Home
About the Museum
Contact Us
Articles
Armories & Arsenals
Events
Education
Flags
Forts
Heraldry
Press
Research
Veteran's Oral History
Search
DMNA Home page
NYARNG
NYANG
NYG
NY Naval Militia
Friends

Research

Roll of honor:
Citizens of the State of New York who died while in the service of the United States during World War I

Showing 13876 of 13876 records.

Search

Enter First name, Last name, Rank, Date (year)
Last name begins with:
Last Name First Name Rank Company Regiment Date of Death
Wysocki Zygmunt W Private 319th Amb 305th Battalion Tn 1-Nov-1918
Bvaranski Zygmunt Pvt 1st cl Co A MG Bn 1st Bde 7-Jun-1918
Szreder Zygmunt Private, 1st class Company C 305th Infantry 28-Sep-1918
Zultowski Zygmunt Private M 7th Infantry 15-Jul-1918
Plomienski Zygmund Private Company E 327th Infantry 15-Oct-1918
Zelijer Zuliju Private Company C 313th Infantry 30-Sep-1918
Rousseau Zotique Captain M.C. 10-Dec-1917
Kaplan Zorah Private Company D 114th Infantry 12-Oct-1918
D'Amico Zepito Private L 327th Infantry 15-Mar-1918
Brooks Zelig Private D 116th Infantry 8-Oct-1918
Gooden Zeb Mechanic E 312th Infantry 26-Sep-1918
Tidball Zan L Jr 1LT 9th Aero Sq 10-Oct-1918
Yondis Zaharias Private E 106th Infantry 25-Sep-18
Kzisky Wyerendy Pvt Co M 7th Inf 30-Jul-1918
Covell Wyatt D Pvt Co K 59th Inf 20-Jul-1918
May Worthington Private 271 Aer Squadron 16-Feb-1918
Loewe Wolfgang Julius Sergeant 1st Headquarters Battalion ASC 12-Aug-1919
Wojtyta Wojciech Corporal I 309th Infantry 25-Sep-1918
Hayes Wm. J. Corporal B 302nd Engineers 27-Oct-1918
Ryan Wm. J. Private C 165th Infantry 27-Jul-1918
Ryan Wm. J. Private First Class C 316th Infantry 30-Sep-1918
Ryan Wm T. 1st Lieutenant A.S.S.C 16-Oct-1918
Scheidemann Wm P Private L 315th Infantry 28-Sep-1918
Olsen Wm Leslie Seaman, 2d Class 6-Aug-1918
Ryan Wm John Private D 51st Pioneer Infantry 25-Aug-1918
Dwyer Wm Edward PVT A 305th Infantry 6-Sep-1918
Cybulski Wladyslaw J Pvt 25th Co 7th Tng Bn 158 Dep Bde 6-Oct-1918
Tomczyk Wladyslaw J Pvt Co K 148th Inf 1-Nov-1918
Cyborosiy Wladyslaw PVT D 312th Infantry 14-Nov-1918
Szablinski Wladyslaw PVT K 307th Infantry 7-Nov-1918
Yarmolinski Wladyslav Private E 26th Infantry 17-Mar-19
Mordarski Wladyshaw Private A 71st Infantry 14-Aug-1918
Rutkoski Wladysalw PVT M 23rd Infantry 6-Oct-1918
Rodewald Winthrop V. Corporal H 165th Infantry 8-Apr-1918
Fanning Winthrop C. 2nd Lieutenant 168th Aero Squadron 10-Mar-1919
Jones Winston Private Company M 811th Pioneer Infantry 25-Sep-1918
Payne Winston Ships Cook, 1st Class USNRF 25-Oct-1919
Dickson Winslow Pvt Co D 60th Inf 24-Nov-1918
Kaltenbach Winfred Pvt Spruce St Prod dept 27-Nov-1918
Nickerson Winford T Private C 102d F Sig Battalion 23-Oct-1918
Friend Winfield S. Private Battery D 1st Field Artillery 23-Jun-1918
Scott Winfield I Jr Pvt Co M 308th Inf 14-Sep-1918
Kimmins Winfield Ben 97th Co 6th Regt USMC 6-Oct-1918
Komorowski Wincenty Pvt Co D 147th Inf 29-Sep-1918
Pitreniuk Wincenty PFC C 47th Infantry 31-Jul-1918
Locke Wilton C SGT Hq Cots, Camp Lee, Va 11-Oct-1918
Ritch Wilson Jr. Corporal Company D 306th Infantry 6-Sep-1918
Byrd Wilson Sergeant Headquarters 367th Infantry 11-Feb-1919
Lapine Wilmer M Pvt 1st cl Co K 107th Inf 18-Oct-1918
Bodenstab Wilmer 2nd Lieutenant Company H 28th Infantry 29-May-1918
Beyea Wills Edwin Coxswain 12-Oct-1918
Mose Willliam J Jr Pvt Co F 307th Inf 20-Mar-1918
McKenna Willliam J Corporal B 106th Infantry 17-Oct-1918
Harder Willis F Pvt Hq Co 312th Inf 19-Nov-1918
Davis Willis E Pvt 1st cl MD Evac Hosp 24
Peckham Willis Curtis Coxswn USN 31-Mar-1918
Bass Willis Private Company A 302nd Stevadore Training Regiment 24-Oct-1918
Kazen Willis Private Company D 16th Infantry 18-Jul-1918
Boutin Williard J. Private A 60th Infantry 11-Nov-1918
Croft William, Jr. Private Company K 309th Infantry 21-Nov-1918
Cassidy William X. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Doud William Wiley PFC Btry D, 309th FA 1-Nov-1918
Drabble William Wendell Sgt E 7th Inf 10-Oct-1918
Woerner William Walter Private A 47th Infantry 19-Sep-1917
Coon William W. Corporal Company B 306th Infantry 21-Sep-1918
Douglas William W. Private Company C 310th Infantry 12-Feb-1919
Gavin William W. Private Battery E 308th Field Artillery 8-Feb-1919
Hayward William W. Private Company D 107th Infantry 19-Oct-1918
Newcomb William W. Captain Ordnance Dept. 9-Oct-1918
Newcomb William W. Captain Ordnance Department (unassigned) 9-Oct-1918
Tomilinson William W. Corporal I [309th] Infantry 1-Nov-1918
Wait William W. Private 1st class Aviation Section Signal E.R. Corps 9-May-1918
Withington William W. Private Company I 306th Infantry 29-Sep-1918
Brophy William W Sgt Co A 18th Bn US Gds 13-Oct-1918
McLaughlin William W Private Med Detachment 17-Oct-1918
Mead William W Mec Co F 107th Inf 29-Sep-1918
Waring William W 1LT 11 Aero Sq 31-Oct-1918
Cerino William V. Corporal Company H 309th Infantry 3-Nov-1918
Kelly william V. Private, 1st class Company K 165th Infantry 20-Jul-1918
Murtha William V Private 1st Class C 165th Infantry 27-Jul-1918
Shepard William V Pvt NA Unasgd 12-Aug-1918
Halligan William Thomas Sgt Co H 7th Inf 9-Oct-1918
Soden William Thomas Yeoman, 3d Class USNRF 11-Oct-1918
Schaffert William Theo Carpenter's Mate, 1st Class, U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
Gibson William Telford Machinist Mate 1st Class 22-Dec-1918
Bellanger William T. Private Company H 111th Infantry 29-Sep-1918
Campbell William T. Commisary Steward U.S.N. 24-Sep-1918
Cullington William T. Private First Class D 407th Tel Battalion 7-Jan-1918
Green William T. Private, 1st class Company C 5th Engineers 16-Jul-1918
Hickton William T. Private First Class K 106th Infantry 2-Sep-1918
Hill William T. Corporal H 18th Infantry 18-Sep-1918
King William T. Cook 29th Company 8th battalion, 152nd Depot brigade 8-Dec-1918
Perdue William T. Private Company E 128th Infantry 10-Nov-1918
Quinn William T. Private First Class A 22nd Engineers 27-Oct-1918
Littlebrant William T Colonel Cavalry 2-Jul-1919
Mandelkow William T Private B 112th MG Battalion 23-Oct-1918
Murray William T Private 14th 152d Dep Brig 10-Oct-1918
Norman William T Private C 106th Infantry 18-Nov-1918
Smith William T Private 1st Class 48th RTC 5-Feb-1919
Steinhauer William T Private E 315th Infantry 5-Nov-1918
Veldon William T Sergeant Tng Group 6 M T Dep Camp Hancock, GA 16-Oct-1918
Walsh William T Private 1st Class A 102d Engineers 26-Sep-1918
White William T Pvt Hq Det 1st FA Bde 14-Oct-1918
Kelly William Stephen 17th Co 5th Regt 11-Nov-1918
Beekman William S. Lt. Colonel Infantry 10-Apr-1917
Cetti William S. Private, 1st class Battery B 105th Field Artillery 11-Dec-1918
Drake William S. Pvt A 6th Engineers 16-Jul-1918
Ely William S. Private, 1st class Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Gilmore William S. Private Company C 106th Infantry 27-Sep-1918
Graham William S. Private, 1st class Engineer Enlisted reserve C Inactive List 11-Oct-1918
Hensel William S. Private First Class C 165th Infantry 15-Oct-1918
Kimball William S. Sergeant Headquarters Detachment 5th Infantry Brigade 6-Nov-1918
Monaghan William S. Sergeant D 108th Infantry 17-Oct-1918
Reardon William S. Private M 128th Infantry 8-Nov-1918
Ely William S 1st Lt Rochester, NY Av Sec, Res C 2-Jan-1918
McNamara William S Cadet Headquarters Det Flying Tallaferro Field, Ft Worth, TX 25-Mar-1918
Smith William S Private Conserv & Recl Bet Quartermaster Corps, Camp Meade, MD 7-Oct-1918
Tiel William S Private 3d Cape Fear, Ft Caswell, NC 21-Oct-1918
Wilson William S Pvt Co I 325th Inf 10-Oct-1918
Smith William Roy Coxswain USNRF 13-Mar-1918
Cushman William Reynolds Lieut Commander (Retired List) 27-Aug-1919
Thompson William Rex Private A 60th Infantry 3-Nov-1918
Bush William Renown Private Sup 7th Infantry 15-Jul-1918
Dixon William R. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Gerrested William R. Private Company D 106th Infantry 26-Sep-1918
Holler William R. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 5-Nov-1917
Hurst William R. Private Company F 165th Infantry 27-Jul-1918
Kelly William R. Sergeant Headquarters Company 3rd Corps Artillery Park 1-Feb-1919
Kirschner William R. Private 10th Company Receiving Camp 10-Nov-1918
McMahou William R. Private Company C 307th Infantry 15-Sep-1918
Reid William R. 1st Lieutenant 307th Infantry 27-Aug-1918
Barr William R Sgt 8 Co 20th Engrs 24-Aug-1919
Burr William R SGT C 106th MG Bn 23-Oct-1918
Gohl William R Pvt 1st cl Co A 305th Inf 6-Oct-1918
King William R Major Ord 18-Jul-1918
Leonard William R Pvt 42 Ret Sq 3 Reg Avia C 11-Mar-1918
Lewis William R pvt Btry A, 59th Art CAC 29-Oct-1918
McKeown William R Pvt 25th Ret Co Gen Svc Inf 26-Oct-1918
Scheulen William R Private L 315th Infantry 29-Sep-1918
Smith William R Private Am Pris Cp Lt Loubes Gironde, Fr 11-Apr-1919
Baker William Pratt Seaman, 2d Class USN 23-Oct-1917
Gavin William Phillip Smn 2d cl USNRF 22-Oct-1918
McPhail William Percival 16th 30-Sep-1918
Exner William Paul 49th Co 17-Jun-1918
Higginson William Paul Gy SGT 45th 6-Jun-1918
Finear William Patrick Seaman 2nd Class 8-Mar-1918
Roche William Patrick Private A M. G. Battalion 24-Jul-1918
Wesch William P.J. Private 5th Company 152nd Depot Brigade 23-Sep-1918
Earle William P., Jr. Private Air Service School, University of Texas 13-Oct-1918
Ackerman William P. Private M 3rd Pioneer Infantry 21-Oct-1918
Espsnscheid William P. Private Battery D 5th Trench Mortar Battery 2-Oct-1918
Frazec William P. Seaman U.S.N.R.F. 7-Feb-1920
Friedel William P. Private [1] Sept. Auto Repl Draft 11-Dec-1918
Abel William P Private 23d 154th Dep Brig 11-Oct-1918
Bergen William P PVT 35th 9th Tng Bn, 153rd Dep Brig 28-May-1918
Crouse William P Pvt Co K 307th Inf 12-Oct-1918
McPortland William P Seaman 2d cl USNRF 23-Oct-1918
Murray William P Captain Infantry 24-Mar-1919
Smith William P 1st Lt Air Serv 9-Jan-1919
Watzka William P Corporal I 306th Infantry 14-Aug-1918
Trimble William O. Private 1st class Company K 108th Infantry 29-Sep-1918
Sandstrom William O Pvt 37 Co 10 Tng Bn 153 Dep Bde 11-Oct-1918
Wilson William O Private E 49th Infantry 12-Dec-1917
White William North Pvt Co k 311th Inf 20-Nov-1918
Ackerly William N. Coxwain Section 5, 3rd Naval District, Sayville, NY 18-Oct-1918
Brown William N. Mess Attendant, 1st class U.S.N.R.F. 12-Dec-1918
Madden William N. Private 1st class Medical Detachment Base Hospital Unit 25-Aug-1918
Sage William N Private 1st Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Moresco William Michael Landsman for Machinists Mate USNRF 27-Sep-1918
Rollins William Michael Seaman USN 5-Mar-1918
Dudley William McK 2LT ASA 29-Dec-1918
Kilborn William McK Pvt Sup Co 26th FA 27-Oct-1918
Tonkin William Mayhew Lieutenant 17-Dec-1918
Barnett William M. Corporal 84th Company 6th Regiment 19-Jul-1918
Dann William M. Private Battery E 334th Field Artillery 29-Sep-1918
Fitzpatrick William M. Private 108th Infantry 29-Sep-1918
Nickles William M. Private Machine Gun Company 306th Infantry 28-Aug-1918
Roberts William M. [Wag] F 303rd Engineers 4-Aug-1919
Ryan William M. Private B 157th Infantry 28-Sep-1918
Kratzer William M Private 1st Class K 47th Infantry 21-Oct-1917
McMahon William M Private G 26th Infantry 13-Sep-1918
Muhling William M Corporal D 307th Infantry 9-Sep-1918
Walsh William M Sergeant A 165th Infantry 12-Sep-1918
Williams William M Private C 114th Infantry 16-Oct-1918
King William Lewis Gunners' Mate, 1st Class 19-Feb-1919
Barron William Lawrence 16th Phila. 29-Aug-1918
Douglas William L. Jr. Corp Hq 2d Pion. Inf. 7-Dec-1918
Burnside William L. 28-Mar-1919
Dougherty William L. Corp E 165th Inf 16-Oct-1918
Garrity William L. Private 24th Company 6th Training Battalion, 151st Depot Brigade 17-Mar-1918
Hammer William L. Private L 106th Infantry 26-Aug-1918
Lasher William L. Private Ship Repair Shop Unit 301 27-Sep-1918
McCabe William L. Private A 102nd F Signal Battalion 30-Oct-1918
Petterson William L. Corporal Company C 102nd Infantry 25-Oct-1918
Pettignelli William L. Private E Pioneers Infantry 7-Jan-1919
Phillips William L. Fireman, 1st class 17-Jan-1920
Reynolds William L. Private H 305th Infantry 7-Sep-1918
Rowe William L. Private F 26th Infantry 11-Oct-1918
Thomas William L. Sergeant Company D 302nd Engineers 16-Oct-1918
Forgette William L Pvt Co H 59th Pion Inf 2-Oct-1918
Hudders William L PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Leahy William L Private D 312th Infantry 24-Oct-1918
Soeder William L Private 1st Class A 102d Engineers 10-Dec-1918
Stewart William L Pvt 15th Co 4th Bn 163d Dep Bde 13-Oct-1918
Stout William L Private K 369th Infantry 26-Sep-1918
Bray William Kenneth 51st Co 11-Jun-1918
Emerson William K.B. 2nd Lieutenant attached 12th Aero Squadron Field Artillery Recon. Corps 14-May-1918
Cox William K. Sergeant 1st cl. M.D., Ancon, Canal Zone 13-Oct-1918
Bell William Jr. Sergeant Company A 11th Engineers 11-Apr-1918
Henel William Jr. 2nd Lieutenant A.S.S.C. 9-Oct-1918
Doyle William Jr Private 1st Class F 307th Infantry 5-Sep-1918
Schillo William Jr Pvt Co H 7th Inf 15-Feb-1918
Shorts William Jr Corporal (Company) 369th Infantry 30-Sep-1918
Sievers William Jr Private MG 305th Infantry 7-Sep-1918
Unfur William Jr Private D 106th Infantry 27-Sep-1918
Andre William Joseph Corporal Battery B 55th Artillery C.A.C. 17-Nov-1918
Behan William Joseph Chief Quartermaster USNRF 10-Oct-1918
Burns William Joseph Mach Mte 2d cl USN 25-Jul-1918
Clark William Joseph Sgt 1st cl Co A 52d Pion Inf 22-Oct-1918
Coyne William Joseph USMC 25-Jan-1918
Hart William Joseph Private A 51st Pioneers Infantry 9-Aug-1918
McNamee William Joseph Private C 3d Am Tn 15-Jul-1918
Piatt William Joseph Pvt Aus Rmt Depot 303 8-Oct-1918
Romard William Joseph Private M.G. 4th Infantry 12-Oct-1919
Scanlon William Joseph Corporal B 116th Tn. Headquarters M. P. 30-Oct-1918
Sharkey William Joseph Lieutenant (JG) 5-Oct-1918
Sparks William Joseph Gunners Mate, 1st Class USN 17-Nov-1918
McGlinchoy William Jos Sergeant A 305th Infantry 26-Sep-1918
Mohrmann William John Nichols Machinists Mate, 2d Class USNRF 9-Nov-1918
Smith William John Pvt Co G 307th Inf 26-Mar-1918
Attridge William James PVT Chem War Serv 9-Oct-1918
McAdams William James Chief Water Tender USN 14-Jun-1918
McLaughlin William James Corporal C 6th Mach Gun Battalion 1-Nov-1918
O'Brien William James Pvt Co A 2d Pion Inf 22-Oct-1918
Kritzner William Jacob Private I Veneral Sta, Camp Upton, NY 5-Feb-1919
Goodwin William J., Jr. Corporal Company I 48th Infantry 2-Apr-1905
Hazelett William J. Jr. [Ret. ] 2nd Ret. Gen. Ser. Infantry , Ft. Slocum 17-Oct-1918
Auty William J. Cook Company A 83rd Infantry 12-Oct-1918
Bahrs William J. Private Company A 106th Infantry 30-Oct-1918
Barfield William J. Private Company G 811th Pioneer Infantry 19-Jul-1919
Barrett William J. Seaman, 2nd class 24-Oct-1918
Bielenberg William J. Corporal Company M 49th Infantry 22-Mar-1919
Bigelow William J. Corporal D 108th Infantry 29-Sep-1918
Blessing William J. Private, 1st class Company F 11th Infantry 13-Oct-1918
Bolz William J. Private Company K 105th Infantry 29-Sep-1918
Boyle William J. Private D 101st Infantry 26-Jul-1918
Burns William J. 1st Lieutenant 165th Infantry 12-Jul-1919
Carroll William J. Private Company B 305th Infantry 26-Sep-1918
Cassidy William J. Private, 1st class Company F 165th Infantry 16-Jul-1918
Coleman William J. Private Headquarters Company 148th Field artillery 12-Nov-1918
Collins William J. Corporal F 108th Infantry 29-Sep-1918
Colton William J. Private D 49th Infantry 5-Apr-1918
Conn William J. Private H 9th Infantry 5-Oct-1918
Connery William J. Corporal D 105th Infantry 29-Sep-1918
Cook William J. Private A 165th Infantry 23-Oct-1918
Courter William J. Corporal M. G. 105th Infantry 20-Oct-1918
Crombie William J. Private Battery C 310th Field Artillery 18-Oct-1918
Cullen William J. Corporal 333rd Guard & Fire 12-Dec-1918
Daniel William J. Stable Sergeant Supply 319th Field Artillery 3-Dec-1918
Deevy William J. 1st Lieutenant C 18th Infantry 18-Jul-1918
Dempsey William J. Fireman, 1st class U.S.N. 13-Nov-1919
Devlin William J. Private Supply 106th Infantry 5-May-1918
Doherty William J. Sgt K 106th Inf 2-Sep-1918
Donovan William J. Pvt E 305th Inf 5-Oct-1918
Doody William J. Pvt 1st cl B 114th Inf 12-Oct-1918
Doyle William J. Pvt B 165th Inf 28-Jul-1918
Drab William J. Seaman 2nd class Training Station, Great Lakes, IL 30-Sep-1918
Du Valle William J. Unk Tng. Co. 16th M.T. Det., M.G. Tng. Center 29-Sep-1918
Dunne William J. Pvt M.P. M.G. Tng. Center 19-Oct-1918
Dwyer William J. 2nd Lieutenant Cavalry 9-Oct-1918
Elder William J. Corporal Company C 105th Infantry 29-Sep-1918
Ellison William J. Private Company B 311th Infantry 4-Nov-1918
Farrell William J. Private Company M 337th Infantry 10-Feb-1919
Farrell William J. Corporal Company A 5th Infantry Replacement Regiment 18-Oct-1918
Flynn William J. Private I 165th Infantry 28-Jul-1918
Francis William J. Private M 165th Infantry 28-Jul-1918
Gavigan William J. Seaman U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
Gillen William J. Sergeant C I. P., Custom House Bldg., New York City 14-Jan-1919
Goff William J. Private 70th company 17th Battalion, Recruit Camp, Syracuse, NY 29-Sep-1918
Gregory William J. Private 1st Class Compnay F 9th Infantry 3-Oct-1918
Hald William J. Corporal 2nd Provisional Regiment, 156th Depot Brigade 12-Oct-1918
Hall William J. Private Headquarters Detachment 1st Engineers 15-Aug-1919
Hanrahan William J. Private First Class F 316th Infantry 9-Oct-1918
Hartford William J. Private I 71st Infantry N. Y. N. G. 10-Jul-1917
Haustein William J. First Sergeant L 106th Infantry 27-Sep-1918
Hennessy William J. Private Troop K 11th Cavalry 25-May-1918
Hennessy William J. Private A 4th Infantry 9-Oct-1918
Hever William J. 1st Lieutenant F 305th Infantry 5-Oct-1918
Kall William J. Private Company D 327th Infantry 8-Oct-1918
Keegan William J. Private Company I 311th Infantry 29-Oct-1918
Kehoe William J. Private Training Company 16th Motor Truck Detachment, Machine Gun Training, Camp Hancock, GA 19-Nov-1918
Kendsen William J. Seaman, 2nd class U.S.N. 25-Apr-1918
Lawler William J. Private Machine Gun Company 106th Infantry 25-Dec-1917
O'Reilly William J. Company E 107th Infantry 20-Oct-1918
Ormond William J. Private Company L 165th Infantry 30-Jul-1918
Porter William J. Corporal Headquarters Company 106th Infantry 27-Sep-1918
Reilly William J. Private 4th Prov. Oct. Aut. Repl Draft 21-Nov-1918
Retzlaff William J. Sergeant Company K 326th Infantry 11-Oct-1918
Ring William J. Private First Class K 165th Infantry 28-Jul-1918
Rushlow William J. Clerk Headquarters Company 105th Infantry 11-Jun-1918
Russell William J. Private 2nd Eastern N.Y.C.A.C. 2-May-1918
Sherwood William J. Private Company H 316th Infantry 16-Oct-1918
Sullivan William J. Private, 1st class Company K 308th Infantry 3-Sep-1918
Tearney William J. Private H 309th Infantry 4-Oct-1918
Tully William J. Private, 1st class Company H 107th Infantry 29-Sep-1918
Varney William J. Private Battery F 78th Field Artillery 30-Sep-1918
Welch William J. Private [S.n. C.F. Medical Support Depot] 10-Oct-1918
Groth William J C Pvt Co E 39th Inf 12-Oct-1918
Brower William J PVT H 108th Infantry 29-Sep-1918
Bryan William J Pvt Co A 102d Engrs 29-Sep-1918
Deans William J PVT Sn Det 313th Infantry 17-Sep-1918
Deming William J PFC 1st Pion Inf 28-Dec-1918
Dodge William J Pvt Co E 7th Inf 15-Jan-1918
Eagleson William J Pvt Co G 47th Inf 10-Aug-1918
Earley William J Private 149th T C 26-Mar-1919
Ellison William J Pvt Co B 7th Inf 17-Jun-1918
Evans William J PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Finn William J Pvt Co G 311th Inf 17-Oct-1918
Foley William J Pvt QMC Det 23-Dec-1918
Hyland William J Pvt Co G 105th Inf 2-Sep-1918
Kelly William J Pvt 1st cl Adv Ord Dept No 5 14-Jun-1918
Kennedy William J Private H 12th Infantry & 107th Infantry 29-Sep-1918
Kerr William J Private Am Tn, NY Div, Co E 102nd AT 21-Mar-1918
Kirby William J Pvt 1st cl 207th MP Co 10-Mar-1919
Langton William J Private B 105th Infantry 29-Sep-1918
Leffler William J Pvt Co A 55th Engrs 13-Feb-1919
Loane William J Cpl Co E 307th Inf 15-Sep-1918
Lyons William J PVT H 348th Infantry 30-Oct-1918
Macheski William J 1st Lt B 128th Infantry 15-Oct-1918
McCrane William J Corporal H 306th Infantry 6-Nov-1918
McDonnell William J Private 1st Class H 315th Infantry 4-Nov-1918
McGraw William J Pvt 1st cl Co I 107th Inf 29-Sep-1918
McKenna William J Private 1st Class D 2d AA MG Battalion 3-Nov-1918
McMahon William J Private C 106th Infantry 31-Aug-1918
Meyer William J Private I 308th Infantry 20-Oct-1918
Miller William J Private L 316th Infantry 26-Sep-1918
Mohr William J Private 1st Class C 325th Infantry 11-Oct-1918
Murphy William J Private B 106th Infantry 27-Sep-1918
Nolan William J Private 1st Class I 107th Infantry 29-Sep-1918
Noonan William J Corporal H 9th Infantry 18-Jul-1918
Novy William J Corporal L 105th Infantry 31-Aug-1918
O'Connell William J Private C 105th MG Battalion 17-Oct-1918
O'Meara William J Pvt Co A 126th Inf 10-Nov-1918
Pohlman William J Pvt Co K 108th Inf 11-Nov-1918
Pueryea William J Pvt Co I 71st Inf 1-Oct-1918
Rafferty William J Pvt 1st cl Hq Co 105th Inf 3-Nov-1918
Scott William J Pvt Co M 306th Inf 5-Nov-1918
Shaw William J Sergeant Supply 308th Infantry 3-Dec-1918
Sheahan William J Col Sergeant L 165th Infantry 15-Oct-1918
Staibell William J Mech Co M 309th Inf 16-Oct-1918
Strachan William J Private Field Artillery, Unassigned, Overseas Casual Camp, Camp Merritt, NJ 9-Aug-1918
Strong William J Pvt 1st Co CAC 3-May-1917
Sweeney William J Private San Det 307th Infantry 16-Oct-1918
Teed William J Private L 116th Infantry 12-Oct-1918
Thomas William j Pvt Btry D 11th FA 20-Sep-1918
Thompson William J Private A 165th Infantry 30-Jul-1918
Tierney William J Private 1st Class F 107th Infantry 29-Sep-1918
Umiker William J Sgt Co G 309th Inf 18-Oct-1918
Ward William J Private H 106th Infantry 27-Sep-1918
Warren William J PVT C 310th Infantry 17-Feb-1919
White William J Sergeant F 25th Infantry 8-Nov-1918
Wilson William J Pvt Co L 107th Inf 19-Aug-1918
Wood William J Private M 308th Infantry 5-Sep-1918
Grove William I Sgt Co C 307th Inf 2-Dec-1918
Best William Homer Coal Heaver USN 17-Sep-1918
Shultz William Herman Fireman, 2d Class USNRF 5-Sep-1918
Moore William Henry, Jr Chief Yeoman USNRF 22-Oct-1918
Smith William Henry Pvt CoF 2d Pion Inf 1-Oct-1918
Stell William Harvey Private I Dev Battalion, No 3, Cp Upton, NY 16-Oct-1918
Missett William Harrington Lieutenant 15-Sep-1920
Dietz William Harold Fireman, 2nd cl 24-Sep-1918
Beebe William H., Jr. Mechanic Company H 305th Infantry 14-Dec-1918
Frankenberg William H., Jr. Corporal Company G 107th Infantry 29-Sep-1918
Gardner William H., Jr. Private Company D 5th Machine Gun Battalion 28-Jun-1918
Geary William H., Jr. Private, 1st class Company I 52nd Pioneer Infantry 2-Apr-1919
German William H., Jr. Private Company M 369th Infantry 26-Sep-1918
Grant William H., Jr. Private, 1st class Machine Gun Company 107th Infantry 12-Oct-1918
MacLoed William H., Jr. Private 1st class Company A 107th Infantry 22-Oct-1918
Russell William H., Jr. Private Company B 6th Engineers 24-Jul-1918
Whalen William H., Jr. Private 305th Infantry 1-Nov-1918
Albin William H. Private 1st Company 152nd Dep. Brigade 28-Nov-1918
Anderson William H. Private 1st class Base Hospital, Brownsville, TX 30-Nov-1918
Banker William H. Corporal Company D Headquarters Battalion 21-Sep-1918
Bromfield William H. Private M 1st Infantry Repl. Regiment 9-Oct-1918
Brophy William H. Private 881 Aero Repair Squadron 26-Aug-1918
Byrnes William H. Private K 116th Infantry 7-Nov-1918
Chandler William H. 2nd Lieutenant Battery D 7th Field Artillery 6-Oct-1918
Chapman William H. Captain Medical Corps 26-Sep-1918
Cooper William H. Sergeant 75th Company 19-Jul-1918
Crunden William H. Corporal M 165th Infantry 14-Oct-1918
Daly William H. Private 3rd Quartermaster Detachment Newport News VA. 15-Oct-1918
Debaun William H. Private First Class B 1st Gas Regiment 3-Oct-1918
Delaney William H. Corporal A 26th Infantry 18-May-1918
Fallon William H. Corporal Company I 307th Infantry 19-Aug-1918
Fuller William H. 1st Lieutenant Company F 105th Infantry 9-Aug-1918
Golsmith William H. Private 24th Company 6th Battalion, 153rd Depot Brigade 3-Oct-1918
Griswold William H. Apprentice Seaman 10-Jun-1917
Grosz William H. Corporal Battery E 306th Field Artillery 25-Aug-1918
McCreery William H. Landsman for Machinist Mate Naval Air Station 11-Feb-1918
Nagele William H. Private C 147th Infantry 29-Sep-1918
O'Connor William H. Corporal 18th Company 5th Regiment 18-Jul-1918
Orchard William H. 2nd Lieutenant Company H 101st Infantry 4-Dec-1918
Osborn William H. Private A 26th Infantry 28-May-1918
Pope William H. Private I Students United States. Army Training C. Cornell University 20-Oct-1918
Riddell William H. Private Company C 3rd Machine Gun Battalion 21-Jul-1918
Slater William H. Private C 107th Infantry 29-Sep-1918
Wentworth william H. Private Machine Gun Company 307th Infantry 1-Sep-1918
Whitney William H. Private 11th Tng. Grl. M. G. Tn Center 19-Oct-1918
Hanchett William H Jr Pvt 74th Co 18th Bn Syracuse Ret Cp 4-Oct-1918
Angove William H Cpl Co E 108th Inf 20-Sep-1918
Barber William H Pvt 3 Co Repl Draft Cp Gordon 25-Nov-1918
Davidson William H Cpl Co A 108th Inf 18-Jul-1918
Delaney William H Corporal A 26th Infantry 18-May-1918
Fipper William H Sergeant Rmt Det Aux rnet, Dep, 304th Quartermaster Corps 23-Jan-1918
Hempstead William H SGT 1st Sn Sq 3rd Div 21-Feb-1918
Henion William H PFC A 307th Infantry 25-Oct-1918
Hurlburt William H Pvt 1st cl Co M 108th Inf 19-Oct-1918
Lefkowitz William H Private C 2nd Battalion 27-Sep-1918
Lubitz William H 1st Lt DC 11-Oct-1918
Maxwell William H PFC C 114th Infantry 12-Oct-1918
McAllistrer William H Pvt Co H 307th Inf 5-Sep-1918
McDowell William H Private B 367th Infantry 28-Mar-1918
Meyer William H Private Hq 320th Field Artillery 13-Aug-1918
Murphy William H Private 25th Group 3, Main Tng, Dep MG, Tng Center 23-Oct-1918
Nelson William H Private 1st Class B 305th Infantry 29-Sep-1918
Nicholson William H Pvt Med Dept Base Hosp Cp Dix NJ 30-Sep-1918
Northrup William H PVT A 305th Bn, Tank C 24-Oct-1918
Rightmyer William H PVT G 311th Infantry 13-Mar-1919
Schneider William H Sergeant 1st Class D 1st Battalion Engineers 9-Apr-1917
Scott William H Cpl Co I Co 311th Inf 1-Nov-1918
Stoll William H Private 1st Class K 307th Infantry 9-Sep-1918
Sullivan William H PVT G 311th Infantry 1-Nov-1918
Taylor William H 1st Lt 95th Aero Squadron 18-Sep-1918
Taylor William H PVT Hq 312th Infantry 1-Nov-1918
Tenbrook William H Private 1st Class C 102d Sup Tn 17-Sep-1918
VanDunk William H CPL H 369th Infantry
Wundersee William H Sergeant H 326th Infantry 14-Oct-1918
Hilbert William Guatave App Smn USNRF 22-Sep-1918
Bruce William George Smn 2d cl USN 20-Oct-1918
Lantry William Gabriel Smn 2d cl USNRF 22-Oct-1918
Kranz William G.E. Seaman U.S.N. 30-Sep-1918
Carmack William G. 2nd Lieutenant Aviation Instruction Center 9-Aug-1918
Davis William G. 1st Lieutenant C 541st Engineers 7-Oct-1918
Walders William G. Private First Class L 306th Infantry 5-Sep-1918
Gosdek William G Pvt 1st cl Co A 108th Inf 28-Sep-1918
Knowlson William G Corporal C 302d Engineers 28-Aug-1918
McHale William G Pvt co B 135th Inf 22-Sep-1918
Mills William G Corporal N 369th Infantry 2-Oct-1918
Schiemenz William G Private 102d 25th Battalion Syracuse Ret Camp, NY 26-Sep-1918
Storch William G Corporal D 5th MG Battalion 29-Jun-1918
Zelenka William G Cook 866 Aero Squadron 22-Oct-1918
Moore William Frederick 47th 5th Regiment 7-Jun-1918
Sandhovel William Fred Landsman for Yeoman USN 26-Sep-1918
Bell William Frank Pvt Co B 7 MG Bn 2-Jun-1918
Burns William Frank Pvt 1st cl Btry A 17th FA 18-Jun-1918
Sommers William Frank Apprentice Seaman 21-Sep-1918
Connors William Francis Private K 311th Infantry 13-Jan-1919
Mackey William Francis Pvt SA Tng Canisuis Col Buffalo NY 8-Oct-1918
Menagh William Francis Engineman, 2d Class USNRF 21-Oct-1918
Minnagh William Francis Fireman, 1st Class USNRF 27-Sep-1918
Murray William Francis Private F 305th Infantry 5-Oct-1918
Quinn William Francis Private Commissary Unit 22nd Quartermaster Corps 14-Dec-1918
Rabbot William Francis Ships Cook, 4th Class USNRF 4-Oct-1918
Reilly William Francis Coxswain USN 8-Aug-1917
Sweeney William Francis Machinists Mate, 2d Class USN 14-Jun-1918
Whitby William Francis Private 1st Class A 307th Infantry 19-Oct-1918
Berry William Flynn Bandmaster USN 3-Jun-1918
Worsham William Floyd Ensign 2-Mar-1918
Hopkins William F., Jr. Private Company C 3rd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 28-Oct-1918
Beckmann William F. Sergeant Headquarters Company 305th Infantry 5-Nov-1918
Boyne William F. Private Company D 543rd Engineers 9-Oct-1918
Brinkman William F. Private 1st class Company F 39th Infantry 1-Oct-1918
Burns William F. Private First Class H 106th 25-Sep-1918
Burns William F. Corporal G 306th Infantry 27-Aug-1918
Cahill William F. 1st Lieutenant M 307th Infantry 28-Aug-1918
Carroll William F. Sergeant Company C 30th Engineers 6-Mar-1918
Conwell William F. Private First Class M 106th Infantry 28-Sep-1918
Cromarty William F. Private Headquarters Troop 77th Division 11-Sep-1918
Cummings William F. Private Company B 105th Infantry 29-Sep-1918
Downs William F. Sergeant Headquarters Company 302nd Battalion 27-Nov-1918
Elwood William F. Corporal Company C 165th Infantry 21-Mar-1918
Firth William F. Private First Class K 61st Infantry 12-Oct-1918
Gilway William F. Private 23rd Company 152nd Depot Brigade 3-Oct-1918
Hatcher William F. Corporal G 18th Infantry 28-May-1918
Hausmann William F. Private 37th Pro. Ord. Dept. Repair Shop 29-Sep-1918
Kaufman William F. Wag 14th 152nd Dep Brig 19-Jan-1919
Kelley William F. Private 25th 7th Battalion , 151st Dep. Brigade 6-Oct-1918
Kelly William F. Corporal Headquarters Company Machine Gun School, Camp Hancock, GA 10-Oct-1918
Merrill William F. Private Company F 346th Infantry 29-Oct-1918
Pauly William F. Private, 1st class Company D 105th Machine Gun Battalion 27-Sep-1918
Roberts William F. Corporal A 165th Infantry 22-Nov-1918
Ruser William F. Company E 306th Infantry 28-Oct-1918
Ryan William F. Sergeant A 18th Infantry 11-Oct-1918
Schutt William F. Private First Class Headquarters 105th Infantry 29-Oct-1918
Bates William F Sergeant Casual Co Casual Tank C 5-Nov-1918
Jagnow William F PFC C 310th Infantry 22-Sep-1918
Kennedy William F Mechanic H 7th Infantry & 107th Infantry 29-Sep-1918
King William F Private C 105th Infantry 31-Jul-1918
Kloth William F Private 1st Class Motor Truck 6th Div Sup Train 17-Nov-1918
Laloan William F PVT C 3rd Bn, 20th Engineers 11-Jan-1918
McGarry William F Private F 106th Infantry 28-Sep-1918
McNeil William F Private M 369th Infantry 2-Oct-1918
Meade William F Private F 25th Engineers 20-May-1918
Navitski William F Sergeant A 307th Infantry 15-Nov-1918
Notter William F Pvt 73d Co 18th Bn 3-Oct-1918
O'Connor William F 2d Lt D 165th Infantry 17-Oct-1918
Rider William F Pvt Co D 7th Inf 15-Jun-1918
Rockwell William F CPL G 9th Infantry 8-Oct-1918
Schmidt William F Private K 71st Infantry, NYNG 26-Jun-1917
Seery William F Private 1st Class L 106th Infantry 26-Aug-1918
Szablak William F PFC C 5th MG Bn 4-Oct-1918
Taylor William F Sergeant Battery D 7th Field Artillery 2-May-1918
Thompson William F Private F 369th Infantry 28-Sep-1918
Weeks William F Private C 9th Infantry 16-Jun-1918
Bennett William Edward 43rd 5th Regiment 13-Jun-1918
Sheridan William Edward Corporal B 313th Infantry 1-Oct-1918
Donnelly William Edgar Joseph Trumpeter 28-Sep-1918
Weeks William Earl 51st Co 15-Jun-1918
Irwin William E., Jr. Private Company I 307th Infantry 30-Sep-1918
Tiley William E. Jr. Private Company C 106th Machine Gun Battalion 31-Jul-1918
Anderson William E. Private Company B 103rd Engineers 5-Oct-1918
Ball William E. Corporal Machine Gun Company 105th Infantry 25-Sep-1918
Barry William E. Private, 1st class Company G 51st Infantry 12-Feb-1919
Baxter William E. Private Company D 105th Infantry 4-Nov-1918
Blaisdell William E. Captain Supply Company 102nd Engineers 29-Sep-1918
Buerger William E. Coxswain U.S.N. 9-Mar-1918
Callahan William E. Corporal L 305th Infantry 2-Oct-1918
Doran William E. 1st Lt Q.M.C 3-Jul-1919
Dunn William E. Private 157th Dep . Brigade 1-Oct-1918
Ensko William E. Supply Sergeant Company A 318th Engineers 28-Jul-1918
Fonss William E. Private Quartermaster Corps 13-Jan-1919
Harris William E. Sergeant Company H 51st Pioneer Infantry 12-Sep-1918
Henderson William E. Private 1st class Company L 307th Infantry 14-Sep-1918
Jobe William E. Private Medical Detachment Base Hospital, Merritt, NJ 4-Oct-1918
Perry William E. Private Headquarters Officers Training School, Camp Lee, VA 5-Oct-1918
Sanderson William E. Private First Class I 325th Infantry 24-Apr-1918
Sutphen William E. Private Company M 307th Infantry 31-Aug-1918
Travers William E. Private 1st Class Company C 33rd Infantry 6-Apr-1919
Bateman William E PVT Ship Repair Shop Unit 301 26-Oct-1918
Black William E PVT Hdqs 866 Aero Repair Sq 14-Dec-1918
Brouillette William E PFC A 107th Infantry 23-Oct-1918
Covey William E CPL B 301st Sup Tn 3-Dec-1918
Hanley William E PVT Hq 42nd Infantry 28-Sep-1918
Hartnett William E Sgt Hq Co 310th Inf 17-Sep-1918
Kochersberger William E Private Headquarters Co 105th Infantry 4-Nov-1918
Kraft William E Sergeant M 108th Infantry 29-Sep-1918
Lannan William E Private D 328th Infantry 14-Oct-1918
Mayo William E PVT L 23rd Infantry 25-Jun-1918
McCarroll William E Corporal E 306th Infantry 3-Oct-1918
Miebaum William E Pvt Co K 107th Inf 18-Oct-1918
Murphy William E Private 2d Prov Battalion Infantry 25-Mar-1918
Phillips William E Mec Co K 310th Inf 24-Dec-1918
Sawyer William E Pvt Co G 311th Inf 28-Oct-1918
Schuster William E Sergeant G 307th Infantry 26-Aug-1918
Sundt William E CPL Prov Repl Unit Org & Tng Center & Tractor Arty, 3rd Cater Tractor 30-Nov-1918
Taylor William E Pvt Co F 309th Inf 1-Nov-1918
Jenkins William Dennis Pvt Co F 107th Inf 15-Oct-1918
Woodcock William Dean Elec 2d cl Radio USNRF 29-Sep-1918
Blair William D. Private Company I 109th Infantry 7-Oct-1918
Fawcett William D. Private Company E 309th Infantry 23-Sep-1918
Gray William D. Corporal Company G 138th Infantry 2-Oct-1918
Kauffunger William D. Ordinary Seaman U.S.N. 30-Oct-1918
Kelberer William D. Private 308th Ambulance Company 302nd Sanitary Train 1-Aug-1918
O'Connell William D. Private Company C 114th Infantry 25-Oct-1918
Sleicher William D. Private First Class A 105th Infantry 25-Oct-1918
Van Derhoof William D. Corporal M. G. 105th Infantry 29-Oct-1918
Doty William D, Jr 2nd Lt M 168th Infantry 12-Sep-1918
Davis William D Colonel Field and Staff 361st Infantry 1-Nov-1918
Storch William D Sergeant Headquarters Co 106th Infantry 27-Sep-1918
Turielle William D Private Mobile Hosp No 10 30-Oct-1918
Duncan William Charles Pvt Repl. Unit 29, Med. Dept. 2-Apr-1919
Martin William Charles Sergeant C 8th F Signal Battalion 11-Nov-1918
Moore William Charles Machinists Mate, 2d Class Aviation USNRF 18-Oct-1918
Pullen William CD Private, 1st class Company K 107th Infantry 29-Sep-1918
Jaegle William C., Jr. Chief Machinst Mate Aviation,U.S.N.R.F. 24-Aug-1918
Allen William C. Jr. 2nd Lieutenant M. G. 9th Infantry 3-Oct-1918
Behan William C. Private 3rd Engineers Training School, Camp Humphreys 15-Oct-1918
Bentz william C. Private Company E 307th Infantry 7-Oct-1918
Brannick William C. Corporal C 11th Am. Tn. 29-Sep-1918
Dexter William C. Private Company F 311th Infantry 17-Oct-1918
Dugan William C. Pvt A 33d FA 16-Oct-1918
Fleming William C. Private E 33rd Infantry 19-Jul-1917
Garrison William C. Hospital Apprentice, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Jan-1919
Hasler William C. Corporal E 307th Infantry 20-Nov-1918
Heinrich William C. Private E 323rd Infantry 18-Mar-1919
Hogan William C. Carpenter's Mate 3rd Class 7-Oct-1918
Hogarth William C. Sergeant F 106th Infantry 27-Sep-1918
Johnson William C. Private, 1st class Company A 102nd Engineers 18-Oct-1918
Overton William C. Private Motor Truck Company 485 3-Oct-1918
Pauw William C. Private Company D 107th Infantry 8-Sep-1918
Potter William C. 1st Lieutenant Air Service Signal Corps 10-Oct-1918
Robson William C. Sergeant First Class Det. M. D. Emb. Hosp. 7-Jan-1919
Story William C. Private 1st class Signal Enl. Reserve Corps 26-Feb-1918
Tarr William C. Gunnery Sergeant Headquarters Company 5th Regiment 15-Jun-1918
Thomas William C. Private 223rd Aero Squadron 21-Feb-1918
Watley William C. Private 152nd Depot Brigade 12-Oct-1918
Ashby William C CPL A 3rd Engineers 8-Oct-1918
Burns William C CPL A 30th Infantry 23-Apr-1918
Crouch William C CPL M 310th Infantry 22-Sep-1918
Gurgel William C PVT H 310th Infantry 27-Sep-1918
Hendershot William C Cpl Co D 303d Engrs 29-Oct-1918
Hoth William C Sgt Co M 309th Inf 11-Dec-1918
Kinum William C CPL 35th 9th Tng Bn,153rd Dep Brig 5-Oct-1918
Lauth William C Private 1st Class Battery E 57th Artillery, CAC 26-Mar-1918
Leichty William C Cook Service Co I Camp Johnston, Fla 30-Sep-1918
Meehan William C Private A 357th Infantry 23-Oct-1918
Merk William C Private E 102d Engineers 27-Sep-1918
Tofte William C Private D 1st Dev Battalion, 151st Dep Brigade 28-Nov-1918
Watson William C Wagoner Supply 307th Field Artillery 25-Sep-1918
Judge William Bicknell Musician, 1st Class Marine Band Washington, DC 12-Nov-1920
Ashton William B. Seaman, 2nd class 9-Oct-1918
Behrens William B. 2nd Lieutenant 106th Infantry 27-Sep-1918
Davis William B. Sergeant 5th C.A.C. Ft. Hamilton 20-Apr-1917
McConnell William B. Private 1st class Company E 307th Infantry 21-Jun-1919
Turner William B. 1st Lieutenant Company M 105th Infantry 27-Sep-1918
Ackerman William B Pvt 1st cl Co H 311th Inf 21-Oct-1918
Benzel William B Sgt MTC Co 462-416 M Sup Tn 30-Apr-1919
Brennan William B Wag Co E 303d Engrs 16-Feb-1918
Flood William B PVT A 324 F Sig Bn 21-Dec-1918
Gracie William B Lt Colonel Quartermaster Corps 26-Oct-1919
Kennedy William B Private G 15th Infantry & 369th Infantry 3-Apr-1918
Lewis William B Private B 18th Infantry 4-Oct-1918
McDonald William B Private D 312th Infantry 25-Oct-1918
McIntyre William B Pvt Med Dpt USA 12-Oct-1918
McLaughlin William B Sergeant I 165th Infantry 28-Jul-1918
McLaurin William B Major Infantry (Capt. Cav) 5-Oct-1918
Schultz William B Horseshoer Battery B 104th Field Artillery 23-Mar-1919
Schrack William August Private 1st Class L 306th Infantry 8-Sep-1918
Williams William Arris Ensign 22-Sep-1918
Higgins William Ardiss Jr. Wagoneer C 104th M. G. Battalion 14-Aug-1918
McGee William Andrew Lieutenant (JG) 19-Mar-1920
Soden William Alfred Lieutenant 30-Sep-1920
Spence William Alfred Sergeant M 30th Infantry 8-Oct-1918
Schmidt William Albert Sgt Hq Co OS Dep USMC 24-Sep-1918
Angrisano William A. Mech Battery C 304th Field Artillery 20-Aug-1918
Bargfrede William A. 2nd Lieutenant Company F 308th Infantry 28-Sep-1918
Barry William A. Private, 1st class Company E 102nd Supply Train 22-Apr-1918
Begley William A. Private, 1st class Company G 308th Infantry 8-Oct-1918
Boden William A. Private, 1st class Company K 328th Infantry 6-Oct-1918
Brady William A. Private, 1st class Company G 305th Infantry 5-Oct-1918
Brown William A. Wagoner G 108th Am. Tn. 8-Oct-1918
Cleaver William A. Sergeant Company I 106th Infantry 6-Oct-1918
Collins William A. Corporal Battery B 38th Artillery C.A.C. 28-Sep-1918
Curran William A. [Musician] Headquarters 5th Infantry 4-Oct-1918
Dowd William A. Machinist Mate, 2nd class 26-Oct-1918
Drake William A. Pvt M.G. 165th Inf 24-Sep-1918
Evans William A. Sergeant, 1st class Student Company 5th Quartermaster Corps, Camp J.E. Johnston 30-Aug-1918
Flaherty William A. Private A 105th Infantry 25-Oct-1918
Flaherty William A. Corporal A 302nd Engineers 7-Sep-1918
Howe William A. Private Company C 344th Machine Gun Battalion 26-Oct-1918
Kane William A. Private 38th Ambulance Company 6th Sn. Train 30-Oct-1918
Kenna William A. Private Company C 107th Infantry 17-Aug-1918
Lee William A. Private Battery B 1st [Field Artillery] Repl. 27-Dec-1918
Riegel William A. Private First Class D 316th Infantry 7-Nov-1918
Riehl William A. Sergeant F 106th Infantry 27-Sep-1918
Storey William A. Machinist Mate, 1st class 29-Sep-1918
Williams William A. Sergeant M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Barron William A SGT 375 Aero Squad Serv 26-Apr-1919
Cronin William A PVT Quartermaster Corps Unit No 2 4-Oct-1918
Crowder William A 45th 6-Jun-1918
Curran William A PFC G 108th Infantry 29-Sep-1918
Findlay William A Pvt Co C 74th Inf NYNG 29-Sep-1918
Helicous William A Pvt Co C 15th Inf 6-Nov-1917
Leonard William A Corporal I 107th Infantry 14-Jul-1918
Matthacy William A Wagoner Evac Amb Co, 9 3-Nov-1918
McAuliffe William A PVT B 308th MG Bn 9-Dec-1918
McCarthy William A Radio Sergeant Headquarters Co 64th Infantry 10-Oct-1918
McGowan William A Private A 320th MG Battalion 14-Oct-1918
Moyland William A Private E 165th Infantry 7-Mar-1918
Murphy William A Pvy 1st cl Co A 105th Inf 29-Sep-1918
Smith William A Private A 165th Infantry 24-Oct-1918
Smith William A 1st Sergeant I 27th Infantry 28-Sep-1917
Stitch William A CPL B 12th Am Tn 2-Feb-1919
Stuart William A 1st Lt 96th Aero Squadron 16-Sep-1918
Warner William A Private D 313th Infantry 7-Oct-1918
Webb William A Private C 326th Infantry 16-Oct-1918
Weiler William A Pvt 75th Co 18th Bn Syracuse Ret Cp 24-Sep-1918
White William A CPL I 108th Inf 28-Sep-1918
Wickman William A Chief Yeoman USNRF 29-Jan-1919
Adelson William G 306th Infantry 27-Aug-1918
Alicas William C 38th Infantry 15-Jul-1918
Allen William Private A 14th Infantry N.Y.N.G. |106th Infantry 15-Jun-1918
Annis William Private U.S.A. Gen. Hosp 6-Feb-1920
Appel William Corporal B 23rd Infantry 6-Oct-1918
Ascensi William Private 507th Aero Squadron, Avia Gen Sup Dep 8-Oct-1918
Athas William Private Company M 30th Infantry 13-Oct-1918
Balek William Private Company L 310th Infantry 29-Oct-1918
Ball William Cpl Co C 41st MG Bn 9-Oct-1918
Banscher William Private, 1st class Company A Ordnance Detachment, Aberdeen Proving Ground, MD 12-Oct-1918
Barry William Private Company C 328th Infantry 14-Oct-1918
Bartoli William Corporal Headquarters Company 60th Coast Artillery Corps 1-Nov-1918
Beaudin William PVT Btry C, 7th Regt, FA Repl Draft 5-Oct-1918
Bechtold William Corporal Company E 165th Infantry 4-Oct-1918
Benson William Corporal Ambulance Company 314 304th Sanitary Train 29-Sep-1918
Bergen William Private Company M 165th Infantry 31-Jul-1918
Bergner William Oiler USN 22-Jan-1918
Better William Corporal Company H 306th Infantry 14-Oct-1918
Billings William Private 11th Company 3rd Development Battalion Camp 5-Oct-1918
Blake William Private E 107th Infantry 27-Oct-1918
Bluefstein William Private Battery B 307th Field Artillery 12-Sep-1918
Blum William Private G 71st Infantry 9-Sep-1918
Borchardt William 2nd Lieutenant C.A.C., Fort Sheridan, IL 6-Aug-1919
Bress William Private Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Breuniger William Seaman, 2nd class 4-Aug-1918
Brinka William Private Mobile Laundry , 344 5-Oct-1918
Brooks William Engineman, 2nd class U.S.N. 23-Jul-1919
Brown William PVT A 30th Infantry 3-Oct-1918
Bumiller William Ships Cook, 3rd class U.S.N.R.F. 22-Aug-1918
Burger William Corporal E 307th Infantry 27-Nov-1918
Burke William Private Sup 305th Infantry 22-Nov-1921
Campbell William Seaman, 2nd class U.S.N. 5-Aug-1917
Campbell William Cook A 45th Infantry 10-May-1918
Casey William Landsman, Elect. General 23-Jul-1919
Clark William Pvt Co E 18th Inf 28-Apr-1918
Cleary William Private First Class A 23rd Infantry 5-Oct-1918
Collis William Private First Class G 30th Infantry 15-Jul-1918
Coonrod William PVT Btry A, 308th FA 24-Sep-1918
Corbett William Private First Class I 165th Infantry 28-Jul-1918
Cunningham William Private 1st Class B 33d Infantry 5-Feb-1920
Dausch William Sergeant I 107th Infantry 29-Sep-1918
Davies William PVT B 23rd Infantry 6-Jun-1918
Davis William Mess Attendant, 3d Class 14-Sep-1918
De Carnis William Private C 307th Infantry 15-Sep-1918
Dehm William Private 3rd Amb N. Y. N. G./Amb Co. 107 30-Sep-1918
Denecke William Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Dolan William Pvt Vet. Hosp. No. 6 30-Sep-1918
Drain William Pvt E 165th Inf 7-Mar-1918
Driscoll William Pvt Co I 307th Inf 8-Sep-1918
Duke William Pvt Hq 369th Inf 3-Apr-1919
Duke William PVT Hq 369th Infantry 3-Apr-1919
Elgesheiser William Repl 19-Jul-1918
Ellinger William Private, 1st class Company E 165th Infantry 7-Mar-1918
Epstein William 2nd Lieutenant Company D 305th Infantry 13-Oct-1918
Faller William Private Company M 7th Infantry 22-Jun-1918
Faslock William Private 12th Training Battalion, 151st Depot Brigade 30-Jun-1917
Feustel William Private Company F 114th Infantry 12-Oct-1918
Fineke William Private Company F 305th Infantry 28-Sep-1918
Flanigan William Private Headquarters 102nd Engineers 26-Oct-1917
Foyle William Private A 105th Infantry 28-Oct-1918
Frank William Private I 29th Engineers 13-Oct-1918
Frederick William Private First Class H 305th Infantry 18-Oct-1918
Friedman William Sergeant E 106th Infantry 27-Sep-1918
Gallagher William Pvt Co C 107th Inf 29-Sep-1918
Glass William Private 4th Provisional company Automatic Replacement Draft, Camp Hancock 1-Oct-1918
Glynn William Private 1st class Company B 305th Infantry 3-Jun-1918
Goebel William Private 1st class Company K 208th Infantry 30-Sep-1918
Golden William Private Company F 305th Infantry 4-Oct-1918
Goodman William Private Machine Gun Company 106th Infantry 27-Sep-1918
Gosso William Pvt Co A 310th Inf 18-Sep-1918
Grabow William Corporal Supply Company 3rd Infantry 31-Oct-1918
Graf William Pvt 1st cl Hq Co 312th Inf 29-Nov-1918
Graham William Private 1st Company Long Island Sound Coast Artillery Corps 28-Mar-1918
Gurtler William Corporal Headquarters Company 105th Infantry 20-Oct-1918
Handlin William Pvt Co C 109th MG Bn 5-Nov-1918
Hanrahan William Private Battery E 21st Field Artillery 21-Nov-1918
Harrison William Sergeant I. 165th Infantry 15-Oct-1918
Hauser William Private G 369th Infantry 6-Aug-1918
Heton William Ret. [Unassigned at Ft. Slocum NY 20-Oct-1918
Horn William Ships Fitter, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Hubbell William Private Headquarters Company 305th Infantry 8-Sep-1918
Hyde William Cpl Co M 108th Inf 28-Sep-1918
Jahnig William Private unassigned Infantry, Eastern Department 1-Oct-1918
Johnson William Sgt 1st cl Co E 302d Engrs 11-Sep-1918
Johnston William Private Company A 11th Engineers 18-Sep-1918
Kane William Private Company L 106th Infantry 1-Nov-1918
Keefe William Private B 308th Infantry 22-Aug-1918
Kelavos William Private Company E 115th Infantry 2-Oct-1918
Kelly William Private 4th Provisonal Company Casual Detachment 10-Oct-1918
Kempel William Ships Cook, 1st class U.S.N.R.F. 21-Aug-1919
Kenny William Private 1st Class Battery E 10th Field Artillery 5-Oct-1918
Kienzler William Private 1st Class Headquarters Detachment 8th Bn, 152d D Brigade 19-Aug-1918
King William Private H 116th Infantry 8-Oct-1918
Kotzum William Private 1st Class 307th Amb Co 302d Sn Tn 12-Aug-1918
Kozakiewiez William Corporal D 309th Infantry 28-Sep-1918
Kraus William Ensign 2-Apr-1920
Kuchenblesser William Pvt Co L 300th Inf 16-Oct-1918
Kurth William Private B 101st Infantry 4-Oct-1918
Kuttler William Private 1st Class Headquarters Co 305th Field Artillery 4-Nov-1918
Laborsierre William Chief Gunner 23-Jan-1919
Lane William Corporal H 106th Infantry 27-Sep-1918
Laurisch William Private Gas Detachment 78th Division, Camp Dix, NJ 24-Jun-1918
Lawerence William Private I 369th Infantry 2-Oct-1918
Leddin William Private 313th Infantry 28-Sep-1918
Lemnon William Private E 107th Infantry 29-Sep-1918
Lincker William Private 1st Class Battery C 12th Field Artillery 10-Oct-1918
Linder William Corporal L 5th Infantry, Repl Draft Regt 25-Dec-1918
Linet William Private G 359th Infantry 12-Oct-1918
Lovell William Ensign 18-May-1918
Lowery William Pvt Co E 306th Inf 14-Aug-1918
Luneberg William Private B 313th Infantry 14-Oct-1918
Lunoe William Ensign ?
