Home
About the Museum
Contact Us
Articles
Armories & Arsenals
Events
Education
Flags
Forts
Heraldry
Press
Research
Veteran's Oral History
Search
DMNA Home page
NYARNG
NYANG
NYG
NY Naval Militia
Friends

Research

Roll of honor:
Citizens of the State of New York who died while in the service of the United States during World War I

Showing 13876 of 13876 records.

Search

Enter First name, Last name, Rank, Date (year)
Last name begins with:
Last Name First Name Rank Company Regiment Date of Death
Calandra Tony Private Y.S.A. Training Detachment 16-Jan-1919
Ashwood George PVT WM Rep Shop304, MSTU 365th 25-Aug-1918
Totty Frank W Private D Water Tank Tn 6-Oct-1918
Faul George Alfred Corporal Washington, DC 1-Oct-1918
Judge William Bicknell Musician, 1st Class Marine Band Washington, DC 12-Nov-1920
Robinson Phillips Brook Captain Hqs Washington, DC 5-Nov-1918
Schenkein George W Private 437th Engineers Det Washington, DC 21-Dec-1918
Miller Robert Monroe Wag Wash DC Bks 23-Jan-1918
Hallinan Eugene T. Corporal L Von Sta., Camp Upton NY 26-Dec-1918
Powell Simon Private 2nd Provisional Company Vetrinary Training School, Camp Lee, VA 17-Oct-1918
Colgrove Harry Private Vetinary Hospital No. 16 16-Oct-1918
Gill Harry D. Major Veterinary Corps 3-Oct-1918
Garland Richard Private Veterans Hospital No. 16 Camp Lee VA 17-Oct-1918
Berthiaume Arthur J. Private Veterans Hospital 16 17-Oct-1918
Spicer Percy T. Private 1st class Veteran Hospital 8 13-Sep-1918
Herman Frank Private Vet. Tng. School, Camp Lee. VA 14-Oct-1918
Bushell Robert T. Private Vet. Hospital 16, Camp Lee 4-Oct-1918
Dolan William Pvt Vet. Hosp. No. 6 30-Sep-1918
Marley Michael Private 2d Prov Co Vet Tng Sch 17-Oct-1918
Allen Cornelius Private Vet Hosp No. 20 Camp Lee Va. 21-Aug-1918
McCook Robert James Private Vet Hosp No 17 29-Nov-1918
Wolf August Private 1st Class 2d Co A Vet Hosp 27-Oct-1918
Loevenich Otto Private Vet Aux Rmt Dep 307 30-Sep-1918
Kritzner William Jacob Private I Veneral Sta, Camp Upton, NY 5-Feb-1919
Robbins George A CPL M Ven Sta, 152 Dep Brig 11-Jan-1919
Churchill Thomas W. 2nd Lieutenant V.C. 9-Jul-1918
Mahlon Dean Private First Class V. C. Aux Rmt. Dep 307 3-Oct-1918
Fallon Bart Sergeant Utilities Detachment 27-Jan-1919
Helmken Henry Joseph Jr. Private Util. Det. Quartermaster Corp, Camp Mills NY 13-Oct-1918
Washburn Horace D. Corporal USS Maine 11-Jun-1918
Bauer John William Mach Mate, 2nd Class Av USRNF 12-Nov-1918
Aanensen Aksel Boatswain Mate 1st Class USNRF 8-Jan-1919
Abbate Nicholas Guseppe Chief Cabin Steward USNRF 9-Oct-1918
Abbott Charles Edward Smn 2d cl USNRF 27-Aug-1918
Adolf Orlo Bertrum Ldnm Radio USNRF 24-Sep-1918
Ahneman Theodore John Landsman for Yeoman USNRF 6-Nov-1918
Aichinger John Edward Coxwn USNRF 13-Sep-1918
Albertson nelson Mac Mate USNRF 11-Oct-1918
Alexander Llew'n Wheeler Electrician, 3d Class, Radio USNRF 13-Dec-1918
Anderson Arthur Oliver Yeoman, 1st Class USNRF 28-Nov-1919
Anderson John J Fireman, 1st Class USNRF 6-Jan-1919
App Joseph Fireman, 1st Class USNRF 26-Feb-1919
Appel Edward Fireman, 3d Class USNRF 25-Sep-1918
Babinger Albert James Ldmn M Mate USNRF 24-Mar-1918
Bacon Dana Dexter Smn 2d cl USNRF 3-Oct-1918
Baker Harold Seaman, 2d Class USNRF 11-Nov-1918
Barkus Abe Seamn 2d cl USNRF 9-Oct-1918
Barnard Jay Vincent Seaman, 2nd Class USNRF 30-Sep-1918
Barrett Michael Joseph Seaman USNRF 5-Dec-1918
Bassett Rice Quartermaster, 2d Class USNRF 9-Oct-1918
Bates Walter John Machinist Mate, 2d Class USNRF 11-Oct-1918
Bathrick Henry Melvin Coxmn USNRF 12-Aug-1918
Baumer Joseph Anton USNRF 15-Oct-1918
Beckman Lambert Fred Mach Mte USNRF 17-Dec-1918
Beebe George Guyon Chief Quartermaster, Navigation USNRF 14-Dec-1919
Behan William Joseph Chief Quartermaster USNRF 10-Oct-1918
Belmegis Heppocrates Ships Cook, 4th Class USNRF 12-Jul-1918
Belport Alexander Harry Ships Cook, 3d Class USNRF 23-Sep-1918
Benson Francis W Firmn 3d cl USNRF 14-Dec-1918
Bergman Joseph Samuel Machinists Mate, 2d Class USNRF 21-Jul-1918
Biron Felix Amos Smn 2d cl USNRF 16-Jul-1918
Bonner Arthur Joseph Seaman, 2d Class USNRF 21-Oct-1918
Bossidy John Edward Elec 1st cl USNRF 27-Jan-1919
Brainard Ellsworth Fuller QM 3d cl USNRF 20-Feb-1920
Brennan Patrick Christ Ldsmn Mate USNRF 14-Jul-1918
Brickell Howard Austin Semn 2d cl USNRF 1-Oct-1918
Burnett Dewey Apprentice Seaman USNRF 22-Sep-1918
Burns David Evans Smn 2d cl USNRF 22-Sep-1918
Burt Gerald W Apprentice Seaman USNRF 2-Oct-1918
Bush Howard J Smn 2d cl USNRF 14-Sep-1918
Carberry Frank Edward App Smn USNRF 22-Sep-1918
Caswell Milton Edgar App Smn USNRF 24-Sep-1918
Cavanaugh John Francis Shp Fitter 2d cl USNRF 30-Sep-1918
Cleary Frederick Joseph Elec 3d cl USNRF 14-May-1919
Cotter John Joseph App Smn USNRF 24-Sep-1918
Cox James Michael Firmn 1st cl USNRF 28-Oct-1918
Curry Eugene Edward App Seamn USNRF 11-Apr-1917
Damaschke Harry C Seaman USNRF 14-Jul-1917
Damavara Christ Coxswain USNRF 14-Jun-1918
Damere Tom Coxswain USNRF 14-Jun-1918
Davis James Fredick Smn 2d cl USNRF 28-Sep-1918
Delaney Frank Patrick App Smn USNRF 22-Oct-1918
Dixstater Gregory F Seaman, 2nd Class USNRF 27-Jan-1917
Dodge Frederick App Smn USNRF 6-Oct-1918
Dornburgh Clyde Jay Musc 2d cl USNRF 10-Mar-1918
Doty LeRoy Arthur App Seamn USNRF 28-Jun-1918
Durant Arthur E Machinist's Mate, 2nd Class USNRF 5-Oct-1918
Dykeman Karl Frederick Seaman USNRF 17-Nov-1918
Eberhhardt Frederick Busch Lndsmn Mate USNRF 26-Jan-1919
Escavage George Harry Semn 2d cl USNRF 31-Aug-1918
Evans Charles Hart Mch, 1st Mate, 2nd Class USNRF 18-Jun-1917
Farrington Frank Vernal Smn 2d cl USNRF 22-Sep-1918
Fox Kenneth Albert Smn 2d cl USNRF 6-Oct-1918
Gaffney James H Emgrmn 2d cl USNRF 24-Nov-1918
Gage Glen Arbor Semn 2d cl USNRF 5-Oct-1918
Gannon Howard Jason Smn 2d cl USNRF 23-Apr-1919
Gavin William Phillip Smn 2d cl USNRF 22-Oct-1918
Gorny John Edward Smn 2d cl USNRF 28-Sep-1918
Grace Theodore Nicholas App Semn USNRF 7-Oct-1918
Gressman Joseph Firmn 3d cl USNRF 19-Feb-1919
Gross Frank Anthony Smn 2d cl USNRF 23-Sep-1918
Guest Frank Joseph Smn 2d cl USNRF 23-Sep-1918
Hazeltine Charles Walter Commander USNRF 28-Jan-1921
Hilbert William Guatave App Smn USNRF 22-Sep-1918
Holdridge Ross Beebe App Seamn USNRF 30-Sep-1918
Holmes Willard Frank Elec 2d cl USNRF 30-Sep-1918
Hood Robert Stanley Smn 2d cl USNRF 30-Sep-1918
Hoose Edwin Lester Firemn 2d cl USNRF 10-Jan-1918
Jones Merwin Glyndwr Chf Qmster USNRF 8-Jan-1919
Judge Andrew Joseph Smn 2d cl USNRF 1-Oct-1918
Kennebrook Stanley Smn 2d cl USNRF 10-Mar-1918
Kohl Frank Smn 2d cl USNRF 30-Sep-1918
Kurtz Alphonse App Smn USNRF 27-Sep-1918
Lantry William Gabriel Smn 2d cl USNRF 22-Oct-1918
Londahl Henry Landsmn Av Mac Mate USNRF 23-Sep-1918
Lortz Harold Ray Smn 2d cl USNRF 21-Oct-1918
Lyons James Francis Seaman, 2d Class USNRF 3-Feb-1919
Madigan Edward Joseph Seaman 2d cl USNRF 15-Oct-1918
Madlinger August Semn 2d cl USNRF 28-Oct-1918
Maher Cornelius Patrick Apprentice Seaman USNRF 12-Oct-1918
Main Earl Tator Semn USNRF 5-Nov-1918
Mallina Joseph Patrick Seaman, 2d Class USNRF 21-Sep-1918
Mallon James Hunter Yeoman, 3d Class USNRF 1-Aug-1918
Malone John Ames Seaman, 2d Class USNRF 21-Jul-1918
Mann Frank Lawrence Ldsmn Mate Ave USNRF 25-Sep-1918
Manning Frank Seaman, 2d Class USNRF 2-Jun-1917
Martin George Ellsworth Smn 2d cl USNRF 3-Oct-1918
Martin John Joseph Electrician, 1st Class, General USNRF 7-Feb-1920
Mason Bernard William Machinist Mate, 2d Class USNRF 13-Oct-1918
Mayer John Velentine Lndsmn Mate USNRF 1-Oct-1918
McCabe John Leo Seaman, 2d Class USNRF 7-Oct-1918
McCann Richard Ward Lndsmn USNRF 1-Oct-1918
McCarthy Eugene Peter Machinist Mate, 2d Class USNRF 30-Mar-1919
McGowan Malsey Mark Mess Attendant, 2d Class USNRF 3-Mar-1918
McGowan Thomas Francis Fireman, 3d Class USNRF 24-Jun-1919
McGrath Frank Xavier Boatswain Mate, 2d Class USNRF 14-Oct-1918
McKay Raymond Francis Machinist Mate, 2d Class USNRF 27-Jun-1918
McLouglin Frank Joseph Electrician, 2d Class USNRF 26-Oct-1918
McMahon Aloysius Patrick Seaman, 2d Class USNRF 29-Sep-1918
McMahon John, Jr Seaman, 2d Class USNRF 24-Feb-1919
McNeil Harry Seaman, 2d Class USNRF 23-Nov-1917
McPortland William P Seaman 2d cl USNRF 23-Oct-1918
McSorley Frank Leo, Jr Yeoman, 1st Class USNRF 29-Oct-1918
Mechalke Joseph Mitchell Firemn 3d cl USNRF 29-Sep-1918
Menagh William Francis Engineman, 2d Class USNRF 21-Oct-1918
Metzalf Harry Sawyer App 2d cl USNRF 1-Nov-1918
Metzger Bernard Edward Seaman, 2d Class USNRF 4-Nov-1918
Meyer Arthur Seaman, 2d Class USNRF 13-Oct-1918
Miccio Marie Elizabeth Fireman, 3d Class USNRF 2-Oct-1918
Miller Albert Fireman 3d cl USNRF 17-Jul-1918
Miller Frederick Yeoman, 1st Class USNRF 1-Apr-1918
Miller Godwin Christopher Mess Attendant, 3d Class USNRF 30-Sep-1919
Miller John, Jr Machinist Mate, 1st Class USNRF 12-Oct-1918
Miller Samuel Plumber and Fitter USNRF 11-Oct-1918
Minnagh William Francis Fireman, 1st Class USNRF 27-Sep-1918
Mitchell Oliver Charles Yeomn 3d cl USNRF 25-May-1917
Moeller Herbert Coxswain USNRF 28-Sep-1918
Mohrmann William John Nichols Machinists Mate, 2d Class USNRF 9-Nov-1918
Montgomery Gormly J Seaman, 2d Class USNRF 20-Sep-1918
Moore Frank Gnrs Mate 3d cl USNRF 8-Aug-1919
Moore William Charles Machinists Mate, 2d Class Aviation USNRF 18-Oct-1918
Moore William Henry, Jr Chief Yeoman USNRF 22-Oct-1918
Moran Anthony James Seaman, 2d Class USNRF 31-Mar-1919
Moresco William Michael Landsman for Machinists Mate USNRF 27-Sep-1918
Mork Samuel Wesley Quartermaster, 3d Class USNRF 3-Mar-1919
Moutner Henry Apprentice Seaman USNRF 3-Oct-1918
Mullane James Landsman Electrician, Radio USNRF 22-Apr-1918
Mullen James Conrad Water Tender USNRF 23-Jul-1918
Mullen Leo David Seaman, 2d Class USNRF 8-Oct-1918
Muller Philip Robert Seaman, 2d Class USNRF 11-Mar-1919
Mullin Thomas A Chief Storekeeper USNRF 2-Nov-1918
Mullin Thomas Francis Seaman, 2d Class USNRF 29-Oct-1918
Murphy Cuthbert Charles Yeoman, 1st Class USNRF 17-Oct-1918
Murphy Edmund Charles Fireman, 3d Class USNRF 16-Oct-1918
Murphy Lillian M Nurse USNRF 10-Oct-1918
Murray Joseph Chief Yeoman USNRF 28-Dec-1918
Murray William Coxswain USNRF 19-May-1919
Napoleon Eli James Seaman, 2d Class USNRF 1-Oct-1918
Nelson Charles Edward Chief Machinists Mate USNRF 8-Jul-1918
Nichols Shepley Quartermaster, 1st Class USNRF 21-Aug-1918
Niles Arthur Lucien, Jr Boatswain Mate, 1st Class USNRF 20-Jun-1919
Oak Harry Arthur Chief Boatswain Mate USNRF 5-Dec-1917
O'Connell Daniel Ships Cook, 3d Class USNRF 21-Jun-1920
O'Connell Walter Dennis Seaman, 2d Class USNRF 28-Apr-1919
O'Leary Richard Wardcom Steward USNRF 9-Aug-1918
Olsen Edwin Coxswain USNRF 23-Sep-1918
Olsen Robert Fireman, 3d Class USNRF 9-Oct-1918
O'Neill Chester H App Smn USNRF
Onken August Joseph Apprentice Seaman USNRF 28-Sep-1918
Osterhaus Harold Seaman USNRF 26-Oct-1917
Patterson Frank Moore, Jr Machinists Mate, 2d Class USNRF 27-Aug-1918
Paulsen Adolph Hans Seaman, 2d Class USNRF 29-Oct-1918
Payne Alfred S Seaman, 2d Class USNRF 1-Jul-1918
Payne Winston Ships Cook, 1st Class USNRF 25-Oct-1919
Peacock John Perry USNRF 4-Oct-1918
Pendleton George William Chief Yeoman USNRF 6-Sep-1918
Pentony Vincent Peter Seaman, 2d Class USNRF 12-Oct-1918
Percival Charles Edward Chief QM Avn USNRF 5-Sep-1918
Petro Frank Seaman, 2d Class USNRF 25-Dec-1918
Peyser Harry Seaman, 2d Class USNRF 19-Oct-1918
Plews Joseph App Smn USNRF 21-Sep-1918
Pohl Julius Fireman, 2d Class USNRF 5-Oct-1918
Pollock Robert Kenneth Apprentice Seaman USNRF 25-Nov-1918
Ponce Michael Francis Machinists Mate, 2d Class USNRF 23-Sep-1918
Prendergast Joseph Jerome Seaman, 2d Class USNRF 21-Dec-1918
Puckhaber Fred Martin Apprentice Seaman USNRF 12-Mar-1920
Pulis James Bryson Ships Cook, 3d Class USNRF 30-Mar-1918
Quinn Samuel Ships Cook, 4th Class USNRF 20-Oct-1918
Quist Henry Gotfred Seaman USNRF 30-Sep-1918
Rabbot William Francis Ships Cook, 4th Class USNRF 4-Oct-1918
Ratz Fred Wettlaufer Landsman Machinist Mate Aviation USNRF 28-Dec-1918
Raught Lee Frank Landsn Mach Mate USNRF 23-Sep-1918
Reardon Frederick Joseph Gunners Mate, 3d Class USNRF 25-Feb-1919
Reazs Elmer Adelbert Lndsmn Mach Avn USNRF 6-Mar-1919
Reese Lloyd Vernon Smn 2d cl USNRF 10-Aug-1918
Reizenstein Wilbur Karl Seaman, 2d Class USNRF 6-Oct-1918
Reuhl Frank Justus Seaman, 2d Class USNRF 4-Mar-1918
Reymers Ernest Edward Yeoman, 1st Class USNRF 17-Dec-1918
Reynders John VanUreheren, Jr Electrician, 3d Class USNRF 4-Nov-1917
Reynolds Louis Edward Yeoman, 3rd Class USNRF 24-Jul-1918
Richardson Maude Yeoman, 2d class USNRF 17-Jan-1920
Riker Richard W Seaman, 2d Class USNRF 5-Nov-1917
Riley Cyril Augustus Mess Attendant 2d Class USNRF 19-Jan-1918
Riordan John Patrick Seaman, 2d Class USNRF 29-Sep-1918
Rittiger George H Seaman USNRF 15-Dec-1917
Rivenburgh Lloyd Horace Bugler USNRF 2-Jan-1919
Roesch Edward Machinists Mate, 2d Class USNRF 7-Oct-1918
Romanitch Franklin, Jr Blacksmith, 2d Class USNRF 18-Oct-1918
Romeo Fred Francis Chief Yeoman USNRF 21-Mar-1919
Romita Michael Mess Attendant, 3d Class USNRF 25-Sep-1918
Roseman Oscar Arthur Engineman, 2d Class USNRF 27-Sep-1918
Rowley Patrick Mess Attendant 1st Class USNRF 25-Feb-1918
Sanford Mark Jack Ships Cook, 2d Class USNRF 12-Feb-1918
Saranditis Sarandes Ships Cook, 2d Class USNRF 5-Mar-1919
Schaefer John Francis Seaman, 2d Class USNRF 30-Nov-1918
Schatz Harry Aloysius Apprentice Seaman USNRF 10-Oct-1918
Schoenthaler Louis Fred Seaman, 2d Class USNRF 22-Sep-1918
Schohn Eugene Charles Smn 2d cl USNRF 14-Oct-1918
Schoultz Rudolph Charles Sailmakers Mate USNRF 23-Oct-1918
Schram William Seaman, 2d Class USNRF 17-Oct-1918
Schreiber Samuel Apprentice Seaman USNRF 24-Sep-1918
Schuck Walter A Engineman, 2d Class USNRF 1-Mar-1918
Schuster Valentine Henry Seaman, 2d Class USNRF 13-Nov-1918
Schwarz Arthur James USNRF 30-Sep-1918
Scully Ambrose Joseph Blacksmth 2d cl USNRF 5-Oct-1918
Shaw Lauren Elwood Seaman, 2d Class USNRF 5-Apr-1920
Shrimpton Ernest Woltorton Seaman, 2d Class USNRF 5-Jan-1918
Shultz William Herman Fireman, 2d Class USNRF 5-Sep-1918
Silvernail Lloyd H Semn 2d cl USNRF 1-Jul-1918
Simon Joseph Apprentice Seaman USNRF 2-Oct-1918
Smith Benjamin Atley Landsman for Quartermaster Aviation USNRF 19-Nov-1918
Smith Elwood LaForge Seaman, 2d Class USNRF 9-Aug-1918
Smith Joseph William Mess Attendant, 3d Class USNRF 26-Feb-1918
Smith William Roy Coxswain USNRF 13-Mar-1918
Soden William Thomas Yeoman, 3d Class USNRF 11-Oct-1918
Soffel Walter Louis Fireman, 1st Class USNRF 15-Oct-1918
Spaulding Harlan Arthur Electrcn 3d cl USNRF 12-Nov-1919
Stait Frederick John Yeoman, 3d Class USNRF 9-Oct-1918
Sullivan Matthew Daniel Machinists Mate, 2d Class USNRF 16-Apr-1918
Sutherland Conrad Arthur Ships Cook, 2d Class USNRF 12-Mar-1918
Sweeting Alfred Alexander Mess Attendant, 3d Class USNRF 31-May-1918
Sweeting Carlyle Seaman, 2d Class USNRF 7-Oct-1918
Tandy John Abram Seaman, 2d Class USNRF 17-Oct-1918
Taylor Ermond Albert Chief Quartermaster Aviation USNRF 19-Feb-1919
Temme Harold Fireman, 1st Class USNRF 28-Oct-1918
Thompson Andrew Boatswain Mate, 1st Class USNRF 13-Dec-1917
Thompson Norman Knox Yeoman, 1st Class USNRF 18-Oct-1918
Tiano Luke Seaman, 2d Class USNRF 5-Oct-1918
Topp Augustus Chief Quartermaster USNRF 12-Aug-1918
Treanor Bernard Painter, 3d Class USNRF 17-Oct-1918
Treble Hector William Chief QM USNRF 30-Sep-1918
Treff Theodore george Firmn 3d cl USNRF 13-Oct-1918
Triglia Julius Seaman, 2d Class USNRF 22-Mar-1918
Tritschler Louis Charles Storekeeper, 3d Class USNRF 7-Feb-1919
Trodd Albert E Chief Machinists Mate USNRF 12-Mar-1918
Turner James Arthur Mess Attendant, 3d Class USNRF 7-Mar-1919
Ullman Norbert Leon Quartermaster, 3d Class USNRF 15-Oct-1918
Valentine Andrew Peter Carpenters Mate, 1st Class USNRF 21-Oct-1918
VanValkenburg Henrietta Yeoman 1st cl USNRF 17-Oct-1918
Vasilian Pany Blacksmith 1st cl USNRF 14-Jun-1918
Wadleigh George Edward App Smn USNRF 24-Oct-1918
Wagner Dewey Fireman, 2d Class USNRF 18-Jul-1919
Walker Ernest Dorando Wardroom Cook USNRF 26-Sep-1917
Walker Robert Steerage Steward USNRF 31-May-1918
Walsh Frank J Gunners Mate, 3d Class USNRF 17-Jan-1919
Walsh Gerald Hartigan Ldsnm Elect Radio USNRF 27-Apr-1919
Walsh Joseph James Seaman, 2d Class USNRF 31-Oct-1918
Ward Arnold Peter Machinists Mate, 2d Class USNRF 30-Sep-1918
Warfield Thornton Chief Machinists Mate USNRF 26-Sep-1918
Webster Herbert Edgar Mess Attendant, 3d Class USNRF 26-Feb-1918
Weil Evelyn Freda Yeoman, 3rd Class USNRF 19-Feb-1919
Weinstein Jacob Hosp App 1st cl USNRF
Weiss John Seaman, 2d Class USNRF 23-Sep-1918
Wellerson John Mortimer Boatswain Mate, 1st Class USNRF 23-Oct-1918
Wellman Willard Chief Elec Radio USNRF 24-Oct-1918
Wesche Richard Seaman, 2d Class USNRF 5-Nov-1917
Whalen Richard John Commissary Steward USNRF 27-Sep-1918
Whitmyer Robert Maw Seaman USNRF 13-Oct-1918
Wickman William A Chief Yeoman USNRF 29-Jan-1919
William Arthur Mack Mess Attdt 1st cl USNRF Mar 8,1920
Williams Griffith Seaman USNRF 12-Jan-1919
Williams Harold Hurd Ships Cook, 3d Class USNRF 31-May-1918
Wilson Martin Austin Seaman, 2d Class USNRF 1-Oct-1918
Wilson Richard Thomas Ward Room Steward USNRF 16-Oct-1918
Windsor Edward Thomas Carpenters Mate, 3rd Class USNRF 6-Apr-1919
Winne John, Jr Seaman USNRF 5-Nov-1917
Winroth Arthur Carl Semn 2d cl USNRF 23-Sep-1918
Wolff Louis Edwaqrd Lndsm for Elect USNRF 26-Sep-1918
Wolk Irving Montaigne Mess Attendant, 3d Class USNRF 6-Oct-1918
Woodcock William Dean Elec 2d cl Radio USNRF 29-Sep-1918
Young Joseph Myles Yeoman, 1st Class USNRF 8-Oct-18
Chadderdon Joseph P Seaman USNFR 17-Apr-1919
Noble Rollo McD. Seaman, 2nd class USN R.F. 16-Oct-1918
Steele John A. Seaman, 2nd class USN R.F. 2-Oct-1918
Thompson Francis W. Landsman, Machinist Mate USN R.F. 24-Oct-1918
Hadba Saleem G Pvt 1st cl Med Dept USN Base Hosp 19-Nov-1918
Alicke Rudolf Chief Machinist Mate USN 30-Sep-1918
Allen Herbert Henry Seaman 2nd Cl USN 14-Jan-1919
Allison Floyd Elwood App Seaman USN 3-Oct-1918
Amey Merl Bellinger Seaman, 2d Class USN 26-Mar-1918
Anderson Adolph Oscar Smn 2d cl USN 13-May-1917
Anderson Henry Lincoln Seaman USN 11-Oct-1918
Anderson Otto Chief Machinist Mate USN 6-Feb-1918
Anderson Walter Leonard Seaman, 2d Class USN 24-Sep-1918
Avard Percy Leo Landsman, Quartermaster USN 26-Mar-1918
Baker Robert Patterson Chief Water Tender USN 23-Sep-1918
Baker William Pratt Seaman, 2d Class USN 23-Oct-1917
Balgal Ernest Surfman USN 12-Dec-1918
Barber Arthur Brown Hosp App 2d cl USN 23-Sep-1918
Barmore Don Walton Seaman USN 31-Jul-1917
Baumann John Chief Turret Captain USN 2-Jun-1919
Begen Francis Michael Seaman, 2d Class USN 22-Sep-1918
Benson Fridolph Fireman USN 30-Jun-1918
Bergman Samuel Ships Fitter, 2d Class USN 26-Sep-1918
Bergner William Oiler USN 22-Jan-1918
Berntson Karl Mess Attendant 2d Class USN 14-Aug-1918
Berry William Flynn Bandmaster USN 3-Jun-1918
Best William Homer Coal Heaver USN 17-Sep-1918
Bickley John Ronald Fireman, 1st Class USN 16-Oct-1918
Blake Philip Henry Seaman 2d Class USN 22-Dec-1918
Boker Arthur William App Semn USN 28-May-1917
Bonner John Water Tender USN 25-May-1919
Bowen David Joseph Chief Water Tender USN 22-Dec-1918
Boylan Thomas Michael Gunners Mate, 2d Class USN 21-Apr-1918
Brady Joseph Patrick Chief Gunners Mate USN 4-Aug-1920
Bruce William George Smn 2d cl USN 20-Oct-1918
Burns William Joseph Mach Mte 2d cl USN 25-Jul-1918
Carley Lynn Dewitt Semn 2d cl USN 22-Apr-1918
Case Andy Butler App Seaman USN 7-Jun-1917
Corey Harold Bedford Chf Mach Mate USN 5-May-1919
Critser Ross Seaman 2nd Cl USN 30-Sep-1918
DeYoung Jacob Peter Machinist Mate USN 6-Feb-1918
Dickinson Harry Alfred Seamn 2d cl USN 13-Feb-1918
Dishaw Kernan K Seaman USN 28-Apr-1919
Fazio Charles John Mechanic, Mate, 2nd Class USN 9-Mar-1918
Fellows David Smn 2d cl USN 21-Apr-1918
Ferguson James Gard Ldnsm Elec Radio USN 7-Jul-1918
Greenwald Charles Edward Storage Cook USN 26-Sep-1918
Haman Henry George Smn 2d cl USN 19-Nov-1918
Holley Miles Henry QM 2d cl USN 29-May-1918
Holtzapple Robert Arthur Smn 2d cl USN 24-Jun-1918
Kroeder Paul Gottwald Ships Writer USN 27-May-1918
Linn Jamews Queggly Shpftr 2d cl USN 12-Feb-1919
Lodowski Victor Henry Gnrs Mate 3d cl USN 28-Jul-1920
Lynch Patrick Francis Seaman USN 17-Oct-1918
Lyons John Water Tender USN 1-Nov-1917
Lyons Raymond Thomas Seaman, 2d Class USN 8-Dec-1917
Mackenzie Arthur James Seaman, 2d Class USN 28-Feb-1918
Mackenzie Fred Seaman, 2d Class USN 9-Oct-1918
Magenheimer Frederick Fireman, 1st Class USN 6-Dec-1917
Maggio Frank Seaman, 2d Class USN 28-Sep-1918
Magner James Lawrence Hosp, Apprentice, 2d Class USN 18-Apr-1918
Mahew Frank William Seaman 2d cl USN 12-Apr-1917
Mallon John Vincent Seaman, 2d Class USN 20-Jul-1919
Mann Charles William Seaman, 2d Class USN 21-Oct-1918
Marahrens Carl Frederick Seaman, 2d Class USN 15-Jan-1918
Martin Frank Gomas Chief Gunners Mate USN 10-Dec-1920
Martin James Fireman, 1st Class USN 30-Dec-1919
Maurer Otto Water Tender USN 16-Dec-1919
Mayer Charles John Seaman Signalman, 2d Class USN 8-Jan-1919
Mayers Edmund Oiler USN 22-Nov-1917
McAdams William James Chief Water Tender USN 14-Jun-1918
McAllister Clarence Henry Ships Cook 3d cl USN 31-May-1918
McCabe Thomas James Seaman, 2d Class USN 4-Jun-1920
McDonald James Chief Machinists Mate USN 15-Mar-1921
McDonough George Joseph Chief Boatswain Mate USN 2-Oct-1918
McGrath Thomas Joseph Ordinary Seaman USN 31-Oct-1918
Meagher Joseph Chief Turret Captain USN 4-Oct-1918
Meyers Harold Boy, 1st Class USN 26-Sep-1918
Michel Frederick James Water Tender USN 26-May-1919
Micker Michael Francis Seaman USN 21-Jan-1919
Miller Carl Julius Sail Maker's Mate USN 15-Jan-1918
Miller John Fred Coxswain USN 26-Sep-1918
Molesan Joseph Louis Chief Printer USN 19-Sep-1920
Mootz Eugene William Smn 2d cl USN 30-Sep-1918
Morris Lippman Seaman, 2d Class USN 21-Dec-1918
Murray Charles Francis Seaman USN 14-Oct-1918
Murray Stephen Alphonso Electrician, 3rd Class, Radio Operator USN 21-Oct-1918
Murtha Joseph Stephen Chief Master At Arms USN 17-Jun-1919
Neal Howard Bourne Electrician, 3d Class USN 5-Apr-1918
Newman Fred Armand Mach Mate Ave USN 30-Aug-1918
Nowacki Jacob John Ships Cook, 1st Class USN 31-May-1918
O'Brien James Francis Boatswain Mate, 1st Class USN 22-Mar-1919
O'Briest Charles Quartermaster, 2d Class USN 27-Sep-1918
O'Donnell Hugh Chief Water Tender USN 10-Nov-1918
O'Grady John Joseph Fireman, 1st Class USN 24-Jul-1919
O'Reilly Edward Seaman USN 23-Sep-1918
Ovesen Martin Marinus Fireman USN 17-Sep-1918
Peckham Willis Curtis Coxswn USN 31-Mar-1918
Pendergast James Michael Seaman, 2d Class USN 4-Apr-1918
Perfido Antino Ships Cook, 1st Class USN 12-Jul-1919
Petersen Alfred Carl Fireman 2d cl USN 5-Sep-1918
Picciano Michael Anthony Boilermn USN 5-Nov-1917
Poyneer Warner Raywalt Mach Mate 2d cl Avn USN 23-Sep-1918
Przybylski Valentine Firmn 3d cl USN 5-Mar-1918
Ramsey Joseph Chief Quartermaster USN 25-Oct-1918
Raps Walter John Boatswain Mate, 2d Class USN 16-Jul-1918
Reif Frederick Edwin Plumber and Fitter USN 8-May-1918
Reilly Frank Simon Water Tender “A” USN 9-Oct-1918
Reilly Thomas Francis Seaman, 2d Class USN 25-Sep-1918
Reilly William Francis Coxswain USN 8-Aug-1917
Reinacher Frank William Quartermaster, 2d Class USN 17-Nov-1918
Reinhardt Louis Seaman, 2d Class USN 12-Jun-1917
Reiss Esmond George Seaman, 2d Class USN 1-Jul-1917
Reside Everett Monroe Seamn USN 9-Jan-1918
Reynolds Matthias James Seaman USN 31-Aug-1919
Ridings John Joseph Yeomn 3d cl USN 18-Oct-1918
Rietheimer Albert Chief Electrician, General USN 5-Mar-1920
Ritchie Walter Elbert Landsmn Elec Gen USN 11-Oct-1918
Robertson Willard Seaman, 2d Class USN 25-Jun-1918
Robichaw Aloy Cabin Cook USN 3-Mar-1918
Robinson Herman Lawrence Coxswain USN 10-Nov-1919
Roche Frank Peter Fireman, 1st Class USN 30-Sep-1918
Roese Charles Apprentice Seaman USN 23-Sep-1918
Rollins William Michael Seaman USN 5-Mar-1918
Roth John Charles Seaman, 2d Class USN 12-Apr-1918
Roth Leo Boatswain Mate, 1st Class USN 24-Sep-1917
Roth Charles Lewis Mach Mate 1st cl USN 18-Aug-1918
Rubin Moe Seaman USN 22-Oct-1917
Ruff Alfred Gus Chief Commissary Steward USN 26-Sep-1918
Russell Wallace Lee Firemn 1st cl USN 9-Oct-1918
Ryan Tokm mAlvin Firmn 2d cl USN 5-Jan-1919
Salerno Andrea Blacksmith, 2d Class USN 14-Jun-1918
Sandhovel William Fred Landsman for Yeoman USN 26-Sep-1918
Saunders Edward Joseph Seaman, 2d Class USN 1-Mar-1918
Schaefer George Joseph Fireman, 1st Class USN 30-Sep-1918
Sears Sanford Seaman, 2d Class USN 9-Apr-1919
Sederquist Bernard B Seaman, 2d Class USN 7-Oct-1918
Seidel Adolph Henry Seaman USN 13-Nov-1918
Shaw John Aloysius Chief Yeoman USN 11-Mar-1919
Sheldon Arthur Leroy App Semn USN 29-May-1918
Shuppert Henry Water Tender USN 22-Oct-1918
Smijovsky Albert Coppersmith, 1st Class USN 12-Jul-1919
Smith Edward Jerome Boatswain Mate, 1st Class USN 11-Jan-1919
Smith James Joseph QM 2d cl Avn USN 27-Apr-1918
Smith John Aloysius Gunners Mate, 1st Class USN 19-Nov-1917
Snyder Edwin August Chief Electrician, Radio Operator USN 5-Oct-1918
Sparks William Joseph Gunners Mate, 1st Class USN 17-Nov-1918
Spielman Robert Louis Engineman, 2d Class USN 10-Oct-1918
Staples Charles Timothy Seaman, 2d Class USN 26-Feb-1918
Starrett Harold Lester Pharmacist Mate, 1st Class USN 4-Mar-1918
Stoltzenberg Alex Louis Seaman USN 31-Jan-1919
Stone John Henry Chief Boatswain Mate USN 25-Dec-1918
Storms Albert Electrician, 3d Class, General USN 5-Feb-1920
Sullivan Arthur James Coxswain USN 8-Mar-1919
Sullivan Edward Vincent Coppersmith, 1st Class USN 19-Mar-1918
Sweeney James Tereanee Oiler USN 6-Dec-1917
Sweeney John Joseph Smn 2d cl USN 3-Dec-1918
Sweeney William Francis Machinists Mate, 2d Class USN 14-Jun-1918
Symonds Delbert Levi, Jr Fireman, 2nd Class USN 30-Aug-1919
Terkildsen Oswald Jager Yeoman, 2d Class USN 19-Nov-1917
Thomas Abrom Wash Cabin Steward USN 20-Feb-1918
Thompson Walter Michael Seaman, 2d Class USN 2-Sep-1918
Thrasher Henry Edward Quartermaster, 3d Class USN 14-Jun-1918
Tinsley John Thomas Engineman, 2d Class USN 7-Oct-1918
Toohey Lewis Water Tender USN 9-Nov-1918
Tornes Bernhard Electician, 1st Class, Radio USN 25-Apr-1919
Trabold Edward Frank Apprentice Seaman USN 21-Sep-1918
Trost Edward William VIForemn 3d cl USN 15-Mar-1918
Turner Louis Chief Water Tender USN 25-Jul-1919
Tuttle William Water Tender USN 21-Oct-1918
Tyrell Eugene Hjoseph Painter 1st cl USN 19-May-1919
VanMoppes Morton S Landsman Yeoman USN 27-Sep-1918
Vogt Edwin George Carpntr Mate USN 5-Oct-1918
Walker William Chief Quartermaster USN 13-Nov-1920
Wareing Edgar Thomas QM 2d cl Avn USN 23-Jun-1918
Wargo Frank Fireman, 2d Class USN 26-Feb-1918
Weber Francis Xavier Firmn 3d cl USN 24-Jul-1917
Weisansal Edward Nich Firmn 1st cl USN 14-Jun-1918
Wezansing Didrik Chief Boatswain Mate USN 4-Jan-1919
Wheelock Myron Electrn 2d cl USN 14-Jun-1918
White Everett William Mess Attendant, 3d Class USN 13-Apr-1917
Wilde Frederick Herbert Seaman, 2d Class USN 20-Dec-1917
Williams Shed Water Tender USN 4-Oct-1918
Willner Louis Seaman, 2d Class USN 29-Oct-1918
Wirhousky Joseph Semn 2d cl USN 1-Oct-1918
Wissmann Frederick Alfred Quartermaster, 2d Class, Aviation USN 28-Oct-1918
Worthington Douglas G Chief Yeoman USN 8-Nov-1918
Wright Gilbert Livingston Gunners Mate, 3d Class USN 1-Oct-1918
Yodice Frank Landsman Ships Cook USN 2-Jun-18
Young James Purvis Chief Gunners Mate USN 30-Oct-17
Zahn Frederick Chief Boatswain Mate USN 18-May-1918
Graves Justus Wilbin USMC Parris Isl SC 30-Nov-1918
Hitzel Walter Henry USMC Parris Isl SC 29-Oct-1918
Hoppel Charles John Jr USMC Parris Isl SC 7-Nov-1918
Strickland Charles Isaac Co N USMC Parris Is SC 19-Nov-1918
Bristol Homer Edward USMC 18-Nov-1918
Coyne William Joseph USMC 25-Jan-1918
Durkin John Joseph USMC 30-Mar-1919
Hillery David Joseph Pvt 1st cl USMC 11-Jun-1918
Hilton Frank Henry Pvt 1st cl USMC 2-Oct-1918
Lyon Marlin Horatio Pvt USMC 24-Dec-1917
McLaughlin Cornelius J USMC 30-Sep-1918
Riester Benjamin Pridolin Cpl USMC 6-Oct-1918
Riordan George Francis Cpl USMC 2-Nov-1918
Robinson Osco Pvt USMC 24-Apr-1918
Southern Alfred W Sergeant USMA Det F, Arty, West Point 28-Jul-1918
Carrico David Corporal United States. Army Serv Det USMA 17-Oct-1918
Sheridan Conrad F Pvt 5th Co USDB Gd 4-Jan-1918
Moyer Jesse A PVT 11th Ret USA, Unassigned, Columbus Barracks, Ohio 19-Oct-1918
Welz Walter W. Private USA School Aerial Photography 21-Oct-1918
Chester Bennie Private 12th Medical Detachment USA General Hospital 13-Apr-1919
Ayliffe Fred D PVT USA Gen Hosp, No 4, Ft Porter, NY 9-Apr-1919
Lazzaro Louis Jos Private Medical Dept USA Base Hospital 18-Oct-1918
Miller Edwin W. Private 575th USA Ambulance Service 12-Dec-1918
Holbrook Newberry Pvt 1st cl USA Amb Svc 644 16-Feb-1918
Trumbull Russell Private 1st Class Sec 92 USA Amb Service 22-Aug-1917
Frazier Bernard J Pvt SATC USA 20-Jan-1918
Trow Donald G 2LT Inf USA 23-Oct-1918
Fuquay Joseph D 1st Sergeant US Mil Aeronautics 7-Jan-1919
Wild Henry Pvt 1st cl 16th Bn US Gds 11-Oct-1918
Murray John J Sergeant 4th US Disciplinary Barracks Gd 5-Jul-1919
Murray John J Sergeant 4th US Disc Bks Guard 5-Jul-1919
Snook Carl D Pvt US Debark Hosp 20-Dec-1918
Flagg Stewart Private 1st Class Special Sanitary Unit, Sec 646 US Amb Serv, with French Army 10-Dec-1918
Essdenwanger George P Pvt 1st cl Co C Upton DASC 27-Nov-1918
Driscoll Richard A. Pvt M Unk 12-Oct-1918
Arnold Harry Cook United States. Army Amb Ser., Sec. 596 with Italian United States. Army 20-Nov-1918
Cook Rowland Private Motor Repair Shop Unit 311 6-Oct-1918
Lasher William L. Private Ship Repair Shop Unit 301 27-Sep-1918
Grasso Frank C. Private S.A.T.C. Union College, Schenectady, NY 4-Nov-1918
Romanzo John S PVT Unassigned, Syracuse Rec Camp 30-Sep-1918
Maier Benedict PVT Unassigned, Sig C, 13th Det 4-Mar-1918
Smith Francis T RCT Unassigned, Ft Slocum, NY 17-Oct-1918
Hynes Thomas J PVT CAC unassigned, 18th Rct Co 18-Apr-1917
Connolly Thomas Private Unassigned N. A. Base Hospital 13-Oct-1917
Hanf Edmund H. Private 21st Ret. Unassigned Infantry, Ft. Slocum NY 16-Oct-1918
Diston Jacob E. Private Unassigned 13-Oct-1918
Finnegan Bernard Private Unassigned 6-Nov-1918
Kropacek Joseph Rct Private Unassigned 11-Sep-1918
Mernah Joseph A Private unassigned 5-Sep-1918
O'Hara John Unassigned 6-May-1918
Pomerance Mores Private Unassigned 13-Oct-1918
Raymolds John E P PVT Unassigned 1-Oct-1918
Richford Harry PVT Unassigned 18-Oct-1918
Trouse Liberty Rct Unassigned 13-Oct-1918
Watson Arthur T Rct Unassigned 15-Oct-1918
Zion Lewis Rct Med Dept Unassigned 31-Oct-1918
Clayton Richard Pvt Unasgd 22-Oct-1918
Diehl Henry E Pvt AS Sig C Unasgd 13-Feb-1918
Haspel Leo N Pvt 10th Ret Co Unasgd 17-Oct-1918
McCarthy Edward Pvt Unasgd 4-Oct-1918
Zeh Ralph DeF Pvt Unasgd 10-Oct-1918
McClay Frank Private Unasd Sic. Aviation Sec. 12-Mar-1918
Esty Charles G. Coxwain Hq. U.S.N.R.F., 3rd Naval District 20-Oct-1918
Breen George A. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 17-Jan-1919
Bristow Arthur E. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 15-Jun-1918
Brown William N. Mess Attendant, 1st class U.S.N.R.F. 12-Dec-1918
Bumiller William Ships Cook, 3rd class U.S.N.R.F. 22-Aug-1918
Burch Joseph E. Machinists Mate, 1st class U.S.N.R.F. 8-Oct-1918
Burnside Thomas Chief Water Tender U.S.N.R.F. 5-Jul-1919
Busick Andrew Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 4-Oct-1918
Byrne James S. Seaman U.S.N.R.F. 21-Dec-1917
Campbell Joseph R. Hosp. App., 1st class U.S.N.R.F. 10-Nov-1919
Campbell Leslie J. Landsman Electrician Radio U.S.N.R.F. 15-Oct-1918
Canavan John B. Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 31-Oct-1918
Carey Michael J. Fireman, 1st class U.S.N.R.F. 2-Oct-1918
Carlotti Joseph J. Chief Carpenters Mate U.S.N.R.F. 23-May-1920
Carlton Andrew J. Landsman Machinist Mate U.S.N.R.F. 21-Sep-1918
Carmichael George A. Quartermaster, 3rd class U.S.N.R.F. 21-Oct-1918
Carrigan John L. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 27-Sep-1918
Carroll Robert H. Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 23-Jan-1919
Cassidy William X. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Clancy Thomas V. Engineman, 2nd class U.S.N.R.F. 13-Oct-1918
Clark James C. Quartermaster, 2nd class U.S.N.R.F. 6-Oct-1918
Clark Timothy M. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 2-Jun-1918
Clarke Thomas Water Tender U.S.N.R.F. 20-Jan-1918
Clavin Thomas J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 24-Apr-1919
Cleary James J., Jr. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 5-Nov-1917
Coger Ira Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 21-Oct-1918
Coghan Harry G. Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 18-Oct-1918
Coleman George M. Oiler U.S.N.R.F. 28-Apr-1919
Colliton Michael Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 27-Oct-1918
Connelly Paul J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 1-Jun-1918
Conway Clarence A. Wardroom Steward U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Copp Donald G. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 29-Sep-1918
Corbett Catherine I. Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 25-Jan-1920
Cordeaux Clifford Mess Attendant, 1st class U.S.N.R.F. 14-Nov-1918
Crilly Cornelius A. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 13-Aug-1918
Crupin Solomon Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Darragh Patrick J. Mess Attendant, 3rd class U.S.N.R.F. 21-Oct-1918
De Belmonte Henry Wardroom Steward U.S.N.R.F. 3-Jul-1917
De Lawrence Lawrence Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
De Long Lillian H. Landsman for yoeman U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
De Vaucene George P. Machinist Mate, 1st class U.S.N.R.F. 1-Nov-1918
Decry Frank W. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 8-Oct-1918
Degenhart Harry I. Boatswains Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 8-Aug-1918
Del Gaudio John Machinists Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 18-Oct-1918
Dewhurst John R. Landsman for Electrician-Radio U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Dixon William R. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Donaghy Rfrancis A. Shipwright U.S.N.R.F. 18-Mar-1918
Dowling John J. Chief Commissary Steward U.S.N.R.F. 28-Sep-1920
Doyle John P. Chief Boatswains Mate U.S.N.R.F. 26-Sep-1918
Drennan Thomas Landsman Electrician Gen. U.S.N.R.F. 12-Oct-1918
Driscoll Harry Mess Attendant, 3rd class U.S.N.R.F. 18-Sep-1918
Dunseath John J. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 8-Mar-1920
Dwyer Mary J. Yoeman, 3rd class U.S.N.R.F. 26-May-1919
Dybdahl Birger Chief Yoeman U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Dyer Owen D. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 14-Jan-1919
Ebinger Ernest W. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 3-Mar-1919
Edelman Joseph L. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 14-Jan-1919
Egbert Arthur S. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 31-May-1918
Elbers Rudolph F. Quartermaster, 1st class U.S.N.R.F. 26-Feb-1918
Eldrid Gerald G. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 29-Oct-1918
Elwood Michael P. Ships Cook, 4th class U.S.N.R.F. 10-Feb-1920
Enright Thomas J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 11-Nov-1918
Eppehimer Walter H. Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Erlandsen Harold Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Etzold Ernest W., Jr. Fireman, 2nd class U.S.N.R.F. 16-Sep-1918
Evans John W. Plumber and Fitter U.S.N.R.F. 22-Nov-1918
Everson robert K. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 20-Jan-1919
Ferguson Jack G. Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 7-Jul-1919
Fessenden Edgar H. Electrician, 1st class, radio U.S.N.R.F. 15-Mar-1918
Finkelstein Samuel Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-May-1918
Fischer Ernest Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Fitzpatrick James H. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 3-Feb-1919
Fleischmann Charles Electrician, 3rd class U.S.N.R.F. 2-Aug-1917
Foster Edwin V. Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 10-Mar-1921
Frazec Edna M. Landsman for Yoeman U.S.N.R.F. 22-Oct-1918
Frazec William P. Seaman U.S.N.R.F. 7-Feb-1920
French Ralph W. Firemen, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Fuller Frank M. Electrician, 3rd class U.S.N.R.F. 15-Apr-1920
Fulton Harold C. Chief Gunners Mate U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
Gabay Arthur J. Storekeeper, 1st class U.S.N.R.F. 24-Feb-1919
Gahde John J. Hospital Apprentice, 2nd class U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Gallagher James A., Jr. Chief Yoeman U.S.N.R.F. 6-Oct-1918
Garrison William C. Hospital Apprentice, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Jan-1919
Garsau Carl E. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
Gavigan William J. Seaman U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
George Frank Quartermaster, 2nd class U.S.N.R.F. 17-Dec-1918
Gerken Clarence J. Chief Machinst Mate NY U.S.N.R.F. 30-Mar-1918
Gibbons James A., Jr. Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 8-Apr-1919
Gibney John L. Aviation Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Gibson George D. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 25-Oct-1918
Gilbert Alexander Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 28-Sep-1918
Gill James Seaman U.S.N.R.F. 15-Oct-1918
Gleason arthur H. Seaman U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Goerz Frederic C. Fireman, 1st class U.S.N.R.F. 26-Oct-1918
Goldklang Jack D. Landsman Electrician U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Goldstane Morris Chief Quartermaster U.S.N.R.F. 28-Apr-1919
Goldstoff Jacob B. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Goodspeed James P. Chief Quartermaster U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Gorman Lloyd J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 23-May-1918
Gozzett Edward R. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 5-Nov-1917
Graham Joseph B. Quartermaster, 1st class U.S.N.R.F. 20-Aug-1918
Grant James J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 4-May-1921
Gray Wilbur Coxswain U.S.N.R.F. 16-Jun-1920
Green Benjamin Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 26-Feb-1918
Griffin John A. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Jan-1919
Guiterman H. Rosenwald Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 4-Oct-1918
Gunderman George C., Jr. Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 27-Aug-1918
Haller Viola Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 14-Jan-1919
Hallett Elbert, Jr. Landsman Machinist Mate U.S.N.R.F. 1-Oct-1918
Hanft Benjamin Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 15-Mar-1918
Hanley Daniel S. Bugler U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
Harcup Michael Ships Cook, 4th class U.S.N.R.F. 27-Jun-1918
Harmon John F. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 24-Sep-1918
Hart George Oiler U.S.N.R.F. 12-Dec-1919
Hartnett John, Jr. Chief Boatswains Mate U.S.N.R.F. 17-Sep-1918
Hatch Hyatt C. Jr. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
Heerman Arthur F. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 12-Feb-1918
Hendrickson Arthur R. Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 16-May-1918
Henrich Walter J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Herbstreet Larnney Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Dec-1918
Herdman Albert V.N. Coxswain U.S.N.R.F. 19-Mar-1918
Herriman John H. Machinist Mate, 1st class U.S.N.R.F. 12-Oct-1918
Herskowitz Julius Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 18-Oct-1918
Hespe Charles C. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 13-Oct-1918
Hettling Frederick C. Landsman for Electrician, radio U.S.N.R.F. 13-Oct-1918
Hewitt Philip G. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-Sep-1918
Higgins Frank W. Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 5-Nov-1917
Hogan Lawrence J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Holler William R. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 5-Nov-1917
Horan John E. Gunners Mate, 3rd class U.S.N.R.F. 7-Nov-1918
Horn William Ships Fitter, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
Hubbs Thomas B. Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 20-Oct-1918
Hughes James F. Ensign U.S.N.R.F. 22-Dec-1919
Jacob Arthur C. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Jennings Irving E. Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 12-Feb-1918
Jensen Otto A. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 18-Dec-1918
Johnson Alfred J. Electrician, 3rd class, radio U.S.N.R.F. 17-Aug-1918
Johnson Francis J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 14-Dec-1918
Johnson Reginald J. Yoeman, 3rd class U.S.N.R.F. 30-Oct-1918
Jonasson Edgar H. Seaman U.S.N.R.F. 8-Oct-1918
Jones Richard Mess Attendant, 1st class U.S.N.R.F. 7-Apr-1919
Junz Albert J. Ship Fitter, 2nd class U.S.N.R.F. 20-Sep-1918
Kapper Abraham D. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-Sep-1918
Kark Bemjamin Ships Cook, 4th class U.S.N.R.F. 9-Oct-1918
Kass Saul Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 17-Mar-1919
Katz Alfred T. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 27-May-1920
Kaufmann Herbert E. Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 2-Oct-1919
Kavanaugh James J., Jr. Fireman, 3rd class U.S.N.R.F. 6-Oct-1918
Keane Francis H. Electrician, 2nd class, radio U.S.N.R.F. 26-Sep-1918
Keating Edward Fireman, 1st class U.S.N.R.F. 11-Oct-1918
Keihn Frederick W. Machinist Mate, 1st class U.S.N.R.F. 27-Aug-1918
Kelly Michael Chief Machinst Mate U.S.N.R.F. 29-Oct-1920
Kempel William Ships Cook, 1st class U.S.N.R.F. 21-Aug-1919
Kerin Robert J. Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 25-Jan-1919
Killeen Edward V. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 6-Oct-1918
Killoran Luke A. Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Nov-1917
Kirschner Joseph, Jr. Fireman, 3rd class U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Klein Edward Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 6-Dec-1919
