oct-1918
Franics (Francis?) Wesley PVT Hdqrs 310th Infantry 2-Nov-1918
Franklin Albert L PVT 20th Deport Serv Co Corps 11-Jun-1919
Fraschella Paul Pvt Co 16 Cp Wheeler GA 4-Nov-1918
Fraser Stuart Pvt Co D 302d Engrs 11-Sep-1918
Frazier Bernard J Pvt SATC USA 20-Jan-1918
Frazoli Rocco Pvt Co A 310th Inf 22-Sep-1918
Freedman Arthur Pvt Co D 74th Inf NYNG 14-May-1917
Freeman Clifford E PVT M 107th Infantry 29-Sep-1918
Freeman Harold J Pvt Co L 108th Inf 22-Nov-1918
Frisbie Earl T Pvt Co I 312th Inf 2-Nov-1918
Fritz Michael Pvt MD 77th FA 23-Jun-1919
Frohling Frederick W PVT A 72nd Infantry 4-Oct-1918
Fronczak Frank Pvt Co M 310th Inf 17-Oct-1918
Fry Grant PVT G 9th Infantry 3-Jul-1918
Fuller Charles B Pvt 28th Co 3 AM Trk Dep Tng Corp 1-Nov-1918
Furman Wallace D Pvt Co ,I 108th Inf 30-Sep-1918
Fyans Hugh C Pvt Co B 307th MP 16-Jan-1918
Gachinsky Adam PVT Hdqrs 310th Infantry 1-Jan-1918
Galivan James C Pvt 305th MG Bn 29-Sep-1918
Gallagher William Pvt Co C 107th Inf 29-Sep-1918
Gallipeau PVT D 23rd Infantry 6-Jun-1918
Galt Alexander Pvt Co C 307th Inf 25-Oct-1918
Galtieri Francisco PVT B 4th Engineers 5-Aug-1918
Garrett Taylor P Pvt 35th Co Trans Corps 15th GD 15-Jul-1918
Garrison Edwin M PVT 61st M'n Tg. Dept. M.G. Tg. Cen'r, Camp Hancock 18-Oct-1918
Garrison Frederick A Pvt Co M 107th Inf 28-Sep-1918
Gebert Charles J, Jr PVT Overseas Gas 410 6-Oct-1918
Gebhard Joseph A Pvt MG Co 311th Inf 3-Oct-1918
Gee Joseph T Pvt Co M 311th Inf 3-Oct-1918
Geiger George P PVT C 305th Infantry 4-Oct-1918
Geisonhof Charles Pvt Co M 308th Inf 5-Oct-1918
Gelonek Albert H Pvt co A 59th Inf 23-Jul-1918
Gendron Arthur J PVT D 23rd Infantry 6-Jun-1918
George Peter Pvt Co B 148th Inf 1-Nov-1918
German John Z Pvt 155th Dep Bde 4-Oct-1918
Gernold August James Pvt Co K 311th Inf 28-Oct-1918
Giallelle John Pvt DMD Base Hosp Cp Dix NJ 23-Sep-1918
Gianfraneceshi John nP Pvt SATC U of Buffalo 27-Oct-1918
Giarusso Giovanni PVT A 7th Infantry 29-Jul-1918
Gibbs Fred PVT Btry D, 28th Arty CAC 5-Oct-1918
Gibson Gilbert Sage Pvt Co B 306th F Sig Bn 19-Dec-1917
Gibson Roscoe C Pvt M Trk Co 532d M Sup Tn 5-Jan-1919
Gibson Wallace W PVT M 60th Infantry 12-Oct-1918
Gifford Akins P Pvt Co E 23d Inf 2-May-1918
Gigante Frank F Pvt Co D 30th Inf 15-Jul-1918
Gigliotti Joseph PVT 3rd Dev Bn, Camp Upton, NY 13-May-1919
Gilbert Edward PVT I 39th Infantry 1-Oct-1918
Gill Arthur F Pvt Co I 107th Inf 29-Sep-1918
Gillette John Bruce Pvt Co D 5th Engrs Tng Regt 27-Oct-1918
Ginsberg Harry Pvt Syracuse ret Cp 1-Oct-1918
Girard Paul Pvt Co I 105th Inf 19-Oct-1918
Gladle Glenn Wm PVT B 328th Infantry 4-Dec-1917
Glavin Edward J Pvt Co D 146th Inf 28-Sep-1918
Gleason Raymond T PVT A 326th Infantry 17-Oct-1918
Glenzel Carl A PVT M 60th Infantry 19-Aug-1918
Golden Clarence R Pvt Co L 312th Inf 24-Oct-1918
Goldie Harry D Pvt Co B 108th Inf 29-Sep-1918
Golounik Brionislaw Pvt 153d Dep Bde 8-Oct-1918
Goncavskas Mikolas Pvt Co I 312th Inf 25-Oct-1918
Good Chasie M Pvt Co B 309th Inf 30-Oct-1918
Goodridge Lee Robert PVT Btry D, 309th FA 19-Oct-1918
Gorczynski John J PVT E 310th Infantry 23-Sep-1918
Gordon Benjamin Pvt Co D 60th Inf 26-Oct-1918
Gordon John G PVT 324th, Camp Stuart, VA 20-Oct-1918
Goring John M Jr Pvt Co I 107th Inf 29-Sep-1918
Gorman Algernon D Pvt Am U CWS Wash DCF 11-Oct-1918
Gornati Asngelo Pvt Co F 345th Inf 24-Aug-1918
Goss George Frank Pvt Co D 305th MG Bn 4-Nov-1918
Gosso William Pvt Co A 310th Inf 18-Sep-1918
Gotowski Konstanty Pvt 2d Rct Co Gen Svc Inf 15-May-1918
Gott John Seymour Pvt Co B 325th Inf 12-Oct-1918
Grabowski John Pvt Co A 7th Inf 23-Jun-1918
Gradler Andrew Pvt M Shop Trk Unit 310 8-Jul-1918
Graham Charles T Pvt 77 Co 19 Bn Ret Cp Syr NY 16-Oct-1918
Grancavella Giovanni PVT Btry F, 101st FA 31-Jul-1918
Granto Antonio PVT B 49th Engrs 3-Oct-1918
Greeley Joseph E J PVT 107th 26th Bn, Syracuse Rct Camp, NY 3-Oct-1918
Green Delos Pvt Co A 302d Engrs 11-Apr-1918
Green Frederick J PVT Btry F, 7th Regt, FA Repl Draft 1-Oct-1918
Green James Joseph Pvt Co C 106th MG Bn 31-Jul-1918
Greenhalgh Harry Pvt Co A 305th Inf 18-Jan-1918
Greenleaf Mott Pvt Co H 308th Inf 2-Apr-1918
Gresser Daniel P Pvt Co C 312th Inf 17-Oct-1918
Griffith Benjamin Pvt 307th Labor Co Hq Trp United States. Army Sup Base Newark NJ 2-Aug-1918
Grimes Fred Pvt Sup Co 57th Inf 7-Oct-1918
Gristmaker Raymond Pvt Co A 311th Inf 31-Oct-1918
Groosbeck Eddie F PVT 96th 23rd Bn 1-Oct-1918
Gross George Pvt 9th Trench Mort Bn 24-Oct-1918
Gross Philip C Pvt 2d Co CAC 11-Oct-1918
Grosser Michael E PVT GS Infantry, 10th R Co Columbus Bks 15-Oct-1918
Groth William J C Pvt Co E 39th Inf 12-Oct-1918
Gryp Andre PVT C 310th Infantry 20-Oct-1918
Gualtieri Frank G PVT M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Gudinas John PVT L 310th Infantry 15-Oct-1918
Gugliolimino Sebastian Pvt 157th Dep Brig 4-Feb-1918
Guile Arthur W PVT K 312th Infantry 24-Oct-1918
Guilifuss Clarence F PVT D 2nd Bn, 306th Infantry 6-Sep-1918
Guillaume Alonzo H PVT Hq 77th Div, NA 12-Oct-1918
Gurgel William C PVT H 310th Infantry 27-Sep-1918
Gurniack Stanley PVT D 148th Infantry 28-Sep-1918
Gurzynski Henry G Pvt Co D 108th Inf 12-Oct-1918
Guyette Harold A PVT 307th Labor Quartermaster Corps 23-Dec-1918
Gylfe Carl F Pvt Co M 108th Inf 18-Oct-1918
Hack Daniel M Pvt Co D 107th Inf 29-Sep-1918
Hacker Truman F PVT H 305th Infantry 7-Sep-1918
Haddon Harry Pvt Co B 308th Inf 2-Feb-1918
Hadley Albert C Pvt Co C 312th Engrs 20-Oct-1918
Hadley Otis H Pvt Co G 7th Inf 17-Jul-1918
Hadlock Frank W PVT C 28th Infantry 4-Oct-1918
Hagg Edward A Pvt Co 7 153d dep Bde 11-Apr-1918
Hahn John J PVT D 60th Infantry 30-Dec-1918
Haley Harry A Pvt Co D 108th Inf 12-Oct-1918
Hall Glenn A Pvt Co B 312th Amm Tn 10-Oct-1918
Hallberg Frank C Pvt Co E 74th Inf 7-May-1917
Hallock Francis A Pvt Co F 26th Inf 15-Jan-1918
Hallock Ray C Pvt Btry A 13th Bn FARD 30-Sep-1918
Halm Charles W Pvt Co C 347th Inf 10-Oct-1918
Halter Frank A Pvt Co F 306th Inf 3-Sep-1918
Ham Holland Pvt Hq Co 9th Inf 2-May-1918
Hamilton James PVT E 369th Infantry 26-Sep-1918
Hanchett William H Jr Pvt 74th Co 18th Bn Syracuse Ret Cp 4-Oct-1918
Handlin William Pvt Co C 109th MG Bn 5-Nov-1918
Hankins Howard Pvt Co F 367th Uinf 12-Nov-1918
Hanley William E PVT Hq 42nd Infantry 28-Sep-1918
Hannigan Daniel J PVT 2nd 152nd Dep Brig 12-May-1919
Hanselman Merrill E PVT 312th Trench Mortar Btry 14-Sep-1918
Hansom Ravance H PVT H 2nd Provisional Labor Bn 4-Mar-1918
Harbel Charles J Pvt Co K 50th Pion Inf 9-Nov-1918
Harden Charles Wesley PVT E 104th Infantry 20-Jun-1918
Harder Clarence J Pvt Co M 307th Inf 30-Aug-1918
Harder Willis F Pvt Hq Co 312th Inf 19-Nov-1918
Harner Thomas J PVT 3rd Tng Bn, 153rd Dep Brig 29-Sep-1918
Harper Frank S PVT B 148th Infantry 30-Sep-1918
Harrica John E Pvt Co D 9th Inf 18-Jul-1918
Harrigan Lawrence PVT K 310th Infantry 22-Sep-1918
Harrington Fred Pvt Hq Co 328th Inf 12-Oct-1918
Hart Lewis W Pvt Co ,I 68th Inf 30-Oct-1918
Hartford Cecil A Pvt Co A 1st Engrs 13-Dec-1918
Hartman Lambert T Pvt Hq Co 345th Inf 30-Oct-1918
Hartness Howard J PVT M 107th Infantry 29-Sep-1918
Hartnett Edward R Pvt 11th Ret Co Columbus Bks OH 24-Oct-1918
Harvey Ambrose G Pvt Amb Co 345 312 Sn Tn 9-Oct-1918
Hasenauer Raymond J PVT F 148th Infantry 31-Oct-1918
Hasenpflug Howard C PVT B 3rd MG Bn 2-Oct-1918
Haspel Leo N Pvt 10th Ret Co Unasgd 17-Oct-1918
Hauser Earl W Pvt Co C 345th Inf 24-Oct-1918
Hauver Floyd A PVT G 311 Infantry 10-Nov-1918
Hawley Wilford S Pvt MG Co 167th Inf 13-Feb-1918
Hayes James A Pvt Co D 105th Inf 1-Nov-1918
Hayes John PVT L 22nd Infantry 6-Oct-1918
Hayes Will W Pvt Co E 23d Inf 22-Sep-1918
Haynes Claud PVT K 308th Infantry 1-Apr-1918
Hazen Harlie S PVT C 15th MG Bn 12-Sep-1918
Heale Clarence S Pvt Co E 102d Am Tn 18-Jul-1918
Hearn Charles E Pvt Co B 118th Engrs 20-Oct-1918
Heerwagon Fred Albert Pvt Co C 18th Inf 18-Jul-1918
Hegeman Merton E PVT B 310th Infantry 19-Oct-1918
Heider John M Pvt 7th Bn 153d Dep Bde 22-Sep-1918
Heinsler Bernard PVT C 37th Engrs 23-Aug-1918
Heinz Charles Pvt Co D 5th MG Bn 3-Nov-1918
Heinz Wilbert H Pvt Co A 61st Inf 11-Dec-1918
Helicous William A Pvt Co C 15th Inf 6-Nov-1917
Hellman Carl W Pvt Co H 305th Inf 3-Oct-1918
Henderson Louis Smith Pvt Co B 306th MG Bn 16-Sep-1918
Hennessey Matthew A V Pvt 41st Co New Roov Camp 5-Nov-1918
Heptonstall James E PVT D 358th Infantry 26-Sep-1918
Herholz Frederick C PVT C 328th Infantry 14-Oct-1918
Herrick Leland H Pvt Co B 307th Mtr Rep Bn 25-Sep-1918
Hery Edward C PVT M 310th Infantry 21-Sep-1918
Hess Daniel Pvt Co I 148th Inf 23-Sep-1918
Hibbard Curtis T Pvt Co D 311th Inf 20-Oct-1918
Hicks Fitz W Pvt Co C 9th MG Bn 25-Apr-1918
Hiemenz Nicholas C A PVT B 306th MG Bn 19-Jul-1918
Higby Francis Pvt Co F 1st Engrs 16-May-1918
Higgins George F Pvt Co C 312th F Sig Bn 6-Jul-1918
Hildebrand George J Pvt CoD 311th inf 21-Oct-1918
Hill Arthur A Pvt Co L 307th Inf 31-Aug-1918
Hill Arthur Daniel Pvt Co D 303d Amm Tn 19-Jun-1918
Hill Elon E PVT Hq 60th Infantry 16-Sep-1918
Hill Millen L Pvt Btry F 15th FA 25-Jun-1917
Hill Starr T Pvt Sch for Bakers and Cooks 20-Oct-1918
Hilliker James R Pvt Co 11 153d Dep Bde 3-Oct-1918
Hilzinger Edwin J PVT K 306th Infantry 27-Sep-1918
Hine Frederick Pvt 153d Dep Nde 17-Oct-1918
Hirtzel George B Pvt Co G 61st Inf 14-Oct-1918
Hixson Frederick Hieford PVT 79th 14-May-1918
Hoadley Charles W Pvt Co I 108th Inf 25-Aug-1918
Hoagland Edward R Pvt 1st Co CAC Ft Warren TX 29-Sep-1917
Hodge Henry W Pvt Btrty R 305th FA 10-Feb-1919
Hodge Howard J Pvt Co I 108th Inf 24-Sep-1918
Hodge Keith nD Pvt 20th Co Off Tng Cp Lee VA 5-Oct-1918
Hoeckh Andrew F Pvt Co 3d Bn 153d Dep Bde 24-Sep-1918
Hoerner Jacob Julius Pvt Co I 103d Inf 19-Oct-1918
Hoff Cleon T Pvt Co E 302d Engrs 12-Sep-1918
Holahan John T PVT MG 108th Infantry 1-Oct-1918
Holbrook Roy L Pvt Co F 124th Inf 19-Oct-1918
Holden Clinton L PVT Btry A, 307th FA 16-Feb-1919
Holden James A PVT E 14th Engrs. (light railway) 5-Nov-1918
Holenbeck George A PVT E 334th Infantry 19-Oct-1918
Holley Leslie H PVT B 312th MP 29-Oct-1918
Holtz WalterI Pvt Btry F 34th FA 22-Feb-1919
Hommell George W PVT L 348th Infantry 23-Aug-1918
Honsigner Stanley B Pvt Co I 9th Inf 3-Nov-1918
Hooper Edgar E Pvt Det F 2Bn Edgewood Arsnl NJ 2-Oct-1918
Hopkins Frank, Jr PVT Serv Unit, 552 Amb Serv 5-Jun-1919
Hoppe Frank W PVT D 16th Infantry 19-Jul-1918
Hopper Frank PVT D 23rd Infantry 5-Nov-1918
Hopper Lewis P Pvt Co B 312th Amm Tn 11-Oct-1918
Horne Charles K PVT SATC, Clarkson College of Technology, Potsdam, NY 18-Oct-1918
Horton Raymond Augustus Pvt Co mD 28th Inf 6-Oct-1918
Hortsman Fred Pvt Hq Trp 77th Div 1-Apr-1918
Houck Clarence R PVT B 107th Infantry 28-Sep-1918
Hourihan John J PVT B 9th MG Bn 12-Oct-1918
Hovencamp Leon Earl Pvt Co C 18th Inf 21-Jul-1918
Howard Fred R Pvt Co F 30th Inf 15-Jul-1918
Howard Henry Pvt Co B 26th Inf 5-Jun-1918
Hubbard Charles E Pvt Handley Page Tng Dep 12-Nov-1918
Hudders William L PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Huggich Joseph PVT M 60th Infantry 25-Oct-1918
Hughes George Glen PVT D 214th Engineers 16-Oct-1918
Hughes Osborn W Pvt Co G 108th Inf 29-Sep-1918
Hugunine Stanley R PVT A 59th Infantry 7-Aug-1918
Hull Milton D PVT SATC, Clarkson College of Technology, Potsdam, NY 17-Oct-1918
Humbert Louis A Pvt Co L 311th Inf 23-Oct-1918
Humphrey Frederick PVT Ord Corps 20-Oct-1918
Humphrey Hugh PVT B 312th Infantry 4-Nov-1918
Hunter John Richard PVT A 18th Infantry 21-Jul-1918
Huntley Clinton E Pvt Med Dept Ptattsburgh Bks NY 23-Dec-1918
Hurley Thomas F PVT D 26th Engineers 8-Feb-1919
Hutchinson Harry J Pvt Co G 105th Inf 27-Sep-1918
Hyams Leo A Pvt Co F 336th MG Bn 9-Dec-1918
Hyland William J Pvt Co G 105th Inf 2-Sep-1918
Hyman Samuel PVT Syracuse Ret Camp, NY 10-Oct-1918
Hynes Thomas J PVT CAC unassigned, 18th Rct Co 18-Apr-1917
Iadiani Louis PVT L 148th Infantry 2-Oct-1918
Iles Thomas C Pvt Co G 74th Inf 9-Sep-1917
Illig Robert P Pvt Co A 38th Engrs 3-Nov-1918
Illingworth James H PVT 76th 18th Bn, Syracuse R Cp, NY 21-Sep-1918
Ives Arthur W Pvt 23d Ret Co Cav Unasgd 15-Mar-1917
Jablenski Joseph Pvt CoF 326th Inf 11-Oct-1918
Jack Joseph D Pvt Co I 127th Inf 10-Nov-1918
Jackson Grover C Pvt Btry B 31st FA 14-Oct-1918
Jackson Guy H Pvt MG Co 60th Inf 16-Oct-1918
Jackson Lloyd O Pvt CoB 305th MG Bn 27-Sep-1918
Jakawanko John PVT Btry C, 306th FA 26-Sep-1918
James John Harold Pvt Co mE 306th Inf 15-Oct-1918
Janiecki Mike Pvt Co C 61st Inf 6-Nov-1918
Janski Jenen PVT F 9th Infantry 18-Jul-1918
Jenkins Henry Jay Pvt Co D 303d Engrs 7-Aug-1918
Jenkins William Dennis Pvt Co F 107th Inf 15-Oct-1918
Jennings Merwin H Pvt Co K 328th inf 9-Oct-1918
Jncuiras Stapas PVT D 321st MG Bn 8-Oct-1918
Jobson Raymond Pvt Co B 5th MG Bn 4-Nov-1918
John George Pvt Co M 111th Inf 4-Oct-1918
Johnis Joseph A PVT A 108th Infantry 14-Jan-1919
Johnson Anton G R Pvt 11 Ret Co Columbus Bks OH 20-Oct-1918
Johnson Carl A J Pvt Co E 23d Inf 1-Aug-1918
Johnson Davies PVT SATC, Albany Normal Col, NY 14-Oct-1918
Johnson Freedolph W Pvt Hq Co 108th Inf 13-Oct-1918
Johnson Glen W Pvt Co D 2d Pion Inf 5-Oct-1918
Johnson James Oran Pvt SATC 17-Oct-1918
Johnson Samuel E Pvt Co A 104th Inf 5-Dec-1918
Johnston Harold F Pvt Co B 310th Inf 18-Sep-1918
Jones Hoyt D Pvt 78 Co 19 Bn Syracuse Ret Cp 2-Oct-1918
Jones Joseph H Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Jones Keneth W PVT Hq. 325th Infantry 15-Oct-1918
Jones Thomas A Pvt Co D 307th Inf 14-Sep-1918
Jones Walter R Pvt Btry D 14 Regt FA Repl Draft 5-Oct-1918
Jordan John Joseph Pvt Co B 306th MG Bn 15-Oct-1918
Jordan Roland A Pvt Co I 108th Inf 28-Sep-1918
Joslyn Thomas C PVT 38th Btry, 10th Tng 157th Dep Brig 24-Feb-1918
Joyner Floyd S Pvt Btry C 1 Bn prov B Cp 9-Oct-1918
Judson Solomon Pvt Co F 17th Inf 9-Oct-1918
Kabel Henry M Pvt 11th Ret Co Columbus Bks OH 16-Oct-1918
Kaczynski Adam Pvt Co I 312th inf 23-Oct-1918
Kaine Edward L Pvt Coi B 59th Inf 9-Nov-1918
Kajkowski Frank Pvt Co I 7th Inf 15-Jul-1918
Kalejak John Pvt Co C 314th M Sup Tn 3-Nov-1918
Kalf Edward Pvt Btry D 304th FA 1-Sep-1918
Kaltenbach Winfred Pvt Spruce St Prod dept 27-Nov-1918
Kamery Clayton W Pvt 165th dep Bde 8-Oct-1918
Kaminski Wieyntz PVT D 9th Infantry 13-Jan-1918
Kampfer Frank Pvt Btry C 73d CAC 18-Oct-1918
Kane Charles J PVT I 23rd Infantry 1-Jul-1918
Kania Walter Pvt Co L 7th Inf 26-Jul-1918
Kastel Albert M Pvt Co H 305th Inf 12-Oct-1918
Kazimerski Antoni PVT D 133rd Infantry 28-Sep-1918
Keefe Andrew Pvt Inf unasgd
Keefe Thomas J Pvt Hq Co 105th Inf 2-Oct-1918
Kehrli Adolph Pvt Co F 148th Inf 31-Oct-1918
Keiffer Arthur J Pvt Med Det 1st Bn 153d Dep Bde 15-Sep-1918
Keiper Arthur O Pvt Co H 107th Inf 29-Sep-1918
Kellam Spencer Pvt MG Co 104th Inf 11-Nov-1918
Keller Edward PVT M 107th Infantry 29-Sep-1918
Keller George J Pvt Co C 23d Inf 11-Jun-1918
Keller Joseph B Pvt Serv Pk Unit 427 NTC 8-Dec-1918
Keller Lambert J Pvt Co H 306th Inf 2-Oct-1918
Kelly Benjamin H PVT C 5th TBSC, Fort Leavenworth, Kansas 5-Oct-1918
Kelly James K P PVT A 12th Am Tn 23-Dec-1918
Kelly Thomas J Pvt Co I 308th Inf 23-Aug-1918
Kelsk Joseph PVT B 133rd Infantry 29-Sep-1918
Kemp John W PVT D 9th Infantry 8-Dec-1918
Kemura John PVT B 105th Infantry 17-Oct-1918
Kennedy Hamilton J Pvt Co K 7th Inf 15-Jul-1918
Kennedy Joseph B Pvt Co D 310th Inf 30-Oct-1918
Kenoza Felix PVT 12th Cth'r, NY, CACHAS 1-Oct-1918
Keppler John G PVT E 312th Am Tn 26-Oct-1918
Kerlin Wesley J Pvt Btry B 20th FAQ 26-Jul-1918
Kern John PVT F 23rd Infantry 18-Jul-1918
Kerr Albert W PVT G 306th Infantry 5-Oct-1918
Kerstetter Charles Pvt Btry F 106th FA 30-Nov-1918
Kiefhaber Conrad F Pvt Co K 308th Inf 22-Aug-1918
Kiely Frank A PVT MG 9th Infantry 22-Jul-1918
Kiernan Frederick N Pvt Co E 311th Inf 18-Oct-1918
Kilborn William McK Pvt Sup Co 26th FA 27-Oct-1918
Killeen Henry S Pvt Sn Sq 89 MD 6-Oct-1918
Killian Fred Albert PVT Btry B, 2nd Bn, 1st Prov Dev Brig, Camp Jackson 13-Jun-1919
Kilmer Edward J Jr Pvt Co A 312th Inf 18-Oct-1918
Kindt Edward Pvt Co B 311th Inf 24-Sep-1918
Kingdon Leon F Pvt Co L 148th Inf 1-Nov-1918
Kingsley David O Pvt Co B 358th Inf 16-Sep-1918
Kingston Harry G PVT D 9th Infantry 4-Jun-1918
Kirch Henry W Pvt 299 Aero Pro Serv Sqdn 20-Oct-1918
Kirk Paul F PVT 14th 153rd Dep Brig 25-Jan-1919
Kittle Frank Pvt 78th Co 19th Bn 26-Sep-1918
Klaffka John C Pvt Co K 306th Inf 27-Sep-1918
Klamka John Pvt Co G 307th Inf 27-Aug-1918
Kleine Albert C Pvt 10 Co Eastern NY 7-Dec-1918
Kley John A Pvt Co B 18th Inf 25-May-1918
Kline Harry L PVT Hq 309th Infantry 17-Sep-1918
Klomps Harry Pvt Btry C 307th FA 5-Jan-1919
Klos Anthony Pvt Co E 328th Inf 20-Oct-1918
Kludhjian Simon R Pvt Co F 110th Inf 8-Oct-1918
Klukowski Powell P PVT C 133rd Infantry 22-Sep-1918
Knebel George H PVT Btry A, 309th FA 12-Oct-1918
Kneeskern Adelbert C Pvt Co C `105th Inf 31-Oct-1918
Kobinski John Pvt Co B 166th Inf 28-Jul-1918
Kobler George Pvt 2d Co 1st Tng Bn 158th Dep Bde 17-Oct-1918
Koch Robert L Pvt Co H 346th Inf 26-Oct-1918
Kohl John F Pvt Gen Svc Inf Columbus Bks OH 18-Oct-1918
Kohl Otto H Pvt Co UI 108th Inf 28-Sep-1918
Kohler John W Pvt Co B 307th Inf 29-Jan-1918
Kohlmetz Burrell R PVT H 310th Infantry 27-Oct-1918
Kolbe Henry Emil Pvt Co B 18th Inf 18-Jul-1918
Komorowski Wincenty Pvt Co D 147th Inf 29-Sep-1918
Konopko Vincent O Pvt Co H 307th Inf 27-Aug-1918
Kostine Peter B PVT C 108th Infantry 29-Sep-1918
Kowalewski Walter Pvt Co D 133d Inf 28-Sep-1918
Kowelski Frank Pvt Co A 2d Bn 6-Oct-1918
Kozak Stanislaw Pvt Co E 327th Inf 13-Sep-1918
Kreiner Charles Pvt 36th Co 9th Bn 153d dep Bde 8-Oct-1918
Krell George Pvt Co I 127th Inf 13-Oct-1918
Krewer George F PVT C 32 Bn, US Guards, Ft.Niagara 5-Mar-1919
Krone Joseph Pvt Co D 316th Inf 28-Jun-1918
Kucharski Ignac PVT I 23rd Infantry 6-Nov-1918
Kuchenblesser William Pvt Co L 300th Inf 16-Oct-1918
Kuebler Charles G Pvt Hq Co 317th Inf 26-Oct-1918
Kuezkowski Alexandre Pvt Co H 311th Inf 28-Sep-1918
Kuhn Edward Pvt Co D 108th Inf 3-Mar-1919
Kuhne Fred Pvt Co I 26th Inf 6-Oct-1918
Kuhnke Adolph F Pvt Co G 311th Inf 17-Oct-1918
Kujawa Eagan J Pvt Btry 334th FA 15-Oct-1918
Kulowaik John C PVT H 23rd Infantry 18-Jul-1918
Kuntz Clyde R PVT MG 59th Infantry 10-Aug-1918
Kurtzhals Charles Pvt Co K 311th Inf 1-Nov-1918
Kuster Fred Henry Pvt Co G 53d Inf 26-Oct-1918
Kwaitkoski Joseph Pvt Co I 326th Inf 11-Oct-1918
Kwiatkowski Stanley Pvt Co G 307th Inf 5-Sep-1918
Kzisky Wyerendy Pvt Co M 7th Inf 30-Jul-1918
Labuff George L Pvt Co M 23d Inf 21-Nov-1918
Lacey Carl I Pvt hq Co 18th Inf 10-Nov-1918
LaDuca Natal Nunzio Pvt Co G 307th Inf 26-Dec-1918
Laemel Michael P PVT A 310th Infantry 25-Sep-1918
Lafay Leon F PVT D 107th Infantry 9-Nov-1918
Laffin Martin Harold Pvt Co K 306th Inf 6-Oct-1918
LaFontaine Edward J Pvt Co D 307th Engrs 29-Oct-1918
LaForge Thas H Pvt Co I 310th Inf 15-Oct-1918
Lagrow Leon PVT Btry B, 7th FA Repl Draft 9-Oct-1918
Laloan William F PVT C 3rd Bn, 20th Engineers 11-Jan-1918
Lambert Charles Pvt Co E 309th Inf 2-Nov-1918
Lamm George F Pvt Co L 7th Inf 15-Jul-1918
Lanahan Raymond Joseph Pvt 35 Sq 3d Prov sq Avn Sec SC 11-Mar-1918
Landry Adelard PVT Vet Corps Aux Remount, Dep 307 28-Sep-1918
Landry Alexander PVT B 309th Infantry 19-Oct-1918
Lane Alfred W Pvt Co B 2d Pion Inf 5-Mar-1918
Lankes Anthony George Pvt CoB 18th Inf 4-Oct-1918
Lanning Austin C PVT Btry D, 102nd FA 25-Jul-1918
Lapier Earle H Pvt Co K 102d Inf 2-Nov-1918
Laporte Frank W Pvt CoC 2d Bn Chem War Svc 6-Oct-1918
Larwood Morton J PVT 9th Rec Cp, Cp Wheeler, Ga 3-Nov-1918
Lasher Charles E Pvt Co I 308th inf 13-Mar-1919
Lasher Cornelius J Pvt Co H 1st Pion Inf Meningitis Nov 18,1918 18-Nov-1918
Latzer Wendelin Pvt Co M 327th Inf 29-Nov-1917
Lauer Joseph W Pvt Co A 17th Inf 9-Oct-1918
Laurencell Harry J Pvt Co B 311th Inf 24-Sep-1918
Laurin Loyd J PVT Supply 2nd Am Tn 21-Jul-1918
Laurson Axel Pvt Co M 59th Pion Inf 17-Sep-1918
Lawrence Andrew PVT F 369th Infantry 3-Mar-1919
Lawrence Clayton Roy Pvt Co B 7th Inf 15-Jul-1918