Lyttle William Private 5th 2nd Division Battalion , 154th Dep Brigade 5-Jan-1919
Mackintosh William Private G 807th Pioneer Infantry 3-Oct-1918
Maestri William PVT F 311th Infantry 17-Oct-1918
Maher William Corporal L 106th Infantry 9-Sep-1918
Maier William Private 68th Base Section No. 5 1-Feb-1919
Mallon William Private 1st Class A 165th Infantry 29-Jul-1918
Marinaccio William Private B 3d Infantry 31-Mar-1919
Marron William PVT B 107th Infantry 29-Sep-1918
Martel William Private Battery F 42nd Coast Artillery 24-Nov-1918
Mattison William Private B 347th Infantry 1-Oct-1918
McCarrick William Pvt CoK 7th Inf 15-Jun-1918
McCray William Corporal D 369th Infantry 12-Sep-1918
McCullough William Private 6th Ret Co Gen Serv Inf Fort Slocum, NY 7-Oct-1918
McHugh William Sergeant Base Hospital 106 13-Feb-1920
McKibbin William Private 1st Class MG 107th Infantry 29-Sep-1918
McKinstry William Corporal K 311th Infantry 1-Nov-1918
McManus William Private G 165th Infantry 16-Oct-1918
Miles William Corporal D 369th Infantry 12-Sep-1918
Miller William Private Headquarters Company 152nd Depot Brigade 23-Oct-1918
Minter William Private L 369th Infantry 26-Sep-1918
Mittlat William Private Battery E 341st Field Artillery 24-Feb-1919
Monter William Private H 315th Infantry 26-Sep-1918
Monteser William Private F 30th Infantry 16-Nov-1918
Montgomery William Private Company K 6th Infantry 26-Nov-1919
Mooney William Private D 106th Infantry 27-Aug-1918
Moore William Private C 369th Infantry 1-Oct-1918
Murray William Private 1st Class H 165th Infantry 18-Oct-1918
Murray William Coxswain USNRF 19-May-1919
Newsbaum William Private C 7th Infantry 21-Jun-1918
Nissinan William Private H 313d Infantry 22-Jul-1919
Novy William Private H 48th Infantry 17-Apr-1919
O'Brien William Private C 305th Infantry 18-Oct-1918
Offenburger William Corporal Company D 302nd Ammunition Train 26-Sep-1918
O'Neill William Sergeant Company H 165th Infantry 15-Jul-1918
Oppel William Private Company F 305th Infantry 31-Oct-1918
Pegg William Cook Company B 9th Infantry 18-Jul-1918
Petersilze William Corporal Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Plaumann William Pvt Co B 307th Inf 22-Nov-1918
Powell William Private Company F 369th Infantry 28-Sep-1918
Pramas William Private, 1st class Company E 38th Infantry 15-Jul-1918
Primakove William Private, 1st class Battery D 20th Field Artillery 19-Sep-1918
Pritchard William Private Battery D 59th Coast Artillery Corps 28-Oct-1918
Quigley William Private First Class [1st Provisional] Battalion, 37th Division 5-Mar-1919
Raber William Corporal M 307th Infantry 9-Sep-1918
Rannacher William Private Headquarters 30th Infantry 18-Oct-1918
Regan William Private G 308th Infantry 21-Dec-1918
Reingold William Private Medical Det. Base Hosp. 53 11-Mar-1919
Reynolds William Private M.G. 107th Infantry 29-Sep-1918
Robinson William Private Battery A 320th Field Artillery 12-Jan-1918
Rodgers William Pvt 1st cl Co G 305th Inf 7-Nov-1918
Rosenbaum William Private C 3rd Battalion Chemical Warfare Serv. 10-Oct-1918
Rosenstock William Chief Machinist Mate U.S.N. 6-Apr-1919
Roth William Private A 7th Infantry 21-Jul-1918
Rubanow William Private D 313th Infantry 9-Nov-1918
Ruppert William Private Headquarters 306th Field Artillery 20-Nov-1918
Russell William PVT C 307th Fld Bmg Bn 29-Sep-1918
Rykus William Private First Class M 38th Infantry 23-Jul-1918
Sarlo William Private C 310th Infantry 19-Sep-1918
Schlenker William PFC L 310th Infantry 23-Sep-1918
Schletterer William PVT C 106th MG Bn 26-Oct-1918
Schram William Seaman, 2d Class USNRF 17-Oct-1918
Schultes William Corporal B 23d Infantry 4-Nov-1918
Schulto William Mess Sgt Trp F 14th Cav 14-Dec-1918
Schultz William Corporal C 307th Infantry 14-Oct-1918
Schwartzfield William Private 8th 2d Ext Battalion Camp 27-Sep-1918
Sedlack William Private Battery B 57th Artillery CAC 7-Nov-1918
Sehr William Corporal C 308th Infantry 19-Aug-1918
Shefrin William Cook C 306th Infantry 5-Sep-1918
Shelby William Ret. Unassigned Aviation Sec. Signal 22-Mar-1918
Shepard William Supply Sergeant L 369th Infantry 26-Sep-1918
Siedemburg William Private 1st Class A 320th Engineers 7-Sep-1918
Simmons William Private D 367th Infantry 26-Feb-1918
Slevin William Private 1st Class Battery E 104th Field Artillery 19-Oct-1918
Smith William Private M 105th Infantry 16-Oct-1918
Solomon William Cook C 106th Infantry 30-Sep-1918
Steenson William Private B 2nd M. G. Battalion 7-Oct-1918
Stellter William Cook Butchery Co 347 12-Oct-1918
Stenchever William Private K 305th Infantry 14-Aug-1918
Stephens William Corporal D 369th Infantry 25-Jun-1918
Strecker William Private 2d Cas Co 4th A-A MG Battalion, Cp Hill 10-Oct-1918
Tillema William Coxwain 3-Mar-1920
Todd William Private 1st Class L 107th Infantry 29-Sep-1918
Torocco William Private B MG Battalion 8-Oct-1918
Turner William Private B 108th Infantry 29-Sep-1918
Tuttle William Water Tender USN 21-Oct-1918
VanThun William Captain A Infantry, Camp Upton Sep Repl Draft 3-Oct-1918
VonLumm William Gunnery Sergeant 66th 5th Regiment 6-Oct-1918
Walker William Chief Quartermaster USN 13-Nov-1920
Walter William Private F 42d Infantry 1-Oct-1918
Walter William Private D 42d Infantry 3-Oct-1918
Welsch William Private 83rd Company 20th Battalion, Syracuse Camp 6-Oct-1918
Wend William Private E 313th Infantry 5-Nov-1918
Westcott William Private L 363rd Infantry 31-Oct-1918
Whelan William Seaman, 2nd Class 31-Jul-1917
White William Private 152d Dep Brig 10-Oct-1918
Widger William PVT Btry D, 307th FA 31-Oct-1918
Wieker William Pvt 1st cl 308th Co MPC 11-Jul-1918
Wilcox William Private Company A 316th Infantry 26-Sep-1918
Wolfburger William Private 1st Class Battery D 105th Field Artillery 21-Dec-1918
Wolfle William Private 5th Battalion, 152nd Depot Brigade 10-Dec-1918
Wright William Mechanic G 106th Infantry 27-Sep-1918
Zapke William Private D 308th Infantry 6-Oct-1918
Zuill William Private H 15th Infantry, NYNG 12-Feb-1918
Knight Willet A. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 11-Jan-1919
Balcom Willard S. Private Battery B 7th Field Artillery 11-Oct-1918
Newby Willard S. Private Company C 311th Infantry 28-Oct-1918
Cooney Willard P PVT 308th FA
Webster Willard M 2d Lt K 106th Infantry 27-Sep-1918
Martin Willard L Private Ord Corps 27-Dec-1917
Bryan Willard K. Mess Attendant, 3rd class U.S.N. 10-Feb-1919
McGraw Willard John Sgt Co K 51st Pion Inf 1-Mar-1919
Holmes Willard Frank Elec 2d cl USNRF 30-Sep-1918
Raynor Willard Elmer Jr. Seaman 2nd Class 13-Oct-1918
Bush Willard Edward 7-Aug-1918
Straight Willard D. Major American Expeditionary Force 30-Nov-1918
Robertson Willard Seaman, 2d Class USN 25-Jun-1918
Wellman Willard Chief Elec Radio USNRF 24-Oct-1918
Fanning Willam 67th 5th Regiment 6-Jun-1918
Mitchell Willaim J Private D 107th Infantry 28-Sep-1918
Dunlap Willaim C Private I 107th Infantry 29-Sep-1918
Hayes Will W Pvt Co E 23d Inf 22-Sep-1918
Corr Wiliam F. Mec. Battery D 305th Field Artillery 4-Feb-1919
Bock Wiliam C. Private Company D 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 12-Oct-1918
Rice Wilhemus M 1LT Hq Co 111th Inf
Schaal Wilham R PVT 5th 2nd Tng Bn, 153 Dep Brig 9-Sep-1918
Porter Wilfred W, Jr 1st Lt B 305th MG Bn 20-Aug-1918
Depuy Wilfred J. Private D 305th M. G. Battalion 23-Oct-1918
Whitwell Wilfred J PFC Btry C, 59th Arty CAC 5-Dec-1918
Bresette Wilfred F. Sergeant Company E 105th Infantry 29-Sep-1918
Wilcock Wilfred Charleas LT jg 4-Sep-1919
Putney Wilfred B. Private First Class K 105th Infantry 1-Sep-1918
Gilder Wilfred Private Company C 9th Machine Gun battalion 23-Jul-1918
Hawley Wilford S Pvt MG Co 167th Inf 13-Feb-1918
Jackson Wilford Private Company C 327th Infantry 10-Oct-1918
Reizenstein Wilbur Karl Seaman, 2d Class USNRF 6-Oct-1918
Trucheon Wilbur J Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Kirkham Wilbur H. Sergeant of Ordnance Casual Company 15th Ordnance 5-Feb-1918
Barton Wilbur E. Corporal Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Colyer Wilbur E. Sergeant A 1st Regiment Engineers 10-Oct-1918
Mayhue Wilbur A. Private Company C 18th Infantry 9-Oct-1918
Cline Wilbur A PVT Std's ATC, Clarkson C, Potsdam, NY 30-Oct-1918
Crane Wilbur Private Company D / Company I 9th Machine Gun battallion / 4th Infantry 31-Oct-1918
Gray Wilbur Coxswain U.S.N.R.F. 16-Jun-1920
White Wilbert W 2d Lt 147th Aer Squadron Signal Corps 10-Oct-1918
Irick Wilbert R. Private Company K 108th Infantry 28-Sep-1918
Heinz Wilbert H Pvt Co A 61st Inf 11-Dec-1918
Lyons Wilbert E Sergeant I 106th Infantry 27-Sep-1918
Ralph Wilber C Pvt D Pan Rets No 2 Columbus Bks OH 4-Aug-1918
Fien Wigbert Anthony 47th May 26, 1918, USMC 25-Jun-1918
Kaminski Wieyntz PVT D 9th Infantry 13-Jan-1918
Ward Wialliam HJr Sgt Co M 108th Inf 29-Sep-1918
Joyce Whitney H. 1st Lieutenant Med. Res. Corps 17-May-1918
Bowles Whitney Sergeant Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Ashby Whitman G Mess Sgt Hq Co 304th FA 1-Mar-1919
Wysakowski Whadslaw PVT H 16th Infantry 30-May-1918
Shamp Wesley R Pvt Btry F 36th FA 21-Jan-1918
Christian Wesley John 67th 5th Regiment 6-Jun-1918
Smith Wesley J. Apprentice Seaman 28-Feb-1918
Wainwright Wesley J. Private G 1st Pioneer Infantry 22-Sep-1918
Kerlin Wesley J Pvt Btry B 20th FAQ 26-Jul-1918
Karker Wesley B. Supply Sergeant Company F 105th Infantry 30-Sep-1918
Hoyt Wesley Allen Corporal 83d 6-Jun-1918
Brown Wesley Private C.A.C. 30-Oct-1918
Franics (Francis?) Wesley PVT Hdqrs 310th Infantry 2-Nov-1918
Pierce Wesley Private K 133rd Infantry 24-Sep-1918
Bergeson Wernest A Pvt Btry C 335th FA
Koch Werner A Private 10th 152d Dep Brig 29-Sep-1918
Latzer Wendelin Pvt Co M 327th Inf 29-Nov-1917
Hornbeck Wells L Private Headquarters 307th Regiment Enigeers 4-May-1919
Cochran Wells C PVT MG 59th Infantry 10-Aug-1918
Cumings Wells Bradley 80th 30-Jun-1918
Bingham Wells Private, 1st class Headquarters Company 327th Infantry 12-Dec-1918
Franklin Wayne G Pvt 1st cl Co A 30th Inf 15-Jul-1918
Moore Wayne Cpl Co B 1st Engrs 6-Sep-1918
Bradley Wayles B. Cadet 3rd Provisional Aero Squadron Signal Corps 4-Feb-1918
Hart Wavel A. Private Company E 105th Infantry 19-Oct-1918
Lenderman Watson B Jr Lieutenant (JG) 16-Oct-1918
Nehvadowich Wasili Private 1st Class Headquarters Co 325th Infantry 22-Oct-1918
Stein Warren W. Corporal 40th Company 152nd Depot Brigade 3-Oct-1918
Walker Warren T CPT Quartermaster Corps 10-Oct-1918
Smith Warren N PVT K 310th Infantry 21-Sep-1918
Hoel Warren Louis Private Battery D 306th Field Artillery 26-Aug-1918
Carroll Warren J. Private Oct. Automatic replacement Draft 10-Nov-1918
Snyder Warren J Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
McWhirk Warren Ellsworth Lieutenant 19-Oct-1918
Charles Warren D Pvt Co G 7th Inf 11-Oct-1918
Condit Warren C. Private C 16th Infantry 18-Sep-1918
Regan Warren A. Private First Class I 165th Infantry 14-Oct-1918
Flansburg Warren PFC G 47th Infantry 7-Aug-1918
Rutland Warren Private Battery D 60th Field Artillery 4-Oct-1918
Poyneer Warner Raywalt Mach Mate 2d cl Avn USN 23-Sep-1918
Van Tassell Wardell C Sgt Co I 325th Inf 13-Oct-1918
Hollenbeck Ward S. Private D 108th Infantry 29-Sep-1918
Hoffman Ward N. Sergeant 13th Company / Company M 153rd Depot brigade / 311th Infantry 7-Jan-1919
Sheppard Ward H. Private 7th Field Artillery Repl Draft 29-Sep-1918
Beauvais Walton U. 1st Lieutenant Company I 131st Infantry 10-Nov-1918
Rowe Walton D. Apprentice Seaman 25-Sep-1918
Darby Walton Carpenter Midshipman 6-Sep-1920
Titus Walton C Jr Sergeant 1st Class A 104th F Signal Battalion 26-Oct-1918
Holtz WalterI Pvt Btry F 34th FA 22-Feb-1919
Sparrboom Walter, Jr PVT 108th Field Hosp, 102nd Sn Tn 9-Jan-1919
Hilt Walter Z. Private G 53rd Pioneers Infantry 24-Oct-1918
Ratinski Walter William PVT 45th 5th Regiment 6-Jun-1918
Ruscher Walter William PVT East Res Div USMC 18-Nov-1919
Merz Walter Ward Seaman 17-May-1918
Frarey Walter W. Private First Class B 108th Infantry 28-Oct-1918
French Walter W. Private Company B 106th Infantry 30-Nov-1918
Welz Walter W. Private USA School Aerial Photography 21-Oct-1918
Smyth Walter W 1st Lt 94th Aer Squadron 17-Aug-1918
Hassenfratz Walter V. Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Gallagher Walter V Lt Colonel General Staff 35th Division 21-Oct-1918
Marechaux Walter V Private 1st Class A 2d AAMG Battalion 30-Sep-1918
Riker Walter T. Mech. F 307th Infantry 5-Oct-1918
Conrad Walter T Pvt 1st cl Co H 107th Inf 29-Sep-1918
Mann Walter T Sergeant C 39th Infantry 21-Jul-1918
Keller Walter S. Captain Company D 2nd Battalion, 7th Engineers 17-Sep-1918
Wheeler Walter S. Corporal 465th Motor Truck Company Motor Supply Train 417 26-Sep-1918
Gray Walter S Mech M 39th Infantry 5-Aug-1918
Jones Walter S 1LT Co G 312th Inf 26-Sep-1918
Herrick Walter R. Cook Headquarters 107th Infantry 26-Feb-1919
Stenzel Walter R. Cook Company C 302nd Engineers 1-Apr-1918
Jones Walter R Pvt Btry D 14 Regt FA Repl Draft 5-Oct-1918
Lindstedt Walter R Private 1st Const Bricklaying Co 7-Apr-1918
McCarty Walter R 2nd Lt 24th Aer Sq 20-Sep-1918
Price Walter Peter Water Tender 9-Dec-1919
Lee Walter P. Corporal Company K 309th Infantry 12-Oct-1918
Soder Walter P. Private 15th Aero Squadron 19-May-1918
Williams Walter P Private H 369th Infantry 20-Feb-1919
Possatt Walter Murray Lieutenant Commander 11-Oct-1918
Thompson Walter Michael Seaman, 2d Class USN 2-Sep-1918
Hooper Walter M. Private 1st Company 152nd Depot Brigade 18-Oct-1918
Reilly Walter M. Private H 165th Infantry 15-Jul-1918
Taber Walter M. Corporal L 310th Infantry 17-Oct-1918
Totten Walter M. Private 1st class Company G 108th Infantry 29-Sep-1918
Coffey Walter M PVT L 326th Infantry 4-Aug-1918
Soffel Walter Louis Fireman, 1st Class USNRF 15-Oct-1918
Wilson Walter Louis Lieutenant (JG) 22-May-1919
Anderson Walter Leonard Seaman, 2d Class USN 24-Sep-1918
Cassidy Walter L. Corporal Supply Company 307th Infantry 21-Jan-1919
Flatley Walter L. Private 33rd Ret. Squadron Prov. Regiment, Aviation, Sec. Sig. C 30-Jan-1918
Williams Walter L. Private, 1st class Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Crandall Walter L PVT MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Sambrook Walter L Pvt M T Sec 302d MC 6-Sep-1918
Capp Walter K. Private Battery B 19th Field Artillery 15-Nov-1918
Rhinehart Walter Joseph Private E 51st Pioneer Infantry 19-Feb-1917
Bates Walter John Machinist Mate, 2d Class USNRF 11-Oct-1918
Raps Walter John Boatswain Mate, 2d Class USN 16-Jul-1918
Bernas Walter J. Private Company I 6th Infantry 17-Apr-1917
Bigger Walter J. Private Company K 165th Infantry 29-Mar-1918
Bonk Walter J. Private Medical Detachment 27th Infantry 27-Sep-1918
Camp Walter J. Private D 1st Rgt. Engineers 9-Jun-1917
Crabtree Walter J. Corporal L 307th Infantry 13-Oct-1918
Davis Walter J. Private 3rd Ordinance Reinforce Det. 14-Oct-1918
Dixon Walter J. Unk A 26th Inf 28-May-1918
Henrich Walter J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Roche Walter J. Sergeant First Class Const. Quartermaster Corps 3-Jan-1919
Round Walter J. Private First Class Headquarters 23rd Infantry 28-Apr-1918
Rubino Walter J. Private Battery D 305th Field Artillery 21-Aug-1918
Bauer Walter J PVT D 336th MG Bn 24-Oct-1918
Kinkel Walter J Corporal B 308th Infantry 29-Sep-1918
Martin Walter J Private 1st Class 158th Aer Sq Signal Corps 10-Jul-1918
Mason Walter J Private Battery D 31st Field Artillery 10-Oct-1918
McCormack Walter J Private L 106th Infantry 1-Sep-1918
Murphy Walter J Cpl Hq & Sup co 10th Dep Bn ,Sig Co 10-Oct-1918
Noonan Walter J Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Phillips Walter J Cpl Co E 309th Inf 2-Nov-1918
Rothbarth Walter J Pvt Co E 347th Tng 18-Oct-1918
Sullivan Walter j Sergeant A 106th Infantry 28-Sep-1918
Croft Walter Howard Fireman 3rd Class 30-Sep-1918
Ashbaw Walter Henry CPL B 325th Infantry 15-Oct-1918
Coburn Walter Henry Musician 3rd Class Headquarters 52nd Pioneer Infantry 9-Oct-1918
Hitzel Walter Henry USMC Parris Isl SC 29-Oct-1918
Baker Walter H. Private First Class G 23rd Infantry 8-Oct-1918
Bowker Walter H. Private Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Eppehimer Walter H. Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Hollis Walter H. Corporal Company H 38th Infantry 8-Oct-1918
Jacobs Walter H. Private 280th air Squadron, Hazelchurst Field, NY 5-Dec-1918
Kloppenburg Walter H. Private Company L 9th Infantry 4-Nov-1918
Valentine Walter H. Private M 1st Infantry Repl [Camp] 8-Oct-1918
Weisbrodt Walter H. Private First Class D 106th M. G. Battalion 27-Sep-1918
Lawrence Walter H Private 1st Class Battery E 105th Field Artillery 8-Nov-1918
Miller Walter G Pvt BC 12th Regt FA Repl Dep 2-Nov-1918
Sautter Walter G PVT B 58th Infantry 23-May-1918
Strasser Walter Frank Pvt Repl Bn 21-Nov-1918
Duffy Walter F. Corp A 106th Inf 27-Sep-1918
Johnson Walter F. Private Supply Company 332nd quarterMaster corps 20-Jan-1918
Maxwell Walter F. Private First Class B 9th Infantry 18-Jul-1918
Van Der Kar Walter F. Private First Class M 105th Infantry 18-Oct-1918
Owens Walter F Pvt Co D 325th Inf 10-Oct-1918
Volkert Walter F Private I 107th Infantry 29-Sep-1918
Ritchie Walter Elbert Landsmn Elec Gen USN 11-Oct-1918
Baker Walter E. 1st Lieutenant Machine Gun Company 167th Infantry 16-Sep-1918
Burke Walter E. Cfr 17th Balloon 5-Oct-1918
Dixson Walter E. Pvt 152d Dep Brig 16-Oct-1918
Donahue Walter E. 1st Lt K 309th Inf 2-Nov-1918
Fake Walter E. Corporal C 105th Infantry 18-Oct-1918
Fessler Walter E. Private Company B 109th Machine Gun Battalion 24-Oct-1918
Gillam Walter E. Captain Company D 306th Machine Gun Battalion 4-Sep-1918
Gillman Walter E. Private Machine Gun Company 18th Infantry 6-Nov-1918
Hanson Walter E. Private H 106th Infantry 26-Sep-1918
Heckman Walter E. 2nd Lieutenant I 7th Infantry 22-Oct-1918
Lowicki Walter E. Private Company M 6th Infantry 14-Oct-1918
Peiffer Walter E. Corporal Company K 307th Infantry 13-Oct-1918
Perkins Walter E. Private, 1st class Company C 369th Infantry 30-Sep-1918
Runge Walter E. Private Company E 302nd Engineers 2-Oct-1918
Bailey Walter E PFC Quartermaster Corps 321st G'd & Fire 31-Jan-1919
Gies Walter E Sgt 311th Inf 1-Nov-1918
Lewis Walter E Private B 302d Bn Tank Corps 3-Oct-1918
Niccolls Walter E Private L 106th Infantry 30-Sep-1918
Sheriff Walter e Pvt Co D 328th Inf 14-Jun-1918
Wilhelm Walter E Wagoner Supply 58th Artillery, CAC 15-May-1918
Perkins Walter Dewitt Cpl Co C 38th Inf 9-Oct-1918
O'Connell Walter Dennis Seaman, 2d Class USNRF 28-Apr-1919
Allison Walter D Private 1st Class E 107th Infantry 29-Sep-1918
White Walter D Pvt Co B 309th Inf 9-Nov-1918
Reynolds Walter Cameron Private 6th Regiment 20-Apr-1918
Bradley Walter Calvin Pvt Aux Remount 302 Cp Upton 21-Dec-1918
Borks Walter C. Private 43rd Company 152nd Depot Brigade 17-Oct-1918
Cassidy Walter C. Private Company D 51st Pioneer Infantry 30-Nov-1918
Chambers Walter C. Corporal A 105th Infantry 29-Sep-1918
Flato Walter C. 2nd Lieutenant L 16th Infantry 4-May-1918
Gorman Walter C. Wagoner Battery E 336th Field Artillery 24-Feb-1919
Haeuser Walter C. Private B 305th Infantry 5-Nov-1918
Ivey Walter C. Private, 1st class Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Johnson Walter C. Private Company I 369th Infantry 4-May-1919
Klein Walter C. Private, 1st class Company M 307th Infantry 30-Aug-1918
Stout Walter C. Private 1st class 316th Aero Squadron 7-Nov-1918
Doughty Walter C PVT 500 Aero Sq (Cons) 24-Feb-1918
Powell Walter C Private, 1st class Company B 102nd Engineers 20-Oct-1918
Lord Walter B Corporal G 307th Infantry 15-Sep-1918
Miller Walter B 2d Lt A S 6-Aug-1918
Byron Walter Anthony H 13th Regiment 1-Oct-1918
Fletcher Walter Amos Pvt Co B 7th Inf 17-Jun-1918
Barben Walter A., Jr. Private Company A. M.G. Battalion, 1st. Brigade 7-Jun-1918
Adams Walter A. Sergeant A 30th Infantry 13-Oct-1918
Conde Walter A. Private 11th Aero Service Squadron 2-Sep-1918
Garling Walter A. Private A 105th Infantry 2-Sep-1918
Kelly Walter A. Private, 1st class Company C 106th Infantry 27-Sep-1918
Lindke Walter A. Private F 108th Infantry 29-Sep-1918
Looman Walter A. Corporal Company L 39th Infantry 27-Sep-1918
Seeger Walter A. Private Cavalry unassigned 30-Oct-1918
Hake Walter A Pvt 1st cl Co C 39th Inf 13-Oct-1918
Schuck Walter A Engineman, 2d Class USNRF 1-Mar-1918
Shaw Walter A Private Company B 318th Infantry 26-Sep-1918
Wandless Walter A Private 1st Class H 165th Infantry 31-Jul-1918
Wolfe Walter A Pvt Btry C 321st FA 15-Oct-1918
Antosch Walter Machinist 16-Aug-1918
Bartlett Walter Cpl 28th Co 7th Bn 153d Dep Bde 1-Oct-1918
Clark Walter Private Company A Section B, Student Army Training Corps 20-Oct-1918
Clegg Walter Corporal Company B 345th Battalion, Tank Corps 15-Sep-1918
Cornell Walter Private D [N. Y . University Training Detachment] 3-Aug-1918
Deforest Walter Sergeant A 105th Infantry 1-Sep-1918
Dixon Walter Pvt Co I 369th Inf 15-Oct-1918
Doerr Walter Pvt Q.M.C 10-Oct-1918
Durieu Walter Pvt B 315th Inf 28-Sep-1918
Eginton Walter Private Machine Gun Company 7th Infantry 5-May-1918
Evening Walter Private 1st class Company C 26th Infantry 19-Jul-1918
Freel Walter Private 39th 10th Battalion 152nd Dep Brigade 31-May-1918
Fuchs Walter Sergeant L [307th Infantry] 14-Sep-1918
Garbaczewski Walter Private C 109th M.G. Battalion 8-Nov-1918
Gaylord Walter Private First Class F 108th Infantry 29-Sep-1918
Golba Walter PFC L 30th Infantry 25-Jul-1918
Harrington Walter Private G 107th Infantry 29-Sep-1918
Hayward Walter Private Company D 307th Infantry 6-Sep-1918
Hellmers Walter Captain Infantry 29-Jan-1919
Kania Walter Pvt Co L 7th Inf 26-Jul-1918
Kowalewski Walter Pvt Co D 133d Inf 28-Sep-1918
Malenoski Walter Pvt 1st cl Co L 23d Inf 4-Oct-1918
McCarthy Walter Private L 165th Infantry 28-Jul-1918
McCormick Walter Private B 308th Infantry 10-May-1919
Murray Walter Cook G 108th Infantry 14-Nov-1918
Obuhski Walter Pvt Co A 61st Inf 16-Oct-1918
Reisenleiter Walter Private F 114th Infantry 26-Dec-1918
Rosenspire Walter Private 23d 9-Jun-1918
Santimaw Walter PFC I 23rd Infantry, 2nd Div 16-Jun-1918
Schultz Walter Pvt 1st cl 311th Inf 26-Sep-1918
Sharts Walter Pvt Co K 108th Inf 23-Sep-1918
Sherbo Walter Corporal 2 Trench Mortar Battery 2d Div 21-Aug-1918
Smith Walter Private 9th Manila Bay, Ft. Mills, P I 4-Nov-1918
Specht Walter Private A 307th Infantry 9-Sep-1918
Turk Walter Private Company M 312th Infantry 24-Oct-1918
Watehaskie Walter Pvt Co F 61st Inf 7-Nov-1918
Whittaker Walter Private Company F 369th Infantry 21-Aug-1918
Zabinski Walter Private 1st Class Pro Gd Camp Upton, NY 11-Jan-1919
McMahon Walt F Private L 107th Infantry 22-Aug-1918
Gibson Wallace W PVT M 60th Infantry 12-Oct-1918
Stellwagen Wallace T PFC K 310th Infantry 22-Sep-1918
Russell Wallace Lee Firemn 1st cl USN 9-Oct-1918
McDonald Wallace John Pvt 7th Regt FA Repl Draft 5-Oct-1918
Kaner Wallace J CPL Hq. 326th Infantry 23-Oct-1918
Searles Wallace E Pvt Co F 306th Inf 22-Aug-1918
Furman Wallace D Pvt Co ,I 108th Inf 30-Sep-1918
Lee Wallace B Private I 369th Infantry 15-Jul-1919
Carrington Wallace Pvt Co A 336 MG Bn 22-Oct-1918
Wilson Wallace Pvt Co H 109th Inf 4-Oct-1918
Gadawaski Walenty Pvt 1st cl Co H 326th Inf 14-Oct-1918
Smith Waldon F PVT A 310th Infantry 18-Oct-1918
Dater Waldo Van Dyke Seaman 2nd Class 6-Nov-1918
Smith Waldo M Private MG Scho, 153d Tng Cen Camp Hancock 30-Oct-1918
Szymanski Waldislow Private I 148th Infantry 29-Sep-1918
Johnson Waldemar C. Private, 1st class Company H 306th Infantry 27-Aug-1918
Cross Waite Alfred PVT C 18th Infantry 10-33-19 6-Oct-1918
Wolpiuk Waclaw Private 158th Depot Brigade 6-Oct-1918
Hallock W. Merritt Corporal Company M 308th Infantry 14-Oct-1918
Kennon W V Lyman Colonel Infantry 9-Sep-1918
Donaldson W H Chief Pharmacist Mate 6-Jan-1919
Kowalewski Vitold Cook G 30th Infantry 15-Jul-1918
Abbruzzesi Vito N. Private Battery B 5th T. M. Battalion 4-Oct-1918
Liddi Vito G. Private 1st class Company K 326th Infantry 4-Aug-1918
Marcelletto Vito G. Private 1st class Company D 102nd Infantry 28-Oct-1918
Accardi Vito Private H 9th Infantry 8-Nov-1918
Angileri Vito Private L 143rd Infantry 28-Sep-1918
Morena Vito Private A 18th Infantry 6-Nov-1918
Tirelli Vito Private C 110th Infantry 8-Oct-1918
Valengano Vitantonio Private A 4th Infantry 12-Oct-1918
Perkins Virgil J. Private Battery A 7th Regiment, Field Artillery Repl Draft 29-Sep-1918
Bogardus Virgil H. Private Company H 107th Infantry 29-Sep-1918
Hickman Virden Private C 307th Infantry 5-Oct-1918
Haller Viola Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 14-Jan-1919
Wells Vinton Rogers Seaman 2nd Class 10-Mar-1918
Benitto Vincenzo Private, 1st class Company I 9th Infantry 18-Jul-1918
Calabro Vincenzo Private C 22nd Infantry 10-Oct-1918
Centonzo Vincenzo Private Company L 308th Infantry 15-Oct-1918
Dellacamera Vincenzo Private B 312th Infantry 22-Oct-1918
Desario Vincenzo PVT D 312th Infantry 24-Oct-1918
Di'Orio Vincenzo Private F 327th Infantry 26-Jan-1918
Femia Vincenzo Private Company K 328th Infantry 15-Sep-1918
Lombardo Vincenzo PVT G 305th Infantry 5-Oct-1918
Lucisano Vincenzo Private I 18th Infantry 18-Jul-1918
Wilicski Vincenty PVT H 23rd Infantry 9-Apr-1918
Matthew Vincent T Cfr, 1st Class US Aviation School Kelly Field, TX 16-Dec-1918
Pentony Vincent Peter Seaman, 2d Class USNRF 12-Oct-1918
Clifford Vincent P. Private Company E 306th Infantry 8-Oct-1918
McInerney Vincent P Private 1st Class Battery D 59th Artillery, CAC 1-Nov-1918
Carroll Vincent O Pvt Co L 311th Inf 20-Oct-1918
Cwik Vincent O Pvt Hq 2d Bn Cp Amatol NJ 11-Oct-1918
Konopko Vincent O Pvt Co H 307th Inf 27-Aug-1918
Bowes Vincent Matthew CPL M 104th Infantry 20-Jul-1918
Lenahan Vincent M. Private Battery C 7th Field Artillery 27-May-1918
Candito Vincent John C 1st Sep Mch Gun Battalion 1-Nov-1918
Russo Vincent J. Private First Class B 106th Infantry 27-Sep-1918
Brown Vincent J PVT A 52nd Engineers 2-May-1918
Dunham Vincent C Cadet Aviation Sec, Sig C, Kelly Field, Tex 21-Jan-1918
Brady Vincent A. 2nd Lieutenant 14-Nov-1918
Dillion Vincent A. Private First Class I 10th Infantry N. Y. N. G., 107th Infantry 29-Sep-1918
Tuholski Vincent A Pvt Co B 328th Inf 7-Oct-1918
Clinton Vincent (Jerome) Private M.D. 20-May-1920
Aitken Vincent Sergeant A 55th Infantry 3-Nov-1918
Barry Vincent Sergeant Company I 38th Infantry 1-Jul-1918
Byrne Vincent CPL A 315th Infantry 29-Oct-1918
Calagna Vincent Private Battery D 58th Artillery C.A.C 9-Dec-1918
Celenza Vincent Private, 1st class Company B 4th Infantry 23-Jul-1918
Ciccarone Vincent PVT B 305th Infantry 10-Jan-1920
Cichelli Vincent Private, 1st class Company F 325th Infantry 12-Oct-1918
Cirito Vincent Private Company H 309th Infantry 20-Dec-1919
Citriniti Vincent PVT D 61st Infantry 8-Nov-1918
Colagna Vincent Private Company D 58th Artillery 9-Oct-1918
De Bells Vincent Private B 114th Infantry 12-Oct-1918
Gogliolo Vincent Private Company C 5th Machine gun Battalion 5-Oct-1918
Klempus Vincent Private Company L 327th Infantry 10-Oct-1918
Leone Vincent Private G 107th Infantry 30-Sep-1918
Lombard Vincent Private 1st Class San Det 302d Engineers 29-Sep-1918
Martines Vincent Private A 107th Infantry 29-Sep-1918
Maruca Vincent Private L 311th Infantry 25-Oct-1918
Marzano Vincent Corporal 63d 16th Battalion, 153d Dep Brig 16-Jan-1919
Passariello vincent Private Medical Department 8-Oct-1918
Ragone Vincent Corporal F 105th Infantry 29-Sep-1918
Rovere Vincent Private C 106th Infantry 28-Jul-1918
Scott Vincent Private Headquarters Co 310th Infantry 31-Oct-1917
Siano Vincent Private Company A 9th Infantry 18-Jul-1918
Soucha Vincent Private 19th 152d Dep Brig 24-Aug-1918
Sperduto Vincent Pvt Co G 312th Inf 8-Nov-1918
Holochwost Vilot Private Company L 102nd Infantry 25-Oct-1918
Ferrari Vigilio Private Company B 4th Infantry 13-Oct-1918
Marino Victorio PVT L 327th Infantry 16-Oct-1918
Zacky Victor S. Private Company M 328th Infantry 10-Oct-1918
Rice Victor M CPT MC 13-Oct-1918
Lodowski Victor Henry Gnrs Mate 3d cl USN 28-Jul-1920
Bratt Victor H Pvt 1st cl Co E 108th Inf Oct t5, 1918
Hansen Victor F. H. Private Headquarters 2nd Pioneers Infantry 10-Dec-1918
Joinville Victor E. 43rd company 5th Regiment 9-Jun-1918
Quesada Victor E. Private K 23rd Infantry 6-Jun-1918
Dengler Victor E M 327th Infantry 10-Oct-1918
Chapman Victor C Pvt Ft Ethan Allen VT 1-Oct-1918
Franke Victor C Wag Co A 102d Engrs 18-Oct-1918
Wolsen Victor C Sergeant C 302d Engineers 25-Feb-1918
Gistedt Victor A. Private Air Service supply Depot, Clichy, France 13-Nov-1918
Shank Victor A. Private 1st class Headquarters, Garage Detachment Fort Sam Houston, TX 29-Oct-1918
Swenson Victor A Private C 102d F Signal Battalion 26-Oct-1918
Bogdan Victor Private Company E 302nd Engineers 7-Sep-1918
Cimei Victor Private Headquarters Detachment Machine Gun Battalion 14-Aug-1918
Danguy Victor Private Supply 16th Field Artillery 22-Dec-1918
Daniels Victor Private D 16th Engineers 29-Mar-1918
DeFrisco Victor Private B 305th Infantry 27-Sep-1918
Dubin Victor Pvt M.D. Aug. Aut. Repl. Draft No. 62, Camp Crane 25-Sep-1918
Fisse Victor Ship Fitter, 1st class U.S.N. 11-Feb-1918
Ghihliono Victor Private Company C 60th Infantry 5-Nov-1918
Guarini Victor Private Battery E 105th Field Artillery 1-Nov-1918
Lapinsky Victor Private A 312th Infantry 18-Oct-1918
Leszinski Victor Private Ord Det Bn 11-Oct-1918
Mauro Victor Private E 6th Infantry 4-Nov-1918
Mitchell Victor Private 1st Class H 107th Infantry 29-Sep-1918
Passet Victor Private, 1st class Company K 23rd Infantry 6-Jun-1918
Pyke Victor Mechanic 557th Ambulance Service 17-Mar-1918
Stauderman Victor Sergeant G 106th Infantry 2-Sep-1918
Volz Victor 2d Lt F 112th Infantry 4-Oct-1918
Monaco Vicenzo Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Blanchard Vernon W. Corporal K 105th Infantry 14-Nov-1918
Penny Vernon K. Private, 1st class Headquarters Train 27th Division 24-Jul-1918
Lusk Vernon Allen Chief Boatswains Mate 5-Oct-1918
Anderson Vernon Pvt 1st cl Co C 309th Inf 30-Sep-1918
Covert Vernon Pvt 1st cl Co D 106th MG Bn 1-Nov-1918
Davis Vernon Private First Class F 106th Infantry 27-Sep-1918
Quick Vernon Private E 102nd Engineers 27-Sep-1918
Suttle Vernice A PFC F 311th Infantry 3-Nov-1918
Leavitt Verne M. 1st Musician U.S.N.R.F. 3-May-1920
Cainretta Verina Private Company A. 61st Infantry 12-Oct-1918
Ragaglia Venerando Private K 316th Infantry 1-Nov-1918
Coppa Venanzio Private B 1st Dev. Battalion, 151st Dep. Brigade 26-Sep-1918
Smith Vaughen E Private 1st Class L 107th Infantry 29-Sep-1918
Datskof Vasil Private M 147th Infantry 28-Sep-1918
Skidmore Van Rensselaer Private 47th 5th Regiment 24-Jun-1918
Burleson Van P. Sergeant Machine Gun Company 13th Regiment 24-Sep-1918
Peale Van Horn Sergeant, 1st class Headquarters Detachment 27th Engineers 10-Aug-1918
Rhodes Van Corporal B 369th Infantry 11-Oct-1918
Allen Valentine P. Private Headquarters Company 3rd Brigade, 2nd Division 5-Oct-1918
Kessell Valentine N Private E 167th Infantry 15-Jul-1918
Schuster Valentine Henry Seaman, 2d Class USNRF 13-Nov-1918
Newton Valentine Hallock Hqs 5th Regiment 13-Nov-1917
Walters Valentine H Sergeant Battery F 304th Field Artillery 23-Aug-1918
Schick Valentine F Private 1st Class E 105th Infantry 17-Oct-1918
Hemmer Valentine A. Private 42nd Company 152nd Depot Brigade 5-Oct-1918
Cramer Valentine Pvt 3 Gp M Tk Det MG Tng 23-Oct-1918
Heyerdahl Valentine Private 730th Motor Truck Corps 10-Mar-1919
Laurette Valentine Private I 326th Infantry 21-Oct-1918
O'Mara Valentine Private Company K 116th Infantry 20-Oct-1918
Przybylski Valentine Firmn 3d cl USN 5-Mar-1918
Volpe Valentine Corporal G 39th Infantry 1-Aug-1918
Kieskowski Valdy Private C 305th Infantry 14-Oct-1918
Karcher Urban Private L 58th Infantry 6-Aug-1918
Fortunato Umberto Private 1st class Company E 307th Infantry 24-Nov-1918
Trapani Umberto Private B 102d Engineers 26-Sep-1918
French Ulysses Grant Seaman 2nd Class 27-Mar-1918
Daymont Ulises C. Private 1st class Company I 9th Infantry 18-Jul-1918
Bond Ulie S. Private Company G 302nd Infantry 18-Oct-1918
Hacker Truman F PVT H 305th Infantry 7-Sep-1918
Tobey Truman C Cpl Co F 107th Inf 29-Sep-1918
Pray Tracy C. Sergeant 16th Service Company Signal Corps, Fort Wood, NY 2-Oct-1918
Torrey Tracey PVT I 59th Infantry 5-Oct-1918
Young Townsend 2nd Lieutenant Company G 18th Infantry 18-Jul-18
Nemeth Tony S Private B 9th Infantry 23-Jun-1918
George Tony E PFC M 107th Infantry 29-Sep-1918
Albino Tony Private D 7th Infantry 15-Jul-1918
Calandra Tony Private Y.S.A. Training Detachment 16-Jan-1919
Cruz Tony NA
Curcio Tony Private M. G. 167th Infantry 24-Feb-1919
DeCoots Tony Private A 15th M. P. 5-Oct-1918
Ezzo Tony Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Leccese Tony Private Battery F 10th Field Artillery 10-Oct-1918
Lespisla Tony Private Headquarters Co MG School, MG Tng Center 26-Oct-1918
Lewshuk Tony Private 1st Class D 106th Infantry 27-Sep-1918
Margiotti Tony Private Battery F 49th Artillery 26-Oct-1918
Mundy Tony Private Battery D 13th Field Artillery 12-Sep-1917
Placella Tony Private, 1st class Company F 4th Infantry 15-May-1919
Richard Tony Private Company G 3rd Ammunition Train 30-Jul-1918
Ruggero Tony Private A 4th Infantry 6-Oct-1918
Sapeinzo Tony Pvt Co A 1st Bn US Guard 29-Jan-1918
Tonnello Tony Private D 53d Pioneer Infantry 8-Sep-1918
Cappelloni Toni Private L 135th Infantry 26-Sep-1918
Klerceski Toni Private I 106th Infantry 27-Sep-1918
Conijohn Toney Pvt Co M 325th Inf 16-Oct-1918
Rotollo Toney Corporal I 106th Infantry 2-Sep-1918
Stola Toney Private D 28th Infantry 8-Oct-1918
Leonardis Tommaso Private Company C 311th Infantry 20-Oct-1918
Seime Tommasco Pvt Co C 308th Inf 22-Jul-1918
Pirozzi Tomado Private Company G 113th Infantry 5-Oct-1918
Jones Tom Owen Chief Quartermaster 24-Sep-1918
Dorman Tom L. Private Remount Depot, Front Royal, VA Quarter Master Corps 31-Aug-1917
Aliseo Tom Private 36th 9th Battalion , 153rd Dep Brigade 28-Sep-1919
Damere Tom Coxswain USNRF 14-Jun-1918
Figarrotto Tom Private Battery C 80th Field Artillery 9/?/1918
Snead Tom Private 20th 5th Battalion, 152d Dep Brig 16-Nov-1918
Wheeler Tolman D 1st Lt 2d US Cavalry 6-Sep-1918
Ryan Tokm mAlvin Firmn 2d cl USN 5-Jan-1919
Bialogowicz Tofil Pvt 1st cl Co F 26th Inf 19-Jul-1918
Roauer Tobias J. Corporal A 105th Infantry 29-Sep-1918
Ammon Tobias Private First Class E 307th Infantry 9-Sep-1918
Rossio Toberio Private Company I 114th Infantry 20-Sep-1918
Clark Timothy M. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 2-Jun-1918
White Timothy L Sgt 3d Co 30th Engrs 10-Dec-1918
Crowley Timothy J. Sergeant Company C 306th Infantry 20-Aug-1918
Harrington Timothy J. Private F 2nd Engineers 13-Jul-1918
Healy Timothy J. Private Battery E 59th Field Artillery 15-Jan-1919
O'Brien Timothy J PVT G 10-Sep-1918
Tehan Timothy J Private A 12th MG Battalion 29-Dec-1919
Fennen Timothy Francis 49th Co 2-Nov-1918
Cusack Timothy F. Private K 305th Infantry 5-Nov-1918
Carmen Timothy E. Sergeant Company G. 306th Infantry 3-Sep-1918
Coughlin Timothy Private 14th 4th Battalion , 153rd Dep. Brigade 17-Jan-1919
Donnellan Timothy Pvt 1st cl G 165th Inf 30-May-1918
Harrington Timothy Private G 26th Infantry 22-Apr-1919
McCarthy Timothy Private B 165th Infantry 28-Jul-1918
O'Leary Timothy Private 14th Provisional Engineers, Camp Humphreys, Automatic Replacement Draft 9-Oct-1918
Regan Timothy Ret. 31st 8th Battalion , 152nd Dep Brigade 31-May-1918
Ryan Timotghy Pvt Co C 59th Pion Inf 19-Sep-1918
Larsen Tilford L Corporal A 106th Infantry 29-Sep-1918
Greene Thos. G. Private M. G. 22nd Infantry 27-Sep-1918
Warfield Thornton Chief Machinists Mate USNRF 26-Sep-1918
Lothrop Thompson 1LT QMC 12-Oct-1918
Kiernan Thomas, Jr. 2nd Lt 358th Aer Squadron 8-Mar-1919
Howley Thomas William Seaman 2nd Class 29-Sep-1918
Regan Thomas William Horseshoer 27th M. P. Corps 3-Nov-1918
Benham Thomas W. Fireman 2nd class U.S.N. 7-Aug-1918
Brown Thomas W. Private Company G 369th Infantry 31-Jul-1918
Churchill Thomas W. 2nd Lieutenant V.C. 9-Jul-1918
Connor Thomas W. Private First Class C 107th Infantry 29-Sep-1918
Farrell Thomas W. Private Company F 3rd Engineer Training Regiment, Camp Humphreys, VA 5-Oct-1918
Hastings Thomas W. Captain D 307th Infantry 26-Feb-1919
Massey Thomas W. Private 40th Company 10th Battalion 4-Oct-1918
Harrington Thomas W Corporal 2d Repl Battalion 16-Sep-1918
Maynes Thomas W Private G 312th Infantry 2-Nov-1918
Morrison Thomas W Private G 316th Infantry 28-Sep-1918
Brady Thomas V. 2nd Lieutenant Company G 9th Infantry 4-Oct-1918
Clancy Thomas V. Engineman, 2nd class U.S.N.R.F. 13-Oct-1918
Rowe Thomas V. Sergeant D 105th Infantry 1-Sep-1918
Lynch Thomas V Private D 58th Infantry 7-Oct-1918
Stillwell Thomas V 2d Lt A 23d Infantry 18-Jul-1918
Haran Thomas T. Fireman, 3rd class U.S.N. 27-Jul-1918
Iverson Thomas T Cpl MG Trp 15th Cav 23-Nov-1918
Veitch Thomas Stevenson Chief Pay Clerk 13-Jul-1919
Davenport Thomas S. Private L 307th Infantry 2-Nov-1918
De Mott Thomas S. Private 1st class Battery C 311th Field Artillery 28-Feb-1919
Spain Thomas Rhoderick Pay Clerk 29-Jun-1919
Nulty Thomas Raymond Corporal MG Battalion 165th Infantry 28-Jul-1918
Bugler Thomas R. Private G 165th Infantry 1-Aug-1918
Cullington Thomas R. Private 1st class Company E 103rd Engineers 20-Nov-1918
Roberts Thomas R. Private First Class H 21st Engineers 28-Mar-1919
Clark Thomas R Pvt MG Co 312th Inf 22-Dec-1918
Burke Thomas P. Private Company B 9th Infantry 3-Oct-1918
Caffrey Thomas P. Private 2nd Company Coast Artillery Corps, Narragansett Bay, Ft. Adams, RI 2-Oct-1918
Dennis Thomas P. Private C 15th Battalion , U. S. Guard 3-Nov-1918
Harrigan Thomas P. Private 27th Provisional Ordnance Department Company 2nd Regiment, Ordnance Training Corps 31-Oct-1918
O'Donovan Thomas P. Sergeant Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Reilly Thomas P. Private First Class E 306th Field Artillery 26-Aug-1918
Reilly Thomas P. Private C 52nd Pioneer Infantry 19-Feb-1919
Kenny Thomas P Private A 105th MG Battalion 13-Mar-1919
McCole Thomas P Private A 13th MG Battalion 10-Nov-1918
Waring Thomas P Sergeant F 2d Pioneer Infantry 15-Jul-1919
Sweeney Thomas N Private 1st Class E 106th Infantry 27-Sep-1918
Boylan Thomas Michael Gunners Mate, 2d Class USN 21-Apr-1918
Brogan Thomas M. 2nd Lieutenant Company M 112th Infantry 28-Sep-1918
Cullen Thomas M. Private First Class Camp Hospital , Fort Clark Texas 22-Oct-1918
Delaney Thomas M. Private Battery F 104th Field Artillery 4-Nov-1918
Gallagher Thomas M. Private L 105th Infantry 20-Oct-1918
Hunphrey Thomas M. Cook Company C 100th Infantry 12-Nov-1918
Lynch Thomas M Sgt Co C 47th Inf 10-Aug-1918
Wheeler Thomas M Private 1st Class A 127th Infantry 15-Oct-1918
Edwards Thomas L. Corp B M.P. 12-Sep-1919
Fullem Thomas L. Private Company A 307th Infantry 14-Sep-1918
La Salle Thomas L. Private Company I 108th Infantry 9-Dec-1918
Phillips Thomas L. Private Company G 326th Infantry 11-Oct-1918
Van Riper Thomas L. Corporal Company B 108th Infantry 6-Oct-1918
Walton Thomas L. Fireman 3rd class U.S.N.R.F. 15-Dec-1918
Kehoe Thomas L SGT I 18th Infantry 18-Jul-1918
Morgan Thomas L Pvt Co I 346th Inf 4-Dec-1918
Ritchie Thomas L Pvt 1st cl Co A 52d Inf 14-Mar-1919
Kehoe Thomas K. Private Company H 106th Infantry 25-Sep-1918
Purtell Thomas Jr. PVT G 107th Infantry 15-Oct-1918
Gregg Thomas Joseph 55th 19-Jul-1918
Maloney Thomas Joseph Pvt 1st cl Co B 344th Tk Bn Brig Tk C 11-Oct-1918
McCann Thomas Joseph Private 1st Class Med Dept 23-Jan-1919
McGrath Thomas Joseph Ordinary Seaman USN 31-Oct-1918
McLaughlin Thomas Joseph pvt Co B 314th MOP Co 11-Oct-1918
Cooney Thomas Jos. Private E 107th Infantry 29-Sep-1918
Cronin Thomas John Private B 165th Infantry 21-Oct-1918
Fitzgerald Thomas John Corporal 47th 1-Nov-1918
Murray Thomas John Private 1st Class A 308th Infantry 27-Sep-1918
Ferguson Thomas James Hq Det 2-Oct-1918
McCabe Thomas James Seaman, 2d Class USN 4-Jun-1920
Rhinelander Thomas J.O. 2nd Private 1st class Company K 107th Infantry 12-Dec-1918
Barrett Thomas J. Private, 1st class Company G 106th Infantry 17-Oct-1918
Brady thomas J. Private Headquarters Detachment 1st Battalion, 152nd Depot Brigade 5-Nov-1918
Bullock Thomas J. 2nd Lieutenant D 367th Infantry 2-Sep-1918
Callahan Thomas J. Private A 102nd Engineers 29-Sep-1918
Clavin Thomas J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 24-Apr-1919
Coffey Thomas J. Private 13th Company 152nd Depot Brigade 25-Jan-1919
Collentine Thomas J. Private Company A 314th Supply Train 27-Jun-1918
Connelly Thomas J. Private First Class B 2nd Engineers 7-Jun-1918
Connors Thomas J. Private I 71st Infantry 31-Jul-1917
Cotter Thomas J. Private First Class G 325th Infantry 27-Oct-1918
Crann Thomas J. Mec. E 106th Infantry 27-Sep-1918
Curtin Thomas J. Sergeant First Class D 165th Infantry 12-Sep-1918
Delaney Thomas J. Private D 69th Infantry N. Y.N. G., 165th Infantry 29-Jul-1918
Dorian Thomas J. Pvt H 105th Inf 29-Sep-1918
Enright Thomas J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 11-Nov-1918
Erb Thomas J. Sergeant Company F 165th Infantry 29-Jul-1918
Falco Thomas J. Corporal Company I 307th Infantry 4-Nov-1918
Fitzpatrick Thomas J. Private Field Testing Sec. L. 28-Jan-1919
Fleming Thomas J. Mec. K 165th Infantry 28-Jul-1918
Gorman Thomas J. Private Company K 105th Infantry 1-Aug-1918
Halleran Thomas J. Private 30th Company 20th Battalion 29-Sep-1918
Heatherly Thomas J. Sergeant L 39th Infantry 13-Jun-1919
Henry Thomas J. Seaman 2nd Class 24-Sep-1918
Hickey Thomas J. Private C 106th Infantry 27-Sep-1918
Jones Thomas J. Private 152nd Depot Brigade 29-Apr-1918
McKevitt Thomas J. Private Company L 59th Pioneer Infantry 4-Apr-1919
O'Connor Thomas J. Private Company I 106th Infantry 22-Jan-1918
O'Marra Thomas J. Private 1st class Medical Detachment 16th Infantry 28-Nov-1918
Reaney Thomas J. Corporal K 306th Infantry 15-Aug-1918
Wilton Thomas J. Private 1st Class Company B 3d M.P. 15-Jul-1918
Coughlin Thomas J Pvt Co I 23d Inf 1-Jul-1918
Dubuque Thomas J Pvt 1st cl Co C 6th Div Tn 27-Oct-1918
Duquette Thomas J PFC F 23rd Infantry 18-Jul-1918
Haley Thomas J Pvt 1st cl Co D 307th Inf 9-Sep-1918
Harner Thomas J PVT 3rd Tng Bn, 153rd Dep Brig 29-Sep-1918
Hynes Thomas J PVT CAC unassigned, 18th Rct Co 18-Apr-1917
Keefe Thomas J Pvt Hq Co 105th Inf 2-Oct-1918
Kelly Thomas J Pvt Co I 308th Inf 23-Aug-1918
Kimmey Thomas J Private 2nd Mobile Ord Repair Shop 3-Oct-1918
Lynch Thomas J Private 1st Class Battery C 3d Field Artillery 24-Sep-1918
Madden Thomas J Private 1st Class K 165th Infantry 15-Oct-1918
Martin Thomas J Private 3d Prov Co Casual Det Prov Dep 13-Jul-1918
McCabe Thomas J Private G 165th Infantry 15-Jul-1918
McCormick Thomas J Private Battery C 303d Field Artillery 23-Oct-1918
McDermott Thomas J Private 1st Class M 307th Infantry 9-Sep-1918
McGovern Thomas J Private 1st Class I 106th Infantry 27-Sep-1918
McNulty Thomas J Private B 314th M Sup Tn 26-Dec-1918
Mooney Thomas J Private 1st Class A 106th Infantry 27-Sep-1918
O'Brien Thomas J Private 1st Class Troop E 3d Cavalry 18-Sep-1918
O'Connell Thomas J Private 1st Class L 18th Infantry 29-May-1918
O'Connor Thomas J Private C 165th Infantry 31-Jul-1918
Shannon Thomas J Sergeant E 106th Infantry 1-Sep-1918
Sheridan Thomas J Private Headquarters Co 83d Infantry 6-Feb-1919
Slattery Thomas J Sergeant Quartermaster Corps 2-Aug-1918
Sullivan Thomas J Private C 105th Infantry 29-Sep-1918
Tims Thomas J Private Oversea Casual Co 410 6-Oct-1918
Quinn Thomas Henry Private First Class C 7th Infantry 18-Oct-1918
Clark Thomas H. Private Company E Development Battalion No.2 4-Oct-1918