Klein John E. Quartermaster, 2nd class U.S.N.R.F. 31-Dec-1917
Knight Willet A. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 11-Jan-1919
Knudson Thomas G. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Kobrin Samuel H. Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 13-Aug-1918
Kurzman Melville Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 19-Oct-1918
La Chance Edward J. Landsman Electrician U.S.N.R.F. 4-Oct-1918
La Medica Michael Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 30-Nov-1918
Laccorn Paul E. Hospital Apprentice, 2nd class U.S.N.R.F. 16-Oct-1918
Lake Arthur G., Jr. Machinsts Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 12-Dec-1918
Langley Hugh J. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 10-Oct-1918
Langley John T. Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 20-Mar-1918
Larsen Harry M. Fireman, 3rd class U.S.N.R.F. 20-Mar-1919
Laverty samuel L. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 28-Sep-1918
Layburn Thomas Engineman, 1st class U.S.N.R.F. 30-Oct-1918
Lazzard Dominick Mess attendant, 3rd class U.S.N.R.F. 11-Jan-1919
Leavitt Verne M. 1st Musician U.S.N.R.F. 3-May-1920
Lemke John W. Machinist Mate, 2nd class U.S.N.R.F. 19-Oct-1919
Lennon John J. Apprentice Seaman U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
Lennox Chester S. Coxswain U.S.N.R.F. 14-Oct-1918
Leverson Meyer A. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 13-Oct-1918
Lewis Abram Commisary Steward U.S.N.R.F. 1-Oct-1918
Lewis James W. Steerage Cook U.S.N.R.F. 30-Aug-1919
Lied Jacob B. Ships Cook, 2nd class U.S.N.R.F. 31-May-1918
Lindblom Charles A. Engineman, 1st class U.S.N.R.F. 7-Jun-1919
Linden Robert A., Jr. Yoeman, 2nd class U.S.N.R.F. 18-Jan-1919
Lindsay Frank S. Yoeman, 1st class U.S.N.R.F. 21-Mar-1918
Loughlin Michael Mess attendant, 3rd class U.S.N.R.F. 23-Jul-1918
Lyden Thomas F. Seaman, 2nd class U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Lynch Bernard Storekeeper, 3rd class U.S.N.R.F. 20-Oct-1918
Newfang Harry T. Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 4-Oct-1918
Rose Harry R. Seaman 2nd Class U.S.N.R.F. 15-Mar-1919
Ruppel Edward W. Seaman 2nd class U.S.N.R.F. 16-Oct-1918
Van Nortwick Fay F. Fireman 3rd class U.S.N.R.F. 30-Sep-1918
Walton Thomas L. Fireman 3rd class U.S.N.R.F. 15-Dec-1918
Wilson Roy B. Hospital Corpsman Apprentice 2nd class U.S.N.R.F. 24-Sep-1918
Wooley Harold T. Seaman U.S.N.R.F. 6-Oct-1918
Angell Lester T. Apprentice Seaman U.S.N. 29-Sep-1918
Benham Thomas W. Fireman 2nd class U.S.N. 7-Aug-1918
Braunworth Charles Seaman U.S.N. 30-Sep-1918
Brennan John Ships Fitter, 2nd class U.S.N. 16-Oct-1917
Brieger John F. Seaman U.S.N. 20-Nov-1917
Broderick Philip J. Apprentice Seaman U.S.N. 19-Sep-1918
Brooks William Engineman, 2nd class U.S.N. 23-Jul-1919
Brostrom Carl F. Landsman Electrician U.S.N. 29-Oct-1918
Bryan Willard K. Mess Attendant, 3rd class U.S.N. 10-Feb-1919
Buerger William E. Coxswain U.S.N. 9-Mar-1918
Burke Edward J. Chief Gunners Mate U.S.N. 9-Dec-1919
Busse Gustave P. Quartermaster, 1st class U.S.N. 16-Sep-1918
Calcaterra Chalres Coxswain U.S.N. 23-Feb-1919
Campbell Arthur R. Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Campbell William Seaman, 2nd class U.S.N. 5-Aug-1917
Campbell William T. Commisary Steward U.S.N. 24-Sep-1918
Cardell Frederick O. U.S.N. 2-Aug-1919
Carlson Gustave A. Fireman, 2nd class U.S.N. 8-Jul-1918
Carlsson Hialmar Seaman U.S.N. 28-Oct-1918
Carman Calvin Surfman U.S.N. 28-Oct-1918
Celentano Frank Water Tender U.S.N. 14-Jun-1918
Clark George P. Seaman U.S.N. 16-Jun-1919
Clark Harry A. Firemen, 2nd class U.S.N. 17-Oct-1918
Cleary Joseph C. Seaman, 2nd class U.S.N. 15-Dec-1918
Coleman Bernard Seaman, 2nd class U.S.N. 22-Mar-1918
Connaughton Edward P. Gunner's Mate, 3rd class U.S.N. 17-Apr-1918
Cooney John J. Chief Water Tender U.S.N. 6-Dec-1917
Coope Joseph W. Gunner's Mate, 2nd class U.S.N. 9-Jan-1919
Crawford Paul J. Fireman, 3rd class U.S.N. 13-Oct-1918
Crowley James Seaman, 2nd class U.S.N. 3-Nov-1917
Curry James E. Seaman U.S.N. 7-Nov-1920
Dalton James H. Fireman, 1st class U.S.N. 4-Oct-1918
De Forge John F. Seaman, 2nd class U.S.N. 10-Oct-1917
De La Torre Juan Mess Attendant U.S.N. 7-Jan-1919
Dearoff Harry Chief Water Tender U.S.N. 16-Nov-1919
Deasy Arthur J. Quartermaster, “A” U.S.N. 26-Sep-1918
Demave Eugene Ships Cook, 1st class U.S.N. 30-Jan-1919
Dempsey William J. Fireman, 1st class U.S.N. 13-Nov-1919
Diack Bruce Seaman U.S.N. 14-Dec-1918
Diestelhorst Ernest H. Yoeman, 3rd class U.S.N. 31-May-1917
Dix Frank S. Machinist Mate, 2nd class U.S.N. 13-Aug-1918
Donald Alexander Seaman, 2nd class U.S.N. 28-Apr-1917
Dorgan Edgar F. Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Doyle Gilbert J. Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Eisenberg Hyman Musician, 1st class U.S.N. 3-Feb-1919
Elder John W. Seaman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
Engesser Louis W. Seaman U.S.N. 29-Sep-1918
Farrar George F. Apprentice Seaman U.S.N. 9-May-1917
Farrell Raymond Seaman U.S.N. 14-Jun-1918
Fegan Francis J. Fireman, 2nd class U.S.N. 18-May-1918
Ferrand Sandy G. Machinists Mate, 2nd class U.S.N. 3-Oct-1917
Finck George Chief Water Tender U.S.N. 1-Mar-1919
Finley James P. Seaman, 2nd class U.S.N. 24-Sep-1919
Fisse Victor Ship Fitter, 1st class U.S.N. 11-Feb-1918
Fitzpatrick Charles A. Chief Boatswains Mate U.S.N. 26-Feb-1921
Flanagan Bernard Chief Water Tender U.S.N. 11-Oct-1920
Fleury James M. Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Franz Frederick O. Boatswains Mate, 2nd class U.S.N. 30-May-1918
Fredricksen Louis W. Seaman, 2nd class U.S.N. 11-Jun-1917
Gainer Austin E. Machinist Mate, 1st class U.S.N. 30-Oct-1918
Gallagher Francis M. Fireman, 2nd class U.S.N. 10-May-1918
Gaus Charles F. Seaman U.S.N. 5-Nov-1917
Gehm Harry L. Apprentice Seaman U.S.N. 2-Apr-1918
Gerwin Theodore P. Chief Electrician, general U.S.N. 6-Apr-1919
Gilbert George E. Apprentice Seaman U.S.N. 1-Jan-1918
Gillespie Eugene F. Seaman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
Glennon John Chief Boatswains Mate U.S.N. 26-Feb-1918
Glover John Seaman U.S.N. 25-Sep-1918
Godduhn Arnold W. Coxswain U.S.N. 24-Sep-1918
Goldstein Robert Electrician, 1st class, radio U.S.N. 14-Apr-1919
Goldwater Samuel B. U.S.N. 13-Sep-1918
Gourlay George W. Chief Gunners Mate U.S.N. 3-Dec-1918
Grace John M. Fireman, 1st class U.S.N. 11-Oct-1918
Graff Peter Chief Water Tender U.S.N. 22-Jul-1918
Gray Archibald Seaman, 2nd class U.S.N. 10-Mar-1918
Greenberg Simon Electrician, 1st class U.S.N. 17-Dec-1917
Griffith George H. Electrician 2nd class U.S.N. 26-Sep-1918
Gujil Quirico G. U.S.N. 18-Mar-1918
Gunderson Charles G. Seaman, 2nd class U.S.N. 17-Apr-1918
Gunn Harry C. Chief Boatswains Mate U.S.N. 23-Sep-1917
Habor Henry F. Engineman, 2nd class U.S.N. 4-Oct-1918
Halpin Frank B. Coxswain U.S.N. 16-Nov-1918
Hamlett Francis A. Fireman, 1st class U.S.N. 17-Oct-1918
Hammer James M. Seaman U.S.N. 15-Dec-1917
Hanley Matthew R. Seaman U.S.N. 29-Nov-1918
Haran Thomas T. Fireman, 3rd class U.S.N. 27-Jul-1918
Harris Arthur T. Coxswain U.S.N. 26-Sep-1918
Harrison John F. Quartermaster U.S.N. 25-Oct-1918
Hawkins Leonard Hillson Seaman, 2nd class U.S.N. 26-Jul-1918
Healy John F. Signalman, Quartermaster, “A” U.S.N. 26-Sep-1918
Hennessey Jeremiah S. Seaman, 2nd class U.S.N. 13-Oct-1918
Higgins John J. Seaman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
Higgins Robert J. Seaman, 2nd class U.S.N. 25-Mar-1918
Hirshler Jerome J. Landsman Electrician, radio U.S.N. 21-Jan-1918
Horwig Sidney Seaman, 2nd class U.S.N. 31-Jul-1917
Hughes John Chief Water Tender U.S.N. 23-Jul-1918
Jack Sydney F. Seaman U.S.N. 27-Sep-1918
Jackson Joseph Gunners Mate, 3rd class U.S.N. 9-Apr-1918
Karlewitz Pius Fireman, 2nd class U.S.N. 30-Sep-1918
Kashiwamura Henry K. Steward to Commander-in-chief U.S.N. 14-Jun-1918
Kauffunger William D. Ordinary Seaman U.S.N. 30-Oct-1918
Keach Nelson B. Quartermaster, 2nd class U.S.N. 28-Mar-1918
Keehn George Quartermaster, 2nd class U.S.N. 3-Jan-1919
Keller James Quartermaster, 3rd class U.S.N. 14-Jun-1918
Kelly Robert J. Seaman, 2nd class U.S.N. 27-Apr-1918
Kemp Frederick J. Gunners Mate, 3rd class U.S.N. 9-Jan-1919
Kendsen William J. Seaman, 2nd class U.S.N. 25-Apr-1918
Kline Malcolm W. Boatswains Mate, 2nd class U.S.N. 25-Dec-1917
Kranz William G.E. Seaman U.S.N. 30-Sep-1918
Krik Robert W. Firemen, 1st class U.S.N. 30-Mar-1918
Lacey Charles J. Pharmacists Mate, 2nd class U.S.N. 2-Jun-1917
Lang Gottfried Seaman U.S.N. 2-Sep-1917
Larsen Harry I. Chief Turret Captain U.S.N. 11-Sep-1917
Leonhardt Frederick M. Seaman U.S.N. 4-Jul-1918
Lieb Joseph Seaman U.S.N. 26-Sep-1918
Lindsay John Chief Boatswains Mate U.S.N. 13-Mar-1918
Lustig John G. Chief Gunners Mate U.S.N. 13-Oct-1919
Murphy Henry E. Fireman, 2rd class U.S.N. 24-Dec-1917
Rosenstock William Chief Machinist Mate U.S.N. 6-Apr-1919
Torrance Robert A. Lt. Commander U.S.N. 24-Feb-1921
Wood Lawrence L. Apprentice Seaman U.S.N. 6-Jun-1917
Lankford Alexander C. U.S.M.C. 2-Oct-1918
Flynn Andrew L. Private U.S.A. Training Detachment 17-Aug-1918
Annis William Private U.S.A. Gen. Hosp 6-Feb-1920
Bridger Robert Private, 1st class U.S. Headquarters, Paris, France 30-Jun-1918
Williams George M. Cook Section 590 U.S. Ambulance Service 7-Oct-1918
Norton Allen Scott Sergeant U.S. Amb Serv.attached to French United States. Army 23-Oct-1918
Dornfield Sam Corp 5 U.S Dis Bks Gds, Governors' Island 9-Oct-1918
Dobbins Patrick J. Pvt 1st cl 2d U.S Dis Bks Gds 23-Aug-1918
Conlon Edward Private 5th U. S. Dis. Bks 17-Oct-1918
Clifford Paul L. 2nd Lieutenant Aviation Section Signal Res. U. Att. 44th Aero Squadron 20-Jul-1918
Bellew James Seaman 2nd Class U,S,N,R.F. 14-Nov-1919
Salisbury Clarence C PVT U 8-Nov-1918
Panico Niccolo PVT Trng Center, Camp Hancock, Ga 9-Nov-1918
Gradler Andrew Pvt M Shop Trk Unit 310 8-Jul-1918
Waters Cornelius PVT TrI, 3rd Cavalry 25-Sep-1919
Tantodonato Paola Private, 1st class 32nd Company Transport corps 31-Mar-1919
Garrett Taylor P Pvt 35th Co Trans Corps 15th GD 15-Jul-1918
Drab William J. Seaman 2nd class Training Station, Great Lakes, IL 30-Sep-1918
Brown Henry S. Apprentice Seaman Training station 2-Oct-1918
Tierney Michael J. Private 20th Company Training School, Camp Lee, VA 10-Oct-1918
Ackerly Harry R. Quartermaster 2nd class Training Camp, Pelham Bay Park 17-Oct-1918
Katz Julius Corporal 379th Company Training Camp 6-Oct-1918
Keating Michael Corporal 869th Company Training Camp 2-Feb-1919
Snyder Herbert O. Private Training Battalion, 153rd Depot Brigade 8-Oct-1918
Barry Joseph A. Sergeant 461st Motor Supply Train 466 3-Nov-1918
Scheeler Henry Private CAC 5th Co Tottenville,NY 20-Jul-1917
Whitney William H. Private 11th Tng. Grl. M. G. Tn Center 19-Oct-1918
Agnocco Luigi Private Tng Regiment, Camp Gordon Ga. 2-Oct-1918
Rich Roland R Sgt Hq Co Tng Orp 1 15-Oct-1918
Smith Benjamin Private Prov MG, Co 9 Tng Dep, Cp Hancock, GA 10-Nov-1918
O'Brien Albert J Pvt Student United States. Army Tng Corps Buffalo,NY 18-Oct-1918
Collins John Joseph Pvt TNG Corps 7-Oct-1918
Balint Andrew PVT 1st Tng Bn, 16th Infantry 13-Oct-1917
Redmond John H Pvt 88th Co TC St Florentin, France 30-Jan-1919
Bent Frederick Pvt 1st cl 67 th Co TC 13-Feb-1919
Merkle Anthony J Pvt 133d Co TC 22-Feb-1919
Hilsman George W. Corporal Cas. Tank Corps, Camp Dix, NJ 6-Dec-1918
Horton Lester L. Private Casual Company No.1 Tank Corps, Camp Dix, NJ 30-Sep-1918
Burhans Clyde Private 21st Rect. Tank Corps 18-Oct-1918
L'Hommedieu Eugene I. Private 317th Salvage Company Tank Corps 10-Oct-1918
Nass Clarence D. Private Gas Company Tank Corps 15-Nov-1918
Smedberg Renwick C Private 21 Recruit Co Tank Corps 16-Oct-1918
Llewellyn Robert C 1st Lt Attached 344th Bn Tank C 5-Oct-1918
Brady Daniel B. Private T.D. 13th Cavalry 30-Oct-1918
Earley William J Private 149th T C 26-Mar-1919
Downey Paul Private Company A Syracuse University United States. Army Training Corps 17-Oct-1918
Ginsberg Harry Pvt Syracuse ret Cp 1-Oct-1918
Hyman Samuel PVT Syracuse Ret Camp, NY 10-Oct-1918
Kavanagh Amzi D. Private Medical Department Syracuse Recruit Camp 5-Oct-1918
Winter Jay W. Private Syracuse Recruit Camp 11-Oct-1918
Pockett Jerome J PVT B Syracuse Rct Camp, Syracuse, NY 26-Sep-1918
Marum Edward T J Sgt RA Camp Syracuse NY 15-Jul-1918
Murphy Stephen Gunnery Sergeant Supply Det 4-Dec-1918
Hunt James J., Jr. Private Medical detachment Supply Depot, Base Hospital No. 95 12-May-1919
Jennings Austin Wagoner Supply Company 5-Nov-1918
Doyle Alfred B. Wagoner Supply Co 2-Nov-1918
Lee Kernie Duffy Supply 28-Jun-1917
Klunder Alexander J Wagoner Sup Tr, 16th Cavalry 21-Mar-1919
Betts Ralph S. Private Students United States. Army Training Corps 11-Oct-1918
Franklin Benjamin Jr. Private Company F Students United States. Army Training Corps 14-Oct-1918
Hicks Harold W. Private Students United States. Army Training Corps 15-Oct-1918
Pope William H. Private I Students United States. Army Training C. Cornell University 20-Oct-1918
Franken Leo L. Private Students Army Tng Corps 3-Oct-1918
Jennings Charles S. Private Student United States. Army Training Corps, N. H. College, Durham, N. H. 2-Oct-1918
Miller Lloyd E Pvt Student United States. Army Tng School 31-Oct-1918
Chambers Leonard A. Private Student Army Training Institute 18-Oct-1918
Bouvin Ray S Pvt Stud United States. Army Tng 23-Sep-1918
Savard Leon J Pvt Stud United States. Army Tng 16-Oct-1918
Hiller Chas. E. Private Stu. United States. Army Tng, N. Y. State College for Teachers, Albany N. Y. 15-Nov-1918
Keator Percy T. Private Stu. United States. Army Tng, N. Y. Rensselaer Polytechnic Institute N. Y. 11-Nov-1918
Butterfield Franklin E Pvt Co B Stu United States. Army Tng Corps 11-Oct-1918
Davis Lawrence Emmons Pvt Co A Stu United States. Army Tng Corps 16-Oct-1918
Braunig Bernard Nicholas Pvt Syracuse U Stu United States. Army Tng Cen 13-Oct-1918
Breen Thomas H Pvt Sec B Stu Tng Clarkson Coll NY 9-Nov-1918
Broadard James C. Private Cassion Detachment Stevadore & Labor Organization, Camp Hill, VA 9-Mar-1918
Cline Wilbur A PVT Std's ATC, Clarkson C, Potsdam, NY 30-Oct-1918
Story Frank Bronk Private Tng. Co. State College for Teachers 13-Oct-1918
Schaffer Jacob S HP Tng Dep Sta 1 Garden City NY 19-Oct-1918
Jennings Mark W. Private S.A.T.C. St. Stephens College, Annandale, NY 21-Oct-1918
Feldtmann Roy E. Private St. Aignan Casual Company 18-Feb-1919
Willerta Conrad F Pvt Mec Sch Det St Paul MN 11-Oct-1918
Tricarico Joseph Private Med Det St Elizabeth's Hosp, Washington, DC 16-Feb-1919
Lichtenstein Lewis Private St Aignan Ca Co 976 6-Mar-1919
Eckhardt Charles Francis SS Vermont 11-Sep-1917
Fairclough Frank Dagnal SS DeKalb 6-Jun-1918
Weissglass Sam, Jr SGT Sr Gr, Quartermaster Corps, S for Bkrs and Cooks 7-Oct-1918
Fitzpatrick Richard I. Private Squadron 1 Av. Sec. Sig. En. R. C. 26-Mar-1918
Kay George F QM Sgt Field Rmt Sq 327 29-Jan-1918
Donlan Martin W. Pvt 2d Cp. Casual Det. Spruce Prod. Det. 2-Feb-1919
Waterman Chandler Cook Special Unit 557th Amb Serv 30-Apr-1918
Schuler Lloyd Private SOS Hosp 12-Aug-1918
Sullivan Francis Xavier Private 77th SOS Hosp 5-Oct-1918
Crane Harry L. Private First Class Amb 31 Sn. Tn. 21-Oct-1918
Monahan Martin C Private 1st Class Sn Squadron 13 4-Oct-1918
Deans William J PVT Sn Det 313th Infantry 17-Sep-1918
Wolf Joseph Jr Private 307th Infantry Sn Det 5-Sep-1918
Joffe James J. Private Aviation Section Signal Reserve Corps 15-Jan-1918
Gray Robert Private Headquarters detachment Signal Gas 23-Feb-1918
Fairchild Franklin C. Cadet Signal Enlisted Reserve Corps, Air Service 23-Feb-1918
Wait William W. Private 1st class Aviation Section Signal E.R. Corps 9-May-1918
Dow Harold E. Private 1st Instr. Signal Cps 11-Oct-1918
Pray Tracy C. Sergeant 16th Service Company Signal Corps, Fort Wood, NY 2-Oct-1918
Steele Stanley W Private Aviation Sec Signal Corps, ERC 15-Feb-1918
Brin Louis G. Private 13th Service Company Signal Corps, Camp A., Vail, NJ 9-Oct-1918
McCoy Roy B Private Signal Corps, Avia Sec, Ft Sam Houston, TX 16-Jan-1918
Williams Charles S 1st Lt Av Sec Signal Corps Reserve 20-Apr-1918
Bores Sherman H. Captain Aviation Section Signal Corps Headquarters 21-Dec-1919
Agar Emmons PVT Signal Corps 7-Oct-1918
Bartolomeo Adolph Corporal 213th Aero Squadron Signal Corps 5-Feb-1918
Bergren Carl A. Private Aviation Section Signal Corps 23-Oct-1918
Berlinger Theodore P. Private, 1st class 13th Service Company Signal Corps 13-Jun-1918
Bishop Frank H. Chef(?) 1104th Aero Squadron Signal corps 24-Jul-1918
Blair Richard W. Private, 1st class 16th For. Detachment Signal corps unknown
Bradley Wayles B. Cadet 3rd Provisional Aero Squadron Signal Corps 4-Feb-1918
Estep Edwin R. 1st Lieutenant Official Photographers Signal Corps 7-Nov-1918
Farrell Edward W., Jr. Private 79th Aero Squadron Signal Corps 24-Aug-1917
Jungman Adol R. Private 36th Service Company Signal Corps 14-Dec-1918
Lyons Mortimer C. Private 1st class 22nd Service Company Signal Corps 7-Nov-1918
Martin George J Corporal 34th Service Signal Corps 5-Feb-1919
Martin Walter J Private 1st Class 158th Aer Sq Signal Corps 10-Jul-1918
McCreery Frank P. 1st Lieutenant Aviation Section Signal Corps 11-May-1918
McManus Paul E. Private 32nd Service Company Signal Corps 30-Sep-1918
Merritt Ransom H. Private, 1st class Aviation Company B Signal Corps 7-May-1917
Morris Michael J Private 15th Serv Co Signal Corps 19-Nov-1918
Ovington Carter I. 1st Lieutenant Aviation Section Signal Corps 29-May-1918
Perry Franklin Master Signal Electrician 26th Aero Squadron Signal Corps 29-Dec-1917
Post Isaac Captain Signal Corps 2-Apr-1918
Pritchard James C. Private 351st Aero squadron Signal Corps 21-Sep-1918
Schultz Fred J Private 34th Service Signal Corps 21-Jan-1919
Sheehan Edward S Private Signal Corps 24-May-1917
White John F. Private Recruit Aviation Section Signal Corps 21-Jan-1918
White Wilbert W 2d Lt 147th Aer Squadron Signal Corps 10-Oct-1918
Williams Coleman Private Unassigned A S Signal Corps 31-Mar-1918
Willson Geoffrey S Private 816th Dep Aero Signal Corps 14-Apr-1918
Wright Jack M 1st Lt Av Sec Signal Corps 28-Jan-1918
Langenberg Adolph B Corporal 13th Service Signal Corp 3-Feb-1919
Potter John L. Private 2 Sig. C. Repl Battalion 21-Jul-1919
Gatto Alfredo Private 13th Serv Sig. C 8-Dec-1918
Bedell Alan T. Flying Cadet Sig, E.R.C 24-Feb-1918
Kielland Casper M 1LT Av Sec Sig Res Corps 11-Jul-1918
Vincent Jefferson D 1LT Avn Sec Sig Res Corps 3-May-1918
Goodwin George W 2Lt Avn Sec Sig Res C 15-Jul-1918
Stillman Joseph F Jr Private 1st Class Aviation Sec Sig En Rc 23-Feb-1918
Davis Robert G Cpl Sqdn BAS Sig Corps 13-Oct-1918
Woodward Charles E Pvt Avn Sec Sig Corps 27-Mar-1918
Wilkins Howard J Pvt Unasgd Sig C Ft Sam Houston TX 29-Mar-1918
Klein John W Private Det 4th Service Co Sig C 20-Oct-1918
Parsons Elton F Pvt Motor Mec Sig C 13-Mar-1918
McGrisken Lawrence Corporal Ship. Rep. Ship. Unit 301, Quartermaster Corps 23-Jan-1919
Bateman William E PVT Ship Repair Shop Unit 301 26-Oct-1918
Walber Thomas Private Ship Repair Shop Unit 301 1-Oct-1918
Hopkins Frank, Jr PVT Serv Unit, 552 Amb Serv 5-Jun-1919
Kirch Henry W Pvt 299 Aero Pro Serv Sqdn 20-Oct-1918
Seymore Harry Private Serv Park, Unit 360 10-May-1920
Lindstrom George V Private Serv Pack Unit 435 15-Dec-1918
Funds Andres Private Sept. Aut. Repl Draft 1-Oct-1918
Lewis Eddie Private C Sept,Aut Repl Draft 6-Oct-1918
Braddock Benjamin Pvt Co C Sept Repl Draft
Cummings Oscar W Pvt Co C Sept Auto Repl 10-Oct-1918
Martini Charles Pvt 101st Prov Co Sept Aut Repl Draft 17-Dec-1918
Wisner Charles Lewis Private Headquarters Co Sept Aut Repl Draft 23-Oct-1918
Carr James F. Private Company F Separate Aut. Replacement Draft, Camp Upton 2-Oct-1918
Tuttle Isaac Pvt Co A Sep Aut Repl Dr 7-Oct-1918
Nanoia Eugene Private Quartermaster Corps Selfridge Fm, Mt Clemens, MI 17-Nov-1918
Goodrows Franklin G. Private See. B.S.A.T.C. Cornell University 23-Oct-1918
Clark Walter Private Company A Section B, Student Army Training Corps 20-Oct-1918
Kaliba Frank P. Private Company F Section A, Syracuse University Students Training Camp 17-Oct-1918
Rivardo Remo Sergeant, 1st class Section 599 26-Feb-1919
Ackerly William N. Coxwain Section 5, 3rd Naval District, Sayville, NY 18-Oct-1918
Long Percy H. Private 1st class Cadet Aviation Detachment Second Signal Corps 13-Jun-1918
Swan Lawrence Mckinlay Private Sec. S.A.T.C., Clarkson College 21-Oct-1918
Holden Charles H. Private Sec. 559 U.S. [Ambulance Service] 4-Oct-1918
Brown James S. Sergeant First Class Sec. 552 Amb Serv 26-Apr-1919
De Cristo Alfred Private Sec C Post Gd, Op., Greenleaf 12-Oct-1918
Schaefer Sidney Private B Sec B, Student Army Tng Corps, Ithaca, NY 19-Oct-1918
Schmidt Ferdinand Jr Private A Sec B, Student Army Tng Corps, Cornell University, NY 8-Oct-1918
Schwartz Hyman H Corporal Headquarters Co Sec B, Motor Units, Camp Greenleaf, GA 11-Dec-1918
Decoste Albert V Pvt Co B Sec B Stu Tng Cp 22-Oct-1918
Creighton Karl K Pvt Co A Sec B Sldr Tng Cp 18-Oct-1918
Young Edson F. Private Sec A. S.A.T.C., State College for Teachers Albany N.Y. 24-Nov-18
Spruks Charles D Private Sec 557 USA Ambulance Service 29-Apr-1918
Tector Ralph S Private Prov Det Base Sec 3, S O S 11-Oct-1918
Conetti Orazio Private 3rd School Troops C. O.T.S. 15-Oct-1918
Hartmann Joseph Private School for Bakers and Cooks, Camp Upton, NY 8-Oct-1918
Tamboer Jacob Private School for Bakers and Cooks 17-Oct-1918
Hill Starr T Pvt Sch for Bakers and Cooks 20-Oct-1918
Berlin Delmar L F Pvt Co B SB Stds A T Cp Cor U 14-Oct-1918
Weis Arthur J PVT SATC, Syracuse University 9-Oct-1918
Horne Charles K PVT SATC, Clarkson College of Technology, Potsdam, NY 18-Oct-1918
Hull Milton D PVT SATC, Clarkson College of Technology, Potsdam, NY 17-Oct-1918
Johnson Davies PVT SATC, Albany Normal Col, NY 14-Oct-1918
Gianfraneceshi John nP Pvt SATC U of Buffalo 27-Oct-1918
Bachman Harold B Pvt SATC U of Bflo NY 14-Nov-1918
Johnson James Oran Pvt SATC 17-Oct-1918
Marcus Charles Private E SATC 20-Oct-1918
Markowitz Morris Private SATC 4-Jan-1919
Hargreaves Paul L. Private 1st class Unit 523 Sanitation Service 4-Jun-1918
Jennings Allen H. Captain Sanitary Company 15-Dec-1918
Hochberg Henry H. Private C.A.C. 16th Sandy Hook, N. J. 11-Jan-1918
O'Connor John J Private Ord Detachment Sandy Hook Proving Grounds, NJ 23-Sep-1918
Rood Clifford D Sgt QMCCD Sandy Hook NJ 26-Oct-1918
Ross Fred J Pvt 5 Co Sandy Hook NJ 9-Oct-1918
Ritz Francis J Private First Class 7th Sandy Hook C.A.C. 10-Oct-1918
Griffin Joseph John Private San. Det. 319th Field Artillery 13-Apr-1919
Halpern Jacob Private First Class San. Det. 310th Field Artillery 16-Oct-1918
Dattlebaum Harry A. 1st Lieutenant San. C. 5-Apr-1918
Champion Henry J PVT San Det, 310th Infantry 24-Sep-1918
Lombard Vincent Private 1st Class San Det 302d Engineers 29-Sep-1918
Brindisi Constantine Corporal Salvage Unit No. 301 19-Sep-1918
Lee Burte G. S.A.T.C. Sacketts Harbor, NY 22-Jan-1919
Pallister Earle H. Private S.A.T.C., Syracuse University 21-Oct-1918
Hertz David Private S.A.T.C., New York University , NY City 6-Dec-1918
Dennison Robert Kysor Private S.A.T.C. University of Rochester, NY 17-Dec-1918
Barrington [George William] Private S.A.T.C. Syracuse University 22-Oct-1918
Van Hoosen Earl J. Private S.A.T.C. N. Y. S. Col, Albany , N.Y. 19-Oct-1919
Love Harold Joseph S.A.T.C. , Syracuse New York University 10-Oct-1918
Testa Angelo Fieoello Private S.A.T.C Unit, University of Buffalo, NY 22-Oct-1918
Peterson Stanley M. Private S.A.T.C 17-Oct-1918
Smith William T Private 1st Class 48th RTC 5-Feb-1919
Shearman Alton B Pvt SA Tng RPI Troy NY 17-Oct-1918
Finger Frederick W Pvt 9 Ord Sup Co ROTC 5-Oct-1918
O'Rourke James P. Private Ordnance department Rock Island Arsenal, IL 9-Dec-1918
Ely William S 1st Lt Rochester, NY Av Sec, Res C 2-Jan-1918
Bolton Thomas H PVT Rmt Dep Base, Sect No 2 6-Apr-1918
Robertson Archibold Coon Pvt Rifle Range Det 8-Nov-1918
Russell Almer G. Private Headquarters, Ret. 321st M. G. Battalion ??/18/1918
Heton William Ret. [Unassigned at Ft. Slocum NY 20-Oct-1918
Kennedy John F Private 21st Ret Recy Dep MGTC, Camp Hancock, GA 9-Jun-1918
Ostrerhoudt Harrison G Pvt Ret Ret Draft Unasgd 18-Oct-1918
Appu James Private 2d Ret Det, 67th Inf, Cp Sheridan, AL 16-Oct-1918
Lynch Joseph J Private 21st Ret Co Ret Dep 18-Oct-1918
Coons Richard M Pvt 42d Co Ret Cp Cp Wheeler GA 3-Nov-1918
Smith Edward H Private Syracuse NY Ret Camp, Syracuse, NY 9-Sep-1918
Story William C. Private 1st class Signal Enl. Reserve Corps 26-Feb-1918
Adams Roy E. Private Medical Detachment Replacement Unit No. 24 1-Oct-1918
Brown Thomas Replacement Battalion 2-Jun-1918
Colon George O. Sergeant Replacement Battalion 21-Jul-1918
Duncan William Charles Pvt Repl. Unit 29, Med. Dept. 2-Apr-1919
Hoerning Charles M. Private Repl. Draft No. 2 10-Mar-1918
Bovee Samuel Arthur Private Repl. Battalion 26-Jul-1918
Perry Millard A Pvt 1st cl Repl Unit 321 7-Jan-1918
Erdman Rudolph E Jr Pvt 1st cl Co D Repl Unit 302 MTC
Kilmer Leland A 2d Btry F Repl Regt 1-Oct-1918
Barber William H Pvt 3 Co Repl Draft Cp Gordon 25-Nov-1918
Clukey George H Pvt 42d Co Repl Draft 3-Oct-1918
Lundell Albert A Pvt Inf repl Unit Repl Draft 21-Dec-1918
Ritzheimer Chauncey J. Private 12th Repl Draft 8-Nov-1918
Ernst Lawrence Ferdinand Repl Bn 14-Jun-1918
Guillod Frank Leo SGT Repl Bn 11-Jun-1918
Strasser Walter Frank Pvt Repl Bn 21-Nov-1918
Burke Philip Joseph Repl Battalion 19-Sep-1918
Fredenburg Clarence K. Repl Battalion 4-Oct-1918
Sawyer Harry Roseboon Private Repl Battalion 24-Sep-1918
Schell Howard DeGraff Corporal Repl Battalion 25-Sep-1919
Steinkamp Charles William Private Repl Battalion 20-Jun-1918
Elgesheiser William Repl 19-Jul-1918
Guiry Robert A. Private Rep. Unit 311th M. T. C 3-Dec-1918
Willcox Louyis Earl Pvt 1st cl Co M Regt Sig C 20-Apr-1918
Leonard William R Pvt 42 Ret Sq 3 Reg Avia C 11-Mar-1918
Edick John S Pvt 31st Co Ree Camp Cp Wheeler GA 29-Oct-1918
Markle Clarence Leslie pvt 17th Co Recvg Camp 9-Nov-1918
Peterson Alfred G. Recruit Recruit Camp, Syracuse, NY 4-Oct-1918
Barkenbush John Private Recruit Camp, N.Y. 13-Oct-1918
Gott Oswald W., Jr. Private 5th Company Recruit Camp No.4, Camp Green, NC 4-Nov-1918
Katzenstein Simon Private 42nd Company Receiving, Camp Wheeler 10-Nov-1918
Bates Stanley S. 2nd Company Receiving Group, Camp Johnson, FL 30-Oct-1918
Alcock Charles H. Private 31st Receiving Camp, Camp Wheeler Georgia 1-Nov-1918
Balesteri Frank W. Private 31st Receiving Camp, Camp Wheeler Georgia 4-Nov-1918
Boals Laverne Private 31st Receiving Camp, Camp Wheeler Georgia 4-Nov-1918
Conger Clyde V. Private 33rd Company Receiving Camp 3-Nov-1918
Kirschner William R. Private 10th Company Receiving Camp 10-Nov-1918
Harmon James N. Private Rec.25 3-Feb-1919
Donovan Edward Pvt Non-effective Co. 2 Rec. Guard, Camp Johnston, FL 22-Oct-1918
Larwood Morton J PVT 9th Rec Cp, Cp Wheeler, Ga 3-Nov-1918
Schabo Charles J Pvt 31st Co Rec CC Wheeler GA 1-Nov-1918
Mahaney Charles Warner PVT 36th Rec Camp, Camp Wheeler, GA 3-Nov-1918
Riley Clifford T PVT 38th Rec Camp 11/8/191?
Coyne James Edward Re-Jd, 82nd 4-Oct-1918
Goode Edward C Rct Gen Serv Infantry 27-Mar-1917
Weinstein Louis Private 5th Co Rct Camp 4 21-Oct-1918
Teller Edward W. Private Ordnance Mortar I.S. Raritan Arsenal, NJ 25-Sep-1918
Shaw Sylvester Pvt Radio Sch Columbia U 12-Oct-1918
Freed Edward B. Private First Class R. A. 30-Jul-1918
McGourty John J Private Quartermaster Mech Re Shops, No 320 7-Oct-1918
Keefe Arthur United States. Army Serv Det Quartermaster Det, US Mil Aeronautics 14-Jul-1919
Mulley John L Private 1st Class Quartermaster Det 17-Mar-1919
Boland Peter J Private 1st Class United States. Army Serv Det Quartermaster Dept, West Point, NY 30-Dec-1918
Kurtz Louis F Sergeant United States. Army Serv Det Quartermaster Dept, West Point, NY 25-Oct-1918
Roland Peter J Private 1st Class United States. Army Serv Det Quartermaster Dept, West Point, NY 30-Dec-1918
Dunlavey John F Private United States. Army Serv Det Quartermaster Dept 16-Apr-1917
Stoerner Henry Sergeant Quartermaster Dept 9-Apr-1917
Schlereth Frank Charles Sergeant Det Quartermaster Corps Intermediate Quartermaster Depot No 1, SOS, APO 708 26-Mar-1919
Jeantet Joe Private United States. Army Serv Det Quartermaster Dep, US Military Academy 15-Aug-1918
Rauner Joseph Private United States. Army Serv Det Quartermaster Corps, West Point, NY 27-Oct-1918
Gates James J. Private Quartermaster Corps, Washington D.C. 7-Dec-1918
Dempsey Edward Private United States. Army Serv Det Quartermaster Corps, USMA, West Point, NY 2-Oct-1918
Bondy Joseph W. Private, 1st class Detachment QuarterMaster Corps, Port of New York 13-Oct-1918
Gray Hugh Private, 1st class 309th G.F. Company QuarterMaster Corps, Philadelphia, PA 11-Apr-1919
Foster Harry L. Cook Quartermaster Corps, Pack Tn 11 10-May-1917
Felizzola Sante Sergeant Storage Detachment Quartermaster Corps, Newark, NJ 20-Oct-1918
Wenzel Mortimer J PVT Quartermaster Corps, Misc Det, Cp Kearney, CA 27-Dec-1919
Mitchell Thomas F PFC Quartermaster Corps, Ft Sheridan, Ill 1-Jan-1918
Kantin Herman B. Private, 1st class QuarterMaster Corps, Fort Mills, Philippine Is. 6-Apr-1917
Wiggins Arthur E PVT Quartermaster Corps, Det Aut Repl Draft 301st 3-Nov-1917
Sciortino Benedict Private Quartermaster Corps, Det 15, Jersey City, NJ 14-Apr-1919
Erickson Gustave A. Private South Depot QuarterMaster Corps, Cassion Detachment, Fort Sam Houston, TX 3-Feb-1918
De Flora Ralph Private Salv. Quartermaster Corps, Camp Upton 15-Jan-1919
Warden Sidney A PVT 307th Lab. Quartermaster Corps, Camp Mills 30-Dec-1918
Dillion John Wagoner Quartermaster Corps, Camp Merritt NJ 1-Nov-1918
Smith William S Private Conserv & Recl Bet Quartermaster Corps, Camp Meade, MD 7-Oct-1918
Diedtrich Charles F. Private Quartermaster Corps, Camp Johnston FL. 4-Dec-1918
Van Avery Leon R. Private Quartermaster Corps, Camp Johnson, FL 25-Oct-1918
Porter Joseph Private Detachment QuarterMaster Corps, Camp Dix, NJ 15-Oct-1918
Kelly Daniel J. Private, 1st class Port Storage Office QuarterMaster Corps, Baltimore, MD 18-Oct-1918
Brauch Christian, Jr. Private Headquarters Detachment QuarterMaster Corps, 76th Division 5-Jan-1919
Ruth Paul J. Private Supply Quartermaster Corps, 302nd Infantry 17-Feb-1919
Cronin William A PVT Quartermaster Corps Unit No 2 4-Oct-1918
Gregory Edwin B CPL Quartermaster Corps MTC, 391 23-Feb-1918
Birnzwaig Jacob S. Private QuarterMaster Corps Detachment, Port of Hoboken, NJ 30-Dec-1918
Curtin John Joseph Private 2nd Quartermaster Corps Detachment 16-Jan-1919
Heggen Casper Private Quartermaster Corps Det. Office of Ch. Quartermaster Headquarters, S.O.S. 17-Mar-1919
Hall Milton J. Sergeant Quartermaster Corps Det. Camp Tobyhanna PA. 4-Nov-1918
Devine James F. Private First Class Quartermaster Corps Aux. Remount Depot 302, Camp Upton NY 26-Oct-1918
Murphy Martin J Private Supply Quartermaster Corps 302 12-Mar-1918
Abrams Roub 1st Lieutenant Quartermaster Corps 12-Dec-1918
Auerbach Joseph Private, 1st class Conservation Reclamation Quartermaster Corps 22-Feb-1919
Barclay David 2nd Lieutenant Quartermaster Corps 11-Nov-1918
Barrett Ransom M. Private Bakery Company 409 Quartermaster Corps 5-Apr-1919
Bernstein Samuel Private QuarterMaster corps 31-Oct-1918
Bond Irwin L. Sergeant Detachment QuarterMaster corps 10-Oct-1918
Bowker George Private 316th Supply Company QuarterMaster Corps 18-Oct-1918
Bromley Charles 2nd Lieutenant Quartermaster Corps 4-Aug-1918
Burger Henry G PFC Quartermaster Corps 14-Aug-1919
Butler Murvale E PFC 304th GF Co Quartermaster Corps 24-Jan-1919
Carroll Martin P. Private, 1st class 333rd G.F. Company QuarterMaster Corps 3-Jun-1919
Cary Arthur B. 2nd Lieutenant Casual Company QuarterMaster Corps 30-Oct-1918
Clash Arthur J. Private 330th Supply Company QuarterMaster Corps 26-Nov-1918
Cleminshaw Charles K. 2nd Lieutenant Quartermaster Corps 27-Mar-1918
Conlin Frank J. Private Railroad Detachment QuarterMaster Corps 18-Dec-1918
Craig Frank J. Private Quartermaster Corps 18-Oct-1918
Dean Stanley Captain Quartermaster Corps
Desia John Private First Class 303rd Labor Quartermaster Corps 20-Oct-1918
Dickerson George I. Private First Class Quartermaster Corps 24-Nov-1918
Fonss William E. Private Quartermaster Corps 13-Jan-1919
Goesel Charles G. Sergeant 1st class Utilities Detachment Quartermaster Corps 10-Dec-1918
Gracie William B Lt Colonel Quartermaster Corps 26-Oct-1919
Greenough Ernest A Colonel Quartermaster Corps 4-Sep-1918
Guyette Harold A PVT 307th Labor Quartermaster Corps 23-Dec-1918
Haggerty Fred B. Private First Class Quartermaster Corps 27-Jan-1918
Hutchings Joe L. Private Quartermaster Corps 27-Sep-1918
Johnston Charles Private Military Police QuarterMaster Corps 9-Oct-1918
Kelly John J., Jr. Sergeant, 1st class FT.& H. Company 340 QuarterMaster Corps 18-Oct-1918
Kozetcko Stanley Private Quartermaster Corps 16-Oct-1918
Kurka Rudolph Mathew Private 1st Class 351 Butchery Co Quartermaster Corps 10-Oct-1918
Lockwood Demetrius SFC Salvage No 5 Quartermaster Corps 21-May-1919
Magnen Arthur J Sergeant Quartermaster Corps no date
Main Herbert A Captain Quartermaster Corps 8-Feb-1918
Mann Bernard Private Cons & Recla Quartermaster Corps 8-Oct-1918
McIlwaine Morris H 2d Lt Quartermaster Corps 6-Oct-1919
Mendelowitz Abraham Private Quartermaster Corps 10-Oct-1918
Miller Charles J Private Quartermaster Corps 27-Dec-1918
Mitchell Joseph M Private Quartermaster Corps 1-Oct-1918
Morath Fred J PVT 303 Labor Quartermaster Corps 20-Oct-1918
Morris Hartley E Private Quartermaster Corps 7-Oct-1918
Moseman Marion W PVT Quartermaster Corps 16-Oct-1918
Olhausen Jay H. 1st Lieutenant QuarterMaster Corps 1-Oct-1918
Prois Stamatios Private QuarterMaster Corps 6-Jan-1919
Reissman David B. Private First Class 3rd Quartermaster Corps 27-Sep-1918
Robbins Arthur E. Sergeant Quartermaster Corps 21-Nov-1919
Ross James G. Captain Quartermaster Corps 19-Oct-1919
Sammon Patrick Private 1st Class Quartermaster Corps 21-Mar-1918
Samuelsen Einar Private Quartermaster Corps 3-Jul-1918
Sandel C W Private Quartermaster Corps 8-Oct-1918
Shanahan Frank J Private 1st Class Mtr Car 311 Quartermaster Corps 11-Oct-1918
Shropshire Ralph E Captain Quartermaster Corps 29-Jan-1918
Slattery Thomas J Sergeant Quartermaster Corps 2-Aug-1918
Steinmann Charles J 321st F Rmt Squadron Quartermaster Corps 1-Nov-1918
Sullivan John Lawrence Wagoner I Quartermaster Corps 20-Feb-1919
Sussman Clarence J Sergeant Det at large attached to Co 306, Camp Monitor Quartermaster Corps 19-Mar-1919
Trefry Malcolm W 2d Lt 329th Supply Co Quartermaster Corps 7-Apr-1919
Twombly James C. Corporal Pack Tn. 4, Quartermaster Corps 6-Oct-1917
Walker Warren T CPT Quartermaster Corps 10-Oct-1918
Waltman George R Private 1st Class 317th Supply Quartermaster Corps 9-Jul-1919
Welsh Frank E Private 1st Class Quartermaster Corps 12-Oct-1918
Werther Aaron Private 1st Class Service Co No 1 Quartermaster Corps 14-May-1918
Woodward Charley L Quartermaster Sergeant Quartermaster Corps 30-Aug-1918
Butler George P. 14th Quartermaster Corp, Camp Meigs D. C. 15-Oct-1918
Burr Harvey R. Private Quartermaster Corp Detachment, Aer Gen Sup. Dep. And Concentration Camp, Garden City Long Island 3-Mar-1918
Dugan Thomas PFC 308th G & Fire Quartermaster Company 29-Oct-1918
Hooker James L. 2d Lieutenant Quartermaster Company 3-Aug-1918
Clayton Bertram T Colonel Quartermaster Corps Div Quartermaster 1st Div 30-May-1918
Dorman Tom L. Private Remount Depot, Front Royal, VA Quarter Master Corps 31-Aug-1917
Goodell Lawrence 2nd Lieutenant Quarter Master Corps 4-Oct-1918
Savage James H. Sergeant 1st Company Quarter Master Corps 27-Sep-1918
Wheeler Charlie Private Detachment Quarter Master Corps 19-Oct-1918
Wright Leonard Lorenzo CPL 82nd Quantico, VA, USMC 8-Jun-1918
Carman Harold Sergeant 80th Company Quantico, VA 10-Jun-1918
Clay Firmin Earl Quantico, VA 8-Oct-1918
Doris John Joseph, Jr 80th Quantico, VA 20-Jul-1918
Frazer Homer Campbell Quantico, VA 16-Feb-1918
Kaliner David 128th Quantico, VA 16-Oct-1918
Reynolds Fred William Private Quantico, VA 19-Nov-1918
Van Tassell T. Roosevelt 73rd Company Quantico, VA 13-Jun-1918
Williams Alfred, Jr 73rd Quantico, USMC 19-Jul-1918
Belfry Earl Corporal 96th Quantico 8-Jun-1918
Minsterman Albert M Pvt 1st cl Serv Co QMC m Cp Johnson FL 3-Nov-1918
Foley William J Pvt QMC Det 23-Dec-1918
Fink John J Sgt 307th Lab Co QMC Cp Mills 28-Dec-1918
Moran Charles V Sgt Det QMC Cp Dix NJ 5-Aug-1918
Baker Harry F Pvt 1st cl QMC 25-Apr-1918
Fineout Neal Pvt Cp Utilities Det QMC 30-Nov-1918
Koelbl Joseph Pvt 1st cl Butchery Co QMC 20-May-1919
Lothrop Thompson 1LT QMC 12-Oct-1918
McGraw John H Pvt QMC 4-Oct-1918
Morgan Peter W Pvt QMC 8-Jun-1918
Perry Guy M Pvt 1st cl 303 Gd and Fire Co QMC 13-Oct-1918
Vermilya Leo J Pvt Sup Co No 305 QMC 12-Oct-1918
Thompson Harry W. W. M Sergeant Sr. Gr. Headquarters Q.M.C.A.R. Dep 10-Dec-1917
Dugan Charles Pvt Cp. Utilities Det. Q.M.C., Camp Upton 14-Mar-1918
Dorsey Gorreol Girard Pvt Q.M.C. Aug Repl Draft 303 17-Jan-1919
Doerr Walter Pvt Q.M.C 10-Oct-1918
Doran William E. 1st Lt Q.M.C 3-Jul-1919
De Rose Dominick Private Q. M. X. 12-Jan-1919
Huntley Clinton E Pvt Med Dept Ptattsburgh Bks NY 23-Dec-1918
Donohue Michael F. Pvt Provost Guard M.G.Tng. Center, Camp Hancock 11-Dec-1918
Abramson Max Corporal Provost Guard 23-Aug-1919
Costello John F. Private First Class Provost Guard 5-Jun-1919
Guenther Christian Private 2nd Company Provisional Ordnance Regiment Battalion 18-Oct-1918
De Stefano Enrico Private 7 Provisional Labor Battalion, 3 21-Jan-1919
Kaufman Joseph Private Provisional Base Hospital 23-Apr-1919
Ankelein Frank Private Prov. To A. American Mission 3-Jun-1918
Flatley Walter L. Private 33rd Ret. Squadron Prov. Regiment, Aviation, Sec. Sig. C 30-Jan-1918
Harper Hugh C. Private First Class Special Casualty Prov. Cas. Battalion, 41st Division, Noyers 14-Sep-1919
Sundt William E CPL Prov Repl Unit Org & Tng Center & Tractor Arty, 3rd Cater Tractor 30-Nov-1918
Noveck Harry Pvt 4th Cas Co Prov Regt Ord Tng Cp 21-Oct-1918
Lanzendoen Clarence Private M Prov Regt 156 Dep Brig 2-Oct-1918
Nehring Charles R Pvt 29th Co Prov Ord Det 3 Regt 18-Oct-1918
Morton Lester S Pvt 29 Co Prov Ord Det 14-Oct-1918
Dahdah Nageeb Pvt Co A Prov Bn Cp Perry OH 10-Oct-1918
Murphy William E Private 2d Prov Battalion Infantry 25-Mar-1918
Kaltenbach Winfred Pvt Spruce St Prod dept 27-Nov-1918
Schafer Daniel J Private B Prisoner of War escort 20-May-1919
Eaddy Cecyl F. Wag. Pris. War Escort, Co. 81 15-Oct-1918
Vaughan Edward W Private 1st Class School of Military Aeronautics Princeton, NJ 29-Nov-1918
Haerer Arnold Private Potomac Pt., Washington M. D. 30-Apr-1918
Ring John J. Private F Postal Express [Service] 25-Apr-1919
Laws Cyril Merle Portsmouth NH USMC 27-Sep-1918
O'Reilly Bernard D. Corporal Port Storage & Traffic Division, QuarterMaster Corps 23-Mar-1919
Ronzoni John Private 301st Company Pontanezen Bks 3-Oct-1918
Miller Carl F PVT FA Cen Offi Tng Sch 17th Btry pneumonia 10-Oct-2018
Pettignelli William L. Private E Pioneers Infantry 7-Jan-1919
Cestone Angelo Private Company C Pioneer Infantry 3-Dec-1918
Fitzpatrick Jno James Jr Mechanic L Pioneer Infantry 4-Oct-1918
Head Randolph Private F Pioneer Infantry 2-Nov-1918
Sico Janero Private, 1st class Company A Pioneer Infantry 26-Sep-1918
Martin Arthur Pvt Co L Pion Inf 1-Apr-1918
Bleiweis Irving C. Private Motor Transport Company 616 Pier 66, N.R., New York City 26-Jan-1919
Bohn Henry Private Ordnance Detachment Picatinny Arsenal, Dover, NJ 12-Oct-1918
Barron William Lawrence 16th Phila. 29-Aug-1918
Whitman Louis Charles CPL E Phila, USMC 11-Jun-1918
Borter Benjamin F. Corporal Personnel Adjutant Detachment 29-Nov-1918
Buckley Francis J. Private Permanent Det. C.A.C 29-Jun-1918
Cooley Paul B. Private Park Field Tenn 12-Feb-1918
Patterson Roger W. Private 1st class Detachment Park Field 23-Apr-1918
Meehan Thomas George Paris Island, SC 22-Nov-1918
Wright Henry Joseph Paris Island, SC 18-Nov-1918
Vail Charles E Pvt Co 146 Overseas Casual 6-Oct-1918
Taft Jesse Alsin Private Overseas Cas, 396 10-Oct-1918
Steo Amedeo PVT Overseas Cas Co 406 6-Oct-1918
Hession Andrew Joseph Hqs Oversea Depot 13-Nov-1918
Tims Thomas J Private Oversea Casual Co 410 6-Oct-1918
Tierney James Francis Sergeant Sec 1 Grp A Repl Unit 322d MTC Overhaul Park, 701st Base Sec 1 1-Jun-1919
Schmidt William Albert Sgt Hq Co OS Dep USMC 24-Sep-1918
Banscher William Private, 1st class Company A Ordnance Detachment, Aberdeen Proving Ground, MD 12-Oct-1918
Newcomb William W. Captain Ordnance Dept. 9-Oct-1918
Wood Ralph B CPL Ordnance Dept, Ft.Hamilton, NY 16-Mar-1918
Render John J. Private 1st Class Ordnance Depot, Watervliet Arsenal, NY 1-Aug-1917
Berall Abraham B. Corporal Finance Office Ordnance Depot 18-Jan-1919
Bergling Carl Private Supply Company Ordnance Department, 306th Infantry 3-May-1919
Newcomb William W. Captain Ordnance Department (unassigned) 9-Oct-1918
Rich James C. Private Ordnance Department 7-Oct-1918
Sullivan John Private Company M Ordnance Department 19-Oct-1918
Baker John A. 1st Lieutenant Ordnance 13-Feb-1919
Chapman Isaac A. 1st Lieutenant Ordnance 17-Oct-1918
Gitchell Edward B. Captain Ordnance 18-Nov-1918
Carey John B. Private A Ordinance Detachment 27-Dec-1918
Walz Floyd A. Private M Ordinance Detachment 10-Oct-1918
Herstein Charles Private Ordinance Dept. 20-Oct-1918
Longendyke Henry P. Private Ordinance Corps 24-Jan-1919
Rittman Arthur H. Private Ord. Dept. U. S. Proving Grounds 6-Mar-1918
Roden James T. Corporal Ord. Dept. 20-Jun-1918
Grossman Irving Private Ord. Corps 28-Jul-1918
Carney Florence V Pvt Co C Ord Trps APG MD 11-Oct-1918
Detchon Benjamin C. Captain Ord Res. Corps Cas 1-Oct-1918
Kelly Frank J PFC 1st Ord Repl Bn, 3rd Regt 17-Oct-1918
MacKenzie Angus Private 2nd Ord Repair Shops 10-Nov-1918
Flynn James D Pvt 3 Co Ord Reinf Det 18-Oct-1918
Folles Frank Joseph Private Ord Det. 12-Oct-1918
Leszinski Victor Private Ord Det Bn 11-Oct-1918
McNichol Thomas A Private Ord Det 105th Field Artillery 17-Dec-1918