Lawson Harold W Pvt Hq Co 108th Inf 13-Oct-1918
Lay Harold Tracy Pvt Co *I 106th Inf 25-Oct-1918
Leaf Lewis W PVT 25th RCGS Infantry, Fort Slocum,NY 20-Oct-1918
Lear Clarence E Pvt Co B 309th Inf 19-Oct-1918
Leary Cornelius D Pvt Co A 309th Inf 6-Oct-1917
Lee Oscar W Pvt Co A 104th MG Bn 14-Aug-1918
Lefever Daniel W Pvt Co K 108th Inf 15-Oct-1918
Leffler William J Pvt Co A 55th Engrs 13-Feb-1919
Lehnen John H PVT Hq. 310th Infantry 19-Sep-1918
Lehr Peter Pvt MG Co 61st Inf 7-Nov-1918
Leiss Charles O PVT D 312th Am Tn 11-Oct-1918
Lemieux Edward H Pvt Co C 302d Engrs 22-Sep-1918
Lentkoop Benjamin C PVT Hq. 108th Infantry 20-Sep-1918
Leonard William R Pvt 42 Ret Sq 3 Reg Avia C 11-Mar-1918
Lepone Salvatore PVT M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Leuthe Clarence P Pvt Co A 61st Inf 7-Nov-1918
Levandowski Frank PVT D 326th Infantry 18-Oct-1918
Levy Clyde E Pvt Co A 320th Inf 7-Nov-1918
Lewenicht Louis Pvt Co C 306th Inf 6-Sep-1918
Lewis William R pvt Btry A, 59th Art CAC 29-Oct-1918
Lezuhovsky John Pvt Co B 313th MG Bn 4-Oct-1918
Liberti Rosario Pvt Co K 348th Inf 29-Sep-1918
Lichenstein George J PVT A 307th Infantry 22-Mar-1918
Liebler Earl N Pvt Co C 18th Inf 28-Mar-1918
Lincoln Leo R N Pvt Co I 28th Inf 2-Nov-1918
Link Matthew John Pvt Co Q 4th Dev Bn 8-Oct-1918
Link Oscar A Pvt Co E 346th Inf 17-Nov-1918
Lipe Andrew P PVT 4 152nd Dep Brig 19-Jan-1919
Liskowski Radian Pvt Co G 74th Inf NYNG 28-Apr-1917
Livshin Joseph PVT H 147th Infantry 8/?/1918
Loder Fred W Pvt Co D 108th Inf 12-Oct-1918
Logatto Benjamin PVT A 307th Infantry 2-Sep-1918
Loll Carl W H PVT Btry B, 309th FA 15-Jul-1918
Lombardo Joseph Pvt Co D 311th Inf 20-Oct-1918
Lombardo Vincenzo PVT G 305th Infantry 5-Oct-1918
Long George E Pvt Co M 327th Inf 8-Oct-1918
Lostumbo Oreste PVT B 61st Infantry 27-Oct-1918
Love Charles J PVT K 59th Infantry 9-Oct-1918
Lowe David A Pvt Co H 49th Inf Oct 187, 1918
Lowery William Pvt Co E 306th Inf 14-Aug-1918
Lown Bertram E Pvt Hq Co 302d Inf 26-Oct-1918
Luber Michael J Pvt Co K 310th Inf 16-Oct-1918
Luce David V Pvt Co E 309th Inf 5-Nov-1918
Ludwig Leo Martin Pvt Hq Co 138th FA 23-Oct-1918
Lundell Albert A Pvt Inf repl Unit Repl Draft 21-Dec-1918
Lundy Luwig Pvt Co G 7th Inf 27-Oct-1918
Lutrell Percy Pvt Co A 108th Inf 4-Nov-1918
Lyeth George Pvt Co C 20th Engrs 19-Apr-1918
Lynch Bryan W PVT Btry B, 7th Regt FA Rpl Draft 7-Oct-1918
Lynch Frank A PVT limited serv, LB, 2 2-Oct-1918
Lynch Raymond Thomas PVT E 316th Infantry 29-Sep-1918
Lynch Thomas PVT I 306th Infantry 29-Sep-1918
Lyon Marlin Horatio Pvt USMC 24-Dec-1917
Lyons William J PVT H 348th Infantry 30-Oct-1918
Macarelli Frank PVT 81st 20th Bn Ret C'p Sy'se, NY 17-Dec-1918
Macchio Angelo PVT Btry A, 59th Art CAC 17-Jan-1919
Maciorowski Frank Pvt Co B 302d Engrs 12-Sep-1918
Mack Dorr J Pvt Hq Co 304th FA 3-Oct-1918
Mackey Kenneth R Pvt Co M 108th Inf 29-Sep-1918
Mackey William Francis Pvt SA Tng Canisuis Col Buffalo NY 8-Oct-1918
Mackmer Herbert W Pvt Co A 315th Inf 25-Sep-1918
MacNeal Arthur A PVT A 308th Infantry 8-Oct-1918
Madi Joseph PVT H 303 Infantry 3-Nov-1918
Madison Olaf Pvt Co A 309th Inf 2-Oct-1918
Maestri William PVT F 311th Infantry 17-Oct-1918
Maggione Charles PVT A 23rd Infantry 2-Jun-1918
Magliacca Henry Pvt Co C 148th Inf 30-Sep-1918
Magrino Carmine Pvt Co E 217th Inf 25-Aug-1918
Mahaney Charles Warner PVT 36th Rec Camp, Camp Wheeler, GA 3-Nov-1918
Maher Joseph A Pvt Unasgd Camp Wise TX 20-Sep-1918
Maholchic Michael W Pvt Hq Co 310th Inf 29-Oct-1918
Mahon John T Pvt Hq Co 147th Inf 18-Oct-1918
Mahoney James Pvt Co K 307th Inf 11-Sep-1918
Mahonsky Joseph Paul Pvt Sec 505 Amb Svc 22-Oct-1918
Maier Benedict PVT Unassigned, Sig C, 13th Det 4-Mar-1918
Maier George PVT K 311th Infantry 26-Oct-1918
Makowjecki Boleslau Pvt Co B 311th Inf 26-Sep-1918
Malay Joseph A Pvt Co F 23d Inf 25-Feb-1918
Malecki Edmund E Pvt MG Co 346th Inf 2-Oct-1918
Malegoli Guiseppe Pvt 13th Co 151th Dep Bde 25-Sep-1918
Malette Floyd F Pvt Co K 107th Inf 17-Oct-1918
Maloney Paul L Pvt Co D 212th Engrs 26-Sep-1918
Maloney Raymond A PVT Cent Off Tng Sch, Camp Lee, VA 12-Oct-1918
Manley Thomas F Pvt Co B 2d Inf NYNG 27-Apr-1917
Mann Arthur Pvt Co M 311th Inf 3-Mar-1919
Marble Fred M Pvt Med Det 26-Oct-1918
Marcello Salvatore PVT D 310th Infantry 18-Oct-1918
Marco Deloir A PVT A 126th Infantry 1-Aug-1918
Marcus Clement G Pvt Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Marino Victorio PVT L 327th Infantry 16-Oct-1918
Markle Clarence Leslie pvt 17th Co Recvg Camp 9-Nov-1918
Maroni Augusto PVT 33rd 9th Bn, 153 Dep Brig 2-Mar-1919
Marron William PVT B 107th Infantry 29-Sep-1918
Marsh Aaron R PVT MD Base Hosp, Camp Jackson, SC 4-Oct-1918
Marshall Joseph C Pvt Co M 23d Inf 17-Oct-1918
Martin Arthur Pvt Co L Pion Inf 1-Apr-1918
Martin Frederick PVT B 130th MG Bn 28-Sep-1918
Martin Percy PVT F 303rd Engineers 31-Oct-1918
Martin Stewart W Pvt Co A 108th Inf 18-Oct-1918
Martini Charles Pvt 101st Prov Co Sept Aut Repl Draft 17-Dec-1918
Martino Joseph PVT A 312th Infantry 22-Sep-1918
Maske Louis A PVT B 311th Infantry 5-Oct-1918
Mason Charles R Pvt Co F 107th Inf 16-Oct-1918
Mason Gordon Pvt Co G 5th Am Tn 14-Oct-1918
Mass Charley J PVT I 107th Infantry 11/32/1918
Massora Joseph PVT MG 23rd Infantry 18-Jun-1918
Massucci Antonio Pvt Btry B 106th FA 2-Dec-1918
Matarrese Dominic PVT A 61st Infantry 20-Dec-1918
Matuszcak Lawrence A Pvt Co I 7th Inf 15-Jul-1918
Maynard Robert Leslie PVT Hq NY Univ Tng Det 9-Sep-1918
Mayo Clifford Pvt 8th repl Labor Co 14-Oct-1918
Mayo William E PVT L 23rd Infantry 25-Jun-1918
Mayville Eldrick Pvt Co K 161st Inf 28-Nov-1918
McAllistrer William H Pvt Co H 307th Inf 5-Sep-1918
McAndrew John Pvt Sup Co 71st Inf 6-Oct-1918
McAuliffe William A PVT B 308th MG Bn 9-Dec-1918
McCandrew Frank B Pvt Co G 312th Inf 8-Sep-1918
McCarrick William Pvt CoK 7th Inf 15-Jun-1918
McCarthy Daniel Pvt 330th Inf 30-Aug-1918
McCarthy Edward Pvt Unasgd 4-Oct-1918
McCarty Charles E PVT 27th Prov Ord Dep Co 15-Oct-1918
McCauliffe Mark J Pvt Co A 305th MG Bn 29-Sep-1918
McConnell George Pvt Co A 10th Inf 29-Sep-1917
McConnell Gordon A PVT G 38th Infantry 26-Jan-1918
McCormick Frank B Pvt Co E 310th Inf 22-Sep-1918
McCormick Henry Leo Pvt Hq Co 306th Inf 6-Sep-1918
McCoy Leo E PVT 153rd Dep Brig 7-Oct-1918
McCray Thomas Pvt Co E 60th Inf 6-Nov-1918
McDarby Harry Pvt Hq Co 1st Pion Inf 30-Jan-1918
McDevitt John C Jr Pvt Co I 308th Inf 23-Aug-1918
McDonald Alexander PVT 4th Rct Ft Slocum, NY 20-Oct-1918
McDonald Edward T Pvt Co M 110th Inf 2-Oct-1918
McDonald Samuel Pvt Btry D 106th FA 22-Mar-1919
McDonald Wallace John Pvt 7th Regt FA Repl Draft 5-Oct-1918
McDonough Lee M Pvt Avn Sch Kelly Fld TX 6-Feb-1918
McElheny James H Pvt Btry A 18th FA Bn 16-Oct-1918
McGinness Elmore L Pvt 156th Dep Bde 4-Oct-1918
McGraw John H Pvt QMC 4-Oct-1918
McGuire Edward J Pvt Co A 108th Inf 26-Nov-1918
McHale William G Pvt co B 135th Inf 22-Sep-1918
McHugh Patrick H Pvt Co M 16th Inf 26-Jul-1918
McIncrow Alonzo J PVT 129thSt, Nazaire Casual Co 22-Jan-1919
McIntyre Nat Pvt Co F 310th Inf 19-Oct-1918
McIntyre William B Pvt Med Dpt USA 12-Oct-1918
McKeown William R Pvt 25th Ret Co Gen Svc Inf 26-Oct-1918
McKlevis Paul Pvt Sup Co 162d Inf 19-Jan-1919
McKnight Raymond W Pvt Co I 108th Inf 23-Oct-1918
McLaughlin Thomas Joseph pvt Co B 314th MOP Co 11-Oct-1918
McManus Otto PVT A 110th Infantry 27-Sep-1918
McMurty George W Pvt Co E 312th Inf 16-Oct-1918
McNamara Cornelius Patrick Pvt 5th Co Engrs OTC 8-Oct-1918
McNamara Robert R Pvt Co H 21st Engrs 11-Nov-1918
Meade George B Pvt MG Co 307th Inf 14-Sep-1918
Meakin Sydney E PVT C 302nd Am Tn 1-Nov-1918
Measor John W Pvt Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Medaway Habit S Pvt Co H 16th Inf 27-Apr-1918
Meisch Pierre Cornelius PVT B 308th Infantry 13-Oct-1918
Mengel Norman M PVT B 312th Am Tn 14-Oct-1918
Merchant Fred R Pvt 76th Co 18th Bn ret Cp NY 24-Sep-1918
Merkle Anthony J Pvt 133d Co TC 22-Feb-1919
Mero Levy J Pvt Co M 60th Inf 9-Jul-1918
Merria Clarence H PVT Cas Det, 381st Infantry 28-Sep-1918
Merritt Arthur Pvt Co I 114th Inf 1-Apr-1918
Merritt James B PVT Chem Warfare Serv 17-Oct-1918
Mesick Harry Pvt 56th Dep Bde 8-Nov-1918
Mesner Frank L PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Meyer John A Pvt Bkry Co 101 Cp Williams 16-Sep-1918
Meyers John A PVT M 107th Infantry 29-Sep-1918
Michaels Francis E Pvt Co C 302d Engrs 4-Sep-1918
Michalik Frank PVT 5th 2nd Tng Bn, 157th Dep Brig 18-Jan-1918
Miebaum William E Pvt Co K 107th Inf 18-Oct-1918
Miletello Joseph a Pvt Co D 3d MG Bn 7-Oct-1918
Milks Chester C Pvt Btry B 27th FA 31-Oct-1918
Milks Floyd M Pvt Gas Co 1 Tank C Cp Dix NJ 10-Oct-1918
Millanowski John Pvt Co H 7th Inf 12-Jun-1918
Millard Dale D PVT G 7th Infantry 15-Oct-1918
Miller Carl F PVT FA Cen Offi Tng Sch 17th Btry pneumonia 10-Oct-2018
Miller Charles G Pvt Co M 16th Inf 10-May-1918
Miller Earl L PVT E 326th Infantry 15-Oct-1918
Miller Edward S Pvt Co F 107th Inf 18-Oct-1918
Miller Ernest D PVT NY Co 553 14-Oct-1918
Miller Harold E PVT Btry A, 59th Arty, CAC 14-Mar-1918
Miller Henry L PVT M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Miller Ira P Pvt Co E 17th Inf 10-Oct-1918
Miller Jesse R PVT A 7th Infantry 21-Jun-1918
Miller Stanislaus J Pvt Co E 61st Inf 13-Oct-1918
Miller Walter G Pvt BC 12th Regt FA Repl Dep 2-Nov-1918
Miller Lloyd E Pvt Student United States. Army Tng School 31-Oct-1918
Mills Frank Pvt Co I 308th Inf 2-Nov-1918
Minard Chester C Pvt Co K 107th Inf 22-Oct-1918
Miner George J PVT 35th 8th Tng Bn, 151st Dep Brig 1-Oct-1918
Minotte Matteo PVT M 310th Infantry 22-Sep-1918
Miosi Philip Pvt Unasgd Ft Slocum NY 25-Aug-1918
Miskell Joseph Francis Pvt Co C 117 Fld Sig Bn 18-Apr-1918
Mol Michael Pvt Co F 40th Inf 13-Oct-1918
Moll Fred W Pvt Co B 327th Inf 7-Oct-1918
Molyncaux Patrick Pvt Co A 59th Inf 30-Sep-1918
Monsees Edward Pvt Co G 311th Inf 28-Oct-1918
Montone Angele Pvt Co K 312th Inf Oct 311, 1918
Moore Arthur Ralph Pvt 53d Aero Sq Sig C 17-Apr-1918
Moore Clayton C Pvt Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Moore Henry Vincent Pvt Co I 319th Inf 12-Oct-1918
Moore Theodore Darwin Pvt Hq Co 304th FA 19-Mar-1918
Moores Clinton PVT L 59th Infantry 19-Jul-1919
Moran Michael Pvt Co A 317th Inf 18-Nov-1918
Morath Fred J PVT 303 Labor Quartermaster Corps 20-Oct-1918
Morath Paul PVT B 311th Infantry 8-Oct-1918
Morehead Arthur L Pvt Co M 347th Inf 1-Oct-1918
Morehouse Charles A Pvt Co I 308th inf 12-Oct-1918
Morgan Henry Pvt Btry E 349th FA 26-Aug-1920
Morgan John Pvt Co M 108th Inf 28-Sep-1918
Morgan Peter W Pvt QMC 8-Jun-1918
Morgan Thomas L Pvt Co I 346th Inf 4-Dec-1918
Morgan James M Pvt Co C 302d Engrs 27-Sep-1918
Moritz Albert E Pvt Co M 311th Inf 25-Oct-1918
Moritz Jacob C Pvt Co M 311th Inf 17-Sep-1918
Morn Edward R PVT MD, USA Ft Ontario, NY 7-Oct-1918
Morris Pat Pvt Co G 350th Inf 13-Oct-1918
Morton Charles R Pvt Co C 16 Bn US Gd 10-Oct-1918
Morton Lester S Pvt 29 Co Prov Ord Det 14-Oct-1918
Morton Marvin A PVT Hq 28th Infantry 9-Oct-1918
Moscarella Anthony PVT E 7th Infantry 16-Jun-1918
Mose Willliam J Jr Pvt Co F 307th Inf 20-Mar-1918
Moseman Marion W PVT Quartermaster Corps 16-Oct-1918
Moses Jay A PVT E 326th Infantry 7-Dec-1917
Moses John Pvt Co B 74th Inbf NYNG 18-Apr-1918
Moss John Pvt Co A 306th Inf 15-Oct-1918
Moyer Jesse A PVT 11th Ret USA, Unassigned, Columbus Barracks, Ohio 19-Oct-1918
Muench Christ L Pvt MG Co 61st Inf 12-Oct-1918
Mula Peter PVT E 4th Infantry 8-Oct-1918
Mumford Edward H PVT A 27th Bn US Guard 13-Dec-1919
Murphy Albert M PVT I 305th Infantry 5-Oct-1918
Murphy James H Pvt Co I 310th Inf 16-Oct-1918
Murray Brown Dennis Pvt 1st Prov Ord Det 8-Mar-1919
Murray John T Pvt Co D 309th Inf 28-Sep-1918
Murray Raymond L Pvt Coi C 102d Engrs 17-Oct-1918
Murrell Edgar R Pvt Btry D 307th FA 29-Mar-1918
Musolino Luigi PVT K 110th Infantry 29-Oct-1918
Myers Milton Pvt 32d Co 3d Gr M T D 4-Nov-1918
Nabbruch John Pvt Co K 307th Inf 13-Oct-1918
Naegely Max O Pvt Co A 305th Inf 7-Sep-1918
Napolitan Leonard Pvt Co C 312th Inf 18-Oct-1918
Nason Harry L Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Nealy Milo C Pvt Co l 101st Inf 23-Oct-1918
Nehring Charles R Pvt 29th Co Prov Ord Det 3 Regt 18-Oct-1918
Neidrauer Jerome E Pvt Co A 337th Tk Bn 15-Nov-1918
Nelson Kenneth O Pvt Co E 368th Inf 28-Sep-1918
Nelson Medos A Pvt Co G 125th Inf 7-Oct-1918
Newberry Granville W Pvt Co A 9th MG Bn 28-Jun-1918
Nichols Martin W PVT 18th 5th Tng Bn, 153rd Brig Dep 20-Mar-1918
Nicholson William H Pvt Med Dept Base Hosp Cp Dix NJ 30-Sep-1918
Nickel Oscar W PVT MG 108th Infantry 3-Oct-1918
Niemec Andrew Pvt 47th Co 12th Bn 153d Dep Bde 2-Oct-1918
Niespodziany Kaiser Pvt Co G 311th Inf 17-Oct-1918
Nolan John Joseph Pvt Btry C 104th FA 7-Nov-1918
Norman Arthur Hiram Pvt Co H 306th MG Bn 9-Oct-1918
Northrup Fred E PVT D 107th Infantry 29-Sep-1918
Northrup William H PVT A 305th Bn, Tank C 24-Oct-1918
Notter William F Pvt 73d Co 18th Bn 3-Oct-1918
Noveck Harry Pvt 4th Cas Co Prov Regt Ord Tng Cp 21-Oct-1918
Nowicki Frank Pvt Co C Ord Dept 4-May-1918
Nuccitelli Antonio PVT G Med Det, Camp Upton 26-Dec-1918
Nutt Mahlon J Pvt ERC 24-Mar-1918
O'Brien Albert J Pvt Student United States. Army Tng Corps Buffalo,NY 18-Oct-1918
O'Brien Timothy J PVT G 10-Sep-1918
O'Brien William James Pvt Co A 2d Pion Inf 22-Oct-1918
Obuhski Walter Pvt Co A 61st Inf 16-Oct-1918
O'Connell Charles Pvt Co H 147th Inf 7-Oct-1918
O'Connell Michael Pvt Co B 26th Engrs 8-Feb-1918
O'Connell Thomas PVT MG 308th Infantry 16-Oct-1918
O'Connor David Pvt Co B 11th Inf 12-Sep-1918
O'Connor Frank A Pvt Co I 4th Engrs 14-Oct-1918
O'Dea Raymond F PVT 9th 3rd Mech Regt, Air Service 21-Oct-1918
O'Donald Charles W PVT 30 41st, 153rd Dep Brig 27-Sep-1918
Ohren George E Pvt MG Co 7th Inf 26-Oct-1918
O'Laughlin Frank Pvt Co D 307th Inf 6-Sep-1918
Olmstead Carl P PVT E 37th Engrs 17-Aug-1918
Olson Carl M Pvt Co C 312th Inf 24-Oct-1918
O'Meara William J Pvt Co A 126th Inf 10-Nov-1918
Onczar Stanley PVT F 18th Infantry 5-Dec-1918
O'Neill Patrick J PVT 93rd 23rd Bn, RCT Camp, Syracuse, NY 4-Oct-1918
Orbinatti Antonio PVT M 153rd Dep Brig, 135th Infantry 28-Sep-1918
Ornsby Orsen C Pvt MG Co 306th Inf 15-Oct-1918
Orozietti Frederico PVT Battery E, 35th F. A. 17-Oct-1918
Orsbourn Ernest W Pvt Co M 28th Inf 30-Dec-1918
Ostrerhoudt Harrison G Pvt Ret Ret Draft Unasgd 18-Oct-1918
Ostrowski Francis S Pvt CoM 311th Inf 18-Oct-1918
O'Sullivan Michael D Pvt Co K 312th Inf 1-Jul-1918
Otis Roy AQ Pvt Co E 128th Inf 2-Dec-1918
Ott John F Pvt Co I 346th Inf 1-Dec-1918
Owen Guy PVT M G Company 305th Infantry 26-Sep-1918
Owen John G PVT MD, 58th Infantry 2-Oct-1918
Owens Walter F Pvt Co D 325th Inf 10-Oct-1918
Pacifici Peter PVT A 308th Infantry 27-Sep-1918
Padulo Savaria PVT C 310th Infantry 20-Oct-1918
Page Max John PVT K 305th Infantry 6-Oct-1918
Paglia Cesidio Pvt Co L 107th Inf 29-Sep-1918
Palermo Joseph PVT K 307th Infantry 9-Sep-1918
Palmer Fred PVT G 308th Infantry 11-Nov-1918
Palmer George D Pvt Co B 16 Bn USGDS 16-Oct-1918
Palusjk Mike PVT H 16th Infantry 20-Jul-1918
Pamsik Samuel Pvt Co L 107th Inf 29-Sep-1918
Panico Niccolo PVT Trng Center, Camp Hancock, Ga 9-Nov-1918
Pannozzo Jerry Pvt Co B 308th Inf 28-Sep-1918
Paplow Harry F Pvt Co E 108th Inf 19-Nov-1918
Pardi Bennie PVT A 107th Infantry 29-Sep-1918
Pardridge Gordon Santford Pvt Co MG Co 348th Inf 1-Nov-1918
Parker Harold D Pvt Hq Co 55th Pion Inf 7-Oct-1918
Parks George T Pvt 43d Co 153d Dep Bde 5-Oct-1918
Parks Herbert S Pvt Hq Co 72d Inf 29-Sep-1918
Parmenter Russell J Pvt Co I 308th Inf 13-Aug-1918
Parsons Elton F Pvt Motor Mec Sig C 13-Mar-1918
Patalino Dominick PVT F 311th Infantry 3-Oct-1918
Patterson Robert E PVT I 107th Infantry 29-Sep-1918
Patterson Thomas F Pvt Co D 108th Inf 29-Sep-1918
Pavia August PVT C 305th MG Bn 7-Sep-1918
Pavlowick Steve PVT C 1st Bn, USG, Plattsburg Bks 8-Oct-1918
Peake Herman Pvt Co M 311th Inf 7-Oct-1918
Peika Joseph Pvt Co E 59th Inf 14-Oct-1918
Pendergast John F PVT E 122nd Infantry 5-Nov-1918
Pendlebury James B PVT M 310th Infantry 22-Sep-1918
Perdue Joseph H Pvt 74th Co 18th Bn 4-Oct-1918
Perkins Lawrence E PVT D 107th Infantry 29-Sep-1918
Persel Stanley G Pvt Btry A 36th Regt FA 30-Oct-1918
Peters Harold E Pvt Co K Engr Tng Regt 9-Oct-1918
Peterson Otto mE Pvt Co D 109th MG Bn 26-Sep-1918
Petrie Edwin S Pvt CoD 306th Inf 15-Oct-1918
Phelan John J Pvt Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Piatt William Joseph Pvt Aus Rmt Depot 303 8-Oct-1918
Pietropaoli Nicola PVT A 55th Infantry 6-Oct-1917
Pilawski Edward Pvt Co D 16th Inf 19-Jul-1918
Piper Orrin Bryant Pvt Co G 309th Inf 17-Oct-1918
Pirro Antonio Pvt Co M 7th Inf 14-Oct-1918
Piwowarsky Frank PVT F 9th Infantry 18-Jul-1918
Pixley Roy W Pvt Co I 108th Inf 18-Oct-1918
Plaskawiecki Julius E Pvt Co D 147th Inf 31-Oct-1918
Plaumann William Pvt Co B 307th Inf 22-Nov-1918
Pockett Jerome J PVT B Syracuse Rct Camp, Syracuse, NY 26-Sep-1918
Podgurski George Pvt 153d Dep Bde 16-Oct-1918
Poepel Otto C, Jr PVT D MD, BH, Cp Upton, NY 11-Oct-1918
Poets Norman Francis Pvt Prov Bn Can Cp F 23-Oct-1918
Pohlman William J Pvt Co K 108th Inf 11-Nov-1918
Polaske Alex T Pvt Btry A 106th FA 17-Apr-1918
Pomeroy Ralph Pvt Co M 1st Inf Repl RC 28-Oct-1918
Popp Otto V PVT M 59th Pion Infantry 26-Sep-1918
Poprora Frank PVT K 310th Infantry 5-Nov-1918
Potosky Baleslow Pvt Hq Co 39th Inf 5-Aug-1918
Pratt Leo B Pvt Co F 107th Inf 29-Sep-1918
Prediger Joseph C PVT 7th Company 1st Bn, 1st Tng. Brig. 13-Oct-1918
Prentice Ralph PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Preston Emmett O PVT Hq 23rd Infantry 13-Sep-1918
Privertera Albert PVT 38th 10th Bn, 153d Dep Brig 30-Sep-1918
Przekwas John Pvt Co A 306th Inf 5-Nov-1918
Pueryea William J Pvt Co I 71st Inf 1-Oct-1918
Purtell Thomas Jr. PVT G 107th Infantry 15-Oct-1918
Quinn George W PVT D 308th Infantry 28-Sep-1918
Quinn Frank E Pvt Btry B 36th FA 19-Oct-1918
Quinby Hernon D Pvt Co I 328th Inf 6-Jul-1918
Racco Rocco PVT C 308th Infantry 29-Jun-1918
Racinowski Stanley Pvt 51st Co 5th Regt USMC 9-Nov-1918
Radzio Antonio Pvt Co I 346th Inf 29-Nov-1918
Ragulia Peter Pvt Co F 28th Inf 15-Jul-1918
Rahn Claude H Pvt Det 9 Admr Labor Co 10-Oct-1918
Ralph Wilber C Pvt D Pan Rets No 2 Columbus Bks OH 4-Aug-1918
Rambath Charles Elmer Pvt Hingham MA USMC 28-Sep-1918
Ransom Chester H Pvt Btry B 307th FA 11-Sep-1918
Ransom Raymond R PVT A 310th Infantry 22-Sep-1918
Rappaport Morris PVT E 61st Infantry 13-Oct-1918
Rappold Albert L Pvt Co F 61st Inf 5-Nov-1918
Rapton George F Pvt Co A 3d Prov Engr Bn 10-Oct-1918
Rathgeber George L Pvt Co I 307th Inf 9-Sep-1918
Ratinski Walter William PVT 45th 5th Regiment 6-Jun-1918
Raustis John PVT I 125th Infantry 31-Jul-1918
Raymolds John E P PVT Unassigned 1-Oct-1918
Raymond Edwin F Pvt Co I 326th Inf 30-Jun-1918
Rayson Homer PVT G 308th Infantry 19-Oct-1918
Reavey John P Pvt Btry C 47th Arty 13-Oct-1918
Rebmann George W Pvt Btry B 14th Regt 5th Bde FA 16-Oct-1918
Redmond John H Pvt 88th Co TC St Florentin, France 30-Jan-1919
Reese Boyd C Pvt Co I 346th Inf 22-Oct-1918
Reilly Francis J Pvt Co I 311th Inf 26-Oct-1918
Rekon Maksymilian Pvt Co B MG Bn 7-Oct-1918
Renna Sebastino Pvt Co C 50th Engrs 11-Oct-1918
Rentsch George P Pvt Co F 309th Inf
Resseguie Clyde N Pvt Mt Co 376 21-Mar-1919
Resso Alexander Pvt Feield Hosp Co251 13th San Tn Octg 23, 1918
Reynolds Archbald L Pvt Med Det Camp Hosp Aigrefeuille 6-Nov-1918
Rice Charles J PVT A 47th Infantry 31-Jul-1918
Rice Floyd D Pvt Hq Co 307th Inf 8-Oct-1918
Rice Homer Pvt Co A 2d MG Bn 18-Jul-1918
Richardson Lawrence H PVT A Camp Upton, Aut Repl Draft 5-Oct-1918
Richford Harry PVT Unassigned 18-Oct-1918
Rider Harry C PVT B 301 Engrs 26-Jan-1918
Rider William F Pvt Co D 7th Inf 15-Jun-1918
Riester Edward F Pvt 153d Dep Bde 2-Oct-1918
Rightmyer William H PVT G 311th Infantry 13-Mar-1919
Riken Maximuilian Pvt Co B 18th MG Bn 7-Oct-1918
Riley Clifford T PVT 38th Rec Camp 11/8/191?