Curry Thomas H. Private I 165th Infantry 28-Jul-1918
Everett Thomas H. Corporal Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Feeney Thomas H. Corporal Company C 22nd Engineers 29-Sep-1918
Murphy Thomas H. Private [Supply] No. 333 16-Oct-1918
Bolton Thomas H PVT Rmt Dep Base, Sect No 2 6-Apr-1918
Breen Thomas H Pvt Sec B Stu Tng Clarkson Coll NY 9-Nov-1918
Connors Thomas H Cpl Btry A 81st FA 18-Oct-1918
Imeson Thomas H CPL 16th 19-Jul-1918
Orser Thomas H Capt MC 20-Apr-1919
Young Thomas H 1st Lt F 165th Infantry 16-Jul-18
Meehan Thomas George Paris Island, SC 22-Nov-1918
Flynn Thomas G. Private Company D 306th Machine Gun Battalion 1-Oct-1918
Hubbs Thomas G. Private, 1st class Company M 325th Infantry 21-Jan-1919
Knudson Thomas G. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Dench Thomas Francis Private First Class Supply 322nd Quartermaster Corps 13-Feb-1919
Galway Thomas Francis Corporal A 107th Infantry 12-Oct-1918
McGowan Thomas Francis Fireman, 3d Class USNRF 24-Jun-1919
Mullin Thomas Francis Seaman, 2d Class USNRF 29-Oct-1918
Reilly Thomas Francis Seaman, 2d Class USN 25-Sep-1918
Ryan Thomas Francis Sergeant A 305th Infantry 7-Sep-1918
Baker Thomas F. Corporal Company A 103rd Infantry 26-Sep-1918
Barry Thomas F. Private Company D 114th Infantry 12-Oct-1918
Butler Thomas F. Private F 165th Infantry 28-Jul-1918
Cassells Thomas F. Private Company C 165th Infantry 13-Aug-1918
Collins Thomas F. 2nd Lieutenant B 142nd Infantry 9-Oct-1918
Cunningham Thomas F. Private C 53rd Pioneers Infantry 29-Sep-1918
Degnan Thomas F. Private B 11th Infantry 16-Oct-1918
Denny Thomas F. Private Headquarters 323rd Infantry 9-Oct-1918
Donovan Thomas F. Pvt E 105th FA 18-Jun-1918
Feeney Thomas F. Private 4th Recruit Company 14-Oct-1918
Gallagher Thomas F. Corporal Company D 11th Infantry 9-Nov-1918
Grennan Thomas F. Private Battery D 307th Field Artillery 22-Feb-1919
Hannigan Thomas F. Private D 308th Infantry 6-Oct-1918
Hopkins Thomas F. Private Company F 109th Infantry 3-Oct-1918
Hughes Thomas F. Private Company A 15th Infantry 16-Apr-1918
Keenan Thomas F. Private Company A 107th Infantry 4-Oct-1918
Lyden Thomas F. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Mann Thomas F. Private Company I 61st Infantry 22-Oct-1918
Morrissey Thomas F. Private 1st class Company E 107th Infantry 29-Sep-1918
O'Donnell Thomas F. Private Company F 5th Infantry 12-Oct-1918
O'Donnell Thomas F. Sergeant 8th Company Coast Artillery Corps, Ft. Terry, NY 15-Sep-1919
O'Rourke Thomas F. Private, 1st class Company F 165th Infantry 15-Jul-1918
O'Rourke Thomas F. Private Battery E 306th Infantry 17-Feb-1919
Remington Thomas F. Lieutenant 24-Feb-1918
Batterberry Thomas F SGT Cas Det, 151st Dep Brig 24-Feb-1919
Carney Thomas F PFC B 312th Infantry 23-Oct-1918
Chambers Thomas F Pvt Co H 107th Inf 29-Sep-1918
Cusack Thomas F PVT A 59th Infantry 18-Jul-1918
Dunn Thomas F PVT K 306th Infantry 27-Sep-1918
Ennis Thomas F Pvt Co G 71st Inf 2-Oct-1918
Hurley Thomas F PVT D 26th Engineers 8-Feb-1919
King Thomas F Private E 6th Engineers 15-Jul-1918
Manley Thomas F Pvt Co B 2d Inf NYNG 27-Apr-1917
McBride Thomas F Private C 26th Infantry 20-Jul-1918
McDermott Thomas F Corporal A 305th MG Battalion 3-Oct-1918
Mitchell Thomas F PFC Quartermaster Corps, Ft Sheridan, Ill 1-Jan-1918
Monahan Thomas F Private D 105th Infantry 29-Sep-1918
Morrow Thomas F Private Det QMC 7-Dec-1918
Nalty Thomas F Private B 53d Pioneer Infantry 2-Oct-1918
Neary Thomas F Private D 311th Infantry 25-Sep-1918
O'Brien Thomas F Private L 310th Infantry 24-Sep-1918
Patterson Thomas F Pvt Co D 108th Inf 29-Sep-1918
White Thomas F Asst Trk Mr M Trk 312th M Sup Tn 12-Oct-1918
Campbell Thomas Edward Sergeant A 307th Infantry 4-Oct-1918
Smith Thomas Edward Private 1st Class B M 306th Infantry 12-Mar-1919
Dugan Thomas E. Pvt I 105th Inf 24-Dec-1918
Fitzgerald Thomas E. Private Company E 328th Infantry 10-Oct-1918
Gain Thomas E. Seaman, 2nd class 10-Oct-1918
Gaynor Thomas E. Private B 316th Infantry 5-Nov-1918
Tallakson Thomas E. Private New York University 15-Oct-1918
Curtin Thomas E Pvt Co E 312th Inf 16-Oct-1918
Farrell Thomas E Pvt 32d Co Med Tk Tng 26-Oct-1918
Sobeck Thomas E Private 1st Class E 106th Infantry 27-Sep-1918
Jordan Thomas D. Lieutenant 26-Jan-1918
Kemp Thomas D Ensign 30-Nov-1918
Clancy Thomas C. Private, 1st class Company C 429th Motor Truck Corps 5-Mar-1919
Hokensen Thomas C. Private First Class Headquarters Section 506th U. S. A. Ambulance Service 17-Oct-1918
O'Keefe Thomas C. Bugler Company D 304th Machine Gun battalion 8-Oct-1918
Quigley Thomas C. Private Butchery 335th 11-Oct-1918
Ryan Thomas C. Private First Class A 105th Infantry 26-Sep-1918
Iles Thomas C Pvt Co G 74th Inf 9-Sep-1917
Joslyn Thomas C PVT 38th Btry, 10th Tng 157th Dep Brig 24-Feb-1918
McGraw Thomas C Pvt 1st cl Co C 312th Inf 21-Sep-1918
Surprise Thomas C Cpl Co B 105th Inf 16-Oct-1918
Fleming Thomas B. Private 346th Amb 312th Sn. Tn. 3-Nov-1918
Hubbs Thomas B. Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 20-Oct-1918
Purtell Thomas B. 77th Company 6th Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Byrnes Thomas Anthony Private I 39th Infantry 6-Aug-1918
Harris Thomas A. E. 1st Lieutenant D 306th M. G. Battalion 6-Sep-1918
Carter Thomas A. Private Company C 305th Infantry 3-Mar-1918
Cullen Thomas A. Private First Class E 165th Infantry 28-Jul-1918
Hegarty Thomas A. Sergeant C 102nd Field Signal Battalion 30-Oct-1918
Parson Thomas A. Private Company L Development Battalion No.3, Camp Upton, NY 18-Oct-1918
Brown Thomas A Pvt 1st cl Co L 108th Inf 29-Sep-1918
Conley Thomas A CPL I 23rd Infantry 13-Sep-1918
Jones Thomas A Pvt Co D 307th Inf 14-Sep-1918
McBride Thomas A Mechanic F 48th Infantry 22-Jan-1919
McNichol Thomas A Private Ord Det 105th Field Artillery 17-Dec-1918
McPartland Thomas A 75th Cas 19-Mar-1918
Moyland Thomas A Private B 313th Infantry 9-Nov-1918
Mullin Thomas A Chief Storekeeper USNRF 2-Nov-1918
O'Brien Thomas A Captain Infantry 12-Oct-1918
Savage Thomas A Private Unit 5 116th Am Tn 38th Div 8-Sep-1918
Tangney Thomas A Mechanic H 307th Infantry 4-Dec-1918
Alaimo Thomas PVT I 327th Infantry 11-Oct-1918
Bergen Thomas Corporal Company G 102nd Ammunition Train 13-Dec-1918
Biggins Thomas Pvt Co B 305th Inf 3-Jun-1918
Boyle Thomas Private, 1st class Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Bradley Thomas Private 152nd Depot Brigade 7-Oct-1918
Brennan Thomas Corporal Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Brown Thomas Replacement Battalion 2-Jun-1918
Burnside Thomas Chief Water Tender U.S.N.R.F. 5-Jul-1919
Carrigan Thomas Pvt Co 12 152d Deep Bde 31-Jan-1919
Carter Thomas Pvt Co H Auto Repl Dft 10-Oct-1918
Cavanagh Thomas Private, 1st class Headquarters Company 30th Infantry 13-Oct-1918
Cavello Thomas Private Company H 308th Infantry 4-Oct-1918
Chandler Thomas Private Headquarters Train 20th Division 14-Oct-1918
Clarke Thomas Water Tender U.S.N.R.F. 20-Jan-1918
Condon Thomas Sergeant Battery E 81st Field Artillery 4-Jun-1919
Connolly Thomas Private Unassigned N. A. Base Hospital 13-Oct-1917
Cook Thomas Private K 34th Engineers 19-May-1919
Coyne Thomas Private 1st class Company E 23rd Infantry 30-Mar-1918
Cross Thomas Private First Class G 106th Infantry 29-Sep-1918
Crotty Thomas Private D 61st Infantry 13-Oct-1918
Curran Thomas Private First Class G 310th Infantry 20-Sep-1918
Degnan Thomas Private M 306th Infantry 6-Sep-1918
Di Jorio Thomas Private B 316th Infantry 11-Nov-1918
Dooley Thomas Pvt 358th Bakery Co. 330th Inf 6-Oct-1918
Doyle Thomas Pvt 1st cl B 165th Inf 15-Oct-1918
Drennan Thomas Landsman Electrician Gen. U.S.N.R.F. 12-Oct-1918
Dugan Thomas PFC 308th G & Fire Quartermaster Company 29-Oct-1918
Emanuel Thomas Private Company D 18th Infantry 21-Jul-1918
Farrell Thomas Private Company 4 4th Replacement Battalion, 51st Pioneer Infantry 9-Oct-1918
Fitzgerald Thomas Corporal H 165th Infantry 15-Jul-1918
Fitzgerald Thomas Private B 308th Infantry 19-Nov-1918
Fitzpatrick Thomas Private 152nd Dep. Brigade 25-Sep-1918
Flannigan Thomas Sergeant 10th C.A.C 7-Aug-1919
Gaffney Thomas Private Supply 53rd Pioneers Infantry 31-May-1918
Garry Thomas Private Company A 107th Infantry 28-Sep-1918
Hannigan Thomas Private E 4th Infantry 12-Oct-1918
Hayes Thomas Private H 165th Infantry 28-Jul-1918
Heavey Thomas Private G 306th Infantry 27-Aug-1918
Herron Thomas Corporal D 106th Infantry 27-Sep-1918
Higgins Thomas Private D 104th Infantry 22-Jul-1918
Hurley Thomas Private, 1st class Company G 106th Infantry 31-Jul-1918
Hussey Thomas Private Company D 305th Infantry 29-Sep-1918
Ianuzzi Thomas Private Company B 315th Infantry 10-Oct-1918
Kelley Thomas Private Company B 165th Infantry 1-Aug-1918
Kelly Thomas Private Company A 370th Machine Gun Battalion 15-Oct-1918
Kelly Thomas PFC B 107th Infantry 29-Sep-1918
Kenney Thomas Private A 105th MG Battalion 13-Mar-1919
Kenny Thomas Wagoner Supply 60th Field Artillery 30-Sep-1918
Kershlake Thomas Sergeant E 25th Engineers 5-Mar-1918
Killeen Thomas Private Headquarters Co 307th Infantry 10-Sep-1918
Kilrain Thomas Corporal MDNA 307th Infantry 28-Sep-1918
Laino Thomas Corporal F 306th Infantry 3-Sep-1918
Lang Thomas Corporal F 106th Infantry 27-Sep-1918
Layburn Thomas Engineman, 1st class U.S.N.R.F. 30-Oct-1918
Lewis Thomas Private A 348th Infantry 24-Oct-1918
Lynch Thomas PVT I 306th Infantry 29-Sep-1918
Mace Thomas Private Med Dept Evacuation Hospital 22 30-Oct-1918
Maroney Thomas Private Det 113 Field Artillery 15-Feb-1919
Martin Thomas Private Battery C 306th Field Artillery 18-Aug-1918
McCabe Thomas Private MG Co 165th Infantry 14-Oct-1918
McCray Thomas Pvt Co E 60th Inf 6-Nov-1918
McDermott Thomas Private B 306th MG Bn 24-Sep-1918
McGovern Thomas Mechanic F 305th Infantry 17-Nov-1918
McGuire Thomas Private 21st Ret Co Ft Slocum, NY 4-Oct-1918
Meehan Thomas Private 1st Class K 307th Infantry 10-Sep-1918
Melfi Thomas Private 153rd Dep. Brigade 21-Mar-1920
Moran Thomas Private A S Sig C 228th Aero Squadron 20-Apr-1918
Nemi Thomas Private 1st class Company I 23rd Infantry 1-Jul-1918
Norton Thomas Private F 11th Infantry 18-Oct-1918
O'Connell Thomas PVT MG 308th Infantry 16-Oct-1918
O'Gorman Thomas Private Company D 306th Infantry 25-Jun-1918
O'Hara Thomas CPL 45th Company 20th Engrs 11-Feb-1919
O'Neil Thomas Private Company F 28th Infantry 7-Jan-1918
Osborne Thomas Private, 1st class Machine Gun Company 16th Infantry 24-Jul-1918
O'Shea Thomas Private, 1st class Machine Gun Company 107th Infantry 28-Sep-1918
Pollina Thomas Private, Company I 23rd Infantry 3-Nov-1918
Renwick Thomas Sergeant Battery E 19th Field Artillery 20-Oct-1918
Rotunno Thomas Sergeant Company D 38th Infantry 21-Oct-1918
Ryall Thomas Private C 321st M. G. Battalion 29-Aug-1918
Schmitt Thomas Private B 128th Infantry 9-Oct-1918
Schoonmaker Thomas Private Battery B 7th Regiment, Field Artillery Repl Draft 6-Oct-1918
Scott Thomas Pvt Co K 307th InF 3-Mar-1918
Seale Thomas Corporal F 4th Infantry 25-Jul-1918
Shannon Thomas Private I 165th Infantry 12-Aug-1918
Shea Thomas Sergeant G 9th Infantry 18-Jul-1918
Sheehy Thomas Pvt Rct Co 42d Rec Cp Wheeler GA 4-Nov-1918
Shields Thomas Private C 105th MG Battalion 27-Sep-1918
Sovia Thomas PVT M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Starr Thomas Private C 110th Infantry 30-Sep-1918
Szczesny Thomas SGT I 89th Infantry 25-Apr-1919
Tack Thomas Private G 306th Infantry 27-Aug-1918
Tarrant Thomas Private M 9th Infantry 4-Nov-1918
Tracy Thomas Private Battery F 104th Field Artillery 4-Nov-1918
Walber Thomas Private Ship Repair Shop Unit 301 1-Oct-1918
Winters Thomas Corporal B 165th Infantry 15-Oct-1918
Carroll Thoimas B Cpl Co I 107th Inf 27-Feb-1918
Dalrymple Theron E SFC A 1st Engrs 10-May-1918
Roberts Theron Aaron Apprentice Seaman U.S.N. 26-May-1917
Davis Theron Private 1st Class D 102d Infantry 20-Apr-1918
Schroeder Theordore A Private 7th 2d Battalion, 152d Dep Brig 2-Oct-1918
Kedenburg Theodore W. Private Machine Gun Company 308th Infantry 16-Oct-1918
Cable Theodore W Pvt Hq 7th RFARDC 2-Oct-1918
Sweet Theodore W Private G 165th Infantry 15-Jul-1918
Todd Theodore W 1st Sergeant L 107th Infantry 22-Aug-1918
Miner Theodore R Private G 369th Infantry unknown
Undreiner Theodore Peter Private 1st Class B 3d Battalion Guards 18-Sep-1918
Berlinger Theodore P. Private, 1st class 13th Service Company Signal Corps 13-Jun-1918
Blohm Theodore P. Private Company C 109th Machine Gun Battalion 20-Oct-1918
Clark Theodore P. Private Coast Artillery Corps, Mine Planter Mills 11-Apr-1917
Gerwin Theodore P. Chief Electrician, general U.S.N. 6-Apr-1919
Jensen Theodore P. Private Company E 39th Infantry 29-Sep-1918
Grace Theodore Nicholas App Semn USNRF 7-Oct-1918
Johnson Theodore L. Corporal Company D 105th Machine Gun Battalion 27-Sep-1918
Ryerson Theodore L. Corporal I 106th Infantry 27-Sep-1918
Ahneman Theodore John Landsman for Yeoman USNRF 6-Nov-1918
Acquard Theodore J Pvt Saddler Btry F 106th FA 19-Mar-1919
Treff Theodore george Firmn 3d cl USNRF 13-Oct-1918
Nier Theodore G Corporal F 105th Infantry 19-Oct-1918
Mead Theodore F Captain Med Det 104th Field Artillery 29-Oct-1918
Vredenburgh Theodore F Private Battery F 16th Field Artillery 24-Oct-1917
Korony Theodore E Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
Moore Theodore Darwin Pvt Hq Co 304th FA 19-Mar-1918
Williams Theodore Colley Pvt Co C 28th Inf 19-Jul-1918
Seelman Theodore C. Private 3rd 1st Training Battalion, 157th Dep. Brigade 8-Mar-1918
White Theodore C. Mechanic Company D 306th Infantry 29-Sep-1918
Tuttle Theodore B. Ship's Clerk, 2nd class 1-Oct-1918
Price Theodore A. Private Company C 317th Machine Gun Battalion 26-Apr-1919
Brabender Theodore Pvt Co F 147th Inf 10-Nov-1918
Bulgori Theodore Private 64th Mot. Trk Det., M. G. Tng Camp, Camp Hancock, Georgia 27-Oct-1918
DeKruijiff Theodore 2nd Lieutenant Air Ser. Pro. Ctr. 2 16-Nov-1918
Dramis Theodore Private 1st class Company M 113th Infantry 11-Oct-1918
Hartmann Theodore Private First Class G 308th Infantry 15-Aug-1918
Lemm Theodore Private D 308th Infantry 23-Aug-1918
Miller Theodore Corporal C Group 2, M Trk, Dte, MG 12-Dec-1918
Morey Theodore PFC M 107th Infantry 9-Oct-1918
Ortlieb Theodore Pvt 1st cl Co K 306th Inf 29-Oct-1918
Peck Theodore CPL K 23rd Engineers 13-Apr-1918
LaForge Thas H Pvt Co I 310th Inf 15-Oct-1918
Phelon Thaddeus W. Private Medical Department 17-Sep-1918
Tarr Terry S 2LT Co B 4th Inf 23-Jul-1918
Leonard Terence Private 1st Class G 165th Infantry 16-Oct-1918
McAree Terence Private 1st Class D 165th Infantry 29-Jul-1918
McNally Terance H.S. Supply Company 165th Infantry 4-Feb-1919
Kimbro Ted Private 52nd 13th Tg Bn, 153d Dep Brig 29-Sep-1918
Garrett Taylor P Pvt 35th Co Trans Corps 15th GD 15-Jul-1918
Van Tassell T. Roosevelt 73rd Company Quantico, VA 13-Jun-1918
Halloran T. Clarence Private Med. Det. 152nd Dep Brigade 22-Oct-1918
Sheridan T Willard Private G 305th Infantry 7-Nov-1918
Canales Sylvester V. Private K 106th Infantry 27-Sep-1918
Stack Sylvester S. Corporal Company E 108th Infantry 29-Sep-1918
Loughlin Sylvester P Corporal G 106th Infantry 27-Sep-1918
McGowan Sylvester M Musician 3rd Class Headquarters Co 105th Field Artillery 28-Jan-1919
Ducket Sylvester Pvt H 359th Inf 1-Oct-1918
Johnson Sylvester Wag Sup Co 328th Inf 15-Jun-1918
Shaw Sylvester Pvt Radio Sch Columbia U 12-Oct-1918
Beauclerk Sydney W 1st Lt 12th Acr Squadron 29-Oct-1918
Schwartz Sydney U 2d Lt MG 16th Infantry 9-Oct-1918
Miran Sydney J Corporal Battery C 3 Field Artillery 21-Sep-1918
Gardiner Sydney H. First Sergeant A 3rd Anti Aircraft M. G. Battalion 21-Oct-1918
Jack Sydney F. Seaman U.S.N. 27-Sep-1918
Meakin Sydney E PVT C 302nd Am Tn 1-Nov-1918
Dehli Sverre Private E 359th Infantry 10-Feb-1919
Hanson Sverre Private Company E 7th Infantry 15-Jul-1918
Munn Sumner Thorton Private A 211 Engineers 8-Oct-1918
Matteson Sumner Ryder Private 1st Class A 308th Infantry 6-Oct-1918
Flynn Sullivan Private F 163rd Infantry 26-Jul-1918
Cutler Stuart S. Ensign 10-Oct-1918
Brown Stuart A. Jr. Private M. T. C. Camp Holabird, Maryland 30-Sep-1918
Fraser Stuart Pvt Co D 302d Engrs 11-Sep-1918
Robinson Stuart Private, 1st class Company C 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 14-Feb-1919
Rodek Sttif Pvt QM Det Cp Dix NJ 9-Mar-1918
Butler Storrs W 1LT Inf 24-Sep-1918
Colamonico Stifano Private Cassion Company 376 27-Sep-1918
Martin Stewart W Pvt Co A 108th Inf 18-Oct-1918
Flagg Stewart Private 1st Class Special Sanitary Unit, Sec 646 US Amb Serv, with French Army 10-Dec-1918
Kent Stewart Private 1st Class K 7th Infantry & 107th Infantry 21-Dec-1918
Svihura Steven Jr Private 1st Class F 308th Infantry 17-Oct-1918
Johnson Steven J. Jr. Private D 9th Infantry 18-Jul-1918
Skinner Steven J Co D Co D 11th Inf 16-Oct-1918
Desmond Steve C. Corporal C 9th Infantry 4-Nov-1916
Pavlowick Steve PVT C 1st Bn, USG, Plattsburg Bks 8-Oct-1918
Spulawski Steve Pvt 1st cl Btry E 321st FA 1-Nov-1918
Yaschuk Steve Pvt Co G 311th Inf 28-Sep-18
Evers Stephens F. Corporal A 105th Infantry 29-Sep-1918
Dickey Stephen W. 2nd Lieutenant C 110th Infantry 27-Sep-1918
Huffman Stephen W. Private Headquarters Company 59th Artillery, Coast Artillery Corps 4-Feb-1919
Reynolds Stephen W. (?) 3rd class Headquarters 349th Field Artillery 4-Apr-1919
Derrig Stephen V. Private E 69th Infantry N. Y. N. G., 165th Infantry 7-Sep-1918
Sullivan Stephen T Private H 313th Infantry 30-Sep-1918
Webster Stephen R. Private First Class D 105th Infantry 19-Oct-1918
Habel Stephen P. Corporal A 106th Infantry 27-Sep-1918
Morgan Stephen O Private MG 106th Infantry 24-Oct-1918
Schwab Stephen M 1st Lt 107th Infantry 29-Sep-1918
Wiltsie Stephen M Pvt Ret Camp Syracusde 1-Oct-1918
Finnegan Stephen L. Private, 1st class Headquarters Sanitary Detachment 107th Infantry 17-Oct-1918
Reed Stephen J. Jr. Captain Medical Corps 3-Oct-1918
Downey Stephen J. Seaman, 2nd class Armed Draft Detail New York City 24-Nov-1917
McCaul Stephen J. Private Company E 107th Infantry 18-Aug-1918
LaTour Stephen J Corporal K 106th Infantry 27-Sep-1918
Link Stephen J 1LT Hq Co 339th Inf 19-Sep-1918
Shaddock Stephen J Private 1st Class Battery B 321st Field Artillery 18-Feb-1919
Thomas Stephen J Pvt Btry E 35th FA 19-Oct-1918
Romanchuk Stephen I. Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Piontek Stephen F Mec Co K 1st Pion Inf 15-Oct-1918
Wos Stephen F Pvt 1st cl Co H 327th Inf 15-Jul-1918
Donnelly Stephen E. Private Company C 309th Infantry 2-Oct-1918
Salisbury Stephen C PVT D 107th Infantry 12-Oct-1918
Murray Stephen Alphonso Electrician, 3rd Class, Radio Operator USN 21-Oct-1918
Lang Stephen A Private 1st Class I 305th Infantry 14-Aug-1918
Blanche Stephen Band Leader Headquarters Company 337th Infantry 30-Jan-1919
Brown Stephen Private Company K Development Battalion 3, Camp Upton, NY 8-Oct-1918
Cregan Stephen Private M 308th Infantry 9-Nov-1918
Curtin Stephen Private A 165th Infantry 29-Jul-1918
Epp Stephen Private Company F 11th Infantry 20-Oct-1918
Finnigan Stephen Supply Sergeant Battery E 25th Field Artillery 12-Oct-1918
Garus Stephen Cpl Co I 305th Inf 3-Oct-1918
Girards Stephen Private Company C 106th Infantry 28-Sep-1918
Heabey Stephen Private Headquarters 105th Infantry 31-Aug-1918
Jacobensky Stephen 51st 4-Oct-1918
Mashk Stephen Private E 315th Infantry 5-Nov-1918
Morris Stephen Corporal K 310th Infantry 5-Nov-1918
Murphy Stephen Gunnery Sergeant Supply Det 4-Dec-1918
Petro Stephen Private Machine Gun Company 105th Infantry 12-Aug-1918
Reardon Stephen Private F 1st Engineers 9-Oct-1918
Shannon Stephen Private D 302d Engineers 9-Feb-1919
Smar Stephen Pvt Co M 18th Inf 26-Jul-1918
Socenski Stephen Pvt Co I 305th Inf 10-Nov-1918
Zadurian Stephen Private Med Det Base Hosp 130, Camp Shelby, MS 8-Nov-1918
Gapsa Stefan Private Company C 325th Infantry 18-Oct-1918
Stankiewich Stefan Cook Mch Headquarters Co Horsed Battalion Am Tn 1st Div 13-May-1918
Hill Starr T Pvt Sch for Bakers and Cooks 20-Oct-1918
Jncuiras Stapas PVT D 321st MG Bn 8-Oct-1918
Steele Stanley W Private Aviation Sec Signal Corps, ERC 15-Feb-1918
Decker Stanley Victor Sergeant M. G. 59th Infantry 10-Aug-1918
Bates Stanley S. 2nd Company Receiving Group, Camp Johnson, FL 30-Oct-1918
Hallett Stanley S. Private B 316th Infantry 5-Oct-1918
Palmer Stanley R. Sergeant Company M 106th Infantry 26-Sep-1918
Hugunine Stanley R PVT A 59th Infantry 7-Aug-1918
Osborn Stanley Meyer Private Battery C 7th Regiment, Field Artillery Repl Draft 4-Oct-1918
Peterson Stanley M. Private S.A.T.C 17-Oct-1918
Davis Stanley L. Private I 26th Infantry 5-Oct-1918
Ingraham Stanley L. Private E 61st Inf 23-Oct-1918
Rockwell Stanley L Pvt 1st cl Co H 107th Inf 29-Sep-1918
Persel Stanley G Pvt Btry A 36th Regt FA 30-Oct-1918
Lahm Stanley F Private C 107th Infantry 13-Nov-1917
Kurth Stanley E. Private Company M 307th Infantry 10-Sep-1918
Thompson Stanley E PVT B 107th Infantry 13-Aug-1918
Honsigner Stanley B Pvt Co I 9th Inf 3-Nov-1918
Salton Stanley B Pvt Co L 22d Inf 11-Oct-1918
Hansett Stanley A. Seaman 4-Feb-1918
Belen Stanley Private Company I 308th Infantry 21-May-1918
Boniber Stanley Private Headquarters Company 307th Infantry 13-Mar-1918
Caplo Stanley Pvt Co H 307th Inf 12-Oct-1918
Dean Stanley Captain Quartermaster Corps
Gurniack Stanley PVT D 148th Infantry 28-Sep-1918
Kennebrook Stanley Smn 2d cl USNRF 10-Mar-1918
Klos Stanley Mechanic Battery C 7th AAA Bn, CAC, Fort Howard, MD 11-Oct-1918
Kowal Stanley Private M 111th Infantry 2-Oct-1918
Kozetcko Stanley Private Quartermaster Corps 16-Oct-1918
Kwiatkowski Stanley Pvt Co G 307th Inf 5-Sep-1918
Onczar Stanley PVT F 18th Infantry 5-Dec-1918
Racinowski Stanley Pvt 51st Co 5th Regt USMC 9-Nov-1918
Ryiz Stanley Private First Class D 106th Infantry 27-Sep-1918
Savitski Stanley Pvt Co B 11th MG Bn 27-Sep-1918
Sinclair Stanley Sergeant L 107th Infantry 29-Sep-1918
Stedener Stanley Corporal M. G. 12-Oct-1918
Steves Stanley CORP M 328th Infantry 6-Jul-1918
Winnicki Stanley G.Y. sergeant 61st Company 1-Feb-1920
Zebrowsky Stanley Private H 9th Infantry 4-Dec-1918
Rimkus Stanles Private Company F 108th Infantry 29-Sep-1918
Drevinski Stanislov PFC Medical Detachment 106th Infantry 19-Oct-1918
Duzenski Stanislaw Private Company M 325th Infantry 13-Oct-1918
Grabowski Stanislaw Private Company G 106th Ammunition Train 23-Dec-1918
Kozak Stanislaw Pvt Co E 327th Inf 13-Sep-1918
Pawlak Stanislaw Pvt 1st cl Co E 311th Inf 1-Nov-1918
Sitarski Stanislaw Pvt 1st cl Co B 326th Inf 18-Oct-1918
Stanck Stanislaw Pvt Co F 108th Inf 28-Sep-1918
Tomczak Stanislaw Pvt 1st cl Co F 327th Inf 7-Oct-1918
Miller Stanislaus J Pvt Co E 61st Inf 13-Oct-1918
Grant Stanford M. Private Company G 369th Infantry 3-Apr-1918
Wojcieskowski Stanely PVT H 16th Infantry 31-May-1918
Prois Stamatios Private QuarterMaster Corps 6-Jan-1919
Wilson Stafford C Private 1st Class L 107th Infantry 29-Sep-1918
Brooks Stacy T. Private Machine Gun Company 326th Infantry 15-Nov-1918
Montonaro Stachy Private Company M 312th Infantry 22-Oct-1918
Kirkendall Spencer L. Private M 49th Infantry 26-Feb-1918
Comiskey Spencer E. Apprentis Seaman 23-Sep-1919
Woodhouse Spencer E. Sergeant Sup 305th Infantry 1-Mar-1919
Williams Spencer C 2LT ASSC 21-May-1918
Franklin Spencer Captain M.C. 21-Jul-1918
Kellam Spencer Pvt MG Co 104th Inf 11-Nov-1918
Kennedy Spencer Private H 369th Infantry 26-Sep-1918
Lizikos Sotirios Ensign 27-Apr-1918
Verras Sotirios Private F 315th Infantry 1-Oct-1918
Brown Solon L. Private B 345th M. G. Battalion 9-Nov-1918
Collman Solomon Private Supply 308th Infantry 16-Oct-1918
Crupin Solomon Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Goldwater Solomon Private Company B 11th Engineers 30-Nov-1917
Judson Solomon Pvt Co F 17th Inf 9-Oct-1918
Krupnik Solomon Private L 4th Infantry 17-Jul-1918
Rubel Solomon 1st Lieutenant Go. 168th Infantry 26-Jul-1918
Springer Solomon Private C 105th Infantry 29-Sep-1918
Watin Solomon Private MG 23d Infantry 29-Jun-1918
Weintraub Solomon Private F 108th Infantry 17-Oct-1918
Katz Soloman B. Private 41st Company 152nd Depot Brigade 20-Nov-1918
Rothstein Sollie Corporal B 8th M. G. Battalion 1-Oct-1918
Burnstein Sol Private B 23rd Infantry 18-Jul-1919
Holtzman Sol PFC F 148th Infantry 4-Nov-1918
Kelmanowitch Sol Private Company M 1st Infantry, Replacement Regiment, Camp Gordon, GA 8-Oct-1918
Levinson Sol Corporal B 305th Infantry 13-Oct-1918
Schuster Sol Private A 16th Infantry 9-May-1918
Wolinsky Sol Private MG 126th Infantry 20-Sep-1918
Mortensen Sofus Private C 128th Infantry 6-Oct-1918
Davias Socrates Private H 26th Infantry 16-Oct-1918
Stoel Snyre W Pvt Amb Co 325th Cp Gordon GA 9-Jan-1918
Jones Smithfield Private Company L 369th Infantry 26-Sep-1918
Golder Smith E. Private 82nd Company 20th Battalion, Recruit Camp, Syarcause, NY 30-Sep-1918
Belcher Sims Sergeant 3rd Machine gun Company 369th Infantry 27-Sep-1918
Cantilici Simone Private G 306th Infantry [8/27/1908]
Kludhjian Simon R Pvt Co F 110th Inf 8-Oct-1918
Le Roy Simon P. Private First Class C 60th Infantry 14-Oct-1918
Walsh Simon P Pvt Co I 108th Inf 28-Sep-1918
Nagele Simon J. Private Battery F 36th Field Artillery 26-Jan-1919
Cohen Simon Private, 1st class Company I 325th Infantry 22-Oct-1918
Cooperman Simon Private Headquarters 328th Infantry 25-Mar-1919
Greenberg Simon Electrician, 1st class U.S.N. 17-Dec-1917
Katzenstein Simon Private 42nd Company Receiving, Camp Wheeler 10-Nov-1918
Leibowitz Simon Sergeant K 2nd Det, Veneral Station 26-Dec-1918
Powell Simon Private 2nd Provisional Company Vetrinary Training School, Camp Lee, VA 17-Oct-1918
Stewart Simon Private 1st Class B 308th Infantry 17-Aug-1918
Aghina Silvio M. Private Company F 305th Infantry 6-Oct-1918
Baldasare Silvio Private G 311th Infantry 17-Oct-1918
Magnani Silvio Private I 105th Infantry 29-Sep-1918
Cucchiara Silvestre Private First Class D 302nd Engineers 5-Nov-1918
Eraminas Silvestras PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Card Silas K. Private A 23rd Infantry 17-Dec-1917
Johnson Silas Cook Company A 57th Infantry 18-Jan-1919
Throndsen Sigurd E Private 1st Class L 308th Infantry 20-Aug-1918
Szymanski Sigmund Mr Sig Elec A S 22-Nov-1920
Cook Sigel F. Private I 59th Infantry 19-Jul-1918
Cole Sidney T. 2nd Lieutenant Company I 16th Infantry 19-Jul-1918
Tucker Sidney T PVT 95th 23rd Bn, Camp, Syracuse, NY 1-Oct-1918
Benedict Sidney Schuyler [Mec] B 60th Pioneers Infantry 24-Nov-1918
Rust Sidney R. Private C 305th M. G. Battalion 3-Nov-1918
Thompson Sidney P. 1st Lieutenant Av. Sec. Att. 95th Aer. Squadron 15-Jul-1918
Cowley Sidney M. Private G 165th Infantry 8-Feb-1918
Speigelberg Sidney L 1st Lt MC 14-Jul-1918
Kelly Sidney J. Ensign 13-Mar-1918
Clark Sidney H. Corporal Company A 165th Infantry 14-Oct-1918
Comer Sidney G. Private Company C 35th Machine Gun Battalion 22-Sep-1918
McCreery Sidney F 2d Lt ASSC 6-Oct-1918
Vermilyea Sidney C. 1st Lieutenant Medical Detachment 363rd Infantry 2-Nov-1918
Warden Sidney A PVT 307th Lab. Quartermaster Corps, Camp Mills 30-Dec-1918
Boorman Sidney Apprentice Seaman 19-May-1917
Fortner Sidney Private Battery F 105th Field Artillery 27-Nov-1918
Horwig Sidney Seaman, 2nd class U.S.N. 31-Jul-1917
Katz Sidney Sgt Co C 1st AAMG Bn Dec 5 1918
Rosenberg Sidney Corporal K 308th Infantry 22-Aug-1918
Schaefer Sidney Private B Sec B, Student Army Tng Corps, Ithaca, NY 19-Oct-1918
Sweiden Sidney Private C 7th Field Artillery 25-Feb-1918
Wells Sherry G Cook Co D 71st Inf 2-Oct-1918
Bores Sherman H. Captain Aviation Section Signal Corps Headquarters 21-Dec-1919
White Sherman A Lt Colonel 51st infantry 3-Nov-1918
Farrell Sheridan P PVT C 167th Infantry 26-Jul-1918
Locke Sheridan A PFC Med Dep 28 to Amb Co Co 13 18-Jun-1919
Nichols Shepley Quartermaster, 1st Class USNRF 21-Aug-1918
Hoadleym Sheldon E. 1st Lieutenant Battery D 305th Field Artillery 13-Oct-1918
Williams Shed Water Tender USN 4-Oct-1918
Thanhauser Seymour A Private 1st Class M 306th Infantry 15-Oct-1918
Anderson Seymour Private 1st Class Headquarters Co, Co I 107th Infantry 29-Oct-1918
Bragg Seward J PFC M 327th Infantry 9-Oct-1918
Dorves Seward Private 1st class Company K 105th Infantry 24-Jan-1919
Cellini Severino Pvt Co E 23d Inf 18-Jul-1918
Harlow Seth M. Private 79th 19th Re. Battalion, Syracuse R. C. T. Camp 28-Sep-1918
Rouse Seth J Pvt Btry E 50th CAC 17-Oct-1918
Cross Seth G Wag Sup Co 348th Kinf 27-Oct-1918
Bergvist Set. H. Private Company A 1st Engineers 10-Oct-1918
Van Skinner Serrell Private Battery C 304th Field Artillery 18-Mar-1918
Morrison Senan Austin Private 1st Class B 18th Infantry 9-Oct-1918
Begnacke Senae Sergeant Company B 14th Machine Gun Battalion 13-Sep-1918
Oleshuk Selvester Private Company E 316th Infantry 16-Oct-1918
Davis Selah Private 1st Class M 310th Infantry 31-Jul-1918
Carmelo Seifo Private 1st Company 4th Infantry Replacement Regiment 6-Oct-1918
Parish Seeley B Private 302nd Field Signal Battalion 20-Nov-1918
Corenza Sebastino Corporal D 307th Infantry 26-Jan-1919
Randazzo Sebastino Private Det. Aux. Rmt. Dept. 333rd Infantry 9-Oct-1918
Renna Sebastino Pvt Co C 50th Engrs 11-Oct-1918
Traino Sebastino Private A 308th Infantry 10-Nov-1918
Ciurca Sebastian PVT C 310th Infantry 1-Nov-1918
Gugliolimino Sebastian Pvt 157th Dep Brig 4-Feb-1918
Kimball Scott P. Private 1st class 1st Company 152nd Depot Brigade 28-Sep-1918
Lytle Scott H Private 1st Class H 107th Infantry 29-Sep-1918
McCormick Scott 2d Lt L 168th Infantry 17-Jan-1918
Palleschi Scipione Private Battery E 32nd Field Artillery 10-Oct-1918
Smith Schuyler R, Jr PFC Btry A, 104th FA 19-Oct-1918
Padulo Savaria PVT C 310th Infantry 20-Oct-1918
Kass Saul Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 17-Mar-1919
Milbauer Saul Private i 26th Infantry 5-Oct-1918
Rosenzweig Saul Private First Class E 4th Infantry 5-Oct-1918
Samuels Saul Corporal I 310th Infantry 15-Oct-1918
Schanninger Saul Private Headquarters Vet Hosp 18 Camp Lee, VA 23-Oct-1918
Solomon Saul Private Headquarters Co 30th Infantry 19-Oct-1918
Fabricatose Satorino Private Company D 116th Infantry 8-Oct-1918
Salian Sarkes PVT A 9th Infantry 2-May-1919
Saranditis Sarandes Ships Cook, 2d Class USNRF 5-Mar-1919
Zucchero Santo Private F 319th Infantry 12-Nov-1918
Felizzola Sante Sergeant Storage Detachment Quartermaster Corps, Newark, NJ 20-Oct-1918
Hathaway Sanger Allen 17-Oct-1917
Potter Sanford H 2LT FA Cp Taylor KY 17-Oct-1918
Sears Sanford Seaman, 2d Class USN 9-Apr-1919
Ferrand Sandy G. Machinists Mate, 2nd class U.S.N. 3-Oct-1917
Lonardi Sandri Private C 308th Infantry 25-Jun-1918
Mork Samuel Wesley Quartermaster, 3d Class USNRF 3-Mar-1919
Forman Samuel W. Private M. G. 165th Infantry 15-Jul-1918
Ingber Samuel S. Private, 1st class Company E 39th Infantry 13-Oct-1918
McNair Samuel Robinson Seaman 2nd Class 11-Oct-1918
Rottenberg Samuel R PFC C 2nd Brig, MG Bn 29-May-1918
Schlimper Samuel R Private 1st Class H 9th Infantry 1-Jul-1918
Gratz Samuel Philip PFC Btry A, 55th Arty, CAC 4-Oct-1918
Breck Samuel P. Corporal Company H 107th Infantry 29-Sep-1918
Edelson Samuel M. Pvt C 120th M.G. Bn. 1-Oct-1918
Brody Samuel L. Private Battery C 306th Field Artillery 16-Sep-1918
Laverty samuel L. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-Sep-1918
derby Samuel L Cpl Co E 309th Inf 17-Oct-1918
Delahunt Samuel K. Corporal C 7th Infantry NYNG/107th Infantry 29-Sep-1918
Crump Samuel Jr. 1st Lieutenant B 107th Infantry 29-Sep-1918
Reid Samuel J. Jr. 1st Lieutenant Battery A 306th Field Artillery 22-Aug-1918
Dawson Samuel J. Corporal Company K 34th Infantry 22-Oct-1918
Hochfelder Samuel J. Private L 106th Infantry 28-Aug-1918
Inman Samuel J. Corporal Company C 3d M.G. Battalion 18-Jul-1918
Lewin Samuel J Private C 105th Infantry 2-Aug-1918
Young Samuel Henry Jr Corporal E 107th Infantry 3-Oct-18
Bedell Samuel H. Private Company L 18th Infantry 8-Oct-1918
Benenson Samuel H. Private, 1st class General Hospital 43 7-Jul-1919
Booker Samuel H. Private 33rd Company 152nd Depot Brigade 11-Oct-1918
Compton Samuel H. 2nd Lieutenant 3-Feb-1919
Dow Samuel H. Private Colored Replacement Battalion, 1st Depot Division 30-Sep-1918
Goldberg Samuel H. Private Company K 308th Infantry 3-Jan-1918
Griffin Samuel H. Private Supply 811th Pioneer Infantry 14-Nov-1918
Kobrin Samuel H. Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 13-Aug-1918
Welch Samuel G Pvt 1st cl Co D 108th Inf 29-Sep-1918
Broxholm Samuel F.S. Private Company L 307th Infantry 9-Nov-1918
Mardo Samuel F.S. Private Company C 23rd Infantry 3-Oct-1918
Crosbie Samuel F Sgt Co C 107th Inf 29-Sep-1918
Johnson Samuel E Pvt Co A 104th Inf 5-Dec-1918
Krinsky Samuel E 2nd Lt A 137th Infantry 7-Sep-1918
Vanderhof Samuel E Private C 148th MG Battalion 6-Oct-1918
Grobtuck Samuel D. Private First Class K 308th Infantry 21-Aug-1918
Owings Samuel D. Private, 1st class Company C 107th Infantry 21-Oct-1918
Packer Samuel D. Private Company D 307th Infantry 24-Jun-1918
Paff Samuel D. Private Company A 327th Infantry 6-Oct-1918
Palmer Samuel D. Private Detachment Medical Department Base Hospital, Camp Dix, NJ 20-Sep-1918
Shirk Samuel D Sergeant Service Co 1 Camp Johnston, FL 15-Nov-1918
Blatt Samuel C. Private Company M 107th Infantry 29-Sep-1918
Vofrei Samuel Bunker Private A 4th Engineers, Tng Regt, Camp AA, Humphreys, VA 5-Oct-1918
Goldwater Samuel B. U.S.N. 13-Sep-1918
Bovee Samuel Arthur Private Repl. Battalion 26-Jul-1918
Greenwood Samuel A., Jr. 2nd Lieutenant 3rd Aviation Instruction Center 11-Aug-1918
Kyle Samuel A Corporal M 106th Infantry 27-Sep-1918
Adderly Samuel Private First Class H 108th Infantry 15-Jul-1918
Aluzzo Samuel Private Battery A 20th Field Artillery 26-Sep-1918
Amato Samuel Private First Class G 9th Infantry 8-Jun-1918
Amegod Samuel Buglr H 306th Infantry 28-Aug-1918
Belinsky Samuel Pvt Co B 7th inf 22-Jun-1918
Benson Samuel Private, 1st class Company E 9th Infantry 22-Jul-1918
Bergman Samuel Ships Fitter, 2d Class USN 26-Sep-1918
Berlin Samuel Recruit Medical Department Fort Slocum, NY 16-Oct-1918
Bernstein Samuel Private QuarterMaster corps 31-Oct-1918
Birney Samuel Sergeant 11th Company 152nd Depot Brigade 27-Feb-1918
Bloomberg Samuel Mec Co L 317th Inf 23-Oct-1918
Brill Samuel Private Company B 302nd Engineers 7-Nov-1918
Castrogiovanne Samuel Pvt Co C 308th Inf 6-Oct-1918
Director Samuel Private First Class H 306th Infantry 5-Nov-1918
Doris Samuel Pvt B 315th Inf 28-Sep-1918
Entin Samuel Private Company M 108th Infantry 29-Sep-1918
Feuerlicht Samuel Private Company C 308th Infantry 14-Oct-1918
Finkelstein Samuel Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-May-1918
Fishbein Samuel Private Casual Company 146 23-May-1919
Forkish Samuel Private Casual [Engineers] 3-Oct-1918
Gillman Samuel Sergeant Battery C 328th Field Artillery 19-Mar-1918
Goodman Samuel Private, 1st class Company M 51st Pioneer Infantry 15-Oct-1918
Greenberg Samuel Private Company B 115th Infantry 21-Oct-1918
Gross Samuel Private First Class Headquarters 325th Infantry 16-Oct-1918
Grossman Samuel Private A 11th Infantry 14-Nov-1918
Herman Samuel Private M 310th Infantry 22-Sep-1918
Horowitz Samuel Private Company C 4th Infantry 4-Oct-1918
Hurwitz Samuel Private Company D 165th Infantry 30-Nov-1918
Hyman Samuel PVT Syracuse Ret Camp, NY 10-Oct-1918
Jacobs Samuel Private Company C 105th Infantry 2-Sep-1918
Jolly Samuel Private, 1st class Company H 308th Infantry 4-Oct-1918
Kaltman Samuel Private, 1st class Company I 327th Infantry 8-Oct-1918
Kaplan Samuel Corporal Battery D 306th field Artillery 12-Sep-1918
Kaplan Samuel Private D 312th Infantry 24-Oct-1918
Klein Samuel Private B 345th MG Bn 8-Nov-1918
Klosenberg Samuel Private L 165th Infantry 28-Jul-1918
Kuperberg Samuel Private M 67th Infantry 27-Oct-1918
Lazow Samuel Private C 325th Infantry 25-Oct-1918
Lemma Samuel Private Medical Detachment 7th Infantry 18-Jun-1918
Lewis Samuel 1st Lt, MD A Camp Greenleaf Repl Draft 28-Aug-1918
Lipari Samuel CPL E 310th Infantry 26-Nov-1918
Lisi Samuel Private 1st Class A 23d Infantry 18-Jul-1918
Madewell Samuel Corporal H 326th Infantry 6-Nov-1918
McDonald Samuel Pvt Btry D 106th FA 22-Mar-1919
Miller Samuel Plumber and Fitter USNRF 11-Oct-1918
Novick Samuel Private D 315th Infantry 15-Oct-1918
Pamsik Samuel Pvt Co L 107th Inf 29-Sep-1918
Peipart Samuel Private Company M 166th Infantry 27-Nov-1918
Price Samuel Private Company B 166th Infantry 15-Jul-1918
Quinn Samuel Ships Cook, 4th Class USNRF 20-Oct-1918
Ravin Samuel Private A 26th Infantry 20-Jul-1918
Richman Samuel Corporal Battery B 147th Field Artillery 13-Nov-1918
Rictor Samuel Private B [Development] Battalion 10-Oct-1918
Rosengarten Samuel Private H 110th Infantry 8-Nov-1918
Santa-Maria Samuel Pvt Co H 306th Inf 19-Oct-1918
Schambaum Samuel Private D 307th Infantry 24-Jun-1918
Schless Samuel Private D 313th Infantry 26-Sep-1918
Schreiber Samuel Apprentice Seaman USNRF 24-Sep-1918
Schweiger Samuel Private D 53d Pioneer Infantry 17-Sep-1918
Siedewitz Samuel Private 1st Class K 306th Infantry 14-Aug-1918
Siegel Samuel Private E 39th Infantry 28-Sep-1918
Solovei Samuel 1st Lt MD 342 Labor Battalion 15-Oct-1918
Traub Samuel Private C 305th MG Battalion 7-Sep-1918
Turner Samuel Sgt MG Co 5th Inf 13-Dec-1918
Walker Samuel Private 1st Class I 305th Infantry 28-Sep-1918
Wargon Samuel Private L 308th Infantry 15-Oct-1918
Weinberg Samuel Private 1st Class Headquarters Co 15th Field Artillery 1-Nov-1918
Weintraub Samuel Private 1st Class I 38th Infantry 15-Jul-1918
Weiss Samuel 61st 13-Feb-1920
Wennik Samuel Mess Sergeant B 305th Infantry 14-Apr-1918
Youngson Samuel Private F 102d Engineers 29-Sep-18
Zuckerman Samuel Private 1st Class M 328th Infantry 15-Sep-1918
Ermy Sameul B. Private 1st class Company A 307th Infantry 14-Sep-1918
Weissglass Sam, Jr SGT Sr Gr, Quartermaster Corps, S for Bkrs and Cooks 7-Oct-1918
Wiesner Sam A Private B 102d MG Battalion 21-Oct-1918
Agrillo Sam Private First Class F 51st Pioneer Infantry 13-Feb-1919
Apstein Sam Pvt Co D 302d Engr Bn 2-Nov-1918
Bruno Sam Private B 23rd Infantry 9-Oct-1918
Dinitz Sam Private L 307th Infantry 12-Nov-1918
Dornfield Sam Corp 5 U.S Dis Bks Gds, Governors' Island 9-Oct-1918
Efros Sam Pvt I 310th Inf 1-Nov-1918
Eiseman Sam Private Company C 115th Infantry, 29th Division 13-Oct-1918
Eliash Sam Private Company A 327th Infantry 4-Nov-1918
Fabrez Sam Private C 303rd Engineers 25-Sep-1918
Facha Sam 121st St. School Machine gun training center 18-Sep-1918
Fumar Sam Private 122nd, M.G. School M.G.T.C. 6-Dec-1918
German Sam Private Company I 38th Infantry 10-Apr-1918
Gertman Sam Private Company L 4th Infantry 20-Oct-1918
Goldberg Sam Private Company C 9th Infantry 18-Jul-1918
Gordon Sam Private Company D 148th Machine Gun Battalion 18-Dec-1918
Helmann Sam Private M. D. 17-Oct-1918
Kesten Sam Private Gas Co, 1st Tk Corps Camp Dix, NJ 2-Oct-1918
Kiesman Sam Private I 126th Infantry 15-Oct-1918
Nirenberg Sam Private C 306th Infantry 10-Nov-1918
Novocelsky Sam Private G 106th Infantry 27-Sep-1918
Pardo Sam Private Battery B 70th Field Artillery 9-Oct-1918
Rosenberg Sam Private First Class H 308th Infantry 12-Oct-1918
Roshke Sam Private K 18th Infantry 17-Aug-1918
Silverberg Sam Private A 107th Infantry 29-Sep-1918
Stetzer Sam Corporal L 306th Infantry 5-Nov-1918
Stroum Sam Sergeant 2d T M Battery 29-Jun-1918
Swensen Sam Private E 23d Infantry 18-Jul-1918
Taccone Sam Private First Class E 309th Field Artillery 11-Feb-1919
Urciuoli Sam Private I 316th Infantry 29-Sep-1918
Vortin Sam Private H 9th Infantry 18-Jul-1918
Zolotorov Sam Private D 38th Infantry 15-Jul-1918
Battaglia Salvatore Private, 1st class Company I 307th Infantry 3-Oct-1918
Buscemo Salvatore Private M 105th Infantry 30-Aug-1918
Cale Salvatore PVT B 16th Infantry 22-Jul-1918
Catalano Salvatore Private, 1st class Base, Section 2 Motor Transport Corps 31-Aug-1918
Cicero Salvatore private Company A 116th Infantry 17-Oct-1918
Ciufo Salvatore PVT C 345th Infantry 22-Oct-1918
Colicci Salvatore Private Company B 501st Engineers 17-Jan-1918
Cubisino Salvatore Private H 147th Infantry 18-Oct-1918
Di Miceli Salvatore Private D 307th Infantry 10-Sep-1918
Fenicchia Salvatore Private Machine Gun Company 9th Infantry 18-Jul-1918
Forte Salvatore Sergeant A 308th Infantry 27-Sep-1918
Guinto Salvatore Private K 116th Infantry 8-Oct-1918
Lepone Salvatore PVT M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Marcello Salvatore PVT D 310th Infantry 18-Oct-1918
Maresen Salvatore Private 1st Class K 165th Infantry 20-Mar-1918
Marinello Salvatore Private Unassigned Infantry, Camp Upton 13-Nov-1918
Orlando Salvatore 309th Infantry 20-Oct-1918
Palana Salvatore Musician 3rd Class 2nd Dev. Battalion , Camp Wheeler 4-Apr-1919
Pappalardi Salvatore Private Company A 307th Infantry 6-Oct-1918
Russo Salvatore Private M 307th Infantry 4-Oct-1918
Scarpaty Salvatore Private 1st Class L 106th Infantry 27-Sep-1918
Schimmenti Salvatore Private A 315th Infantry 30-Sep-1918
Stagno Salvatore Private H 313th Infantry 26-Sep-1918
Vitale Salvatore PVT Trk Co F 8th Corps, Art Park 22-Nov-1918
Vitelli Salvatore Private G 4th Infantry 16-Dec-1918
Hausner Salie Private First Class B 307th Infantry 1-Sep-1918
Hadba Saleem G Pvt 1st cl Med Dept USN Base Hosp 19-Nov-1918
Polischuk Safen Private 12th Company 152nd Depot Brigade 9-Oct-1918
Mollah Sadeck Ali Private M 3d Dev Battalion 12-Oct-1918
Brillhart Ryland E. Private 157th Aero Squadron Signal Corps 19-Feb-1918
Mitchell Russell W Private 1st Class H 165th Infantry 15-Jul-1918
Cantwell Russell V. Seaman, 2nd class 12-Feb-1918
Walker Russell T 1st Lt 7th Av Instruction Center 16-Oct-1918
Meyer Russell R Private 9th 13th Coast Defense Corps 18-Oct-1917
Byington Russell P. Private 1st class Company I 105th Infantry 29-Sep-1918
Alger Russell M Pvt 1st cl Co K 60th Inf 17-Oct-1918
Prentice Russell L. Corporal Company C 305th Infantry 22-Oct-1918
Parmenter Russell J Pvt Co I 308th Inf 13-Aug-1918
Martin Russell I. Private, 1st class Company K 108th Infantry 29-Sep-1918
Deen Russell H. Seaman 6-Feb-1918
Childs Russell H Pvt Co D 312th Inf 20-Oct-1918
Fishbaugh Russell H PVT A 108th Infantry 6-May-1919
Fulton Russell G Pvt 1st cl Co E 111th Inf 8-Oct-1918
Perrine Russell E D Dev Bn 1, 152 Dep Brig 17-Oct-1918
Miller Russell D Corporal L 107th Infantry 29-Sep-1918
Sprague Russell D Corporal C 1st Engineers 23-Dec-1917
Dilts Russell B. Sergeant Motor Truck. 537th M Sup. Tn. 11-Oct-1918
Jones Russell B. Private 5th Training Battalion, 157th Depot Brigade 5-May-1917
Swain Russell B Private Sn Det 106th Infantry 9-Aug-1918
Smith Russell A. Private 41st Company Camp Wheeler, GA 4-Nov-1918
Boner Russell Private Aero squadron A Air Service 2-Sep-1918
Chapman Russell Battalion Sergeant Major Headquarters Company 26th Field Artillery 20-Jan-1919
Lowery Russell Private Company C 346th Infantry 5-Nov-1918
Slocum Russell 1st Lt Infantry 25-Jan-1919
Trumbull Russell Private 1st Class Sec 92 USA Amb Service 22-Aug-1917
Mahoney Rupert J. Private First Class D 105th Infantry 29-Sep-1918
Marra Ruggiero PFC C 108th F Sig Bn 8-Jan-1919
Hettler Rufus H Private First Class L 165th Infantry 30-Jan-1919
Williams Rufus A Private 1st Class H 107th Infantry 29-Sep-1918
Primeau Rudolphe Joseph Hqs Det 9-May-1920
Padley Rudolph William PFC Btry B, 76th FA 29-Jul-1918
Sohl Rudolph Otto Private New Orleans, LA 28-Sep-1918
Hoff Rudolph O. Corporal L 28th Infantry 12-Mar-1918
Leopke Rudolph O Private L 109th Infantry 1-Nov-1918
Kurka Rudolph Mathew Private 1st Class 351 Butchery Co Quartermaster Corps 10-Oct-1918
Solden Rudolph M Sergeant Headquarters Co MG Tng Cp, Camp Hancock, GA 11-Jan-1919