Crate Henry Pvt 3d Co Ord Det 17-Oct-1918
Shelley John H 2LT Ord Det 20-Nov-1918
Kramer Nison Tirst Private C Ord Dept, Aberdeen Proving Grounds, MD 15-Oct-1918
Skill Charles Herbert Private Ord Dept Unas 5-Oct-1918
Butters Fred Pvt Co G Ord Dept Aberdeen Prov 8-Oct-1918
Fitzgerald Morris Pvt 1st cl Ord Dept 28-May-1918
Nowicki Frank Pvt Co C Ord Dept 4-May-1918
Todd Herbert F PVT 2 Ret Ord Corps NA Gen Ser Inf, Ft. Slocum, NY 27-Mar-1918
Bickelman George C Cpl Ord Corps 28-Aug-1918
Humphrey Frederick PVT Ord Corps 20-Oct-1918
LaMura Pasquale Private Ord Corps 8-Oct-1918
Martin Willard L Private Ord Corps 27-Dec-1917
McDermott Frank Private Ord Corps 13-Oct-1918
Vonicopulos Demosthenis Pvt Ord Corp 5-Jan-1918
Humphrey George H Hq Ord Camp, Camp Penniman, Ga 21-Oct-1918
King William R Major Ord 18-Jul-1918
Noble Raymond E Captain Ord 13-Oct-1918
Tuohy John J Captain Ord 16-Oct-1918
Warren Chester I Major Ord 26-May-1919
Perry William E. Private Headquarters Officers Training School, Camp Lee, VA 5-Oct-1918
Mailler James Russell Private 1st Class 1st Battery Officers Tng School, Camp Upton, NY 24-Feb-1918
Dresser Fritz L. Captain Office of quartermaster 16-Oct-1918
Hodge Keith nD Pvt 20th Co Off Tng Cp Lee VA 5-Oct-1918
Byrnes Joseph I Sgt 1st cl Ofc Chf QMC 3-Feb-1919
Carroll Warren J. Private Oct. Automatic replacement Draft 10-Nov-1918
Nero Pasquale Private 17, Camp Gordon Oct Auto Repl Draft 14-Nov-1918
Klumpf George R Private 12 Oct Aut Repl Draft Camp Gordon 11-Nov-1918
Robertson Harold E Pvt Co 17 OBFACO Tng Sch 22-Oct-1918
Kelly John D., Jr. Private 3rd P.R. O.T., Camp Hancock, GA 17-Nov-1918
Rinella Joseph Pvt Co B NYU Stud Tng 23-Jun-1919
Duffy James Harold C NYG Phila. 27-Jan-1920
Simons George Private Quartermaster Camp Det NY, Dep 2-Apr-1919
Carson Charles A. Private Training Detachment NY University 20-May-1918
Maynard Robert Leslie PVT Hq NY Univ Tng Det 9-Sep-1918
Miller Ernest D PVT NY Co 553 14-Oct-1918
Van Allen Clifford William SGT NY Bks. Det. 3-Nov-1918
Keller Joseph B Pvt Serv Pk Unit 427 NTC 8-Dec-1918
Gaden Alexander C. Barracks Detail Norfolk, VA 24-Mar-1918
Harrington Karl Gene Cpl NOC Sch Det 1-Feb-1918
Allard Frederick Musician 3rd Class Eq No. 104 Field Artillery 25-Mar-1919
Frey Frederick N Pvt 1st cl Hosp Co No 106 30-Oct-1918
Nelson Jno Carlisle NNV 2-Nov-1918
Smith Hilton II PVT NH Col S A Tng S, Durham, NH 6-Oct-1918
Tallakson Thomas E. Private New York University 15-Oct-1918
Downey Stephen J. Seaman, 2nd class Armed Draft Detail New York City 24-Nov-1917
Giglio Joseph V. Sergeant 18th Utilities Detachment 9 New York City 20-Mar-1919
Hennessey Matthew A V Pvt 41st Co New Roov Camp 5-Nov-1918
Jaycox Ralph Private 42 New Recvg Cp, Camp Wheeler, GA 5-Nov-1918
Brown Jesse E. Private 10th company New Recruit Camp, Camp Wheeler, GA 3-Nov-1918
Losco Antonio Private 9th Company New Recruit Camp 6-Nov-1918
Brown Kethe PVT 13th New Receiving Camp, Camp Wheeler, GA 22-Nov-1918
McManus John B. Private 31st Company New Receiving Camp 31-Oct-1918
Rinfenberg Robert Pvt 42d Co New Rec Cp Wheler GA 5-Sep-1918
Weaver Ralph Blaine Pvt Co 10 New Rct Dep Cp Wheeler GA 11-Nov-1918
Sohl Rudolph Otto Private New Orleans, LA 28-Sep-1918
Steele Cameron R. Private New Hampshire College S.A.T.C. 26-Sep-1918
Simon Gustav ERC never called into active service 12-Nov-1917
Cuff Edward C. Corporal Navy Yard, D.C. 11-Jul-1918
Root Harlie Taylor, Jr PVT Navy Prison, Paris Isle 3-Jan-1919
Bates Clarence Chief Quartermaster at Arms Naval Training Station Great Lakes 30-Jan-1918
Thiele Federick Leonard Naval Prison Det 6-Nov-1918
Jones Francis Donald Fireman, 3rd cl Naval Hospial, NYC 29-Jan-1918
Kneeland Leonard Leander Quartermaster, 2nd Class Naval Air Station, Trojan, France 22-Aug-1918
Kneip Edward C. Machinest Mate 1st class Naval Air Station, Croisic, France 1-Jul-1918
McCreery William H. Landsman for Machinist Mate Naval Air Station 11-Feb-1918
Shepard William V Pvt NA Unasgd 12-Aug-1918
Russell William J. Private 2nd Eastern N.Y.C.A.C. 2-May-1918
Gaskell Harold Harper Private A N.Y. Infantry (107th Infantry ) 29-Sep-1918
Brunkhardt John W. Seaman N.N.V. 5-Nov-1917
Smith Leslie W PVT N Trk Co 543 12-Oct-1918
Schumacher Frederick Mr Elec Det N C Staff, Ft Winfield Scott, CA 22-Dec-1918
Morris John J. Corporal 17th Company Munition Training Department, Camp H'k, GA 15-Oct-1918
Brown Arthur C. Private Mtr. TK. 476 Mtr Sup Tn 419 1-Oct-1918
Shea James Private Trk Co 4 Mtr Sec Am Tn, 1st Div 5-Nov-1917
Dix Conrad A PVT MTD, MG Tng, Camp Hancock, GA 16-Oct-1918
Duffano Fred Pvt MTC Cen 11 19-Feb-1918
Miller Herbert J Private MTC 730, Army Supply Base 19-Mar-1919
Ewing Henry C Pvt MTC 665 17-Jan-1918
Dusel Edward T Clk 302d Mec rep Shop MTC 16-Jan-1919
Ludtke Max A 1st Lt 6th MTC 20-Feb-1920
Hamm Burgess S Sgt MT Co 618 1-Jul-1918
Resseguie Clyde N Pvt Mt Co 376 21-Mar-1919
Mooney Edward L 1st Lt MR, attached to BEF 26-Mar-1918
Wieker William Pvt 1st cl 308th Co MPC 11-Jul-1918
Miller Elias Private B MP, Cristobal, Canal Zone 4-Sep-1919
Dilts Russell B. Sergeant Motor Truck. 537th M Sup. Tn. 11-Oct-1918
Hughes John J. Corporal Company B Motor Truck Corps 321 9-Jan-1919
Overton William C. Private Motor Truck Company 485 3-Oct-1918
Moore Archibald B. Sergeant Motor Truck Company 327 5-Oct-1918
Lyons Neil J. Sergeant 5th Transport Company Motor Transport Department 17-Oct-1918
Hill Robert F. Private A Motor Transport Dep. No. 301, Camp Holabird, MD. 29-Sep-1918
Catalano Salvatore Private, 1st class Base, Section 2 Motor Transport Corps 31-Aug-1918
Wheeler Walter S. Corporal 465th Motor Truck Company Motor Supply Train 417 26-Sep-1918
Amy James C. Private First Class Cas Motor Mechanized Signal Corps 12-Apr-1918
Green Charles I Sergeant 7th Motor Mech Rgt 17-Sep-1918
Campesi Guiseppe Private Motor , 16th Section 21-Oct-1918
Bulgori Theodore Private 64th Mot. Trk Det., M. G. Tng Camp, Camp Hancock, Georgia 27-Oct-1918
Sellin Fred SGT 12th Monroe, Va, Quartermaster Corps 13-Feb-1920
Kimmey Thomas J Private 2nd Mobile Ord Repair Shop 3-Oct-1918
Brinka William Private Mobile Laundry , 344 5-Oct-1918
Ferguson Harry C. Private 1st class Mobile Hospital Unit 100 16-Jan-1919
Turielle William D Private Mobile Hosp No 10 30-Oct-1918
Klein John Private 1st Class 3d Mobile CAC 31-Dec-1918
Huszar Anthony L. Private 1st class Company A Military Police, 1st Division 2-Oct-1918
Cody Frederick Mechanic Company B Military Police 8-Apr-1919
Ivers Charles Sergeant Company A Military Police 27-Feb-1919
Anderson Edward M. 2nd Lieutenant Mil. Aero Signal Corps 25-Jul-1919
Roth Frederick L. Private 28th Group 3 Mil Trk. Division M. G. Tng. Camp 21-Oct-1918
Tubbs Fred S Pvt 1st cl Am Red Cross Mil Hosp No 1 4-Oct-1918
Stevens Arthur Whitney 2d Lt Miami, FL 26-Jan-1920
Turnier Harry Private Tng Det MG Tng Ctr, Camp Hancock, GA 26-Sep-1918
Solden Rudolph M Sergeant Headquarters Co MG Tng Cp, Camp Hancock, GA 11-Jan-1919
Logue John J Private 153d MG School MG Tng Center 1-Nov-1918
Cramer Valentine Pvt 3 Gp M Tk Det MG Tng 23-Oct-1918
Lespisla Tony Private Headquarters Co MG School, MG Tng Center 26-Oct-1918
Cooper Ezra W Pvt 153 MG MG Sch Tng Cen 27-Oct-1918
Collins Earl J Pvt MG Co 61 12-Oct-1918
Astone Gaetano PFC B MG Bn, 7th Infantry 18-Oct-1918
Mallory Lewis N PFC A MG Bn, 1st Brig 7-Jun-1918
Clark Clarence Lee Co B MG Bn USMC 2-Nov-1918
Beck Leonard William Pvt Co A MG Bn 1st Bde 7-Jun-1918
Bvaranski Zygmunt Pvt 1st cl Co A MG Bn 1st Bde 7-Jun-1918
Cross John E Pvt Co B MG Bn 18-Dec-1918
Rekon Maksymilian Pvt Co B MG Bn 7-Oct-1918
Johnson Joshua E Corporal 99 MG Battalion 5-Jan-1919
Torocco William Private B MG Battalion 8-Oct-1918
Martin James J Private Met Det Army & Navy Gen Hosp 13-Oct-1918
Schuster Christian Pvt MERC 15-May-1918
Avard Louis Private, 1st class Medical supply Depot, NY 21-Oct-1918
Ruback Edward Private Company C Medical Detachment, Camp Greenleaf, GA 6-Oct-1918
Raynor Egbert E. Private Company G Medical Detachment, Base Hospital 30-Oct-1918
Bartelt Anthony B. Private Company B Medical Detachment Base Hospital 4-Oct-1918
Reingold William Private Medical Det. Base Hosp. 53 11-Mar-1919
Reid Alexander Sergeant Medical Dept. 7-Oct-1918
Reimuth Joseph Private Service Medical Dept. 8-Oct-1918
O'Neill Henry J. Private Casual Company 410 Medical Department, unassigned 6-Oct-1918
Donatelli Donatello Private 349th Company Medical Department, Replacement Draft, 26th Division 19-Oct-1918
Petrelia Orlindo Private, 1st class Detachment Medical Department, General Hospital No.12, Biltmore, NC 13-Oct-1918
Kaletsky Cornelius M. Private, 1st class Post Hospital Medical Department, Fort Hamilton, NY 27-Sep-1918
Bree James Private No.8 Replacement Group Medical Department, Camp Greenleaf 17-Oct-1918
Coller Howard A. Private 16th Ambulance Company Medical Department 30-Jan-1919
Crogan Giton Private, 1st class Medical Department 8-Oct-1918
D'Antono Angelo Private Medical Department 2-Nov-1918
Finnin Charles Recruit Medical Department 22-Sep-1918
Kelly George D. Private Medical Department 13-Apr-1918
Passariello vincent Private Medical Department 8-Oct-1918
Phelon Thaddeus W. Private Medical Department 17-Sep-1918
McHugh John J., Jr. Medical Departmant 24-May-1919
Holzman Martin M. 1st Lieutenant Medical Corps, Ft. Oglethorpe, GA 20-Oct-1918
Karpas Morris J. Major Medical corps, Base Hospital 117 4-Jul-1918
Austin Richard H. Private, 1st class Medical Corps 7-Oct-1918
Bissell Joseph F. Major Medical Corps 2-Dec-1918
Bourke John P. 1st Lieutenant Medical Corps 28-Jul-1919
Carow Frederick G. 1st Lieutenant Medical Corps 16-Oct-1918
Chapman William H. Captain Medical Corps 26-Sep-1918
Hoyt Francis R. 1st Lieutenant Attached British Transport, S.S. Lyesbro Medical Corps 28-Dec-1918
Kaufman Frank E. Private, 1st class Detachment Medical Corps 16-Sep-1918
Mickley Harold F. 1st Lieutenant Medical Corps 16-Mar-1918
Pinkus Irving J. 1st Lieutenant Medical Corps 30-Aug-1918
Reed Stephen J. Jr. Captain Medical Corps 3-Oct-1918
Shear Harold E. 1st Lieutenant Medical Corps 3-Oct-1918
Gallagher Charles H. Captain Med. Res. Corps 28-Aug-1918
Joyce Whitney H. 1st Lieutenant Med. Res. Corps 17-May-1918
Ackley Edgar Van G. Med. Repl, Unit No. 28 24-Sep-1918
Decker Albert Private Med. Repl Unit 59 11-Oct-1918
Fagher Frank A. Private B Med. Detachment 24-Sep-1918
Diaz Joseph J. Private Med. Dept. B. H. , Camp Merritt NJ 28-Sep-1918
Hoffman Moses L. Private Med. Dept. , Fort Logan H. Roots, AR 24-Dec-1918
Robertson David Sergeant First Class Med. Dept. 13-Aug-1918
Farrell Thomas E Pvt 32d Co Med Tk Tng 26-Oct-1918
Hanbidge Francis F 1st Lt Med Res C 31-Jan-1918
Barry Richard J PVT Med Repl Unit 28 20-Sep-1918
Ranney Robert J Cook Base Hosp Med ERC 21-Sep-1918
Bren Benjamin R PVT Med Enl Res Corps 7-Oct-1918
Warshaw Herman Private Med Enl Res Corps 22-Nov-1918
Mackie Ezra D Cook Med Dpt USA 11-Nov-1918
McIntyre William B Pvt Med Dpt USA 12-Oct-1918
McLaughlin William W Private Med Detachment 17-Oct-1918
Clark George W PVT Med Det, Ft. Slocum, NY 24-Oct-1918
Nuccitelli Antonio PVT G Med Det, Camp Upton 26-Dec-1918
Daudelin Omer PVT Med Det, BH No 65 29-Sep-1919
Denmark Lauren N Pvt 1st cl Med Det 3-Oct-1918
Ehrlich Herman E Pvt Med Det 15-Oct-1918
Marble Fred M Pvt Med Det 26-Oct-1918
Schwab Adolf Private Med Dept, USA 1-Oct-1918
Schierer Joseph Private Med Dept, Base Hosp 80 14-Dec-1918
McCann Thomas Joseph Private 1st Class Med Dept 23-Jan-1919
McGowan Francis J Private Med Dept 12-Oct-1918
McKillop Patrick Francis Priave Med Dept 10//
Locke Sheridan A PFC Med Dep 28 to Amb Co Co 13 18-Jun-1919
Lucca Pasquale Private Cp Hospital No 48 Med Dep 17-Oct-1918
Lubin Edward K Private Med Bn Res C 26-Oct-1918
Johnson Alexander R. Sergeant Headquarters Mechanical Repair Shop 302 8-Oct-1918
Zint Daniel C Private A S Mec School Det 19-Oct-1918
Robinson Archie Sgt Co 4 Mec Regt Air Svc 17-Oct-1918
Holmquest Clarence J. Private Md. New Port News, VA 1-Feb-1918
Morn Edward R PVT MD, USA Ft Ontario, NY 7-Oct-1918
Koedding John, Jr Private Md, Hoboken, NJ 3-Oct-1918
Poepel Otto C, Jr PVT D MD, BH, Cp Upton, NY 11-Oct-1918
Owen John G PVT MD, 58th Infantry 2-Oct-1918
Ritzel Charles J SGT MD, 47th Infantry 18-Oct-1918
McKenna Patrick Private MD Vet Hosp 15 15-Oct-1918
Stilson Fred L. SGT MD Gen. Hosp. No. 5, Fort Ontario 12-Oct-1918
Davis Willis E Pvt 1st cl MD Evac Hosp 24
Montanaro Domenico Private Md Det Den Hosp 26 3-Oct-1918
Mule Brasse Private MD Base Hospital 92 21-Oct-1918
Marsh Aaron R PVT MD Base Hosp, Camp Jackson, SC 4-Oct-1918
Moberg John S Private MD Base 23-Dec-1918
Ochs Albert Stanley Private MD Army Med School 17-Oct-1918
Klingenstein Edmore Sergeant MD 18-Feb-1919
McHugh Peter J Private 1st Class MD 11-Mar-1919
Sobel Jesse Private MD 24-Oct-1918
Sullivan Jeremiah B Private MD 18-Feb-1919
Taylor Cecil A Sergeant 1st Class MD 30-Jun-1919
Wiles Morton E Private MD 25-Mar-1919
Andersen Henry E Private Mch Shop Truck Unit 412 26-Oct-1918
Corson John G 1LT MC 23-Oct-1918
Marcley Harry S 1st Lt MC 18-Nov-1918
Orser Thomas H Capt MC 20-Apr-1919
Rice Victor M CPT MC 13-Oct-1918
Speigelberg Sidney L 1st Lt MC 14-Jul-1918
Fien Wigbert Anthony 47th May 26, 1918, USMC 25-Jun-1918
Smith Walter Private 9th Manila Bay, Ft. Mills, P I 4-Nov-1918
Astourian Astour Mechanic 62nd Company Main Training Depot, Machine Gun Training, Camp Hancock, GA 6-Nov-1918
Rooney Harold P. Private 30th Main Tng. Dep. Cps. 18-Oct-1918
Crusius Roy T Pvt Med Det Post Madison Bks NY 7-Jun-1918
Bilella Joseph A. Private, 1st class Company M Machine Shop Truck Unit, 312th Motor Truck Corps 8-Jan-1919
Evans Earl S. Private Company 9 Machine Gun Training Center 13-Oct-1918
Facha Sam 121st St. School Machine gun training center 18-Sep-1918
Parks Lester Private Machine Gun Training Center 15-Oct-1918
Hanley James F., Jr. Private 123rd School Company Machine Gun School, M.G. Training Center 22-Oct-1918
Kelly William F. Corporal Headquarters Company Machine Gun School, Camp Hancock, GA 10-Oct-1918
Bayer George W. Private Company 101 Machine Gun School Training Camp 20-Nov-1918
Cloran Glandyn I. 122nd School Company Machine Gun School 8-Dec-1918
Fay John Private 154th Company Machine Gun School 25-Oct-1918
Jordan Albert Clerk Machine Gun Battalion, 41st Infantry 2-Apr-1921
Baginski Bronislaw Private Machine Gun Battalion 19-Oct-1918
Chestnut Albert J. Private, 1st class Company A Machine gun Battalion 10-Oct-1918
Cimei Victor Private Headquarters Detachment Machine Gun Battalion 14-Aug-1918
Garrison Edwin M PVT 61st M'n Tg. Dept. M.G. Tg. Cen'r, Camp Hancock 18-Oct-1918
Aborn Gus Private M.T. Office-Combat Off. Department 16-Apr-1919
Edwards Thomas L. Corp B M.P. 12-Sep-1919
Remington Arthur H. Sergeant M.P. 11-Oct-1918
Dunne William J. Pvt M.P. M.G. Tng. Center 19-Oct-1918
Knight Albert J. Private 8th M.G. Tng Ctr, Camp Hancock 1-Dec-1918
Cahill Peter J. Private M.G. Tng Center 25-Oct-1918
Barben Walter A., Jr. Private Company A. M.G. Battalion, 1st. Brigade 7-Jun-1918
Cox William K. Sergeant 1st cl. M.D., Ancon, Canal Zone 13-Oct-1918
Dombrowski Frank T. Pvt M.D., 108th Inf 29-Sep-1918
Frank Joseph P. Corporal M.D. Emb. Hosp. 27-Sep-1918
Clinton Vincent (Jerome) Private M.D. 20-May-1920
Tobin Joseph A. Private M.D. 6-Oct-1918
Caldwell Eugene W. Major M.C. 20-Jun-1918
Fischer John R. 1st Lieutenant M.C. 31-Oct-1918
Franklin Spencer Captain M.C. 21-Jul-1918
Keator Frank Captain M.C. 29-Dec-1917
Munsen James F. Captain M.C. 25-Oct-1918
Rousseau Zotique Captain M.C. 10-Dec-1917
Turner Ralph W. 1st Lieutenant M.C. 17-Oct-1918
Bryan Frank Corporal M. Trk 383 13-Dec-1918
Brown Stuart A. Jr. Private M. T. C. Camp Holabird, Maryland 30-Sep-1918
Regan Thomas William Horseshoer 27th M. P. Corps 3-Nov-1918
Quigley Arthur F. Private 125th M. G. Sch. M. G. Tng Corps 27-Oct-1918
Riordan Cornelius Private 121st School M. G. Sch. M. G. Tng Center 14-Sep-1918
Roche William Patrick Private A M. G. Battalion 24-Jul-1918
Stedener Stanley Corporal M. G. 12-Oct-1918
Johnson Lewis Edward Private M. D. U.S.A. Gen. Hosp. No.5 1-Oct-1918
Hurley Edward L. Private First Class M. D. Gen. Hosp. No.5 Ft. Ontario N. Y. 2-Oct-1918
Darzinski Alexander Private M. D. Camp, Camp Greenleaf GA. 9-Oct-1918
Quinlan John J. Private M. D. Camp
Seigel Leon H. Sergeant M. D. Base Hospital 202 27-Aug-1918
Callahan Leo A. Sergeant M. D. 20-Oct-1918
Helmann Sam Private M. D. 17-Oct-1918
Rubino Rudolph Jr. Private M. D. 4-Sep-1917
Caldwell Martin Private M. D 14-Jul-1918
Rosenthal Jos. B. 1st Lieutenant M. C. 22-Oct-1918
Arnett John R. 1st Lieutenant M. C 16-Apr-1918
Trotter Joseph F Private 62d M Trk MG Tng Cp, Camp Hancock, GA 28-Oct-1918
Scheer Herman H Private 31st Co M Trk Det MG Tng Camp, Camp Hancock,GA 9-Sep-1918
Perry Harold B SFC M Trk Co 414 22-Nov-1918
McGinley Cormick G Private M Tr Co 546 18-Oct-1918
Moran Edward Private 70th M Tng Depot MGT Cp 22-Oct-1918
Roberts Leon R PVT 31st M Tk Div, MG Tn Center 20-Oct-1918
Booth Harold T Private M Sup Tn M Truck Co 494 4-Oct-1918
Cappelini Louis Private First Class M Mac. Shop Trk. Unit 386th 17-Oct-1918
Taylor Herbert D 1st Lt M C 7-Oct-1918
Weil Richard Major M C 19-Nov-1917
Wells Brooks H Captain M C 6-Jul-1917
Whidden Ray W Captain M C 25-Sep-1918
Smith William R Private Am Pris Cp Lt Loubes Gironde, Fr 11-Apr-1919
Graham William Private 1st Company Long Island Sound Coast Artillery Corps 28-Mar-1918
Banker Charles N Jr Pvt Btry E Lobar Pnuemonia 17-Oct-1918
Boretz Carl K. Sergeant QuarterMaster Detachment Limoges 27-May-1919
Cassels James Recruit 2nd Recruit Company Limited Service 1-Oct-1918
Lynch Frank A PVT limited serv, LB, 2 2-Oct-1918
Carlson Gunnard E Pvt Co G 7th Inf KIA 15-Jul-1918
Timelo Frank Pvt Co M 23d Inf KIA 6-Jun-1918
Timmerman Herman Pvt Co I 7th Inf KIA 19-Oct-1918
Wheelock Clarence R Pvt 1st cl MD Kelly Fld TX 20-May-1918
Matthew Vincent T Cfr, 1st Class US Aviation School Kelly Field, TX 16-Dec-1918
Smith John E Jr Private 178th Aero Squadron Kelly Field, TX 8-Apr-1918
MacDonald Benjamine Private 1st Battalion July Aut Repl Draft, Camp Jackson, SC 17-Sep-1918
Selinfreund Louis J Private Pro MG Co 8 July Aut Repl Dft, Camp Hancock, GA 28-Jul-1918
Spolander Carl H Regt 1st Sergeant Major JAGDGHQ 28-Oct-1918
Murtaugh John F Maj JAG 1-Dec-1918
O'Connell Michael J Private Panama Cas Det Jackson Barks, LA 24-Dec-1918
Coughlin Earl W Pvt Trp G ist Cav 10-Jul-1918
Groser Leslie H. 1st Lieutenant Inv. R. C. attached to 23rd Infantry 6-Jun-1918
Sellers Leo W 1st Lt Interpreter Corps 2-Jun-1919
Mallory Holmes Sergeant Intelligence Police Corps (not indicated)
Olsen Olov A. Private Headquarters Company Inland Conv. Detachment, Camp Upton 15-Dec-1918
Mamoul Apear S Private 1st Class Infirmary, 16th Infantry 31-May-1918
Timothy James S 2d Lt Infantry, Rec Corps, ATT, 6th Marines 14-Jun-1918
Jahnig William Private unassigned Infantry, Eastern Department 1-Oct-1918
VanThun William Captain A Infantry, Camp Upton Sep Repl Draft 3-Oct-1918
Marinello Salvatore Private Unassigned Infantry, Camp Upton 13-Nov-1918
Shireman Mervin E. 1st Lieutenant Infantry, Camp Gordon, GA 27-Dec-1918
Jones Myron S. Private Company B Infantry Training Center, Camp Gordon, GA 12-Jan-1919
Osterberg John D. Battalion Sergeant Major Infantry Army Candidate School 28-Oct-1918
McLaurin William B Major Infantry (Capt. Cav) 5-Oct-1918
Beekman William S. Lt. Colonel Infantry 10-Apr-1917
Bullusky Jacob J. 1st Lieutenant Infantry 22-May-1918
Bullusky Jacob J. 1st Lieutenant Infantry 22-May-1918
Clarke Lloyd W. Major Infantry 24-Oct-1918
Dillard Alex W Major Infantry 4-May-1919
Graham James B 1st Lt Infantry 5-Feb-1918
Hagadorn Charles B Colonel Infantry 8-Oct-1918
Haskell Lorenzo 2nd Lieutenant Infantry 31-Aug-1917
Hellmers Walter Captain Infantry 29-Jan-1919
Jabureck Charles C. Captain Infantry 12-Jul-1919
Jones Arthur M 2nd Lieutenant Infantry 5-Dec-1917
Kennon W V Lyman Colonel Infantry 9-Sep-1918
Kenyen Nelson T 1st Lt Infantry 9-Nov-1918
McCord Archie 2nd Lt Infantry 5-Oct-1918
Meade Francis L 2d Lt Infantry 5-Nov-1918
Moore Henry T 1st Lt Infantry 29-Nov-1918
Murray William P Captain Infantry 24-Mar-1919
Myronides Demetrios Private Unassigned Infantry 18-Oct-1918
O'Brien Thomas A Captain Infantry 12-Oct-1918
Oliver Clarence R Captain Infantry 19-Jul-1918
Pederson Peter I. Private Unassigned Infantry 5-Oct-1918
Peters Edward McC 1st Lt Infantry 11-Mar-1918
Rossell Daves Captain Infantry 13-Oct-1917
Schulman Harry 1st Lt Infantry 1-Sep-1918
Slocum Russell 1st Lt Infantry 25-Jan-1919
Talley Allen W 1st Lt Infantry 7-Oct-1918
Thomas Michael PVT 7 Infantry 21-Jun-1918
Vanhessen Copie PVT 7 Infantry 21-Jun-1918
Tinkler Charles W Pvt 21 Ret Co Inf Unawsgd Ft Slocum NY 20-Oct-1918
Keefe Andrew Pvt Inf unasgd
Baker Charles N Jr 1st Lt Inf 9-Jun-1919
Butler Storrs W 1LT Inf 24-Sep-1918
Briere Alphonse Indian Head 2-Oct-1918
Mitchell Henry M. Jr. Barracks Detachment Indian Head 21-Oct-1918
Graham William S. Private, 1st class Engineer Enlisted reserve C Inactive List 11-Oct-1918
Miller Harry Thuman PFC 6th IAS Mec Regt 9-Feb-1919
Mills Harold C. 2nd Lieutenant I.R.C. attached 6th Marine 17-Jun-1918
Contino Michele Private Service I.A.M.C. 6-Oct-1918
Wuppermann Carlos S Sergeant C I P, attached advance, CHO 15-Apr-1919
Duffy Francis R. Pvt Hq.Bn., 4th Repl. Gp., Greenleaf, GA 12-Oct-1918
Benkert George Jr. Corporal Company D Hq. Battalion 10-Feb-1919
Pegg Ernest A PFC Hq, 306th Field Sig Bn 24-Sep-1918
Griffith Benjamin Pvt 307th Labor Co Hq Trp United States. Army Sup Base Newark NJ 2-Aug-1918
Mastores Nicholas Private Hq Tn 77 Div 25-Mar-1919
Carpenter Robert S Wagoner Hq Det, MG Bn 16-Oct-1918
Smith Raymond Willard Hq Det, 5th Regt, USMC 15-Jun-1918
Ingalls John CPL Hq Det, 326th F Sig Bn 25-Oct-1918
Ingalls Roy J CPL Hq Det, 326th F Sig Bn 25-Oct-1918
Ferguson Thomas James Hq Det 2-Oct-1918
Locke Wilton C SGT Hq Cots, Camp Lee, Va 11-Oct-1918
King Donald W Private Mobile Ord Shop Hq, Co 7th Regt Inf NY Hq Co, 106th Infantry 3-Nov-1918
Cramade Frank Pvt Hq Co 116th Inf 25-Oct-1918
Feldman Mannie PFC Hq Bn, Gen Hq AEF 13-Sep-1918
Battershall Harry m Wag Hq 103d Engrs Tn 15-Nov-1918
Keely James P. Private Hospital Enlisted 41st Camp, Greenleaf, GA 6-Oct-1918
Levy Alex Private 1st Class 18 Vet Hospital 4-Jan-1919
Stankiewich Stefan Cook Mch Headquarters Co Horsed Battalion Am Tn 1st Div 13-May-1918
Johnston Charles L. supply sergeant Headquarters Detachment Horse Battalion, 102nd Ammunition Train 4-Mar-1919
Meade Harry L. Private 1st class Medical Detachment Hoboken, NJ 10-Oct-1918
Fisher Gerald H. Private Company A Hobart College S.A.T.C., Geneva, NY 29-Nov-1918
Rambath Charles Elmer Pvt Hingham MA USMC 28-Sep-1918
Mason Charles R Private 8th Heavy Motor Ord Rep Shop 3-Oct-1918
Merwin Hugh R. Corporal Quartermaster Detachment Headquarters, S.O.S. 16-Dec-1918
Arnone Paul Musician 2nd Class Headquarters, N.G. Trk 14-Sep-1918
Warnstadt Julian A Private 1st Class Headquarters, 302d Sn Tn 5-Feb-1919
Bates Earl C. Sergeant Enlistment Detachment Headquarters Train, 77th Division 3-Jun-1918
Morey John O Private 1st Class Headquarters Tr 2d Army Corps 23-Feb-1919
Maxwell John J. Sergeant Headquarters Detachment Headquarters Military Police Corps 27-Feb-1919
D' Agarioff Genia Private First Class Headquarters Enl. Staff, Camp AA Humphreys 13-Oct-1918
Frost John DuBois Sergeant Headquarters Det. T. C. 12-Jun-1919
Schilling Arthur W Mess Sergeant Headquarters Det 7th Engineers 13-Oct-1918
Albert Philip Private Headquarters Bu. 15 13-Oct-1918
Forbes Jerry Sergeant C.A.C. Headquarters Battalion, G.H.Q. 30-Jul-1918
Botthof Joseph B. Private Company B Headquarters Battalion, G.H.C. 26-Feb-1919
Passoni Harry Private, 1st class Company D Headquarters Battalion, Corps Headquarters 10-Sep-1918
Logan James Private Headquarters Battalion, 4th Replacement Group 15-Oct-1918
Stein Fred Private D Headquarters Battalion Gen Hg 18-Jan-1919
Loewe Wolfgang Julius Sergeant 1st Headquarters Battalion ASC 12-Aug-1919
Asch George A. Private Headquarters Battalion 15 Camp Greenleaf, Chicamauga Park GA 19-Oct-1918
Banker William H. Corporal Company D Headquarters Battalion 21-Sep-1918
Bruce Henry G. Battalion Sergeant Major Headquarters 6-Sep-1918
Hubbard Charles E Pvt Handley Page Tng Dep 12-Nov-1918
Moris Claremce Edward Haiti 4-Nov-1919
Grosser Michael E PVT GS Infantry, 10th R Co Columbus Bks 15-Oct-1918
Rosen Maurice Pvt 12th Ret Co GS Inf Columbus Bks OH 26-Oct-1918
Firestone Julius Private 44th Company Group 4 Motor Truck Division, Machine Gun Training Corps 13-Nov-1918
Murphy William H Private 25th Group 3, Main Tng, Dep MG, Tng Center 23-Oct-1918
Lawrence Frank O Corporal 32d Group 3, m Trk MG Det Tng Center, Cp Hancock, GA 21-Oct-1918
Striglis Gust Cook 23d Tng Co Group 2, MTD 13-Oct-1918
Miller Theodore Corporal C Group 2, M Trk, Dte, MG 12-Dec-1918
Cricchio Gustave Cook 23rd Group 2 M. Trk. Det 10-Oct-1918
Thompson Martin Private M D Post Guard Greenleaf, GA 12-Oct-1918
Dunckel Fred Pvt Graves Reg.Serv., Unit 304, Q.M.C. 17-Oct-1918
Russell Bernard J. Private 36th Gr. M. T. Dep., M. G. T. C. 30-Oct-1918
Rushlow Arthur J PFC Hq Gr 1st MGTC, Camp Hancock, GA 25-Nov-1918
Siff Coleman S Private Med ERC Governer's Island, NY 20-Oct-1918
Sherman Harry H. Private 4th Recruit Company General Service Infantry, Fort Slocum, NY 18-Oct-1918
Baer Paul H. Private 25th Recruit Company General Service Infantry 19-Mar-1918
Pierce Edward B. Private 4th recruit Company General Service Infantry 20-Oct-1918
Iles Clifford M. Private Medical Detachment General Hospital No.9 5-Apr-1918
Jacobs Joseph A. Private, 1st class Detachment Medical Department General Hospital 6 17-Dec-1918
Pulsifer Adelbert E. Sergeant, 1st class Medical Detachment General Hospital 5, Ontario, NY 2-Oct-1918
Benenson Samuel H. Private, 1st class General Hospital 43 7-Jul-1919
Weir George A. Private, 1st class General Hospital 43 21-Apr-1919
Carmichael Albert E. Private 1st class Company A General Headquarters, 310th Military Police 10-Jan-1919
Groenendaal [Adriaan] Sergeant Gen. Serv. Infantry, Ret. Off 12-Jun-1919
Bunn Everett Corporal Gen. Serv. Infantry 31-May-1918
Groth Hugo G. Private 28th Ret. Gen. Serv. Infantry 3-Nov-1917
Hibbard Lawrence S. Private 10th Ret. Gen. Serv Infantry 15-Oct-1918
Damon Linus E. Private 21st Ret. Gen. Ser. Infantry, Ft. Slocum 5-May-1919
Hazelett William J. Jr. [Ret. ] 2nd Ret. Gen. Ser. Infantry , Ft. Slocum 17-Oct-1918
Bunt George F Pvt 26 Ret Co Gen Svc Inf 26-Oct-1918
Gotowski Konstanty Pvt 2d Rct Co Gen Svc Inf 15-May-1918
McKeown William R Pvt 25th Ret Co Gen Svc Inf 26-Oct-1918
Willis Lloyd l Pvt 26 Ret Co Gen Svc Inf 5-Apr-1918
Riley Andrew [E. ] Private 2nd Ret. Gen Serv. Infantry Unassigned 18-Oct-1918
Cantara Arthur J. Private 6th Ret. Gen Serv. Infantry 7-Sep-1917
Siegelman Isidor Private 4th Ret Gen Serv Infantry 17-Oct-1918
Simon Irving Rcr 4 Ret Co Gen Serv Infantry 25-Oct-1918
Young James Rct 4 Rct Co Gen Serv Inf, Ft Slocum 25-Nov-18
Burns Frank T. Private 6th Ret. Gen M. Serv 22-Mar-1918
Youngs Frank D Pvt Co M Gas Engrs 4-Oct-18
Baker Robert Blaine PVT Gas Def Div,Chem Warfare Service 8-Oct-1918
Lawrence Earle M Private Gas Co, 1st Tk Corps 22-Nov-1919
McCormick Michael S Private AS Sup dep and Concentration Camp Garden City, NY 11-Oct-1918
Gearity Patrick Private Recruit Company G.S.I., Ft. Slocum, NY 23-Feb-1918
Symolon John Private 27th Ret. G. S. I 18-Mar-1918
Westcott Percy Douane G, S.O.S Hospital 25-Sep-1918
O'Brien Timothy J PVT G 10-Sep-1918
Burns Robert Sergeant Furlough to Reserve 17-Mar-1919
Kaplin Isador Private Automatic Replacement Draft Ft. Sereven, GA, Coast Artillery Corps 6-Oct-1918
Wilson Edward F Pvt 5th Co FT Willams ME 7-Oct-1918
Fischer Leonard J Asst Band Leader 1st Rct Co (Band) Ft Slocum, NY 8-Oct-1918
McDonald Alexander PVT 4th Rct Ft Slocum, NY 20-Oct-1918
McGuire Thomas Private 21st Ret Co Ft Slocum, NY 4-Oct-1918
Sweet Fred B Rct Unas, Ret Co 2 Ft Slocum, NY 26-Oct-1918
Vorwerk Louis H Private 6th Ret Ft Slocum, NY 14-Oct-1918
Miosi Philip Pvt Unasgd Ft Slocum NY 25-Aug-1918
Stafford George Rct Unasgd 21 Ret Co Ft Slocum NY 25-Oct-1918
Whitbeck Edwin Pvt 25th Co Ft Slocum NY 20-Oct-1918
McGeachy John Jos Private MD Base Hospital Ft Sam Houston, TX 23-Oct-1918
Randolph George A Cpl Fl Remt Sq Ft Reno OK 21-Dec-1918
Kenney John J Private MDNA Ft Oglethorpe, GA 16-Oct-1918
Thompson James Private Unassigned Ft Ogelthorpe, GA 13-Oct-1918
Smith Joseph J Private US Discip Bks Ft Jay, NY 16-Oct-1918
Broughton Harry E Ret Cav Unassigned Ft Ethan Allen, VT 22-May-1917
Aberalle Guiseppe Pvt 1st cl Ft Ethan Allen VT 17-Aug-1918
Chapman Victor C Pvt Ft Ethan Allen VT 1-Oct-1918
Foley Albert E Pvt Uasgd Ft Bliss TX 9-Aug-1918
Roberts Leon John Pvt France USMC 29-Apr-1918
Berlin Samuel Recruit Medical Department Fort Slocum, NY 16-Oct-1918
Blackstone Harrison W. Private 25th Recruit Company Fort Slocum, NY 23-Oct-1918
Blaustein Irving Private 25th Recruit Company Fort Slocum, NY 18-Oct-1918
Cramer Roy W. Recruit 2nd Recruit Company Fort Slocum, NY 23-Oct-1918
Gahan Charles L. Private 25th Recruit Company Fort Slocum, NY 14-Oct-1918
Kahlke Herman Private 21st recruit Company Fort slocum, NY 18-Oct-1918
Kapit Abraham Private Unassigned Fort slocum, NY 15-Oct-1918
McCullough William Private 6th Ret Co Gen Serv Inf Fort Slocum, NY 7-Oct-1918
Sprague Chester A. Private unassigned, 25th Recruit Company Fort Slocum, NY 25-Oct-1918
Shank Victor A. Private 1st class Headquarters, Garage Detachment Fort Sam Houston, TX 29-Oct-1918
Seifert Ernest Ord Sergeant Fort Mills, P I 1-Aug-1917
Galusha Ivan H. Drummer Fort Lyon, CO 3-Dec-1918
Binsberg Hyman Private Medical Department Fort Hancock, NJ 17-Oct-1918
Peterson Charles A. Private Medical Department Fort Hancock, NJ 10-Oct-1918
Trowbridge Moultrie Private Avia Sec Signal Corps Flying Cadets, Kelly Field, TX 25-May-1918
Dwyer Frank Pvt Fld Hosp 5 31-Jul-1918
Fitzpatrick Thomas J. Private Field Testing Sec. L. 28-Jan-1919
McDonald Edward M. Cook Field Hospital, 106 20-Nov-1918
Otto John Christian Private Field Bakery 363 9-Dec-1918
Strachan William J Private Field Artillery, Unassigned, Overseas Casual Camp, Camp Merritt, NJ 9-Aug-1918
Stevenson Joseph Welch Private 13th Tng Battery Field Artillery, Central Officers Tng School 8-Oct-1918
O'Connor Phillip J. Private Training Battery Field Artillery Training School, Camp Taylor, KY 9-Oct-1918
Emerson William K.B. 2nd Lieutenant attached 12th Aero Squadron Field Artillery Recon. Corps 14-May-1918
Faust Edward S. Captain Field Artillery Recon. Corps 2-Nov-1919
Goldschmidt Robert F. Private 8th Observation Battery Field Artillery Corps Observer Training School, Camp Taylor, KY 15-Oct-1918
Cowper Francis W. Private Headquarters Detachment Field Artillery Brigade Training Center, Camp Jackson, SC 5-Oct-1918
Backer Charles F Mechanic US Mil Academy Det Field Artillery 23-Nov-1918
Beach Augustus F. 2nd Lieutenant Field Artillery 21-Jan-1918
Stoddart John Major Field Artillery 29-Oct-1918
Teneyeck Cabell B 2d Lt Field Artillery 10-Jan-1918
Holman Harold H PBA 7th R 3B FA FA Rpl Dep 11-Oct-1918
McNab Robert R 1st Lt FA 21-Dec-1918
Moran Jonn J 1st Lt FA 4-May-1919
Sayre Oliver E 2LT FA 21-Oct-1918
Williams Earl T 1LT FA 7-May-1918
Johnson Ole Sail Makers Mate F.N.R., Class 1-D 29-Mar-1920
Goldberg Milton H. Private 6th Sanitation Train F. Hospital 20 20-Sep-1918
Ryan Edward J. Private F, Rmt. Squadron 322nd 22-Oct-1918
Tallinger Arthur J PVT F H 309, 303rd San Tn 8-Feb-1919
Hellert Frederick C. Private First Class F 19-Oct-1918
Pallett John C. Private, 1st class Medical Department Evacuation Hospital No.6 15-Feb-1919
Bush Harry J. Private Evacuation Hospital No.11 9-Oct-1918
Mace Thomas Private Med Dept Evacuation Hospital 22 30-Oct-1918
Hiscott James H. Private Evacuation hospital 19 30-Sep-1918
Whitlock Rex Hugh Pvt 1st cl Evac Hosp 4 12-Oct-1918
Tyler John J Pvt 1st cl Evac Hosp 19 28-Jun-1919
Daly John P Pvt Med det Evac Hosp 11 11-Oct-1918
Matthacy William A Wagoner Evac Amb Co, 9 3-Nov-1918
Nutt Mahlon J Pvt ERC 24-Mar-1918
Skoultchi Milton Private ERC 1-Apr-1918
Ludwig Lloyd Private 1st Class Det Aero Sup Squadron Enl Res C 28-Feb-1918
McNamara Cornelius Patrick Pvt 5th Co Engrs OTC 8-Oct-1918
Kelly John V CPT Engrs 3-Aug-1918
Peters Harold E Pvt Co K Engr Tng Regt 9-Oct-1918
Earle Alfred Leo Pvt Engr Repl Trps 8-Oct-1918
Somerindyke Harold Yates Private 10th Cas Co Engineers, Cp Humphreys 10-Oct-1918
Behan William C. Private 3rd Engineers Training School, Camp Humphreys 15-Oct-1918
Yoder Claude M. Private Company B Engineers Service Battalion 16-Oct-17
Cottrell Edward J. Private Compnay 6 Engineers Replacement Troops 20-Oct-1918
Purdy Clarence R. Private Company I Engineers Replacement Draft 7-Oct-1918
Ford Eugene M. Private 1st class 452nd Truck Company Engineers Motor Truck Section 13-Nov-1918
Recht Jos. Musician 3rd Class Engineers Band 19-Sep-1917
Dolan James 1st Lt Engineers 8-Oct-1918
Heilman Carl A. Captain Engineers 12-Jul-1919
Lighthall Philip K CPT Engineers 6-Feb-1918
Collins John T. Private Engineer Corps, Unas, Ft. Slocum , NY 3-Oct-1918
Cronkhite Alexander P Major Eng(Capt) 25-Oct-1918
Scheidecker Clarence C Private 7th Casual Co Ellis Island, NY 24-Apr-1919
Ekstrand Carl E. Cadet Cadet Detachment Ellington Field 4-Apr-1918
Trenka Joseph J Private 3d Battaion Edgw'd Ars, Edgewood MD 10-Oct-1918
Hooper Edgar E Pvt Det F 2Bn Edgewood Arsnl NJ 2-Oct-1918
Niebel Raymond H Pvt 1st cl 2d Bn Edgewood Ars MD 5-Oct-1918
Messiter Howard Francis Private, 1st Class Eastern Res Div 5-Feb-1920
Kleine Albert C Pvt 10 Co Eastern NY 7-Dec-1918
Dagner Harold G. Private 12th Eastern N. Y.C.A.C. 13-Oct-1918
Gilman George O. Private Headquarters Eastern Department, Governor's Island, NY 22-Oct-1918
Ruscher Walter William PVT East Res Div USMC 18-Nov-1919
Driscoll John Joseph Sgt 1st cl GD Hq DWEST TC 9-Feb-1919
Laraway John E Surg Asst DSK of C Players Troupe 6-Sep-1919
Dotz Herman Pvt 1st cl 1 Div. N.G. Bn. 28-May-1918
Ward Joseph F Private 1st Class 2d Div MG Battalion 30-May-1918
Curovish Joseph H Pvt Co I Div Bn 5-Oct-1918
Glueck Charles M. Private 53rd Depot Brigade Died of lobar pneumonia
Fallon John Private, 1st class Medical Detachment Died from illuminating gas accident
Pewinski Joseph S Pvt Co Co 30 DGp MTD MGTC
Dashnaw John L PVT A Devl Bn, Ft. Sill, Okla 14-Dec-1918
Bommareto Frank Private 7th Company Development Battalion. Camp Upton 7-Oct-1918
Kalechman Joseph Private Company B Development Battalion, Camp Shelby, MS 17-Oct-1918
Betsu Armolaos Private Company Y Development Battalion, 6th Infantry 13-Oct-1918
Balter Rubin Private Company C Development Battalion, 152nd Depot Brigade 22-Oct-1918
Parson Thomas A. Private Company L Development Battalion No.3, Camp Upton, NY 18-Oct-1918
Pelkisson Edward Private Company K Development Battalion No.3, Camp Upton, NY 20-Sep-1918
Horowett Paul Private Company G Development Battalion No.2, Camp Upton, NY 9-Oct-1918
Clark Thomas H. Private Company E Development Battalion No.2 4-Oct-1918
Miller Elijah Private I Development Battalion 8 25-Oct-1918
Capone Guiseppe Private C Development Battalion 6 21-Oct-1918
Pereira Julius Private Company O Development Battalion 4 17-Oct-1918
Brown Stephen Private Company K Development Battalion 3, Camp Upton, NY 8-Oct-1918
Gibbs Frank L. Private Company K Development Battalion 3 10-Oct-1918
Brinnari Haskan Private G Development Battalion 2 29-Oct-1918
Shackleton Harry J Private 5 Development Battalion 2 6-Jan-1919
Bihler Louis H. Private Company B Development Battalion 1, Camp McClellan, AL 5-Feb-1919
Purvis Charles F. Cook 3rd Company Developmant Battalion 10-Oct-1918
Longo Giambathisto Private Develop Bn 4 12-Oct-1918
Walsh Edward Michael Private G Devel Battalion 2 16-Oct-1918
Costa Filippo Private Z Dev. Battalion No. 6 152nd Dep. Brigade 11-Oct-1918
Akin David S. Sergeant H Dev. Battalion 2 25-Oct-1918
McDonald Albert W. Private Dev. Battalion 1, Ft. Benjamin Harrison, IN 9-Oct-1918
Carey Philip J. Private Company D Dev. Battalion 1 25-Oct-1918
Palana Salvatore Musician 3rd Class 2nd Dev. Battalion , Camp Wheeler 4-Apr-1919
Doyle Joseph J. Pvt C Dev Bn, No 1, Camp Upton 7-Oct-1918
Edelstein Bennie Pvt 1st cl 1 Dev Bn, 6th Camp Sheridan, Ala. 18-Oct-1918
Tanner Harry L Pvt Co H Dev Bn Cp ,Upton NY 15-Oct-1918
Perrine Russell E D Dev Bn 1, 152 Dep Brig 17-Oct-1918
Stell William Harvey Private I Dev Battalion, No 3, Cp Upton, NY 16-Oct-1918
Snell Jules Nicholas Private C Dev Battalion, No 2, Cp Upton 11-Oct-1918
Smith Harry Private K Dev Battalion No 3, Camp Upton 3-Oct-1918
Silverman Angelo Private A Dev Battalion No 1, Camp McClellan, AL 31-Oct-1918
Minassian Aram Private Z Dev Battalion 6 13-Oct-1918
White James W Private F Dev Battalion 2 1-Sep-1918
Underhill James William Private B Dev Battalion 26-Oct-1918
Pecce Raffaele Private Detachment QuarterMaster 19-Nov-1918
Kugel Charles Sergeant Detachment M.D. Camp 25-Oct-1918
Ambroselli Michele Private First Class Det. Med. Department Base Hospital Camp Wadworth 10-Nov-1918
Robson William C. Sergeant First Class Det. M. D. Emb. Hosp. 7-Jan-1919
Robinson Joseph H. Corporal Quartermaster Corps Det. Gen. Headquarters 23-Aug-1918
Morrow Thomas F Private Det QMC 7-Dec-1918
Zipia Max Private M Det Ord Det 9-Oct-1918
McInerney Charles James SFC Det My D, 1st Pion Infantry 12-Oct-1918
O'Brien Joseph E Private Det Base Hospital No 77 19-Oct-1918
McGowan John M Private Det 3d Corps School 25-Nov-1918
Maroney Thomas Private Det 113 Field Artillery 15-Feb-1919
Donahue James P SFC Det 1, USAP 17-Feb-1919
Primeau Rudolphe Joseph Hqs Det 9-May-1920
Kelly William J Pvt 1st cl Adv Ord Dept No 5 14-Jun-1918
Oltman Henry Private Depot Brigade 8-Aug-1918
Creamer Fred Private Auxiliary Remount Depot 303 13-May-1919
Piatt William Joseph Pvt Aus Rmt Depot 303 8-Oct-1918
Novak Anthony J Private 2d Cas Dep Spr Prod Div, Vancouver Banks, WA 3-Feb-1919
Fairweather Elmer L PVT Dental Det 334th MG Bn 7-Oct-1918
Fletcher Roland E. 1st Lieutenant Dental Corps 21-Dec-1918
Ryder Paul Pvt Co M Dec Bn 152 Dep Bde 23-Oct-1918
Rinaldi Louis Ignatius Private DD Mech School Great Lakes 22-Sep-1918
Ballachey Frederick A 1LT DC Cp Dix NJ 26-Sep-1918
Kreitman Albert L 1st Lt DC 4-Oct-1918
Lubitz William H 1st Lt DC 11-Oct-1918
Kenoza Felix PVT 12th Cth'r, NY, CACHAS 1-Oct-1918
Robinson Harry Smith Pvt Prov Co c CSTA Un VT 7-Dec-1918
Merrill Fenimore Corporal E CRO Battalion, Army Ser Corps 3-Feb-1919
Badina Alvin I Rct Unasgd Cp Wheeler GA 28-Oct-1918
Fraschella Paul Pvt Co 16 Cp Wheeler GA 4-Nov-1918
Sullivan Daniel Joseph Private Sch for Bakers and Cooks Cp Upton, NY 29-Sep-1918
Belcher Clinton Pvt Co D Cp Upton NY 8-Oct-1918
Potter Sanford H 2LT FA Cp Taylor KY 17-Oct-1918
Travers James F Sergeant 1st Class Pt Util Det Cp Stuart, VA 27-Jun-1919
Swanson Fred Private Med Dept Cp Sheridan, Ohio 8-Oct-1918
Kesselback Charles Sergeant 334th Guard & Fire Co Cp Mills, NY 2-Oct-1918
Tomaco Luciano Private Ord Dep, Co 136 Cp Mills, LI 21-Oct-1918
Svendsen Frank Private 339th Guard and Fire Co Cp Merritt, NJ 10-Oct-1918
Abel Frank Pvt 12th Tr m Btry Cp McClellan AL 28-Oct-1918
Stothers Ralph G Private A S Signal Corps Cp MacArthur, TX 13-Feb-1918
Bartlett Robert H 1LT Cp Lee VA 3-Feb-1918
Wheeler Arthur H 1LT MC Cp Kearney CA 26-Oct-1918
Schneeberger Nicholas H Pvt 14th RFARD Cp Jackson SC 5-Oct-1918
VanBussel Mathys J Private MP MG Tng Cen Cp Hancock, GA 29-Nov-1918
Sedlacek Charles Private Sept Aut Repl Dft Cp Hancock 18-Oct-1918
Shiel Edward M Pvt MG BTng Cp Hancock 18-May-1918
McVay Joseph L Private 12 Cp Gord, Oct-Aug Repl Draft 9-Nov-1918
Stack Philip Pvt 3d Cas Co Cp Forrest GA 9-Oct-1918
Milks Floyd M Pvt Gas Co 1 Tank C Cp Dix NJ 10-Oct-1918
Rodek Sttif Pvt QM Det Cp Dix NJ 9-Mar-1918
Bull Charles H Sgt 8th Co COTS Cp Lee VA 11-Nov-1918
Moore Howard R. Private 3rd Company Cots Camp Humphreys, VA 6-Oct-1918
McTigue James N Corporal 19th COTS 7-Oct-1918
Ward Frank E Private 1st Class 16th COTS 20-Sep-1918
McDermott Frank Private I Corps, School Det 22-Oct-1918
Hall James J. Sergeant Corp, Intelligence Police, N. Y. Det., 302 Broadway Corps 20-Jan-1919
Saxburg George W Pvt Cooks and Bakers Sch 26-Jan-1919
Mahoney John R. Private 1st class Company G Convalescent Center 6-Jan-1919
Roche Walter J. Sergeant First Class Const. Quartermaster Corps 3-Jan-1919
Smith Nicholas J Private Camp Utilities Det Const Div, Cp Upton, NY 3-Dec-1918
Quinn William Francis Private Commissary Unit 22nd Quartermaster Corps 14-Dec-1918
Hartnett Edward R Pvt 11th Ret Co Columbus Bks OH 24-Oct-1918
Johnson Anton G R Pvt 11 Ret Co Columbus Bks OH 20-Oct-1918
Kabel Henry M Pvt 11th Ret Co Columbus Bks OH 16-Oct-1918
Kohl John F Pvt Gen Svc Inf Columbus Bks OH 18-Oct-1918
Ralph Wilber C Pvt D Pan Rets No 2 Columbus Bks OH 4-Aug-1918
Williams Charles Mus 2d cl Columbus Bks OH 7-May-1918
Bernhardt Charles G. Private 12th Recruit Company Columbus Barracks, Ohio 14-Oct-1918
Stewart John F. Private Columbia University Student 17-Nov-1918
Dow Samuel H. Private Colored Replacement Battalion, 1st Depot Division 30-Sep-1918
Beakes Charles C PVT 32nd Service College Sta, Texas 9-Oct-1918
Eberspacher John C. Private Headquarters Col. Pioneer Infantry 11-Oct-1918
Fallon George J. Private 1st class Casson Detachment Coast Artillery School, Fort Monroe, VA 17-Oct-1918
Bull Reuben N. Corporal Cas. Detachment Coast Artillery School, Fort Monroe 16-Jan-1919
Caffrey Thomas P. Private 2nd Company Coast Artillery Corps, Narragansett Bay, Ft. Adams, RI 2-Oct-1918
Clark Theodore P. Private Coast Artillery Corps, Mine Planter Mills 11-Apr-1917
Parker Joseph C. Private 8th Company Coast Artillery Corps, Ft. Wadsworth, NY 22-Apr-1920
O'Donnell Thomas F. Sergeant 8th Company Coast Artillery Corps, Ft. Terry, NY 15-Sep-1919
O'Rourke Joseph Private 2nd Company Coast Artillery Corps, Ft. Howard, MD 4-May-1917
William Graham Corporal 1st Company Coast Artillery Corps, Fort Wright, NY 29-Mar-1918
Stork Daniel Private, 1st class 3rd Company Coast Artillery Corps, Fort Baker, CA 10-Aug-1917