Rinella Joseph Pvt Co B NYU Stud Tng 23-Jun-1919
Rinfenberg Robert Pvt 42d Co New Rec Cp Wheler GA 5-Sep-1918
Ripton Leonard W Pvt Btry F 15th FA 7-Apr-1918
Ritter Frank A Pvt Co G 307th Inf 15-Sep-1918
Ritz Joseph PVT 7th CAC, Ft. Hancock 10-Oct-1918
Roback John P PVT F 23rd Infantry 18-Jul-1918
Robare Albert J Pvt Co B 307th Inf 14-Sep-1918
Robbins John D Pvt Btry A 4th Regt Repl Draft 18-Jan-1919
Roberts Claude H PVT D 52nd Pion Infantry 30-Oct-1918
Roberts Leon John Pvt France USMC 29-Apr-1918
Roberts Leon R PVT 31st M Tk Div, MG Tn Center 20-Oct-1918
Robertshaw Frank E PVT G 108th Infantry 29-Sep-1918
Robertson Archibold Coon Pvt Rifle Range Det 8-Nov-1918
Robertson Harold E Pvt Co 17 OBFACO Tng Sch 22-Oct-1918
Robinson George J PVT B 310th Infantry 1-Nov-1918
Robinson Harry George Pvt Co C 18th Inf 4-Nov-1918
Robinson Harry Smith Pvt Prov Co c CSTA Un VT 7-Dec-1918
Robinson Osco Pvt USMC 24-Apr-1918
Roche John M Pvt Co C 18th Inf 20-Jul-1918
Rocket Philip Pvt Co K 60th Inf 12-Oct-1918
Rodek Sttif Pvt QM Det Cp Dix NJ 9-Mar-1918
Rodenberg Joseph A Pvt Co D 311th Inf 26-Sep-1918
Roeder George Pvt 46th Co 152d Dep Bde 16-Oct-1918
Rogers John Walker Pvt Co L 309th Inf 16-Oct-1918
Rohauer John C Pvt Co H 135th Inf 4-Oct-1918
Romandi John PVT E 312th Infantry 18-Oct-1918
Romano Gaetano PVT L 328th Infantry 15-Sep-1918
Romanzo John S PVT Unassigned, Syracuse Rec Camp 30-Sep-1918
Romas Christ A Pvt Co F 309th Inf 1-Nov-1918
Rooney Joseph Peter PVT H 39th Infantry 5-Aug-1918
Root Harlie Taylor, Jr PVT Navy Prison, Paris Isle 3-Jan-1919
Rosehaert Harry J Pvt Co B 13th Bn US Gds 16-Oct-1918
Rosell Charles L Pvt Co B 310th Inf 10-Jul-1918
Rosen Maurice Pvt 12th Ret Co GS Inf Columbus Bks OH 26-Oct-1918
Rosenkranz August B Pvt Btry D 82d Arty 22-Oct-1918
Ross Fred J Pvt 5 Co Sandy Hook NJ 9-Oct-1918
Ross George C Pvt Co A 7th Inf 11-Apr-1918
Ross Lawrence H Pvt Co C 120th MG Bn 1-Aug-1918
Rossel John Joseph Pvt Co F 307th Inf 15-Oct-1918
Roth Joseph A PVT L 148th Infantry 28-Sep-1918
Roth Joseph Slifka PVT E 117th Infantry 9-Oct-1918
Roth Raymond J PVT B 12th Infantry 21-Oct-1918
Rothbarth Walter J Pvt Co E 347th Tng 18-Oct-1918
Roto Charles F Pvt Co C 8th Prov Ord Bn 2-Oct-1918
Rouse Seth J Pvt Btry E 50th CAC 17-Oct-1918
Rowan Charles B Pvt Co B 305th Inf 3-Jun-1918
Rowley George H PVT D 308th Infantry 1-Oct-1918
Rozoski Joe Pvt Co H 327th Inf 15-Jul-1918
Ruddick Charles Lawrence Pvt 80th Co 6th regt USMC 17-Sep-1918
Ruhling Joseph Pvt Co A 18th Inf 22-Jul-1918
Ruppel Adam A PVT D 18th Infantry 29-Apr-1918
Rusaw Clarence H PVT C 112th Infantry 3-Oct-1918
Ruscher Walter William PVT East Res Div USMC 18-Nov-1919
Russell William PVT C 307th Fld Bmg Bn 29-Sep-1918
Russo Antonio PVT D 59th Pion Infantry 1-Oct-1918
Rutkoski Frank O PVT B 59th Pion Infantry 19-Sep-1918
Rutkoski Wladysalw PVT M 23rd Infantry 6-Oct-1918
Ryan Joseph A Pvt Co B 2d NYNG 29-Sep-1918
Ryan Morris A Pvt Co D 306th MG Bn 23-Mar-1918
Ryan Timotghy Pvt Co C 59th Pion Inf 19-Sep-1918
Ryder Paul Pvt Co M Dec Bn 152 Dep Bde 23-Oct-1918
Ryder Ray PVT H 18th Infantry 18-Jul-1918
Saar Martin Pvt Co B 308th MG Bn 25-Sep-1918
Sage Clyde L Pvt Co F 5th Am Tn 9-Oct-1918
Sage Paul F Pvt Co M 107th Inf 29-Sep-1918
Salata Angelo PVT F 311th Infantry 3-Oct-1918
Salian Sarkes PVT A 9th Infantry 2-May-1919
Salisbury Clarence C PVT U 8-Nov-1918
Salisbury Stephen C PVT D 107th Infantry 12-Oct-1918
Salton Stanley B Pvt Co L 22d Inf 11-Oct-1918
Sambrook Walter L Pvt M T Sec 302d MC 6-Sep-1918
Sandstrom William O Pvt 37 Co 10 Tng Bn 153 Dep Bde 11-Oct-1918
Santa-Maria Samuel Pvt Co H 306th Inf 19-Oct-1918
Santora Gerardo Pvt Co B 311th Inf 19-Oct-1918
Sapeinzo Tony Pvt Co A 1st Bn US Guard 29-Jan-1918
Sargent Frank H PVT 26th CO Trn S,Cp Gordon, Ga 5-Oct-1918
Sautter Walter G PVT B 58th Infantry 23-May-1918
Savard Leon J Pvt Stud United States. Army Tng 16-Oct-1918
Savitski Stanley Pvt Co B 11th MG Bn 27-Sep-1918
Sawyer William E Pvt Co G 311th Inf 28-Oct-1918
Saxburg George W Pvt Cooks and Bakers Sch 26-Jan-1919
Sayers Delbert A Pvt Co C 312th Inf 22-Oct-1918
Sayles James I PVT B 1st Dev. Bn, 151st Dep. Brig. 4-Nov-1918
Sayre Oliver E Pvt MG Co 307th Inf 27-Jun-1918
Scarfo Patsy PVT E 312th Infantry 16-Oct-1918
Scastilla Alfredo Pvt Btry D 21st FA 15-Feb-1918
Scatone Angelo PVT D 312th Infantry 24-Oct-1918
Scghlant Albert bC Pvt 153d Dep Bde 26-Sep-1918
Schaal Wilham R PVT 5th 2nd Tng Bn, 153 Dep Brig 9-Sep-1918
Schabo Charles J Pvt 31st Co Rec CC Wheeler GA 1-Nov-1918
Schaefer John M Pvt Co H 108th Inf 29-Sep-1918
Schafer Jacob J PVT B 106th MG Bn 18-Oct-1918
Schaffer george H Pvt Btry A 7th FA 23-Mar-1918
Schaus Martin HJ Pvt Co E 328th Inf 19-Oct-1918
Schenk Frank A Pvt Co D 108th Inf 17-Oct-1918
Schermerhorn Clinton M Pvt Co A 3d MG Bn 9-Oct-1918
Schiefla Oscar W Pvt Co G 306th Inf 27-Aug-1918
Schildknecht Charles P Pvt Co B 307th Inf 21-Jul-1918
Schillo William Jr Pvt Co H 7th Inf 15-Feb-1918
Schlecht John M PVT B 38th Infantry 14-Sep-1917
Schletterer William PVT C 106th MG Bn 26-Oct-1918
Schlieman Frank Fred PVT 55th 12-Jun-1918
Schmick Frank PVT Cas Det, Ft. Wm McKinley, PI 11-Nov-1919
Schmitt Dominic T PVT M 310th Infantry 15-Oct-1918
Schmitt Max S Pvt Co D 147th Inf 31-Oct-1918
Schneeberger Nicholas H Pvt 14th RFARD Cp Jackson SC 5-Oct-1918
Schold Carl A J Pvt MG Co 26th Inf 6-Sep-1918
Schrader George E Pvt Co A 1st Bn Rep Cp Gordon GA 10-Oct-1918
Schreader Benjamin H PVT Sup 309th F A 12-Mar-1918
Schreiber Ludwig T PVT L 307th Infantry 12-Oct-1918
Schultz Edward Pvt Sup Co 36th FA 30-Oct-1918
Schurr Ralph Pvt Co D 307th Inf 14-Sep-1918
Schuster Christian Pvt MERC 15-May-1918
Schuster Harry G Pvt Co G 307th Inf 21-Sep-1918
Sciortino Joseph PVT A 23rd Infantry 27-Jun-1918
Scofield Charles PVT Btry D, 57th Arty, CAC 8-May-1918
Scolaro Nunzio Pvt Co A 18th Inf 10-Oct-1918
Scorse James S PVT Hq. 7th FA 4-Oct-1918
Scott Garvin Whitley Pvt Co C 306th MG Bn 14-Sep-1918
Scott Thomas Pvt Co K 307th InF 3-Mar-1918
Scott William J Pvt Co M 306th Inf 5-Nov-1918
Seamolla Lawrence PVT K 307th Infantry 9-Sep-1918
Searles Wallace E Pvt Co F 306th Inf 22-Aug-1918
Secaur John B Pvt 94th Co 23d Bn 5-Oct-1918
Sedlak Joseph Pvt Co C 16th Bn US Gds 11-Oct-1918
Seime Tommasco Pvt Co C 308th Inf 22-Jul-1918
Selinsky Joseph A PVT 3rd Mil Tng Dep, MG Tng Co, Camp Hancock 2-Nov-1918
Senn Arthur J PVT D 336th MG Bn 31-Oct-1918
Serviss Ernest E PVT Supply 59th Pion Infantry 17-Sep-1918
Settevendemmie Dominick PVT F 6th Am Tn 4-Mar-1919
Sevey Linton R PVT Hq 328th Infantry 11-Oct-1918
Shamp Wesley R Pvt Btry F 36th FA 21-Jan-1918
Sharts Walter Pvt Co K 108th Inf 23-Sep-1918
Shaw Robert D Pvt Co A 312th Inf 21-Aug-1918
Shaw Sylvester Pvt Radio Sch Columbia U 12-Oct-1918
Shazhkows Alexander Pvt Co L 327th Inf 16-Oct-1918
Shearman Alton B Pvt SA Tng RPI Troy NY 17-Oct-1918
Sheehy Thomas Pvt Rct Co 42d Rec Cp Wheeler GA 4-Nov-1918
Shepard William V Pvt NA Unasgd 12-Aug-1918
Sheridan Conrad F Pvt 5th Co USDB Gd 4-Jan-1918
Sheridan David T PVT Btry F, 17th FA 8-Jun-1919
Sheriff Walter e Pvt Co D 328th Inf 14-Jun-1918
Sherman Almon B PVT G 327th Infantry 3-Feb-1919
Shero Nerbert Earnest Pvt Co C 2d Engrs 19-Jul-1918
Sherwood Arthur C PVT K 327th Infantry 13-Sep-1918
Shiel Edward M Pvt MG BTng Cp Hancock 18-May-1918
Short Archie S Pvt Co C 327th Inf 10-Oct-1918
Shushereba Kelly PVT I 23rd Infantry 2-Jul-1918
Sieg Robert Pvt 18th Bln Co 11-Oct-1918
Sieracki Andrew Pvt Co M 61st Inf 5-Nov-1918
Silve James Pvt Co C 70th Engrs 21-Oct-1918
Silvernail Clarence E Pvt Hq Co 307th Inf 21-Feb-1919
Simmons John B PVT 29th 8th Tng. Bn, 153rd Dep. Brig. 3-Oct-1918
Skarbeck Joseph Pvt Cxo D 325th Inf 13-Oct-1918
Skjlbred Eric PVT F 311th Infantry 17-Oct-1918
Slade George O Pvt Co F 131st inf 11-Nov-1918
Slater Jesse E Pvt Co H 305th Inf 17-Dec-1918
Slater Norman C Pvt Co H 312th Inf 23-Oct-1918
Sleeper Clarence E Pvt Co E 51st pion Inf 14-Feb-1918
Slocum Claude J Pvt Co B 2 Prov Regt 156 Dep Bde 19-Oct-1918
Small Charles W Pvt Co C 1st Pion Inf 10-Oct-1918
Smar Stephen Pvt Co M 18th Inf 26-Jul-1918
Smith Alvin A Pvt Co A 108th Inf 29-Sep-1918
Smith Clarence PVT B 13th MG Bn 30-Jan-1918
Smith Floyd H Pvt Co I 7th Inf 10-May-1917
Smith Frank W PVT B 107th Infantry 29-Sep-1918
Smith Harold PVT A 7th Infantry 15-Jul-1918
Smith Harold S Pvt Co M 108th Inf 30-Sep-1918
Smith Hilton II PVT NH Col S A Tng S, Durham, NH 6-Oct-1918
Smith James PVT 42nd 152nd Dep. Brigade 8-Oct-1918
Smith John H PVT F 28th Infantry 29-May-1918
Smith John K Pvt Co M 320th Inf 1-Nov-1918
Smith Leslie W PVT N Trk Co 543 12-Oct-1918
Smith Lewis Pvt Co L 108th Inf 29-Sep-1918
Smith Matthias A PVT H 3rd Infantry 31-May-1917
Smith Prentice Clifford PVT B 305th M G Bn 26-Apr-1918
Smith Raymond Charles PVT A 107th Infantry 29-Sep-1918
Smith Royal A Pvt Co C 5th MG Bn 29-Jun-1918
Smith Waldon F PVT A 310th Infantry 18-Oct-1918
Smith Warren N PVT K 310th Infantry 21-Sep-1918
Smith William Henry Pvt CoF 2d Pion Inf 1-Oct-1918
Smith William John Pvt Co G 307th Inf 26-Mar-1918
Snook Carl D Pvt US Debark Hosp 20-Dec-1918
Snyder Lenerd H PVT G 23rd Infantry 12-Oct-1918
Snyder Leonard C Pvt Cvo F 4th Inf 2-Aug-1918
Snyder Warren J Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Sobie August Pvt MG Co 105th Inf 22-Oct-1918
Socenski Stephen Pvt Co I 305th Inf 10-Nov-1918
Sokul Paul Pvt Co H 326th Inf 29-Oct-1918
Somma Cosimo Pvt Co E 311th Inf 26-Oct-1918
Sommer Archie Pvt Co G 308th Inf 22-Oct-1918
Soper Leonar4d A Pvt Co D 71st Inf 5-Oct-1918
Soulia Oliver L Pvt Co M 71st Inf 3-Oct-1918
Sovia Thomas PVT M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Sparrboom Walter, Jr PVT 108th Field Hosp, 102nd Sn Tn 9-Jan-1919
Spear Harold H PVT F 348th Infantry 14-Feb-1919
Speenburgh Harry L PVT Aberdeen Proving Grounds, MD 18-Oct-1918
Spencer Robert Sherman Pvt 23d Co 10-Jun-1918
Sperduto Vincent Pvt Co G 312th Inf 8-Nov-1918
Speziale Antonio PVT 16th 4th Bn, 153rd Dep Brig 26-Sep-1918
Spies George PVT D 502nd Engrs 31-Oct-1918
Spire James PVT C 107th Infantry 29-Sep-1918
Spore Earl PVT F 348th Infantry 1-Feb-1919
Sprague Frank G PVT Hq. 310th Infantry 15-Oct-1918
Sprague John Pvt Btry A 9th Regt FA Repl Draft 5-Dec-1918
Springstine George PVT A 16th Infantry 19-Jul-1918
St. Dennis Alexander PVT K 48th Infantry 27-Oct-1917
Stack Philip Pvt 3d Cas Co Cp Forrest GA 9-Oct-1918
Stadtmiller Irving A PVT K 310th Infantry 24-Sep-1918
Stafford Glenn S PVT MG 326th Infantry 12-Oct-1918
Stanck Stanislaw Pvt Co F 108th Inf 28-Sep-1918
Standfast Joseph W PVT Cas Det, 153rd Dep Brig 29-Sep-1918
Stanrd Floyd R PVT 55th 14th Bn, Syracuse, NY 30-Sep-1918
Staubitz Philip PVT A 307th Infantry 14-Sep-1918
Staudenmayer George J F PVT G 106th MG Bn 28-Sep-1918
Stavron John C PVT C 52nd Infantry 2-Oct-1918
Stefanski Joseph Pvt Co E 23d Engrs 4-Dec-1917
Stein George E Pvt Co M 307th Inf 25-Aug-1918
Steingreber August J PVT A 7th Infantry 17-Oct-1918
Steip Henry J Pvt Co I 312th Inf 23-Oct-1918
Steitz Ralph H Pvt Sch Co 151st MG Bn 23-Oct-1918
Stemplewski Joseph Pvt Co ,KJ 328th Inf 12-Oct-1918
Steo Amedeo PVT Overseas Cas Co 406 6-Oct-1918
Stepnick Jacob F Pvt Butchery Co 319 3-Mar-1919
Sterling Bruce A, Jr PVT C 103rd Engineers 7-Oct-1918
Sterling Frank C PVT Hq 345th Infantry 13-Oct-1918
Stevens Arthur D PVT K 18th Infantry 23-Aug-1918
Stevenson Dean R PVT Btry E,57th Arty, CAC 22-Feb-1918
Steves Charle E Pvt Co M 74th Inf NYNG 8-Sep-1918
Stewart Ermon PVT G 10th Dep Bn Sig C 7-Oct-1918
Stewart James PVT 4th 152nd Dep Brig 7-Dec-1918
Stewart William L Pvt 15th Co 4th Bn 163d Dep Bde 13-Oct-1918
Still Clark O Pvt 488th Aero Sq 20-Dec-1918
Stillinger Rowland H Pvt Btry E 304th FA 9-Sep-1918
Stine Charles Alburtis Pvt Co I 312th Inf 23-Dec-1918
Stoel Snyre W Pvt Amb Co 325th Cp Gordon GA 9-Jan-1918
Stone Irving Pvt Co D 58th Inf 6-Aug-1918
Stone Leslie M PVT H 30th Infantry 18-Jul-1918
Storr Max P Pvt Co A 55th Inf 22-Oct-1918
Storum Rollin S Pvt 29 Prov Ord Dep Co 16-Oct-1918
Story John Michael Pvt Co B 104th MG Bn 21-Oct-1918
Stoutenburg Clinton Pvt Co G 107th Inf 13-Oct-1918
Strains Edard R PVT F 348th Infantry 5-Feb-1919
Strasser Walter Frank Pvt Repl Bn 21-Nov-1918
Striegel Joseph Andrew Pvt 30th Co 3d Nav Dist USMC 28-Jan-1918
Strite Raymond A Pvt 23d Base Hosp MD 9-Oct-1918
Strong Herbert J PVT D 312th Infantry 17-Nov-1918
Strong William J Pvt 1st Co CAC 3-May-1917
Strough Edward D Pvt Co K 108th Inf 29-Sep-1918
Stuffles Henry A PVT G 30th Infantry 20-Oct-1918
Stutz Edward J Pvt Co C 7th Inf 23-Jun-1918
Subke Harry C Pvt Co C 307th Inf 3-Sep-1918
Suiter Edward F PVT F 348th Infantry 4-Feb-1919
Sullivan Emmet D PVT H 16th Infantry 11-May-1918
Sullivan John M PVT C 345th Infantry 22-Oct-1918
Sullivan Patrick J PVT C 308th Infantry 24-Jun-1918
Sullivan William H PVT G 311th Infantry 1-Nov-1918
Surham Joseph D Pvt 35th Co 153d Dep Bde 3-Oct-1918
Sutliff Albert D Pvt Co H 306th Inf 1-Mar-1918
Sutter Frederick J Pvt Hq Co 334th FA 25-Sep-1918
Swanson Henry S Pvt Co M 312th Inf 21-Oct-1918
Swart McKinley Pvt Hq Co 5th regt USMC 6-Jun-1918
Swartwood John Pvt Co C 33d Inf 16-Jun-1917
Swerdloff Banjamin P Pvt 40th Co 153d Dep Bde 12-Oct-1918
Swick John PVT H 112th Infantry 2-Oct-1918
Swinoburka Karminiesz Pvt 7th Tng Bn 153d Dep Bde 29-Sep-1918
Szablinski Wladyslaw PVT K 307th Infantry 7-Nov-1918
Szafranik Albert PVT A 9th Infantry 18-Jul-1918
Szafranski Adam J Pvt Co H 306th Inf 15-Oct-1918
Szajkowski Joseph Pvt Co M 7th Inf 15-Oct-1918
Szelongowski Leo M Pvt CoF 23d Inf 8-Jul-1918
Szydlowski Matthew S Pvt Co M 311th Inf 26-Oct-1918
Szyperski Edward Pvt Co D 4th Inf 14-Jun-1918
Taft Herman A Pvt Med Dept Base Hosp 83 13-Oct-1918
Tallinger Arthur J PVT F H 309, 303rd San Tn 8-Feb-1919
Tangredi Carlo PVT Btry C, 7th FA 28-Sep-1918
Tanner Harry L Pvt Co H Dev Bn Cp ,Upton NY 15-Oct-1918
Tansey Francis J PVT A 4th Infantry 21-Oct-1918
Tarasin Peter T Pvt Co A 147th Inf 26-Sep-1918
Tarko Jan Pvt Co B 328th Inf
Taylor William E Pvt Co F 309th Inf 1-Nov-1918
Taylor William H PVT Hq 312th Infantry 1-Nov-1918
Teator Elwood M PVT B 109th M G Bn 26-Oct-1918
Tenhagen Fred H Pvt Co F 147th Inf 3-Nov-1918
Theisz Henry G Pvt 307th Co ARD 7-Oct-1918
Thelen John E P PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Thomas Clarence D PVT 13th 4th Tng Bn, 151st Dep Brig 27-Mar-1918
Thomas Henry Arthur Pvt Co E 23d Inf 24-Sep-1918
Thomas John Crawford Pvt Student Tng Albany NY 17-Oct-1918
Thomas Michael PVT 7 Infantry 21-Jun-1918
Thomas Stephen J Pvt Btry E 35th FA 19-Oct-1918
Thomas William j Pvt Btry D 11th FA 20-Sep-1918
Thompson John W Pvt Trp H 16th Cav 10-Dec-1918
Thompson Stanley E PVT B 107th Infantry 13-Aug-1918
Thornton Lewis F PVT Btry E, 308th Arty 13-Feb-1919
Thorp Clifford Pvt Co D 9th Inf 3-Nov-1918
Thurber Lynn A Pvt Co A 305th Inf 27-Sep-1918
Tile Joe Pvt Hq Co 9th Inf 7-Oct-1918
Timmons Frank Pvt 34th Co 9th Tng Bn 153d Dep Bde 3-Oct-1918
Tincknell George E Pvt Co H 305th Inf 21-Mar-1918
Tinkler Charles W Pvt 21 Ret Co Inf Unawsgd Ft Slocum NY 20-Oct-1918
Tobin John H Pvt Co M 165th inf 2-Aug-1918
Todd Herbert F PVT 2 Ret Ord Corps NA Gen Ser Inf, Ft. Slocum, NY 27-Mar-1918
Togan Herbert PVT I 59th Infantry 19-Jul-1918
Tojdowski Joseph Pvt MG Co 311th Inf 3-Oct-1918
Tomaselli Michael PVT G 308th Infantry 8-Oct-1918
Tomczyk Wladyslaw J Pvt Co K 148th Inf 1-Nov-1918
Toohey John Pvt Co I 2d Inf NYNG 23-Jul-1918
Topping Hugh PVT E 148th Infantry 11-Oct-1918
Torrey Tracey PVT I 59th Infantry 5-Oct-1918
Torson John Pvt Co C 148th Inf 27-Sep-1918
Tracy Clarence PVT G 38th Infantry 15-Jul-1918
Tracy George F Pvt Co C 312th Inf 18-Sep-1918
Traenkle Joseph M Pvt Co C 345th Inf 24-Oct-1918
Trehoulis Demetrios Loukas Pvt Co L 305th Inf 1-Sep-1918
Trell John H Pvt Co C 15th Bn US Gd 31-Oct-1918
Trihey John B PVT M 310th Infantry 22-Sep-1918
Trowbridge Clyde W Pvt Co H 107th Inf 17-Oct-1918
Trucheon Leonard A Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Trucheon Wilbur J Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Trulin Frank J Pvt Btry C 10th Bn Repl Draft 15-Oct-1918
Tryon Elmer M Pvt 46th Co 12th Bn 153d Dep Bde 20-Sep-1918
Tuarozynski Boleslaw Pvt Co K 328th Inf 15-Sep-1918
Tucker Cyril F Pvt Co I 108th Inf 17-Oct-1918
Tucker Sidney T PVT 95th 23rd Bn, Camp, Syracuse, NY 1-Oct-1918
Tuholski Vincent A Pvt Co B 328th Inf 7-Oct-1918
Tummins James F Pvt Sup Co 90th Inf 2-Oct-1918
Tunilo Alexander PVT C 310th Infantry 20-Oct-1918
Tuttle Isaac Pvt Co A Sep Aut Repl Dr 7-Oct-1918
Tybulski John Pvt Co F 7th Inf 15-Jul-1918
Uhlinger James P Pvt 154th Dep Bde 16-Oct-1918
Ulgren Oscar L Pvt Co I 23d Inf 1-Jul-1918
Urokfitz Leland P PVT E 74th Infantry 30-Jun-1917
Vail Charles E Pvt Co 146 Overseas Casual 6-Oct-1918
Vail Donald E Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Valentine James PVT I 23rd Infantry 26-Nov-1918
Vallone Domenic PVT F 147th Infantry 26-Oct-1918
Van Atta Max Pvt 81st Co 20th Bn Syracuse ret Cp 28-Sep-1918
Van Brocklin LeRoy Pvt Co M 53d Inf 8-Oct-1918
Van Heusen Ira D Pvt Co D 2d Pion Inf 22-Oct-1918
Van Houten Frank H Jr Pvt 3d Co CAC Naragansett RI 9-Oct-1918
Van Rensselaer Holmes R Pvt Co A 50th Regt Trans Co 9-Nov-1918
Van Valkenburgh Ray C Pvt Co B 12th Bn USGNA 12-Oct-1918
Van Wagner Clarence Pvt Co B 2d NYNG 27-Apr-1918
Vanalstine James R PVT A 18th Infantry 6-May-1918
Vancour Edmond Pvt Co M 311th Inf 29-Dec-1918
Vanhessen Copie PVT 7 Infantry 21-Jun-1918
VanHoesen Glenn D Pvt Co A 305th MG Bn 3-Oct-1918
VanHoff Jacob F Pvt Co D 312th Inf Nov 7u, 1918
Vaughan Roscoe Pvt Btry A 7th Regt 3d Bdse FA Repl 25-Sep-1918
Veith Norman H Pvt Co E 163d Inf 19-Jul-1918
Venditti John PVT G Camp Gordon Det, 18th Infantry 1-May-1918
Vermilya Leo J Pvt Sup Co No 305 QMC 12-Oct-1918
Vigilittre Michael PVT G 108th Infantry 29-Sep-1918
Vitale Salvatore PVT Trk Co F 8th Corps, Art Park 22-Nov-1918
Voelzar Carl PVT F 148th Infantry 21-Oct-1918
Vollbracht Ferdinand Charles Pvt Co D 306th Inf 5-Feb-1918
Volz Fred Pvt Co D 306th Inf 26-Sep-1918
Vonicopulos Demosthenis Pvt Ord Corp 5-Jan-1918
Voorhis Milton PVT Supply 61st Infantry 27-Apr-1918
Vowels Charles P PVT D 67th Infantry 23-Oct-1918
Vrooman Almon E Pvt Co F 15th Inf 2-Jun-1919
Vrooman Lemanche Pvt 78th Co 19th Bn Syracuse Ret Cp 25-Sep-1918
Vrooman Philo W PVT Supply 30th Infantry 1-Jan-1918
Wachowiez John PVT Hq. 326th Infantry 22-Jan-1918
Wadsworth James L Pvt Hq Co 165th Inf 15-Jul-1918
Wagner Gregory Pvt Co H 148th Inf 3-Nov-1918
Walasek John Pvt Co H 307th Inf 27-Aug-1918
Waldron James J Pvt Co G 311th Inf 1-Oct-1918
Walker Kenneth Knapp Pvt Hq & Sup Co 6th AA Bn 7-Oct-1918
Walkowiak John V Pvt Btry E 301st FA 25-Oct-1918
Wall Harry M Pvt Co E 309th Inf 19-Oct-1918
Wallace David A Pvt Co H 311th Inf 24-Apr-1918
Wallington Fred PVT 42nd Camp Wheeler Rec Camp 4-Nov-1918
Walrath Charles Richard Pvt Co B 44th Engrs 27-Aug-1918
Walsh Simon P Pvt Co I 108th Inf 28-Sep-1918
Walter Glenn E PVT Btry F, 105th FA 9-Mar-1919
Walter Leslie J Pvt Co F 311th Inf 2-Nov-1918
Waltermire Albert Louis Pvt Co A 1st RSAT Corps 21-Oct-1918
Wanamaker Harry S PVT 36th 9th Bn, 153rd Dep Brig 2-Oct-1918
Wannenwetsch Edward W Pvt Btry F 76th FA 29-Jan-1918
Ward Narcise J PVT I 1st United States. Army Hq Regt 26-Jun-1918
Warden Sidney A PVT 307th Lab. Quartermaster Corps, Camp Mills 30-Dec-1918
Warner Alfred George PVT F 348th Infantry 31-Jan-1919
Warner Austin D PVT D 108th Infantry 12-Oct-1918
Warren Cassimir M Pvt MG Co 307th Inf 28-Sep-1918
Warren William J PVT C 310th Infantry 17-Feb-1919
Watehaskie Walter Pvt Co F 61st Inf 7-Nov-1918
Waters Cornelius PVT TrI, 3rd Cavalry 25-Sep-1919
Waters Jamews W Pvt Cas Co 37th Engrs 25-Mar-1918
Wathsock Arthur Pvt Btry C 7th Regt FA Repl Draft 30-Sep-1918
Watson Freeman PVT Battery C 334th F A 3-Oct-1918
Way Harry A Pvt Co D 147th Inf 17-Oct-1918
Weaver Elmer S Pvt Co H 358th Inf 27-Oct-1918
Weaver Ralph Blaine Pvt Co 10 New Rct Dep Cp Wheeler GA 11-Nov-1918
Weber Arthur HJ Pvt Co A 109th MG Bn 22-Sep-1918
Webner Charles J PVT Btry D, 307th FA 11-Sep-1918
Webster Claude Pvt Med Det 307th Engrs 24-Nov-1917
Webster Herbert L Pvt Co K 312th Inf 25-Oct-1918
Weells Frank H Pvt Co D 311th Inf 26-Sep-1918
Weide Earl C Pvt Co C 108th Inf 29-Sep-1918
Weidenborner Fred L PVT Btry F, 17th FA 29-Jul-1918
Weiler William A Pvt 75th Co 18th Bn Syracuse Ret Cp 24-Sep-1918
Weis Arthur J PVT SATC, Syracuse University 9-Oct-1918
Welch Frank H PVT B 504th Engineers 12-Mar-1918
Wells Edward Pvt Co C 2d Pion Inf 9-Nov-1918
Wenz Richard J Pvt 153d Dep Bde 1-Oct-1918
Wenzel Mortimer J PVT Quartermaster Corps, Misc Det, Cp Kearney, CA 27-Dec-1919
Weter Paul Herbert Pvt Co D 306th MG BN 18-Sep-1918
Whalen John J Pvt 43d Co 11 Bn 153 Dep Bde 6-Oct-1918
Wheaton Arlie E Pvt Co A 108th Inf 29-Sep-1918
Whelpley Paul W Pvt Btry E 10th Regt FA Repl Dep 16-Oct-1918
Whitbeck Edwin Pvt 25th Co Ft Slocum NY 20-Oct-1918
White Archie L Pvt Co C 336th TC 13-Nov-1918
White Charles E Pvt Co B 105th Inf 28-Sep-1918
White Walter D Pvt Co B 309th Inf 9-Nov-1918
White William North Pvt Co k 311th Inf 20-Nov-1918
White William T Pvt Hq Det 1st FA Bde 14-Oct-1918
Whiteman Charles J Pvt Co I 164th Inf 16-Oct-1918
Whitman Harry G PVT 26th 153rd Dep Brig 14-Sep-1918
Whitman Merritt PVT 3rd 153 Dep Brig 25-Sep-1918
Wickert Bernard J PVT Btry B, 102nd FA 13-Oct-1918
Wickert Joseph PVT 46th 12 Bn, 153rd Dep Brig 1-Oct-1918
Widger William PVT Btry D, 307th FA 31-Oct-1918
Wielokiewics Frank J Pvt Co B 306th Inf 5-Sep-1918
Wiershicki George Pvt Co 31 153d Dep Bde 30-Sep-1918
Wiesnewski John J Pvt Co E 148th Inf 21-Oct-1918
Wieszczecinski Casimir Pvt CoC 302d Erngrs 18-Aug-1918
Wiggins Arthur E PVT Quartermaster Corps, Det Aut Repl Draft 301st 3-Nov-1917
Wilder John R Pvt 50th Aero Sq 11-Jan-1918
Wilicski Vincenty PVT H 23rd Infantry 9-Apr-1918
Wilkins Edward Pvt 128th Aero Sq Sig C 17-Jun-1918
Wilkins Harold L Pvt Co M 53d Inf 19-Oct-1918
Wilkins Howard J Pvt Unasgd Sig C Ft Sam Houston TX 29-Mar-1918
Wilkinson Earl PVT BB, 7th R, FA, RD, Camp Jackson, SC 2-Oct-1918
Will Fred L Pvt Co D 306th MG Bn 20-Sep-1918
Willerta Conrad F Pvt Mec Sch Det St Paul MN 11-Oct-1918
Willets James H Pvt Co L 26th Inf 22-Oct-1918
Williams E Daniel PVT B 2nd Corps, Repl Bn 4-Apr-1919
Williams Francis A Pvt Hq Co 107th MG Bn 7-Mar-1919
Williams Fred PVT H 347th Infantry 31-Oct-1918
Williams Theodore Colley Pvt Co C 28th Inf 19-Jul-1918
Willink Roy H Pvt 222 Aero Sq Sig Corps 28-Jan-1918
Willis Lloyd l Pvt 26 Ret Co Gen Svc Inf 5-Apr-1918
Wilson Charles A PVT B 312th Am Tn 23-Oct-1918
Wilson Delbert Pvt 2 Trk Co 12 Amm Tn Cp McClellan AL 30-Sep-1918
Wilson Edward F Pvt 5th Co FT Willams ME 7-Oct-1918
Wilson Glen M PVT D 309th Infantry 25-Oct-1918
Wilson James Pvt Co H 16th Inf 21-Jul-1918
Wilson John L PVT H 9th Infantry 18-Jul-1918
Wilson Wallace Pvt Co H 109th Inf 4-Oct-1918
Wilson William J Pvt Co L 107th Inf 19-Aug-1918
Wilson William S Pvt Co I 325th Inf 10-Oct-1918
Wiltsie Stephen M Pvt Ret Camp Syracusde 1-Oct-1918
Winckwski Peter T Pvt Co 17 5th Tng 153d Dep Bde 5-Oct-1918
Winkler Charles F Pvt Hq Co 311th Inf 18-Oct-1918
Winsor Charles H Pvt Co M 108th Inf 8-Feb-1918
Winston Charles Pvt Co F 6th Amm Tn Pct 12, 1918
Winter Edward Pvt Co L 309th Inf 20-Sep-1918
Wisniewski John Pvt Btry D 3d FA 3-Oct-1918
Wisse John PVT M Trk 478 M Sup Tn 419 11-Oct-1918
Wojcieskowski Stanely PVT H 16th Infantry 31-May-1918
Wolanski Henry Pvt Co A 306th Inf 22-Aug-1918
Wolf Edward M Pvt MG Co 348th Inf 28-Oct-1918
Wolfe Matthew R Pvt Repair Unit 312th MTC 12-Oct-1918
Wolfe Walter A Pvt Btry C 321st FA 15-Oct-1918
Wood Clarence E PVT B 344th Bn, 301th Brig 17-Oct-1918
Wood David O Pvt Sup Co 7th Regt FA Repl Dep 1-Oct-1918
Wood George Horace PVT A 18th Infantry 18-Jul-1918
Woodside Robert J PVT B 107th Infantry 2-Oct-1918
Woodward Charles E Pvt Avn Sec Sig Corps 27-Mar-1918
Woppman Joseph Pvt Hq Co 311th Inf 30-Oct-1918
Wright Harry L Pvt Co K 23d Inf 6-Jun-1918
Wright Harold PVT M 107th Infantry 29-Sep-1918
Wrubel Ludwik Pvt Btry B 307th FA 15-Nov-1917
Wysakowski Whadslaw PVT H 16th Infantry 30-May-1918
Yacomo Antonio Pvt Co L 309th Inf 16-Oct-18
Yahn Fred C PVT I 310th Infantry 27-Sep-18
Yaman Joseph Pvt Co K 345th Inf 12-Sep-18
Yaschuk Steve Pvt Co G 311th Inf 28-Sep-18
Yasuleven Charles PVT C 38th Infantry 22-Jul-18
Yendes George W Pvt Gen Hosp 5th Med Dep 15-Mar-18
Yorman Adolph E PVT 4th Sept Repl draft 30-Sep-18
Young Irving B PVT E 11th Infantry 4-Nov-17
Young John M Jr Pvt 1st Trench Mort Btry 26-Feb-18
Youngs Frank D Pvt Co M Gas Engrs 4-Oct-18
Yund Joseph J Pvt Co I 108th Inf 16-Mar-19
Zaliewski John Pvt Co C 110th Inf 1-Oct-1918
Zawacki Joseph Allisch Pvt Co H 23d Inf 18-Jul-1918
Zeh Ralph DeF Pvt Unasgd 10-Oct-1918
Zelasko John Pvt Co D 147th Inf 24-Oct-1918
Zerminski Joseph Pvt 76th Co 18th Bn Cp Syracuse NY 21-Sep-1918
Zimmer James K PVT C 108th Infantry 17-Oct-1918
Zimmerman Frank X PVT H 1st Pion Inf 10-Oct-1918
Zoffke George A Pvt Co M 7th Inf 15-Jul-1918
Zogasic Peter T Pvt Co M 311th Inf 26-Oct-1918
Zwolinski Anthony Pvt Co G 309th Inf 27-Nov-1918
Marthia Louis Carl Pv 1st cl Hq Co 306th Inf 11-Apr-1918
Piskulis Mike Private, Musician 2nd class Headquarters Company 18th Infantry 6-Apr-1917
Anderson George W. Private, 1st class 42nd Company 11th Battalion, 340th Guard & Fire Co. 7-Oct-1919
Ashe Isidore Private, 1st class Company A 325th Infantry 14-Oct-1918
Askam Larry Private, 1st class Company F 108th Infantry 29-Sep-1918
Askey George S. Private, 1st class Company B 6th Engineers 22-Oct-1918
Auerbach Joseph Private, 1st class Conservation Reclamation Quartermaster Corps 22-Feb-1919
Ausitin George W. Private, 1st class Company A 28th Infantry 29-May-1918
Austin Richard H. Private, 1st class Medical Corps 7-Oct-1918
Avard Louis Private, 1st class Medical supply Depot, NY 21-Oct-1918
Babcock Lester L. Private, 1st class Company C 102nd Field Signal battalion 8-Nov-1918
Baccus John A. Private, 1st class Headquarters Company 38th Infantry 22-Jul-1918
Bailey James E. Private, 1st class Depot Labor Company 2nd Air Service Corps 26-Dec-1918
Bakas Kostas Private, 1st class Company H 309th Infantry 18-Oct-1918
Ballard Lawrence T. Private, 1st class Company A 105th Machine Gun Battalion 1-Oct-1918
Banscher William Private, 1st class Company A Ordnance Detachment, Aberdeen Proving Ground, MD 12-Oct-1918
Barr Hugh Private, 1st class Company G 26th Infantry 8-Jun-1918
Barrett Thomas J. Private, 1st class Company G 106th Infantry 17-Oct-1918
Barry Bernard Private, 1st class Company C 165th Infantry 29-Jul-1918
Barry William A. Private, 1st class Company E 102nd Supply Train 22-Apr-1918
Barry William E. Private, 1st class Company G 51st Infantry 12-Feb-1919
Bates Frank Private, 1st class Company L 306th Infantry 7-Sep-1918
Battaglia Salvatore Private, 1st class Company I 307th Infantry 3-Oct-1918
Bauer Joseph Private, 1st class Company K 165th Infantry 15-Oct-1918
Beach Roy A. Private, 1st class Company C 107th Infantry 19-May-1918
Beaver Robert T. Private, 1st class Headquarters Troop 27th Division 27-Sep-1918
Beehn Henry T. Private, 1st class Company D 306th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Begley William A. Private, 1st class Company G 308th Infantry 8-Oct-1918
Bell Edward J. Private, 1st class Company A 305th Machine Gun Battalion 16-Aug-1918
Benedict Robert P. Private, 1st class Company C 107th Infantry 19-Oct-1918
Benenson Samuel H. Private, 1st class General Hospital 43 7-Jul-1919
Benitto Vincenzo Private, 1st class Company I 9th Infantry 18-Jul-1918
Bennett Edward Private, 1st class Company I 59th Infantry 5-Oct-1918
Benson Harry J. Private, 1st class Company A 106th Infantry 26-Oct-1918
Benson Samuel Private, 1st class Company E 9th Infantry 22-Jul-1918
Berlinger Theodore P. Private, 1st class 13th Service Company Signal Corps 13-Jun-1918
Berman Benjamin Private, 1st class Company D 309th Infantry 27-Sep-1918
Bersani Pietro Private, 1st class Company A 6th Engineers 15-Jul-1918
Besosa Joseph A. Private, 1st class Headquarters Company 77th Division 2-Feb-1919
Bettino Anthony Private, 1st class Company A 4th Infantry 12-Oct-1918
Bevers Frank Private, 1st class Company L 308th Infantry 23-Oct-1918
Beyer Jacob Private, 1st class Headquarters Company 37th Infantry 9-Oct-1918
Bian Frank A. Private, 1st class Company H 18th Infantry 4-Oct-1918
Bickhardt John A. Private, 1st class Battery F 105th Field Artillery 14-Mar-1919
Bicknell Beverly E. Private, 1st class Company E 107th Infantry 29-Sep-1918
Bikiary Arthur V. Private, 1st class Company F 26th Infantry 18-Jul-1918
Bilella Joseph A. Private, 1st class Company M Machine Shop Truck Unit, 312th Motor Truck Corps 8-Jan-1919
Bingham Wells Private, 1st class Headquarters Company 327th Infantry 12-Dec-1918
Bird Garrett M. Private, 1st class Company D 31st U.S. Guards 15-Oct-1918
Birnbaum Irving Private, 1st class Company H 326th Infantry 14-Oct-1918
Bishop Joseph Private, 1st class Company A 105th Infantry 3-Oct-1918
Blaine John J. Private, 1st class Company B 103rd Ammunition Train 2-Oct-1918
Blair Richard W. Private, 1st class 16th For. Detachment Signal corps unknown
Blake Charles R. Private, 1st class Company A 102nd Engineers 18-Oct-1918
Blessing William J. Private, 1st class Company F 11th Infantry 13-Oct-1918
Bloom Bonny Private, 1st class Company K 52nd Pioneer Infantry 5-Mar-1918
Bloomquist Charles V. Private, 1st class Company F 302nd Engineers 3-Jun-1918
Blumlein John H. Private, 1st class Company E 105th Infantry 17-Oct-1918
Blundell James M. Private, 1st class Company I 107th Infantry 11-Oct-1918
Boag George Private, 1st class Company F 107th Infantry 16-Oct-1918
Boden William A. Private, 1st class Company K 328th Infantry 6-Oct-1918
Boehlkon Carl Private, 1st class Supply Company 3rd Pioneer Infantry 3-Oct-1918
Boers Herbert C. Private, 1st class Company M 105th Infantry 29-Sep-1918
Boggio Remo Private, 1st class Company M 51st Pioneer Infantry 30-Aug-1918
Boie James F. Private, 1st class 481st Aero Squadron 29-Nov-1918
Boissy Armand J. Private, 1st class Headquarters Company 76th Field Artillery 4-Oct-1918
Boland Louis J. Private, 1st class Battery A 106th Field Artillery 31-Oct-1918
Bondelino Jacino Private, 1st class Company A 106th Infantry 27-Sep-1918
Bondy Joseph W. Private, 1st class Detachment QuarterMaster Corps, Port of New York 13-Oct-1918
Borak Moe Private, 1st class Company B 4th Infantry 13-Oct-1918
Bowen Charles W. Private, 1st class Company E 107th Infantry 1-Jun-1918
Bowyer Harry S. Private, 1st class Company M 308th Infantry 5-Sep-1918
Boyarski Anthony J. Private, 1st class Sanitary Detachment 327th Infantry 10-Oct-1918
Boyce Arthur H. Private, 1st class Battery F 105th Field Artillery 15-Mar-1919
Boyle Thomas Private, 1st class Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Brady James A. Private, 1st class Battery B 304th Field Artillery 28-Oct-1918
Brady William A. Private, 1st class Company G 305th Infantry 5-Oct-1918
Braun Carl Private, 1st class Headquarters Company 165th Infantry 22-Mar-1918
Breen Bernard Private, 1st class Base Hospital 110th Medical Department 6-Feb-1919
Breese John H. Private, 1st class Ambulance Service 580th USA AS. 30-Jul-1918
Brennan Patrick J. Private, 1st class Company L 38th Infantry 16-Jun-1918
Brenner Charles Private, 1st class Company M 16th Infantry 19-Jul-1918
Brenner Frederick J. Private, 1st class Company C 306th Machine Gun Battalion 25-Aug-1918
Bridger Robert Private, 1st class U.S. Headquarters, Paris, France 30-Jun-1918
Briggs Clarence E. Private, 1st class Company A 306th Machine Gun Battalion 16-Sep-1918
Brown Harry A. Private, 1st class Company C 107th Infantry 6-Oct-1918
Brzostowicz Joseph H. Private, 1st class Company G 390th Infantry 28-Nov-1918
Carlton Philip S. Private, 1st class Company D 327th Infantry 6-Nov-1918
Carr Edward J. Private, 1st class Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Carr Francis J. Private, 1st class Company G 308th Infantry 15-Aug-1918
Carroll Martin P. Private, 1st class 333rd G.F. Company QuarterMaster Corps 3-Jun-1919
Casper Frank H. Private, 1st class 306th Ambulance Company 302nd Sanitary Train 8-Feb-1919
Cassidy William J. Private, 1st class Company F 165th Infantry 16-Jul-1918
Castronovo George O.S. Private, 1st class Company E 207th Infantry 29-Sep-1918
Catalano Salvatore Private, 1st class Base, Section 2 Motor Transport Corps 31-Aug-1918
Cavanagh Thomas Private, 1st class Headquarters Company 30th Infantry 13-Oct-1918
Ceccarelli Hannibal Private, 1st class Company D 305th Infantry 6-Sep-1918
Celenza Vincent Private, 1st class Company B 4th Infantry 23-Jul-1918
Cell Carroll Private, 1st class Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Cetti William S. Private, 1st class Battery B 105th Field Artillery 11-Dec-1918
Chambers Joseph C. Private, 1st class Company B 165th Infantry 28-Jul-1918
Charles Frank Private, 1st class Company B 307th Infantry 21-Jul-1918
Chestnut Albert J. Private, 1st class Company A Machine gun Battalion 10-Oct-1918
Chestnut Harold W. Private, 1st class Company A 105th Machine Gun Battalion 27-Sep-1918
Chorba Joseph Private, 1st class Company E 26th Infantry 16-Feb-1918
Christ Anthony A. Private, 1st class Company A 9th Infantry 3-Oct-1918
Cichelli Vincent Private, 1st class Company F 325th Infantry 12-Oct-1918
Cirello John Private, 1st class Headquarters Train 3rd Army corps 4-Jun-1919