Rubino Rudolph Jr. Private M. D. 4-Sep-1917
Mathis Rudolph Jr Private C 305th Infantry 5-Nov-1918
Elbers Rudolph F. Quartermaster, 1st class U.S.N.R.F. 26-Feb-1918
Erdman Rudolph E Jr Pvt 1st cl Co D Repl Unit 302 MTC
Peterson Rudolph E 1LT 310th Inf 4-Nov-1918
Ankelmann Rudolph D. Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Schoultz Rudolph Charles Sailmakers Mate USNRF 23-Oct-1918
Brugger Rudolph Private Battery B 319th Field Artillery 23-Feb-1918
Capelle Rudolph Private A 306th Infantry 1-Oct-1918
Schwartz Rudolph Private G 165th Infantry 29-Jul-1918
Simaa Rudolph Headquarters Co Am Tn, 1st Division 3-May-1918
Westeich Rudolph Private L 307th Infantry 26-Jul-1919
Zugehor Rudolph Gunners' Mate, 2nd Class 27-Oct-1917
Alicke Rudolf Chief Machinist Mate USN 30-Sep-1918
Trowbridge Ruddick Private Machine Gun Company 30th Infantry 5-Sep-1918
Balter Rubin Private Company C Development Battalion, 152nd Depot Brigade 22-Oct-1918
Redin Rubin Private First Class D 38th Infantry 21-Oct-1918
Cohen Ruben Private Company D 20th Engineers 5-Feb-1918
Pappert Ruben Private, 1st class Medical Detachment Base Hospital, Camp Upton, NY 8-Feb-1919
Morabite Rozario Private E 316th Infantry 10-Nov-1918
Wray Royal M Sgt Hq Det 1st Engrs 20-Jul-1918
Smith Royal D Stable SGT D 11th Engineers 1-Nov-1918
Smith Royal A Pvt Co C 5th MG Bn 29-Jun-1918
Keller Royal Private Machine Gun Company 165th Infantry 28-Jul-1918
VanScoit Royal Private H 15th Infantry, NYNG 30-Sep-1917
MacMillan Roy William Boatswain 8-Oct-1919
Tern ? Roy William Seaman 2nd Class
Cramer Roy W. Recruit 2nd Recruit Company Fort Slocum, NY 23-Oct-1918
Pixley Roy W Pvt Co I 108th Inf 18-Oct-1918
Crusius Roy T Pvt Med Det Post Madison Bks NY 7-Jun-1918
Jeffers Roy R. Private, 1st class Headquarters Company 307th Infantry 11-Jan-1919
Wilder Roy O Cpl Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Baker Roy L. Private C 369th Infantry 29-Jun-1918
Burns Roy L. Private 1st class Company E 306th Infantry 24-Sep-1918
Howell Roy L. Private 9th Company 3d Battalion, 151st Dep. Brigade 7-Apr-1918
Holbrook Roy L Pvt Co F 124th Inf 19-Oct-1918
House Roy L Pvt 1st cl Co C 312d Am Tn 22-Oct-1918
Kelder Roy J. Private 3rd 152nd Dep Brigade 20-Dec-1918
Ingalls Roy J CPL Hq Det, 326th F Sig Bn 25-Oct-1918
Jolley Roy H. Fireman 2nd class 2-May-1918
Willink Roy H Pvt 222 Aero Sq Sig Corps 28-Jan-1918
Hasswlbeck Roy Frede Gnrs Mate 25-Feb-1919
Brockway Roy F PVT H 51st Pion Infantry 27-Aug-1918
Adams Roy E. Private Medical Detachment Replacement Unit No. 24 1-Oct-1918
Bassage Roy E. Private Battery F 304th field Artillery 7-Mar-1919
Bell Roy E. Private First Class G 107th Infantry 12-Oct-1918
Feldtmann Roy E. Private St. Aignan Casual Company 18-Feb-1919
Hallock Roy E. Captain A. S. 27-Dec-1918
Weeks Roy E. Private 7th Training Battalion, 153rd Depot Brigade 1-Jun-1918
Holcomb Roy E Fireman 3d cl 14-Apr-1918
Gardinier Roy Daniel Mech Co C 7th Inf 13-Oct-1918
Jacobson Roy D. Private, 1st class Company A 307th Infantry 28-Aug-1918
Graves Roy D PFC D 107th Infantry 12-Oct-1918
Berryman Roy B. Private First Class L 311th Infantry 26-Oct-1918
Secord Roy B. Cook Company M 307th Infantry 31-Oct-1918
Wilson Roy B. Hospital Corpsman Apprentice 2nd class U.S.N.R.F. 24-Sep-1918
McCoy Roy B Private Signal Corps, Avia Sec, Ft Sam Houston, TX 16-Jan-1918
Sarvis Roy B Private Headquarters Co 157th Pioneer Infantry 5-Oct-1918
Spencer Roy B Cook Co I 14th Inf 13-Oct-1918
Otis Roy AQ Pvt Co E 128th Inf 2-Dec-1918
Beach Roy A. Private, 1st class Company C 107th Infantry 19-May-1918
Briggs Roy A. Sergeant Company I 310th Infantry 16-Oct-1918
Schuyler Roy A. 1st Lieutenant 26-Sep-1918
Cook Roy Pvt Btry D 11th FA Repl Div 9-Oct-1918
Elwell Roy PVT 39th 10th Bn, 153d Dep Brig 2-Nov-1918
Fisk Roy PVT M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Lowe Roy Private Avia Sec Sec Sig C 25-Jun-1918
Thomas Roy Corporal L 105th Infantry 26-Aug-1918
Van Valkenberg Roy Private C 302nd Engineers 7-May-1918
Vandenberg Roy Private 1st class Company A 325th Infantry 12-Oct-1918
Waterbury Rowland W. Corporal Company L 107th Infantry 25-Oct-1918
Donnelly Rowland M. Private Company M 305th Infantry 6-Dec-1918
Stillinger Rowland H Pvt Btry E 304th FA 9-Sep-1918
Cook Rowland Private Motor Repair Shop Unit 311 6-Oct-1918
Abrams Roub 1st Lieutenant Quartermaster Corps 12-Dec-1918
McDaniels Roswell P. Private Company D 148th Infantry 28-Sep-1918
Conley Ross M. Private Company C 211th Field Signal Battalion 12-Oct-1918
Smith Ross E. Private Company K 7th Infantry 20-Oct-1918
Holdridge Ross Beebe App Seamn USNRF 30-Sep-1918
Critser Ross Seaman 2nd Cl USN 30-Sep-1918
Young Rose K. Nurse 23-Jun-19
Miller Roscoe Conklin Sergeant 19th 4th Regiment, Air Serv. Mec 16-Feb-1919
Ross Roscoe Chester Musician, 2nd Class Hq 39th Infantry 6-Jun-1919
Gibson Roscoe C Pvt M Trk Co 532d M Sup Tn 5-Jan-1919
Roys Roscoe Sgt Co K 107th Inf 18-Oct-1918
Vaughan Roscoe Pvt Btry A 7th Regt 3d Bdse FA Repl 25-Sep-1918
Besse Rosas C Pvt Hq Co 147th Inf 28-Sep-1918
Liberti Rosario Pvt Co K 348th Inf 29-Sep-1918
Masi Rosario Private K 316th Infantry 25-Jul-1918
Corey Ronels Francis Private 14th 28-Sep-1918
Abbott Ronald W. Private First Class M. G. 28th Infantry 20-Jul-1918
Klippert Ronald A PFC A 310th Infantry 30-Sep-1918
Epicoco Romolo A 14th Bn, US Guards 7-Oct-1918
Boguslawski Roman Private Company M 4th Infantry 25-Oct-1918
Shagun Roman Private A 106th Infantry 27-Sep-1918
Shepard Romaine 2d Lt Headquarters Co 316th Infantry 30-Sep-1918
Noble Rollo McD. Seaman, 2nd class USN R.F. 16-Oct-1918
Sanford Rollin W. Private First Class A 108th Infantry 29-Sep-1918
Storum Rollin S Pvt 29 Prov Ord Dep Co 16-Oct-1918
Clayton Rollin Private Company D 328th Infantry 14-Oct-1918
Hansen Rolf W. Ensign 1-Oct-1918
Phillips Roland R. Private Battery D 31st Field Artillery 17-Oct-1918
Rich Roland R Sgt Hq Co Tng Orp 1 15-Oct-1918
Mayotte Roland J. Private K 105th Infantry 28-Sep-1918
Taylor Roland J. Sergeant B 326th Battalion, Tank Corps 12-Sep-1918
Phillips Roland E., Jr. Private Company L 165th Infantry 28-Jul-1918
Fletcher Roland E. 1st Lieutenant Dental Corps 21-Dec-1918
Winchenback Roland C Private A 26th Infantry 29-May-1918
Jordan Roland A Pvt Co I 108th Inf 28-Sep-1918
Judd Roland Private Company A 308th Infantry 5-Oct-1918
Murray Roland Private Company H 369th Infantry 1-Oct-1918
Patterson Roger W. Private 1st class Detachment Park Field 23-Apr-1918
Nitchcock Roger W 2d Lt 1st Air Depot 2-Sep-1918
Minogue Roger F Private 1st Class I 165th Infantry 21-Mar-1918
Montgomery Roger A Private 1st Class K 107th Infantry 29-Sep-1918
Smith Roger A Corporal MG 107th Infantry 16-Aug-1918
Dilley Roger Pvt 1st cl 250 Co MP 6-Feb-1919
Delia Roeea P. Private 1st class Company E 58th Infantry 18-Jul-1918
Font Rodrigo J. Private First Class B 9th M. G. Battalion 15-Jul-1918
Catali Rodolfo Private 3rd 153rd Dep Brigade 28-Sep-1918
Molloy Roderick J Private I 106th Infantry 3-Sep-1918
Beirns Roderick Private Company I 108th Infantry 29-Sep-1918
Ali Rocco Private F 305th Infantry 6-Oct-1918
Crimonia Rocco Private First Class Butchery 308th Quartermaster Corp, B Sec. 22-Aug-1918
Dimaggio Rocco Private I 30th Infantry 13-Oct-1918
Frazoli Rocco Pvt Co A 310th Inf 22-Sep-1918
Parcute Rocco Private Overseas Casual Company 406th Infantry 6-Oct-1918
Racco Rocco PVT C 308th Infantry 29-Jun-1918
Scandora Rocco Sergeant Med Dept 4th Infantry 15-Oct-1918
Serio Rocco Private C 321st MG Battalion 10-Nov-1918
Sica Rocco Private E 308th Infantry 7-Oct-1918
Sillo Rocco Private Headquarters Co 9th Infantry 3-Oct-1918
Snyder Robert Y 2LT ASSC 21-Jul-1918
Conklin Robert Wilford Private K 309th Infantry 13-Nov-1918
Fennell Robert W. Private Headquarters Company 104th Field Artillery 1-Nov-1918
Krik Robert W. Firemen, 1st class U.S.N. 30-Mar-1918
Markwich Robert W. Captain Company L 311th Infantry 25-Oct-1918
McClain Robert W. 2nd Lieutenant Air Service 16-Dec-1918
Wilson Robert W Private Supply 311th Quartermaster Corps 17-Feb-1919
Wise Robert VanOrden Gunner 30-Sep-1919
Baker Robert Tweedy Sup Sgt Co L 74th NY Inf 8-Jul-1918
Beaver Robert T. Private, 1st class Headquarters Troop 27th Division 27-Sep-1918
Bushell Robert T. Private Vet. Hospital 16, Camp Lee 4-Oct-1918
Rith Robert T. Private 371st Casual 8-Oct-1918
Cooper Robert T Cook Co F 107th Inf 29-Sep-1918
Hood Robert Stanley Smn 2d cl USNRF 30-Sep-1918
Spencer Robert Sherman Pvt 23d Co 10-Jun-1918
Allan Robert S. Jr. Private E 165th Infantry 26-Mar-1918
Emery Robert S. Private, 1st class Company D 306th Machine Gun Battalion 4-Sep-1918
Gill Robert S. Captain Cassion Company K 18th Infantry 23-Sep-1918
Horton Robert S. Private Company E 5th supply Train 13-Feb-1919
Markham Robert S. 2nd Lieutenant A.S.S.C 15-Apr-1918
Raven Robert S. Corporal Company K 107th Infantry 29-Sep-1918
Sharkey Robert S Jr Private Sec B Av Ani trnas Depot 1 18-Feb-1919
Carpenter Robert S Wagoner Hq Det, MG Bn 16-Oct-1918
Hemberg Robert Richard Private C 306th M. G. Battalion 14-Sep-1918
Edwards Robert R. Private First Class Headquarters 107th Infantry 24-Oct-1918
McNab Robert R 1st Lt FA 21-Dec-1918
McNamara Robert R Pvt Co H 21st Engrs 11-Nov-1918
Baker Robert Patterson Chief Water Tender USN 23-Sep-1918
Roselle Robert Pascal Private First Class A 325th Infantry 12-Oct-1918
Benedict Robert P. Private, 1st class Company C 107th Infantry 19-Oct-1918
Clark Robert P. Machinist Mate 2nd class Aviation 15-Oct-1918
Jordan Robert P. Sergeant Company C 56th Engineers 3-Sep-1918
Illig Robert P Pvt Co A 38th Engrs 3-Nov-1918
Neary Robert P Corporal C 102d Engineers 29-Sep-1918
Staats Robert P Private 1st Class E 3d Regt O Tng Center, Camp Hancock, GA 13-Oct-1918
Williams Robert Owen Acting Pay Clerk 3-May-1921
Woodford Robert Owen Pvt 1st cl MG Co 7th Inf 20-Oct-1918
Reynolds Robert N Musician 3d cl Hq Co 153d Dep Bde 27-Sep-1918
Miller Robert Monroe Wag Wash DC Bks 23-Jan-1918
Davis Robert McC. Private Company A 107th Infantry 16-Aug-1918
Whitmyer Robert Maw Seaman USNRF 13-Oct-1918
Leveridge Robert Mackenzie Private 1st Class A 104th MG Bn 18-Aug-1918
Bartels Robert M. Seaman, 2nd class 21-Jan-1918
Corboy Robert M. 1st Lieutenant A 61st Infantry 7-Nov-1918
Fingernian Robert M. Corporal Company D 305th Machine Gun Battalion 22-Aug-1918
Hill Robert M. Private B 310th Infantry 20-Oct-1918
Spielman Robert Louis Engineman, 2d Class USN 10-Oct-1918
Maynard Robert Leslie PVT Hq NY Univ Tng Det 9-Sep-1918
Flanagan Robert lee Cpl Co B 107th Inf 5-Oct-1918
Campbell Robert L. 1st Lieutenant A.S.A. 17-Dec-1918
Harris Robert L. Private F 328th Infantry 14-Oct-1918
Holbrook Robert L. Corporal Company K 26th Infantry 17-Aug-1918
Jackson Robert L. Bugler Company K 24th Infantry 23-Dec-1918
Parks Robert L. Private Camp Wheeler, CA 9-Nov-1918
Russbach Robert L. Seaman 30-Nov-1918
Koch Robert L Pvt Co H 346th Inf 26-Oct-1918
Steed Robert L Corporal B 105th Infantry 23-Oct-1918
Walsh Robert L Mech Co ,I 327th Inf 15-Oct-1918
Dennison Robert Kysor Private S.A.T.C. University of Rochester, NY 17-Dec-1918
Pollock Robert Kenneth Apprentice Seaman USNRF 25-Nov-1918
Everson robert K. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 20-Jan-1919
Ronson Robert Jr. Sergeant A 2nd Engineers 19-Jul-1918
Hydon Robert James Hosp App, 2nd Class 27-Sep-1918
McBurnie Robert James Cook A 106th Infantry 2-Nov-1918
McCook Robert James Private Vet Hosp No 17 29-Nov-1918
Burtis Robert J. Corporal Battery A 42nd Artillery C.A.C. 30-Jan-1918
Clampitt Robert J. Sergeant 1st class 321st Company 1st Brigade Tank Corps 20-Oct-1918
Duane Robert J. Corp C 107th Inf 4-Oct-1918
Graham Robert J. Sergeant Company D 306th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Hayes Robert J. Private B 26th Engineers 30-Jan-1919
Higgins Robert J. Seaman, 2nd class U.S.N. 25-Mar-1918
Ireland robert J. Private Company M 325th Infantry 11-Oct-1918
Kelly Robert J. Seaman, 2nd class U.S.N. 27-Apr-1918
Kerin Robert J. Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 25-Jan-1919
Rankin Robert J. Private 13th 4th Tng. Repl. Group 12-Oct-1918
Lohges Robert J Ensign 11-Oct-1918
Ranney Robert J Cook Base Hosp Med ERC 21-Sep-1918
Woodside Robert J PVT B 107th Infantry 2-Oct-1918
Butler Robert I. Chauffeur 9 Aero Squadron 22-Sep-1919
Porter Robert I. Private, 1st class Company E 302nd Infantry 3-Oct-1918
Dexter Robert I Cpl Co B 309th Inf 12-Feb-1919
Scott Robert Harry Lieutenant 15-Oct-1918
Elias Robert H., Jr. Private Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Carroll Robert H. Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 23-Jan-1919
Bartlett Robert H 1LT Cp Lee VA 3-Feb-1918
Beyer Robert H Pvt 1st cl Co B 305th MG Bn 3-Oct-1918
Meeker Robert H CPL B 310th Infantry 1-Nov-1918
Smith Robert H Sergeant 1st Class F 107th Infantry 13-Oct-1918
Skead Robert Graham Lieutenant 27-Feb-1920
Cobbett Robert G. Corporal G 107th Infantry 29-Sep-1918
Davis Robert G Cpl Sqdn BAS Sig Corps 13-Oct-1918
Martin Robert G Private M 108th Infantry 21-May-1918
Mulcahy Robert G Private C 5th Engineers Tng and Repl Camp 23-Sep-1918
Carrie Robert F. Private Company A 106th Machine Gun Battalion 13-Oct-1918
Dibble Robert F. Ensign 25-Feb-1919
Garrison Robert F. Private 1st class Company B 106th Infantry 27-Sep-1918
Goldschmidt Robert F. Private 8th Observation Battery Field Artillery Corps Observer Training School, Camp Taylor, KY 15-Oct-1918
Hill Robert F. Private A Motor Transport Dep. No. 301, Camp Holabird, MD. 29-Sep-1918
Rahl Robert F. Corporal Company K 48th Infantry 9-Jan-1919
Compton Robert F Pvt 1st cl Co B 1st MP Co 8-Oct-1918
Hens Robert F Sgt Co H 309th Inf 18-Oct-1918
Scanlon Robert F SGT L 30th Infantry 13-Oct-1918
Warren Robert F CPL E 50th Infantry 5-Nov-1918
Butcher Robert E. Band Sergeant Headquarters 18th Infantry 21-Dec-1919
Deagin Robert E. Ensign 4-Oct-1918
Dunlap Robert E. Saddler A 102d M.P. 27-Apr-1918
Kearns Robert E. Private Company G 106th Infantry 1-Oct-1918
Watson Robert E. Sergeant Company M 307th Infantry 12-Oct-1918
Kendall Robert E 1LT 16-Aug-1918
Patterson Robert E PVT I 107th Infantry 29-Sep-1918
Shook Robert E Co D 305th MG BN 18-Aug-1918
Guenthner Robert Durkee Corporal A 305th Infantry 7-Nov-1918
Barnes Robert deWitt 20th Co 4-Oct-1918
Clements Robert D. Private Company L 107th Infantry 16-Oct-1918
Cousens Robert D. Private I 165th Infantry 14-Oct-1918
Harrington Robert D. Private First Class M. G. 306th Infantry 27-Aug-1918
Lafex Robert D. Private Company A 7th Infantry 15-Jul-1918
Lane Robert D Private Base Hosp 9 19-Jul-1918
Shaw Robert D Pvt Co A 312th Inf 21-Aug-1918
Braman Robert C PVT G 307th Infantry 6-Sep-1918
Champlin Robert C Pvt Co K 135th Inf 27-Sep-1918
French Robert C Cpl Co A 1st Bn CWS Edgewd Ars 7-Oct-1918
Kesselring Robert C Fireman, 2nd Class 2-May-1919
Knox Robert C Private L 307th Infantry 13-Oct-1918
Llewellyn Robert C 1st Lt Attached 344th Bn Tank C 5-Oct-1918
Martin Robert C 2d Lt K 102d Infantry 28-Oct-1918
Walters Robert C Private 1st Class Battery B 105th Field Artillery 30-Oct-1918
Williamson Robert C Private C 305th MG Battalion 14-Aug-1918
Baker Robert Blaine PVT Gas Def Div,Chem Warfare Service 8-Oct-1918
Densmore Robert B. Jr. Private [Tr. 1] 16th Cavalry 23-Jun-1917
Hunphreys Robert B. Sergeant, 1st class Company F 302nd Engineers 8-Feb-1919
Rice Robert B. Private G 106th Infantry 2-Sep-1918
Slattery Robert Augustine Corporal D 51st Pioneer Infantry 14-Sep-1918
Holtzapple Robert Arthur Smn 2d cl USN 24-Jun-1918
Thorpe Robert Alton Fireman, 2nd Class 13-Oct-1918
Linden Robert A., Jr. Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 18-Jan-1919
Foster Robert A. Private D 165th Infantry 28-Jun-1918
Guiry Robert A. Private Rep. Unit 311th M. T. C 3-Dec-1918
Higgs Robert A. Private L [198th Infantry] 17-Oct-1918
Torrance Robert A. Lt. Commander U.S.N. 24-Feb-1921
Boucher Robert A Pvt Co A 105th MG Bn 16-Oct-1918
Stewart Robert A Private C 306th MG Battalion 30-Sep-1918
Clark Robert , Jr. Mechanic Company H 106th Infantry 4-Sep-1918
Allison Robert Private First Class G 306th Infantry 28-Aug-1918
Blaney Robert Pvt 1st cl Hq Co 11th Inf 9-Nov-1918
Bridger Robert Private, 1st class U.S. Headquarters, Paris, France 30-Jun-1918
Brown Robert Corporal D 106th Infantry 27-Sep-1918
Burgess Robert Private Company G 11th Infantry 10-Nov-1918
Burns Robert Sergeant Furlough to Reserve 17-Mar-1919
Conley Robert Private Battery C 307th Field Artillery 1-Oct-1918
Delicati Robert Private 2nd Battalion , Edgewood Arsenal 1-Oct-1918
Dunn Robert Sgt 1st cl 96th Aero Sq C 6-Jul-1918
Finnerty Robert Private Battery C 305th Field Artillery 22-Oct-1917
Ford Robert Mec. M. G. 369th Infantry 29-Sep-1918
Gannon Robert Private L 320th Infantry 5-Nov-1918
Garner Robert Private M 105th Infantry 27-Sep-1918
Goldstein robert Private Headquarters Company 53rd Infantry 30-Nov-1917
Goldstein Robert Electrician, 1st class, radio U.S.N. 14-Apr-1919
Gray Robert Corporal Company L 106th Infantry 28-Sep-1918
Gray Robert Private Headquarters detachment Signal Gas 23-Feb-1918
Hammer Robert Private 14th 152nd Dep Brigade 12-Oct-1918
Hutton Robert Corporal Company D 304th Machine Gun Battalion 3-Oct-1918
Jackson Robert Private Headquarters Train 1st Division 19-Jul-1918
Jarvis robert Private, 1st class Company F 107th Infantry 16-Oct-1918
Laverty Robert Private 1st Class E 107th Infantry 29-Sep-1918
Luff Robert Private D 165th Infantry 29-Jul-1918
Mason Robert Private G 110th Infantry 26-Sep-1918
Murray Robert Sergeant Headquarters Company 105th Infantry 27-Sep-1918
Olsen Robert Fireman, 3d Class USNRF 9-Oct-1918
Quiri Robert SGT F 310th Infantry 18-Sep-1918
Rausch Robert 1st Lieutenant I 23rd Infantry 4-Feb-1918
Riedel Robert Corporal Headquarters 22nd Infantry 8-Oct-1918
Rinfenberg Robert Pvt 42d Co New Rec Cp Wheler GA 5-Sep-1918
Rogers Robert Sergeant A 307th Infantry 28-Aug-1918
Rothwell Robert Corporal Battery F 10th Field Artillery 26-Jul-1918
Sieg Robert Pvt 18th Bln Co 11-Oct-1918
Sims Robert Private L 106th Infantry 2-Sep-1918
Smith Robert Private Company F 307th Infantry 24-Nov-1918
Snyder Robert Private 1st Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Stevenson Robert Wag 102d Engrs 22-Feb-1918
Van Cott Robert Private 1st class Machine Gun Company 106th Infantry 27-Sep-1918
Vaughan Robert Private 1st Class A 325th Labor Battalion 22-Feb-1919
Walker Robert Steerage Steward USNRF 31-May-1918
Williams Ringius Private I 106th Infantry 2-Sep-1918
McCann Richard Ward Lndsmn USNRF 1-Oct-1918
Blair Richard W. Private, 1st class 16th For. Detachment Signal corps unknown
Cullen Richard W. Private First Class B 307th Infantry 1-Sep-1918
Thompson Richard W. Private Company E 308th Infantry 16-Sep-1918
Strong Richard W Jr Corporal C 316th Infantry 11/31/1918
Moore Richard W Private G 48th Infantry 6-Oct-1918
Riker Richard W Seaman, 2d Class USNRF 5-Nov-1917
VanIngen Richard W Private E 106th Infantry 2-Sep-1918
Banks Richard V. 2nd Lieutenant Air Service 30-Oct-1918
Wilson Richard Thomas Ward Room Steward USNRF 16-Oct-1918
Maybury Richard T Private D 107th Infantry 1-Oct-1918
Goldsmith Richard R. Corporal Company B 107th Infantry 4-Nov-1918
Selwin Richard R Private K 348th Infantry 31-Oct-1918
Matthews Richard P 1st Lt 20th Aer Squadron 26-Sep-1918
Graves Richard Nelson 64th 2nd Regiment 22-Mar-1919
Raven Richard M. 1st Lieutenant 18-Oct-1918
Coons Richard M Pvt 42d Co Ret Cp Cp Wheeler GA 3-Nov-1918
Conner Richard L. J. Captain 4-Oct-1918
Fineke Richard L. Private, 1st class Company D 165th Infantry 23-Oct-1918
Hogan Richard L. Private H 58th Infantry 25-Nov-1918
McKenna Richard L Private M 48th Infantry 27-Sep-1918
Mortimer Richard Jr 1st Lt Av Sec, Signal Corps 22-May-1918
Mullin Richard Joseph Private G 305th Infantry 17-Nov-1918
Walsh Richard Joseph Private 1st Class G 305th Infantry 18-Oct-1918
Herbert Richard John Semn 2d cl 7-Oct-1918
Whalen Richard John Commissary Steward USNRF 27-Sep-1918
Belcher Richard J. Sergeant Company I 106th Infantry 1-Sep-1918
Comerford Richard J. Corporal A 397th Infantry 14-Sep-1918
Hamilton Richard J. 43rd Company 5th Regiment 4-Oct-1918
Hanrahan Richard J. Private M. G. 106th Infantry 30-Mar-1918
Hartigan Richard J. Private First Class I 165th Infantry 10-Jun-1918
Hoyt Richard J. Private Company H 107th Infantry 15-Oct-1918
Barry Richard J PVT Med Repl Unit 28 20-Sep-1918
Burke Richard J Pvt Hq Co 347th Inf 30-Oct-1918
Kenny Richard J Sergeant L 306th Infantry 16-Oct-1918
McNally Richard J Corporal MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Tinto Richard J Corporal D 64th Infantry 2-Nov-1918
Wenz Richard J Pvt 153d Dep Bde 1-Oct-1918
Fitzpatrick Richard I. Private Squadron 1 Av. Sec. Sig. En. R. C. 26-Mar-1918
Reed Richard Henry Private K 311th Infantry 27-Oct-1918
Austin Richard H. Private, 1st class Medical Corps 7-Oct-1918
Beary Richard H. Private Company C 320th Machine Gun Battalion 22-Oct-1918
Griffiths Richard H. Lt. Colonel 28-Apr-1918
McGill Richard H Private Headquarters Co 15th Field Artillery 29-Oct-1918
Stewart Richard H Sergeant M 308th Infantry 17-Jul-1918
Vette Richard H Corporal F 9th Infantry 20-Jul-1918
Landon Richard G Cpl Co I 310th Inf 1-Nov-1918
Fornach Richard Frank 67th Co 4-Oct-1918
Dreyer Richard F. Private 1st class Hq, 100th Aero Squadron 5-Feb-1918
Bentley Richard F Cpl Co L 108th Inf 17-Oct-1918
Woodward Richard E Jr 1st Lt L 319th Infantry 10-Oct-1918
Pond Richard E 2nd Lt 85th Aero Sq 13-Nov-1918
Whitmier Richard E Cpl Co L 106th Inf 27-Sep-1918
Zindell Richard E Musician, 3d Class Headquarters Co 115th Infantry 29-Oct-1918
Hamilton Richard D., Jr. Private 1st class Machine Gun Company 107th Infantry 29-Sep-1918
Alston Richard D. Private K 105th Infantry 2-Nov-1918
Deas Richard D. Private B 369th Infantry 26-Dec-1918
Weber Richard D Private B 501st Engineers 26-Oct-1918
Nicholas Richard C Private K 306th Infantry 7-Sep-1918
Alvord Richard B. 2nd Lieutenant Company H 119th Infantry 27-Feb-1919
Catton Richard B. 2nd Lieutenant Signal Corps Acceptance Park 1st Air Service 14-Apr-1919
Rockwood Richard B. 2nd Lieutenant Headquarters 310th Infantry 28-Sep-1918
Sheridan Richard B 1st Lt C 308th Infantry 23-Aug-1918
Driscoll Richard A. Pvt M Unk 12-Oct-1918
Lawless Richard A Wagoner C 6th Engineers 17-Dec-1917
Scully Richard A Private MG 107th Infantry 30-Oct-1918
Blue Richard Private M 306th Infantry 29-Sep-1918
Brophy Richard CPL MG 309th Infantry 23-Sep-1918
Carroll Richard Private Battery B 140th Field Artillery 7-Jul-1919
Clayton Richard Pvt Unasgd 22-Oct-1918
Cochrane Richard Corporal Company I 106th Infantry 31-Jul-1918
Dalton Richard Private L 115th Infantry 14-Oct-1918
Eustace Richard Private Company K 18th Infantry 2-Oct-1918
Farrell Richard Private, 1st class Company H 307th Infantry 5-Sep-1918
Garland Richard Private Veterans Hospital No. 16 Camp Lee VA 17-Oct-1918
Hartigan Richard Private First Class A 18th Infantry 27-Sep-1918
Hohe Richard Cook Co A 63d Inf 11-Jun-1917
Jones Richard Mess Attendant, 1st class U.S.N.R.F. 7-Apr-1919
Kuck Richard Private L 48th Infantry 6-Mar-1919
Lounsbery Richard Seaman 9-Oct-1918
Mansfield Richard Private 1st Class MT cl 303d MT Co 3-Feb-1919
Martinez Richard Private D 106th Infantry 31-Oct-1918
McElrath Richard Private 1st Class E 106th Infantry 26-Sep-1918
McGeehin Richard Corporal I 106th Infantry 2-Sep-1918
O'Leary Richard Wardcom Steward USNRF 9-Aug-1918
Phelan Richard 1st Lieutenant 213th Aero Squadron Air Service 31-Oct-1918
Pillsworth Richard Private First Class D 105th Infantry 29-Sep-1918
Reed Richard Private C 106th Infantry 28-Sep-1918
Stahl Richard Private 1st Class B 3d Battalion US Guard, Commonwealth Armory, Allston, MA 27-Sep-1918
Tobin Richard Private 1st Class F 308th Infantry 1-Oct-1918
Weil Richard Major M C 19-Nov-1917
Wesche Richard Seaman, 2d Class USNRF 5-Nov-1917
Woods Richard Private H 369th Infantry 10-Apr-1918
Bassett Rice Quartermaster, 2d Class USNRF 9-Oct-1918
Donaghy Rfrancis A. Shipwright U.S.N.R.F. 18-Mar-1918
Shilliday Rexford Cadet Headquarters Det 3d Avia Inst Ctr, Avia Sec Sig Cor 22-May-1918
Hadley Rex S. Private First Class B 105th Infantry 28-Aug-1918
Whitlock Rex Hugh Pvt 1st cl Evac Hosp 4 12-Oct-1918
Curtice Rex 67th 5th Regiment 6-Jun-1918
James Revenue Private C 53rd Engineers 22-Oct-1918
Bull Reuben N. Corporal Cas. Detachment Coast Artillery School, Fort Monroe 16-Jan-1919
Peterson Reuben M. Sergeant Machine Gun Company 306th Infantry 27-Aug-1918
Ladd Reuben J. Private 53d Dep. Brigade 5-Jan-1919
Hesseltine Reuben J Pvt 1st cl Co G 302d Am Tn 8-Feb-1918
Titus Reuben Francis Boatswain 3-Feb-1917
McBride Reuben Dornet Private First Class A.S. 10-Oct-1918
Davidson Reuben Corporal Headquarters [306th Field Artillery] 7-Nov-1918
Doloboff Reuben Pvt M 161st Inf 13-Feb-1919
McElree Reuben Coxswain 24-Jun-1918
Wilbur Reuben Private 95th 23rd Battalion 4-Oct-1918
Smedberg Renwick C Private 21 Recruit Co Tank Corps 16-Oct-1918
Boggio Remo Private, 1st class Company M 51st Pioneer Infantry 30-Aug-1918
Rivardo Remo Sergeant, 1st class Section 599 26-Feb-1919
Vernam Remington 1st Lt A S 22d Aero Squadron 1-Dec-1918
Shearman Reimer 1st Lt MG 305th Infantry 3-Oct-1918
Thompson Reidor Private C 314th Infantry 29-Sep-1918
Johnson Reginald J. Yoeman, 3rd class U.S.N.R.F. 30-Oct-1918
Clart Reginald F. Private, 1st class Company C 105th Infantry 29-Sep-1918
Goldthorpe Reginald A Pvt 1st cl 32d co 20th Engrs 20-Dec-1918
Mazzucco Rayzondo Private 12th Camp Gordon, Oct Repl Draft 8-Nov-1918
Limbert Raymond Winston 67th 6-Jun-1918
Smith Raymond Willard Hq Det, 5th Regt, USMC 15-Jun-1918
Harvey Raymond W. Private C 102nd F Signal Battalion 30-Sep-1918
Hottenroth Raymond W. Mechanic Company C 108th Infantry 27-Sep-1918
Scott Raymond W. Private Company K 61st Infantry 27-Oct-1918
Talbot Raymond W. Corporal Company K 108th Infantry 28-Sep-1918
Williams Raymond W. Hs. (?) Company A 5th Machine Gun Battalion 11-Jun-1918
Jones Raymond W CPL F 39th Infantry 26-Sep-1918
Mayer Raymond W Corporal E 105th Infantry 19-Oct-1918
McKnight Raymond W Pvt Co I 108th Inf 23-Oct-1918
Stickney Raymond W PFC B 23rd Infantry 6-Oct-1918
Funch Raymond Vincent Engineman, 2nd Class 28-Apr-1919
Hannon Raymond Vincent Lt jg 12-Jun-1917
Jeselson Raymond V. Private Company D 105th Infantry 18-Oct-1918
Lynch Raymond Thomas PVT E 316th Infantry 29-Sep-1918
Lyons Raymond Thomas Seaman, 2d Class USN 8-Dec-1917
Gleason Raymond T PVT A 326th Infantry 17-Oct-1918
Hall Raymond Spencer 66th 4-Oct-1918
Hammond Raymond S SGT M Trk 458th Quartermaster Corps 4-Oct-1918
Jeffers Raymond S Wag Co A 3d Bn 20th Engrs 25-Sep-1917
Maguire Raymond Richard Pvt 1st cl Co A 325th Inf 14-Oct-1918
Ransom Raymond R PVT A 310th Infantry 22-Sep-1918
Brooks Raymond P CPL E 106th Sup Co 10-Jul-1919
Caffrey Raymond P Cpl Co G 60th Inf 14-Oct-1918
Turn Raymond P 1st Lt I 315th Infantry 26-Sep-1918
White Raymond P PFC D 345th Infantry 13-Oct-1918
Blauvelt Raymond O PFC Hq 107th Infantry 29-Sep-1918
Mosher Raymond N. Sergeant B 13th M. G. Bn. 25-Oct-1918
Stevens Raymond N Co A Co A 126th Inf 1-Aug-1918
Becker Raymond Michael Fireman 3rd Class 11-Mar-1918
Hornoff Raymond M. Private 27-May-1917
Stone Raymond M Private K 32d Field Artillery 11-Oct-1918
Boone Raymond L. Private 1st class Machine Gun Company 105th Infantry 20-Oct-1918
Cleaves Raymond L. Private Headquarters Company 107th Infantry 7-May-1919
LaRose Raymond L. Private M 71st Infantry 1-Oct-1918
Wishart Raymond L. Private Headquarters Company 305th Infantry 24-Aug-1918
Young Raymond L. Sergeant I 4th Infantry 24-Jul-18
Murray Raymond L Pvt Coi C 102d Engrs 17-Oct-1918
Wordemann Raymond L Corporal C 102d F Signal Battalion 1-Aug-1918
Howard Raymond Joseph Pvt 1st cl Co A 18th Inf 4-Oct-1918
Lanahan Raymond Joseph Pvt 35 Sq 3d Prov sq Avn Sec SC 11-Mar-1918
Culeton Raymond J. Private D 15th Battalion 23-Oct-1918
Hasenauer Raymond J PVT F 148th Infantry 31-Oct-1918
Quinland Raymond J PFC E 303rd Am Tn 6-Feb-1919
Roth Raymond J PVT B 12th Infantry 21-Oct-1918
Sunderlin Raymond J 2d Lt D 47th Infantry 20-Oct-1918
Eicholz Raymond H Pvt Co D 198th Inf 29-Sep-1918
Niebel Raymond H Pvt 1st cl 2d Bn Edgewood Ars MD 5-Oct-1918
Spickerman Raymond H Cpl MG Co 107th Inf 29-Sep-1918
McKay Raymond Francis Machinist Mate, 2d Class USNRF 27-Jun-1918
Easop Raymond F. Pvt B 302d Am Tn 18-Aug-1918
McCune Raymond F. Private M 105th Infantry 27-Sep-1918
Noye Raymond F. Wagoner Headquarters Company 105th Machine Gun Battalion 11-Mar-1919
Sharrer Raymond F. Private F 319th Infantry 1-Nov-1918
O'Dea Raymond F PVT 9th 3rd Mech Regt, Air Service 21-Oct-1918
Eichoff Raymond E. Private Company A 302nd Engineers 1-Nov-1918
Giles Raymond E. Corporal Company B 327th Battalion, 311 Center T.C. 28-Aug-1918
Gill Raymond E. Sergeant Company D 308th Infantry 23-Aug-1918
McCabe Raymond E. Corporal F 84th Infantry 5-Oct-1918
Gampp Raymond E Cpl Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Noble Raymond E Captain Ord 13-Oct-1918
Hill Raymond D. Private M 106th Infantry 2-Sep-1918
Seabury Raymond D. Private H 105th Infantry 29-Sep-1918
Smith Raymond Charles PVT A 107th Infantry 29-Sep-1918
Wright Raymond C Cpl Co B 305th Tk Bn 12-Oct-1918
Halligan Raymond B. Corporal C 106th M. G. Battalion 24-Oct-1918
Faatz Raymond B Musc 3d cl Hq Co 18th Inf 7-Jan-1919
Jauss Raymond B 1st Lt Infantry, JR C att Co C 30th Infantry 15-Jul-1918
Horton Raymond Augustus Pvt Co mD 28th Inf 6-Oct-1918
Konze Raymond Albert Ensign ( E ) 12-Jul-1918
Berkemeyer Raymond A. Sergeant Battery F 306th Field Artillery 25-Aug-1918
Horswell Raymond A PFC B 310th Infantry 27-Sep-1918
Maloney Raymond A PVT Cent Off Tng Sch, Camp Lee, VA 12-Oct-1918
McClure Raymond A Private 1st Class B 107th Infantry 29-Sep-1918
McIver Raymond A Private D 4th Infantry 8-Oct-1918
Murphy Raymond A Private L 165th Infantry 28-Jul-1918
Pritz Raymond A Cpl Co F 325th Inf 16-Oct-1918
Strite Raymond A Pvt 23d Base Hosp MD 9-Oct-1918
Tighe Raymond A Corporal Cent Off Tg School Camp Lee, VA 19-Oct-1918
Bennett Raymond Private First Class M 105th Infantry 29-Sep-1918
Bogart Raymond Pvt Co C 105th Inf 18-Oct-1918
Broas Raymond Pvt Co E 2d Pion Inf 17-Sep-1918
Cituccia Raymond PVT 1st Co Tng Gr 1st Mg Tng Ctr, Camp Hancock, GA 2-Mar-1919
Convey Raymond Sergeant L 165th Infantry 28-Jul-1918
Cordi Raymond Corporal A 11th M. G. Battalion 27-Sep-1918
DeGraff Raymond PFC MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Douglas Raymond Private 1st class Company G 107th Infantry 17-Oct-1918
Farrell Raymond Seaman U.S.N. 14-Jun-1918
Fitzpatrick Raymond Private A 165th Infantry 15-Oct-1918
Fox Raymond 1st LT 1st Aero Sg 1-Oct-1918
Gristmaker Raymond Pvt Co A 311th Inf 31-Oct-1918
Jobson Raymond Pvt Co B 5th MG Bn 4-Nov-1918
Ruz Raymond Private M 111th Infantry 14-Oct-1918
Staber Raymond Private 1st Class K 165th Infantry 28-Jul-1918
Straus Raymond Private B 114th Infantry 12-Oct-1918
Vath Raymond Private M 128th Infantry 10-Oct-1918
White Raymond Corporal D 369th Infantry 12-Sep-1918
Newcomb Ray William 6th Regt USMC 12-Sep-1918
Whidden Ray W Captain M C 25-Sep-1918
Bouvin Ray S Pvt Stud United States. Army Tng 23-Sep-1918
Crandle Ray M Sgt Co L 108th Inf 17-Oct-1918
Brobst Ray L Pvt Co H 107th Inf 8-Dec-1918
Cockett Ray Dutcher Fireman, 2nd Class 21-Apr-1918
Whalen Ray C. Corporal Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Hallock Ray C Pvt Btry A 13th Bn FARD 30-Sep-1918
Van Valkenburgh Ray C Pvt Co B 12th Bn USGNA 12-Oct-1918
Thompson Ray B PFC 65th Cln C 20-Sep-1918
Everitt Ray Pvt Co K 312th Inf 6-Nov-1918
MacConnah Ray Corporal M 106th Infantry 27-Sep-1918
Ryder Ray PVT H 18th Infantry 18-Jul-1918
Hansom Ravance H PVT H 2nd Provisional Labor Bn 4-Mar-1918
Drezwicki Raphael A. Pvt L 307th Inf 14-Sep-1918
Cohen Raphael Private Company C 305th Infantry 6-Sep-1918
Gerson Raoul Private Company B 26th Infantry 12-Oct-1918
Barrett Ransom M. Private Bakery Company 409 Quartermaster Corps 5-Apr-1919
Merritt Ransom H. Private, 1st class Aviation Company B Signal Corps 7-May-1917
Brown Randolph R CAPT K 9th Infantry 3-Nov-1918
Shafer Randolph A Corporal F 9th Infantry 18-Jul-1918
Head Randolph Private F Pioneer Infantry 2-Nov-1918
Jardin Randolph Private 316th Infantry 29-Sep-1918
Lamb Randolph Private Company A 168th Infantry 1-Oct-1918
Walker Ran St George Jr Private 1st Class K 107th Infantry 29-Sep-1918
Kelly Ramon J. Private, 1st class Company C 105th Machine Gun Battalion 5-Nov-1918
Talbot Ralph William Corporal H 38th Infantry 22-Oct-1918
Francis Ralph W. Corporal Company F 302nd Supply Train 12-Feb-1919
French Ralph W. Firemen, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Turner Ralph W. 1st Lieutenant M.C. 17-Oct-1918
Cranmer Ralph T. Private B 26th Infantry 17-Oct-1918
Betts Ralph S. Private Students United States. Army Training Corps 11-Oct-1918
Tector Ralph S Private Prov Det Base Sec 3, S O S 11-Oct-1918
Thompson Ralph S Private 1st Class 10th 1st Infantry, Tng Regt Dep Div 1st Army Corps 1-Apr-1918
Marrian Ralph R. 1st Lieutenant Company B 105th Engineers 17-Oct-1918
Rexford Ralph R. Private Headquarters 23rd Infantry 6-Oct-1918
Johncox Ralph R Pvt 1st cl Co A 108th Inf 29-Sep-1918
Malcolm Ralph R Sergeant Battery F 105th Field Artillery 8-Mar-1919
Riley Ralph R Sgt 1st cl CO 310th Inf 16-Oct-1918
Stewart Ralph P. Private First Class M 105th Infantry 27-Sep-1918
Zeh Ralph Marcey Gunner's Mate 3rd Class 14-Jan-1919
Cook Ralph L. Sergeant 1st class 26th Aero Squadron, 3rd Aviation Instruction Center 20-Oct-1918
Reynolds Ralph L. Mechanic Battery F 17th Field Artillery 27-Sep-1918
Billingsly Ralph J. Chief Carpenters Mate 25-May-1918
Elrose Ralph J. Private Company L 106th Infantry 28-Aug-1918
Fugelsang Ralph J. Private H 106th Infantry 27-Sep-1918
Davidson Ralph J Pvt Hq Co 11th inf 14-Sep-1918
MacArthur Ralph J Pvt 1st cl Co E 64th Inf 25-Aug-1917
Gorrow Ralph Isadore Ships' Cook, 2nd Class 20-Jan-1919
Litts Ralph I. Private 5th Company 2nd Training Battalion, 157th Depot Brigade 28-Dec-1917
Steitz Ralph H Pvt Sch Co 151st MG Bn 23-Oct-1918
Pomeroy Ralph Gordon Seaman 2nd Class 1-Oct-1918
Stothers Ralph G Private A S Signal Corps Cp MacArthur, TX 13-Feb-1918
Bassett Ralph F. Corporal Company A 310th Infantry 21-Sep-1918
Whitman Ralph F. 47th Company 5th Regiment 6-Jun-1918
Canfield Ralph F Pvt 1st cl Co K 325th Inf 12-Oct-1918
Spinks Ralph Eugene Seaman 2nd Class 9-Oct-1918
Clary Ralph E. Company B 6th Machine Gun Battalion 5-Nov-1918
Savage Ralph E. Private Company I 305th Infantry 13-Aug-1918
Tabor Ralph E. Private Company L 105th Infantry 29-Sep-1918
Halldorson Ralph E PFC Hq. 59th Pion Infantry 18-Sep-1918
Shropshire Ralph E Captain Quartermaster Corps 29-Jan-1918
Zeh Ralph DeF Pvt Unasgd 10-Oct-1918
Share Ralph C. Company B 6th Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Somers Ralph C. Private Battery A 309th Field Artillery 22-Jan-1919
Weaver Ralph Blaine Pvt Co 10 New Rct Dep Cp Wheeler GA 11-Nov-1918
Tompkins Ralph B. Corporal Company L 107th Infantry 29-Sep-1918
Wood Ralph B CPL Ordnance Dept, Ft.Hamilton, NY 16-Mar-1918
Rincones Ralph A. Private 152nd Dep Brig. 20-Jan-1918
Cernera Ralph Private Company K 59th Infantry 5-Oct-1918
Cohen Ralph Private, 1st class Battery D 320th field Artillery 17-Oct-1918
Colella Ralph Private, 1st class Company I 26th Infantry 19-Jul-1918
Damone Ralph Private B 305th Infantry 5-Jun-1918
De Flora Ralph Private Salv. Quartermaster Corps, Camp Upton 15-Jan-1919
Devivo Ralph Private First Class D 306th Infantry 22-Jun-1918
Greco Ralph Private, 1st class Battery A 58th Field Artillery 22-Oct-1918
Jaycox Ralph Private 42 New Recvg Cp, Camp Wheeler, GA 5-Nov-1918
Morrell Ralph Private F 303rd Infantry 4-Oct-1918
Pagliaro Ralph Private M 363rd Infantry 6-Nov-1918
Pomeroy Ralph Pvt Co M 1st Inf Repl RC 28-Oct-1918
Prentice Ralph PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Sanger Ralph Captain ASSC 29-Aug-1918
Schurr Ralph Pvt Co D 307th Inf 14-Sep-1918
Schwartz Ralph Private Classification Camp 1st Depot Div 5-May-1919
Simpkins Ralph [Mechanic] F 52nd Pioneer Infantry 4-Mar-1919
Sperbeck Ralph Corp E 30th Inf 13-Oct-1918
VanWert Ralph Cook F 310th Infantry, 2nd Bn 18-Dec-1918
Warner Ralph Private K 312th Infantry 23-Oct-1918
Wilson Ralph Private 26th 7th Battalion 152d Dep Brig 8-Oct-1918
Yerks Ralph Private Company K 9th Infantry 13-Sep-18
Cawein Raleigh D. Private Company A 105th Infantry 2-Sep-1918
Carroll Raklph Cpl Co E 309th Inf 17-Oct-1918
Roeberg Ragnar Corporal A 106th Infantry 27-Sep-1918
Di Griorio Raffzele Private G 9th Infantry 14-Jun-1918
D'Elio Raffaole Private First Class L 307th Infantry 7-Nov-1918
Gaudio Raffaelo Private C 106th Infantry 27-Sep-1918
Ausente Raffaele Private Company B 22nd Infantry 7-Nov-1918
Bibo Raffaele Pvt Co B 397th Inf 14-Sep-1918
Pecce Raffaele Private Detachment QuarterMaster 19-Nov-1918
Galante Raffael Private I 328th Infantry 15-Sep-1918
Tucker Raenzy Private Company A 307th Pioneer Infantry 12-Oct-1918
Liskowski Radian Pvt Co G 74th Inf NYNG 28-Apr-1917
Young R Stanley 2LT Co D 16th Inf 7-Nov-18
Gujil Quirico G. U.S.N. 18-Mar-1918
Mills Quiney S 2d Lt G 108th Infantry 26-Jul-1918
Logie Quentin R 2nd Lt K 9th Infantry 9-Jun-1918
Roosevelt Quentin 1st Lieutenant 1 Pursuit, 95th Aero Squadron 14-Jul-1918
Gilson Proctor C 1st Lt K 9th Infantry 18-Jul-1918
Voorhees Prime Private 1st Class A 549th Engineers 14-Apr-1919
Avery Preston P Cook Co k 310th Inf 26-Dec-1918
Jones Preston Sergeant Troop 1 10th Cavalry 21-Feb-1919
Barker Prescott E. Private 1st class Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Smith Prentice Clifford PVT B 305th M G Bn 26-Apr-1918
Bandino Precopio Private Company A 501st Engineers 11-Aug-1918
Klukowski Powell P PVT C 133rd Infantry 22-Sep-1918
Davis Powell Sergeant F 15th Infantry N. Y. N. G. 11-May-1918
Demetrion Plato H. Private I 107th Infantry 13-Oct-1918
Karlewitz Pius Fireman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
Kosso Piter A. Mec F 39th Infantry 29-Sep-1918
Gates Pigram Private B 15th Infantry N. Y. N.G. 29-Sep-1917
D'Amico Pietro R. Private I 316th Infantry 5-Nov-1918
Bersani Pietro Private, 1st class Company A 6th Engineers 15-Jul-1918
Gerecitano Pietro Private Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Iantorno Pietro Private Company I 23rd Infantry 8-Apr-1918
Milito Pietro Private 95th Aero Squadron A S 3-Jan-1919
Meisch Pierre Cornelius PVT B 308th Infantry 13-Oct-1918
Butler Pierce H. 1st Lieutenant M 312th Infantry 5-Nov-1918
Vrooman Philo W PVT Supply 30th Infantry 1-Jan-1918
Dutcher Philo J PVT K 312th Infantry 12-Apr-1918
Richards Philo H. Private F 114th Infantry 7-Oct-1918
Robinson Phillips Brook Captain Hqs Washington, DC 5-Nov-1918
Plumb Phillip S. Private 47th Spruce Squadron 28-Oct-1918
Baker Phillip M. Private 27th Company 7th Battalion, 152nd Depot Brigade 8-Oct-1918
Drabble Phillip M. Pvt B 105th M.G. Bn 5-Nov-1918
Tyler Phillip M Cpl Co C 49th Inf 31-May-1918
Mindill Phillip K Private 1st Class Battery F 107th Infantry 29-Sep-1918
O'Connor Phillip J. Private Training Battery Field Artillery Training School, Camp Taylor, KY 9-Oct-1918
Osmers Phillip J. Corporal Company C 102nd Engineers 17-Oct-1918
Lynch Phillip C. Private Battery B 64th Artillery, Coast Artillery Corps 1-Oct-1918
Cohen Phillip Private Company M 125th Infantry 11-Oct-1918
Dyroff Phillip Mech. I 308th Inf 3-Sep-1918
Finnigan Phillip PVT L 51st Pion Infantry 31-May-1918
Ford Phillip Private E 165th Infantry 28-Jul-1918
Golos Phillip Private I 311th Infantry 20-Oct-1918
Kramer Phillip Private Battery C 14th Field Artillery 2-Apr-1918
Rizzuto Phillip Private Company I 306th Infantry 17-Aug-1918
Epstein Philips Private Company D 4th Ammunition Train, 4th Division 14-Mar-1919
Fidler Philips Private Company C 28th Infantry 21-Jul-1918
Schaefer Philippe Sergeant Cas Det Base Camp US Aviation Serv with French Army 18-Feb-1919
Brooke Philip W. Stable Sergeant M. G. 105th Infantry 29-Jul-1918
Scheu Philip W Private 1st Class A 2d AA MG Battalion 11-Oct-1918
Warren Philip Van C. Barracks Detail 11-Oct-1918
Carlton Philip S. Private, 1st class Company D 327th Infantry 6-Nov-1918
Finn Philip S. Private Company E 165th Infantry 7-Mar-1918
Muller Philip Robert Seaman, 2d Class USNRF 11-Mar-1919
Grey Philip P. Private B 102nd F. Signal Battalion 25-Sep-1918
Smith Philip P PFC Aero Squadron 12-Feb-1920
Mills Philip O Captain G 308th Infantry 26-Jul-1918
Nasta Philip O Private Headquarters Co 305th Infantry 9-Sep-1918
Rhinelander Philip N. 1st Lieutenant 20th Aero Squadron 26-Sep-1918
McGovern Philip M. 51st Company 5th Regiment 11-Jun-1918
Albert Philip Leonard 18th 5th Regiment 6-Jun-1918
Lighthall Philip K CPT Engineers 6-Feb-1918
Burke Philip Joseph Repl Battalion 19-Sep-1918
Rilling Philip J., Jr. Private Company D 312th Ammunition Train 15-Nov-1918
Broderick Philip J. Apprentice Seaman U.S.N. 19-Sep-1918
Carey Philip J. Private Company D Dev. Battalion 1 25-Oct-1918
Conway Philip J. Wagoner Battery E 57th C. A. C. 29-Oct-1918
Goldman Philip J. Quartermaster, 2nd class Aviation, Fleet-Class 1-B 7-Jul-1918
Scudder Philip J. 1st Lieutenant 26-Aug-1918
Waters Philip J Corporal B 305th Infantry 3-Jun-1918
Blake Philip Henry Seaman 2d Class USN 22-Dec-1918
Farren Philip H 2nd Lt ASA 5-Oct-1918
Hewitt Philip G. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-Sep-1918
Rosenfeld Philip Ely Private First Class I 7th Infantry 15-Jul-1918
Marrin Philip Edward Private M 3d Engineers Tng Regiment 3-Oct-1918
Hassinger Philip E. 1st Lieutenant 22nd Aero Squadron 14-Sep-1918
Knopf Philip E Corporal M 305th Infantry 9-Oct-1918
Baker Philip C. Private Medical Detachment 48th Infantry 13-Oct-1918
Gross Philip C Pvt 2d Co CAC 11-Oct-1918
Livingston Philip A Corporal Headquarters Co 76th Field Artillery 12-Nov-1917
Albert Philip Private Headquarters Bu. 15 13-Oct-1918
Barrett Philip Private E 61st Infantry 13-Oct-1918
Biondi Philip 75th 6th Regiment 14-Oct-1918
Brodsky Philip Private First Class L 307th Infantry 11-Sep-1918
Cohen Philip Private Company B 325th Infantry 15-Aug-1919
Dubinsky Philip Corp H 307th Inf 27-Aug-1918
Gegenheimer Philip Private Company E 114th Infantry 12-Oct-1918
Geyer Philip Private, 1st class Company K 108th Infantry 15-Oct-1918
Glisman Philip Private Company H 105th Infantry 7-Aug-1918
Goldberg Philip Private 152nd Depot Brigade 18-May-1918
Goldstein Philip Private Company K 38th Infantry 8-Oct-1918
Gordon Philip Private, 1st class Company E. 6th Engineers 22-Jun-1918
Greenspan Philip Private E 305th Infantry 3-Oct-1918
Greller Philip Corporal D 165th Infantry 12-Sep-1918
Hassinger Philip Private Battery D 16th Field Artillery 15-Aug-1918
Hogan Philip Private G 127th Infantry 11-Oct-1918
Kleinman Philip Private G 58th Infantry 14-Oct-1918
Leist Philip Private Ord Corps Aberdeen Prov Grds, MD 23-Oct-1918
Levine Philip Corporal A 83d Infantry 12-Oct-1918
Lyons Philip 1st SGT E 23th Infantry 12-May-1918
Maus Philip Private MG 106th Infantry 18-Oct-1918
Mazzalo Philip Private 1st Class B 39th Infantry 30-Sep-1918
Miosi Philip Pvt Unasgd Ft Slocum NY 25-Aug-1918
Nazitto Philip B 309th Infantry 1-Nov-1918
Raetzer Philip Private G 105th Infantry 12-Aug-1918
Rapport Philip Sergeant M 308th Infantry 5-Sep-1918
Rocket Philip Pvt Co K 60th Inf 12-Oct-1918
Rose Philip 2nd Lieutenant Battery E 6th Field Artillery 5-Oct-1918
Rosenshine Philip Corporal M 29th Infantry 10-Oct-1918
Schron Philip Private 1st Class B 165th Infantry 29-Jul-1918
Stack Philip Pvt 3d Cas Co Cp Forrest GA 9-Oct-1918
Staubitz Philip PVT A 307th Infantry 14-Sep-1918