Fischer Frederick M. 1st Lieutenant Coast Artillery Corps 10-Oct-1918
Gellett Ernest Private 5th Company Coast Artillery Corps 8-Apr-1918
Green Max Sergeant 17th Company Coast Artillery Corps 25-Nov-1918
Hopkins Harry T. Private 4th company Coast Artillery Corps 14-Apr-1920
Roosa Elting W. Private, 1st class 105th Field Hospital Co. Sanitary Train 25-Oct-1918
Sjoberg Elias Corporal Co US Dis Guard 28-Aug-1917
Sargent Frank H PVT 26th CO Trn S,Cp Gordon, Ga 5-Oct-1918
Gorsky Casimir Aloysius Co T 14-Nov-1918
Miller Frederick Cpl Co M Trk Co 9-Feb-1918
Lasher Cornelius J Pvt Co H 1st Pion Inf Meningitis Nov 18,1918 18-Nov-1918
Seifts Oscar Joseph Pvt 1st cl Co F 17-Nov-1918
Galloway Judson P 1st Lt Inf, R C Attached Co E, 23d Infantry 6-Jun-1918
Scott William H Cpl Co I Co 311th Inf 1-Nov-1918
Kornrumpf Frederick Private Chemical Warfare Serv Cleveland,OH 30-Nov-1918
Babcock George A. Private S.A.T.C. Clarkson College, Potsdam, NY 15-Oct-1918
Collins Joseph Michael Pvt 13 Co Ches Bay VA 3-Oct-1918
Polkowski Felix Private Chemical Warfare Service 4-Oct-1918
VanHouten Charles W Corporal Chemical Warfare Serv, Cleveland, OH 16-Jan-1919
Rogers Merritt C. Private Chemical War Serv. 29-Oct-1918
Dumbach Joseph Jr. Pvt Chem.Warfare Serv., Hastings Plant E.A. 8-Oct-1918
Corsentino Charles Private Chem. War Ser. Dept. No. 2 23-Jul-1918
Merritt James B PVT Chem Warfare Serv 17-Oct-1918
Cullen John J Private Prov Co A Chem War Serv, Camp Kendrick 16-Feb-1919
Crawford Herbert W PVT Chem War Serv, Am Univ Exp Sta 7-Oct-1918
Attridge William James PVT Chem War Serv 9-Oct-1918
McGuire James J Cfr Air Service 26-Nov-1918
Heller Harry S. Private B Cent. Rec. Office Battalion 5-Mar-1919
Maloney Raymond A PVT Cent Off Tng Sch, Camp Lee, VA 12-Oct-1918
Seeger Walter A. Private Cavalry unassigned 30-Oct-1918
Bradley John 2nd Lieutenant Cavalry 20-Oct-1918
Clark Fred H 1st Lt Cavalry 7-Sep-1917
Dwyer William J. 2nd Lieutenant Cavalry 9-Oct-1918
Evans Ellwood W Colonel Cavalry 24-Jul-1917
Fitzer Minor G 2d Lt Cavalry 4-Feb-1918
Hungerford Joseph D Captain Cavalry 27-Aug-1918
Littlebrant William T Colonel Cavalry 2-Jul-1919
Lockwood Glenn F. 1st Lieutenant Cavalry 5-Nov-1918
Ives Arthur W Pvt 23d Ret Co Cav Unasgd 15-Mar-1917
Bates William F Sergeant Casual Co Casual Tank C 5-Nov-1918
Adel Edward M. Private Casual Squadron, Wilbur Wright Field Ohio 8-Oct-1918
Kelly William Private 4th Provisonal Company Casual Detachment 10-Oct-1918
Fogarty Frank J. Private 2nd Casual Det. A. S. Sig C 25-Jan-1918
Martin Thomas J Private 3d Prov Co Casual Det Prov Dep 13-Jul-1918
Fishbein Samuel Private Casual Company 146 23-May-1919
Jackson Morris B. Corporal Casual Commpany No.2 27-Oct-1918
Garnsey Arlo E. 2nd Lieutenant Casual Air Service 11-Oct-1918
Forkish Samuel Private Casual [Engineers] 3-Oct-1918
Bartunek John Engineers Cassion Division, Coast Artillery Corps School, Fort Monroe 28-Sep-1919
O'Hara Frank J. Private Cassion Division 406 6-Oct-1918
Bazzara Peter V. Private Cassion Company 410 6-Oct-1918
Colamonico Stifano Private Cassion Company 376 27-Sep-1918
Bergrin Jacob Cassion company 176 29-Sep-1918
Schmick Frank PVT Cas Det, Ft. Wm McKinley, PI 11-Nov-1919
Merria Clarence H PVT Cas Det, 381st Infantry 28-Sep-1918
Standfast Joseph W PVT Cas Det, 153rd Dep Brig 29-Sep-1918
Batterberry Thomas F SGT Cas Det, 151st Dep Brig 24-Feb-1919
Hunt John Robert Co C Cas Bn USMC 20-Sep-1918
Loeber David W Cfr Headquarters Squadron A Carlstrom F 19-Jan-1919
Tiel William S Private 3d Cape Fear, Ft Caswell, NC 21-Oct-1918
Heaney James F. Private Cannon Relining School Ordinance Dept. 26-Oct-1918
Mackey William Francis Pvt SA Tng Canisuis Col Buffalo NY 8-Oct-1918
Poets Norman Francis Pvt Prov Bn Can Cp F 23-Oct-1918
Maher Joseph A Pvt Unasgd Camp Wise TX 20-Sep-1918
Smith Russell A. Private 41st Company Camp Wheeler, GA 4-Nov-1918
Wallington Fred Private 42nd Company Camp wheeler, GA 4-Nov-1918
Parks Robert L. Private Camp Wheeler, CA 9-Nov-1918
Wallington Fred PVT 42nd Camp Wheeler Rec Camp 4-Nov-1918
Morrissey James Private 1st Class Camp Utilities Det 30-Dec-1918
Schaefer Philippe Sergeant Cas Det Base Camp US Aviation Serv with French Army 18-Feb-1919
Kitt Henry L Private E Camp Upton, Sept Aut Repl Draft 2-Oct-1918
Kaiser Alexander R. Private Medical Replacement Unit 53 Camp Upton, NY 12-Oct-1918
Latner Isidor Private Headquarters Co Camp Upton, NY 24-Dec-1918
McCann Arthur F Private MD Base Hospital Camp Upton, NY 19-Mar-1918
Neichols John J Private 1st Class Cp Exchange Det Camp Upton, NY 16-Feb-1919
Zabinski Walter Private 1st Class Pro Gd Camp Upton, NY 11-Jan-1919
Richardson Lawrence H PVT A Camp Upton, Aut Repl Draft 5-Oct-1918
Comer Edward Private Camp Upton Sept. Aut. Repl. Draft 4-Oct-1918
Hunter James A. Private Company D Camp Upton 29-Sep-1918
Watson James B. Private Ordnance Dept. Camp Upton 17-Jan-1918
Sargent James F Sergeant 1st Class USA, Sch for Bakers and Cks Camp Travis, TX 6-Jan-1919
Wemple Everett J. Private Training School Camp Taylor, KY 20-Jan-1919
Wiltsie Stephen M Pvt Ret Camp Syracusde 1-Oct-1918
Conway Michael PFC 328th G&F Camp Stuart 16-Oct-1918
Armstrong Charles L. Private Utilities Company Camp Sevier 29-Dec-1918
Nicholson George R Private Auto Rmt Dep 310 Camp Servier, SC 11-Oct-1918
Stolier Fred Private Medical Detachment Camp Savier, SC 6-Dec-1917
Cleary Charles Ret 23d Ret Co Camp No 4, Camp Greene, NC 27-Sep-1918
Gehrig Anton H. Private Motor Truck Company 513 Camp Mills 1-Feb-1919
Steuerer John Jr Private 1st Class 339th Guard and Fire Co Camp Merritt, NJ 15-Feb-1919
Drumm Holland E. Provisional Guard Camp Meade, MD 27-Jan-1919
Zafren Max Private 84th Cas Co Camp Meade, Feb Repl Draft 15-Apr-1918
Schanninger Saul Private Headquarters Vet Hosp 18 Camp Lee, VA 23-Oct-1918
Tighe Raymond A Corporal Cent Off Tg School Camp Lee, VA 19-Oct-1918
Leichty William C Cook Service Co I Camp Johnston, Fla 30-Sep-1918
Shirk Samuel D Sergeant Service Co 1 Camp Johnston, FL 15-Nov-1918
Zalkin Harry Corporal Mt Student Co 1, Quartermaster Corps Camp Johnston, FL 12-Oct-1918
Tucker Harry P. Private 40th Baloon Corps Camp John Wise, San Antonio, TX 24-Oct-1918
Boyle James F. Private Provisional Motor Truck Company 6 Camp J.E.Johnston 5-Jan-1918
Stephens Albert L 1st Lt Engineers Camp Humphries, VA 12-Oct-1918
Smith Giles O. Private Camp Humphreys, VA, Aut. Replacement Draft 2-Mar-1919
Billia Louis Private Provost Guard company Camp Humphreys, VA 8-Oct-1918
Simon Alex Private Quartermaster Corps Camp Humphreys, VA 5-Oct-1918
Cullen Thomas M. Private First Class Camp Hospital , Fort Clark Texas 22-Oct-1918
Reynolds Archbald L Pvt Med Det Camp Hosp Aigrefeuille 6-Nov-1918
Rubbert John W. Motor Transport Unit 311 Camp Holabird, MD 1-Oct-1918
King Clifford B Private 2 Prov Regt Camp Hancock, GA 12-Aug-1918
Veldon William T Sergeant Tng Group 6 M T Dep Camp Hancock, GA 16-Oct-1918
Smith Waldo M Private MG Scho, 153d Tng Cen Camp Hancock 30-Oct-1918
Kelleher Joseph R. Private Service Company Camp Greenleaf, GA 4-Oct-1918
Messina Oris Private Service Camp Greenleaf, GA 8-Oct-1918
Lewis Samuel 1st Lt, MD A Camp Greenleaf Repl Draft 28-Aug-1918
Mazzucco Rayzondo Private 12th Camp Gordon, Oct Repl Draft 8-Nov-1918
Venditti John PVT G Camp Gordon Det, 18th Infantry 1-May-1918
Schaffer Alfred E Private Motor T C 340 Camp Gordon 3-Mar-1919
Schnorr Arthur A Private Co 12th Oct Aut Repl Draft Camp Gordon 7-Nov-1918
Waterbury George H. Private Medical detachment Camp Gaillard, Canal Zone 5-Sep-1918
Stearns Arthur W. Corporal Cassion Detachment 2 Camp Eustis, VA 19-Oct-1918
Giessing Charles P. Private Camp Headquarters Camp Dix, NJ 3-Oct-1918
Kesten Sam Private Gas Co, 1st Tk Corps Camp Dix, NJ 2-Oct-1918
McCormack Leonard Tracy Private MD Unassigned Camp Devens, Mass 28-Sep-1918
Cutler Grant H. Private 3rd Company Camp Devens Replacement Draft 14-Mar-1918
Christman Glenn PVT 2nd Camp Devens Repl 17-Mar-1918
Wells Elwin D. Private Camp Devens March Repl. Draft 9-Mar-1918
Boylan John Private C.M.C. Camp Cody, NM 14-Sep-1918
Brown Lloyd W. Private Detachment 108 Camp 1, Base Section 1 9-Oct-1918
Allen Lloyd S. Private First Class Cadet Det. Av. Sec. Enl. Res.C Wilbur Wright Field Fairfield Ohio 1-May-1918
Gleason Donald WQ Pbvt Cadet Det 14-Feb-1918
Leonard Ashley Private 1st Class Cadet Det 11-Dec-1918
Sager Julius Carl Mech 8th CAC, Sandy Hook, NJ 22-Oct-1918
Wilson Joseph N SGT 48th CAC, Sandy Hook, Ft Hancock, NJ 31-Jan-1918
Krauss Hermann Private 1st Class 2d CAC, Galveston 22-Mar-1920
Ritz Joseph PVT 7th CAC, Ft. Hancock 10-Oct-1918
Stern Alexander Private 1st Class 10th CAC, Ft Totten, NY 2-Oct-1918
Loughran Frank Sergeant Sept Aut Repl Draft CAC Unit 1 6-Oct-1918
Stanpon Peter Private 3d CAC Portland, ME 2-Dec-1917
Van Houten Frank H Jr Pvt 3d Co CAC Naragansett RI 9-Oct-1918
Hoagland Edward R Pvt 1st Co CAC Ft Warren TX 29-Sep-1917
Bell M B Pvt 3d Co CAC Charleston SC 30-Apr-1919
Thurheimer Charles J Sgt 8th Co CAC Boston MA 24-Dec-1918
Cotton Charles G Pvt 8th Co CAC 28-Apr-1918
Gross Philip C Pvt 2d Co CAC 11-Oct-1918
Root James C Cpl Repl Draft CAC 7-Oct-1918
Strong William J Pvt 1st Co CAC 3-May-1917
Vandeusen Edwin J. 2nd Lieutenant C.W.S 13-Jun-1919
Keller Harry V. Private Company A C.R.O. Battalion, Air Service Corps 15-Feb-1919
Borchardt William 2nd Lieutenant C.A.C., Fort Sheridan, IL 6-Aug-1919
Davis William B. Sergeant 5th C.A.C. Ft. Hamilton 20-Apr-1917
Aitkens George F. Private First Class C.A.C. 2nd/5th /1st T. M. Battery 27-May-1918
Brown Wesley Private C.A.C. 30-Oct-1918
Haas Edward Private 5th C.A.C. 12-Oct-1918
Moston George E. Private 7th C.A.C. 1-Oct-1918
Rosenblatt David Private 20th C.A.C. 3-Nov-1918
Stearns Jerome 2nd Lieutenant C.A.C. 4-Sep-1918
Flannigan Thomas Sergeant 10th C.A.C 7-Aug-1919
Makovsky Frank J. Corporal 6th C.A.C 7-Jan-1918
Gillen William J. Sergeant C I. P., Custom House Bldg., New York City 14-Jan-1919
Stellter William Cook Butchery Co 347 12-Oct-1918
Green Frederick J PVT Btry F, 7th Regt, FA Repl Draft 1-Oct-1918
Hancock Gordon S Wag Btry F, 57th Arty, CAC 19-Apr-1918
Voelkl George J Saddler Btry F, 336th FA 13-Feb-1919
Verhag Amiel T Btry F, 334th FA 28-Sep-1918
Sheridan David T PVT Btry F, 17th FA 8-Jun-1919
Weidenborner Fred L PVT Btry F, 17th FA 29-Jul-1918
Walter Glenn E PVT Btry F, 105th FA 9-Mar-1919
Grancavella Giovanni PVT Btry F, 101st FA 31-Jul-1918
Stevenson Dean R PVT Btry E,57th Arty, CAC 22-Feb-1918
Thornton Lewis F PVT Btry E, 308th Arty 13-Feb-1919
Gilmore John J SGT Btry E, 16th FA 12-Sep-1918
Henry Clarence L PFC Btry D, 80th FA 30-Dec-1918
Scofield Charles PVT Btry D, 57th Arty, CAC 8-May-1918
Frankenstein Elmer H PFC Btry D, 335th FA 4-Dec-1918
Doud William Wiley PFC Btry D, 309th FA 1-Nov-1918
Goodridge Lee Robert PVT Btry D, 309th FA 19-Oct-1918
VanOrden Perry Horseshoer Btry D, 309th FA 11-Feb-1919
Seaman Edward Frederick PFC Btry D, 308th F A 15-Sep-1918
Webner Charles J PVT Btry D, 307th FA 11-Sep-1918
Widger William PVT Btry D, 307th FA 31-Oct-1918
Gibbs Fred PVT Btry D, 28th Arty CAC 5-Oct-1918
Lanning Austin C PVT Btry D, 102nd FA 25-Jul-1918
Beaudin William PVT Btry C, 7th Regt, FA Repl Draft 5-Oct-1918
Burrell Felix PVT Btry C, 7th Regt, FA Repl Draft 15-Oct-1918
Campbell Frank Edward PVT Btry C, 7th Regt, FA Rep Draft 3-Oct-1918
Tangredi Carlo PVT Btry C, 7th FA 28-Sep-1918
Carroll Joseph J PVT Btry C, 71st Arty, CAC 10-Jun-1918
Whitwell Wilfred J PFC Btry C, 59th Arty CAC 5-Dec-1918
Carra John PFC Btry C, 309th FA 2-Oct-1918
Jakawanko John PVT Btry C, 306th FA 26-Sep-1918
Lynch Bryan W PVT Btry B, 7th Regt FA Rpl Draft 7-Oct-1918
Lagrow Leon PVT Btry B, 7th FA Repl Draft 9-Oct-1918
Padley Rudolph William PFC Btry B, 76th FA 29-Jul-1918
Sturla John A PFC Btry B, 57th CAC 9-Nov-1918
Yanz Edward J Mech Btry B, 43rd Arty, CAC 18-Dec-18
Foley Frank SGT Btry B, 42nd CAC 24-Sep-1919
Loveridge George J Jr CPL Btry B, 36th FA 22-Oct-1918
Loll Carl W H PVT Btry B, 309th FA 15-Jul-1918
Killian Fred Albert PVT Btry B, 2nd Bn, 1st Prov Dev Brig, Camp Jackson 13-Jun-1919
McGraw Charles W CPL Btry B, 19th F A 13-Nov-1918
Oster Lester W PFC Btry B, 17th FA 9-Oct-1918
Wickert Bernard J PVT Btry B, 102nd FA 13-Oct-1918
Sipple Charles J PFC Btry A,109th FA 17-Mar-1919
Clipston Ernest S PVT Btry A, 76th FA 13-Jan-1919
Doyle Abram SGT Btry A, 6th FA 26-Nov-1918
Miller Harold E PVT Btry A, 59th Arty, CAC 14-Mar-1918
Lewis William R pvt Btry A, 59th Art CAC 29-Oct-1918
Macchio Angelo PVT Btry A, 59th Art CAC 17-Jan-1919
Gratz Samuel Philip PFC Btry A, 55th Arty, CAC 4-Oct-1918
Burllaiqua Frank PVT Btry A, 50th Regt, CAC 14-Jul-1918
Knebel George H PVT Btry A, 309th FA 12-Oct-1918
Coonrod William PVT Btry A, 308th FA 24-Sep-1918
Holden Clinton L PVT Btry A, 307th FA 16-Feb-1919
Smith Schuyler R, Jr PFC Btry A, 104th FA 19-Oct-1918
Minsterman Julius E Sgt 1st cl Sq E Brooks Fld TX 14-Oct-1918
McCarthy John Joseph Blks Det. 15-Mar-1918
Lewis Edward Daniel Bks Det, Philadelphia, PA 15-Mar-1919
Taylor Albert Joseph Bks Det, Guantanamo, Cuba 11-Jul-1917
Owens Frank Robert Bks Det 15-Jun-1918
Schott Alexander Sergeant Bks Det 15-Jul-1919
Cannofsky Louis A Pvt 15th Det Bflo Acceptnce Pk 19-Oct-1918
Wilkinson Earl PVT BB, 7th R, FA, RD, Camp Jackson, SC 2-Oct-1918
Orozietti Frederico PVT Battery E, 35th F. A. 17-Oct-1918
Corridori Guiseppi PVT Battery C, 2nd Bn, 1st Prov. Devel Bn 6-Oct-1918
Cole Alfred F PVT Battery B, 10th Regt, FA Repl Draft 6-Oct-1918
Dallas Leonard G. Sergeant Major Battery A
Jobe William E. Private Medical Detachment Base Hospital, Merritt, NJ 4-Oct-1918
Carri Francesco Private Cas. Detachment Base Hospital, Camp Wheeler, GA 30-Dec-1918
Glazier Julius Private 1st class Medical Detachment Base Hospital, Camp Upton, NY
Pappert Ruben Private, 1st class Medical Detachment Base Hospital, Camp Upton, NY 8-Feb-1919
Soueek Joseph C. Corporal Cas. Sick Base Hospital, Camp Upton, NY 21-Apr-1919
Nelson John A. Cook Medical Detachment Base Hospital, Camp Upton 29-Dec-1918
Palmer Samuel D. Private Detachment Medical Department Base Hospital, Camp Dix, NJ 20-Sep-1918
Anderson William H. Private 1st class Base Hospital, Brownsville, TX 30-Nov-1918
Madden William N. Private 1st class Medical Detachment Base Hospital Unit 25-Aug-1918
Johnson Carl Private Medical detachment Base Hospital No.85 1-Jul-1918
Klein Cyril P. Private Base Hospital No.37 8-Feb-1918
Tayntor Charles Enos Private 1st Class Base Hospital 83 3-Oct-1918
Pryer John T. Private, 1st class Medical Detachment Base Hospital 8 23-Jun-1918
Keenan Cornelius J. Private Base Hospital 61 18-Oct-1918
Gurry Edward PFC Base Hospital 48 21-Oct-1918
Riggs Harold Private First Class Base Hospital 48 11-Feb-1919
McHugh William Sergeant Base Hospital 106 13-Feb-1920
Engelka Herman Private M.P. Base Hospital 02 11-Oct-1918
Carroll James W., Jr. Private 8th Medical Detachment Base Hospital 28-Mar-1918
Ferris Clarence A. Private M.D. Detachment Base Hospital 7-Oct-1918
Harwood George W. Private Detachment Medical Department Base Hospital 25-Sep-1918
Wanstall Frederick Sergeant Med Dept Base Hospital 18-Feb-1918
Nichols George Stevens Base Hosp. No 5 27-Jul-1918
Giallelle John Pvt DMD Base Hosp Cp Dix NJ 23-Sep-1918
Nicholson William H Pvt Med Dept Base Hosp Cp Dix NJ 30-Sep-1918
Lane Robert D Private Base Hosp 9 19-Jul-1918
Taft Herman A Pvt Med Dept Base Hosp 83 13-Oct-1918
Zadurian Stephen Private Med Det Base Hosp 130, Camp Shelby, MS 8-Nov-1918
Short Louis D Sergeant Med Dept Base Hosp 1 17-Feb-1919
Warren Philip Van C. Barracks Detail 11-Oct-1918
Heinze Max Private Bakery, No. 3 Quartermaster Corps 12-Apr-1918
Gauland Anthony Private Bakery, 422 Bush Terminal , Brooklyn, N.Y. 12-Nov-1918
Hansen Lawrence T. Private First Class Bakery, 304 25-Nov-1918
Smith John J., Jr. Private, 1st class Bakery Company No. 378 15-Oct-1918
Goehring Edward Sergeant Bakery 383 19-Feb-1919
Wright Howard W. Private First Class Bakery 101 16-Nov-1918
Dandlinger Leon Pvt Bakers and Cooks Sch 5-Oct-1918
Griffith Lewis T. Lt. Colonel B. H. 76th Med. Dept. 8-Apr-1919
Burrows Lorenzo Jr CPT 23d B H Med Dept 17-Sep-1918
Knight Frank II Captain B H 37th Med Dept 28-Oct-1918
McDonough Lee M Pvt Avn Sch Kelly Fld TX 6-Feb-1918
Happel George H. Quartermaster, 2nd class Aviation,U.S.N.R.F. 17-Nov-1918
Hummer Andrew J. Landsman Carpenters Mate Aviation,U.S.N.R.F. 7-Oct-1918
Jaegle William C., Jr. Chief Machinst Mate Aviation,U.S.N.R.F. 24-Aug-1918
Langan Harry Quartermaster, 2nd class Aviation,U.S.N.R.F. 21-Oct-1918
Kearney James S. Quartermaster, 2nd class Aviation,U.S.N. 14-Sep-1918
Lawrence Clement M. Quartermaster Aviation,U.S.N. 26-Sep-1918
Bappler George Lawrence Quartermaster, 2d Class Aviation, USN 24-Sep-1918
Goldman Philip J. Quartermaster, 2nd class Aviation, Fleet-Class 1-B 7-Jul-1918
Baker Frederick J., Jr. Private Aviation Signal corps 26-Mar-1918
Benjamin Everett F. 2nd Lieutenant Aviation Signal Corps 1-Oct-1918
Campbell Edward A. Private 23rd Squadron Aviation Section, Signal Corps 13-Jan-1918
Maurice Benjamin V. Private 1st class or 2nd Lieutenant ? Aviation Section 13-May-1918
Shelby William Ret. Unassigned Aviation Sec. Signal 22-Mar-1918
Miller James B Captain Aviation Sec, Signal Corps 9-Mar-1918
Dunham Vincent C Cadet Aviation Sec, Sig C, Kelly Field, Tex 21-Jan-1918
Crittenden David PVT Aviation Sec, Ft.Dam, Houston, Tex 31-Mar-1918
Wicks Glenn B 1st Lt Aviation Sec 17, Aerial Squadron 5-Oct-1918
Cooper Albert L. Private Aviation Schools, Kelly Field TX. 11-Dec-1918
Carmack William G. 2nd Lieutenant Aviation Instruction Center 9-Aug-1918
Bixby Harry A. Sergeant 11th Construction Company Aviation Corps 21-Apr-1918
Clark Robert P. Machinist Mate 2nd class Aviation 15-Oct-1918
Dick James F., Jr. Private 1st class Aviation 5-Jan-1918
Dwyer David James Carpenter's Mate, 2nd Class Aviation 4-Apr-1918
Haney Owen Joseph Machinist Mate 1st Class Aviation 17-Feb-1919
Hogan Joseph L. Quartermaster 2nd class Aviation 14-Nov-1918
Johnston Claude Raymond Quartermaster 2nd Class Aviation 22-Oct-1918
Fritsch Aloysius Emil Landsman for Mch Mate Avia, USNRF 12-Feb-1919
Furstenberg Carl Leighton Mech Mate, 1st Class Avia, USN 7-Mar-1919
Lowe Roy Private Avia Sec Sec Sig C 25-Jun-1918
Clough Herbert R PFC Avia Sec 38 Bln Co 7-Nov-1918
Kennard Fred Holmes Landsman, Quartermaster Avia 5-Feb-1918
Frye Abram H. Av. Sec. Sig. Ros. C attached 182nd Aero Squadron 9-Jul-1918
Doty Percival G PVT Bln. Company Av. Sec. Sig. Corps 16-Oct-1918
Bettenhausen Joseph A. 1st Lieutenant Av. Sec. Sig. C 14-May-1918
Hagadorn Leland J. 1st Lieutenant Av, Sec, Rec. C 23-Feb-1918
Mortimer Richard Jr 1st Lt Av Sec, Signal Corps 22-May-1918
Ludwig Lloyd 2nd Lt Av Sec Sig C, Unasgd 28-Feb-1918
Sharkey Robert S Jr Private Sec B Av Ani trnas Depot 1 18-Feb-1919
McMahon Eugene Sergeant Auxiliary Rmt Dep 321st 22-Apr-1919
Jonas Charles W. Private, 1st class Wagon Company Auxiliary Regiment, Depot 304 4-Mar-1919
Cornish Henry D. Private First Class Auxiliary Dep 308 17-Jan-1920
Frank Harry Private First Class Aux. Rmt. Dep 303 14-Mar-1918
Fipper William H Sergeant Rmt Det Aux rnet, Dep, 304th Quartermaster Corps 23-Jan-1918
Landry Adelard PVT Vet Corps Aux Remount, Dep 307 28-Sep-1918
VonPolheim Carl Private 1st Class Aux Remount Dep 309 23-Mar-1919
Glass William Private 4th Provisional company Automatic Replacement Draft, Camp Hancock 1-Oct-1918
Greenberg Hyman Private Company 12 Automatic Replacement Draft, Camp Gordon 6-Nov-1918
Fabbiano Joaeph Private 12th Company Automatic Replacement Draft 7-Nov-1918
Jones Claiborne Private Company B Automatic Replacement Draft 29-Oct-1918
Perloff Morris Private Provisional Company Automatic Replacement Draft 7-Sep-1918
Maffei Anthony M Sergeant 37 Auto Repl Infantry 16-Oct-1918
Robinson Leon J Cpl Auto Repl Draft 6-Oct-1918
Carter Thomas Pvt Co H Auto Repl Dft 10-Oct-1918
Dubin Victor Pvt M.D. Aug. Aut. Repl. Draft No. 62, Camp Crane 25-Sep-1918
Miller Christian Private 6th Prov Co Aug Repl Dft 13-Oct-1918
Lovell Lawrence C 1st Lt Av Sec Sig, Res C Attchd 147th Field Artillery 29-Jun-1918
Lehatt Charles Private Attached MP Waco, TX 22-Oct-1918
Morgan Harold S 1st Lt M R C Attached Base Hospital 2 12-Apr-1918
Gassert Howell A Attached 5th Regiment 16-May-1918
Carney Daniel J. 1st Lieutenant Infantry Rec. C attached 23rd Infantry 18-Jun-1918
Thomas Gerald P 2d Lt Aviation Sec Signal Corp Attached 17th Aer Squadron 22-Sep-1918
Kenny Henry J 2nd Lt CAC att. Hv. A. School 23-Oct-1918
Petrie Maitland Bertram Athletic Det 26-Jan-1919
Scheidemantel George Thomas Private Stud Army Tng Corps Athenacum and Mechanics Institute, Rochester,NY 26-Oct-1918
Brewer Kenneth E 2nd LT ASSC 28-Sep-1918
Cottrell Arthur M Capt ASSC 12-Oct-1918
Jackson Oliver P 2LT ASSC 29-Oct-1918
Keller Frederick W 2nd Lt ASSC 17-Jun-1918
Kocune Jacob F Private 619 Aero Squadron ASSC 1-Oct-1918
Landis Anthony Private 22nd Bln Co ASSC 14-Oct-1918
Lilley John L 1st Lt ASSC 6-Oct-1918
May James De G 1st Lt ASSC 9-May-1919
McCreery Sidney F 2d Lt ASSC 6-Oct-1918
Merkel Louis J 2d Lt ASSC 10-Aug-1918
Mitchel John Major ASSC 6-Jul-1918
Potter Edward E 1Lt ASSC 1-Aug-1918
Sanger Ralph Captain ASSC 29-Aug-1918
Sherwood Oliver B 1st Lt ASSC 20-Jan-1918
Snyder Robert Y 2LT ASSC 21-Jul-1918
Strahan Donald P 2LT ASSC 22-Oct-1918
Williams Spencer C 2LT ASSC 21-May-1918
Solomone Benny Private Dep Ser Co 36 ASC 16-Aug-1919
Dudley William McK 2LT ASA 29-Dec-1918
Eilenberger John T 1st Lt ASA 5-Oct-1918
Farren Philip H 2nd Lt ASA 5-Oct-1918
Franclemont Edward L 2LT ASA 17-Dec-1918
Haen Arthur C 2LT ASA 22-Dec-1918
McKeever James L 2d Lt ASA 18-Sep-1918
Murray James B 2nd Lt ASA 8-Nov-1918
Neubert Bedell M 2d Lt ASA 15-Sep-1918
Schroeder Goodson 2nd Lt ASA 21-Dec-1918
Seward Leon E 2LT ASA 17-Oct-1918
White John CPL AS Sig C Aer Sq Repl, 3rd Co, Mec Sig C 26-May-1918
Milne Henry T Jr Private 1st Class AS Flying School Post 14-Jan-1919
Palmer Keene M 1st Lt. AS 15-Oct-1918
Struhs John W Private 1st Class Cadet Det, Avia Sec Sig Corps Arruthers Field, Ft Worth, TX 23-Nov-1918
Rosenblum Louis Private 139th Guard Army Serv. Cps. 21-Jul-1919
Theisz Henry G Pvt 307th Co ARD 7-Oct-1918
McAllister George E Corporal Army Ser C APO 712 18-Dec-1918
Clifford Alfred J. Private Medical Detachment American Red Cross Hospital 13-Oct-1918
Bradley John A. Private Company 364 American Mission Motor Truck Division 28-Oct-1918
Straight Willard D. Major American Expeditionary Force 30-Nov-1918
Howard Ambrose S. Mechanic S.S.U. Section 631 Ambulance Service Corps 15-Oct-1918
Evans James A. Sergeant Ambulance Company 5 29-Jul-1918
Albrecht Charles F. W. Private First Class Amb. 13 6-Jun-1918
Mahonsky Joseph Paul Pvt Sec 505 Amb Svc 22-Oct-1918
Button Gustavus W PVT Amb Co 106 18-Oct-1918
Gorman Algernon D Pvt Am U CWS Wash DCF 11-Oct-1918
Simaa Rudolph Headquarters Co Am Tn, 1st Division 3-May-1918
Case Everett C PVT Am Red Cross Mil Hosp 4, Liverpool 22-Jun-1918
Thomas John Crawford Pvt Student Tng Albany NY 17-Oct-1918
Tinnerholm Ivar E. 2nd Lieutenant Air(?) Service 22-Jul-1918
Klemm Frank Corporal Adm Labor Co Air Sig Corps, Labor Bureau 26-Oct-1918
Dehmer Frederick W. F Squadron Air Service, Elberts Field, Lonoke, AR 29-Sep-1918
Gistedt Victor A. Private Air Service supply Depot, Clichy, France 13-Nov-1918
Philipteaux George C. 1st Lieutenant Air Service Signal Unit 25-Feb-1918
Russell John S. Private 32nd Recruit Squadron Air Service Signal Corps, Waco, TX 25-Mar-1918
Rand Gordon L. 1st Lieutenant Air Service Signal Corps A.E.F. 6-Feb-1918
Bardwell Darwin E. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 11-Jun-1918
Ennis James S., Jr. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 2-May-1918
France Howard J. 1st Lieutenant Air Service Signal Corps 24-Apr-1918
Germer George Cook Construction Company Air Service Signal corps 17-Oct-1918
Hegerty John L. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 7-Jun-1918
Imbrie Harold 1st Lieutenant Air Service Signal Corps 25-Apr-1918
Jackson David R. 1st Lieutenant Air Service Signal Corps 17-Jan-1918
Johnson George E. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 28-Sep-1918
Payne DeWitt J. Captain Air Service Signal Corps 1-Feb-1918
Penny James J. 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 30-Jun-1918
Plummer Louis F. 1st Lieutenant Air service Signal Corps 12-Feb-1918
Polk Latham 2nd Lieutenant Air Service Signal Corps 21-May-1918
Potter William C. 1st Lieutenant Air Service Signal Corps 10-Oct-1918
Earle William P., Jr. Private Air Service School, University of Texas 13-Oct-1918
Pierpoint Charles H. Private Air Service Flying School, Gertsner Field, LA 15-May-1919
Gates Gordon D. Sergeant First Class Air Service Flying Det., Souther Field GA. 17-Jul-1919
Gordon Harold L. Private Emb. Detachment Air Service Corps 16-May-1919
Banks Richard V. 2nd Lieutenant Air Service 30-Oct-1918
Boner Russell Private Aero squadron A Air Service 2-Sep-1918
Cole Chales C. 2nd Lieutenant Air Service 6-Dec-1918
Joerg Alfred N. 1st Lieutenant 12th Aero Squadron Air Service 25-Jul-1918
McClain Robert W. 2nd Lieutenant Air Service 16-Dec-1918
McCune Frank J. Private Air Service 27-Oct-1918
Phelan Richard 1st Lieutenant 213th Aero Squadron Air Service 31-Oct-1918
Pickett Norman O. 2nd Lieutenant Air Service 14-Dec-1918
Tichborne Herbert M. 2nd Lieutenant Air Service 23-Dec-1919
Topping Nathaniel H. 2nd Lieutenant Air Service 23-Aug-1918
Valentine Herman W. 2nd Lieutenant Air Service 4-May-1918
Edick Perry PVT 36th Bln Air Serv SC 16-Mar-1918
Smith Harry David Lt 27th Aero Squadron Air Serv 10-Feb-1920
Smith Henry C 2d Lt Air Serv 21-Dec-1918
Smith William P 1st Lt Air Serv 9-Jan-1919
Tompkins Albert E. Private First Class Air Serv 1-Mar-1919
DeKruijiff Theodore 2nd Lieutenant Air Ser. Pro. Ctr. 2 16-Nov-1918
Feeney James P PFC Aeronautical Officer 17-May-1918
Smith Philip P PFC Aero Squadron 12-Feb-1920
Clark Alfred H. Private 130th Aero Service Squadron Aero Service Mechanic Training School 11-Oct-1918
Flint Harold G Sgt 145th Aer Sq 21-Dec-1917
Schreiber Edwin E 2LT AEF 8-Aug-1918
Rahn Claude H Pvt Det 9 Admr Labor Co 10-Oct-1918
Van Orden Arlington Private Headquarters Company Adjutant Detachment Office 29-Nov-1918
Speenburgh Harry L PVT Aberdeen Proving Grounds, MD 18-Oct-1918
Kennedy Harry J Private Ord Det Aberdeen Prov Grds, MD 3-Mar-1918
Leist Philip Private Ord Corps Aberdeen Prov Grds, MD 23-Oct-1918
Benson Nels L Pvt Co C Aberdeen Prov Gnd 12-Oct-1918
Decker Elmer J Wag Hq Co 2 AAA MG Bn 17-Feb-1919
Wornell Howard Private 4th AA Mg Battalion 19-Oct-1918
Bernazzo Antonio Pvt Casual Co AA Det 23-Jan-1919
Freise Frederick Private First Class A.S.S.E.R.C.
Cudlipp Jerome M. 2nd Lieutenant A.S.S.C. 23-Sep-1918
Henel William Jr. 2nd Lieutenant A.S.S.C. 9-Oct-1918
Little Edwin C. Jr. 2nd Lieutenant A.S.S.C. 22-Oct-1918
Ripperger Clarence W. 2nd Lieutenant A.S.S.C. 22-Jan-1919
Roberts Francis M. 2d Lieutenant A.S.S.C. 20-Jun-1918
Fitzgerald John J. 1st Lieutenant A.S.S.C 30-Oct-1918
Markham Robert S. 2nd Lieutenant A.S.S.C 15-Apr-1918
Ryan Wm T. 1st Lieutenant A.S.S.C 16-Oct-1918
Diodora Frank PVT Cement Mills Co. I A.S.C 28-Nov-1918
Campbell Robert L. 1st Lieutenant A.S.A. 17-Dec-1918
Coffey Arthur H. 2nd Lieutenant A.S.A. 31-Dec-1918
Dixon Jerome J. 2d Lt A.S.A. 9-Dec-1918
Galbraith James S. 2nd Lieutenant A.S.A. 7-Apr-1919
Gaskell Ellsworth F. 2nd Lieutenant A.S.A. 20-Nov-1918
Holborn Clarence E. 2nd Lieutenant A.S.A. 3-Dec-1918
Hogel Milton H. Jr. 2nd Lieutenant A.S.A 29-Jan-1919
Horning DeForrest A. 1st Lieutenant A.S.A 10-Dec-1918
Rouse Charles L. 2nd Lieutenant A.S.A 24-Mar-1919
Davison Alden Cadet A.S. Sig. E. R.C. 27th Aero Squadron 26-Dec-1917
McBride Reuben Dornet Private First Class A.S. 10-Oct-1918
Andre Harold A. 2nd Lieutenant A.R.S.C. 16-Mar-1918
Cohen Emil J. Captain A.G.D. 20-Oct-1918
Butts Hubert W. Private A. S. Aircraft Production 24-Oct-1918
Hallock Roy E. Captain A. S. 27-Dec-1918
Moun Benjamin Private B A-A MG Battalion 22-Oct-1918
Schmitt George J Ret Unassigned A S Signal Corps 29-Mar-1918
Whitall John 2d Lt A S S C 17-Oct-1918
Young Henry M 2d Lt A S A 14-Dec-18
Vernam Remington 1st Lt A S 22d Aero Squadron 1-Dec-1918
Miller Walter B 2d Lt A S 6-Aug-1918
Stewart James D 2d Lt A S 15-Aug-1919
Sykes Jas J 2d Lt A S 6-Aug-1918
Szymanski Sigmund Mr Sig Elec A S 22-Nov-1920
Gross George Pvt 9th Trench Mort Bn 24-Oct-1918
Kinum William C CPL 35th 9th Tng Bn,153rd Dep Brig 5-Oct-1918
Bergen William P PVT 35th 9th Tng Bn, 153rd Dep Brig 28-May-1918
Timmons Frank Pvt 34th Co 9th Tng Bn 153d Dep Bde 3-Oct-1918
Eckhart Joseph J Pvt Co 34 9th T Bn 153d Dep Bde 2-Oct-1918
Sprague John Pvt Btry A 9th Regt FA Repl Draft 5-Dec-1918
Morris Joseph A. Private Battery D 9th Regiment Field Artillery , Repl Draft 13-Dec-1918
Strach John Private Salvage Squadron 9th Quartermaster Corps 6-Aug-1918
Martin Henry S 1st Lt 9th Photo Sec Air Service 23-Nov-1918
Braman Peter D PFC C 9th MG Bn 15-Jul-1918
Hicks Fitz W Pvt Co C 9th MG Bn 25-Apr-1918
Hourihan John J PVT B 9th MG Bn 12-Oct-1918
Kosgel Howard A PFC B 9th MG Bn 5-Jul-1918
Lions Charles A Corporal A 9th MG Bn 15-Jul-1918
Newberry Granville W Pvt Co A 9th MG Bn 28-Jun-1918
Silverstein Louis Corporal D 9th MG Battalion 18-Oct-1918
Torne Ernest Sergeant C 9th MG Battalion 22-Jul-1918
Crane Wilbur Private Company D / Company I 9th Machine Gun battallion / 4th Infantry 31-Oct-1918
Gilder Wilfred Private Company C 9th Machine Gun battalion 23-Jul-1918
Font Rodrigo J. Private First Class B 9th M. G. Battalion 15-Jul-1918
Fuhrman Paul C. Corporal B 9th M. G. Battalion 8-Nov-1918
Abbott Mike Private A 9th Infantry 18-Jul-1918
Accardi Vito Private H 9th Infantry 8-Nov-1918
Allen William C. Jr. 2nd Lieutenant M. G. 9th Infantry 3-Oct-1918
Amato Samuel Private First Class G 9th Infantry 8-Jun-1918
Arsenault Benjamin G Private D 9th Infantry 15-Aug-1918
Aukstikalnis Joseph Private Company H 9th Infantry 19-Jul-1918
Ausilio Guiseppe Private Company D 9th Infantry 18-Jul-1918
Austin Frank V. Corporal Company D 9th Infantry 18-Jul-1918
Baliszewski Frank J. Private Company E 9th Infantry 4-Oct-1918
Barnes Herbert J. Private Company H 9th Infantry 2-Jul-1918
Barrett James Private Company G 9th Infantry 18-Jul-1918
Bell Edward J. Corporal Company P 9th Infantry 21-Jul-1918
Benitto Vincenzo Private, 1st class Company I 9th Infantry 18-Jul-1918
Benson Samuel Private, 1st class Company E 9th Infantry 22-Jul-1918
Bergen Francis P. Corporal Company H 9th Infantry 11-Nov-1918
Bis Ignac PFC F 9th Infantry 18-Jul-1918
Blaine Edmond CPL E 9th Infantry 13-Oct-1918
Bopp Frank Private Company D 9th Infantry 18-Jul-1918
Bouton Arthur E. Major 9th Infantry 7/18/1918?
Brady Thomas V. 2nd Lieutenant Company G 9th Infantry 4-Oct-1918
Brennan James J. Private Company A. 9th Infantry 4-Nov-1918
Brown Garnett W. Private Headquarters Company 9th Infantry 2-May-1918
Brown Randolph R CAPT K 9th Infantry 3-Nov-1918
Buermeyer Herbert A 1st Lt E 9th Infantry 2-Jul-1918
Burgress Albert E. Private H 9th Infantry 18-Jul-1918
Burke George H PFC A 9th Infantry 12-Sep-1918
Burke Thomas P. Private Company B 9th Infantry 3-Oct-1918
Cammarata Joe Private First Class F 9th Infantry 3-Oct-1918
Campanella Joseph Private A 9th Infantry 18-Jul-1918
Cannarozzi John Corporal G 9th Infantry [07/18/1908]
Cassidy Patrick Supply Sergeant Headquarters Co 9th Infantry 1-Oct-1917
Cassidy Patrick Supply Sergeant Headquarters Company 9th Infantry 1-Oct-1918
Cawley Peter Private Company E 9th Infantry 18-Jul-1918
Christ Anthony A. Private, 1st class Company A 9th Infantry 3-Oct-1918
Collopy Joseph A. Private First Class E 9th Infantry 18-Jul-1918
Conn William J. Private H 9th Infantry 5-Oct-1918
Connelly John J. Private First Class M 9th Infantry 16-Jan-1918
Corodilas John Private E 9th Infantry 6-Jul-1918
Cowen Joseph M. Private F 9th Infantry 20-Jul-1918
Curry Clarence T. Private Headquarters Company 9th Infantry 18-Jul-1918
D'Agostino Guido Corporal D 9th Infantry 25-Jul-1918
Davis Oliver R. Sergeant Company D 9th Infantry 13-Sep-1918
Daymont Ulises C. Private 1st class Company I 9th Infantry 18-Jul-1918
De Feo Nicholas Private D 9th Infantry 6-Nov-1918
De Veny Harry W. Sergeant Company G 9th Infantry 26-Jun-1918
Depew Frank Corporal F 9th Infantry 4-Oct-1918
Desmond Steve C. Corporal C 9th Infantry 4-Nov-1916
Di Gennaro Joseph Private K 9th Infantry 18-Jul-1918
Di Griorio Raffzele Private G 9th Infantry 14-Jun-1918
Diamond Albert Sergeant M 9th Infantry 24-Jun-1918
Dupre Harold J SGT L 9th Infantry 3-Oct-1918
Emperato Louis Private, 1st class Company E 9th Infantry 13-Apr-1918
Engelke Louis C. Private Company C 9th Infantry 1-Jul-1918
Engels Arthur L. 1st Lieutenant 9th Infantry 8-Nov-1918
Everhart Odus N. Private B 9th Infantry 1-Jul-1918
Farmer Joseph T. Private 1st class Company M 9th Infantry 15-Jun-1918
Fenicchia Salvatore Private Machine Gun Company 9th Infantry 18-Jul-1918
Fitzgerald Gerald D. Corporal F 9th Infantry 3-Jul-1918
Florio Joseph Private K 9th Infantry 20-Jul-1918
Foote Carl L PFC 9th Infantry 3-Jun-1918
Fraquell Louis Private D 9th Infantry 8-Dec-1918
Frawuell Louis Private D 9th Infantry 8-Dec-1918
Fry Grant PVT G 9th Infantry 3-Jul-1918
Gambaruto John Private First Class F 9th Infantry 10-Nov-1918
Gergely John A., Jr. Private Company G 9th Infantry 11-Nov-1918
Gilson Proctor C 1st Lt K 9th Infantry 18-Jul-1918
Gobey Nathan Sergeant Company B 9th Infantry 5-Oct-1918
Goldberg Sam Private Company C 9th Infantry 18-Jul-1918
Graham James B. Private Company H 9th Infantry 18-Jul-1918
Green Louis C Private F 9th Infantry 16-Jun-1918
Greene Frederick T. Private First Class F 9th Infantry 8-Oct-1918
Greene Joseph F 9th Infantry 18-Jul-1918
Gregory William J. Private 1st Class Compnay F 9th Infantry 3-Oct-1918
Grogan John L. Private Company D 9th Infantry 1-Jul-1918
Groulx Charles A CPL H 9th Infantry 5-Jul-1918
Halperin Morris Private First Class F 9th Infantry 18-Jul-1918
Harley Frank A. Private L 9th Infantry 10-Feb-1919
Harriss Frank W. Private First Class H 9th Infantry 1-Jul-1918
Henesek Frank Private A 9th Infantry 30-Mar-1918
Herbert Herber Mech. L 9th Infantry 31-Jul-1918
Hopper Herbert W. Private Company M 9th Infantry 4-Nov-1918
Hornbeck Harrison E. 1st Lieutenant Supply Company 9th Infantry 18-Jul-1918
Inkeles Elix Private Copany M 9th Infantry 18-Jul-1918
Janski Jenen PVT F 9th Infantry 18-Jul-1918
Johnson Steven J. Jr. Private D 9th Infantry 18-Jul-1918
Jones Henry W PFC C 9th Infantry 18-Jul-1918
Kaminski Wieyntz PVT D 9th Infantry 13-Jan-1918
Karl Herman A. Private, 1st class Company H 9th Infantry 2-Jul-1918
Kelly Martin M. Private Company A 9th Infantry 11-Jul-1918
Kemp John W PVT D 9th Infantry 8-Dec-1918
Kiely Frank A PVT MG 9th Infantry 22-Jul-1918
Kingston Harry G PVT D 9th Infantry 4-Jun-1918
Kitman Jack Private Headquarters Co 9th Infantry 2-May-1918
Kloppenburg Walter H. Private Company L 9th Infantry 4-Nov-1918
Knapp Jacob J Mech Hq 9th Infantry 18-Jul-1918
Komoroski Martin Private 1st Class M 9th Infantry 3-Oct-1918
Korman Nicholas Private 1st Class L 9th Infantry 4-Nov-1918
Krug Anthony Private F 9th Infantry 3-Oct-1918
Kulesza Fabian Cook E 9th Infantry 14-Apr-1918
Larkin John J Private 1st Class G 9th Infantry 15-Apr-1918
Lashiwor Hyman Private 1st Class M 9th Infantry 4-Oct-1918
Laske Felix Private Company F 9th Infantry 10-Nov-1918
Leith John F. Sergeant E 9th Infantry 13-Oct-1918
Linn David Private 1st Class B 9th Infantry 18-Jul-1918
Lockwood Jay W. Private 1st class Company E 9th Infantry 5-Jun-1918
Logie Quentin R 2nd Lt K 9th Infantry 9-Jun-1918
Lousi Michele Private G 9th Infantry 24-Dec-1917
Lukoskuk Peter Private H 9th Infantry 9-Jul-1918
Maloney James L Jr Private B 9th Infantry 5-Oct-1918
Massion Christian Z Private C 9th Infantry 3-Oct-1918
Maxwell Walter F. Private First Class B 9th Infantry 18-Jul-1918
McArdle Peter P Private A 9th Infantry 14-Apr-1918
McInniss Michael J. Private Headquarters 9th Infantry 18-Jul-1918
McIntyre John J Sergeant, 1st Class F 9th Infantry 28-Aug-1917
Mendoza Emilie Private F 9th Infantry 18-Jul-1918
Mickle Herbert W. Private A 9th Infantry 18-Jul-1918
Miczjzcki Ludwik Private F 9th Infantry 11-Nov-1918
Mitchell George Sergeant L 9th Infantry 4-Nov-1918
Mogavero Louis Private 1st Class Headquarters Co 9th Infantry 31-Jul-1918
Moller Knud E Private Headquarters Co 9th Infantry 10-Jun-1918
Mundil John Private 1st Class Headquarters Co 9th Infantry 18-Jul-1918
Murphy Herbert J. sergeant Company D 9th Infantry 12-Sep-1918
Murtha James Private 1st Class M 9th Infantry 18-Jul-1918
Napodano Luke Private 1st Class H 9th Infantry 27-Jun-1918
Nemeth Tony S Private B 9th Infantry 23-Jun-1918
Noodovitz Irving Private I 9th Infantry 18-Jul-1918
Noonan William J Corporal H 9th Infantry 18-Jul-1918
O'Brien John T Corporal I 9th Infantry 18-Jul-1918
O'Donnell James C PFC I 9th Infantry 5-Apr-1919
Olsen Oluf A. Private, 1st class Company L 9th Infantry 15-Mar-1918
Ossont Charles R. Mess Sergeant Company D 9th Infantry 2-Oct-1918
Pailides Athos Private Company A 9th Infantry 5-Jul-1918
Paladas John Private Company F 9th Infantry 18-Jul-1918
Palen Frank J CPL L 9th Infantry 14-Sep-1918
Pegg William Cook Company B 9th Infantry 18-Jul-1918
Piwowarsky Frank PVT F 9th Infantry 18-Jul-1918
Podskoch Josef Private, 1st class Company C 9th Infantry 30-Jul-1918
Poliafito Carmelo Private Company M 9th Infantry 11-Mar-1919
Potenza Fortunato Private Company D 9th Infantry 3-Oct-1918
Power Basil Corporal Company E 9th Infantry 6-Nov-1918
Powers Leslie SGT C 9th Infantry 18-Jul-1918
Ramsdell Charles Corporal Hq. Company 9th Infantry 18-Jul-1918
Rawlings Howard E PFC Hq 9th Infantry 14-Nov-1917
Rieigliano Michael Private B 9th Infantry 27-Jun-1918
Rinck Joseph Sergeant Company H 9th Infantry 16-Oct-1918
Rockwell William F CPL G 9th Infantry 8-Oct-1918
Roehrig John G. Sergeant H 9th Infantry 24-Jul-1918
Rogers Augustus Private Headquarters Company 9th Infantry 18-Jul-1918
Roginsky Benjamin Private D 9th Infantry 8-Oct-1918
Roosa Isaac H Sergeant Headquarters Co 9th Infantry 18-Jul-1918
Rorone John Private L 9th Infantry 18-Jul-1918
Ruchman Eichel Private G 9th Infantry 18-Jul-1918
Rusnak Benjamin Private Company K 9th Infantry 18-Jul-1918
Salian Sarkes PVT A 9th Infantry 2-May-1919
Samperi Joseph J Private C 9th Infantry 7-Jul-1918
Santarpia Ferdinand J Private F 9th Infantry 7-Jun-1918
Santimaw Earl J PFC L 9th Infantry 19-Jul-1918
Schlimper Samuel R Private 1st Class H 9th Infantry 1-Jul-1918
Schuchman Morris Private 1st Class F 9th Infantry 30-Jun-1918
Shafer Randolph A Corporal F 9th Infantry 18-Jul-1918
Shand Henry J Private 1st Class MG 9th Infantry 4-Nov-1918
Shea Thomas Sergeant G 9th Infantry 18-Jul-1918
Sheehan Daniel J Private G 9th Infantry 18-Jul-1918
Sherman Nathan G Private Headquarters Co 9th Infantry 18-Jul-1918
Shimanoski Alfred Private 1st Class G 9th Infantry 3-Oct-1918
Siano Vincent Private Company A 9th Infantry 18-Jul-1918
Sillo Rocco Private Headquarters Co 9th Infantry 3-Oct-1918
Skittine Nik Private I 9th Infantry 2-Jun-1918
Slavin Charles R. Sergeant K 9th Infantry 3-Oct-1918
Sobel Louis Private F 9th Infantry 18-Jul-1918
Speigel Charles Private D 9th Infantry 18-Jul-1918
Spinner Edwin Private G 9th Infantry 18-Jul-1918
Stanislawski Joseph Private H 9th Infantry 18-Jul-1918
Swike Edward J Private D 9th Infantry 5-Nov-1918
Szafranik Albert PVT A 9th Infantry 18-Jul-1918
Tarrant Thomas Private M 9th Infantry 4-Nov-1918
Taylert Orie J SGT K 9th Infantry 18-Jul-1918
Taylor Moses Jr 1st Lt E 9th Infantry 23-Mar-1918
Vette Richard H Corporal F 9th Infantry 20-Jul-1918
Vortin Sam Private H 9th Infantry 18-Jul-1918
Wasserman Jack Private R A Co H 9th Infantry 1-Jul-1918
Weeks William F Private C 9th Infantry 16-Jun-1918
Weintraub Morris Bugler F 9th Infantry 6-Oct-1918
Whitehead Charles L Private F 9th Infantry 18-Jul-1918
Wilson John L PVT H 9th Infantry 18-Jul-1918
Wirostek Frank Sergeant D 9th Infantry 2-Oct-1918
Wood Arthur G Private G 9th Infantry 18-Jul-1918
Yerks Ralph Private Company K 9th Infantry 13-Sep-18
Zabry Chester S SGT F 9th Infantry 3-Oct-1918
Zebrowsky Stanley Private H 9th Infantry 4-Dec-1918
Ziriske John Private L 9th Infantry 18-Jul-1918
Ahrens John F Pvt MG Co 9th Inf 3-Nov-1918
Dill John W Sgt Co M 9th Inf 4-Nov-1918
Dobbs George H Pvt Co I 9th Inf 20-Jul-1918
Dolan James E. Pvt C 9th Inf 18-Jul-1918
Dzadolonis John Pvt D 9th Inf 3-May-1918
Eaton Frederick Pvt 1st cl Co ,I 9th Inf 2-Jun-1918
Flack Henry P Pvt Hq 9th Inf 18-Jul-1918
Ham Holland Pvt Hq Co 9th Inf 2-May-1918
Harrica John E Pvt Co D 9th Inf 18-Jul-1918
Honsigner Stanley B Pvt Co I 9th Inf 3-Nov-1918
Minkler Guy Sup Sgt Co A 9th Inf 18-Jul-1918
Pardee Artghur C Cpl Co F 9th Inf 6-Oct-1918
Parker Charles A Cpl Co D 9th Inf 2-Jun-1918
Straight Burr D 2LT Co I 9th Inf 3-Oct-1918
Thorp Clifford Pvt Co D 9th Inf 3-Nov-1918
Tile Joe Pvt Hq Co 9th Inf 7-Oct-1918
Brigham Harry W. Private Headquarters Detachment 9th Field Artillery 30-Jan-1919
Brophy Peter F. Private First Class C 9th Engineers 15-Oct-1918
Cohen Max Private 9th Detachment Labor Company 14-Oct-1918
Evans Edward P. Private 9th Consolidated Company 13-Feb-1919
Wanamaker Harry S PVT 36th 9th Bn, 153rd Dep Brig 2-Oct-1918
Fihe Paul Bernard PVT 9th Bn, 153 Dep Brig 28-Sep-1918
Maroni Augusto PVT 33rd 9th Bn, 153 Dep Brig 2-Mar-1919
Kreiner Charles Pvt 36th Co 9th Bn 153d dep Bde 8-Oct-1918
LaForge Leslie C Sgt 35th Co 9th Bn 153d Dep Bde 11-Oct-1918
Gorman Louis M. Private 36th Company 9th Battalion, 153rd Depot Brigade 9-Nov-1918
Jackson Elmer Private 33rd Company 9th Battalion, 153rd Depot Brigade 25-Sep-1918
Compo Harrison Private 35th 9th Battalion, 153rd Dep. Brigade 2-Oct-1918
Paschini Pasquale Private 36th Company 9th Battalion, 152nd Depot Brigade 1-Aug-1918
Aliseo Tom Private 36th 9th Battalion , 153rd Dep Brigade 28-Sep-1919
Gottschalk Charles F Pvt 1st cl Co B 9th Amm Tn 20-Jan-1919
Tidball Zan L Jr 1LT 9th Aero Sq 10-Oct-1918
Wood Francis A 2d Lt 99th Aero Squadron 13-Sep-1918
Head Harris James PFC 97th 23-Sep-1918
Stuart William A 1st Lt 96th Aero Squadron 16-Sep-1918
Thompson Hugh S 1st Lt 96th Aero Squadron 15-Sep-1918