Clancy Thomas C. Private, 1st class Company C 429th Motor Truck Corps 5-Mar-1919
Claniser John Private, 1st class Machine Gun Company 34th Infantry 7-Nov-1918
Clark Frederick A. Private, 1st class Company I 106th Infantry 6-Oct-1918
Clart Reginald F. Private, 1st class Company C 105th Infantry 29-Sep-1918
Clayton Arthur Private, 1st class Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Cleary Patrick J. Private, 1st class Company M 18th Infantry 10-Oct-1918
Coffin Arthur E. Private, 1st class Company K 307th Infantry 4-Nov-1918
Cohen Louis L. Private, 1st class Company B 165th Infantry 28-Jul-1918
Cohen Ralph Private, 1st class Battery D 320th field Artillery 17-Oct-1918
Cohen Simon Private, 1st class Company I 325th Infantry 22-Oct-1918
Cohn Gabriel Private, 1st class Headquarters Company 4th Infantry 1-Oct-1918
Colby Frank Private, 1st class Company I 306th Infantry 5-Sep-1918
Colella Ralph Private, 1st class Company I 26th Infantry 19-Jul-1918
Coleman John Private, 1st class Company A 23rd Infantry 25-Dec-1917
Colgan Bernard F. Private, 1st class Company D 112th Infantry 5-Oct-1918
Coram Herbert W. Private, 1st class Company H 23rd Infantry 18-Jul-1918
Crogan Giton Private, 1st class Medical Department 8-Oct-1918
Daniels Albert G. Private, 1st class Company E 307th Infantry 2-Dec-1918
Egan Peter A. Private, 1st class Company D 197th Infantry 11-Nov-1918
Ehlers Gustave A. Private, 1st class Company E 105th Infantry 29-Aug-1918
Eiers Chris Private, 1st class Company D 4th Infantry 11-Oct-1918
Ellinger William Private, 1st class Company E 165th Infantry 7-Mar-1918
Ellis John C. Private, 1st class Company C 106th Infantry 27-Sep-1918
Elworthy Henry W., Jr. Private, 1st class Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Ely William S. Private, 1st class Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Emery Robert S. Private, 1st class Company D 306th Machine Gun Battalion 4-Sep-1918
Emperato Louis Private, 1st class Company E 9th Infantry 13-Apr-1918
Engbarth Frederick L. Private, 1st class Company C 306th Machine Gun Battalion 7-Sep-1918
Eniziato Mariano Private, 1st class Company I 23rd Infantry 16-Nov-1918
Ennis John W. Private, 1st class Company D 131st Infantry 28-Oct-1918
Epstein Julian Private, 1st class Company B 15th Machine Gun Battalion 14-Oct-1918
Erikson Frederick L. Private, 1st class Company A 107th Infantry 17-Aug-1918
Eubanks Harry Private, 1st class Headquarters Company 307th Infantry 12-Dec-1918
Eull Frank B. Private, 1st class Company C 102nd Engineers 19-Oct-1918
Fagan Patrick J. Private, 1st class Company G 396th Infantry 17-Oct-1918
Falcetta James Private, 1st class Company K 327th Infantry 10-Oct-1918
Falkner Charles H. Private, 1st class Company H 165th Infantry 15-Jul-1918
Fallon John Private, 1st class Medical Detachment Died from illuminating gas accident
Farley Patrick J. Private, 1st class Company C 165th Infantry 16-Jul-1918
Farrell Chester A. Private, 1st class Company B 106th Infantry 23-Oct-1918
Farrell John B. Private, 1st class Company K 308th Infantry 16-Oct-1918
Farrell John J. Private, 1st class Company H 165th Infantry 15-Jul-1918
Farrell Richard Private, 1st class Company H 307th Infantry 5-Sep-1918
Fatsoas Paul Private, 1st class Battery F 304th Field artillery 25-Aug-1918
Feldberg Harry Private, 1st class Company B 325th Infantry 12-Dec-1918
Ferrette Jeremia P. Private, 1st class Company D 106th Infantry 3-Nov-1918
Fey Frank Private, 1st class Company E 106th Infantry 2-Oct-1918
Ficke Arthur H. Private, 1st class Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Fickert Otto W. Private, 1st class Company L 18th Infantry 20-Jul-1918
Fiedler Conrad Private, 1st class Headquarters Company 61st Pioneer Infantry 12-Oct-1918
Fiedler Max Private, 1st class Company G 26th Infantry 13-Apr-1918
Fineke Hynian Private, 1st class Company B 327th Infantry 9-Oct-1918
Fineke Richard L. Private, 1st class Company D 165th Infantry 23-Oct-1918
Finley Joseph C. Private, 1st class Company B 165th Infantry 29-Jul-1918
Finnegan John Private, 1st class Supply Company 305th Infantry 23-Oct-1918
Finnegan Stephen L. Private, 1st class Headquarters Sanitary Detachment 107th Infantry 17-Oct-1918
Fitzgerald Daniel J. Private, 1st class Company B 107th Infantry 17-Aug-1918
Geary William H., Jr. Private, 1st class Company I 52nd Pioneer Infantry 2-Apr-1919
Geidel Christian F. Private, 1st class Company B 305th Infantry 26-Sep-1918
Gelinas Donat Private, 1st class Company H 359th Infantry 26-Sep-1918
Gesinski Charles A. Private, 1st class Headquarters Company 26th Infantry 6-Oct-1918
Geyer Philip Private, 1st class Company K 108th Infantry 15-Oct-1918
Gialanella Amedee R. Private, 1st class Company K 28th Infantry 28-May-1918
Giligan James Private, 1st class Machine Gun Company 165th Infantry 13-Sep-1917
Gilligan James F. Private, 1st class Company B 105th Infantry 19-Oct-1918
Gilluly John W. Private, 1st class Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Gladd David E. Private, 1st class Company C 308th Infantry 8-Oct-1918
Gluck Frederick Private, 1st class Company E 165th Infantry 16-Oct-1918
Godman Charles H. Private, 1st class Company G 167th Infantry 27-Jul-1918
Goetz George G. Private, 1st class Headquarters detachment 306th Machine Gun Battalion 4-Nov-1918
Goldberg Israel Private, 1st class Company L 47th Infantry 28-Oct-1917
Goldfarb Harry Private, 1st class Company L 306th Infantry 18-Dec-1918
Golinske Michael Private, 1st class Company C 165th Infantry 7-Nov-1918
Goll Marshall M. Private, 1st class 5th Company 102nd Supply Train 1-Dec-1917
Goodman Samuel Private, 1st class Company M 51st Pioneer Infantry 15-Oct-1918
Gordon Philip Private, 1st class Company E. 6th Engineers 22-Jun-1918
Gorozynski Joseph Private, 1st class Machine Gun Company 106th Infantry 27-Sep-1918
Gould Herbert Private, 1st class Company F 107th Infantry 18-Oct-1918
Graham William S. Private, 1st class Engineer Enlisted reserve C Inactive List 11-Oct-1918
Granath Arthur W. Private, 1st class Company D 163rd Infantry 2-Aug-1918
Grant William H., Jr. Private, 1st class Machine Gun Company 107th Infantry 12-Oct-1918
Grapes Fred J. Private, 1st class Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Gray Hugh Private, 1st class 309th G.F. Company QuarterMaster Corps, Philadelphia, PA 11-Apr-1919
Gray John Private, 1st class Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Greb George A.B. Private, 1st class Company K 308th Infantry 5-Oct-1918
Greco Joseph Private, 1st class Company G 306th Infantry 27-Aug-1918
Greco Ralph Private, 1st class Battery A 58th Field Artillery 22-Oct-1918
Green William T. Private, 1st class Company C 5th Engineers 16-Jul-1918
Gross Earl G. Private, 1st class Company I 22nd Infantry 14-Oct-1918
Herman Louis J. Private, 1st class Company K 108th Infantry 13-Aug-1918
Holmes John E. Private, 1st class Company G 108th Infantry 29-Sep-1918
Hood Harry H. Private, 1st class Company C 106th Infantry 24-Sep-1918
Horn Gharold A. Private, 1st class Company H 106th Infantry 27-Sep-1918
Horoschak Peter Private, 1st class Company A 131st Infantry 10-Oct-1918
Hubbs Thomas G. Private, 1st class Company M 325th Infantry 21-Jan-1919
Huessner Hurbert Private, 1st class Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Hurban Mike Private, 1st class Company K 148th Infantry 1-Nov-1918
Hurley Thomas Private, 1st class Company G 106th Infantry 31-Jul-1918
Hutchings Arnold C. Private, 1st class Battery F 44th Artillery, coast Artillery Corps 29-Sep-1918
Hyland Joseph P. Private, 1st class Company M 105th Infantry 27-Sep-1918
Hynes Patrick J. Private, 1st class Company B 302nd Field signal battalion 14-Sep-1918
Ingber Samuel S. Private, 1st class Company E 39th Infantry 13-Oct-1918
Ingenito Joseph Private, 1st class Company E 18th Infantry 5-Oct-1918
Ingram John F. Private, 1st class Company C 165th Infantry 27-Jul-1918
Isler Fred Private, 1st class Headquarters Company 305th Field Artillery 26-Aug-1918
Ivers James A. Private, 1st class Company E 328th Infantry 9-Oct-1918
Ivey Walter C. Private, 1st class Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Jacobs Charles A. Private, 1st class Company G 165th Infantry 15-Oct-1918
Jacobs Joseph Private, 1st class Company M 105th Infantry 2-Nov-1918
Jacobs Joseph A. Private, 1st class Detachment Medical Department General Hospital 6 17-Dec-1918
Jacobson Roy D. Private, 1st class Company A 307th Infantry 28-Aug-1918
James Mack Private, 1st class Company D 433rd Reserve Labor Battalion 24-Jan-1919
Jansen Eugene P. Private, 1st class Headquarters Detachment 42nd Division 12-Sep-1918
Jarmulonsky Berney Private, 1st class Company B 5th Infantry 6-Oct-1918
Jarvis robert Private, 1st class Company F 107th Infantry 16-Oct-1918
Jeffers Roy R. Private, 1st class Headquarters Company 307th Infantry 11-Jan-1919
Jennings Martin F. Private, 1st class Company G 309th Infantry 20-Oct-1918
Jessop Foster F. Private, 1st class Company F 106th Infantry 27-Sep-1918
Johnson Andrew W. Private, 1st class Company D 55th Telephone Battalion Signal Corps 25-Mar-1919
Johnson Carl I. Private, 1st class Company B 306th Infantry 4-Oct-1918
Johnson George Private, 1st class Company G 369th Infantry 26-Sep-1918
Johnson Gordon W. Private, 1st class 314th Supply Company 9-Oct-1918
Johnson Harold H. Private, 1st class Company C 2nd Brigade, Machine Gun Battalion 28-May-1918
Johnson Ivar M. Private, 1st class Company D 313th Infantry 29-Sep-1918
Johnson James E. Private, 1st class Company G 26th Infantry 19-Jul-1918
Johnson Waldemar C. Private, 1st class Company H 306th Infantry 27-Aug-1918
Johnson William C. Private, 1st class Company A 102nd Engineers 18-Oct-1918
Jolly Samuel Private, 1st class Company H 308th Infantry 4-Oct-1918
Jonas Charles W. Private, 1st class Wagon Company Auxiliary Regiment, Depot 304 4-Mar-1919
Jones David J. Private, 1st class Company M 107th Infantry 12-Oct-1918
Joyce Edward T., Jr. Private, 1st class Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Justis Albert A. Private, 1st class Headquarters Company 109th Infantry 11-Nov-1918
Kaiser Hugh B. Private, 1st class Company M 165th Infantry 29-Jul-1918
Kaletsky Cornelius M. Private, 1st class Post Hospital Medical Department, Fort Hamilton, NY 27-Sep-1918
Kaltman Samuel Private, 1st class Company I 327th Infantry 8-Oct-1918
Kanowitz Herman Private, 1st class Company F 105th Infantry 29-Sep-1918
Kantin Herman B. Private, 1st class QuarterMaster Corps, Fort Mills, Philippine Is. 6-Apr-1917
Kaplan Charles Private, 1st class Company A 316th Machine Gun Battalion 12-Nov-1918
Karl Herman A. Private, 1st class Company H 9th Infantry 2-Jul-1918
Kaslowitz Harry Private, 1st class Company D 310th Infantry 23-Sep-1918
Kasner David J. Private, 1st class Company E 102nd Engineers 18-Oct-1918
Kaufman Frank E. Private, 1st class Detachment Medical Corps 16-Sep-1918
Kaurin Charles L. Private, 1st class Company B 307th Infantry 6-Nov-1918
Kayes John P. Private, 1st class Company B 165th Infantry 7-Oct-1918
Kayser Alfred, Jr. Private, 1st class Company A 7th Infantry 27-Jul-1918
Keith Elisha B. Private, 1st class 205th company 103rd battalion, Military Police Corps 20-Dec-1918
Kelcher John J. Private, 1st class Company F 316th Infantry 4-Nov-1918
Keller Frederick Private, 1st class Company C 22nd Infantry 1-Oct-1918
Keller Harry Private, 1st class Battery D 52nd Artillery, Coast Artillery Corps 24-Oct-1918
Kelly Daniel J. Private, 1st class Port Storage Office QuarterMaster Corps, Baltimore, MD 18-Oct-1918
Kelly Edward J. Private, 1st class Company A 165th Infantry 16-Oct-1918
Kelly Francis I. Private, 1st class Company K 165th Infantry 28-Jul-1918
Kelly James B. Private, 1st class Company A 307th Infantry 29-Aug-1918
Kelly John W. Private, 1st class Company C 307th Infantry 5-Oct-1918
Kelly Ramon J. Private, 1st class Company C 105th Machine Gun Battalion 5-Nov-1918
Kelly Walter A. Private, 1st class Company C 106th Infantry 27-Sep-1918
Kelly william V. Private, 1st class Company K 165th Infantry 20-Jul-1918
Klein Walter C. Private, 1st class Company M 307th Infantry 30-Aug-1918
Manning Francis L. Private, 1st class Company G 309th Infantry 2-Jan-1919
Martin George W. Private, 1st class Company K 108th Infantry 29-Sep-1918
Martin Russell I. Private, 1st class Company K 108th Infantry 29-Sep-1918
Merritt Ransom H. Private, 1st class Aviation Company B Signal Corps 7-May-1917
Messiter Howard Francis Private, 1st Class Eastern Res Div 5-Feb-1920
Meyer Jacob A. Private, 1st class Company M 314th Infantry 14-Nov-1918
Mundie John D. Private, 1st class Company D 307th Infantry 24-Jun-1918
Nolan George A. Private, 1st class Medical Detachment 309th Infantry 6-Dec-1918
Ocaler Max S. Private, 1st class Headquarters Company 306th Infantry 14-Oct-1918
O'Connor Michael B. Private, 1st class Machine Gun Company 307th Infantry 9-Nov-1918
O'Dell John J. Private, 1st class Company F 107th Infantry 16-Oct-1918
O'Donnell Charles Private, 1st class Machine Gun Company 305th Infantry 8-Sep-1918
O'Donnell Michael S. Private, 1st class Company I 105th Infantry 11-Mar-1919
Oelkers Arend G. Private, 1st class Company D 307th Infantry 11-Sep-1918
Olansen Jay H. Private, 1st class Company H 308th Infantry 17-Aug-1918
Olsen Harry A. Private, 1st class Company E 306th Infantry 23-Nov-1918
Olsen Oluf A. Private, 1st class Company L 9th Infantry 15-Mar-1918
O'Meara Francis Private, 1st class Company E 165th Infantry 29-Jul-1918
O'Neill Lewis E. G. Private, 1st class Battery F 104th Field Artillery 21-Nov-1918
O'Rourke James M. Private, 1st class Company L 325th Infantry 12-Oct-1918
O'Rourke Thomas F. Private, 1st class Company F 165th Infantry 15-Jul-1918
Osborne Thomas Private, 1st class Machine Gun Company 16th Infantry 24-Jul-1918
O'Shea Thomas Private, 1st class Machine Gun Company 107th Infantry 28-Sep-1918
Otto Frank Private, 1st class Company E 305th Infantry 29-Sep-1918
Owings Samuel D. Private, 1st class Company C 107th Infantry 21-Oct-1918
Page Charles C. Private, 1st class Company D 107th Infantry 18-Oct-1918
Pallett John C. Private, 1st class Medical Department Evacuation Hospital No.6 15-Feb-1919
Panzarino Joseph Private, 1st class Company G 326th Infantry 16-Oct-1918
Pappert Ruben Private, 1st class Medical Detachment Base Hospital, Camp Upton, NY 8-Feb-1919
Parchimovich Michael E. Private, 1st class Company A 47th Infantry 31-Jul-1918
Passet Victor Private, 1st class Company K 23rd Infantry 6-Jun-1918
Passoni Harry Private, 1st class Company D Headquarters Battalion, Corps Headquarters 10-Sep-1918
Pauly William F. Private, 1st class Company D 105th Machine Gun Battalion 27-Sep-1918
Pechota George Private, 1st class Battery D 16th Field Artillery 6-Oct-1918
Pennachio Mark Private, 1st class Company H 307th Infantry 5-Sep-1918
Penny Vernon K. Private, 1st class Headquarters Train 27th Division 24-Jul-1918
Perkins Walter E. Private, 1st class Company C 369th Infantry 30-Sep-1918
Petrelia Orlindo Private, 1st class Detachment Medical Department, General Hospital No.12, Biltmore, NC 13-Oct-1918
Pfahl George R. Private, 1st class Company D 307th Infantry 24-Jun-1918
Pierce Edward A. Private, 1st class Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Pineman Frederick W. Private, 1st class Company C 316th Infantry 16-Oct-1918
Placella Tony Private, 1st class Company F 4th Infantry 15-May-1919
Podskoch Josef Private, 1st class Company C 9th Infantry 30-Jul-1918
Porter Robert I. Private, 1st class Company E 302nd Infantry 3-Oct-1918
Posnansky Morris Private, 1st class Company B 106th Infantry 2-Sep-1918
Pournaris Athos Private, 1st class Company L 305th Infantry 15-Oct-1918
Powell Walter C Private, 1st class Company B 102nd Engineers 20-Oct-1918
Pramas William Private, 1st class Company E 38th Infantry 15-Jul-1918
Primakove William Private, 1st class Battery D 20th Field Artillery 19-Sep-1918
Prive Jack V. Private, 1st class Company F 26th Infantry 1-Jun-1918
Pryer John T. Private, 1st class Medical Detachment Base Hospital 8 23-Jun-1918
Psaila Carmelo Private, 1st class Company G 107th Infantry 5-Nov-1918
Pugni Joseph Private, 1st class Headquarters Company 18th Infantry 21-Jul-1918
Pullen William CD Private, 1st class Company K 107th Infantry 29-Sep-1918
Pullis John Private, 1st class Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Pupello Paulo Private, 1st class Company B 325th Infantry 12-Oct-1918
Quirk August J. Private, 1st class Company I 305th Infantry 4-Oct-1918
Reeke George C. Private, 1st class 15-Jan-1918
Reyer Joseph F. Private, 1st class Company F 312th Infantry 23-Oct-1918
Robinson Stuart Private, 1st class Company C 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 14-Feb-1919
Roosa Elting W. Private, 1st class 105th Field Hospital Co. Sanitary Train 25-Oct-1918
Rowe Charles W. Private, 1st class Company I 107th Infantry 8-Dec-1917
Sanders Allan J. Private, 1st class Company M 326th Infantry 11-Oct-1918
Scott Edmund S. Private, 1st class Medical Detachment 328th Infantry 25-Nov-1918
Segnit John A., Jr. Private, 1st class Company E 307th Infantry 18-Jul-1918
Shenk Alfred H. Private, 1st class Machine Gun Company 26th Infantry 9-Nov-1918
Sibereisen Fred W. Private, 1st class Company B 11th Engineers 2-Feb-1919
Sico Janero Private, 1st class Company A Pioneer Infantry 26-Sep-1918
Sinclair Gordon Private, 1st class Company C 309th Infantry 20-Oct-1918
Smith John J., Jr. Private, 1st class Bakery Company No. 378 15-Oct-1918
Stecker John A Private, 1st class Company D 23rd Infantry 28-Jul-1918
Steuernagel Henry C. Private, 1st class Company A 321st Machine Gun Battalion 6-Dec-1917
Stewart Carl Private, 1st class Company B 5th Millitary Police 12-Oct-1918
Stork Daniel Private, 1st class 3rd Company Coast Artillery Corps, Fort Baker, CA 10-Aug-1917
Sullivan William J. Private, 1st class Company K 308th Infantry 3-Sep-1918
Szreder Zygmunt Private, 1st class Company C 305th Infantry 28-Sep-1918
Tantodonato Paola Private, 1st class 32nd Company Transport corps 31-Mar-1919
Tully William J. Private, 1st class Company H 107th Infantry 29-Sep-1918
Tyler Floyd B. Private, 1st class Company C 305th Machine Gun Battalion 15-Dec-1918
Weaver John H., Jr. Private, 1st class Company L 165th Infantry 23-Aug-1918
Weir George A. Private, 1st class General Hospital 43 21-Apr-1919
Williams Ernest Private, 1st class Company C 369th Infantry 1-Dec-1918
Williams Walter L. Private, 1st class Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Wilson Cecil St. L Private, 1st class Company F 107th Infantry 17-Oct-1918
Wilson Clarence Private, 1st class Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Woglom George Wash Private, 1st Class 88th 18-Sep-1918
Poggetti Joe Private, Company D 327th Infantry 16-Oct-1918
Pollina Thomas Private, Company I 23rd Infantry 3-Nov-1918
Abbott Ronald W. Private First Class M. G. 28th Infantry 20-Jul-1918
Abeler Albert B. Private First Class C 106th Infantry 27-Sep-1918
Abramowitz Alexander H. Private First Class M 39th Infantry 7-Oct-1918
Adderly Samuel Private First Class H 108th Infantry 15-Jul-1918
Adell Michael Private First Class M 106th Infantry 2-Sep-1918
Adens James Private First Class Battery D 7th Field Artillery 10-Oct-1918
Afremoff Charles Private First Class A 7th Infantry 15-Jun-1918
Agrillo Sam Private First Class F 51st Pioneer Infantry 13-Feb-1919
Aitken Jeremiah B Private First Class E 106th Infantry 27-Sep-1918
Aitkens George F. Private First Class C.A.C. 2nd/5th /1st T. M. Battery 27-May-1918
Alagi Joseph L. Private First Class L 327th Infantry 10-Oct-1918
Albrecht Charles F. W. Private First Class Amb. 13 6-Jun-1918
Allen Charles N. Private First Class D 312th Infantry 18-Oct-1918
Allen Lloyd S. Private First Class Cadet Det. Av. Sec. Enl. Res.C Wilbur Wright Field Fairfield Ohio 1-May-1918
Allison John W. Private First Class E 4th Infantry 8-Oct-1918
Allison Robert Private First Class G 306th Infantry 28-Aug-1918
Allman John Private First Class D 106th Infantry 27-Sep-1918
Allyn Francis L. Private First Class F 23rd Infantry |106th Infantry 10-Aug-1918
Altamore Antonio Private First Class 310th Guard and Fire,Quartermaster Corps 30-Apr-1919
Amato Matthew Private First Class H 23rd Infantry N. Y. N. G.|106th Infantry 27-Sep-1918
Amato Samuel Private First Class G 9th Infantry 8-Jun-1918
Amberg John Private First Class E 4th Infantry 7-Oct-1918
Ambroselli Michele Private First Class Det. Med. Department Base Hospital Camp Wadworth 10-Nov-1918
Ammon Tobias Private First Class E 307th Infantry 9-Sep-1918
Amy James C. Private First Class Cas Motor Mechanized Signal Corps 12-Apr-1918
Anderson Andrew A. Private First Class B 106th Infantry 27-Sep-1918
Anderson Edward J. Private First Class D 7th Regt. N.Y.N.G.|107th Infantry 3-Nov-1918
Andrews Alfred Private First Class G 15th N. Y. N.G. 26-Sep-1918
Andrews Harry James Private First Class M 107th Infantry 13-Nov-1918
Andrews Paul F. Private First Class G 308th Infantry 8-Oct-1918
Arnold Harold V. Private First Class F 308th Infantry 5-Oct-1918
Asello Charles Private First Class E 308th Infantry 2-Sep-1918
Baker Walter H. Private First Class G 23rd Infantry 8-Oct-1918
Barbara Annibale Private First Class G 309th Infantry 11-Nov-1918
Bartholomew Gerald L. Private First Class I 105th Infantry 10-Dec-1918
Bell Roy E. Private First Class G 107th Infantry 12-Oct-1918
Benchley Joseph G. Private First Class D 105th Infantry 29-Sep-1918
Bennett Raymond Private First Class M 105th Infantry 29-Sep-1918
Berryman Roy B. Private First Class L 311th Infantry 26-Oct-1918
Bettenhausen Joseph A. Private First Class 3rd Av. Inst. Center 14-May-1918
Bloom Frank J. Private First Class F 108th Infantry 29-Sep-1918
Bogardus Harry J. Private First Class M 310th Infantry 22-Sep-1918
Bonnani Anacheto Private First Class I 23rd Infantry 7-Jun-1918
Bove Carlo Private First Class D 303rd Infantry 23-Apr-1918
Brady Harvey L. Private First Class G 309th Infantry 18-Oct-1918
Brindza Frank Private First Class L 105th Infantry 31-Aug-1918
Britt Patrick Private First Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Brode Emanuel Private First Class Headquarters 30th Infantry 15-Jul-1918
Brodsky Philip Private First Class L 307th Infantry 11-Sep-1918
Brooks Dorance Private First Class M. G. 369th Infantry 28-Sep-1918
Brophy Joseph P. Private First Class B 107th Infantry 16-Oct-1918
Brophy Peter F. Private First Class C 9th Engineers 15-Oct-1918
Brosnahan John F . Private First Class I 306th Infantry 19-Aug-1918
Brown Burton D. Private First Class G 108th Infantry 21-Oct-1918
Brown Edmond F. Private First Class Headquarters 308th Infantry 19-Aug-1918
Brown Henry Private First Class K 369th Infantry 26-Mar-1919
Brown Lester T. Private First Class Battery D 2nd Field Artillery (105th Field Artillery) 20-Dec-1918
Brown Martin Oliver Private First Class E 306th Infantry 12-Aug-1918
Bruton Andrew A. Jr. Private First Class C 106th Infantry 1-Sep-1918
Bryce John L. Private First Class B 147th Infantry 30-Sep-1918
Buckel Eugene Private First Class K 109th Infantry 5-Oct-1918
Buckley Daniel Private First Class K 165th Infantry 17-Oct-1918
Buffa Joseph Private First Class M 311th Infantry 6-Nov-1918
Buk Frank Private First Class M 29th Infantry 11-Oct-1918
Bullard Francis H. Private First Class G 108th Infantry 29-Sep-1918
Burke Aloysius Private First Class A 22nd Infantry 8-May-1919
Burke John J. Private First Class Battery E 343rd Field Artillery 21-Jan-1919
Burks Henry Private First Class Headquarters 112th H. F. A. 26-May-1919
Burns William F. Private First Class H 106th 25-Sep-1918
Burns James F. Private First Class Battery E 305th Field Artillery 26-Aug-1918
Butler Bartholomew F. Private First Class F 308th Infantry 16-Aug-1918
Butler John A. Private First Class 29th Provisional Dep. 15-Oct-1918
Butler Michael Private First Class A 11th M. G. Battalion 26-Sep-1918
Cadmus John A. Private First Class F 107th Infantry 29-Sep-1918
Cafferty Bernard J. Private First Class F 165th Infantry 28-Sep-1918
Cahoon Oscar Eugene Private First Class 314th Sup Tn. 13-Jan-1919
Calagero Pasquale Private First Class I 307th Infantry 9-Sep-1918
Cammarata Joe Private First Class F 9th Infantry 3-Oct-1918
Campbell Harry J. Private First Class C 147th Infantry 27-Sep-1918
Capasso Joseph Private First Class Battery E 305th Field Artillery [11/16/1908]
Cappelini Louis Private First Class M Mac. Shop Trk. Unit 386th 17-Oct-1918
Carberry Matthew F. Private First Class C 165th Infantry 29-Jul-1918
Cardenas Oscar Private First Class G 328th Infantry 8-Oct-1918
Carey John J. Private First Class F 165th Infantry 28-Jul-1918
Carlin Frank J. Private First Class M. G. 165th Infantry 29-Jul-1918
Carlisle Patrick Private First Class A 165th Infantry 30-Jul-1918
Carr Devillo A. Private First Class G 107th Infantry 12-Oct-1918
Casterline Charles E. Private First Class L 108th Infantry 28-Sep-1918
Cheshire Benjamin Private First Class B 107th Infantry 22-Oct-1918
Cleary William Private First Class A 23rd Infantry 5-Oct-1918
Collins Dennis Private First Class C 306th Infantry 5-Sep-1918
Collis William Private First Class G 30th Infantry 15-Jul-1918
Collopy Joseph A. Private First Class E 9th Infantry 18-Jul-1918
Colton Grant C. Private First Class F 108th Infantry 23-Jul-1918
Commerford Daniel Private First Class A 320th M. G. Battalion 5-Jan-1919
Commerford Joseph Private First Class [Medical Detachment] 7 Anti Aircraft Battalion 8-Dec-1918
Conefry John J. Private First Class K 165th Infantry 28-Jul-1918
Conklin Arthur A. Private First Class E 107th Infantry 16-Oct-1918
Conlin James R. Private First Class M.G. 311th Infantry 3-Oct-1918
Connell Daniel Private First Class D 112th Infantry 10-Nov-1918
Connelly James M. Private First Class K 106th Infantry 27-Sep-1918
Connelly John J. Private First Class M 9th Infantry 16-Jan-1918
Connelly Thomas J. Private First Class B 2nd Engineers 7-Jun-1918
Connor Thomas W. Private First Class C 107th Infantry 29-Sep-1918
Connors Patrick Private First Class H 165th Infantry 16-Oct-1918
Conroy David J. Private First Class C 105th Infantry 29-Sep-1918
Constantine Charles F. Private First Class C 302nd F. Battalion , Sig. R.C. 6-Aug-1918
Conway Cornelius J. Private First Class I 305th Infantry 3-Nov-1918
Conwell William F. Private First Class M 106th Infantry 28-Sep-1918
Cook James Private First Class G 307th Infantry 6-Sep-1918
Corbett William Private First Class I 165th Infantry 28-Jul-1918
Cornish Henry D. Private First Class Auxiliary Dep 308 17-Jan-1920
Cosgrove Gustav Private First Class Headquarters 165th Infantry 15-Oct-1918
Costello John F. Private First Class Provost Guard 5-Jun-1919
Cotter Thomas J. Private First Class G 325th Infantry 27-Oct-1918
Cotton Bert C. Private First Class I 328th Infantry 8-Oct-1918
Cowan Benjamin S. Private First Class Headquarters 305th Infantry 9-Sep-1918
Cozier Cardiff E. Private First Class Battery B 13th Field Artillery 2-Dec-1918
Cragan Bernard T. Private First Class M 107th Infantry 5-Nov-1918
Crane Harry L. Private First Class Amb 31 Sn. Tn. 21-Oct-1918
Crean Patrick J. Private First Class I 306th Infantry 14-May-1919
Crimmins John P. Private First Class A 106th Infantry 11-Nov-1918
Crimonia Rocco Private First Class Butchery 308th Quartermaster Corp, B Sec. 22-Aug-1918
Cronin James L Private First Class B 307th Infantry 21-Jul-1918
Cross Cassius C. Private First Class Headquarters 107th Infantry 24-Oct-1918
Cross Thomas Private First Class G 106th Infantry 29-Sep-1918
Crowley John J. Private First Class H 328th Infantry 10-Oct-1918
Cucchiara Silvestre Private First Class D 302nd Engineers 5-Nov-1918
Cudmore John T. Private First Class M 106th Infantry 2-Sep-1918
Cullen Austin Private First Class M. G. 4th Infantry 24-Jul-1918
Cullen Richard W. Private First Class B 307th Infantry 1-Sep-1918
Cullen Thomas A. Private First Class E 165th Infantry 28-Jul-1918
Cullen Thomas M. Private First Class Camp Hospital , Fort Clark Texas 22-Oct-1918
Cullington William T. Private First Class D 407th Tel Battalion 7-Jan-1918
Cummings Fred P. Private First Class Tng , A 13th Battalion Infantry Repl. 18-Oct-1918
Cundy Harry M. Private First Class K 106th Infantry 1-Sep-1918
Cunningham Joseph N. Private First Class D 306th M. G. Battalion 14-Sep-1918
Cunningham Patrick Private First Class K 165th Infantry 28-Jul-1918
Curran Thomas Private First Class G 310th Infantry 20-Sep-1918
Curto Frank Private First Class A 47th Infantry 14-Oct-1917
D' Agarioff Genia Private First Class Headquarters Enl. Staff, Camp AA Humphreys 13-Oct-1918
Daley Cornelius Private First Class C/G 12th Infantry N. Y.N.G/108th Infantry 29-Sep-1918
Dammann Frank C. Private First Class D 5th M. G. Battalion 25-Feb-1919
Dana Erie D. Private First Class 329th Gd. & Fire 16-Dec-1918
Daniel John V. Private First Class M 102nd F. Signal Battalion 3-Oct-1918
Dannhardt Peter Private First Class M 308th Infantry 5-Sep-1918
Dante Peter Private First Class G 326th Infantry 11-Oct-1918
Dantzig Mark Private First Class C 305th Infantry 5-Sep-1918
D'Auria John Private First Class F 325th Infantry 12-Oct-1918
Davios Harold Private First Class G 326th Infantry 11-Oct-1918
Davis Andrew J. Jr. Private First Class G 34th Infantry 3-Nov-1918
Davis George T. Jr. Private First Class Supply 105th Field Artillery 27-Feb-1919
Davis James P. Private First Class K 2nd Infantry 5-Jul-1917
Davis Vernon Private First Class F 106th Infantry 27-Sep-1918
De Marco Pasquale A. Private First Class I 106th Infantry 28-Sep-1918
DeAngelis Anthony D. Private First Class C 306th Infantry 11-Oct-1918
Debaun William H. Private First Class B 1st Gas Regiment 3-Oct-1918
Decker Byron W. Private First Class C 325th Infantry 12-Oct-1918
DeForest Damon B. Private First Class C 105th Infantry 18-Oct-1918
D'Elio Raffaole Private First Class L 307th Infantry 7-Nov-1918
Dematti Nicholas Private First Class K 310th Infantry 26-Sep-1918
Demetzki Egnatz Private First Class Headquarters 110th Infantry 15-Mar-1919
Dench Thomas Francis Private First Class Supply 322nd Quartermaster Corps 13-Feb-1919
Denowitz Jacob Private First Class K 305th Infantry 15-Aug-1918
Desia John Private First Class 303rd Labor Quartermaster Corps 20-Oct-1918
Detrani Dominick A. Private First Class Battery E 306th Field Artillery 22-Oct-1918
Devine Frank Private First Class F 69th Infantry , N. Y. N. G. , 165th Infantry 28-Jul-1918
Devine James F. Private First Class Quartermaster Corps Aux. Remount Depot 302, Camp Upton NY 26-Oct-1918
Devivo Ralph Private First Class D 306th Infantry 22-Jun-1918
Di Leo Antonio Private First Class D 305th Infantry 6-Sep-1918
Dickerson George I. Private First Class Quartermaster Corps 24-Nov-1918
Diesel Louis Private First Class D 306th M. G. Battalion 8-Oct-1918
Dietter Otto Private First Class G 23rd N. Y Infantry , N. G. 106th Infantry 29-Sep-1918
Dillion Vincent A. Private First Class I 10th Infantry N. Y. N. G., 107th Infantry 29-Sep-1918
Director Samuel Private First Class H 306th Infantry 5-Nov-1918
Discher Frank E. Private First Class C 307th Supply Train 17-Aug-1918
Disio Anthony Private First Class A 106th N. G. Battalion 18-Oct-1918
Donovan John L. Private First Class C 312th 24-Oct-1918
Durfee Harold H. Private First Class M 105th Infantry 27-Sep-1918
Dyball John Private First Class M 327th Infantry 20-Oct-1918
Eckler Leon E. Private First Class G 107th Infantry 29-Sep-1918
Edwards Robert R. Private First Class Headquarters 107th Infantry 24-Oct-1918
Engle Charles Willis Private First Class C 126th Infantry 5-Oct-1918
Eutermark Foster J. Private First Class A 302nd F. Sig Battalion 8-Dec-1918
Fiore Joseph Private First Class D 312th Infantry 24-Oct-1918
Firth William F. Private First Class K 61st Infantry 12-Oct-1918
Fisher Oscar Private First Class D 305th M. G. Battalion 13-Oct-1918
Fitzgerald Edward J. Private First Class [Headquarters] 4th Infantry 6-Oct-1918
Fitzgerald John P. Private First Class K 324th Infantry 8-Oct-1918
Fitzpatrick Edward Jr. Private First Class L 306th Infantry 3-Nov-1918
Fitzpatrick James Private First Class D 106th Infantry 27-Sep-1918
Flack Carl W. Private First Class D 306th Infantry 6-Sep-1918
Flanagan Percival E. Private First Class E 102nd Sup. Tn. 8-Jan-1920
Floer Frederick Private First Class A 165th Infantry 29-Jul-1918
Florence Joseph Private First Class L 307th Infantry 1-Oct-1918
Foley Frank J. Private First Class C 165th Infantry 13-Oct-1918
Foley John A. Private First Class L 310th Infantry 5-Nov-1918
Fonda Earl S. Private First Class C 105th Infantry 29-Sep-1918
Fonfara Frank Private First Class Unit 5 116th Am. Tn. 12-Sep-1918
Font Rodrigo J. Private First Class B 9th M. G. Battalion 15-Jul-1918
Forma Charles Louis Private First Class G 326th Infantry 11-Oct-1918
Fowler Leslie D. Private First Class A 108th Infantry 22-Oct-1918
Fox Patrick E. Private First Class D 28th Infantry 28-May-1918
Frank Harry Private First Class Aux. Rmt. Dep 303 14-Mar-1918
Frarey Walter W. Private First Class B 108th Infantry 28-Oct-1918
Frascati Giovanni Private First Class M 307th Infantry 24-Aug-1918
Frederick William Private First Class H 305th Infantry 18-Oct-1918
Fredericks Cornelius C. Private First Class M 6th Infantry 17-Aug-1918
Freed Edward B. Private First Class R. A. 30-Jul-1918
Freise Frederick Private First Class A.S.S.E.R.C.