Steiger Philip Private M 308th Infantry 17-Dec-1918
Weber Philip Private I 316th Infantry 5-Nov-1918
Collins Peter, Jr. Corporal Company D 107th Infantry 29-Sep-1918
Coombs Peter, Jr. Private 1st class Company A 107th Infantry 21-Nov-1918
Morgan Peter W Pvt QMC 8-Jun-1918
Bazzara Peter V. Private Cassion Company 410 6-Oct-1918
Knab Peter Thomas Private 1st Class B 307th Infantry 11-Sep-1918
Bagley Peter T., Jr. Mechanic Company K 306th Infantry 15-Oct-1918
Baltis Peter T., Jr. Private 354th Butchery Company 9-Aug-1919
Leonard Peter T Private 1st Class D 106th Infantry 27-Sep-1918
Tarasin Peter T Pvt Co A 147th Inf 26-Sep-1918
Winckwski Peter T Pvt Co 17 5th Tng 153d Dep Bde 5-Oct-1918
Zogasic Peter T Pvt Co M 311th Inf 26-Oct-1918
Benedotto Peter P. Sergeant Headquarters Company 306th Infantry 11-Sep-1918
McArdle Peter P Private A 9th Infantry 14-Apr-1918
Murphy Peter M Private M 165th Infantry 14-Oct-1918
Pederson Peter L. Private Company A 53rd Pioneer Infantry 15-Sep-1918
Massey Peter L Private K 115th Infantry 3-Oct-1918
Mathesen Peter L Private D 108th Infantry 18-Oct-1918
Balling Peter Joseph Mech Co K 309th Inf 19-Oct-1918
Brigaitis Peter Joseph Pvt Btry A 36th FA 24-Oct-1918
Poach Peter Joseph Pvt 1st cl Co G 51st Pion Inf 11-Feb-1918
Cahill Peter J. Private M.G. Tng Center 25-Oct-1918
Crotty Peter J. Sergeant K 165th Infantry 2-Aug-1918
Johnson Peter J. Corporal A 2nd Pioneer Infantry 7-Sep-1919
Stathis Peter J. Private Company E. 316th Infantry 28-Aug-1918
Toner Peter J. Sergeant Battery C 74th Artillery C.A.C. 4-Oct-1918
Boland Peter J Private 1st Class United States. Army Serv Det Quartermaster Dept, West Point, NY 30-Dec-1918
McHugh Peter J Private 1st Class MD 11-Mar-1919
Moran Peter J Sergeant Supply 6th Infantry 1-Feb-1919
Roland Peter J Private 1st Class United States. Army Serv Det Quartermaster Dept, West Point, NY 30-Dec-1918
Scheibel Peter J Private F 106th Infantry 27-Sep-1918
Schlick Peter J Cpl Co H 18th Inf 4-Oct-1918
Serra Peter J Corporal K 308th Infantry 19-Aug-1918
Stolz Peter J Wag Sup Co 345th Inf 7-Oct-1918
Pederson Peter I. Private Unassigned Infantry 5-Oct-1918
Martinson Peter G Sergeant G 38th Infantry 15-Jul-1918
Brophy Peter F. Private First Class C 9th Engineers 15-Oct-1918
Kelly Peter F. Sergeant Battery E 104th field Artillery 1-Oct-1918
Kennedy Peter F. Private Company A 305th Infantry 30-Sep-1918
Wick Peter F Private D 308th Infantry 1-Oct-1918
Casterino Peter D. Private Headquarters Company 326th Infantry 16-Oct-1918
Braman Peter D PFC C 9th MG Bn 15-Jul-1918
Dahl Peter D Pvt Co L 308th Uinf 17-Oct-1918
Money Peter Charles Lieutenant 9-Aug-1920
Virtell Peter C. Private First Class G 10th Infantry 29-Sep-1918
Kostine Peter B PVT C 108th Infantry 29-Sep-1918
Martin Peter B Private 10th 152d Dep Brig 2-Oct-1918
Mooney Peter Aloysius Private M 108th Infantry 30-Oct-1918
Braemer Peter A. Private Headquarters Company 27th Field Artillery 5-Nov-1918
Dovas Peter A. Sgt K 105th Inf 29-Sep-1918
Egan Peter A. Private, 1st class Company D 197th Infantry 11-Nov-1918
Adamowiez Peter Pvt 109 Spruce Sq 15-Jan-1919
Alci Peter PVT D 312th Infantry 24-Oct-1918
Bilets Peter Private Company A 121st Machine Gun Battalion 6-Aug-1918
Billets Peter Pvt Co B 112th Inf 28-Sep-1918
Burrick Peter Private I 17th Infantry 8-Oct-1918
Cawley Peter Private Company E 9th Infantry 18-Jul-1918
Cheslock Peter Private Machine Gun Company 347th Infantry 2-Nov-1918
Conboy Peter Pvt Co B 26th Inf 23-Oct-1918
Cooney Peter Sergeant M 165th Infantry 14-Oct-1918
Dannhardt Peter Private First Class M 308th Infantry 5-Sep-1918
Dante Peter Private First Class G 326th Infantry 11-Oct-1918
Daskowick Peter Private Company I 108th Infantry 17-Jun-1918
Di Paola Peter Private G 305th Infantry 27-Sep-1918
Farinelli Peter Pvt 1st cl Co K 306th Inf 17-Oct-1918
Fitzpatrick Peter Private E 42nd Infantry 26-Apr-1918
George Peter Pvt Co B 148th Inf 1-Nov-1918
Graff Peter Chief Water Tender U.S.N. 22-Jul-1918
Hamm Peter Private First Class H 362nd Infantry 29-Sep-1918
Hare Peter Cpl MG Co 1st Inf 9-Nov-1917
Harmaza Peter Private A 6th Engineers 20-Oct-1918
Horoschak Peter Private, 1st class Company A 131st Infantry 10-Oct-1918
Hughes Peter Wagoner Company B 302nd Engineers 27-Oct-1918
Jackson Peter Private Company A 311th Infantry 1-Nov-1918
Laffey Peter Private 1st Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Langon Peter Private Battery D 20th Field Artillery 13-Sep-1918
Lehman Peter Private E 106th Infantry 2-Sep-1918
Lehr Peter Pvt MG Co 61st Inf 7-Nov-1918
Lewis Peter Sergeant L 107th Infantry 29-Sep-1918
Lonegran Peter Private Battery D 105th Field Artillery 12-Apr-1918
Lukoskuk Peter Private H 9th Infantry 9-Jul-1918
Lynch Peter Private I 326th Infantry 23-Oct-1918
Lynch Peter Private 1st class Company A 7th Battalion, U.S. Guards 16-Dec-1918
Maher Peter Corporal H 308th Infantry 29-Sep-1918
Martino Peter Private K 106th Infantry 1-Oct-1918
McDermott Peter Private B 316th Infantry 12-Nov-1918
Milne Peter Private A 29th Engineers 23-Apr-1919
Mula Peter PVT E 4th Infantry 8-Oct-1918
O'Connell Peter Private F 2d Pioneer Infantry 10-Oct-1918
O'Malley Peter Private Company C 312th Infantry 24-Oct-1918
Pacifici Peter PVT A 308th Infantry 27-Sep-1918
Panagouleas Peter Private 243rd Field Artillery, 11th Sanitary Train 2-Oct-1918
Pocaro Peter Private Company E 306th Infantry 27-Aug-1918
Ragulia Peter Pvt Co F 28th Inf 15-Jul-1918
Rauch Peter Corporal C 308th Infantry 23-Aug-1918
Rohleder Peter Corporal C 302nd Engineers 16-Aug-1918
Scutari Peter Private F 305th Infantry 5-Oct-1918
Seally Peter Private 1st class Company A 308th Infantry 1-Oct-1918
Stanpon Peter Private 3d CAC Portland, ME 2-Dec-1917
Urnisz Peter Private 1st Class L 26th Infantry 18-Jul-1918
Zeix Peter Private H 305th Infantry 5-Oct-1918
Zabski Pete PFC H 23rd Infantry 3-Nov-1918
Golightly Pervers Private Company E 311th Pioneer Infantry 28-Nov-1918
Coombs Perry J. G Private I 84th Infantry 2-Oct-1918
Wilson Perry H Private F 124th Infantry 13-Nov-1918
Dyer Perry Private M 303rd Infantry 5-Apr-1918
Edick Perry PVT 36th Bln Air Serv SC 16-Mar-1918
Steen Perry Private 1st Class Battery E 305th Field Artillery 8-Feb-1918
VanOrden Perry Horseshoer Btry D, 309th FA 11-Feb-1919
Peeples Pernell Private Headquarters Company 369th Infantry 12-Oct-1918
Hopkins Perley M. Private 1st Heavy Mobile Ordnance Rep. Sh. 27-Sep-1918
Sherman Peretz S Private K 308th Infantry 15-Aug-1918
Arnold Percy W Colonel 103 Infantry 25-Jan-1919
Millington Percy W 1st Sergeant E 102d Engineers 17-Oct-1918
Sweet Percy W Pvt 1st cl Co D 106th MG Bn 16-Jul-1918
Keator Percy T. Private Stu. United States. Army Tng, N. Y. Rensselaer Polytechnic Institute N. Y. 11-Nov-1918
Spicer Percy T. Private 1st class Veteran Hospital 8 13-Sep-1918
Avard Percy Leo Landsman, Quartermaster USN 26-Mar-1918
Long Percy H. Private 1st class Cadet Aviation Detachment Second Signal Corps 13-Jun-1918
Westcott Percy Douane G, S.O.S Hospital 25-Sep-1918
Graham Percy C. Corporal Company H 38th Infantry 8-Aug-1918
Dean Percy a. Corporal L 26th Infantry 7-Oct-1918
Geddes Percy A. Private First Class G 309th Infantry 14-Feb-1919
Beeker Percy Private G 307th Infantry 5-Dec-1918
Cook Percy Sergeant L 307th Infantry 4-Nov-1918
Hornbeck Percy Private E 51st Pioneer Infantry 1-Jun-1919
Landwehr Percy Private Battery D 35th Field Artillery 22-Oct-1918
Lutrell Percy Pvt Co A 108th Inf 4-Nov-1918
Martin Percy PVT F 303rd Engineers 31-Oct-1918
McCaywood Percy Sergeant M 369th Infantry 9-Aug-1918
Riley Percival W. Private F 108th Infantry 12-Oct-1918
Doty Percival G PVT Bln. Company Av. Sec. Sig. Corps 16-Oct-1918
Flanagan Percival E. Private First Class E 102nd Sup. Tn. 8-Jan-1920
Viola Pellegrino Private L 306th Infantry & 301st Quartermaster Corps 15-Sep-1918
Diaz Pedro Private G 106th Infantry 23-Oct-1918
Pedersen Peder Andreas Lieutenant (JG) 4-Dec-1918
Webster Pearl F Corporal F 807th Pioneer Infantry 16-Nov-1918
Campbell Payton Randolph Sgt Co D 306th MG Bn 4-Sep-1918
Pupello Paulo Private, 1st class Company B 325th Infantry 12-Oct-1918
Euell Paul, Jr. Private Company E 102nd Engineers 27-Sep-1918
Whelpley Paul W Pvt Btry E 10th Regt FA Repl Dep 16-Oct-1918
Morgan Paul R Private 1st Class C 106th MG Battalion 20-Jan-1918
Hickey Paul P. Private K 358th Infantry 28-Sep-1918
Brunig Paul M. Sergeant B 107th Infantry 29-Sep-1918
Clifford Paul L. 2nd Lieutenant Aviation Section Signal Res. U. Att. 44th Aero Squadron 20-Jul-1918
Hargreaves Paul L. Private 1st class Unit 523 Sanitation Service 4-Jun-1918
Kennedy Paul L. 2nd Lieutenant Company H. 16th Infantry 11-Oct-1918
Peppard Paul L. Private Company G 307th Infantry 5-Oct-1918
Maloney Paul L Pvt Co D 212th Engrs 26-Sep-1918
Powers Paul James Pvt Co F 307th Inf 4-Nov-1918
Callahan Paul J. Private L 3rd Dev. Battalion , 152nd Dep. Brigade 12-Oct-1918
Connelly Paul J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 1-Jun-1918
Crawford Paul J. Fireman, 3rd class U.S.N. 13-Oct-1918
Ruth Paul J. Private Supply Quartermaster Corps, 302nd Infantry 17-Feb-1919
Palanick Paul J CPL L 38th Infantry 9-Oct-1918
Therkelsen Paul J Cpl Co F 30th Inf 15-Jul-1918
Macleod Paul I Corporal I 107th Infantry 20-Aug-1918
Weter Paul Herbert Pvt Co D 306th MG BN 18-Sep-1918
Knowles Paul Hawthorne Corporal C 314th Field Signal Battalion 15-Nov-1918
Baer Paul H. Private 25th Recruit Company General Service Infantry 19-Mar-1918
Cordes Paul H. 1st Lieutenant C 30th Engineers 12-Sep-1918
Nunn Paul H. Corporal Company F 105th Infantry 4-Jan-1918
Kroeder Paul Gottwald Ships Writer USN 27-May-1918
Hayner Paul G. Private 1st class Company C 107th Infantry 15-Oct-1918
Lieneck Paul G Jr Corporal H 307th Infantry 27-Aug-1918
Andrews Paul F. Private First Class G 308th Infantry 8-Oct-1918
Kirk Paul F PVT 14th 153rd Dep Brig 25-Jan-1919
Sage Paul F Pvt Co M 107th Inf 29-Sep-1918
Betowski Paul E. Captain 230th Aero Squadron 2-Jul-1918
Laccorn Paul E. Hospital Apprentice, 2nd class U.S.N.R.F. 16-Oct-1918
McManus Paul E. Private 32nd Service Company Signal Corps 30-Sep-1918
Topp Paul E. Paul E. Corporal Amb. 421st Camp Hancock Georgia 9-Oct-1918
Gordon Paul D. Private Company D 102nd Engineers 24-Oct-1918
Gordon Paul D
Span Paul D Private C 367th Infantry 15-Dec-1918
Fuhrman Paul C. Corporal B 9th M. G. Battalion 8-Nov-1918
Canfield Paul Bradley Pvt 1st cl Hq Co 307th FA 4-Nov-1918
Fihe Paul Bernard PVT 9th Bn, 153 Dep Brig 28-Sep-1918
Cooley Paul B. Private Park Field Tenn 12-Feb-1918
Heflin Paul B. Sergeant B 107th Infantry 24-Oct-1918
Marino Paul Anthony Private 1st Class L 305th Infantry 8-Sep-1918
Gardner Paul A. Private First Class L 306th Infantry 18-Sep-1918
Masen Paul A Mechanic I 106th Infantry 27-Sep-1918
Arnone Paul Musician 2nd Class Headquarters, N.G. Trk 14-Sep-1918
Azzaretti Paul Private 10th Company 152nd Depot Brigade 2-Oct-1918
Cherney Paul Private Company E 59th Infantry 30-Sep-1918
Disappio Paul Private G 103rd Infantry 22-Jul-1918
Downey Paul Private Company A Syracuse University United States. Army Training Corps 17-Oct-1918
Dudinsky Paul Pvt L 148th Inf 4-Nov-1918
Edwards Paul Corp 5th T.M. Btry. 5th FA Brig. 26-Dec-1918
Fatsoas Paul Private, 1st class Battery F 304th Field artillery 25-Aug-1918
Fraschella Paul Pvt Co 16 Cp Wheeler GA 4-Nov-1918
Gerbino Paul Private Company B 317th Machine Gun Battalion 10-Nov-1918
Girard Paul Pvt Co I 105th Inf 19-Oct-1918
Gregowski Paul Pvt 1st cl Co E 302d Engrs 9-Sep-1918
Horowett Paul Private Company G Development Battalion No.2, Camp Upton, NY 9-Oct-1918
Kaletzky Paul Private Company K 305th Infantry 20-Nov-1919
Kowal Paul Corporal G 16th Infantry 4-Oct-1918
Leggett Paul CPL 4th Observation Btry, FA,Cots 17-Oct-1918
McKlevis Paul Pvt Sup Co 162d Inf 19-Jan-1919
Morath Paul PVT B 311th Infantry 8-Oct-1918
Ostroy Paul Private Company B 313th Infantry 3-Nov-1918
Paluma Paul Private Company L 306th Infantry 5-Nov-1918
Ryder Paul Pvt Co M Dec Bn 152 Dep Bde 23-Oct-1918
Scotillo Paul Private B 162d Infantry, Co M, 18th Infantry 8-Oct-1918
Sobota Paul Sgt Co L 309th Inf 19-Sep-1918
Sokul Paul Pvt Co H 326th Inf 29-Oct-1918
Spcanburgh Paul Private E 2nd N. Y Infantry 11-Jul-1917
VonKrebs Paul 1st Sergeant M 47th Infantry 4-Nov-1918
Wenkowski Paul Private I 42d Infantry 10-Oct-1918
Desantis Patsy Private H 167th Infantry 16-Oct-1918
Scarfo Patsy PVT E 312th Infantry 16-Oct-1918
Taranto Patsy Private I 327th Infantry 11-Oct-1918
Purtell Patrick P. Private Company B 309th Infantry 14-Nov-1918
Kyne Patrick M Private 1st Class D 305th Infantry 6-Sep-1918
Morahan Patrick L Private 1st Class L 165th Infantry 9-May-1918
Fitzgibbons Patrick Joseph Machinist 23-Nov-1919
Gillbeidge Patrick Joseph Sgt Co K 309th Inf 16-Oct-1918
Ryan Patrick John Private A 306th M. G. Battalion 14-Feb-1919
Neary Patrick James Co D 13th Regt USMC 22-May-1919
Brennan Patrick J. Private, 1st class Company L 38th Infantry 16-Jun-1918
Byrne Patrick J. Private M 165th Infantry 26-Jul-1918
Cafferty Patrick J. Private K 307th Infantry 14-Sep-1918
Cleary Patrick J. Private, 1st class Company M 18th Infantry 10-Oct-1918
Corcoran Patrick J. Sergeant 1st M. P. 10th Battalion 3-Aug-1919
Crean Patrick J. Private First Class I 306th Infantry 14-May-1919
Darragh Patrick J. Mess Attendant, 3rd class U.S.N.R.F. 21-Oct-1918
Dobbins Patrick J. Pvt 1st cl 2d U.S Dis Bks Gds 23-Aug-1918
Doolan Patrick J. Corp A 165th Inf 12-Sep-1918
Dowling Patrick J. 1st Lt K 165th Inf 29-Jul-1918
Fagan Patrick J. Private, 1st class Company G 396th Infantry 17-Oct-1918
Farley Patrick J. Private, 1st class Company C 165th Infantry 16-Jul-1918
Gallagher Patrick J. Private 1st class Company M 307th Infantry 9-Sep-1918
Gilleran Patrick J. 2nd Lieutenant Company I 30th Infantry 9-Oct-1918
Grimes Patrick J. Private First Class C 165th Infantry 17-Jul-1918
Hynes Patrick J. Private, 1st class Company B 302nd Field signal battalion 14-Sep-1918
Kane Patrick J. Private Headquarters Company 306th Infantry 19-Aug-1918
Kearney Patrick J. Corporal Company M 327th Infantry 10-Oct-1918
O'Byrne Patrick J. Private B 108th Infantry 30-Oct-1918
O'Neill Patrick J. Private Company M 165th Infantry 14-Oct-1918
Powers Patrick J. Private Company H 111th Infantry 29-Sep-1918
Stanley Patrick J. Private Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
MacDonald Patrick J Private 1st Class 18th Infantry 21-Jul-1918
Mannix Patrick J Corporal H 165th Infantry 18-Jul-1918
McGaharen Patrick J Sergeant H 28th Infantry 26-Jun-1918
McKeon Patrick J Private 1st Class I 165th Infantry 28-Jul-1918
McNally Patrick J Private D 313th Infantry 21-Oct-1918
McQuillan Patrick J Private G 107th Infantry 29-Sep-1918
Mitchell Patrick J Corporal E 305th Infantry 7-Sep-1918
Molesky Patrick J Sgt Co C 31st Inf 16-Apr-1917
Murphy Patrick J Private 1st Class Headquarters Co 308th Infantry 20-Feb-1919
O'Neill Patrick J PVT 93rd 23rd Bn, RCT Camp, Syracuse, NY 4-Oct-1918
Sullivan Patrick J PVT C 308th Infantry 24-Jun-1918
Hackett Patrick H. Corporal B 306th Infantry 27-Sep-1918
Martin Patrick H Private I 18th Infantry 6-Oct-1918
McCarthy Patrick H Private 1st Class E 165th Infantry 22-Oct-1918
McHugh Patrick H Pvt Co M 16th Inf 26-Jul-1918
Cooke Patrick G. Corporal M 165th Infantry 28-Jul-1918
McHugh Patrick G Private 1st Class I 18th Infantry 18-Jul-1918
Lynch Patrick Francis Seaman USN 17-Oct-1918
McKillop Patrick Francis Priave Med Dept 10//
Coughlin Patrick F. Private G 29th Infantry 16-Sep-1917
Crowley Patrick F. Mess Sergeant A 2nd Engineers 20-Jul-1918
Dugan Patrick F. Pvt 4th FA, Camp Jackson 30-Sep-1918
Maguire Patrick F Private B 308th Infantry 6-Nov-1918
Fox Patrick E. Private First Class D 28th Infantry 28-May-1918
Brennan Patrick Christ Ldsmn Mate USNRF 14-Jul-1918
O'Rorke Patrick C. Wagoner Company C 302nd Engineers 23-Aug-1918
Connolly Patrick A Pvt Co D 309th MG Bn 19-Oct-1918
McCloskey Patrick A Private 157th Dep Brig 28-Sep-1918
Ames Patrick Corporal M 165th Infantry 17-Oct-1918
Britt Patrick Private First Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Carlisle Patrick Private First Class A 165th Infantry 30-Jul-1918
Cassidy Patrick Supply Sergeant Headquarters Co 9th Infantry 1-Oct-1917
Cassidy Patrick Supply Sergeant Headquarters Company 9th Infantry 1-Oct-1918
Caulfield Patrick Corporal Company K 165th Infantry 28-Jul-1918
Collins Patrick Sergeant I 165th Infantry 15-Oct-1918
Conheady Patrick Private A 308th Infantry 5-Oct-1918
Connors Patrick Private First Class H 165th Infantry 16-Oct-1918
Conway Patrick Pvt 1st cl Co K 60th Inf 18-Apr-1918
Corcoran Patrick Private D 305th Infantry 20-Sep-1918
Cunningham Patrick Private First Class K 165th Infantry 28-Jul-1918
D'Agostino Patrick Private Headquarters Tr. 42nd Division 30-Jul-1918
Devanney Patrick Private E 308th Infantry 3-Oct-1918
Donlon Patrick Pvt G 114th Inf 12-Oct-1918
Farrell Patrick Corporal Company G 165th Infantry 3-May-1918
Farrell Patrick Private Company A 306th Infantry 15-Oct-1918
Fox Patrick Wagoner Supply 307th Infantry 14-Feb-1919
Gearity Patrick Private Recruit Company G.S.I., Ft. Slocum, NY 23-Feb-1918
Grimes Patrick Private First Class [I] 307th Infantry 6-Oct-1918
Hackett Patrick Private First Class I 165th Infantry 28-Jul-1918
Harney Patrick Private G 306th Infantry 28-Aug-1918
Hearn Patrick Private B 165th Infantry 12-Jun-1918
Hourican Patrick Private Company G 308th Infantry 12-Aug-1918
Hughes Patrick Wagoner Supply Company 54th Infantry 7-Oct-1918
Jordan Patrick Private Company L 105th Infantry 27-Sep-1918
Lynn Patrick Private H 165th Infantry 15-Jul-1918
Mahoney Patrick Private B 135th MG Battalion 2-Nov-1918
McCarthy Patrick Private I 165th Infantry 28-Jul-1918
McCauliff Patrick Private C 105th Infantry 29-Sep-1918
McDermott Patrick Private C 308th Infantry 24-Jun-1918
McDermott Patrick Corporal A 69th Infantry NYNG 12-Sep-1918
McFarland Patrick Private D 5th MG Battalion 3-Nov-1918
McGillick Patrick Private 1st Class D 501st Engineers 22-Nov-1918
McKenna Patrick Private 1st Class H 165th Infantry 16-Jul-1918
McKenna Patrick Private MD Vet Hosp 15 15-Oct-1918
McMahon Patrick Private 1st Class A 325th Infantry 20-Mar-1919
McPadden Patrick Private A 312th Infantry 2-Oct-1918
McSherry Patrick Private 1st Class H 165th Infantry 17-Jul-1918
Molyncaux Patrick Pvt Co A 59th Inf 30-Sep-1918
Morrissey Patrick Private H 165th Infantry 16-Jul-1918
Murphy Patrick Private E 347th Infantry 23-Oct-1918
Owens Patrick Private 37th Company 10th Training Battalion, Depot Brigade, Camp Devons, MA 26-Sep-1918
Repalone Patrick Private C 49th Infantry 6-Oct-1918
Reynolds Patrick Private First Class H 165th Infantry 30-Jul-1918
Rogers Patrick Private 148th Aer. Squadron 22-Mar-1918
Rooney Patrick Cook E 102nd Am. Tn. 17-Mar-1919
Rowley Patrick Mess Attendant 1st Class USNRF 25-Feb-1918
Sammon Patrick Private 1st Class Quartermaster Corps 21-Mar-1918
Scanlon Patrick Private 1st Class G 165th Infantry 29-Jul-1918
Sharkey Patrick Private 317th F Rmt Squadron 5-Jan-1919
Shea Patrick Private MG 305th Infantry 1-Nov-1918
Sullivan Patrick Private C 308th Infantry 1-Oct-1918
Tangney Patrick Private Headquarters Co 306th Infantry 6-Sep-1918
Morris Pat Pvt Co G 350th Inf 13-Oct-1918
Currazzo Pasqualo Private M 4th Infantry 6-Oct-1918
Montaghe Pasqualo Private MG 306th Infantry 1-Oct-1913
Abbate Pasqualle Private D 305th Infantry 29-Sep-1918
Lorenzo Pasquale M Private A 66th Engineers 12-Sep-1918
De Marco Pasquale A. Private First Class I 106th Infantry 28-Sep-1918
Albanese Pasquale CPL D 310th Infantry 5-Nov-1918
Calagero Pasquale Private First Class I 307th Infantry 9-Sep-1918
Canizzaro Pasquale Private Cas Det [053rd] Dep. Brigade 30-Sep-1918
Cappabianco Pasquale Horseshoer Sup 308th Infantry 30-Oct-1918
Corroa Pasquale Private 16th 152nd Dep Brigade 28-Sep-1918
Demeis Pasquale PFC C 39th Infantry 16-Oct-1918
Di'Orio Pasquale Private I 58th Infantry 3-Oct-1918
Diviesti Pasquale PVT 12th 3d Tng Bn, 153d Dep Brig (Co. C, 310th Infantry) 18-Oct-1918
Frozza Pasquale Corporal Company L 47th Infantry 4-Oct-1918
LaMura Pasquale Private Ord Corps 8-Oct-1918
Lucca Pasquale Private Cp Hospital No 48 Med Dep 17-Oct-1918
Muscillo Pasquale Private I 311th Infantry 26-Oct-1918
Nero Pasquale Private 17, Camp Gordon Oct Auto Repl Draft 14-Nov-1918
Papa Pasquale Pvt 1st cl Co B 305th Inf 3-Jun-1918
Parcocco Pasquale Private Company F 108th Infantry 29-Sep-1918
Paschini Pasquale Private 36th Company 9th Battalion, 152nd Depot Brigade 1-Aug-1918
Salese Pasquale Pvt 1st cl Co A 307th Inf 19-Mar-1919
Davidian Paronag Private B [344th] M. G. Battalion 31-Dec-1918
Dunn Parker F Pvt Co A 312th Inf 24-Oct-1918
Middleton Parker Corporal D 369th Infantry 30-Sep-1918
LaBruna Paolo Private 1st Class Headquarters Co 47th Infantry 11-Oct-1918
Tantodonato Paola Private, 1st class 32nd Company Transport corps 31-Mar-1919
Vasilian Pany Blacksmith 1st cl USNRF 14-Jun-1918
Molinaire Pallegrino Private B 301st Engineers 8-Nov-1918
Livingston Pabor Private 1st Class K 315th Infantry 24-Mar-1919
Carroll Owen W. Firemen, 1st class 8-Jan-1919
Haney Owen Joseph Machinist Mate 1st Class Aviation 17-Feb-1919
Dyer Owen D. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 14-Jan-1919
Davies Owen PVT M 39th Infantry 19-Jul-1918
Fay Owen Private Company F 116th Infantry 12-Oct-1918
McNally Owen Corporal L 165th Infantry 28-Jul-1918
Fickert Otto W. Private, 1st class Company L 18th Infantry 20-Jul-1918
Berlin Otto W Pvt Co D 306th Inf 4-Oct-1918
Klein Otto W Private B 114th Infantry 27-Oct-1918
Popp Otto V PVT M 59th Pion Infantry 26-Sep-1918
Peterson Otto mE Pvt Co D 109th MG Bn 26-Sep-1918
Ailing Otto Max 25th Co 4-Jan-1919
Brandt Otto K. 1st Lieutenant Company L 305th Infantry 8-Oct-1918
Krietsch Otto K A Sergeant Battery D 83d Field Artillery 23-Sep-1918
Fatscher Otto Jr. Private 1st class Motor Truck Company 451st Engineers 3-Nov-1918
Kieninger Otto J Private L 163rd Infantry 11-Oct-1918
Kohl Otto H Pvt Co UI 108th Inf 28-Sep-1918
Liebeck Otto H Pvt 1st cl Co K 108th Inf 29-Sep-1918
Harrison Otto G. Fireman 26-Sep-1918
Becker Otto G Cpl Co C 109th Inf 6-Oct-1918
Jung Otto F. Private Company E 128th Infantry 5-Oct-1918
Ernst Otto E.J. Corporal Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Gottschalk Otto C.W. Private Company D 306th Infantry 18-Feb-1919
Poepel Otto C, Jr PVT D MD, BH, Cp Upton, NY 11-Oct-1918
Schaefer Otto C Private F 106th Infantry 28-Sep-1918
Jensen Otto A. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 18-Dec-1918
Anderson Otto Chief Machinist Mate USN 6-Feb-1918
Chapman Otto Private Company F 369th Infantry 30-Sep-1918
Dietter Otto Private First Class G 23rd N. Y Infantry , N. G. 106th Infantry 29-Sep-1918
Herold Otto Private K 18th Infantry 24-Sep-1918
Koch Otto Private 1st Class I 71st Rgt NY Infantry(Co I, 105th Infantry) 15-Jul-1918
Kosmahl Otto Private MG Co 112th Infantry 8-Oct-1918
Loevenich Otto Private Vet Aux Rmt Dep 307 30-Sep-1918
Marek Otto Cook 13th 152d Dep Brig 17-Oct-1918
Maurer Otto Water Tender USN 16-Dec-1919
McManus Otto PVT A 110th Infantry 27-Sep-1918
Miller Otto 22d 14-Feb-1918
Schmelter Otto Private Machine Gun Company 305th Infantry 8-Sep-1918
Sladovnick Otto Private 51st Co 13th Battalion, Syra Ret Cp, NY 20-Aug-1918
Windhorst Otto Private A 53d Pioneer Infantry 25-Feb-1918
Bailey Otis J. Private A 61st Infantry 12-Oct-1918
Hadley Otis H Pvt Co G 7th Inf 17-Jul-1918
Thomas Otis B. 2nd Lieutenant Company A 126th Infantry 3-Aug-1918
Oliver Otis Corporal 424th Reserve Labor Battalion 11-Nov-1919
Hamilton Otho 1st Lieutenant Company F 23rd Infantry 6-Oct-1918
Gott Oswald W., Jr. Private 5th Company Recruit Camp No.4, Camp Green, NC 4-Nov-1918
Terkildsen Oswald Jager Yeoman, 2d Class USN 19-Nov-1917
Hudsch Oswald Private 5th Company 2nd training Battalion, 151st Depot Brigade 15-Apr-1918
Robinson Osco Pvt USMC 24-Apr-1918
Cummings Oscar W Pvt Co C Sept Auto Repl 10-Oct-1918
Lee Oscar W Pvt Co A 104th MG Bn 14-Aug-1918
Nickel Oscar W PVT MG 108th Infantry 3-Oct-1918
Schiefla Oscar W Pvt Co G 306th Inf 27-Aug-1918
Litchfield Oscar R Private F 105th Infantry 29-Sep-1918
Johnson Oscar P Pvt 1st cl Hq Co 304th FA 18-Sep-1918
Lippe Oscar P Sergeant L 307th Infantry 29-Aug-1918
Sackett Oscar L. Private Battery C 304th Field Artillery 31-May-1918
Ulgren Oscar L Pvt Co I 23d Inf 1-Jul-1918
Schmied Oscar Jr Private Headquarters Co 107th Infantry 22-Oct-1918
Seifts Oscar Joseph Pvt 1st cl Co F 17-Nov-1918
Lindner Oscar John Private First Class I 311th Infantry 25-Oct-1918
Ahlstron Oscar F. Private E 302nd Engineers 30-Jan-1919
Baker Oscar F. Private 41st Company 152nd Depot Brigade 17-Oct-1918
Spencer Oscar F Pvt 1st cl Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Cahoon Oscar Eugene Private First Class 314th Sup Tn. 13-Jan-1919
Johnson Oscar E Pvt 1st cl Btry C 307th FA 22-Oct-1918
Hessinger Oscar C. Private B 105th Infantry 29-Sep-1918
Roseman Oscar Arthur Engineman, 2d Class USNRF 27-Sep-1918
Jones Oscar A. Sergeant Company F 369th Infantry 1-Oct-1918
Swan Oscar A. 2nd Lieutenant 10-Nov-1918
Link Oscar A Pvt Co E 346th Inf 17-Nov-1918
Ammon Oscar Private H 12th Infantry N. Y. N. G. |165th Infantry 7-Mar-1918
Archambault Oscar Sup Co 71st Inf 4-Oct-1918
Cardenas Oscar Private First Class G 328th Infantry 8-Oct-1918
Cohn Oscar Private Company K 114th Infantry 12-Oct-1918
Countryman Oscar Private Company D 325th Infantry 15-Oct-1918
Fisher Oscar Private First Class D 305th M. G. Battalion 13-Oct-1918
Fleury Oscar Private B 369th Infantry 30-Mar-1918
Gaillard Oscar Corporal 107th Amb 107th, 102nd Sn. Tn. 28-Sep-1918
Goyea Oscar Sgt Co F 47th Inf 12-Aug-1918
Herman Oscar Private Battery A 17th Field Artillery 19-Sep-1918
Schaefer Oscar Private A 345th Infantry 23-Mar-1919
Steihler Oscar Private C 328th Infantry 27-Oct-1918
Wilson Oscar Engineman, 1st class 12-Nov-1918
Wells Osbourne Private 15th Machine Gun Battalion 1-Nov-1918
Hughes Osborn W Pvt Co G 108th Inf 29-Sep-1918
Johnson Orville P 2LT Co D 105th MG Bn 18-Jul-1918
Baker Orville C Pvt 1st cl Co E 104th Am Tn 2-Oct-1918
Smith Orville Private I 23rd Infantry 12-Aug-1918
Ornsby Orsen C Pvt MG Co 306th Inf 15-Oct-1918
Piper Orrin Bryant Pvt Co G 309th Inf 17-Oct-1918
Barstow Ormond Private 10th Ret. G.S.I Columbus Barracks Ohio 14-Oct-1918
Olsen Orman G. Mechanic Company I 106th Infantry 11-Sep-1918
Scott Orlo H. Private Battery B 18th Field Artillery 21-Feb-1919
Adolf Orlo Bertrum Ldnm Radio USNRF 24-Sep-1918
Petrelia Orlindo Private, 1st class Detachment Medical Department, General Hospital No.12, Biltmore, NC 13-Oct-1918
Collins Orlando B Jr 1st Lt Co L 309th Inf 16-Oct-1918
Jarden Orlain E. Private Company G 308th Infantry 19-Aug-1918
Messina Oris Private Service Camp Greenleaf, GA 8-Oct-1918
Thompson Orin Albert Seaman 2nd Class 30-Mar-1918
Andrus Orin A. Private M. G. 303rd Infantry 6-Feb-1918
Taylert Orie J SGT K 9th Infantry 18-Jul-1918
DeBadts Orice Private C 305th Infantry 26-Sep-1918
Lostumbo Oreste PVT B 61st Infantry 27-Oct-1918
Clayson Oren J. Private Train E 1st Cavalry 22-Sep-1918
Conetti Orazio Private 3rd School Troops C. O.T.S. 15-Oct-1918
Romano Orazio Private Company I 308th Infantry 1-Oct-1918
Daudelin Omer PVT Med Det, BH No 65 29-Sep-1919
Lawrence Omar Mech. Company E. 305th Infantry 11-Sep-1918
Olsen Oluf A. Private, 1st class Company L 9th Infantry 15-Mar-1918
Fordham Oltas C PVT 157th Dep Brig 26-Jan-1918
Olsen Olov A. Private Headquarters Company Inland Conv. Detachment, Camp Upton 15-Dec-1918
Davis Oliver R. Sergeant Company D 9th Infantry 13-Sep-1918
Holmes Oliver R. Corporal Headquarters 17th Field Artillery 18-Jan-1918
Jackson Oliver P 2LT ASSC 29-Oct-1918
Emery Oliver O CPL H 325th Infantry 11-Oct-1918
Pirson Oliver N 78th Co 19th Bn Syracuse NY 28-Sep-1918
Bedell Oliver M. Private M.G.Company 58th Infantry 6-Oct-1918
Curtiss Oliver L. Corporal Company M 7th Infantry 2-Jul-1918
Soulia Oliver L Pvt Co M 71st Inf 3-Oct-1918
Clement Oliver Edwin Landsman Electrician, Radio 24-Feb-1919
Sayre Oliver E Pvt MG Co 307th Inf 27-Jun-1918
Sayre Oliver E 2LT FA 21-Oct-1918
Swetland Oliver E Cpl Hq Co 7th Inf 14-Feb-1919
Mitchell Oliver Charles Yeomn 3d cl USNRF 25-May-1917
Williams Oliver B. Private Company C 1st Regiment, S.A.T.C., Cornell University, Ithaca, NY 20-Oct-1918
Sherwood Oliver B 1st Lt ASSC 20-Jan-1918
Bouchard Oliver Private Ordnance Detachment 305th Infantry 15-Jul-1918
Michael Oliver Private M 369th Infantry 26-Sep-1918
Miner Olin D. Private Company K 108th Infantry 29-Sep-1918
Olson Ole B Pvt 1st cl Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Johnson Ole Sail Makers Mate F.N.R., Class 1-D 29-Mar-1920
Audet Olaus J PFC E 312th Infantry 18-Feb-1919
Axelsen Olaf Private Company A 305th Infantry 4-Oct-1918
Madison Olaf Pvt Co A 309th Inf 2-Oct-1918
Everhart Odus N. Private B 9th Infantry 1-Jul-1918
McKinney Oakley W 2d Lt 800 Aer Squadron 26-Apr-1919
Scolaro Nunzio Pvt Co A 18th Inf 10-Oct-1918
Francis Norris Private L 369th Infantry 29-Oct-1918
Pickett Norman O. 2nd Lieutenant Air Service 14-Dec-1918
Mengel Norman M PVT B 312th Am Tn 14-Oct-1918
Thompson Norman Knox Yeoman, 1st Class USNRF 18-Oct-1918
Stein Norman K Private 1st Class Sn Det 106th Infantry 9-Aug-1918
Paro Norman J Pvt 1st cl Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Veith Norman H Pvt Co E 163d Inf 19-Jul-1918
Poets Norman Francis Pvt Prov Bn Can Cp F 23-Oct-1918
Slater Norman C Pvt Co H 312th Inf 23-Oct-1918
Copley Norman A. Private Company H 306th Infantry 22-Mar-1918
Waterstrat Norman A Cpl Co K 357th Inf 28-Oct-1918
Davidson Norman Private H 107th Infantry 29-Sep-1918
Howe Norman Private B 12th Bn, US Guards 12-Oct-1918
Pollock Norman 8th 1-Nov-1918
Ullman Norbert Leon Quartermaster, 3d Class USNRF 15-Oct-1918
Filan Norbert I. Corporal Company I 107th Infantry 20-Nov-1918
Dorscheid Norbert B Pvt 1st cl MG Co 61 311th Inf 22-Sep-1918
Kramer Nison Tirst Private C Ord Dept, Aberdeen Proving Grounds, MD 15-Oct-1918
Anderson Nils Oscar Private B 395th Infantry 3-Jun-1918
Eckhoff Nils Pvt D 307th Inf 15-Oct-1918
Holm Nils 2nd Lieutenant K 4th Infantry 31-Oct-1918
Nilsen Nils Mechanic A 302d MP 9-Sep-1918
Naboraky Nikifore Private 1st Class C 47th Infantry 11-Oct-1918
Skittine Nik Private I 9th Infantry 2-Jun-1918
Diapolo Nicolo Pvt Co K 7th Inf 20-Oct-1918
Pitt Nicolas Private Company G 38th Infantry 20-Jul-1918
Berner Nicolai Master Engineer, Senior Grade Headquarters Detachment 5th Engineers 17-Dec-1918
Bua Nicola Private M 309th Infantry 16-Oct-1918
Cassetta Nicola Private Company K 4th Infantry 20-Oct-1918
Chiaravalle Nicola Private Company M 108th Infantry 29-Sep-1918
Colantoni Nicola Private Company D 128th Infantry 24-Nov-1918
Iapaola Nicola Private Company F 109th Infantry 16-Mar-1920
Marino Nicola Private E 38th Infantry 15-Jul-1918
Pietropaoli Nicola PVT A 55th Infantry 6-Oct-1917
Ruggiero Nicola Private C 309th Infantry 20-Oct-1918
Sciacoa Nicola Private I 2d Prov Dev Regt 7-Oct-1918
Spadafore Nicola Private Battery D 342d Field Artillery 21-Sep-1918
Valentini Nicola Private M 325th Infantry 12-Oct-1918
Abbate Nick Private Company F 318th Infantry 10-Feb-1919
Cherney Nick Private Company F 26th Infantry 21-Jul-1918
Costas Nick Private E 47th Infantry 3-Aug-1918
Evans Nick Private Company E 316th Infantry 4-Nov-1918
Sidorovich Nicholas P. Private 1st class Company I 305th Infantry 20-Oct-1918
Lavarnway Nicholas J PFC K 108th Infantry 29-Sep-1918
Minelli Nicholas J Private F 309th Infantry 6-Feb-1919
Smith Nicholas J Private Camp Utilities Det Const Div, Cp Upton, NY 3-Dec-1918
Tarkagekes Nicholas J Private B 305th Infantry 3-Jun-1918
Schneeberger Nicholas H Pvt 14th RFARD Cp Jackson SC 5-Oct-1918
Abbate Nicholas Guseppe Chief Cabin Steward USNRF 9-Oct-1918
Forlini Nicholas G. Private A 315th Infantry 10-Nov-1918
Hall Nicholas F. Private G 114th Infantry 29-Oct-1918
O'Neill Nicholas F. Corporal Battery A 47th Trench Mortar Battalion 10-Oct-1918
Pagano Nicholas F. Private Company L 115th Infantry 19-Oct-1918
Kelly Nicholas E. Corporal Machine Gun Company 107th Infantry 29-Sep-1918
Hiemenz Nicholas C A PVT B 306th MG Bn 19-Jul-1918
Landzert Nicholas A., Jr. Sergeant Company L 165th Infantry 1-Aug-1918
Gregg Nicholas A. Private G 311th Infantry 1-Nov-1918
Alicaris Nicholas Corporal K 47th Infantry 9-Aug-1918
Briscoe Nicholas Private 23rd 152nd Dep Brigade 8-Oct-1918
Castas Nicholas Private Company D 16th Infantry 9-Feb-1918
De Feo Nicholas Private D 9th Infantry 6-Nov-1918
DeFabio Nicholas Private E 116th Engineers 19-Jun-1918
Defabio Nicholas Private Company E 116th Engineers 19-Jun-1918
DeFrancisco Nicholas Private L 312th Infantry 9-Oct-1918
Dematti Nicholas Private First Class K 310th Infantry 26-Sep-1918
Demianovich Nicholas Private A 326th Infantry 16-Oct-1918
Dirago Nicholas Private F 328th Infantry 22-Aug-1918
Francavillo Nicholas Corporal A 308th Infantry 28-Sep-1918
Korman Nicholas Private 1st Class L 9th Infantry 4-Nov-1918
Losquadro Nicholas Private M 325th Infantry 11-Oct-1918
Mastores Nicholas Private Hq Tn 77 Div 25-Mar-1919
Pagano Nicholas Private Company L 115th Infantry 19-Oct-1918
Schultes Nicholas Corporal I 107th Infantry 29-Sep-1918
Spinazzola Nicholas Private Battery F 76th Field Artillery 19-Oct-1918
Stark Nicholas Private 1st Class Sn Det 323d Infantry 29-Dec-1918
Stember Nicholas Private Ord Corps 21st Rct Co, Ft Slocum, NY 18-Mar-1918
Testo Nicholas Private K 321st Infantry 9-Dec-1918
Tevnan Nicholas Corporal E 6th Infantry 14-Sep-1918
Vorta Nicholas Private B 311th Infantry 26-Sep-1918
Wrede Nicholas Private Supply 335th Infantry 14-Oct-1918
Panico Niccolo PVT Trng Center, Camp Hancock, Ga 9-Nov-1918
Rogers Newton C 1st Lieutenant [96 Aeronautical Squadron] 16-Sep-1918
Holbrook Newberry Pvt 1st cl USA Amb Svc 644 16-Feb-1918
Shero Nerbert Earnest Pvt Co C 2d Engrs 19-Jul-1918
Bekman Nenry F. Machinist Mate 2nd class 28-Sep-1918
Kenyen Nelson T 1st Lt Infantry 9-Nov-1918
Ouderkirk Nelson R. Corporal Company A 327th Infantry 10-Oct-1918
Ewing Nelson L. Private Company F 106th Infantry 29-Nov-1918
Lacoy Nelson John Cpl Co C 52d Pion Inf 7-Feb-1918
Moore Nelson J. Private Headquarters 71st Infantry 1-Oct-1918
Smith Nelson George Apprentice Seaman 29-Apr-1918
Keach Nelson B. Quartermaster, 2nd class U.S.N. 28-Mar-1918
Gibbs Nelson A. Ship's fitter 2nd class 28-Apr-1918
Albertson nelson Mac Mate USNRF 11-Oct-1918
Hewlett Nelson Private H 106th Infantry 27-Sep-1918
Kalley Nelson Private 1st class Company C 106th Infantry 27-Sep-1918
Straus Nelson Private K 306th Infantry 15-Aug-1918
Ward Nelson Private B 369th Infantry 16-Aug-1918
Benson Nels L Pvt Co C Aberdeen Prov Gnd 12-Oct-1918
Lyons Neil J. Sergeant 5th Transport Company Motor Transport Department 17-Oct-1918
Rogers Neil Private Battery F 304th Field Artillery 25-Feb-1919
Dugan Neal M Pvt 344th Labor Bn 8-Oct-1918
Fineout Neal Pvt Cp Utilities Det QMC 30-Nov-1918
Guglielmi Nazzarno Private H 124th Infantry 13-Oct-1918
Comini Nazzarini Private F 106th Infantry [09/27/1908]
Topping Nathaniel H. 2nd Lieutenant Air Service 23-Aug-1918
Blanchard Nathaniel Pvt Co G 397th Inf 9-Nov-1918
Young Nathaniel Private A 369th Infantry 19-Sep-18
Sherman Nathan G Private Headquarters Co 9th Infantry 18-Jul-1918
Brody Nathan Private G 147th Infantry 27-Sep-1918
Byrd Nathan Cook Headquarters 367th Infantry 7-Nov-1918
Charnin Nathan Private Company G 106th Infantry 11-Oct-1918
Clark Nathan Private Company D 306th Machine Gun Battalion 9-Oct-1918
Davis Nathan Private D 107th Infantry 26-Oct-1918
Fink Nathan Private Company A 115th Infantry 18-Oct-1918
Gobey Nathan Sergeant Company B 9th Infantry 5-Oct-1918
Goldstein Nathan Private Company A 106th Infantry 27-Sep-1918
Goldstein Nathan Apprentice Seaman 23-Sep-1918
Golob Nathan Private Company F 305th Infantry 6-Oct-1918
Gordon Nathan Private Company A 1st Development Battalion, 151st Depot Brigade 26-Sep-1918
Hockman Nathan Private E 36th Infantry 9-Oct-1918
Korngold Nathan Corporal K 28th Infantry 28-May-1918
Kottler Nathan Private 1st Class F 1st Am Battalion, 1st Div 18-Feb-1919
Lieberman Nathan Private E 305th Infantry 7-Sep-1918
Moserwitz Nathan Private 1st Class Battery F 304th Field Artillery 20-Aug-1918
Natkin Nathan Private G 49th Infantry 2-Oct-1918
Nusebaum Nathan Private C 321st MG Battalion 15-Oct-1918
Rosofsky Nathan Private F 67th Infantry 2-Nov-1918
Solomon Nathan Corporal 77th 11-Oct-1918
Stainroot Nathan Private I 326th Infantry 29-Oct-1918
Warren Nathan Private B 304th MG Battery 9-Nov-1918
Wolff Nathan Private G 2d Dev Battalion 13-Oct-1918
Yellman Nathan Private 1st Class M 325th Infantry 15-Oct-18
Angiello Natalo PVT C 61st Infantry 18-Oct-1918
LaDuca Natal Nunzio Pvt Co G 307th Inf 26-Dec-1918
McIntyre Nat Pvt Co F 310th Inf 19-Oct-1918
Ward Narcise J PVT I 1st United States. Army Hq Regt 26-Jun-1918
Boorady Nahim M Pvt 16 Co 153d Dep Bde 23-Sep-1918
Dahdah Nageeb Pvt Co A Prov Bn Cp Perry OH 10-Oct-1918
Poulides N. Thermistocles Private Company B 306th Infantry 14-Oct-1918
Jones Myron S. Private Company B Infantry Training Center, Camp Gordon, GA 12-Jan-1919
Whitlock Myron Knapp Ensign 22-Oct-1918
Raesler Myron A Cpl Co M 108th Inf
Wheelock Myron Electrn 2d cl USN 14-Jun-1918
Wilcox Myrle A. Wagoner Company G 303rd Ammunition Train 14-Feb-1918
McPartland Myles H Private L 107th Infantry 29-Sep-1918
Frank Myles A. Ensign 22-Oct-1918
Butler Murvale E PFC 304th GF Co Quartermaster Corps 24-Jan-1919
Savage Murray L. Corporal G 328th Infantry 8-Oct-1918
Tuttleman Murray H Private Battery B 118th Field Artillery 18-Oct-1918
Cramer Murray E. 1st Lieutenant M 107th Infantry 29-Sep-1918
Gordon Murray Private Machine Gun Company 327th Infantry 10-Oct-1918
Snyder Murl C Pvt 1st cl Co E 327th Inf 13-Sep-1918
Trowbridge Moultrie Private Avia Sec Signal Corps Flying Cadets, Kelly Field, TX 25-May-1918
Greenleaf Mott Pvt Co H 308th Inf 2-Apr-1918
Steinberg Moses M Private 1st Class 1 52d Pioneer Infantry 1-Aug-1919
Hoffman Moses L. Private Med. Dept. , Fort Logan H. Roots, AR 24-Dec-1918
Taylor Moses Jr 1st Lt E 9th Infantry 23-Mar-1918
Gustamolsky Moses Private 1st Battalion, Chemical Warfare Service 7-Oct-1918
Lewis Moses Private D 114th Infantry 12-Oct-1918
Optofsky Moses Private Company C 305th Infantry 5-Nov-1918
Rothenstien Moses Corporal G 306th Infantry 27-Aug-1918
Wells Moses Pvtt 1st cl Co D 2d AA MG Bn 2-Nov-1918
Winterfield Moses Corporal B 53d Pioneer Infantry 2-Oct-1918
Minney Mose Jr Pvt 1st cl Co H 305th Inf 24-Nov-1918
Rubenstein Mose Private First Class 208th Military Police 5-Apr-1919
VanMoppes Morton S Landsman Yeoman USN 27-Sep-1918
Wells Morton K. Private First Class K 105th Infantry 29-Sep-1918
Larwood Morton J PVT 9th Rec Cp, Cp Wheeler, Ga 3-Nov-1918
Wiles Morton E Private MD 25-Mar-1919
Evans Morton C PFC M 107th Infantry 9-Nov-1918
Austin Mortimer McK. Private 1st class Machine Gun Company 11th Infantry 21-Oct-1918
Wenzel Mortimer J PVT Quartermaster Corps, Misc Det, Cp Kearney, CA 27-Dec-1919
Lyons Mortimer C. Private 1st class 22nd Service Company Signal Corps 7-Nov-1918
Benjamin Mortimer Private Machine Gun Company 109th Infantry 1-Oct-1918
Sanderson Mortimer Lt Colonel (Maj D C) 30-Jul-1918
Hayes Morrison Cpl Co D 12th MG Bn 19-Jul-1918
Boyer Morris S. Corporal Machine Gun Company 107th Infantry 12-Oct-1918
Leaf Morris S Private A 107th Infantry 20-Aug-1918
Liebmann Morris N Lt Col 105th Infantry 6-Aug-1918
Rothstein Morris M. Private 152nd Dep Brigade 2-Jun-1918
Dunning Morris M Pvt Hq Co 304th FA 25-Apr-1918
Macy Morris M Private Headquarters Co 327th Infantry 16-Oct-1918
Schwartz Morris M Private 1st Class E 106th Infantry 27-Sep-1918
Zimmerman Morris L Cook Headquarters Co 320th Field Artillery 23-Oct-1918
Edwards Morris J. Private B 18th Infantry 21-Jul-1918
Karpas Morris J. Major Medical corps, Base Hospital 117 4-Jul-1918
Schwam Morris I Private D 309th Infantry 24-Feb-1919
Finn Morris H Private L 165th Infantry 31-May-1919
McIlwaine Morris H 2d Lt Quartermaster Corps 6-Oct-1919
Link Morris D. Private 1st class Company K 369th Infantry 15-Jul-1918
Jackson Morris B. Corporal Casual Commpany No.2 27-Oct-1918
Ryan Morris A Pvt Co D 306th MG Bn 23-Mar-1918
Adler Morris Private 43rd 11th Battalion , 153rd Dep Brigade 7-Oct-1918
Bass Morris Private Company K 7th Infantry 8-Oct-1918
Bleich Morris Private Company I 106th Infantry 27-Sep-1918
Crystal Morris Private B 310th Infantry 20-Oct-1918
Davidson Morris Private B 344th M. G. Battalion 24-Oct-1918
Dickstein Morris Private C 4th Infantry 3-Oct-1918
Feldman Morris Private Company I 29th Infantry 13-Jul-1918
Fitzgerald Morris Pvt 1st cl Ord Dept 28-May-1918
Friedman Morris Private Headquarters 105th Infantry 25-Oct-1918
Gasse Morris Private 157th Depot Brigade 5-Oct-1918
Glickman Morris Corporal Company H 50th Infantry 20-Oct-1918
Goldstane Morris Chief Quartermaster U.S.N.R.F. 28-Apr-1919
Goose Morris Private Company F 3rd Infantry Replacement Regiment 5-Oct-1918
Halperin Morris Private First Class F 9th Infantry 18-Jul-1918
Hirschfeld Morris Private First Class D 4th Infantry 8-Oct-1918
Krupot Morris Private M 4th Infantry 23-Jun-1918
Kulfsky Morris Private K 163d Infantry 13-Oct-1918
Kuriloff Morris Private E 39th Infantry 11-Oct-1918
Lefkowitz Morris Private L 305th Infantry 2-Oct-1918
Levin Morris Private E 114th Infantry 12-Oct-1918
Levine Morris Private C 4th Infantry 10-Oct-1918
Levitt Morris Private Battery E 12th Field Artillery 12-Sep-1918
Levy Morris Private 1st Class A 33d Infantry 12-Jul-1918
Lipkin Morris Private H 315th Infantry 10-Nov-1918
Lynchick Morris Corporal F 108th Infantry 23-Jul-1918
Markowitz Morris Private SATC 4-Jan-1919
Mezritch Morris Private B 305th MG Battalion 27-Sep-1918
Nachtigal Morris Private D 315th Infantry 30-Sep-1918
Peltz Morris Private Company C 16th Infantry 9-Jun-1918
Penn Morris Private Sanitary Detachment 325th Infantry 31-Oct-1918
Perloff Morris Private Provisional Company Automatic Replacement Draft 7-Sep-1918
Posnansky Morris Private, 1st class Company B 106th Infantry 2-Sep-1918
Rappaport Morris PVT E 61st Infantry 13-Oct-1918
Resnick Morris Private First Class D 327th Infantry 9-Oct-1918
Rosenblatt Morris Private E 108th Infantry 10-Aug-1918
Schochet Morris Pvt 1st cl Co C 327th Inf 15-Oct-1918
Schuchman Morris Private 1st Class F 9th Infantry 30-Jun-1918
Shaff Morris Private E 39th Infantry 22-Oct-1918
Sobat Morris Private L 106th Infantry 27-Sep-1918
VanVliet Morris Private F 313th Infantry 10-Oct-1918
Weintraub Morris Bugler F 9th Infantry 6-Oct-1918
Weschner Morris Private L 4th Infantry 24-Jul-1918
Zimmerman Morris Private F 106th Infantry 27-Sep-1918
Ferraro Morio Corporal Butchery Company 347th Infantry 20-Jun-1919
Kelsey Morgan Stark Fireman 3rd Class 6-Jan-1919
Baldwin Morgan S. Corporal Company G 104th Infantry 4-Oct-1918
Pomerance Mores Private Unassigned 13-Oct-1918
Hitt Montgomery R. Fireman 1st class 6-Jan-1919
Hume Montgomery L. Private Company D 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Roth Monroe M. Private H 305th Infantry 7-Sep-1918
Phifer Monroe Private Company B 369th Infantry 2-Oct-1918
Andrew Moe Private F 305th Infantry 12-Oct-1918
Borak Moe Private, 1st class Company B 4th Infantry 13-Oct-1918
Rubin Moe Seaman USN 22-Oct-1917
Wolff Moe Private 1st Class MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Eannaeconc Modestino Pvt E 28th Inf 1-Dec-1918
Carney Mitchell F. Private Company A 325th Infantry 25-Oct-1918
Barton Mitchell Corporal Company M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Behrman Mitchel J. Private Company B 107th Infantry 20-Sep-1918