Dunn Robert Sgt 1st cl 96th Aero Sq C 6-Jul-1918
King Eugene Joseph 96th 19-Jul-1918
Krieger Edward Louis 95th Co 16-Jun-1918
Milito Pietro Private 95th Aero Squadron A S 3-Jan-1919
Taylor William H 1st Lt 95th Aero Squadron 18-Sep-1918
Thompson Sidney P. 1st Lieutenant Av. Sec. Att. 95th Aer. Squadron 15-Jul-1918
Bellinger Harold Henry 95th 19-Jul-1918
Hamlink Clarence Albert 95th 6-Oct-1918
Wabberson Charles F. 94th Company 6-Jun-1918
Smyth Walter W 1st Lt 94th Aer Squadron 17-Aug-1918
Tummins James F Pvt Sup Co 90th Inf 2-Oct-1918
Kleuh Harold J CPL 9 Prisoner of War Escort Co 26-Oct-1918
Butler Robert I. Chauffeur 9 Aero Squadron 22-Sep-1919
Otero Juan Private 29th Company 8th Training Battalion, 157th Depot Brigade 3-Oct-1918
Simmons John B PVT 29th 8th Tng. Bn, 153rd Dep. Brig. 3-Oct-1918
Brown Frank B. Private 30th 8th Tng. Battalion , 153rd Dep Brigade 9-Oct-1918
Miner George J PVT 35th 8th Tng Bn, 151st Dep Brig 1-Oct-1918
Manore Guiseppe Cook Co 30 8th Tng Bn 153d Dep Bde 11-Oct-1918
Morgan Leslie H Private 12th 8th Tng Battalioin 157th Dep Brig 17-Oct-1918
Shew Carl G Sergeant Battery G 8th Rgt, CAC 4-Nov-1917
Mayo Clifford Pvt 8th repl Labor Co 14-Oct-1918
Gearon John D. Private 33rd Company 8th Regiment, coast Artillery Corps 1-Nov-1917
Fellows Edward Private Company C 8th Provisional Ordnance Battalion 8-Oct-1918
Roto Charles F Pvt Co C 8th Prov Ord Bn 2-Oct-1918
Andres John Jr Pvt Co C 8th MG Bn 5-Oct-1918
Grabowski Fred CPL D 8th MG Bn 27-Oct-1918
Murphy Joseph Edward Corporal B 8th MG Battalion 5-Oct-1918
Scanlon James Private A 8th MG Battalion 4-Jun-1918
Watson James 1st Sergeant D 8th MG Battalion 16-Sep-1918
Dena John J. Private 1st Class Company A 8th M.G. Battalion 5-Oct-1918
Heath David Willard [(H.S.)] D 8th M. G. Battalion 15-Jul-1918
Rothstein Sollie Corporal B 8th M. G. Battalion 1-Oct-1918
Taber Amos K Private C 8th M. G. Battalion 5-Oct-1918
Booth Elijah Sergeant K 8th Infantry 22-Oct-1918
Wolinsky Abe Private Headquarters Det 8th Infantry 8-Oct-1918
Chadwick Earl C. Private 1st class Company C 8th Field Signal Battalion 1-Nov-1918
Miles Frank Corporal Battery B 8th Field Artillery 5-Aug-1917
Martin William Charles Sergeant C 8th F Signal Battalion 11-Nov-1918
Hildebrande John G Cook C 8th F Sig Bn 3-Feb-1919
Lovizion Antonio Private 8th Engineers Tn 20-Nov-1918
Vitale Salvatore PVT Trk Co F 8th Corps, Art Park 22-Nov-1918
Peters Anthony Private 1st class 8th Company 1-Nov-1918
Meyer Julius Sergeant 33d 8th Coast Defense Corps 12-Aug-1917
Nelson Irving E. Private Troop E 8th Cavalry 11-Aug-1918
Rogers Jarvis P. Private Headquarters Tr. 8th Cavalry 8-Apr-1919
Kienzler William Private 1st Class Headquarters Detachment 8th Bn, 152d D Brigade 19-Aug-1918
Bassignano Emilio Private 32nd Company 8th Battalion, 152nd Depot Brigade 23-Oct-1918
King William T. Cook 29th Company 8th battalion, 152nd Depot brigade 8-Dec-1918
Stewart Edward George Private 1st Class 29th 8th Battalion, 152d Dep Brigade 5-Dec-1918
Regan Timothy Ret. 31st 8th Battalion , 152nd Dep Brigade 31-May-1918
Martell Albert P Private Battery C 8th Battalion 9-Apr-1918
Mayer Gordon Charles 8th 3-Oct-1918
Szczesny Thomas SGT I 89th Infantry 25-Apr-1919
Killeen Henry S Pvt Sn Sq 89 MD 6-Oct-1918
Burns James D. 2nd Lieutenant 88th Aero Squadron 11-Aug-1918
Brophy William H. Private 881 Aero Repair Squadron 26-Aug-1918
Corey George D. First Sergeant E 86th Infantry 28-Jan-1919
Zelenka William G Cook 866 Aero Squadron 22-Oct-1918
Black William E PVT Hdqs 866 Aero Repair Sq 14-Dec-1918
Shelton Charles C Sergeant 866 Aer Squadron(Rep) Gen Supply Dep and Construction Camp 11-Oct-1918
Brown Harry Private Sup 85th Infantry 10-Jan-1919
Pond Richard E 2nd Lt 85th Aero Sq 13-Nov-1918
King Gordon Beecher 85th 28-May-1918
Coombs Perry J. G Private I 84th Infantry 2-Oct-1918
Lazerow Albert Corporal K 84th Infantry 15-Oct-1918
McCabe Raymond E. Corporal F 84th Infantry 5-Oct-1918
Ripoll Bernard Private F 84th Infantry 11-Oct-1918
Stapinsky John Sergeant H 84th Infantry 8-Oct-1918
Thompson Joseph F Corporal M 84th Infantry 8-Oct-1918
Zorde Frank Private F 84th Infantry 5-Oct-1918
Garvey Edward Joeph 84th Co 19-Jul-1918
Jordan Michael Anthony 84th Co 6-Nov-1918
Thrall Harry E. Private 84th Aero Squadron, Kelly Field Texas 17-Feb-1918
Auty William J. Cook Company A 83rd Infantry 12-Oct-1918
Crossman Charles J. Sergeant First Class G 83rd Infantry 3-Oct-1918
Harigel John Private Company C 83rd Infantry 14-Oct-1918
Buckman Judson Eugene 83rd 14-Jun-1918
Levine Philip Corporal A 83d Infantry 12-Oct-1918
Sheridan Thomas J Private Headquarters Co 83d Infantry 6-Feb-1919
Walsh John Corporal I 83d Infantry 3-Oct-1918
Krietsch Otto K A Sergeant Battery D 83d Field Artillery 23-Sep-1918
Hoyt Wesley Allen Corporal 83d 6-Jun-1918
Petrucci Joseph Private Battery D 82nd Field Artillery 11-Nov-1918
Coleman Joseph F. Corporal Theatrical Detachment 82nd Division 16-Jun-1919
Lumley John Robert SC 82nd 8-Jun-1918
Mott Dewey Graydon 82nd 7-Oct-1918
Rosenkranz August B Pvt Btry D 82d Arty 22-Oct-1918
Condon Thomas Sergeant Battery E 81st Field Artillery 4-Jun-1919
Frankel John S. Private Battery C 81st Field Artillery 28-Nov-1917
Rubin James Sergeant Battery E 81st Field Artillery 4-Nov-1918
Skud Max W Private Battery D 81st Field Artillery 20-Nov-1918
Connors Thomas H Cpl Btry A 81st FA 18-Oct-1918
Bauer Ernest F. Mess Sergeant Headquarters 817th Depot Aero Squadron, Fort Sam Houston, TX 19-Nov-1918
McMinnis David Private 813th Stev Bn Trans Corps 5-Jan-1919
Barfield William J. Private Company G 811th Pioneer Infantry 19-Jul-1919
Griffin Samuel H. Private Supply 811th Pioneer Infantry 14-Nov-1918
Jones Winston Private Company M 811th Pioneer Infantry 25-Sep-1918
Reardon Charles E. Private Evac. [Ambulance] 80th Infantry 18-Oct-1918
Scxofield Arthur P Cook Co C 80th Inf 7-May-1918
Bloom Ernest S. Private Battery B 80th Field Artillery 20-Jun-1918
Figarrotto Tom Private Battery C 80th Field Artillery 9/?/1918
Hand Eugene M. Private 1st class Battery C 80th Field Artillery 13-May-1918
Best Isaac Private Company H 807th Pioneer Infantry 7-Dec-1918
Burekmeyer Clarence Jr. Private Headquarters 807th Pioneer Infantry 26-Nov-1918
Mackintosh William Private G 807th Pioneer Infantry 3-Oct-1918
Webster Pearl F Corporal F 807th Pioneer Infantry 16-Nov-1918
Joseph Eugene Private Company A 807th Infantry 28-Mar-1919
Bauer Harold C SFC 807 Aer Squadron, Sig Co 17-May-1918
Griffin Joseph F. Quartermaster Sergeant SR. Gr. Headquarters 804th Stev. Battalion T.C. 17-Dec-1918
Wells George L SGT 803rd Aero Repair Squadron 19-Oct-1918
Brown Frankline F. 2nd Lieutenant G 802nd Pioneer Infantry 9-Sep-1918
Smallwood Charles Supply Sergeant 803d 801st Steve Battalion 23-Jan-1919
McKinney Oakley W 2d Lt 800 Aer Squadron 26-Apr-1919
Weeks Roy E. Private 7th Training Battalion, 153rd Depot Brigade 1-Jun-1918
Calkins Guy PVT 25 7th Tng Bn, 153rd Dep Brig 8-Oct-1918
Cybulski Wladyslaw J Pvt 25th Co 7th Tng Bn 158 Dep Bde 6-Oct-1918
Burns Frank Corporal 27th 7th Tng Battalion, 153d Dep Brigade 25-Sep-1918
Frawley John J. Sergeant 7th Service 5-May-1919
Clemens Jay Earle PVT 7th Rgt, FA, Repl Draft, Camp Jackson, SC 4-Oct-1918
Cable Theodore W Pvt Hq 7th RFARDC 2-Oct-1918
Anderson Edward J. Private First Class D 7th Regt. N.Y.N.G.|107th Infantry 3-Nov-1918
Kalin Charles Private Battery F 7th Regt Field Artillery, Repl Draft, Cp Jackson, SC 8-Oct-1918
McDonald Wallace John Pvt 7th Regt FA Repl Draft 5-Oct-1918
Wathsock Arthur Pvt Btry C 7th Regt FA Repl Draft 30-Sep-1918
Wood David O Pvt Sup Co 7th Regt FA Repl Dep 1-Oct-1918
Vaughan Roscoe Pvt Btry A 7th Regt 3d Bdse FA Repl 25-Sep-1918
Bass Martin Private Battery B 7th Regiment, Repl. Draft Camp, Jackson, SC 4-Oct-1918
Tummonds Leon W. Private Battery F 7th Regiment, Repl Draft 8-Oct-1918
Buckley Frank J. Private Headquarters Company 7th Regiment, Field Artillery Replacement Draft, Camp Jackson, SC 29-Sep-1918
Birnbaum Abraham Private Battery A 7th Regiment, Field Artillery Replacement Draft 30-Sep-1918
Osborn Stanley Meyer Private Battery C 7th Regiment, Field Artillery Repl Draft 4-Oct-1918
Perkins Virgil J. Private Battery A 7th Regiment, Field Artillery Repl Draft 29-Sep-1918
Schoonmaker Thomas Private Battery B 7th Regiment, Field Artillery Repl Draft 6-Oct-1918
Spring Floyd Private Sup. 7th Regiment, Field Artillery Repl Draft 29-Sep-1918
Dieterlin Gerald E. First Sergeant C 7th Regiment N. Y. Infantry, N. G., 107th Infantry 29-Sep-1918
Nelson Carl C. private Battery 4 7th Regiment Field Artillery Replacement Draft 2-Oct-1918
Van Dyck Alexander S. Private Battery A 7th Regiment Field Artillery Repl. Draft 29-Sep-1918
Eggleston Foster A. Private 7th Regiment Field Artillery 8-Oct-1918
Patzold Felix Private Headquarters Company 7th Regiment Artillery Depot 28-Sep-1918
Bischoff George Private 1st Company 7th Provisional Ordnance Depot, 1st Provisional Ordnance Regiment 19-Oct-1918
Floure Charles F. Private 2nd 7th Prov. Ord. Det. Battalion 19-Oct-1918
Nix Frederick J Private 3d 7th Prov Ord, Dep Battalion 21-Oct-1918
De Lameter Harry Pvt 3d Co 7th Prov Ord Dep 19-Oct-1918
Delong Millard L Pvt 3d Co 7th Prov Ord Bn 28-Nov-1918
Demarco Louis J. Private 3rd 7th Pro. Ord. Det. 20-Oct-1918
Mahanna Frank T Wagoner B 7th MG Bn 2-Jun-1918
Soehngen Charles J Corporal A 7th MG Battalion 20-Jun-1919
Delahunt Samuel K. Corporal C 7th Infantry NYNG/107th Infantry 29-Sep-1918
Dearing Harry A. M. G. 7th Infantry N. Y. G. (165th Infantry) 14-Oct-1918
Davison Laurie E. Private C 7th Infantry N. Y. G. 2-Oct-1918
Kennedy Joseph A Corporal H 7th Infantry & 107th Infantry 18-Oct-1918
Kennedy Joseph H Private H 7th Infantry & 107th Infantry 29-Sep-1918
Kennedy William F Mechanic H 7th Infantry & 107th Infantry 29-Sep-1918
Kent Stewart Private 1st Class K 7th Infantry & 107th Infantry 21-Dec-1918
King James P Corporal H 7th Infantry & 107th Infantry 29-Sep-1918
Hanley Lester Sergeant A 7th Infantry (165th Infantry) 16-Oct-1918
Afremoff Charles Private First Class A 7th Infantry 15-Jun-1918
Ainsworth James PFC F 7th Infantry 8-Oct-1918
Albino Tony Private D 7th Infantry 15-Jul-1918
Aloise Joe M. Private 1st class Company A 7th Infantry 15-Jul-1918
Althiser Jason B. Private C 7th Infantry 15-Jul-1918
Baker Joseph T PVT B 7th Infantry 15-Jul-1918
Bass Morris Private Company K 7th Infantry 8-Oct-1918
Bollhoefer Alfred F. Private Company G 7th Infantry 15-Jul-1918
Brignell Leon W. Private 1st class Company C 7th Infantry 16-Jun-1918
Bush William Renown Private Sup 7th Infantry 15-Jul-1918
Buters Alphonso Private Company M 7th Infantry
Butts Albert W. Private A 7th Infantry 20-Jan-1918
Cairnes John Sergeant M 7th Infantry 21-Oct-1918
Caprarullo Anthony Private Company G 7th Infantry 1-Aug-1918
Carpenter Howard E 2nd Lt E 7th Infantry 8-Dec-1918
Carr Herbert W. Sergeant Company M 7th Infantry 7-Oct-1918
Clark Ira Vanorder Private B 7th Infantry 17-Jul-1918
Clonon Edward N. Supply Sergeant Commpany A 7th Infantry 4-Oct-1918
Couch Harry W. Corporal Company A 7th Infantry 30-Sep-1918
Curtiss Oliver L. Corporal Company M 7th Infantry 2-Jul-1918
Delmonico Antony CPL B 7th Infantry 15-Jul-1918
Downing George H. Private Company A 7th Infantry 23-Jun-1918
Doyle Daniel William PVT E 7th Infantry 25-Oct-1918
Duell Jesse F. Private Company K 7th Infantry 18-Oct-1918
Eginton Walter Private Machine Gun Company 7th Infantry 5-May-1918
Faller William Private Company M 7th Infantry 22-Jun-1918
Frank Edwin Lewis Private B 7th Infantry 22-Jun-1918
Garcia Joseph Private D 7th Infantry 27-Apr-1917
Gareana Frank Private Company M 7th Infantry 15-Oct-1918
Giarusso Giovanni PVT A 7th Infantry 29-Jul-1918
Goodrowe Leon M. Corporal A 7th Infantry 23-Jul-1918
Gozwald John Private Company M 7th Infantry 15-Jul-1918
Gray Carl Private C 7th Infantry 12-Jan-1918
Hanson Sverre Private Company E 7th Infantry 15-Jul-1918
Heckman Walter E. 2nd Lieutenant I 7th Infantry 22-Oct-1918
Jarvis James T. Private 1st Class Company A 7th Infantry 21-Jun-1918
Jones James Private Company G 7th Infantry 15-Oct-1918
Jones John Mann PFC C 7th Infantry 21-Jun-1918
Judge John J. (?) 1st class Headquarters Company 7th Infantry 5-Oct-1918
Kayser Alfred, Jr. Private, 1st class Company A 7th Infantry 27-Jul-1918
Kelly John J. Private Company B 7th Infantry 4-Oct-1918
Lafex Robert D. Private Company A 7th Infantry 15-Jul-1918
Lavancha Charley Private D 7th Infantry 19-Jun-1918
Lemma Samuel Private Medical Detachment 7th Infantry 18-Jun-1918
Long Frank S 1st Lt D 7th Infantry 5-Oct-1918
Marcus Henry H P Private A 7th Infantry 21-Jun-1918
Mendell Henry Private F 7th Infantry 27-Jan-1918
Millard Dale D PVT G 7th Infantry 15-Oct-1918
Miller Jesse R PVT A 7th Infantry 21-Jun-1918
Moscarella Anthony PVT E 7th Infantry 16-Jun-1918
Muluzzo Dominico Private A 7th Infantry 21-Jun-1918
Newsbaum William Private C 7th Infantry 21-Jun-1918
Norelli Michael Private 1st Class I 7th Infantry 19-Jun-1918
Personeni Merritt Private C 7th Infantry 25-Jul-1918
Quinn Thomas Henry Private First Class C 7th Infantry 18-Oct-1918
Raymond Merritt R. Private A 7th Infantry 21-Jun-1918
Roberts Elmer Benjamin [Mechanic] B 7th Infantry 1-Oct-1918
Ronk Ambrose Charles Corporal C 7th Infantry 26-Jul-1918
Rosendahl Gustaf E. Private C 7th Infantry 4-Oct-1918
Rosenfeld Philip Ely Private First Class I 7th Infantry 15-Jul-1918
Roth William Private A 7th Infantry 21-Jul-1918
Russell Delbert W. Private A 7th Infantry 15-Jul-1918
Scott Fred Sergeant Headquarters Co 7th Infantry 28-Jan-1920
Scozzafava Louis Private Company M 7th Infantry 15-Jul-1918
Secor Edward X M Private A 7th Infantry 28-Sep-1918
Smith Harold PVT A 7th Infantry 15-Jul-1918
Smith Ross E. Private Company K 7th Infantry 20-Oct-1918
Spears John David Private First Class C 7th Infantry 28-Nov-1918
Stack John J Private 1st Class M 7th Infantry 20-Jun-1918
Stacy Lyman C. Private A 7th Infantry 27-Jul-1918
Steingreber August J PVT A 7th Infantry 17-Oct-1918
Swartwood Fred Clayton Private B 7th Infantry 15-Jul-1918
Sweetland Fred PFC C 7th Infantry 21-Jun-1918
Tesoro John J Private B 7th Infantry 15-Jun-1918
Toohey Matthew L. Private First Class M 7th Infantry 6-Nov-1918
Van Wass Augustus Private C 7th Infantry 24-Jan-1918
Vanarnum Charles Eugene Private First Class M. G. 7th Infantry 26-Aug-1918
Wagner Ivan John CPL C 7th Infantry 26-Jul-1918
Wescott Charles E. Private Company G 7th Infantry 16-Jul-1918
White Dewey D CPL L 7th Infantry 20-Oct-1918
Zebantalar Ernest PFC E 7th Infantry 2-Oct-1918
Zultowski Zygmunt Private M 7th Infantry 15-Jul-1918
Wackford Cliff Van Buren Cpl MG Co 7th Inf Parenehumatous nephritis 18-Feb-1919
Alger Harry C Pvt Co A 7th Inf 25-Jul-1918
Au Charles Emil Cpl Co E 7th Inf 2-Oct-1918
Babcock Ellsworth H Pvt Co G 7th Inf 3-Feb-1918
Beaumont Edward Sgt Co I 7th Inf 25-Oct-1918
Belinsky Samuel Pvt Co B 7th inf 22-Jun-1918
Botts George K Pvt Co G 7th Inf 15-Jul-1918
Broscki Julius Pvt Co L 7th Inf 19-Oct-1918
Calhoun James Sgt Co D 7th Inf 13-Oct-1918
Charles Warren D Pvt Co G 7th Inf 11-Oct-1918
Diapolo Nicolo Pvt Co K 7th Inf 20-Oct-1918
Dodge William J Pvt Co E 7th Inf 15-Jan-1918
Drabble William Wendell Sgt E 7th Inf 10-Oct-1918
Ellison William J Pvt Co B 7th Inf 17-Jun-1918
Faulkner Herman Pvt Co K 7th Inf 15-Jul-1918
Fiore Antonio Pvt Co L 7th Inf 22-Oct-1918
Fletcher Walter Amos Pvt Co B 7th Inf 17-Jun-1918
Gardinier Roy Daniel Mech Co C 7th Inf 13-Oct-1918
Goldring David Pvt 1st cl Co M 7th Inf 16-Oct-1918
Grabowski John Pvt Co A 7th Inf 23-Jun-1918
Hadley Otis H Pvt Co G 7th Inf 17-Jul-1918
Halligan William Thomas Sgt Co H 7th Inf 9-Oct-1918
Kajkowski Frank Pvt Co I 7th Inf 15-Jul-1918
Kania Walter Pvt Co L 7th Inf 26-Jul-1918
Kennedy Hamilton J Pvt Co K 7th Inf 15-Jul-1918
Kinney Arlington Winfield Pvt 1st cl MG Co 7th Inf 15-Jul-1918
Knoell Elmer George Pvt 1st cl Co H 7th Inf 15-Jul-1918
Koslowski John Vincent Jr Cpl Co D 7th Inf 1-Oct-1918
Kzisky Wyerendy Pvt Co M 7th Inf 30-Jul-1918
Lamm George F Pvt Co L 7th Inf 15-Jul-1918
Lawrence Clayton Roy Pvt Co B 7th Inf 15-Jul-1918
Lundy Luwig Pvt Co G 7th Inf 27-Oct-1918
Matuszcak Lawrence A Pvt Co I 7th Inf 15-Jul-1918
McCarrick William Pvt CoK 7th Inf 15-Jun-1918
Millanowski John Pvt Co H 7th Inf 12-Jun-1918
O'Connor John T Pvt 1st cl Co D 7th Inf 21-Jun-1918
Ohren George E Pvt MG Co 7th Inf 26-Oct-1918
Pirro Antonio Pvt Co M 7th Inf 14-Oct-1918
Rider William F Pvt Co D 7th Inf 15-Jun-1918
Ross George C Pvt Co A 7th Inf 11-Apr-1918
Rubin David Nathan Pvt 1st cl Co E 7th Inf 3-Oct-1918
Schillo William Jr Pvt Co H 7th Inf 15-Feb-1918
Smith Floyd H Pvt Co I 7th Inf 10-May-1917
Southworth Howard Nelson Cpl Co H 7th Inf 12-Oct-1918
Stutz Edward J Pvt Co C 7th Inf 23-Jun-1918
Swetland Oliver E Cpl Hq Co 7th Inf 14-Feb-1919
Szajkowski Joseph Pvt Co M 7th Inf 15-Oct-1918
Townsend Charles Merritt Pvt 1st cl Co C 7th Inf 22-Jun-1918
Tybulski John Pvt Co F 7th Inf 15-Jul-1918
Wagner Frank J Cpl Co H 7th Inf 7-Oct-1918
Woodford Robert Owen Pvt 1st cl MG Co 7th Inf 20-Oct-1918
Zoffke George A Pvt Co M 7th Inf 15-Jul-1918
Nichols James M. Corporal Company C 7th Field Signal Battalion 20-Feb-1919
Labagh Charles C. Private Battery A 7th Field Artillery, 3rd Brigade 30-Sep-1918
Sommer Martin H. Private Battery A 7th Field Artillery, 3rd Brigade 28-Sep-1918
Rogers James M. Private Basttery E 7th Field Artillery Replacement Draft 5-Oct-1918
Payne Harry F. Private Battery B 7th Field Artillery Replacement Depot 1-Oct-1918
Sheppard Ward H. Private 7th Field Artillery Repl Draft 29-Sep-1918
Adens James Private First Class Battery D 7th Field Artillery 10-Oct-1918
Annunziata Alfredo Private Headquarters 7th Field Artillery 1-Mar-1918
Balcom Willard S. Private Battery B 7th Field Artillery 11-Oct-1918
Cameron Douglas T. 1st Lieutenant Battery D 7th Field Artillery 3-Nov-1918
Chandler William H. 2nd Lieutenant Battery D 7th Field Artillery 6-Oct-1918
De Lee James E. Sergeant Battery A 7th Field Artillery 16-May-1918
Feigl Jefferson Battery F 7th Field Artillery 21-Mar-1918
Garnsey Cyrus 3rd 2nd Lieutenant Headquarters Company 7th Field Artillery 30-Sep-1918
Henry Lanson E., Jr. Corporal Headquarters Company 7th Field Artillery 4-Oct-1918
Hirshman Irving Private Battery A 7th Field Artillery 13-Oct-1918
Lenahan Vincent M. Private Battery C 7th Field Artillery 27-May-1918
McConnell Frank J 2nd Lt Battery B 7th Field Artillery 22-Jul-1918
Messina Charles Private Battery E 7th Field Artillery 27-May-1918
Mimnaugh Joseph Private Battery F 7th Field Artillery 20-Jul-1918
Restaino Alfred Corporal Battery B 7th Field Artillery 31-Oct-1918
Schrader Anthony J Corporal Battery B 7th Field Artillery 23-Feb-1918
Simoni Louis Cook Battery C 7th Field Artillery 9-Nov-1918
Sweiden Sidney Private C 7th Field Artillery 25-Feb-1918
Taylor William F Sergeant Battery D 7th Field Artillery 2-May-1918
Thowlatch Joseph J Private Battery D 7th Field Artillery 23-Jul-1919
Weisler Henry Private Battery B 7th Field Artillery 2-Oct-1918
Buchner George F Pvt Btry A 7th FA 5-Oct-1918
Schaffer george H Pvt Btry A 7th FA 23-Mar-1918
Scorse James S PVT Hq. 7th FA 4-Oct-1918
Wilsey Charles Private Battery F 7th FA 25-Jul-1918
Casell Joseph C. Private Company A 7th Engineers Training Regiment 10-Oct-1918
Ford Christopher S. Private B 7th Engineers 13-Oct-1918
Germain Charles E. Private Company A 7th Engineers 17-Aug-1918
Lundy Michael J. Corporal Company D 7th Engineers 14-Oct-1918
Millspaugh Kenneth R 1st Lt C 7th Engineers 10-Nov-1918
Zarrelli Joseph V Private F 7th Engineers 22-Mar-1918
Rose Frank Private Headquarters Tr. 7th Div. Reg. Camp 13-Jun-1918
Schlisserman Herman Private Troop F 7th Cavalry 10-Oct-1918
Shapiro Hyman Private 7th Cavalry 22-Feb-1919
Bartlett Walter Cpl 28th Co 7th Bn 153d Dep Bde 1-Oct-1918
Breenberg Max L. Private Company A 7th Battalion, U.S.Guard 17-Dec-1918
Lynch Peter Private 1st class Company A 7th Battalion, U.S. Guards 16-Dec-1918
Dowdell Francis J. Private Headquarters Company 7th Battalion, Mechanized Unit No.1, A.S.C. 5-Apr-1919
Fesser Andrew J. Private 26th Company 7th Battalion, 153rd Depot Brigade 3-Oct-1918
Bumford Follwix Private 26th 7th Battalion, 153rd Dep Brigade 1-Oct-1918
Walters Charles F Private 7th Battalion, 153d Dep Brigade 14-Oct-1918
Baker Phillip M. Private 27th Company 7th Battalion, 152nd Depot Brigade 8-Oct-1918
Bess Clifford L. Private 27th Company 7th Battalion, 152nd Depot Brigade 8-Oct-1918
Moulton Basil Leonidas Private 28th 7th Battalion, 152d Dep Brig 15-Oct-1918
O'Connor James P Private 26th 7th Battalion, 152d Dep Brig 25-Mar-1919
Wilson Ralph Private 26th 7th Battalion 152d Dep Brig 8-Oct-1918
Fay Michael F. Private 27th 7th Battalion , 153rd Dep. Brigade 13-Oct-1918
Kelley William F. Private 25th 7th Battalion , 151st Dep. Brigade 6-Oct-1918
Walker Russell T 1st Lt 7th Av Instruction Center 16-Oct-1918
Klos Stanley Mechanic Battery C 7th AAA Bn, CAC, Fort Howard, MD 11-Oct-1918
Hixson Frederick Hieford PVT 79th 14-May-1918
Anderson Martin A., Jr. Private Battery C 78th Field Artillery 5-Oct-1918
Varney William J. Private Battery F 78th Field Artillery 30-Sep-1918
Bohrer Arthur PFC Hq. 78th F A 13-Feb-1918
Laurisch William Private Gas Detachment 78th Division, Camp Dix, NJ 24-Jun-1918
Bell Jesse James Sergeant 78th 5-Nov-1918
Dalton Francis 78th 4-Oct-1918
Blumenfeld Joseph Private Battery B 77th Field Artillery 14-Oct-1918
Collins Clarence O. Private Battery D 77th field Artillery 13-Aug-1918
Henry John Private First Class Battery F 77th Field Artillery 22-Feb-1919
Moser David Private Battery B 77th Field Artillery 1-Mar-1919
Weiss Frank Private Headquarters Co 77th Field Artillery 14-Jan-1919
Willi Joseph A Private 1st Class Battery C 77th Field Artillery 20-Nov-1918
Windrum Chauncey Cook Sup 77th Field Artillery 25-Jan-1919
Fritz Michael Pvt MD 77th FA 23-Jun-1919
Banome Joseph A. Mechanic Headquarters Company 77th Division 18-Sep-1918
Besosa Joseph A. Private, 1st class Headquarters Company 77th Division 2-Feb-1919
Cromarty William F. Private Headquarters Troop 77th Division 11-Sep-1918
Guillaume Alonzo H PVT Hq 77th Div, NA 12-Oct-1918
Backstrom John A Mech Hq Co 77th Div 18-Sep-1918
Hortsman Fred Pvt Hq Trp 77th Div 1-Apr-1918
Boissy Armand J. Private, 1st class Headquarters Company 76th Field Artillery 4-Oct-1918
Delaney John Private Battery C 76th Field Artillery 28-Oct-1918
Hanrahan John James Private First Class Battery D 76th Field Artillery 2-Mar-1919
Livingston Philip A Corporal Headquarters Co 76th Field Artillery 12-Nov-1917
Montan Erik Lambert Private 1st Class Battery D 76th Field Artillery 3-Dec-1918
Morwood George Thomas Private Battery F 76th Field Artillery 15-Jul-1918
Moynihan Andrew Private 1st Class Battery D 76th Field Artillery 28-Feb-1919
Spinazzola Nicholas Private Battery F 76th Field Artillery 19-Oct-1918
Treiber John Private Batttery D 76th Field Artillery 29-Jul-1918
Vrbsky Charles Private Battery D 76th Field Artillery 23-Apr-1918
Sanford Luman K Pvt 1st cl Btry F 76th FA 15-Jul-1918
Wannenwetsch Edward W Pvt Btry F 76th FA 29-Jan-1918
Fahnstock Clarence Major Headquarters 76th Division 5-Oct-1918
McPartland Thomas A 75th Cas 19-Mar-1918
Miller Brainerd William 75th 12-Oct-1918
Baker Robert Tweedy Sup Sgt Co L 74th NY Inf 8-Jul-1918
Kaufman Elmer W. Private Company K 74th Infantry, N.Y.N.G. 17-Aug-1917
Goho Daniel J. L 74th Infantry N.Y.N.G. , 108th Infantry 29-Sep-1918
Purdy George R. Private L 74th Infantry N.Y.N.G. , 108th Infantry 29-Sep-1918
Seager Cecil A. Private First Class I 74th Infantry N.Y.N.G. , (108th Infantry ) 29-Sep-1918
Lanney Frank Private Headquarters Co 74th Infantry 24-Sep-1918
Ray Anthony B. Private Headquarters Company 74th Infantry 20-Sep-1918
Urokfitz Leland P PVT E 74th Infantry 30-Jun-1917
Varvaro Joseph Private D 74th Infantry 3-Oct-1918
Bodkin Edward Pvt Co A 74th Inf NYNG 2-Sep-1917
Findlay William A Pvt Co C 74th Inf NYNG 29-Sep-1918
Freedman Arthur Pvt Co D 74th Inf NYNG 14-May-1917
Liskowski Radian Pvt Co G 74th Inf NYNG 28-Apr-1917
Murray Daniel A Sgt Co I 74th Inf NYNG 25-Dec-1917
Steves Charle E Pvt Co M 74th Inf NYNG 8-Sep-1918
Hallberg Frank C Pvt Co E 74th Inf 7-May-1917
Iles Thomas C Pvt Co G 74th Inf 9-Sep-1917
Moses John Pvt Co B 74th Inbf NYNG 18-Apr-1918
Clough Charles Leslie Cpl 74th Co 13-Apr-1918
Toner Peter J. Sergeant Battery C 74th Artillery C.A.C. 4-Oct-1918
Cummings Francis P. 74th 5-Oct-1918
Rund Anthony Private Battery D 73rd Artillery C.A.C. 5-Oct-1918
Van Gorder Ernest H. Private Battery D 73rd Artillery 6-Oct-1918
Fenouillet Lucien J. Sergeant 73rd Aero Squadron 24-Mar-1919
Stanley Joseph C Cook Headquarters Co 73d Infantry 31-Oct-1918
Kampfer Frank Pvt Btry C 73d CAC 18-Oct-1918
Musante Charles J Mess Sergeant Battery C 73d Artillery, CAC 4-Dec-1918
Stevens Clarence L Private 73d Aero Service Squadron 1-May-1918
Heyerdahl Valentine Private 730th Motor Truck Corps 10-Mar-1919
Frohling Frederick W PVT A 72nd Infantry 4-Oct-1918
Silvernail Claude Private Battery E 72nd Field Artillery 12-Oct-1918
Parks Herbert S Pvt Hq Co 72d Inf 29-Sep-1918
Koch Otto Private 1st Class I 71st Rgt NY Infantry(Co I, 105th Infantry) 15-Jul-1918
Hey James Wilbert Private Battery F 71st Regt Field Artillery 29-Sep-1918
Ochlmann Arthur H.M. Private Company C 71st Regiment, N.Y. Infantry 5-Jun-1917
McEntee Frank Private A 71st Infantry, NYNG 16-May-1917
Sachs Abraham Corporal MG 71st Infantry, NYNG 16-May-1918
Schmidt William F Private K 71st Infantry, NYNG 26-Jun-1917
Vogel Frederick W Captain H 71st Infantry, NYNG 15-Aug-1917
Anderson Axel S. Private C 71st Infantry N. Y. N.G.|105th Infantry 29-Sep-1918
Hartford William J. Private I 71st Infantry N. Y. N. G. 10-Jul-1917
Daimler Charles F. C 71st Infantry N, Y.N.G./105th Infantry 29-Sep-1918
Beaulac Frank J. Wagr. Sup 71st Infantry 3-Oct-1918
Blum William Private G 71st Infantry 9-Sep-1918
Buse Howard P. Private L 71st Infantry 31-Jul-1917
Connors Thomas J. Private I 71st Infantry 31-Jul-1917
Demarest Frank C. Private Company G 71st Infantry 2-Oct-1918
Fitzgerald George E. Private H 71st Infantry 29-Sep-1918
Kenyon Charles Private Company B 71st Infantry 6-Oct-1918
King Alfred J. Private H 71st Infantry 6-Oct-1918
LaRose Raymond L. Private M 71st Infantry 1-Oct-1918
Leonard Charles Private H 71st Infantry 9-Oct-1918
Lynch Edward Private M 71st Infantry 3-Oct-1918
Maxam George W PFC M 71st Infantry 7-Oct-1918
Moore Nelson J. Private Headquarters 71st Infantry 1-Oct-1918
Mordarski Wladyshaw Private A 71st Infantry 14-Aug-1918
Ryan Frank J. Private H 71st Infantry 12-Oct-1918
Sandomenico Carl Private Company H 71st Infantry 3-Oct-1918
Simmons James H. Private M 71st Infantry 3-Oct-1918
Suwe Charles E. Private H 71st Infantry 5-Oct-1918
Troina Calogero PFC I 71st Infantry 29-Sep-1918
Archambault Oscar Sup Co 71st Inf 4-Oct-1918
Bailey Frank J Pvt Co D 71st Inf 29-Sep-1918
Bedrosian Kapriel F Pvt Co G 71st Inf 6-Oct-1918
Blanchette John J Pvt Co H 71st Inf 4-Oct-1918
Callahan Michael Pvt 1st cl Co M 71st Inf 25-Sep-1918
Duprey Lawrence Pvt Co D 71st Inf 22-Oct-1918
Ennis Thomas F Pvt Co G 71st Inf 2-Oct-1918
McAndrew John Pvt Sup Co 71st Inf 6-Oct-1918
Pueryea William J Pvt Co I 71st Inf 1-Oct-1918
Soper Leonar4d A Pvt Co D 71st Inf 5-Oct-1918
Soulia Oliver L Pvt Co M 71st Inf 3-Oct-1918
Wells Sherry G Cook Co D 71st Inf 2-Oct-1918
Lyke Fred E. Battery E 71st Field Artillery 20-Oct-1918
Raymond Harvey J 2nd Lieutenant Headquarters Det. 71st C.A.C. 20-Oct-1918
Pardo Sam Private Battery B 70th Field Artillery 9-Oct-1918
Silve James Pvt Co C 70th Engrs 21-Oct-1918
Pechacek Frank Band Corporal Headquarters Company 70th Coast Artillery Corps 4-Nov-1918
Fagan John A. 1st Sergeant Battery B 70th Coast Artillery 19-Feb-1918
Fisher James Owen 70th Co 2-Mar-1918
Martin Jack B Private 1st Class Battery C 70th CAC 19-Feb-1919
Rigney Harold J. Private Supply 70th C.A.C. 19-Feb-1919
Jabbour James B CPL Hq 70th Arty, CAC 10-Oct-1918
Hicks Claude Cpl Btry E 70th Arty CAC 5-Apr-1919
Skinner Harry A Private Battery F 70th Artillery, CAC 24-Feb-1919
Kay Douglas L. Corporal Motor Truck Company 705th Motor Truck corps 3-Feb-1919
Winn Emory F. Private 25th 7 Tng Battalion , 153rd Dep Brigade 5-Jun-1918
Bell William Frank Pvt Co B 7 MG Bn 2-Jun-1918
Commerford Joseph Private First Class [Medical Detachment] 7 Anti Aircraft Battalion 8-Dec-1918
Flynn Michael Private 6th, Ft. Barry CA. 10-Oct-1919
Wallace Joseph Private C 6th US Engineers 16-Jul-1918
Burns Michael 6th Trench Motor Btry 29-Sep-1918
Garrity William L. Private 24th Company 6th Training Battalion, 151st Depot Brigade 17-Mar-1918
Babinski John PVT 6th Train Hq and Mil Police 25-Dec-1918
Delamore Arthur J. Private 21st 6th Tg. Battalion, 151st Dep Brigade 25-Sep-1918
Kane William A. Private 38th Ambulance Company 6th Sn. Train 30-Oct-1918
Christiansen Frank Daniel Hq Co 6th Regt USMC 19-Jul-1918
Goth Louis Eugene 83d Co 6th Regt USMC 6-Oct-1918
Herdle Albert Ernewst 96th Co 6th Regt USMC 28-Jan-1919
Johnson Harry Claxton Cpl 84 6th Regt USMC 9-Oct-1918
Karnatz Henry Joseph 97th Co 6th Regt USMC 3-Oct-1918
Kimmins Winfield Ben 97th Co 6th Regt USMC 6-Oct-1918
Macikowski John Gy Sgt 84th Co 6th Regt USMC 19-Jul-1918
McCreary Donald Kennedy 96th Co 6th Regt USMC 19-Jul-1918
Newcomb Ray William 6th Regt USMC 12-Sep-1918
Ruddick Charles Lawrence Pvt 80th Co 6th regt USMC 17-Sep-1918
Zender Jay Edward 74th Co 6th Regt USMC 19-Jun-1918
Kirchner Jacob John Co C MG Bn 6th Regt 4-Oct-1918
Mattice Floyd C. Private Battery E 6th Regiment Field Artillery Repl. Draft 22-Nov-1918
Barnett William M. Corporal 84th Company 6th Regiment 19-Jul-1918
Belcher Bert 74th 6th Regiment 5-Jun-1918
Biondi Philip 75th 6th Regiment 14-Oct-1918
Boylan James F. 96th Company 6th Regiment 3-Oct-1918
Brockway Clifford Leslie SGT 84th 6th Regiment 6-Jun-1918
Brown Henry James 82nd 6th Regiment 21-Jul-1918
Creighton Joseph Vincent 80th 6th Regiment 19-Jul-1918
Earley Deyo Corporal 80th Company 6th Regiment 23-Feb-1919
Eaton John P. 80th Company 6th Regiment 6-Jun-1918
Fichter Charles Edward Corporal 95th 6th Regiment 19-Jul-1918
Flanagan James Daniel 79th 6th Regiment 22-Dec-1918
Freeman Clare L. 84th Company 6th Regiment 9-Oct-1918
Garity Joseph Bernard, Jr 78th 6th Regiment 16-Sep-1918
Goldberg David 82d 6th Regiment 6-Jun-1918
Gordon Donald S. 2nd Lieutenant 6th Regiment 24-Jul-1918
Hefron Frederick 95th 6th Regiment 30-Jul-1918
Humphrey George Henry 1st Sgt 96th 6th Regiment 15-Sep-1918
Landers Keneston Parker 82nd 6th Regiment 7-Jun-1918
Mahoney Michael Joseph 96th 6th Regiment 12-Oct-1918
Marlette Claude Horace 95th 6th Regiment 19-Jun-1918
McCabe John Christopher 66th 6th Regiment 4-Oct-1918
McCormick Charles T., Jr. 80th Company 6th Regiment 19-Jul-1918
Norris David Peter Hq. 6th Regiment 24-Jul-1918
Phillips Charles Arthur 79th 6th Regiment 19-Jul-1918
Quilter James J. 95th Company 6th Regiment 13-Jun-1918
Seib Herman C. Sergeant 97th Company 6th Regiment 19-Jul-1918
Sissler Joseph Aloysius Sergeant 96th 6th Regiment 6-Jun-1918
Skidmore Carl Beard Private 6th Regiment 2-Nov-1918
Springer Elva C. Corporal 83rd Company 6th Regiment 2-Nov-1918
St John Alcide Norbert Sergeant 96th 6th Regiment 24-Jun-1918
Vaught Joseph Francis Private 23d 6th Regiment 10-Nov-1918
VonGlahn Herman Henry 96th 6th Regiment 17-Jun-1918
White Charles Edward CPL 67th 6th Regiment 2-Nov-1918
Bonczar Amil Otto Max 23d Co 6th MG Bn USMECA KIA Nov 10,1918
Ciccone Joseph P. Private 6th Mechanical Ordnance Repair shop 5-Oct-1918
Clary Ralph E. Company B 6th Machine Gun Battalion 5-Nov-1918
Deckro Floyd H. 81st Company 6th Machine Gun Battalion 3-Jun-1918
Purtell Thomas B. 77th Company 6th Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Roth John E. Sergeant 77th Company 6th Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
Share Ralph C. Company B 6th Machine Gun Battalion 4-Oct-1918
McLaughlin William James Corporal C 6th Mach Gun Battalion 1-Nov-1918
O'Connor Edwin Francis 77th 6th Mach Gun Battalion 5-Nov-1918
Slyke Alfred George Sergeant 6th M. G. Battalion 4-Nov-1918
Assenzo albert Private Company D 6th Infantry 12-Sep-1918
Bernas Walter J. Private Company I 6th Infantry 17-Apr-1917
Bevans George PVT H 6th Infantry 14-Oct-1918
Buckley James J. Corporal D 6th Infantry 6-Nov-1918
Cook Arthur Private E 6th Infantry 14-Oct-1918
Davis John J. Private [Ordinance Detachment] 6th Infantry 6-Nov-1918
Defabbis Anthony Corporal G 6th Infantry 4-Nov-1918
Dennison John Mess Sergeant H 6th Infantry 12-Sep-1918
Fredericks Cornelius C. Private First Class M 6th Infantry 17-Aug-1918
Gureiullo Guiseppi Private B 6th Infantry 2-Nov-1918
Hupnian Lockern sergeant Company L 6th Infantry 18-Oct-1918
Lochowitz Adolph Private L 6th Infantry 8-Nov-1918
Lowicki Walter E. Private Company M 6th Infantry 14-Oct-1918
Mack John F Corporal G 6th Infantry 4-Nov-1918
Maltese Louis PFC E 6th Infantry 4-Nov-1918
Massoni Antonio Private 1st Class C 6th Infantry 6-Nov-1918
Mauro Victor Private E 6th Infantry 4-Nov-1918
Montgomery William Private Company K 6th Infantry 26-Nov-1919
Moran Peter J Sergeant Supply 6th Infantry 1-Feb-1919
Pastore Amedeo Private Company E 6th Infantry 4-Nov-1918
Tevnan Nicholas Corporal E 6th Infantry 14-Sep-1918
Wolf Al Corporal Hq Det Dev Battalion 6th Infantry 15-Oct-1918
Gerritson Lee A Pvt 1st cl Co K 6th Inf 14-Oct-1918
Henry Joseph E. Private Battery C 6th Field Artillery 2-Nov-1918
Hernon Edward P. Private Battery E 6th Field Artillery 19-Feb-1918
Rose Philip 2nd Lieutenant Battery E 6th Field Artillery 5-Oct-1918
Smith Harry O Private Battery E 6th Field Artillery 26-Apr-1918
Tylka Andrew Sergeant Battery D 6th Field Artillery 10-Feb-1919
Ceruie Charles L Pvt Btry B 6th FA Oct 4,`1918
Crotty Edmund Pvt 1st cl Co B 6th Engrs 8-Aug-1918
Dedicke Earnest C 1st Lt Engrs Rc Att Co D 6th Engrs 15-Jul-1918
Anderson Earl G. 2nd Lieutenant A 6th Engineers (attached Res. Corps) 15-Jul-1918
Andersen Earl G. 2nd Lieutenant Engineers Res. Corps attached Company A 6th Engineers 15-Jul-1918
Askey George S. Private, 1st class Company B 6th Engineers 22-Oct-1918
Bersani Pietro Private, 1st class Company A 6th Engineers 15-Jul-1918
Chisholm Daniel A. Corporal Company A 6th Engineers 16-Jul-1918
Drake William S. Pvt A 6th Engineers 16-Jul-1918
Dwyer John Pvt C 6th Engineers 2-Oct-1918
Fromm Henry Horsehoer 6th Engineers 11-Jun-1919
Gordon Philip Private, 1st class Company E. 6th Engineers 22-Jun-1918
Harmaza Peter Private A 6th Engineers 20-Oct-1918
Hubert Harold W. Private 1st class Company C 6th Engineers 16-Jul-1918
Kern Albert J Private D 6th Engineers 29-Mar-1918
King Thomas F Private E 6th Engineers 15-Jul-1918
Kummer Joseph Jr Private 1st Class B 6th Engineers 20-Oct-1918
Lawless Richard A Wagoner C 6th Engineers 17-Dec-1917
Lyons James A. Private 1st class Company F 6th Engineers 13-Oct-1918
McDermott Francis T Corporal A 6th Engineers 31-Oct-1918
McPherson Alexander Private 1st Class F 6th Engineers 28-Oct-1918
Neumark Frank K Private F 6th Engineers 21-Jul-1918
Prince Melville Private Company E 6th Engineers 15-Jul-1918
Russell William H., Jr. Private Company B 6th Engineers 24-Jul-1918
Van Wagner Howard A. Private Company E. 6th Engineers 28-Jul-1918
Wetzel Joe Mr Engr, Jr Gr Headquarters Det 6th Engineers 13-Oct-1918
Wyckoff John C Private C 6th Engineers 4-Oct-1918
Gregg Martin F. Private Casual 2 6th Division Engineers 7-Oct-1918
Dubuque Thomas J Pvt 1st cl Co C 6th Div Tn 27-Oct-1918
Kloth William F Private 1st Class Motor Truck 6th Div Sup Train 17-Nov-1918
Papatheodorn Kenstandines Private 6th Development Battalion, Camp Upton, NY 11-Oct-1918
Dee David J. Private Troop B 6th Cavalry 23-Oct-1918
Gerloff Frederick Private Machine Gun Train 6th Cavalry 1-Dec-1918
Hurd John R. Private Troop A 6th Cavalry 13-Feb-1918
Varvelli John Private Tr E 6th Cavalry 21-Oct-1918
White Albert L. Private 6th Camp Humphrey Engineers Replacements 2-Jul-1918
Golsmith William H. Private 24th Company 6th Battalion, 153rd Depot Brigade 3-Oct-1918
Rooks Harry R. Private 22nd Company 6th Battalion, 153rd Dep. Brigade 4-Oct-1918
Pedarsini Charles Private 21st Company 6th Battalion, 152nd Depot Brigade 14-Dec-1918
Orton Everett E. Private 22nd 6th Battalion , 153rd Dep Brigade 28-Sep-1918
Weiner Fred Private Headquarters Tr 6th Army Corps 22-Sep-1918
Barrelo Angelo Pvt Co F 6th Amm Tn 6-Oct-1918
Winston Charles Pvt Co F 6th Amm Tn Pct 12, 1918
Shaut Jay D. Private F 6th Am. Tn. 4-Oct-1918
Bartholmew Harold G Pvt Co F 6th Am Tn 10-Oct-1918
Settevendemmie Dominick PVT F 6th Am Tn 4-Mar-1919
Walker Kenneth Knapp Pvt Hq & Sup Co 6th AA Bn 7-Oct-1918
Bastilla Lewis Pvt Co C 6th 24-Nov-1918
Richard John H. Private 6th 18-Oct-1918
Dinean Jeremiah F. Private A 69th Infantry., N. Y., N. G. , 165th Infantry 23-Oct-1918
McNamara John Private 1st Class D 69th Infantry, NYNG, 165th Infantry 16-Oct-1918
McDermott Patrick Corporal A 69th Infantry NYNG 12-Sep-1918
Adkins George Private E 69th Infantry N.Y.N.G., 165th Infantry 7-Mar-1918
Daley Frank Private C 69th Infantry N. Y/165th Infantry 13-Oct-1918
Delaney Thomas J. Private D 69th Infantry N. Y.N. G., 165th Infantry 29-Jul-1918
De Muth Frank F. Private D 69th Infantry N. Y. N. G., 165th Infantry 15-Oct-1918
Derrig Stephen V. Private E 69th Infantry N. Y. N. G., 165th Infantry 7-Sep-1918
McAllister Harry Private C 69th Infantry (165th Infantry) 31-Jul-1918
Denon Charles E. Sergeant F 69th Infantry , N. Y. N. G. , 165th Infantry 31-Jul-1919
Devine Frank Private First Class F 69th Infantry , N. Y. N. G. , 165th Infantry 28-Jul-1918
Newman John Private C 69th Infantry 11-Aug-1917
Kennedy James B Private K 69th Inf & 165th Inf 7-Mar-1918
Kiernan Henry J Sergeant B 69th Inf & 165th Inf 15-Jul-1918
Hart Lewis W Pvt Co ,I 68th Inf 30-Oct-1918
Maier William Private 68th Base Section No. 5 1-Feb-1919
Harrison Louis G. Private L 67th Infantry 5-Nov-1918
Kuperberg Samuel Private M 67th Infantry 27-Oct-1918
Rosofsky Nathan Private F 67th Infantry 2-Nov-1918
Vincenzi Guiseppi Private Company L 67th Infantry 21-Oct-1918
Vowels Charles P PVT D 67th Infantry 23-Oct-1918
Fornach Richard Frank 67th Co 4-Oct-1918
Ferris James Sergeant 67th 1-Nov-1918
Fulmer Clifford John CPL 67th 6-Jun-1918
Limbert Raymond Winston 67th 6-Jun-1918
Loesel George J Cook 678th Aero Squadron 8-Oct-1918
Petit Charles P. Sergeant, 1st class 673rd Aero Squadron 6-Apr-1918
Shepard Francis A. Private First Class 670 Aero Squadron Signal Corps 7-Mar-1918
Lorenzo Pasquale M Private A 66th Engineers 12-Sep-1918
Lambert George R. Private Headquarters Company 66th Artillery 28-Feb-1919
Hall Raymond Spencer 66th 4-Oct-1918
MacCombie James Sergeant 669th Aero Squadron A. S. 6-Oct-1918
Thompson Ray B PFC 65th Cln C 20-Sep-1918
Ritterhoff Henry Private First Class 65th B. L. N. 28-Oct-1918
Oligny Joseph A Pvt 1st cl Co D 651st Inf 25-Oct-1918
Dietz Martin L. Private K 64th Infantry 10-Jul-1917
Leto Frank Private M 64th Infantry 17-Jul-1917
McCarthy William A Radio Sergeant Headquarters Co 64th Infantry 10-Oct-1918
Tinto Richard J Corporal D 64th Infantry 2-Nov-1918
MacArthur Ralph J Pvt 1st cl Co E 64th Inf 25-Aug-1917
Lynch Phillip C. Private Battery B 64th Artillery, Coast Artillery Corps 1-Oct-1918
Reichel George B CPL MG 63rd Infantry 2-Aug-1917
Hohe Richard Cook Co A 63d Inf 11-Jun-1917
Schwartz David Private 638th Aero Squadron 29-Jun-1918
Buckler Leon H SFC 4th Sec 627th USA Amb Serv 19-Sep-1918
Friedlander Clarence E. Corporal C 621st F. Signal Battalion 24-Nov-1918
Fiedler Conrad Private, 1st class Headquarters Company 61st Pioneer Infantry 12-Oct-1918
Altimonto Giddio PVT B 61st Infantry 27-Oct-1918
Androzeiviez John Private Company C 61st Infantry 5-Aug-1918
Angiello Natalo PVT C 61st Infantry 18-Oct-1918
Bailey Otis J. Private A 61st Infantry 12-Oct-1918
Barrett Philip Private E 61st Infantry 13-Oct-1918
Bedorf Gilbert Private Company A 61st Infantry 15-Oct-1918
Biancaniello Guiseppe Private Company A 61st Infantry 7-Nov-1918
Bosley George H. Private Company A 61st Infantry 8-Nov-1918
Cainretta Verina Private Company A. 61st Infantry 12-Oct-1918
Citriniti Vincent PVT D 61st Infantry 8-Nov-1918
Corboy Robert M. 1st Lieutenant A 61st Infantry 7-Nov-1918
Crotty Thomas Private D 61st Infantry 13-Oct-1918
Dessoir Alfred Corporal Company C 61st Infantry 1-Nov-1918
Firth William F. Private First Class K 61st Infantry 12-Oct-1918
Fitzgibbons James Sergeant L 61st Infantry [10/15/1908]
Ford James J. Private B 61st Infantry 14-Oct-1918
Hayner Dow W. Private D 61st Infantry 29-Oct-1918
Ladds Leo H. Corporal Company C 61st Infantry 6-Nov-1918
Lostumbo Oreste PVT B 61st Infantry 27-Oct-1918
Mann Thomas F. Private Company I 61st Infantry 22-Oct-1918
Matarrese Dominic PVT A 61st Infantry 20-Dec-1918
McKay Archibald F. Private Machine Gun Company 61st Infantry 12-Oct-1918
Miller John W Sergeant H 61st Infantry 17-Oct-1918
Priore Leonard CPL L 61st Infantry 20-Oct-1918
Rappaport Morris PVT E 61st Infantry 13-Oct-1918
Reidenouer Jonas G. Corporal Company I 61st Infantry 8-Nov-1918
Ryan John J. Private M 61st Infantry 14-Oct-1918
Scott Raymond W. Private Company K 61st Infantry 27-Oct-1918
Souppo Alpio Private L 61st Infantry 22-Jun-1918
Voorhis Milton PVT Supply 61st Infantry 27-Apr-1918
Carlton Floyd L Pvt Co H 61st Inf 6-Nov-1918
Cerisano French Pvt Co B 61st Inf 14-Oct-1918
Heinz Wilbert H Pvt Co A 61st Inf 11-Dec-1918
Hirtzel George B Pvt Co G 61st Inf 14-Oct-1918
Ingraham Stanley L. Private E 61st Inf 23-Oct-1918
Janiecki Mike Pvt Co C 61st Inf 6-Nov-1918
Kuhn Louis W Cpl Co H 61st Inf 14-Oct-1918
Lane Alvah PFC E 61st Inf 18-Oct-1918
Lehr Peter Pvt MG Co 61st Inf 7-Nov-1918
Leuthe Clarence P Pvt Co A 61st Inf 7-Nov-1918
Miller Stanislaus J Pvt Co E 61st Inf 13-Oct-1918
Muench Christ L Pvt MG Co 61st Inf 12-Oct-1918
Obuhski Walter Pvt Co A 61st Inf 16-Oct-1918
Rappold Albert L Pvt Co F 61st Inf 5-Nov-1918
Russow Fred C Pvt 1st cl Co C 61st Inf 6-Nov-1918
Sieracki Andrew Pvt Co M 61st Inf 5-Nov-1918
Watehaskie Walter Pvt Co F 61st Inf 7-Nov-1918
Winnicki Stanley G.Y. sergeant 61st Company 1-Feb-1920
Lannon Harry Sergeant Supply Company 61st Artillery, Coast Artillery Corps ?