French John M. Private First Class [Medical Detachment] 11-Oct-1918
Frerichs Ferdinand Private First Class B 106th M. G. Battalion 27-Sep-1918
Friedlander Franz O. Private First Class A 107th Infantry 29-Sep-1918
Fritz Adolph John Private First Class Headquarters 51st Pioneers Infantry 16-Feb-1919
Fueglin Frank Private First Class A 325th Infantry 14-Oct-1918
Gaffney James C. Private First Class E 106th Infantry 27-Sep-1918
Gaffney John Private First Class L 307th Infantry 2-Dec-1918
Gallagher John J. Private First Class Headquarters 312th Infantry 17-Oct-1918
Gallob Hyman Private First Class B 308th Infantry 6-Oct-1918
Gallon David Private First Class Headquarters 106th Infantry 11-Nov-1918
Gallone Lorenzo Private First Class F 38th Infantry 15-Jul-1918
Galvin Daniel E. Private First Class M 305th Infantry, 77th Division 24-Sep-1918
Galvin George F. Private First Class E 102nd Am. Tn. 1-Apr-1919
Galvin Michael Private First Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Gambaruto John Private First Class F 9th Infantry 10-Nov-1918
Gannon Joseph A. Private First Class M 18th Infantry 10-Oct-1918
Gardner Earl R. Private First Class G 107th Infantry 5-Oct-1918
Gardner Paul A. Private First Class L 306th Infantry 18-Sep-1918
Garland Jack Private First Class 1 307th Infantry 27-Sep-1918
Gavin Lawrence P. Private First Class K 165th Infantry 29-Mar-1918
Gaylord Walter Private First Class F 108th Infantry 29-Sep-1918
Geddes Percy A. Private First Class G 309th Infantry 14-Feb-1919
Girdusky George Private First Class F 107th Infantry 29-Sep-1918
Gorezenski Alexander Private First Class G 309th Infantry 20-Oct-1918
Graham Floyd Private First Class G 165th Infantry 29-Jul-1918
Grandy Laertis Private First Class G 307th Infantry 15-Sep-1918
Green Cecil J. Private First Class 108th Infantry 29-Sep-1918
Greene Frederick T. Private First Class F 9th Infantry 8-Oct-1918
Greene Irving Private First Class F 26th Infantry 18-Jul-1918
Greener Minor Private First Class 5th Field Artillery 1-Apr-1918
Grimes Patrick Private First Class [I] 307th Infantry 6-Oct-1918
Grimes Patrick J. Private First Class C 165th Infantry 17-Jul-1918
Grobtuck Samuel D. Private First Class K 308th Infantry 21-Aug-1918
Grogan Benjamin F. Private First Class K 306th Infantry 30-Jan-1919
Grogan Frank Aloysius Private First Class B 316th Infantry 23-Oct-1918
Gross John M. Private First Class A 38th Engineers 14-Nov-1918
Gross Joseph Private First Class F 26th Infantry 9-Nov-1918
Gross Samuel Private First Class Headquarters 325th Infantry 16-Oct-1918
Guichenuy Henry Private First Class A 325th Infantry 2-May-1919
Guida Frank Private First Class Headquarters 165th Infantry 31-Jul-1918
Guilefuss Harry R. Private First Class B 1st Battalion, 30th Engineers 30-Jul-1918
Haas Michael Private First Class Headquarters 308th Infantry 1-Dec-1918
Hackett Patrick Private First Class I 165th Infantry 28-Jul-1918
Hadley Rex S. Private First Class B 105th Infantry 28-Aug-1918
Haff Lloyd H. Private First Class 333rd G. F. , Camp Mills, NY 16-Oct-1918
Haggerty Fred B. Private First Class Quartermaster Corps 27-Jan-1918
Halperin Morris Private First Class F 9th Infantry 18-Jul-1918
Halpern Jacob Private First Class San. Det. 310th Field Artillery 16-Oct-1918
Hamm Anthony J. Private First Class C 105th Infantry 2-Sep-1918
Hamm Peter Private First Class H 362nd Infantry 29-Sep-1918
Hancock Fred H. Private First Class D 105th Infantry 18-Oct-1918
Hanrahan David A. Private First Class K 105th Infantry 29-Sep-1918
Hanrahan John James Private First Class Battery D 76th Field Artillery 2-Mar-1919
Hanrahan William J. Private First Class F 316th Infantry 9-Oct-1918
Hansen Alfred A. Private First Class A 1st Gas Regiment 23-Jan-1919
Hansen Lawrence T. Private First Class Bakery, 304 25-Nov-1918
Hanson [Eric ] V. Private First Class B 1st Battalion U. S. Guards 13-Oct-1918
Hanssen Einar S. Private First Class K 315th Infantry 8-Oct-1918
Hardgrove David Private First Class G 306th Infantry 27-Sep-1918
Hardgrove Goldsmith H. Private First Class B 106th M. G. [Battalion ] 27-Sep-1918
Harle Gabriol Davidson Private First Class A 306th Infantry 27-Sep-1918
Harlow Frank A. Private First Class F 107th Infantry 16-Oct-1918
Harper Hugh C. Private First Class Special Casualty Prov. Cas. Battalion, 41st Division, Noyers 14-Sep-1919
Harrington Robert D. Private First Class M. G. 306th Infantry 27-Aug-1918
Harris Bernard J. Private First Class G 106th Infantry 2-Sep-1918
Harrison Joseph P. Private First Class M 107th Infantry 29-Sep-1918
Harriss Frank W. Private First Class H 9th Infantry 1-Jul-1918
Hart Daniel A. Private First Class B 106th Infantry 1-Sep-1918
Hartigan Richard Private First Class A 18th Infantry 27-Sep-1918
Hartigan Richard J. Private First Class I 165th Infantry 10-Jun-1918
Hartmann Theodore Private First Class G 308th Infantry 15-Aug-1918
Haskins George Private First Class D 305th Infantry 2-Oct-1918
Hatch Lyle F. Private First Class A 304th Battalion Tank Corps 12-Oct-1918
Hausner Salie Private First Class B 307th Infantry 1-Sep-1918
Hayden John S. Private First Class L 165th Infantry 28-Jul-1918
Heeg Frank Private First Class Med. Det. 60th Pioneer Infantry 5-Dec-1918
Hehre Charles Private First Class C 306th M. G. Battalion 15-Sep-1918
Heimburge Fred W. Private First Class D 105th Infantry 25-Aug-1918
Hellert Frederick C. Private First Class F 19-Oct-1918
Hennessey John M. Private First Class C 107th Infantry 29-Sep-1918
Henry John Private First Class Battery F 77th Field Artillery 22-Feb-1919
Hensel William S. Private First Class C 165th Infantry 15-Oct-1918
Henshaw John G. Private First Class Headquarters 105th Infantry 30-Oct-1918
Herbert Harry W. Private First Class D 106th Infantry 31-Oct-1918
Herm Frank J. Private First Class K 106th Infantry 27-Sep-1918
Herzberg Henry Private First Class L 147th Infantry 8-Nov-1918
Hess Lester Private First Class A 165th Infantry 24-Oct-1918
Hession John Private First Class L 165th Infantry 28-Jul-1918
Hesterberg Cornelius Private First Class G 305th Infantry
Hettler Rufus H Private First Class L 165th Infantry 30-Jan-1919
Heusser Edward P. Private First Class B 114th Infantry 12-Oct-1918
Heutte Alfred Julius Private First Class F 307th Infantry 5-Sep-1918
Hickton William T. Private First Class K 106th Infantry 2-Sep-1918
Higgins George F. Jr. Private First Class B 107th Infantry 15-Nov-1918
Higgins Leo V. Private First Class M 308th Infantry 22-Aug-1918
Hill Clayton D. Private First Class Troop M 15th Cavalry 3-Apr-1918
Hirschfeld Morris Private First Class D 4th Infantry 8-Oct-1918
Hochstetter Eugene P. Private First Class 330th Guard & Fire, Camp Mills, Long Island, NY 20-Oct-1918
Hokensen Thomas C. Private First Class Headquarters Section 506th U. S. A. Ambulance Service 17-Oct-1918
Holahan Frank J. Private First Class M. G. 106th Infantry 27-Sep-1918
Holmes Henry E. Private First Class B 107th Infantry 29-Sep-1918
Houghton Eliphalet Private First Class D 25th Engineers 7-Sep-1919
Howe Clifford D. Private First Class K 105th Infantry 1-Nov-1918
Hurley Edward L. Private First Class M. D. Gen. Hosp. No.5 Ft. Ontario N. Y. 2-Oct-1918
Jenkins Forest H. Private First Class Headquarters 22nd Infantry 13-Oct-1918
Jones Charles E. Private First Class 8-Oct-1918
Joyce John A. Private First Class M 107th Infantry 29-Sep-1918
Karker Jack Private First Class C 1st I, N. Y. N.G. 29-Sep-1918
Kelley Harry C. Private First Class B 1st G. Hq. Bn., M.P.C 5-Feb-1919
Killion Louis F. Private First Class M 105th Infantry 27-Sep-1918
La Farr Louis H. Private First Class K 105th Infantry 29-Sep-1918
Le Roy Simon P. Private First Class C 60th Infantry 14-Oct-1918
Leach Leo A. Private First Class E 107th Infantry 20-Oct-1918
Leary John P. Private First Class M 105th Infantry 27-Sep-1918
Lee Karl G. Private First Class I 3rd Infantry 25-Oct-1918
Lindner Oscar John Private First Class I 311th Infantry 25-Oct-1918
Lowery [James ] F. Private First Class G 110th Infantry 8-Oct-1918
Mahlon Dean Private First Class V. C. Aux Rmt. Dep 307 3-Oct-1918
Mahoney Rupert J. Private First Class D 105th Infantry 29-Sep-1918
Masten Frederick L. Private First Class M 105th Infantry 7-Nov-1918
Matthews Howard Thomas Private First Class A 325th Infantry 12-Oct-1918
Maxwell Walter F. Private First Class B 9th Infantry 18-Jul-1918
Mayrand Leonard W. Private First Class K 105th Infantry 6-Nov-1918
McAleer Edward C. Private First Class F 326th Infantry 27-Nov-1918
McBride Reuben Dornet Private First Class A.S. 10-Oct-1918
McGinn Leo James Private First Class M 309th Infantry 14-Nov-1918
McGrath Joseph H. Private First Class D 105th Infantry 24-Aug-1918
Meyer Marine Jr. Private First Class K 309th Infantry 6-Nov-1918
Moran Fred Private First Class I 311th Infantry 1-Mar-1919
Mullins John J. Private First Class C 105th Infantry 29-Sep-1918
Murnaghan Bernard F. Private First Class C 105th Infantry 29-Sep-1918
Murray John J. Private First Class B 318th F. Sig Battalion 18-Oct-1918
Nims Henry S. Private First Class A 105th Infantry 25-Sep-1918
Oakley John R. Private First Class B 309th Infantry 19-Oct-1918
Oderkirk Claude J. Private First Class C 107th Infantry 29-Sep-1918
O'Neill Michael J. Private First Class C 105th Infantry 29-Sep-1918
Orne Edward Earle Private First Class E 414th Tel. Battalion 12-Mar-1919
Orr Clarence J. Private First Class K 105th Infantry 1-Aug-1918
Pierce Jno Francis Private First Class C 2nd Pioneers Infantry 21-Oct-1918
Pillsworth Richard Private First Class D 105th Infantry 29-Sep-1918
Pratt Henry E. Private First Class G 307th Infantry 5-Sep-1918
Putney Wilfred B. Private First Class K 105th Infantry 1-Sep-1918
Quinn Thomas Henry Private First Class C 7th Infantry 18-Oct-1918
Quinn Michael A. Private First Class F 165th Infantry 16-Jul-1918
Quinn John J. Private First Class K 315th Infantry 4-Nov-1918
Quigley William Private First Class [1st Provisional] Battalion, 37th Division 5-Mar-1919
Quinn William T. Private First Class A 22nd Engineers 27-Oct-1918
Raab Leon Edward Private First Class A 305th Infantry 6-Sep-1918
Rabinowitz Hyman Private First Class G 311th Infantry 1-Nov-1918
Raker Emanual J. Private First Class G 308th Infantry 15-Aug-1918
Ratzel Harold John Francis Private First Class Vet. Unit 150th Field Artillery 6-Feb-1919
Raymond Harry Private First Class B 26th Infantry 20-Jul-1918
Redin Rubin Private First Class D 38th Infantry 21-Oct-1918
Regan Warren A. Private First Class I 165th Infantry 14-Oct-1918
Rehm John E. Private First Class C 105th Infantry 29-Sep-1918
Reilly Edward A. Private First Class K 308th Infantry 22-Aug-1918
Reilly James J. Private First Class B 107th Infantry 29-Sep-1918
Reilly John G. Private First Class B 107th Infantry 29-Sep-1918
Reilly Thomas P. Private First Class E 306th Field Artillery 26-Aug-1918
Reissman David B. Private First Class 3rd Quartermaster Corps 27-Sep-1918
Reno Frank Private First Class F 369th Infantry 18-Sep-1918
Resnick Morris Private First Class D 327th Infantry 9-Oct-1918
Ressner Michael Private First Class Battery D 105th Field Artillery 14-Sep-1918
Reynolds John Private First Class C 308th Infantry 8-Oct-1918
Reynolds John A. Private First Class M 308th Infantry 12-Oct-1918
Reynolds Patrick Private First Class H 165th Infantry 30-Jul-1918
Rhinehart Martin Private First Class A 307th Infantry 14-Jul-1919
Richardson Charles R. Private First Class H 113th Infantry 13-Oct-1918
Riegel William A. Private First Class D 316th Infantry 7-Nov-1918
Riegger John Private First Class E 106th Infantry 20-Oct-1918
Rielly Edward F. Private First Class G 105th Infantry 29-Sep-1918
Riggs Harold Private First Class Base Hospital 48 11-Feb-1919
Rinehart Martin Private First Class A 307th Infantry 14-Jul-1919
Ring William J. Private First Class K 165th Infantry 28-Jul-1918
Ringe Edward Private First Class D 112th M. G. Battalion 18-Oct-1918
Riordan Joseph A. Private First Class K 106th Infantry 27-Sep-1918
Ritter John C. Private First Class H 110th Infantry 29-Sep-1918
Ritterhoff Henry Private First Class 65th B. L. N. 28-Oct-1918
Ritz Francis J Private First Class 7th Sandy Hook C.A.C. 10-Oct-1918
Rizzo Joseph Private First Class F 23rd Infantry 20-Jul-1918
Robbins Edward Private First Class Battery F 304th Field Artillery 25-Aug-1918
Roberts Henry Private First Class K 307th Infantry 28-Oct-1918
Roberts Thomas R. Private First Class H 21st Engineers 28-Mar-1919
Robertson John M. Private First Class B 102nd Sup. Tn. 4-Jan-1919
Roedel Charles Private First Class K 326th Infantry 4-Aug-1918
Rogers Cormack Private First Class A 106th Infantry 27-Sep-1918
Rogers Joseph V. Private First Class M 18th Infantry 3-May-1918
Romaine Edward Private First Class K 107th Infantry 29-Sep-1918
Rorick Clifford L. Private First Class G 107th Infantry 13-Oct-1918
Roscoe Louis Private First Class L 105th Infantry 31-Aug-1918
Roselle Robert Pascal Private First Class A 325th Infantry 12-Oct-1918
Rosen Benjamin Private First Class A 1st M.G. Battalion 4-Oct-1918
Rosenberg Sam Private First Class H 308th Infantry 12-Oct-1918
Rosenblum Irving Private First Class Sn. Det. 307th Infantry 8-Oct-1918
Rosenfeld Philip Ely Private First Class I 7th Infantry 15-Jul-1918
Rosenzweig Saul Private First Class E 4th Infantry 5-Oct-1918
Rossi John L. Private First Class I 306th Infantry 29-Sep-1918
Roth Benjamin W. Private First Class E 307th Infantry 5-Sep-1918
Rothenberg George Private First Class C 308th Infantry 24-Jun-1918
Round Walter J. Private First Class Headquarters 23rd Infantry 28-Apr-1918
Rowe James Private First Class Labor Dep 29th A.S.C. 24-Nov-1918
Rowe John R. Private First Class H 39th Infantry 31-Jul-1918
Rubenstein Edward Private First Class F 307th Infantry 4-Sep-1918
Rubenstein Mose Private First Class 208th Military Police 5-Apr-1919
Russell Eugene J. Private First Class A 302nd Am. Tn. 8-Feb-1918
Russell Harley R. Private First Class M 2nd Infantry , 105th Infantry 29-Sep-1918
Russo Vincent J. Private First Class B 106th Infantry 27-Sep-1918
Ruttler Frank Private First Class I 106th Infantry 27-Sep-1918
Ryan Thomas C. Private First Class A 105th Infantry 26-Sep-1918
Ryan Wm. J. Private First Class C 316th Infantry 30-Sep-1918
Ryiz Stanley Private First Class D 106th Infantry 27-Sep-1918
Rykus William Private First Class M 38th Infantry 23-Jul-1918
Sanderson William E. Private First Class I 325th Infantry 24-Apr-1918
Sanford Rollin W. Private First Class A 108th Infantry 29-Sep-1918
Schubert Einer Private First Class Headquarters 3rd Infantry 31-Jan-1919
Schutt William F. Private First Class Headquarters 105th Infantry 29-Oct-1918
Scott Lawrence J. Private First Class G 307th Infantry 13-Dec-1918
Seager Cecil A. Private First Class I 74th Infantry N.Y.N.G. , (108th Infantry ) 29-Sep-1918
Seaman Allen M. Private First Class C 309th Battalion 1-Nov-1918
Seeber Albert L. Private First Class G 107th Infantry 6-Jan-1919
Shepard Francis A. Private First Class 670 Aero Squadron Signal Corps 7-Mar-1918
Signorf Antonio Private First Class M 328th Infantry 10-Nov-1918
Sleicher William D. Private First Class A 105th Infantry 25-Oct-1918
Spaulding Leonard T. Private First Class E 309th Infantry 17-Oct-1918
Spears John David Private First Class C 7th Infantry 28-Nov-1918
Stewart Ralph P. Private First Class M 105th Infantry 27-Sep-1918
Sticht Bartlett K. Private First Class G 106th M. G. Battalion 18-Oct-1918
Strong Asa G. Private First Class G 107th Infantry 29-Sep-1918
Sullivan Edwards F. Private First Class Base Hospital 70 [Medical Depot] 2-Nov-1918
Sullivan Jeremiah J. Private First Class E 105th Infantry 27-Oct-1918
Taccone Sam Private First Class E 309th Field Artillery 11-Feb-1919
Taylor Joseph E. Private First Class C 105th Infantry 4-Oct-1918
Tice Leva A. Private First Class G 309th Infantry 17-Sep-1918
Titus John R. Private First Class E [108th] Infantry 29-Sep-1918
Tomaino Anthony Private First Class H 325th Infantry 17-Oct-1918
Tompkins Albert E. Private First Class Air Serv 1-Mar-1919
Toohey Matthew L. Private First Class M 7th Infantry 6-Nov-1918
Turner Harold F. Private First Class 325th Sup 20-Sep-1918
Van Der Kar Walter F. Private First Class M 105th Infantry 18-Oct-1918
Vanarnum Charles Eugene Private First Class M. G. 7th Infantry 26-Aug-1918
Velia Ernest J. Private First Class K 108th Infantry 2-Sep-1918
Virkler Abel S. Private First Class Battery C 305th Field Artillery 2-Nov-1918
Virtell Peter C. Private First Class G 10th Infantry 29-Sep-1918
Volk Joseph W. Private First Class B 312th Infantry 26-Nov-1918
Vols Camille Private First Class Battery E 308th Field Artillery 22-Feb-1919
Walders William G. Private First Class L 306th Infantry 5-Sep-1918
Waterman Frederick H. Jr. Private First Class H 105th Infantry 1-Sep-1918
Webster Stephen R. Private First Class D 105th Infantry 19-Oct-1918
Weinman John Phillip Private First Class I 311th Infantry 21-Dec-1918
Weir John Smith Private First Class E 307th Infantry 27-Aug-1918
Weisbrodt Walter H. Private First Class D 106th M. G. Battalion 27-Sep-1918
Welden Harrison D. Private First Class D 108th Infantry 6-Oct-1918
Wells Morton K. Private First Class K 105th Infantry 29-Sep-1918
Wilson Alexander R. Private First Class F 108th Infantry 29-Sep-1918
Wolter George W. Private First Class G 309th Infantry 17-Oct-1918
Woodruff Charles S. Private First Class D 105th M. G. Battalion 29-Sep-1918
Wright Howard W. Private First Class Bakery 101 16-Nov-1918
Zimmer George W. Private First Class B 2nd F. Battalion , Signal Co. 4-Oct-1918
Maurice Benjamin V. Private 1st class or 2nd Lieutenant ? Aviation Section 13-May-1918
Adach Konstanty Private 1st class Company B 23rd Infantry 22-Jun-1918
Allison Walter D Private 1st Class E 107th Infantry 29-Sep-1918
Aloise Joe M. Private 1st class Company A 7th Infantry 15-Jul-1918
Anderson Seymour Private 1st Class Headquarters Co, Co I 107th Infantry 29-Oct-1918
Anderson William H. Private 1st class Base Hospital, Brownsville, TX 30-Nov-1918
Arcuri Carmine Private 1st class Company B 311th Infantry 26-Sep-1918
Austin Mortimer McK. Private 1st class Machine Gun Company 11th Infantry 21-Oct-1918
Baird John Joseph Private 1st Class E 107th Infantry 29-Sep-1918
Baker Everett W Private 1st Class E 107th Infantry 29-Sep-1918
Barker Prescott E. Private 1st class Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Batta Alfred M. Private 1st class Company I 308th Infantry 22-Aug-1918
Block Adolph Private 1st class Company C 28th Infantry 14-Jun-1918
Blydenburgh Charles H., Jr. Private 1st class 42nd Company 153rd Depot Brigade 26-Sep-1918
Bohm Emil Private 1st class Company G 305th Infantry 27-Sep-1918
Bokins Frank Private 1st class Company B 55th Infantry 16-Nov-1918
Boland Peter J Private 1st Class United States. Army Serv Det Quartermaster Dept, West Point, NY 30-Dec-1918
Bonzzik Joseph A. Private 1st class Company B 105th Infantry 8-Nov-1918
Boone Raymond L. Private 1st class Machine Gun Company 105th Infantry 20-Oct-1918
Brignell Leon W. Private 1st class Company C 7th Infantry 16-Jun-1918
Brink Henry J. Private 1st class Headquarters 306th Infantry 3-Sep-1918
Brinkman William F. Private 1st class Company F 39th Infantry 1-Oct-1918
Brown Frank G. Private 1st class Company E 414th Telephone Battalion 29-Jan-1919
Buck Leon F. Private 1st class Company E 163rd Infantry 18-Jul-1918
Burns Roy L. Private 1st class Company E 306th Infantry 24-Sep-1918
Byington Russell P. Private 1st class Company I 105th Infantry 29-Sep-1918
Campiono Francesco Private 1st class Company C 311th Infantry 20-Oct-1918
Carmichael Albert E. Private 1st class Company A General Headquarters, 310th Military Police 10-Jan-1919
Carter Floyd M Private 1st Class I 107th Infantry 29-Sep-1918
Case Frank C. Private 1st class 229th Company 115th Battalion, Military Police Corps 7-Jan-1919
Cassell Frederick II Private 1st class Company I 308th Infantry 21-Aug-1918
Cervoni Gaetano Private 1st class Company I 310th Infantry 16-Oct-1918
Chadwick Earl C. Private 1st class Company C 8th Field Signal Battalion 1-Nov-1918
Chickalone Joseph Private 1st Class C 51st Pioneer Infantry 18-Jun-1918
Clancy Leland S. Private 1st class Company B 303rd Field Signal 19-Aug-1918
Clement Albert W. Private 1st class 16-Oct-1918
Clemons Daniel C. Private 1st class Company L 105th Infantry 12-Oct-1918
Cocker Herbert M.P. Private 1st class Company B 311th Infantry 16-Oct-1918
Connors Michael J. Private 1st class Company I 102nd Infantry 27-Sep-1918
Conor Lewis S., Jr. Private 1st class Battery F 104th Field Artillery 3-Nov-1918
Conway John B. Private 1st class Company G 106th Infantry 27-Sep-1918
Cook H. Gilbert Private 1st class Company A 105th Infantry 30-Oct-1918
Coombs Peter, Jr. Private 1st class Company A 107th Infantry 21-Nov-1918
Cornell Henry Private 1st class Company B 23rd Infantry 1-Jul-1918
Coyne Thomas Private 1st class Company E 23rd Infantry 30-Mar-1918
Crawford George Private 1st Class E 107th Infantry 16-Aug-1918
Cross Harley D. Private 1st Class Company A 310th Infantry 26-Sep-1918
Cullington Thomas R. Private 1st class Company E 103rd Engineers 20-Nov-1918
Cunningham Harold B. Private 1st class Battery C 3rd Field Artillery 19-Sep-1918
Cunningham William Private 1st Class B 33d Infantry 5-Feb-1920
Daley Hugh Private 1st Class L 107th Infantry 20-Aug-1918
Daley James Private 1st class Machine Gun Company 305th Infantry 5-Nov-1918
Davis Selah Private 1st Class M 310th Infantry 31-Jul-1918
Davis Theron Private 1st Class D 102d Infantry 20-Apr-1918
Daymont Ulises C. Private 1st class Company I 9th Infantry 18-Jul-1918
De Mott Thomas S. Private 1st class Battery C 311th Field Artillery 28-Feb-1919
Delia Roeea P. Private 1st class Company E 58th Infantry 18-Jul-1918
Dena John J. Private 1st Class Company A 8th M.G. Battalion 5-Oct-1918
Dick James F., Jr. Private 1st class Aviation 5-Jan-1918
Dolan Clarence G. Private 1st class Company D 417th Telephone Battalion 22-Sep-1918
Dorves Seward Private 1st class Company K 105th Infantry 24-Jan-1919
Douglas Raymond Private 1st class Company G 107th Infantry 17-Oct-1918
Doyle William Jr Private 1st Class F 307th Infantry 5-Sep-1918
Drake Duane D. Private 1st class Battery D 19th Field Artillery 28-Sep-1918
Dramis Theodore Private 1st class Company M 113th Infantry 11-Oct-1918
Dreyer Richard F. Private 1st class Hq, 100th Aero Squadron 5-Feb-1918
Dudley Harry T. Private 1st class Company M 107th Infantry 29-Sep-1918
Eckmann John V Private 1st Class M 105th Infantry 29-Sep-1918
Engelbride Cyril Joseph Private 1st Class E 107th Infantry 21-Nov-1918
Engleman John Private 1st class 22nd Balloon company 10-Oct-1918
Erickson Edward J. Private 1st class Company F 312th Infantry 3-Nov-1918
Ermy Sameul B. Private 1st class Company A 307th Infantry 14-Sep-1918
Evening Walter Private 1st class Company C 26th Infantry 19-Jul-1918
Fallon George J. Private 1st class Casson Detachment Coast Artillery School, Fort Monroe, VA 17-Oct-1918
Farmer Joseph T. Private 1st class Company M 9th Infantry 15-Jun-1918
Fatscher Otto Jr. Private 1st class Motor Truck Company 451st Engineers 3-Nov-1918
Feeney Benjamin Private 1st class Company L 165th Infantry 7-Aug-1918
Ferguson Harry C. Private 1st class Mobile Hospital Unit 100 16-Jan-1919
Finnerty Edward F. Private 1st class Company C 305th Infantry 6-Oct-1918
Fiore Joseph A. Private 1st class Company B 38th Infantry 15-Jul-1918
Flagg Stewart Private 1st Class Special Sanitary Unit, Sec 646 US Amb Serv, with French Army 10-Dec-1918
Ford Eugene M. Private 1st class 452nd Truck Company Engineers Motor Truck Section 13-Nov-1918
Fortunato Umberto Private 1st class Company E 307th Infantry 24-Nov-1918
Frick George Private 1st class Machine Gun Company 109th Infantry 1-Oct-1918
Galgano Anthony Private 1st class Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Gallagher Patrick J. Private 1st class Company M 307th Infantry 9-Sep-1918
Gantt Charles Private 1st class Medical Dept. 369th Infantry 26-Sep-1918
Garrison Robert F. Private 1st class Company B 106th Infantry 27-Sep-1918
Germanuk Joseph Private 1st class Company A 308th Infantry 27-Sep-1918
Glazier Julius Private 1st class Medical Detachment Base Hospital, Camp Upton, NY
Glynn William Private 1st class Company B 305th Infantry 3-Jun-1918
Goebel William Private 1st class Company K 208th Infantry 30-Sep-1918
Gooding Arthur J. Private 1st class Company C 308th Field Signal Battalion 10-Oct-1918
Gregory William J. Private 1st Class Compnay F 9th Infantry 3-Oct-1918
Halsey Edwin C. Private 1st class 2nd Company 4th Mac. Regiment, Air Service 31-Oct-1918
Hamilton Richard D., Jr. Private 1st class Machine Gun Company 107th Infantry 29-Sep-1918
Hand Eugene M. Private 1st class Battery C 80th Field Artillery 13-May-1918
Hansenberger John C. Private 1st class Company B 311th Infantry 28-Sep-1918
Hargreaves Paul L. Private 1st class Unit 523 Sanitation Service 4-Jun-1918
Harmon Francis P. Private 1st class Company E 307th Infantry 8-Oct-1918
Hayner Paul G. Private 1st class Company C 107th Infantry 15-Oct-1918
Henderson William E. Private 1st class Company L 307th Infantry 14-Sep-1918
Herrera Louis Private 1st Class MG 30th Infantry 24-Jul-1918
Herrmann Charles C. Private 1st class Company G 107th Infantry 29-Sep-1918
Hill James A. Private 1st class Battery F 304th Field Artillery 25-Aug-1918
Horn Henry Private 1st class Company G 106th Infantry 27-Sep-1918
Horr Burton G. Private 1st Class Company I 26th Infantry 13-Oct-1918
Hubert Harold C. Private 1st class Company B 1st Battalion, 22nd Engineers 22-Aug-1918
Hubert Harold W. Private 1st class Company C 6th Engineers 16-Jul-1918
Huszar Anthony L. Private 1st class Company A Military Police, 1st Division 2-Oct-1918
Jackson Job V Private 1st Class Sn Det 105th Infantry 29-Sep-1918
Jackson Michael J. Private 1st class Company E 107th Infantry 29-Sep-1918
Jarvis Arthur Private 1st Class K 369th Infantry 16-Oct-1918
Jarvis James T. Private 1st Class Company A 7th Infantry 21-Jun-1918
Johnson Lawrence D Private 1st Class A 355th Infantry 12-Oct-1918
Jones Henry J. Private 1st class Company B 305th Machine Gun Battalion 1-Nov-1918
Jones John H.L. Private 1st Class Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Junk Daniel Private 1st class Supply Company 321st Quartermaster Corps 9-Oct-1918
Kalley Nelson Private 1st class Company C 106th Infantry 27-Sep-1918
Kaminski Louis W. Private 1st class Company F 312th Infantry 30-Oct-1918
Kearns Martin F. Private 1st class Company F 310th Infantry 18-Sep-1918
Kelly Michael J. Private 1st class Company E 107th Infantry 29-Sep-1918
Kennedy James W Private 1st Class A 165th Infantry 30-Jul-1918
Kennedy Joseph F Private 1st Class A 305th MG Battalion 29-Sep-1918
Kenny William Private 1st Class Battery E 10th Field Artillery 5-Oct-1918
Kent Stewart Private 1st Class K 7th Infantry & 107th Infantry 21-Dec-1918
Kienzler William Private 1st Class Headquarters Detachment 8th Bn, 152d D Brigade 19-Aug-1918
Kimball Scott P. Private 1st class 1st Company 152nd Depot Brigade 28-Sep-1918
King A H Private 1st Class F 29th Infantry 5-Jun-1918
King Harry A Private 1st Class Troop F 3d Cavalry 20-Sep-1918
Kisilowski Antoni Private 1st Class H 16th Infantry 8-Jun-1918
Klein Aaron J Private 1st Class G 326th Infantry 11-Oct-1918
Klein John Private 1st Class 3d Mobile CAC 31-Dec-1918
Kloth William F Private 1st Class Motor Truck 6th Div Sup Train 17-Nov-1918
Knab Peter Thomas Private 1st Class B 307th Infantry 11-Sep-1918
Koch Otto Private 1st Class I 71st Rgt NY Infantry(Co I, 105th Infantry) 15-Jul-1918
Kochler Clarence H Private 1st Class C 305th Infantry 2-Sep-1918
Kochlin Adolph N Private 1st Class C 3d AA MG Bn 23-Jan-1919
Koebler George Private 1st Class H 308th Infantry 8-Oct-1918
Koeppe Max Private 1st Class D 308th Infantry 5-Oct-1918
Komoroski Martin Private 1st Class M 9th Infantry 3-Oct-1918
Kopp Henry Private 1st Class H 28th Infantry 5-Oct-1918
Korman Nicholas Private 1st Class L 9th Infantry 4-Nov-1918
Kottler Nathan Private 1st Class F 1st Am Battalion, 1st Div 18-Feb-1919
Kotzum William Private 1st Class 307th Amb Co 302d Sn Tn 12-Aug-1918
Kovar Albert F Private 1st Class Battery F 105th Field Artillery 18-Jan-1919
Kovar Jack Private 1st Class G 328th Infantry 21-Oct-1918
Kowalinski Frank Private 1st Class C 328th Infantry 20-Oct-1918
Kramer Arthur Private 1st Class G 3d Am Tn 9-May-1919
Kratzer William M Private 1st Class K 47th Infantry 21-Oct-1917
Krauss Hermann Private 1st Class 2d CAC, Galveston 22-Mar-1920
Kuebrich John Michael Private 1st Class A 325th Infantry 12-Oct-1918