Fitzer Minor G 2d Lt Cavalry 4-Feb-1918
Greener Minor Private First Class 5th Field Artillery 1-Apr-1918
Spitz Milvin J Private I 165th Infantry 8-Sep-1918
Terry Milton R Private 1st Class Supply 26th Field Artillery 20-Jan-1919
Lewis Milton Leon Seaman 28-Jan-1918
Woods Milton L. Private 18th 5th Battalion Training, 157th Dep. Brigade 29-Nov-1918
Hall Milton J. Sergeant Quartermaster Corps Det. Camp Tobyhanna PA. 4-Nov-1918
Hogel Milton H. Jr. 2nd Lieutenant A.S.A 29-Jan-1919
Goldberg Milton H. Private 6th Sanitation Train F. Hospital 20 20-Sep-1918
Freer Milton Glenn L 13th Regiment 25-Sep-1918
Caswell Milton Edgar App Smn USNRF 24-Sep-1918
Dye Milton E Pvt Co H 107th Inf 16-Oct-1918
VanPelt Milton E Private 1st Class Headquarters Co 23d Infantry 2-Jul-1918
Hull Milton D PVT SATC, Clarkson College of Technology, Potsdam, NY 17-Oct-1918
Griesbach Milton Sergeant M 106th Infantry 26-Sep-1918
Lustig Milton Private Headquarters Co 30th Infantry 15-Jul-1918
Myers Milton Pvt 32d Co 3d Gr M T D 4-Nov-1918
Skoultchi Milton Private ERC 1-Apr-1918
Stern Milton Private C 312th MG Battalion 5-Nov-1918
Voorhis Milton PVT Supply 61st Infantry 27-Apr-1918
Weil Milton Private L 308th Infantry 7-Oct-1918
Nealy Milo C Pvt Co l 101st Inf 23-Oct-1918
Seemann Miller SGT D 310th Infantry 18-Sep-1918
Hill Millen L Pvt Btry F 15th FA 25-Jun-1917
Demorest Millard W. Corporal H 307th Infantry 22-Feb-1919
Delong Millard L Pvt 3d Co 7th Prov Ord Bn 28-Nov-1918
Perry Millard A Pvt 1st cl Repl Unit 321 7-Jan-1918
Harper Milford R. Private School 153rd M. G. School M. G. Tng. Corps, Camp Hancock GA. 30-Oct-1918
Holley Miles Henry QM 2d cl USN 29-May-1918
Dodge Miles H. Sergeant 18th Company 1-Jun-1918
Becker Miles Pvt 1st cl Co I 310th Inf 19-Oct-1918
Flick Milan W Pvt San Det 108th Inf 29-Sep-1918
Goncavskas Mikolas Pvt Co I 312th Inf 25-Oct-1918
Kalfayan Mike M. Private Company D 16th Infantry 18-Oct-1918
Abbott Mike Private A 9th Infantry 18-Jul-1918
Babehak Mike Pvt Co E 23d Inf 18-Jul-1918
Hurban Mike Private, 1st class Company K 148th Infantry 1-Nov-1918
Janiecki Mike Pvt Co C 61st Inf 6-Nov-1918
Kachuk Mike Mechanic Company F 308th Infantry 15-Oct-1918
Palusjk Mike PVT H 16th Infantry 20-Jul-1918
Piskulis Mike Private, Musician 2nd class Headquarters Company 18th Infantry 6-Apr-1917
Plutgo Mike Private Company G 111th Infantry 7-Oct-1918
Pristawko Mike Private Company A 5th Medical Corps Battalion 10-Nov-1918
Pullano Mike Private Headquarters Company 30th Infantry 15-Jul-1918
Rovitski Mike Private L 38th Infantry 10-Oct-1918
Wenglowski Mike Private 152 Dep Brigade 18-Jul-1918
Aguilar Miguel J. Corporal 188th Aero Squadron 18-Nov-1918
Ambroselli Michele Private First Class Det. Med. Department Base Hospital Camp Wadworth 10-Nov-1918
Contino Michele Private Service I.A.M.C. 6-Oct-1918
Lousi Michele Private G 9th Infantry 24-Dec-1917
Picciollo Michele Private Copany H 315th Infantry 10-Nov-1918
Raspa Michele Private D 313th Infantry 2-Sep-1918
Riccio Michele Private M 166th Infantry 15-Oct-1918
Carroll Micheal J. Private Headquarters Company 325th Infantry 22-Oct-1918
Armoni Michaele Pvt 4 Hldg Co 331st Inf 17-Dec-1918
O'Brien Michael W. Seaman 2nd class 24-Mar-1918
Maholchic Michael W Pvt Hq Co 310th Inf 29-Oct-1918
Neary Michael W Pvt 1st cl Co M 105th Inf 27-Sep-1918
Gorman Michael T. Private Company M 102nd Engineers 7-Nov-1918
O'Donoghue Michael T 67th 4-Oct-1918
O'Donnell Michael S. Private, 1st class Company I 105th Infantry 11-Mar-1919
Kinsella Michael S Private Headquarters Co 105th Infantry 11-Mar-1919
McCormick Michael S Private AS Sup dep and Concentration Camp Garden City, NY 11-Oct-1918
Mattig Michael R. Private C 38th Infantry 15-Jul-1918
O'Sullivan Michael R. Corporal Company G 165th Infantry 29-Jul-1918
Tully Michael R Sergeant 307th Pack Train 21-Dec-1918
Elwood Michael P. Ships Cook, 4th class U.S.N.R.F. 10-Feb-1920
Laemel Michael P PVT A 310th Infantry 25-Sep-1918
McCormick Michael P Pvt 1st cl Co B 307th Inf 21-Jul-1918
Hershman Michael M. Sergeant M.G. 307th Infantry 28-Sep-1918
Kearney Michael M. Private Company E 2nd Pioneer Infantry 26-Oct-1918
Holmes Michael K. Private Company K 146th Infantry 27-Oct-1918
Kaplan Michael Jr. Fireman 1st Class 6-Sep-1918
Barrett Michael Joseph Seaman USNRF 5-Dec-1918
Mahoney Michael Joseph 96th 6th Regiment 12-Oct-1918
O'Brien Michael James Private F 311th Infantry 17-Oct-1918
Burke Michael J. Wagoner Sup 107th Infantry 16-Oct-1918
Carey Michael J. Fireman, 1st class U.S.N.R.F. 2-Oct-1918
Connors Michael J. Private 1st class Company I 102nd Infantry 27-Sep-1918
D'Eufenia Michael J. Private Headquarters Company 22nd Infantry 8-Oct-1918
Donovan Michael J. Private 75th 18th Battalion 27-Sep-1918
Farrell Michael J. 1st Lieutenant 105th Infantry
Gleeson Michael J. Private Conmpnay I 148th Infantry 28-Sep-1918
Greally Michael J. Sergeant Company G 308th Infantry 8-Oct-1918
Grimes Michael J. Private I 107th Infantry 29-Sep-1918
Jackson Michael J. Private 1st class Company E 107th Infantry 29-Sep-1918
Kelly Michael J. Private 1st class Company E 107th Infantry 29-Sep-1918
Lundy Michael J. Corporal Company D 7th Engineers 14-Oct-1918
Marzullo Michael J. Private 1st class Company B 4th Infantry 8-Oct-1918
McInniss Michael J. Private Headquarters 9th Infantry 18-Jul-1918
O'Neill Michael J. Private Company A 322nd Infantry 20-Oct-1918
O'Neill Michael J. Private First Class C 105th Infantry 29-Sep-1918
Rabbitt Michael J. Private Company L 307th Infantry 12-Oct-1918
Riordan Michael J. Private E 313th Infantry 24-Sep-1918
Santz Michael J. Private Company G 306th Infantry 27-Aug-1918
Tierney Michael J. Private 20th Company Training School, Camp Lee, VA 10-Oct-1918
Walsh Michael J. Captain Company I 165th Infantry 15-Oct-1918
Zanni Michael J. Private Company B 311th Infantry 26-Sep-1918
Deegan Michael J Corporal 9th 3d Bn, 154th Dep Brig 12-Oct-1918
Forster Michael J Cpl 498 Aero Sq 6-Oct-1918
Leonard Michael J Corporal F 165th Infantry 16-Jul-1918
Luber Michael J Pvt Co K 310th Inf 16-Oct-1918
Lynch Michael J Private D 344 MG Battalion 22-Oct-1918
Maxwell Michael J Private E 313th Infantry 28-Sep-1918
McGuire Michael J CPL M 310th Infantry 22-Sep-1918
Meehan Michael J Corporal C 106th Infantry 27-Sep-1918
Moffit Michael J Private 1st Class A 105th Infantry 18-Oct-1918
Morris Michael J Private 15th Serv Co Signal Corps 19-Nov-1918
Morrisroe Michael J Private 1st Class G 307th Infantry 15-Sep-1918
Nicholson Michael J PFC A 107th Infantry 25-Oct-1918
O'Connell Michael J Private Panama Cas Det Jackson Barks, LA 24-Dec-1918
Shea Michael J Corporal D 165th Infantry 1-Aug-1918
Malone Michael H PFC 53rd Dep Brig 15-Jan-1919
Schoebholz Michael G Private D 315th Infantry 14-Oct-1918
McGowan Michael Francis Blacksmith 19-Mar-1918
Micker Michael Francis Seaman USN 21-Jan-1919
Ponce Michael Francis Machinists Mate, 2d Class USNRF 23-Sep-1918
Donohue Michael F. Pvt Provost Guard M.G.Tng. Center, Camp Hancock 11-Dec-1918
Fay Michael F. Private 27th 7th Battalion , 153rd Dep. Brigade 13-Oct-1918
Keating Michael F. Private 21st Ret. 14-Oct-1918
Lasher Michael F. 2nd Lieutenant 31-Jul-1919
O'Rourke Michael F. Private Company M 307th Infantry 16-Nov-1918
Whalen Michael F. Private D 51st Pioneers Infantry 14-Oct-1918
Conway Michael F Corporal G 311th Infantry 1-Nov-1918
Feldmeyer Michael F Bglr Co L 309th Inf 18-Oct-1918
Maloney Michael F Private 152d Dep Brig 5-May-1918
Nigero Michael F Private I 106th Infantry 27-Sep-1918
Whelan Michael F Private L 326th Infantry 15-Oct-1918
Cuddihy Michael E. Sergeant M 105th Infantry 9-Nov-1918
Parchimovich Michael E. Private, 1st class Company A 47th Infantry 31-Jul-1918
Grosser Michael E PVT GS Infantry, 10th R Co Columbus Bks 15-Oct-1918
Tierney Michael E Corporal B 165th Infantry 28-Jul-1918
Burns Michael D. Private B 105th Infantry 24-Sep-1918
O'Sullivan Michael D Pvt Co K 312th Inf 1-Jul-1918
Docteur Michael C. Corporal Company G 306th Infantry 27-Aug-1918
Stuhl Michael C. Private Company I 23rd Infantry 1-Jul-1918
O'Connor Michael B. Private, 1st class Machine Gun Company 307th Infantry 9-Nov-1918
Raymond Michael B. Private (Corporal) 501st Engineers 10-Jan-1920
Metzger Michael B Sergeant G 14th Infantry 25-Apr-1917
Jordan Michael Anthony 84th Co 6-Nov-1918
Picciano Michael Anthony Boilermn USN 5-Nov-1917
Quinn Michael A. Private First Class F 165th Infantry 16-Jul-1918
Adell Michael Private First Class M 106th Infantry 2-Sep-1918
Ahern Michael Private E 165th Infantry 7-Mar-1918
Amatrudi Michael Private M 52nd Infantry 16-Sep-1918
Baggio Michael Private Company I 128th Infantry 12-Oct-1918
Belawitz Michael Private Company B 100th Infantry 25-Sep-1918
Benedick Michael Corporal Cassion Company 2nd battalion, Edgewood Arsenal, MD 28-May-1919
Berozynski Michael Private I 347th Infantry 25-Oct-1918
Bracco Michael Private Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Brady Michael Private Company F 42nd Infantry 29-Sep-1918
Breen Michael Private Company E 165th Infantry 4-Aug-1918
Bruno Michael PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Burns Michael 6th Trench Motor Btry 29-Sep-1918
Butler Michael Private First Class A 11th M. G. Battalion 26-Sep-1918
Caito Michael Pvt Co B 3d Bn US Gds 3-Oct-1918
Callahan Michael Pvt 1st cl Co M 71st Inf 25-Sep-1918
Campbell Michael Private F 16th Infantry 28-Jul-1918
Carlo Michael Private Company B 307th Infantry 8-Nov-1918
Carroll Michael Private 410th Casual company 6-Oct-1918
Cloughessy Michael Private Company E 165th Infantry 10-Nov-1918
Cohen Michael PVT H 108th Infantry 29-Sep-1918
Colliton Michael Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 27-Oct-1918
Comer Michael Corporal B 306th Infantry 17-Oct-1918
Conway Michael PFC 328th G&F Camp Stuart 16-Oct-1918
Craparotta Michael Private L 116th Infantry 19-Oct-1918
Delaripa Michael Private Headquarters 2 Gen. Tng. Dep., M. G. School Camp Hancock GA. 21-Oct-1918
Dina Michael Private F 11th Engineers 30-Nov-1917
Diskin Michael Private K 106th Infantry 4-Nov-1918
Donahue Michael Private Company B 307th Infantry 15-Sep-1918
Federkiewiez Michael PVT F 23rd Infantry 18-Jul-1918
Fitzgibbon Michael Corporal C 310th Infantry 19-Sep-1918
Flynn Michael Private 6th, Ft. Barry CA. 10-Oct-1919
Friedel Michael Private M 311th Infantry 26-Oct-1918
Fritz Michael Pvt MD 77th FA 23-Jun-1919
Front Michael Private G 309th Infantry 17-Oct-1918
Galvin Michael Private First Class E 165th Infantry 7-Mar-1918
Gampanz Michael PFC G 108th Infantry 29-Sep-1918
George Michael Private 33rd Field Artillery Brigade 11-Oct-1918
Giano Michael Private 314th Infantry 1-Nov-1918
Gilroy Michael Corporal Company D 312th Infantry 24-Oct-1918
Golinske Michael Private, 1st class Company C 165th Infantry 7-Nov-1918
Greenstein Michael Sergeant E 308th Infantry 13-Aug-1918
Haas Michael Private First Class Headquarters 308th Infantry 1-Dec-1918
Hahn Michael Private 152nd Dep Brigade 15-Apr-1918
Haley Michael Private E 310th Infantry 17-Sep-1918
Harcup Michael Ships Cook, 4th class U.S.N.R.F. 27-Jun-1918
Higgins Michael Private E 165th Infantry 15-Jul-1918
Isaacs Michael Private Headquarters Company 308th Infantry 24-Oct-1918
Kanner Michael Mechanic Company G 23rd Infantry 2-Jul-1918
Keating Michael Private Company B 305th Infantry 3-Jun-1918
Keating Michael Corporal 869th Company Training Camp 2-Feb-1919
Keegan Michael Corporal Company A 328th Infantry 17-Oct-1918
Kelleher Michael Sergeant Company K 305th Infantry 5-Oct-1918
Kelly Michael 1st battalion, Reserve Division, Chemical Warfare Service, American University Experiment Station 15-May-1919
Kelly Michael Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 29-Oct-1920
Krapish Michael Private D 313d Infantry 30-Oct-1918
Krapish Michael Private D 313rd Infantry 30-Oct-1918
La Medica Michael Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 30-Nov-1918
Lacy Michael Corporal A 28th Infantry 21-Jul-1918
Lambo Michael Private B 305th Infantry 7-Sep-1918
LaPorte Michael Corporal Ord Det 106th Field Artillery 3-Nov-1918
Loughlin Michael Mess attendant, 3rd class U.S.N.R.F. 23-Jul-1918
Lynch Michael Sergeant E 165th Infantry 28-Jul-1918
Madden Michael Private 154th Dep Brigade 7-Aug-1918
Marley Michael Private 2d Prov Co Vet Tng Sch 17-Oct-1918
McGuire Michael Private E 125th Infantry 31-Jul-1918
McKeon Michael E 30th Infantry 13-Oct-1918
Mecchella Michael Private Battery C 104th Field Artillery 2-Oct-1918
Mol Michael Pvt Co F 40th Inf 13-Oct-1918
Moore Michael Private MG 106th Infantry 9-Mar-1919
Moran Michael Pvt Co A 317th Inf 18-Nov-1918
Moskowitz Michael Private MG 106th Infantry 27-Sep-1918
Nigra Michael Private C 311th Infantry 1-Nov-1918
Norelli Michael Private 1st Class I 7th Infantry 19-Jun-1918
O'Brien Michael Private A 26th Infantry 4-Oct-1918
O'Connell Michael Pvt Co B 26th Engrs 8-Feb-1918
Peifer Michael Private Company H 316th Infantry 28-Sep-1918
Purtell Michael Sergeant Company K 308th Infantry 2-Dec-1918
Ressner Michael Private First Class Battery D 105th Field Artillery 14-Sep-1918
Rieigliano Michael Private B 9th Infantry 27-Jun-1918
Riley Michael CPL D 39th Infantry 26-Sep-1918
Romita Michael Mess Attendant, 3d Class USNRF 25-Sep-1918
Rooney Michael Private E 165th Infantry 28-Sep-1918
Saliba Michael Corporal Camp Upton Det 1 146th Infantry 11-Apr-1919
Shalet Michael Private 21-Apr-1917
Shanahan Michael Corporal L 305th Infantry 3-Oct-1918
Spitelmik Michael Private MG 305th Infantry 27-Sep-1918
Stieflein Michael Private L 315th Infantry 13-Oct-1918
Thomas Michael PVT 7 Infantry 21-Jun-1918
Tobin Michael Private 39th 10th Tng Battalion 28-Sep-1918
Tomaselli Michael PVT G 308th Infantry 8-Oct-1918
Vanderzell Michael PFC B 310th Infantry 20-Oct-1918
Vigilittre Michael PVT G 108th Infantry 29-Sep-1918
Walsh Michael Private K 116th Infantry 24-Oct-1918
Ziernieck Michael Horseshoer Sup Co 29th Inf 5-Oct-1918
Leverson Meyer A. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 13-Oct-1918
Berkoff Meyer Private Company B 168th Infantry 30-Jul-1918
Cohn Meyer Corporal Company G 325th Infantry 18-Oct-1918
Kaplan Meyer Private Company C 308th Infantry 1-Oct-1918
Rubenstein Meyer Private A 38th Infantry 22-Jul-1918
Schwartz Meyer Private 1st Class F 18th Infantry 21-Jul-1918
Weinberger Meyer Private D 310th Infantry 14-Mar-1919
Berger Mever Private Company F 4th Infantry 5-Oct-1918
Kostrzenski Meslaw Private I 111th Infantry 29-Sep-1918
Jennings Merwin H Pvt Co K 328th inf 9-Oct-1918
Jones Merwin Glyndwr Chf Qmster USNRF 8-Jan-1919
Shireman Mervin E. 1st Lieutenant Infantry, Camp Gordon, GA 27-Dec-1918
Duffy Merton G. Wag [Supply] 348th Infantry 27-Oct-1918
Hegeman Merton E PVT B 310th Infantry 19-Oct-1918
Raymond Merritt R. Private A 7th Infantry 21-Jun-1918
Rogers Merritt C. Private Chemical War Serv. 29-Oct-1918
Personeni Merritt Private C 7th Infantry 25-Jul-1918
Whitman Merritt PVT 3rd 153 Dep Brig 25-Sep-1918
Hanselman Merrill E PVT 312th Trench Mortar Btry 14-Sep-1918
Lupold Merrill B. Master Signal Engineer Company C 102nd Field Signal Battalion 18-Jan-1919
Clark Merlin H. Private L 58th Infantry 5-Aug-1918
Raspas Merle W. Corporal Company H 309th Infantry 17-Oct-1918
Smith Merle Robinson Seaman 2nd Class 29-Apr-1918
Amey Merl Bellinger Seaman, 2d Class USN 26-Mar-1918
Smith Melvin T Private MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Roads Melvin Mt. Trk 474 Mt. Sup. Tn 418 10-Nov-1918
Cady Melville W. Private Company G 28th Infantry 14-Oct-1918
Kurzman Melville Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Prince Melville Private Company E 6th Engineers 15-Jul-1918
Mason Melcher W Cpl Co A 307th Inf 4-Oct-1918
Nelson Medos A Pvt Co G 125th Inf 7-Oct-1918
Palmer Meade Kenneth Fireman 3rd Class 2-Feb-1918
Rose Mead Private 406 Overseas Cas. 6-Oct-1918
Swart McKinley Pvt Hq Co 5th regt USMC 6-Jun-1918
Morrison McKee D Private I 107th Infantry 29-Sep-1918
Casey Maynard F. Private Company A 306th Machine Gun Battalion 10-Sep-1918
Hagerty Maynard F. Private Company F. 312th Infantry 29-Oct-1918
Cuddleback Maynard A. Private Company E 307th Infantry 15-Oct-1918
Kuck Maynard Private D 106th Infantry 29-Sep-1918
Cooper Mayer Private B 11th Infantry 16-Oct-1918
Chamberlin Maxwell E Private 4th Squadron 1st MAF 28-Sep-1918
Stich Maxwell B Private D 115th Infantry 13-Jul-1918
Avron Maxphilip Private Company B 319th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Riken Maximuilian Pvt Co B 18th MG Bn 7-Oct-1918
Skud Max W Private Battery D 81st Field Artillery 20-Nov-1918
Ocaler Max S. Private, 1st class Headquarters Company 306th Infantry 14-Oct-1918
Schmitt Max S Pvt Co D 147th Inf 31-Oct-1918
Storr Max P Pvt Co A 55th Inf 22-Oct-1918
Naegely Max O Pvt Co A 305th Inf 7-Sep-1918
Breenberg Max L. Private Company A 7th Battalion, U.S.Guard 17-Dec-1918
Page Max John PVT K 305th Infantry 6-Oct-1918
Ludtke Max A 1st Lt 6th MTC 20-Feb-1920
Trumpa Max A Private G 315th Infantry 9-Nov-1918
Abramson Max Corporal Provost Guard 23-Aug-1919
Appelbaum Max Private G 108th Infantry 29-Sep-1918
Chernin Max Pvt Co B 301st Tk Bn 15-Aug-1918
Cohen Max Private 9th Detachment Labor Company 14-Oct-1918
Drucker Max Pvt C 25th FA 12-Sep-1918
Eichman Max Private Company I 307th Infantry 11-Sep-1918
Ergang Max Private Company E 4th Infantry 5-Oct-1918
Fiedler Max Private, 1st class Company G 26th Infantry 13-Apr-1918
Fliegelman Max Corporal D 18th Infantry 18-Jul-1918
Goldklang Max Private Company C 305th Infantry 25-Aug-1918
Green Max Sergeant 17th Company Coast Artillery Corps 25-Nov-1918
Halpern Max Private F 106th Infantry 28-Sep-1918
Heinze Max Private Bakery, No. 3 Quartermaster Corps 12-Apr-1918
Hurtig Max Private Company B 305th Machine Gun Battalion 7-Sep-1918
Koeppe Max Private 1st Class D 308th Infantry 5-Oct-1918
Koleby Max Private I 305th Infantry 5-Oct-1918
Mutchinick Max Private Headquarters Co 310th Infantry 10-Feb-1919
Rafelson Max Private 12th 152nd Dep Brig. 29-Nov-1918
Rubin Max Private D 2nd A. A. M. G. Battalion 4-Oct-1918
Schaff Max Private H 58th Infantry 6-Oct-1918
Schwartz Max Private A 4th Infantry 30-Sep-1918
Shapiro Max Private I 310th Infantry 1-Nov-1918
Silverstein Max Private M 305th Infantry 10-Nov-1918
Van Atta Max Pvt 81st Co 20th Bn Syracuse ret Cp 28-Sep-1918
Zafren Max Private 84th Cas Co Camp Meade, Feb Repl Draft 15-Apr-1918
Zipia Max Private M Det Ord Det 9-Oct-1918
Hart Maurice Z PFC A 307th Infantry 14-Sep-1918
Daniels Maurice V Pvt Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Schwartz Maurice L Private 264th Aero Squadron 9-Mar-1918
Israelite Maurice J. Private Company C 109th Machine Gun Battalion 3-Nov-1918
Ross Maurice J. Private 1st 1st Battalion, Syracuse Ret. Camp 8-Oct-1918
Burrik Maurice J Pvt 1st cl Co L 107th Inf 29-Sep-1918
Lynch Maurice J 1st Sergeant L 47th Infantry 4-Oct-1918
Murphy Maurice J Sergeant 328th MTC 29-Sep-1918
Benoit Maurice H. Private Company K 106th Infantry 2-Sep-1918
Ging Maurice F. Private Company K 315th Infantry 1-Jan-1919
Benedict Maurice D PFC A 108th Infantry 22-Oct-1918
Briody Maurice C Pvt 1st cl Amm Co 305th San Tn 22-Oct-1918
Reardon Maurice A. Private C 106th Infantry 27-Aug-1918
Krantz Maurice Corporal E 107th Infantry 29-Sep-1918
Power Maurice Private Company I 165th Infantry 23-Mar-1919
Rosen Maurice Pvt 12th Ret Co GS Inf Columbus Bks OH 26-Oct-1918
Schwach Maurice Private MG 108th Infantry 30-Sep-1918
Sturges Maurice Corporal F 107th Infantry 16-Oct-1918
Wachtel Maurice Private 1st Class B 307th Infantry 16-Sep-1918
Wall Maurica A Sgt Co E 311th Inf 31-Oct-1918
Richardson Maude Yeoman, 2d class USNRF 17-Jan-1920
Reynolds Matthias James Seaman USN 31-Aug-1919
Smith Matthias A PVT H 3rd Infantry 31-May-1917
Williams Matthias Private MG 4th Infantry 14-Apr-1918
Murray Matthew W Sergeant Battery E 25th Field Artillery 24-Jan-1919
Cleary Matthew T. Sergeant D 105th M. G. Battalion 17-Oct-1918
Lanighan Matthew S. Sergeant Company I 309th Infantry 16-Oct-1918
Szydlowski Matthew S Pvt Co M 311th Inf 26-Oct-1918
Hanley Matthew R. Seaman U.S.N. 29-Nov-1918
Wolfe Matthew R Pvt Repair Unit 312th MTC 12-Oct-1918
Fahey Matthew L. Sergeant Company B 127th Infantry 14-Oct-1918
Toohey Matthew L. Private First Class M 7th Infantry 6-Nov-1918
Link Matthew John Pvt Co Q 4th Dev Bn 8-Oct-1918
Van deloo Matthew John Cpl 10th Bn 154th Dep Bde 6-Oct-1918
Coessens Matthew J. Private A 16th Infantry 22-Jul-1918
Harkins Matthew J. 1st Lieutenant E 306th Infantry 15-Oct-1918
Weldon Matthew J Private L 52d Pioneer Infantry 3-Oct-1918
Reynolds Matthew G. Jr. 1st Lieutenant Battery E 115th Field Artillery 5-Jan-1918
Crosson Matthew G. Sergeant E 54th Pioneer Infantry 7-Oct-1918
Carberry Matthew F. Private First Class C 165th Infantry 29-Jul-1918
De Lacey Matthew F. Private Headquarters 106th Infantry 17-Oct-1916
Shillitto Matthew F Corporal M 106th Infantry 19-Dec-1918
Sullivan Matthew Daniel Machinists Mate, 2d Class USNRF 16-Apr-1918
Hennessey Matthew A V Pvt 41st Co New Roov Camp 5-Nov-1918
Leonard Matthew A Sergeant H 23d Infantry 21-Aug-1918
Moran Matthew A Corporal L 165th Infantry 28-Jul-1918
Amato Matthew Private First Class H 23rd Infantry N. Y. N. G.|106th Infantry 27-Sep-1918
Olstein Matthew 1st Lieutenant Medical Corps, Sanitary Detachment 314th Infantry 1-Oct-1918
Zielinski Matthew Private D 328th Infantry 14-Oct-1918
Minotte Matteo PVT M 310th Infantry 22-Sep-1918
Teofilo Matteo Cook A 306th Infantry 5-Sep-1918
Mandak Matias Cook Company K 106th Infantry 2-Sep-1918
VanBussel Mathys J Private MP MG Tng Cen Cp Hancock, GA 29-Nov-1918
Colgan Mathew T. Corporal Company E 165th Infantry 19-Oct-1918
Bingham Mathew D PVT C 107th Infantry 29-Sep-1918
Wynne Mathew Private 1st Class F 165th Infantry 28-Jul-1918
De St. Croix Mather Private M 23rd Infantry 6-Jun-1918
Yannacne Massina Private O 3d Battaion, Edgewood Plant, Edgewood Arsenal, MD 3-Oct-18
Dwyer Mary J. Yoeman, 3rd class U.S.N.R.F. 26-May-1919
Mapes Marvin E. Sergeant B 301st Tank Corps 28-Sep-1918
Bennettt Marvin E Pvt Co I 105th Inf 21-Oct-1918
Morton Marvin A PVT Hq 28th Infantry 9-Oct-1918
Girolamo Martino Private D 16th Infantry 12-May-1918
Pettineo Martino Private Company F 308th Infantry 18-Aug-1918
Popiacki Martino Sergeant Company D 23rd Infantry 7-Jun-1918
Silber Martin William Private Headquarters Co 305th Field Artillery 16-Oct-1918
Donlan Martin W. Pvt 2d Cp. Casual Det. Spruce Prod. Det. 2-Feb-1919
Nichols Martin W PVT 18th 5th Tng Bn, 153rd Brig Dep 20-Mar-1918
Carroll Martin P. Private, 1st class 333rd G.F. Company QuarterMaster Corps 3-Jun-1919
Hanavan Martin P. Corporal C 321st M. G. Battalion 16-Sep-1918
Brown Martin Oliver Private First Class E 306th Infantry 12-Aug-1918
Ovesen Martin Marinus Fireman USN 17-Sep-1918
Holzman Martin M. 1st Lieutenant Medical Corps, Ft. Oglethorpe, GA 20-Oct-1918
Kelly Martin M. Private Company A 9th Infantry 11-Jul-1918
Dietz Martin L. Private K 64th Infantry 10-Jul-1917
McCook Martin Joseph 55th 12-Jun-1918
Coneys Martin J. Private L 165th Infantry 28-Jul-1918
Egan Martin J. Pvt E 328th Inf 9-Oct-1918
Joyce Martin J. Private Company C 308th Infantry 2-Oct-1918
McHugh Martin J Jr Cpl Co B 307th inf 21-Jul-1918
McCormack Martin J Sergeant Supply 12th Field Artillery 9-Jul-1917
Murphy Martin J Private Supply Quartermaster Corps 302 12-Mar-1918
Schaus Martin HJ Pvt Co E 328th Inf 19-Oct-1918
Laffin Martin Harold Pvt Co K 306th Inf 6-Oct-1918
Sommer Martin H. Private Battery A 7th Field Artillery, 3rd Brigade 28-Sep-1918
Gregg Martin F. Private Casual 2 6th Division Engineers 7-Oct-1918
Jennings Martin F. Private, 1st class Company G 309th Infantry 20-Oct-1918
Kearns Martin F. Private 1st class Company F 310th Infantry 18-Sep-1918
Nolan Martin F. 1st Lieutenant 9-Oct-1918
Kurot Martin C. Seaman 2nd class 24-Mar-1918
Monahan Martin C Private 1st Class Sn Squadron 13 4-Oct-1918
Hannigan Martin B. Wagoneer Supply 14th Field Artillery 6-Feb-1920
Fox Martin B Cpl Btry D 310th FA 29-Oct-1918
Wilson Martin Austin Seaman, 2d Class USNRF 1-Oct-1918
Anderson Martin A., Jr. Private Battery C 78th Field Artillery 5-Oct-1918
Kinderman Martin A Cpl Co M 307th Inf 3-Jan-1919
Bass Martin Private Battery B 7th Regiment, Repl. Draft Camp, Jackson, SC 4-Oct-1918
Becker Martin Corporal Company D 306th Infantry, Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Beifus Martin Company M 308th Infantry 9-Sep-1918
Caldwell Martin Private M. D 14-Jul-1918
Komoroski Martin Private 1st Class M 9th Infantry 3-Oct-1918
Munsen Martin Private M 49th Infantry 11-Oct-1918
Rhinehart Martin Private First Class A 307th Infantry 14-Jul-1919
Rinehart Martin Private First Class A 307th Infantry 14-Jul-1919
Saar Martin Pvt Co B 308th MG Bn 25-Sep-1918
Schneider Martin Private Headquarters Co 104th Field Artillery 16-Oct-1918
Thompson Martin Private M D Post Guard Greenleaf, GA 12-Oct-1918
Yusem Martin Private 302d Sup Tn 29-Jan-18
Goll Marshall M. Private, 1st class 5th Company 102nd Supply Train 1-Dec-1917
Peabody Marshall G. 2nd Lieutenant Company D 306th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Ward Marquand Private C 312th Infantry 18-Oct-1918
Lyon Marlin Horatio Pvt USMC 24-Dec-1917
Jennings Mark W. Private S.A.T.C. St. Stephens College, Annandale, NY 21-Oct-1918
Sanford Mark Jack Ships Cook, 2d Class USNRF 12-Feb-1918
McCauliffe Mark J Pvt Co A 305th MG Bn 29-Sep-1918
Dantzig Mark Private First Class C 305th Infantry 5-Sep-1918
Davis Mark Private H 124th Infantry 18-Oct-1918
Hardin Mark Corporal Headquarters 4th Engineers 1-Jan-1919
Pennachio Mark Private, 1st class Company H 307th Infantry 5-Sep-1918
Moseman Marion W PVT Quartermaster Corps 16-Oct-1918
Freeland Marion O. Corporal Company K 108th Infantry 11-Sep-1918
Stoddard Marion F. Bugler Company F 18th Infantry 15-Nov-1917
Miranda Mario L 165th Infantry 28-Jul-1918
Capone Marino Private F 147th Infantry 23-Oct-1918
Mancini Marino Private Company F 312th Infantry 16-Oct-1918
Panza Marino Private Company H 327th Infantry 16-Jul-1918
Meyer Marine Jr. Private First Class K 309th Infantry 6-Nov-1918
Miccio Marie Elizabeth Fireman, 3d Class USNRF 2-Oct-1918
Dangelo Mariano Private B 591st Engineers 7-Jul-1918
Eniziato Mariano Private, 1st class Company I 23rd Infantry 16-Nov-1918
Wald Marcus G. Private E 311th Infantry 26-Oct-1918
Johnson Marcus D. Private Company A 15th Infantry 3-Nov-1918
Hildebrand Marclay J. Mechanic Machine Gun Company 105th Infantry 22-Oct-1918
Fontaine Marcel O Pvt 1st cl Co E 105th Inf 29-Sep-1918
Damico Maramo Private 153rd Dep Brig 2-Oct-1918
Prowda Manuel Mus Hq 307th FA 17-Feb-1919
Chamly Mansour J Pvt Sup Co 26th Inf 29-Sep-1918
Feldman Mannie PFC Hq Bn, Gen Hq AEF 13-Sep-1918
Cali Manfredo Private Company E 311th Infantry 18-Oct-1918
Holmgreen Mandus Private L 305th Infantry 31-Aug-1918
Shapiro Mandel Private H 147th Infantry 18-Oct-1918
Steinberg Mandel Private 1st Class Headquarters Co 305th Infantry 29-Sep-1918
McGowan Malsey Mark Mess Attendant, 2d Class USNRF 3-Mar-1918
Barkley Malcom D. Private Company B 2d Am. Tp. 9-Nov-1918
Kline Malcolm W. Boatswains Mate, 2nd class U.S.N. 25-Dec-1917
Trefry Malcolm W 2d Lt 329th Supply Co Quartermaster Corps 7-Apr-1919
Robertson Malcolm T. Private Headquarters 165th Infantry 30-Jul-1918
Johnstone Malcolm M. Engineer Attached Company D 2nd Engineers 3-Jun-1918
Martin Malcolm Private F 367th Infantry 27-Feb-1919
Rekon Maksymilian Pvt Co B MG Bn 7-Oct-1918
Petrie Maitland Bertram Athletic Det 26-Jan-1919
Nutt Mahlon J Pvt ERC 24-Mar-1918
Sheedy Mafrtin E Pvt 1st cl Co H 2d Pion Inf 9-Oct-1918
Leachman Maclin Private F 57th Infantry 7-Oct-1918
James Mack Private, 1st class Company D 433rd Reserve Labor Battalion 24-Jan-1919
Bell M B Pvt 3d Co CAC Charleston SC 30-Apr-1919
Sturdevant Lynn K Cpl 5 Co 2d Tng Bn 153d Dep Bde 3-Oct-1918
Griffith Lynn H Pvt 1st cl Btry B 307th FA 7-Oct-1918
Kelly Lynn E PFC A 107th Infantry 17-Aug-1918
Carley Lynn Dewitt Semn 2d cl USN 22-Apr-1918
Thurber Lynn A Pvt Co A 305th Inf 27-Sep-1918
Stacy Lyman C. Private A 7th Infantry 27-Jul-1918
Hatch Lyle F. Private First Class A 304th Battalion Tank Corps 12-Oct-1918
Lundy Luwig Pvt Co G 7th Inf 27-Oct-1918
Connell Luther C PVT I 23rd Infantry 5-Oct-1918
Hagar Luther A. Captain C 393rd F. Sig. Battalion 1-Oct-1918
Poyner Luscius D. Private Company H 369th Infantry 21-Jun-1918
Sanford Luman K Pvt 1st cl Btry F 76th FA 15-Jul-1918
Burke Luke P. Private B 106th Infantry 18-Jan-1918
Killoran Luke A. Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Nov-1917
Garton Luke Mech. D 305th Infantry 6-Sep-1918
Napodano Luke Private 1st Class H 9th Infantry 27-Jun-1918
Tiano Luke Seaman, 2d Class USNRF 5-Oct-1918
Hercolano Luis Private F 1st Pioneers Infantry 9-Feb-1919
Agnocco Luigi Private Tng Regiment, Camp Gordon Ga. 2-Oct-1918
Capabianco Luigi Private Company I 107th Infantry 30-Sep-1918
Collelo Luigi Private L 59th Pioneer Infantry 16-Sep-1918
Ferrante Luigi Bugler Company D 310th Infantry 5-Feb-1919
Fusco Luigi Private 6, Sept. Auto Repl. Draft 17-Oct-1918
Maggio Luigi Private M 305th Infantry 24-Aug-1918
Merola Luigi Private K 305th Infantry 14-Sep-1918
Montagna Luigi Private L 59th Infantry 13-Oct-1918
Musolino Luigi PVT K 110th Infantry 29-Oct-1918
Tomosetti Luigi Private Company C 311th Infantry 22-Oct-1918
Miczjzcki Ludwik Private F 9th Infantry 11-Nov-1918
Wrubel Ludwik Pvt Btry B 307th FA 15-Nov-1917
Schreiber Ludwig T PVT L 307th Infantry 12-Oct-1918
Cunningham Lucius A PVT K 23rd Infantry 6-Jun-1918
Fenouillet Lucien J. Sergeant 73rd Aero Squadron 24-Mar-1919
Tomaco Luciano Private Ord Dep, Co 136 Cp Mills, LI 21-Oct-1918
Laurin Loyd J PVT Supply 2nd Am Tn 21-Jul-1918
Conrad Lowell W. Private H 105th Infantry 29-Sep-1918
Willcox Louyis Earl Pvt 1st cl Co M Regt Sig C 20-Apr-1918
Engesser Louis W. Seaman U.S.N. 29-Sep-1918
Fredricksen Louis W. Seaman, 2nd class U.S.N. 11-Jun-1917
Kaminski Louis W. Private 1st class Company F 312th Infantry 30-Oct-1918
Howe Louis W SGT D 102nd Am Tn 26-Feb-1919
King Louis W PFC I 165th Infantry 13-Apr-1918
Kuhn Louis W Cpl Co H 61st Inf 14-Oct-1918
Leonhardt Louis W Private I 4th Prov Rct Bn 9-Jun-1918
Nigro Louis W Corporal D 52d Tel Battalion 24-Dec-1918
Peterson Louis T. Private Company D 165th Infantry 29-Jul-1918
Scholl Louis T 1st Sergeant I 106th Infantry 17-Oct-1918
Henderson Louis Smith Pvt Co B 306th MG Bn 16-Sep-1918
Grimke Louis R. Private Headquarters 327th Battalion Tank Corps 6-Oct-1918
Demarco Louis P. Private L 105th Infantry 31-Aug-1918
Johnson Louis Nelson PFC C 306th MG Bn 12-Oct-1918
Sanwald Louis N Private 1st Class D 106th Infantry 20-Oct-1918
Gorman Louis M. Private 36th Company 9th Battalion, 153rd Depot Brigade 9-Nov-1918
Addonizio Louis L. Sergeant Company G 47th Infantry 10-Aug-1918
Cohen Louis L. Private, 1st class Company B 165th Infantry 28-Jul-1918
Decker Louis L Private D 312th Infantry 17-Oct-1918
Roeper Louis Jr. Private Company B 105th Machine Gun Batalion 11-Aug-1918
Lazzaro Louis Jos Private Medical Dept USA Base Hospital 18-Oct-1918
Boland Louis J. Private, 1st class Battery A 106th Field Artillery 31-Oct-1918
Campbell Louis J. Corporal A 165th Infantry 29-Jul-1918
Canapa Louis J. Private K 106th Infantry 28-Oct-1918
Caridico Louis J. Private Company F 105th Infantry 19-Oct-1918
Demarco Louis J. Private 3rd 7th Pro. Ord. Det. 20-Oct-1918
Herman Louis J. Private, 1st class Company K 108th Infantry 13-Aug-1918
Peterson Louis J. Private Company F 319th Infantry 1-Nov-1918
Lederle Louis J Jr 1st Lt E 308th Infantry 21-Aug-1918
Bergen Louis J Ensign 15-Sep-1918
Merkel Louis J 2d Lt ASSC 10-Aug-1918
Selinfreund Louis J Private Pro MG Co 8 July Aut Repl Dft, Camp Hancock, GA 28-Jul-1918
Springer Louis J Private C 316th Infantry 3-Nov-1918
Torrey Louis J Sergeant C 165th Infantry 31-Jul-1918
Zimmerman Louis J Corporal Headquarters Co 305th Infantry 5-Nov-1918
Rinaldi Louis Ignatius Private DD Mech School Great Lakes 22-Sep-1918
Hirschfeld Louis I. Private D 310th Infantry 21-Sep-1918
Achilles Louis Henry Jr Seaman 4-Oct-1918
Bihler Louis H. Private Company B Development Battalion 1, Camp McClellan, AL 5-Feb-1919
Gilbert Louis H. Corporal Company L 165th Infantry 28-Jul-1918
La Farr Louis H. Private First Class K 105th Infantry 29-Sep-1918
Lathrop Louis H. 2nd Lieutenant 21st field Artillery 17-Mar-1918
Vorwerk Louis H Private 6th Ret Ft Slocum, NY 14-Oct-1918
Kupetz Louis Gustave Private Battery A 305th Field Artillery 31-Mar-1918
Brin Louis G. Private 13th Service Company Signal Corps, Camp A., Vail, NJ 9-Oct-1918
Harrison Louis G. Private L 67th Infantry 5-Nov-1918
Schoenthaler Louis Fred Seaman, 2d Class USNRF 22-Sep-1918
Cabasino Louis Francis Private C 4th Infantry 19-Jul-1918
Bloodgood Louis F. Private Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Killion Louis F. Private First Class M 105th Infantry 27-Sep-1918
Plummer Louis F. 1st Lieutenant Air service Signal Corps 12-Feb-1918
Kelsey Louis F Chaplain, 1st Lt 13-Jan-1919
Kothe Louis F Private MG Co 326th Infantry 16-Oct-1918
Kurtz Louis F Sergeant United States. Army Serv Det Quartermaster Dept, West Point, NY 25-Oct-1918
Seeli Louis F Cook M Trk Co 11th M Sup Tn, 2d Div 25-Jan-1918
Stemple Louis F Pvt 1st cl Hq Co 23d Inf 18-Jul-1918
Goth Louis Eugene 83d Co 6th Regt USMC 6-Oct-1918
Prey Louis Edward Carpenter 2-Mar-1918
Reynolds Louis Edward Yeoman, 3rd Class USNRF 24-Jul-1918
Wolff Louis Edwaqrd Lndsm for Elect USNRF 26-Sep-1918
Dupius Louis E. Private C 105th Infantry 2-Oct-1918
Kindervatter Louis E. Sergeant Company H 26th Infantry 19-Jul-1918
Kriedman Louis E Pvt 1st cl Co D 108th Inf 29-Sep-1918
Mancuso Louis D Private B 106th Infantry 27-Sep-1918
Short Louis D Sergeant Med Dept Base Hosp 1 17-Feb-1919
Tritschler Louis Charles Storekeeper, 3d Class USNRF 7-Feb-1919
Whitman Louis Charles CPL E Phila, USMC 11-Jun-1918
Marthia Louis Carl Pv 1st cl Hq Co 306th Inf 11-Apr-1918
Brand Louis C. Private Headquarters Company 306th Division supply Train 5-Oct-1918
Dempsey Louis C. Private B 346th Infantry 6-Oct-1918
Engelke Louis C. Private Company C 9th Infantry 1-Jul-1918
Green Louis C Private F 9th Infantry 16-Jun-1918
Longo Louis C Corporal F 108th Infantry 28-Jan-1918
Graham Louis A. Private 85th Company 21st battalion, Recruit Camp, Syracuse, NY 15-Oct-1918
Russo Louis A. Private C 115th Infantry 3-Oct-1918
Barthelemy Louis A Pvt Sup Co 311th Inf 3-Aug-1918
Blasé Louis A Sgt Maj Co E 309th Inf 17-Sep-1918
Cannofsky Louis A Pvt 15th Det Bflo Acceptnce Pk 19-Oct-1918
Frank Louis A Cpl Co H 107th Inf 29-Sep-1918
Humbert Louis A Pvt Co L 311th Inf 23-Oct-1918
Kline Louis A Corporal Headquarters Co 4th Infantry 1-Oct-1918
Maske Louis A PVT B 311th Infantry 5-Oct-1918
Troiano Louis A Private 152d Dep Brigade 11-Dec-1917
Assalonogos Louis Private M. G. 124th Infantry 19-Oct-1918
Avard Louis Private, 1st class Medical supply Depot, NY 21-Oct-1918
Berg louis Private Company C 326th Infantry 10-Oct-1918
Bianchi Louis Private I 105th Infantry 23-Oct-1918
Billia Louis Private Provost Guard company Camp Humphreys, VA 8-Oct-1918
Bloom Louis Corporal Company G 305th Infantry 11-Nov-1918
Blumenthal Louis Private Troop C 2nd Cavalry 19-Sep-1918
Breth Louis Private Company B 307th Infantry 8-Sep-1918
Cappelini Louis Private First Class M Mac. Shop Trk. Unit 386th 17-Oct-1918
Christman Louis Private Company A 20th Machine Gun Battalion, 13th Infantry 5-Feb-1918
Cohen Louis Private Company A 121st Machine Gun Battalion 5-Aug-1918
Cohen Louis Corporal Company D 2nd Engineers 28-Jun-1918
Colli Louis Corporal Company A 305th Infantry 26-Sep-1918
Criscuolo Louis Private H 308th Infantry 17-Aug-1918
Czerniejewski Louis Pvt Co K 328th Inf 8-Oct-1918
Diesel Louis Private First Class D 306th M. G. Battalion 8-Oct-1918
Doerr Louis Pvt 1st cl F 302d Engrs 26-Sep-1918
Dominick Louis Private Company L 105th Infantry 29-Sep-1918
Emperato Louis Private, 1st class Company E 9th Infantry 13-Apr-1918
Epstein Louis Private Company A 106th Infantry 27-Sep-1918
Erhardt Louis Private Company I 165th Infantry 20-Jul-1918
Fraquell Louis Private D 9th Infantry 8-Dec-1918
Frawuell Louis Private D 9th Infantry 8-Dec-1918
Gerstein Louis private Company E 307th Infantry 6-Sep-1918
Goetz Louis Chief Gunners Mate 17-Apr-1918
Goldberg Louis Private Company E 108th Infantry 29-Sep-1918
Goodman Louis Private Company M 310th Infantry 1-Nov-1918
Greco Louis Private Company G 58th Infantry 7-Oct-1918
Greenbaum Louis Private Company A 325th Infantry 25-Oct-1918
Herrera Louis Private 1st Class MG 30th Infantry 24-Jul-1918
Hyman Louis Private Company E 307th Infantry 16-Sep-1918
Iadiani Louis PVT L 148th Infantry 2-Oct-1918
Israel Louis Private Company F 305th Infantry 5-Oct-1918
Kladivko Louis Corporal F 26th Infantry 10-Apr-1919
Krinsky Louis Private E 114th Infantry 12-Oct-1918
Langdon Louis Private Company H 165th Infantry 16-Jul-1918
Lekacos Louis Private C 106th Infantry 27-Sep-1918
Lewenicht Louis Pvt Co C 306th Inf 6-Sep-1918
Macinsky Louis Private D 16th Battalion, US Guards 13-Oct-1918
Maietta Louis Private Company H 116th Infantry 8-Oct-1918
Maltese Louis PFC E 6th Infantry 4-Nov-1918
Marcuson Louis Private G 528th Infantry 15-Oct-1918
Markowitz Louis Private I 307th Infantry 14-Sep-1918
Miller Louis Private [United States. Army Service Detachment] West Point Ny 8-Jan-1919
Mogavero Louis Private 1st Class Headquarters Co 9th Infantry 31-Jul-1918
Moran Louis Private G 106th Infantry 27-Sep-1918
Petersen Louis 1st Lieutenant 106th Infantry 26-Sep-1918
Pine louis Private Company C 108th Infantry 29-Sep-1918
Pisacane Louis Private Company D 49th Infantry 15-Oct-1918
Reehl Louis Private D 106th Infantry 31-Jan-1918
Reiner Louis Private I 23rd Infantry 4-Nov-1918
Reinhardt Louis Seaman, 2d Class USN 12-Jun-1917
Richards Louis Private K 306th Infantry 20-Aug-1918
Roscoe Louis Private First Class L 105th Infantry 31-Aug-1918
Rosenblum Louis Private 139th Guard Army Serv. Cps. 21-Jul-1919
Rosenfeld Louis Private M 311th Infantry 26-Oct-1918
Ruoff Louis Private M. G. 107th Infantry 29-Sep-1918
Schmidt Louis Private 14th 152d Dep Brigade 9-Oct-1918
Scozzafava Louis Private Company M 7th Infantry 15-Jul-1918
Serlen Louis Private 1st Class I 326th Infantry 16-Oct-1918
Shifrin Louis Private E 4th Am Tn, Headquarters Det Tn and MP 30-May-1918
Shillito Louis Private K 148th Infantry 28-Sep-1918
Sicilia Louis Private D 310th Infantry 20-Oct-1918
Silverstein Louis Corporal D 9th MG Battalion 18-Oct-1918
Simoni Louis Cook Battery C 7th Field Artillery 9-Nov-1918
Sobel Louis Private F 9th Infantry 18-Jul-1918
Terris Louis Private K 311th Infantry 3-Jan-1919
Thune Louis Corporal Company G 310th Infantry 19-Sep-1918
Turner Louis Chief Water Tender USN 25-Jul-1919
Volpe Louis Private L 5th Infantry, Regt Cp Gordon, GA 28-Oct-1918
Waldman Louis Private L 308th Infantry 6-Sep-1918
Weinstein Louis Private 5th Co Rct Camp 4 21-Oct-1918
Willner Louis Seaman, 2d Class USN 29-Oct-1918
Witover Louis Private F 18th Infantry 31-Oct-1918
Zeman Louis Private H 308th Infantry 8-Oct-1918
Zuckerman Louis Private G 305th Infantry 15-Oct-1918
Gross Loros L. Ck Headquarters 27th Infantry 5-Nov-1918
North Lorenzo W Corporal Battery D 16th Field Artillery 1-Aug-1917
Burrows Lorenzo Jr CPT 23d B H Med Dept 17-Sep-1918
Burgess Lorenzo D. Private Troop E 22nd Cavalry 19-Jan-1919
Gallone Lorenzo Private First Class F 38th Infantry 15-Jul-1918
Haskell Lorenzo 2nd Lieutenant Infantry 31-Aug-1917
Daniels Loren Raymond Fireman 3rd Class 3-Aug-1917
Trudeau Loomis Apprentice Seaman 11-Apr-1918
Rodwell Lonnis T. Private Company D 367th Infantry 9-Oct-1918
Shortsleeve Loney Private L 311th Infantry 26-Oct-1918
Macali Lodovico Bugler F 53rd Infantry 31-Dec-1918
Hupnian Lockern sergeant Company L 6th Infantry 18-Oct-1918
Charifson Loces Private Company E 16th Infantry 18-Jul-1918
Brown Lloyd W. Private Detachment 108 Camp 1, Base Section 1 9-Oct-1918
Clarke Lloyd W. Major Infantry 24-Oct-1918
Reese Lloyd Vernon Smn 2d cl USNRF 10-Aug-1918
Allen Lloyd S. Private First Class Cadet Det. Av. Sec. Enl. Res.C Wilbur Wright Field Fairfield Ohio 1-May-1918
Jackson Lloyd O Pvt CoB 305th MG Bn 27-Sep-1918
Willis Lloyd l Pvt 26 Ret Co Gen Svc Inf 5-Apr-1918
Gorman Lloyd J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 23-May-1918
Ward Lloyd J. Private Battery B 305th Field Artillery 20-Jul-1918
Rivenburgh Lloyd Horace Bugler USNRF 2-Jan-1919
Haff Lloyd H. Private First Class 333rd G. F. , Camp Mills, NY 16-Oct-1918
Lamb Lloyd H. Wagoner Supply Company 22nd Infantry 30-Sep-1918
Silvernail Lloyd H Semn 2d cl USNRF 1-Jul-1918
Ransome Lloyd F. Private M 106th Infantry 8-May-1918
Miller Lloyd E Pvt Student United States. Army Tng School 31-Oct-1918
Person Lloyd B. Private Company C 305th Infantry 11-Jun-1918
Phelps Lloyd B Sgt 1st cl Co A 304th MG Bn 3-Nov-1918
Ludwig Lloyd Private 1st Class Det Aero Sup Squadron Enl Res C 28-Feb-1918
Ludwig Lloyd 2nd Lt Av Sec Sig C, Unasgd 28-Feb-1918
Schuler Lloyd Private SOS Hosp 12-Aug-1918
Alexander Llew'n Wheeler Electrician, 3d Class, Radio USNRF 13-Dec-1918
Medic Ljube Private 1st Class Tr H 12th Cavalry 16-Oct-1918
Morris Lippman Seaman, 2d Class USN 21-Dec-1918
Calogero Lipani PVT 35th 153rd Dep Brig 27-Sep-1918
Thomas Lionello C. Corporal Company F 39th Infantry 19-Jul-1918
Watkins Lionel Godfrey Sergeant E 107th Infantry 5-Oct-1918
Anyan Lionel Private Headquarters 2nd Training Battalion, Replacement Group, Camp Greenleaf 21-Oct-1918
Damon Linus E. Private 21st Ret. Gen. Ser. Infantry, Ft. Slocum 5-May-1919
Sevey Linton R PVT Hq 328th Infantry 11-Oct-1918
Sutton Linton J Private D 350th MG Battalion 15-Nov-1918
Forster Linn H 1LT 148th Aero Sqdn 2-Sep-1918
Magee Lincoln Reid Ensign 29-Apr-1919
Rifflard Lincoln A. Corporal Company M 307th Infantry 23-Oct-1918
Patterson Lillian May 27-Mar-1919
Murphy Lillian M Nurse USNRF 10-Oct-1918
De Long Lillian H. Landsman for yoeman U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
De Ponso Lidovico Private Battery F 301st Field Artillery 14-Oct-1918
Mauro Liborio Private H 3d Regt Officer Tng Corps 13-Jan-1919
Mirabella Liborio Private K 305th Infantry 28-Sep-1918
Trouse Liberty Rct Unassigned 13-Oct-1918
Ross Lewis W. Wagoner Sup 107th Infantry 16-Oct-1918
Hart Lewis W Pvt Co ,I 68th Inf 30-Oct-1918
Leaf Lewis W PVT 25th RCGS Infantry, Fort Slocum,NY 20-Oct-1918
Griffith Lewis T. Lt. Colonel B. H. 76th Med. Dept. 8-Apr-1919
Conor Lewis S., Jr. Private 1st class Battery F 104th Field Artillery 3-Nov-1918
Hopper Lewis P Pvt Co B 312th Amm Tn 11-Oct-1918
Mallory Lewis N PFC A MG Bn, 1st Brig 7-Jun-1918
Schwartz Lewis L
Cutler Lewis J. Private Company G 60th Infantry 6-Nov-1918
Swezey Lewis H. Private 1st class Company G 305th Infantry 5-Oct-1918
Klopfer Lewis H Private M 38th Infantry 15-Jul-1918
Thornton Lewis F PVT Btry E, 308th Arty 13-Feb-1919
Dunbar Lewis Edward 16th 4-Oct-1918
Johnson Lewis Edward Private M. D. U.S.A. Gen. Hosp. No.5 1-Oct-1918
O'Neill Lewis E. G. Private, 1st class Battery F 104th Field Artillery 21-Nov-1918
Belmore Lewis D PFC B 504th Engineers Bn 28-Jul-1918
Dieterich Lewis C. Private H 110th Infantry 22-Oct-1918
Lydike Lewis C C Corporal B 106th Infantry 31-Oct-1918
Hubbard Lewis A. Corporal B 333rd Battalion Tk. Corps 8-Oct-1918
Pye Lewis A SGT F 58th Infantry 18-Jul-1918
Bastilla Lewis Pvt Co C 6th 24-Nov-1918
Lichtenstein Lewis Private St Aignan Ca Co 976 6-Mar-1919
Lisneskos Lewis Private 1st Class A 326th Infantry 15-Oct-1918
Rust Lewis Corporal K 307th Infantry 29-Aug-1918
Ryan Lewis Corporal F 305th Infantry 7-Oct-1918
Smith Lewis Pvt Co L 108th Inf 29-Sep-1918
Toohey Lewis Water Tender USN 9-Nov-1918