Esposito Agostine Private 616th Motor Truck Company 16-Mar-1919
Buska Frank Pvt Co H 60trh Inf 16-Sep-1918
Cooper Fred R PVT C 60th US Infantry 14-Oct-1918
Woodrow Leonard Private 60th Squadron, Aviation Sec. Sig. C. 13-Feb-1918
Benedict Sidney Schuyler [Mec] B 60th Pioneers Infantry 24-Nov-1918
Heeg Frank Private First Class Med. Det. 60th Pioneer Infantry 5-Dec-1918
Ashby Charles T. Private A 60th Infantry 22-Apr-1918
Boutin Williard J. Private A 60th Infantry 11-Nov-1918
Clancy John 2nd Lt B 60th Infantry 14-Oct-1918
Cole Harold H PFC D 60th Infantry 28-Oct-1918
Cool John N PFC B 60th Infantry 16-Sep-1918
Cox Francis Private I 60th Infantry 14-Oct-1918
Cutler Lewis J. Private Company G 60th Infantry 6-Nov-1918
Dose Frederick C Captain Headquarters Co 60th Infantry 17-Dec-1918
Fritz Carl W. Private Company D 60th Infantry 6-Nov-1918
Fuller Glenn A SGT C 60th Infantry 19-Jan-1919
Ghihliono Victor Private Company C 60th Infantry 5-Nov-1918
Gibson Wallace W PVT M 60th Infantry 12-Oct-1918
Glenzel Carl A PVT M 60th Infantry 19-Aug-1918
Hahn John J PVT D 60th Infantry 30-Dec-1918
Hill Elon E PVT Hq 60th Infantry 16-Sep-1918
Hochstein David 2nd Lt E 60th Infantry 12-Oct-1918
Huggich Joseph PVT M 60th Infantry 25-Oct-1918
Le Roy Simon P. Private First Class C 60th Infantry 14-Oct-1918
Marshall John Sergeant C 60th Infantry 30-Jul-1918
McCann Elmer J. Private Company L 60th Infantry 1-Nov-1918
Nagle Charles F. Private L 60th Infantry 31-Oct-1918
Riccio Dante J. Private B 60th Infantry 14-Oct-1918
Rocklin Elisha Private C 60th Infantry 25-Sep-1918
Rowe Lester L. Private 1st class Company C 60th Infantry 14-Oct-1918
Thompson William Rex Private A 60th Infantry 3-Nov-1918
Wade Edward A Private 1st Class M 60th Infantry 10-Nov-1918
Williams Ernest H PFC D 60th Infantry 12-Sep-1918
Ackley Francis Cpl Co D 60th Inf 20-Jun-1919
Alger Russell M Pvt 1st cl Co K 60th Inf 17-Oct-1918
Briere Joseph Pvt Co H 60th Inf 2-Nov-1918
Caffrey Raymond P Cpl Co G 60th Inf 14-Oct-1918
Conway Patrick Pvt 1st cl Co K 60th Inf 18-Apr-1918
Dickson Winslow Pvt Co D 60th Inf 24-Nov-1918
Gordon Benjamin Pvt Co D 60th Inf 26-Oct-1918
Irons Fred J Co C 60th Inf 14-Oct-1918
Jackson Guy H Pvt MG Co 60th Inf 16-Oct-1918
McCray Thomas Pvt Co E 60th Inf 6-Nov-1918
Mero Levy J Pvt Co M 60th Inf 9-Jul-1918
Rocket Philip Pvt Co K 60th Inf 12-Oct-1918
White Clarence H 1LT Med Det 60th Inf 2-Nov-1918
Kenny Thomas Wagoner Supply 60th Field Artillery 30-Sep-1918
Roche John Jos. Mec. Headquarters 60th Field Artillery 29-Sep-1918
Rutland Warren Private Battery D 60th Field Artillery 4-Oct-1918
Scheneckenberger Joseph Bglr Btry C 60th FA 9-Oct-1918
McGrain Edward O 1LT Co C 60th Engrs 8-Oct-1918
Bartoli William Corporal Headquarters Company 60th Coast Artillery Corps 1-Nov-1918
Ostrander Cliffors W Cpl 609th Aero Sq 11-Oct-1918
O'Connor Francis J Private 608 Aer Squadron 11-Feb-1919
Clark Hamilton R. 2nd Lieutenant Company F 605th Engineers 10-Oct-1918
Cranz Ewald F. Sergeant First Class F 605th Engineers 7-Oct-1918
Mills Adelbert P Captain Field and Staff 605th Engineers 20-Oct-1918
More Edward T Private F 604th Engineers 23-Jul-1918
Howard John Sergeant Company C 602nd Engineers 22-Dec-1918
Fusco Luigi Private 6, Sept. Auto Repl. Draft 17-Oct-1918
Lodowski Joseph 55th Co 5th USMC 1-Nov-1918
Feldbusch Hugo H. mechanic Battery D 5th Trench Mortat Battery 30-Sep-2928
Bellapadrona Fernando Private Battery B 5th Trench Mortar Battery 30-Sep-1918
Dahlbender George A. Private Battery D 5th Trench Mortar Battery 8-Oct-1918
Espsnscheid William P. Private Battery D 5th Trench Mortar Battery 2-Oct-1918
De Alleaume Arthur W. Private Battery B 5th Trench Mortar Battalion 7-Oct-1918
Jones Russell B. Private 5th Training Battalion, 157th Depot Brigade 5-May-1917
Dowling Edward T. 19th 5th Tng. Battalion, 153rd Dep. Brigade 11-Oct-1918
Shannon John J. Private 18th 5th Tng. Battalion, 153rd Dep. Brigade 13-Oct-1918
Nichols Martin W PVT 18th 5th Tng Bn, 153rd Brig Dep 20-Mar-1918
Depta Joseph Pvt 5th Tng Bn 153d Dep Bde 5-Oct-1918
Winckwski Peter T Pvt Co 17 5th Tng 153d Dep Bde 5-Oct-1918
O'Connell Artaur J Private Battery D 5th TM Battery 2-Oct-1918
Kelly Benjamin H PVT C 5th TBSC, Fort Leavenworth, Kansas 5-Oct-1918
Abbruzzesi Vito N. Private Battery B 5th T. M. Battalion 4-Oct-1918
Horton Robert S. Private Company E 5th supply Train 13-Feb-1919
Pugh Herschell David C 5th Separate Battalion 2-Nov-1918
Tibbitts Jessup James Co A 5th Sep Bn 1-Nov-1918
McCarthy James C 5th Sep Battalion 4-Oct-1918
Broxup John Cpl 40th Co 5th Regt USMC 5-Nov-1918
Dost Franklin Ldeon Sgt 8th Co 5th Regt USMC 6-Jun-1918
Florian Frederick William 45th Co 5th Regt USMC 5-Jun-1918
Gibbons James Joseph Sgt 45th Co 5th Regt USMC 6-Jun-1918
Loomes Glenn Shotwell 17th Co 5th Regt USMC 7-Jun-1918
Mallion John Alexander 47th Co 5th Regt USMC 15-Sep-1918
Racinowski Stanley Pvt 51st Co 5th Regt USMC 9-Nov-1918
Swart McKinley Pvt Hq Co 5th regt USMC 6-Jun-1918
Wickwire Henry John 45th Co 5th Regt USMC 4-Oct-1918
Wilmot Harry J 18th Co 5th Regt USMC 10-Jun-1918
Wolfthegal Charles Gny Sgt 20th Co 5th Regt USMC 4-Nov-1918
Flagler Clifton 55th Co 5th Regt 8-Jun-1918
Kelly William Stephen 17th Co 5th Regt 11-Nov-1918
Murphy Eugene F SGT 5th Regiment, USMC 4-Oct-1918
Struthers Charles Beebe, Jr Private 18th 5th Regiment, Repl Battalion 1-Nov-1918
Albert Philip Leonard 18th 5th Regiment 6-Jun-1918
Apple Felix 5th Regiment 1-Nov-1918
Bamforth Jack 51st 5th Regiment 15-Jun-1918
Barker Floyd Sergeant 66th 5th Regiment 14-Sep-1918
Beebe John 20th 5th Regiment 4-Oct-1918
Bennett Frederick S 43rd 5th Regiment 10-Jun-1918
Bennett William Edward 43rd 5th Regiment 13-Jun-1918
Blanchfield John Captain 5th Regiment 8-Jun-1918
Brush Izaak W. 45th Company 5th Regiment 4-Oct-1918
Buckman Jewell 17th company 5th Regiment 7-Jun-1918
Carr Joseph Frederick 51st 5th Regiment 10-Nov-1918
Christian Wesley John 67th 5th Regiment 6-Jun-1918
Curtice Rex 67th 5th Regiment 6-Jun-1918
Degnan James Francis Corporal 51st 5th Regiment 10-Nov-1918
Degnan John 66th 5th Regiment 6-Jun-1918
Fanning Willam 67th 5th Regiment 6-Jun-1918
Frown Aden 17th 5th Regiment 9-Jun-1918
Glover Harry L. 55th Company 5th Regiment 7-Jul-1918
Hamilton Richard J. 43rd Company 5th Regiment 4-Oct-1918
Holtz John W. 66th Company 5th Regiment 4-Oct-1918
Jackson Joseph 8th 5th Regiment 4-Oct-1918
Joinville Victor E. 43rd company 5th Regiment 9-Jun-1918
Magill Gerald P. Sergeant 49th Commpany 5th Regiment 3-Nov-1918
Marco James J. Sergeant 55th Company 5th Regiment 6-Oct-1918
McGinnis Charles Samuel Hq. 5th Regiment 13-Jun-1918
McGovern Philip M. 51st Company 5th Regiment 11-Jun-1918
McKenna James J. 51st Company 5th Regiment 7-Jun-1918
Merryman George Swan Sergeant 51st 5th Regiment 4-Oct-1918
Miller Archibald Sergeant 51st Company 5th Regiment 8-Nov-1918
Moore William Frederick 47th 5th Regiment 7-Jun-1918
Newton Valentine Hallock Hqs 5th Regiment 13-Nov-1917
O'Connor Charles Arthur 49th 5th Regiment 6-Jun-1918
O'Connor William H. Corporal 18th Company 5th Regiment 18-Jul-1918
Perry Aubrey Hasting 55th 5th Regiment 12-Jun-1918
Phillips Harvey Carlton 18th 5th Regiment 12-Jun-1918
Ratinski Walter William PVT 45th 5th Regiment 6-Jun-1918
Rea Frank A. Private 45th Company 5th Regiment 7-Jun-1918
Sayles Claude Elmer 66th 5th Regiment 6-Jun-1918
Skidmore Van Rensselaer Private 47th 5th Regiment 24-Jun-1918
Spring Ira Louis Corporal 45th 5th Regiment 14-Jun-1918
Stearns John Maxwell 20th 5th Regiment 15-Sep-1918
Steckel Henry Edward Private Hqs 5th Regiment 6-Jun-1918
Tarr William C. Gunnery Sergeant Headquarters Company 5th Regiment 15-Jun-1918
Tyson Benjamin Roland Hqs 5th Regiment 25-Jun-1918
VonLumm William Gunnery Sergeant 66th 5th Regiment 6-Oct-1918
Wallace Eugene 15th Company 5th Regiment 15-Jun-1918
Wanser James Dixon Corporal Hqs 5th Regiment 25-Jan-1919
White John 16th 5th Regiment 4-Apr-1918
Whitman Ralph F. 47th Company 5th Regiment 6-Jun-1918
Evans William A. Sergeant, 1st class Student Company 5th Quartermaster Corps, Camp J.E. Johnston 30-Aug-1918
Connor Joseph Martin Corporal Headquarters 5th Pioneer Infantry 15-Oct-1918
Cooney Edward J. Private A 5th Pioneer Infantry 6-Oct-1918
Stewart Carl Private, 1st class Company B 5th Millitary Police 12-Oct-1918
Heinz Charles Pvt Co D 5th MG Bn 3-Nov-1918
Hughes John D Pvt 1st cl Co B 5th MG Bn 13-Sep-1918
Jobson Raymond Pvt Co B 5th MG Bn 4-Nov-1918
Schick Charles N PFC A 5th MG Bn 7-Oct-1918
Smith Fred PFC D 5th MG Bn 2-Jul-1918
Smith Royal A Pvt Co C 5th MG Bn 29-Jun-1918
Szablak William F PFC C 5th MG Bn 4-Oct-1918
Tyler Henry R PFC D 5th MG Bn 1-Jul-1918
Kennedy John T Corporal A 5th MG Battalion 4-Oct-1918
Krauss Joseph H Corporal D 5th MG Battalion 1-Jul-1918
Mannix Joseph Private 1st Class C 5th MG Battalion 3-Oct-1918
McFarland Patrick Private D 5th MG Battalion 3-Nov-1918
McKeever James D Private D 5th MG Battalion 2-Jul-1918
Saltzman Benjamin Private C 5th MG Battalion 12-Jun-1918
Singleton Jonett F 2d Lt 5th MG Battalion 24-Jun-1918
Stein Jacob Private 1st Class A 5th MG Battalion 7-Oct-1918
Stevens Harry A 2d Lt B 5th MG Battalion 3-Oct-1918
Storch William G Corporal D 5th MG Battalion 29-Jun-1918
Trost John Cook D 5th MG Battalion 12-Apr-1918
Pristawko Mike Private Company A 5th Medical Corps Battalion 10-Nov-1918
Yendes George W Pvt Gen Hosp 5th Med Dep 15-Mar-18
Fernandez Ignacio Private Company C 5th Machine Gun Battalion 7-Nov-1918
Gardner William H., Jr. Private Company D 5th Machine Gun Battalion 28-Jun-1918
Gogliolo Vincent Private Company C 5th Machine gun Battalion 5-Oct-1918
Just Frank Private Company C 5th Machine Gun Battalion 6-Jun-1918
Williams Raymond W. Hs. (?) Company A 5th Machine Gun Battalion 11-Jun-1918
Albert Bernard Private D 5th M. G. Battalion 29-Jun-1918
Dammann Frank C. Private First Class D 5th M. G. Battalion 25-Feb-1919
Roseman Christy Private B 5th M. G. Battalion 7-Oct-1918
Linder William Corporal L 5th Infantry, Repl Draft Regt 25-Dec-1918
Volpe Louis Private L 5th Infantry, Regt Cp Gordon, GA 28-Oct-1918
Farrell William J. Corporal Company A 5th Infantry Replacement Regiment 18-Oct-1918
Kimball William S. Sergeant Headquarters Detachment 5th Infantry Brigade 6-Nov-1918
Allen Frederick E. Musician 2rd Class Headquarters 5th Infantry 5-Oct-1918
Carr Frederick G. Clerk Company M 5th Infantry 5-Oct-1918
Curran William A. [Musician] Headquarters 5th Infantry 4-Oct-1918
Jarmulonsky Berney Private, 1st class Company B 5th Infantry 6-Oct-1918
Marshall Gordon Corporal D 5th Infantry 5-Oct-1918
O'Donnell Thomas F. Private Company F 5th Infantry 12-Oct-1918
Park Edward Sergeant Company A 5th Infantry 15-Mar-1920
VanValkenberg Everitt J 1st Sergeant E 5th Infantry 28-Sep-1918
Dennison Ellery D Pvt Co E 5th Inf 29-Dec-1918
Midgley David V Pvt 1st cl Co L 5th Inf 19-Jul-1918
Turner Samuel Sgt MG Co 5th Inf 13-Dec-1918
Quinn John M. Corporal Headquarters Det. 5th Grand Div. Tr. B. Sect. 5 2-Mar-1919
Brozinsky Joseph Private Battery A 5th Field Artillery 5-Oct-1918
Greener Minor Private First Class 5th Field Artillery 1-Apr-1918
Heinreich Bernard Wagoneer Supply 5th Field Artillery 29-Oct-1918
Stewart Bina C. Private 1st class Battery F 5th Field Artillery 3-Nov-1918
Vaugh Gordon Private Headquarters Co 5th Field Artillery 26-Dec-1917
Edwards Paul Corp 5th T.M. Btry. 5th FA Brig. 26-Dec-1918
Gillette John Bruce Pvt Co D 5th Engrs Tng Regt 27-Oct-1918
Mulcahy Robert G Private C 5th Engineers Tng and Repl Camp 23-Sep-1918
Berner Nicolai Master Engineer, Senior Grade Headquarters Detachment 5th Engineers 17-Dec-1918
Chippie Albert M. Private Company A 5th Engineers 22-Oct-1918
Green William T. Private, 1st class Company C 5th Engineers 16-Jul-1918
Hickey James P. Corporal C 5th Engineers 1-Mar-1919
Meyer Arthur E Private 9th 5th Eng Tng Regiment 25-Jul-1918
Ford Jervis L. Private Battery A 5th Dev. Battalion, Field Artillery Replacement Draft, Camp Jackson 12-Oct-1918
Devall Lafayette Private B 5th Dev. Battalion 14-Oct-1918
Lockman Edward Private Tr D 5th Cavalry 3-Mar-1919
Nobili Joseph Private 1st Class Tr B 5th Cavalry 1-Mar-1919
Wolfle William Private 5th Battalion, 152nd Depot Brigade 10-Dec-1918
Hall Charlie Private 20th 5th Battalion, 152nd Dep. Brigade 12-Oct-1918
Snead Tom Private 20th 5th Battalion, 152d Dep Brig 16-Nov-1918
Woods Milton L. Private 18th 5th Battalion Training, 157th Dep. Brigade 29-Nov-1918
Kennedy Harold L. Corporal 5th Battalion , Candidate's School 29-Nov-1918
Cantwell Frank J. Private Company E. 5th Ammunition Troop 27-Oct-1918
Wallace Archie I Wagoner A 5th Am. Tn. 19-Sep-1918
Mason Gordon Pvt Co G 5th Am Tn 14-Oct-1918
Sage Clyde L Pvt Co F 5th Am Tn 9-Oct-1918
Rankin Herbert E CPT Btry C 5th AA Bn 15-Oct-1918
Hagstedt Gustav J. Private D 5th A. A. M. G. Battalion 9-Oct-1918
Cohen Hyman Private Company H 59th Pioneer Infantry 20-Sep-1918
Collelo Luigi Private L 59th Pioneer Infantry 16-Sep-1918
Curtis James Private A 59th Pioneer Infantry 15-Sep-1918
Cusick John Private Headquarters 59th Pioneer Infantry 27-Feb-1919
McKevitt Thomas J. Private Company L 59th Pioneer Infantry 4-Apr-1919
Neville Homer V. Private L 59th Pion. Infantry 24-Sep-1918
Borrelli Giuseppe PVT E 59th Pion Infantry 20-Jan-1919
Halldorson Ralph E PFC Hq. 59th Pion Infantry 18-Sep-1918
Nesbitt Benjamin H PFC M 59th Pion Infantry 9-Jan-1919
Popp Otto V PVT M 59th Pion Infantry 26-Sep-1918
Russo Antonio PVT D 59th Pion Infantry 1-Oct-1918
Rutkoski Frank O PVT B 59th Pion Infantry 19-Sep-1918
Serviss Ernest E PVT Supply 59th Pion Infantry 17-Sep-1918
Burr Kenneth H Cpl Hq Co 59th Pion Inf 18-Sep-1918
Drudge Laverne W Pvt Co C 59th Pion Inf 10-Oct-1918
Forgette William L Pvt Co H 59th Pion Inf 2-Oct-1918
Laurson Axel Pvt Co M 59th Pion Inf 17-Sep-1918
Ryan Timotghy Pvt Co C 59th Pion Inf 19-Sep-1918
Tooly Arthur J. Private Company G 59th Infantry, Pion. Infantry 13-Sep-1918
Armstrong Herbert L. Private E 59th Infantry 29-Sep-1918
Bennett Edward Private, 1st class Company I 59th Infantry 5-Oct-1918
Burtch Frank G. Private Headquarters 59th Infantry 6-Oct-1918
Cernera Ralph Private Company K 59th Infantry 5-Oct-1918
Cherney Paul Private Company E 59th Infantry 30-Sep-1918
Cochran Wells C PVT MG 59th Infantry 10-Aug-1918
Cook Sigel F. Private I 59th Infantry 19-Jul-1918
Cusack Thomas F PVT A 59th Infantry 18-Jul-1918
Decker Stanley Victor Sergeant M. G. 59th Infantry 10-Aug-1918
Ferris Leroy S. Private Company E 59th Infantry 15-Oct-1918
Gifford Leroy S I 59th Infantry 28-Sep-1918
Hugunine Stanley R PVT A 59th Infantry 7-Aug-1918
Kuntz Clyde R PVT MG 59th Infantry 10-Aug-1918
Lotta Anthony Private H 59th Infantry 19-Oct-1918
Love Charles J PVT K 59th Infantry 9-Oct-1918
Lucas John A. Supply Sergeant Company H 59th Infantry 10-Sep-1918
Montagna Luigi Private L 59th Infantry 13-Oct-1918
Moores Clinton PVT L 59th Infantry 19-Jul-1919
O'Connor Daniel J Corporal K 59th Infantry 1-Jul-1918
Togan Herbert PVT I 59th Infantry 19-Jul-1918
Torrey Tracey PVT I 59th Infantry 5-Oct-1918
Wilson Alexander D 1st Lt A 59th Infantry 1-Oct-1918
Bishop Leon Pvt Co C 59th Inf 10-Oct-1918
Covell Wyatt D Pvt Co K 59th Inf 20-Jul-1918
Gelonek Albert H Pvt co A 59th Inf 23-Jul-1918
Kaine Edward L Pvt Coi B 59th Inf 9-Nov-1918
Molyncaux Patrick Pvt Co A 59th Inf 30-Sep-1918
Parmenter Floyd H Pvt 1st cl Co I 59th Inf 24-Oct-1918
Payne Herbert L Sgt Co I 59th Inf 11-Aug-1918
Peika Joseph Pvt Co E 59th Inf 14-Oct-1918
Votrie Charles Pvt 1st cl Co B 59th Inf 11-Aug-1918
Healy Timothy J. Private Battery E 59th Field Artillery 15-Jan-1919
Bartel Emil J. Private Battery F 59th Coast Artillery Corps 23-Sep-1918
Pritchard William Private Battery D 59th Coast Artillery Corps 28-Oct-1918
Wade Ellis 2d Lt Sq Co 59th CAC 27-Dec-1918
Huffman Stephen W. Private Headquarters Company 59th Artillery, Coast Artillery Corps 4-Feb-1919
McInerney Vincent P Private 1st Class Battery D 59th Artillery, CAC 1-Nov-1918
Corney John Private C 591st Engineers 4-Nov-1919
Dangelo Mariano Private B 591st Engineers 7-Jul-1918
Hedenkamp Harry H. Private I 58th Pioneer Infantry 12-Oct-1918
Beckman Alva H. Sergeant Company F 58th Infantry 5-Oct-1918
Bedell Oliver M. Private M.G.Company 58th Infantry 6-Oct-1918
Bergherr Henry A. Private Company A 58th Infantry 30-Nov-1918
Bonney George W SGT E 58th Infantry 29-Jan-1919
Carter John J. Private Company L 58th Infantry 29-Sep-1918
Clark Merlin H. Private L 58th Infantry 5-Aug-1918
Delia Roeea P. Private 1st class Company E 58th Infantry 18-Jul-1918
Denaro Charles Private G 58th Infantry 7-Oct-1918
Di'Donato Floriano Private I 58th Infantry 7-Oct-1918
Di'Orio Pasquale Private I 58th Infantry 3-Oct-1918
Gingold Isador Private Company F 58th Infantry 9-Oct-1918
Greco Louis Private Company G 58th Infantry 7-Oct-1918
Hogan Richard L. Private H 58th Infantry 25-Nov-1918
Honig Jacob Mechanic Company C 58th Infantry 7-Oct-1918
Karcher Urban Private L 58th Infantry 6-Aug-1918
Kleinman Philip Private G 58th Infantry 14-Oct-1918
Liddi Dominick Private D 58th Infantry 25-Oct-1918
Lynch Thomas V Private D 58th Infantry 7-Oct-1918
McCoun Andrew Private Company I 58th Infantry 10-Oct-1918
McFadden Joseph Private D 58th Infantry 17-Oct-1918
Pagano Fred Private Company E 58th Infantry 18-Jul-1918
Pye Lewis A SGT F 58th Infantry 18-Jul-1918
Roby Charles T 2nd Lt MG 58th Infantry 5-Oct-1918
Rubenstein Harry Sergeant G 58th Infantry 19-Jul-1918
Sautter Walter G PVT B 58th Infantry 23-May-1918
Schaff Max Private H 58th Infantry 6-Oct-1918
Suhocki Charles Private Company F 58th Infantry 8-Jul-1918
Vaughn Claud B. Private 1st class Company B 58th Infantry 30-Sep-1918
Chase Burton N 2LT Co C 58th Inf 5-Oct-1918
Green Harry 1LT Co B 58th Inf 13-Aug-1918
Stone Irving Pvt Co D 58th Inf 6-Aug-1918
Greco Ralph Private, 1st class Battery A 58th Field Artillery 22-Oct-1918
Scofield Harold A Private 58th CAC 27-Mar-1918
Neary John Joseph Jr Supply 58th Artillery, CAC 15-May-1918
Wilhelm Walter E Wagoner Supply 58th Artillery, CAC 15-May-1918
Calagna Vincent Private Battery D 58th Artillery C.A.C 9-Dec-1918
Colagna Vincent Private Company D 58th Artillery 9-Oct-1918
Breese John H. Private, 1st class Ambulance Service 580th USA AS. 30-Jul-1918
Deamer Elmer Ray Private H 57th Pioneers Infantry 3-Oct-1918
McCarthy Florence Private Headquarters Co 57th Pioneer Infantry 8-Dec-1918
Stellato Frank Private Supply 57th Pioneer Infantry 9-Oct-1918
Oeser Henry H. Jr. Private M 57th Pion. Infantry 14-Oct-1918
De Filippis Floro Private F 57th Infantry 6-Oct-1918
Dwyer Daniel J PVT I 57th Infantry 6-Oct-1918
Johnson Silas Cook Company A 57th Infantry 18-Jan-1919
Leachman Maclin Private F 57th Infantry 7-Oct-1918
Luciane Joseph Private I 57th Infantry 27-Nov-1917
McLoughlin John A Private 1st Class E 57th Infantry 15-Mar-1918
Morgan Ernest W. Private Company H 57th Infantry 25-Oct-1917
Grimes Fred Pvt Sup Co 57th Inf 7-Oct-1918
Thompson John G Color Sergeant Headquarters Co 57th Field Artillery 24-Nov-1918
Scheidel Frank T Private 1st Class Battery E 57th CAC 19-Jul-1918
Simmons Howard Wagoner Battery E 57th CAC 15-Nov-1918
Conway Philip J. Wagoner Battery E 57th C. A. C. 29-Oct-1918
Cregan George Private Battery C 57th C. A. C. 31-Oct-1918
Beall Kenneth G PVT 57th Arty, CAC 28-Jan-1918
Jacobs John C Wag Btry C 57th Arty CAC 8-Oct-1918
Lauth William C Private 1st Class Battery E 57th Artillery, CAC 26-Mar-1918
Silverman Joseph H Private Battery E 57th Artillery, CAC 17-Jun-1918
Sedlack William Private Battery B 57th Artillery CAC 7-Nov-1918
Tucker Leo A. Wagoner Battery C 57th Artillery C.A.C. 23-Jul-1918
McGinn Frank J. Private Headquarters Company 57th Artillery 31-Oct-1918
McLoughlin Joseph P. Wagoner Supply Company 56th Infantry 5-Feb-1918
Micheletti Josephe Private 1st Class K 56th Infantry 21-Oct-1918
Salamone Cerlando Private F 56th Infantry 1-Nov-1918
Hazzard Harvey R Sgt Co ,I 56th Engrs 5-Oct-1918
Jacob John Private Company B 56th Engineers 28-Dec-1918
Jordan Robert P. Sergeant Company C 56th Engineers 3-Sep-1918
Page David B. Jr. 2nd Lieutenant D 56th Engineers 5-Jan-1919
Dugan James 1st Sergeant 56th Depot Brigade 14-Dec-1918
Mesick Harry Pvt 56th Dep Bde 8-Nov-1918
Lockhart George Private Headquarters 56th CAC 7-Jul-1919
Johnson Andrew W. Private, 1st class Company D 55th Telephone Battalion Signal Corps 25-Mar-1919
Murphy Francis J Sgt Co K 55th Pion Inf 4-Oct-1918
Parker Harold D Pvt Hq Co 55th Pion Inf 7-Oct-1918
Aitken Vincent Sergeant A 55th Infantry 3-Nov-1918
Bokins Frank Private 1st class Company B 55th Infantry 16-Nov-1918
Pietropaoli Nicola PVT A 55th Infantry 6-Oct-1917
Robertson Arthur F. Cook B 55th Infantry 16-Feb-1919
Storr Max P Pvt Co A 55th Inf 22-Oct-1918
Leffler William J Pvt Co A 55th Engrs 13-Feb-1919
Dowd John Joseph 55th Co 12-Jun-1918
Tharan Herman Gny Sgt 55th Co 6-Aug-1918
Andre William Joseph Corporal Battery B 55th Artillery C.A.C. 17-Nov-1918
Callahan John James 55th 11-Jun-1918
Gregg Thomas Joseph 55th 19-Jul-1918
Schlieman Frank Fred PVT 55th 12-Jun-1918
Pyke Victor Mechanic 557th Ambulance Service 17-Mar-1918
Griffith John R. Private Motor Truck Company 555th Motor Truck Corps 6-Jan-1916
Rosencrantz Lawrence Private M. T. 554th M. T. C. 13-Oct-1918
Amato Charles Private Motor Truck Company 551st Motor Truck Corps 3-Oct-1918
Ball Harry L Private Motor Tk Co 551st Motor Trans C 7-Oct-1918
Fearon Joseph J Pvt Trk Co 550 M Sup Tn 14-Oct-1918
Crosson Matthew G. Sergeant E 54th Pioneer Infantry 7-Oct-1918
Fursman Edgar L. 1st Lieutenant Headquarters 54th Pioneer Infantry 6-Oct-1918
Young James L Captain E 54th Pioneer Infantry 2-Oct-18
Anable Leo B PVT C 54th Infantry 7-Nov-1918
Bauman Eugene PVT A 54th Infantry 1-Mar-1919
Hughes Patrick Wagoner Supply Company 54th Infantry 7-Oct-1918
Kenney Frank Private Company K 54th Infantry 19-Jun-1919
Landron Joseph G Cook L 54th Infantry 25-Nov-1918
O'Shea Edward J. Corporal Supply Company 54th Infantry 5-Mar-1919
De Luca Francis J. Private 54th Dep Brigade 9-Sep-1918
Smith Clarence E. Private 549th Motor Truck Company 25-Oct-1918
Voorhees Prime Private 1st Class A 549th Engineers 14-Apr-1919
Boyne William F. Private Company D 543rd Engineers 9-Oct-1918
Nattress Douglas A 1st Sgt Co B 541st Engrs 2-Oct-1918
Davis William G. 1st Lieutenant C 541st Engineers 7-Oct-1918
Rumble LeRoy Sergeant A 540th Engineers 6-Nov-1918
Callahan Joseph Francis Corporal E 53rd Pioneers Infantry 20-Oct-1918
Cunningham Thomas F. Private C 53rd Pioneers Infantry 29-Sep-1918
Gaffney Christopher Private Supply 53rd Pioneers Infantry 12-Oct-1918
Gaffney Thomas Private Supply 53rd Pioneers Infantry 31-May-1918
Hilt Walter Z. Private G 53rd Pioneers Infantry 24-Oct-1918
Gerda James Private Company H 53rd Pioneer Infantry 5-Oct-1918
Holz Frank Private Company B 53rd Pioneer Infantry 14-Oct-1918
Jones Arthur P. Wagoner Supply Company 53rd Pioneer Infantry 9-Oct-1918
Pederson Peter L. Private Company A 53rd Pioneer Infantry 15-Sep-1918
Bigley Joseph A. Private Company K 53rd Infantry 16-Sep-1918
Farles August Private Company A 53rd Infantry 12-Sep-1917
Goldstein robert Private Headquarters Company 53rd Infantry 30-Nov-1917
Macali Lodovico Bugler F 53rd Infantry 31-Dec-1918
O'Sullivan Frank Private Company M 53rd Infantry 8-Oct-1918
Chamberlain Ernest A Private K 53rd Inf 6-Oct-1918
Davis Floyd L. Private Battery F 53rd Field Artillery 21-Dec-1918
James Revenue Private C 53rd Engineers 22-Oct-1918
Kane Charles E. Private 53rd Depot Brigade 16-Jan-1919
McCaul James J. Corporal 53rd Depot Brigade 21-Oct-1918
Musco Angelo Clerk 53rd Depot Brigade 29-Jan-1919
France Lester H. Private 53rd Dep Brig 18-Oct-1918
Malone Michael H PFC 53rd Dep Brig 15-Jan-1919
Kyle James Private M 53d Pioneer Infantry 10-Sep-1918
Lovejoy Harry L Private K 53d Pioneer Infantry 22-Feb-1918
Masso John Private C 53d Pioneer Infantry 3-Aug-1918
Nalty Thomas F Private B 53d Pioneer Infantry 2-Oct-1918
Neville John Private K 53d Pioneer Infantry 25-Jan-1918
Schweiger Samuel Private D 53d Pioneer Infantry 17-Sep-1918
Taylor Herbert Private M 53d Pioneer Infantry 19-Oct-1918
Tonnello Tony Private D 53d Pioneer Infantry 8-Sep-1918
Whelan James Boyle Corporal C 53d Pioneer Infantry 19-Sep-1918
Windhorst Otto Private A 53d Pioneer Infantry 25-Feb-1918
Winterfield Moses Corporal B 53d Pioneer Infantry 2-Oct-1918
Wolfanger Fred C Corporal Headquarters Co 53d Pioneer Infantry 16-Aug-1919
Zimmer Henry Private D 53d Pioneer Infantry 6-May-1919
Brizzie Charles Cpl Co D 53d Pion Inf 26-Sep-1918
Segal Jacob Private H 53d Infantry 4-Oct-1918
Kuster Fred Henry Pvt Co G 53d Inf 26-Oct-1918
Newton Frank Wag Sup Co53d Inf 53d Inf 15-Nov-1918
Van Brocklin LeRoy Pvt Co M 53d Inf 8-Oct-1918
Wilkins Harold L Pvt Co M 53d Inf 19-Oct-1918
Ladd Reuben J. Private 53d Dep. Brigade 5-Jan-1919
St Amand George C Private 53d Dep Brigade 13-Dec-1918
Wiener Hyman Private 53d Dep Brigade 17-Jun-1918
Moore Arthur Ralph Pvt 53d Aero Sq Sig C 17-Apr-1918
Haug Chester A. Private Motor Truck 534th Quartermaster Corps 17-Aug-1919
Gibson Roscoe C Pvt M Trk Co 532d M Sup Tn 5-Jan-1919
De Caro Joseph Private C 53 Pioneer Infantry 5-Oct-1918
Berley Joseph W. Private Company C 52nd Pioneer Infantry 28-Oct-1918
Bloom Bonny Private, 1st class Company K 52nd Pioneer Infantry 5-Mar-1918
Coburn Walter Henry Musician 3rd Class Headquarters 52nd Pioneer Infantry 9-Oct-1918
Duley James T. Private Company K 52nd Pioneer Infantry 7-Oct-1918
Geary William H., Jr. Private, 1st class Company I 52nd Pioneer Infantry 2-Apr-1919
Reilly Thomas P. Private C 52nd Pioneer Infantry 19-Feb-1919
Simpkins Ralph [Mechanic] F 52nd Pioneer Infantry 4-Mar-1919
Roberts Claude H PVT D 52nd Pion Infantry 30-Oct-1918
Amatrudi Michael Private M 52nd Infantry 16-Sep-1918
Shaw George Corporal H 52nd Infantry 6-Nov-1918
Stavron John C PVT C 52nd Infantry 2-Oct-1918
Byrns James A. [Bugler] Battery B 52nd Field Artillery, Camp Travis 19-Dec-1918
Brown Vincent J PVT A 52nd Engineers 2-May-1918
Carrick Herbert E. Private Ambulance Company 52nd division 17-Mar-1919
Keller Harry Private, 1st class Battery D 52nd Artillery, Coast Artillery Corps 24-Oct-1918
Burling George B Jr. Private Battery H 52nd Artillery C.A.C. 18-Feb-1918
Winters Harry G. Private G 52nd 14-Nov-1918
Nigro Louis W Corporal D 52d Tel Battalion 24-Dec-1918
Steinberg Moses M Private 1st Class 1 52d Pioneer Infantry 1-Aug-1919
Weldon Matthew J Private L 52d Pioneer Infantry 3-Oct-1918
Bush Frank C Sgt Co L 52d Pion Inf 8-Apr-1919
Clark William Joseph Sgt 1st cl Co A 52d Pion Inf 22-Oct-1918
Dolan Frank Pvt F 52d Pion Inf 12-Mar-1919
Dunwoody Edward Vincent Pvt B 52d Pion Inf 22-Feb-1919
Durkin Francis V. Pvt D 52d Pion Inf 30-Oct-1918
Hyland John W Cpl Co C 52d Pion Inf 5-Feb-1919
Lacoy Nelson John Cpl Co C 52d Pion Inf 7-Feb-1918
Kreston Andrew Sergeant L 52d Infantry 20-Sep-1918
Rigoni Christiano Pvt 1st cl Co G 52d Inf 24-Nov-1918
Ritchie Thomas L Pvt 1st cl Co A 52d Inf 14-Mar-1919
Edwards George S. Pvt B 52d Engrs 29-Jul-1918
Marcuson Louis Private G 528th Infantry 15-Oct-1918
Marcy George Private C 521st F Signal Battalion 24-Mar-1918
Cavanaugh Leo M Sgt Co A 520d Engrs 25-Apr-1919
Darling Elton H Pvt 1st cl Co D 52 TBS CAPO 717 14-Aug-1918
Fritz Adolph John Private First Class Headquarters 51st Pioneers Infantry 16-Feb-1919
Hart William Joseph Private A 51st Pioneers Infantry 9-Aug-1918
Whalen Michael F. Private D 51st Pioneers Infantry 14-Oct-1918
Aceveda Edelmiro Private C 51st Pioneer Infantry 21-Aug-1918
Agrillo Sam Private First Class F 51st Pioneer Infantry 13-Feb-1919
Amitrano George Private M 51st Pioneer Infantry 31-Aug-1918
Barnhart John James Private F 51st Pioneer Infantry 13-Nov-1918
Boggio Remo Private, 1st class Company M 51st Pioneer Infantry 30-Aug-1918
Cassidy Walter C. Private Company D 51st Pioneer Infantry 30-Nov-1918
Chickalone Joseph Private 1st Class C 51st Pioneer Infantry 18-Jun-1918
Dawe LeRoy Private F 51st Pioneer Infantry 13-Feb-1919
Fishman Isidore Private Headquarters Company 51st Pioneer Infantry 20-Aug-1918
Goodman Samuel Private, 1st class Company M 51st Pioneer Infantry 15-Oct-1918
Harris William E. Sergeant Company H 51st Pioneer Infantry 12-Sep-1918
Higgins Geradus Backman Private F 51st Pioneer Infantry 25-Nov-1918
Hornbeck Percy Private E 51st Pioneer Infantry 1-Jun-1919
Manniello James Private M 51st Pioneer Infantry 11-Oct-1918
McCormack Hugh Private 1st Class C 51st Pioneer Infantry 19-Dec-1918
McEneaney Ed Patrick Private 1st Class G 51st Pioneer Infantry 16-Mar-1919
Messina Antonio Private Company I 51st Pioneer Infantry 12-Oct-1918
Nemeroff Harry Lewis Private B 51st Pioneer Infantry 25-Nov-1918
Neuberger Henry R. Private Company D 51st Pioneer Infantry 29-Nov-1918
Osborne Albert W. Private Headquarters Company 51st Pioneer Infantry 7-Feb-1918
Palmer Frank V. Cook Company G 51st Pioneer Infantry 4-Oct-1918
Ranucci Antonio Cook Supply 51st Pioneer Infantry 28-Jan-1920
Rhinehart Walter Joseph Private E 51st Pioneer Infantry 19-Feb-1917
Ribsamen Charles Private E 51st Pioneer Infantry 23-Feb-1919
Robinson George K. Private Company L 51st Pioneer Infantry 6-Feb-1919
Ryan Wm John Private D 51st Pioneer Infantry 25-Aug-1918
Sherman Charles Private B 51st Pioneer Infantry 24-Nov-1918
Slattery Robert Augustine Corporal D 51st Pioneer Infantry 14-Sep-1918
Yozzo Frank Private 51st Pioneer Infantry 19-Oct-18
Hitchcock Frank Cook E 51st Pion. Infantry 20-Jan-1919
Brockway Roy F PVT H 51st Pion Infantry 27-Aug-1918
DeGraw John H PVT E 51st Pion Infantry 2-Jul-1918
Finnigan Phillip PVT L 51st Pion Infantry 31-May-1918
Kipling Alfred R I 51st Pion Infantry 3-Oct-1918
Kreslein Adolph Edward Private E 51st Pion Infantry 23-Jul-1918
Coffey John Joseph Pvt Coi D 51st Pion Inf 2-Jan-1918
Hicks Edward Cpl Co D 51st Pion Inf 6-Jan-1918
Isenhart Jacob William Bglr Co F 51st Pion Inf 13-Feb-1918
McGraw Willard John Sgt Co K 51st Pion Inf 1-Mar-1919
Poach Peter Joseph Pvt 1st cl Co G 51st Pion Inf 11-Feb-1918
Silverstein Herman 2d Lt Hq Co 51st Pion Inf 17-Feb-1919
Sleeper Clarence E Pvt Co E 51st pion Inf 14-Feb-1918
Wheeler Edward Sgt Co F 51st Pion Inf 16-Feb-1918
Barry William E. Private, 1st class Company G 51st Infantry 12-Feb-1919
Daley Joseph L. Private H 51st Infantry 27-Dec-1917
Garvey Edward Vincent Corporal I 51st Infantry 15-Oct-1918
White Sherman A Lt Colonel 51st infantry 3-Nov-1918
Michel August Private 1st Class Battery C 51st Field Artillery 22-Oct-1918
Esposito Daniel Private 51st Depot Brigade 31-Oct-1918
Price Ernest C. 51st Company 4-Oct-1918
Savercook David Cpl 51st Co 5th Regt 15-Jun-1918
Bray William Kenneth 51st Co 11-Jun-1918
Pross Gustav Adolph 51st Co 11-Nov-1918
Weeks William Earl 51st Co 15-Jun-1918
Pempel Arthur V. Private Battery D 51st Artillery, Coast Artillery Corps 25-Jan-1919
Daly George A. Battery F 51st Artillery C.A.C 28-Jul-1918
Josephson Charles Alfred 51st 11-Jun-1918
Kurzawski John 51st 21-Jul-1918
Schmidt John August 51st 4-Oct-1918
Emery Gerald Cfr.(?), 1st class 516th Aero Supply Squadron 10-Oct-1918
McDonald John L Cpl Co C 514th Engrs Svc Bn 17-May-1918
Lerner Charles Conrad Private G 513th Infantry 30-Sep-1918
Dillinger George Jr Wag Co B 513d Engrs 29-Jan-1918
Davis Fay Irving Private H 51 Prov. Infantry 6-Oct-1918
Van Rensselaer Holmes R Pvt Co A 50th Regt Trans Co 9-Nov-1918
Harbel Charles J Pvt Co K 50th Pion Inf 9-Nov-1918
Faulkner Ernest P PVT MG 50th Infantry 19-Jul-1918
Flynn Dennis F. Corporal Company I 50th Infantry 11-Oct-1918
Glickman Morris Corporal Company H 50th Infantry 20-Oct-1918
Wakefield Charles Musician, 3rd class Hq 50th Infantry 1-Sep-1918
Warren Robert F CPL E 50th Infantry 5-Nov-1918
Renna Sebastino Pvt Co C 50th Engrs 11-Oct-1918
Rouse Seth J Pvt Btry E 50th CAC 17-Oct-1918
Schultheiss Charles C Jr Private 1st Class Battery F 50th CAC 19-Oct-1918
Wilder John R Pvt 50th Aero Sq 11-Jan-1918
Ker David 1st Lt 50th Aer Squadron 12-Sep-1918
Ascensi William Private 507th Aero Squadron, Avia Gen Sup Dep 8-Oct-1918
Hokensen Thomas C. Private First Class Headquarters Section 506th U. S. A. Ambulance Service 17-Oct-1918
Belmore Lewis D PFC B 504th Engineers Bn 28-Jul-1918
Welch Frank H PVT B 504th Engineers 12-Mar-1918
Hadden George H Cook 504th Aer Con Squadron Sig 25-Mar-1918
Baker Charles W., Jr. Sergeant, 1st class 503rd Aero Squadron 8-Oct-1918
Spies George PVT D 502nd Engrs 31-Oct-1918
Simpson James L. Private D 502nd Engineers. 21-Jan-1918
Kellogg Leslie G. Private Company D 502nd Engineers 4-Nov-1918
Altrogge Albart Pvt 1st cl Co A 502d Engrs 27-Jan-1918
Cornell LaRowe Pvt Co A 502d Engrs 1-Feb-1918
Carrizzo Joseph Private Company B 501st Engineers Service Battalion 31-Oct-1918
Bandino Precopio Private Company A 501st Engineers 11-Aug-1918
Colicci Salvatore Private Company B 501st Engineers 17-Jan-1918
Frank George W. Corporal D 501st Engineers 26-Oct-1918
Gerard Frank Private Company B 501st Engineers 20-Oct-1918
McGillick Patrick Private 1st Class D 501st Engineers 22-Nov-1918
Prischo Anthony Private Company A 501st Engineers 4-Jun-1918
Raymond Michael B. Private (Corporal) 501st Engineers 10-Jan-1920
Reynolds John J. Private C 501st Engineers 28-Jan-1918
Segerdell Albert Private C 501st Engineers 29-Jan-1918
Weber Richard D Private B 501st Engineers 26-Oct-1918
Doughty Walter C PVT 500 Aero Sq (Cons) 24-Feb-1918
Christner John F Pvt 5 Prov Bn Engrs 8-Oct-1918
Rankin Robert J. Private 13th 4th Tng. Repl. Group 12-Oct-1918
Thomas Clarence D PVT 13th 4th Tng Bn, 151st Dep Brig 27-Mar-1918
Brazaitys Anthony S. Private Company C 4th Supply Train 10-Oct-1918
Yorman Adolph E PVT 4th Sept Repl draft 30-Sep-18
Farrell Thomas Private Company 4 4th Replacement Battalion, 51st Pioneer Infantry 9-Oct-1918
Robbins John D Pvt Btry A 4th Regt Repl Draft 18-Jan-1919
Miller Roscoe Conklin Sergeant 19th 4th Regiment, Air Serv. Mec 16-Feb-1919
Griffiths Harold W. Corporal 4th Company 4th Regiment, A.S.M. 14-Oct-1918
Feeney Thomas F. Private 4th Recruit Company 14-Oct-1918
Reilly William J. Private 4th Prov. Oct. Aut. Repl Draft 21-Nov-1918
Lucas Andrew CPL F 4th Prov Regt, 156th Dep Brig 7-Oct-1918
Leonhardt Louis W Private I 4th Prov Rct Bn 9-Jun-1918
White Clarke Mec 3rd 4th Prov Rct Bn 22-Feb-1918
Moynehan James P SGT Prov Co 2 4th Prov Ord Dep Bn 8-Sep-1918
De Palma Domonico Private E 4th Pioneer Infantry 10-Oct-1918
Shannon John S Corporal C 4th Pioneer Infantry 10-Oct-1918
Leggett Paul CPL 4th Observation Btry, FA,Cots 17-Oct-1918
Nidd Charles L Sergeant 8th 4th Mech Regt, MTC 6-Dec-1918
Reilly Arthur K. Sergeant 16th 4th Mec. Rgt. Air Ser. 7th Av. Instruct, Center 23-Oct-1918
Keller Harry Private Company A 4th Machine Gun Battalion 22-Sep-1918
Halsey Edwin C. Private 1st class 2nd Company 4th Mac. Regiment, Air Service 31-Oct-1918
Greco Garlando Private Company H 4th Infantry Replacement Regiment, Camp Gordon, GA 5-Oct-1918
Carmelo Seifo Private 1st Company 4th Infantry Replacement Regiment 6-Oct-1918
Johnson Joseph E. Corporal Company F 4th Infantry Replacement Regiment 10-Dec-1918
Accurso Frank Private E 4th Infantry Repl. Regiment 30-Sep-1918
Ahlers Herbert C. Private A 4th Infantry 11-May-1917
Akromaitis Andrew Private M 4th Infantry 4-Oct-1918
Allison John W. Private First Class E 4th Infantry 8-Oct-1918
Amberg John Private First Class E 4th Infantry 7-Oct-1918
Areomano John Private A 4th Infantry 15-Jul-1918
Berger Mever Private Company F 4th Infantry 5-Oct-1918
Bettino Anthony Private, 1st class Company A 4th Infantry 12-Oct-1918
Boguslawski Roman Private Company M 4th Infantry 25-Oct-1918
Borak Moe Private, 1st class Company B 4th Infantry 13-Oct-1918
Bourgeois Lawrence L. Private E 4th Infantry 27-Jun-1918
Bruno Carmino Private E 4th Infantry 3-Oct-1918
Buck Fred Private C 4th Infantry 6-Oct-1918
Cabasino Louis Francis Private C 4th Infantry 19-Jul-1918
Cassetta Nicola Private Company K 4th Infantry 20-Oct-1918
Celenza Vincent Private, 1st class Company B 4th Infantry 23-Jul-1918
Cohen Herman Private Company A 4th Infantry 21-Oct-1918
Cohn Gabriel Private, 1st class Headquarters Company 4th Infantry 1-Oct-1918
Cortes Harold T. Private A 4th Infantry 21-Oct-1918
Cosgrove John Corporal M. G. 4th Infantry 21-Oct-1918
Crandall Harry R SGT H 4th Infantry 22-Oct-1918
Cullen Austin Private First Class M. G. 4th Infantry 24-Jul-1918
Currazzo Pasqualo Private M 4th Infantry 6-Oct-1918
Dallinger George N. Private G 4th Infantry 2-Oct-1918
Dickstein Morris Private C 4th Infantry 3-Oct-1918
Eiers Chris Private, 1st class Company D 4th Infantry 11-Oct-1918
Ergang Max Private Company E 4th Infantry 5-Oct-1918
Feinberg Hirche J. Private Medical Detachment 4th Infantry 15-Oct-1918
Feldman Joseph E. Private Company G 4th Infantry 29-Jul-1918
Ferrari Vigilio Private Company B 4th Infantry 13-Oct-1918
Fitzgerald Edward J. Private First Class [Headquarters] 4th Infantry 6-Oct-1918
Gertman Sam Private Company L 4th Infantry 20-Oct-1918
Griffin Edward J. Private Headquarters 4th Infantry 12-Oct-1918
Griffin John Lorigan Private L 4th Infantry 20-Feb-1919
Hannigan Thomas Private E 4th Infantry 12-Oct-1918
Harrison Ebb Joseph Private C 4th Infantry 15-Oct-1918
Helfer Howard Corporal F 4th Infantry 6-Oct-1918
Hennessy William J. Private A 4th Infantry 9-Oct-1918
Hirschfeld Morris Private First Class D 4th Infantry 8-Oct-1918
Holm Nils 2nd Lieutenant K 4th Infantry 31-Oct-1918
Horowitz Samuel Private Company C 4th Infantry 4-Oct-1918
Kline Louis A Corporal Headquarters Co 4th Infantry 1-Oct-1918
Krupnik Solomon Private L 4th Infantry 17-Jul-1918
Krupot Morris Private M 4th Infantry 23-Jun-1918
Levine Irving Private E 4th Infantry 14-Oct-1918
Levine Morris Private C 4th Infantry 10-Oct-1918
Lombardio Guistino Private G 4th Infantry 4-Oct-1918
Loughran Frank Private 1st Class G 4th Infantry 30-Jul-1918
Luolo Antonas Private D 4th Infantry 23-Jul-1918
Lyons John Private Company G 4th Infantry 29-Jul-1918
MacDougall Howard Private C 4th Infantry 8-Oct-1918
Marzullo Michael J. Private 1st class Company B 4th Infantry 8-Oct-1918
Mass Jacob Private F 4th Infantry 4-Oct-1918
McConnell James 2nd Lt B 4th Infantry 23-Jul-1918
McIver Raymond A Private D 4th Infantry 8-Oct-1918
Mula Peter PVT E 4th Infantry 8-Oct-1918
O'Brien Francis Private MG Battalion 4th Infantry 25-Oct-1918
Patten John A. 2nd Lieutenant Company D 4th Infantry 8-Oct-1918
Pisano John Private Company G 4th Infantry 14-Oct-1918
Placella Tony Private, 1st class Company F 4th Infantry 15-May-1919
Price John Private Company H 4th Infantry 9-Oct-1918
Primerano Benny L. Mechanic Company E 4th Infantry 6-Oct-1918
Radwilowitch Albin Private I 4th Infantry 26-Jan-1919
Romard William Joseph Private M.G. 4th Infantry 12-Oct-1919
Rosenzweig Saul Private First Class E 4th Infantry 5-Oct-1918
Rosse Frank Private F 4th Infantry 5-Oct-1918
Ruggero Tony Private A 4th Infantry 6-Oct-1918
Russo John Corporal I 4th Infantry 15-Jul-1918
Scandora Rocco Sergeant Med Dept 4th Infantry 15-Oct-1918
Schwartz Max Private A 4th Infantry 30-Sep-1918
Schwarzbaum Elvin J Private 1st Class Headquarters Co 4th Infantry 30-Sep-1918
Seale Thomas Corporal F 4th Infantry 25-Jul-1918
Spyrou Christos Private 1st Class E 4th Infantry 27-Jul-1918
Steffee Earl H Corporal E 4th Infantry 7-Oct-1918
Stumpf Henry Private C 4th Infantry 8-Oct-1918
Tansey Francis J PVT A 4th Infantry 21-Oct-1918
Taylor Abernathy S 2d Lt M 4th Infantry 13-Oct-1918
Uzzi John Private Company B 4th Infantry 12-Oct-1918
Valengano Vitantonio Private A 4th Infantry 12-Oct-1918
Verowitz Daniel Private 1st Class A 4th Infantry 13-Oct-1918
Vitelli Salvatore Private G 4th Infantry 16-Dec-1918
Weinstein Isidore Private M 4th Infantry 16-Jul-1918
Weschner Morris Private L 4th Infantry 24-Jul-1918
Williams John J. Private Company A 4th Infantry 21-Oct-1918
Williams Matthias Private MG 4th Infantry 14-Apr-1918
Yaffee Asher Bugler I 4th Infantry 15-Jul-18
Young Raymond L. Sergeant I 4th Infantry 24-Jul-18
Yuccos John Private M 4th Infantry 6-Oct-18
Barber Clifford A Pvt Co H 4th Inf 3-Feb-1918
Brock Leo A Sgt Co M 4th Inf 17-Oct-1918
Dorfer Joseph Pvt B 4th Inf 3-Oct-1918
Dunleavy Andrew Pvt 1st cl F 4th Inf 29-Jul-1918
Dusold Charles Pvt 1st cl B 4th Inf 23-Jul-1918
Haight Ernest E Cpl Hq Co 4th Inf 22-Oct-1918
Kirkpatrick John Cpl Co I 4th Inf 20-Jul-1918
Snyder Leonard C Pvt Cvo F 4th Inf 2-Aug-1918
Szyperski Edward Pvt Co D 4th Inf 14-Jun-1918
Tarr Terry S 2LT Co B 4th Inf 23-Jul-1918
Wilhelm George B Pvt 1st cl Co A 4th Inf 4-Oct-1918
Cassidy Frank Corporal Company D 4th Inantry 15-Oct-1918
Dugan Patrick F. Pvt 4th FA, Camp Jackson 30-Sep-1918
O'Connor Frank A Pvt Co I 4th Engrs 14-Oct-1918
Seibt Carl Jr Private H 4th Engineers, Tng Regt, Cp Humphrey, VA 9-Oct-1918
Vofrei Samuel Bunker Private A 4th Engineers, Tng Regt, Camp AA, Humphreys, VA 5-Oct-1918
Galtieri Francisco PVT B 4th Engineers 5-Aug-1918
Hardin Mark Corporal Headquarters 4th Engineers 1-Jan-1919
Mausner Albert Private B 4th Engineers 26-Sep-1918
McDonnell James P Private D 4th Engineers 7-Aug-1918
Coakley Dennis Private Company Q 4th Development Battalion 9-Oct-1918
Johndrow Edwin Private N 4th Dev. Battalion 10-Oct-1918
Link Matthew John Pvt Co Q 4th Dev Bn 8-Oct-1918
Speziale Antonio PVT 16th 4th Bn, 153rd Dep Brig 26-Sep-1918
Stewart William L Pvt 15th Co 4th Bn 163d Dep Bde 13-Oct-1918
Haviland Kenneth Private Company B 4th Battalion, Edgewood Arsenal, MD 14-Nov-1918
Graves Charles Private 13th Company 4th Battalion, 153rd Depot Brigade 28-Sep-1918
Toomey Andrew T. Private Company D 4th Battalion Infantry 30-Oct-1918
Coughlin Timothy Private 14th 4th Battalion , 153rd Dep. Brigade 17-Jan-1919
McCall Lester T Corporal B 4th Bal Sq, Camp Morrison, VA 16-Feb-1918
Toussaint Arthur F G 1st Lt 4th Army Corps HQ 6-Oct-1918
Epstein Philips Private Company D 4th Ammunition Train, 4th Division 14-Mar-1919
Shifrin Louis Private E 4th Am Tn, Headquarters Det Tn and MP 30-May-1918
Strecker William Private 2d Cas Co 4th A-A MG Battalion, Cp Hill 10-Oct-1918
Dickson Herbert F. Private 49th Tng Battery Field Artillery , Central Officers Tng School, Camp Taylor KY 7-Dec-1918
Albert Isidore Private D 49th Infantry 23-Nov-1918
Bielenberg William J. Corporal Company M 49th Infantry 22-Mar-1919
Colton William J. Private D 49th Infantry 5-Apr-1918
Finn Edward Private Company K 49th Infantry 13-Dec-1918
Friedlander Albert G. Corporal B 49th Infantry 22-Jul-1918
Gavalas Leonidas I 49th Infantry 14-Oct-1918
Killeen James Private MDNA 49th Infantry 8-Sep-1918
Kirkendall Spencer L. Private M 49th Infantry 26-Feb-1918
McCafferty Andrew C Private Headquarters Co 49th Infantry 25-Apr-1919
Munsen Martin Private M 49th Infantry 11-Oct-1918
Natkin Nathan Private G 49th Infantry 2-Oct-1918
O'Connor James J Jr Corporal K 49th Infantry 20-Jan-1919
Odello Frank Private Company C 49th Infantry 19-Oct-1918
Peterson George J. Private Company G 49th Infantry 18-Mar-1918
Pisacane Louis Private Company D 49th Infantry 15-Oct-1918
Reilly Joseph Private B 49th Infantry 12-Oct-1918
Repalone Patrick Private C 49th Infantry 6-Oct-1918
Roberts Charles L. Cook A 49th Infantry 24-Jan-1919
Wilson William O Private E 49th Infantry 12-Dec-1917
Wolz Charles Private MG 49th Infantry 29-Oct-1918
Zuckerman Jacob Private Supply 49th Infantry 20-Oct-1918
Elliott Clifford F Pvt Co F 49th Inf 6-Aug-1918
Lowe David A Pvt Co H 49th Inf Oct 187, 1918
Tyler Phillip M Cpl Co C 49th Inf 31-May-1918
Rush George Private Headquarters 49th Field Artillery 18-Nov-1918
Granto Antonio PVT B 49th Engrs 3-Oct-1918
Stadelman Lawrence G Private C 49th Engineers 11-Oct-1918
Exner William Paul 49th Co 17-Jun-1918
Fennen Timothy Francis 49th Co 2-Nov-1918
Mattz Herman Sgt 49th Co 6-Jun-1918
McGraw Charles Joseph 49th Co 12-Dec-1918
Margiotti Tony Private Battery F 49th Artillery 26-Oct-1918
Forster Michael J Cpl 498 Aero Sq 6-Oct-1918
Wiegel Edward Sergeant 497th MTC Sup Tn 30-Sep-1918
Mantel Henry L Private M Tk 494 29-Sep-1918
Baker Philip C. Private Medical Detachment 48th Infantry 13-Oct-1918
Dargavel James W. [Regimental Supply Sergeant] Supply 48th Infantry 24-Jan-1919
Derry Fred A. Sergeant C 48th Infantry 5-Jan-1921
George John F. Corporal Company K 48th Infantry 22-Oct-1918
Goodwin William J., Jr. Corporal Company I 48th Infantry 2-Apr-1905
Klim John F. Sergeant I 48th Infantry 18-Dec-1918
Kuck Richard Private L 48th Infantry 6-Mar-1919
May John B Private Supply 48th Infantry 23-Sep-1918
McBride Thomas A Mechanic F 48th Infantry 22-Jan-1919
McKenna Richard L Private M 48th Infantry 27-Sep-1918
Moore Richard W Private G 48th Infantry 6-Oct-1918
Novy William Private H 48th Infantry 17-Apr-1919
Okunski John Private Company E 48th Infantry 25-Jul-1917
Rahl Robert F. Corporal Company K 48th Infantry 9-Jan-1919
St. Dennis Alexander PVT K 48th Infantry 27-Oct-1917
Tells Joseph Private 1st Class A 48th Infantry 14-Oct-1918
Harrigan Edward J Sgt 1st cl 489th Aero Sq 26-Dec-1918
Still Clark O Pvt 488th Aero Sq 20-Dec-1918
Boie James F. Private, 1st class 481st Aero Squadron 29-Nov-1918
O'Neill Nicholas F. Corporal Battery A 47th Trench Mortar Battalion 10-Oct-1918
Plumb Phillip S. Private 47th Spruce Squadron 28-Oct-1918
Maloney Hughie Private A 47th Infantry, NYNG 7-Sep-1917
Martin Charles Private A 47th Infantry, NYNG 1-Dec-1917
Brunner Joseph A. Musician 5th Class Headquarters 47th Infantry N. Y. N. G. 17-Sep-1917
Curti Joseph F. Private A 47th Infantry N. Y. N. G. 1-Dec-1917
LeClaire Edgar V PFC G 47th Infantry (Reg) 7-Aug-1918
Addonizio Louis L. Sergeant Company G 47th Infantry 10-Aug-1918
Alicaris Nicholas Corporal K 47th Infantry 9-Aug-1918
Baessler Hugo Private Company E 47th Infantry 12-Oct-1918
Carollo Leon Private Company E 47th Infantry 3-Aug-1918
Cohen Charles C. Private Company H 47th Infantry 20-Jun-1918
Costas Nick Private E 47th Infantry 3-Aug-1918
Crawford Conrad 2nd Lieutenant B 47th Infantry 2-Aug-1918
Curto Frank Private First Class A 47th Infantry 14-Oct-1917
Feldman Hyman Corporal Company F 47th Infantry 15-Jul-1918
Flansburg Warren PFC G 47th Infantry 7-Aug-1918
Ford Dennis J. Private M. G. 47th Infantry 27-Sep-1918
Frozza Pasquale Corporal Company L 47th Infantry 4-Oct-1918
Goldberg Israel Private, 1st class Company L 47th Infantry 28-Oct-1917
Hollberg Caesar A Corporal E 47th Infantry 13-Aug-1918
John Arthur Private Company C 47th Infantry 7-Jun-1919
Joscelyn Alexander H. Private Company H 47th Infantry 27-Jul-1917
Knish Andrew Private H 47th Infantry 12-Feb-1919
Kratzer William M Private 1st Class K 47th Infantry 21-Oct-1917
LaBruna Paolo Private 1st Class Headquarters Co 47th Infantry 11-Oct-1918
Lynch Maurice J 1st Sergeant L 47th Infantry 4-Oct-1918
MacDonough Joseph G. 2nd Lieutenant Company I 47th Infantry 5-Aug-1918
Mason Albert G Corporal F 47th Infantry 10-Aug-1918
Miodynski Edmund Private E 47th Infantry 3-Aug-1918
Naboraky Nikifore Private 1st Class C 47th Infantry 11-Oct-1918
O'Keefe Joseph A. Private Compay K 47th Infantry 1-Jul-1918
Parchimovich Michael E. Private, 1st class Company A 47th Infantry 31-Jul-1918
Pitreniuk Wincenty PFC C 47th Infantry 31-Jul-1918
Rice Charles J PVT A 47th Infantry 31-Jul-1918
Slager Fred J Mus, 1st cl Hq. 47th Infantry 10-Aug-1918
Sunderlin Raymond J 2d Lt D 47th Infantry 20-Oct-1918
VonKrebs Paul 1st Sergeant M 47th Infantry 4-Nov-1918
Woerner William Walter Private A 47th Infantry 19-Sep-1917
Eagleson William J Pvt Co G 47th Inf 10-Aug-1918
Goyea Oscar Sgt Co F 47th Inf 12-Aug-1918
Lynch Thomas M Sgt Co C 47th Inf 10-Aug-1918
Bell James W. Private Battery C 47th Coast Artillery Corps 26-Oct-1918
Blumenthal Charles Private Battery C 47th Coast Artillery 23-Oct-1918
Horton Ira A. Wag Battery C 47th C.A.C. 31-Oct-1918
Reavey John P Pvt Btry C 47th Arty 13-Oct-1918
Wisse John PVT M Trk 478 M Sup Tn 419 11-Oct-1918
Hamm John Corporal M. Trk 476 Motor Sup. Tn. 27-Sep-1918
Clark Harrison Private 419th M. T. C. 475 M. Sup. Trn 31-Oct-1918
Roads Melvin Mt. Trk 474 Mt. Sup. Tn 418 10-Nov-1918
Bowie Henry Battalion Sergeant Major Company F 46th Infantry 29-Oct-1917
Clark Clarence I Private E 46th Infantry 20-Oct-1918
Doughtery Bernard F. Private Battery B 46th Field Artillery, Coast Artillery Corps 26-Oct-1918
Fishbourne Joseph W. Private 467th Engineers Pontoon Train 9-Oct-1918
Greeley James Pontoon Train 467th Engineers 16-Oct-1918
Benzel William B Sgt MTC Co 462-416 M Sup Tn 30-Apr-1919
Campbell William Cook A 45th Infantry 10-May-1918
Fagan Joseph Francis Corp 45th Co 13-Jun-1918
Crowder William A 45th 6-Jun-1918
Higginson William Paul Gy SGT 45th 6-Jun-1918
Phillips Gail Oakely CPL 45th 18-Jun-1918