Kummer Joseph Jr Private 1st Class B 6th Engineers 20-Oct-1918
Kurka Rudolph Mathew Private 1st Class 351 Butchery Co Quartermaster Corps 10-Oct-1918
Kuttler William Private 1st Class Headquarters Co 305th Field Artillery 4-Nov-1918
Kuzerski Joseph Private 1st class Company B 305th Infantry 13-Oct-1918
Kyne Patrick M Private 1st Class D 305th Infantry 6-Sep-1918
LaBruna Paolo Private 1st Class Headquarters Co 47th Infantry 11-Oct-1918
Lacher Charles W. Private 1st class Company K 348th Infantry 30-Oct-1918
Laffey Peter Private 1st Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Lamouree Adelbert Private 1st Class K 105th Infantry 17-Oct-1918
Lande Kleng Magnus Private 1st Class I 311th Infantry 29-Sep-1918
Lane Harry Private 1st Class M 105th Infantry 27-Sep-1918
Lane John B Private 1st Class B 165th Infantry 31-Jul-1918
Lang Stephen A Private 1st Class I 305th Infantry 14-Aug-1918
Lanyon Cecil Private 1st Class C 305th Infantry 30-Aug-1918
Larkin John J Private 1st Class G 9th Infantry 15-Apr-1918
Lashiwor Hyman Private 1st Class M 9th Infantry 4-Oct-1918
Lauth William C Private 1st Class Battery E 57th Artillery, CAC 26-Mar-1918
Laverty Robert Private 1st Class E 107th Infantry 29-Sep-1918
Lawrence Walter H Private 1st Class Battery E 105th Field Artillery 8-Nov-1918
Leader Arthur L B Private 1st Class B 107th Infantry 17-Oct-1918
Leder Jack Private 1st Class I 106th Infantry 2-Sep-1918
Lee John Private 1st Class E 305th Infantry 27-Sep-1918
Lennon John J Private 1st Class Battery F 105th Field Artillery 21-Mar-1919
Leonard Ashley Private 1st Class Cadet Det 11-Dec-1918
Leonard Clarence T. Private 1st class Company M 308th Infantry 15-Sep-1918
Leonard Peter T Private 1st Class D 106th Infantry 27-Sep-1918
Leonard Terence Private 1st Class G 165th Infantry 16-Oct-1918
Leveridge Robert Mackenzie Private 1st Class A 104th MG Bn 18-Aug-1918
Levine Frank Private 1st Class M 325th Infantry 24-Jun-1918
Levine Jacob Private 1st Class E 305th Infantry 10-Nov-1916
Levy Alex Private 1st Class 18 Vet Hospital 4-Jan-1919
Levy Leo Private 1st Class E 302d Engineers 23-Nov-1918
Levy Morris Private 1st Class A 33d Infantry 12-Jul-1918
Lewington Alfred L Private 1st Class Battery B 104th Field Artillery 11-Nov-1918
Lewis James W Private 1st Class A 25th Infantry 25-Jun-1918
Lewshuk Tony Private 1st Class D 106th Infantry 27-Sep-1918
Liddi Vito G. Private 1st class Company K 326th Infantry 4-Aug-1918
Lilienthal Howard Jr Private 1st Class E 107th Infantry 30-Sep-1918
Lincker William Private 1st Class Battery C 12th Field Artillery 10-Oct-1918
Lindeborg Arthur R Private 1st Class L 307th Infantry 15-Oct-1918
Link Morris D. Private 1st class Company K 369th Infantry 15-Jul-1918
Linn David Private 1st Class B 9th Infantry 18-Jul-1918
Lipsky David Private 1st Class K 326th Infantry 15-Oct-1918
Lisi Samuel Private 1st Class A 23d Infantry 18-Jul-1918
Lisneskos Lewis Private 1st Class A 326th Infantry 15-Oct-1918
Livingston Pabor Private 1st Class K 315th Infantry 24-Mar-1919
Lobdell Albert J., Jr. Private 1st class Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Lockhart John F Private 1st Class K 312th Infantry 22-Oct-1918
Lockwood Jay W. Private 1st class Company E 9th Infantry 5-Jun-1918
Loefler Joseph J. Private 1st class Company K 310th Infantry 22-Sep-1918
Loffredo Carmelo Private 1st Class 3d Battalion 22nd Engineers 18-Oct-1918
Lombard Vincent Private 1st Class San Det 302d Engineers 29-Sep-1918
Long Percy H. Private 1st class Cadet Aviation Detachment Second Signal Corps 13-Jun-1918
Longyear Fred S. Private 1st class Signal Detachment 108th Infantry 5-Jan-1918
Loughran Frank Private 1st Class G 4th Infantry 30-Jul-1918
Louis Harry J Private 1st Class L 106th Infantry 27-Sep-1918
Low Clarence W Private 1st Class M 310th Infantry 23-Sep-1918
Lowerre Edgar B Private 1st Class H 107th Infantry 29-Sep-1918
Lowery John Private 1st class Company F 105th Infantry 29-Sep-1918
Ludwig Lloyd Private 1st Class Det Aero Sup Squadron Enl Res C 28-Feb-1918
Luginsland Charles T E Private 1st Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Lynch Peter Private 1st class Company A 7th Battalion, U.S. Guards 16-Dec-1918
Lynch Thomas J Private 1st Class Battery C 3d Field Artillery 24-Sep-1918
Lyons James A. Private 1st class Company F 6th Engineers 13-Oct-1918
Lyons Mortimer C. Private 1st class 22nd Service Company Signal Corps 7-Nov-1918
Lytle Scott H Private 1st Class H 107th Infantry 29-Sep-1918
Macauley Edwin Private 1st Class H 307th Infantry 1-Apr-1918
MacDonald Patrick J Private 1st Class 18th Infantry 21-Jul-1918
Mack Charles A Private 1st Class A 165th Infantry 29-Jul-1918
MacKenzie Frederick A Private 1st Class MG 107th Infantry 29-Sep-1918
MacLoed William H., Jr. Private 1st class Company A 107th Infantry 22-Oct-1918
MacNaughton Herbert Private 1st Class MG 306th Infantry 12-Oct-1918
Madden James W Private 1st Class Battery B 306th Field Artillery 28-Aug-1918
Madden Thomas J Private 1st Class K 165th Infantry 15-Oct-1918
Madden William N. Private 1st class Medical Detachment Base Hospital Unit 25-Aug-1918
Magrella Carmine Private 1st Class M 110th Infantry 1-Oct-1918
Maguire Frank B Private 1st Class A 307th Headquarter Trand MP 12-Apr-1918
Maher Edward P Private 1st Class B 165th Infantry 20-Mar-1918
Maher John Private 1st Class F 305th Infantry 4-Oct-1918
Mahoney Germain F. Private 1st Class Company L 148th Infantry 1-Nov-1918
Mahoney John R. Private 1st class Company G Convalescent Center 6-Jan-1919
Mailler James Russell Private 1st Class 1st Battery Officers Tng School, Camp Upton, NY 24-Feb-1918
Mallon William Private 1st Class A 165th Infantry 29-Jul-1918
Mallory Blauvelt Private 1st Class I 369th Infantry 15-Dec-1918
Mamoul Apear S Private 1st Class Infirmary, 16th Infantry 31-May-1918
Mancini Cesare Private 1st class Machine Gun Company 105th Infantry 29-Sep-1918
Mancuso Antonio Private 1st Class M Tk 411 4-Sep-1918
Mann Cornelius F Private 1st Class I 107th Infantry 29-Sep-1918
Manners Harold E Private 1st Class H 107th Infantry 29-Sep-1918
Manning John Private 1st Class E 307th Infantry 22-Nov-1918
Mannix Joseph Private 1st Class C 5th MG Battalion 3-Oct-1918
Mansfield Richard Private 1st Class MT cl 303d MT Co 3-Feb-1919
Many Ernest T Private 1st Class F 28th Infantry 28-May-1918
Marcelletto Vito G. Private 1st class Company D 102nd Infantry 28-Oct-1918
Marechaux Walter V Private 1st Class A 2d AAMG Battalion 30-Sep-1918
Maresen Salvatore Private 1st Class K 165th Infantry 20-Mar-1918
Margraf Enoch G Private 1st Class Battery E 306th Field Artillery 18-Aug-1918
Marino John A Private 1st Class C 102d Engineers 20-Sep-1918
Marino Paul Anthony Private 1st Class L 305th Infantry 8-Sep-1918
Markert John Jr Private 1st Class D 107th Infantry 5-Apr-1919
Marotto Attilie Private 1st Class A 3d MP 15-Jul-1918
Martin Albert Private 1st Class C 26th Infantry 25-Jul-1918
Martin George Private 1st Class E 301st Engineers 23-Sep-1918
Martin Jack B Private 1st Class Battery C 70th CAC 19-Feb-1919
Martin Walter J Private 1st Class 158th Aer Sq Signal Corps 10-Jul-1918
Marzullo Michael J. Private 1st class Company B 4th Infantry 8-Oct-1918
Mascher Joseph H Private 1st Class Tr K 310th Calvary 14-Oct-1918
Mason Harold L Private 1st Class D 15th Infantry, NYNG 1-Sep-1917
Massoni Antonio Private 1st Class C 6th Infantry 6-Nov-1918
Masterson Eugene M Private 1st Class H 107th Infantry 29-Sep-1918
Masterson John Private 1st Class F 106th Infantry 9-Aug-1918
Mathison Joseph Ludwig Private 1st Class D 325th Infantry 13-Oct-1918
Matteson Sumner Ryder Private 1st Class A 308th Infantry 6-Oct-1918
Mazzalo Philip Private 1st Class B 39th Infantry 30-Sep-1918
McAleer Edward F Private 1st Class K 315th Infantry 11-Nov-1918
McArdle James G Private 1st Class I 106th Infantry 1-Nov-1918
McAree Terence Private 1st Class D 165th Infantry 29-Jul-1918
McBride Archibald G Private 1st Class C 308th Infantry 29-Aug-1918
McBride John J. Private 1st class Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
McCann Henry P Private 1st Class C 307th Infantry 14-Sep-1918
McCann Thomas Joseph Private 1st Class Med Dept 23-Jan-1919
McCarthy Patrick H Private 1st Class E 165th Infantry 22-Oct-1918
McClellan Bion Butler Private 1st Class A 107th Infantry 29-Sep-1918
McClellan George B Private 1st Class F 311th Infantry 3-Nov-1918
McClure Raymond A Private 1st Class B 107th Infantry 29-Sep-1918
McConnell William B. Private 1st class Company E 307th Infantry 21-Jun-1919
McCormack Hugh Private 1st Class C 51st Pioneer Infantry 19-Dec-1918
McCormack James Private 1st Class I 325th Infantry 1-Apr-1918
McCormick James J Private 1st Class M 107th Infantry 29-Sep-1918
McCormick John Private 1st Class D 165th Infantry 29-Jul-1918
McCoun Harry T Jr Private 1st Class K 165th Infantry 2-Mar-1918
McDermott Thomas J Private 1st Class M 307th Infantry 9-Sep-1918
McDonald Edward Francis Private 1st Class G 305th Infantry 29-Oct-1918
McDonald Joseph P Private 1st Class C 11th Infantry, Camp Merritt 23-Oct-1918
McDonnell William J Private 1st Class H 315th Infantry 4-Nov-1918
McElrath Richard Private 1st Class E 106th Infantry 26-Sep-1918
McEneaney Ed Patrick Private 1st Class G 51st Pioneer Infantry 16-Mar-1919
McGeary John Private 1st Class G 165th Infantry 4-Aug-1918
McGillick Patrick Private 1st Class D 501st Engineers 22-Nov-1918
McGlinchy George P Private 1st Class I 308th Infantry 22-Aug-1918
McGlue John R Private 1st Class B 107th Infantry 29-Sep-1918
McGonigle Bernard Private 1st Class E 23d Infantry NYNG (Co E, 106th Infantry) 28-Aug-1918
McGovern John Private 1st Class K 306th Infantry 27-Sep-1918
McGovern Thomas J Private 1st Class I 106th Infantry 27-Sep-1918
McGowan Bernard D Private 1st Class E 305th Infantry 7-Sep-1918
McGuinness Frank Private 1st Class Battery E 104th Field Artillery 22-Jan-1918
McHugh Christopher Private 1st Class B 318th MG Battalion 15-Feb-1919
McHugh Patrick G Private 1st Class I 18th Infantry 18-Jul-1918
McHugh Peter J Private 1st Class MD 11-Mar-1919
McInerney Vincent P Private 1st Class Battery D 59th Artillery, CAC 1-Nov-1918
McKenna Patrick Private 1st Class H 165th Infantry 16-Jul-1918
McKenna William J Private 1st Class D 2d AA MG Battalion 3-Nov-1918
McKeon George Private 1st Class E 165th Infantry 16-Jul-1918
McKeon Patrick J Private 1st Class I 165th Infantry 28-Jul-1918
McKibbin William Private 1st Class MG 107th Infantry 29-Sep-1918
McLaughlin Daniel J Private 1st Class L 16th Infantry 3-Aug-1918
McLaughlin John C Private 1st Class Headquarters Co 165th Infantry 30-Jul-1918
McLaughlin Joseph Private 1st Class A 107th Infantry 16-Aug-1918
McLoughlin Francis Private 1st Class M 305th Infantry 5-Oct-1918
McLoughlin John A Private 1st Class E 57th Infantry 15-Mar-1918
McMahon Patrick Private 1st Class A 325th Infantry 20-Mar-1919
McMickle Aloysius B Private 1st Class San Det 105th Infantry 29-Sep-1918
McNaier Alan M Private 1st Class l 107th Infantry 29-Sep-1918
McNamara Edward J. Private 1st class 107th Infantry 20-Sep-1918
McNamara John Private 1st Class D 69th Infantry, NYNG, 165th Infantry 16-Oct-1918
McNamee Edward Private 1st Class F 108th Infantry 1-Oct-1918
McNeil LeRoy V Private 1st Class L 165th Infantry 28-Jul-1918
McPherson Alexander Private 1st Class F 6th Engineers 28-Oct-1918
McSherry Daniel Private 1st Class G 165th Infantry 12-Oct-1918
McSherry Patrick Private 1st Class H 165th Infantry 17-Jul-1918
McWalters James Private 1st Class C 106th Infantry 31-Aug-1918
McWhirter Edward W Private 1st Class E 22d Regt, 102d Engineers 27-Sep-1918
Meade Harry L. Private 1st class Medical Detachment Hoboken, NJ 10-Oct-1918
Meagher Frank A Private 1st Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Mecca John B. Private 1st class Company F 105th Infantry 29-Sep-1918
Medic Ljube Private 1st Class Tr H 12th Cavalry 16-Oct-1918
Meehan Thomas Private 1st Class K 307th Infantry 10-Sep-1918
Meeker Amherst W Private 1st Class L 107th Infantry 29-Sep-1918
Meleky George Private 1st Class M 165th Infantry 15-Nov-1918
Mendel Julius Private 1st Class C 307th Infantry 2-Oct-1919
Mendelson David Private 1st Class B 308th Infantry 26-Sep-1918
Merriott Jesse L Private 1st Class I 107th Infantry 29-Sep-1918
Meshover George Private 1st Class M 328th Infantry 10-Oct-1918
Messer Edward T Private 1st Class I 305th Infantry 11-Oct-1918
Meyer Frank Private 1st Class C 320th Infantry 12-Oct-1918
Meyer John E Private 1st Class I 306th Infantry 18-Aug-1918
Michael John J Private 1st Class K 106th Infantry 2-Sep-1918
Michaelis George Private 1st Class E 30th Infantry 15-Jul-1918
Michel August Private 1st Class Battery C 51st Field Artillery 22-Oct-1918
Micheletti Josephe Private 1st Class K 56th Infantry 21-Oct-1918
Miellentz Charles Private 1st Class I 38th Infantry 6-Aug-1918
Mihlrad Harry Private 1st Class K 308th Infantry 27-Sep-1918
Milianster John Private 1st Class I 325th Infantry 14-Oct-1918
Milkman Edwin H Private 1st Class F 105th Infantry 29-Sep-1918
Miller Gregory Private 1st class Company B 327th Infantry 10-Oct-1918
Miller Herbert J Private 1st Class L 107th Infantry 19-Aug-1918
Mills Ernest R Private 1st Class A 1st Gas Reg 8-Oct-1918
Milne Henry T Jr Private 1st Class AS Flying School Post 14-Jan-1919
Minarik Joseph Private 1st Class I 107th Infantry 29-Sep-1918
Mindill Phillip K Private 1st Class Battery F 107th Infantry 29-Sep-1918
Minogue Roger F Private 1st Class I 165th Infantry 21-Mar-1918
Miranda Gaetano T Private 1st Class C 325th Infantry 12-Oct-1918
Mitchell Russell W Private 1st Class H 165th Infantry 15-Jul-1918
Mitchell Victor Private 1st Class H 107th Infantry 29-Sep-1918
Moffit Michael J Private 1st Class A 105th Infantry 18-Oct-1918
Mogavero Louis Private 1st Class Headquarters Co 9th Infantry 31-Jul-1918
Mogilesky Julius Private 1st Class H 29th Infantry 11-Oct-1918
Mohr William J Private 1st Class C 325th Infantry 11-Oct-1918
Moll Frank H Private 1st Class MG 106th Infantry 27-Sep-1918
Monaghan Edward Private 1st class Company M 113th Infantry 10-Oct-1918
Monahan Martin C Private 1st Class Sn Squadron 13 4-Oct-1918
Monguzzi Charles J Private 1st Class M 105th Infantry 27-Sep-1918
Montan Erik Lambert Private 1st Class Battery D 76th Field Artillery 3-Dec-1918
Montgomery Roger A Private 1st Class K 107th Infantry 29-Sep-1918
Mooney John J Private 1st Class E 307th Infantry 6-Oct-1918
Mooney Thomas J Private 1st Class A 106th Infantry 27-Sep-1918
Morahan Patrick L Private 1st Class L 165th Infantry 9-May-1918
Moran John R Private 1st Class Battery F 304th Field Artillery 18-Aug-1918
Morey John O Private 1st Class Headquarters Tr 2d Army Corps 23-Feb-1919
Morgan Howard Private 1st Class F 307th Infantry 5-Sep-1918
Morgan Paul R Private 1st Class C 106th MG Battalion 20-Jan-1918
Morgenthaler Charles P Private 1st Class L 316th Infantry 25-Sep-1918
Mork Fred O Private 1st Class C 316th Infantry 26-Sep-1918
Morris Joseph P Private 1st Class I 165th Infantry 17-May-1918
Morrison Senan Austin Private 1st Class B 18th Infantry 9-Oct-1918
Morrisroe Michael J Private 1st Class G 307th Infantry 15-Sep-1918
Morrissey James Private 1st Class Camp Utilities Det 30-Dec-1918
Morrissey Thomas F. Private 1st class Company E 107th Infantry 29-Sep-1918
Moserwitz Nathan Private 1st Class Battery F 304th Field Artillery 20-Aug-1918
Moses Edward J Private 1st Class G 106th Infantry 29-Sep-1918
Moynihan Andrew Private 1st Class Battery D 76th Field Artillery 28-Feb-1919
Muesse Fred H Private 1st Class C 165th Infantry 28-Jul-1918
Mulley John L Private 1st Class Quartermaster Det 17-Mar-1919
Mullins John J Private 1st Class C 105th Infantry 29-Sep-1918
Mundil John Private 1st Class Headquarters Co 9th Infantry 18-Jul-1918
Munson Eugene Jr Private 1st Class MG 307th Infantry 30-Aug-1918
Murnane James Private 1st Class C 165th Infantry 15-Oct-1918
Murphy Daniel Private 1st Class C 305th MG Battalion 7-Sep-1918
Murphy Edward J Private 1st Class E 1st Battaion, Conv Center 2-Jan-1919
Murphy James Joseph Private 1st Class H 308th Infantry 14-Oct-1918
Murphy John J Private 1st Class G 105th Regt Infantry 8-Sep-1918
Murphy Patrick J Private 1st Class Headquarters Co 308th Infantry 20-Feb-1919
Murray Julius Caesar Private 1st Class B 329th Lab Battalion 12-Jan-1919
Murray Thomas John Private 1st Class A 308th Infantry 27-Sep-1918
Murray William Private 1st Class H 165th Infantry 18-Oct-1918
Murtha Horace Private 1st Class MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Murtha James Private 1st Class M 9th Infantry 18-Jul-1918
Murtha John F Private 1st Class M 107th Infantry 29-Sep-1918
Murtha William V Private 1st Class C 165th Infantry 27-Jul-1918
Musumeck Horace R Private 1st Class D 165th Infantry 14-Sep-1918
Myers James T Private 1st Class C 165th Infantry 14-Oct-1918
Naboraky Nikifore Private 1st Class C 47th Infantry 11-Oct-1918
Naccarella Antonio Private 1st Class B 114th Infantry 12-Oct-1918
Nadler Gustave W Private 1st Class A 107th Infantry 13-Oct-1918
Napodano Luke Private 1st Class H 9th Infantry 27-Jun-1918
Nehvadowich Wasili Private 1st Class Headquarters Co 325th Infantry 22-Oct-1918
Neichols John J Private 1st Class Cp Exchange Det Camp Upton, NY 16-Feb-1919
Nekola Joseph Anthony Private 1st Class A 308th Infantry 9-Dec-1918
Nelson William H Private 1st Class B 305th Infantry 29-Sep-1918
Nemi Thomas Private 1st class Company I 23rd Infantry 1-Jul-1918
Ness Harry A Private 1st Class B 13th MG Battalion 23-Oct-1918
Neville John Private 1st Class A 306th Infantry 16-Oct-1918
Newman Joseph T Private 1st Class B 165th Infantry 15-Jul-1918
Nicolosi Anthony Private 1st Class A 327th Infantry 10-Oct-1918
Nieter John Elliot Private 1st Class K 313d Infantry 29-Sep-1918
Nobili Joseph Private 1st Class Tr B 5th Cavalry 1-Mar-1919
Noble Bertram S Private 1st Class F 106th Infantry 9-Oct-1918
Nolan James Private 1st Class Supply 108th Infantry 28-Aug-1918
Nolan William J Private 1st Class I 107th Infantry 29-Sep-1918
Nord Edward Private 1st Class B 105th MG Battalion 7-Mar-1919
Norelli Michael Private 1st Class I 7th Infantry 19-Jun-1918
O'Brien David Private 1st Class L 165th Infantry 28-Jul-1918
O'Brien Jeremiah Private 1st Class A 102d Engineers 17-Oct-1918
O'Brien Thomas J Private 1st Class Troop E 3d Cavalry 18-Sep-1918
O'Connell Thomas J Private 1st Class L 18th Infantry 29-May-1918
O'Connor Daniel P Private 1st Class F 302d Engineers 23-Aug-1918
O'Marra Thomas J. Private 1st class Medical Detachment 16th Infantry 28-Nov-1918
Osborn Emory R Private 1st Class I 107th Infantry 13-Aug-1918
Owens Levi Private 1st Class L 105th Infantry 5-Nov-1918
Pagliaroli Isidoro Private 1st class Company K 312th Infantry 20-Mar-1919
Pappas George Private 1st class Company F 105th Infantry 29-Sep-1918
Patterson Roger W. Private 1st class Detachment Park Field 23-Apr-1918
Paul Edwin L. Private 1st Class Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Perry Augustus I. Private 1st class Company C 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 28-Oct-1918
Peters Anthony Private 1st class 8th Company 1-Nov-1918
Prayne Leo J. Private 1st class Company E 307th Infantry 8-Oct-1918
Purcell Joseph W Private 1st Class I 37th Infantry, Brownsville, TX 10-Aug-1918
Putle James E. Private 1st class Company I 105th Infantry 2-Sep-1918
Reed Harold W Private 1st Class 208th MP Co 17-Feb-1919
Render John J. Private 1st Class Ordnance Depot, Watervliet Arsenal, NY 1-Aug-1917
Renzo Carmino Private 1st class Machine Gun Company 23rd Infantry 23-Jul-1918
Rhinelander Thomas J.O. 2nd Private 1st class Company K 107th Infantry 12-Dec-1918
Rice John Private 1st class Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Robinson Frank E. Private 1st class Company E 2nd Infantry 22-Aug-1917
Roland Peter J Private 1st Class United States. Army Serv Det Quartermaster Dept, West Point, NY 30-Dec-1918
Rowe Lester L. Private 1st class Company C 60th Infantry 14-Oct-1918
Sadowsky August Private 1st Class I 301st Infantry 20-Aug-1918
Sage William N Private 1st Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Sahli Benedict W Private 1st Class C 108th Infantry 27-Sep-1918
Sahlquist Charles G Private 1st Class MG 165th Infantry 2-Sep-1918
Salerno John J Private 1st Class 166th Squadron MD 2-Apr-1919
Salomon Dave J Private 1st Class G 327th Infantry 23-Oct-1918
Sammon Patrick Private 1st Class Quartermaster Corps 21-Mar-1918
Sanwald Louis N Private 1st Class D 106th Infantry 20-Oct-1918
Sassen Frederick W Private 1st Class 325th Infantry 21-Oct-1918
Sauer Joseph C Private 1st Class F 308th Infantry 5-Oct-1918
Savage James J Private 1st Class B 38th Infantry 22-Jul-1918
Scallan George W Private 1st Class A 165th Infantry 1-Jun-1918
Scanlon Patrick Private 1st Class G 165th Infantry 29-Jul-1918
Scarpaty Salvatore Private 1st Class L 106th Infantry 27-Sep-1918
Scheidel Frank T Private 1st Class Battery E 57th CAC 19-Jul-1918
Scheu Philip W Private 1st Class A 2d AA MG Battalion 11-Oct-1918
Schick Valentine F Private 1st Class E 105th Infantry 17-Oct-1918
Schierhorst Conrad V. Private 1st class Headquarters Company 305th Infantry 16-Oct-1918
Schierloh Arthur C Private 1st Class C 106th Infantry 27-Sep-1918
Schlimper Samuel R Private 1st Class H 9th Infantry 1-Jul-1918
Schloss Joseph H Private 1st Class 2d Aviation Instruction Center 24-Jul-1918
Schmaeling Frederick S Private 1st Class F 106th Infantry 19-Oct-1918
Schmeider Charles V Private 1st Class E 106th Infantry 29-Aug-1918
Schmitt Fred F. Private 1st class Company D 304th Infantry 9-Oct-1918
Schneider Charles C Private 1st Class C 106th Infantry 27-Sep-1918
Schneider Charles H Jr Private 1st Class L 107th Infantry 29-Sep-1918
Schneider Harry L Private 1st Class C 308th Infantry 24-Jun-1918
Schnitzler George Private 1st Class A 116th F Signal Battalion 4-Mar-1919
Schrack William August Private 1st Class L 306th Infantry 8-Sep-1918
Schroder Charles O Private 1st Class G F 321st Quartermaster Corps, Governor's Island, NY 11-Mar-1919
Schron Philip Private 1st Class B 165th Infantry 29-Jul-1918
Schuchman Morris Private 1st Class F 9th Infantry 30-Jun-1918
Schulmerich Charles P Private 1st Class Headquarters Co 165th Infantry 28-Oct-1918
Schultheiss Charles C Jr Private 1st Class Battery F 50th CAC 19-Oct-1918
Schwartz Meyer Private 1st Class F 18th Infantry 21-Jul-1918
Schwartz Morris M Private 1st Class E 106th Infantry 27-Sep-1918
Schwarzbaum Elvin J Private 1st Class Headquarters Co 4th Infantry 30-Sep-1918
Schweithelm Frank L Private 1st Class D 106th Infantry 29-Sep-1918
Scott James Private 1st Class K 165th Infantry 28-Jul-1918
Seally Peter Private 1st class Company A 308th Infantry 1-Oct-1918
Seery William F Private 1st Class L 106th Infantry 26-Aug-1918
Seitz Joseph C Jr Private 1st Class MG 105th Infantry 16-Oct-1918
Serlen Louis Private 1st Class I 326th Infantry 16-Oct-1918
Shaddock Stephen J Private 1st Class Battery B 321st Field Artillery 18-Feb-1919
Shanahan Frank J Private 1st Class Mtr Car 311 Quartermaster Corps 11-Oct-1918
Shand Henry J Private 1st Class MG 9th Infantry 4-Nov-1918
Shank Victor A. Private 1st class Headquarters, Garage Detachment Fort Sam Houston, TX 29-Oct-1918
Shatan Joseph Private 1st Class H 110th Infantry 28-Sep-1918
Sheehan Daniel M Private 1st Class H 306th Infantry 28-Aug-1918
Sheehan James Private 1st Class K 165th Infantry 30-Jul-1918
Sheehan John C Private 1st Class E 302d Engineers 17-Sep-1918
Sheeran Bernard Private 1st Class L 165th Infantry 28-Jul-1918
Sheridan Edward C Private 1st Class L 325th Infantry 10-Oct-1918
Sheridan James W Private 1st Class L 111th Infantry 6-Oct-1918
Sherman Charles Private 1st Class C 1st Engineers 7-Oct-1918
Sherwood George P. Private 1st class Company F 313th Infantry 6-Nov-1918
Shimanoski Alfred Private 1st Class G 9th Infantry 3-Oct-1918
Shulak Endokin Private 1st Class I 30th Infantry 9-Aug-1918
Shussman Gregory Private 1st Class E 39th Infantry 11-Nov-1918
Sickenberger Frank Private 1st class Company L 310th Infantry 4-Nov-1918
Sidorovich Nicholas P. Private 1st class Company I 305th Infantry 20-Oct-1918
Siedemburg William Private 1st Class A 320th Engineers 7-Sep-1918
Siedewitz Samuel Private 1st Class K 306th Infantry 14-Aug-1918
Siers Claude Burn Private 1st Class G 2s Anti Aircraft NG Battalion 11-Feb-1919
Simonovitz Alexander Private 1st Class K 310th Infantry 16-Oct-1918
Simpson George C Private 1st Class Headquarters Co 319th Field Artillery 15-Oct-1918
Sinclair Arnold F Private 1st Class E 401st Tel Battalion 17-Mar-1918
Slattery Joseph Private 1st Class Headquarters Co 165th Infantry 16-Jul-1918
Slevin William Private 1st Class Battery E 104th Field Artillery 19-Oct-1918
Smith Basil L Private 1st Class MG 105th Infantry 20-Oct-1918
Smith Edward Private 1st Class D 106th Infantry 20-Oct-1918
Smith Edward B. Private 1st Class 3-Oct-1918
Smith George Private 1st Class G 105th Infantry 16-Jan-1918
Smith George A Private 1st Class C 107th Infantry 29-Sep-1918
Smith George E Private 1st Class H 307th Infantry 5-Sep-1918
Smith Harry G Private 1st Class C 102d F Signal Battalion 3-Nov-1918
Smith James E Private 1st Class MG 326th Infantry 14-Oct-1918
Smith Leon R. Private 1st class Company L 105th Infantry 29-Sep-1918
Smith Thomas Edward Private 1st Class B M 306th Infantry 12-Mar-1919
Smith Vaughen E Private 1st Class L 107th Infantry 29-Sep-1918
Smith William T Private 1st Class 48th RTC 5-Feb-1919
Snyder Robert Private 1st Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Sobeck Thomas E Private 1st Class E 106th Infantry 27-Sep-1918
Soeder William L Private 1st Class A 102d Engineers 10-Dec-1918
Solomonoff Isaac Private 1st class Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Spaeth Charles T Jr Private 1st Class B 105th Infantry 1-Sep-1918
Spence Lawrence Private 1st Class D 369th Infantry 25-Sep-1918
Spicer Percy T. Private 1st class Veteran Hospital 8 13-Sep-1918
Spiegel George F Private 1st Class G 165th Infantry 8-Nov-1918
Spiess Harry Private 1st Class D 28th Infantry 21-Jul-1918
Spyrou Christos Private 1st Class E 4th Infantry 27-Jul-1918
Staats Robert P Private 1st Class E 3d Regt O Tng Center, Camp Hancock, GA 13-Oct-1918
Staber Raymond Private 1st Class K 165th Infantry 28-Jul-1918
Stack John J Private 1st Class M 7th Infantry 20-Jun-1918
Stahl Richard Private 1st Class B 3d Battalion US Guard, Commonwealth Armory, Allston, MA 27-Sep-1918
Staminer Joseph Private 1st Class MG 38th Infantry 6-Jul-1918
Stark Nicholas Private 1st Class Sn Det 323d Infantry 29-Dec-1918
Steck Fred B Private 1st Class H 305th Infantry 7-Nov-1918
Steen Perry Private 1st Class Battery E 305th Field Artillery 8-Feb-1918
Steigelman Charles Private 1st Class C 307th Infantry 4-Sep-1918
Stein Jacob Private 1st Class A 5th MG Battalion 7-Oct-1918
Stein Norman K Private 1st Class Sn Det 106th Infantry 9-Aug-1918
Steinberg Mandel Private 1st Class Headquarters Co 305th Infantry 29-Sep-1918
Steinberg Moses M Private 1st Class 1 52d Pioneer Infantry 1-Aug-1919
Steinthal Jesse Private 1st Class K 321st Infantry 11-Nov-1918
Stengel Alfred Private 1st Class D 307th Infantry 24-Jun-1918
Stern Alexander Private 1st Class 10th CAC, Ft Totten, NY 2-Oct-1918
Steuerer John Jr Private 1st Class 339th Guard and Fire Co Camp Merritt, NJ 15-Feb-1919
Stevens Joseph R. Private 1st class Company E 105th Infantry 17-Oct-1918
Stevenson Colin J Private 1st Class A 302d Engineers 2-Oct-1918
Stevenson Joseph Private 1st Class G 106th Infantry 27-Sep-1918
Stewart Bina C. Private 1st class Battery F 5th Field Artillery 3-Nov-1918
Stewart Edward George Private 1st Class 29th 8th Battalion, 152d Dep Brigade 5-Dec-1918
Stewart Simon Private 1st Class B 308th Infantry 17-Aug-1918
Stillman Joseph F Jr Private 1st Class Aviation Sec Sig En Rc 23-Feb-1918
Stoll William H Private 1st Class K 307th Infantry 9-Sep-1918
Story William C. Private 1st class Signal Enl. Reserve Corps 26-Feb-1918
Stout Walter C. Private 1st class 316th Aero Squadron 7-Nov-1918
Strauch Edmund M Private 1st Class B 107th Infantry 22-Oct-1918
Straus Joseph Private 1st Class B 307th Infantry 5-Oct-1918
Strugnell James G. Private 1st class Company E 105th Infantry 19-Oct-1918
Struhs John W Private 1st Class Cadet Det, Avia Sec Sig Corps Arruthers Field, Ft Worth, TX 23-Nov-1918
Stumpf John C Private 1st Class C 316th Infantry 4-Nov-1918
Sullivan John Private 1st Class M 307th Infantry 16-Sep-1918
Sullivan John J. Private 1st class Company C 106th Infantry 17-Nov-1918
Sullivan John L Private 1st Class K 165th Infantry 15-Oct-1918
Sundermier Frederick Private 1st Class D 102d Engineers 4-Nov-1918