Werner Lewis Private K 107th Infantry 29-Sep-1918
Zion Lewis Rct Med Dept Unassigned 31-Oct-1918
Mero Levy J Pvt Co M 60th Inf 9-Jul-1918
Tenney Levi S Jr Private 1st Class L 107th Infantry 20-Aug-1918
Owens Levi Private 1st Class L 105th Infantry 5-Nov-1918
Tice Leva A. Private First Class G 309th Infantry 17-Sep-1918
Kearn Lester W. 2nd Lieutenant Company K 127th Infantry 31-Aug-1918
Oster Lester W PFC Btry B, 17th FA 9-Oct-1918
Smith Lester W Private C 105th MG Co 27-Sep-1918
Angell Lester T. Apprentice Seaman U.S.N. 29-Sep-1918
Brown Lester T. Private First Class Battery D 2nd Field Artillery (105th Field Artillery) 20-Dec-1918
McCall Lester T Corporal B 4th Bal Sq, Camp Morrison, VA 16-Feb-1918
Morton Lester S Pvt 29 Co Prov Ord Det 14-Oct-1918
Hiscock Lester Peter PFC A 325th Infantry 17-Oct-1918
Babcock Lester L. Private, 1st class Company C 102nd Field Signal battalion 8-Nov-1918
Decker Lester L. Private Company I 133rd Infantry 27-Sep-1918
Glor Lester L. Private Company M 307th Infantry 12-May-1918
Horton Lester L. Private Casual Company No.1 Tank Corps, Camp Dix, NJ 30-Sep-1918
Rowe Lester L. Private 1st class Company C 60th Infantry 14-Oct-1918
Black Lester K. Sergeant 2nd Company 1st Battalion, 154th depot Brigade 18-Jan-1918
McDonald Lester K Sergeant C 102 F, Signal Battalion 10-Nov-1918
Darrell Lester Harry Cpl Co L 13th Regt USMC 29-Sep-1918
France Lester H. Private 53rd Dep Brig 18-Oct-1918
Merrill Lester H Pvt 1st cl Co C 325th Inf 25-Oct-1918
Raught Lester H Cpl Co H 105th Inf 27-Sep-1918
Snyder Lester F Private San Det 165th Infantry (69th NY Inf) 16-Jul-1918
Baldwin Lester Sergeant M 105th Infantry 27-Sep-1918
Bowe Lester Corporal Company K 369th Infantry 27-Sep-1918
Hanley Lester Sergeant A 7th Infantry (165th Infantry) 16-Oct-1918
Hess Lester Private First Class A 165th Infantry 24-Oct-1918
Hosier Lester Private 12th Company 152nd Depot Brigade 27-Jun-1918
Hyatt Lester Private 1st 1st Shop Regiment, Camp Joseph 9-Oct-1918
Lenhart Lester Sergeant E 165th Infantry 8-Nov-1918
Parks Lester Private Machine Gun Training Center 15-Oct-1918
Sherman Lester Sergeant 16-Oct-1918
Stornis Lester Private Company D 166th Infantry 9-Dec-1918
Smith Leslie W PVT N Trk Co 543 12-Oct-1918
MacNaughton Leslie M. Ensign 13-Mar-1918
Stone Leslie M PVT H 30th Infantry 18-Jul-1918
Chapman Leslie Kellogg Mech Co D 125th Inf 1-Sep-1918
Campbell Leslie James Private E 307th Infantry 9-Sep-1918
Campbell Leslie J. Landsman Electrician Radio U.S.N.R.F. 15-Oct-1918
Flynn Leslie J PVT H 17th Infantry 8-Oct-1918
Walter Leslie J Pvt Co F 311th Inf 2-Nov-1918
Groser Leslie H. 1st Lieutenant Inv. R. C. attached to 23rd Infantry 6-Jun-1918
Holley Leslie H PVT B 312th MP 29-Oct-1918
Morgan Leslie H Private 12th 8th Tng Battalioin 157th Dep Brig 17-Oct-1918
Kellogg Leslie G. Private Company D 502nd Engineers 4-Nov-1918
Fowler Leslie D. Private First Class A 108th Infantry 22-Oct-1918
Bemis Leslie C. Private 1st Battalion, 29th Engineers 21-Mar-1919
Denton Leslie C Pvt 26th Inf 8-Oct-1918
LaForge Leslie C Sgt 35th Co 9th Bn 153d Dep Bde 11-Oct-1918
Case Leslie B. Private Headquarters Company 152nd Depot Brigade 19-Oct-1918
Devlin Leslie A. Private C 316th Infantry 26-Sep-1918
Biglow Leslie 55th 10-Jun-1918
Powers Leslie SGT C 9th Infantry 18-Jul-1918
McNeil LeRoy V Private 1st Class L 165th Infantry 28-Jul-1918
Cope Leroy S. Mechanic Company K 310th Infantry 23-Oct-1918
Ferris Leroy S. Private Company E 59th Infantry 15-Oct-1918
Edwards Leroy S CPL C 108th Infantry 29-Sep-1918
Gifford Leroy S I 59th Infantry 28-Sep-1918
Whipple Leroy M Pvt 1st cl Co A 1 Gas Regt 18-Jan-1919
Doane Leroy L Private Headquarters Co 27th Field Artillery 24-Oct-1918
Squires LeRoy H. Corporal Battery F 26th Field Artillery 21-Oct-1918
Gregory Leroy D. Private Company L 105th Infantry 19-Oct-1918
Folts Leroy B SGT M 1st Pion Infantry 14-Jan-1919
Doty LeRoy Arthur App Seamn USNRF 28-Jun-1918
Mot Leroy Allen Seaman 2nd Class 19-Sep-1918
Doyle Leroy A PVT Medical Detachment 106th Infantry 2-Sep-1918
Dawe LeRoy Private F 51st Pioneer Infantry 13-Feb-1919
Rorick Leroy Private Company C 326th Infantry 28-Oct-1918
Rumble LeRoy Sergeant A 540th Engineers 6-Nov-1918
Sealey Leroy Private MG 369th Infantry 28-Sep-1918
Van Brocklin LeRoy Pvt Co M 53d Inf 8-Oct-1918
Gavalas Leonidas I 49th Infantry 14-Oct-1918
Intrioni Leone Private Company M 116th Infantry 10-Nov-1918
Strano Leonards Private E 106th Infantry 21-Oct-1918
Beck Leonard William Pvt Co A MG Bn 1st Bde 7-Jun-1918
Mayrand Leonard W. Private First Class K 105th Infantry 6-Nov-1918
Ripton Leonard W Pvt Btry F 15th FA 7-Apr-1918
McCormack Leonard Tracy Private MD Unassigned Camp Devens, Mass 28-Sep-1918
Spaulding Leonard T. Private First Class E 309th Infantry 17-Oct-1918
Wright Leonard Lorenzo CPL 82nd Quantico, VA, USMC 8-Jun-1918
Dalton Leonard Leo Private K 18th Infantry 7-May-1918
Kneeland Leonard Leander Quartermaster, 2nd Class Naval Air Station, Trojan, France 22-Aug-1918
Fischer Leonard J Asst Band Leader 1st Rct Co (Band) Ft Slocum, NY 8-Oct-1918
Hawkins Leonard Hillson Seaman, 2nd class U.S.N. 26-Jul-1918
Dallas Leonard G. Sergeant Major Battery A
Quick Leonard G Cpl Co F 325th Inf 15-Feb-1918
Snyder Leonard C Pvt Cvo F 4th Inf 2-Aug-1918
Chambers Leonard A. Private Student Army Training Institute 18-Oct-1918
Smith Leonard A PFC C 108th Infantry 20-Oct-1918
Trucheon Leonard A Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Vecchione Leonard A Private D 315th Infantry 4-Oct-1918
Carroll Leonard Private 308th Sanitary Train 11-Mar-1919
De Salvo Leonard Private D 328th Infantry 8-Oct-1918
Foster Leonard Pvt Co D 107th Inf 18-Oct-1918
Jackson Leonard Private Company E. 309th Infantry 26-Sep-1918
Nadel Leonard Private D 305th MG Battalion 14-May-1919
Napolitan Leonard Pvt Co C 312th Inf 18-Oct-1918
Osborn Leonard 44th Sq, A S Sig C 20-Jan-1918
Priore Leonard CPL L 61st Infantry 20-Oct-1918
Vinnito Leonard Private L 350th Infantry 19-May-1919
Warren Leonard Private Company F 325th Infantry 10-Feb-1919
Woodrow Leonard Private 60th Squadron, Aviation Sec. Sig. C. 13-Feb-1918
Soper Leonar4d A Pvt Co D 71st Inf 5-Oct-1918
Brignell Leon W. Private 1st class Company C 7th Infantry 16-Jun-1918
Tummonds Leon W. Private Battery F 7th Regiment, Repl Draft 8-Oct-1918
Christopher Leon Thomas Quartermaster 2nd Class, Aviation 28-Sep-1918
Smith Leon R. Private 1st class Company L 105th Infantry 29-Sep-1918
Van Avery Leon R. Private Quartermaster Corps, Camp Johnson, FL 25-Oct-1918
Roberts Leon R PVT 31st M Tk Div, MG Tn Center 20-Oct-1918
Williams Leon P. Private Company G 18th Infantry 26-Aug-1918
Goodrowe Leon M. Corporal A 7th Infantry 23-Jul-1918
Beanlac Leon John Seaman 2nd Class 20-Sep-1918
Roberts Leon John Pvt France USMC 29-Apr-1918
Duane Leon J Pvt Co F 165th Inf 17-Jul-1918
Reyome Leon J Cpl Co K 107th Inf 25-Oct-1918
Robinson Leon J Cpl Auto Repl Draft 6-Oct-1918
Savard Leon J Pvt Stud United States. Army Tng 16-Oct-1918
Webber Leon Hubert Lieutenant (JG) 14-Jan-1919
Seigel Leon H. Sergeant M. D. Base Hospital 202 27-Aug-1918
Buckler Leon H SFC 4th Sec 627th USA Amb Serv 19-Sep-1918
Buck Leon F. Private 1st class Company E 163rd Infantry 18-Jul-1918
Kingdon Leon F Pvt Co L 148th Inf 1-Nov-1918
Lafay Leon F PVT D 107th Infantry 9-Nov-1918
Raab Leon Edward Private First Class A 305th Infantry 6-Sep-1918
Hovencamp Leon Earl Pvt Co C 18th Inf 21-Jul-1918
Eckler Leon E. Private First Class G 107th Infantry 29-Sep-1918
Seward Leon E 2LT ASA 17-Oct-1918
Clark Leon D. Corporal F 108th Infantry 9-Nov-1918
Huffstator Leon D. 97th Company 11-Oct-1918
Smith Leon C. Private Headquarters Company 11th Regiment 17-Nov-1918
Williams Leon B. Machinist Mate 2nd class 16-Jun-1918
Bishop Leon Pvt Co C 59th Inf 10-Oct-1918
Blackwell Leon Pvt Co I 312th Inf 24-Nov-1918
Burr Leon PVT Hq. 308th Infantry 14-Oct-1918
Carollo Leon Private Company E 47th Infantry 3-Aug-1918
Clays Leon PVT C 30th Infantry 5-Jan-1919
Dandlinger Leon Pvt Bakers and Cooks Sch 5-Oct-1918
Krutzko Leon Private Battery A 320th Field Artillery 4-Nov-1918
Lagrow Leon PVT Btry B, 7th FA Repl Draft 9-Oct-1918
Marcy Leo W. Corporal Company D 306th Machine Gun Battalion 10-Oct-1918
Sellers Leo W 1st Lt Interpreter Corps 2-Jun-1919
Higgins Leo V. Private First Class M 308th Infantry 22-Aug-1918
Smith Leo S Private Headquarters Co 306th Infantry 21-Nov-1918
Tully Leo S Private 1st Class A 165th Infantry 15-Oct-1918
Lincoln Leo R N Pvt Co I 28th Inf 2-Nov-1918
Haspel Leo N Pvt 10th Ret Co Unasgd 17-Oct-1918
Fuery Leo Michael Fireman 3rd Class 7-Oct-1918
Ludwig Leo Martin Pvt Hq Co 138th FA 23-Oct-1918
Cavanaugh Leo M Sgt Co A 520d Engrs 25-Apr-1919
Szelongowski Leo M Pvt CoF 23d Inf 8-Jul-1918
Franken Leo L. Private Students Army Tng Corps 3-Oct-1918
Schweitzer Leo l Pvt 1st cl Hq Co 311th Inf 29-Sep-1918
Cashion Leo James Printer First Class 30-Sep-1918
McGinn Leo James Private First Class M 309th Infantry 14-Nov-1918
Prayne Leo J. Private 1st class Company E 307th Infantry 8-Oct-1918
Bowers Leo J SGT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Chauvin Leo J Pvt 1st cl Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Lee Leo J Private K 37th Infantry 30-Jun-1918
Lynch Leo J Private 6th 152d Dep Brig 17-Apr-1918
Vermilya Leo J Pvt Sup Co No 305 QMC 12-Oct-1918
Ladds Leo H. Corporal Company C 61st Infantry 6-Nov-1918
Bachman Leo F Pvt Co C 302d Am Tn 11-Apr-1918
Burke Leo F Pvt Co D 3d Prov Rgt Ord Tng Cp 13-Nov-1918
Malett Leo E Private H 316th Infantry 23-Sep-1918
McCoy Leo E PVT 153rd Dep Brig 7-Oct-1918
Mullen Leo David Seaman, 2d Class USNRF 8-Oct-1918
Hickey Leo B. Private Troop I 14th Cavalry, Ft. Sam Houston TX. 20-Oct-1918
Anable Leo B PVT C 54th Infantry 7-Nov-1918
Decker Leo B CPL M 107th Infantry 22-Nov-1918
Laders Leo B CPL M 310th Infantry 3-Oct-1918
Pratt Leo B Pvt Co F 107th Inf 29-Sep-1918
Callahan Leo A. Sergeant M. D. 20-Oct-1918
Leach Leo A. Private First Class E 107th Infantry 20-Oct-1918
Tucker Leo A. Wagoner Battery C 57th Artillery C.A.C. 23-Jul-1918
Brock Leo A Sgt Co M 4th Inf 17-Oct-1918
Donnelly Leo A PFC B 107th Infantry 29-Sep-1918
Fiorito Leo A Pvt Co I 108th Inf 25-Aug-1918
Hyams Leo A Pvt Co F 336th MG Bn 9-Dec-1918
Baldelli Leo Private Company K 106th Infantry 30-Aug-1918
Belpulsi Leo PVT K 308th Infantry 24-Sep-1918
Blaszkiewicz Leo Pvt Co H 311th Inf 22-Oct-1918
Englander Leo Private Company D 308th Infantry 23-Aug-1918
Haas Leo Private M 112th Infantry 4-Oct-1918
Levy Leo Private 1st Class E 302d Engineers 23-Nov-1918
McGriff Leo Corporal MG Co 369th Infantry 15-Jan-1919
Roth Leo Boatswain Mate, 1st Class USN 24-Sep-1917
Ruf Leo Corporal E 324th Infantry 6-Nov-1918
Schub Leo Cpl 276 Aero Sq, Cp Jackson SC 22-Oct-1918
Shapiro Leo Private E 26th Infantry 19-Jul-1918
Squires Leo Wag A 304th M G Bn 22-Jan-1919
Allen Lennard James Cpl Co A 3d United States. Army MP Bn 21-Jun-1919
Snyder Lenerd H PVT G 23rd Infantry 12-Oct-1918
Potter Lemuel J. Private A 12th Am. Tn. 19-Dec-1918
Hastings Lemuel D. Private Company B 302nd Field Signal Battalion 15-Feb-1919
Vrooman Lemanche Pvt 78th Co 19th Bn Syracuse Ret Cp 25-Sep-1918
Clancy Leland S. Private 1st class Company B 303rd Field Signal 19-Aug-1918
Urokfitz Leland P PVT E 74th Infantry 30-Jun-1917
Hagadorn Leland J. 1st Lieutenant Av, Sec, Rec. C 23-Feb-1918
Herrick Leland H Pvt Co B 307th Mtr Rep Bn 25-Sep-1918
Kilmer Leland A 2d Btry F Repl Regt 1-Oct-1918
Goodridge Lee Robert PVT Btry D, 309th FA 19-Oct-1918
Cook Lee N. Private D 315th Infantry 5-Oct-1918
McDonough Lee M Pvt Avn Sch Kelly Fld TX 6-Feb-1918
Raught Lee Frank Landsn Mach Mate USNRF 23-Sep-1918
Fletcher Lee C 1LT Co K 111th Indf 8-Sep-1918
Allen Lee B. Pvt I 213th Inf 23-Oct-1918
Gerritson Lee A Pvt 1st cl Co K 6th Inf 14-Oct-1918
Payne Lee Wgnr Sup Tn 11st Cav 6-Jan-1918
Robinson Lee Corporal Company K 369th Infantry 30-Sep-1918
Bombard Leander A Pvt CoB 309th Inf 30-Oct-1918
Ganung Le Roy W. Corporal Company M 105th Infantry 29-Sep-1918
Cardani Lazzaro Private E 106th Infantry 27-Sep-1918
Holdman Layman First Sergeant H 369th Infantry 27-Sep-1918
Ballard Lawrence T. Private, 1st class Company A 105th Machine Gun Battalion 1-Oct-1918
Hansen Lawrence T. Private First Class Bakery, 304 25-Nov-1918
Hibbard Lawrence S. Private 10th Ret. Gen. Serv Infantry 15-Oct-1918
Condon Lawrence P. Sergeant L 106th Infantry 4-Sep-1918
Gavin Lawrence P. Private First Class K 165th Infantry 29-Mar-1918
Mahoney Lawrence P Mechanic D 165th Infantry 15-Oct-1918
Gunger Lawrence N. Corporal C 305th Infantry 26-Sep-1918
Swan Lawrence Mckinlay Private Sec. S.A.T.C., Clarkson College 21-Oct-1918
Osborne Lawrence M. Supply Sergeant Company B 308th Infantry 7-Oct-1918
Bourgeois Lawrence L. Private E 4th Infantry 27-Jun-1918
Wood Lawrence L. Apprentice Seaman U.S.N. 6-Jun-1917
Ayers Lawrence J. 2nd Lieutenant Company H 316th Infantry 6-Nov-1918
Bradley Lawrence J. Corporal Company C 102d M.G. Battalion 9-Nov-1918
Hogan Lawrence J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Scott Lawrence J. Private First Class G 307th Infantry 13-Dec-1918
Buteau Lawrence J Private MG 16th Infantry 6-May-1918
Sardi Lawrence J Corporal A 327th Infantry 9-Oct-1918
Whalen Lawrence J Sergeant F 165th Infantry 28-Sep-1918
Penny Lawrence H. Private Company A 1st Replacement Regiment Engineers, Washington Barracks 5-Jan-1918
Platt Lawrence H. Captain Company E 309th Infantry 17-Sep-1918
Barry Lawrence H PVT E 327th Infantry 4-Dec-1918
Richardson Lawrence H PVT A Camp Upton, Aut Repl Draft 5-Oct-1918
Ross Lawrence H Pvt Co C 120th MG Bn 1-Aug-1918
Spencer Lawrence G Corporal L 165th Infantry 28-Jul-1918
Stadelman Lawrence G Private C 49th Engineers 11-Oct-1918
Ernst Lawrence Ferdinand Repl Bn 14-Jun-1918
Romano Lawrence F. Corporal Company M 305th Infantry 5-Oct-1918
Prizer Lawrence F 1Sgt Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Ross Lawrence F Cpl Co C 108th Inf 29-Sep-1918
Davis Lawrence Emmons Pvt Co A Stu United States. Army Tng Corps 16-Oct-1918
Jessmore Lawrence E. Private Battery A 18th Battalion Field Artillery 11-Oct-1918
Perkins Lawrence E PVT D 107th Infantry 29-Sep-1918
Sheldon Lawrence Derrick Seaman 2nd Class 11-Oct-1918
Johnson Lawrence D Private 1st Class A 355th Infantry 12-Oct-1918
Lovell Lawrence C 1st Lt Av Sec Sig, Res C Attchd 147th Field Artillery 29-Jun-1918
Matuszcak Lawrence A Pvt Co I 7th Inf 15-Jul-1918
Wolf Lawrence A Sgt Co L 309th Inf 16-Oct-1918
Blackwell Lawrence Private Company F 15th Infantry 5-Dec-1917
Brennan Lawrence Private Company F 165th Infantry 28-Jul-1918
De Lawrence Lawrence Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
DeLuce Lawrence PVT H 23rd Infantry 3-Nov-1918
Duprey Lawrence Pvt Co D 71st Inf 22-Oct-1918
Goodell Lawrence 2nd Lieutenant Quarter Master Corps 4-Oct-1918
Harrigan Lawrence PVT K 310th Infantry 22-Sep-1918
Kensinger Lawrence Private A 147th Infantry 8-Oct-1918
McGrisken Lawrence Corporal Ship. Rep. Ship. Unit 301, Quartermaster Corps 23-Jan-1919
Rabinowitz Lawrence Private A 147th M. G. Battalion 19-Oct-1918
Rosencrantz Lawrence Private M. T. 554th M. T. C. 13-Oct-1918
Seamolla Lawrence PVT K 307th Infantry 9-Sep-1918
Spence Lawrence Private 1st Class D 369th Infantry 25-Sep-1918
Ubelecker Lawrence Private 3rd Infantry N. Y. N. G. (Co. F. 108th Infantry ) 29-Sep-1918
Walsh Lawrence Private 1st Class C 3d Infantry 12-May-1917
Williams Lawrence Private 56th 14th Tg. Battalion, 153rd Dep. Brigade 29-Sep-1918
Wolff Lawrence Private 1st Class 306th Field Amb Co 8-May-1918
Drudge Laverne W Pvt Co C 59th Pion Inf 10-Oct-1918
Tillman LaVerne Lucius Sgt Co M 309th Inf 16-Oct-1918
Gould LaVerne Jay Pvt 1st cl 108th Inf 30-Oct-1917
Boals Laverne Private 31st Receiving Camp, Camp Wheeler Georgia 4-Nov-1918
Davison Laurie E. Private C 7th Infantry N. Y. G. 2-Oct-1918
Adamski Laurence F Pvt 93d Co 32d Bn 23-Sep-1918
Atkins Laurence B SGT 106th Amb Co 102nd San. Tn 30-Oct-1918
Denmark Lauren N Pvt 1st cl Med Det 3-Oct-1918
Shaw Lauren Elwood Seaman, 2d Class USNRF 5-Apr-1920
Schermerhorn Lauren E. Mec. B 28th Infantry 9-Oct-1918
Kirkegaard Lauge Gerhard Private K 309th Infantry 10-Nov-1918
Rollins Lathan C. J. Private I 369th Infantry 2-Oct-1918
Polk Latham 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 21-May-1918
Evensen Lars Private Company K 110th Infantry 10-Oct-1918
Jacobson Lars Private Battery C 3rd Battalion, Field Artillery 12-Oct-1918
Angle Larry P. Private 33rd 3rd Group Main Tng. Center Camp Hancock GA. 24-Oct-1918
Askam Larry Private, 1st class Company F 108th Infantry 29-Sep-1918
Cornell LaRowe Pvt Co A 502d Engrs 1-Feb-1918
Herbstreet Larnney Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Dec-1918
Cuifetelli Lareto Pvt CoL 307th Inf 10-Oct-1918
Henry Lanson E., Jr. Corporal Headquarters Company 7th Field Artillery 4-Oct-1918
Hartman Lambert T Pvt Hq Co 345th Inf 30-Oct-1918
Hunt Lambert J. Private Company F 106th Infantry 28-Sep-1918
Keller Lambert J Pvt Co H 306th Inf 2-Oct-1918
Beckman Lambert Fred Mach Mte USNRF 17-Dec-1918
Devall Lafayette Private B 5th Dev. Battalion 14-Oct-1918
Grandy Laertis Private First Class G 307th Infantry 15-Sep-1918
Ferris Ladue Stanley Pvt Amb Co 302d San Tn 28-Oct-1918
Lundberg Kurt M Lieutenant (JG) 23-Aug-1917
Zejmis Kostontas Cook E 302d Engineers 6-Sep-1918
Bakas Kostas Private, 1st class Company H 309th Infantry 18-Oct-1918
Comas Kostas Private A 309th Infantry 19-Oct-1918
Kamponies Kosta Private I 305th Infantry 13-Oct-1918
Adach Konstanty Private 1st class Company B 23rd Infantry 22-Jun-1918
Gotowski Konstanty Pvt 2d Rct Co Gen Svc Inf 15-May-1918
Moller Knud E Private Headquarters Co 9th Infantry 10-Jun-1918
Lande Kleng Magnus Private 1st Class I 311th Infantry 29-Sep-1918
Egan Kiernan J. Lieutenant (J.G.) 10-Aug-1918
Brown Kethe PVT 13th New Receiving Camp, Camp Wheeler, GA 22-Nov-1918
Ryan Keron J. Sergeant L 28th Infantry 28-May-1918
Lee Kernie Duffy Supply 28-Jun-1917
Dishaw Kernan K Seaman USN 28-Apr-1919
Papatheodorn Kenstandines Private 6th Development Battalion, Camp Upton, NY 11-Oct-1918
Mackey Kenneth R Pvt Co M 108th Inf 29-Sep-1918
Millspaugh Kenneth R 1st Lt C 7th Engineers 10-Nov-1918
Carter Kenneth P Pvt 1st cl Hq Co 108th Inf 30-Sep-1918
Murray Kenneth P 1st Lt General Staff 38th Infantry 15-Jul-1918
Nelson Kenneth O Pvt Co E 368th Inf 28-Sep-1918
Walker Kenneth Knapp Pvt Hq & Sup Co 6th AA Bn 7-Oct-1918
Orbaker Kenneth K. Private Headquarters 309th Infantry 19-Oct-1918
Burr Kenneth H Cpl Hq Co 59th Pion Inf 18-Sep-1918
Beall Kenneth G PVT 57th Arty, CAC 28-Jan-1918
Gates Kenneth E. Private D 1st Engineers 18-Oct-1918
Yarnall Kenneth E. Private 146th Aero Squadron 7-Apr-19
Brewer Kenneth E 2nd LT ASSC 28-Sep-1918
Fox Kenneth Albert Smn 2d cl USNRF 6-Oct-1918
MacKenzie Kenneth A Private G 315th Infantry 9-Oct-1918
Haviland Kenneth Private Company B 4th Battalion, Edgewood Arsenal, MD 14-Nov-1918
Millham Kenneth Corporal D 219th Engineers 5-Oct-1918
Tappen Kenneth Private 1st Class A 102d Engineers 13-Nov-1918
Conklin Kennedy Sergeant I 107th Infantry 12-Oct-1918
Jones Keneth W PVT Hq. 325th Infantry 15-Oct-1918
Landers Keneston Parker 82nd 6th Regiment 7-Jun-1918
Winslow Kenclm Captain I 327th Infantry 22-Aug-1918
Shushereba Kelly PVT I 23rd Infantry 2-Jul-1918
Hodge Keith nD Pvt 20th Co Off Tng Cp Lee VA 5-Oct-1918
Palmer Keene M 1st Lt. AS 15-Oct-1918
Zeba Karol Private F 37th Infantry 17-Nov-1917
Swinoburka Karminiesz Pvt 7th Tng Bn 153d Dep Bde 29-Sep-1918
Creighton Karl K Pvt Co A Sec B Sldr Tng Cp 18-Oct-1918
Dash Karl J PVT 118th Engrs 19-Oct-1918
Schumm Karl Henry Sergeant A 307th Infantry 29-Aug-1918
Newell Karl H CPL F 308th Infantry 29-Sep-1918
Wheeler Karl H 2d Lt M 168th Infantry 12-Sep-1918
Harrington Karl Gene Cpl NOC Sch Det 1-Feb-1918
Lee Karl G. Private First Class I 3rd Infantry 25-Oct-1918
Dykeman Karl Frederick Seaman USNRF 17-Nov-1918
Berntson Karl Mess Attendant 2d Class USN 14-Aug-1918
Bedrosian Kapriel F Pvt Co G 71st Inf 6-Oct-1918
Niespodziany Kaiser Pvt Co G 311th Inf 17-Oct-1918
Zkieb Kaiser Private Tr K 12th Cavalry 24-Apr-1917
Graves Justus Wilbin USMC Parris Isl SC 30-Nov-1918
Herold Justin A. Sergeant B 102nd Engineers 2-Oct-1918
Donley Julius Michael SGT M 326th Infantry 17-Oct-1918
Pederson Julius M. Private Company F 308th Infantry 29-Sep-1918
Minsterman Julius E Sgt 1st cl Sq E Brooks Fld TX 14-Oct-1918
Plaskawiecki Julius E Pvt Co D 147th Inf 31-Oct-1918
Sager Julius Carl Mech 8th CAC, Sandy Hook, NJ 22-Oct-1918
Murray Julius Caesar Private 1st Class B 329th Lab Battalion 12-Jan-1919
Haenel Julius B. Private Battery B 105th Field Artillery 12-Oct-1918
Brock Julius Private C 305th Infantry 16-Nov-1918
Broscki Julius Pvt Co L 7th Inf 19-Oct-1918
Davidson Julius Private 41st 152nd Dep. Brigade 12-Oct-1918
Engelson Julius Corporal Company M 326th Infantry 14-Oct-1918
Epstein Julius Private 40th Company 152nd Depot Brigade 14-Aug-1918
Firestone Julius Private 44th Company Group 4 Motor Truck Division, Machine Gun Training Corps 13-Nov-1918
Frasier Julius Private H 166th Infantry 7-Nov-1918
Gimenez Julius Private 8th company 152nd Depot Brigade 26-Sep-1918
Glazier Julius Private 1st class Medical Detachment Base Hospital, Camp Upton, NY
Goldstein Julius Sergeant Company E 307th Infantry 6-Sep-1918
Herskowitz Julius Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 18-Oct-1918
Kahn Julius Private Company D 3rd Machine Gun Battalion 28-May-1918
Katz Julius Corporal 379th Company Training Camp 6-Oct-1918
Levy Julius Corporal I 305th Infantry 4-Oct-1918
Mendel Julius Private 1st Class C 307th Infantry 2-Oct-1919
Meyer Julius Sergeant 33d 8th Coast Defense Corps 12-Aug-1917
Mogilesky Julius Private 1st Class H 29th Infantry 11-Oct-1918
Notkowitz Julius Private 158th Aero Squadron 5-Feb-1918
Oswald Julius Private Headquarters Company 348th Infantry 1-Nov-1918
Pereira Julius Private Company O Development Battalion 4 17-Oct-1918
Piacentino Julius Private Headquarters Company 307th Infantry 1-Feb-1919
Pohl Julius Fireman, 2d Class USNRF 5-Oct-1918
Scherer Julius Private A 307th Infantry 17-Oct-1918
Schneider Julius Private H 306th Infantry 11-Oct-1918
Strauss Julius Private M 305th Infantry 17-Aug-1918
Triglia Julius Seaman, 2d Class USNRF 22-Mar-1918
Jalsononis Julis Private Company F 30th Infantry 17-Oct-1918
Feldman Julies Private Company B 22nd Infantry 15-Oct-1918
Ulmer Julian F. Fireman, 3rd class 11-Jul-1917
Warnstadt Julian A Private 1st Class Headquarters, 302d Sn Tn 5-Feb-1919
Epstein Julian Private, 1st class Company B 15th Machine Gun Battalion 14-Oct-1918
Kulac Julian Private G 307th Infantry 8-Sep-1918
Kulac Julian Private G 307th Infantry 8-Sep-1918
Fish Jules V CPL F 23rd Infantry 6-Apr-1918
Snell Jules Nicholas Private C Dev Battalion, No 2, Cp Upton 11-Oct-1918
Dulong Jules C. Pvt 12 152d Dep Brig 26-Sep-1918
Leroux Jules A Private Supply 335th Quartermaster Corps 13-Mar-1919
Galloway Judson P 1st Lt Inf, R C Attached Co E, 23d Infantry 6-Jun-1918
Weinand Judson L Sergeant B 305th MG Battalion 6-Oct-1918
Buckman Judson Eugene 83rd 14-Jun-1918
Mosher Judson Cook Co 107 102d San Tn 3-Oct-1918
De La Torre Juan Mess Attendant U.S.N. 7-Jan-1919
Guerra Juan Private H 307th Infantry 27-Aug-1918
Otero Juan Private 29th Company 8th Training Battalion, 157th Depot Brigade 3-Oct-1918
Kilmer Joyce Sergeant Company H 165th Infantry 30-Jul-1918
Huff Joshua J. Corporal Company G 369th Infantry 14-Aug-1918
Johnson Joshua E Corporal 99 MG Battalion 5-Jan-1919
Micheletti Josephe Private 1st Class K 56th Infantry 21-Oct-1918
Kirschner Joseph, Jr. Fireman, 3rd class U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
McCarthy Joseph X Corporal Headquarters Co 308th Infantry 21-Feb-1918
Chute Joseph William 3d Sept Mach Gun Battalion 20-Nov-1918
Smith Joseph William Mess Attendant, 3d Class USNRF 26-Feb-1918
Stevenson Joseph Welch Private 13th Tng Battery Field Artillery, Central Officers Tng School 8-Oct-1918
Person Joseph Walter Pay Clerk 29-Oct-1918
Beattie Joseph W. Sergeant Company K 106th Infantry 1-Sep-1918
Berley Joseph W. Private Company C 52nd Pioneer Infantry 28-Oct-1918
Bondy Joseph W. Private, 1st class Detachment QuarterMaster Corps, Port of New York 13-Oct-1918
Coope Joseph W. Gunner's Mate, 2nd class U.S.N. 9-Jan-1919
Fishbourne Joseph W. Private 467th Engineers Pontoon Train 9-Oct-1918
Volk Joseph W. Private First Class B 312th Infantry 26-Nov-1918
Burkins Joseph W Pvt Co B 1st Bn US Gds 7-Oct-1918
Klemp Joseph W Cpl Co H 326th Inf 25-May-1918
Lauer Joseph W Pvt Co A 17th Inf 9-Oct-1918
McAndrews Joseph W Private M 165th Infantry 14-Oct-1918
Oliva Joseph W Private Battery A 18th Battalion Field Artillery, Replacement Draft 11-Oct-1918
Purcell Joseph W Private 1st Class I 37th Infantry, Brownsville, TX 10-Aug-1918
Standfast Joseph W PVT Cas Det, 153rd Dep Brig 29-Sep-1918
Creighton Joseph Vincent 80th 6th Regiment 19-Jul-1918
Dettling Joseph V. Private L 308th Infantry 18-Mar-1918
Giglio Joseph V. Sergeant 18th Utilities Detachment 9 New York City 20-Mar-1919
Holahan Joseph V. Private 19th Battalion, 15th M.D., Ft. Oglethorpe, GA. 3-Oct-1918
O'Reilly Joseph V. Private Headquarters Company 305th Field Artillery 8-Oct-1918
Piasecki Joseph V. Private Company C 302nd Ammunition Train 23-Jan-1919
Rogers Joseph V. Private First Class M 18th Infantry 3-May-1918
Zarrelli Joseph V Private F 7th Engineers 22-Mar-1918
Farmer Joseph T. Private 1st class Company M 9th Infantry 15-Jun-1918
Baker Joseph T PVT B 7th Infantry 15-Jul-1918
Gee Joseph T Pvt Co M 311th Inf 3-Oct-1918
McNultry Joseph T Pvt 1st cl Co E 312th Inf 15-Dec-1918
Newman Joseph T Private 1st Class B 165th Infantry 15-Jul-1918
Murtha Joseph Stephen Chief Master At Arms USN 17-Jun-1919
Roth Joseph Slifka PVT E 117th Infantry 9-Oct-1918
Bergman Joseph Samuel Machinists Mate, 2d Class USNRF 21-Jul-1918
Beattie Joseph S. Private Company G 305th Infantry 5-Oct-1918
Joyce Joseph S. Private Company L 106th Infantry 27-Sep-1918
Pewinski Joseph S Pvt Co Co 30 DGp MTD MGTC
Williams Joseph Ralph Ensign 4-Mar-1919
Campbell Joseph R. Hosp. App., 1st class U.S.N.R.F. 10-Nov-1919
Kelleher Joseph R. Private Service Company Camp Greenleaf, GA 4-Oct-1918
Stevens Joseph R. Private 1st class Company E 105th Infantry 17-Oct-1918
Stevens Joseph R Cpl Co i 23d Inf 15-Jun-1918
Rooney Joseph Peter PVT H 39th Infantry 5-Aug-1918
Mahonsky Joseph Paul Pvt Sec 505 Amb Svc 22-Oct-1918
Brady Joseph Patrick Chief Gunners Mate USN 4-Aug-1920
Mallina Joseph Patrick Seaman, 2d Class USNRF 21-Sep-1918
Ostby Joseph P.A. Private Company E 23rd Infantry 16-Jul-1918
Prato Joseph P.A. Private Company A 307th Infantry 2-Sep-1918
Brophy Joseph P. Private First Class B 107th Infantry 16-Oct-1918
Brown Joseph P. Private C 318th M. G. Battalion 12-Nov-1918
Byrne Joseph P. 2nd Lieutenant E 306th Infantry 17-Aug-1918
Ciccone Joseph P. Private 6th Mechanical Ordnance Repair shop 5-Oct-1918
Clark Joseph P. Private Company I 108th Infantry 28-Sep-1918
Cognato Joseph P. Private Company H 108th Infantry 29-Sep-1918
Cushman Joseph P. Corporal K 107th Infantry 29-Sep-1918
Frank Joseph P. Corporal M.D. Emb. Hosp. 27-Sep-1918
Hand Joseph P. Corporal B 309th Infantry 1-Nov-1918
Harrison Joseph P. Private First Class M 107th Infantry 29-Sep-1918
Hyland Joseph P. Private, 1st class Company M 105th Infantry 27-Sep-1918
McLoughlin Joseph P. Wagoner Supply Company 56th Infantry 5-Feb-1918
Moran Joseph P. Engineman, 2nd class 22-Feb-1918
Pouliotte Joseph P. Corporal K 105th Infantry 28-Sep-1918
Quinn Joseph P. Private K 107th Infantry 29-Sep-1918
Chadderdon Joseph P Seaman USNFR 17-Apr-1919
Dollard Joseph P PVT B 311th Infantry 20-Oct-1918
Hanley Joseph P Pvt 1st cl Co B 307th Inf 14-Sep-1918
Lee Joseph P Private F 101st Artillery 4-Nov-1918
Lynch Joseph P Private 1st Heavy Mob Ord Rep Shop 28-Sep-1918
McDermott Joseph P SGT M 23rd Infantry 2-Nov-1918
McDonald Joseph P Private 1st Class C 11th Infantry, Camp Merritt 23-Oct-1918
McKinney Joseph P Corporal A 165th Infantry 7-Jan-1919
Morris Joseph P Private 1st Class I 165th Infantry 17-May-1918
Myers Joseph P Private A 165th Infantry 29-Jul-1918
Geiser Joseph O Wag Hq 102d Engrs 19-Feb-1919
Neville Joseph Nicholas Corporal 61st 25-Oct-1918
Cunningham Joseph N. Private First Class D 306th M. G. Battalion 14-Sep-1918
Wilson Joseph N SGT 48th CAC, Sandy Hook, Ft Hancock, NJ 31-Jan-1918
Young Joseph Myles Yeoman, 1st Class USNRF 8-Oct-18
Mechalke Joseph Mitchell Firemn 3d cl USNRF 29-Sep-1918
Collins Joseph Michael Pvt 13 Co Ches Bay VA 3-Oct-1918
Daley Joseph Michael Cpl 18th Co Juun 10, 1918
Davis Joseph Meadow 97th 4-Oct-1918
Connor Joseph Martin Corporal Headquarters 5th Pioneer Infantry 15-Oct-1918
Alvord Joseph Manuel Private F 307th Infantry 28-Aug-1918
Campbell Joseph M. Private Sup 3rd Infantry 21-May-1918
Cowen Joseph M. Private F 9th Infantry 20-Jul-1918
Fagan Joseph M. Private 308th Ambulance Company 302nd Sanitary Train 23-Oct-1918
Griffith Joseph M. Private C 15th M.G. Battalion 29-Sep-1918
Guilfoyle Joseph M. Sergeant Wagon 304th A. E. F 15-Oct-1918
Hagney Joseph M. Private C 15th Infantry 13-Dec-1917
Kenna Joseph M. private Company I 311th Infantry 25-Oct-1918
Lanigan Joseph M Cadet Avn Sig Enl Res 183d Avn Sq 16-Mar-1918
Mitchell Joseph M Private Quartermaster Corps 1-Oct-1918
Sassone Joseph M Private B 110th Infantry 28-Sep-1918
Traenkle Joseph M Pvt Co C 345th Inf 24-Oct-1918
Mathison Joseph Ludwig Private 1st Class D 325th Infantry 13-Oct-1918
Molesan Joseph Louis Chief Printer USN 19-Sep-1920
Dillon Joseph Leo Apprentice Seaman 28-Sep-1918
Alagi Joseph L. Private First Class L 327th Infantry 10-Oct-1918
Cohen Joseph L. Private Company B 310th Infantry 30-Sep-1918
Cregan Joseph L. Bugler I 161th Infantry 28-Oct-1918
Daley Joseph L. Private H 51st Infantry 27-Dec-1917
Edelman Joseph L. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 14-Jan-1919
Hayes Joseph L. Private 3rd Aer. Squadron, Sig. C. , Ft. Sill Oklahoma 27-Oct-1917
Hogan Joseph L. Quartermaster 2nd class Aviation 14-Nov-1918
Hughes Joseph L. Private Company E 26th Infantry 19-Jul-1918
Richards Joseph L. Sergeant 310th Aer. Squadron 15-Oct-1918
Torregrossa Joseph L. Corporal Company L 307th Infantry 12-Oct-1918
Becker Joseph L PVT M 306th Infantry 26-Apr-1918
McVay Joseph L Private 12 Cp Gord, Oct-Aug Repl Draft 9-Nov-1918
Prell Joseph L SGT E 310th Infantry 22-Nov-1918
Sinsigallo Joseph L Cpl Co E 23d Inf 18-Jul-1918
Dumbach Joseph Jr. Pvt Chem.Warfare Serv., Hastings Plant E.A. 8-Oct-1918
Hartel Joseph Jr. Corporal I 308th Infantry 22-Aug-1918
Kuhn Joseph Jr Private A 304th Military Police 29-Sep-1918
Kummer Joseph Jr Private 1st Class B 6th Engineers 20-Oct-1918
Leviness Joseph Jr Private L 307th Infantry 31-Dec-1918
Maro Joseph Jr Private A 110th Infantry 25-Sep-1918
McGuigan Joseph Jr Private 1st Tr G 13th Cavalry 9-Jan-1918
Wolf Joseph Jr Private 307th Infantry Sn Det 5-Sep-1918
Abel Joseph John Pvt Btry E 35th FA 1-Oct-1918
Donnellon Joseph John Pvt Hq 306th Inf 7-Nov-1918
Dunleavy Joseph John Pvt A 308th Inf 12-Oct-1918
Griffin Joseph John Private San. Det. 319th Field Artillery 13-Apr-1919
Prendergast Joseph Jerome Seaman, 2d Class USNRF 21-Dec-1918
Walsh Joseph James Seaman, 2d Class USNRF 31-Oct-1918
Bernat Joseph J. Private Company I 106th Infantry 1-Aug-1918
Carlotti Joseph J. Chief Carpenters Mate U.S.N.R.F. 23-May-1920
Conte Joseph J. Private C 105th Infantry 3-Apr-1919
DeSanto Joseph J. Private [Medical Department Unassigned] 4-Jul-1918
Diaz Joseph J. Private Med. Dept. B. H. , Camp Merritt NJ 28-Sep-1918
Doyle Joseph J. Pvt C Dev Bn, No 1, Camp Upton 7-Oct-1918
Fitzgerald Joseph J. Corporal F 108th Infantry 2-Jun-1918
Geary Joseph J. Private Company I 326th Infantry 10-Oct-1918
Geiger Joseph J. Sergeant, 1st class Company A 2nd Engineers 1-Jul-1918
Loefler Joseph J. Private 1st class Company K 310th Infantry 22-Sep-1918
Mooney Joseph J. Corporal Company K 108th Infantry 29-Sep-1918
Walsh Joseph J. Private A 126th Infantry 5-Oct-1918
Alsheimer Joseph J PVT B 130th MG Bn 28-Sep-1918
Bottine Joseph J Pvt Co F 303d Engrs 26-Mar-1918
Carroll Joseph J PVT Btry C, 71st Arty, CAC 10-Jun-1918
Eckhart Joseph J Pvt Co 34 9th T Bn 153d Dep Bde 2-Oct-1918
Fearon Joseph J Pvt Trk Co 550 M Sup Tn 14-Oct-1918
Lynch Joseph J Private 21st Ret Co Ret Dep 18-Oct-1918
Mason Joseph J 1st Lt 3d Av Instr Center 19-Jul-1918
McGoldrick Joseph J Private 2d 2d Am Tn 9-Feb-1918
Pemsell Joseph J Pvt 1st cl Co B 306th Inf 27-Sep-1918
Samperi Joseph J Private C 9th Infantry 7-Jul-1918
Smith Joseph J Private US Discip Bks Ft Jay, NY 16-Oct-1918
Thowlatch Joseph J Private Battery D 7th Field Artillery 23-Jul-1919
Trenka Joseph J Private 3d Battaion Edgw'd Ars, Edgewood MD 10-Oct-1918
Wachter Joseph J Corporal Battery C 31st Artillery 16-Nov-1918
Wenz Joseph J Private F 107th Infantry 18-Oct-1918
Yund Joseph J Pvt Co I 108th Inf 16-Mar-19
Clark Joseph I. Private Company I 116th Infantry 13-Oct-1918
Byrnes Joseph I Sgt 1st cl Ofc Chf QMC 3-Feb-1919
Hawkins Joseph H. Jr. Corporal L 305th Infantry 3-Oct-1918
Boriskin Joseph H. Corporal Company F 306th Infantry 17-Oct-1918
Brzostowicz Joseph H. Private, 1st class Company G 390th Infantry 28-Nov-1918
Farleigh Joseph H. Private Battery B 19th Field Artillery 5-Oct-1918
Hearn Joseph H. Horseshoer Supply 102nd F. Signal Battalion 4-Nov-1918
McGrath Joseph H. Private First Class D 105th Infantry 24-Aug-1918
Purcell Joseph H. Wagoner Supply Company 106th Infantry 1-Nov-1918
Robinson Joseph H. Corporal Quartermaster Corps Det. Gen. Headquarters 23-Aug-1918
Arpin Joseph H Pvt 1st cl Co E 307th Inf 15-Nov-1918
Curovish Joseph H Pvt Co I Div Bn 5-Oct-1918
Dubey Joseph H Pvt Co A 28th Inf 5-Oct-1918
Fitzgerald Joseph H Pvt Co F 31st Inf 8-Oct-1919
Jones Joseph H Pvt Co K 107th Inf 29-Sep-1918
Kennedy Joseph H Private H 7th Infantry & 107th Infantry 29-Sep-1918
Krauss Joseph H Corporal D 5th MG Battalion 1-Jul-1918
Levoy Joseph H Sergeant Battery E 306th Field Artillery 18-Aug-1918
Mascher Joseph H Private 1st Class Tr K 310th Calvary 14-Oct-1918
Perdue Joseph H Pvt 74th Co 18th Bn 4-Oct-1918
Schloss Joseph H Private 1st Class 2d Aviation Instruction Center 24-Jul-1918
Silverman Joseph H Private Battery E 57th Artillery, CAC 17-Jun-1918
Tremplay Joseph H Private 1st Class B 11th Engineers 8-Mar-1918
Weber Joseph H Private E 313th Infantry 3-Oct-1918
Bork Joseph George Cpl 27th Co 24-May-1918
Beach Joseph G. Private Company M 305th Infantry 4-Oct-1918
Benchley Joseph G. Private First Class D 105th Infantry 29-Sep-1918
Carroll Joseph G. Private Company E 165th Infantry 16-Oct-1918
De Barbiery Joseph G. Sergeant Company A 305th Infantry 29-Sep-1918
MacDonough Joseph G. 2nd Lieutenant Company I 47th Infantry 5-Aug-1918
Roberts Joseph G. Corporal D 308th Infantry 24-Aug-1918
Ware Joseph G. Private 153rd Dep Brigade 9-Nov-1917
Landron Joseph G Cook L 54th Infantry 25-Nov-1918
Maystrick Joseph G Private 213 Aero Squadron 5-Feb-1918
Carr Joseph Frederick 51st 5th Regiment 10-Nov-1918
Cottrell Joseph Fred PFC F 30th Infantry 15-Jul-1918
Callahan Joseph Francis Corporal E 53rd Pioneers Infantry 20-Oct-1918
Crady Joseph Francis Fireman 3d cl 26-Apr-1918
Fagan Joseph Francis Corp 45th Co 13-Jun-1918
Miskell Joseph Francis Pvt Co C 117 Fld Sig Bn 18-Apr-1918
Vaught Joseph Francis Private 23d 6th Regiment 10-Nov-1918
Bissell Joseph F. Major Medical Corps 2-Dec-1918
Coleman Joseph F. Corporal Theatrical Detachment 82nd Division 16-Jun-1919
Curti Joseph F. Private A 47th Infantry N. Y. N. G. 1-Dec-1917
Farrell Joseph F. Private Battery F 1st Field Artillery 4-Nov-1917
Griffin Joseph F. Quartermaster Sergeant SR. Gr. Headquarters 804th Stev. Battalion T.C. 17-Dec-1918
Maher Joseph F. 2nd Lieutenant 4-Oct-1918
McLaughlin Joseph F. Private D 105th Infantry 2-Sep-1918
Murphy Joseph F. Private Company K 305th Infantry 14-Aug-1918
O'Connor Joseph F. Private Company A 308th Infantry 28-Sep-1918
O'Hern Joseph F. Private Company C 307th Infantry 24-Jun-1918
Palmer Joseph F. Corporal Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Reyer Joseph F. Private, 1st class Company F 312th Infantry 23-Oct-1918
Wever Joseph F. Sergeant Company D 302nd Engineers 23-Aug-1918
Stillman Joseph F Jr Private 1st Class Aviation Sec Sig En Rc 23-Feb-1918
Cadden Joseph F Pvt 1st cl Co I 310th Inf 16-Oct-1918
Kennedy Joseph F Private 1st Class A 305th MG Battalion 29-Sep-1918
Kyle Joseph F Private C 105th MG Battalion 8-Oct-1918
Maguire Joseph F Mec A 106th MG Battalion 22-Oct-1918
Mathis Joseph F Private F 313th Infantry 29-Sep-1918
McCarthy Joseph F 2LT 301st Stev Regt 25-Sep-1918
McHale Joseph F Pvt 1st cl Co I 108th Inf Fwen 11, 1918
Spelman Joseph F Private C 318th MG Battalion 10-Nov-1919
Thompson Joseph F Corporal M 84th Infantry 8-Oct-1918
Trotter Joseph F Private 62d M Trk MG Tng Cp, Camp Hancock, GA 28-Oct-1918
Ward Joseph F Private 1st Class 2d Div MG Battalion 30-May-1918
Murphy Joseph Edward Corporal B 8th MG Battalion 5-Oct-1918
Becker Joseph E. Private Headquarters Company 105th Infantry 29-Jul-1918
Burch Joseph E. Machinists Mate, 1st class U.S.N.R.F. 8-Oct-1918
Burchill Joseph E. 2nd Lieutenant M. G. 141st Infantry 9-Oct-1918
Burling Joseph E. Pay Clerk 15-Oct-1918
Feldman Joseph E. Private Company G 4th Infantry 29-Jul-1918
Henry Joseph E. Private Battery C 6th Field Artillery 2-Nov-1918
Johnson Joseph E. Corporal Company F 4th Infantry Replacement Regiment 10-Dec-1918
Taylor Joseph E. Private First Class C 105th Infantry 4-Oct-1918
Greeley Joseph E J PVT 107th 26th Bn, Syracuse Rct Camp, NY 3-Oct-1918
Matera Joseph E Private D 105th Infantry 29-Sep-1918
O'Brien Joseph E Private Det Base Hospital No 77 19-Oct-1918
Fuquay Joseph D 1st Sergeant US Mil Aeronautics 7-Jan-1919
Hungerford Joseph D Captain Cavalry 27-Aug-1918
Jack Joseph D Pvt Co I 127th Inf 10-Nov-1918
Keefe Joseph D Cpl Btry A 34th FA 23-Jan-1918
King Joseph D Private H 369th Infantry 1-Oct-1918
Surham Joseph D Pvt 35th Co 153d Dep Bde 3-Oct-1918
Lovejoy Joseph Clinton D 10th Separate Battalion 8-Nov-1918
Small Joseph Chandler Morris Lieutenant (JG) 2-Nov-1918
Casell Joseph C. Private Company A 7th Engineers Training Regiment 10-Oct-1918
Chambers Joseph C. Private, 1st class Company B 165th Infantry 28-Jul-1918
Cleary Joseph C. Seaman, 2nd class U.S.N. 15-Dec-1918
Corsentino Joseph C. Corporal K 324th Infantry 8-Jan-1919
English Joseph C. Ensign 27-Sep-1919
Finley Joseph C. Private, 1st class Company B 165th Infantry 29-Jul-1918
Hendy Joseph C. Private L 107th Infantry 29-Sep-1918
Parker Joseph C. Private 8th Company Coast Artillery Corps, Ft. Wadsworth, NY 22-Apr-1920
Soueek Joseph C. Corporal Cas. Sick Base Hospital, Camp Upton, NY 21-Apr-1919
Seitz Joseph C Jr Private 1st Class MG 105th Infantry 16-Oct-1918
Marshall Joseph C Pvt Co M 23d Inf 17-Oct-1918
Miller Joseph C Private C 165th Infantry 22-Mar-1918
Prediger Joseph C PVT 7th Company 1st Bn, 1st Tng. Brig. 13-Oct-1918
Sauer Joseph C Private 1st Class F 308th Infantry 5-Oct-1918
Stanley Joseph C Cook Headquarters Co 73d Infantry 31-Oct-1918
Garity Joseph Bernard, Jr 78th 6th Regiment 16-Sep-1918
Botthof Joseph B. Private Company B Headquarters Battalion, G.H.C. 26-Feb-1919
Graham Joseph B. Quartermaster, 1st class U.S.N.R.F. 20-Aug-1918
Middaugh Joseph B. Private Company I 307th Infantry 27-Sep-1918
Beyer Joseph B Cook 1st AA Btry, Baltimore, MD 15-Oct-1918
Keller Joseph B Pvt Serv Pk Unit 427 NTC 8-Dec-1918
Kennedy Joseph B Pvt Co D 310th Inf 30-Oct-1918
Coleman Joseph Augustine Private Battery D 309th Infantry 25-Nov-1918
Carr Joseph August PVT A 308th Infantry 27-Aug-1918
Millnik Joseph August Seaman, 2nd Class 1-Mar-1919
Baumer Joseph Anton USNRF 15-Oct-1918
Galvin Joseph Anthony Private D 308th MG Battalion 16-Oct-1918
Nekola Joseph Anthony Private 1st Class A 308th Infantry 9-Dec-1918
Hock Joseph Andrew Jr. Corporal E 306th Infantry 15-Oct-1918
Striegel Joseph Andrew Pvt 30th Co 3d Nav Dist USMC 28-Jan-1918
Hall Joseph Aloysius Private E 348th Infantry 6-Oct-1918
Sissler Joseph Aloysius Sergeant 96th 6th Regiment 6-Jun-1918
Zawacki Joseph Allisch Pvt Co H 23d Inf 18-Jul-1918
Ganim Joseph Ablin Private G 305th Infantry 26-Sep-1918
Antkowiak Joseph A. Private Company L 305th Infantry 5-Oct-1918
Banome Joseph A. Mechanic Headquarters Company 77th Division 18-Sep-1918
Barry Joseph A. Sergeant 461st Motor Supply Train 466 3-Nov-1918
Besosa Joseph A. Private, 1st class Headquarters Company 77th Division 2-Feb-1919
Bettenhausen Joseph A. Private First Class 3rd Av. Inst. Center 14-May-1918
Bettenhausen Joseph A. 1st Lieutenant Av. Sec. Sig. C 14-May-1918
Bigley Joseph A. Private Company K 53rd Infantry 16-Sep-1918
Bilella Joseph A. Private, 1st class Company M Machine Shop Truck Unit, 312th Motor Truck Corps 8-Jan-1919
Bonzzik Joseph A. Private 1st class Company B 105th Infantry 8-Nov-1918
Brunner Joseph A. Musician 5th Class Headquarters 47th Infantry N. Y. N. G. 17-Sep-1917
Bush Joseph A. Private B 165th Infantry 15-Oct-1918
Cloutier Joseph A. Private Company B 28th Infantry 21-Jul-1918
Collopy Joseph A. Private First Class E 9th Infantry 18-Jul-1918
Craven Joseph A. Private M 107th Infantry 29-Sep-1918
Cummings Joseph A. Private 3rd Officers Tng. School 11-Mar-1918
Dunnigan Joseph A. Corp H 165th Inf 15-Jul-1918
Ellensohn Joseph A. Private 86th Company 21st Battalion 9-Nov-1918
Fiore Joseph A. Private 1st class Company B 38th Infantry 15-Jul-1918
Gannon Joseph A. Private First Class M 18th Infantry 10-Oct-1918
Gilmore Joseph A. Private Troop I 3rd Cavalry 24-Feb-1918
Gough Joseph A. Private Company C 108th Infantry 29-Sep-1918
Grace Joseph A. Sergeant Headquarters Company 39th Infantry 11-Oct-1918
Jacobs Joseph A. Private, 1st class Detachment Medical Department General Hospital 6 17-Dec-1918
Kallas Joseph A. Corporal Company B 102nd Engineers 18-Oct-1918
Kelly Joseph A. Private Battery D 34th Field Artillery 19-Oct-1918
Morris Joseph A. Private Battery D 9th Regiment Field Artillery , Repl Draft 13-Dec-1918
O'Keefe Joseph A. Private Compay K 47th Infantry 1-Jul-1918
Phillips Joseph A. Private Company E 316th Infantry 29-Sep-1918
Riley Joseph A. Private Headquarters Company 307th Infantry 10-Sep-1918
Riordan Joseph A. Private First Class K 106th Infantry 27-Sep-1918
Rogan Joseph A. Corporal K 306th Infantry 27-Sep-1918
Tobin Joseph A. Private M.D. 6-Oct-1918
Vill Joseph A E Sergeant D 302d Engineers 5-Nov-1918
Fennessy Joseph A PFC H 108th Infantry 29-Sep-1918
Gebhard Joseph A Pvt MG Co 311th Inf 3-Oct-1918
Johnis Joseph A PVT A 108th Infantry 14-Jan-1919
Kennedy Joseph A Corporal H 7th Infantry & 107th Infantry 18-Oct-1918
Landry Joseph A 1LT Co G 112th Inf 26-Aug-1918
Maher Joseph A Pvt Unasgd Camp Wise TX 20-Sep-1918
Malay Joseph A Pvt Co F 23d Inf 25-Feb-1918
Maus Joseph A Corporal A 105th Infantry 29-Sep-1918
McCalister Joseph A Corporal H 307th Infantry 6-Sep-1918
McLean Joseph A Cfr 326th Aero Sq Feb q2, 1918
Mernah Joseph A Private unassigned 5-Sep-1918
Miletello Joseph a Pvt Co D 3d MG Bn 7-Oct-1918
Mullen Joseph A Corporal F 105th Infantry 29-Oct-1918
Oligny Joseph A Pvt 1st cl Co D 651st Inf 25-Oct-1918
Rodenberg Joseph A Pvt Co D 311th Inf 26-Sep-1918
Roth Joseph A PVT L 148th Infantry 28-Sep-1918
Ryan Joseph A Pvt Co B 2d NYNG 29-Sep-1918
Selinsky Joseph A PVT 3rd Mil Tng Dep, MG Tng Co, Camp Hancock 2-Nov-1918
Sheerin Joseph A Private Att 9th Co 152d Dep Brig 28-Sep-1918
Skratt Joseph A 2d Lt C 306th MG Battalion 22-Aug-1918
Smith Joseph A Corporal C 325th Infantry 26-Oct-1918
Stapleton Joseph A Private C 332d Battalion Tan C 8-Oct-1918