Hammond Raymond S SGT M Trk 458th Quartermaster Corps 4-Oct-1918
MacMillan Archibald Sgt 1st cl 457th Aero Sq 19-Feb-1919
Fatscher Otto Jr. Private 1st class Motor Truck Company 451st Engineers 3-Nov-1918
Osborn Leonard 44th Sq, A S Sig C 20-Jan-1918
Walrath Charles Richard Pvt Co B 44th Engrs 27-Aug-1918
Hutchings Arnold C. Private, 1st class Battery F 44th Artillery, coast Artillery Corps 29-Sep-1918
Baldwin James Private Motor Truck company 443rd Quartermaster Corps 1-Sep-1918
Stevenson John T Sergeant Headquarters Co 43d Infantry 5-Oct-1918
James Mack Private, 1st class Company D 433rd Reserve Labor Battalion 24-Jan-1919
Price John T. Private 434th Motor Truck Company 431st Motor Supply Train 24-Oct-1918
Brady Michael Private Company F 42nd Infantry 29-Sep-1918
Fitzpatrick Peter Private E 42nd Infantry 26-Apr-1918
Hanley William E PVT Hq 42nd Infantry 28-Sep-1918
Hennig Charles Private H 42nd Infantry 25-Sep-1918
Johnson Albert private Company F 42nd Infantry 17-Nov-1918
D'Agostino Patrick Private Headquarters Tr. 42nd Division 30-Jul-1918
Jansen Eugene P. Private, 1st class Headquarters Detachment 42nd Division 12-Sep-1918
Ferguson Danforth B. Private Battery A 42nd Coast Artillery 20-Oct-1918
Martel William Private Battery F 42nd Coast Artillery 24-Nov-1918
Burtis Robert J. Corporal Battery A 42nd Artillery C.A.C. 30-Jan-1918
Sheehy Thomas Pvt Rct Co 42d Rec Cp Wheeler GA 4-Nov-1918
Seery David A Private Headquarters Co 42d Infantry 28-Sep-1918
Walter William Private F 42d Infantry 1-Oct-1918
Walter William Private D 42d Infantry 3-Oct-1918
Wenkowski Paul Private I 42d Infantry 10-Oct-1918
Clancy Thomas C. Private, 1st class Company C 429th Motor Truck Corps 5-Mar-1919
Pines Benjamin J Corporal 428 Sup Tn 13-Oct-1918
Oliver Otis Corporal 424th Reserve Labor Battalion 11-Nov-1919
Topp Paul E. Paul E. Corporal Amb. 421st Camp Hancock Georgia 9-Oct-1918
Ball William Cpl Co C 41st MG Bn 9-Oct-1918
Broker Charles F. Corporal 419th Motor Supply train 22-Apr-1918
Hayes George J. Private E 418th Telegraph Battalion [Signal Corps] 27-Sep-1918
Austin Joel M PFC E 418th Tel Brigade 20-Sep-1918
Bumfield Harry Private D 418th Tel Battalion , Sig. C 22-Aug-1918
Eisenberg Harry Private Company E 417th Telephone Battalion, Signal Corps 29-Sep-1918
Dolan Clarence G. Private 1st class Company D 417th Telephone Battalion 22-Sep-1918
Brown Frank G. Private 1st class Company E 414th Telephone Battalion 29-Jan-1919
Orne Edward Earle Private First Class E 414th Tel. Battalion 12-Mar-1919
Hutchins James A Sgt 1st cl Co E 414 Tel Bn Sig Corp 8-Feb-1918
Williams James Jay Cpl Co E 414 Tel Bn SC 29-Dec-1918
Baird Charles G. Major 413th Telephone Battalion, Signal Corps 28-Apr-1918
Cade John Private D 413th Reserve Labor Battalion 28-Sep-1918
Mancuso Antonio Private 1st Class M Tk 411 4-Sep-1918
House George W. Private 410th Overseas Cassion Company 6-Oct-1918
Carroll Michael Private 410th Casual company 6-Oct-1918
Gebert Charles J, Jr PVT Overseas Gas 410 6-Oct-1918
Wendelin Arthur G Battalion Sergeant Major Headquarters Co 40th Infantry 3-Jan-1919
Mol Michael Pvt Co F 40th Inf 13-Oct-1918
Herter Everitt A. Sergeant 1st class Company A 40th Engineers 13-Jun-1918
Mackey Arthur E. Corporal Company A 40th Engineers 12-Nov-1918
Schiele Harold W. Corporal Headquarters Detachment 40th Engineers 17-Oct-1918
Wolfle Arthur Sergeant 1st class Company D 407th Telephone Battalion, Signal Corps 8-Nov-1918
Brengel James F. Signal Electrician Company D 407th Telephone Battalion 7-Nov-1918
Syversen John S Sergeant D 407th Tel Battalion Signal Corps 28-Oct-1918
Cullington William T. Private First Class D 407th Tel Battalion 7-Jan-1918
Fatscher Andrew Private 361st Motor Truck Company 407th Motor Supply Train 3-Jul-1918
Parcute Rocco Private Overseas Casual Company 406th Infantry 6-Oct-1918
Rose Mead Private 406 Overseas Cas. 6-Oct-1918
Dressel Charles Sgt M. Sup. Tn. 402d M.T.C. 23-Jan-1919
Sinclair Arnold F Private 1st Class E 401st Tel Battalion 17-Mar-1918
Murphy Harry P. Corporal Machine Gun Company 3rd U.S. Infantry 17-Oct-1918
Kachinsky Frank Private 3rd Training Battalion, Medical Department Replacement Group 27-Aug-1919
Bossley John Private 9th Company 3rd Training Battalion, 152nd Depot Brigade 24-Apr-1918
Harner Thomas J PVT 3rd Tng Bn, 153rd Dep Brig 29-Sep-1918
Daly William H. Private 3rd Quartermaster Detachment Newport News VA. 15-Oct-1918
Mayer Carl Private 3rd Provisional Repl. Draft 4-Sep-1918
Ackerman William P. Private M 3rd Pioneer Infantry 21-Oct-1918
Boehlkon Carl Private, 1st class Supply Company 3rd Pioneer Infantry 3-Oct-1918
Davis Walter J. Private 3rd Ordinance Reinforce Det. 14-Oct-1918
Cummings Joseph A. Private 3rd Officers Tng. School 11-Mar-1918
Shaw Charles A. Private 3rd Naval District 23-Dec-1918
Selinsky Joseph A PVT 3rd Mil Tng Dep, MG Tng Co, Camp Hancock 2-Nov-1918
Carter Clarence L PVT D 3rd MG Bn 19-Jul-1918
Hasenpflug Howard C PVT B 3rd MG Bn 2-Oct-1918
O'Dea Raymond F PVT 9th 3rd Mech Regt, Air Service 21-Oct-1918
Brendler David Private Company C 3rd Machine Gun Battalion 18-Jul-1918
Kahn Julius Private Company D 3rd Machine Gun Battalion 28-May-1918
Nichols Howard Private Company A 3rd Machine Gun Battalion 18-Jul-1918
Riddell William H. Private Company C 3rd Machine Gun Battalion 21-Jul-1918
Cannon Edward F. Private 3rd M. G. Battalion (Company D, 5th M. G. Battalion 0 10-Nov-1918
Rigrod Daniel Private B 3rd M. G. Battalion 14-Feb-1919
Toland Jabe H. C 3rd M. G. Battalion 18-Jul-1918
Smith Claude W. Private Company K 3rd Infantry, N.Y. National Guard 16-Oct-1917
Goose Morris Private Company F 3rd Infantry Replacement Regiment 5-Oct-1918
Ubelecker Lawrence Private 3rd Infantry N. Y. N. G. (Co. F. 108th Infantry ) 29-Sep-1918
Thomas John J. Private E 3rd Infantry N. Y. N. G 12-Jul-1917
Campbell Joseph M. Private Sup 3rd Infantry 21-May-1918
Degirolomo Joe PVT E 3rd Infantry 9-Oct-1918
Grabow William Corporal Supply Company 3rd Infantry 31-Oct-1918
Lee Karl G. Private First Class I 3rd Infantry 25-Oct-1918
Schubert Einer Private First Class Headquarters 3rd Infantry 31-Jan-1919
Smith Matthias A PVT H 3rd Infantry 31-May-1917
Angle Larry P. Private 33rd 3rd Group Main Tng. Center Camp Hancock GA. 24-Oct-1918
Broderick Frank A. Private 29th 3rd Gr. M, Tk Division, MG Tg.Cps 23-Oct-1918
Cunningham Harold B. Private 1st class Battery C 3rd Field Artillery 19-Sep-1918
Rubin David Private Battery B 3rd Field Artillery 26-May-1919
Tonda Anthony Private Battery F 3rd Field Artillery 22-Mar-1919
Ashby William C CPL A 3rd Engineers 8-Oct-1918
Farrell Thomas W. Private Company F 3rd Engineer Training Regiment, Camp Humphreys, VA 5-Oct-1918
Bach Joe S. Captain Quartermaster Corps Headquarters 3rd Division 5-Oct-1918
Hempstead William H SGT 1st Sn Sq 3rd Div 21-Feb-1918
Billings William Private 11th Company 3rd Development Battalion Camp 5-Oct-1918
Crawley Harrison Private K 3rd Devel Battalion , 152nd Dep Brigade 4-Oct-1918
Callahan Paul J. Private L 3rd Dev. Battalion , 152nd Dep. Brigade 12-Oct-1918
Gigliotti Joseph PVT 3rd Dev Bn, Camp Upton, NY 13-May-1919
Kelly William R. Sergeant Headquarters Company 3rd Corps Artillery Park 1-Feb-1919
Benedict George W. Sergeant Park Battery 3rd Coast artillery 3-Oct-1918
Gilmore Joseph A. Private Troop I 3rd Cavalry 24-Feb-1918
Patterson James Private Troop E 3rd Cavalry 27-Sep-1918
Allen Valentine P. Private Headquarters Company 3rd Brigade, 2nd Division 5-Oct-1918
Laloan William F PVT C 3rd Bn, 20th Engineers 11-Jan-1918
Jacobson Lars Private Battery C 3rd Battalion, Field Artillery 12-Oct-1918
Prpich John Private 10th Company 3rd Battalion, 152nd Depot Brigade 3-Apr-1919
Rosenbaum William Private C 3rd Battalion Chemical Warfare Serv. 10-Oct-1918
Forman Horace B. 2nd Lieutenant Headquarters Company 3rd Aviation Instruction Center 14-Sep-1918
Greenwood Samuel A., Jr. 2nd Lieutenant 3rd Aviation Instruction Center 11-Aug-1918
Phillipoteaux George Cadet 3rd Aviation Instruction Center 25-Feb-1918
Bettenhausen Joseph A. Private First Class 3rd Av. Inst. Center 14-May-1918
Cirello John Private, 1st class Headquarters Train 3rd Army corps 4-Jun-1919
Bell Edward J., Jr. Private Company B 3rd Anti-aircraft Machine gun Battalion 10-Nov-1918
Castrilli Anthony A. Private Company B 3rd Anti-Aircraft Machine Gun Battalion 29-Oct-1918
Hopkins William F., Jr. Private Company C 3rd Anti-aircraft Machine Gun Battalion 28-Oct-1918
Gardiner Sydney H. First Sergeant A 3rd Anti Aircraft M. G. Battalion 21-Oct-1918
Richard Tony Private Company G 3rd Ammunition Train 30-Jul-1918
Dehm William Private 3rd Amb N. Y. N. G./Amb Co. 107 30-Sep-1918
Hayes Joseph L. Private 3rd Aer. Squadron, Sig. C. , Ft. Sill Oklahoma 27-Oct-1917
Allen Lennard James Cpl Co A 3d United States. Army MP Bn 21-Jun-1919
Diviesti Pasquale PVT 12th 3d Tng Bn, 153d Dep Brig (Co. C, 310th Infantry) 18-Oct-1918
Lyman John B. 1st Lieutenant 3d Tn. Hq. & Mp. 3-Oct-1918
Mauro Liborio Private H 3d Regt Officer Tng Corps 13-Jan-1919
Staats Robert P Private 1st Class E 3d Regt O Tng Center, Camp Hancock, GA 13-Oct-1918
Fonda Frank W Pvt 1st cl Co L 3d regt NYNG 14-May-1917
Davis Andrew McK. Private Company A 3d Provost Regiment, 156th Dep. Brigade 28-Sep-1918
Lanahan Raymond Joseph Pvt 35 Sq 3d Prov sq Avn Sec SC 11-Mar-1918
Burke Leo F Pvt Co D 3d Prov Rgt Ord Tng Cp 13-Nov-1918
Rapton George F Pvt Co A 3d Prov Engr Bn 10-Oct-1918
Striegel Joseph Andrew Pvt 30th Co 3d Nav Dist USMC 28-Jan-1918
Marotto Attilie Private 1st Class A 3d MP 15-Jul-1918
Letoukidis Gristos Private C 3d MG Bn 18-Jul-1918
Miletello Joseph a Pvt Co D 3d MG Bn 7-Oct-1918
Schermerhorn Clinton M Pvt Co A 3d MG Bn 9-Oct-1918
Wesp Franklin P Pvt 1st cl Co C 3d MG Bn 18-Jul-1918
Martin Edward Sergeant B 3d MG Battalion 18-Jul-1918
Silverman Joseph Private D 3d MG Battalion 9-Oct-1918
Wilton Thomas J. Private 1st Class Company B 3d M.P. 15-Jul-1918
Inman Samuel J. Corporal Company C 3d M.G. Battalion 18-Jul-1918
Marinaccio William Private B 3d Infantry 31-Mar-1919
Mros Dominick Sergeant Ord Detachment 3d Infantry 19-Jan-1918
Walsh Lawrence Private 1st Class C 3d Infantry 12-May-1917
Marquart Fred Private 33d 3d Group, MT Det, MG 15-Oct-1918
Myers Milton Pvt 32d Co 3d Gr M T D 4-Nov-1918
Lange Arthur Corporal Battery C 3d Field Artillery 27-Sep-1918
Lynch Thomas J Private 1st Class Battery C 3d Field Artillery 24-Sep-1918
Doering Fred Pvt B 3d FA 29-May-1918
Wisniewski John Pvt Btry D 3d FA 3-Oct-1918
Byrne Charles V Pvt 3d Extra Bn 24-Sep-1918
Marrin Philip Edward Private M 3d Engineers Tng Regiment 3-Oct-1918
Walsh John Private K 3d Eng Tng Regt 14-Oct-1918
Nebeling George A Private 10 3d Dev Battalion, Cp Wheeler, GA 23-Nov-1918
Mollah Sadeck Ali Private M 3d Dev Battalion 12-Oct-1918
Wessler Frederick Private K 3d Dev Battalion 1-Oct-1918
Carver Clarence B Captain 3d Corps School 10-Apr-1919
King Harry A Private 1st Class Troop F 3d Cavalry 20-Sep-1918
O'Brien Thomas J Private 1st Class Troop E 3d Cavalry 18-Sep-1918
Deegan Michael J Corporal 9th 3d Bn, 154th Dep Brig 12-Oct-1918
Caito Michael Pvt Co B 3d Bn US Gds 3-Oct-1918
Fox John A Pvt Co G 3d Bn 21st Engrs 8-Oct-1918
Jeffers Raymond S Wag Co A 3d Bn 20th Engrs 25-Sep-1917
Hoeckh Andrew F Pvt Co 3d Bn 153d Dep Bde 24-Sep-1918
Howell Roy L. Private 9th Company 3d Battalion, 151st Dep. Brigade 7-Apr-1918
Stahl Richard Private 1st Class B 3d Battalion US Guard, Commonwealth Armory, Allston, MA 27-Sep-1918
Undreiner Theodore Peter Private 1st Class B 3d Battalion Guards 18-Sep-1918
Yannacne Massina Private O 3d Battaion, Edgewood Plant, Edgewood Arsenal, MD 3-Oct-18
Shilliday Rexford Cadet Headquarters Det 3d Avia Inst Ctr, Avia Sec Sig Cor 22-May-1918
Kennedy Alvah E 1st Lt 3d Av Instr Center 12-Oct-1918
Mason Joseph J 1st Lt 3d Av Instr Center 19-Jul-1918
Lynskey Harry Private 2nd 3d AS Mech 2-Mar-1919
Modes Frederick A Captain Signal Corps 3d Army 22-Feb-1919
Galloway Brandt O. Wagoner Company A 3d Am. Tn. 29-Oct-1918
Kramer Arthur Private 1st Class G 3d Am Tn 9-May-1919
McNamee William Joseph Private C 3d Am Tn 15-Jul-1918
Kochlin Adolph N Private 1st Class C 3d AA MG Bn 23-Jan-1919
Abel Emanuel Private A 39th Infantry 30-Sep-1918
Abramowitz Alexander H. Private First Class M 39th Infantry 7-Oct-1918
Ambos Hyman L. Sergeant B 39th Infantry 26-Sep-1918
Bergonzi Albert W. Cook Company I 39th Infantry 7-Oct-1918
Brinkman William F. Private 1st class Company F 39th Infantry 1-Oct-1918
Buente Bernard L. Corporal E 39th Infantry 18-Jul-1918
Byrnes Thomas Anthony Private I 39th Infantry 6-Aug-1918
Canavan Charles E. Private I 39th Infantry 26-Sep-1918
Davies Owen PVT M 39th Infantry 19-Jul-1918
Demeis Pasquale PFC C 39th Infantry 16-Oct-1918
Dimico Antonio Private L 39th Infantry 4-Oct-1918
Friedman Abraham Sergeant I 39th Infantry 18-Jul-1918
Gaynor Frank Sergeant E 39th Infantry 1-Oct-1918
Gilbert Edward PVT I 39th Infantry 1-Oct-1918
Grace Joseph A. Sergeant Headquarters Company 39th Infantry 11-Oct-1918
Gray Walter S Mech M 39th Infantry 5-Aug-1918
Healey Daniel P [Sgr] L 39th Infantry 19-Jul-1918
Heatherly Thomas J. Sergeant L 39th Infantry 13-Jun-1919
Ingber Samuel S. Private, 1st class Company E 39th Infantry 13-Oct-1918
Jensen Theodore P. Private Company E 39th Infantry 29-Sep-1918
Jones Raymond W CPL F 39th Infantry 26-Sep-1918
Kelly James G CPL Hq 39th Infantry 5-May-1918
Kosso Piter A. Mec F 39th Infantry 29-Sep-1918
Krider Charles C Bugler A 39th Infantry 26-Sep-1918
Kuriloff Morris Private E 39th Infantry 11-Oct-1918
Lang Charles H Private F 39th Infantry 9-Jul-1917
Lettiere Daniel Private C 39th Infantry 2-Aug-1918
Lippman Edward Private C 39th Infantry 28-Sep-1918
Looman Walter A. Corporal Company L 39th Infantry 27-Sep-1918
Mann Walter T Sergeant C 39th Infantry 21-Jul-1918
Mazzalo Philip Private 1st Class B 39th Infantry 30-Sep-1918
McKee John VanLear Sergeant L 39th Infantry 29-Sep-1918
Murphy John A Sergeant G 39th Infantry 5-Aug-1918
Patarino John Mechanic Company I 39th Infantry 19-Jul-1918
Riley Michael CPL D 39th Infantry 26-Sep-1918
Rooney Joseph Peter PVT H 39th Infantry 5-Aug-1918
Ross Roscoe Chester Musician, 2nd Class Hq 39th Infantry 6-Jun-1919
Rowe John R. Private First Class H 39th Infantry 31-Jul-1918
Shaff Morris Private E 39th Infantry 22-Oct-1918
Shussman Gregory Private 1st Class E 39th Infantry 11-Nov-1918
Siegel Samuel Private E 39th Infantry 28-Sep-1918
Swirsky Joseph Private A 39th Infantry 26-Sep-1918
Taitsas George Private A 39th Infantry 27-Sep-1918
Thomas Lionello C. Corporal Company F 39th Infantry 19-Jul-1918
Urys John F. Private Company A 39th Infantry 11-Oct-1918
VanPelt Abram Private H 39th Infantry 13-Oct-1918
Volpe Valentine Corporal G 39th Infantry 1-Aug-1918
Groth William J C Pvt Co E 39th Inf 12-Oct-1918
Hake Walter A Pvt 1st cl Co C 39th Inf 13-Oct-1918
Moon Allen E Pvt 1st cl Co L 39th Inf 29-Sep-1918
Potosky Baleslow Pvt Hq Co 39th Inf 5-Aug-1918
Anderson Harold Private A 399th Infantry 19-Oct-1918
Comerford Richard J. Corporal A 397th Infantry 14-Sep-1918
Elliott Archie J. Sergeant Company D 397th Infantry 15-Oct-1918
Wiest Andrew J. Sergeant Motor Truck Company 397th Infantry 11-Oct-1918
Bibo Raffaele Pvt Co B 397th Inf 14-Sep-1918
Blanchard Nathaniel Pvt Co G 397th Inf 9-Nov-1918
Fagan Patrick J. Private, 1st class Company G 396th Infantry 17-Oct-1918
Dodin James Pvt H 396th Inf 1-Jun-1918
Anderson Nils Oscar Private B 395th Infantry 3-Jun-1918
Bauer George Private Motor Truck company 394th QuarterMaster Corps 2-Jan-1918
Buxbaum Alfred Private Motor Truck 394th Infantry 14-Oct-1918
Hagar Luther A. Captain C 393rd F. Sig. Battalion 1-Oct-1918
Brzostowicz Joseph H. Private, 1st class Company G 390th Infantry 28-Nov-1918
Collard Clarence M 1st Lt I 38th Infantry, 3d Division 11-Oct-1918
Alicas William C 38th Infantry 15-Jul-1918
Archer Frederick G. Private M 38th Infantry 14-Oct-1918
Baccus John A. Private, 1st class Headquarters Company 38th Infantry 22-Jul-1918
Barry Vincent Sergeant Company I 38th Infantry 1-Jul-1918
Blungie Clyde Private Company B 38th Infantry 22-Oct-1918
Borel Arnand P. Private Company L 38th Infantry 8-Oct-1917
Brennan Patrick J. Private, 1st class Company L 38th Infantry 16-Jun-1918
Brenner George Edmund CPL C 38th Infantry 15-Jul-1918
Briscoe Charles E. Private E 38th Infantry 12-Oct-1918
Brotherton John G. Sergeant Headquarters 38th Infantry 14-Oct-1918
Cadwell Clifford Howard Sergeant C 38th Infantry 9-Oct-1918
Cleary Frank W. Corporal G 38th Infantry 11-Oct-1918
Cook Jacob Private E 38th Infantry 11-Oct-1918
Coppola Caspare Private D 38th Infantry 15-Jul-1918
Cramer Carl C. 1st Lieutenant F 38th Infantry 7-Aug-1918
Cronn George Private C 38th Infantry 7-Aug-1918
Doscher Fabianx W. 2nd Lieutenant C 38th Infantry 11-Oct-1918
Engle Charles A. Mechanic Company M 38th Infantry 1-Jun-1918
Fiore Joseph A. Private 1st class Company B 38th Infantry 15-Jul-1918
Gallone Lorenzo Private First Class F 38th Infantry 15-Jul-1918
German Sam Private Company I 38th Infantry 10-Apr-1918
Goldstein Philip Private Company K 38th Infantry 8-Oct-1918
Graham Percy C. Corporal Company H 38th Infantry 8-Aug-1918
Haile John Jacob Private C 38th Infantry 15-Jul-1918
Healy Jefferson A. 1st Lieutenant E 38th Infantry 11-Aug-1918
Hodge Harry L. Sergeant L 38th Infantry 10-Aug-1918
Hollis Walter H. Corporal Company H 38th Infantry 8-Oct-1918
Klopfer Lewis H Private M 38th Infantry 15-Jul-1918
Lederman Harry Private F 38th Infantry 15-Jul-1918
Marino Nicola Private E 38th Infantry 15-Jul-1918
Martinson Peter G Sergeant G 38th Infantry 15-Jul-1918
Mattig Michael R. Private C 38th Infantry 15-Jul-1918
McConnell Gordon A PVT G 38th Infantry 26-Jan-1918
Mercush Carl Private I 38th Infantry 9-Oct-1918
Messina Joseph Sergeant D 38th Infantry 19-Jul-1918
Meyer Joseph Corporal A 38th Infantry 8-Aug-1918
Miellentz Charles Private 1st Class I 38th Infantry 6-Aug-1918
Mikolasek Bohumiel Private Company C 38th Infantry 15-Jul-1918
Misek Anton Corporal G 38th Infantry 15-Jul-1918
Mollion Antonio Private Company E 38th Infantry 21-Aug-1918
Murray Kenneth P 1st Lt General Staff 38th Infantry 15-Jul-1918
Myers George Private Company H 38th Infantry 12-Jan-1918
Northing George H. Corporal E 38th Infantry 16-Oct-1918
Palanick Paul J CPL L 38th Infantry 9-Oct-1918
Pappas Angel G. Sergeant Company A 38th Infantry 4-Jun-1918
Peckham Albert J. Corporal B 38th Infantry 8-Aug-1918
Pitt Nicolas Private Company G 38th Infantry 20-Jul-1918
Pramas William Private, 1st class Company E 38th Infantry 15-Jul-1918
Rechnitz Arthur Mec D 38th Infantry 8-Oct-1918
Redin Rubin Private First Class D 38th Infantry 21-Oct-1918
Rotunno Thomas Sergeant Company D 38th Infantry 21-Oct-1918
Rovitski Mike Private L 38th Infantry 10-Oct-1918
Rubenstein Meyer Private A 38th Infantry 22-Jul-1918
Rykus William Private First Class M 38th Infantry 23-Jul-1918
Saules Charles Private Company L 38th Infantry 9-Oct-1918
Savage James J Private 1st Class B 38th Infantry 22-Jul-1918
Schlecht John M PVT B 38th Infantry 14-Sep-1917
Staminer Joseph Private 1st Class MG 38th Infantry 6-Jul-1918
Stango Aniello Private Company G 38th Infantry 15-Jul-1918
Talbot Ralph William Corporal H 38th Infantry 22-Oct-1918
Tardy Jackson R Corporal L 38th Infantry 23-Jul-1918
Tracy Clarence PVT G 38th Infantry 15-Jul-1918
Weintraub Samuel Private 1st Class I 38th Infantry 15-Jul-1918
Yantorno Joseph Corporal E 38th Infantry 12-Oct-18
Yasuleven Charles PVT C 38th Infantry 22-Jul-18
Youst Anthony J. Private Sanitation Detachment 38th Infantry 16-Jul-18
Zolotorov Sam Private D 38th Infantry 15-Jul-1918
Doscher Fabian W. 2d Lt G 38th Inf 11-Oct-1918
Dunn Clifford Pvt K 38th Inf 8-Oct-1918
Hubert George D Sgt Co A 38th Inf 15-Jul-1918
Leonhart Charles Clark Bugler Co G 38th Inf 21-Oct-1918
Lewis Harry James Pvt 1st cl MG Co 38th Inf 20-Jul-1918
Perkins Walter Dewitt Cpl Co C 38th Inf 9-Oct-1918
Sullivan Frank W Pvt 1st cl Hq Co 38th Inf 5-Nov-1918
Illig Robert P Pvt Co A 38th Engrs 3-Nov-1918
Gross John M. Private First Class A 38th Engineers 14-Nov-1918
Granberg Arthur E. 1st Lieutenant Battery C 38th Coast Artillery 1-Nov-1918
Joslyn Thomas C PVT 38th Btry, 10th Tng 157th Dep Brig 24-Feb-1918
Griffiths David C. Private Headquarters Company 38th Artillery, Coast Artillery Corps 12-Oct-1918
Swenson Charles Private Battery E 38th Artillery, CAC 27-Sep-1918
Collins William A. Corporal Battery B 38th Artillery C.A.C. 28-Sep-1918
Butterworth Clayton Private 38th 11-Nov-1918
Ahnemann Albert Private M 37th Prov. Ord. Department 6-Sep-1918
Hausmann William F. Private 37th Pro. Ord. Dept. Repair Shop 29-Sep-1918
Purcell Joseph W Private 1st Class I 37th Infantry, Brownsville, TX 10-Aug-1918
Beyer Jacob Private, 1st class Headquarters Company 37th Infantry 9-Oct-1918
Cava Joseph Corporal Company C 37th Infantry 15-Oct-1918
Euchner Frederick W. Assistant Band Leader Headquarters Company 37th Infantry 19-Apr-1918
Friedberg Harry Band Sergeant Headquarters 37th Infantry 19-Oct-1918
Lee Leo J Private K 37th Infantry 30-Jun-1918
Lewis Frederick Corporal L 37th Infantry 15-Oct-1918
Schremph John Patrick PFC K 37th Infantry 19-Oct-1918
Smith Gerald B Corporal Headquarters Co 37th Infantry 8-Sep-1917
Zeba Karol Private F 37th Infantry 17-Nov-1917
Heinsler Bernard PVT C 37th Engrs 23-Aug-1918
Olmstead Carl P PVT E 37th Engrs 17-Aug-1918
Waters Jamews W Pvt Cas Co 37th Engrs 25-Mar-1918
Callahan Daniel J. Private E 37th Engineers 18-Aug-1918
Felker Charles R. Private C 37th Engineers 4-Mar-1919
Schivoree Frank A Cook 379th Tank Corp 7-Oct-1918
Fitzsimmons George G. Private 375th Aero Service Squadron 28-Mar-1918
Barron William A SGT 375 Aero Squad Serv 26-Apr-1919
Pavia John J. Private 374th Cassion Company 28-Sep-1918
McMahon Daniel C Private Cas Co 373d Infantry 5-Oct-1918
Waite Alan 1st Lieutenant 372nd Infantry, Field and Staff 29-Sep-1918
Greaves Clive H. Private Gas company 372nd (?) 2-Oct-1918
Rith Robert T. Private 371st Casual 8-Oct-1918
Kelly Thomas Private Company A 370th Machine Gun Battalion 15-Oct-1918
Persel Stanley G Pvt Btry A 36th Regt FA 30-Oct-1918
Bono Joe Private Company M 36th Infantry 15-Oct-1918
Hermans Frank J. Sergeant B 36th Infantry 19-Apr-1919
Hockman Nathan Private E 36th Infantry 9-Oct-1918
Mullen James A F 36th Infantry 15-Jan-1919
Dennis Charles S Pvt Co M 36th Inf 21-Apr-1917
Nagele Simon J. Private Battery F 36th Field Artillery 26-Jan-1919
Nelson Frank Private Company E 36th Field Artillery 28-Nov-1918
Shippee Elmer R. Private Battery E 36th Field Artillery 12-Oct-1918
Brigaitis Peter Joseph Pvt Btry A 36th FA 24-Oct-1918
Quinn Frank E Pvt Btry B 36th FA 19-Oct-1918
Schultz Edward Pvt Sup Co 36th FA 30-Oct-1918
Shamp Wesley R Pvt Btry F 36th FA 21-Jan-1918
Alexander Charles M. Sergeant I (M.G.) 369th Infantry 28-Sep-1918
Anderson James A. Private E 369th Infantry 27-Sep-1918
Anderson John Corporal Company C 369th Infantry 1-Oct-1918
Bailey James J. Company L 369th Infantry 26-Dec-1918
Baker Roy L. Private C 369th Infantry 29-Jun-1918
Barnes Austin Private Company G 369th Infantry 9-Oct-1918
Baskerville Hilliard Private Company B 369th Infantry 29-Sep-1918
Battle Fletcher Corporal Company K 369th Infantry 15-Jul-1918
Belcher Sims Sergeant 3rd Machine gun Company 369th Infantry 27-Sep-1918
Betha John Private Company C 369th Infantry 30-Sep-1918
Bowe Lester Corporal Company K 369th Infantry 27-Sep-1918
Boyd Bun Private Company B 369th Infantry 26-Sep-1918
Brewster Harvey C. Corporal Company G 369th Infantry 26-Sep-1918
Brooks Dorance Private First Class M. G. 369th Infantry 28-Sep-1918
Brown Henry Private First Class K 369th Infantry 26-Mar-1919
Brown Thomas W. Private Company G 369th Infantry 31-Jul-1918
Chandle Arthur B. Private Company H 369th Infantry 1-Oct-1918
Chapman Otto Private Company F 369th Infantry 30-Sep-1918
Cobb Frederick W. Captain Company E 369th Infantry 29-Sep-1918
Cook Adolphus PVT F 369th Infantry 1-Oct-1918
Crews Crawford Private H 369th Infantry 1-Oct-1918
Dancey James A. Mess Sergeant M 369th Infantry 1-Aug-1918
Davis George P. Private E 369th Infantry 28-Sep-1918
Deas Richard D. Private B 369th Infantry 26-Dec-1918
Drumgold James Private Company G 369th Infantry 7-Oct-1918
Duke William PVT Hq 369th Infantry 3-Apr-1919
Evans Henry W., Jr. Private Company B 369th Infantry 2-Oct-1918
Evans Joseph Corporal Company H 369th Infantry 1-Jan-1919
Fleury Oscar Private B 369th Infantry 30-Mar-1918
Ford Robert Mec. M. G. 369th Infantry 29-Sep-1918
Francis Norris Private L 369th Infantry 29-Oct-1918
Frazier George H. Private Company G 369th Infantry 26-Sep-1918
Fulcher Joseph Private G 369th Infantry 26-Sep-1918
Gantt Charles Private 1st class Medical Dept. 369th Infantry 26-Sep-1918
German William H., Jr. Private Company M 369th Infantry 26-Sep-1918
Grant Stanford M. Private Company G 369th Infantry 3-Apr-1918
Grays Hercules Private Company I 369th Infantry 11-Jul-1918
Green Benjamin F. Sergeant Company L 369th Infantry 26-Sep-1918
Green David F 369th Infantry 26-Sep-1918
Grier Henry Private A 369th Infantry 11-Jul-1918
Hamilton James PVT E 369th Infantry 26-Sep-1918
Harding Edward Sergeant F 369th Infantry 26-May-1918
Hauser William Private G 369th Infantry 6-Aug-1918
Hicks James B. Private I 369th Infantry 14-Sep-1918
Holden Ernest H. 2nd Lieutenant A 369th Infantry 11-Nov-1918
Holdman Layman First Sergeant H 369th Infantry 27-Sep-1918
Hollowell Clennie Private H 369th Infantry 1-Oct-1918
Howard Herbert N. Corporal Company I 369th Infantry 6-Jul-1918
Hubert Curtis Private Company H 369th Infantry 1-Oct-1918
Huff Joshua J. Corporal Company G 369th Infantry 14-Aug-1918
Jackson Emmanual Corporal Company M 369th Infantry 26-Sep-1918
Jackson Frederick Private Company H 369th Infantry 27-Sep-1918
Jackson Harrison Private Company M 369th Infantry 14-Sep-1918
Jackson James Private Company M 369th Infantry 27-Dec-1918
Jarvis Arthur Private 1st Class K 369th Infantry 16-Oct-1918
Johnson George Private, 1st class Company G 369th Infantry 26-Sep-1918
Johnson Walter C. Private Company I 369th Infantry 4-May-1919
Jones John B. Private Company I 369th Infantry 22-Nov-1918
Jones Oscar A. Sergeant Company F 369th Infantry 1-Oct-1918
Jones Smithfield Private Company L 369th Infantry 26-Sep-1918
Kennedy Spencer Private H 369th Infantry 26-Sep-1918
King Joseph D Private H 369th Infantry 1-Oct-1918
Lawerence William Private I 369th Infantry 2-Oct-1918
Lawrence Andrew PVT F 369th Infantry 3-Mar-1919
Lee Wallace B Private I 369th Infantry 15-Jul-1919
Link Morris D. Private 1st class Company K 369th Infantry 15-Jul-1918
Lynch Adolph H Sergeant MG Co 369th Infantry 15-Jul-1918
Mallory Blauvelt Private 1st Class I 369th Infantry 15-Dec-1918
Martin Conrad Private H 369th Infantry 6-Oct-1918
Mayo Frank J Private M 369th Infantry 16-Oct-1918
McCaywood Percy Sergeant M 369th Infantry 9-Aug-1918
McCray William Corporal D 369th Infantry 12-Sep-1918
McGriff Harry Private H 369th Infantry 1-Oct-1918
McGriff Leo Corporal MG Co 369th Infantry 15-Jan-1919
McNeil William F Private M 369th Infantry 2-Oct-1918
Michael Oliver Private M 369th Infantry 26-Sep-1918
Middleton Parker Corporal D 369th Infantry 30-Sep-1918
Miles William Corporal D 369th Infantry 12-Sep-1918
Mills Alonzo Private B 369th Infantry 26-Sep-1918
Mills William G Corporal N 369th Infantry 2-Oct-1918
Miner Theodore R Private G 369th Infantry unknown
Minter William Private L 369th Infantry 26-Sep-1918
Moore William Private C 369th Infantry 1-Oct-1918
Morris Charles B Private L 369th Infantry 27-Sep-1918
Morrison Henry T. Private Company F 369th Infantry 1-Oct-1918
Murray Roland Private Company H 369th Infantry 1-Oct-1918
Parker Harry V. Private Company A 369th Infantry 29-May-1918
Payton Henry Corporal Machine Gun Company 369th Infantry 26-Sep-1918
Peeples Pernell Private Headquarters Company 369th Infantry 12-Oct-1918
Perkins Walter E. Private, 1st class Company C 369th Infantry 30-Sep-1918
Perry James L. Corporal Company D 369th Infantry 26-Sep-1918
Phifer Monroe Private Company B 369th Infantry 2-Oct-1918
Powell William Private Company F 369th Infantry 28-Sep-1918
Poyner Luscius D. Private Company H 369th Infantry 21-Jun-1918
Reno Frank Private First Class F 369th Infantry 18-Sep-1918
Rhodes Van Corporal B 369th Infantry 11-Oct-1918
Robinson Eddie Private K 369th Infantry 11-Feb-1918
Robinson Edwin Corporal H 369th Infantry 31-Jan-1918
Robinson Lee Corporal Company K 369th Infantry 30-Sep-1918
Rollins Lathan C. J. Private I 369th Infantry 2-Oct-1918
Scott Clarence Sergeant D 369th Infantry 26-Sep-1918
Sealey Leroy Private MG 369th Infantry 28-Sep-1918
Shepard William Supply Sergeant L 369th Infantry 26-Sep-1918
Shorts William Jr Corporal (Company) 369th Infantry 30-Sep-1918
Smith Henry J Private L 369th Infantry 26-Sep-1918
Spence Lawrence Private 1st Class D 369th Infantry 25-Sep-1918
Stephens William Corporal D 369th Infantry 25-Jun-1918
Stout Eben Private M 369th Infantry 28-Sep-1918
Stout William L Private K 369th Infantry 26-Sep-1918
Taylor Camillus Private M 369th Infantry 5-Feb-1919
Thompson William F Private F 369th Infantry 28-Sep-1918
Tinson Jacob Cook L 369th Infantry 17-Jul-1918
Turpin James Private B 369th Infantry 20-Jul-1918
VanDunk William H CPL H 369th Infantry
Walker Frank Private I 369th Infantry 30-Sep-1918
Waller Edward Cook Supply 369th Infantry 3-Feb-1919
Ward Nelson Private B 369th Infantry 16-Aug-1918
Watt Conrad Private B 369th Infantry 26-Sep-1918
White Raymond Corporal D 369th Infantry 12-Sep-1918
Whittaker Walter Private Company F 369th Infantry 21-Aug-1918
Williams Ernest Private, 1st class Company C 369th Infantry 1-Dec-1918
Williams Harry F Sergeant A 369th Infantry 7-Oct-1918
Williams Walter P Private H 369th Infantry 20-Feb-1919
Wilson Howard Private B 369th Infantry 7-Feb-1919
Wilson John Private D 369th Infantry 26-Sep-1918
Woods Richard Private H 369th Infantry 10-Apr-1918
Young Nathaniel Private A 369th Infantry 19-Sep-18
Cruse James J Pvt Co B 369th Inf 14-Oct-1918
Dixon Walter Pvt Co I 369th Inf 15-Oct-1918
Douglas Abraham Corp H 369th Inf 26-Sep-1918
Douglass Henry Corp L 369th Inf 30-Sep-1918
Duke William Pvt Hq 369th Inf 3-Apr-1919
Nelson Kenneth O Pvt Co E 368th Inf 28-Sep-1918
Hankins Howard Pvt Co F 367th Uinf 12-Nov-1918
Pierce Howard L. Corporal Company B 367th Infantry, Headquarters Detachment, 184th Brigade 9-Jun-1918
Broughton Charles Wagoner Sup 367th Infantry 18-Apr-1918
Bullock Thomas J. 2nd Lieutenant D 367th Infantry 2-Sep-1918
Byrd Nathan Cook Headquarters 367th Infantry 7-Nov-1918
Byrd Wilson Sergeant Headquarters 367th Infantry 11-Feb-1919
Collins Andrew Private Company E 367th Infantry 27-Sep-1918
Conti Jos. Private L 367th Infantry 12-Oct-1918
Hill Dudley Private A 367th Infantry 10-Oct-1918
Johnson Daniel H. Private Sanitary Dept. 367th Infantry 15-Mar-1918
Martin Malcolm Private F 367th Infantry 27-Feb-1919
Mayhew George Private L 367th Infantry 29-Jul-1918
McDowell William H Private B 367th Infantry 28-Mar-1918
Rodwell Lonnis T. Private Company D 367th Infantry 9-Oct-1918
Roy Clarence E. Private I 367th Infantry 3-Mar-1918
Simmons William Private D 367th Infantry 26-Feb-1918
Span Paul D Private C 367th Infantry 15-Dec-1918
Walker George R. Private 1st class Company B 367th Infantry 21-Jan-1919
Clark Dsavid A Cpl Co A 367th Inf 9-Sep-1918
Young Joseph Pvt 1st cl Co L 367th Inf 4-Mar-18
Wagner John H Private 1st Class I 366th Infantry 7-Sep-1918
Pagliaro Ralph Private M 363rd Infantry 6-Nov-1918
Vermilyea Sidney C. 1st Lieutenant Medical Detachment 363rd Infantry 2-Nov-1918
Westcott William Private L 363rd Infantry 31-Oct-1918
Hamm Peter Private First Class H 362nd Infantry 29-Sep-1918
Kelly John A., Jr. 2nd Lieutenant Company K 362nd Infantry 3-Nov-1918
Mahon John P 2d Lt K 362d Infantry 3-Nov-1918
Davis William D Colonel Field and Staff 361st Infantry 1-Nov-1918
Closkey Fred Pvt Co F 361st Inf 9-Oct-1918
Aiben Bud H. Private H 360th Infantry 21-Sep-1918
McIntyre Edward James Private B 360th Infantry 27-Sep-1918
Roggerman John J. Sergeant M 360th Infantry 14-Sep-1918
Miller George N Jr 2d Lt 360 Aer Sq 2, Air Park 27-Mar-1919
Comer Sidney G. Private Company C 35th Machine Gun Battalion 22-Sep-1918
Healy James J. Private A 35th M. G. Battalion 9-Oct-1918
Clancy George F. Private Company C 35th Infantry 30-Apr-2928
Pfrangel Hilary Sergeant Company E 35th Infantry 20-Apr-1919
Blunto Andrew W Pvt MG Co 35th Inf 15-Apr-1918
Dakin John E. Private Battery B 35th Field Artillery 20-Oct-1918
Landwehr Percy Private Battery D 35th Field Artillery 22-Oct-1918
Abel Joseph John Pvt Btry E 35th FA 1-Oct-1918
Donnelly James J Btry E 35th FA 19-Oct-1918
Thomas Stephen J Pvt Btry E 35th FA 19-Oct-1918
Costello Charles E. Horseshoer 35th Engineers, Camp Dix Replacement Draft 9-Apr-1918
Hegel August Private I 35th Engineers, 23-Jan-1919
McDonald James L Sergeant I 35th Engineers 6-Oct-1918
Gallagher Walter V Lt Colonel General Staff 35th Division 21-Oct-1918
Dehli Sverre Private E 359th Infantry 10-Feb-1919
Gelinas Donat Private, 1st class Company H 359th Infantry 26-Sep-1918
Linet William Private G 359th Infantry 12-Oct-1918
Ducket Sylvester Pvt H 359th Inf 1-Oct-1918
Fahey Elliott W. Private Company E 358th Infantry 13-Sep-1918
Harpst Elmer C. Private Company A 358th Infantry 26-Sep-1918
Heptonstall James E PVT D 358th Infantry 26-Sep-1918
Hickey Paul P. Private K 358th Infantry 28-Sep-1918
Karnowsky Frank E SGT E 358th Infantry 14-Sep-1918
Woodcock Harry E. Private Company A 358th Infantry 26-Sep-1918
Kingsley David O Pvt Co B 358th Inf 16-Sep-1918
Weaver Elmer S Pvt Co H 358th Inf 27-Oct-1918
Kiernan Thomas, Jr. 2nd Lt 358th Aer Squadron 8-Mar-1919
Welsh Howard T. Sergeant Serv. Pk. Unit 357th M. T. C. 24-Nov-1919
Barak Emil I. Private Company E 357th Infantry 15-Sep-1918
Meehan William C Private A 357th Infantry 23-Oct-1918
Surient Fortunat Sergeant D 357th Infantry 21-Oct-1918
Waterstrat Norman A Cpl Co K 357th Inf 28-Oct-1918
Katzman Joseph Private 357th Aero Squadron 1-Jun-1919
Aug Charles H. 2nd Lieutenant Company A 356th Infantry 3-Nov-1918
Fuller Harry J. Private Company A 355th Infantry 11-Aug-1918
Johnson Lawrence D Private 1st Class A 355th Infantry 12-Oct-1918
Collins John F. 1st Lieutenant H 354th Infantry 11-Nov-1918
Baltis Peter T., Jr. Private 354th Butchery Company 9-Aug-1919
Bowles Fred L CPL Mobile Laundry 354th 13-May-1919
Swain Edwin SGT Bakery 354th 1-Mar-1919
Fenster Charles Corporal Headquarters Company 353rd Infantry 17-Nov-1918
Colegrove Harold M Sgt Gas Co 352d 30-Jan-1919
Thomas Isaac H Private C 351st MG Battalion 2-Jul-1918
Holmes Jesse Cook Company B 351st Machine Gun Battalion 29-Sep-1918
Brown Edwin H. Private Med. Detachment 351st M. G. Battalion 22-Feb-1919
Anderson Edward Milton Private G 351st Infantry 29-Jan-1919
Miller Frank H 1st Sergeant B 351st Infantry 8-Oct-1918
Miller Frank H 1st Sergeant B 351st Infantry 8-Oct-1918
Sutton Linton J Private D 350th MG Battalion 15-Nov-1918
Vinnito Leonard Private L 350th Infantry 19-May-1919
Morris Pat Pvt Co G 350th Inf 13-Oct-1918
Borland Dwight G. Corporal Company M 34th Trk. Det. M.G. Tng. C'p., Camp Hancock, GA 28-Oct-1918
Casertano Angelo Private 34th Recruit company 12-Nov-1918
Claniser John Private, 1st class Machine Gun Company 34th Infantry 7-Nov-1918
Davis Andrew J. Jr. Private First Class G 34th Infantry 3-Nov-1918
Dawson Samuel J. Corporal Company K 34th Infantry 22-Oct-1918
Hansen James D. Corporal E 34th Infantry 21-Oct-1918
Sproul Harold H. Corporal Company G 34th Infantry 22-Oct-1918
White Edward Private A 34th Infantry 26-Apr-1918
Raferty Donald T Cpl Co D 34th Inf 3-Nov-1918
Kelly Joseph A. Private Battery D 34th Field Artillery 19-Oct-1918
Lyng Floyd J. Private Battery E 34th Field Artillery 7-Oct-1918
Olds George Private Battery C 34th Field Artillery 2-Oct-1918
Holtz WalterI Pvt Btry F 34th FA 22-Feb-1919
Keefe Joseph D Cpl Btry A 34th FA 23-Jan-1918
Velie John Carleton Cpl Btry B 34th FA 28-Jan-1919
Cook Thomas Private K 34th Engineers 19-May-1919
Danwit Daniel Corporal Butchery 349th Infantry 15-Oct-1918
Clayton Harry Private Battery C 349th Field Artillery 22-May-1918
Jeffress Accie Private Battery D 349th Field Artillery 14-Dec-1918
Reynolds Stephen W. (?) 3rd class Headquarters 349th Field Artillery 4-Apr-1919
Barbary Frank Saddler Btry E 349th FA 15-Feb-1918
Morgan Henry Pvt Btry E 349th FA 26-Aug-1920
Tucker Eugene R Wagoner Supply 349th FA 26-Jun-1918
Arnheim David Private Headquarters 349 Lab. Battalion 12-Oct-1918
Cross Seth G Wag Sup Co 348th Kinf 27-Oct-1918
Bisbee Ernest Wag [Supply] 348th Infantry 4-Nov-1918
Duffy Merton G. Wag [Supply] 348th Infantry 27-Oct-1918
Gedney Irving Private Headquarters Company 348th Infantry 22-Feb-1919
Hackett John F PFC F 348th Infantry 1-Feb-1919
Hall Joseph Aloysius Private E 348th Infantry 6-Oct-1918
Hommell George W PVT L 348th Infantry 23-Aug-1918
Lacher Charles W. Private 1st class Company K 348th Infantry 30-Oct-1918
Lewis Thomas Private A 348th Infantry 24-Oct-1918
Lyons William J PVT H 348th Infantry 30-Oct-1918
Miller Jack Private Company M 348th Infantry 21-Oct-1918
Oswald Julius Private Headquarters Company 348th Infantry 1-Nov-1918
Reischmann Henry V. Corporal K 348th Infantry 2-Nov-1918
Rock Andrew Private I 348th Infantry 20-Oct-1918
Selwin Richard R Private K 348th Infantry 31-Oct-1918
Setlow Benjamin Private F 348th Infantry 14-Oct-1918
Settimina Guiseppe Private F 348th Infantry 30-Sep-1918
Spear Harold H PVT F 348th Infantry 14-Feb-1919
Spore Earl PVT F 348th Infantry 1-Feb-1919
Strains Edard R PVT F 348th Infantry 5-Feb-1919
Suiter Edward F PVT F 348th Infantry 4-Feb-1919
Sullivan Jeremiah Private I 348th Infantry 4-Feb-1919
Sundusky Frank Private M. G. 348th Infantry 21-Oct-1918
Warner Alfred George PVT F 348th Infantry 31-Jan-1919
Liberti Rosario Pvt Co K 348th Inf 29-Sep-1918
Murphy George Everett Pvt 1st cl Co C 348th Inf 12-Nov-1918
Pardridge Gordon Santford Pvt Co MG Co 348th Inf 1-Nov-1918
Wolf Edward M Pvt MG Co 348th Inf 28-Oct-1918
Rhodes Harold W MG 348th 9-Nov-1918
Rothbarth Walter J Pvt Co E 347th Tng 18-Oct-1918
Baxter Clarence S PVT H 347th Infantry 27-Oct-1918
Berozynski Michael Private I 347th Infantry 25-Oct-1918
Cheslock Peter Private Machine Gun Company 347th Infantry 2-Nov-1918
Destito Antonio PVT B 347th Infantry 27-Sep-1918
Ferraro Morio Corporal Butchery Company 347th Infantry 20-Jun-1919
Gilmour George Private B 347th Infantry 6-Feb-1919
Henion George N. Private G 347th Infantry 8-Mar-1919
Mattison William Private B 347th Infantry 1-Oct-1918
Murphy Patrick Private E 347th Infantry 23-Oct-1918
Passarelli Adolfo Private G 347th Infantry 21-Oct-1918
Vascimini John J Private E 347th Infantry 15-Oct-1918
Watton John Corporal G 347th Infantry 15-Oct-1918
Wilcox Charles E. Private Headquarters 347th Infantry 2-Jan-1919
Williams Fred PVT H 347th Infantry 31-Oct-1918
Burke Richard J Pvt Hq Co 347th Inf 30-Oct-1918
Halm Charles W Pvt Co C 347th Inf 10-Oct-1918
Morehead Arthur L Pvt Co M 347th Inf 1-Oct-1918
Bowasack Delfino PVT F 346th Infantry 20-Jan-1919
Dempsey Louis C. Private B 346th Infantry 6-Oct-1918
Hoch George L. Private H 346th Infantry 8-Nov-1918
Kilsky Anton Private I 346th Infantry 1-Dec-1918
Lowery Russell Private Company C 346th Infantry 5-Nov-1918
Merrill William F. Private Company F 346th Infantry 29-Oct-1918
Quadrozzi Joseph Private I 346th Infantry 5-Dec-1918
Vaughan Edward Henry Wagoner Supply 346th Infantry 21-Apr-1919
Waters Harold B. Cook Company A 346th Infantry 4-Feb-1919
Blood John W Pvt Co I 346th Inf 30-Nov-1918
Koch Robert L Pvt Co H 346th Inf 26-Oct-1918
Link Oscar A Pvt Co E 346th Inf 17-Nov-1918
Malecki Edmund E Pvt MG Co 346th Inf 2-Oct-1918
Morgan Thomas L Pvt Co I 346th Inf 4-Dec-1918
Ott John F Pvt Co I 346th Inf 1-Dec-1918
Radzio Antonio Pvt Co I 346th Inf 29-Nov-1918
Reese Boyd C Pvt Co I 346th Inf 22-Oct-1918
Taylor Harold W Sgt Hq Co 345th Tk Co 12-Sep-1918
Klein Samuel Private B 345th MG Bn 8-Nov-1918
Brown Solon L. Private B 345th M. G. Battalion 9-Nov-1918
Ciufo Salvatore PVT C 345th Infantry 22-Oct-1918
McCabe Andrew Wagoner Supply 345th Infantry 11-Oct-1918
Riley Calvin H Wagoner Supply 345th Infantry 17-Oct-1918
Schaefer Oscar Private A 345th Infantry 23-Mar-1919
Steinberg Arthur Private A 345th Infantry 10-Feb-1919
Sterling Frank C PVT Hq 345th Infantry 13-Oct-1918
Sullivan John M PVT C 345th Infantry 22-Oct-1918
Sweeney George W. Private M 345th Infantry 15-Dec-1918
White Raymond P PFC D 345th Infantry 13-Oct-1918
Gornati Asngelo Pvt Co F 345th Inf 24-Aug-1918
Hartman Lambert T Pvt Hq Co 345th Inf 30-Oct-1918
Hauser Earl W Pvt Co C 345th Inf 24-Oct-1918
McHugh James J Cpl Co B 345th Inf 23-Oct-1918
Stolz Peter J Wag Sup Co 345th Inf 7-Oct-1918
Traenkle Joseph M Pvt Co C 345th Inf 24-Oct-1918
Yaman Joseph Pvt Co K 345th Inf 12-Sep-18
Saalfrank Forrest W Pvt 1st cl Btry D 345th FA 14-Feb-1919
Clegg Walter Corporal Company B 345th Battalion, Tank Corps 15-Sep-1918
Zimboroski Alexander John Corporal C 345th Battalion, 1st Tank Brigade 28-Sep-1918
Harvey Ambrose G Pvt Amb Co 345 312 Sn Tn 9-Oct-1918
Maloney Thomas Joseph Pvt 1st cl Co B 344th Tk Bn Brig Tk C 11-Oct-1918
Howe William A. Private Company C 344th Machine Gun Battalion 26-Oct-1918
Davidson Morris Private B 344th M. G. Battalion 24-Oct-1918
Dugan Neal M Pvt 344th Labor Bn 8-Oct-1918
Hansen Anthony N. Sergeant Headquarters 344th Labor Battalion Quartermaster Corps 4-Oct-1918
Sullivan James J Private Battery D 344th Field Artillery 7-Sep-1918
Ferguson Francis PVT B 344th Bn, 304th Brig Tank C 10/?/1918
Wood Clarence E PVT B 344th Bn, 301th Brig 17-Oct-1918
Clarkson Charles E. Private Company A 344th Battalion, Tank Corps 3-Sep-1918
Lynch Michael J Private D 344 MG Battalion 22-Oct-1918
Hogarth George Cook C 343rd Serv. Battalion 16-Jun-1919
Byrnes John Private A 343rd M. G. Battalion 1-Nov-1918
Burke John J. Private First Class Battery E 343rd Field Artillery 21-Jan-1919
Messina Dominico Private Battery E 343rd Field Artillery 21-Jan-1919
Reynolds Daniel Private Battery D 342nd Field Artillery 21-Sep-1918
Spadafore Nicola Private Battery D 342d Field Artillery 21-Sep-1918
Sperling Henry Private Battery D 342d Field Artillery 3-Oct-1918
Solovei Samuel 1st Lt MD 342 Labor Battalion 15-Oct-1918
Robinson Claude B. Private 342 Guard and Fire 7-Oct-1918
Mittlat William Private Battery E 341st Field Artillery 24-Feb-1919
Thomas Anthon6y J Cpl 340th Gd and Fire Co 1-Oct-1918
Yonker Harvey J. Private M.G. 33th Infantry 3-Jan-18
Fleming William C. Private E 33rd Infantry 19-Jul-1917
Travers William E. Private 1st Class Company C 33rd Infantry 6-Apr-1919
George Michael Private 33rd Field Artillery Brigade 11-Oct-1918
Downing John L. Private Battery C 33rd Field Artillery 8-Oct-1918
O'Flaherty James E. Sergeant, 1st class 33rd Aero Squadron 9-Jun-1918
Cunningham William Private 1st Class B 33d Infantry 5-Feb-1920
Levy Morris Private 1st Class A 33d Infantry 12-Jul-1918
Nicholas Frank W Private M 33d Infantry 20-Jul-1917
Weinstein Harry Private 1st Class G 33d Infantry 28-Nov-1918
Cotle Harold S Cpl Co D 33d Inf 31-Mar-1918
Swartwood John Pvt Co C 33d Inf 16-Jun-1917
Laffan John J Private Battery B 33d Field Artillery 6-Oct-1918
Callaham Jerry Pvt Btyry B 33d FA 3-Oct-1918
Dugan William C. Pvt A 33d FA 16-Oct-1918
Link Stephen J 1LT Hq Co 339th Inf 19-Sep-1918
Steitz Joe Private 339th Guard and Fire Co 6-Oct-1918
Wallace James T Private 339 Guard & Fire Co 19-Sep-1918
Neidrauer Jerome E Pvt Co A 337th Tk Bn 15-Nov-1918
Blanche Stephen Band Leader Headquarters Company 337th Infantry 30-Jan-1919
Farrell William J. Private Company M 337th Infantry 10-Feb-1919
White Archie L Pvt Co C 336th TC 13-Nov-1918
Bauer Walter J PVT D 336th MG Bn 24-Oct-1918
Hyams Leo A Pvt Co F 336th MG Bn 9-Dec-1918
Senn Arthur J PVT D 336th MG Bn 31-Oct-1918
Flickinger Charles V. Private Company C 336th Machine Gun Battalion 30-Oct-1918
Scott Amos D. Private B 336th M. G. Battalion 19-Dec-1918
Gorman Walter C. Wagoner Battery E 336th Field Artillery 24-Feb-1919
Sullivan Dennis Private Battery A 336th Field Artillery 23-Sep-1918
Soper Chauney B. Private Company A 336th Battalion T.C. 2-Oct-1918
Carrington Wallace Pvt Co A 336 MG Bn 22-Oct-1918
Leroux Jules A Private Supply 335th Quartermaster Corps 13-Mar-1919
Schaffner Adolph R Private Supply 335th Quartermaster Corps 14-Oct-1918
Wrede Nicholas Private Supply 335th Infantry 14-Oct-1918
Bergeson Wernest A Pvt Btry C 335th FA
Quigley Thomas C. Private Butchery 335th 11-Oct-1918
Holenbeck George A PVT E 334th Infantry 19-Oct-1918
Dann William M. Private Battery E 334th Field Artillery 29-Sep-1918
Morey Harry E. Battery B 334th Field Artillery 30-Sep-1918
Kujawa Eagan J Pvt Btry 334th FA 15-Oct-1918
Sutter Frederick J Pvt Hq Co 334th FA 25-Sep-1918
Thurston James F Btry F 334th FA 11-Mar-1919
Watson Freeman PVT Battery C 334th F A 3-Oct-1918
Christiansen John S. Corporal 334th Aero Squadron 15-Sep-1918
Randazzo Sebastino Private Det. Aux. Rmt. Dept. 333rd Infantry 9-Oct-1918
Richford Harry Private Aux Rmt. Dep. 333rd Infantry 16-Feb-1919
Cullen William J. Corporal 333rd Guard & Fire 12-Dec-1918
Haff Lloyd H. Private First Class 333rd G. F. , Camp Mills, NY 16-Oct-1918
Avanzato Charles Private Company A 333rd Battalion, Tank Corps 12-Oct-1918
Lester Charles Corporal Company B 333rd Battalion Training Camp, Camp Dix, NJ 23-Nov-1918
Hubbard Lewis A. Corporal B 333rd Battalion Tk. Corps 8-Oct-1918
Jack Frederick R Pvt 1st cl 333d GF Co 16-Oct-1918
Johnson Walter F. Private Supply Company 332nd quarterMaster corps 20-Jan-1918
Renz Herman Private Fire Truck and Hose 332nd Infantry 16-Oct-1919
Stapleton Joseph A Private C 332d Battalion Tan C 8-Oct-1918
Armoni Michaele Pvt 4 Hldg Co 331st Inf 17-Dec-1918
Dooley Thomas Pvt 358th Bakery Co. 330th Inf 6-Oct-1918
McCarthy Daniel Pvt 330th Inf 30-Aug-1918
Hochstetter Eugene P. Private First Class 330th Guard & Fire, Camp Mills, Long Island, NY 20-Oct-1918
Henderson George E. Captain Med. Det. 330th Field Artillery 12-Feb-1919
Bartine Augustine Private Battery E 32nd Field Artillery 21-Oct-1918
Gottenick Ignatz Private Battery D 32nd field Artillery 8-Oct-1918
Miller Hiram Private Headquarters 32nd Field Artillery 12-Oct-1918
Palleschi Scipione Private Battery E 32nd Field Artillery 10-Oct-1918
Bandelt Edward E. Private 32nd Baloon Company 9-Nov-1918
Stone Raymond M Private K 32d Field Artillery 11-Oct-1918
Adamski Laurence F Pvt 93d Co 32d Bn 23-Sep-1918
Kiedaisch Herman Cook 32d Bln Co 15-Nov-1918
Gallagher John Private D 329th M. G. Battalion 11-Oct-1918
Murray Julius Caesar Private 1st Class B 329th Lab Battalion 12-Jan-1919
Daniel James Private B 329th Infantry 28-Dec-1918
Donnarummo Anthony Pvt Sn. Det. 329th Inf 8-Oct-1918
Dana Erie D. Private First Class 329th Gd. & Fire 16-Dec-1918
Murphy Maurice J Sergeant 328th MTC 29-Sep-1918
Tuttle Edwin C Quartermaster Sergeant Headquarters Det 328th Labor Battalion 27-Dec-1918
Aranow Joseph Private I 328th Infantry 15-Sep-1918
Barry William Private Company C 328th Infantry 14-Oct-1918
Boden William A. Private, 1st class Company K 328th Infantry 6-Oct-1918
Bowker Walter H. Private Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Cardenas Oscar Private First Class G 328th Infantry 8-Oct-1918
Clark Homer M SGT B 328th Infantry 8-Oct-1918
Clayton Rollin Private Company D 328th Infantry 14-Oct-1918
Clegg Albert PVT I 328th Infantry 15-Sep-1918
Cooperman Simon Private Headquarters 328th Infantry 25-Mar-1919
Cotton Bert C. Private First Class I 328th Infantry 8-Oct-1918
Crowley John J. Private First Class H 328th Infantry 10-Oct-1918
De Salvo Leonard Private D 328th Infantry 8-Oct-1918
Deloney Esdras J CPL D 328th Infantry 4-Oct-1918
Dirago Nicholas Private F 328th Infantry 22-Aug-1918
Ewans George H. Private Company E 328th Infantry 10-Oct-1918
Femia Vincenzo Private Company K 328th Infantry 15-Sep-1918
Fitzgerald Thomas E. Private Company E 328th Infantry 10-Oct-1918
Galante Raffael Private I 328th Infantry 15-Sep-1918
Gerecitano Pietro Private Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Gladle Glenn Wm PVT B 328th Infantry 4-Dec-1917
Gostin Harry Private Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Hallstein Adam A. Sergeant F 328th Infantry 14-Oct-1918
Hansel Charles L. Private G 328th Infantry 10-Oct-1918
Harris Robert L. Private F 328th Infantry 14-Oct-1918
Herholz Frederick C PVT C 328th Infantry 14-Oct-1918
Ivers James A. Private, 1st class Company E 328th Infantry 9-Oct-1918