Super Irving Private 1st Class D 16th Infantry 23-Sep-1918
Sutherland Harry D Private 1st Class F 105th Infantry 29-Sep-1918
Svihura Steven Jr Private 1st Class F 308th Infantry 17-Oct-1918
Sweeney Thomas N Private 1st Class E 106th Infantry 27-Sep-1918
Swenson Adolph R Private 1st Class L 106th Infantry 22-Sep-1918
Swezey Lewis H. Private 1st class Company G 305th Infantry 5-Oct-1918
Swititsky Abraham Private 1st Class K 310th Infantry 23-Sep-1918
Symbol Abraham Private 1st Class C 307th Infantry 15-Oct-1918
Tallon Daniel B Private 1st Class E 308th Infantry 9-Oct-1918
Talmas Jacob Private 1st Class I 307th Infantry 9-Sep-1918
Tansey James J Private 1st Class Battery F 19th Field Artillery 18-Sep-1918
Tappen James J Private 1st Class D 308th Infantry 29-Sep-1918
Tappen Kenneth Private 1st Class A 102d Engineers 13-Nov-1918
Tarkas Charles Private 1st Class F 327th Infantry 8-Oct-1918
Taylor Henry T. Private 1st class Company A 307th Infantry 9-Sep-1918
Tayntor Charles Enos Private 1st Class Base Hospital 83 3-Oct-1918
Tells Joseph Private 1st Class A 48th Infantry 14-Oct-1918
Tenbrook William H Private 1st Class C 102d Sup Tn 17-Sep-1918
Tenney Levi S Jr Private 1st Class L 107th Infantry 20-Aug-1918
Terino Alfonso Private 1st Class C 306th Infantry 30-Sep-1918
Terry Milton R Private 1st Class Supply 26th Field Artillery 20-Jan-1919
Terwilliger John Elmore Private 1st Class L 107th Infantry 29-Sep-1918
Thanhauser Seymour A Private 1st Class M 306th Infantry 15-Oct-1918
Thomas Fritz Private 1st Class I 25th Infantry 11-Oct-1919
Thompson Ralph S Private 1st Class 10th 1st Infantry, Tng Regt Dep Div 1st Army Corps 1-Apr-1918
Throndsen Sigurd E Private 1st Class L 308th Infantry 20-Aug-1918
Thurston John J Private 1st Class F 11th Infantry 28-Oct-1918
Tieman Frederick A Private 1st Class H 107th Infantry 17-Oct-1918
Tierney William J Private 1st Class F 107th Infantry 29-Sep-1918
Tiffany James G D Private 1st Class A 165th Infantry 28-Aug-1918
Tobin Richard Private 1st Class F 308th Infantry 1-Oct-1918
Todd William Private 1st Class L 107th Infantry 29-Sep-1918
Totten Walter M. Private 1st class Company G 108th Infantry 29-Sep-1918
Traurig Hyman Private 1st Class E 305th Infantry 30-Sep-1918
Travers William E. Private 1st Class Company C 33rd Infantry 6-Apr-1919
Travis Ezra Private 1st Class E 107th Infantry 29-Sep-1918
Tremplay Joseph H Private 1st Class B 11th Engineers 8-Mar-1918
Trimble William O. Private 1st class Company K 108th Infantry 29-Sep-1918
Troib David Private 1st Class Med Dep 1st Battalion, 19th Infantry 27-Dec-1918
Trumbull Russell Private 1st Class Sec 92 USA Amb Service 22-Aug-1917
Tully Leo S Private 1st Class A 165th Infantry 15-Oct-1918
Twaits Harold Private 1st Class C 106th MG Battalion 29-Oct-1918
Tyrell Harold J J Private 1st Class I 106th Infantry 27-Sep-1918
Udelewitz Don Private 1st Class H 305th Infantry 3-Oct-1918
Ulrich Frederich Private 1st Class G 107th Infantry 21-Oct-1918
Undreiner Theodore Peter Private 1st Class B 3d Battalion Guards 18-Sep-1918
Urnisz Peter Private 1st Class L 26th Infantry 18-Jul-1918
Van Cott Robert Private 1st class Machine Gun Company 106th Infantry 27-Sep-1918
VanBramer Frank Private 1st Class I 165th Infantry 28-Jul-1918
Vandenberg Roy Private 1st class Company A 325th Infantry 12-Oct-1918
Vanderdoes John P Private 1st Class D 21st Engineers 27-Sep-1918
VanEtten Clarence E Private 1st Class I 10th Infantry, NYNG 11-Nov-1917
VanPelt Milton E Private 1st Class Headquarters Co 23d Infantry 2-Jul-1918
Vario John Private 1st Class D 102d Infantry 9-Nov-1918
Vaughan Edward W Private 1st Class School of Military Aeronautics Princeton, NJ 29-Nov-1918
Vaughan Robert Private 1st Class A 325th Labor Battalion 22-Feb-1919
Vaughn Claud B. Private 1st class Company B 58th Infantry 30-Sep-1918
Vedder James C Private 1st Class K 107th Infantry 29-Sep-1918
Vermilyea Jerome M Private 1st Class G 307th Infantry 9-Jan-1919
Verowitz Daniel Private 1st Class A 4th Infantry 13-Oct-1918
Vogel Charles Abraham Private 1st Class B 306th Infantry 7-Sep-1918
VonPolheim Carl Private 1st Class Aux Remount Dep 309 23-Mar-1919
Voorhees Prime Private 1st Class A 549th Engineers 14-Apr-1919
Wachtel Maurice Private 1st Class B 307th Infantry 16-Sep-1918
Wade Edward A Private 1st Class M 60th Infantry 10-Nov-1918
Wagner John H Private 1st Class I 366th Infantry 7-Sep-1918
Wait William W. Private 1st class Aviation Section Signal E.R. Corps 9-May-1918
Walenta Calvin H Private 1st Class Base Hospital 114th Med Dep 22-Aug-1918
Walker George R. Private 1st class Company B 367th Infantry 21-Jan-1919
Walker Ran St George Jr Private 1st Class K 107th Infantry 29-Sep-1918
Walker Samuel Private 1st Class I 305th Infantry 28-Sep-1918
Wallace John J Private 1st Class Battery C 306th Field Artillery 3-Jun-1918
Wallenstein Ferdinand Jr Private 1st Class E 107th Infantry 29-Sep-1918
Walsch Jerome F Private 1st Class I 106th Infantry 27-Sep-1918
Walsh John J Private 1st Class B 105th Infantry 17-Oct-1918
Walsh Lawrence Private 1st Class C 3d Infantry 12-May-1917
Walsh Richard Joseph Private 1st Class G 305th Infantry 18-Oct-1918
Walsh William T Private 1st Class A 102d Engineers 26-Sep-1918
Walters Robert C Private 1st Class Battery B 105th Field Artillery 30-Oct-1918
Waltman George R Private 1st Class 317th Supply Quartermaster Corps 9-Jul-1919
Walton Charles C Private 1st Class F 105th Infantry 29-Sep-1918
Wandless Walter A Private 1st Class H 165th Infantry 31-Jul-1918
Ward Frank E Private 1st Class 16th COTS 20-Sep-1918
Ward John W Private 1st Class B 106th Infantry 27-Sep-1918
Ward Joseph F Private 1st Class 2d Div MG Battalion 30-May-1918
Warnstadt Julian A Private 1st Class Headquarters, 302d Sn Tn 5-Feb-1919
Watson Francis B Private 1st Class E 103d Infantry 27-Sep-1918
Way Arthur E. Private 1st class Headquarters Company 105th Infantry 16-Oct-1918
Weber Henry W Private 1st Class A 305th Infantry 8-Sep-1918
Webster Churchill P Private 1st Class MG 105th Infantry 23-Oct-1918
Weeber Frederick A Private 1st Class Battery E 305th Field Artillery 25-Aug-1918
Weill Earle B Private 1st Class L 165th Infantry 28-Jul-1918
Weinberg Samuel Private 1st Class Headquarters Co 15th Field Artillery 1-Nov-1918
Weinstein Harry Private 1st Class G 33d Infantry 28-Nov-1918
Weintraub Samuel Private 1st Class I 38th Infantry 15-Jul-1918
Weiss Israel J Private 1st Class G 106th Infantry 27-Sep-1918
Welsh Frank E Private 1st Class Quartermaster Corps 12-Oct-1918
Welsh John Private 1st Class I 106th Infantry 31-Jul-1918
Wernald James Private 1st Class I 106th Infantry 31-Jul-1918
Werther Aaron Private 1st Class Service Co No 1 Quartermaster Corps 14-May-1918
Wesner Andrew Jr Private 1st Class I 308th Infantry 25-Aug-1918
Westcott John H Jr Private 1st Class L 107th Infantry 29-Sep-1918
Whalen David J Private 1st Class Battery D 305th Field Artillery 4-Feb-1919
Wheeler Thomas M Private 1st Class A 127th Infantry 15-Oct-1918
Whitby William Francis Private 1st Class A 307th Infantry 19-Oct-1918
White Alvin Private 1st Class F 313th Infantry 26-Sep-1918
White Eagle Don Private 1st Class E 314th Infantry 21-Oct-1918
Whittle John R Private 1st Class F 107th Infantry 3-Oct-1918
Wibel Adolph Private 1st Class D 110th Infantry 28-Sep-1918
Wiener Benjamin Private 1st Class M 310th Infantry 19-Oct-1918
Wiener Harry Private 1st Class D 116th Infantry 12-Oct-1918
Wilder Earle D Private 1st Class A 165th Infantry 14-Oct-1918
Willi Joseph A Private 1st Class Battery C 77th Field Artillery 20-Nov-1918
Williams Henry Private 1st Class I 105th Infantry 1-Sep-1918
Williams Henry E Private 1st Class Sn Det 326th Infantry 14-Oct-1918
Williams John Private 1st Class A 165th Infantry 29-Jul-1918
Williams Rufus A Private 1st Class H 107th Infantry 29-Sep-1918
Wilson Stafford C Private 1st Class L 107th Infantry 29-Sep-1918
Wilton Thomas J. Private 1st Class Company B 3d M.P. 15-Jul-1918
Winner Earl W Private 1st Class C 107th Infantry 29-Sep-1918
Wise Arthur B Private 1st Class E 313th Infantry 18-Feb-1919
Wishnew Irving Private 1st Class D 313th Infantry 18-Oct-1918
Wolf August Private 1st Class 2d Co A Vet Hosp 27-Oct-1918
Wolfburger William Private 1st Class Battery D 105th Field Artillery 21-Dec-1918
Wolff Lawrence Private 1st Class 306th Field Amb Co 8-May-1918
Wolff Moe Private 1st Class MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Woodburn James S Private 1st Class C 307th Infantry 14-Sep-1918
Wulff Alexander M Private 1st Class A 106th Infantry 27-Sep-1918
Wynne James J Private 1st Class F 165th Infantry 13-Sep-1918
Wynne Mathew Private 1st Class F 165th Infantry 28-Jul-1918
Yannantuono Frederick Private 1st Class Med Dept 13th MG Battalion 15-Oct-18
Yarish Benjamin Philip Private 1st Class D 306th MG Battalion 5-Oct-18
Yellman Nathan Private 1st Class M 325th Infantry 15-Oct-18
Yeury Edgar Jr Private 1st Class G 306th Infantry 27-Aug-18
Young Harry J Private 1st Class B 16th MG Battalion 18-Aug-18
Zabinski Walter Private 1st Class Pro Gd Camp Upton, NY 11-Jan-1919
Zaccaro Joseph Private 1st Class C 305th MG Battalion 7-Sep-1918
Zeh Dennis F. Private 1st class Company B 28th Infantry 19-Jul-1918
Zengen Eugene Private 1st Class Battery E 104th Field Artillery 22-Mar-1919
Zillo Benjamin Private 1st Class E 305th Infantry 3-Oct-1918
Zuckerman Samuel Private 1st Class M 328th Infantry 15-Sep-1918
Raymond Michael B. Private (Corporal) 501st Engineers 10-Jan-1920
Abbate Nick Private Company F 318th Infantry 10-Feb-1919
Abbate Pasqualle Private D 305th Infantry 29-Sep-1918
Abbott Mike Private A 9th Infantry 18-Jul-1918
Abbruzzesi Vito N. Private Battery B 5th T. M. Battalion 4-Oct-1918
Abbruzzoso Angelo Private M 327th Infantry 7-Nov-1917
Abel Emanuel Private A 39th Infantry 30-Sep-1918
Abel William P Private 23d 154th Dep Brig 11-Oct-1918
Abeles Arthur Private B 20th Battalion 16-Dec-1918
Aborn Gus Private M.T. Office-Combat Off. Department 16-Apr-1919
Abramowitz Harry Private D 307th Infantry 24-Jun-1918
Abrams Edwin Private Headquarters Company 107th Infantry 4-Nov-1918
Abramson Harry Private N 115th Infantry 10-Oct-1918
Accardi Vito Private H 9th Infantry 8-Nov-1918
Accurso Frank Private E 4th Infantry Repl. Regiment 30-Sep-1918
Aceveda Edelmiro Private C 51st Pioneer Infantry 21-Aug-1918
Ackerman Henry Private 268th Aero Squadron 3-Dec-1918
Ackerman Isadore Private E 306th Infantry 9-Sep-1918
Ackerman John Private Battery B 304th Field Artillery 16-Nov-1918
Ackerman William P. Private M 3rd Pioneer Infantry 21-Oct-1918
Adams John E. Private G 26th Infantry 9-Dec-1918
Adams Roy E. Private Medical Detachment Replacement Unit No. 24 1-Oct-1918
Adel Edward M. Private Casual Squadron, Wilbur Wright Field Ohio 8-Oct-1918
Adkins George Private E 69th Infantry N.Y.N.G., 165th Infantry 7-Mar-1918
Adler Morris Private 43rd 11th Battalion , 153rd Dep Brigade 7-Oct-1918
Ador Carl B. Private 154th Dep. Brigade 25-Jan-1919
Adorni Dante Private Company I 108th Infantry 29-Sep-1918
Adragna Frank Private C 108th Infantry 29-Sep-1918
Aghina Silvio M. Private Company F 305th Infantry 6-Oct-1918
Agnocco Luigi Private Tng Regiment, Camp Gordon Ga. 2-Oct-1918
Ahearn John Private C 136th Infantry 29-Sep-1918
Ahern John R. Private I 162nd Infantry 30-Jan-1919
Ahern Michael Private E 165th Infantry 7-Mar-1918
Ahlers Herbert C. Private A 4th Infantry 11-May-1917
Ahlstron Oscar F. Private E 302nd Engineers 30-Jan-1919
Ahnemann Albert Private M 37th Prov. Ord. Department 6-Sep-1918
Aiben Bud H. Private H 360th Infantry 21-Sep-1918
Akins Charles John Private Headquarters/B 1st Cps Prov. 20-Oct-1918
Akromaitis Andrew Private M 4th Infantry 4-Oct-1918
Alber Charles Private I 106th Infantry 27-Sep-1918
Albert Bernard Private D 5th M. G. Battalion 29-Jun-1918
Albert Isidore Private D 49th Infantry 23-Nov-1918
Albert Philip Private Headquarters Bu. 15 13-Oct-1918
Albin William H. Private 1st Company 152nd Dep. Brigade 28-Nov-1918
Albino Tony Private D 7th Infantry 15-Jul-1918
Alcock Charles H. Private 31st Receiving Camp, Camp Wheeler Georgia 1-Nov-1918
Ali Rocco Private F 305th Infantry 6-Oct-1918
Aliseo Tom Private 36th 9th Battalion , 153rd Dep Brigade 28-Sep-1919
Alladice George Private D 15th Infantry N.Y.N.G. (369th Infantry) 23-Jul-1918
Allan Frank W. Private F 106th Infantry 27-Sep-1918
Allan Robert S. Jr. Private E 165th Infantry 26-Mar-1918
Allen Charles B. Private K 326th Infantry 25-Jun-1918
Allen Cornelius Private Vet Hosp No. 20 Camp Lee Va. 21-Aug-1918
Allen James W. Private Company C 165th Infantry 1-Aug-1918
Allen Valentine P. Private Headquarters Company 3rd Brigade, 2nd Division 5-Oct-1918
Allen William Private A 14th Infantry N.Y.N.G. |106th Infantry 15-Jun-1918
Alston Richard D. Private K 105th Infantry 2-Nov-1918
Althiser Jason B. Private C 7th Infantry 15-Jul-1918
Aluzzo Samuel Private Battery A 20th Field Artillery 26-Sep-1918
Alvord Joseph Manuel Private F 307th Infantry 28-Aug-1918
Amato Charles Private Motor Truck Company 551st Motor Truck Corps 3-Oct-1918
Amatrudi Michael Private M 52nd Infantry 16-Sep-1918
Amitrano George Private M 51st Pioneer Infantry 31-Aug-1918
Ammeter James Private A 313th Sup Tn. 16-Feb-1919
Ammon Oscar Private H 12th Infantry N. Y. N. G. |165th Infantry 7-Mar-1918
Andersen Henry E Private Mch Shop Truck Unit 412 26-Oct-1918
Andersen Herbert Private G 23rd Infantry 28-May-1919
Anderson Alfred Private D 306th Infantry 7-Sep-1918
Anderson Algot F. Private E 106th Infantry 18-Dec-1918
Anderson Axel S. Private C 71st Infantry N. Y. N.G.|105th Infantry 29-Sep-1918
Anderson Edward A. Private C 308th Infantry 24-Jun-1918
Anderson Edward J. Private F 2nd Devel. Battalion , 151st Dep. Brigade 14-Apr-1919
Anderson Edward Milton Private G 351st Infantry 29-Jan-1919
Anderson Edwin P. Private C 107th Infantry 29-Sep-1918
Anderson Frederick J. Jr. Private D 106th Infantry 26-Jul-1918
Anderson George C. Private D 106th Infantry 27-Sep-1918
Anderson George Julius Private B 104th M. G. Battalion 13-Feb-1919
Anderson Harold Private A 399th Infantry 19-Oct-1918
Anderson Harry M. Private Headquarters Detachment 304th M. G. Battalion 3-Nov-1918
Anderson James A. Private Headquarters 105th Infantry 22-Oct-1918
Anderson James A. Private E 369th Infantry 27-Sep-1918
Anderson Martin A., Jr. Private Battery C 78th Field Artillery 5-Oct-1918
Anderson Nils Oscar Private B 395th Infantry 3-Jun-1918
Anderson William E. Private Company B 103rd Engineers 5-Oct-1918
Andrew Herman Jr. Private F 18th Infantry 5-Oct-1918
Andrew Moe Private F 305th Infantry 12-Oct-1918
Androzeiviez John Private Company C 61st Infantry 5-Aug-1918
Andrus Orin A. Private M. G. 303rd Infantry 6-Feb-1918
Angellotti Fillipo Private M 108th Infantry 18-Oct-1918
Angileri Vito Private L 143rd Infantry 28-Sep-1918
Angle Larry P. Private 33rd 3rd Group Main Tng. Center Camp Hancock GA. 24-Oct-1918
Ankelein Frank Private Prov. To A. American Mission 3-Jun-1918
Ankelmann Rudolph D. Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Annis William Private U.S.A. Gen. Hosp 6-Feb-1920
Annunziata Alfredo Private Headquarters 7th Field Artillery 1-Mar-1918
Antico Jack Private L 128th Infantry 7-Nov-1918
Antkowiak Joseph A. Private Company L 305th Infantry 5-Oct-1918
Anyan Lionel Private Headquarters 2nd Training Battalion, Replacement Group, Camp Greenleaf 21-Oct-1918
Anziano Alfredo Private F 305th Infantry 6-Oct-1918
Apicella Carmine Private F 309th Infantry 18-Sep-1918
Appelbaum Max Private G 108th Infantry 29-Sep-1918
Appu James Private 2d Ret Det, 67th Inf, Cp Sheridan, AL 16-Oct-1918
Aranow Joseph Private I 328th Infantry 15-Sep-1918
Archer Frederick G. Private M 38th Infantry 14-Oct-1918
Areomano John Private A 4th Infantry 15-Jul-1918
Arms August M. Private 1st Tg. Battalion Rep. Group 9-Oct-1918
Armstrong Charles L. Private Utilities Company Camp Sevier 29-Dec-1918
Armstrong Hanford M. Private 75th 18th Battalion 28-Sep-1918
Armstrong Herbert L. Private E 59th Infantry 29-Sep-1918
Arncke Henry Jr. Private A 104th Engineers 21-Nov-1918
Arndt Edward Private H 30th Infantry 12-Jun-1918
Arnheim David Private Headquarters 349 Lab. Battalion 12-Oct-1918
Arnone John Private B 18th Infantry 9-Oct-1918
Arnst Aubrey Private B 107th Infantry 29-Sep-1918
Aronson Edward F. Jr. Private San. Det. 104th M. G. Battalion 2-Apr-1918
Arrigo Cire Private D 308th Infantry 10-Oct-1918
Arsenault Benjamin G Private D 9th Infantry 15-Aug-1918
Artuse Bruno Private Company L 28th Infantry 13-Nov-1918
Ascensi Joseph Private M 23rd Infantry 6-Jun-1919
Ascensi William Private 507th Aero Squadron, Avia Gen Sup Dep 8-Oct-1918
Asch George A. Private Headquarters Battalion 15 Camp Greenleaf, Chicamauga Park GA 19-Oct-1918
Ash Charles R. Private Company F 165th Infantry 8-Oct-1918
Ash George E. Private Company H 305th Infantry 4-Oct-1918
Ashby Charles T. Private A 60th Infantry 22-Apr-1918
Ashe George Private Company B 305th Infantry 3-Jun-1918
Assalonogos Louis Private M. G. 124th Infantry 19-Oct-1918
Assenzo albert Private Company D 6th Infantry 12-Sep-1918
Assip Harry Private Company C 102nd Engineers 29-Sep-1918
Astarite Alphonsus Private Company C 121st Machine Gun Battalion 5-Oct-1918
Aston Enoch Private C 105th Infantry 11-Oct-1920
Athanasakos Evanglos Private Company E 305th Infantry 29-Sep-1918
Athas William Private Company M 30th Infantry 13-Oct-1918
Atley James J. Private Company H 106th Infantry 27-Sep-1918
Aubin Frank Private Company G 310th Infantry 29-Sep-1918
Aufmkolk Gustave Private Company I 28th Infantry 10-Oct-1918
Aukstikalnis Joseph Private Company H 9th Infantry 19-Jul-1918
Aumick Albert R. Private Company B 108th Infantry 30-Aug-1918
Ausente Raffaele Private Company B 22nd Infantry 7-Nov-1918
Ausilio Guiseppe Private Company D 9th Infantry 18-Jul-1918
Avanzato Charles Private Company A 333rd Battalion, Tank Corps 12-Oct-1918
Avery Billings T. Jr. Private Sanitary Detachment 30th Infantry 18-Jun-1918
Avron Maxphilip Private Company B 319th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Axelsen Olaf Private Company A 305th Infantry 4-Oct-1918
Ayere Everett R. Private Supply Company 304th Quartermaster Corps 3-Oct-1918
Ayers Frederick A., Jr. Private Company K 106th Infantry 5-Nov-1918
Azzaretti Paul Private 10th Company 152nd Depot Brigade 2-Oct-1918
Babcock George A. Private S.A.T.C. Clarkson College, Potsdam, NY 15-Oct-1918
Bachman Fred Private Company F 106th Infantry 28-Sep-1918
Bachrach David Private Company D 108th Infantry 1-Nov-1918
Bader John A. Private Company D 110th Infantry 3-Oct-1918
Badrow John F. Private Headquarters Company 306th Infantry 11-Sep-1918
Baer Paul H. Private 25th Recruit Company General Service Infantry 19-Mar-1918
Baessler Hugo Private Company E 47th Infantry 12-Oct-1918
Baggio Michael Private Company I 128th Infantry 12-Oct-1918
Baginski Bronislaw Private Machine Gun Battalion 19-Oct-1918
Bahr Edward J. Private Company E 305th Infantry 28-Sep-1918
Bahrs William J. Private Company A 106th Infantry 30-Oct-1918
Baia Arthur Private Company E 165th Infantry 31-Jul-1918
Bailey George M Private L 105th Reg Infantry 19-Oct-1918
Bailey Harry Private Company H 306th Infantry 4-Oct-1918
Bailey Otis J. Private A 61st Infantry 12-Oct-1918
Baker Clifford C. Private 75th Company 18th Battalion 27-Sep-1918
Baker Frederick J., Jr. Private Aviation Signal corps 26-Mar-1918
Baker George V. Private Company F 1st Infantry Replacement Regiment, Camp Gordon, GA 3-Oct-1918
Baker Joseph Private Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Baker Oscar F. Private 41st Company 152nd Depot Brigade 17-Oct-1918
Baker Philip C. Private Medical Detachment 48th Infantry 13-Oct-1918
Baker Phillip M. Private 27th Company 7th Battalion, 152nd Depot Brigade 8-Oct-1918
Baker Roy L. Private C 369th Infantry 29-Jun-1918
Balcom Willard S. Private Battery B 7th Field Artillery 11-Oct-1918
Baldasare Silvio Private G 311th Infantry 17-Oct-1918
Baldelli Leo Private Company K 106th Infantry 30-Aug-1918
Baldwin Charles Private [II] 166th Infantry 14-Oct-1918
Baldwin Colonel P. Private B 312th Infantry 22-Oct-1918
Baldwin James Private Motor Truck company 443rd Quartermaster Corps 1-Sep-1918
Balek William Private Company L 310th Infantry 29-Oct-1918
Balesteri Frank W. Private 31st Receiving Camp, Camp Wheeler Georgia 4-Nov-1918
Baliszewski Frank J. Private Company E 9th Infantry 4-Oct-1918
Ball Harry L Private Motor Tk Co 551st Motor Trans C 7-Oct-1918
Balter Rubin Private Company C Development Battalion, 152nd Depot Brigade 22-Oct-1918
Baltis Peter T., Jr. Private 354th Butchery Company 9-Aug-1919
Bandelt Edward E. Private 32nd Baloon Company 9-Nov-1918
Bandino Precopio Private Company A 501st Engineers 11-Aug-1918
Barak Emil I. Private Company E 357th Infantry 15-Sep-1918
Barazotto John A. Private Company M 116th Infantry 13-Oct-1918
Barbarito Anthony Private Company L 310th Infantry 23-Sep-1918
Barbarone Giuseppe Private Company E 2nd Battalion, 3rd Engineers Training Regiment 1-Oct-1918
Barbas Jim A. Private 314th Trench Mortar Battery 16-Nov-1918
Barben Walter A., Jr. Private Company A. M.G. Battalion, 1st. Brigade 7-Jun-1918
Barber Homer Private M. G. 305th Infantry 27-Sep-1918
Barber James E. Private Battery A 105th Field Artillery 14-Apr-1919
Bardman Barney Private Company B 307th Infantry 16-Oct-1918
Barfield William J. Private Company G 811th Pioneer Infantry 19-Jul-1919
Barkenbush John Private Recruit Camp, N.Y. 13-Oct-1918
Barkley Malcom D. Private Company B 2d Am. Tp. 9-Nov-1918
Barner James V. Private 12th T. M. Battery 20-Jan-1919
Barnes Austin Private Company G 369th Infantry 9-Oct-1918
Barnes Herbert J. Private Company H 9th Infantry 2-Jul-1918
Barnett Harry A. Private Company I 28th Infantry 18-Oct-1918
Barnhart John James Private F 51st Pioneer Infantry 13-Nov-1918
Barone Daniel J. Private Company B 11th Infantry 16-Oct-1918
Barone Frank Private Headquarters Company 22nd Infantry 7-Oct-1918
Barrett James Private Company G 9th Infantry 18-Jul-1918
Barrett Philip Private E 61st Infantry 13-Oct-1918
Barrett Ransom M. Private Bakery Company 409 Quartermaster Corps 5-Apr-1919
Barrington [George William] Private S.A.T.C. Syracuse University 22-Oct-1918
Barry Charles J Private C 2d Prov Bn Engineers, MP Cantonment, Ft Benj Harrison, IN 12-Oct-1918
Barry Edward W. Private I 311th Infantry 26-Oct-1918
Barry Thomas F. Private Company D 114th Infantry 12-Oct-1918
Barry William Private Company C 328th Infantry 14-Oct-1918
Barstow Ormond Private 10th Ret. G.S.I Columbus Barracks Ohio 14-Oct-1918
Bartel Emil J. Private Battery F 59th Coast Artillery Corps 23-Sep-1918
Bartelt Anthony B. Private Company B Medical Detachment Base Hospital 4-Oct-1918
Bartine Augustine Private Battery E 32nd Field Artillery 21-Oct-1918
Bartone Donate Private Company E 16th infantry 19-Jul-1918
Bashara Joseph Private 40th Company 157th Depot Brigade 24-Aug-1919
Baskerville Hilliard Private Company B 369th Infantry 29-Sep-1918
Bass Martin Private Battery B 7th Regiment, Repl. Draft Camp, Jackson, SC 4-Oct-1918
Bass Morris Private Company K 7th Infantry 8-Oct-1918
Bass Willis Private Company A 302nd Stevadore Training Regiment 24-Oct-1918
Bassage Roy E. Private Battery F 304th field Artillery 7-Mar-1919
Bassett Henry M. Private 116th Amb. 104th Sn. Tn 11-Oct-1918
Bassignano Emilio Private 32nd Company 8th Battalion, 152nd Depot Brigade 23-Oct-1918
Bates George A. Private Sn. Det. 105th Infantry 29-Sep-1918
Bates Gerald H. Private Company C 112th Infantry 9-Aug-1918
Battle George F. Private Company D 308th Infantry 2-Oct-1918
Bauer Charles Private Company A 306th Infantry 6-Sep-1918
Bauer George Private Motor Truck company 394th QuarterMaster Corps 2-Jan-1918
Bauman Edward Private Company K 27th Infantry 22-Mar-1919
Baxter William E. Private Company D 105th Infantry 4-Nov-1918
Bayer George W. Private Company 101 Machine Gun School Training Camp 20-Nov-1918
Bazzara Peter V. Private Cassion Company 410 6-Oct-1918
Beach Joseph G. Private Company M 305th Infantry 4-Oct-1918
Beary Richard H. Private Company C 320th Machine Gun Battalion 22-Oct-1918
Beattie Joseph S. Private Company G 305th Infantry 5-Oct-1918
Beck Charles W. Private L 311th Infantry 26-Oct-1918
Becker Gustave Private Company C 306th Machine Gun Battalion 12-Oct-1918
Becker Joseph E. Private Headquarters Company 105th Infantry 29-Jul-1918
Beckerman Herman Private Battery F 321st Field Artillery 9-Feb-1918
Bedell John C. Private Company H 106th Infantry 21-Aug-1918
Bedell Oliver M. Private M.G.Company 58th Infantry 6-Oct-1918
Bedell Samuel H. Private Company L 18th Infantry 8-Oct-1918
Bedorf Gilbert Private Company A 61st Infantry 15-Oct-1918
Beeker Percy Private G 307th Infantry 5-Dec-1918
Behan William C. Private 3rd Engineers Training School, Camp Humphreys 15-Oct-1918
Behrens Ernest F. Private Company D 305th Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Behrman Mitchel J. Private Company B 107th Infantry 20-Sep-1918
Beirns Roderick Private Company I 108th Infantry 29-Sep-1918
Belawitz Michael Private Company B 100th Infantry 25-Sep-1918
Belen Stanley Private Company I 308th Infantry 21-May-1918
Belknap Byron E. Private Company D 307th Infantry 14-Aug-1918
Bell Chester J. Private Company M 107th Infantry 29-Sep-1918
Bell Edward J., Jr. Private Company B 3rd Anti-aircraft Machine gun Battalion 10-Nov-1918
Bell James W. Private Battery C 47th Coast Artillery Corps 26-Oct-1918
Bell Joseph Private G 309th Infantry 8-Nov-1918
Bellanger William T. Private Company H 111th Infantry 29-Sep-1918
Bellapadrona Fernando Private Battery B 5th Trench Mortar Battery 30-Sep-1918
Bellettini Caludio Private Company B 11th Infantry 16-Oct-1918
Bellizi Frank Private F 23rd Infantry 4-Apr-1918
Belt James E. Private Battery C 18th Field Artillery 15-Jul-1918
Bemis Leslie C. Private 1st Battalion, 29th Engineers 21-Mar-1919
Bender Fred M. Private Company D 305th Machine Gun Battalion 27-Aug-1918
Beninati Guiseppi Private Company H 147th Infantry 18-Oct-1918
Benjamin Hilson S Private Battery C 11th Bn,Field Artillery, Repl Draft 15-Oct-1918
Benjamin James Egbert Private C 18th Infantry 13-Oct-1918
Benjamin Mortimer Private Machine Gun Company 109th Infantry 1-Oct-1918
Bennett Arthur Private Company K 165th Infantry 4-Nov-1918
Benoit Alphonse private Company A 106th Infantry 27-Sep-1918
Benoit Maurice H. Private Company K 106th Infantry 2-Sep-1918
Bentz william C. Private Company E 307th Infantry 7-Oct-1918
Berg louis Private Company C 326th Infantry 10-Oct-1918
Bergen George Private B 107th Infantry 29-Sep-1918
Bergen William Private Company M 165th Infantry 31-Jul-1918
Berger Mever Private Company F 4th Infantry 5-Oct-1918
Bergherr Henry A. Private Company A 58th Infantry 30-Nov-1918
Bergling Carl Private Supply Company Ordnance Department, 306th Infantry 3-May-1919
Bergmann Abraham B. Private Company B 310th Infantry 1-Nov-1918
Bergren Carl A. Private Aviation Section Signal Corps 23-Oct-1918
Bergvist Set. H. Private Company A 1st Engineers 10-Oct-1918
Berical Irving C. Private M 1st Infantry Repl. Regiment 2-Oct-1918
Berkoff Jacob Private Company K 310th Infantry 18-Sep-1918
Berkoff Meyer Private Company B 168th Infantry 30-Jul-1918
Berley Joseph W. Private Company C 52nd Pioneer Infantry 28-Oct-1918
Berlin Isaac Private Company M 30th Infantry 23-Oct-1918
Bernas Walter J. Private Company I 6th Infantry 17-Apr-1917
Bernat Joseph J. Private Company I 106th Infantry 1-Aug-1918
Bernhardt Charles G. Private 12th Recruit Company Columbus Barracks, Ohio 14-Oct-1918
Bernstein Samuel Private QuarterMaster corps 31-Oct-1918
Berozynski Michael Private I 347th Infantry 25-Oct-1918
Berthiaume Arthur J. Private Veterans Hospital 16 17-Oct-1918
Bess Clifford L. Private 27th Company 7th Battalion, 152nd Depot Brigade 8-Oct-1918
Best Isaac Private Company H 807th Pioneer Infantry 7-Dec-1918
Betha John Private Company C 369th Infantry 30-Sep-1918
Betsu Armolaos Private Company Y Development Battalion, 6th Infantry 13-Oct-1918
Betts Ralph S. Private Students United States. Army Training Corps 11-Oct-1918
Biaggo Franza Private Company D 147th Infantry 14-Oct-1918
Biancaniello Guiseppe Private Company A 61st Infantry 7-Nov-1918
Bianchi Louis Private I 105th Infantry 23-Oct-1918
Bianco Frank Private Company C 327th Infantry 16-Oct-1918
Bianehi Guisappe Private Company D 148th Infantry 1-Nov-1918
Bieberneit Herman A. Private Headquarters Company 308th Infantry 25-Aug-1918
Biegner George Private Company C 323rd Infantry 11-Nov-1918
Bigger Walter J. Private Company K 165th Infantry 29-Mar-1918
Bigler August Private Company B 302nd Ammunition Train 18-Aug-1918