Willi Joseph A Private 1st Class Battery C 77th Field Artillery 20-Nov-1918
App Joseph Fireman, 1st Class USNRF 26-Feb-1919
Aranow Joseph Private I 328th Infantry 15-Sep-1918
Ascensi Joseph Private M 23rd Infantry 6-Jun-1919
Auerbach Joseph Private, 1st class Conservation Reclamation Quartermaster Corps 22-Feb-1919
Augustine Joseph Corporal Company C 165th Infantry 7-Aug-1918
Aukstikalnis Joseph Private Company H 9th Infantry 19-Jul-1918
Baker Joseph Private Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Barnick Joseph Pvt Co C 10th Inf 5-Dec-1918
Bashara Joseph Private 40th Company 157th Depot Brigade 24-Aug-1919
Bauer Joseph Private, 1st class Company K 165th Infantry 15-Oct-1918
Baxter Joseph Sergeant Company F 18th Infantry 2-Nov-1918
Bell Joseph Private G 309th Infantry 8-Nov-1918
Bires Joseph Pvt 1st cl Co I 310th Inf 19-Oct-1918
Bishop Joseph Private, 1st class Company A 105th Infantry 3-Oct-1918
Bittner Joseph Lieutenant (JG) 5-Feb-1919
Blumenfeld Joseph Private Battery B 77th Field Artillery 14-Oct-1918
Bomm Joseph Sergeant Company B 104th Ammunition Train 31-Oct-1918
Borzillo Joseph Pvt Co L 325th Inf 17-Dec-1918
Bossert Joseph Wag Hg 326th Infantry 17-Oct-1918
Boyle Joseph Company E 106th Infantry 28-Aug-1918
Briere Joseph Pvt Co H 60th Inf 2-Nov-1918
Brown Joseph Private E 310th Engineers 29-Sep-1918
Brozinsky Joseph Private Battery A 5th Field Artillery 5-Oct-1918
Buffa Joseph Private First Class M 311th Infantry 6-Nov-1918
Burnell Joseph Private F 103rd Infantry 20-Jul-1918
Campanella Joseph Private A 9th Infantry 18-Jul-1918
Capasso Joseph Private First Class Battery E 305th Field Artillery [11/16/1908]
Carrizzo Joseph Private Company B 501st Engineers Service Battalion 31-Oct-1918
Cava Joseph Corporal Company C 37th Infantry 15-Oct-1918
Chickalone Joseph Private 1st Class C 51st Pioneer Infantry 18-Jun-1918
Chorba Joseph Private, 1st class Company E 26th Infantry 16-Feb-1918
Cilento Joseph PVT B 135th Infantry 29-Sep-1918
Cohen Joseph Private Battery A 2nd Field Artillery 18-Sep-1918
Colatosti Joseph Private Company M 23rd Infantry 4-Dec-1918
Commerford Joseph Private First Class [Medical Detachment] 7 Anti Aircraft Battalion 8-Dec-1918
Croak Joseph Wagoner Sup 114th Infantry 26-Dec-1918
D'Agostino Joseph Musician 3rd Class Headquarters 326th Infantry 28-Oct-1918
Davidowitz Joseph Private H 115th Infantry 22-Sep-1918
Davis Joseph Private B 121st M. G. Battalion 10-Oct-1918
De Caro Joseph Private C 53 Pioneer Infantry 5-Oct-1918
De Gisi Joseph Private Company C 2nd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 30-Oct-1918
DeFede Joseph Private M 11th Infantry 2-Oct-1918
Depta Joseph Pvt 5th Tng Bn 153d Dep Bde 5-Oct-1918
Di Gennaro Joseph Private K 9th Infantry 18-Jul-1918
Di Santo Joseph Private M 308th Infantry 19-May-1918
Dimarco Joseph Private Headquarters 23rd Infantry 21-Apr-1918
Dobmeier Joseph Pvt Co B 314 th Motor Sup Tn 27-Oct-1918
Dolan Joseph Pvt C 121st M.G. Bn 2-Sep-1918
Dombrowski Joseph Pvt C 16th Inf 8-Oct-1918
Domkus Joseph Pvt 1st cl B 307th Inf 1-Sep-1918
Dorfer Joseph Pvt B 4th Inf 3-Oct-1918
Duffy Joseph Cook E 108th Inf 30-Mar-1919
Dugdale Joseph Pvt 6 152d Dep Brig 3-Oct-1918
Dunkel Joseph Corp F 106th Inf 28-Sep-1918
Duval Joseph Pvt I 26th Inf 18-Jul-1918
Edwards Joseph Private Company D 326th Infantry 7-Sep-1918
Evans Joseph Corporal Company H 369th Infantry 1-Jan-1919
Fagan Joseph Private Company I 15th Infantry 25-Nov-1917
Feehan Joseph Private Company A 304th Machine Gun Battalion 6-Nov-1918
Fiore Joseph Private First Class D 312th Infantry 24-Oct-1918
Fiorino Joseph Private Butchery Company 327th Infantry 23-Oct-1918
Florence Joseph Private First Class L 307th Infantry 1-Oct-1918
Florio Joseph Private K 9th Infantry 20-Jul-1918
Frank Joseph Private 1st 18th Infantry 28-Apr-1918
Friel Joseph Private A 308th Infantry 6-Oct-1918
Fulcher Joseph Private G 369th Infantry 26-Sep-1918
Gadoua Joseph Pvt 1st cl Co B 105th Inf 24-Sep-1918
Garcia Joseph Private D 7th Infantry 27-Apr-1917
Germanuk Joseph Private 1st class Company A 308th Infantry 27-Sep-1918
Gibson Joseph Private Company I 105th Infantry 4-Nov-1918
Gigliotti Joseph PVT 3rd Dev Bn, Camp Upton, NY 13-May-1919
Given Joseph Private Company D 306th Machine Gun Battalion 27-Oct-1918
Gorozynski Joseph Private, 1st class Machine Gun Company 106th Infantry 27-Sep-1918
Grasek Joseph Corporal Machine Gun Company 308th Infantry 30-Nov-1918
Greco Joseph Private, 1st class Company G 306th Infantry 27-Aug-1918
Greene Joseph F 9th Infantry 18-Jul-1918
Gressman Joseph Firmn 3d cl USNRF 19-Feb-1919
Gross Joseph Private First Class F 26th Infantry 9-Nov-1918
Guglielmo Joseph Private G 327th Infantry 2-Oct-1918
Gully Joseph Private K 165th Infantry 30-Jul-1918
Hartmann Joseph Private School for Bakers and Cooks, Camp Upton, NY 8-Oct-1918
Hauser Joseph Private A 307th Infantry 16-Oct-1918
Hinkley Joseph Private L 310th Infantry 27-Sep-1918
Holmes Joseph Private Company I 108th Infantry 29-Sep-1918
Holub Joseph Private Company E 104th Infantry 15-Oct-1918
Hoosack Joseph Private Company I 308th Infantry 22-Aug-1918
Huggich Joseph PVT M 60th Infantry 25-Oct-1918
Ingenito Joseph Private, 1st class Company E 18th Infantry 5-Oct-1918
Isaacs Joseph Private Company H 308th Infantry 29-Sep-1918
Iuliano Joseph Private Company K 316th Infantry 29-Sep-1918
Jablenski Joseph Pvt CoF 326th Inf 11-Oct-1918
Jackson Joseph 8th 5th Regiment 4-Oct-1918
Jackson Joseph Gunners Mate, 3rd class U.S.N. 9-Apr-1918
Jacobs Joseph Private, 1st class Company M 105th Infantry 2-Nov-1918
Kalechman Joseph Private Company B Development Battalion, Camp Shelby, MS 17-Oct-1918
Katzman Joseph Private 357th Aero Squadron 1-Jun-1919
Kaufman Joseph Private Provisional Base Hospital 23-Apr-1919
Kelly Joseph Private Company H 322nd Infantry 10-Nov-1918
Kelsk Joseph PVT B 133rd Infantry 29-Sep-1918
Kenney Joseph Corporal H 307th Infantry 7-Oct-1918
Kenny Joseph Private F 101st Infantry 27-Oct-1918
Klink Joseph Private Btry F 305th Field Artillery 4-Feb-1919
Koelbl Joseph Pvt 1st cl Butchery Co QMC 20-May-1919
Kohen Joseph Private I 30th Infantry 25-Jul-1918
Krichovsky Joseph Corporal F 305th Infantry 4-Oct-1918
Krone Joseph Pvt Co D 316th Inf 28-Jun-1918
Kropacek Joseph Rct Private Unassigned 11-Sep-1918
Kuzerski Joseph Private 1st class Company B 305th Infantry 13-Oct-1918
Kwaitkoski Joseph Pvt Co I 326th Inf 11-Oct-1918
Lacamera Joseph Private A 14th MG Battaion 27-Sep-1918
Leiter Joseph Private F 28th Infantry 28-May-1918
Lesney Joseph Private D 310th Infantry 20-Oct-1918
Lieb Joseph Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Livshin Joseph PVT H 147th Infantry 8/?/1918
Lodowski Joseph 55th Co 5th USMC 1-Nov-1918
Lombardo Joseph Pvt Co D 311th Inf 20-Oct-1918
Lomogonas Joseph Private A 325th Infantry 25-Oct-1918
Losinno Joseph Private Motor Co 15th Med Dept 18-Oct-1918
Luciane Joseph Private I 57th Infantry 27-Nov-1917
Maceira Joseph Private D 23d Infantry 13-Sep-1918
Madi Joseph PVT H 303 Infantry 3-Nov-1918
Mannix Joseph Private 1st Class C 5th MG Battalion 3-Oct-1918
Marsato Joseph Private H 112th Infantry 2-Oct-1918
Martino Joseph PVT A 312th Infantry 22-Sep-1918
Massara Joseph Private I 106th Infantry 3-Nov-1918
Massora Joseph PVT MG 23rd Infantry 18-Jun-1918
McFadden Joseph Private D 58th Infantry 17-Oct-1918
McLaughlin Joseph Private 1st Class A 107th Infantry 16-Aug-1918
McNamee Joseph Private M 307th Infantry 28-Sep-1918
Meagher Joseph Chief Turret Captain USN 4-Oct-1918
Messina Joseph Private Battery F 306th Field Artillery 28-Oct-1917
Messina Joseph Sergeant D 38th Infantry 19-Jul-1918
Metcalf Joseph Private I 165th Infantry 15-Oct-1918
Meyer Joseph Corporal A 38th Infantry 8-Aug-1918
Mikenas Joseph Private K 328th Infantry 15-Sep-1918
Miller Joseph Private H 165th Infantry 15-Jul-1918
Miloro Joseph Private G 106th Infantry 2-Sep-1918
Mimnaugh Joseph Private Battery F 7th Field Artillery 20-Jul-1918
Minarik Joseph Private 1st Class I 107th Infantry 29-Sep-1918
Minors Joseph Private B 310th Infantry 30-Sep-1918
Montrose Joseph Private B 119th MG Battalion 24-Oct-1918
Murphy Joseph Corporal D 106th Infantry 19-Oct-1918
Murray Joseph Chief Yeoman USNRF 28-Dec-1918
Nalevki Joseph Private G 326th Infantry 30-Oct-1918
Narbon Joseph Private L 128th Infantry 7-Nov-1918
Nichols Joseph Private D 106th MG Battalion 24-Jul-1919
Nobili Joseph Private 1st Class Tr B 5th Cavalry 1-Mar-1919
Nowicki Joseph Private Company L 307th Infantry 14-Sep-1918
Oliva Joseph Master Signal Electrician Company C 303rd Field Signal Battalion 16-Oct-1918
O'Rorke Joseph Sergeant Company H 165th Infantry 16-Jul-1918
O'Rourke Joseph Private 2nd Company Coast Artillery Corps, Ft. Howard, MD 4-May-1917
Owens Joseph Corporal Company A 307th Infantry 29-Aug-1918
Palermo Joseph PVT K 307th Infantry 9-Sep-1918
Panzarino Joseph Private, 1st class Company G 326th Infantry 16-Oct-1918
Parish Joseph Sergeant Company K 18th Infantry 18-Jul-1918
Peika Joseph Pvt Co E 59th Inf 14-Oct-1918
Petrucci Joseph Private Battery D 82nd Field Artillery 11-Nov-1918
Philip Joseph Corporal Company F 305th Infantry 4-Oct-1918
Plews Joseph App Smn USNRF 21-Sep-1918
Polosk Joseph Private Company F 306th Infantry 29-Sep-1918
Porter Joseph Private Detachment QuarterMaster Corps, Camp Dix, NJ 15-Oct-1918
Pugni Joseph Private, 1st class Headquarters Company 18th Infantry 21-Jul-1918
Pullano Joseph Private Company E 307th Infantry 5-Oct-1918
Quattresische Joseph Private Company H 116th Infantry 6-Oct-1918
Quadrozzi Joseph Private I 346th Infantry 5-Dec-1918
Quadri Joseph Private Company A 106th Infantry 9-Oct-1918
Ramsey Joseph Chief Quartermaster USN 25-Oct-1918
Rauner Joseph Private United States. Army Serv Det Quartermaster Corps, West Point, NY 27-Oct-1918
Reilly Joseph Private B 49th Infantry 12-Oct-1918
Reimuth Joseph Private Service Medical Dept. 8-Oct-1918
Resek Joseph Private L 23rd Infantry 6-Jun-1918
Rice Joseph Private A 315th Infantry 28-Sep-1918
Rinck Joseph Sergeant Company H 9th Infantry 16-Oct-1918
Rinella Joseph Pvt Co B NYU Stud Tng 23-Jun-1919
Ritz Joseph PVT 7th CAC, Ft. Hancock 10-Oct-1918
Rizzo Joseph Private First Class F 23rd Infantry 20-Jul-1918
Ruhling Joseph Pvt Co A 18th Inf 22-Jul-1918
Rusy Joseph Corporal Company K 310th Infantry 22-Sep-1918
Ryan Joseph Private G 107th Infantry 18-Oct-1918
Sabatino Joseph Private G 148th Infantry 1-Nov-1918
Sammartino Joseph Private L 23d Infantry 14-Jun-1918
Scheneckenberger Joseph Bglr Btry C 60th FA 9-Oct-1918
Schierer Joseph Private Med Dept, Base Hosp 80 14-Dec-1918
Schops Joseph Corporal 307th Mobile Ord Repair Shop 18-Oct-1918
Sciortino Joseph PVT A 23rd Infantry 27-Jun-1918
Scollan Joseph Private Battery E 303d Field Artillery 20-Feb-1919
Seagriff Joseph Corporal Supply 165th Infantry 15-Jan-1919
Sedlak Joseph Pvt Co C 16th Bn US Gds 11-Oct-1918
Shatan Joseph Private 1st Class H 110th Infantry 28-Sep-1918
Silverman Joseph Private D 3d MG Battalion 9-Oct-1918
Silvestri Joseph Private M 327th Infantry 16-Oct-1918
Simon Joseph Apprentice Seaman USNRF 2-Oct-1918
Simons Joseph Private B 110th Infantry 15-Jul-1918
Siragosa Joseph Private A 26th Infantry 6-Oct-1918
Skarbeck Joseph Pvt Cxo D 325th Inf 13-Oct-1918
Slattery Joseph Private 1st Class Headquarters Co 165th Infantry 16-Jul-1918
Sparaco Joseph Private F 102d Engineers 20-Jul-1918
Staminer Joseph Private 1st Class MG 38th Infantry 6-Jul-1918
Stamm Joseph Private 7 153d Dep Brig 2-Oct-1918
Stanislawski Joseph Private H 9th Infantry 18-Jul-1918
Stefanski Joseph Pvt Co E 23d Engrs 4-Dec-1917
Steinberg Joseph Private B 114th Infantry 26-Oct-1918
Stemplewski Joseph Pvt Co ,KJ 328th Inf 12-Oct-1918
Stevenson Joseph Private 1st Class G 106th Infantry 27-Sep-1918
Straci Joseph Private Salv Unit 301st Quartermaster Corps 21-Sep-1918
Straus Joseph Private 1st Class B 307th Infantry 5-Oct-1918
Swirsky Joseph Private A 39th Infantry 26-Sep-1918
Szajkowski Joseph Pvt Co M 7th Inf 15-Oct-1918
Taccone Joseph PFC B 23rd Infantry 3-Oct-1918
Tells Joseph Private 1st Class A 48th Infantry 14-Oct-1918
Tojdowski Joseph Pvt MG Co 311th Inf 3-Oct-1918
Tricarico Joseph Private Med Det St Elizabeth's Hosp, Washington, DC 16-Feb-1919
Urbamski Joseph Private Company M 312th Infantry 1-Nov-1918
Varvaro Joseph Private D 74th Infantry 3-Oct-1918
Vedilago Joseph Corporal A 308th Infantry 28-Sep-1918
Vitale Joseph Private H 311 Infantry 20-Sep-1918
Wallace Joseph Private C 6th US Engineers 16-Jul-1918
Walsh Joseph Horseshoer F 11th Engineers 28-Jul-1918
Wickert Joseph PVT 46th 12 Bn, 153rd Dep Brig 1-Oct-1918
Wirhousky Joseph Semn 2d cl USN 1-Oct-1918
Woppman Joseph Pvt Hq Co 311th Inf 30-Oct-1918
Yaman Joseph Pvt Co K 345th Inf 12-Sep-18
Yantorno Joseph Corporal E 38th Infantry 12-Oct-18
Young Joseph Pvt 1st cl Co L 367th Inf 4-Mar-18
Zaccaro Joseph Private 1st Class C 305th MG Battalion 7-Sep-1918
Zerminski Joseph Pvt 76th Co 18th Bn Cp Syracuse NY 21-Sep-1918
Podskoch Josef Private, 1st class Company C 9th Infantry 30-Jul-1918
Rosenthal Jos. B. 1st Lieutenant M. C. 22-Oct-1918
Conti Jos. Private L 367th Infantry 12-Oct-1918
Recht Jos. Musician 3rd Class Engineers Band 19-Sep-1917
Waters Jos P Private L 106th Infantry 10-Feb-1919
Wyczlinski Jos C Private C 305th Infantry 27-Sep-1918
Nevins Jos B Pvt 1st cl Co I 326th inf 11-Oct-1918
Weidner Jos A Mess Sergeant D 306th Infantry 6-Sep-1918
Wynn Jos A Private C 105th MG Battalion 17-Oct-1918
Whittington Jos Corporal H 324th Infantry 9-Nov-1918
Dobbs Jordon E PFC D 309th MG Bn 1-Oct-1918
Moran Jonn J 1st Lt FA 4-May-1919
Singleton Jonett F 2d Lt 5th MG Battalion 24-Jun-1918
Erickson Jonas H Mec Co A 308th MG Bn 29-Sep-1918
Reidenouer Jonas G. Corporal Company I 61st Infantry 8-Nov-1918
Myrick Johnny C Private A 308th Labor Battalion 23-Jun-1918
Matthews Johnh J Cpl Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Hartnett John, Jr. Chief Boatswains Mate U.S.N.R.F. 17-Sep-1918
Koedding John, Jr Private Md, Hoboken, NJ 3-Oct-1918
McMahon John, Jr Seaman, 2d Class USNRF 24-Feb-1919
Miller John, Jr Machinist Mate, 1st Class USNRF 12-Oct-1918
Winne John, Jr Seaman USNRF 5-Nov-1917
German John Z Pvt 155th Dep Bde 4-Oct-1918
Viner John Winfield Ensign 4-Nov-1918
Bauer John William Mach Mate, 2nd Class Av USRNF 12-Nov-1918
Inglis John William Mch. Mate 2nd Class 6-Oct-1918
Rogers John Walker Pvt Co L 309th Inf 16-Oct-1918
Dunn John W. Jr. Corp H 308th Inf 29-Aug-1918
Allison John W. Private First Class E 4th Infantry 8-Oct-1918
Brunkhardt John W. Seaman N.N.V. 5-Nov-1917
Cochrane John W. Private Company D 106th Infantry 25-Oct-1918
Elder John W. Seaman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
Ennis John W. Private, 1st class Company D 131st Infantry 28-Oct-1918
Evans John W. Plumber and Fitter U.S.N.R.F. 22-Nov-1918
Gilluly John W. Private, 1st class Company A 165th Infantry 29-Jul-1918
Gunther John W. Corporal B 107th Infantry 29-Sep-1918
Hodge John W. Landsman, for elect. 21-Sep-1918
Holtz John W. 66th Company 5th Regiment 4-Oct-1918
Hornsberger John W. Private A 18th M. G. Battalion 18-Nov-1918
Ingman John W. Seaman 7-Oct-1918
Isherwood John W. Private Company H 107th Infantry 29-Sep-1918
Jones John W. Private 307th Infantry 14-Sep-1918
Kelly John W. Private, 1st class Company C 307th Infantry 5-Oct-1918
Lagrix John W. Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Lemke John W. Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Oct-1919
Meck John W. Private Company B 102nd Engineers 31-Jul-1918
O'Meara John W. Sergeant Company H 105th Infantry 30-Sep-1918
Roberts John W. Private C 165th Infantry 22-Mar-1918
Rubbert John W. Motor Transport Unit 311 Camp Holabird, MD 1-Oct-1918
Stiles John W. Sergeant G 107th Infantry 18-Aug-1918
Bardon John W Pvt Troop M 14th Cav 25-May-1917
Blood John W Pvt Co I 346th Inf 30-Nov-1918
Bresninan John W PFC H 16th Infantry 20-Jun-1918
Dill John W Sgt Co M 9th Inf 4-Nov-1918
Hyland John W Cpl Co C 52d Pion Inf 5-Feb-1919
Kellogg John W Cpl Co M 311th Inf 25-Oct-1918
Kemp John W PVT D 9th Infantry 8-Dec-1918
Klein John W Private Det 4th Service Co Sig C 20-Oct-1918
Kohler John W Pvt Co B 307th Inf 29-Jan-1918
McConnell John W 2LT Co G 307th Inf 26-Aug-1918
Measor John W Pvt Co E 108th Inf 29-Sep-1918
Miller John W Wagoner Supply 106th Infantry 27-Sep-1918
Miller John W Sergeant H 61st Infantry 17-Oct-1918
Nelson John W Private D 109th MG Battalion 3-Oct-1918
Seery John W Co F 197th Inf 29-Sep-1918
Struhs John W Private 1st Class Cadet Det, Avia Sec Sig Corps Arruthers Field, Ft Worth, TX 23-Nov-1918
Thompson John W Pvt Trp H 16th Cav 10-Dec-1918
Ward John W Private 1st Class B 106th Infantry 27-Sep-1918
Koslowski John Vincent Jr Cpl Co D 7th Inf 1-Oct-1918
Mallon John Vincent Seaman, 2d Class USN 20-Jul-1919
Mayer John Velentine Lndsmn Mate USNRF 1-Oct-1918
Reynders John VanUreheren, Jr Electrician, 3d Class USNRF 4-Nov-1917
McKee John VanLear Sergeant L 39th Infantry 29-Sep-1918
Daniel John V. Private First Class M 102nd F. Signal Battalion 3-Oct-1918
Cleary John V Pvt Co D 310th Inf 20-Oct-1918
Eckmann John V Private 1st Class M 105th Infantry 29-Sep-1918
Fennessy John V PFC B 26th Infantry 30-May-1918
Kelly John V CPT Engrs 3-Aug-1918
Kerrigan John V Sergeant Headquarters Co 165th Infantry 18-Feb-1919
O'Connell John V Private MG 126th Infantry 31-Jul-1918
Scudero John V Private K 315th Infantry 2-Oct-1918
Walkowiak John V Pvt Btry E 301st FA 25-Oct-1918
Gallagher John Thomas Corporal H 165th Infantry 16-Jul-1918
Kenney John Thomas Private E 107th Infantry 29-Sep-1918
Langstaff John Thomas Corporal K 311th Infantry 27-Oct-1918
Naughton John Thomas Private E 165th Infantry 22-Oct-1918
Tinsley John Thomas Engineman, 2d Class USN 7-Oct-1918
Byrne John T. Sergeant D 12th Infantry N.Y.N.G., 104th Field Artillery 27-Mar-1919
Byrnes John T. Private M 165th Infantry 14-Oct-1918
Collins John T. Private Engineer Corps, Unas, Ft. Slocum , NY 3-Oct-1918
Cudmore John T. Private First Class M 106th Infantry 2-Sep-1918
Gordon John T. Private Company M 165th Infantry 10-Aug-1917
Gray John T. Corporal Company D 106th Infantry 27-Sep-1918
Langley John T. Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 20-Mar-1918
Lennon John T. Apprentice Seaman 3-Mar-1918
O'Neil John T. Private Company E 307th Infantry 12-Oct-1918
Price John T. Private 434th Motor Truck Company 431st Motor Supply Train 24-Oct-1918
Pryer John T. Private, 1st class Medical Detachment Base Hospital 8 23-Jun-1918
Ritzer John T. Private Company L 107th Infantry 9-Nov-1918
Monahan John T E Sergeant B 308th Infantry 8-Dec-1918
Eilenberger John T 1st Lt ASA 5-Oct-1918
Holahan John T PVT MG 108th Infantry 1-Oct-1918
Kennedy John T Corporal A 5th MG Battalion 4-Oct-1918
Mahon John T Pvt Hq Co 147th Inf 18-Oct-1918
Martin John T Private Headquarters Det 2d Devel Battalion 10-Oct-1918
McCabe John T Private I 165th Infantry 28-Jul-1918
McQuillan John T Corporal I 106th Infantry 17-Oct-1918
Murray John T Pvt Co D 309th Inf 28-Sep-1918
O'Brien John T Corporal I 9th Infantry 18-Jul-1918
O'Connor John T Pvt 1st cl Co D 7th Inf 21-Jun-1918
Stanley John T Private C 110th Infantry 30-Sep-1918
Stevenson John T Sergeant Headquarters Co 43d Infantry 5-Oct-1918
Weber John T Private B 106th Infantry 5-Sep-1918
Conard John Stacy PFC 18-Oct-1918
Weir John Smith Private First Class E 307th Infantry 27-Aug-1918
Gott John Seymour Pvt Co B 325th Inf 12-Oct-1918
Riley John S. Jr. Private 29th [Service] 5-Oct-1918
Brandino John S. Private Battery F 104th Field Artillery 4-Nov-1918
Christiansen John S. Corporal 334th Aero Squadron 15-Sep-1918
Connors John S. Private Battery A 11th Field Artillery 10-Oct-1918
Frankel John S. Private Battery C 81st Field Artillery 28-Nov-1917
Hayden John S. Private First Class L 165th Infantry 28-Jul-1918
Madigan John S. Private K 23rd Infantry 31-Oct-1918
Russell John S. Private 32nd Recruit Squadron Air Service Signal Corps, Waco, TX 25-Mar-1918
Dean John S Private G 127th Infantry 24-Oct-1918
Edick John S Pvt 31st Co Ree Camp Cp Wheeler GA 29-Oct-1918
Krause John S Private M 308th Infantry 12-Oct-1918
Linscott John S Private H 105th Infantry 3-Sep-1918
Manning John S Captain 25th Infantry 25-Jul-1918
McCloskey John S Private D 317th MG Bn 6-Nov-1918
Moberg John S Private MD Base 23-Dec-1918
Morrison John S 2d Lt I 28th Infantry 19-Jul-1918
Romanzo John S PVT Unassigned, Syracuse Rec Camp 30-Sep-1918
Shannon John S Corporal C 4th Pioneer Infantry 10-Oct-1918
Shaw John S 1st Lt A 305th Infantry 5-Nov-1918
Syversen John S Sergeant D 407th Tel Battalion Signal Corps 28-Oct-1918
Livingston John Roscoe Corporal L 310th Infantry 17-Oct-1918
Bickley John Ronald Fireman, 1st Class USN 16-Oct-1918
Hunt John Robert Co C Cas Bn USMC 20-Sep-1918
Lumley John Robert SC 82nd 8-Jun-1918
Hunter John Richard PVT A 18th Infantry 21-Jul-1918
Hart John Rastus Sergeant G 106th Infantry 2-Sep-1918
Chadwick John Rappleye Apprentice Seaman 6-Jun-1919
Lantry John R. Jr. Corporal Company M 305th Infantry 30-Dec-1917
Ahern John R. Private I 162nd Infantry 30-Jan-1919
Arnett John R. 1st Lieutenant M. C 16-Apr-1918
Barrett John R. Corporal Company E 102nd Engineers 27-Sep-1918
Devens John R. Private D 108th Infantry 29-Sep-1918
Dewhurst John R. Landsman for Electrician-Radio U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Fischer John R. 1st Lieutenant M.C. 31-Oct-1918
Garthright John R. Private M 307th Infantry 29-Sep-1918
Griffith John R. Private Motor Truck Company 555th Motor Truck Corps 6-Jan-1916
Hicks John R. Major 302nd Tank C 3-Jan-1919
Hurd John R. Private Troop A 6th Cavalry 13-Feb-1918
Mahoney John R. Private 1st class Company G Convalescent Center 6-Jan-1919
Oakley John R. Private First Class B 309th Infantry 19-Oct-1918
Orlowski John R. Private 32nd Company 152nd Depot Brigade 28-Oct-1918
Rowe John R. Private First Class H 39th Infantry 31-Jul-1918
Titus John R. Private First Class E [108th] Infantry 29-Sep-1918
Duly John R Pvt MG Co 61 316th Inf 26-Sep-1918
McGlue John R Private 1st Class B 107th Infantry 29-Sep-1918
Moran John R Private 1st Class Battery F 304th Field Artillery 18-Aug-1918
Pooler John R Sgt 1st cl Co D 28th Inf 28-May-1918
Whittle John R Private 1st Class F 107th Infantry 3-Oct-1918
Wilder John R Pvt 50th Aero Sq 11-Jan-1918
Weinman John Phillip Private First Class I 311th Infantry 21-Dec-1918
Binder John Philip App. Seaman 1-Jan-1919
Peacock John Perry USNRF 4-Oct-1918
Ryan John Paul Joseph Commander 15-Sep-1918
Riordan John Patrick Seaman, 2d Class USNRF 29-Sep-1918
Schremph John Patrick PFC K 37th Infantry 19-Oct-1918
Conrad John P. Jr. Private Supply 105th Field Artillery 29-Sep-1918
Bourke John P. 1st Lieutenant Medical Corps 28-Jul-1919
Carson John P. Corporal Company D 305th Infantry 22-Oct-1918
Conradi John P. Ensign 20-Mar-1918
Crimmins John P. Private First Class A 106th Infantry 11-Nov-1918
Donahue John P. Pvt M 165th Inf 2-Aug-1918
Doyle John P. Chief Boatswains Mate U.S.N.R.F. 26-Sep-1918
Dunne John P. Unk C 102d Engrs 29-Sep-1918
Eaton John P. 80th Company 6th Regiment 6-Jun-1918
Fitzgerald John P. Private First Class K 324th Infantry 8-Oct-1918
Freeman John P. Private C 102nd Engineers 30-Sep-1918
Gross John P. Corporal C 317th F. Signal Battalion 1-Oct-1918
Kayes John P. Private, 1st class Company B 165th Infantry 7-Oct-1918
Leary John P. Private First Class M 105th Infantry 27-Sep-1918
O'Neill John P. Private Company E 2nd Pioneer infantry 8-Nov-1918
Daly John P Pvt Med det Evac Hosp 11 11-Oct-1918
Dwyer John P PFC G 23rd Infantry 18-Jul-1918
Fromm John P PFC E 107th Infantry 29-Sep-1918
Mahon John P 2d Lt K 362d Infantry 3-Nov-1918
McCullough John P Corporal C 106th Infantry 12-Sep-1918
McElroy John P Sergeant C 326th Infantry 21-Oct-1918
McMahon John P Cook H 106th Infantry 27-Sep-1918
Moore John P Private G 323d Infantry 8-Oct-1918
Reavey John P Pvt Btry C 47th Arty 13-Oct-1918
Roback John P PVT F 23rd Infantry 18-Jul-1918
Shannon John P Wagoner Supply 106th Infantry 27-Sep-1918
Vanderdoes John P Private 1st Class D 21st Engineers 27-Sep-1918
Murphy John O. 2nd Lieutenant Company L 305th Infantry 5-Nov-1918
Morey John O Private 1st Class Headquarters Tr 2d Army Corps 23-Feb-1919
Gianfraneceshi John nP Pvt SATC U of Buffalo 27-Oct-1918
Cool John N PFC B 60th Infantry 16-Sep-1918
Musty John N Cpl Btry 12th FA 11-Feb-1918
Walsh John N Sergeant B 306th Infantry 5-Sep-1918
Wellerson John Mortimer Boatswain Mate, 1st Class USNRF 23-Oct-1918
Kuebrich John Michael Private 1st Class A 325th Infantry 12-Oct-1918
Story John Michael Pvt Co B 104th MG Bn 21-Oct-1918
Baragwanath John McK F Lieutenant 12-Nov-1919
Stearns John Maxwell 20th 5th Regiment 15-Sep-1918
Jones John Mann PFC C 7th Infantry 21-Jun-1918
Anderson John M. G 106th Infantry 2-Sep-1918
Donahue John M. Pvt 1st cl M.G. Co 109th Inf 1-Oct-1918
French John M. Private First Class [Medical Detachment] 11-Oct-1918
Giehl John M. Private 47th 12th T. Bn., 153d Dep Brigade 11-Oct-1918
Grace John M. Fireman, 1st class U.S.N. 11-Oct-1918
Gross John M. Private First Class A 38th Engineers 14-Nov-1918
Hennessey John M. Private First Class C 107th Infantry 29-Sep-1918
Hoctor John M. Private G 327th Infantry 28-Oct-1918
Hunter John M. Private Headquarters Company 23rd Infantry 3-Oct-1918
Ott John M. Private Company G 114th Infantry 12-Oct-1918
Quinn John M. Corporal Headquarters Det. 5th Grand Div. Tr. B. Sect. 5 2-Mar-1919
Razionale John M. Seaman, 2nd class 15-Jul-1920
Robertson John M. Private First Class B 102nd Sup. Tn. 4-Jan-1919
Ryan John M. 2nd Lieutenant H 166th Infantry 12-Sep-1918
Shanahan John M. Private F 303rd Am. Tn. 25-Jan-1918
Goring John M Jr Pvt Co I 107th Inf 29-Sep-1918
Young John M Jr Pvt 1st Trench Mort Btry 26-Feb-18
Battle John M 1st Lt MG 23d Infantry 21-Jul-1918
Dahm John M Pvt 1st cl Co D 310th Inf 20-Oct-1918
Fanning John M Pvt 1st cl Co C 312th Inf 24-Oct-1918
Ganier John M CPL E 23rd Infantry 19-Jul-1918
Heider John M Pvt 7th Bn 153d Dep Bde 22-Sep-1918
Kernan John M PFC M 327th FA 14-Sep-1918
McGowan John M Private Det 3d Corps School 25-Nov-1918
Roche John M Pvt Co C 18th Inf 20-Jul-1918
Schaefer John M Pvt Co H 108th Inf 29-Sep-1918
Schlecht John M PVT B 38th Infantry 14-Sep-1917
Sullivan John M PVT C 345th Infantry 22-Oct-1918
Griffin John Lorigan Private L 4th Infantry 20-Feb-1919
Burns John Lewis Gunner 6-Aug-1918
McCabe John Leo Seaman, 2d Class USNRF 7-Oct-1918
Purcell John Leo Seaman 2nd Class 5-Oct-1918
Sullivan John Lawrence Wagoner I Quartermaster Corps 20-Feb-1919
Allen John L. Corporal Company L 107th Infantry 10-Mar-1918
Brannigan John L. Private Company B 165th Infantry 19-Nov-1917
Bryce John L. Private First Class B 147th Infantry 30-Sep-1918
Carrigan John L. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 27-Sep-1918
Donovan John L. Private First Class C 312th 24-Oct-1918
Downing John L. Private Battery C 33rd Field Artillery 8-Oct-1918
Gardner John L. Private G 26th Infantry 7-Jun-1918
Gibney John L. Aviation Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Grogan John L. Private Company D 9th Infantry 1-Jul-1918
Hegerty John L. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 7-Jun-1918
Potter John L. Private 2 Sig. C. Repl Battalion 21-Jul-1919
Ross John L. Sergeant K 165th Infantry 28-Jul-1918
Rossi John L. Private First Class I 306th Infantry 29-Sep-1918
Dashnaw John L PVT A Devl Bn, Ft. Sill, Okla 14-Dec-1918
Gallinger John L PFC C 308th MG Bn 26-Sep-1918
Lilley John L 1st Lt ASSC 6-Oct-1918
Livingston John L Cpl Co H 107th Inf 11-Oct-1918
Lynch John L Private K 315th Infantry 5-Nov-1918
Maroney John L Cpl Co L 306th Inf 5-Nov-1918
McDonald John L Cpl Co C 514th Engrs Svc Bn 17-May-1918
McKenna John L Private 290th Provisional Aer Squadron 24-Jul-1918
Mulley John L Private 1st Class Quartermaster Det 17-Mar-1919
Murray John L Wagoner Supply 104th FA 16-Jan-1918
O'Brien John L Private I 106th Infantry 31-Jul-1918
Scott John L Reg Hq 307th Engrs 11-Oct-1918
Sullivan John L Private 1st Class K 165th Infantry 15-Oct-1918
Sullivan John L Pvt 1st cl Co B 311th Inf 4-Nov-1918
Toole John L Cpl 19th Balloon Co 10-Oct-1918
Wilson John L PVT H 9th Infantry 18-Jul-1918
Flynn John K. Sergeant F 23rd Infantry 6-Oct-1918
McCormick John K Corporal D 107th Infantry 18-Oct-1918
Smith John K Pvt Co M 320th Inf 1-Nov-1918
Isbister John Jr. Seaman, 2nd class 8-Apr-1917
Riester John Jr. Private L 316th Infantry 28-Sep-1918
Riester John Jr. Private L 316th Infantry 28-Sep-1918
Andres John Jr Pvt Co C 8th MG Bn 5-Oct-1918
Buth John Jr Pvt Co I 307th Inf 9-Sep-1918
LeGall John Jr Private E 165th Infantry 8-Mar-1918
Markert John Jr Private 1st Class D 107th Infantry 5-Apr-1919
Steuerer John Jr Private 1st Class 339th Guard and Fire Co Camp Merritt, NJ 15-Feb-1919
Doris John Joseph, Jr 80th Quantico, VA 20-Jul-1918
Neary John Joseph Jr Supply 58th Artillery, CAC 15-May-1918
Baird John Joseph Private 1st Class E 107th Infantry 29-Sep-1918
Coffey John Joseph Pvt Coi D 51st Pion Inf 2-Jan-1918
Collins John Joseph Pvt TNG Corps 7-Oct-1918
Cotter John Joseph App Smn USNRF 24-Sep-1918
Curtin John Joseph Private 2nd Quartermaster Corps Detachment 16-Jan-1919
Dowd John Joseph 55th Co 12-Jun-1918
Driscoll John Joseph Sgt 1st cl GD Hq DWEST TC 9-Feb-1919
Durkin John Joseph USMC 30-Mar-1919
Hart John Joseph Seaman, 2nd Class 5-Mar-1918
Jordan John Joseph Pvt Co B 306th MG Bn 15-Oct-1918
Kruse John Joseph Cook C 1st Tng Bn S C, Ft Leavenworth, KS 27-Oct-1918
Martin John Joseph Electrician, 1st Class, General USNRF 7-Feb-1920
McCarthy John Joseph Blks Det. 15-Mar-1918
Murphy John Joseph Private D 307th Infantry 24-Jun-1918
Murray John Joseph Pvt 1st cl Co D 306th MG Bn 26-Sep-1918
Nolan John Joseph Pvt Btry C 104th FA 7-Nov-1918
O'Grady John Joseph Fireman, 1st Class USN 24-Jul-1919
Ridings John Joseph Yeomn 3d cl USN 18-Oct-1918
Rossel John Joseph Pvt Co F 307th Inf 15-Oct-1918
Sweeney John Joseph Smn 2d cl USN 3-Dec-1918
Roche John Jos. Mec. Headquarters 60th Field Artillery 29-Sep-1918
McGeachy John Jos Private MD Base Hospital Ft Sam Houston, TX 23-Oct-1918
Murray John Jos Private Battery C 309th Field Artillery 20-Feb-1919
Barnhart John James Private F 51st Pioneer Infantry 13-Nov-1918
Boland John James Ensign 30-Sep-1918
Callahan John James 55th 11-Jun-1918
Dwyer John James [Supply] Sergeant Supply 105th Infantry 21-Feb-1919
Hanrahan John James Private First Class Battery D 76th Field Artillery 2-Mar-1919
Haile John Jacob Private C 38th Infantry 15-Jul-1918
Finan John J., Jr. Private Battery F 104th Field Artillery 4-Nov-1918
Herold John J., Jr. Sergeant Mch. Company C 308th Infantry 26-Jun-1918
Kelly John J., Jr. Sergeant, 1st class FT.& H. Company 340 QuarterMaster Corps 18-Oct-1918
McHugh John J., Jr. Medical Departmant 24-May-1919
Smith John J., Jr. Private, 1st class Bakery Company No. 378 15-Oct-1918
Blaine John J. Private, 1st class Company B 103rd Ammunition Train 2-Oct-1918
Booth John J. Corporal Company L 165th Infantry 29-Jul-1918
Brand John J. Private Company B 305th Infantry 5-Oct-1918
Burke John J. Private First Class Battery E 343rd Field Artillery 21-Jan-1919
Butler John J. Sergeant Company K 165th Infantry 4-Nov-1918
Campbell John J. Private Headquarters 165th Infantry 28-Jul-1918
Carey John J. Corporal B 106th Infantry 27-Sep-1918
Carey John J. Private First Class F 165th Infantry 28-Jul-1918
Carmody John J. Private Company A 320th Infantry 6-Nov-1918
Carnesi John J. Private Company M 116th Infantry 12-Oct-1918
Carter John J. Private Company L 58th Infantry 29-Sep-1918
Caulfield John J. Private Company G 106th Infantry 16-Oct-1918
Charlton John J. Private 38th Company 152nd Depot Brigade 12-Dec-1918
Claire John J. Private Machine Gun Company 165th Infantry 14-Oct-1918
Collins John J. Private H 165th Infantry 16-Jul-1918
Conefry John J. Private First Class K 165th Infantry 28-Jul-1918
Connelly John J. Private First Class M 9th Infantry 16-Jan-1918
Connolly John J. Sergeant 326th Labor Battalion, Headquarters Detachment 21-Jan-1919
Conroy John J. Corporal G 165th Infantry 30-Jul-1918
Cooney John J. Chief Water Tender U.S.N. 6-Dec-1917
Coughlan John J. Private Quartermaster Corps Guard & Fire 309th Infantry 29-Sep-1918
Crowley John J. Private A 301st Engineers 9-Oct-1918
Crowley John J. Private First Class H 328th Infantry 10-Oct-1918
Curran John J. Private A 121st M. G. Battalion 4-Aug-1918
Dabbs John J. Lieutenant Junior Grade 24-Dec-1918
Davis John J. Private C 11th Cavalry 5-Apr-1917
Davis John J. Private [Ordinance Detachment] 6th Infantry 6-Nov-1918
Dawson John J. Private Headquarters 309th Infantry 4-Oct-1918
Delaney John J. Private B 114th Infantry 12-Oct-1918
Dena John J. Private 1st Class Company A 8th M.G. Battalion 5-Oct-1918
Donahue John J. 1st Sgt L 165th Inf 30-Jul-1918
Donohue John J. Pvt 1st cl B 106th Inf 27-Sep-1918
Donohue John J. Pvt F 165th Inf 6-Jun-1918
Donovan John J. Corp F 105th Inf 29-Sep-1918
Dorsey John J. Musician, 2nd class 18-Oct-1918
Dowling John J. Chief Commissary Steward U.S.N.R.F. 28-Sep-1920
Doyle John J. Pvt D 105th M.G. Bn 16-Oct-1918
Dunn John J. Pvt D 105th M.G. Bn 2-Sep-1918
Dunne John J. Pvt B 305th FA 17-Oct-1918
Dunseath John J. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 8-Mar-1920
Dwyer John J. Pvt 1st cl M 105th Inf 27-Sep-1918
Farrell John J. Private, 1st class Company H 165th Infantry 15-Jul-1918
Farrell John J. Private 71st Company 17th Battalion ?
Feeley John J. Private Company D 165th Infantry 6-Oct-1917
Finnegan John J. Private Company F 165th Infantry 28-Jul-1918
Fitzgerald John J. 1st Lieutenant A.S.S.C 30-Oct-1918
Fitzpatrick John J. Private Battery F 14th Field Artillery 8-Apr-1918
Flood John J. Corporal C 102nd F. Battalion Sig. C. 29-Sep-1918
Frawley John J. Sergeant 7th Service 5-May-1919
Gahde John J. Hospital Apprentice, 2nd class U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Gallagher John J. Private First Class Headquarters 312th Infantry 17-Oct-1918
Garrity John J. Private Battery D 303rd Field Artillery 28-Oct-1918
Geoghan John J. Corporal Troop D 13th Cavalry 9-Apr-1917
Gunechion John J. Sergeant First Class 104th Ord Dept. 9-Nov-1918
Hagan John J. Private Headquarters 121st Field Artillery 27-Oct-1918
Hagger John J. Sergeant M 305th M. G. Battalion 15-Aug-1918
Hanrahan John J. Private C 308th Infantry 24-Jun-1918
Harbolic John J. Private Company C 309th Infantry 19-Oct-1918
Haspel John J. E 165th Infantry 7-Mar-1918
Hegarty John J. Corporal D 165th Infantry 15-Oct-1918
Higgins John J. Seaman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
Hughes John J. Corporal Company B Motor Truck Corps 321 9-Jan-1919
Judge John J. (?) 1st class Headquarters Company 7th Infantry 5-Oct-1918
Kelcher John J. Private, 1st class Company F 316th Infantry 4-Nov-1918
Kelly John J. Private Company K 165th Infantry 29-Jul-1918
Kelly John J. Private Company B 7th Infantry 4-Oct-1918
Labish John J. Private Company M 16th Infantry 22-Jul-1918
Lennon John J. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
Maxwell John J. Sergeant Headquarters Detachment Headquarters Military Police Corps 27-Feb-1919
McBride John J. Private 1st class Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Millett John J. Private B 102nd M. G. Battalion 26-Oct-1918
Morris John J. Corporal 17th Company Munition Training Department, Camp H'k, GA 15-Oct-1918
Mullins John J. Private First Class C 105th Infantry 29-Sep-1918
Murray John J. Private First Class B 318th F. Sig Battalion 18-Oct-1918
O'Brien John J. Private Battery B 13th Field Artillery 20-Jul-1917
O'Dell John J. Private, 1st class Company F 107th Infantry 16-Oct-1918
O'Grady John J. Private Company B 114th Infantry 17-Oct-1918
O'Hara John J. Private Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
O'Leary John J. Private Machine Gun Company 165th Infantry 10-Aug-1918
O'Rourke John J. Corporal Company I 165th Infantry 28-Jul-1918
Pavia John J. Private 374th Cassion Company 28-Sep-1918
Phalen John J. Corporal C 105th Infantry 4-Nov-1918
Quinn John J. Private First Class K 315th Infantry 4-Nov-1918
Quinlan John J. Private M. D. Camp
Rechlin John J. Sergeant D 307th Infantry 14-Nov-1918
Reddell John J. First Sergeant Prisoner of War Escort 230th 25-Jan-1919
Regan John J. Private I 107th Infantry 29-Sep-1918
Reilly John J. Private D 18th M. G. Battalion 14-Nov-1918
Render John J. Private 1st Class Ordnance Depot, Watervliet Arsenal, NY 1-Aug-1917
Reynolds John J. Private C 501st Engineers 28-Jan-1918
Ring John J. Private F Postal Express [Service] 25-Apr-1919
Roach John J. Private Company D 310th Infantry 30-Oct-1918
Roggerman John J. Sergeant M 360th Infantry 14-Sep-1918
Ryan John J.
Ryan John J. Private A 102nd Field Signal Battalion 15-Jul-1918
Ryan John J. Sergeant H 106th Infantry 21-Aug-1918
Ryan John J. Private M 61st Infantry 14-Oct-1918
Ryder John J. Corporal Battery A 12th Field Artillery 18-Jun-1918
Shannon John J. Private 18th 5th Tng. Battalion, 153rd Dep. Brigade 13-Oct-1918
Sullivan John J. Private 1st class Company C 106th Infantry 17-Nov-1918
Sweeney John J. Private Battery A 18th Battalion, Field Artillery Replacement Draft 11-Oct-1918
Tarmey John J. Private 42nd 11th Battalion , 153rd Dep Brigade 30-Sep-1918
Thomas John J. Private E 3rd Infantry N. Y. N. G 12-Jul-1917
Trant John J. Private Battery C 304th Field Artillery 14-Mar-1918
Welch John J. 1st Lieutenant E 108th Infantry 29-Sep-1918
Williams John J. Private Company A 4th Infantry 21-Oct-1918
Wyszomirski John J. Private M 105th Infantry 31-Oct-1918
McMahon John J T Private A 105th Infantry 1-Oct-1918
Lawlor John J Jr Private B 315th Infantry 26-Oct-1918
Mallay John J Jr Private MG 107th Infantry 29-Sep-1918
Meagher John J Jr Corporal C 107th Infantry 29-Sep-1918
Anderson John J Fireman, 1st Class USNRF 6-Jan-1919
Blanchette John J Pvt Co H 71st Inf 4-Oct-1918
Caruso John J PFC 108th Infantry 25-Aug-1918
Crowley John J SGT M 107th Infantry 29-Sep-1918
Cullen John J Private Prov Co A Chem War Serv, Camp Kendrick 16-Feb-1919
Donnelly John J Corporal L 107th Infantry 29-Sep-1918
Fink John J Sgt 307th Lab Co QMC Cp Mills 28-Dec-1918
Fitzgerald John J Pvt Co C 107th Inf 29-Sep-1918
Gilmore John J SGT Btry E, 16th FA 12-Sep-1918
Gorczynski John J PVT E 310th Infantry 23-Sep-1918
Hahn John J PVT D 60th Infantry 30-Dec-1918
Hirt John J Private M. G. 167th Infantry 4-Nov-1918
Hoelcle John J Wag Co D 312th Am Tn 24-Oct-1918
Hogan John J SGT H 16th Infantry 9-Jun-1918
Hourihan John J PVT B 9th MG Bn 12-Oct-1918
Kenney John J Private MDNA Ft Oglethorpe, GA 16-Oct-1918
Kiely John J PFC A 18th Infantry 10-Oct-1918
Kowalski John J Corporal Adm Labor Co 104th MG Battaion 13-Apr-1918
Laffan John J Private Battery B 33d Field Artillery 6-Oct-1918
Larkin John J Private 1st Class G 9th Infantry 15-Apr-1918
Lennon John J Private 1st Class Battery F 105th Field Artillery 21-Mar-1919
Logue John J Private 153d MG School MG Tng Center 1-Nov-1918
Loppez John J Corporal K 105th Infantry 29-Sep-1918
Lubeck John J Private C 327th Infantry 10-Oct-1918
Madden John J Private M 165th Infantry 29-Jul-1918
Mahoney John J Sergeant B 165th Infantry 15-Oct-1918
Mahoney John J Bugler K 316th Infantry 28-Sep-1918
McCollom John J Corporal Headquarters Co 102d Regt Engineers 28-Feb-1919
McCool John J Private H 107th Infantry 3-Oct-1918
McGloin John J Private F 165th Infantry 28-Jul-1918
McGourty John J Private Quartermaster Mech Re Shops, No 320 7-Oct-1918
McGrath John J Private F 108th Infantry 17-Oct-1918
McGuire John J Private D 106th Infantry 27-Sep-1918
McHugh John J Corporal Battery E 306th Field Artillery 26-Aug-1910
McIntyre John J Sergeant, 1st Class F 9th Infantry 28-Aug-1917
McKay John J Private MG Co 165th Infantry 15-Oct-1918
McMahon John J Private A 123d Infantry 22-Oct-1918
McNerney John J Private M 305th Infantry 15-Aug-1918
Mertz John J Sergeant C 308th Infantry 23-Aug-1918
Michael John J Private 1st Class K 106th Infantry 2-Sep-1918
Moloney John J Private H 327th Infantry 8-Oct-1918
Mooney John J Private 1st Class E 307th Infantry 6-Oct-1918
Moore John J Private I 326th Infantry 23-Oct-1918
Moran John J Private G 106th Infantry 27-Sep-1918
Moran John J Corporal C 109th Infantry 28-Oct-1918
Morrissey John J Mechanic A 165th Infantry 15-Oct-1918
Mullins John J Private 1st Class C 105th Infantry 29-Sep-1918
Murphy John J Private E 102nd Sup Tn 3-May-1918
Murphy John J Private 1st Class G 105th Regt Infantry 8-Sep-1918
Murphy John J Corporal C 165th Infantry 4-Aug-1918
Murray John J Sergeant 4th US Disc Bks Guard 5-Jul-1919
Murray John J Sergeant 4th US Disciplinary Barracks Gd 5-Jul-1919
Neichols John J Private 1st Class Cp Exchange Det Camp Upton, NY 16-Feb-1919
Nelson John J Wagoner Sup Tr 310th Cavalry 12-Jun-1918
O'Brien John J Private A 165th Infantry 3-Nov-1918
O'Connor John J Private C 165th Infantry 1-Aug-1918
O'Connor John J Private I 165th Infantry 29-Sep-1918
O'Connor John J Private Ord Detachment Sandy Hook Proving Grounds, NJ 23-Sep-1918
Phelan John J Pvt Co I 108th Inf 29-Sep-1918
Phelan John J PFC D 2nd Brig, MG Bn 28-May-1918
Salerno John J Private 1st Class 166th Squadron MD 2-Apr-1919
Sartory John J Private K 315th Infantry 20-Sep-1918
Stack John J Private 1st Class M 7th Infantry 20-Jun-1918
Tesoro John J Private B 7th Infantry 15-Jun-1918
Thompson John J Private G 308th Infantry 24-Aug-1918
Thurston John J Private 1st Class F 11th Infantry 28-Oct-1918
Tuohy John J Captain Ord 16-Oct-1918
Tyler John J Pvt 1st cl Evac Hosp 19 28-Jun-1919
Urgo John J Sergeant E 307th Infantry 27-Aug-1918
Vascimini John J Private E 347th Infantry 15-Oct-1918
Walker John J Sergeant H 165th Infantry 16-Oct-1918
Wallace John J Private 1st Class Battery C 306th Field Artillery 3-Jun-1918
Walsh John J Private 1st Class B 105th Infantry 17-Oct-1918
Whalen John J Pvt 43d Co 11 Bn 153 Dep Bde 6-Oct-1918
Wiesnewski John J Pvt Co E 148th Inf 21-Oct-1918
Wilder John II 1LT Hq Det 2 Ac Cent 19-Aug-1918
Weaver John Howard 2d Lt 26-Aug-1920
Nary John Henry, Jr SGT B 30th Infantry 20-Oct-1918
Brennan John Henry Seaman 2nd Class 3-Feb-1918
Miles John Henry Fireman 2nd Class 22-Dec-1917
Stone John Henry Chief Boatswain Mate USN 25-Dec-1918
Burrows John Harvey Corporal G 305th Infantry 15-Oct-1918
James John Harold Pvt Co mE 306th Inf 15-Oct-1918
Moran John Harold Cpl Co H 107th Inf 29-Oct-1918
Jones John H.L. Private 1st Class Company C 107th Infantry 29-Sep-1918
Lasher John H., Jr. Sergeant Company E 302nd Engineers 29-Sep-1918
Pappy John H., Jr. Private Company H 24th Infantry 15-Apr-1918
Perry John H., Jr. Private Machine Gun Company 165th Infantry 30-Jul-1918
Weaver John H., Jr. Private, 1st class Company L 165th Infantry 23-Aug-1918
Blowers John H. Private 5th 2nd Dev. Battalion , Camp Wadsworth 25-Nov-1918
Blumlein John H. Private, 1st class Company E 105th Infantry 17-Oct-1918
Bradley John H. Cook Battery E 147th field Artillery 14-Aug-1918
Breese John H. Private, 1st class Ambulance Service 580th USA AS. 30-Jul-1918
Embree John H. Sergeant Company K 165th Infantry 29-Jul-1918
Finnegan John H. Private Company E 106th Infantry 3-Sep-1918
Flynn John H. Private M 106th Infantry 27-Sep-1918
Hendrickson John H. Pharmacists Mate 1st class 30-Sep-1918
Herriman John H. Machinist Mate, 1st class U.S.N.R.F. 12-Oct-1918
Holmes John H. Private Company I 107th Infantry 29-Sep-1918
Moss John H. Seaman 2nd class 18-Jun-1918
Osswalt John H. Corporal Copany L 111th Infantry 2-Oct-1918
Richard John H. Private 6th 18-Oct-1918
Stevens John H. 2nd Lieutenant 147th Aeronautical Squadron 31-Jul-1918
Wescott John H. Private I 328th Infantry 9-Oct-1918
Laffam John H Jr Private