Ivey Walter C. Private, 1st class Company D 328th Infantry 8-Oct-1918
Kaplan Harry Private Company D 328th Infantry 14-Oct-1918
Keegan Michael Corporal Company A 328th Infantry 17-Oct-1918
Kotclov Abe Private K 328th Infantry 9-Oct-1918
Kovar Jack Private 1st Class G 328th Infantry 21-Oct-1918
Kowalinski Frank Private 1st Class C 328th Infantry 20-Oct-1918
Lannan William E Private D 328th Infantry 14-Oct-1918
Lanzano Giovanni Private K 328th Infantry 14-Oct-1918
Levine David Private Headquarters Co 328th Infantry 5-Nov-1918
Meshover George Private 1st Class M 328th Infantry 10-Oct-1918
Mikenas Joseph Private K 328th Infantry 15-Sep-1918
Olsen Arthur W. 1st Sergeant Company G 328th Infantry 4-Oct-1918
O'Meara David M. Private Company H 328th Infantry 16-Oct-1918
Papageorge Constantine Private Company M 328th Infantry 20-Jul-1918
Powell Ernest L. Private 328th Infantry 14-Oct-1918
Romano Gaetano PVT L 328th Infantry 15-Sep-1918
Rosenbaum Abraham Corporal Field Hospital 328th Infantry 17-Sep-1918
Savage Murray L. Corporal G 328th Infantry 8-Oct-1918
Scott Edmund S. Private, 1st class Medical Detachment 328th Infantry 25-Nov-1918
Sevey Linton R PVT Hq 328th Infantry 11-Oct-1918
Sicari Antonino Sergeant B 328th Infantry 7-Oct-1918
Siegel Jack Corporal B 328th Infantry 7-Oct-1918
Signorf Antonio Private First Class M 328th Infantry 10-Nov-1918
Steihler Oscar Private C 328th Infantry 27-Oct-1918
Steves Stanley CORP M 328th Infantry 6-Jul-1918
Vajda Henry J Sergeant I 328th Infantry 15-Sep-1918
Van Dewerker Frank W. Private K 328th Infantry 6-Oct-1918
Weeks Jerome E. Private Company K 328th Infantry 10-Oct-1918
Wescott John H. Private I 328th Infantry 9-Oct-1918
Wienicwski Boleslaw Private B 328th Infantry 16-Oct-1918
Wollman Herman Private K 328th Infantry 10-Oct-1918
Zacky Victor S. Private Company M 328th Infantry 10-Oct-1918
Zielinski Matthew Private D 328th Infantry 14-Oct-1918
Zuckerman Samuel Private 1st Class M 328th Infantry 15-Sep-1918
Czerniejewski Louis Pvt Co K 328th Inf 8-Oct-1918
Dunn Harry Pvt H 328th Inf 3-Jul-1918
Durkin John F. Pvt H 328th Inf 8-Oct-1918
Egan Martin J. Pvt E 328th Inf 9-Oct-1918
Grove Alvin W Pvt 1st cl Co A 328th Inf 17-Oct-1918
Harrington Fred Pvt Hq Co 328th Inf 12-Oct-1918
Jennings Merwin H Pvt Co K 328th inf 9-Oct-1918
Johnson Sylvester Wag Sup Co 328th Inf 15-Jun-1918
Klos Anthony Pvt Co E 328th Inf 20-Oct-1918
Quinby Hernon D Pvt Co I 328th Inf 6-Jul-1918
Schaus Martin HJ Pvt Co E 328th Inf 19-Oct-1918
Schurr Alton Pvt 1st cl Co E 328th Inf 9-Oct-1918
Sheriff Walter e Pvt Co D 328th Inf 14-Jun-1918
Smart Henry L Pvt 1st cl Hq Co 328th Inf 15-Sep-1918
Stemplewski Joseph Pvt Co ,KJ 328th Inf 12-Oct-1918
Swanson Carl F Pvt 1st cl Co G 328th Inf 8-Oct-1918
Tarko Jan Pvt Co B 328th Inf
Tuarozynski Boleslaw Pvt Co K 328th Inf 15-Sep-1918
Tuholski Vincent A Pvt Co B 328th Inf 7-Oct-1918
Gillman Samuel Sergeant Battery C 328th Field Artillery 19-Mar-1918
Day Everett 1st Cook 328th F Hosp, 307th Sn Tn 17-Sep-1918
Burt Alfred S. Private 328th Aero Squadron A.S. Garden City 15-Oct-1918
Abbruzzoso Angelo Private M 327th Infantry 7-Nov-1917
Alagi Joseph L. Private First Class L 327th Infantry 10-Oct-1918
Alaimo Thomas PVT I 327th Infantry 11-Oct-1918
Alfieri Henry C. Corporal B 327th Infantry 9-Oct-1918
Altfelix Charles Sergeant A 327th Infantry 10-Oct-1918
Barry Lawrence H PVT E 327th Infantry 4-Dec-1918
Battaglia Ermenegildo Cook Company M 327th Infantry 21-Oct-1918
Bianco Frank Private Company C 327th Infantry 16-Oct-1918
Bingham Wells Private, 1st class Headquarters Company 327th Infantry 12-Dec-1918
Boyarski Anthony J. Private, 1st class Sanitary Detachment 327th Infantry 10-Oct-1918
Bragg Seward J PFC M 327th Infantry 9-Oct-1918
Carlton Philip S. Private, 1st class Company D 327th Infantry 6-Nov-1918
D'Amico Zepito Private L 327th Infantry 15-Mar-1918
Delvecchio John Private L 327th Infantry 12-Sep-1918
Dengler Victor E M 327th Infantry 10-Oct-1918
Di'Orio Vincenzo Private F 327th Infantry 26-Jan-1918
Dyball John Private First Class M 327th Infantry 20-Oct-1918
Eliash Sam Private Company A 327th Infantry 4-Nov-1918
Falcetta James Private, 1st class Company K 327th Infantry 10-Oct-1918
Ferrara Antonio Private Company K 327th Infantry 14-Sep-1918
Fineke Hynian Private, 1st class Company B 327th Infantry 9-Oct-1918
Fiorino Joseph Private Butchery Company 327th Infantry 23-Oct-1918
Frey Albert W. Private A 327th Infantry 4-Nov-1918
Friedner Herman Private A 327th Infantry 1-Oct-1918
Gordon Murray Private Machine Gun Company 327th Infantry 10-Oct-1918
Guggenheimer Edgar M. Private M 327th Infantry 12-Sep-1918
Guglielmo Joseph Private G 327th Infantry 2-Oct-1918
Hoctor John M. Private G 327th Infantry 28-Oct-1918
Jackson Wilford Private Company C 327th Infantry 10-Oct-1918
Jahn Frank C. Private Headquarters Company 327th Infantry 9-Oct-1918
Kadish Jake Private Company G 327th Infantry 15-Oct-1918
Kall William J. Private Company D 327th Infantry 8-Oct-1918
Kaltman Samuel Private, 1st class Company I 327th Infantry 8-Oct-1918
Kearney Patrick J. Corporal Company M 327th Infantry 10-Oct-1918
Kemmerer Jerome E. 1st Lieutenant Company D 327th Infantry 10-Oct-1918
Klempus Vincent Private Company L 327th Infantry 10-Oct-1918
Koziot Jan Private Company G 327th Infantry 16-Oct-1918
Levy John Private M 327th Infantry 26-Aug-1918
Lorenzo Anthony C Corporal M 327th Infantry 10-Oct-1918
Lubeck John J Private C 327th Infantry 10-Oct-1918
Lucarelli Enrico Private Company G 327th Infantry 16-Oct-1918
Macy Morris M Private Headquarters Co 327th Infantry 16-Oct-1918
Marino Victorio PVT L 327th Infantry 16-Oct-1918
Maturk Jacob Private K 327th Infantry 10-Oct-1918
McHugh Hugh Private A 327th Infantry 16-Oct-1918
Miller Gregory Private 1st class Company B 327th Infantry 10-Oct-1918
Moloney John J Private H 327th Infantry 8-Oct-1918
Newell James H Corporal F 327th Infantry 8-Oct-1918
Nicolosi Anthony Private 1st Class A 327th Infantry 10-Oct-1918
Ouderkirk Nelson R. Corporal Company A 327th Infantry 10-Oct-1918
Paff Samuel D. Private Company A 327th Infantry 6-Oct-1918
Panza Marino Private Company H 327th Infantry 16-Jul-1918
Paul Isaac R. Private Machine Gun Company 327th Infantry 20-Jan-1918
Plomienski Zygmund Private Company E 327th Infantry 15-Oct-1918
Poggetti Joe Private, Company D 327th Infantry 16-Oct-1918
Rapacki Joe V. Private L 327th Infantry 15-Oct-1918
Resnick Morris Private First Class D 327th Infantry 9-Oct-1918
Salomon Dave J Private 1st Class G 327th Infantry 23-Oct-1918
Sardi Lawrence J Corporal A 327th Infantry 9-Oct-1918
Sherman Almon B PVT G 327th Infantry 3-Feb-1919
Sherwood Arthur C PVT K 327th Infantry 13-Sep-1918
Silvestri Joseph Private M 327th Infantry 16-Oct-1918
Simunck Henry K 327th Infantry 13-Sep-1918
Sullivan Edward T Sergeant M 327th Infantry 20-Oct-1918
Taranto Patsy Private I 327th Infantry 11-Oct-1918
Tarkas Charles Private 1st Class F 327th Infantry 8-Oct-1918
Winslow Kenclm Captain I 327th Infantry 22-Aug-1918
Colangelo James Pvt Co A 327th Inf 16-Oct-1918
Corbin Harlan H Pvt 1st cl Co A 327th Inf 16-Oct-1918
Kozak Stanislaw Pvt Co E 327th Inf 13-Sep-1918
Latzer Wendelin Pvt Co M 327th Inf 29-Nov-1917
Long George E Pvt Co M 327th Inf 8-Oct-1918
Moll Fred W Pvt Co B 327th Inf 7-Oct-1918
Rozoski Joe Pvt Co H 327th Inf 15-Jul-1918
Schochet Morris Pvt 1st cl Co C 327th Inf 15-Oct-1918
Shazhkows Alexander Pvt Co L 327th Inf 16-Oct-1918
Short Archie S Pvt Co C 327th Inf 10-Oct-1918
Snyder Murl C Pvt 1st cl Co E 327th Inf 13-Sep-1918
Stoffel Fred N Cpl Co E 327th Inf 25-Aug-1918
Tomczak Stanislaw Pvt 1st cl Co F 327th Inf 7-Oct-1918
Walsh Robert L Mech Co ,I 327th Inf 15-Oct-1918
Wheeler Harlan M Cpl Co B 327th Inf 13-Oct-1918
White Charles W Pvt 1st cl Hq Co 327th Inf 7-Oct-1918
Wos Stephen F Pvt 1st cl Co H 327th Inf 15-Jul-1918
Haney James M Pvt 1st cl 327th Gd Co
Kernan John M PFC M 327th FA 14-Sep-1918
Giles Raymond E. Corporal Company B 327th Battalion, 311 Center T.C. 28-Aug-1918
Lower Carlton A. Corporal G 327th Battalion, 301st Tank C 28-Sep-1918
Grimke Louis R. Private Headquarters 327th Battalion Tank Corps 6-Oct-1918
Coxe Arthur C. Private A 327th Battalion Tank C 23-Apr-1918
Dart Charles George PVT Motor Transport 326th Quartermaster Corps 7-Dec-1918
Davis Griffith 1Sgt Hq Det 326th Labro Bn 15-Feb-1919
Connolly John J. Sergeant 326th Labor Battalion, Headquarters Detachment 21-Jan-1919
Allen Charles B. Private K 326th Infantry 25-Jun-1918
Applebee Ernest S PVT L 326th Infantry 12-Oct-1918
Berg louis Private Company C 326th Infantry 10-Oct-1918
Birnbaum Irving Private, 1st class Company H 326th Infantry 14-Oct-1918
Bossert Joseph Wag Hg 326th Infantry 17-Oct-1918
Brisee Charles A. Private L 326th Infantry 16-Sep-1918
Brooks Stacy T. Private Machine Gun Company 326th Infantry 15-Nov-1918
Brundage Augustus Private M 326th Infantry 14-Oct-1918
Burke Edward J. Private G 326th Infantry 11-Oct-1918
Callahan John Private K 326th Infantry 4-Aug-1918
Casterino Peter D. Private Headquarters Company 326th Infantry 16-Oct-1918
Cilento Gastano Private Company B 326th Infantry 23-Jun-1918
Coffey Walter M PVT L 326th Infantry 4-Aug-1918
Collins John A. Private L 326th Infantry 17-Sep-1918
D'Agostino Joseph Musician 3rd Class Headquarters 326th Infantry 28-Oct-1918
Dante Peter Private First Class G 326th Infantry 11-Oct-1918
Davios Harold Private First Class G 326th Infantry 11-Oct-1918
Davitt James Private E 326th Infantry 12-Oct-1918
Day Clarence E. Private E 326th Infantry 21-Oct-1918
Demianovich Nicholas Private A 326th Infantry 16-Oct-1918
Donley Julius Michael SGT M 326th Infantry 17-Oct-1918
Edwards Joseph Private Company D 326th Infantry 7-Sep-1918
Engelson Julius Corporal Company M 326th Infantry 14-Oct-1918
Engle Archibald J PVT K 326th Infantry 6-Feb-1918
Fay John Corporal Company C 326th Infantry 10.21.1918
Forma Charles Louis Private First Class G 326th Infantry 11-Oct-1918
Freeman David PFC Supply 326th Infantry 23-Dec-1918
Gale Harold F SGT L 326th Infantry 12-Oct-1918
Geary Joseph J. Private Company I 326th Infantry 10-Oct-1918
Gleason Raymond T PVT A 326th Infantry 17-Oct-1918
Hamm Arthur E. Captain Company M 326th Infantry 14-Sep-1918
Hogan Charles A. Private C 326th Infantry 17-Apr-1918
Jacoby Harold J. 1st Lieutenant Company E 326th Infantry 22-Oct-1918
Jordano Charles Private Company I 326th Infantry 23-Oct-1918
Kaner Wallace J CPL Hq. 326th Infantry 23-Oct-1918
Kern Climton D. Private Company L 326th Infantry 1-Feb-1918
Klein Aaron J Private 1st Class G 326th Infantry 11-Oct-1918
Klein George W Private D 326th Infantry 7-Sep-1918
Klinger Clarence R Private M 326th Infantry 14-Oct-1918
Kothe Louis F Private MG Co 326th Infantry 16-Oct-1918
Laurette Valentine Private I 326th Infantry 21-Oct-1918
Leiboult Edward N. 1st Lieutenant G 326th Infantry 12-Oct-1918
Levandowski Frank PVT D 326th Infantry 18-Oct-1918
Liddi Vito G. Private 1st class Company K 326th Infantry 4-Aug-1918
Lipsky David Private 1st Class K 326th Infantry 15-Oct-1918
Lisneskos Lewis Private 1st Class A 326th Infantry 15-Oct-1918
Lynch Peter Private I 326th Infantry 23-Oct-1918
Madewell Samuel Corporal H 326th Infantry 6-Nov-1918
McAleer Edward C. Private First Class F 326th Infantry 27-Nov-1918
McDonough James M Private E 326th Infantry 29-Jul-1918
McElroy John P Sergeant C 326th Infantry 21-Oct-1918
McKee Edward M Private I 326th Infantry 11-Sep-1918
Merschoff Herbert W Private L 326th Infantry 25-Oct-1918
Miller Earl L PVT E 326th Infantry 15-Oct-1918
Moore John J Private I 326th Infantry 23-Oct-1918
Moses Jay A PVT E 326th Infantry 7-Dec-1917
Moskowitz David Private M 326th Infantry 14-Sep-1918
Moyer Adam U. Private Company I 326th Infantry 21-Oct-1918
Nalevki Joseph Private G 326th Infantry 30-Oct-1918
Panzarino Joseph Private, 1st class Company G 326th Infantry 16-Oct-1918
Phillips Thomas L. Private Company G 326th Infantry 11-Oct-1918
Posteraro Frank Private Company L 326th Infantry 11-Oct-1918
Retzlaff William J. Sergeant Company K 326th Infantry 11-Oct-1918
Roedel Charles Private First Class K 326th Infantry 4-Aug-1918
Rogozik Hyman Private E 326th Infantry 10-Oct-1918
Rorick Leroy Private Company C 326th Infantry 28-Oct-1918
Sanders Allan J. Private, 1st class Company M 326th Infantry 11-Oct-1918
Serlen Louis Private 1st Class I 326th Infantry 16-Oct-1918
Shurn George Private H 326th Infantry 12-May-1918
Smith James E Private 1st Class MG 326th Infantry 14-Oct-1918
Somers Budd R Private MG 326th Infantry 12-Oct-1918
Stafford Glenn S PVT MG 326th Infantry 12-Oct-1918
Stainroot Nathan Private I 326th Infantry 29-Oct-1918
Stockwell Jay P. Private M 326th Infantry 10-Oct-1918
Thorn Harvey H Private L 326th Infantry 25-Oct-1918
Trapass Dominick Private L 326th Infantry 15-Oct-1918
Troiano Domenico Private L 326th Infantry 15-Oct-1918
Wachowiez John PVT Hq. 326th Infantry 22-Jan-1918
Webb William A Private C 326th Infantry 16-Oct-1918
Weiler Edward Sergeant L 326th Infantry 16-Oct-1918
Whelan Michael F Private L 326th Infantry 15-Oct-1918
Williams Henry E Private 1st Class Sn Det 326th Infantry 14-Oct-1918
Wundersee William H Sergeant H 326th Infantry 14-Oct-1918
Abt Albert C Pvt 1st cl Co B 326th Inf 22-Oct-1918
Adams George Henry Pvt Co D 326th Inf 18-Oct-1918
Gadawaski Walenty Pvt 1st cl Co H 326th Inf 14-Oct-1918
Jablenski Joseph Pvt CoF 326th Inf 11-Oct-1918
Klemp Joseph W Cpl Co H 326th Inf 25-May-1918
Kwaitkoski Joseph Pvt Co I 326th Inf 11-Oct-1918
Lester George Cpl Co L 326th Inf 4-Aug-1918
Nevins Jos B Pvt 1st cl Co I 326th inf 11-Oct-1918
Pappas Harry G Pvt 1st cl Co L 326th Inf 15-Oct-1918
Raymond Edwin F Pvt Co I 326th Inf 30-Jun-1918
Sitarski Stanislaw Pvt 1st cl Co B 326th Inf 18-Oct-1918
Sokul Paul Pvt Co H 326th Inf 29-Oct-1918
Hopkins Earl L Pvt 1st cl Co B 326th Bn TC 11-Oct-1918
Taylor Roland J. Sergeant B 326th Battalion, Tank Corps 12-Sep-1918
Frederick Cecil Private 326th Aero Squadron 21-Dec-1918
McLean Joseph A Cfr 326th Aero Sq Feb q2, 1918
Turner Harold F. Private First Class 325th Sup 20-Sep-1918
Strachan Alberts Private A 325th Labor Battalion 4-Nov-1918
Vaughan Robert Private 1st Class A 325th Labor Battalion 22-Feb-1919
Swartz George Corporal Supply 325th Infantry, Butch Co 353 15-Oct-1918
Ashbaw Walter Henry CPL B 325th Infantry 15-Oct-1918
Ashe Isidore Private, 1st class Company A 325th Infantry 14-Oct-1918
Bear Abe PVT B 325th Infantry 2-Oct-1918
Burke John E. [Bugler] D 325th Infantry 25-Oct-1918
Burkitt George S. Sergeant C 325th Infantry 15-Oct-1918
Carney Mitchell F. Private Company A 325th Infantry 25-Oct-1918
Carroll Micheal J. Private Headquarters Company 325th Infantry 22-Oct-1918
Cichelli Vincent Private, 1st class Company F 325th Infantry 12-Oct-1918
Cocquelet Alfred Corporal Company A 325th Infantry 6-Nov-1918
Cohen Philip Private Company B 325th Infantry 15-Aug-1919
Cohen Simon Private, 1st class Company I 325th Infantry 22-Oct-1918
Cohn Meyer Corporal Company G 325th Infantry 18-Oct-1918
Cotter Thomas J. Private First Class G 325th Infantry 27-Oct-1918
Countryman Oscar Private Company D 325th Infantry 15-Oct-1918
D'Auria John Private First Class F 325th Infantry 12-Oct-1918
Decker Byron W. Private First Class C 325th Infantry 12-Oct-1918
D'Orio Gaetano Private Company B 325th Infantry 12-Oct-1918
Duzenski Stanislaw Private Company M 325th Infantry 13-Oct-1918
Emery Oliver O CPL H 325th Infantry 11-Oct-1918
Falone Arthur B 325th Infantry 12-Oct-1918
Feldberg Harry Private, 1st class Company B 325th Infantry 12-Dec-1918
Fischer George N., Jr. Private Company C 325th Infantry 13-Oct-1918
Fowler Charles A. Jr. Captain Company M 325th Infantry 11-Oct-1918
Fueglin Frank Private First Class A 325th Infantry 14-Oct-1918
Gapsa Stefan Private Company C 325th Infantry 18-Oct-1918
Garrity John B. J. Private C 325th Infantry 11-Nov-1918
Glatthaar Arthur Private Company E 325th Infantry 4-Sep-1918
Gonnollo Guillo Private Company K 325th Infantry 16-Oct-1918
Greenbaum Louis Private Company A 325th Infantry 25-Oct-1918
Gross Samuel Private First Class Headquarters 325th Infantry 16-Oct-1918
Guichenuy Henry Private First Class A 325th Infantry 2-May-1919
Hirsch Ike Private Company F 325th Infantry 9-Oct-1918
Hiscock Lester Peter PFC A 325th Infantry 17-Oct-1918
Hoffmeister Benjamin J. Corporal Company H 325th Infantry 15-Oct-1918
Horton Donald S. Private Company M 325th Infantry 21-Oct-1918
Hubbs Thomas G. Private, 1st class Company M 325th Infantry 21-Jan-1919
Ireland robert J. Private Company M 325th Infantry 11-Oct-1918
Jacobowitz Aaron Private Company I 325th Infantry 16-Oct-1918
Jones Keneth W PVT Hq. 325th Infantry 15-Oct-1918
Kadlec John A. Corporal Company L 325th Infantry 13-Oct-1918
Kamenu Ignatius Private Company D 325th Infantry 14-Oct-1918
Kapp John Private Company K 325th Infantry 17-Oct-1918
Kazanjian Egnadioc Private Company B 325th Infantry 15-Oct-1918
Kern Jesse J. Private K 325th Infantry 20-Dec-1917
Kuebrich John Michael Private 1st Class A 325th Infantry 12-Oct-1918
Lagattuta Frank J Private Headquarters Co 325th Infantry 21-Oct-1918
Lazow Samuel Private C 325th Infantry 25-Oct-1918
Levine Frank Private 1st Class M 325th Infantry 24-Jun-1918
Lomogonas Joseph Private A 325th Infantry 25-Oct-1918
Lorusso Angelo Private C 325th Infantry 25-Oct-1918
Losquadro Nicholas Private M 325th Infantry 11-Oct-1918
Mallory George S. Sergeant Company D 325th Infantry 22-Oct-1918
Mathison Joseph Ludwig Private 1st Class D 325th Infantry 13-Oct-1918
Matthews Howard Thomas Private First Class A 325th Infantry 12-Oct-1918
McCormack James Private 1st Class I 325th Infantry 1-Apr-1918
McFarland Hugh F PFC B 325th Infantry 18-Oct-1918
McMahon Patrick Private 1st Class A 325th Infantry 20-Mar-1919
Milianster John Private 1st Class I 325th Infantry 14-Oct-1918
Miranda Gaetano T Private 1st Class C 325th Infantry 12-Oct-1918
Mohr William J Private 1st Class C 325th Infantry 11-Oct-1918
Nehvadowich Wasili Private 1st Class Headquarters Co 325th Infantry 22-Oct-1918
O'Rourke James M. Private, 1st class Company L 325th Infantry 12-Oct-1918
Parducci Alfred W. Private Company A 325th Infantry 20-Oct-1918
Penn Morris Private Sanitary Detachment 325th Infantry 31-Oct-1918
Polizio Columbus F. Private Company B 325th Infantry 16-Oct-1918
Pupello Paulo Private, 1st class Company B 325th Infantry 12-Oct-1918
Robertson George Hunter Corporal D 325th Infantry 15-Oct-1918
Rolnick Abram Private M 325th Infantry 11-Oct-1918
Roselle Robert Pascal Private First Class A 325th Infantry 12-Oct-1918
Roth John Private C 325th Infantry 25-Oct-1918
Rudolph George Corporal C 325th Infantry 25-Oct-1918
Rukine Charles Private L 325th Infantry 12-Oct-1918
Russo Angelo Private I 325th Infantry 13-Oct-1918
Sanderson William E. Private First Class I 325th Infantry 24-Apr-1918
Sassen Frederick W Private 1st Class 325th Infantry 21-Oct-1918
Schlosser Charles Private A 325th Infantry 25-Oct-1918
Sheridan Edward C Private 1st Class L 325th Infantry 10-Oct-1918
Smith Joseph A Corporal C 325th Infantry 26-Oct-1918
Smyth Charles V Private F 325th Infantry 13-Oct-1918
Tomaino Anthony Private First Class H 325th Infantry 17-Oct-1918
Valentini Nicola Private M 325th Infantry 12-Oct-1918
Vandenberg Roy Private 1st class Company A 325th Infantry 12-Oct-1918
Warren Leonard Private Company F 325th Infantry 10-Feb-1919
Waterbury Joel N. Private G 325th Infantry 9-Feb-1919
Wittmann Albert C Cook C 325th Infantry 29-Oct-1918
Yellman Nathan Private 1st Class M 325th Infantry 15-Oct-18
Ziegler Frederick J Corporal C 325th Infantry 12-Oct-1918
Baldwin Benjamin Earl Meen MG Co 325th Inf 8-Aug-1918
Borzillo Joseph Pvt Co L 325th Inf 17-Dec-1918
Buskey George Pvt 1st cl Hq Co 325th Inf 15-Oct-1918
Canfield Ralph F Pvt 1st cl Co K 325th Inf 12-Oct-1918
Conijohn Toney Pvt Co M 325th Inf 16-Oct-1918
Donnegan Albert Pvt 1st cl Co K 325th Inf 18-Oct-1918
Doppel Horman Pvt A 325th Inf 12-Oct-1918
Gott John Seymour Pvt Co B 325th Inf 12-Oct-1918
Jones Herman H Sgt Co K 325th Inf 16-Oct-1918
Maguire Raymond Richard Pvt 1st cl Co A 325th Inf 14-Oct-1918
Merrill Lester H Pvt 1st cl Co C 325th Inf 25-Oct-1918
Milks Glen D Pvt 1st cl Co K 325th Inf Oct b15, 1918
Owens Walter F Pvt Co D 325th Inf 10-Oct-1918
Pritz Raymond A Cpl Co F 325th Inf 16-Oct-1918
Quick Leonard G Cpl Co F 325th Inf 15-Feb-1918
Skarbeck Joseph Pvt Cxo D 325th Inf 13-Oct-1918
Van Tassell Wardell C Sgt Co I 325th Inf 13-Oct-1918
Vargus Harry Sgt Co I 325th Inf 13-Oct-1918
Wilson William S Pvt Co I 325th Inf 10-Oct-1918
Zimmerman George S Jr Cpl Co H 325th Inf 13-Oct-1918
Stoel Snyre W Pvt Amb Co 325th Cp Gordon GA 9-Jan-1918
Gordon John G PVT 324th, Camp Stuart, VA 20-Oct-1918
Corsentino Joseph C. Corporal K 324th Infantry 8-Jan-1919
Fitzgerald John P. Private First Class K 324th Infantry 8-Oct-1918
Ruf Leo Corporal E 324th Infantry 6-Nov-1918
Whittington Jos Corporal H 324th Infantry 9-Nov-1918
Parcel John C Cook 324th Aero Sq Sig C 1-May-1918
Flood William B PVT A 324 F Sig Bn 21-Dec-1918
Biegner George Private Company C 323rd Infantry 11-Nov-1918
Denny Thomas F. Private Headquarters 323rd Infantry 9-Oct-1918
Heinrich William C. Private E 323rd Infantry 18-Mar-1919
Moore John P Private G 323d Infantry 8-Oct-1918
Stark Nicholas Private 1st Class Sn Det 323d Infantry 29-Dec-1918
Walton Edward Wagoner Supply 323d Infantry 11-Oct-1918
Dench Thomas Francis Private First Class Supply 322nd Quartermaster Corps 13-Feb-1919
Grady James A. Private Company F 322nd Infantry 9-Nov-1918
Ham Francis J. Private G 322nd Infantry 5-Oct-1918
Kelly Joseph Private Company H 322nd Infantry 10-Nov-1918
O'Neill Michael J. Private Company A 322nd Infantry 20-Oct-1918
Sullivan Alfred J Private L 322d Infantry 19-Nov-1918
Bradt Henry C CPT Co E 322d Inf 9-Nov-1918
Schroder Charles O Private 1st Class G F 321st Quartermaster Corps, Governor's Island, NY 11-Mar-1919
Junk Daniel Private 1st class Supply Company 321st Quartermaster Corps 9-Oct-1918
Jncuiras Stapas PVT D 321st MG Bn 8-Oct-1918
Nusebaum Nathan Private C 321st MG Battalion 15-Oct-1918
Serio Rocco Private C 321st MG Battalion 10-Nov-1918
Wollenberg Charles Bugler D 321st MG Battalion 21-Oct-1918
Colaianni Charles Private Company B 321st Machine Gun Battalion 23-Oct-1918
Steuernagel Henry C. Private, 1st class Company A 321st Machine Gun Battalion 6-Dec-1917
Hanavan Martin P. Corporal C 321st M. G. Battalion 16-Sep-1918
Ryall Thomas Private C 321st M. G. Battalion 29-Aug-1918
Fawkner Alfred H. 2nd Lieutenant Company I 321st Infantry 11-Nov-1918
Steinthal Jesse Private 1st Class K 321st Infantry 11-Nov-1918
Testo Nicholas Private K 321st Infantry 9-Dec-1918
Bailey Walter E PFC Quartermaster Corps 321st G'd & Fire 31-Jan-1919
Beckerman Herman Private Battery F 321st Field Artillery 9-Feb-1918
Cooley Dermott P. Sergeant Headquarters 321st Field Artillery 30-May-1919
Muntz Arthur E. Private Battery E 321st Field Artillery 1-Feb-1919
Shaddock Stephen J Private 1st Class Battery B 321st Field Artillery 18-Feb-1919
Spulawski Steve Pvt 1st cl Btry E 321st FA 1-Nov-1918
Wolfe Walter A Pvt Btry C 321st FA 15-Oct-1918
McGowan William A Private A 320th MG Battalion 14-Oct-1918
Williams George D Private D 320th MG Battalion 9-Oct-1918
Beary Richard H. Private Company C 320th Machine Gun Battalion 22-Oct-1918
Commerford Daniel Private First Class A 320th M. G. Battalion 5-Jan-1919
Carmody John J. Private Company A 320th Infantry 6-Nov-1918
Gannon Robert Private L 320th Infantry 5-Nov-1918
McBride Allen J 2nd Lt C 320th Infantry 28-Sep-1918
Meyer Frank Private 1st Class C 320th Infantry 12-Oct-1918
Patrello Dominick J. Private Company C 320th Infantry 3-Nov-1918
Wilkening Edward C Private L 320th Infantry 7-Nov-1918
Levy Clyde E Pvt Co A 320th Inf 7-Nov-1918
Smith John K Pvt Co M 320th Inf 1-Nov-1918
Cohen Ralph Private, 1st class Battery D 320th field Artillery 17-Oct-1918
Kane Frank P. Private Battery A 320th Field Artillery 4-Nov-1918
Krutzko Leon Private Battery A 320th Field Artillery 4-Nov-1918
Meyer William H Private Hq 320th Field Artillery 13-Aug-1918
Pistor Herbert O. Corporal Battery B 320th Field Artillery 19-Oct-1918
Raia Guisseppe [Bugler] Battery E 320th Field Artillery 20-Oct-1918
Robinson William Private Battery A 320th Field Artillery 12-Jan-1918
Zimmerman Morris L Cook Headquarters Co 320th Field Artillery 23-Oct-1918
Curran Edward F Cpl Btry D 320th FA 27-Dec-1918
Lombard George W Btry E 320th FA 14-Feb-1918
Foley James A. Corporal E 320th Engineers 9-Sep-1918
Siedemburg William Private 1st Class A 320th Engineers 7-Sep-1918
McKenna Francis Private A 320d MG Battalion 11-Nov-1918
Mungioli Gerald Private D 320 MG Battalion 10-Oct-1918
Krewer George F PVT C 32 Bn, US Guards, Ft.Niagara 5-Mar-1919
Bird Garrett M. Private, 1st class Company D 31st U.S. Guards 15-Oct-1918
Fitzgerald Joseph H Pvt Co F 31st Inf 8-Oct-1919
Molesky Patrick J Sgt Co C 31st Inf 16-Apr-1917
Mason Walter J Private Battery D 31st Field Artillery 10-Oct-1918
Phillips Roland R. Private Battery D 31st Field Artillery 17-Oct-1918
Jackson Grover C Pvt Btry B 31st FA 14-Oct-1918
McAneny James E Pvt 1st cl Btry D 31st FA 12-Oct-1918
Brodil Anthony C. Corporal 31st Battery F.A., C.O.T.S. 15-Oct-1918
Kaiser Harry Private 88th Company 31st Battalion, Syracuse Recruit Camp 10-Oct-1918
Stempel Edward Private B 31st Battalion US Guard, Ft Ethan Allen, VT 5-Nov-1919
Goodwin George Private Supply Company 31st Artillery 16-Nov-1918
Wachter Joseph J Corporal Battery C 31st Artillery 16-Nov-1918
Avron Maxphilip Private Company B 319th Machine Gun Battalion 8-Oct-1918
Malerba antimo Private Company G 319th Infantry 24-Nov-1918
Peterson Louis J. Private Company F 319th Infantry 1-Nov-1918
Sharrer Raymond F. Private F 319th Infantry 1-Nov-1918
Sherbel Jacob Private E 319th Infantry 1-Nov-1918
Woodward Richard E Jr 1st Lt L 319th Infantry 10-Oct-1918
Zucchero Santo Private F 319th Infantry 12-Nov-1918
Moore Henry Vincent Pvt Co I 319th Inf 12-Oct-1918
Brugger Rudolph Private Battery B 319th Field Artillery 23-Feb-1918
Daniel William J. Stable Sergeant Supply 319th Field Artillery 3-Dec-1918
Gerschel George Private Battery B 319th field Artillery 1-Nov-1918
Gugliotta Frank Private Battery D 319th Field Artillery 3-Nov-1918
Hoffman Henry G. Corporal Battery A 319th Field Artillery 9-Oct-1918
Kelly George F. Corporal Battery C 319th Field Artillery 28-Mar-1918
Mousset Albert Eugene Private Headquarters Co 319th Field Artillery 8-Apr-1919
Simpson George C Private 1st Class Headquarters Co 319th Field Artillery 15-Oct-1918
Scalera Giananni Private Battery E 319th Field Artilery 14-Feb-1919
Stepnick Jacob F Pvt Butchery Co 319 3-Mar-1919
McHugh Christopher Private 1st Class B 318th MG Battalion 15-Feb-1919
Spelman Joseph F Private C 318th MG Battalion 10-Nov-1919
Brown Joseph P. Private C 318th M. G. Battalion 12-Nov-1918
Riff [Smauel] Private D 318th M. G. Battalion 9-Nov-1918
Clark Charles S. 1st Lieutenant 318th Labor Battalion, Quartermaster Corps 25-Oct-1918
Abbate Nick Private Company F 318th Infantry 10-Feb-1919
Shaw Walter A Private Company B 318th Infantry 26-Sep-1918
Dwyer Henry J. Private Company C 318th Field Signal Batalion 10-Oct-1918
Murray John J. Private First Class B 318th F. Sig Battalion 18-Oct-1918
Witt Fred F PFC B 318th F Sig Bn 18-Oct-1918
Ernenwein Cecil T Pvt Co A 318th Engrs 13-Jan-1918
Ensko William E. Supply Sergeant Company A 318th Engineers 28-Jul-1918
McCloskey John S Private D 317th MG Bn 6-Nov-1918
Stewart Edward A Private B 317th MG Battalion 11-Nov-1918
Strauss Bernard Private B 317th MG Battalion 10-Nov-1918
Gerbino Paul Private Company B 317th Machine Gun Battalion 10-Nov-1918
Price Theodore A. Private Company C 317th Machine Gun Battalion 26-Apr-1919
Baris Alex D. 1st Lieutenant Dental Detachment 317th Labor Battalion 28-Feb-1919
Bloomberg Samuel Mec Co L 317th Inf 23-Oct-1918
Hall Cland S Pvt 1st cl Co A 317th Inf 10-Oct-1918
Kuebler Charles G Pvt Hq Co 317th Inf 26-Oct-1918
Moran Michael Pvt Co A 317th Inf 18-Nov-1918
Byers Arthur I. Sergeant Company C 317th Field Signal battalion 13-Oct-1918
Gross John P. Corporal C 317th F. Signal Battalion 1-Oct-1918
Sizer Earl H. Private B 317th F. Signal Battalion 21-Sep-1918
Sharkey Patrick Private 317th F Rmt Squadron 5-Jan-1919
Clipper Jesse W Cpl Co D 317th Engrs 21-Feb-1918
Kaplan Charles Private, 1st class Company A 316th Machine Gun Battalion 12-Nov-1918
Ayers Lawrence J. 2nd Lieutenant Company H 316th Infantry 6-Nov-1918
D'Amico Pietro R. Private I 316th Infantry 5-Nov-1918
Devlin Leslie A. Private C 316th Infantry 26-Sep-1918
Di Jorio Thomas Private B 316th Infantry 11-Nov-1918
Evans Nick Private Company E 316th Infantry 4-Nov-1918
Gaynor Thomas E. Private B 316th Infantry 5-Nov-1918
Grogan Frank Aloysius Private First Class B 316th Infantry 23-Oct-1918
Hallett Stanley S. Private B 316th Infantry 5-Oct-1918
Hanrahan William J. Private First Class F 316th Infantry 9-Oct-1918
Hughes Charles M. Private Company B 316th Infantry 29-Sep-1918
Iuliano Joseph Private Company K 316th Infantry 29-Sep-1918
Jardin Randolph Private 316th Infantry 29-Sep-1918
Kelcher John J. Private, 1st class Company F 316th Infantry 4-Nov-1918
Kilgus John Private H 316th Infantry 28-Sep-1918
Kroger John D Corporal A 316th Infantry 8-Nov-1918
Kunofsky Isidor Private E 316th Infantry 1-Oct-1918
Lind Adolph L Private H 316th Infantry 10-Oct-1918
Lozano Emilio C Private K 316th Infantry 2-Oct-1918
Lynch Raymond Thomas PVT E 316th Infantry 29-Sep-1918
Mahoney John J Bugler K 316th Infantry 28-Sep-1918
Malett Leo E Private H 316th Infantry 23-Sep-1918
Masi Rosario Private K 316th Infantry 25-Jul-1918
Mattson Gustaf A Corporal A 316th Infantry 30-Sep-1918
McDermott Peter Private B 316th Infantry 12-Nov-1918
Mertling Henry Private A 316th Infantry 8-Nov-1918
Miller William J Private L 316th Infantry 26-Sep-1918
Morabite Rozario Private E 316th Infantry 10-Nov-1918
Morgenthaler Charles P Private 1st Class L 316th Infantry 25-Sep-1918
Mork Fred O Private 1st Class C 316th Infantry 26-Sep-1918
Morrison Thomas W Private G 316th Infantry 28-Sep-1918
Oleshuk Selvester Private Company E 316th Infantry 16-Oct-1918
Peifer Michael Private Company H 316th Infantry 28-Sep-1918
Perenko Andro Private Company G 316th Infantry 14-Oct-1918
Pergola James V. Private Company A 316th Infantry 30-Sep-1918
Pettit George F. Company D 316th Infantry 26-Sep-1918
Phillips Joseph A. Private Company E 316th Infantry 29-Sep-1918
Pineman Frederick W. Private, 1st class Company C 316th Infantry 16-Oct-1918
Prokop frank C. Private Company K 316th Infantry 4-Nov-1918
Ragaglia Venerando Private K 316th Infantry 1-Nov-1918
Rahman Arnold Private C 316th Infantry 29-Sep-1918
Reeves James H. Private K 316th Infantry 20-Sep-1918
Riegel William A. Private First Class D 316th Infantry 7-Nov-1918
Riester John Jr. Private L 316th Infantry 28-Sep-1918
Riester John Jr. Private L 316th Infantry 28-Sep-1918
Roach Jeremiah F. Private E 316th Infantry 29-Sep-1918
Rooney Arthur B. Private K 316th Infantry 26-Sep-1918
Ross John Private B 316th Infantry 23-Oct-1918
Ryan Wm. J. Private First Class C 316th Infantry 30-Sep-1918
Sangermano Felice Private I 316th Infantry 6-Nov-1918
Sarcona Jack Private G 316th Infantry 23-Oct-1918
Schwab Emil J Private K 316th Infantry 25-Sep-1918
Semel Harry Private L 316th Infantry 28-Sep-1918
Shepard Romaine 2d Lt Headquarters Co 316th Infantry 30-Sep-1918
Sherwood William J. Private Company H 316th Infantry 16-Oct-1918
Shortall James Corporal A 316th Infantry 29-Sep-1918
Silver Abraham Private F 316th Infantry 29-Oct-1918
Sonsire Frank Private Dep Ser Co 36 316th Infantry 11-Nov-1918
Springer Louis J Private C 316th Infantry 3-Nov-1918
Stathis Peter J. Private Company E. 316th Infantry 28-Aug-1918
Strong Richard W Jr Corporal C 316th Infantry 11/31/1918
Stumpf John C Private 1st Class C 316th Infantry 4-Nov-1918
Swan James A Corporal D 316th Infantry 5-Nov-1918
Talbot Frederick Private H 316th Infantry 29-Sep-1918
Thomsen Gustave W Corporal D 316th Infantry 5-Nov-1918
Turner Emmett Private Company K 316th Infantry 9-Nov-1918
Urciuoli Sam Private I 316th Infantry 29-Sep-1918
Vogt Albert S Private A 316th Infantry 11-Oct-1918
Weber Philip Private I 316th Infantry 5-Nov-1918
Wilcox William Private Company A 316th Infantry 26-Sep-1918
Zucker Harry Private G 316th Infantry 28-Sep-1918
Duly John R Pvt MG Co 61 316th Inf 26-Sep-1918
Krone Joseph Pvt Co D 316th Inf 28-Jun-1918
Stout Walter C. Private 1st class 316th Aero Squadron 7-Nov-1918
Byrne Vincent CPL A 315th Infantry 29-Oct-1918
Cook Lee N. Private D 315th Infantry 5-Oct-1918
Delany James F. 2nd Lieutenant M. G. 315th Infantry 29-Sep-1918
Ehrlich Jacob Private Company B 315th Infantry 28-Sep-1918
Forlini Nicholas G. Private A 315th Infantry 10-Nov-1918
Fox Frank Private A 315th Infantry 22-Oct-1918
Ging Maurice F. Private Company K 315th Infantry 1-Jan-1919
Hanssen Einar S. Private First Class K 315th Infantry 8-Oct-1918
Heineman John Private A 315th Infantry 1-Oct-1918
Hertzberg Herman R. Private A 315th Infantry 3-Nov-1918
Ianuzzi Thomas Private Company B 315th Infantry 10-Oct-1918
Kinser James T Private E 315th Infantry 11-Nov-1918
Klenck Henry R Private H 315th Infantry 29-Sep-1918
Kossakowski Frank Private I 315th Infantry 1-Oct-1918
Krick Henry Private Headquarters Co 315th Infantry 25-Apr-1919
Lawlor John J Jr Private B 315th Infantry 26-Oct-1918
Lipkin Morris Private H 315th Infantry 10-Nov-1918
Lippert Frederick Private H 315th Infantry 28-Sep-1918
Livingston Pabor Private 1st Class K 315th Infantry 24-Mar-1919
Lynch John L Private K 315th Infantry 5-Nov-1918
MacKenzie Kenneth A Private G 315th Infantry 9-Oct-1918
Mashk Stephen Private E 315th Infantry 5-Nov-1918
Maure John Private D 315th Infantry 29-Sep-1918
McAleer Edward F Private 1st Class K 315th Infantry 11-Nov-1918
McCauley Charles Corporal H 315th Infantry 16-Oct-1918
McDonnell William J Private 1st Class H 315th Infantry 4-Nov-1918
Monter William Private H 315th Infantry 26-Sep-1918
Nachtigal Morris Private D 315th Infantry 30-Sep-1918
Novick Samuel Private D 315th Infantry 15-Oct-1918
Pfister Charles H. Private Company G 315th Infantry 4-Nov-1918
Picciollo Michele Private Copany H 315th Infantry 10-Nov-1918
Quinn John J. Private First Class K 315th Infantry 4-Nov-1918
Reichert Charles P. Private L 315th Infantry 31-Oct-1918
Rice Joseph Private A 315th Infantry 28-Sep-1918
Roffis Irving S. Private F 315th Infantry 29-Sep-1918
Rosenblath Frederick Private I 315th Infantry 29-Oct-1918
Saccomanno Anthony Private Med Det 315th Infantry 7-Sep-1918
Santasiri Frank Private C 315th Infantry 10-Nov-1918
Sartory John J Private K 315th Infantry 20-Sep-1918
Scheidemann Wm P Private L 315th Infantry 28-Sep-1918
Scheulen William R Private L 315th Infantry 29-Sep-1918
Schimmenti Salvatore Private A 315th Infantry 30-Sep-1918
Schmalenberger Harry Private E 315th Infantry 9-Nov-1918
Schoebholz Michael G Private D 315th Infantry 14-Oct-1918
Scudero John V Private K 315th Infantry 2-Oct-1918
Smith Clinton E Private E 315th Infantry 5-Nov-1918
Spagnuolo Ciocchino Private MG and Co G 315th Infantry 1-Nov-1918
Staehle Charles Private B 315th Infantry 26-Sep-1918
Steinhauer William T Private E 315th Infantry 5-Nov-1918
Stieflein Michael Private L 315th Infantry 13-Oct-1918
Thomson Charles Private C 315th Infantry 30-Sep-1918
Tibbils Clifton Private C 315th Infantry 13-Oct-1918
Tobin James Private D 315th Infantry 5-Oct-1918
Trumpa Max A Private G 315th Infantry 9-Nov-1918
Turn Raymond P 1st Lt I 315th Infantry 26-Sep-1918
Vecchione Leonard A Private D 315th Infantry 4-Oct-1918
Verras Sotirios Private F 315th Infantry 1-Oct-1918
Wooton Jesse Private L 315th Infantry 30-Oct-1918
Doris Samuel Pvt B 315th Inf 28-Sep-1918
Durieu Walter Pvt B 315th Inf 28-Sep-1918
Mackmer Herbert W Pvt Co A 315th Inf 25-Sep-1918
Barbas Jim A. Private 314th Trench Mortar Battery 16-Nov-1918
Collentine Thomas J. Private Company A 314th Supply Train 27-Jun-1918
Johnson Gordon W. Private, 1st class 314th Supply Company 9-Oct-1918
Cahoon Oscar Eugene Private First Class 314th Sup Tn. 13-Jan-1919
McLaughlin Thomas Joseph pvt Co B 314th MOP Co 11-Oct-1918
Kalejak John Pvt Co C 314th M Sup Tn 3-Nov-1918
McNulty Thomas J Private B 314th M Sup Tn 26-Dec-1918
Giano Michael Private 314th Infantry 1-Nov-1918
Henry Charles A. Private M 314th Infantry 26-Sep-1918
Meyer Jacob A. Private, 1st class Company M 314th Infantry 14-Nov-1918
Muir Fenwick Sergeant D 314th Infantry 12-Apr-1918
O'Connor James P Private M 314th Infantry 26-Sep-1918
Olstein Matthew 1st Lieutenant Medical Corps, Sanitary Detachment 314th Infantry 1-Oct-1918
Thompson Reidor Private C 314th Infantry 29-Sep-1918
Weber Charles F Private F 314th Infantry 27-Sep-1918
White Eagle Don Private 1st Class E 314th Infantry 21-Oct-1918
Knowles Paul Hawthorne Corporal C 314th Field Signal Battalion 15-Nov-1918
Sansbury Gordon B Sgt Co D 314th Engrs 2-Jan-1918
Barrett Alexander McC. Captain 314th Cavalry 17-Oct-1919
Lockman Henry Wagoner C 314th Am Tn 13-Nov-1918
VanCaesecle Domien Ck 314th Aero Sq, SC 10-Nov-1918
Dobmeier Joseph Pvt Co B 314 th Motor Sup Tn 27-Oct-1918
Crisci Frank Private A 314 M. Sup. Tn. 30-Oct-1918
Ammeter James Private A 313th Sup Tn. 16-Feb-1919
Lezuhovsky John Pvt Co B 313th MG Bn 4-Oct-1918
Douglas James H PVT D 313th Lab Bn 9-Jun-1919
Bailey Edson A. Corporal Company K 313th Infantry 5-May-1919
Gallo Anthony A. Private I 313th Infantry 2-Nov-1918
Grillo Biaggio Private B 313th Infantry 26-Sep-1918
Jensen Johannes A. Private Company F 313th Infantry 30-Sep-1918
Johnson Ivar M. Private, 1st class Company D 313th Infantry 29-Sep-1918
Kunzert Charles G Private H 313th Infantry 5-Nov-1918
Leddin William Private 313th Infantry 28-Sep-1918
Luneberg William Private B 313th Infantry 14-Oct-1918
Madden Arthur Private F 313th Infantry 25-Oct-1918
Masch Henry C Private B 313th Infantry 6-Nov-1918
Mathis Joseph F Private F 313th Infantry 29-Sep-1918
Mattia Emilio Private H 313th Infantry 27-Sep-1918
Maxwell Michael J Private E 313th Infantry 28-Sep-1918
McNally Patrick J Private D 313th Infantry 21-Oct-1918
Morris Felix Private G 313th Infantry 26-Sep-1918
Moyland Thomas A Private B 313th Infantry 9-Nov-1918
Olsen Gustave E. Private Company D 313th Infantry 7-Nov-1918
Ostroy Paul Private Company B 313th Infantry 3-Nov-1918
Plucinski Adolf Private Company C 313th Infantry 30-Sep-1918
Quinto Cristofaro Private B 313th Infantry 26-Sep-1918
Rab Felix S. Private D 313th Infantry 16-Oct-1918
Raspa Michele Private D 313th Infantry 2-Sep-1918
Riordan Michael J. Private E 313th Infantry 24-Sep-1918
Rivenburgh Frank Private B 313th Infantry 27-Sep-1918
Roberts Emmett L. Private E 313th Infantry 26-Sep-1918
Rubanow William Private D 313th Infantry 9-Nov-1918
Rudolph David C. Private Company B 313th Infantry 27-Sep-1918
Ryan John A. Private M. G. 313th Infantry 29-Sep-1918
Schless Samuel Private D 313th Infantry 26-Sep-1918
Sheridan William Edward Corporal B 313th Infantry 1-Oct-1918
Sherwood George P. Private 1st class Company F 313th Infantry 6-Nov-1918
Slocum Harold Louis Private A 313th Infantry 13-Jan-1919
Smith Charles M Private MG 313th Infantry 4-Oct-1918
Stagno Salvatore Private H 313th Infantry 26-Sep-1918
Stark Fred W Corporal B 313th Infantry 11-Nov-1918
Sullivan Stephen T Private H 313th Infantry 30-Sep-1918
Suttmeir Adam H Corporal I 313th Infantry 17-Oct-1918
Thompson Henry B 313th Infantry 20-Oct-1918
Turchiano Angelo Private C 313th Infantry 2-Oct-1918
Vannata Alfred Private L 313th Infantry 2-Oct-1918
VanVliet Morris Private F 313th Infantry 10-Oct-1918
Vidziunas Anthony Private L 313th Infantry 10-Feb-1919
Warner William A Private D 313th Infantry 7-Oct-1918
Weber Joseph H Private E 313th Infantry 3-Oct-1918
Wend William Private E 313th Infantry 5-Nov-1918
Weyuker George Private C 313th Infantry 27-Sep-1918
White Alvin Private 1st Class F 313th Infantry 26-Sep-1918
Wise Arthur B Private 1st Class E 313th Infantry 18-Feb-1919
Wishnew Irving Private 1st Class D 313th Infantry 18-Oct-1918
Wolukanis Bro islaw Private C 313th Infantry 30-Sep-1918
Zelijer Zuliju Private Company C 313th Infantry 30-Sep-1918
Zimmerman Harry Max Private Headquarters Co 313th Infantry 6-Oct-1918
McVeigh Andrew J Private A 313th Engineers 26-Sep-1918
Krapish Michael Private D 313rd Infantry 30-Oct-1918
Krapish Michael Private D 313d Infantry 30-Oct-1918
Nieter John Elliot Private 1st Class K 313d Infantry 29-Sep-1918
Nissinan William Private H 313d Infantry 22-Jul-1919
Nudo James Private K 313d Infantry 1-Nov-1918
Hanselman Merrill E PVT 312th Trench Mortar Btry 14-Sep-1918
Fleming Thomas B. Private 346th Amb 312th Sn. Tn. 3-Nov-1918
Wolfe Matthew R Pvt Repair Unit 312th MTC 12-Oct-1918
Holley Leslie H PVT B 312th MP 29-Oct-1918
Dean Allen C. Private Company B 312th Military Police 23-Oct-1918
Michaelis Henry E Private A 312th MG Battalion 27-Sep-1918
Newman Abraham Private C 312th MG Battalion 3-Nov-1918
Stern Milton Private C 312th MG Battalion 5-Nov-1918
White Thomas F Asst Trk Mr M Trk 312th M Sup Tn 12-Oct-1918
Alci Peter PVT D 312th Infantry 24-Oct-1918
Allen Charles N. Private First Class D 312th Infantry 18-Oct-1918
Audet Olaus J PFC E 312th Infantry 18-Feb-1919
Bailer Arthur G PVT A 312th Infantry 22-Sep-1918
Baker Frank PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Baldwin Colonel P. Private B 312th Infantry 22-Oct-1918
Bowers Leo J SGT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Brassy Dominick Private Company A 312th Infantry 16-Oct-1918
Bress Frederick H. Private Company G 312th Infantry 5-Nov-1918
Bruno Michael PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Butler Pierce H. 1st Lieutenant M 312th Infantry 5-Nov-1918
Cacioppo George Private K 312th Infantry 27-Oct-1918
Carey Delbert J PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Carney Thomas F PFC B 312th Infantry 23-Oct-1918
Chadbourne Ernest C CPL K 312th Infantry 24-Oct-1918
Clark Clarence L Bugler D 312th Infantry 19-Oct-1918
Connolly Daniel M. 2nd Lieutenant A 312th Infantry 18-Oct-1918
Cyborosiy Wladyslaw PVT D 312th Infantry 14-Nov-1918
Dannenberg Isaac Private K 312th Infantry 24-Oct-1918
Decker Louis L Private D 312th Infantry 17-Oct-1918
DeFrancisco Nicholas Private L 312th Infantry 9-Oct-1918
Dellacamera Vincenzo Private B 312th Infantry 22-Oct-1918
Desario Vincenzo PVT D 312th Infantry 24-Oct-1918
Devereaux James J PFC A 312th Infantry 18-Oct-1918
Dutcher Philo J PVT K 312th Infantry 12-Apr-1918
Egan Bartholomew J PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Eraminas Silvestras PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Erickson Edward J. Private 1st class Company F 312th Infantry 3-Nov-1918
Evans William J PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Fiermonte Giuesppe PVT D 312th Infantry 19-Sep-1918
Fiore Joseph Private First Class D 312th Infantry 24-Oct-1918
Fusco John Private A 312th Infantry 8-Jan-1919
Gallagher John J. Private First Class Headquarters 312th Infantry 17-Oct-1918
Garigali Concetto Private Company H 312th Infantry 6-Nov-1918
Gilroy Michael Corporal Company D 312th Infantry 24-Oct-1918
Gooden Zeb Mechanic E 312th Infantry 26-Sep-1918
Goodman Jake Private Company A 312th Infantry 18-Oct-1918
Guile Arthur W PVT K 312th Infantry 24-Oct-1918
Hagerty Maynard F. Private Company F. 312th Infantry 29-Oct-1918
Haight Harris L. Private Headquarters Company 312th Infantry 1-Nov-1918
Hudders William L PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Hughes Clifford E. Captain 312th Infantry 24-Oct-1918
Humphrey Hugh PVT B 312th Infantry 4-Nov-1918
Kaminski Louis W. Private 1st class Company F 312th Infantry 30-Oct-1918
Kaplan Samuel Private D 312th Infantry 24-Oct-1918
Kelly John F. Corporal Company C 312th Infantry 26-Oct-1918
Kiltz George W. Private E 312th Infantry 28-Sep-1918
Klaban Benjamin Private G 312th Infantry 26-Sep-1918
Lapinsky Victor Private A 312th Infantry 18-Oct-1918
Leahy William L Private D 312th Infantry 24-Oct-1918
Lockhart John F Private 1st Class K 312th Infantry 22-Oct-1918
Lowenstern Erwin Private M 312th Infantry 31-Oct-1918
Mancini Marino Private Company F 312th Infantry 16-Oct-1918
Martino Joseph PVT A 312th Infantry 22-Sep-1918
Maynes Thomas W Private G 312th Infantry 2-Nov-1918
McDonald William B Private D 312th Infantry 25-Oct-1918
McGloine Edward Private Company E 312th Infantry 26-Sep-1918
McPadden Patrick Private A 312th Infantry 2-Oct-1918
Mesner Frank L PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Montonaro Stachy Private Company M 312th Infantry 22-Oct-1918
O'Brien Dennis J. Private D 312th Infantry 26-Oct-1918
O'Malley Peter Private Company C 312th Infantry 24-Oct-1918
Owens Edward L. Private D 312th Infantry 24-Oct-1918
Pagliaroli Isidoro Private 1st class Company K 312th Infantry 20-Mar-1919
Prentice Ralph PVT B 312th Infantry 22-Oct-1918
Reyer Joseph F. Private, 1st class Company F 312th Infantry 23-Oct-1918
Romandi John PVT E 312th Infantry 18-Oct-1918
Scarfo Patsy PVT E 312th Infantry 16-Oct-1918
Scatone Angelo PVT D 312th Infantry 24-Oct-1918
Seymour Edward CPL E 312th Infantry 16-Oct-1918
Shalteri Guiseppe Private F 312th Infantry 18-Oct-1918
Strong Herbert J PVT D 312th Infantry 17-Nov-1918
Taylor William H PVT Hq 312th Infantry 1-Nov-1918
Thelen John E P PVT A 312th Infantry 18-Oct-1918
Turk Walter Private Company M 312th Infantry 24-Oct-1918
Urbamski Joseph Private Company M 312th Infantry 1-Nov-1918
Vance John A Private A 312th Infantry 21-Oct-1918
Volk Joseph W. Private First Class B 312th Infantry 26-Nov-1918
Ward Marquand Private C 312th Infantry 18-Oct-1918
Warner Ralph Private K 312th Infantry 23-Oct-1918
Weber Bernard M Private M 312th Infantry 22-Oct-1918
Westfall Elmer E. Private Motor Truck company 312th Infantry 15-Feb-1919
Bivens Earl C Pvt Co G 312th Inf 20-Oct-1918
Blackwell Leon Pvt Co I 312th Inf 24-Nov-1918
Boettner Carl J Pvt Co K 312th Inf 29-Oct-1918
Budisky John Pvt Co G 312th Inf 10-Nov-1918
Carlson Ernest H Pvt Hq Co 312th Inf 22-Oct-1918
Childs Russell H Pvt Co D 312th Inf 20-Oct-1918
Clark Thomas R Pvt MG Co 312th Inf 22-Dec-1918
Curtin Thomas E Pvt Co E 312th Inf 16-Oct-1918
Diamond Edward R Pvt Co H 312th Inf 19-Oct-1918
Doyle Edward J Mec Co I 312th Inf 23-Oct-1918
Dunn Parker F Pvt Co A 312th Inf 24-Oct-1918
Duschkin Isidore Pvt G 312th Inf 22-Oct-1918
Eckstrom Carl W Pvt Co C 312th Inf 18-Oct-1918
Everitt Ray Pvt Co K 312th Inf 6-Nov-1918
Fanning John M Pvt 1st cl Co C 312th Inf 24-Oct-1918
Finan Charles L Pvt Co I 312th Inf 29-Nov-1918
Frisbie Earl T Pvt Co I 312th Inf 2-Nov-1918
Golden Clarence R Pvt Co L 312th Inf 24-Oct-1918
Goncavskas Mikolas Pvt Co I 312th Inf 25-Oct-1918
Graf William Pvt 1st cl Hq Co 312th Inf 29-Nov-1918
Gresser Daniel P Pvt Co C 312th Inf 17-Oct-1918
Harder Willis F Pvt Hq Co 312th Inf 19-Nov-1918
Jones Walter S 1LT Co G 312th Inf 26-Sep-1918
Kaczynski Adam Pvt Co I 312th inf 23-Oct-1918
Kilmer Edward J Jr Pvt Co A 312th Inf 18-Oct-1918
Knapp J Carter 1LT Co D 312th Inf 24-Oct-1918
McCandrew Frank B Pvt Co G 312th Inf 8-Sep-1918
McGraw Thomas C Pvt 1st cl Co C 312th Inf 21-Sep-1918
McKinney Elmer E Pvt 1st cl Co E 312th Inf 25-Sep-1918
McMurty George W Pvt Co E 312th Inf 16-Oct-1918
McNultry Joseph T Pvt 1st cl Co E 312th Inf 15-Dec-1918
Montone Angele Pvt Co K 312th Inf Oct 311, 1918
Napolitan Leonard Pvt Co C 312th Inf 18-Oct-1918
Olson Carl M Pvt Co C 312th Inf 24-Oct-1918
O'Sullivan Michael D Pvt Co K 312th Inf 1-Jul-1918
Sayers Delbert A Pvt Co C 312th Inf 22-Oct-1918
Shaw Robert D Pvt Co A 312th Inf 21-Aug-1918
Slater Norman C Pvt Co H 312th Inf 23-Oct-1918
Sperduto Vincent Pvt Co G 312th Inf 8-Nov-1918
Steip Henry J Pvt Co I 312th Inf 23-Oct-1918
Stine Charles Alburtis Pvt Co I 312th Inf 23-Dec-1918
Swanson Henry S Pvt Co M 312th Inf 21-Oct-1918
Tracy George F Pvt Co C 312th Inf 18-Sep-1918
Vail Herman H CPT Co M 312th Inf 29-Oct-1918
VanHoff Jacob F Pvt Co D 312th Inf Nov 7u, 1918
Webster Herbert L Pvt Co K 312th Inf 25-Oct-1918
Wqyquist David E Co M 312th Inf Jul m21, 1918
Higgins George F Pvt Co C 312th F Sig Bn 6-Jul-1918
Crittenden Errol D Pvt Co H 312th Engrs 15-Oct-1918
Hadley Albert C Pvt Co C 312th Engrs 20-Oct-1918
O'Brien Charles F. Private F 312th Engineers 2-May-1919
Ward John B. Private Hq. Company 312th Engineers 19-Oct-1918
Brider Herbert Pvt Co B 312th Emngrs 12-Oct-1918
Rilling Philip J., Jr. Private Company D 312th Ammunition Train 15-Nov-1918
Hall Glenn A Pvt Co B 312th Amm Tn 10-Oct-1918
Hopper Lewis P Pvt Co B 312th Amm Tn 11-Oct-19