Bigley Joseph A. Private Company K 53rd Infantry 16-Sep-1918
Bignell David Private Company A 165th Infantry 16-Oct-1918
Bihler Louis H. Private Company B Development Battalion 1, Camp McClellan, AL 5-Feb-1919
Bilets Peter Private Company A 121st Machine Gun Battalion 6-Aug-1918
Billetdoux Harry J. Private F 105th Infantry 1-Oct-1918
Billia Louis Private Provost Guard company Camp Humphreys, VA 8-Oct-1918
Billick Jack Private Company C 106th Infantry 24-Sep-1918
Billings Arthur P. Private Headquarters Company 106th Infantry 1-Nov-1918
Billings William Private 11th Company 3rd Development Battalion Camp 5-Oct-1918
Binsberg Hyman Private Medical Department Fort Hancock, NJ 17-Oct-1918
Birch Alfred E. Private Company B 102nd Ammunition Train 4-Oct-1918
Birnbaum Abraham Private Battery A 7th Regiment, Field Artillery Replacement Draft 30-Sep-1918
Birnzwaig Jacob S. Private QuarterMaster Corps Detachment, Port of Hoboken, NJ 30-Dec-1918
Bischoff Clements H. Private Company F 111th Infantry 5-Oct-1918
Bischoff Frank Private Company H 108th Infantry 29-Sep-1918
Bischoff George Private 1st Company 7th Provisional Ordnance Depot, 1st Provisional Ordnance Regiment 19-Oct-1918
Blackstone Harrison W. Private 25th Recruit Company Fort Slocum, NY 23-Oct-1918
Blackwell Lawrence Private Company F 15th Infantry 5-Dec-1917
Blair William D. Private Company I 109th Infantry 7-Oct-1918
Blake William Private E 107th Infantry 27-Oct-1918
Bland Charles J. Private Company E 308th Infantry 8-Oct-1918
Blasing Harry C. Private Company C 121st Infantry 15-Oct-1918
Blatt Samuel C. Private Company M 107th Infantry 29-Sep-1918
Blatz Edward Private Company H 306th Infantry 9-Oct-1918
Blaustein Irving Private 25th Recruit Company Fort Slocum, NY 18-Oct-1918
Bleich Morris Private Company I 106th Infantry 27-Sep-1918
Bleiweis Irving C. Private Motor Transport Company 616 Pier 66, N.R., New York City 26-Jan-1919
Blohm Theodore P. Private Company C 109th Machine Gun Battalion 20-Oct-1918
Bloodgood Louis F. Private Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Bloom Ernest S. Private Battery B 80th Field Artillery 20-Jun-1918
Bloom Harry Private Machine Gun Company 116th Infantry 17-Apr-1918
Blowers Bert L. Private Company K 307th Infantry 18-Dec-1918
Blowers David A. Private C 101st M. G. Battalion 15-Apr-1919
Blowers John H. Private 5th 2nd Dev. Battalion , Camp Wadsworth 25-Nov-1918
Blue Richard Private M 306th Infantry 29-Sep-1918
Bluefstein William Private Battery B 307th Field Artillery 12-Sep-1918
Blum William Private G 71st Infantry 9-Sep-1918
Blumberg Harris Private Medical Department 28th Infantry 21-Sep-1918
Blumenfeld Joseph Private Battery B 77th Field Artillery 14-Oct-1918
Blumenthal Charles Private Battery C 47th Coast Artillery 23-Oct-1918
Blumenthal Louis Private Troop C 2nd Cavalry 19-Sep-1918
Blungie Clyde Private Company B 38th Infantry 22-Oct-1918
Blyleven Harry Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Boals Laverne Private 31st Receiving Camp, Camp Wheeler Georgia 4-Nov-1918
Bock Wiliam C. Private Company D 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 12-Oct-1918
Bodamer Frederick W. Private Company B 105th Machine Gun Battalion 27-Oct-1918
Boera Edward Private Company D 112th Machine Gun Battalion 11-Oct-1918
Bogardus Frank S. Private Company I 109th Infantry 28-Sep-1918
Bogardus Virgil H. Private Company H 107th Infantry 29-Sep-1918
Bogdan Victor Private Company E 302nd Engineers 7-Sep-1918
Boguslawski Roman Private Company M 4th Infantry 25-Oct-1918
Bohn George J. Private Company 6 2nd Development Battalion 14-Oct-1918
Bohn Henry Private Ordnance Detachment Picatinny Arsenal, Dover, NJ 12-Oct-1918
Bollhoefer Alfred F. Private Company G 7th Infantry 15-Jul-1918
Bolton George F. Private Company M 307th Infantry 6-Oct-1918
Bolz William J. Private Company K 105th Infantry 29-Sep-1918
Bommareto Frank Private 7th Company Development Battalion. Camp Upton 7-Oct-1918
Bonacker John E. Private D 150th M. G. Battalion 3-Nov-1918
Bond Ulie S. Private Company G 302nd Infantry 18-Oct-1918
Boner Russell Private Aero squadron A Air Service 2-Sep-1918
Boniber Stanley Private Headquarters Company 307th Infantry 13-Mar-1918
Bonk Walter J. Private Medical Detachment 27th Infantry 27-Sep-1918
Bonnell Edward C. Private Company L 107th Infantry 1-Oct-1918
Bonner Bernard Private Company K 307th Infantry 5-Jan-1919
Bonnevie Christian Private Company A 121st Machine Gun Battalion 10-Oct-1918
Bono Joe Private Company M 36th Infantry 15-Oct-1918
Bonsnas Alfred M. Private Company A 28th Infantry 14-Jun-1918
Booker Samuel H. Private 33rd Company 152nd Depot Brigade 11-Oct-1918
Bookman Hyman Private Company H 114th Infantry 15-Oct-1918
Booth Harold T Private M Sup Tn M Truck Co 494 4-Oct-1918
Bopp Frank Private Company D 9th Infantry 18-Jul-1918
Borel Arnand P. Private Company L 38th Infantry 8-Oct-1917
Borker Jacob Private Company B 307th Infantry 21-Jul-1918
Borks Walter C. Private 43rd Company 152nd Depot Brigade 17-Oct-1918
Borstleman Edward J. Private Machine Gun Company 107th Infantry 3-Oct-1918
Bosley George H. Private Company A 61st Infantry 8-Nov-1918
Bossley John Private 9th Company 3rd Training Battalion, 152nd Depot Brigade 24-Apr-1918
Bostrom George Private Company E 310th Infantry 20-Oct-1918
Botthof Joseph B. Private Company B Headquarters Battalion, G.H.C. 26-Feb-1919
Botvinik Hillel Private Company V 2nd Engineers 3-Oct-1918
Bouchard Oliver Private Ordnance Detachment 305th Infantry 15-Jul-1918
Boulton Charles W. Private Machine Gun Company 106th Infantry 27-Sep-1918
Bourgeois Lawrence L. Private E 4th Infantry 27-Jun-1918
Boutin Williard J. Private A 60th Infantry 11-Nov-1918
Bovee Samuel Arthur Private Repl. Battalion 26-Jul-1918
Bowker Albert Private Company H 165th Infantry 15-Jul-1918
Bowker George Private 316th Supply Company QuarterMaster Corps 18-Oct-1918
Bowker Walter H. Private Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Boyajian Harootum A. Private Headquarters Company 28th Infantry 23-Dec-1917
Boyce James A. Private Company I 18th Infantry 4-Oct-1918
Boyd Bun Private Company B 369th Infantry 26-Sep-1918
Boylan John Private C.M.C. Camp Cody, NM 14-Sep-1918
Boyle James F. Private Provisional Motor Truck Company 6 Camp J.E.Johnston 5-Jan-1918
Boyle William J. Private D 101st Infantry 26-Jul-1918
Boyne William F. Private Company D 543rd Engineers 9-Oct-1918
Bracco Michael Private Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Bradley John A. Private Company 364 American Mission Motor Truck Division 28-Oct-1918
Bradley John F. Private Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Bradley Thomas Private 152nd Depot Brigade 7-Oct-1918
Brady Charles Private Company C 108th Machine Gun Battalion 27-Sep-1918
Brady Daniel B. Private T.D. 13th Cavalry 30-Oct-1918
Brady Frank M Private Headquarters 11th Tng Hq & Mil Police 4-Oct-1918
Brady Hugh Private Company B 307th Infantry 14-Sep-1918
Brady Michael Private Company F 42nd Infantry 29-Sep-1918
Brady thomas J. Private Headquarters Detachment 1st Battalion, 152nd Depot Brigade 5-Nov-1918
Braemer Peter A. Private Headquarters Company 27th Field Artillery 5-Nov-1918
Bragilio Dominico Private Company F 311th Infantry 17-Oct-1918
Brand John J. Private Company B 305th Infantry 5-Oct-1918
Brand Louis C. Private Headquarters Company 306th Division supply Train 5-Oct-1918
Brandino John S. Private Battery F 104th Field Artillery 4-Nov-1918
Brannigan John L. Private Company B 165th Infantry 19-Nov-1917
Brassy Dominick Private Company A 312th Infantry 16-Oct-1918
Brauch Christian, Jr. Private Headquarters Detachment QuarterMaster Corps, 76th Division 5-Jan-1919
Braun John Private Company C 103rd Infantry 20-Jul-1918
Bray David Private Company B 306th Infantry 5-Sep-1918
Brazaitys Anthony S. Private Company C 4th Supply Train 10-Oct-1918
Bree James Private No.8 Replacement Group Medical Department, Camp Greenleaf 17-Oct-1918
Breen Fred J. Private Company M 309th Infantry 16-Oct-1918
Breen Michael Private Company E 165th Infantry 4-Aug-1918
Breenberg Max L. Private Company A 7th Battalion, U.S.Guard 17-Dec-1918
Breisacher August W. Private Company E 114th Infantry 12-Oct-1918
Brendler David Private Company C 3rd Machine Gun Battalion 18-Jul-1918
Brennan Edward Private Company M 165th Infantry 29-Jul-1918
Brennan James J. Private Company A. 9th Infantry 4-Nov-1918
Brennan Lawrence Private Company F 165th Infantry 28-Jul-1918
Breskin Jack Private Company M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Bress Frederick H. Private Company G 312th Infantry 5-Nov-1918
Bress William Private Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Breth Louis Private Company B 307th Infantry 8-Sep-1918
Brewer Clinton D. Private Company G 309th Infantry 17-Sep-1918
Brigham Harry W. Private Headquarters Detachment 9th Field Artillery 30-Jan-1919
Brill Samuel Private Company B 302nd Engineers 7-Nov-1918
Brillhart Ryland E. Private 157th Aero Squadron Signal Corps 19-Feb-1918
Brin Louis G. Private 13th Service Company Signal Corps, Camp A., Vail, NJ 9-Oct-1918
Brinka William Private Mobile Laundry , 344 5-Oct-1918
Brinnari Haskan Private G Development Battalion 2 29-Oct-1918
Briscoe Charles E. Private E 38th Infantry 12-Oct-1918
Briscoe Nicholas Private 23rd 152nd Dep Brigade 8-Oct-1918
Brisee Charles A. Private L 326th Infantry 16-Sep-1918
Broadard James C. Private Cassion Detachment Stevadore & Labor Organization, Camp Hill, VA 9-Mar-1918
Brock Julius Private C 305th Infantry 16-Nov-1918
Broderick Edward J. Private Machine Gun Company 105th Infantry 11-Aug-1918
Broderick Frank A. Private 29th 3rd Gr. M, Tk Division, MG Tg.Cps 23-Oct-1918
Broderick James Jr. Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Brody Nathan Private G 147th Infantry 27-Sep-1918
Brody Samuel L. Private Battery C 306th Field Artillery 16-Sep-1918
Bromfield William H. Private M 1st Infantry Repl. Regiment 9-Oct-1918
Bronstein Benjamin Private A 308th Infantry 5-Oct-1918
Brooks Herbert F. Private D 106th Infantry 30-Sep-1918
Brooks Jesse S. Private Company E 108th Infantry 14-Oct-1918
Brooks Stacy T. Private Machine Gun Company 326th Infantry 15-Nov-1918
Brooks Zelig Private D 116th Infantry 8-Oct-1918
Brophy William H. Private 881 Aero Repair Squadron 26-Aug-1918
Brown Abraham Private H 28th Infantry 20-Jun-1918
Brown Arthur C. Private Mtr. TK. 476 Mtr Sup Tn 419 1-Oct-1918
Brown Edwin H. Private Med. Detachment 351st M. G. Battalion 22-Feb-1919
Brown Floyd W. Private H 16th Infantry 12-Oct-1918
Brown Frank A. Private K 105th Infantry 29-Sep-1918
Brown Frank B. Private 30th 8th Tng. Battalion , 153rd Dep Brigade 9-Oct-1918
Brown Garnett W. Private Headquarters Company 9th Infantry 2-May-1918
Brown Harry Private Sup 85th Infantry 10-Jan-1919
Brown Jesse E. Private 10th company New Recruit Camp, Camp Wheeler, GA 3-Nov-1918
Brown John Private E 11th Infantry 12-Sep-1918
Brown John Private Med. Department 11th Infantry 11-Nov-1918
Brown Joseph Private E 310th Engineers 29-Sep-1918
Brown Joseph P. Private C 318th M. G. Battalion 12-Nov-1918
Brown Lloyd W. Private Detachment 108 Camp 1, Base Section 1 9-Oct-1918
Brown Solon L. Private B 345th M. G. Battalion 9-Nov-1918
Brown Stephen Private Company K Development Battalion 3, Camp Upton, NY 8-Oct-1918
Brown Stuart A. Jr. Private M. T. C. Camp Holabird, Maryland 30-Sep-1918
Brown Thomas W. Private Company G 369th Infantry 31-Jul-1918
Brown Wesley Private C.A.C. 30-Oct-1918
Browne Elton Private 17th 152nd Dep Brigade 16-Oct-1918
Browne George J. Private Headquarters 18th Infantry 1-May-1918
Broxholm Samuel F.S. Private Company L 307th Infantry 9-Nov-1918
Brozinsky Joseph Private Battery A 5th Field Artillery 5-Oct-1918
Brugger Rudolph Private Battery B 319th Field Artillery 23-Feb-1918
Brundage Augustus Private M 326th Infantry 14-Oct-1918
Brundage Edward J. Private D 107th Infantry 3-Nov-1918
Bruno Alfred Private Company K 16th Infantry 17-Jun-1918
Bruno Carmino Private E 4th Infantry 3-Oct-1918
Bruno Frank Private 213th Aero Squadron 5-Feb-1918
Bruno Sam Private B 23rd Infantry 9-Oct-1918
Brusso Edward Private C 148th Infantry 30-Sep-1918
Bruton James Private G 308th Infantry 8-Oct-1918
Bua Nicola Private M 309th Infantry 16-Oct-1918
Buck Fred Private C 4th Infantry 6-Oct-1918
Buckley Francis J. Private Permanent Det. C.A.C 29-Jun-1918
Buckley Frank J. Private Headquarters Company 7th Regiment, Field Artillery Replacement Draft, Camp Jackson, SC 29-Sep-1918
Buechler George J. Private I 108th Infantry 17-Oct-1918
Buess Edward C. Private Battery E 305th Field Artillery 8-Feb-1919
Bufano Angelo Private B 11th Infantry 20-Oct-1918
Bugler Thomas R. Private G 165th Infantry 1-Aug-1918
Buickas Baltras Private H 305th Infantry 3-Oct-1918
Bulgori Theodore Private 64th Mot. Trk Det., M. G. Tng Camp, Camp Hancock, Georgia 27-Oct-1918
Bumfield Harry Private D 418th Tel Battalion , Sig. C 22-Aug-1918
Bumford Follwix Private 26th 7th Battalion, 153rd Dep Brigade 1-Oct-1918
Bunee James B. Private H 305th Infantry 8-Sep-1918
Burdge Edward Jr. Private 5th 2nd Tng. Battalion, 154th Dep. Brigade 25-Jul-1918
Burdick Jesse L. Private I 305th Infantry 27-Sep-1918
Burekmeyer Clarence Jr. Private Headquarters 807th Pioneer Infantry 26-Nov-1918
Burger John Private 12th [Det. A.R.D.] 5-Nov-1918
Burgess Lorenzo D. Private Troop E 22nd Cavalry 19-Jan-1919
Burgess Robert Private Company G 11th Infantry 10-Nov-1918
Burgress Albert E. Private H 9th Infantry 18-Jul-1918
Burgress Henry E. Private F 114th Infantry 12-Oct-1918
Burguess Charles Private I 105th Infantry 19-Oct-1919
Burgun Albert Private Company E 108th Infantry 2-Oct-1918
Burhans Clyde Private 21st Rect. Tank Corps 18-Oct-1918
Burke Edward J. Private G 326th Infantry 11-Oct-1918
Burke John Private E 1st Prov. Dev. Rgt. 6-Oct-1918
Burke John F. Private Headquarters 105th Infantry 29-Sep-1918
Burke Luke P. Private B 106th Infantry 18-Jan-1918
Burke Thomas P. Private Company B 9th Infantry 3-Oct-1918
Burke William Private Sup 305th Infantry 22-Nov-1921
Burling George B Jr. Private Battery H 52nd Artillery C.A.C. 18-Feb-1918
Burnell Joseph Private F 103rd Infantry 20-Jul-1918
Burnett Albert Meade Private I 311th Infantry 26-Oct-1918
Burns Frank T. Private 6th Ret. Gen M. Serv 22-Mar-1918
Burns Michael D. Private B 105th Infantry 24-Sep-1918
Burnstein Sol Private B 23rd Infantry 18-Jul-1919
Burow Albert H. Private Company M 307th Infantry 14-Oct-1918
Burr Harvey R. Private Quartermaster Corp Detachment, Aer Gen Sup. Dep. And Concentration Camp, Garden City Long Island 3-Mar-1918
Burrell Charles W. Private 51st 13th Battalion, 153rd Dep Brigade 26-Sep-1918
Burrick Peter Private I 17th Infantry 8-Oct-1918
Burrows Gordon H. Private A 106th M. G. Battalion 12-Oct-1918
Burrows Daniel S Private L 105th Infantry 19-Jan-1918
Burt Alfred S. Private 328th Aero Squadron A.S. Garden City 15-Oct-1918
Burtch Frank G. Private Headquarters 59th Infantry 6-Oct-1918
Buscemo Salvatore Private M 105th Infantry 30-Aug-1918
Buse Howard P. Private L 71st Infantry 31-Jul-1917
Bush Harry J. Private Evacuation Hospital No.11 9-Oct-1918
Bush Joseph A. Private B 165th Infantry 15-Oct-1918
Bush William Renown Private Sup 7th Infantry 15-Jul-1918
Bushell Robert T. Private Vet. Hospital 16, Camp Lee 4-Oct-1918
Bushey Clinton E. Private Company H 165th Infantry 15-Oct-1918
Buss August Walter Private I 2nd Pioneer Infantry 2-Feb-1919
Buteau Lawrence J Private MG 16th Infantry 6-May-1918
Buters Alphonso Private Company M 7th Infantry
Butler John Andrew Private M 309th Infantry 1-Nov-1918
Butler Thomas F. Private F 165th Infantry 28-Jul-1918
Butterworth Clayton Private 38th 11-Nov-1918
Butts Albert W. Private A 7th Infantry 20-Jan-1918
Butts Hubert W. Private A. S. Aircraft Production 24-Oct-1918
Buxbaum Alfred Private Motor Truck 394th Infantry 14-Oct-1918
Byrne Patrick J. Private M 165th Infantry 26-Jul-1918
Byrnes John Private A 343rd M. G. Battalion 1-Nov-1918
Byrnes John T. Private M 165th Infantry 14-Oct-1918
Byrnes Thomas Anthony Private I 39th Infantry 6-Aug-1918
Byrnes William H. Private K 116th Infantry 7-Nov-1918
Cabasino Louis Francis Private C 4th Infantry 19-Jul-1918
Cacioppo George Private K 312th Infantry 27-Oct-1918
Cade John Private D 413th Reserve Labor Battalion 28-Sep-1918
Cady Melville W. Private Company G 28th Infantry 14-Oct-1918
Cafferty Patrick J. Private K 307th Infantry 14-Sep-1918
Caffrey Thomas P. Private 2nd Company Coast Artillery Corps, Narragansett Bay, Ft. Adams, RI 2-Oct-1918
Cahill Edward J. Private E 105th Infantry 13-Oct-1918
Cahill Peter J. Private M.G. Tng Center 25-Oct-1918
Cainretta Verina Private Company A. 61st Infantry 12-Oct-1918
Calabro Vincenzo Private C 22nd Infantry 10-Oct-1918
Calagna Vincent Private Battery D 58th Artillery C.A.C 9-Dec-1918
Calandra Tony Private Y.S.A. Training Detachment 16-Jan-1919
Caldwell Martin Private M. D 14-Jul-1918
Cali Manfredo Private Company E 311th Infantry 18-Oct-1918
Callaghan Cornelius Private K 107th Infantry 10-Nov-1919
Callahan Daniel J. Private E 37th Engineers 18-Aug-1918
Callahan John Private K 326th Infantry 4-Aug-1918
Callahan Paul J. Private L 3rd Dev. Battalion , 152nd Dep. Brigade 12-Oct-1918
Callahan Thomas J. Private A 102nd Engineers 29-Sep-1918
Cameron Irving Franklin Private 4th 152nd Dep Brigade 7-Jan-1919
Cammarata John Private G 106th Infantry 27-Sep-1918
Camp Chas A Private 2 Prov Regt 156th Dep Brig 6-Oct-1918
Camp Walter J. Private D 1st Rgt. Engineers 9-Jun-1917
Campanella Joseph Private A 9th Infantry 18-Jul-1918
Campbell Edward A. Private 23rd Squadron Aviation Section, Signal Corps 13-Jan-1918
Campbell James V. Private C 16th Infantry 8-Oct-1918
Campbell John J. Private Headquarters 165th Infantry 28-Jul-1918
Campbell Joseph M. Private Sup 3rd Infantry 21-May-1918
Campbell Leslie James Private E 307th Infantry 9-Sep-1918
Campbell Michael Private F 16th Infantry 28-Jul-1918
Campesi Guiseppe Private Motor , 16th Section 21-Oct-1918
Campisano Frank W. Private Company B 302nd Infantry 25-Sep-1918
Canales Sylvester V. Private K 106th Infantry 27-Sep-1918
Canapa Louis J. Private K 106th Infantry 28-Oct-1918
Canavan Charles E. Private I 39th Infantry 26-Sep-1918
Canditto Frank Bellomastro Private M 309th Infantry 18-Dec-1918
Canfield Cecil H. Private Company D 306th Infantry 27-Oct-1918
Canizzaro Pasquale Private Cas Det [053rd] Dep. Brigade 30-Sep-1918
Cannon Edward F. Private 3rd M. G. Battalion (Company D, 5th M. G. Battalion 0 10-Nov-1918
Cantara Arthur J. Private 6th Ret. Gen Serv. Infantry 7-Sep-1917
Cantilici Simone Private G 306th Infantry [8/27/1908]
Cantwell Frank J. Private Company E. 5th Ammunition Troop 27-Oct-1918
Capabianco Luigi Private Company I 107th Infantry 30-Sep-1918
Capelle Rudolph Private A 306th Infantry 1-Oct-1918
Capone Guiseppe Private C Development Battalion 6 21-Oct-1918
Capone Marino Private F 147th Infantry 23-Oct-1918
Capotosto Augusto Private C 308th Infantry 24-Jun-1918
Capp Walter K. Private Battery B 19th Field Artillery 15-Nov-1918
Cappelini Guiseppe Private G 106th Infantry 27-Sep-1918
Cappelloni Toni Private L 135th Infantry 26-Sep-1918
Caprarullo Anthony Private Company G 7th Infantry 1-Aug-1918
Caputo Domenico Private B 305th Infantry 3-Jun-1918
Card Silas K. Private A 23rd Infantry 17-Dec-1917
Cardani Antonie Private E 309th Infantry 28-Jul-1919
Cardani Lazzaro Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Cardano Giolomo Private Tr. E 2nd Cavalry 14-Sep-1918
Carey Edgar Private E 305th Infantry 28-Sep-1918
Carey John B. Private A Ordinance Detachment 27-Dec-1918
Carey Philip J. Private Company D Dev. Battalion 1 25-Oct-1918
Carguilo Frank C. Private D 106th Infantry 27-Sep-1918
Caridico Louis J. Private Company F 105th Infantry 19-Oct-1918
Carlo Michael Private Company B 307th Infantry 8-Nov-1918
Carlson Edward G. Private Company L 106th Infantry 27-Sep-1918
Carlson Ernest P. Private Company E 110th Infantry 27-Sep-1918
Carmelo Seifo Private 1st Company 4th Infantry Replacement Regiment 6-Oct-1918
Carmer Charles S. Private Company I 311th Infantry 5-Nov-1918
Carmody John J. Private Company A 320th Infantry 6-Nov-1918
Carnesi John J. Private Company M 116th Infantry 12-Oct-1918
Carney Mitchell F. Private Company A 325th Infantry 25-Oct-1918
Carollo Leon Private Company E 47th Infantry 3-Aug-1918
Carr George O.S. Private Company A 105th Machine Gun Battalion 27-Sep-1918
Carr James F. Private Company F Separate Aut. Replacement Draft, Camp Upton 2-Oct-1918
Carri Francesco Private Cas. Detachment Base Hospital, Camp Wheeler, GA 30-Dec-1918
Carrick Herbert E. Private Ambulance Company 52nd division 17-Mar-1919
Carrie Robert F. Private Company A 106th Machine Gun Battalion 13-Oct-1918
Carrizzo Joseph Private Company B 501st Engineers Service Battalion 31-Oct-1918
Carroll James W., Jr. Private 8th Medical Detachment Base Hospital 28-Mar-1918
Carroll Joseph G. Private Company E 165th Infantry 16-Oct-1918
Carroll Leonard Private 308th Sanitary Train 11-Mar-1919
Carroll Michael Private 410th Casual company 6-Oct-1918
Carroll Micheal J. Private Headquarters Company 325th Infantry 22-Oct-1918
Carroll Richard Private Battery B 140th Field Artillery 7-Jul-1919
Carroll Warren J. Private Oct. Automatic replacement Draft 10-Nov-1918
Carroll William J. Private Company B 305th Infantry 26-Sep-1918
Carson Charles A. Private Training Detachment NY University 20-May-1918
Cartazzo Emello Private Company C 305th Infantry 10-Oct-1918
Carter John J. Private Company L 58th Infantry 29-Sep-1918
Carter Thomas A. Private Company C 305th Infantry 3-Mar-1918
Case Leslie B. Private Headquarters Company 152nd Depot Brigade 19-Oct-1918
Casell Joseph C. Private Company A 7th Engineers Training Regiment 10-Oct-1918
Casertano Angelo Private 34th Recruit company 12-Nov-1918
Casey John Private Company B 106th Infantry 1-Sep-1918
Casey Maynard F. Private Company A 306th Machine Gun Battalion 10-Sep-1918
Cassee John Private Company E 23rd Infantry 18-Jul-1918
Cassells Thomas F. Private Company C 165th Infantry 13-Aug-1918
Casserly Frank J. Private Company C 165th Infantry 7-Nov-1918
Cassetta Nicola Private Company K 4th Infantry 20-Oct-1918
Cassidy Walter C. Private Company D 51st Pioneer Infantry 30-Nov-1918
Castas Nicholas Private Company D 16th Infantry 9-Feb-1918
Casterino Peter D. Private Headquarters Company 326th Infantry 16-Oct-1918
Castle Devere H. Private A 1st Battalion U.S.G. 25-Oct-1918
Castmore John B. Private Company L 114th Infantry 3-Mar-1918
Castrilli Anthony A. Private Company B 3rd Anti-Aircraft Machine Gun Battalion 29-Oct-1918
Catali Rodolfo Private 3rd 153rd Dep Brigade 28-Sep-1918
Cater Edward Private Company B 108th Infantry 29-Sep-1918
Caulfield John J. Private Company G 106th Infantry 16-Oct-1918
Cavanagh Andrew P. Private 303rd Field Artillery 25-Feb-1919
Cavanaugh Edward J. Private Company B 123rd Infantry 8-Oct-1918
Cavarra Frank Private Company H 23rd Infantry 18-Jul-1918
Cavello Thomas Private Company H 308th Infantry 4-Oct-1918
Caverly James F. Private Company D 302nd Engineers 13-Mar-1918
Cavullo Frank Private Company H 23rd Infantry 18-Jul-1918
Cawein Raleigh D. Private Company A 105th Infantry 2-Sep-1918
Cawley Peter Private Company E 9th Infantry 18-Jul-1918
Centonzo Vincenzo Private Company L 308th Infantry 15-Oct-1918
Cernera Ralph Private Company K 59th Infantry 5-Oct-1918
Cestone Angelo Private Company C Pioneer Infantry 3-Dec-1918
Chamberlain Ernest A Private K 53rd Inf 6-Oct-1918
Chamberlin Maxwell E Private 4th Squadron 1st MAF 28-Sep-1918
Chambers Leonard A. Private Student Army Training Institute 18-Oct-1918
Chandle Arthur B. Private Company H 369th Infantry 1-Oct-1918
Chandler Thomas Private Headquarters Train 20th Division 14-Oct-1918
Chapin Bert Private I 310th Infantry 5-Nov-1918
Chapman Otto Private Company F 369th Infantry 30-Sep-1918
Chard George C. Private Company F 107th Infantry 15-Aug-1918
Charifson Loces Private Company E 16th Infantry 18-Jul-1918
Charlebois Francis A. Private 74th Company 18th Battalion, Syracuse Ret. Cp. 3-Oct-1918
Charlton John J. Private 38th Company 152nd Depot Brigade 12-Dec-1918
Charness George Private Company F 111th Infantry 6-Oct-1918
Charnin Nathan Private Company G 106th Infantry 11-Oct-1918
Chase Homer E. Private C 147th Infantry 29-Sep-1918
Cheeseborough Ernest Private Company M 25th Infantry 2-Nov-1917
Chelberg James F. Private Company A 306th Infantry 6-Sep-1918
Cherney Nick Private Company F 26th Infantry 21-Jul-1918
Cherney Paul Private Company E 59th Infantry 30-Sep-1918
Chervincky David Private Company K 116th Infantry 30-Sep-1918
Cheslock Peter Private Machine Gun Company 347th Infantry 2-Nov-1918
Chester Bennie Private 12th Medical Detachment USA General Hospital 13-Apr-1919
Chiaravalle Nicola Private Company M 108th Infantry 29-Sep-1918
Chiarella Angelo A. Private Company H 309th Infantry 27-Oct-1918
Chin Henry Private Company H 306th Infantry 8-Oct-1918
Chippie Albert M. Private Company A 5th Engineers 22-Oct-1918
Chisholm Henry L. Private Headquarters Company 308th Infantry 8-Nov-1918
Chodikoff David Private E 103rd Infantry 26-Jul-1918
Christensen Andrew P. Private Company H 2nd Development Battalion 4-Jul-1918
Christensen George A. Private Company C 104th Signal Battalion 26-Oct-1918
Christensen James T. Private Company C 106th Infantry 27-Jul-1918
Christensen Jens Private 152nd Depot Brigade 18-Oct-1918
Christfully Arthur B. Private Company E 105th Infantry 7-Mar-1918
Christman Louis Private Company A 20th Machine Gun Battalion, 13th Infantry 5-Feb-1918
Chuille Guiseppe Private Company B 105th Infantry 29-Sep-1918
Church Howard A. Private Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Ciavolella Emelie Private Company G 310th Infantry 1-Nov-1918
Ciccone Joseph P. Private 6th Mechanical Ordnance Repair shop 5-Oct-1918
Cicero Salvatore private Company A 116th Infantry 17-Oct-1918
Cieurello Frank Private Company F 106th Infantry 27-Sep-1918
Cilento Gastano Private Company B 326th Infantry 23-Jun-1918
Cimei Victor Private Headquarters Detachment Machine Gun Battalion 14-Aug-1918
Ciniglio Andrew P. Private Company I 163rd Infantry 4-Sep-1918
Cirito Vincent Private Company H 309th Infantry 20-Dec-1919
Clainos Charles Nicklas Private G 305th Infantry 27-Sep-1918
Claire John J. Private Machine Gun Company 165th Infantry 14-Oct-1918
Clancy George F. Private Company C 35th Infantry 30-Apr-2928
Clark Alfred H. Private 130th Aero Service Squadron Aero Service Mechanic Training School 11-Oct-1918
Clark Clarence I Private E 46th Infantry 20-Oct-1918
Clark Frenk Private Company F 305th Infantry 9-Nov-1918
Clark Harrison Private 419th M. T. C. 475 M. Sup. Trn 31-Oct-1918
Clark Henry Private Company A 18th Infantry 6-Oct-1918
Clark Herbert J. Private Machine Gun company 307th Infantry 11-Sep-1918
Clark Ira Vanorder Private B 7th Infantry 17-Jul-1918
Clark James C. Private Company A 109th Machine Gun Battalion 12-Mar-1919
Clark Joseph I. Private Company I 116th Infantry 13-Oct-1918
Clark Joseph P. Private Company I 108th Infantry 28-Sep-1918
Clark Merlin H. Private L 58th Infantry 5-Aug-1918
Clark Nathan Private Company D 306th Machine Gun Battalion 9-Oct-1918
Clark Theodore P. Private Coast Artillery Corps, Mine Planter Mills 11-Apr-1917
Clark Thomas H. Private Company E Development Battalion No.2 4-Oct-1918
Clark Walter Private Company A Section B, Student Army Training Corps 20-Oct-1918
Clarkson Charles E. Private Company A 344th Battalion, Tank Corps 3-Sep-1918
Clarkson George E. Private Company K 23rd Infantry 2-Nov-1918
Clash Arthur J. Private 330th Supply Company QuarterMaster Corps 26-Nov-1918
Clayson Oren J. Private Train E 1st Cavalry 22-Sep-1918
Clayton Harry Private Battery C 349th Field Artillery 22-May-1918
Clayton Rollin Private Company D 328th Infantry 14-Oct-1918
Clear Francis J. Private K 105th Infantry 1-Sep-1918
Clear John F. Private Company B 18th Infantry, 1st Division 22-Nov-1918
Cleaves Raymond L. Private Headquarters Company 107th Infantry 7-May-1919
Clements Robert D. Private Company L 107th Infantry 16-Oct-1918
Clifford Alfred J. Private Medical Detachment American Red Cross Hospital 13-Oct-1918
Clifford Vincent P. Private Company E 306th Infantry 8-Oct-1918
Clinton Edgar O. Private Company K 116th Infantry 23-Nov-1918
Clinton Vincent (Jerome) Private M.D. 20-May-1920
Cloughessy Michael Private Company E 165th Infantry 10-Nov-1918
Cloutier Joseph A. Private Company B 28th Infantry 21-Jul-1918
Clowes Gerardus Private 94th Volunteers 23rd Battalion 16-Oct-1918
Clune Donald M. Private Company E 105th Infantry 29-Sep-1918